- ICH GCP
- Registr klinických studií v USA
- Klinická studie NCT02294461
Asijská studie k hodnocení účinnosti a bezpečnosti perorálního enzalutamidu u účastníků s progresivním metastatickým karcinomem prostaty
22. října 2025 aktualizováno: Astellas Pharma Inc
Asijská nadnárodní fáze 3, randomizovaná, dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie účinnosti a bezpečnosti perorálního enzalutamidu u pacientů dosud neléčených chemoterapií s progresivním metastatickým karcinomem prostaty, kteří selhali v terapii nedostatku androgenu
Účelem studie bylo zhodnotit účinek enzalutamidu na čas do progrese specifického antigenu prostaty (PSA) ve srovnání s placebem u účastníků dosud neléčených chemoterapií s progresivním metastatickým karcinomem prostaty, u kterých selhala terapie deprivace androgenů.
Přehled studie
Postavení
Dokončeno
Intervence / Léčba
Detailní popis
Studie byla nadnárodní randomizovanou, dvojitě zaslepenou, placebem kontrolovanou studií účinnosti a bezpečnosti perorálního enzalutamidu (dříve MDV3100) mezinárodní fáze 3 u asymptomatických nebo mírně symptomatických účastníků s progresivním metastatickým karcinomem prostaty, u kterých došlo k progresi onemocnění navzdory terapii deprivace androgenů.
Aby se účastníci mohli zapojit do studie, nemohli být dříve léčeni cytotoxickou chemoterapií.
Přibližně 30 čínských účastníků bylo přiděleno do farmakokinetické (PK) kohorty.
Účastníci PK kohorty museli být hospitalizováni ode dne 1 před datem randomizace alespoň do dokončení všech hodnocení plánovaných na 3. den.
Všichni účastníci PK kohorty podstoupili odběr krve pro PK analýzu.
Údaje uvedené v části výsledků byly založeny na datech uzávěrky dat 20. září 2015 pro údaje o účinnosti a bezpečnosti a 20. ledna 2016 pro měření výsledků PK.
Studie dokončila dvojitě zaslepené období a nyní je v otevřeném období.
Typ studie
Intervenční
Zápis (Aktuální)
395
Fáze
- Fáze 3
Kontakty a umístění
Tato část poskytuje kontaktní údaje pro ty, kteří studii provádějí, a informace o tom, kde se tato studie provádí.
Studijní místa
-
-
-
Hong Kong, Hongkong
- HK00402
-
-
-
-
-
Anyang, Jižní Korea
- KR00214
-
Busan, Jižní Korea
- KR00205
-
Busan, Jižní Korea
- KR00207
-
Cheongju-si, Jižní Korea
- KR00212
-
Daegu, Jižní Korea
- KR00203
-
Daejeon, Jižní Korea
- KR00213
-
Incheon, Jižní Korea
- KR00201
-
Seongnam-si, Jižní Korea
- KR00202
-
Seoul, Jižní Korea
- KR00204
-
Seoul, Jižní Korea
- KR00206
-
Seoul, Jižní Korea
- KR00208
-
Seoul, Jižní Korea
- KR00209
-
Seoul, Jižní Korea
- KR00210
-
Seoul, Jižní Korea
- KR00211
-
Seoul, Jižní Korea
- KR00215
-
-
-
-
-
Kaohsiung City, Tchaj-wan
- TW00309
-
Taichung, Tchaj-wan
- TW00302
-
Taichung, Tchaj-wan
- TW00303
-
Tainan City, Tchaj-wan
- TW00307
-
Tainan City, Tchaj-wan
- TW00308
-
Taipei, Tchaj-wan
- TW00301
-
Taipei, Tchaj-wan
- TW00304
-
Taipei, Tchaj-wan
- TW00306
-
Taoyuan, Tchaj-wan
- TW00305
-
-
-
-
-
Beijing, Čína
- CN00103
-
Beijing, Čína
- CN00104
-
Beijing, Čína
- CN00106
-
Beijing, Čína
- CN00111
-
Beijing, Čína
- CN00112
-
Beijing, Čína
- CN00114
-
Beijing, Čína
- CN00115
-
Beijing, Čína
- CN00127
-
Changsha, Čína
- CN00121
-
Hangzhou, Čína
- CN00107
-
Nanjing, Čína
- CN00110
-
Nanjing, Čína
- CN00117
-
Shanghai, Čína
- CN00102
-
Shanghai, Čína
- CN00105
-
Shanghai, Čína
- CN00108
-
Shanghai, Čína
- CN00113
-
Shanghai, Čína
- CN00126
-
Suzhou, Čína
- CN00119
-
Tianjin, Čína
- CN00125
-
Wenzhou, Čína
- CN00118
-
Wuhan, Čína
- CN00109
-
Xi'an, Čína
- CN00124
-
-
Kritéria účasti
Výzkumníci hledají lidi, kteří odpovídají určitému popisu, kterému se říká kritéria způsobilosti. Některé příklady těchto kritérií jsou celkový zdravotní stav osoby nebo předchozí léčba.
Kritéria způsobilosti
Věk způsobilý ke studiu
18 let a starší (Dospělý, Starší dospělý)
Přijímá zdravé dobrovolníky
Ne
Popis
Kritéria pro zařazení:
- Histologicky potvrzený adenokarcinom prostaty bez neuroendokrinní diferenciace nebo malobuněčných znaků
- Probíhající androgenní deprivační terapie s analogem GnRH nebo bilaterální orchiektomie
- Progresivní onemocnění navzdory androgenní deprivační terapii, jak je definováno rostoucími hladinami PSA nebo progresivním onemocněním měkkých tkání nebo kostí
- Žádná předchozí léčba cytotoxickou chemoterapií
- Asymptomatické nebo mírně symptomatické při rakovině prostaty
Kritéria vyloučení:
- Závažné souběžné onemocnění, infekce nebo komorbidita, které by podle úsudku zkoušejícího učinily pacienta nevhodným pro zařazení
- Známé nebo suspektní mozkové metastázy nebo aktivní leptomeningeální onemocnění
- Anamnéza jiné malignity během předchozích 5 let, kromě kurativního léčeného nemelanomatózního karcinomu kůže
- Záchvaty v anamnéze včetně febrilních záchvatů nebo jakéhokoli stavu, který může k záchvatu predisponovat (např. předchozí mrtvice, mozková arteriovenózní malformace, trauma hlavy se ztrátou vědomí vyžadující hospitalizaci).
Studijní plán
Tato část poskytuje podrobnosti o studijním plánu, včetně toho, jak je studie navržena a co studie měří.
Jak je studie koncipována?
Detaily designu
- Primární účel: Léčba
- Přidělení: Randomizované
- Intervenční model: Paralelní přiřazení
- Maskování: Čtyřnásobek
Zbraně a zásahy
Skupina účastníků / Arm |
Intervence / Léčba |
|---|---|
|
Experimentální: Enzalutamid
Účastníci dostávali 160 mg enzalutamidu perorálně jednou denně během dvojitě zaslepeného období, dokud nebyla centrálně potvrzena progrese prostatického specifického antigenu (PSA) a progrese onemocnění na radiografii a 1 z následujících 2 událostí se pro účastníky stala aplikovatelnou: (1) zahájení cytotoxické chemoterapie nebo (2) zahájení zkoumaného činidla pro léčbu rakoviny prostaty.
Způsobilí účastníci, kteří dostávali enzalutamid během dvojitě zaslepeného období a kteří poskytli souhlas s účastí v otevřeném období, pokračovali v podávání 160 mg enzalutamidu v otevřeném období perorálně jednou denně, dokud nebyla centrálně potvrzena progrese PSA a radiologická progrese onemocnění a 1 z následující 2 události se staly aplikovatelnými na účastníky: (1) zahájení cytotoxické chemoterapie nebo (2) zahájení výzkumné látky pro léčbu rakoviny prostaty.
|
Ústní
Ostatní jména:
|
|
Experimentální: Placebo
Účastníci dostávali enzalutamid odpovídající placebu perorálně jednou denně během dvojitě zaslepeného období, dokud nebyla centrálně potvrzena progrese PSA a radiologická progrese onemocnění a 1 z následujících 2 příhod se stala aplikovatelnou na účastníky: (1) zahájení cytotoxické chemoterapie nebo (2) zahájení léčby výzkumné činidlo pro léčbu rakoviny prostaty.
|
Ústní
|
|
Experimentální: Placebo následované enzalutamidem
Způsobilí účastníci, kteří dostávali placebo odpovídající enzalutamidu během dvojitě zaslepeného období a kteří poskytli souhlas s účastí v otevřeném období, dostávali 160 mg enzalutamidu perorálně jednou denně během otevřeného období, dokud nebyla centrálně potvrzena progrese PSA a radiologická progrese onemocnění a 1 z následujících 2 událostí se stala použitelnou pro účastníky: (1) zahájení cytotoxické chemoterapie nebo (2) zahájení výzkumného činidla pro léčbu rakoviny prostaty.
|
Ústní
Ostatní jména:
|
Co je měření studie?
Primární výstupní opatření
Měření výsledku |
Popis opatření |
Časové okno |
|---|---|---|
|
Čas na progresi prostativně specifického antigenu (PSA)
Časové okno: Od data randomizace do progrese PSA Medián doba sledování je 6,47 měsíců pro enzalutamid a 2,99 měsíců pro placebo
|
Čas pro prostate specifický antigen (PSA) byl definován jako čas od randomizace po progresi PSA.
Progrese PSA byla definována podle konsensuálních pokynů klinických studií pro rakovinu prostaty Pracovní skupina 2 (PCWG2). Pro účastníky s poklesem PSA ve 13. týdnu bylo datum progrese PSA definováno jako ≥ 25% zvýšení a absolutní nárůst o ≥ 2 ng/ml nad NADIR, což by bylo potvrzeno druhým po sobě, které bylo získáno 3 nebo více týdnů.
U účastníků bez poklesu PSA ve 13. týdnu bylo datum progrese PSA definováno jako datum, kdy bylo zvýšení ≥ 25% a absolutní zvýšení o ≥ 2 ng/ml nad základní linií bylo zdokumentováno, což bylo potvrzeno druhou po sobě jdoucí hodnotou 3 nebo více týdnů později.
Čas do progrese PSA byl odhadnut pomocí metody Kaplan-Meier.
Účastníci bez potvrzení progrese PSA byli cenzurováni.
|
Od data randomizace do progrese PSA Medián doba sledování je 6,47 měsíců pro enzalutamid a 2,99 měsíců pro placebo
|
Sekundární výstupní opatření
Měření výsledku |
Popis opatření |
Časové okno |
|---|---|---|
|
Trvání celkového přežití
Časové okno: Od data randomizace k úmrtím z jakékoli příčiny je střední doba sledování 42,32 měsíců pro enzalutamid a 26,81 měsíců pro placebo
|
Doba trvání celkového přežití byla definována jako doba od randomizace k úmrtím z jakékoli příčiny.
Pro účastníky, kteří byli naživu v době analýzy dat, byla celková doba přežití cenzurována do posledního datu známo, že účastníci byli známí být naživu.
|
Od data randomizace k úmrtím z jakékoli příčiny je střední doba sledování 42,32 měsíců pro enzalutamid a 26,81 měsíců pro placebo
|
|
Doba trvání radiografického přežití bez progrese (RPFS) na základě nezávislého hodnocení centrálního revizního zařízení
Časové okno: Od data randomizace na událost RPFS (úmrtí na jakoukoli příčinu a progresi radiografické nemoci) je střední doba sledování 5,55 měsíce pro enzalutamid a 3,71 měsíce pro placebo
|
Délka přežití radiografického progrese bez progrese (RPFS) byla definována jako čas od randomizace do události RPFS (úmrtí z jakékoli příčiny a progresi radiografické onemocnění).
Radiografická progrese onemocnění je definována RECIST 1.1 pro onemocnění měkkých tkání nebo PCWG2 pro kostní léze.
Pokud účastník splnil kritéria pro více než 1 cenzurovací pravidlo, byli cenzurováni s nejranějším datem cenzury.
Datum radiografického progrese bylo prvním datem, kdy byla splněna definice progrese, nebyla potvrzena.
|
Od data randomizace na událost RPFS (úmrtí na jakoukoli příčinu a progresi radiografické nemoci) je střední doba sledování 5,55 měsíce pro enzalutamid a 3,71 měsíce pro placebo
|
|
Čas do první události související s kosterním
Časové okno: Od data randomizace k prvnímu doba sledování v souvislosti s kosterními událostmi je 7,39 měsíců pro enzalutamid a 5,29 měsíců pro placebo
|
Čas do první události související s skeletem (SRE) byl definován jako čas od randomizace k první kosterní události, definovaný jako radiační terapie nebo chirurgii na kosti, patologickou zlomeninu kosti, kompresi míchy nebo změna anti-neoplastické terapie k léčbě bolesti kostí.
Účastníci, kteří v době analýzy neměli SRE, byli při posledním posouzení cenzurováni, což naznačuje, že žádný důkaz SRE.
|
Od data randomizace k prvnímu doba sledování v souvislosti s kosterními událostmi je 7,39 měsíců pro enzalutamid a 5,29 měsíců pro placebo
|
|
Čas na zahájení cytotoxické chemoterapie
Časové okno: Od data randomizace k zahájení cytotoxické chemoterapie Medián doba sledování je 7,39 měsíců pro enzalutamid a 5,19 měsíců pro placebo
|
Čas do zahájení cytotoxické chemoterapie byl definován jako čas od randomizace po zahájení cytotoxické chemoterapie.
Zahrnoval pouze terapie pro rakovinu prostaty.
Když bylo zahájeno více cytotoxických chemoterapií, byla pro stanovení času na událost použita první chemoterapie.
Účastníci, kteří nezačali cytotoxickou chemoterapii v době mezní hodnoty analytických dat, byli cenzurováni k datu jejich posledního posouzení, což naznačuje, že žádný důkaz o využití cytotoxické chemoterapie.
|
Od data randomizace k zahájení cytotoxické chemoterapie Medián doba sledování je 7,39 měsíců pro enzalutamid a 5,19 měsíců pro placebo
|
|
Počet účastníků s potvrzenou nejlepší odezvou PSA (≥ 50% pokles z výchozí hodnoty)
Časové okno: Od výchozího stavu po nejnižší povýšení PSA Výsledek Medián trvání léčby je 6,60 měsíců pro enzalutamid a 3,70 měsíců pro placebo
|
Nejlepší odezva PSA byla definována jako ≥ 50% snížení hladiny PSA od výchozí hodnoty na nejnižší výsledek PSA po baselině, jak bylo stanoveno centrální laboratoří, s po sobě jdoucím hodnocením provedeným nejméně o 3 týdny později pro potvrzení reakce PSA.
Do analýzy byli zahrnuti pouze účastníci, kteří měli hodnocení základní linie i po basselině.
|
Od výchozího stavu po nejnižší povýšení PSA Výsledek Medián trvání léčby je 6,60 měsíců pro enzalutamid a 3,70 měsíců pro placebo
|
|
Nejlepší celková odezva měkké tkáně
Časové okno: Od data randomizace je střední doba trvání léčby 6,60 měsíců u enzalutamidu a 3,70 měsíců pro placebo
|
Účastníci s měřitelným onemocněním měkkých tkání při screeningové návštěvě (tj. Alespoň jedna cílová léze na kritéria hodnocení odpovědi u solidních nádorů, verze 1.1 (RECIST 1.1), kteří mají objektivní odpověď (úplná odpověď (CR) nebo částečnou odpověď (PR)) během studie byly zahrnuty do nejlepšího celkového posouzení odezvy měkkých tkání.
Nejlepší celková odezva měkkých tkání byla založena na hodnocení vyšetřovatele pomocí RECIST 1.1.
CR byl definován jako úplné rozlišení všech připsatelných klinických příznaků a fyzických nálezů.
PR byl definován jako částečné rozlišení alespoň některých klinických příznaků a fyzických nálezů.
|
Od data randomizace je střední doba trvání léčby 6,60 měsíců u enzalutamidu a 3,70 měsíců pro placebo
|
|
Čas na maximální koncentraci (TMAX) enzalutamidu, M1, M2 a enzalutamidu plus M2
Časové okno: Od data randomizace, jeden den dávkování 1 a den dávkování 85
|
Od data randomizace, jeden den dávkování 1 a den dávkování 85
|
|
|
Maximální pozorovaná koncentrace plazmy během prvních 24 hodin po dávkování (CMAX) enzalutamidu, M1, M2 a enzalutamid plus M2
Časové okno: Od data randomizace, jeden den dávkování 1 a den dávkování 85
|
Od data randomizace, jeden den dávkování 1 a den dávkování 85
|
|
|
AUC od doby dávkování do 24 hodin po dávkování (AUC24H) Enzalutamid, M1, M2 a Enzalutamid plus M2
Časové okno: Od data randomizace, jeden den dávkování 1 a den dávkování 85
|
Od data randomizace, jeden den dávkování 1 a den dávkování 85
|
|
|
Koncentrace 24 hodin po dávkování (C24H) Enzalutamid, M1, M2 a Enzalutamid plus M2
Časové okno: Od data randomizace, jeden den dávkování 1 a den dávkování 85
|
N je v tomto časovém bodě počet účastníků s dostupnými údaji.
|
Od data randomizace, jeden den dávkování 1 a den dávkování 85
|
|
Pozorovaná plazmatická koncentrace v předběžných vzorcích získaných během podávání s více dávkami minimální koncentrace (plazmatická koncentrace při předběžném dávce) (CMIN) enzalutamid, M1, M2 a enzalutamid plus M2
Časové okno: Od data randomizace do dnů 2, 3, 8, 22, 29, 43, 57, 85, 86, 113, 141 a 169
|
N je v tomto časovém bodě počet účastníků s dostupnými údaji.
|
Od data randomizace do dnů 2, 3, 8, 22, 29, 43, 57, 85, 86, 113, 141 a 169
|
|
Zdánlivá celková systémová clearance po vícenásobném dávkování (CL/F) enzalutamidu, M1, M2 a enzalutamidu plus M2 (pouze pro nezměněný enzalutamid)
Časové okno: Od data randomizace do více dávkovacích dnů 85
|
Od data randomizace do více dávkovacích dnů 85
|
|
|
Poměr maximálního skoku (PTR) enzalutamid, M1, M2 a Enzalutamid plus M2
Časové okno: Od data randomizace do více dávkovacích dnů 85
|
Od data randomizace do více dávkovacích dnů 85
|
|
|
AUC od doby dávkování do začátku dalšího dávkovacího intervalu (AUCTAU) Enzalutamid, M1, M2 a Enzalutamid plus M2
Časové okno: Od data randomizace do více dávkovacích dnů 85
|
Od data randomizace do více dávkovacích dnů 85
|
|
|
Počet účastníků s nepříznivými událostmi (AE)
Časové okno: Od první dávky v den 1 do 28 dnů po poslední dávce studijního léčiva nebo jeden den před datem zahájení cytotoxické chemoterapie nebo vyšetřovacího činidla pro léčbu rakoviny prostaty, podle toho, co nastane na prvním místě, až 123 měsíců a 24 dní
|
AE byla definována jako jakýkoli nežádoucí lékařský výskyt, dočasně spojený s používáním léčivého produktu, ať už se považuje za léčivý produkt.
AE proto může být jakýkoli nepříznivý a nezamýšlený znak, příznak nebo onemocnění dočasně spojené s používáním léčivého produktu.
AE byla považována za vážnou, pokud, výsledky za smrt; je život ohrožující; má za následek přetrvávající postižení; výsledky v vrozené anomálii; vyžaduje lůžkovou hospitalizaci; nebo vede k prodloužení hospitalizace; další lékařsky důležité události.
Teae byl definován jako AE, který se vyskytuje z doby studijního podávání léčiva v den 1. dne až do následné návštěvy (28 dní po poslední dávce nebo jeden den před datem zahájení cytotoxické chemoterapie nebo vyšetřovacího činidla, podle toho, co přijde na prvním místě).
AES byla hodnocena pomocí Common Terminology Criteria Národního rakovinného institutu pro nežádoucí účinky, verze 4.03, kde 1. stupeň = mírný; Stupeň 2 = střední; Stupeň 3 = závažný; Stupeň 4 = ohrožující život; Stupeň 5 = fatální.
|
Od první dávky v den 1 do 28 dnů po poslední dávce studijního léčiva nebo jeden den před datem zahájení cytotoxické chemoterapie nebo vyšetřovacího činidla pro léčbu rakoviny prostaty, podle toho, co nastane na prvním místě, až 123 měsíců a 24 dní
|
Spolupracovníci a vyšetřovatelé
Zde najdete lidi a organizace zapojené do této studie.
Sponzor
Vyšetřovatelé
- Ředitel studie: Central Contact, Astellas Pharma Inc
Publikace a užitečné odkazy
Osoba odpovědná za zadávání informací o studiu tyto publikace poskytuje dobrovolně. Mohou se týkat čehokoli, co souvisí se studiem.
Termíny studijních záznamů
Tato data sledují průběh záznamů studie a předkládání souhrnných výsledků na ClinicalTrials.gov. Záznamy ze studií a hlášené výsledky jsou před zveřejněním na veřejné webové stránce přezkoumány Národní lékařskou knihovnou (NLM), aby se ujistily, že splňují specifické standardy kontroly kvality.
Hlavní termíny studia
Začátek studia (Aktuální)
23. dubna 2014
Primární dokončení (Aktuální)
20. září 2015
Dokončení studie (Aktuální)
17. července 2024
Termíny zápisu do studia
První předloženo
13. listopadu 2014
První předloženo, které splnilo kritéria kontroly kvality
17. listopadu 2014
První zveřejněno (Odhadovaný)
19. listopadu 2014
Aktualizace studijních záznamů
Poslední zveřejněná aktualizace (Odhadovaný)
24. října 2025
Odeslaná poslední aktualizace, která splnila kritéria kontroly kvality
22. října 2025
Naposledy ověřeno
1. října 2025
Více informací
Termíny související s touto studií
Klíčová slova
Další relevantní podmínky MeSH
- Urogenitální onemocnění
- Onemocnění genitálií
- Onemocnění centrálního nervového systému
- Nemoci nervového systému
- Genitální novotvary, muži
- Urogenitální novotvary
- Novotvary podle místa
- Novotvary
- Onemocnění pohlavních orgánů, muž
- Onemocnění prostaty
- Mužská urogenitální onemocnění
- Neuromuskulární onemocnění
- Genetické choroby, vrozené
- Neurodegenerativní onemocnění
- Heredodegenerativní poruchy, nervový systém
- Genetická onemocnění, vázaná na X
- Nemoci míchy
- Nemoc motorických neuronů
- Svalová atrofie, Spinální
- Vrozené, dědičné a neonatální nemoci a abnormality
- Novotvary prostaty
- Bulbo-spinální atrofie, X-Linked
- Enzalutamid
Další identifikační čísla studie
- 9785-CL-0232
- CTR20140131 (Identifikátor registru: ChinaDrugTrials.org.cn)
Plán pro data jednotlivých účastníků (IPD)
Plánujete sdílet data jednotlivých účastníků (IPD)?
NE
Popis plánu IPD
Přístup k anonymizovaným údajům na úrovni jednotlivých účastníků shromážděným během studie, kromě podpůrné dokumentace související se studií, je plánován pro studie provedené se schválenými indikacemi a složeními produktu, stejně jako se sloučeninami ukončenými během vývoje.
Studie provedené s produktovými indikacemi nebo formulacemi, které zůstávají aktivní ve vývoji, jsou po dokončení studie hodnoceny, aby se určilo, zda mohou být sdílena data jednotlivých účastníků.
Podmínky a výjimky jsou popsány v části Specifické podrobnosti o sponzorovi pro Astellas na www.clinicalstudydatarequest.com.
Časový rámec sdílení IPD
Přístup k údajům na úrovni účastníků je badatelům nabízen po zveřejnění primárního rukopisu (je-li to relevantní) a je dostupný, pokud má společnost Astellas zákonné oprávnění k poskytování údajů.
Kritéria přístupu pro sdílení IPD
Výzkumní pracovníci musí předložit návrh na provedení vědecky relevantní analýzy dat studie.
Návrh výzkumu posuzuje nezávislý výzkumný panel.
Pokud je návrh schválen, je přístup k datům studie poskytnut v zabezpečeném prostředí sdílení dat po obdržení podepsané smlouvy o sdílení dat.
Typ podpůrných informací pro sdílení IPD
- PROTOKOL STUDY
- MÍZA
- CSR
Informace o lécích a zařízeních, studijní dokumenty
Studuje lékový produkt regulovaný americkým FDA
Ano
Studuje produkt zařízení regulovaný americkým úřadem FDA
Ne
produkt vyrobený a vyvážený z USA
Ano
Tyto informace byly beze změn načteny přímo z webu clinicaltrials.gov. Máte-li jakékoli požadavky na změnu, odstranění nebo aktualizaci podrobností studie, kontaktujte prosím register@clinicaltrials.gov. Jakmile bude změna implementována na clinicaltrials.gov, bude automaticky aktualizována i na našem webu .