Tato stránka byla automaticky přeložena a přesnost překladu není zaručena. Podívejte se prosím na anglická verze pro zdrojový text.

Profylaxe onemocnění štěpu proti hostiteli při léčbě pacientů s hematologickými malignitami podstupujícími nepříbuznou transplantaci periferních kmenových buněk dárce

29. dubna 2026 aktualizováno: Brenda Sandmaier, Fred Hutchinson Cancer Center

Randomizovaná studie fáze III k určení nejslibnější postštěpovací imunosuprese pro prevenci akutní GVHD po transplantaci krvetvorných buněk od nepříbuzného dárce pomocí nemyeloablativního kondicionování pro pacienty s hematologickými malignitami: Multicentrická studie

Tato randomizovaná studie fáze III studuje, jak dobře funguje profylaxe reakce štěpu proti hostiteli (GVHD) při léčbě pacientů s hematologickými malignitami, kteří podstupují nepříbuznou transplantaci kmenových buněk periferní krve dárců. Podávání chemoterapie a ozáření celého těla před transplantací kmenových buněk dárce periferní krve (PBSCT) pomáhá zastavit růst rakovinných buněk. Může také zabránit pacientovu imunitnímu systému odmítnout kmenové buňky dárce. Když jsou zdravé kmenové buňky od dárce podány infuzí pacientovi, mohou pomoci pacientově kostní dřeni vytvořit kmenové buňky, červené krvinky, bílé krvinky a krevní destičky. Někdy mohou transplantované buňky od dárce vyvolat imunitní odpověď proti normálním buňkám těla. Ozáření celého těla (TBI) spolu s fludarabin fosfátem (FLU), cyklosporinem (CSP), mykofenolát mofetilem (MMF) nebo sirolimem před transplantací může tomuto zabránit.

Přehled studie

Detailní popis

PRIMÁRNÍ CÍLE:

I. Porovnat účinnost 2 režimů profylaxe GVHD v prevenci akutního stupně II-IV GVHD.

DRUHÉ CÍLE:

I. Porovnejte mortalitu bez relapsu ve 2 ramenech.

II. Porovnejte přežití a přežití bez progrese ve 2 větvích.

Přehled: Pacienti jsou randomizováni do 1 ze 2 léčebných ramen.

Všichni pacienti dostávají chřipku intravenózně (IV) po dobu 30 minut ve dnech -4 až -2 a následně 2-3 Gy TBI v den 0.

ARM 0: Pacienti dostávají CSP perorálně (PO) dvakrát denně (BID) ve dnech -3 až 96 s postupným snižováním do 150. dne a sirolimus PO jednou denně (QD) ve dnech -3 až 150 s postupným snižováním do 180. dne. Rameno odstraněno k 14. září 2011

ARM I: Pacienti dostávají CSP perorálně (PO) dvakrát denně (BID) ve dnech -3 až 96 s postupným snižováním do dne 150 a MMF PO třikrát denně (TID) ve dnech 0-29 a poté BID ve dnech 30-150 s postupným snižováním do dne 180.

ARM II: Pacienti dostávají CSP jako v rameni I a sirolimus PO jednou denně (QD) ve dnech -3 až 150 s postupným snižováním do 180. dne. Pacienti také dostávají MMF PO TID ve dnech 0-29 a poté BID ve dnech 30-40. MMF bude poté vysazen bez postupného snižování, pokud nenastane GVHD nebo relaps/progrese onemocnění.

TRANSPLANTACE: Pacienti podstoupí alogenní PBSCT v den 0 po TBI.

Po dokončení studijní léčby jsou pacienti pravidelně sledováni.

Typ studie

Intervenční

Zápis (Aktuální)

174

Fáze

  • Fáze 3

Kontakty a umístění

Tato část poskytuje kontaktní údaje pro ty, kteří studii provádějí, a informace o tom, kde se tato studie provádí.

Studijní místa

      • Aarhus, Dánsko, 8200
        • Aarhus University Hospital
      • Copenhagen, Dánsko, 2100
        • Rigshospitalet University Hospital
      • Cologne, Německo, 50924
        • Medizinische Univ Klinik Koln
      • Leipzig, Německo, D-04103
        • Universitaet Leipzig
      • Tübingen, Německo, D-72076
        • University of Tuebingen-Germany
    • Colorado
      • Denver, Colorado, Spojené státy, 80217-3364
        • University Of Colorado
      • Denver, Colorado, Spojené státy, 80218
        • Presbyterian - Saint Lukes Medical Center - Health One
    • Georgia
      • Atlanta, Georgia, Spojené státy, 30322
        • Emory University/Winship Cancer Institute
    • Utah
      • Salt Lake City, Utah, Spojené státy, 84112
        • Huntsman Cancer Institute/University of Utah
    • Washington
      • Seattle, Washington, Spojené státy, 98109
        • Fred Hutch/University of Washington Cancer Consortium
      • Seattle, Washington, Spojené státy, 98101
        • VA Puget Sound Health Care System

Kritéria účasti

Výzkumníci hledají lidi, kteří odpovídají určitému popisu, kterému se říká kritéria způsobilosti. Některé příklady těchto kritérií jsou celkový zdravotní stav osoby nebo předchozí léčba.

Kritéria způsobilosti

Věk způsobilý ke studiu

  • Dítě
  • Dospělý
  • Starší dospělý

Přijímá zdravé dobrovolníky

Ne

Popis

Kritéria pro zařazení:

  • Věk > 50 let s hematologickými malignitami léčitelnými nepříbuznou transplantací hematopoetických buněk (HCT)
  • Věk = < 50 let s hematologickými onemocněními léčitelnými alogenní HCT, kteří jsou díky již existujícímu zdravotnímu stavu nebo předchozí léčbě považováni za vysoce rizikové z hlediska toxicity související s režimem spojené s transplantací ve vysokých dávkách (> 40% riziko mortality související s transplantací [TRM]); toto kritérium může zahrnovat pacienty se skóre indexu komorbidity HCT (CI) >= 1; transplantace by měly být pro tato zařazovací kritéria schváleny hlavními výzkumnými pracovníky spolupracujících center a Fred Hutchinson Cancer Research Center (FHCRC); všechny děti do 12 let musí být před registrací projednány s hlavním zkoušejícím (PI) FHCRC
  • Věk =< 50 let s chronickou lymfocytární leukémií (CLL)
  • Věk = < 50 let s hematologickými onemocněními léčitelnými alogenní HCT, kteří odmítají vysokou dávku HCT; transplantace musí být pro tato zařazovací kritéria schválena hlavními zkoušejícími ve spolupracujících centrech a na FHCRC
  • Následující onemocnění budou povolena, i když mohou být zváženy i jiné diagnózy, pokud je schválí Konference péče o pacienty (PCC) nebo komise pro hodnocení pacientů zúčastněných institucí a hlavní zkoušející

    • Agresivní non-Hodgkinovy ​​lymfomy (NHL) a další histologie, jako je difuzní velkobuněčný B buněčný NHL: nevhodné pro autologní HCT, nevhodné pro alogenní HCT s vysokou dávkou nebo po selhání autologního HCT
    • NHL z plášťových buněk: může být léčen v první kompletní remisi (CR); (před transplantací je vyžadována diagnostická lumbální punkce [LP])
    • Nízký stupeň NHL: s < 6 měsíců trvání CR mezi cykly konvenční terapie
    • CLL: musí mít buď:

      • Nepodařilo se splnit kritéria pracovní skupiny National Cancer Institute (NCI) pro úplnou nebo částečnou odpověď po léčbě režimem obsahujícím FLU (nebo jiný nukleosidový analog, např. 2-Chlorodeoxyadenosin [2-CDA], pentostatin) nebo dojde k relapsu onemocnění do 12 měsíců po dokončení léčby režimem obsahujícím FLU (nebo jiný nukleosidový analog);
      • Selhání kombinované chemoterapie FLU-cyklofosfamid (CY)-Rituximab (FCR) v kterémkoli časovém bodě; nebo
      • mají cytogenetickou abnormalitu "17p delece"; pacienti měli podstoupit indukční chemoterapii, ale mohli být transplantováni v 1. ČR; nebo
      • Pacienti s diagnózou CLL (nebo malý lymfocytární lymfom) nebo diagnózou CLL, která progreduje do prolymfocytární leukémie (PLL), nebo T-buněčné CLL nebo PLL
    • Hodgkinův lymfom: musel podstoupit a selhal frontovou terapii
    • Mnohočetný myelom: musí podstoupit předchozí chemoterapii; je povolena konsolidace chemoterapie autoštěpem před nemyeloablativní HCT
    • Akutní myeloidní leukémie (AML): musí mít v době transplantace < 5 % blastů v kostní dřeni
    • Akutní lymfocytární leukémie (ALL): musí mít v době transplantace < 5 % blastů v kostní dřeni
    • Chronická myeloidní leukémie (CML): pacienti v 1. chronické fázi (CP1) museli mít selhání nebo nesnášenlivost inhibitorů tyrosinkinázy (TKI); pacienti po CP1 budou přijati, pokud mají v době transplantace < 5 % blastů v kostní dřeni
    • Myelodysplazie (MDS)/myeloproliferativní syndrom (MPS): pacienti musí mít v době transplantace < 5 % blastů v kostní dřeni
    • Waldenstromova makroglobulinémie: musela selhat ve 2 cyklech terapie
  • DÁRCE: Povolená shoda FHCRC bude stupně 1,0 až 2,1: Nepříbuzní dárci, kteří jsou perspektivně:

    • Přizpůsobeno pro lidský leukocytární antigen (HLA)-A, B, C, DRB1 a DQB1 typizací s vysokým rozlišením
    • Pro HLA-A, B nebo C bude povolena pouze jediná alelová disparita, jak je definováno typizací s vysokým rozlišením
  • DÁRCE: Dárci jsou vyloučeni, pokud je identifikována již existující imunoreaktivita, která by ohrozila přihojení dárcovských hematopoetických buněk; toto určení vychází ze standardní praxe jednotlivé instituce; doporučeným postupem pro pacienty s 10 z 10 shodných úrovní alel HLA (fenotypové) je získání panelového reaktivního screeningu protilátek (PRA) na antigeny třídy I a třídy II u všech pacientů před HCT; pokud PRA vykazuje > 10% aktivitu, pak by měly být získány zkřížené shody s průtokovou cytometrií nebo cytotoxickou cytotoxicitou B a T buněk; dárce by měl být vyloučen, pokud je některý z cytotoxických testů křížové shody pozitivní; u pacientů s neshodou alel HLA třídy I by měla být získána průtoková cytometrie nebo křížové shody cytotoxických B a T buněk bez ohledu na výsledky PRA; pozitivní protidárcovská cytotoxická křížová zkouška je absolutní vyloučení dárce
  • DÁRCE: Páry pacienta a dárce homozygotní na neshodné alele ve vektoru pro odmítnutí štěpu jsou považovány za nesoulad dvou alel, tj. pacient je A*0101 a dárce je A*0102 a tento typ neshody není povolen
  • DÁRCE: Jako zdroj hematopoetických kmenových buněk (HSC) bude v tomto protokolu povolen pouze filgrastim (G-CSF) mobilizovaný PBSC

Kritéria vyloučení:

  • Pacienti s rychle progresivním NHL středního nebo vysokého stupně
  • Pacienti s diagnózou chronické myelomonocytární leukémie (CMML)
  • Pacienti s refrakterní anémií s nadbytkem blastů (RAEB), kteří nepodstoupili myelosupresivní chemoterapii, tj. indukční chemoterapii
  • Postižení centrálního nervového systému (CNS) s onemocněním odolným vůči intratekální chemoterapii
  • Přítomnost cirkulujících leukemických blastů (v periferní krvi) detekovaná standardní patologií u pacientů s AML, ALL nebo CML
  • Přítomnost >= 5 % cirkulujících leukemických blastů (v periferní krvi) detekovaných standardní patologií u pacientů s MDS/MPS
  • Plodní muži nebo ženy, kteří nejsou ochotni používat antikoncepční techniky během léčby a 12 měsíců po léčbě
  • Ženy, které jsou těhotné nebo kojící
  • Pacienti s aktivními nehematologickými zhoubnými nádory (kromě nemelanomových zhoubných nádorů kůže) nebo s nehematologickými zhoubnými nádory (kromě nemelanomových zhoubných nádorů kůže), u kterých se neprokázalo žádné onemocnění, ale je u nich více než 20% pravděpodobnost, že budou mít recidiva onemocnění do 5 let; toto vyloučení se nevztahuje na pacienty s nehematologickými malignitami, které nevyžadují terapii
  • Plísňové infekce s radiologickou progresí po podávání amfotericinu B nebo aktivního triazolu déle než 1 měsíc
  • Srdeční ejekční frakce < 35 % (nebo, není-li možné získat ejekční frakci, zkrácení frakce < 26 %); ejekční frakce je vyžadována, pokud je věk > 50 let nebo je v anamnéze antracyklinová expozice nebo v anamnéze srdeční onemocnění; pacienti s frakcí zkrácení < 26 % mohou být zařazeni, pokud to schválí kardiolog
  • Difuzní kapacita plic pro oxid uhelnatý (DLCO) < 40 %, celková kapacita plic (TLC) < 40 %, objem usilovného výdechu za jednu sekundu (FEV1) < 40 % a/nebo příjem doplňkového kontinuálního kyslíku
  • FHCRC PI studie musí schválit zařazení všech pacientů s plicními noduly
  • U pacientů s klinickým nebo laboratorním průkazem jaterního onemocnění by byla hodnocena příčina onemocnění jater, jeho klinická závažnost z hlediska jaterních funkcí a stupeň portální hypertenze; pacienti budou vyloučeni, pokud se zjistí, že mají fulminantní jaterní selhání, cirhózu jater s prokázanou portální hypertenzí, alkoholickou hepatitidu, jícnové varixy, anamnézu krvácení z jícnových varixů, jaterní encefalopatii, neopravitelnou syntetickou jaterní dysfunkci prokázanou prodloužením protrombinu ascites související s portální hypertenzí, přemosťující fibrózou, bakteriálním nebo plísňovým jaterním abscesem, obstrukcí žlučových cest, chronickou virovou hepatitidou s celkovým sérovým bilirubinem > 3 mg/dl nebo symptomatickým onemocněním žlučových cest
  • Karnofsky skóre < 60 nebo Lansky skóre < 50
  • Pacient má špatně kontrolovanou hypertenzi a užívá více antihypertenziv
  • Pacienti pozitivní na virus lidské imunodeficience (HIV).
  • Aktivní bakteriální nebo plísňové infekce nereagující na lékařskou terapii
  • Všichni pacienti, kteří dostávají antifungální terapii vorikonazol, posakonazol nebo flukonazol a kteří jsou poté randomizováni do ARM 2, musí mít snížený sirolimus podle pokynů pro standardní praxi antifungální terapie
  • Přidání cytotoxických látek pro „cytoredukci“ s výjimkou inhibitorů tyrosinkinázy (jako je imatinib), cytokinové terapie, hydroxyurey, nízké dávky cytarabinu, chlorambucilu nebo Rituxanu nebude povoleno do tří týdnů od zahájení kondicionování
  • DÁRCE: Dárce (nebo centra), který bude výhradně darovat dřeň
  • DÁRCE: Dárci, kteří jsou HIV pozitivní a/nebo mají zdravotní stavy, které by vedly ke zvýšenému riziku mobilizace G-CSF a odběru PBSC

Studijní plán

Tato část poskytuje podrobnosti o studijním plánu, včetně toho, jak je studie navržena a co studie měří.

Jak je studie koncipována?

Detaily designu

  • Primární účel: Léčba
  • Přidělení: Randomizované
  • Intervenční model: Paralelní přiřazení
  • Maskování: Žádné (otevřený štítek)

Zbraně a zásahy

Skupina účastníků / Arm
Intervence / Léčba
Aktivní komparátor: Arm I (MMF a CSP)
Pacienti dostávají FLU IV po dobu 30 minut ve dnech -4 až -2. Pacienti také dostávají CSP PO BID ve dnech -3 až 96 s postupným snižováním do 150. dne a MMF PO TID denně ve dnech 0-29 a poté BID ve dnech 30-150 s postupným snižováním do 180. dne. Pacienti podstoupí alogenní PBSCT v den 0 po TBI.
Vzhledem k PO
Ostatní jména:
  • Cellcept
  • MMF
Podstoupit TBI
Ostatní jména:
  • Ozáření celého těla
  • CELKOVÉ OZAŘENÍ TĚLA
Vzhledem k tomu, IV
Ostatní jména:
  • 2-F-ara-AMP
  • Beneflur
  • Fludara
  • 9H-purin-6-amin, 2-fluor-9-(5-0-fosfono-p-D-arabinofuranosyl)-
  • SH T 586
Podstoupit alogenní PBSCT
Ostatní jména:
  • Transplantace PBPC
  • Transplantace progenitorových buněk periferní krve
  • Podpora periferních kmenových buněk
  • Transplantace periferních kmenových buněk
Daný PO nebo IV
Ostatní jména:
  • 27-400
  • Sandimmune
  • Cyklosporin
  • ČsA
  • Neoral
  • Gengraf
  • Sandimmun
  • Cyklosporin A
  • OL 27-400
  • SangCya
Podstoupit alogenní PBSCT
Ostatní jména:
  • HSC
  • HSCT
  • alogenní transplantace kmenových buněk
Experimentální: Rameno II (MMF, CSP a Sirolimus)
Pacienti dostávají FLU a CSP jako v rameni I a sirolimus PO QD ve dnech -3 až 150 s postupným snižováním do 180. dne. Pacienti také dostávají MMF PO TID ve dnech 0-29 a poté BID ve dnech 30-40. MMF bude poté vysazen bez postupného snižování, pokud nenastane GVHD nebo relaps/progrese onemocnění. Pacienti podstoupí alogenní PBSCT v den 0 po TBI.
Vzhledem k PO
Ostatní jména:
  • Cellcept
  • MMF
Podstoupit TBI
Ostatní jména:
  • Ozáření celého těla
  • CELKOVÉ OZAŘENÍ TĚLA
Vzhledem k tomu, IV
Ostatní jména:
  • 2-F-ara-AMP
  • Beneflur
  • Fludara
  • 9H-purin-6-amin, 2-fluor-9-(5-0-fosfono-p-D-arabinofuranosyl)-
  • SH T 586
Vzhledem k PO
Ostatní jména:
  • Rapamune
  • AY 22989
  • RAPA
  • RAPAMYCIN
  • SILA 9268A
  • WY-090217
Podstoupit alogenní PBSCT
Ostatní jména:
  • Transplantace PBPC
  • Transplantace progenitorových buněk periferní krve
  • Podpora periferních kmenových buněk
  • Transplantace periferních kmenových buněk
Daný PO nebo IV
Ostatní jména:
  • 27-400
  • Sandimmune
  • Cyklosporin
  • ČsA
  • Neoral
  • Gengraf
  • Sandimmun
  • Cyklosporin A
  • OL 27-400
  • SangCya
Podstoupit alogenní PBSCT
Ostatní jména:
  • HSC
  • HSCT
  • alogenní transplantace kmenových buněk
Experimentální: Rameno 0 (CSP a Sirolimus)
Pacienti dostávají CSP perorálně (PO) dvakrát denně (BID) ve dnech -3 až 96 s postupným snižováním do 150. dne a sirolimus PO jednou denně (QD) ve dnech -3 až 150 s postupným snižováním do 180. dne. Rameno odstraněno k 14. září 2011
Podstoupit TBI
Ostatní jména:
  • Ozáření celého těla
  • CELKOVÉ OZAŘENÍ TĚLA
Vzhledem k tomu, IV
Ostatní jména:
  • 2-F-ara-AMP
  • Beneflur
  • Fludara
  • 9H-purin-6-amin, 2-fluor-9-(5-0-fosfono-p-D-arabinofuranosyl)-
  • SH T 586
Vzhledem k PO
Ostatní jména:
  • Rapamune
  • AY 22989
  • RAPA
  • RAPAMYCIN
  • SILA 9268A
  • WY-090217
Podstoupit alogenní PBSCT
Ostatní jména:
  • Transplantace PBPC
  • Transplantace progenitorových buněk periferní krve
  • Podpora periferních kmenových buněk
  • Transplantace periferních kmenových buněk
Daný PO nebo IV
Ostatní jména:
  • 27-400
  • Sandimmune
  • Cyklosporin
  • ČsA
  • Neoral
  • Gengraf
  • Sandimmun
  • Cyklosporin A
  • OL 27-400
  • SangCya
Podstoupit alogenní PBSCT
Ostatní jména:
  • HSC
  • HSCT
  • alogenní transplantace kmenových buněk

Co je měření studie?

Primární výstupní opatření

Měření výsledku
Popis opatření
Časové okno
Počet pacientů se stupněm II-IV akutní GVHD
Časové okno: V den 100 po transplantaci

Počet pacientů s akutní GVHD stupně II-IV

aGVHD fáze

Kůže:

  1. makulopapulární erupce zahrnující < 25 % BSA
  2. makulopapulární erupce zahrnující 25 - 50 % BSA
  3. generalizovaná erytrodermie
  4. generalizovaná erytrodermie s bulózní tvorbou a často s deskvamací

Játra:

  1. bilirubin 2,0 - 3,0 mg/100 ml
  2. bilirubin 3 - 5,9 mg/100 ml
  3. bilirubin 6 - 14,9 mg/100 ml
  4. bilirubin > 15 mg/100 ml

Střevo:

Průjem je stupněm závažnosti 1 - 4. Nevolnost a zvracení a/nebo anorexie způsobená GVHD je hodnocena jako 1 v závažnosti. Závažnost postižení střev je přiřazena k nejzávažnějšímu zaznamenanému postižení. Pacienti s viditelným krvavým průjmem jsou nejméně 2. stupně střeva a celkově 3. stupně.

aGVHD Stupeň II: Stupeň 1 - 2 kůže bez postižení střev/jater Stupeň III: Stupeň 2 - 4 postižení střev a/nebo Stupeň 2 - 4 postižení jater Stupeň IV: Vzor a závažnost GVHD podobné stupni 3 s extrémem konstituční příznaky nebo smrt

V den 100 po transplantaci

Sekundární výstupní opatření

Měření výsledku
Popis opatření
Časové okno
Počet pacientů s chronickou extenzivní GVHD
Časové okno: Do 1 roku
Počet pacientů, u kterých se po transplantaci rozvinula chronická rozsáhlá GVHD. Diagnóza chronické GVHD vyžaduje alespoň jeden projev, který je charakteristický pro chronickou GVHD na rozdíl od akutní GVHD. Ve všech případech musí být v diferenciální diagnostice chronické GVHD vyloučena infekce a další příčiny.
Do 1 roku
Počet pacientů se stupněm III-IV akutní GVHD
Časové okno: Až 100 dní

Počet pacientů s akutní GVHD stupně III-IV

aGVHD fáze

Kůže:

  1. makulopapulární erupce zahrnující < 25 % BSA
  2. makulopapulární erupce zahrnující 25 - 50 % BSA
  3. generalizovaná erytrodermie
  4. generalizovaná erytrodermie s bulózní tvorbou a často s deskvamací

Játra:

  1. bilirubin 2,0 - 3,0 mg/100 ml
  2. bilirubin 3 - 5,9 mg/100 ml
  3. bilirubin 6 - 14,9 mg/100 ml
  4. bilirubin > 15 mg/100 ml

Střevo:

Průjem je stupněm závažnosti 1 - 4. Nevolnost a zvracení a/nebo anorexie způsobená GVHD je hodnocena jako 1 v závažnosti. Závažnost postižení střev je přiřazena k nejzávažnějšímu zaznamenanému postižení. Pacienti s viditelným krvavým průjmem jsou nejméně 2. stupně střeva a celkově 3. stupně.

aGVHD Stupeň II: Stupeň 1 - 2 kůže bez postižení střev/jater Stupeň III: Stupeň 2 - 4 postižení střev a/nebo Stupeň 2 - 4 postižení jater Stupeň IV: Vzor a závažnost GVHD podobné stupni 3 s extrémem konstituční příznaky nebo smrt

Až 100 dní
Počet úmrtí bez relapsu
Časové okno: Do 1 roku
Počet subjektů vypršel bez progrese/relapsu onemocnění.
Do 1 roku
Celkový počet přeživších účastníků
Časové okno: Do 1 roku
Počet subjektů, které celkově přežily po transplantaci.
Do 1 roku
Number of Participants With Relapse/Progression
Časové okno: Up to 1 year

Relapse/Progression criteria:

CML New cytogenetic abnormality and/or development of accelerated phase or blast crisis. The criteria for accelerated phase will be defined as unexplained fever >38.3°C, new clonal cytogenetic abnormalities in addition to a single Ph-positive chromosome, marrow blasts and promyelocytes >20%.

AML, ALL, MDS >5% blasts by morphologic or flow cytometric evaluation of the BMA or appearance of extramedullary disease CLL ≥1 of: Physical exam/imaging studies ≥50% increase or new, circulating lymphocytes by morphology and/or flow cytometry ≥50% increase, and lymph node biopsy w/ Richter's transformation.

NHL >25% increase in the sum of the products of the perpendicular diameters of marker lesions, or the appearance of new lesions.

MM

≥100% increase of the serum myeloma protein from its lowest level, or reappearance of myeloma peaks that had disappeared w/ treatment; or definite increase in the size or number of plasmacytomas or lytic bone lesions

Up to 1 year

Spolupracovníci a vyšetřovatelé

Zde najdete lidi a organizace zapojené do této studie.

Vyšetřovatelé

  • Vrchní vyšetřovatel: Brenda Sandmaier, Fred Hutch/University of Washington Cancer Consortium

Publikace a užitečné odkazy

Osoba odpovědná za zadávání informací o studiu tyto publikace poskytuje dobrovolně. Mohou se týkat čehokoli, co souvisí se studiem.

Termíny studijních záznamů

Tato data sledují průběh záznamů studie a předkládání souhrnných výsledků na ClinicalTrials.gov. Záznamy ze studií a hlášené výsledky jsou před zveřejněním na veřejné webové stránce přezkoumány Národní lékařskou knihovnou (NLM), aby se ujistily, že splňují specifické standardy kontroly kvality.

Hlavní termíny studia

Začátek studia

1. listopadu 2010

Primární dokončení (Aktuální)

8. října 2016

Dokončení studie (Aktuální)

30. června 2017

Termíny zápisu do studia

První předloženo

28. října 2010

První předloženo, které splnilo kritéria kontroly kvality

28. října 2010

První zveřejněno (Odhadovaný)

1. listopadu 2010

Aktualizace studijních záznamů

Poslední zveřejněná aktualizace (Aktuální)

30. dubna 2026

Odeslaná poslední aktualizace, která splnila kritéria kontroly kvality

29. dubna 2026

Naposledy ověřeno

1. října 2019

Více informací

Termíny související s touto studií

Další relevantní podmínky MeSH

Další identifikační čísla studie

  • 2448.00 (Jiný identifikátor: Fred Hutch/University of Washington Cancer Consortium)
  • P30CA015704 (Grant/smlouva NIH USA)
  • P01CA018029 (Grant/smlouva NIH USA)
  • NCI-2010-02035 (Identifikátor registru: CTRP (Clinical Trial Reporting Program))

Tyto informace byly beze změn načteny přímo z webu clinicaltrials.gov. Máte-li jakékoli požadavky na změnu, odstranění nebo aktualizaci podrobností studie, kontaktujte prosím register@clinicaltrials.gov. Jakmile bude změna implementována na clinicaltrials.gov, bude automaticky aktualizována i na našem webu .

Předplatit