Tato stránka byla automaticky přeložena a přesnost překladu není zaručena. Podívejte se prosím na anglická verze pro zdrojový text.

Studie k posouzení režimů obsahujících GW433908 (fosamprenavir) u subjektů infikovaných HIV-1

11. dubna 2013 aktualizováno: ViiV Healthcare

Otevřená studie fáze III k posouzení dlouhodobého bezpečnostního profilu režimů obsahujících GW433908 u subjektů infikovaných HIV-1

GW433908 (fosamprenavir; FPV) je proléčivo amprenaviru (APV), které je rozpustnější ve vodě a může být formulováno do tablet se sníženou pilulkovou zátěží (čtyři 700mg tablety FPV oproti šestnácti 150mg tobolkám denně pro APV. Tato studie je navržena tak, aby poskytla další informace o dlouhodobé bezpečnosti a snášenlivosti režimů obsahujících FPV pro ty subjekty, které dostávaly FPV v předchozích studiích GlaxoSmithKline.

Přehled studie

Detailní popis

ViiV Healthcare je novým sponzorem této studie a GlaxoSmithKline právě aktualizuje systémy, aby odrážely změny ve sponzorství.

Typ studie

Intervenční

Zápis (Aktuální)

753

Fáze

  • Fáze 3

Kontakty a umístění

Tato část poskytuje kontaktní údaje pro ty, kteří studii provádějí, a informace o tom, kde se tato studie provádí.

Studijní místa

    • São Paulo
      • Campinas, São Paulo, Brazílie, 13083970
        • GSK Investigational Site
    • Región Metro De Santiago
      • Santiago, Región Metro De Santiago, Chile
        • GSK Investigational Site
      • Le Kremlin Bicêtre Cedex, Francie, 94275
        • GSK Investigational Site
      • Marseille, Francie, 13005
        • GSK Investigational Site
      • Paris Cedex 10, Francie, 75475
        • GSK Investigational Site
      • Paris Cedex 20, Francie, 75970
        • GSK Investigational Site
      • Vandoeuvre Les Nancy Cedex, Francie, 54511
        • GSK Investigational Site
      • Villejuif Cedex, Francie, 94805
        • GSK Investigational Site
    • Liguria
      • Genova, Liguria, Itálie, 16128
        • GSK Investigational Site
      • Coimbra, Portugalsko, 3000-075
        • GSK Investigational Site
      • London, Spojené království, SE1 7EH
        • GSK Investigational Site
      • London, Spojené království, NW3 2QG
        • GSK Investigational Site
    • California
      • Fountain Valley, California, Spojené státy, 92708
        • GSK Investigational Site
      • San Francisco, California, Spojené státy, 94115-1931
        • GSK Investigational Site
    • Colorado
      • Denver, Colorado, Spojené státy, 80262
        • GSK Investigational Site
    • Florida
      • Fort Lauderdale, Florida, Spojené státy, 33145
        • GSK Investigational Site
      • Orlando, Florida, Spojené státy, 32804
        • GSK Investigational Site
      • Orlando, Florida, Spojené státy, 32806
        • GSK Investigational Site
      • Sarasota, Florida, Spojené státy, 34239
        • GSK Investigational Site
      • Tampa, Florida, Spojené státy, 33614
        • GSK Investigational Site
    • New York
      • Manhasset, New York, Spojené státy, 11030
        • GSK Investigational Site
    • Texas
      • Galveston, Texas, Spojené státy, 77555-1188
        • GSK Investigational Site
      • Badajoz, Španělsko, 6080
        • GSK Investigational Site
      • Barcelona, Španělsko, 08036
        • GSK Investigational Site

Kritéria účasti

Výzkumníci hledají lidi, kteří odpovídají určitému popisu, kterému se říká kritéria způsobilosti. Některé příklady těchto kritérií jsou celkový zdravotní stav osoby nebo předchozí léčba.

Kritéria způsobilosti

Věk způsobilý ke studiu

13 let a starší (Dítě, Dospělý, Starší dospělý)

Přijímá zdravé dobrovolníky

Ne

Pohlaví způsobilá ke studiu

Všechno

Popis

Kritéria pro zařazení:

  • Muži nebo netěhotné/nekojící ženy ve věku >/=13 let (nebo >/= 18 let podle místních požadavků).
  • Obdrželi fosamprenavir prostřednictvím předchozí účasti v APV20001, APV30002, APV30003 nebo PRO30017 nebo se účastnili APV30001 nebo jiných studií, které projektový tým považoval za vhodné.

Kritéria vyloučení:

  • Trvalé vysazení GW433908 v předchozí studii z důvodu intolerance.
  • Aktivní událost CDC třídy C.
  • Jakákoli podmínka, která by podle názoru zkoušejícího bránila subjektu v účasti.

Studijní plán

Tato část poskytuje podrobnosti o studijním plánu, včetně toho, jak je studie navržena a co studie měří.

Jak je studie koncipována?

Detaily designu

  • Primární účel: Léčba
  • Přidělení: Nerandomizované
  • Intervenční model: Přiřazení jedné skupiny
  • Maskování: Žádné (otevřený štítek)

Co je měření studie?

Primární výstupní opatření

Měření výsledku
Popis opatření
Časové okno
Počet účastníků s jakoukoli nepříznivou událostí (AE): Průběžná analýza
Časové okno: Výchozí stav (1. den) do 31. ledna 2006 (do 264. týdne)
AE je definována jako jakákoli neobvyklá zdravotní událost u účastníka nebo účastníka klinického hodnocení, kterému byl podán farmaceutický produkt a která nemusí mít nutně příčinnou souvislost s touto léčbou. Seznam všech nežádoucích příhod je uveden v části „Další (nezávažné) nežádoucí příhody“.
Výchozí stav (1. den) do 31. ledna 2006 (do 264. týdne)
Počet účastníků s jakoukoli nepříznivou událostí (AE): Závěrečná analýza
Časové okno: Po lednu 2006; po dobu až 241 týdnů
AE je definována jako jakákoli neobvyklá zdravotní událost u účastníka nebo účastníka klinického hodnocení, kterému byl podán farmaceutický produkt a která nemusí mít nutně příčinnou souvislost s touto léčbou. Seznam všech nežádoucích příhod je uveden v části „Další (nezávažné) nežádoucí příhody“.
Po lednu 2006; po dobu až 241 týdnů
Změna od výchozí hodnoty v indikovaných parametrech klinické chemie ve 48., 96., 120., 132., 168., 180., 204. a 216. týdnu
Časové okno: Výchozí stav (1. den) a 48., 96., 120., 132., 168., 180., 204. a 216. týden
Nalačno byly účastníkům odebrány krevní vzorky pro stanovení triglyceridů (Tri.), cholesterolu (Chol.), cholesterol s vysokou hustotou (HDL), cholesterol s nízkou hustotou (LDL) a glykémie nalačno (FBG). Změna od výchozího stavu v týdnech (W) 48, 96, 120, 132, 168, 180, 204 a 216 byla vypočtena jako hodnota v daném týdnu mínus hodnota ve výchozím stavu (den 1).
Výchozí stav (1. den) a 48., 96., 120., 132., 168., 180., 204. a 216. týden
Střední hodnoty indikovaných parametrů klinické chemie ve 120., 180., 204., 216. a 432. týdnu
Časové okno: Týdny 120, 180, 204, 216 a 432
Vzorky krve účastníků nalačno byly odebrány za účelem stanovení triglyceridů, cholesterolu, cholesterolu s vysokou hustotou (HDL), cholesterolu s nízkou hustotou (LDL) a glukózy v krvi nalačno (FBG).
Týdny 120, 180, 204, 216 a 432
Změna poměru celkového cholesterolu/HDL oproti výchozí hodnotě v týdnech 48, 120, 180, 204 a 216
Časové okno: Základní stav (1. den) a 48., 120., 180., 204. a 216. týden
byly odebrány vzorky krve účastníků pro posouzení poměru celkového cholesterolu/HDL. Poměr celkový cholesterol/HDL byl vypočten vydělením hodnoty celkového cholesterolu hodnotou HDL. Změna od výchozího stavu v týdnech 48, 120, 180, 204 a 216 byla vypočtena jako hodnota v daném týdnu mínus hodnota ve výchozím stavu (den 1).
Základní stav (1. den) a 48., 120., 180., 204. a 216. týden
Změna od výchozí hodnoty v poměru celkový cholesterol/HDL ve 48., 96., 132. a 168. týdnu
Časové okno: Výchozí stav (1. den) a 48., 96., 132. a 168. týden
Byly odebrány vzorky krve účastníků nalačno pro posouzení poměru celkového cholesterolu/HDL. Poměr celkový cholesterol/HDL byl vypočten vydělením hodnoty celkového cholesterolu hodnotou HDL. Změna od výchozího stavu v týdnech 48, 96, 132 a 168 byla vypočtena jako hodnota v daném týdnu mínus hodnota ve výchozím stavu (den 1).
Výchozí stav (1. den) a 48., 96., 132. a 168. týden
Střední hodnota poměru celkový cholesterol/HDL ve 120., 180., 204., 216. a 432. týdnu
Časové okno: Týdny 120, 180, 204, 216 a 432
Byly odebrány vzorky krve účastníků nalačno pro posouzení poměru celkového cholesterolu/HDL. Poměr celkový cholesterol/HDL byl vypočten vydělením hodnoty celkového cholesterolu hodnotou HDL.
Týdny 120, 180, 204, 216 a 432
Změna od výchozí hodnoty u aspartátaminotransferázy (AST), alanintransaminázy (ALT) a sérové ​​lipázy v týdnech 48, 120, 180, 204 a 216
Časové okno: Základní stav (1. den) a 48., 120., 180., 204. a 216. týden
Vzorky krve účastníků byly odebrány pro hodnocení AST, ALT a sérové ​​lipázy. Změna od výchozího stavu v týdnech 48, 120, 180, 204 a 216 byla vypočtena jako hodnota v daném týdnu mínus hodnota ve výchozím stavu (den 1).
Základní stav (1. den) a 48., 120., 180., 204. a 216. týden
Změna od výchozí hodnoty u aspartátaminotransferázy (AST), alanintransaminázy (ALT) a sérové ​​lipázy v týdnech 48, 96, 132 a 168
Časové okno: Výchozí stav (1. den) a 48., 96., 132. a 168. týden
Vzorky krve účastníků byly odebrány pro hodnocení AST, ALT a sérové ​​lipázy. Změna od výchozího stavu v týdnech 48, 96, 132 a 168 byla vypočtena jako hodnota v daném týdnu mínus hodnota ve výchozím stavu (den 1).
Výchozí stav (1. den) a 48., 96., 132. a 168. týden
Střední hodnoty aspartátaminotransferázy (AST), alanintransaminázy (ALT) a sérové ​​lipázy v týdnech 120, 180, 204, 216 a 432
Časové okno: Týdny 120, 180, 204, 216 a 432
Vzorky krve účastníků byly odebrány pro hodnocení AST, ALT a sérové ​​lipázy.
Týdny 120, 180, 204, 216 a 432

Sekundární výstupní opatření

Měření výsledku
Popis opatření
Časové okno
Procento účastníků s plazmatickou HIV-1 ribonukleovou kyselinou (RNA) <400 a <50 kopií na mililitr ve výchozím stavu a v týdnech 48, 120, 180 a 216 (MD=F a pozorované)
Časové okno: Výchozí stav a týdny 48, 120, 180 a 216
Vzorky krve účastníků byly odebrány pro posouzení kopií HIV-1RNA v plazmě. Virová zátěž, měřená v kopiích RNA na mililitr plazmy, je měřítkem účinnosti antiretrovirových léků. V analýze MD=F jsou účastníci, kterým chyběla data v době studie nebo ji přerušili před určitým časovým bodem, klasifikováni jako nereagující. V pozorované analýze (OA) jsou prezentovány údaje o počtu účastníků, kteří jsou v určitém časovém bodě stále zapsáni do studie. Účastníci v populacích NFV dostávali antiretrovirovou terapii před výchozí hodnotou.
Výchozí stav a týdny 48, 120, 180 a 216
Procento účastníků s plazmovou HIV-1RNA <400 a <50 kopií na mililitr ve výchozím stavu a v týdnech 12, 24, 48, 60, 96 a 132 (MD=F a pozorované)
Časové okno: Výchozí stav a týdny 12, 24, 48, 60, 96 a 132
Vzorky krve účastníků byly odebrány pro posouzení kopií HIV-1RNA v plazmě. Virová zátěž, měřená v kopiích RNA na mililitr plazmy, je měřítkem účinnosti antiretrovirových léků. V analýze MD=F jsou účastníci, kterým chyběla data v době studie nebo ji přerušili před určitým časovým bodem, klasifikováni jako nereagující. V pozorované analýze (OA) jsou prezentovány údaje o počtu účastníků, kteří jsou v určitém časovém bodě stále zapsáni do studie.
Výchozí stav a týdny 12, 24, 48, 60, 96 a 132
Procento účastníků s plazmovým HIV-1RNA <50 kopií na mililitr ve výchozím stavu a týdnech 120, 180, 240, 300, 360, 420 a 432 (pozorováno)
Časové okno: Výchozí stav a týdny 120, 180, 240, 300, 360, 420 a 432
Vzorky krve účastníků byly odebrány pro posouzení kopií HIV-1RNA v plazmě. Virová zátěž, měřená v kopiích RNA na mililitr plazmy, je měřítkem účinnosti antiretrovirových léků.
Výchozí stav a týdny 120, 180, 240, 300, 360, 420 a 432
Počet buněk shluku diferenciačního antigenu 4 (CD4+) na začátku a v týdnech 48, 120, 168, 180, 204 a 216: Pozorovaná analýza
Časové okno: Výchozí stav a týdny 48, 120, 168, 180, 204 a 216
Vzorky krve účastníků byly odebrány pro posouzení počtu CD4+ buněk. CD4+ buňky jsou bílé krvinky, které jsou důležité v boji proti infekci. HIV infikuje buňky CD4+, replikuje se v nich a ničí je. Počet buněk CD4+ poskytuje měřítko stavu imunitního systému a do jaké míry je ovlivněn HIV.
Výchozí stav a týdny 48, 120, 168, 180, 204 a 216
Počet buněk shluku diferenciačního antigenu 4 (CD4+) na začátku a v týdnech 24, 48, 96, 132 a 168: Pozorovaná analýza
Časové okno: Výchozí stav a týdny 24, 48, 96, 132 a 168
Vzorky krve účastníků byly odebrány pro posouzení počtu CD4+ buněk. CD4+ buňky jsou bílé krvinky, které jsou důležité v boji proti infekci. HIV infikuje buňky CD4+, replikuje se v nich a ničí je. Počet buněk CD4+ poskytuje měřítko stavu imunitního systému a do jaké míry je ovlivněn HIV.
Výchozí stav a týdny 24, 48, 96, 132 a 168
Medián plazmatické HIV-1 RNA na začátku a v týdnech 24, 48, 72, 96, 120, 144, 168, 180, 204 a 216
Časové okno: Výchozí stav a týdny 24, 48, 72, 96, 120, 144, 168, 180, 204 a 216
Vzorky krve účastníků byly odebrány pro posouzení plazmatické HIV-1 RNA.
Výchozí stav a týdny 24, 48, 72, 96, 120, 144, 168, 180, 204 a 216
Medián plazmatické HIV-1 RNA na začátku a v týdnech 12, 24, 48, 72, 96, 132 a 168
Časové okno: Výchozí stav a týdny 12, 24, 48, 72, 96, 132 a 168
Vzorky krve účastníků byly odebrány pro posouzení plazmatické HIV-1 RNA.
Výchozí stav a týdny 12, 24, 48, 72, 96, 132 a 168
Medián plazmatické HIV-1 RNA ve 180., 240., 300., 360., 420. a 432. týdnu
Časové okno: Týdny 180, 240, 300, 360, 420 a 432
Vzorky krve účastníků byly odebrány pro posouzení plazmatické HIV-1 RNA.
Týdny 180, 240, 300, 360, 420 a 432
Počet účastníků s progresí onemocnění HIV-1 do CDC třídy C nebo nové CDC třídy C nebo úmrtí, od výchozího stavu
Časové okno: Výchozí stav (1. den) do 31. ledna 2006 (do 264. týdne)
Počet účastníků s progresí onemocnění HIV-1 byl hodnocen pomocí CDC klasifikace HIV-1: třída A, asymptomatická nebo lymfadenopatie; třída B: symptomatická, ale ne AIDS; třída C, AIDS. U účastníka se má za to, že měl progresi onemocnění, pokud poprvé oznámí příhodu CDC třídy C, oznámí novou příhodu CDC třídy C nebo pokud během studie zaznamená jakoukoli fatální nežádoucí příhodu.
Výchozí stav (1. den) do 31. ledna 2006 (do 264. týdne)
Počet účastníků zapsaných do studií APV30001 a APV300002 s indikovanými stavy souvisejícími s HIV
Časové okno: Výchozí stav (1. den) do 31. ledna 2006 (do 264. týdne)
Byl hodnocen počet účastníků s uvedenými onemocněními spojenými s HIV, s vyloučením recidiv.
Výchozí stav (1. den) do 31. ledna 2006 (do 264. týdne)
Počet účastníků zapsaných do studie APV30003 a dalších studií s indikovanými stavy spojenými s HIV
Časové okno: Výchozí stav (1. den) do 31. ledna 2006 (do 264. týdne)
Byl hodnocen počet účastníků s uvedenými onemocněními spojenými s HIV.
Výchozí stav (1. den) do 31. ledna 2006 (do 264. týdne)

Spolupracovníci a vyšetřovatelé

Zde najdete lidi a organizace zapojené do této studie.

Sponzor

Spolupracovníci

Termíny studijních záznamů

Tato data sledují průběh záznamů studie a předkládání souhrnných výsledků na ClinicalTrials.gov. Záznamy ze studií a hlášené výsledky jsou před zveřejněním na veřejné webové stránce přezkoumány Národní lékařskou knihovnou (NLM), aby se ujistily, že splňují specifické standardy kontroly kvality.

Hlavní termíny studia

Začátek studia

1. listopadu 2001

Primární dokončení (Aktuální)

1. října 2010

Dokončení studie (Aktuální)

1. října 2010

Termíny zápisu do studia

První předloženo

24. února 2006

První předloženo, které splnilo kritéria kontroly kvality

24. února 2006

První zveřejněno (Odhad)

27. února 2006

Aktualizace studijních záznamů

Poslední zveřejněná aktualizace (Odhad)

19. dubna 2013

Odeslaná poslední aktualizace, která splnila kritéria kontroly kvality

11. dubna 2013

Naposledy ověřeno

1. června 2012

Více informací

Tyto informace byly beze změn načteny přímo z webu clinicaltrials.gov. Máte-li jakékoli požadavky na změnu, odstranění nebo aktualizaci podrobností studie, kontaktujte prosím register@clinicaltrials.gov. Jakmile bude změna implementována na clinicaltrials.gov, bude automaticky aktualizována i na našem webu .

Předplatit