- ICH GCP
- Registr klinických studií v USA
- Klinická studie NCT03856996
Klinická studie u zdravých dospělých účastníků neinfikovaných HIV-1 k porovnání bezpečnosti, snášenlivosti a imunogenicity CH505TF gp120 produkovaného ze stabilně transfekovaných buněk s CH505TF gp120 produkovaným z přechodně transfekovaných buněk
Dvojitě zaslepená, randomizovaná, kontrolovaná klinická studie fáze 1 u zdravých dospělých účastníků neinfikovaných HIV-1 k porovnání bezpečnosti, snášenlivosti a imunogenicity CH505TF gp120 produkovaného ze stabilně transfekovaných buněk na CH505TF gp120 produkovaného z přechodně transfekovaných buněk
Přehled studie
Postavení
Podmínky
Detailní popis
Tato studie porovná bezpečnost, snášenlivost a imunogenicitu dvou experimentálních vakcín proti HIV u zdravých dospělých účastníků neinfikovaných HIV-1. Studované vakcíny se nazývají Stable CH505TF gp120 a Transient CH505TF gp120. Vakcíny jsou smíchány s adjuvans nazývaným GLA-SE.
Účastníci budou náhodně rozděleni do dvou skupin. Účastníci ve skupině 1 obdrží stabilní CH505TF gp120; účastníci ve skupině 2 obdrží Transient CH505TF. V závislosti na jejich skupině účastníci dostanou stabilní CH505TF gp120 nebo přechodný CH505TF gp120 injekcí v měsících 0, 2 a 6.
Další studijní návštěvy se uskuteční v měsících 0,5, 2,5, 6,5, 9 a 12. Studijní návštěvy mohou zahrnovat fyzikální vyšetření, anamnézu, injekce vakcíny, odběr krve a moči, poradenství ke snížení rizika a dotazníky. Účastníci budou také kontaktováni ohledně zdravotních informací v 18. měsíci.
Typ studie
Zápis (Aktuální)
Fáze
- Fáze 1
Kontakty a umístění
Studijní místa
-
-
Georgia
-
Decatur, Georgia, Spojené státy, 30030
- The Hope Clinic of the Emory Vaccine Center CRS
-
-
Massachusetts
-
Boston, Massachusetts, Spojené státy, 02115-6110
- Brigham and Women's Hospital Vaccine CRS (BWH VCRS)
-
-
Tennessee
-
Nashville, Tennessee, Spojené státy, 37232-2582
- Vanderbilt Vaccine (VV) CRS
-
-
Kritéria účasti
Kritéria způsobilosti
Věk způsobilý ke studiu
Přijímá zdravé dobrovolníky
Popis
Kritéria pro zařazení:
Obecná a demografická kritéria
- Věk od 18 do 50 let
- Přístup do zúčastněného místa klinického výzkumu (CRS) sítě HIV Vaccine Trials Network (HVTN) a ochota být sledován po plánovanou dobu trvání studie
- Schopnost a ochota poskytnout informovaný souhlas
- Posouzení porozumění: dobrovolník prokáže pochopení této studie; vyplní dotazník před prvním očkováním se slovním prokázáním pochopení všech nesprávně zodpovězených položek dotazníku
- Ochota být kontaktována osobně nebo telefonicky, SMS zprávou nebo e-mailem 6 měsíců po dokončení plánovaných návštěv kliniky
- Souhlasí s tím, že se nezapíše do další studie výzkumného výzkumného agenta před poslední požadovanou protokolární návštěvou kliniky
- Dobrý celkový zdravotní stav prokázaný anamnézou, fyzikálním vyšetřením a screeningovými laboratorními testy
Kritéria související s HIV
- Ochota přijímat výsledky testů na HIV
- Ochota diskutovat o rizicích infekce HIV a možnost poradenství v oblasti snižování rizika HIV
- Pracovníci kliniky vyhodnotili, že mají „nízké riziko“ infekce HIV, a zavázali se zachovat chování odpovídající nízkému riziku expozice HIV během poslední požadované návštěvy kliniky podle protokolu. (viz protokol studie)
Laboratorní inkluzní hodnoty
Hemogram/kompletní krevní obraz (CBC)
- Hemoglobin vyšší nebo rovný 11,0 g/dl pro dobrovolníky, kterým bylo při narození přiděleno ženské pohlaví, větší nebo rovný 13,0 g/dl pro dobrovolníky, kterým bylo při narození přiděleno mužské pohlaví. U transgender účastníků, kteří byli na hormonální terapii déle než 6 po sobě jdoucích měsíců, určete způsobilost pro hemoglobin na základě pohlaví, se kterým se identifikují (tj. transgender žena, která byla na hormonální terapii déle než 6 po sobě jdoucích měsíců, by měla být posouzena z hlediska způsobilosti pomocí parametrů hemoglobinu pro osoby, kterým bylo při narození přiřazeno ženské pohlaví).
- Počet bílých krvinek rovný 3 300 až 12 000 buněk/mm^3
- Celkový počet lymfocytů větší nebo roven 800 buňkám/mm^3
- Zbývající rozdíl buď v rámci ústavního normálního rozmezí, nebo se souhlasem místního lékaře
- Krevní destičky rovné 125 000 až 550 000/mm^3
Chemie
- Chemický panel: alaninaminotransferáza (ALT), aspartátaminotransferáza (AST) a alkalická fosfatáza nižší než 1,25násobek ústavní horní hranice normálu; kreatinin nižší nebo rovný ústavní horní hranici normálu.
Virologie
- Negativní krevní test na HIV-1 a -2: Američtí dobrovolníci musí mít negativní enzymový imunotest (EIA) schválený americkým úřadem pro potraviny a léčiva (FDA).
- Negativní povrchový antigen hepatitidy B (HBsAg)
- Negativní protilátky proti viru hepatitidy C (anti-HCV) nebo negativní polymerázová řetězová reakce HCV (PCR), pokud je anti-HCV pozitivní
Moč
Normální moč:
- Negativní glukóza v moči a
- Negativní nebo stopová bílkovina v moči a
- Negativní nebo stopové množství hemoglobinu v moči (pokud je stopové množství hemoglobinu přítomno na měrce, mikroskopická analýza moči s hladinami červených krvinek v rámci ústavního normálního rozmezí).
Reprodukční stav
- Dobrovolníci, kterým bylo při narození přiděleno ženské pohlaví: negativní těhotenský test na beta lidský choriový gonadotropin (β-HCG) v séru nebo moči provedený před očkováním v den počáteční vakcinace. Osoby, které NEJSOU reprodukčně schopné, protože podstoupily totální hysterektomii nebo bilaterální ooforektomii (ověřeno lékařskou dokumentací), nemusí podstupovat těhotenský test.
Reprodukční stav: Dobrovolník, kterému bylo při narození přiděleno ženské pohlaví, musí:
Souhlaste s používáním účinné antikoncepce pro sexuální aktivitu, která by mohla vést k těhotenství, nejméně 21 dní před zařazením do studie až do 3 měsíců po poslední vakcinaci do studie. Účinná antikoncepce je definována jako použití následujících metod:
- Kondomy (mužské nebo ženské) se spermicidem nebo bez něj,
- Bránice nebo cervikální čepice se spermicidem,
- Nitroděložní tělísko (IUD),
- Hormonální antikoncepce, popř
- Jakákoli jiná antikoncepční metoda schválená týmem pro kontrolu bezpečnosti protokolu HVTN 123 (PSRT)
- Úspěšná vasektomie u jakéhokoli partnera, kterému bylo při narození přiděleno mužské pohlaví (považuje se za úspěšnou, pokud dobrovolník nahlásí, že mužský partner má [1] dokumentaci azoospermie mikroskopicky, nebo [2] vasektomii před více než 2 lety bez následného těhotenství navzdory sexuální aktivitě po vasektomie);
- Nebo nesmí mít reprodukční potenciál, jako je například dosažení menopauzy (žádná menstruace po dobu 1 roku) nebo hysterektomie, bilaterální ooforektomie nebo podvázání vejcovodů;
- Nebo buď sexuálně abstinent.
- Dobrovolnice, kterým bylo při narození přiděleno ženské pohlaví, musí také souhlasit s tím, že se nebudou snažit otěhotnět alternativními metodami, jako je umělá inseminace nebo oplodnění in vitro, až po poslední požadované protokolární návštěvě kliniky.
Kritéria vyloučení
Všeobecné
- Krevní produkty přijaté do 120 dnů před první vakcinací
- Výzkumní výzkumní agenti obdrželi do 30 dnů před první vakcinací
- Index tělesné hmotnosti (BMI) vyšší nebo roven 40; nebo BMI vyšší nebo rovné 35 se 2 nebo více z následujících: věk vyšší než 45, systolický krevní tlak vyšší než 140 mm Hg, diastolický krevní tlak vyšší než 90 mm Hg, současný kuřák, známá hyperlipidémie
- Záměr zúčastnit se další studie zkoumajícího výzkumného agenta nebo jakékoli jiné studie, která vyžaduje testování protilátek HIV jiných než HVTN během plánované doby trvání studie HVTN 123
- Těhotné nebo kojící
- Aktivní a záložní americký vojenský personál
Vakcíny a jiné injekce
- Vakcína(y) HIV obdržená v předchozí studii vakcíny proti HIV. U dobrovolníků, kteří dostali kontrolu/placebo ve studii vakcíny proti HIV, určí HVTN 123 PSRT způsobilost případ od případu.
- předchozí příjem monoklonálních protilátek (mAb), ať už licencovaných nebo testovaných; HVTN 123 PSRT určí způsobilost případ od případu.
- Ne-HIV experimentální vakcína(y) obdržená během posledních 5 let v předchozí studii vakcíny. Výjimky může HVTN 123 PSRT učinit pro vakcíny, které následně prošly licencí FDA. U dobrovolníků, kteří dostali kontrolu/placebo v experimentální studii vakcíny, určí HVTN 123 PSRT způsobilost případ od případu. U dobrovolníků, kteří dostali experimentální vakcínu (vakcíny) před více než 5 lety, bude způsobilost k zápisu určena HVTN 123 PSRT případ od případu.
- Živé atenuované vakcíny podané do 30 dnů před první vakcinací nebo plánované do 14 dnů po injekci (např. spalničky, příušnice a zarděnky [MMR]; perorální vakcína proti obrně [OPV]; plané neštovice; žlutá zimnice)
- Jakékoli vakcíny, které nejsou živými atenuovanými vakcínami a byly podány během 14 dnů před prvním očkováním (např. tetanus, pneumokok, hepatitida A nebo B)
- Léčba alergie injekcemi antigenu do 30 dnů před první vakcinací nebo která je naplánována do 14 dnů po první vakcinaci
Imunitní systém
- Imunosupresivní léky podávané do 168 dnů před první vakcinací (Nevylučující: [1] kortikosteroidní nosní sprej; [2] inhalační kortikosteroidy; [3] topické kortikosteroidy pro mírnou, nekomplikovanou dermatitidu; nebo [4] jeden cyklus perorálního/parenterálního prednisonu nebo ekvivalentní při dávkách nižších nebo rovných 60 mg/den a délce léčby kratší než 11 dní s dokončením alespoň 30 dní před zařazením do studie)
- Závažné nežádoucí reakce na vakcíny včetně anamnézy anafylaxe a souvisejících příznaků, jako je kopřivka, dýchací potíže, angioedém a/nebo bolest břicha. (Není vyloučeno z účasti: dobrovolník, který měl v dětství neanafylaktický nežádoucí účinek na vakcínu proti pertusi.)
- Imunoglobulin podán do 60 dnů před první vakcinací
- Autoimunitní onemocnění
- Imunodeficience
Klinicky významné zdravotní stavy
Klinicky významný zdravotní stav, nálezy fyzikálního vyšetření, klinicky významné abnormální laboratorní výsledky nebo minulá anamnéza s klinicky významnými důsledky pro současné zdraví. Klinicky významný stav nebo proces zahrnuje, ale není omezen na:
- Proces, který by ovlivnil imunitní odpověď,
- Proces, který by vyžadoval léky, které ovlivňují imunitní odpověď,
- Jakékoli kontraindikace opakovaných injekcí nebo odběrů krve,
- Stav, který vyžaduje aktivní lékařskou intervenci nebo sledování k odvrácení vážného nebezpečí pro zdraví nebo pohodu dobrovolníka během doby studie,
- Stav nebo proces, jehož známky nebo symptomy by mohly být zaměněny s reakcemi na vakcínu, popř
- Jakákoli podmínka konkrétně uvedená mezi kritérii vyloučení níže.
- Jakýkoli zdravotní, psychiatrický, pracovní nebo jiný stav, který by podle úsudku zkoušejícího narušoval nebo sloužil jako kontraindikace k dodržování protokolu, hodnocení bezpečnosti nebo reaktogenity nebo schopnosti dobrovolníka poskytnout informovaný souhlas
- Psychiatrický stav, který vylučuje dodržování protokolu. Konkrétně jsou vyloučeni osoby s psychózami během posledních 3 let, s přetrvávajícím rizikem sebevraždy nebo s anamnézou sebevražedného pokusu nebo gesta během posledních 3 let.
- Současná antituberkulózní (TB) profylaxe nebo terapie
- Kritéria vyloučení astmatu: Astma jiné než mírné, dobře kontrolované astma. (Příznaky závažnosti astmatu, jak jsou definovány v nejnovější zprávě panelu expertů Národního programu vzdělávání a prevence astmatu (NAEPP).
Vyloučit dobrovolníka, který:
- Používá krátkodobě působící záchranný inhalátor (typicky beta 2 agonista) denně, popř
- Užívá středně/vysoké dávky inhalačních kortikosteroidů, popř
V minulém roce došlo k některé z následujících akcí:
- Více než 1 exacerbace symptomů léčených perorálními/parenterálními kortikosteroidy;
- Potřebuje neodkladnou péči, neodkladnou péči, hospitalizaci nebo intubaci pro astma.
- Diabetes mellitus typu 1 nebo typu 2 (Nevyloučeno: případy typu 2 kontrolované samotnou dietou nebo anamnéza izolovaného gestačního diabetu.)
- Tyreoidektomie nebo onemocnění štítné žlázy vyžadující léky během posledních 12 měsíců
Hypertenze:
- Pokud byl u osoby během screeningu nebo dříve zjištěn zvýšený krevní tlak nebo hypertenzi, vylučte krevní tlak, který není dobře kontrolován. Dobře kontrolovaný krevní tlak je definován jako trvale nižší nebo rovný 140 mm Hg systolický a nižší nebo rovný 90 mm Hg diastolický, s léky nebo bez nich, pouze s ojedinělými, krátkými případy vyšších hodnot, které musí být nižší než nebo rovná 150 mm Hg systolickému a menšímu nebo rovnému 100 mm Hg diastolickému. U těchto dobrovolníků musí být krevní tlak nižší nebo roven 140 mm Hg systolický a nižší nebo roven 90 mm Hg diastolický při zařazení.
- Pokud u osoby NEBYL během screeningu nebo dříve zjištěn zvýšený krevní tlak nebo hypertenze, vylučte systolický krevní tlak vyšší nebo rovný 150 mm Hg při zařazení nebo diastolický krevní tlak vyšší nebo rovný 100 mm Hg při zápisu.
- Poruchy krvácení diagnostikované lékařem (např. nedostatek faktoru, koagulopatie nebo porucha krevních destiček vyžadující zvláštní opatření)
- Malignita (Nevylučuje se z účasti: Dobrovolník, kterému byla chirurgicky odstraněna malignita a který má podle odhadu výzkumníka přiměřenou jistotu trvalého vyléčení, nebo u kterého je nepravděpodobné, že by během období studie zaznamenal recidivu malignity)
- Záchvatová porucha: Záchvat(y) v průběhu posledních tří let v anamnéze. Rovněž vylučte, pokud dobrovolník užíval léky k prevenci nebo léčbě záchvatů kdykoli během posledních 3 let.
- Asplenie: jakýkoli stav vedoucí k absenci funkční sleziny
- Hereditární angioedém, získaný angioedém nebo idiopatický angioedém v anamnéze.
Studijní plán
Jak je studie koncipována?
Detaily designu
- Primární účel: Prevence
- Přidělení: Randomizované
- Intervenční model: Paralelní přiřazení
- Maskování: Dvojnásobek
Zbraně a zásahy
Skupina účastníků / Arm |
Intervence / Léčba |
|---|---|
|
Experimentální: Skupina 1: Stabilní CH505TF gp120 + GLA-SE
Účastníci ve skupině 1 obdrží 100 mcg stabilního CH505TF gp120 smíchaného s 10 mcg GLA-SE intramuskulární (IM) injekcí v měsících 0, 2 a 6.
|
Podává se IM injekcí do deltového svalu nedominantní paže
Smíšený se stabilním CH505TF gp120 nebo přechodným CH505TF gp120 pro IM injekci do deltového svalu nedominantní paže
|
|
Experimentální: Skupina 2: Přechodná CH505TF gp120 + GLA-SE
Účastníci ve skupině 2 obdrží 100 mcg přechodného CH505TF gp120 smíchaného s 10 mcg GLA-SE IM injekcí v měsících 0, 2 a 6.
|
Smíšený se stabilním CH505TF gp120 nebo přechodným CH505TF gp120 pro IM injekci do deltového svalu nedominantní paže
Podává se IM injekcí do deltového svalu nedominantní paže
|
Co je měření studie?
Primární výstupní opatření
Měření výsledku |
Popis opatření |
Časové okno |
|---|---|---|
|
Počet účastníků hlásících příznaky a symptomy místní reaktogenity: Bolest a/nebo citlivost
Časové okno: Měřeno 7 dní po každé dávce vakcíny
|
Hodnoceno podle tabulky rozdělení AIDS (DAIDS) pro klasifikaci závažnosti nežádoucích příhod u dospělých a dětí, verze 2.1 [červenec 2017].
Je uveden maximální stupeň pozorovaný pro každý symptom v daném časovém rámci.
|
Měřeno 7 dní po každé dávce vakcíny
|
|
Počet účastníků hlásících příznaky a symptomy místní reaktogenity: erytém a/nebo indurace
Časové okno: Měřeno 7 dní po každé dávce vakcíny
|
Hodnoceno podle tabulky rozdělení AIDS (DAIDS) pro klasifikaci závažnosti nežádoucích příhod u dospělých a dětí, verze 2.1 [červenec 2017].
Je uveden maximální stupeň pozorovaný pro každý symptom v daném časovém rámci.
|
Měřeno 7 dní po každé dávce vakcíny
|
|
Počet účastníků hlásících příznaky a symptomy systémové reaktogenity
Časové okno: Měřeno 7 dní po každé dávce vakcíny
|
Hodnoceno podle tabulky rozdělení AIDS (DAIDS) pro klasifikaci závažnosti nežádoucích příhod u dospělých a dětí, verze 2.1 [červenec 2017].
Je uveden maximální stupeň pozorovaný pro každý symptom v daném časovém rámci.
|
Měřeno 7 dní po každé dávce vakcíny
|
|
Laboratorní měření chemie a hematologie - alaninaminotransferáza (ALT), aspartátaminotransferáza (AST), alkalická fosfatáza (ALP) v U/L
Časové okno: Měřeno při promítání, 14., 70., 182., 273. den
|
Pro každé místní laboratorní měření byly uvedeny souhrnné statistiky podle léčené skupiny a časového bodu pro celkovou populaci.
|
Měřeno při promítání, 14., 70., 182., 273. den
|
|
Laboratorní měření chemie a hematologie - Kreatinin v mg/dL
Časové okno: Měřeno při promítání, 14., 70., 182., 273. den
|
Pro každé místní laboratorní měření byly uvedeny souhrnné statistiky podle léčené skupiny a časového bodu pro celkovou populaci.
|
Měřeno při promítání, 14., 70., 182., 273. den
|
|
Laboratorní měření chemie a hematologie - Hemoglobin v g/dL
Časové okno: Měřeno při promítání, 14., 70., 182., 273. den
|
Pro každé místní laboratorní měření byly uvedeny souhrnné statistiky podle léčené skupiny a časového bodu pro celkovou populaci.
|
Měřeno při promítání, 14., 70., 182., 273. den
|
|
Chemická a hematologická laboratorní měření - Počet lymfocytů, počet neutrofilů, krevní destičky, WBC v 1000 buňkách/mm krychlových
Časové okno: Měřeno při promítání, 14., 70., 182., 273. den
|
Pro každé místní laboratorní měření byly uvedeny souhrnné statistiky podle léčené skupiny a časového bodu pro celkovou populaci.
|
Měřeno při promítání, 14., 70., 182., 273. den
|
|
Počet (procento) účastníků s laboratorním stupněm > 1 pro ALT, AST, ALP, kreatinin, hemoglobin, počet lymfocytů, počet neutrofilů, krevní destičky, WBC byl shrnut podle paže
Časové okno: Měřeno při promítání, 14., 70., 182., 273. den
|
Počet (procento) účastníků s laboratorním stupněm > 1 pro alaninaminotransferázu (ALT), aspartátaminotransferázu (AST), alkalickou fosfatázu (ALP), kreatinin, hemoglobin, počet lymfocytů, počet neutrofilů, krevní destičky, bílé krvinky (WBC) byl shrnuto podle arm
|
Měřeno při promítání, 14., 70., 182., 273. den
|
|
Nežádoucí události zvláštního zájmu (AESI)
Časové okno: Zdravotní kontakt na nežádoucí příhody zvláštního zájmu (AESI) je v 18. měsíci
|
AE zvláštního zájmu (AESI) pro tento protokol zahrnují, ale nejsou omezeny na potenciální imunitně zprostředkovaná onemocnění.
AESI jsou hlášeny bez ohledu na vztah ke studovanému produktu (produktům).
Všechny AE jsou hodnoceny podle tabulky rozdělení AIDS (DAIDS) pro klasifikaci závažnosti nežádoucích příhod u dospělých a dětí, opravená verze 2.1, červenec 2017.
|
Zdravotní kontakt na nežádoucí příhody zvláštního zájmu (AESI) je v 18. měsíci
|
|
Výskyt HIV-specifické celkové IgG vazebné protilátkové odpovědi vyvolané proteiny CH505TF gp120 produkovanými tranzientními a stabilními metodami transfekce proti homologním proteinům
Časové okno: Měřeno v měsíci 6.5
|
Sérové HIV-1 specifické IgG odpovědi byly měřeny na přístroji BioPlex s použitím standardizovaného zákaznického HIV1 Luminex testu.
Odečet byla střední intenzita fluorescence (MFI) odečtená od pozadí.
Vzorky byly titrovány na IgG až CH505TF gp120 (přechodná transfekce) a CH505TF gp120 (stabilní transfekce) v měsíci 0 (návštěva 2) a měsíci 6,5 (návštěva 7), s počátečním ředěním 1:50 následovaným 5násobnou sérií ředění.
Čistá MFI menší než 1 je nastavena na 1 a čistá MFI > 22 000 je nastavena na 22 000.
Údaje jsou vyloučeny, pokud datum odběru krve bylo mimo povolené okno, účastník byl infikován HIV, referenční antigen > 5 000 MFI nebo výchozí čistý MFI > 6 500.
Vzorky z návštěv po zápisu mají pozitivní odezvy, pokud: (1) čisté hodnoty MFI (MFI minus blank) byly ≥ antigen-specifická hranice na úrovni ředění 1:50 pro IgG, (2) čisté hodnoty MFI byly vyšší než 3 násobek základní linie (den 0) čisté MFI a (3) hodnoty MFI byly vyšší než trojnásobek výchozích hodnot MFI.
|
Měřeno v měsíci 6.5
|
|
Úrovně HIV-specifické celkové odpovědi IgG vazebné protilátky vyvolané proteiny CH505TF gp120 produkovanými prostřednictvím přechodných a stabilních metod transfekce proti homologním proteinům (měřeno čistou MFI)
Časové okno: Měřeno v měsíci 6.5
|
Sérové HIV-1 specifické IgG odpovědi byly měřeny na přístroji BioPlex s použitím standardizovaného zákaznického HIV1 Luminex testu.
Odečet byla střední intenzita fluorescence (MFI) odečtená od pozadí, kde pozadí se vztahovalo ke kontrole úrovně destičky (tj. slepá jamka na každé destičce).
Čistá MFI menší než 1 je nastavena na 1 a čistá MFI > 22 000 je nastavena na 22 000.
Údaje jsou vyloučeny, pokud datum odběru krve bylo mimo povolené okno, účastník byl infikován HIV, referenční antigen > 5 000 MFI nebo výchozí čistý MFI > 6 500.
Vzorky z návštěv po zápisu mají pozitivní odezvy, pokud: (1) čisté hodnoty MFI (MFI minus blank) byly ≥ antigen-specifická hranice na úrovni ředění 1:50 pro IgG, (2) čisté hodnoty MFI byly vyšší než 3 násobek základní linie (den 0) čisté MFI a (3) hodnoty MFI byly vyšší než trojnásobek výchozích hodnot MFI.
|
Měřeno v měsíci 6.5
|
|
Oblast pod titrační křivkou HIV-specifické celkové IgG vazebné protilátkové odpovědi vyvolané proteiny CH505TF gp120 produkovanými přechodnými a stabilními metodami transfekce proti homologním proteinům
Časové okno: Měřeno v měsíci 6.5
|
Vzorky byly titrovány na IgG až CH505TF gp120 (přechodná transfekce) a CH505TF gp120 (stabilní transfekce) v měsíci 0 (návštěva 2) a měsíci 6,5 (návštěva 7), s počátečním ředěním 1:50 následovaným 5násobnou sérií ředění, končící na ředění 1:156250.
Hodnota AUC byla vypočtena za použití lichoběžníkového pravidla založeného na hrubých hodnotách MFI zkrácených na nule napříč logaritmickou řadou 10 ředění.
Pro každou kombinaci jednotlivce a antigenu byla AUC v každém časovém bodě součtem ploch lichoběžníků vypočítaných mezi jakýmikoli nevyloučenými datovými body v analytu/titraci.
AUC nebyla vypočtena pro žádné vzorky, které byly neúplně titrovány nebo kde chybělo ředění kvůli nesplnění kritérií kontroly kvality.
Údaje jsou vyloučeny, pokud datum odběru krve bylo mimo povolené okno, účastník byl infikován HIV, referenční antigen > 5 000 MFI nebo výchozí čistý MFI > 6 500.
|
Měřeno v měsíci 6.5
|
Sekundární výstupní opatření
Měření výsledku |
Popis opatření |
Časové okno |
|---|---|---|
|
Výskyt reakce neutralizačních protilátek (nAB) proti proteinům CH505TF gp120 produkovaným tranzientními a stabilními transfekčními metodami
Časové okno: Měřeno v měsících 2.5 a 6.5
|
Neutralizační protilátky proti kmenům tier 1 a tier 2 HIV-1 byly měřeny jako funkce snížení exprese reportérového genu luciferázy regulované Tat regulovanou (Luc) v buňkách TZMbl.
Odezva na virus/izolát byla považována za pozitivní, pokud byl neutralizační titr nad předem stanovenou hranicí.
Titr byl definován jako ředění séra, které snížilo relativní luminiscenční jednotky (RLU) o 50 % a 80 % vzhledem k RLU v kontrolních jamkách viru (pouze buňky + virus) po odečtení RLU pozadí (pouze buňky).
Předem specifikovaná hranice pro ID50 a ID80 byla 10.
Údaje jsou vyloučeny, pokud datum odběru krve bylo mimo povolené okno, výsledky testu jsou považovány za nespolehlivé pro analýzu v laboratoři nebo byl účastník infikován HIV.
|
Měřeno v měsících 2.5 a 6.5
|
|
Neutralizační titry odpovědí nAB proti proteinům CH505TF gp120 produkovaným prostřednictvím přechodných a stabilních transfekčních metod
Časové okno: Měřeno v měsících 2.5 a 6.5
|
Neutralizační protilátky proti kmenům tier 1 a tier 2 HIV-1 byly měřeny jako funkce snížení exprese reportérového genu luciferázy regulované Tat regulovanou (Luc) v buňkách TZMbl.
Velikosti odezvy byly hodnoceny pomocí neutralizačního titru, který je definován jako ředění séra, které snížilo relativní luminiscenční jednotky (RLU) o 50 % a 80 % vzhledem k RLU v kontrolních jamkách viru (pouze buňky + virus) po odečtení RLU pozadí (buňky pouze).
Vyšší neutralizační titr indikuje vyšší úroveň odezvy.
Odpověď na virus/izolát byla považována za pozitivní, pokud byl neutralizační titr vyšší než 10.
Údaje jsou vyloučeny, pokud datum odběru krve bylo mimo povolené okno, výsledky testu jsou považovány za nespolehlivé pro analýzu v laboratoři nebo byl účastník infikován HIV.
|
Měřeno v měsících 2.5 a 6.5
|
Spolupracovníci a vyšetřovatelé
Vyšetřovatelé
- Studijní židle: Colleen Kelley, Emory University
- Studijní židle: Greg Wilson, Vanderbilt Medical Center
Publikace a užitečné odkazy
Termíny studijních záznamů
Hlavní termíny studia
Začátek studia (Aktuální)
Primární dokončení (Aktuální)
Dokončení studie (Aktuální)
Termíny zápisu do studia
První předloženo
První předloženo, které splnilo kritéria kontroly kvality
První zveřejněno (Aktuální)
Aktualizace studijních záznamů
Poslední zveřejněná aktualizace (Aktuální)
Odeslaná poslední aktualizace, která splnila kritéria kontroly kvality
Naposledy ověřeno
Více informací
Termíny související s touto studií
Další relevantní podmínky MeSH
- RNA virové infekce
- Virová onemocnění
- Infekce
- Infekce přenášené krví
- Přenosné nemoci
- Pohlavně přenosné choroby, virové
- Pohlavně přenosné nemoci
- Lentivirové infekce
- Retroviridae infekce
- Syndromy imunologické nedostatečnosti
- Onemocnění imunitního systému
- Urogenitální onemocnění
- Onemocnění genitálií
- HIV infekce
Další identifikační čísla studie
- HVTN 123
- 34569 (Jiný identifikátor: SNCTP)
Informace o lécích a zařízeních, studijní dokumenty
Studuje lékový produkt regulovaný americkým FDA
Studuje produkt zařízení regulovaný americkým úřadem FDA
Tyto informace byly beze změn načteny přímo z webu clinicaltrials.gov. Máte-li jakékoli požadavky na změnu, odstranění nebo aktualizaci podrobností studie, kontaktujte prosím register@clinicaltrials.gov. Jakmile bude změna implementována na clinicaltrials.gov, bude automaticky aktualizována i na našem webu .