- ICH GCP
- Registr klinických studií v USA
- Klinická studie NCT03659305
Studie farmakokinetické ekvivalence a bezpečnosti RPH-001 a Avastinu®
4. února 2019 aktualizováno: R-Pharm
Dvojitě zaslepené randomizované srovnávací, v paralelních skupinách, klinická studie farmakokinetiky a bezpečnosti léků RPH-001 (JSC R-Pharm, Rusko) a Avastin® (F. Hoffmann-La Roche Ltd, Švýcarsko) při jednorázovém intravenózním podání u zdravých dobrovolníků
Účelem této studie je potvrdit farmakokinetickou ekvivalenci a porovnat klinický bezpečnostní profil RPH-001 a Avastinu®.
Přehled studie
Detailní popis
Studie bude provedena na jednom specializovaném klinickém pracovišti v Rusku.
V této studii je plánováno randomizovat 80 zdravých mužských dobrovolníků.
Po období screeningu, které nepřesahuje 15 dní, budou všichni způsobilí jedinci hospitalizováni na místě a randomizováni k podávání RPH-001 nebo Avastinu v poměru 1:1.
Po jednorázové dávce hodnoceného léčiva zůstanou subjekty pod dohledem na klinickém pracovišti po dobu 8 dnů a poté budou propuštěny.
Období ambulantního sledování bude zahrnovat alespoň 8 plánovaných návštěv subjektu na místě.
Studie bude považována za dokončenou pro každý subjekt v den 100 návštěvy po dokončení všech postupů klinické studie.
Typ studie
Intervenční
Zápis (Aktuální)
80
Fáze
- Fáze 1
Kontakty a umístění
Tato část poskytuje kontaktní údaje pro ty, kteří studii provádějí, a informace o tom, kde se tato studie provádí.
Studijní místa
-
-
-
Krasnogorsk, Ruská Federace
- SBHI Krasnogorskaya City Hospital #1
-
-
Kritéria účasti
Výzkumníci hledají lidi, kteří odpovídají určitému popisu, kterému se říká kritéria způsobilosti. Některé příklady těchto kritérií jsou celkový zdravotní stav osoby nebo předchozí léčba.
Kritéria způsobilosti
Věk způsobilý ke studiu
21 let až 45 let (Dospělý)
Přijímá zdravé dobrovolníky
Ne
Pohlaví způsobilá ke studiu
Mužský
Popis
Kritéria pro zařazení:
- Dobrovolně podepsaný informovaný souhlas před jakýmkoli výzkumným postupem.
- Index tělesné hmotnosti (BMI) mezi 18,5 a 30 kg/m^2 včetně a tělesná hmotnost mezi 60 a 100 kg včetně.
- Ověřená diagnóza "Zdravá" dle standardních klinických, laboratorních a přístrojových vyšetřovacích metod, a to hemodynamické parametry v mezích normy: systolický krevní tlak v rozmezí 100 - 130 mm Hg včetně, diastolický krevní tlak v rozmezí 60 - 90 mm Hg včetně srdeční frekvence je 60-90 tepů/minutu včetně (podle fyzikálního vyšetření); absence odchylek od normy ve výsledcích laboratorních a přístrojových metod vyšetření včetně EKG (normální standardní elektrokardiogram ve 12 svodech po 10 minutách klidu v poloze na zádech by měl splňovat tyto parametry: 120 ms < PR < 200 ms, QRS <120 ms, QTc ≤ 430 ms).
- Schopnost dobrovolníka podle vyšetřovatele dodržovat postupy protokolu.
- Ochota dobrovolníka a jeho sexuálního partnera se zachovanou reprodukční funkcí používat spolehlivé metody antikoncepce ode dne hospitalizace (den -1) do konce doby sledování (100. den). Tento požadavek se nevztahuje na účastníky, kteří podstoupili chirurgickou sterilizaci. Spolehlivé metody antikoncepce navrhují použití 1. bariérové metody v kombinaci s jedním z následujících: spermicid, nitroděložní tělísko/orální antikoncepce u sexuálního partnera. Ochota odmítnout dárcovství spermatu po dobu užívání drogy a do konce doby sledování (dokončení návštěvního dne 100).
Kritéria vyloučení:
- Chronická onemocnění kardiovaskulárního, bronchopulmonálního, neuroendokrinního systému, dále onemocnění trávicího traktu, ledvin, krve a autoimunitní onemocnění v minulosti.
- Akutní infekce méně než 4 týdny před podpisem informují o souhlasu.
- Přítomnost zdokumentované anamnézy maligních onemocnění.
- Duševní onemocnění a další stavy, které mohou ovlivnit schopnost dobrovolníka dodržovat protokol studie.
- Darování krve a/nebo plazmy v množství přesahujícím 450 ml během 60 dnů před podpisem informovaného souhlasu a plánované darování krve a/nebo plazmy před koncem studie (dokončení návštěvy 100. den).
- Jakékoli předchozí použití protilátek proti VEGF nebo jakéhokoli jiného léku cíleného na receptor VEGF, zejména Avastinu nebo jeho biologicky podobného léku.
- Přítomnost anafylaxe v minulosti na jakýkoli biologický lék.
- Rozsáhlé chirurgické výkony včetně apendektomie v posledních 12 týdnech před podpisem informovaného souhlasu.
- Drogová nebo alkoholová závislost v anamnéze – pravidelný příjem více než 10 jednotek alkoholu týdně (1 jednotka alkoholu se rovná 500 ml piva, 200 ml vína nebo 50 ml alkoholu).
- Kouření více než 5 cigaret denně nebo používání ekvivalentního množství tabáku, neschopnost přestat kouřit během studie.
- Užívání jakýchkoli léků (včetně léků na bázi třezalky tečkované, s výjimkou léků používaných k místní aplikaci, bez systémové absorpce) po dobu 14 dnů nebo po časový interval rovný 6 poločasu před podpisem informovaného souhlas (podle toho, jaký časový interval je delší); jakékoli očkování během posledních 28 dnů před podpisem informovaného souhlasu; užití jakéhokoli biologického léku (protilátky nebo jejího derivátu) do 4 měsíců před podpisem informovaného souhlasu.
- Účast na jakémkoliv klinickém hodnocení léčiv méně než 90 kalendářních dnů před podpisem informovaného souhlasu.
- Předchozí účast ve studii léku RPH-001.
- Jakýkoli dobrovolník, který je zkoušejícím nebo spoluřešitelem, laboratorním asistentem, lékárníkem, koordinátorem výzkumu nebo jiným zaměstnancem přímo zapojeným do provádění této studie.
- Pozitivní výsledek některého z následujících testů: povrchový antigen hepatitidy B (HBs Ag), protilátky proti hepatitidě C (anti-HCV), protilátky proti viru lidské imunodeficience 1 a 2 (anti-HIV1 a anti-HIV2), krevní test na syfilis na Screeningové návštěvě.
- Pozitivní výsledek testu moči na drogy při screeningové návštěvě a návštěvě v den -1 (konopí, amfetaminy, metamfetamin, kokain, morfin, barbituráty, benzodiazepiny).
- Pozitivní výsledek testu na alkohol při screeningové návštěvě a návštěvě v den -1.
Studijní plán
Tato část poskytuje podrobnosti o studijním plánu, včetně toho, jak je studie navržena a co studie měří.
Jak je studie koncipována?
Detaily designu
- Primární účel: Léčba
- Přidělení: Randomizované
- Intervenční model: Paralelní přiřazení
- Maskování: Dvojnásobek
Zbraně a zásahy
Skupina účastníků / Arm |
Intervence / Léčba |
|---|---|
|
Experimentální: RPH-001
Humanizovaná rekombinantní monoklonální protilátka proti VEGF.
5 mg/kg jednorázová intravenózní infuze (po dobu ne méně než 90 minut)
|
Koncentrát pro přípravu infuzního roztoku v ampulích, 25 mg/ml
Ostatní jména:
|
|
Aktivní komparátor: Avastin
Humanizovaná rekombinantní monoklonální protilátka proti VEGF.
5 mg/kg jednorázová intravenózní infuze (po dobu ne méně než 90 minut)
|
Koncentrát pro přípravu infuzního roztoku v ampulích, 25 mg/ml
Ostatní jména:
|
Co je měření studie?
Primární výstupní opatření
Měření výsledku |
Popis opatření |
Časové okno |
|---|---|---|
|
Cmax
Časové okno: 30 minut před a 90 minut po zahájení infuze hodnoceného přípravku, 4, 24, 48, 96, 168, 336, 504, 672, 1008, 1344, 1512, 1680 a 2376 hodin po zahájení infuze hodnoceného přípravku
|
Maximální koncentrace hodnoceného léčiva dosažená během odběru vzorků
|
30 minut před a 90 minut po zahájení infuze hodnoceného přípravku, 4, 24, 48, 96, 168, 336, 504, 672, 1008, 1344, 1512, 1680 a 2376 hodin po zahájení infuze hodnoceného přípravku
|
|
AUC(0-t)
Časové okno: 30 minut před a 90 minut po zahájení infuze hodnoceného přípravku, 4, 24, 48, 96, 168, 336, 504, 672, 1008, 1344, 1512, 1680 a 2376 hodin po zahájení infuze hodnoceného přípravku
|
Plocha pod křivkou koncentrace-čas od času 0 do času posledního vzorku s měřitelnou koncentrací
|
30 minut před a 90 minut po zahájení infuze hodnoceného přípravku, 4, 24, 48, 96, 168, 336, 504, 672, 1008, 1344, 1512, 1680 a 2376 hodin po zahájení infuze hodnoceného přípravku
|
|
AUC(0-∞)
Časové okno: 30 minut před a 90 minut po zahájení infuze hodnoceného přípravku, 4, 24, 48, 96, 168, 336, 504, 672, 1008, 1344, 1512, 1680 a 2376 hodin po zahájení infuze hodnoceného přípravku
|
Plocha pod křivkou koncentrace-čas od času 0 extrapolovaná na nekonečný čas
|
30 minut před a 90 minut po zahájení infuze hodnoceného přípravku, 4, 24, 48, 96, 168, 336, 504, 672, 1008, 1344, 1512, 1680 a 2376 hodin po zahájení infuze hodnoceného přípravku
|
Sekundární výstupní opatření
Měření výsledku |
Popis opatření |
Časové okno |
|---|---|---|
|
tmax
Časové okno: 30 minut před a 90 minut po zahájení infuze hodnoceného přípravku, 4, 24, 48, 96, 168, 336, 504, 672, 1008, 1344, 1512, 1680 a 2376 hodin po zahájení infuze hodnoceného přípravku
|
Čas, kdy je dosaženo Cmax
|
30 minut před a 90 minut po zahájení infuze hodnoceného přípravku, 4, 24, 48, 96, 168, 336, 504, 672, 1008, 1344, 1512, 1680 a 2376 hodin po zahájení infuze hodnoceného přípravku
|
|
t1/2
Časové okno: 30 minut před a 90 minut po zahájení infuze hodnoceného přípravku, 4, 24, 48, 96, 168, 336, 504, 672, 1008, 1344, 1512, 1680 a 2376 hodin po zahájení infuze hodnoceného přípravku
|
Terminální poločas
|
30 minut před a 90 minut po zahájení infuze hodnoceného přípravku, 4, 24, 48, 96, 168, 336, 504, 672, 1008, 1344, 1512, 1680 a 2376 hodin po zahájení infuze hodnoceného přípravku
|
|
λz
Časové okno: 30 minut před a 90 minut po zahájení infuze hodnoceného přípravku, 4, 24, 48, 96, 168, 336, 504, 672, 1008, 1344, 1512, 1680 a 2376 hodin po zahájení infuze hodnoceného přípravku
|
Konstanta rychlosti eliminace
|
30 minut před a 90 minut po zahájení infuze hodnoceného přípravku, 4, 24, 48, 96, 168, 336, 504, 672, 1008, 1344, 1512, 1680 a 2376 hodin po zahájení infuze hodnoceného přípravku
|
|
Vz
Časové okno: 30 minut před a 90 minut po zahájení infuze hodnoceného přípravku, 4, 24, 48, 96, 168, 336, 504, 672, 1008, 1344, 1512, 1680 a 2376 hodin po zahájení infuze hodnoceného přípravku
|
Zdánlivý objem distribuce
|
30 minut před a 90 minut po zahájení infuze hodnoceného přípravku, 4, 24, 48, 96, 168, 336, 504, 672, 1008, 1344, 1512, 1680 a 2376 hodin po zahájení infuze hodnoceného přípravku
|
Další výstupní opatření
Měření výsledku |
Popis opatření |
Časové okno |
|---|---|---|
|
Imunogenicita
Časové okno: 30 minut před a 336, 672, 1344, 1680 a 2376 hodin po zahájení infuze hodnoceného přípravku
|
Protilátky proti lékům (ADA), Neutralizační protilátky (NAb)
|
30 minut před a 336, 672, 1344, 1680 a 2376 hodin po zahájení infuze hodnoceného přípravku
|
Spolupracovníci a vyšetřovatelé
Zde najdete lidi a organizace zapojené do této studie.
Termíny studijních záznamů
Tato data sledují průběh záznamů studie a předkládání souhrnných výsledků na ClinicalTrials.gov. Záznamy ze studií a hlášené výsledky jsou před zveřejněním na veřejné webové stránce přezkoumány Národní lékařskou knihovnou (NLM), aby se ujistily, že splňují specifické standardy kontroly kvality.
Hlavní termíny studia
Začátek studia (Aktuální)
10. července 2018
Primární dokončení (Aktuální)
26. ledna 2019
Dokončení studie (Aktuální)
26. ledna 2019
Termíny zápisu do studia
První předloženo
3. září 2018
První předloženo, které splnilo kritéria kontroly kvality
3. září 2018
První zveřejněno (Aktuální)
6. září 2018
Aktualizace studijních záznamů
Poslední zveřejněná aktualizace (Aktuální)
5. února 2019
Odeslaná poslední aktualizace, která splnila kritéria kontroly kvality
4. února 2019
Naposledy ověřeno
1. února 2019
Více informací
Termíny související s touto studií
Klíčová slova
Další relevantní podmínky MeSH
Další identifikační čísla studie
- СL01011063
Informace o lécích a zařízeních, studijní dokumenty
Studuje lékový produkt regulovaný americkým FDA
Ne
Studuje produkt zařízení regulovaný americkým úřadem FDA
Ne
Tyto informace byly beze změn načteny přímo z webu clinicaltrials.gov. Máte-li jakékoli požadavky na změnu, odstranění nebo aktualizaci podrobností studie, kontaktujte prosím register@clinicaltrials.gov. Jakmile bude změna implementována na clinicaltrials.gov, bude automaticky aktualizována i na našem webu .