Tato stránka byla automaticky přeložena a přesnost překladu není zaručena. Podívejte se prosím na anglická verze pro zdrojový text.

Studie atezolizumabu v kombinaci s karboplatinou plus (+) paklitaxel s bevacizumabem nebo bez něj ve srovnání s karboplatinou + paklitaxel + bevacizumab u účastníků s neskvamózním nemalobuněčným karcinomem plic ve stádiu IV (NSCLC) (IMpower150)

26. srpna 2021 aktualizováno: Hoffmann-La Roche

Otevřená, randomizovaná studie fáze III atezolizumabu (MPDL3280A, anti-PD-L1 protilátka) v kombinaci s karboplatinou + paklitaxel s bevacizumabem nebo bez něj ve srovnání s karboplatinou + paklitaxel + bevacizumab u pacientů dosud neléčených chemoterapií se stádiem IV bez skvamátu Nemalobuněčný karcinom plic

Tato randomizovaná, otevřená studie hodnotila bezpečnost a účinnost atezolizumabu (upravená protilátka proti programovanému ligandu smrti 1 [PD-L1]) v kombinaci s karboplatinou+paklitaxelem s bevacizumabem nebo bez něj ve srovnání s léčbou karboplatinou+paklitaxel+bevacizumab u účastníků dosud neléčených chemoterapií s neskvamózním NSCLC stadia IV. Účastníci byli randomizováni v poměru 1:1:1 do ramene A (atezolizumab+karboplatina+paklitaxel), do ramene B (atezolizumab+karboplatina+paklitaxel+bevacizumab) nebo do ramene C (karboplatina+paklitaxel+bevacizumab).

Přehled studie

Typ studie

Intervenční

Zápis (Aktuální)

1202

Fáze

  • Fáze 3

Kontakty a umístění

Tato část poskytuje kontaktní údaje pro ty, kteří studii provádějí, a informace o tom, kde se tato studie provádí.

Studijní místa

      • Buenos Aires, Argentina, C1125ABD
        • Fundación CENIT para la Investigación en Neurociencias
      • Buenos Aires, Argentina, 1019
        • Centro Medico Austral
      • Cordoba, Argentina, X5000JHQ
        • Sanatorio Allende
      • La Rioja, Argentina, F5300COE
        • Centro Oncologico Riojano Integral (Cori)
      • Rosario, Argentina, 2000
        • Hospital Provincial del Centenario
      • Santa Rosa, Argentina, 6300
        • Fundacion Koriza
      • Viedma, Argentina, R8500ACE
        • Centro de Investigacion; Clinica - Clinica Viedma S.A.
    • New South Wales
      • Camperdown, New South Wales, Austrálie, 2050
        • Chris O'Brien Lifehouse
      • Concord, New South Wales, Austrálie, 2139
        • Concord Repatriation General Hospital
      • Sydney, New South Wales, Austrálie, 2747
        • Nepean Cancer Care Centre
    • Queensland
      • Chermside, Queensland, Austrálie, 4032
        • Prince Charles Hospital; Department of Medical Oncology
      • Townsville, Queensland, Austrálie, 4810
        • Townsville Hospital
      • Woolloongabba, Queensland, Austrálie, 4102
        • Princess Alexandra Hospital
    • South Australia
      • Adelaide, South Australia, Austrálie, 5000
        • Royal Adelaide Hospital
      • Kurralta Park, South Australia, Austrálie, 5037
        • Adelaide Cancer Centre
    • Tasmania
      • Hobart, Tasmania, Austrálie, 7000
        • Royal Hobart Hospital
      • Launceston, Tasmania, Austrálie, 7250
        • Launceston General Hospital
    • Victoria
      • Frankston, Victoria, Austrálie, 3199
        • Frankston Hospital
      • Heidelberg, Victoria, Austrálie, 3084
        • Austin Health
      • Malvern, Victoria, Austrálie, 3144
        • Cabrini Hospital Malvern
      • Prahan, Victoria, Austrálie, 3181
        • The Alfred Hospital
      • St Albans, Victoria, Austrálie, 3021
        • Sunshine Hospital
    • Western Australia
      • Nedlands, Western Australia, Austrálie, 6009
        • Sir Charles Gairdner Hospital
      • Liège, Belgie, 4000
        • CHU de Liege
      • Namur, Belgie, 5000
        • Clinique Ste-Elisabeth
    • MG
      • Uberaba, MG, Brazílie, 38082-049
        • Cetus Hospital Dia Oncologia
    • PR
      • Londrina, PR, Brazílie, 86 015 520
        • Instituto Do Cancer Delondrina_X; Unidade De Pesquisa Clinica
    • RN
      • Natal, RN, Brazílie, 59040150
        • Liga Norte Riograndense Contra O Cancer
    • RS
      • Caxias do Sul, RS, Brazílie, 95070-560
        • IPCEM; Instituto de Pesquisa de Estudos Multicêntricos
      • Porto Alegre, RS, Brazílie, 90470-340
        • Hospital Mae de Deus
    • SP
      • Barretos, SP, Brazílie, 14784-400
        • Hospital de Cancer de Barretos
      • Ribeirão Preto, SP, Brazílie, 14015-130
        • Instituto Ribeirãopretano de Combate Ao Câncer; Centro Especializado De Oncologia
      • Sao Jose do Rio Preto, SP, Brazílie, 15090-000
        • Hospital de Base de Sao Jose do Rio Preto
      • Sao Paulo, SP, Brazílie, 01509-010
        • Hospital A. C. Camargo; Oncologia
      • Plovdiv, Bulharsko, 4000
        • Multiprofile Hospital for Active Treatment Central Onco Hospital OOD
      • Sofia, Bulharsko, 1303
        • MHAT Serdika, EOOD
      • Santiago, Chile
        • Clinica Santa Maria
      • Santiago, Chile, 7500006
        • Health & Care SPA
      • Temuco, Chile, 4810469
        • Sociedad de Investigaciones Medicas Ltda (SIM)
      • Bordeaux, Francie, 33076
        • Institut Bergonié Centre Régional de Lutte Contre Le Cancer de Bordeaux Et Sud Ouest
      • Grenoble, Francie, 38043
        • CHU de GRENOBLE
      • Le Mans, Francie, 72015
        • Centre Jean Bernard Clinique Victor Hugo
      • Marseille, Francie, 13015
        • Hopital Nord AP-HM
      • Marseille, Francie, 13008
        • Hopital Saint Joseph
      • Paris, Francie, 75908
        • Hôpital Europeén Georges Pompidou
      • Pessac, Francie, 33600
        • CHU de Bordeaux
      • Saint Denis Cedex, Francie, 97405
        • Service de Pneumologie Centre Hospitalier Régional La Réunion Site Felix Guyon
      • Saint Quentin, Francie, 2100
        • CH de Saint Quentin
      • Toulon, Francie, 83000
        • Hôpital d'Instruction des Armées de Sainte Anne; Service de Pneumologie
      • Toulon, Francie, 83000
        • Centre Hospitalier Intercommunal Toulon - La Seyne sur Mer
      • Toulouse, Francie, 31059
        • Hôpital Larrey;Université Paul Sabatier
      • 'S Hertogenbosch, Holandsko, 5223 GZ
        • Jeroen Bosch Ziekenhuis
      • Amsterdam, Holandsko, 1081 HV
        • Amsterdam UMC location VUMC
      • Breda, Holandsko, 4818 CK
        • Amphia Ziekenhuis; Afdeling Longziekten
      • EDE, Holandsko, 6716 RP
        • Ziekenhuis Gelderse Vallei
      • Hilversum, Holandsko, 1201 DA
        • Tergooiziekenhuizen
      • Hoofddorp, Holandsko, 2134 TM
        • Spaarne Gasthuis; Spaarne Ziekenhuis
      • Maastricht, Holandsko, 6229 HX
        • Maastricht University Medical Center
      • Nieuwegein, Holandsko, 3435 CM
        • St. Antonius Ziekenhuis; R&D Long
      • Rotterdam, Holandsko, 3079 DZ
        • Maasstad ziekenhuis
      • Rotterdam, Holandsko, 3015 GD
        • Erasmus MC; Afdeling Longziekten
      • Utrecht, Holandsko, 3584 CX
        • Universitair Medisch Centrum Utrecht
      • Zutphen, Holandsko, 7207 AE
        • Gelre Ziekenhuizen, Zutphen
    • Campania
      • Napoli, Campania, Itálie, 80131
        • AORN A Cardarelli
    • Lazio
      • Roma, Lazio, Itálie, 00128
        • Policlinico Universitario Campus Biomedico; Uoc Oncologia Medica
      • Roma, Lazio, Itálie, 00152
        • Azienda Ospedaliera San Camillo Forlanini
      • Roma, Lazio, Itálie, 00168
        • Università Cattolica Del S Cuore
    • Liguria
      • Genova, Liguria, Itálie, 16132
        • Istituto Nazionale per la Ricerca sul Cancro di Genova
      • Genova, Liguria, Itálie, 16147
        • ASL 3 Genovese; DSM
    • Piemonte
      • Novara, Piemonte, Itálie, 28100
        • A.O.U. Maggiore della Carita
    • Sardegna
      • Sassari, Sardegna, Itálie, 07100
        • Azienda Unita Sanitaria Locale N1 Sassari; Unita Operativa Di Oncologia Medica
    • Sicilia
      • Catania, Sicilia, Itálie, 95123
        • Policlinico Vittorio Emanuele
    • Toscana
      • Lido Di Camaiore, Toscana, Itálie, 55043
        • Ospedale Versilia
      • Livorno, Toscana, Itálie, 57124
        • Ospedale Civile - Livorno
      • Ehime, Japonsko, 791-0280
        • National Hospital Organization Shikoku Cancer Center
      • Fukuoka, Japonsko, 810-8563
        • National Hospital Organization Kyushu Medical Center
      • Fukuoka, Japonsko, 830-0011
        • Kurume University Hospital
      • Fukuoka, Japonsko, 811-1395
        • Nho Kyushu Cancer Center
      • Kanagawa, Japonsko, 252-0375
        • Kitasato University Hospital
      • Kanagawa, Japonsko, 236-0051
        • Kanagawa Cardiovascular and Respiratory Center
      • Kyoto, Japonsko, 606-8507
        • Kyoto University Hospital
      • Miyagi, Japonsko, 981-1293
        • Miyagi Cancer Center
      • Niigata, Japonsko, 951-8566
        • Niigata Cancer Center Hospital
      • Osaka, Japonsko, 545-8586
        • Osaka City University Hospital
      • Osaka, Japonsko, 560-8552
        • National Hospital Organization Osaka Toneyama Medical Center
      • Tokyo, Japonsko, 105-8470
        • Toranomon Hospital
      • Tokyo, Japonsko, 181-8611
        • Kyorin University Hospital
      • Tokyo, Japonsko, 162-0052
        • Center Hospital of the National Center for Global Health and Medicine
      • Wakayama, Japonsko, 641-8510
        • Wakayama Medical University Hospital
    • Ontario
      • Oshawa, Ontario, Kanada, L1J 2J2
        • Lakeridge Health Center
      • Vilnius, Litva, 08660
        • National Cancer Institute
      • Riga, Lotyšsko, LV-1079
        • Riga East Clinical University Hospital Latvian Oncology Centre
      • Rīga, Lotyšsko, LV-1002
        • Pauls Stradins Clinical University Hospital
      • Monterrey, Mexiko, 64020
        • Centro Universitario Contra El Cancer
      • Queretaro, Mexiko, 76090
        • Cancerologia de Queretaro
      • Toluca, Mexiko, 50080
        • Centro Hemato Oncologico Privado; Oncologia
      • Augsburg, Německo, 86156
        • Zentralklinikum Augsburg
      • Berlin, Německo, 14165
        • Helios Klinikum Emil von Behring GmbH
      • Bielefeld, Německo, 33611
        • Ev.Krankenhaus Bielefeld gGmbH; Klinik für Innere Medizin und Geriatrie
      • Bochum, Německo, 44791
        • Augusta Kranken-Anstalt gGmbH
      • Dresden, Německo, 01307
        • Universitätsklinikum "Carl Gustav Carus" der Technischen Universität Dresden
      • Frankfurt am Main, Německo, 60487
        • St. Elisabethen Krankenhaus
      • Großhansdorf, Německo, 22927
        • LungenClinic Grosshansdorf GmbH
      • Halle, Německo, 06120
        • Krankenhaus Martha-Maria; Halle-Dolau gGmbH
      • Hamburg, Německo, 21075
        • Asklepios Klinik Harburg
      • Hemer, Německo, 58675
        • Lungenklinik Hemer
      • Homburg, Německo, 66421
        • Universität Des Saarlandes; Klinik für Innere Medizin V
      • Koln, Německo, 51109
        • Kliniken der Stadt Koln gGmbH; Lungenklinik Onkologische Ambulanz
      • Loewenstein, Německo, 74245
        • Klinik Loewenstein gGmbH; Onk & Pal
      • München, Německo, 81925
        • Klinikum Bogenhausen
      • Regensburg, Německo, 93049
        • Krankenhaus Barmherzige Brüder Regensburg
      • Regensburg, Německo, 93053
        • Klinikum der Universität Regensburg
      • Rheine, Německo, 48431
        • Stiftung Mathias-Spital Rheine
      • Arequipa, Peru, 04001
        • Centro Medico Monte Carmelo
      • Arequipa, Peru
        • Centro Especializado de Enfermedades Neoplasicas
      • Lima, Peru, Lima 34
        • Instituto Nacional de Enfermedades Neoplasicas
      • Coimbra, Portugalsko, 3000-602
        • Centro Hospitalar E Universitário de Coimbra EPE
      • Lisboa, Portugalsko, 1796-001
        • Hospital Pulido Valente; Servico de Pneumologia
      • Lisboa, Portugalsko, 1099-023
        • Instituto Portugues Oncologia de Lisboa Francisco Gentil EPE
      • Porto, Portugalsko, 4099-001
        • Centro Hospitalar do Porto - Hospital de Santo António
      • Porto, Portugalsko, 4200-072
        • Instituto Portugues de Oncologia Do Porto Francisco Gentil Epe
      • Porto, Portugalsko, 4200
        • Hospital de Sao Joao; Servico de Pneumologia
      • Salzburg, Rakousko, 5020
        • Paracelsus Medizinische Privatuniversität
      • Wels, Rakousko, 4600
        • Klinikum Wels-Grieskirchen
      • Moscow, Ruská Federace, 115478
        • Russian Oncology Research Center n.a. N.N. Blokhin
      • Omsk, Ruská Federace, 644013
        • Clinical Oncology Dispensary
      • Pushkin, Ruská Federace, 196603
        • Evromedservis LCC
      • Saint-Petersburg, Ruská Federace, 197022
        • City Clinical Oncology Dispensary
    • Moskovskaja Oblast
      • Moscovskaya Oblast, Moskovskaja Oblast, Ruská Federace, 143423
        • Moscow City Oncology Hospital #62
      • Singapore, Singapur, 169610
        • National Cancer Centre; Medical Oncology
      • Bratislava, Slovensko, 833 10
        • Narodny onkologicky ustav
      • Bratislava, Slovensko, 813 69
        • Univerzitna nemocnica Bratislava
      • Poprad, Slovensko, 058 01
        • POKO Poprad s.r.o.
    • Arizona
      • Chandler, Arizona, Spojené státy, 85224
        • Ironwood Cancer & Research Centers
      • Flagstaff, Arizona, Spojené státy, 86001
        • Arizona Oncology Associates
    • California
      • Bellflower, California, Spojené státy
        • Southern CA Permanente Med Grp
      • Greenbrae, California, Spojené státy, 94904
        • Marin Cancer Care Inc
      • La Jolla, California, Spojené státy, 92037
        • Scripps Health
      • Orange, California, Spojené státy, 92868
        • Chao Family Comprehensive Cancer Center UCI
    • Colorado
      • Denver, Colorado, Spojené státy, 80218
        • Rocky Mountain Cancer Center
      • Lonetree, Colorado, Spojené státy, 80124
        • Kaiser Permanente
    • Connecticut
      • Danbury, Connecticut, Spojené státy, 06810
        • Danbury Hospital
      • New Haven, Connecticut, Spojené státy, 06520
        • Yale Cancer Center
    • Florida
      • Fort Lauderdale, Florida, Spojené státy, 33308
        • Holy Cross Hospital Inc
      • Jacksonville, Florida, Spojené státy, 32258
        • Cancer Specialists of North Florida - Baptist South
      • Miami Beach, Florida, Spojené státy, 33140
        • Mount Sinai Medical Center
      • Port Saint Lucie, Florida, Spojené státy, 34952
        • Hematology Oncology Associates of the Treasure Coast
    • Georgia
      • Atlanta, Georgia, Spojené státy, 30318
        • Piedmont Cancer Institute, PC
    • Illinois
      • Chicago, Illinois, Spojené státy, 60612
        • Rush University Medical Center
      • Chicago, Illinois, Spojené státy, 60637
        • Univ of Chicago
      • Harvey, Illinois, Spojené státy, 60426
        • Ingalls Memorial Hospital
      • Park Ridge, Illinois, Spojené státy, 60068
        • Oncology Specialists, S.C.
    • Iowa
      • Bettendorf, Iowa, Spojené státy, 52722
        • Hematology-Oncology; Associates of the Quad Cities
    • Kentucky
      • Louisville, Kentucky, Spojené státy, 40202
        • Norton Cancer Institute
    • Maine
      • Scarborough, Maine, Spojené státy, 04074
        • New England Cancer Specialists
    • Maryland
      • Baltimore, Maryland, Spojené státy, 21202
        • Mercy Medical Center
      • Bethesda, Maryland, Spojené státy, 20817
        • Regional Cancer Care Associates
      • Columbia, Maryland, Spojené státy, 21044
        • Maryland Oncology Hematology, P.A.
    • Michigan
      • Ann Arbor, Michigan, Spojené státy, 48106
        • St. Joseph Mercy Health System
    • Minnesota
      • Duluth, Minnesota, Spojené státy, 55805
        • St. Luke's Regional Cancer Center
      • Saint Louis Park, Minnesota, Spojené státy, 55426
        • Park Nicolett - Frauenshuh Cancer Center
    • Missouri
      • Kansas City, Missouri, Spojené státy, 64111
        • St. Luke's Cancer Institute
      • Saint Louis, Missouri, Spojené státy, 63131
        • Missouri Baptist Medical Center
    • Montana
      • Billings, Montana, Spojené státy, 59102
        • Billings Clinic
      • Missoula, Montana, Spojené státy, 59802
        • Montana Cancer Specialists
    • Nevada
      • Henderson, Nevada, Spojené státy, 89014
        • Comprehensive Cancer Centers of Nevada
    • New Jersey
      • Berkeley Heights, New Jersey, Spojené státy, 07922
        • Summit Medical Group
      • Paramus, New Jersey, Spojené státy, 07652
        • Valley Hospital; Oncology Research
      • Sewell, New Jersey, Spojené státy, 08080
        • Regional Cancer Care Associates LLC
    • New York
      • Bronx, New York, Spojené státy, 10467
        • Montefiore Medical Center
      • Brooklyn, New York, Spojené státy, 11219
        • Maimonides Medical Center
    • North Carolina
      • Pinehurst, North Carolina, Spojené státy, 28374
        • First Health of the Carolinas
    • Ohio
      • Cincinnati, Ohio, Spojené státy, 45203-0542
        • University of Cincinnati
      • Toledo, Ohio, Spojené státy, 43623
        • Mercy St Anne Hospital
    • Oregon
      • Bend, Oregon, Spojené státy, 97701
        • Bend Memorial Clinic
      • Bend, Oregon, Spojené státy, 97701
        • St. Charles Medical Center Bend; Cancer Care Of The Cascades
      • Springfield, Oregon, Spojené státy, 97477
        • Willamette Valley Cancer Insitute and Research Center
    • Pennsylvania
      • Bethlehem, Pennsylvania, Spojené státy, 18015
        • St. Luke's Cancer Care Associates
      • Pittsburgh, Pennsylvania, Spojené státy, 15212
        • Allegheny Cancer Center
      • Pittsburgh, Pennsylvania, Spojené státy, 15232
        • Univ of Pittsburgh Medical Ctr
    • Tennessee
      • Germantown, Tennessee, Spojené státy, 38138
        • West Clinic
      • Knoxville, Tennessee, Spojené státy, 37920
        • Tennessee Cancer Specialists
    • Texas
      • Houston, Texas, Spojené státy, 77030
        • Houston Methodist Cancer Center
      • Longview, Texas, Spojené státy, 75601
        • Longview Cancer Center
      • San Antonio, Texas, Spojené státy, 78229
        • University of Texas Health Science Center at San Antonio
    • Virginia
      • Fairfax, Virginia, Spojené státy, 22031
        • Virginia Cancer Specialists, PC
      • Norfolk, Virginia, Spojené státy, 23502
        • Virginia Oncology Associates
      • Richmond, Virginia, Spojené státy, 23226
        • Virginia Cancer Institute
      • Roanoke, Virginia, Spojené státy, 24014
        • Blue Ridge Cancer Care
    • Washington
      • Auburn, Washington, Spojené státy, 98002-4117
        • MultiCare Regional Cancer Center - Auburn
      • Everett, Washington, Spojené státy, 98201
        • Providence Regional Cancer Partnership
      • Seattle, Washington, Spojené státy, 98101
        • Virginia Mason Medical Center
      • Spokane, Washington, Spojené státy, 99208
        • Medical Oncology Associates
    • West Virginia
      • Morgantown, West Virginia, Spojené státy, 26506
        • West Virginia University; Mary Babb Randolph Can Ctr
      • Changhua, Tchaj-wan, 500
        • Changhua Christian Hospital; Hematology-Oncology
      • Kaohsiung City, Tchaj-wan, 807
        • Kaohsiung Medical University Hospital; Department of Urology
      • Liuying Township, Tchaj-wan, 736
        • Chi Mei Medical Center Liou Ying Campus
      • Putzu, Tchaj-wan, 613
        • Chang Gung Memorial Hospital Chiayi
      • Tainan, Tchaj-wan, 00704
        • National Cheng Kung Univ Hosp
      • Taipei, Tchaj-wan, 11490
        • Tri-Service General Hospital
      • Taipei, Tchaj-wan, 112
        • Cheng Hsin General Hospital
      • Taipei City, Tchaj-wan, 10041
        • National Taiwan Uni Hospital
      • Taoyuan City, Tchaj-wan, 333
        • Chang Gung Medical Foundation Linkou Branch
      • Xitun Dist., Tchaj-wan, 40705
        • Taichung Veterans General Hospital
      • Kharkiv, Ukrajina, 61024
        • SI Institute of Medical Radiology n.a. S.P. Hryhoriev of NAMS of Ukraine
      • Kryvyi Rih, Ukrajina, 50048
        • ME Kryviy Rih Oncology Dispensary of Dnipropetrovs'k Regional Council; Chemotherapy Department
      • Kyiv, Ukrajina, 03115
        • Kyiv City Clinical Oncological Center
      • Poltava, Ukrajina, 36011
        • Poltava Regional Clinical Oncology Dispensary of Poltava Regional Council; Thoracic department
      • Sumy, Ukrajina, 40005
        • Regional Municipal Institution Sumy Regional Clinical Oncology Dispensary
    • Chernihiv Governorate
      • Chernivtsi, Chernihiv Governorate, Ukrajina, 58013
        • ME Bukovinian Clinical Oncology Center
    • KIEV Governorate
      • Ivano-Frankivsk, KIEV Governorate, Ukrajina, 76018
        • Municipal Institution SubCarpathian Clinical Oncological Centre; Surgical department#2
      • Vinnytsia, KIEV Governorate, Ukrajina, 21029
        • Communal Nonprofit Enterprise Podilsky Regional Center Of Oncology OfTheVinnytsia Regional Council
    • Katerynoslav Governorate
      • Dnipropetrovsk, Katerynoslav Governorate, Ukrajina, 49102
        • Municipal Institution City Clinical Hospital #4 of Dnipro City Council - PPDS; Dept of Chemotherapy
      • Uzhhorod, Katerynoslav Governorate, Ukrajina, 88000
        • Uzhgorod Central City Clinical Hospital
      • Zaporizhzhia, Katerynoslav Governorate, Ukrajina, 69040
        • MNPE Zaporizhzhia Regional Antitumor Center ZRC
    • Kharkiv Governorate
      • Kharkiv, Kharkiv Governorate, Ukrajina, 61070
        • Communal Non profit Enterprise Regional Center of Oncology; Oncosurgical dept of thoracic organs
    • Kherson Governorate
      • Uzhhorod, Kherson Governorate, Ukrajina, 88014
        • MNPE Transcarpathian Antitumor Center of the Transcarpathian Regional Council; Chemotherapy Dept
      • Barcelona, Španělsko, 08003
        • Hospital Del Mar
      • Barcelona, Španělsko, 08036
        • Hospital Clinic de Barcelona
      • Barcelona, Španělsko, 08035
        • Hospital Univ Vall d'Hebron; Servicio de Oncologia
      • Cordoba, Španělsko, 14004
        • Hospital Universitario Reina Sofia
      • Lugo, Španělsko, 27003
        • Hospital Lucus Augusti; Servicio de Oncologia
      • Madrid, Španělsko, 28040
        • Hospital Universitario Fundación Jiménez Díaz
      • Madrid, Španělsko, 28041
        • Hospital Universitario 12 de Octubre
      • Madrid, Španělsko, 28034
        • Hospital Ramon y Cajal; Servicio de Oncologia
      • Madrid, Španělsko, 28040
        • Hospital Clinico San Carlos; Servicio de Oncologia
      • Madrid, Španělsko, 28007
        • Hospital General Universitario Gregorio Marañon; Servicio de Oncologia
      • Madrid, Španělsko, 280146
        • Hospital Universitario La Paz
      • Madrid, Španělsko, 28050
        • Hospital Universitario HM Sanchinarro-CIOCC
      • Valencia, Španělsko, 46010
        • Hospital Clínico Universitario de Valencia
    • Barcelona
      • L'Hospitalet de Llobregat, Barcelona, Španělsko, 08908
        • Instituto Catalan de Oncologia de Hospitalet (ICO); Servicio de Farmacia
      • Sabadell, Barcelona, Španělsko, 8208
        • Corporacio Sanitaria Parc Tauli; Servicio de Oncologia
    • Cantabria
      • Santander, Cantabria, Španělsko, 39008
        • Hospital Universitario Marqués de Valdecilla
    • Islas Baleares
      • Palma De Mallorca, Islas Baleares, Španělsko, 07014
        • Hospital Universitario Son Espases
    • LAS Palmas
      • Las Palmas de Gran Canaria, LAS Palmas, Španělsko, 35016
        • Hospital Universitario Insular de Gran Canaria
    • Orense
      • Ourense, Orense, Španělsko, 32005
        • Complejo Hospitalario U. de Ourense
    • Valencia
      • Xativa, Valencia, Španělsko, 46800
        • Hospital Lluis Alcanyís de Xátiva
      • Bruderholz, Švýcarsko, 4101
        • Kantonsspital Baselland
      • Luzern, Švýcarsko, 6000
        • Luzerner Kantonsspital Sursee
      • St. Gallen, Švýcarsko, 9007
        • Kantonsspital St. Gallen; Onkologie/Hämatologie

Kritéria účasti

Výzkumníci hledají lidi, kteří odpovídají určitému popisu, kterému se říká kritéria způsobilosti. Některé příklady těchto kritérií jsou celkový zdravotní stav osoby nebo předchozí léčba.

Kritéria způsobilosti

Věk způsobilý ke studiu

14 let a starší (Dospělý, Starší dospělý)

Přijímá zdravé dobrovolníky

Ne

Pohlaví způsobilá ke studiu

Všechno

Popis

Kritéria pro zařazení:

  • Stav výkonnosti Eastern Cooperative Oncology Group 0 nebo 1
  • Histologicky nebo cytologicky potvrzeno, neskvamózní NSCLC stadia IV
  • Účastníci bez předchozí léčby neskvamózního NSCLC stadia IV
  • Známý stav PD-L1 stanovený imunohistochemickým testem provedeným na dříve získané archivní nádorové tkáni nebo tkáni získané z biopsie při screeningu
  • Měřitelné onemocnění, jak je definováno v RECIST v1.1
  • Přiměřená hematologická funkce a funkce koncových orgánů

Kritéria vyloučení:

Výjimky specifické pro rakovinu:

  • Aktivní nebo neléčené metastázy centrálního nervového systému
  • Malignity jiné než NSCLC během 5 let před randomizací, s výjimkou těch se zanedbatelným rizikem metastáz nebo úmrtí léčených s očekávaným léčebným výsledkem

Všeobecné lékařské výluky:

  • Těhotné nebo kojící ženy
  • Autoimunitní onemocnění v anamnéze
  • Anamnéza idiopatické plicní fibrózy, organizující se pneumonie, polékové pneumonitidy, idiopatické pneumonitidy nebo známky aktivní pneumonitidy na screeningu hrudníku pomocí počítačové tomografie. Anamnéza radiační pneumonitidy v radiačním poli (fibróza) je povolena
  • Pozitivní test na virus lidské imunodeficience
  • Aktivní hepatitida B nebo hepatitida C
  • Závažná infekce během 4 týdnů před randomizací
  • Významné kardiovaskulární onemocnění
  • Nemoc nebo stav, který narušuje schopnost účastníka porozumět, dodržovat a/nebo dodržovat studijní postupy

Kritéria vyloučení související s léky:

  • Předchozí léčba shlukem agonistů diferenciace 137 nebo terapie blokády imunitního kontrolního bodu, terapeutické protilátky proti programované smrti-1 a anti-PD-L1

Studijní plán

Tato část poskytuje podrobnosti o studijním plánu, včetně toho, jak je studie navržena a co studie měří.

Jak je studie koncipována?

Detaily designu

  • Primární účel: Léčba
  • Přidělení: Randomizované
  • Intervenční model: Paralelní přiřazení
  • Maskování: Žádné (otevřený štítek)

Zbraně a zásahy

Skupina účastníků / Arm
Intervence / Léčba
Experimentální: Rameno A (Atezolizumab+Paclitaxel+Carboplatina)
Účastníci dostávali intravenózní (IV) infuzi atezolizumabu v den 1 každého 21denního cyklu následovanou IV infuzí paklitaxelu a karboplatiny v den 1 každého 21denního cyklu po dobu 4 nebo 6 cyklů nebo do ztráty klinického přínosu, podle toho, co nastane dříve, během fáze indukční léčby. Účastníci dostávali IV infuzi atezolizumabu během udržovací fáze léčby až do ztráty klinického přínosu.
Atezolizumab byl podáván jako IV infuze v dávce 1200 miligramů (mg) v den 1 každého 21denního cyklu až do ztráty klinického přínosu.
Ostatní jména:
  • Tecentriq
  • MPDL3280A
  • RO5541267
Karboplatina byla podávána v oblasti pod křivkou koncentrace-čas (AUC) 6 miligramů na mililitr za minutu (mg/ml/min) v den 1 každého 21denního cyklu po 4 nebo 6 cyklů nebo do ztráty klinického přínosu podle toho, co nastane dříve .
Paklitaxel byl podáván jako IV infuze v dávce 200 miligramů na metr čtvereční (mg/m22) v den 1 každého 21denního cyklu po 4 nebo 6 cyklů nebo do ztráty klinického prospěchu, podle toho, co nastane dříve.
Experimentální: Rameno B (Atezolizumab+Bevacizumab+Paclitaxel + Karboplatina)
Účastníci dostávali IV infuzi atezolizumabu a bevacizumabu v den 1 každého 21denního cyklu následovanou IV infuzí paklitaxelu a karboplatiny v den 1 každého 21denního cyklu po dobu 4 nebo 6 cyklů nebo do ztráty klinického přínosu, podle toho, co nastane dříve, během fáze indukční léčby. Účastníci dostávali IV infuzi atezolizumabu až do ztráty klinického přínosu a bevacizumab až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo úmrtí během fáze udržovací léčby.
Atezolizumab byl podáván jako IV infuze v dávce 1200 miligramů (mg) v den 1 každého 21denního cyklu až do ztráty klinického přínosu.
Ostatní jména:
  • Tecentriq
  • MPDL3280A
  • RO5541267
Karboplatina byla podávána v oblasti pod křivkou koncentrace-čas (AUC) 6 miligramů na mililitr za minutu (mg/ml/min) v den 1 každého 21denního cyklu po 4 nebo 6 cyklů nebo do ztráty klinického přínosu podle toho, co nastane dříve .
Paklitaxel byl podáván jako IV infuze v dávce 200 miligramů na metr čtvereční (mg/m22) v den 1 každého 21denního cyklu po 4 nebo 6 cyklů nebo do ztráty klinického prospěchu, podle toho, co nastane dříve.
Bevacizumab byl podáván jako IV infuze v dávce 15 miligramů na kilogram (mg/kg) v den 1 každého 21denního cyklu až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo smrti.
Aktivní komparátor: Rameno C (Bevacizumab+Paclitaxel+Carboplatin)
Účastníci dostali IV infuzi bevacizumabu v den 1 každého 21denního cyklu následovanou IV infuzí paklitaxelu a karboplatiny v den 1 každého 21denního cyklu po dobu 4 nebo 6 cyklů nebo ztrátu klinického přínosu podle toho, co nastane dříve, během fáze indukční léčby . Účastníci dostávali IV infuzi bevacizumabu během udržovací fáze léčby až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo smrti.
Karboplatina byla podávána v oblasti pod křivkou koncentrace-čas (AUC) 6 miligramů na mililitr za minutu (mg/ml/min) v den 1 každého 21denního cyklu po 4 nebo 6 cyklů nebo do ztráty klinického přínosu podle toho, co nastane dříve .
Paklitaxel byl podáván jako IV infuze v dávce 200 miligramů na metr čtvereční (mg/m22) v den 1 každého 21denního cyklu po 4 nebo 6 cyklů nebo do ztráty klinického prospěchu, podle toho, co nastane dříve.
Bevacizumab byl podáván jako IV infuze v dávce 15 miligramů na kilogram (mg/kg) v den 1 každého 21denního cyklu až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo smrti.

Co je měření studie?

Primární výstupní opatření

Měření výsledku
Popis opatření
Časové okno
Přežití bez progrese (PFS), jak bylo stanoveno výzkumníkem v rameni B versus rameni C v populaci Teff-high WT a ITT-WT populaci
Časové okno: Výchozí stav až do progrese onemocnění nebo smrti, podle toho, co nastane dříve, až do ukončení dat 15. září 2017 (až přibližně 29 měsíců)
Přežití bez progrese (PFS), jak bylo stanoveno výzkumníkem pomocí kritérií hodnocení odpovědi u solidních nádorů verze 1.1 (RECIST 1.1) v rameni B oproti rameni C v populaci divokého typu (WT) s vysokým T-efektorem (Teff) a záměrem -to-treat (ITT)-WT populace.
Výchozí stav až do progrese onemocnění nebo smrti, podle toho, co nastane dříve, až do ukončení dat 15. září 2017 (až přibližně 29 měsíců)
Celkové přežití (OS) v rameni B versus rameno C v populaci ITT-WT
Časové okno: Výchozí stav až do smrti do ukončení dat 22. ledna 2018 (až přibližně 34 měsíců)
Celkové přežití (OS) v rameni B versus rameno C v populaci ITT-WT
Výchozí stav až do smrti do ukončení dat 22. ledna 2018 (až přibližně 34 měsíců)
Celkové přežití (OS) v rameni A versus rameno C v populaci ITT-WT
Časové okno: Výchozí stav až do smrti (až přibližně 53 měsíců)
Celkové přežití (OS) v rameni A versus rameno C v populaci ITT-WT
Výchozí stav až do smrti (až přibližně 53 měsíců)

Sekundární výstupní opatření

Měření výsledku
Popis opatření
Časové okno
PFS, jak je stanoveno Independent Review Facility (IRF) v rameni B versus rameno C v populaci Teff-High-WT a ITT-WT
Časové okno: Výchozí stav až do progrese onemocnění nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 29 měsíců)
PFS, jak bylo stanoveno nezávislým kontrolním zařízením (IRF) s použitím RECIST v1.1 v rameni B oproti rameni C v populaci divokého typu (WT) s vysokým T-efektorem (Teff) a intent-to-treat (ITT)- WT populace.
Výchozí stav až do progrese onemocnění nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 29 měsíců)
PFS, jak bylo stanoveno výzkumníkem v rameni B versus rameni C v populaci Teff High Population a ITT populaci
Časové okno: Výchozí stav až do progrese onemocnění nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 29 měsíců)
PFS, jak bylo stanoveno zkoušejícím podle RECIST v1.1, v rameni B versus C v populaci Teff high a ITT populaci.
Výchozí stav až do progrese onemocnění nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 29 měsíců)
PFS, jak bylo stanoveno výzkumníkem v rameni A versus rameno B v populaci Teff High-WT a ITT-WT populaci
Časové okno: Výchozí stav až do progrese onemocnění nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 29 měsíců)
PFS, jak bylo stanoveno výzkumným pracovníkem podle RECIST v1.1, v rameni A versus B v populaci Teff high-WT a ITT-WT.
Výchozí stav až do progrese onemocnění nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 29 měsíců)
PFS, jak bylo stanoveno vyšetřovatelem v rameni B versus rameni C podskupinou PD-L1
Časové okno: Výchozí stav až do progrese onemocnění nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 29 měsíců)
PFS, jak je stanoveno vyšetřovatelem podle RECIST v1.1, v rameni B versus rameni C podle PD-L1 podskupiny: TC2/3 nebo 1C2/3 a TC1/2/3 nebo IC1/2/3 (populace ITT-WT)
Výchozí stav až do progrese onemocnění nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 29 měsíců)
OS v rameni B versus rameno C podle podskupiny PD-L1
Časové okno: Výchozí stav až do smrti (až přibližně 34 měsíců)
OS v rameni B versus rameno C podle podskupiny PD-L1: TC2/3 nebo 1C2/3 a TC1/2/3 nebo IC1/2/3 (populace ITT-WT)
Výchozí stav až do smrti (až přibližně 34 měsíců)
OS v rameni A versus rameno C podle podskupiny PD-L1
Časové okno: Výchozí stav až do smrti (až přibližně 53 měsíců)
OS v rameni A versus rameno C podle podskupiny PD-L1: TC2/3 nebo 1C2/3 a TC1/2/3 nebo IC1/2/3 (populace ITT-WT)
Výchozí stav až do smrti (až přibližně 53 měsíců)
OS v rameni B versus rameno C v populaci Teff High-WT, Teff High Population a ITT populaci
Časové okno: Výchozí stav až do smrti (až přibližně 34 měsíců)
Výchozí stav až do smrti (až přibližně 34 měsíců)
OS v rameni A versus rameno C v populaci Teff High-WT, Teff High Population a ITT populaci
Časové okno: Výchozí stav až do smrti (až přibližně 53 měsíců)
Výchozí stav až do smrti (až přibližně 53 měsíců)
OS v rameni A versus rameno B v populaci Teff High-WT a ITT-WT
Časové okno: Výchozí stav až do smrti (až přibližně 53 měsíců)
Výchozí stav až do smrti (až přibližně 53 měsíců)
Doba trvání odpovědi (DOR), jak ji určil vyšetřovatel v rameni B versus rameni C
Časové okno: Výchozí stav až do progrese onemocnění nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 29 měsíců)
DOR, jak bylo stanoveno výzkumným pracovníkem podle RECIST v1.1 v rameni B oproti rameni C v populaci Teff high-WT a ITT-WT populaci.
Výchozí stav až do progrese onemocnění nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 29 měsíců)
Procento účastníků s objektivní odpovědí (OR) (úplná odpověď [CR] nebo částečná odpověď [PR]) podle zjištění výzkumníka v populaci Teff-High-WT a ITT-WT
Časové okno: Výchozí stav až do progrese onemocnění nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 29 měsíců)
Procento účastníků s objektivní odpovědí (OR) (kompletní odpověď [CR] nebo částečná odpověď [PR]), jak bylo stanoveno zkoušejícím pomocí RECIST v1.1 v populaci Teff-High-WT a ITT-WT.
Výchozí stav až do progrese onemocnění nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 29 měsíců)
Ceny OS v 1. a 2. roce v rameni B versus v rameni C
Časové okno: Výchozí stav do 2 let nebo úmrtí, podle toho, co nastane dříve.
OS v 1- a 2letých orientačních bodech v populaci Teff-high WT a ITT-WT.
Výchozí stav do 2 let nebo úmrtí, podle toho, co nastane dříve.
Sazby OS v 1. a 2. roce v rameni A versus rameno C
Časové okno: Výchozí stav do 2 let nebo úmrtí, podle toho, co nastane dříve.
OS v 1- a 2letých orientačních bodech v populaci Teff-high WT a ITT-WT.
Výchozí stav do 2 let nebo úmrtí, podle toho, co nastane dříve.
Doba do zhoršení (TTD) u pacientem hlášených příznaků rakoviny plic stanovených Evropskou organizací pro výzkum a léčbu rakoviny (EORTC) Dotazník kvality života – jádro 30 (QLQ-C30) Skóre
Časové okno: Výchozí stav až do přibližně 29 měsíců
EORTC QLQ-C30 je ověřené a spolehlivé měření sebe sama (Aaronson a kol. 1993; Fitzsimmons a kol. 1999), které se skládá z 30 otázek, které hodnotí 5 aspektů fungování pacienta (fyzické, emocionální, role, kognitivní a sociální) , 3 stupnice symptomů (únava, nevolnost a zvracení, bolest), globální zdraví/kvalita života a šest jednotlivých položek (dušnost, nespavost, ztráta chuti k jídlu, zácpa, průjem a finanční potíže). EORTC QLQ-C30 se hodnotí podle skórovací příručky EORTC (Fayers et al. 2001). Všechny EORTC škály a jednopoložkové míry jsou lineárně transformovány, takže každé skóre má rozsah 0-100. Vysoké skóre na škále funkčního/globálního zdravotního stavu představuje vysokou nebo zdravou úroveň fungování/HRQoL (Health-Related Quality of Life), avšak vysoké skóre pro škálu symptomů nebo položku představuje vysokou úroveň symptomatologie nebo problémů. Změna ≥10 bodů ve skóre subškály symptomů je pacienty vnímána jako klinicky významná (Osoba et al.1998).
Výchozí stav až do přibližně 29 měsíců
TTD u pacientem hlášených příznaků rakoviny plic, jak je stanoveno dotazníkem kvality života EORTC – jádro modulu 13 rakoviny plic (QLQ-LC13)
Časové okno: Výchozí stav až do přibližně 29 měsíců
QLQ-LC13 QLQ-LC13 Quality-of-Life Questionnaire Module obsahuje jednu vícepoložkovou škálu pro hodnocení dušnosti a řadu jednotlivých položek hodnotících bolest, kašel, bolest v ústech, dysfagii, periferní neuropatii, alopecii a hemoptýzu. EORTC QLQ-LC13 je hodnocen podle skórovací příručky EORTC (Fayers et al. 2001). Všechny EORTC škály a jednopoložkové míry jsou lineárně transformovány, takže každé skóre má rozsah 0-100. Vysoké skóre na škále funkčního/globálního zdravotního stavu představuje vysokou nebo zdravou úroveň fungování/HRQoL (Health-Related Quality of Life); nicméně vysoké skóre pro škálu symptomů nebo položku představuje vysokou úroveň symptomatologie nebo problémů. Změnu ≥10 bodů ve skóre subškály symptomů vnímají pacienti jako klinicky významnou (Osoba et al. 1998).
Výchozí stav až do přibližně 29 měsíců
Změna skóre příznaků rakoviny plic hlášených pacienty od výchozí hodnoty pomocí stupnice příznaků rakoviny plic (SILC)
Časové okno: Výchozí stav až do přibližně 29 měsíců
Škála SILC (Symptoms in Lung Cancer) byla použita k posouzení pacientem hlášené závažnosti symptomů rakoviny plic (bolest na hrudi, dušnost a kašel). Stupnice SILC je 9-položkový obsah validovaný self-report míra symptomů rakoviny plic. Měří závažnost kašle, dušnosti a bolesti na hrudi se skóre závažnosti příznaků. Dotazník SILC obsahuje tři jednotlivé symptomy (dušnost, kašel, bolest na hrudi) a jsou hodnoceny na úrovni jednotlivých symptomů, mají tedy skóre dušnosti, skóre bolesti na hrudi a skóre kašle. Každé individuální skóre symptomu se vypočítá jako průměr odpovědí na položky symptomů [např. Skóre bolesti na hrudi=průměr (položka 1; položka 2)]. Zvýšení skóre naznačuje zhoršení symptomologie (tj. frekvence nebo závažnost). Změna skóre o ≥0,3 bodu pro skóre příznaků dušnosti a kašle se považuje za klinicky významnou; zatímco změna skóre ≥0,5 bodu pro skóre bolesti na hrudi se považuje za klinicky významnou.
Výchozí stav až do přibližně 29 měsíců
Procento účastníků s nežádoucími příhodami
Časové okno: Výchozí stav do data uzávěrky dat 7. prosince 2020 (až přibližně 68 měsíců)
Procento účastníků s alespoň jednou nežádoucí příhodou.
Výchozí stav do data uzávěrky dat 7. prosince 2020 (až přibližně 68 měsíců)
Procento účastníků s antiterapeutickými protilátkami (ATA) proti atezolizumabu
Časové okno: Výchozí stav až do přibližně 29 měsíců
Výchozí stav až do přibližně 29 měsíců
Maximální pozorovaná sérová koncentrace (Cmax) atezolizumabu v rameni A a rameni B
Časové okno: 1. den cyklu 1 a 3 (délka cyklu = 21 dní)
Vzorky před podáním dávky budou odebrány ve stejný den podání léčby. Doba trvání infuze atezolizumabu bude 30–60 minut.
1. den cyklu 1 a 3 (délka cyklu = 21 dní)
Minimální pozorovaná sérová koncentrace (Cmin) atezolizumabu před infuzí v rameni A a rameni B
Časové okno: 21. den cyklů 1, 2, 3 a 7 (délka cyklu = 21 dní)
21. den cyklů 1, 2, 3 a 7 (délka cyklu = 21 dní)
Plazmatické koncentrace karboplatiny v rameni A, rameni B a rameni C
Časové okno: Předdávkujte (tentýž den podání léčby), 5–10 minut před koncem infuze karboplatiny, 1 hodinu po infuzi karboplatiny (trvání infuze = 15 až 30 minut) v D1 Cy1,3 (délka cyklu = 21 dní)
Předdávkujte (tentýž den podání léčby), 5–10 minut před koncem infuze karboplatiny, 1 hodinu po infuzi karboplatiny (trvání infuze = 15 až 30 minut) v D1 Cy1,3 (délka cyklu = 21 dní)
Plazmatické koncentrace paklitaxelu v rameni A, rameni B a rameni C
Časové okno: Předdávka (tentýž den podání léčby), 5-10 minut před koncem infuze paklitaxelu, 1 h po infuzi paklitaxelu (doba infuze = 3 h) v D1 Cy1,3 (délka cyklu = 21 dní)
Předdávka (tentýž den podání léčby), 5-10 minut před koncem infuze paklitaxelu, 1 h po infuzi paklitaxelu (doba infuze = 3 h) v D1 Cy1,3 (délka cyklu = 21 dní)
Cmax bevacizumabu v rameni B a rameni C
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 a Cyklus 3 Den 1 (délka cyklu = 21 dní)
Cyklus 1 Den 1 a Cyklus 3 Den 1 (délka cyklu = 21 dní)
Cmin bevacizumabu v rameni B a rameni C
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 a Cyklus 2 Den 21 (délka cyklu = 21 dní)
Cyklus 1 Den 1 a Cyklus 2 Den 21 (délka cyklu = 21 dní)

Spolupracovníci a vyšetřovatelé

Zde najdete lidi a organizace zapojené do této studie.

Publikace a užitečné odkazy

Osoba odpovědná za zadávání informací o studiu tyto publikace poskytuje dobrovolně. Mohou se týkat čehokoli, co souvisí se studiem.

Obecné publikace

Termíny studijních záznamů

Tato data sledují průběh záznamů studie a předkládání souhrnných výsledků na ClinicalTrials.gov. Záznamy ze studií a hlášené výsledky jsou před zveřejněním na veřejné webové stránce přezkoumány Národní lékařskou knihovnou (NLM), aby se ujistily, že splňují specifické standardy kontroly kvality.

Hlavní termíny studia

Začátek studia (Aktuální)

31. března 2015

Primární dokončení (Aktuální)

13. září 2019

Dokončení studie (Aktuální)

7. prosince 2020

Termíny zápisu do studia

První předloženo

12. února 2015

První předloženo, které splnilo kritéria kontroly kvality

12. února 2015

První zveřejněno (Odhad)

19. února 2015

Aktualizace studijních záznamů

Poslední zveřejněná aktualizace (Aktuální)

23. září 2021

Odeslaná poslední aktualizace, která splnila kritéria kontroly kvality

26. srpna 2021

Naposledy ověřeno

1. srpna 2021

Více informací

Tyto informace byly beze změn načteny přímo z webu clinicaltrials.gov. Máte-li jakékoli požadavky na změnu, odstranění nebo aktualizaci podrobností studie, kontaktujte prosím register@clinicaltrials.gov. Jakmile bude změna implementována na clinicaltrials.gov, bude automaticky aktualizována i na našem webu .

Předplatit