Tato stránka byla automaticky přeložena a přesnost překladu není zaručena. Podívejte se prosím na anglická verze pro zdrojový text.

Studie Cobimetinib plus paklitaxel, cobimetinib plus atezolizumab plus paklitaxel nebo cobimetinib plus atezolizumab plus nab-paclitaxel jako počáteční léčba pro účastnice s trojnásobně negativním karcinomem prsu, který se rozšířil

16. března 2023 aktualizováno: Hoffmann-La Roche

Vícestupňová studie fáze II hodnotící bezpečnost a účinnost Cobimetinibu plus paklitaxel, Cobimetinib plus Atezolizumab plus paklitaxel nebo Cobimetinib plus Atezolizumab plus Nab-Paclitaxel jako léčba první linie u pacientek s metastatickým triple-negativním karcinomem prsu

Tato tříkohortová, vícestupňová, randomizovaná, multicentrická studie fáze II vyhodnotí bezpečnost a snášenlivost a odhadne účinnost kobimetinibu plus paklitaxel oproti placebu plus paklitaxelu v kohortě I, kobimetinibu plus atezolizumabu plus paklitaxelu v kohortě II a kobimetinib plus atezolizumab plus nab-paclitaxel v kohortě III u účastníků s metastatickým nebo lokálně pokročilým, triple-negativním adenokarcinomem prsu, kteří dosud nepodstoupili systémovou léčbu metastatického karcinomu prsu (MBC). Účastníci mohou pokračovat ve studijní léčbě až do rozvoje progresivního onemocnění (PD) nebo ztráty klinického přínosu, nepřijatelné toxicity a/nebo odvolání souhlasu. Cílová velikost vzorku pro kohortu I je 12 účastníků ve fázi bezpečnostního záběhu a přibližně 90 účastníků ve fázi rozšíření. Každá z kohort II a III se bude skládat z bezpečnostní zaváděcí fáze s přibližně 15 účastníky, po níž bude následovat rozšiřující fáze s přibližně 15 účastníky.

Přehled studie

Typ studie

Intervenční

Zápis (Aktuální)

169

Fáze

  • Fáze 2

Kontakty a umístění

Tato část poskytuje kontaktní údaje pro ty, kteří studii provádějí, a informace o tom, kde se tato studie provádí.

Studijní místa

    • New South Wales
      • Waratah, New South Wales, Austrálie, 2298
        • Calvary Mater Newcastle
    • Queensland
      • South Brisbane, Queensland, Austrálie, 4101
        • Mater Adult Hospital
    • Victoria
      • Melbourne, Victoria, Austrálie, 3000
        • Peter MacCallum Cancer Centre; Medical Oncology
    • Western Australia
      • Murdoch, Western Australia, Austrálie, 6150
        • St John of God Murdoch Hospital; Oncology West
      • Bruxelles, Belgie, 1180
        • Clinique Edith Cavell
      • Gent, Belgie, 9000
        • AZ Sint Lucas (Sint Lucas)
      • Hasselt, Belgie, 3500
        • Jessa Zkh (Campus Virga Jesse)
      • Kortrijk, Belgie, 8500
        • AZ Groeninge
      • Veurne, Belgie, 8630
        • AZ Sint Augustinus Veurne
      • Lille, Francie, 59020
        • Centre Oscar Lambret
      • Montpellier, Francie, 34298
        • Centre Régional de Lutte Contre Le Cancer Val D'aurelle Paul Lamarque
      • Paris, Francie, 75020
        • Hôpital Tenon
      • Rennes, Francie, 35000
        • Centre Eugene Marquis Centre Regional de Lutte Contre Le Cancer
    • Campania
      • Napoli, Campania, Itálie, 80131
        • Azienda Ospedaliero Universitaria Seconda Università Degli Studi Di Napoli
    • Emilia-Romagna
      • Bologna, Emilia-Romagna, Itálie, 40138
        • A.O.U Policlinico S. Orsola Malpighi di Bologna U.O di Medicina Interna Borghi - Pad.2
    • Friuli-Venezia Giulia
      • Aviano, Friuli-Venezia Giulia, Itálie, 33081
        • Centro Di Riferimento Oncologico; SOC Oncologia Medica C
    • Lazio
      • Roma, Lazio, Itálie, 00168
        • Policlinico Universitario Agostino Gemelli
    • Lombardia
      • Milano, Lombardia, Itálie, 20141
        • Istituto Europeo di Oncologia
    • Toscana
      • Pisa, Toscana, Itálie, 56126
        • Azienda Ospedaliero - Universitaria Pisana U.O. Oncologia Medica 2 Universitaria ? Polo Oncologico
      • Ramat Gan, Izrael, 5265601
        • Chaim Sheba Medical Center
      • Gyeonggi-do, Korejská republika, 410-769
        • National Cancer Center; Medical Oncology
      • Seoul, Korejská republika, 05505
        • Asan Medical Center
      • Seoul, Korejská republika, 08308
        • Korea University Guro Hospital
      • Seoul, Korejská republika, 120-752
        • Yonsei University Health System/Severance Hospital
      • R?ga, Lotyšsko, LV-1002
        • Pauls Stradins Clinical University Hospital
      • Riga, Lotyšsko, LV-1079
        • Riga East Clinical University Hospital Latvian Oncology Centre
      • Cluj Napoca, Rumunsko, 400015
        • Prof. Dr. I. Chiricuta Institute of Oncology
      • Craiova, Rumunsko, 200347
        • Oncology Center Sf. Nectarie
      • Bournemouth, Spojené království, BH1 1RW
        • Nuffield Health Bournemouth Hospital
      • Middlesex, Spojené království, HA6 2RN
        • Mount Vernon Hospital
      • Nottingham, Spojené království, NG5 1PB
        • Nottingham University Hospitals City Campus
    • Florida
      • Jacksonville, Florida, Spojené státy, 32256-6932
        • Cancer Specialists of North Florida
      • Miami, Florida, Spojené státy, 33133
        • Mercy Hospital, a Campus of Plantation General Hospital
      • Orlando, Florida, Spojené státy, 32804
        • Florida Hospital Cancer Inst
      • Plantation, Florida, Spojené státy, 33324
        • Florida Cancer Research Institute
    • Georgia
      • Newnan, Georgia, Spojené státy, 30265
        • Cancer Treatment Centers of America
    • Illinois
      • Harvey, Illinois, Spojené státy, 60426
        • Ingalls Memorial Hospital
    • New York
      • Bronx, New York, Spojené státy, 10461
        • Montefiore Einstein Cancer Center
    • Pennsylvania
      • Pittsburgh, Pennsylvania, Spojené státy, 15213
        • Magee Womens Hospital
    • South Carolina
      • Charleston, South Carolina, Spojené státy, 29425
        • Medical University of South Carolina
    • South Dakota
      • Sioux Falls, South Dakota, Spojené státy, 57105
        • Avera Cancer Institute
    • Washington
      • Tacoma, Washington, Spojené státy, 98405
        • Northwest Medical Specialties
      • Kaohsiung Country, Tchaj-wan, 833
        • Chang Gung Memorial Hospital
      • Taipei City, Tchaj-wan, 11259
        • Koo Foundation Sun Yat-Sen Cancer Center; Hemato-Oncology
      • Hradec Kralove, Česko, 500 05
        • Fakultni nemocnice Hradec Kralove
      • Pardubice, Česko, 532 03
        • Multiscan s.r.o.
      • Badajoz, Španělsko, 06080
        • Hospital Universitario Infanta Cristina; Servicio de Oncologia
      • Madrid, Španělsko, 28034
        • Hospital Universitario Ramon y Cajal
      • Madrid, Španělsko, 28040
        • Fundacion Jimenez Diaz; Servicio de Oncologia
      • Madrid, Španělsko, 28040
        • Hospital Clinico San Carlos; Servicio de Nefrologia
      • Malaga, Španělsko, 29011
        • Hosp. Regional Univ. de Malaga ? Hospital Materno Infantil; Hospital Materno Infantil de Malaga
    • Barcelona
      • Sabadell, Barcelona, Španělsko, 8208
        • Corporacio Sanitaria Parc Tauli; Servicio de Oncologia
    • Vizcaya
      • Bilbao, Vizcaya, Španělsko, 48013
        • Organización Sanitaria Integrada Bilbao Basurto

Kritéria účasti

Výzkumníci hledají lidi, kteří odpovídají určitému popisu, kterému se říká kritéria způsobilosti. Některé příklady těchto kritérií jsou celkový zdravotní stav osoby nebo předchozí léčba.

Kritéria způsobilosti

Věk způsobilý ke studiu

18 let a starší (Dospělý, Starší dospělý)

Přijímá zdravé dobrovolníky

Ne

Popis

Kritéria pro zařazení:

  • Stav výkonnosti Eastern Cooperative Oncology Group (ECOG) 0 nebo 1
  • Histologicky potvrzený adenokarcinom prsu negativní na estrogenový receptor (ER), progesteronový receptor (PR) negativní a na lidský epidermální růstový faktor 2 (HER2) negativní s měřitelným metastatickým nebo lokálně pokročilým onemocněním
  • Lokálně pokročilé onemocnění nesmí být přístupné k resekci s kurativním záměrem
  • Měřitelná nemoc podle RECIST, v1.1
  • Přiměřená hematologická funkce a funkce koncových orgánů
  • Souhlas s používáním vysoce účinných metod antikoncepce, jak je uvedeno v protokolu

Kritéria vyloučení:

Kritéria vyloučení specifická pro onemocnění

  • Známý HER2-, ER-pozitivní nebo PR-pozitivní karcinom prsu podle místního laboratorního vyšetření
  • Jakákoli předchozí chemoterapie, hormonální nebo cílená léčba neoperovatelného lokálně pokročilého nebo metastatického triple-negativního karcinomu prsu (mTNBC)
  • Jakákoli systémová protinádorová léčba během 3 týdnů před cyklem 1, dnem 1
  • Jakákoli radiační léčba metastatického místa během 28 dnů od cyklu 1, dne 1
  • Velký chirurgický zákrok, otevřená biopsie nebo významné traumatické poranění během 30 dnů před cyklem 1, dnem 1 nebo očekávání potřeby velkého chirurgického zákroku v průběhu studie
  • Před vystavením experimentální léčbě zaměřené na rychle akcelerovaný fibrosarkom (Raf), MAP kinázu/ERK kinázu (MEK) nebo dráhu mitogenem aktivované proteinkinázy (MAPK)
  • Mozkové metastázy (symptomatické nebo nesymptomatické), které nebyly dříve léčeny, jsou progresivní nebo vyžadují jakýkoli typ terapie (např. ozařování, chirurgický zákrok nebo steroidy) ke kontrole příznaků z mozkových metastáz během 30 dnů před první dávkou studijní léčby

Kritéria vyloučení specifická pro kobimetinib

  • Anamnéza nebo známky retinální patologie při oftalmologickém vyšetření, které je považováno za rizikový faktor pro neurosenzorické odchlípení sítnice/centrální serózní chorioretinopatii (CSCR), okluzi retinální žíly (RVO) nebo neovaskulární makulární degeneraci
  • Kobimetinib je metabolizován jaterním enzymem cytochromu P3A4 (CYP3A4). Léky Je třeba se vyhnout inhibitorům a induktorům CYP3A4/5

Kritéria vyloučení specifická pro atezolizumab (pouze kohorty II a III)

  • Závažné alergické, anafylaktické nebo jiné reakce z přecitlivělosti na chimérické nebo humanizované protilátky nebo fúzní proteiny v anamnéze
  • Známá přecitlivělost nebo alergie na biofarmaka produkovaná v buňkách vaječníků čínského křečka nebo na kteroukoli složku lékové formy atezolizumabu
  • Autoimunitní onemocnění v anamnéze
  • Předchozí alogenní transplantace kmenových buněk nebo pevných orgánů
  • Anamnéza idiopatické plicní fibrózy (včetně pneumonitidy), polékové pneumonitidy, organizující se pneumonie (tj. bronchiolitis obliterans, kryptogenní organizující se pneumonie) nebo důkaz aktivní pneumonitidy při screeningu počítačové tomografie (CT) hrudníku
  • Pozitivní test na virus lidské imunodeficience (HIV)
  • Aktivní hepatitida B (definovaná jako pozitivní test na povrchový antigen hepatitidy B [HBsAg] nebo pozitivní test na deoxyribonukleovou kyselinu [DNA] viru hepatitidy B [HBV] při screeningu) nebo hepatitida C
  • Aktivní tuberkulóza
  • Příjem živé oslabené vakcíny během 4 týdnů před randomizací nebo očekávání, že během studie bude vyžadována taková živá oslabená vakcína
  • Předchozí léčba agonisty clusteru diferenciace (CD) 137 (CD137) nebo terapie blokády imunitního kontrolního bodu, včetně anticytotoxického proteinu 4 asociovaného s T-lymfocyty (anti-CTLA-4), anti-programované smrti-1 (anti-PD- 1), nebo terapeutické protilátky proti ligandu-1 programované smrti (anti-PD-L1).
  • Léčba systémovými imunostimulačními látkami (včetně, ale bez omezení, interferonů nebo interlukinu-2 [IL-2]) během 4 týdnů nebo pěti poločasů léčiva (podle toho, co je kratší) před randomizací
  • Léčba systémovými kortikosteroidy nebo jinými systémovými imunosupresivními léky během 2 týdnů před randomizací nebo předpokládaná potřeba systémových imunosupresivních léků během studie

Kritéria vyloučení srdce

  • Anamnéza klinicky významné srdeční dysfunkce
  • Opravený interval QT při screeningu větší než (>) 480 milisekund (ms) (průměr trojitých screeningových měření)
  • Ejekční frakce levé komory (LVEF) pod ústavní dolní hranicí normálu nebo pod 50 procent (%), podle toho, která hodnota je nižší

Obecná kritéria vyloučení

  • Žádná jiná anamnéza nebo probíhající malignita, která by potenciálně interferovala s interpretací farmakodynamického testu nebo testu účinnosti
  • Těhotenství (pozitivní těhotenský test v séru) nebo laktace
  • Nekontrolované vážné lékařské nebo psychiatrické onemocnění
  • Aktivní infekce vyžadující IV antibiotika v cyklu 1, den 1
  • Účastníci, kteří mají v anamnéze reakce přecitlivělosti na paklitaxel nebo jiná léčiva formulovaná v Cremophor® EL (polyoxyethylovaný ricinový olej) nebo na nab-paclitaxel a kteroukoli z pomocných látek

Studijní plán

Tato část poskytuje podrobnosti o studijním plánu, včetně toho, jak je studie navržena a co studie měří.

Jak je studie koncipována?

Detaily designu

  • Primární účel: Léčba
  • Přidělení: Randomizované
  • Intervenční model: Paralelní přiřazení
  • Maskování: Žádné (otevřený štítek)

Zbraně a zásahy

Skupina účastníků / Arm
Intervence / Léčba
Experimentální: Skupina I: kobimetinib, paklitaxel
Účastníci budou dostávat kombinaci kobimetinibu plus paklitaxelu ve 28denních cyklech až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity, rozhodnutí zkoušejícího, úmrtí, odvolání souhlasu nebo dokončení studie.
Kobimetinib bude podáván perorálně v dávce 60 miligramů (mg) denně, jednou denně, 3. až 23. den každého 28denního léčebného cyklu.
Ostatní jména:
  • GDC-0973; RO5514041; XL518
Paklitaxel bude podáván v dávce 80 miligramů na metr čtvereční (mg/m^2) intravenózní (IV) infuzí v den 1, den 8 a den 15 každého 28denního cyklu podle informací o předepisování.
Komparátor placeba: Skupina I: Placebo, paklitaxel
Účastníci budou dostávat kombinaci kobimetinibu, placeba a paklitaxelu ve 28denních cyklech až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity, rozhodnutí zkoušejícího, úmrtí, odvolání souhlasu nebo dokončení studie.
Paklitaxel bude podáván v dávce 80 miligramů na metr čtvereční (mg/m^2) intravenózní (IV) infuzí v den 1, den 8 a den 15 každého 28denního cyklu podle informací o předepisování.
Placebo odpovídající kobimetinibu bude podáváno perorálně, jednou denně, v den 3 až den 23 každého 28denního léčebného cyklu.
Experimentální: Kohorta II: Kobimetinib, paklitaxel, atezolizumab
Účastníci budou dostávat kobimetinib plus paklitaxel plus atezolizumab ve 28denních cyklech až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity, rozhodnutí zkoušejícího, úmrtí, odvolání souhlasu nebo dokončení studie.
Kobimetinib bude podáván perorálně v dávce 60 miligramů (mg) denně, jednou denně, 3. až 23. den každého 28denního léčebného cyklu.
Ostatní jména:
  • GDC-0973; RO5514041; XL518
Paklitaxel bude podáván v dávce 80 miligramů na metr čtvereční (mg/m^2) intravenózní (IV) infuzí v den 1, den 8 a den 15 každého 28denního cyklu podle informací o předepisování.
Atezolizumab bude podáván kohortám II a III v dávce 840 mg IV každé 2 týdny ve dnech 1 a 15 každého 28denního léčebného cyklu.
Ostatní jména:
  • MPDL3280A
Experimentální: Kohorta III: Kobimetinib, Nab-Paclitaxel, Atezolizumab
Účastníci budou dostávat kobimetinib plus nab-paclitaxel plus atezolizumab až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity, rozhodnutí zkoušejícího, úmrtí, odvolání souhlasu nebo dokončení studie.
Kobimetinib bude podáván perorálně v dávce 60 miligramů (mg) denně, jednou denně, 3. až 23. den každého 28denního léčebného cyklu.
Ostatní jména:
  • GDC-0973; RO5514041; XL518
Atezolizumab bude podáván kohortám II a III v dávce 840 mg IV každé 2 týdny ve dnech 1 a 15 každého 28denního léčebného cyklu.
Ostatní jména:
  • MPDL3280A
Nab-Paclitaxel bude podáván kohortě III podle místních informací o předepisování v počáteční dávce 100 mg/m^2 intravenózní infuzí ve dnech 1, 8 a 15 každého 28denního cyklu.

Co je měření studie?

Primární výstupní opatření

Měření výsledku
Popis opatření
Časové okno
Kohorta I: Přežití bez progrese, jak určil zkoušející pomocí kritérií hodnocení odezvy u solidních nádorů verze 1.1 (RECIST v1.1)
Časové okno: Randomizace až do progrese onemocnění nebo relapsu, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 2 roky)
PFS bylo definováno jako doba od randomizace do prvního výskytu progrese onemocnění nebo relapsu, jak určil zkoušející pomocí RECIST v1.1. Podle RECIST v1.1 je progresivní onemocnění (PD) definováno jako alespoň 20% zvýšení součtu průměrů cílových lézí, přičemž se za referenční považuje nejmenší součet ve studii (nadir), včetně výchozí hodnoty. Kromě relativního nárůstu o 20 % musí součet prokázat také absolutní nárůst o minimálně 5 milimetrů (mm). Za progresi se také považuje výskyt jedné nebo více nových lézí.
Randomizace až do progrese onemocnění nebo relapsu, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 2 roky)
Kohorta II, III: Procento účastníků s potvrzenou celkovou odpovědí (OR) (částečná odpověď [PR] nebo úplná odpověď [CR]), jak určil vyšetřovatel pomocí RECIST v1.1
Časové okno: Randomizace až do progrese onemocnění nebo relapsu, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 5,25 let)
OR byla definována jako míra PR nebo CR vyskytující se po randomizaci a potvrzená >=28 dní později, jak určil zkoušející pomocí RECIST v1.1. Podle RECIST v1.1 je CR definována jako vymizení všech cílových lézí. Jakékoli patologické lymfatické uzliny (ať už cílové nebo necílové) musí mít redukci v krátké ose na <10 mm. PR je definována jako alespoň 30% snížení součtu průměrů všech cílových a nových měřitelných lézí.
Randomizace až do progrese onemocnění nebo relapsu, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 5,25 let)

Sekundární výstupní opatření

Měření výsledku
Popis opatření
Časové okno
Kohorta I, II, III: Maximální plazmatická koncentrace (Cmax) kobimetinibu
Časové okno: Bezpečnostní záběh: Předdávka (hodina [h] 0) v cyklu (Cy) 1 den (D) 8; před dávkou (0 hod.), 0,5, 1, 2, 4, 6 hod. po dávce (2, 4 hod. po dávce pro kohorty II, III) na Cy1 D15; Expanze: před dávkou (0 hod.), 1-4 hod po dávce na Cy1 D15; před dávkou (Hr 0) na Cy2 D15 (Cy=28 dní)
Bezpečnostní záběh: Předdávka (hodina [h] 0) v cyklu (Cy) 1 den (D) 8; před dávkou (0 hod.), 0,5, 1, 2, 4, 6 hod. po dávce (2, 4 hod. po dávce pro kohorty II, III) na Cy1 D15; Expanze: před dávkou (0 hod.), 1-4 hod po dávce na Cy1 D15; před dávkou (Hr 0) na Cy2 D15 (Cy=28 dní)
Kohorta I, II, III: Minimální plazmatická koncentrace (Cmin) kobimetinibu
Časové okno: Bezpečnostní záběh: Předdávka (Hr 0) na Cy 1 D8; před dávkou (0 hod.), 0,5, 1, 2, 4, 6 hod. po dávce (2, 4 hod. po dávce pro kohorty II, III) na Cy1 D15; Expanze: před dávkou (0 hod.), 1-4 hod po dávce na Cy1 D15; před dávkou (Hr 0) na Cy2 D15 (Cy=28 dní)
Bezpečnostní záběh: Předdávka (Hr 0) na Cy 1 D8; před dávkou (0 hod.), 0,5, 1, 2, 4, 6 hod. po dávce (2, 4 hod. po dávce pro kohorty II, III) na Cy1 D15; Expanze: před dávkou (0 hod.), 1-4 hod po dávce na Cy1 D15; před dávkou (Hr 0) na Cy2 D15 (Cy=28 dní)
Kohorta I, II: Cmax paklitaxelu
Časové okno: Bezpečnostní záběh: Předdávka (h 0) na Cy1 D8; před dávkou (0 hod.), 0,5, 1, 2, 4 a 6 hod. po dávce (2, 4 hod. po dávce pro kohortu II) (trvání infuze: 1 hod.) na Cy1 D15 (Cy=28 dní)
Bezpečnostní záběh: Předdávka (h 0) na Cy1 D8; před dávkou (0 hod.), 0,5, 1, 2, 4 a 6 hod. po dávce (2, 4 hod. po dávce pro kohortu II) (trvání infuze: 1 hod.) na Cy1 D15 (Cy=28 dní)
Kohorta I, II: Cmin paclitaxelu
Časové okno: Bezpečnostní záběh: Předdávka (h 0) na Cy1 D8; před dávkou (0 hod.), 0,5, 1, 2, 4 a 6 hod. po dávce (2, 4 hod. po dávce pro kohortu II) (trvání infuze: 1 hod.) na Cy1 D15 (Cy=28 dní)
Bezpečnostní záběh: Předdávka (h 0) na Cy1 D8; před dávkou (0 hod.), 0,5, 1, 2, 4 a 6 hod. po dávce (2, 4 hod. po dávce pro kohortu II) (trvání infuze: 1 hod.) na Cy1 D15 (Cy=28 dní)
Kohorta III: Cmax Nab-Paclitaxelu
Časové okno: Bezpečnostní záběh: Předdávka (h 0) na Cy1 D8; před dávkou (0 hod.), 2, 4 hod. po dávce (doba infuze: 30 minut) na Cy1 D15 (Cy=28 dní)
Bezpečnostní záběh: Předdávka (h 0) na Cy1 D8; před dávkou (0 hod.), 2, 4 hod. po dávce (doba infuze: 30 minut) na Cy1 D15 (Cy=28 dní)
Kohorta III: Cmin Nab-Paclitaxelu
Časové okno: Bezpečnostní záběh: Předdávka (h 0) na Cy1 D8; před dávkou (0 hod.), 2, 4 hod. po dávce (doba infuze: 30 minut) na Cy1 D15 (Cy=28 dní)
Bezpečnostní záběh: Předdávka (h 0) na Cy1 D8; před dávkou (0 hod.), 2, 4 hod. po dávce (doba infuze: 30 minut) na Cy1 D15 (Cy=28 dní)
Kohorta III: AUC0-tau Nab-Paclitaxelu
Časové okno: Bezpečnostní záběh: Předdávka (h 0) na Cy1 D8; před dávkou (0 hod.), 2, 4 hod. po dávce (doba infuze: 30 minut) na Cy1 D15 (Cy=28 dní)
Bezpečnostní záběh: Předdávka (h 0) na Cy1 D8; před dávkou (0 hod.), 2, 4 hod. po dávce (doba infuze: 30 minut) na Cy1 D15 (Cy=28 dní)
Kohorta II, III: AUC0-tau (v séru) atezolizumabu
Časové okno: Bezpečnostní náběh, expanze: před dávkou (0 hod.), 0,5 hod. po dávce (doba infuze: 1 hod.) v D1 Cy1, 3; předdávkování (Hr 0) v D1 Cy2, 4, 8, každých 8 Cy až do EOT (přibližně 5,5 roku); 120 dní po EOT (přibližně 5,5 roku) (Cy=28 dní)
Bezpečnostní náběh, expanze: před dávkou (0 hod.), 0,5 hod. po dávce (doba infuze: 1 hod.) v D1 Cy1, 3; předdávkování (Hr 0) v D1 Cy2, 4, 8, každých 8 Cy až do EOT (přibližně 5,5 roku); 120 dní po EOT (přibližně 5,5 roku) (Cy=28 dní)
Kohorta I, II, III: Celkové přežití (OS)
Časové okno: Randomizace až do smrti z jakékoli příčiny (až přibližně 6,5 roku)
OS byl definován jako doba od randomizace do úmrtí z jakékoli příčiny
Randomizace až do smrti z jakékoli příčiny (až přibližně 6,5 roku)
Kohorta I: Procento účastníků s potvrzeným OR (PR nebo CR), jak bylo stanoveno výzkumníkem pomocí RECIST v1.1
Časové okno: Randomizace až do progrese onemocnění nebo relapsu, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 2 roky)
OR byla definována jako míra PR nebo CR vyskytující se po randomizaci a potvrzená >=28 dní později, jak určil zkoušející pomocí RECIST v1.1. Podle RECIST v1.1 je CR definována jako vymizení všech cílových lézí. Jakékoli patologické lymfatické uzliny (ať už cílové nebo necílové) musí mít redukci v krátké ose na <10 mm. PR je definována jako alespoň 30% snížení součtu průměrů všech cílových a nových měřitelných lézí.
Randomizace až do progrese onemocnění nebo relapsu, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 2 roky)
Kohorta I, II, III: Doba trvání odpovědi (DOR), jak je stanoveno výzkumníkem pomocí RECIST v1.1
Časové okno: Doba od prvního výskytu zdokumentované objektivní odpovědi do doby relapsu nebo úmrtí, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 6,5 roku)
DOR byla definována jako doba od prvního výskytu zdokumentované objektivní odpovědi do doby relapsu, jak určil zkoušející pomocí RECIST v1.1 nebo úmrtí z jakékoli příčiny během studie, podle toho, co nastalo dříve.
Doba od prvního výskytu zdokumentované objektivní odpovědi do doby relapsu nebo úmrtí, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 6,5 roku)
Kohorta I, II, III: Procento účastníků s nepotvrzenou celkovou odpovědí (OR_uc) (nepotvrzené PR nebo CR), jak určil vyšetřovatel pomocí RECIST v1.1
Časové okno: Randomizace až do progrese onemocnění nebo relapsu, podle toho, co nastane jako první (až přibližně 6,5 roku)
ORR_uc (potvrzení ORR není vyžadováno) bylo definováno jako míra PR nebo CR vyskytující se po randomizaci, jak určil zkoušející pomocí RECIST v1.1, potvrzení není vyžadováno. Podle RECIST v1.1 je CR definována jako vymizení všech cílových lézí. Jakékoli patologické lymfatické uzliny (ať už cílové nebo necílové) musí mít redukci v krátké ose na <10 mm. PR je definována jako alespoň 30% snížení součtu průměrů všech cílových a nových měřitelných lézí.
Randomizace až do progrese onemocnění nebo relapsu, podle toho, co nastane jako první (až přibližně 6,5 roku)
Kohorta II, III: Přežití bez progrese, jak bylo stanoveno výzkumníkem pomocí RECIST v1.1
Časové okno: Randomizace až do progrese onemocnění nebo relapsu, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 6,5 roku)
PFS bylo definováno jako doba od randomizace do prvního výskytu progrese onemocnění nebo relapsu, jak určil zkoušející pomocí RECIST v1.1. Podle RECIST v1.1 je PD definována jako alespoň 20% zvýšení součtu průměrů cílových lézí, přičemž se za referenční považuje nejmenší součet ve studii (nadir), včetně výchozí hodnoty. Kromě relativního zvýšení o 20 % musí součet vykazovat také absolutní zvýšení nejméně o 5 mm. Za progresi se také považuje výskyt jedné nebo více nových lézí.
Randomizace až do progrese onemocnění nebo relapsu, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 6,5 roku)
Kohorta I, II, III: Procento účastníků s nežádoucími příhodami (AE)
Časové okno: Randomizace až do konce studia (až přibližně 6,5 roku)
Randomizace až do konce studia (až přibližně 6,5 roku)
Kohorta I: Oblast pod křivkou koncentrace-čas od času nula do dávkovacího intervalu (AUC0-tau; celková expozice) kobimetinibu
Časové okno: Bezpečnostní záběh: Předdávka (Hr 0) na Cy 1 D8; před dávkou (0 hod.), 0,5, 1, 2, 4, 6 hod po dávce na Cy1 D15; Expanze: před dávkou (0 hod.), 1–4 hod po dávce na Cy1 D15 (Cy=28 dní)
Bezpečnostní záběh: Předdávka (Hr 0) na Cy 1 D8; před dávkou (0 hod.), 0,5, 1, 2, 4, 6 hod po dávce na Cy1 D15; Expanze: před dávkou (0 hod.), 1–4 hod po dávce na Cy1 D15 (Cy=28 dní)
Kohorta I: AUC0-tau paklitaxelu
Časové okno: Bezpečnostní záběh: Předdávka (h 0) na Cy1 D8; před dávkou (0 hod.), 0,5, 1, 2, 4 a 6 hod po dávce (trvání infuze: 1 hod.) v Cy1 D15 (Cy=28 dní)
Bezpečnostní záběh: Předdávka (h 0) na Cy1 D8; před dávkou (0 hod.), 0,5, 1, 2, 4 a 6 hod po dávce (trvání infuze: 1 hod.) v Cy1 D15 (Cy=28 dní)
Kohorta II, III: Cmax (v séru) atezolizumabu
Časové okno: Bezpečnostní náběh, expanze: před dávkou (Hro), 0,5 hodiny po dávce (doba infuze: 1 hodina) v D1 Cy1, 3; předdávkování (Hro) v D1 Cy2, 4, 8, každých 8 Cy až do konce léčby (EOT); 120 dní po EOT (přibližně 5,25 roku) (Cy=28 dní)
Bezpečnostní náběh, expanze: před dávkou (Hro), 0,5 hodiny po dávce (doba infuze: 1 hodina) v D1 Cy1, 3; předdávkování (Hro) v D1 Cy2, 4, 8, každých 8 Cy až do konce léčby (EOT); 120 dní po EOT (přibližně 5,25 roku) (Cy=28 dní)
Kohorta II, III: Cmin (v séru) atezolizumabu
Časové okno: Bezpečnostní náběh, expanze: před dávkou (0 hod.), 0,5 hod. po dávce (doba infuze: 1 hod.) v D1 Cy1, 3; předdávkování (Hr 0) na D1 Cy2, 4, 8, každých 8 Cy až do EOT; 120 dní po EOT (přibližně 5,5 roku) (Cy=28 dní)
Bezpečnostní náběh, expanze: před dávkou (0 hod.), 0,5 hod. po dávce (doba infuze: 1 hod.) v D1 Cy1, 3; předdávkování (Hr 0) na D1 Cy2, 4, 8, každých 8 Cy až do EOT; 120 dní po EOT (přibližně 5,5 roku) (Cy=28 dní)

Spolupracovníci a vyšetřovatelé

Zde najdete lidi a organizace zapojené do této studie.

Publikace a užitečné odkazy

Osoba odpovědná za zadávání informací o studiu tyto publikace poskytuje dobrovolně. Mohou se týkat čehokoli, co souvisí se studiem.

Termíny studijních záznamů

Tato data sledují průběh záznamů studie a předkládání souhrnných výsledků na ClinicalTrials.gov. Záznamy ze studií a hlášené výsledky jsou před zveřejněním na veřejné webové stránce přezkoumány Národní lékařskou knihovnou (NLM), aby se ujistily, že splňují specifické standardy kontroly kvality.

Hlavní termíny studia

Začátek studia (Aktuální)

12. března 2015

Primární dokončení (Aktuální)

10. srpna 2018

Dokončení studie (Aktuální)

17. září 2021

Termíny zápisu do studia

První předloženo

19. prosince 2014

První předloženo, které splnilo kritéria kontroly kvality

19. prosince 2014

První zveřejněno (Odhad)

23. prosince 2014

Aktualizace studijních záznamů

Poslední zveřejněná aktualizace (Aktuální)

13. dubna 2023

Odeslaná poslední aktualizace, která splnila kritéria kontroly kvality

16. března 2023

Naposledy ověřeno

1. března 2023

Více informací

Tyto informace byly beze změn načteny přímo z webu clinicaltrials.gov. Máte-li jakékoli požadavky na změnu, odstranění nebo aktualizaci podrobností studie, kontaktujte prosím register@clinicaltrials.gov. Jakmile bude změna implementována na clinicaltrials.gov, bude automaticky aktualizována i na našem webu .

Předplatit