Tato stránka byla automaticky přeložena a přesnost překladu není zaručena. Podívejte se prosím na anglická verze pro zdrojový text.

Trilaciclib (G1T28), CDK 4/6 inhibitor, v kombinaci s gemcitabinem a karboplatinou u metastatického triple negativního karcinomu prsu (mTNBC)

24. února 2022 aktualizováno: G1 Therapeutics, Inc.

Studie 2. fáze bezpečnosti, účinnosti a farmakokinetiky G1T28 u pacientek s metastatickým triple negativním karcinomem prsu, které dostávají chemoterapii gemcitabinem a karboplatinou

Tato studie zkoumala potenciální klinický přínos trilaciclibu (G1T28) při zachování kostní dřeně a imunitního systému a zvýšení protinádorové účinnosti chemoterapie při podání před karboplatinou a gemcitabinem (léčba GC) u účastníků s metastatickým triple negativním karcinomem prsu.

Studie byla otevřená a 102 účastníků bylo náhodně rozděleno (v poměru 1:1:1) do 1 ze 3 následujících léčebných skupin:

  • Skupina 1: Pouze GC terapie (1. a 8. den 21denních cyklů) (n=34)
  • Skupina 2: GC terapie (1. a 8. den) plus trilaciclib (G1T28) 1. a 8. den 21denních cyklů (n=33)
  • Skupina 3: GC terapie (2. a 9. den) plus trilaciclib (G1T28) ve dnech 1, 2, 8 a 9 21denních cyklů (n=35)

Studie zahrnovala 3 fáze studie: fázi screeningu, fázi léčby a fázi sledování přežití. Léčebná fáze začíná v den první dávky studovanou léčbou a končí při návštěvě po léčbě.

Přehled studie

Detailní popis

Zveřejněné výsledky představují konečné výsledky studie G1T28-04, studie fáze 2 bezpečnosti, účinnosti a farmakokinetiky trilaciclibu (G1T28) u pacientek s lokálně recidivujícím/metastazujícím triple negativním karcinomem prsu léčených chemoterapií gemcitabinem a karboplatinou.

Konečné výsledky účinnosti myelokonzervace jsou hlášeny z databázového zámku 1 ([DBL1], datum uzávěrky dat [DCO] 30. července 2018). Konečná protinádorová účinnost (ORR, PFS) a konečné souhrnné údaje o expozici a bezpečnosti jsou hlášeny z databázového zámku 2 ([DBL2], DCO 28. června 2019), ke kterému došlo na podporu podání žádosti o nový lék trilaciclib (NDA). Údaje o konečném celkovém přežití (OS) jsou hlášeny z posledního uzamčení databáze, ke kterému došlo 17. července 2020 (s datem poslední návštěvy posledního pacienta 28. února 2020).

Typ studie

Intervenční

Zápis (Aktuální)

102

Fáze

  • Fáze 2

Kontakty a umístění

Tato část poskytuje kontaktní údaje pro ty, kteří studii provádějí, a informace o tom, kde se tato studie provádí.

Studijní místa

      • Edegem, Belgie, 10 2650
        • Antwerp University Hospital (UZA)
      • Sofia, Bulharsko, 1330
        • MHAT for Womens Health - Nadezhda OOD
      • Sofia, Bulharsko, 1756
        • Special Hospital For Active Treatment In Oncology
      • Sofia, Bulharsko, 1000
        • University Multiprofile Hospital for Active Treatment
      • Varna, Bulharsko, 9000
        • Multiprofile Hospital for active treatment
      • Osijek, Chorvatsko, 31000
        • University Hospital Centre Osijek
      • Varazdin, Chorvatsko, 42000
        • General Hospital Varazdin
      • Zagreb, Chorvatsko, 10000
        • University Hospital Centre Zagreb
      • Zagreb, Chorvatsko, 10000
        • University Hospital Centre "Sestre Milosrdnice"
      • Bitola, Severní Makedonie, 7000
        • Clinical Hospital Dr. Trifun Panovski
      • Skopje, Severní Makedonie, 1000
        • University Clinic of Radiotherapy and Oncology
      • Banská Bystrica, Slovensko, 974 01
        • Mammacentrum, Sv.Agáty
      • Košice, Slovensko, 040 01
        • Cancer Institute VOU, Rastislavova
      • Maribor, Slovinsko, 2000
        • University Medical Centre Maribor
    • Arizona
      • Tucson, Arizona, Spojené státy, 85704
        • Arizona Oncology Associates, PC - HOPE
    • California
      • Burbank, California, Spojené státy, 91505
        • Disney Family Cancer Center
      • San Diego, California, Spojené státy, 92123
        • Sharp Clinical Oncology
      • Whittier, California, Spojené státy, 90603
        • Innovative Clinical Research Institute
    • Colorado
      • Colorado Springs, Colorado, Spojené státy, 80909
        • Memorial UC Health
      • Lakewood, Colorado, Spojené státy, 80228
        • Rocky Mountain Cancer Centers
    • Florida
      • Fort Myers, Florida, Spojené státy, 33916
        • Florida Cancer Specialists
      • Plantation, Florida, Spojené státy, 33324
        • Florida Cancer Research Institute, LLC.
      • Saint Petersburg, Florida, Spojené státy, 33705
        • Florida Cancer Specialists - North (FCS North)
      • Tampa, Florida, Spojené státy, 33612
        • Moffitt Cancer Center
      • West Palm Beach, Florida, Spojené státy, 33401
        • Florida Cancer Specialists - East (FCS East)
    • Idaho
      • Boise, Idaho, Spojené státy, 83706
        • Saint Alphonsus Regional Medical Center
    • Illinois
      • Arlington Heights, Illinois, Spojené státy, 60005
        • Illinois Cancer Specialists
    • Indiana
      • Indianapolis, Indiana, Spojené státy, 46250
        • Community Health Network
    • Maryland
      • Baltimore, Maryland, Spojené státy, 21201-1544
        • University of Maryland Greenebaum Comprehensive Cancer Center
      • Towson, Maryland, Spojené státy, 21204
        • The University of Maryland St. Joseph Medical Center
    • Missouri
      • Kansas City, Missouri, Spojené státy, 64113
        • Saint Luke's Cancer Institute
    • Nevada
      • Las Vegas, Nevada, Spojené státy, 89128
        • Comprehensive Cancer Centers of Nevada
    • North Carolina
      • Charlotte, North Carolina, Spojené státy, 28204
        • Levine Cancer Center
      • Winston-Salem, North Carolina, Spojené státy, 27103
        • Forsyth Memorial Hospital, Novant Health Oncology Specialists
    • Tennessee
      • Chattanooga, Tennessee, Spojené státy, 37404
        • Tennessee Oncology
      • Nashville, Tennessee, Spojené státy, 37203
        • Tennessee Oncology
    • Texas
      • Austin, Texas, Spojené státy, 75231
        • Texas Oncology-Dallas Presbyterian Hospital
      • Austin, Texas, Spojené státy, 78745
        • Texas Oncology, P.A.
      • Bedford, Texas, Spojené státy, 76022
        • Texas Oncology, P.A.
      • Dallas, Texas, Spojené státy, 75246
        • Texas Oncology - Baylor Charles A. Sammons Cancer Center
      • El Paso, Texas, Spojené státy, 79902
        • Texas Oncology-El Paso Cancer Treatment Center Grandview
      • Fort Worth, Texas, Spojené státy, 76104
        • The Center for Cancer and Blood Disorders
      • San Antonio, Texas, Spojené státy, 78217
        • Texas Oncology-San Antonio Northeast
      • Tyler, Texas, Spojené státy, 75702
        • Texas Oncology, P.A.
      • Tyler, Texas, Spojené státy, 75701
        • Tyler Hematology-Oncology, PA
    • Virginia
      • Charlottesville, Virginia, Spojené státy, 22908
        • University of Virginia
      • Fairfax, Virginia, Spojené státy, 22031
        • Virginia Cancer Specialists, PC
      • Virginia Beach, Virginia, Spojené státy, 23456
        • Virginia Oncology Associates
    • Washington
      • Tacoma, Washington, Spojené státy, 98405
        • NorthWest Medical Specialties, PLLC
      • Belgrade, Srbsko, 11000
        • Special Hospital for Internal Diseases , Oncomed
      • Belgrade, Srbsko, 11070
        • Clinical Hospital Centre Bezanijska Kosa, Oncology Clinic
      • Kragujevac, Srbsko, 34000
        • Center for Oncology and Radiotherapy, Clinical Centre
      • Nis, Srbsko, 18000
        • Clinical Centre Nis, Clinic of Oncology
      • Sremska Kamenica, Srbsko, 21204
        • Oncology Institute of Vojvodina, Clinic for Internal Oncology

Kritéria účasti

Výzkumníci hledají lidi, kteří odpovídají určitému popisu, kterému se říká kritéria způsobilosti. Některé příklady těchto kritérií jsou celkový zdravotní stav osoby nebo předchozí léčba.

Kritéria způsobilosti

Věk způsobilý ke studiu

18 let a starší (Dospělý, Starší dospělý)

Přijímá zdravé dobrovolníky

Ne

Pohlaví způsobilá ke studiu

Všechno

Popis

Kritéria pro zařazení:

  • Potvrzená diagnóza hormonálního receptoru (HR)-negativního, lidského epidermálního růstového faktoru receptoru 2 (HER2)-negativního (lokálně recidivujícího nebo metastatického TNBC) rakoviny prsu
  • Dostupné TNBC diagnostické nádorové tkáně (archivovaná tkáň povolena)
  • Hodnotitelná nemoc
  • Stav výkonnosti Eastern Cooperative Oncology Group (ECOG) 0 až 1
  • Přiměřená funkce orgánů
  • Předpokládaná délka života 3 a více měsíců

Kritéria vyloučení:

  • Více než 2 předchozí režimy chemoterapie pro lokálně recidivující nebo metastazující TNBC. Pokud mezi datem poslední adjuvantní/neoadjuvantní chemoterapie a první dokumentovanou lokální nebo vzdálenou recidivou onemocnění uplynulo > 12 měsíců, terapie nebude považována za linii terapie u lokálně recidivujících nebo metastatických TNBC.
  • Metastázy do CNS nebo leptomeningeální onemocnění vyžadující okamžitou léčbu radiační terapií nebo steroidy.
  • Zkoumaný lék do 30 dnů po první dávce trilaciclibu (G1T28).
  • Souběžná radioterapie, radioterapie do 14 dnů po první dávce trilaciclibu (G1T28).
  • Cytotoxická chemoterapie do 3 týdnů po první dávce trilaciclibu (G1T28).
  • Předchozí transplantace hematopoetických kmenových buněk nebo kostní dřeně

Studijní plán

Tato část poskytuje podrobnosti o studijním plánu, včetně toho, jak je studie navržena a co studie měří.

Jak je studie koncipována?

Detaily designu

  • Primární účel: Léčba
  • Přidělení: Randomizované
  • Intervenční model: Paralelní přiřazení
  • Maskování: Žádné (otevřený štítek)

Zbraně a zásahy

Skupina účastníků / Arm
Intervence / Léčba
Experimentální: Skupina 1: Gemcitabin/karboplatina (1. a 8. den)
Účastníci dostali intravenózní (IV) infuzi standardní GC chemoterapie (gemcitabin 1000 miligramů na metr čtvereční [mg/m^2] a karboplatina plocha pod křivkou [AUC] 2) ve dnech 1 a 8 21denního cyklu. Dávka karboplatiny byla vypočtena pomocí Calvertova vzorce s cílovou AUC2 (maximálně 300 mg).
Gemcitabin
Karboplatina
Experimentální: Skupina 2: Trilaciclib + gemcitabin/karboplatina (1. a 8. den)
Účastníci dostali IV infuzi trilaciclibu 240 mg/m^2 plus GC chemoterapii (gemcitabin 1000 mg/m^2 a karboplatinu AUC 2) IV infuzi ve dnech 1 a 8 21denního cyklu. Trilaciclib byl podáván před chemoterapií.
Gemcitabin
Karboplatina
G1T28
Ostatní jména:
  • G1T28
  • CDK 4/6 inhibitor
Experimentální: Skupina 3: Trilaciclib (1., 2., 8. a 9. den) + gemcitabin/karboplatina (2. a 9. den)
Účastníci dostali IV infuzi trilaciclibu 240 mg/m^2 ve dnech 1, 2, 8 a 9 plus GC chemoterapii (gemcitabin 1000 mg/m^2 a karboplatinu AUC 2) IV infuzi v den 2 a 9 21denního cyklu . Trilaciclib byl podáván před chemoterapií.
Gemcitabin
Karboplatina
G1T28
Ostatní jména:
  • G1T28
  • CDK 4/6 inhibitor

Co je měření studie?

Primární výstupní opatření

Měření výsledku
Popis opatření
Časové okno
Trvání těžké (4. stupně) neutropenie (DSN) během cyklu 1
Časové okno: Od randomizace do konce cyklu 1 (každý cyklus = 21 dní)
DSN bylo definováno jako počet dní od data prvního absolutního počtu neutrofilů (ANC) hodnoty menší než (<) 0,5 × 10^9 buněk/litr (L) pozorované mezi 1. dnem cyklu 1 a koncem 1. cyklu k datu první hodnoty ANC větší nebo rovné (>=) 0,5 × 10^9/L, která splnila následující: (1) došlo po hodnotě ANC < 0,5 × 10^9 buněk/l a (2 ) mezi tímto dnem a koncem cyklu 1 se nevyskytly žádné jiné hodnoty ANC < 0,5 × 10^9 buněk/l. Těžká neutropenie (SN) byla nastavena na nulu pro účastníky, kteří nezažili těžkou (4. stupeň) neutropenie v cyklu 1, včetně těch, kteří byli randomizováni, ale nikdy nebyli léčeni.
Od randomizace do konce cyklu 1 (každý cyklus = 21 dní)
Počet účastníků s těžkou (4. stupeň) neutropenií (SN)
Časové okno: Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Počet účastníků se stupněm 4 SN byl binární proměnná. Pokud měli účastníci během léčebného období alespoň 1 hodnotu ANC < 0,5 × 10^9/l, byli účastníci přiřazeni k výskytu SN jako „ano“. Jinak to bylo "ne".
Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní

Sekundární výstupní opatření

Měření výsledku
Popis opatření
Časové okno
Počet účastníků s nejlepší celkovou odpovědí (BOR) podle kritérií hodnocení odpovědi v solidních nádorech verze 1.1 (RECIST v1.1)
Časové okno: Od data randomizace do výskytu progresivního onemocnění nebo cenzorské události, hodnoceno maximálně 875 dní
BOR byla definována jako nejlepší odezva ve všech časových bodech (RECIST v1.1). Nejlepší celková odpověď byla stanovena, jakmile jsou známy všechny údaje pro účastníka. Každému účastníkovi byla přiřazena jedna z následujících kategorií (RECIST 1.1): kompletní odpověď (CR): vymizení všech cílových lézí; částečná odezva (PR): >= 30% snížení součtu průměrů cílových lézí, přičemž se jako reference vezmou základní součtové průměry; progrese onemocnění (PD): >= 20% zvýšení součtu průměrů cílových lézí (bere se jako referenční nejmenší součet ve studii); stabilní onemocnění (SD): Ani dostatečné zmenšení pro kvalifikaci pro PR ani dostatečné zvýšení pro kvalifikaci pro PD); NE: nehodnotitelné a chybí.
Od data randomizace do výskytu progresivního onemocnění nebo cenzorské události, hodnoceno maximálně 875 dní
Doba trvání objektivní odpovědi (DOR) podle RECIST v1.1, jak bylo stanoveno vyšetřovatelem
Časové okno: Od data randomizace do výskytu progresivního onemocnění nebo cenzorské události, hodnoceno maximálně 875 dní
DOR je doba mezi první odpovědí podle RECIST verze 1.1 CR nebo PR a prvním datem, kdy je progresivní onemocnění zdokumentováno v RECIST verze 1.1, nebo smrtí. Účastníci, kteří nezažili PD nebo smrt, byli cenzurováni k poslednímu datu hodnocení nádoru. 95% interval spolehlivosti (CI) byl vypočten pomocí Kaplan-Meierovy metody.
Od data randomizace do výskytu progresivního onemocnění nebo cenzorské události, hodnoceno maximálně 875 dní
Celkové přežití (OS)
Časové okno: Od data randomizace do data úmrtí z jakékoli příčiny, hodnoceno maximálně do 1120 dnů
Celkové přežití bylo definováno jako doba (měsíce) od data randomizace do data úmrtí z jakékoli příčiny. Účastníci, kteří během studie nezemřou, byli cenzurováni k datu, o kterém bylo naposledy známo, že jsou naživu. OS byl vypočten pomocí Kaplan-Meierovy metody.
Od data randomizace do data úmrtí z jakékoli příčiny, hodnoceno maximálně do 1120 dnů
Přežití bez progrese (PFS) podle RECIST v1.1 podle zjištění vyšetřovatele
Časové okno: Od data randomizace do výskytu progrese onemocnění, úmrtí z jakékoli příčiny nebo cenzorské události, hodnoceno maximálně do 875 dnů
PFS byla definována jako doba (měsíce) od data randomizace do data zdokumentované PD nebo úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve. PD: >= 20% zvýšení součtu průměrů cílových lézí (bere se jako referenční nejmenší součet ve studii). PFS byla vypočtena pomocí Kaplan-Meierovy metody.
Od data randomizace do výskytu progrese onemocnění, úmrtí z jakékoli příčiny nebo cenzorské události, hodnoceno maximálně do 875 dnů
Relativní intenzita dávky gemcitabinu a karboplatiny
Časové okno: Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní
Relativní intenzita dávky byla definována jako 100% násobek skutečné intenzity dávky děleno intenzitou plánované dávky. Plánovaná intenzita dávky byla definována jako kumulativní plánovaná dávka během studie dělená (počet cyklů × 3 týdny). Relativní intenzita dávky (%) byla vypočtena jako: pro gemcitabin (100 * [Intenzita dávky (mg/m2/týden) / (2000/3 (mg/m2/týden)]); pro karboplatinu (100 * [Intenzita dávky (AUC) /týden)/ (4/3) (AUC/týden)]) a pro trilaciclib (100 * [Intenzita dávky (mg/m2/týden)/ (480 /3 (mg/m2/týden)] pro skupinu 2 a 100 * [Intenzita dávky (mg/m2/týden) / (960/3 (mg/m2/týden)] pro skupinu 3).
Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní
Doba expozice
Časové okno: Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní
Délka expozice (dny) = datum první dávky studovaného léku z posledního cyklu - datum první dávky studovaného léku + 21.
Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní
Počet cyklů, které účastníci absolvovali v každém léčebném rameni
Časové okno: Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní
Účastníci byli považováni za účastníky, kteří zahájili cyklus, pokud dostali alespoň 1 dávku jakéhokoli studovaného léku.
Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní
Kumulativní dávka gemcitabinu
Časové okno: Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní
Kumulativní dávka: Součet celkových dávek podle cyklu podaných účastníkovi po dobu trvání expozice, tj. celkový počet přijatých cyklů (miligram na metr čtvereční [mg/m^2]).
Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní
Kumulativní dávka karboplatiny
Časové okno: Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní
Kumulativní dávka: Součet celkových dávek podle cyklu (AUC) podaných účastníkovi po dobu trvání expozice, tj. celkový počet přijatých cyklů (v celkové předepsané AUC).
Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní
Maximální pozorovaná plazmatická koncentrace (Cmax) Trilaciclibu
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (Skupina 1): Před dávkou, 0,5, 1, 2, 3,5, 5, 24 hodin po dávce; Cyklus 1 Den 1 (Skupina 2) a Cyklus 1 Den 2 (Skupina 3): Před dávkou, 0,5, 1, 1,5, 2,5, 4, 5,5, 24 hodin po dávce (každý cyklus má 21 dní)
Pozorovaná maximální koncentrace v plazmě byla stanovena z údajů o koncentraci v plazmě v závislosti na čase.
Cyklus 1 Den 1 (Skupina 1): Před dávkou, 0,5, 1, 2, 3,5, 5, 24 hodin po dávce; Cyklus 1 Den 1 (Skupina 2) a Cyklus 1 Den 2 (Skupina 3): Před dávkou, 0,5, 1, 1,5, 2,5, 4, 5,5, 24 hodin po dávce (každý cyklus má 21 dní)
Oblast pod křivkou koncentrace plazmy-čas od času 0 do t hodin (AUC0-t) Trilaciclib
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (Skupina 1): Před dávkou, 0,5, 1, 2, 3,5, 5, 24 hodin po dávce; Cyklus 1 Den 1 (Skupina 2) a Cyklus 1 Den 2 (Skupina 3): Před dávkou, 0,5, 1, 1,5, 2,5, 4, 5,5, 24 hodin po dávce (každý cyklus má 21 dní)
AUC0-t byla vypočtena lineární/log-lichoběžníkovou metodou, která používá lineární interpolaci mezi datovými body pro výpočet AUC. Lineární/log-lichoběžníková metoda bude použita pro všechny inkrementální lichoběžníky vznikající při rostoucích koncentracích a logaritmická lichoběžníková metoda bude použita pro ty, které vznikají při klesajících koncentracích.
Cyklus 1 Den 1 (Skupina 1): Před dávkou, 0,5, 1, 2, 3,5, 5, 24 hodin po dávce; Cyklus 1 Den 1 (Skupina 2) a Cyklus 1 Den 2 (Skupina 3): Před dávkou, 0,5, 1, 1,5, 2,5, 4, 5,5, 24 hodin po dávce (každý cyklus má 21 dní)
Terminální eliminační poločas (t1/2) Trilaciclibu
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (Skupina 1): Před dávkou, 0,5, 1, 2, 3,5, 5, 24 hodin po dávce; Cyklus 1 Den 1 (Skupina 2) a Cyklus 1 Den 2 (Skupina 3): Před dávkou, 0,5, 1, 1,5, 2,5, 4, 5,5, 24 hodin po dávce (každý cyklus má 21 dní)
t1/2 bylo vypočteno jako 0,693 děleno lambda z. lambda z (konstanta rychlosti terminální fáze) byla stanovena lineární regresí alespoň 3 bodů na terminální fázi log-lineární křivky koncentrace v plazmě-čas, skutečná expozice těla léku po podání dávky léku (v mg *h/L).
Cyklus 1 Den 1 (Skupina 1): Před dávkou, 0,5, 1, 2, 3,5, 5, 24 hodin po dávce; Cyklus 1 Den 1 (Skupina 2) a Cyklus 1 Den 2 (Skupina 3): Před dávkou, 0,5, 1, 1,5, 2,5, 4, 5,5, 24 hodin po dávce (každý cyklus má 21 dní)
Maximální pozorovaná plazmatická koncentrace (Cmax) gemcitabinu
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (Skupina 1): Před dávkou, 0,5, 1, 2, 3,5, 5, 24 hodin po dávce; Cyklus 1 Den 1 (Skupina 2) a Cyklus 1 Den 2 (Skupina 3): Před dávkou, 0,5, 1, 1,5, 2,5, 4, 5,5, 24 hodin po dávce (každý cyklus má 21 dní)
Pozorovaná maximální koncentrace v plazmě byla stanovena z údajů o koncentraci v plazmě v závislosti na čase.
Cyklus 1 Den 1 (Skupina 1): Před dávkou, 0,5, 1, 2, 3,5, 5, 24 hodin po dávce; Cyklus 1 Den 1 (Skupina 2) a Cyklus 1 Den 2 (Skupina 3): Před dávkou, 0,5, 1, 1,5, 2,5, 4, 5,5, 24 hodin po dávce (každý cyklus má 21 dní)
Oblast pod křivkou koncentrace plazmy-čas od času 0 do t hodin (AUC0-t) gemcitabinu
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (Skupina 1): Před dávkou, 0,5, 1, 2, 3,5, 5, 24 hodin po dávce; Cyklus 1 Den 1 (Skupina 2) a Cyklus 1 Den 2 (Skupina 3): Před dávkou, 0,5, 1, 1,5, 2,5, 4, 5,5, 24 hodin po dávce (každý cyklus má 21 dní)
AUC0-t byla vypočtena lineární/log-lichoběžníkovou metodou.
Cyklus 1 Den 1 (Skupina 1): Před dávkou, 0,5, 1, 2, 3,5, 5, 24 hodin po dávce; Cyklus 1 Den 1 (Skupina 2) a Cyklus 1 Den 2 (Skupina 3): Před dávkou, 0,5, 1, 1,5, 2,5, 4, 5,5, 24 hodin po dávce (každý cyklus má 21 dní)
Terminální eliminační poločas (t1/2) volné karboplatiny
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (Skupina 1): Před dávkou, 0,5, 1, 2, 3,5, 5, 24 hodin po dávce; Cyklus 1 Den 1 (Skupina 2) a Cyklus 1 Den 2 (Skupina 3): Před dávkou, 0,5, 1, 1,5, 2,5, 4, 5,5, 24 hodin po dávce (každý cyklus má 21 dní)
t1/2 bylo vypočteno jako 0,693 děleno lambda z. lambda z (konstanta rychlosti terminální fáze) byla stanovena lineární regresí alespoň 3 bodů na terminální fázi log-lineární křivky koncentrace v plazmě-čas.
Cyklus 1 Den 1 (Skupina 1): Před dávkou, 0,5, 1, 2, 3,5, 5, 24 hodin po dávce; Cyklus 1 Den 1 (Skupina 2) a Cyklus 1 Den 2 (Skupina 3): Před dávkou, 0,5, 1, 1,5, 2,5, 4, 5,5, 24 hodin po dávce (každý cyklus má 21 dní)
Clearance (CL) volné karboplatiny
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (Skupina 1): Před dávkou, 0,5, 1, 2, 3,5, 5, 24 hodin po dávce; Cyklus 1 Den 1 (Skupina 2) a Cyklus 1 Den 2 (Skupina 3): Před dávkou, 0,5, 1, 1,5, 2,5, 4, 5,5, 24 hodin po dávce (každý cyklus má 21 dní)
Clearance po podání intravenózní infuzí byla vypočtena jako: CL = dávka/AUC0-inf. AUC0-inf byla vypočtena jako: AUC0-inf=AUClast+Clast/lambdaz kde Clast je poslední kvantifikovatelná koncentrace v terminální eliminační fázi.
Cyklus 1 Den 1 (Skupina 1): Před dávkou, 0,5, 1, 2, 3,5, 5, 24 hodin po dávce; Cyklus 1 Den 1 (Skupina 2) a Cyklus 1 Den 2 (Skupina 3): Před dávkou, 0,5, 1, 1,5, 2,5, 4, 5,5, 24 hodin po dávce (každý cyklus má 21 dní)
Objem distribuce volné karboplatiny v ustáleném stavu (Vss).
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (Skupina 1): Před dávkou, 0,5, 1, 2, 3,5, 5, 24 hodin po dávce; Cyklus 1 Den 1 (Skupina 2) a Cyklus 1 Den 2 (Skupina 3): Před dávkou, 0,5, 1, 1,5, 2,5, 4, 5,5, 24 hodin po dávce (každý cyklus má 21 dní)
Vss byl hlášený distribuční objem v ustáleném stavu volné karboplatiny.
Cyklus 1 Den 1 (Skupina 1): Před dávkou, 0,5, 1, 2, 3,5, 5, 24 hodin po dávce; Cyklus 1 Den 1 (Skupina 2) a Cyklus 1 Den 2 (Skupina 3): Před dávkou, 0,5, 1, 1,5, 2,5, 4, 5,5, 24 hodin po dávce (každý cyklus má 21 dní)
Počet účastníků s hematologickou toxicitou stupně 3 a 4
Časové okno: Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Události hematologické toxicity byly definovány jako jakýkoli cyklus, kde se vyskytne jakákoliv hematologická laboratorní hodnota, která splňuje kritéria stupně toxicity CTCAE pro >= stupeň 3 a hodnota je naléhavá pro léčbu. Výskyt hematologické toxicity stupně 3 a 4 byl binárním koncovým bodem. Pokud měl účastník alespoň 1 cyklus s alespoň jednou hematologickou toxicitou stupně 3 nebo 4 během období léčby, byl účastník přiřazen jako Ano k výskytu hematologické toxicity stupně 3 a 4; jinak to bylo č. Pokud účastník neměl událost, byla tomuto účastníkovi přiřazena hodnota 0.
Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Počet účastníků s trombocytopenií 3. nebo 4. stupně
Časové okno: Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Události hematologické toxicity jsou definovány jako jakýkoli cyklus, ve kterém dojde k jakékoli hematologické laboratorní hodnotě, která splňuje kritéria stupně toxicity CTCAE pro >= stupeň 3 a hodnota je naléhavá pro léčbu. Výskyt trombocytopenie 3. a 4. stupně byl binárním koncovým bodem. Pokud měl účastník alespoň 1 cyklus s alespoň jednou trombocytopenií stupně 3 nebo 4 během léčebného období, byl účastník přiřazen jako "Ano" k výskytu trombocytopenie stupně 3 a 4; jinak to bylo "Ne". Pokud účastník neměl událost, byla tomuto účastníkovi přiřazena hodnota 0.
Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Míra hlavních nežádoucích hematologických příhod (MAHE).
Časové okno: Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
MAHE byl složený cílový bod zahrnující měření několika klinicky významných aspektů myelosuprese do jediného cílového bodu sečtením celkového počtu příhod v souboru předem specifikovaných komponent. Jednotlivé komponenty pro MAHE byly hospitalizace ze všech příčin, všechny příčiny snížení dávky, febrilní neutropenie, prodloužená těžká neutropenie (trvání > 5 dnů), transfuze červených krvinek a transfuze krevních destiček. Četnost příhod pro MAHE byla vypočtena jako počet příhod/dob trvání léčby děleno 7 dny/1 týdnem.
Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Počet účastníků s febrilní neutropenií (FN)
Časové okno: Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Kritériem pro identifikaci FN bylo, pokud PT byla "FEBRILE NEUTROPENIA", výskyt během léčebného období byl definován jako binární proměnná (Ano nebo Ne); Ano, pokud byl pozorován celkový počet událostí >=1, Ne pro ostatní scénáře. Pokud účastník neměl událost, byla tomuto účastníkovi přiřazena hodnota 0.
Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Počet účastníků s infekcí SAE
Časové okno: Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Počet účastníků s infekcí SAE během období léčby byl definován jako binární proměnná (Ano nebo Ne); Ano, pokud byl pozorován celkový počet událostí >=1, Ne pro ostatní scénáře. Pokud účastník neměl událost, byla tomuto účastníkovi přiřazena hodnota 0. Kritérium pro identifikaci správných záznamů SAE infekce bylo následující: Pokud třída orgánových systémů (SOC) z lékařského slovníku pro regulační činnosti (MedDRA) nabývá hodnoty „INFEKTACE A INFESTACE“ a AE byla vážná událost.
Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Počet účastníků s transfuzí červených krvinek (RBC) 5. týden/po týdnu (35. den)
Časové okno: Od 35. dne po dobu léčby. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, hodnoceno maximálně 508 dní
Každá transfuze červených krvinek s jedinečným počátečním datem po 5 týdnech studie během léčebného období byla definována jako samostatná událost. Výskyt během léčebného období byl definován jako binární proměnná (Ano nebo Ne); „Ano“, pokud byl pozorován celkový počet událostí >=1, a „Ne“ pro ostatní scénáře. Pokud účastník neměl událost, bude tomuto účastníkovi přiřazena hodnota 0.
Od 35. dne po dobu léčby. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, hodnoceno maximálně 508 dní
Počet účastníků s transfuzí krevních destiček
Časové okno: Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Každá transfuze krevních destiček s jedinečným datem zahájení během léčebného období byla definována jako samostatná událost. Výskyt během období léčby byl definován jako binární proměnná (Ano nebo Ne); Ano, pokud byl pozorován celkový počet událostí >=1, a Ne pro ostatní scénáře. Pokud účastník neměl událost, bude tomuto účastníkovi přiřazena hodnota 0.
Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Počet účastníků s podáváním faktoru stimulujícího kolonie granulocytů (G-CSF).
Časové okno: Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Kritérium pro výběr správných záznamů je následující: Pokud chemická podskupina ze slovníku WHO-DD (World Health Organization- Drug Dictionary) nabývá hodnoty „FAKTOR STIMULUJÍCÍ KOLONIE“, byl lék klasifikován jako G-CSF. Výskyt během období léčby byl definován jako binární proměnná (Ano nebo Ne); „Ano“, pokud byl pozorován celkový počet událostí >=1, a „Ne“ pro ostatní scénáře. Pokud účastník neměl událost, bude tomuto účastníkovi přiřazena hodnota 0.
Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Počet účastníků s podáním látky stimulující erytropoézu (ESA).
Časové okno: Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Výskyt během období léčby byl definován jako binární proměnná (Ano nebo Ne); "Ano", pokud byl pozorován celkový počet událostí >=1, "Ne" pro ostatní scénáře. Pokud účastník neměl událost, byla tomuto účastníkovi přiřazena hodnota 0. Kritérium pro výběr správných záznamů bylo následující: Pokud chemická podskupina z WHO-DD verze září 2017 (tj. TEXT4 pro CODE4) nabývá hodnoty „JINÉ ANTIANEMICKÉ PŘÍPRAVKY“, byl lék klasifikován jako ESA.
Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Počet účastníků s intravenózním užíváním antibiotik
Časové okno: Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Kritéria pro identifikaci události IV podání antibiotik byla (1) pokud terapeutická podskupina z verze WHO-DD má hodnotu „ANTIBAKTERIÁLNÍ LÁTKY PRO SYSTÉMOVÉ POUŽITÍ“ a (2) cesta medikace byla „intravenózní“ nebo cesta byla „jiná“ s podrobnou specifikací jako "IVPB". Výskyt během období léčby byl definován jako binární proměnná (Ano nebo Ne); "Ano", pokud byl pozorován celkový počet událostí >=1, "Ne" pro ostatní scénáře. Pokud účastník neměl událost, byla tomuto účastníkovi přiřazena hodnota 0.
Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Snížení dávky ze všech příčin, četnost událostí (za cyklus)
Časové okno: Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Snížení dávky trilaciclibu nebylo povoleno. Snížení dávek gemcitabinu nebo karboplatiny bylo shromážděno na stránce dávkování. Pro žádného účastníka nebyly celkově povoleny více než 3 úpravy dávek pro toxicitu. Všechna snížení dávky byla počítána jako samostatná událost. Vysazení jednotlivé složky chemoterapeutického režimu se počítalo jako snížení dávky, pokud účastník pokračoval v dalším chemoterapeutickém léku jako monoterapii. Četnost událostí byla vypočtena jako celkový počet cyklů s událostí dělený celkovým počtem cyklů.
Během léčebného období. Od data randomizace pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 542 dní
Modifikace dávky: Počet účastníků se zpožděním cyklu
Časové okno: Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní
Modifikace dávky byly shrnuty pro každé studované léčivo na základě počtu cyklů přijatých během období léčby. Pokud účastník nemohl zahájit nový cyklus při této další návštěvě, cyklus se odloží, zadá se důvod a otázka bude položena znovu při další návštěvě, dokud účastník nezačne nový cyklus nebo nepřeruší léčbu.
Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní
Úpravy dávek – Počet účastníků s vynechanými dávkami
Časové okno: Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní
Úpravy dávek byly shrnuty pro každé studované léčivo na základě vynechaných dávek, které nebyly obdrženy během období léčby. Primární důvody pro vynechání dávek zahrnovaly toxicitu, rozhodnutí zkoušejícího a administrativní důvody (např. dovolená).
Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní
Modifikace dávky: Počet účastníků s jakýmkoliv přerušením dávkování
Časové okno: Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní
Přerušení dávkování bylo definováno jako přerušení infuze bez ohledu na to, zda se ve studovaném léku po přerušení pokračovalo.
Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní
Úpravy dávek - Počet účastníků se snížením dávek
Časové okno: Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní
Snížení dávky (mg/m2) nebylo pro trilaciclib povoleno. Snížení dávek karboplatiny a gemcitabinu bylo stanoveno porovnáním plánované dávky na příslušných stránkách podávání léku mezi aktuálním cyklem a předchozím cyklem.
Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 871 dní

Další výstupní opatření

Měření výsledku
Popis opatření
Časové okno
Počet účastníků s nežádoucími účinky souvisejícími s léčbou (TEAE) a vážnými TEAE
Časové okno: Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 1116 dní
Nežádoucí příhoda (AE) byla jakákoli neobvyklá zdravotní událost u účastníka, kterému byl podán léčivý přípravek, který nemusí mít nutně kauzální vztah s touto léčbou. Jakákoli AE, která začala při nebo po první dávce studovaného léčiva, byla zahrnuta jako TEAE. Závažná AE byla definována jako jakákoli AE, vyskytující se při jakékoli dávce (včetně po podepsání formuláře informovaného souhlasu a před podáním dávky) a bez ohledu na kauzalitu, která splnila jedno nebo více z následujících kritérií: vede ke smrti, ohrožuje život, vyžaduje hospitalizace na lůžku nebo prodloužení stávající hospitalizace má za následek přetrvávající významnou invaliditu/neschopnost, vrozenou abnormalitu/vrozenou vadu, důležitou lékařskou událost. TEAE zahrnovaly vážné a nezávažné TEAE.
Během léčebného období. Od data první dávky pokračují 21denní léčebné cykly až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přerušení pacientem nebo zkoušejícím, maximálně 1116 dní

Spolupracovníci a vyšetřovatelé

Zde najdete lidi a organizace zapojené do této studie.

Publikace a užitečné odkazy

Osoba odpovědná za zadávání informací o studiu tyto publikace poskytuje dobrovolně. Mohou se týkat čehokoli, co souvisí se studiem.

Termíny studijních záznamů

Tato data sledují průběh záznamů studie a předkládání souhrnných výsledků na ClinicalTrials.gov. Záznamy ze studií a hlášené výsledky jsou před zveřejněním na veřejné webové stránce přezkoumány Národní lékařskou knihovnou (NLM), aby se ujistily, že splňují specifické standardy kontroly kvality.

Hlavní termíny studia

Začátek studia (Aktuální)

2. února 2017

Primární dokončení (Aktuální)

28. června 2019

Dokončení studie (Aktuální)

28. února 2020

Termíny zápisu do studia

První předloženo

18. listopadu 2016

První předloženo, které splnilo kritéria kontroly kvality

28. listopadu 2016

První zveřejněno (Odhad)

1. prosince 2016

Aktualizace studijních záznamů

Poslední zveřejněná aktualizace (Aktuální)

23. března 2022

Odeslaná poslední aktualizace, která splnila kritéria kontroly kvality

24. února 2022

Naposledy ověřeno

1. února 2022

Více informací

Termíny související s touto studií

Plán pro data jednotlivých účastníků (IPD)

Plánujete sdílet data jednotlivých účastníků (IPD)?

Ne

Informace o lécích a zařízeních, studijní dokumenty

Studuje lékový produkt regulovaný americkým FDA

Ano

Studuje produkt zařízení regulovaný americkým úřadem FDA

Ne

Tyto informace byly beze změn načteny přímo z webu clinicaltrials.gov. Máte-li jakékoli požadavky na změnu, odstranění nebo aktualizaci podrobností studie, kontaktujte prosím register@clinicaltrials.gov. Jakmile bude změna implementována na clinicaltrials.gov, bude automaticky aktualizována i na našem webu .

Předplatit