- ICH GCP
- Registr klinických studií v USA
- Klinická studie NCT02819726
PK, PD, bezpečnost a účinnost SAIT101 versus MabThera® versus Rituxan® u pacientů s revmatoidní artritidou
Randomizovaná, dvojitě zaslepená, paralelní skupinová, multicentrická studie k porovnání farmakokinetiky, farmakodynamiky, bezpečnosti a účinnosti SAIT101 versus MabThera® versus Rituxan® u pacientů s revmatoidní artritidou (RA)
Přehled studie
Postavení
Podmínky
Intervence / Léčba
Detailní popis
Typ studie
Zápis (Aktuální)
Fáze
- Fáze 1
Kontakty a umístění
Studijní místa
-
-
-
Mostar, Bosna a Hercegovina, 88000
- Research Site
-
Sarajevo, Bosna a Hercegovina, 71000
- Research Site
-
-
-
-
-
Plovdiv, Bulharsko, 4002
- Research Site-1
-
Plovdiv, Bulharsko, 4002
- Research Site-2
-
Sofia, Bulharsko, 1336
- Research Site
-
Sofia, Bulharsko, 1612
- Research Site
-
-
-
-
Karnataka
-
Bangalore, Karnataka, Indie, 560054
- Research Site
-
Hubli, Karnataka, Indie, 580021
- Research Site
-
-
Maharashtra
-
Pune, Maharashtra, Indie, 411001
- Research Site
-
Pune, Maharashtra, Indie, 411005
- Research Site
-
Pune, Maharashtra, Indie, 411007
- Research Site
-
-
Rajasthan
-
Bīkaner, Rajasthan, Indie, 334003
- Research Site
-
Jaipur, Rajasthan, Indie, 302001
- Research Site
-
-
West Bengal
-
Kolkata, West Bengal, Indie, 700107
- Research Site
-
-
-
-
-
Anyang, Korejská republika, 14068
- Research Site
-
Busan, Korejská republika, 49241
- Research Site
-
Busan, Korejská republika, 49201
- Research Site
-
Daegu, Korejská republika, 41944
- Research Site
-
Daegu, Korejská republika, 42472
- Research Site
-
Daejeon, Korejská republika, 35015
- Research Site
-
Gwangju, Korejská republika, 61469
- Research Site
-
Jeju, Korejská republika, 63241
- Research Site
-
Seoul, Korejská republika, 03080
- Research Site
-
Seoul, Korejská republika, 04763
- Research Site
-
Seoul, Korejská republika, 07061
- Research Site
-
Suwon, Korejská republika, 16247
- Research Site
-
-
-
-
-
Budapest, Maďarsko, 1083
- Research Site
-
Budapest, Maďarsko, 1027
- Research Site
-
-
-
-
-
Durango, Mexiko, 34000
- Research Site
-
Mexico City, Mexiko, 06700
- Research Site
-
Mexico City, Mexiko, 07020
- Research Site
-
-
-
-
-
Hamburg, Německo, 22143
- Research Site
-
Rendsburg, Německo, 24768
- Research Site
-
-
Mecklegurg-Vorpommern
-
Bad Doberan, Mecklegurg-Vorpommern, Německo, 18209
- Research Site
-
-
Nordrhein-Westfalen
-
Ratingen, Nordrhein-Westfalen, Německo, 40882
- Research Site
-
-
Sachsen
-
Dresden, Sachsen, Německo, 01067
- Research Site
-
-
Sachsen-Anhalt
-
Vogelsang, Sachsen-Anhalt, Německo, 39245
- Research Site
-
-
-
-
-
Gdańsk, Polsko, 80-952
- Research Site
-
Kraków, Polsko, 30-033
- Research Site
-
Kraków, Polsko, 30-363
- Research Site
-
Kłodzko, Polsko, 57-300
- Research Site
-
Nowa Sól, Polsko, 67-100
- Research Site
-
Oświęcim, Polsko, 32-600
- Research Site
-
Poznań, Polsko, 60-773
- Research Site
-
Poznań, Polsko, 61-113
- Research Site
-
Tychy, Polsko, 43-100
- Research Site
-
Warszawa, Polsko, 00-660
- Research Site
-
Warszawa, Polsko, 03-291
- Research Site
-
Wrocław, Polsko, 51-128
- Research Site
-
Zamość, Polsko, 22-400
- Research Site
-
-
-
-
Alabama
-
Anniston, Alabama, Spojené státy, 36207
- Research Site
-
-
California
-
El Cajon, California, Spojené státy, 92020
- Research Site
-
La Mesa, California, Spojené státy, 91942
- Research Site
-
Lakewood, California, Spojené státy, 90712
- Research Site
-
Los Angeles, California, Spojené státy, 90017
- Research Site-1
-
Los Angeles, California, Spojené státy, 90017
- Research Site-2
-
San Leandro, California, Spojené státy, 94578
- Research Site
-
-
Florida
-
Orlando, Florida, Spojené státy, 32804
- Research Site
-
Tampa, Florida, Spojené státy, 33612
- Research Site
-
Tampa, Florida, Spojené státy, 33613
- Research Site
-
-
Idaho
-
Boise, Idaho, Spojené státy, 83642
- Research Site
-
-
Kansas
-
Kansas City, Kansas, Spojené státy, 66160
- Research Site
-
-
Michigan
-
Lansing, Michigan, Spojené státy, 48917
- Research Site
-
-
Texas
-
Waco, Texas, Spojené státy, 76710
- Research Site
-
-
Washington
-
Tacoma, Washington, Spojené státy, 98405
- Research Site
-
-
-
-
-
Brno, Česko, 656 91
- Research Site
-
Ostrava, Česko, 702 00
- Research Site
-
Praha 2, Česko, 128 50
- Research Site
-
Uherské Hradiště, Česko, 686 01
- Research Site
-
-
-
-
-
Fuenlabrada, Španělsko, 28942
- Research Site
-
La Coruña, Španělsko, 15006
- Research Site
-
La Coruña, Španělsko, 15702
- Research Site
-
La Coruña, Španělsko, 15706
- Research Site
-
Sevilla, Španělsko, 41014
- Research Site
-
Sevilla, Španělsko, 41010
- Research Site
-
-
Kritéria účasti
Kritéria způsobilosti
Věk způsobilý ke studiu
Přijímá zdravé dobrovolníky
Pohlaví způsobilá ke studiu
Popis
Kritéria pro zařazení:
1. Těžká RA definovaná jako:
- Diagnóza RA podle revidovaných (1987) kritérií American College of Rheumatology (ACR) pro klasifikaci RA po dobu nejméně 3 měsíců před screeningovou návštěvou (viz Příloha 3).
- A ≥6 oteklých kloubů a ≥6 citlivých/bolestivých kloubů (ze systému počítání kloubů 66/68).
- A C-reaktivní protein (CRP) ≥1,0 mg/dl nebo rychlost sedimentace erytrocytů (ESR) ≥28 mm/hod při screeningu.
A pozitivní revmatoidní faktor (RF) (≥20 jednotek/ml) nebo protilátky proti cyklickému peptidu citrulinázy (CCP) (≥10 jednotek/ml) při screeningu.
2. Pacienti s těžkou RA, kteří měli neadekvátní odpověď na léčbu po dobu alespoň 3 měsíců (podle schválené léčby a dávkování) nebo nesnášenlivost (podle uvážení zkoušejícího a/nebo zkušenosti s netolerovatelnou AE nebo toxicitou, jako je reakce související s infuzí, hypersenzitivita anafylaxe nebo závažná toxicita) k léčbě protinádorovým nekrotizujícím faktorem (TNF) (zkušenost se závažnými nežádoucími účinky (AE) nebo toxicitou).
3. Současná léčba RA na ambulantní bázi:
- Příjem methotrexátu (MTX) 7,5 - 25 mg/týden (orálně nebo parenterálně) po dobu alespoň 12 týdnů, včetně posledních 4 týdnů před 1. dnem ve stabilní dávce, stejnou cestou podání, dávkou a formulací. Pacienti, kteří dostávají nižší dávku MTX (<10 mg/týden), stabilní po dobu 4 týdnů před 1. dnem, by tak měli činit v důsledku zdokumentovaného důkazu nesnášenlivosti vyšších dávek MTX.
Kritéria vyloučení:
- Ženy, které jsou těhotné, kojí nebo plánují těhotenství během léčebného období a 12 měsíců po poslední infuzi studovaného léku.
- Třída IV podle Klasifikace globálního funkčního stavu u revmatoidní artritidy (podle ACR 1991 Revidovaná kritéria) (viz Příloha 4) nebo upoutání na invalidní vozík/lůžko.
- Zánětlivé onemocnění kloubů jiné než RA v anamnéze nebo v současnosti (včetně, ale bez omezení na ně, dny, reaktivní artritidy, psoriatické artritidy, séronegativní spondyloartropatie nebo Lymeské choroby).
- Anamnéza nebo současná systémová autoimunitní porucha (včetně, aniž by byl výčet omezující, systémového lupus erythematodes, zánětlivého onemocnění střev, plicní fibrózy, Feltyho syndromu, sklerodermie, zánětlivé myopatie, fibromyalgie, juvenilní idiopatické artritidy, smíšeného onemocnění pojivové tkáně, vaskulitidy nebo jiného překryvného syndromu), s výjimkou sekundárního Sjögrenova syndromu.
- Primární nebo sekundární imunodeficience (anamnéza nebo aktuálně aktivní), včetně známé infekce virem lidské imunodeficience (HIV) v anamnéze nebo pozitivního testu při screeningu.
- Anamnéza oportunní infekce.
- Infekce hlubokého prostoru/tkáně v anamnéze (např. fasciitida, absces, osteomyelitida) a infikovaný protetický kloub.
- Aktivní infekce jakéhokoli druhu (kromě plísňové infekce nehtových lůžek) nebo jakákoli závažnější epizoda infekce vyžadující hospitalizaci nebo léčbu i.v. protiinfekční látky během 4 týdnů před screeningem nebo perorální antiinfekční látky během 2 týdnů před screeningem nebo použití antibiotické terapie třikrát nebo vícekrát za posledních šest měsíců před screeningem
Pozitivní sérologický test na povrchový antigen hepatitidy B (HBsAg), jádrové protilátky proti hepatitidě B (HBcAb) nebo sérologii hepatitidy C.
- Pacienti s negativním HBsAg a pozitivním HBcAb musí mít hladinu deoxyribonukleové kyseliny (DNA) viru hepatitidy B (HBV) <20 IU/ml (nebo 112 kopií/ml) pomocí polymerázové řetězové reakce (PCR). Tito pacienti s HBV musí být ochotni podstupovat měsíční PCR testování HBV DNA během léčby a mohou se zúčastnit po konzultaci s odborníkem na hepatitidu ohledně monitorování a použití antivirové terapie HBV a za předpokladu, že souhlasí s indikovanou léčbou. Opakovaný test HBV bude prováděn měsíčně včetně dne 1, týdnů 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36, 52 a v případě potřeby neplánované návštěvy.
- Mohou být zahrnuti pacienti s pozitivním testem kvůli HBV vakcíně (tj. anti-HBs+ a anti HBc-).
- Pacienti pozitivní na protilátky proti viru hepatitidy C (HCV) jsou způsobilí pouze v případě, že je PCR negativní na HCV ribonukleovou kyselinu (RNA).
Potvrzená aktuální aktivní tuberkulóza (TBC). • Pacienti s latentní TBC stanovenou pozitivním testem QuantiFERON-TB mohou být zařazeni, pokud tito pacienti mají písemné potvrzení od poskytovatele zdravotní péče (např. pneumologa nebo specialisty na infekční onemocnění) o adekvátní profylaxi před nebo během období screeningu a nemají žádné známky tuberkulózy na Rentgen hrudníku provedený do 3 měsíců ode dne 1.
• Období screeningu lze prodloužit na 60 dní pro profylaxi latentní TBC.
• Test QuantiFERON-TB může být znovu testován, pokud není průkazný.
- Jakékoli významné srdeční onemocnění (např. onemocnění koronárních tepen s nestabilní anginou pectoris, koronární srdeční selhání třídy III a IV New York Heart Association, familiární syndrom dlouhého QT intervalu, nekontrolované srdeční onemocnění).
- Anamnéza středně těžké až těžké chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN) a/nebo závažná exacerbace(e) CHOPN v anamnéze během posledních 12 měsíců screeningu.
- Očkování živými nebo oslabenými vakcínami během 6 týdnů před první dávkou studovaného léčiva nebo plánované podání během účasti ve studii nebo během 4 týdnů po poslední dávce studovaného léčiva. Léčba IV Gamma Globulin nebo Prosorba® Column během 6 měsíců před 1. dnem.
- Anamnéza závažné alergické reakce nebo anafylaktické reakce na biologické činidlo nebo anamnéza přecitlivělosti na kteroukoli složku studovaného léku, včetně známé přecitlivělosti nebo alergie na myší produkt.
- Hypogamaglobulinémie při screeningu (Imunoglobulin G (IgG) <600 mg/dl).
- Pacienti s hemoglobinem <8,5 g/dl, absolutním počtem neutrofilů (ANC) <1 500 buněk/µl nebo počtem krevních destiček < 75 000 buněk/µl při screeningu. Pokud má pacient nálezy těsně pod tímto limitem, je podle uvážení zkoušejícího povoleno opakované testování během 30 dnů mezi návštěvou 1 a návštěvou 2.
• Clearance kreatininu < 50 ml/min (Cockcroft-Gaultův vzorec)
• Funkce jater: Celkový bilirubin >2,0 mg/dl (>34 µmol/L) s výjimkou pacientů s Gilbertovým syndromem nebo hemolýzou. Aspartátaminotransferáza (AST) a alaninaminotransferáza (ALT) >3 × horní hranice normy (ULN). Pacienti s celkovým bilirubinem > 2,0 mg/dl, pravděpodobně v důsledku Gilbertova syndromu, by měli mít přímou kontrolu bilirubinu. Pokud je přímý bilirubin normální a anamnéza naznačuje/pozitivní pro Gilbertův syndrom, pacient úspěšně splňuje kritéria.
AST a ALT mohou být během screeningového období jednou zopakovány, pokud počáteční výsledek překročí tento limit, a nižší hodnota je přijata, pokud splňuje toto kritérium.
18. Rakovina v anamnéze během posledních 5 let před Screeningem, léčená protinádorovou chemoterapií, včetně solidních nádorů a hematologických malignit a karcinomu in situ (kromě bazocelulárních a spinocelulárních karcinomů kůže nebo karcinomu in situ děložního čípku které byly vyříznuty a vyléčeny).
19. Velký chirurgický zákrok do 4 týdnů před nebo plánovaný do 24 týdnů ode dne 1, s výjimkou chirurgických zákroků pro zubní protézy.
20. Předchozí léčba terapií modulující B lymfocyty nebo terapií deplece B lymfocytů, jako je, ale bez omezení, rituximab, belimumab, atacicept, tabalumab, ocrelizumab, ofatumumab, obinutuzumab, epratuzumab a další experimentální léčby.
21. Injekční kortikosteroidy během 6 týdnů před 1. dnem.
22. Účast na předchozí klinické studii do 4 týdnů od screeningu nebo po léčbě lékem, který nezískal regulační schválení pro žádnou indikaci, během minimálně 5 poločasů před 1. dnem.
23. Pacienti, kteří mají na základě úsudku zkoušejícího klinicky významný nebo nestabilní zdravotní nebo chirurgický stav, který může bránit bezpečné a úplné účasti ve studii. Stavy mohou také zahrnovat kardiovaskulární, vaskulární, plicní, jaterní, renální, endokrinní nebo neurologické stavy, jak je stanoveno anamnézou, fyzikálním vyšetřením, laboratorními testy nebo elektrokardiogramem (EKG).
24. Pacienti, kteří podle úsudku zkoušejícího pravděpodobně nebudou během studie spolupracovat nebo nebudou spolupracovat.
25. Anamnéza zneužívání návykových látek (alkoholu nebo drog).
26. Anamnéza demyelinizačních poruch (jako je roztroušená skleróza nebo Guillain-Barrého syndrom).
27. Pacienti s rizikem progresivní multifokální leukoencefalopatie (PML):
- Pacienti s imunodeficiencí, jako jsou pacienti po transplantaci užívající imunosupresivní léky
- Pacienti, kteří dostávají určité druhy chemoterapie
- Pacienti užívající natalizumab (Tysabri®) pro roztroušenou sklerózu
- Pacienti s psoriázou dlouhodobě užívající efalizumab (Raptiva®) nebo pacienti se syndromem získané imunodeficience (AIDS)
Studijní plán
Jak je studie koncipována?
Detaily designu
- Primární účel: Léčba
- Přidělení: Randomizované
- Intervenční model: Paralelní přiřazení
- Maskování: Čtyřnásobek
Zbraně a zásahy
Skupina účastníků / Arm |
Intervence / Léčba |
|---|---|
|
Experimentální: SAIT101
V části A dostane každý pacient jeden cyklus dvou infuzí 1000 mg SAIT101: jednu v den 1 a druhou v den 15.
V části B budou pacienti s neadekvátní odpovědí (<50% zlepšení oproti výchozí hodnotě v počtu oteklých a citlivých kloubů v týdnu 24) způsobilí pro další cyklus dvou 1000mg infuzí SAIT101 v týdnu 24 a týdnu 26.
|
1 000 mg i.v. SAIT101 v den 1 a 15. 1 000 mg i.v. SAIT101 v týdnu 24 a 26 pro způsobilé pacienty.
|
|
Aktivní komparátor: Rituxan
V části A dostane každý pacient jeden cyklus dvou infuzí 1000 mg Rituxanu: jednu v den 1 a druhou v den 15.
V části B budou pacienti s neadekvátní odpovědí (<50% zlepšení oproti výchozí hodnotě v počtu oteklých a citlivých kloubů v týdnu 24) randomizováni v poměru 1:1, aby dostali infuze Rituxan nebo SAIT101 10000 mg v týdnu 24 a týdnu 26.
|
1 000 mg i.v. Rituxanu® v den 1 a 15. 1000 mg i.v. Rituxanu® v týdnu 24 a 26 pro způsobilé pacienty.
Ostatní jména:
|
|
Aktivní komparátor: MabThera
V části A dostane každý pacient jeden cyklus dvou 1000mg infuzí MabThery: jednu v den 1 a druhou v den 15.
V části B budou pacienti s nedostatečnou odpovědí (<50% zlepšení oproti výchozí hodnotě v počtu oteklých a citlivých kloubů v týdnu 24) způsobilí pro další cyklus dvou 1000mg infuzí přípravku MabThera v týdnu 24 a v týdnu 26.
|
1 000 mg i.v. MabThera® v den 1 a 15. 1000 mg i.v. MabThera® v týdnu 24 a 26 u vhodných pacientů.
Ostatní jména:
|
Co je měření studie?
Primární výstupní opatření
Měření výsledku |
Popis opatření |
Časové okno |
|---|---|---|
|
Oblast pod koncentrací Doba vytvrzení od času 0 do poslední kvantifikovatelné koncentrace (AUC0-t)
Časové okno: Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
Farmakokinetický cílový bod: Plocha pod křivkou koncentrace-čas od času 0 (bezprostředně před podáním dávky v den 1) do poslední kvantifikovatelné koncentrace (AUC0-t).
Geometrické prostředky ošetřením (sada pro farmakokinetickou analýzu).
|
Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
|
Oblast pod křivkou koncentrace plazmy versus čas (AUC0-∞)
Časové okno: Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
Farmakokinetický cílový bod: Plocha pod plazmatickou koncentrací od času 0 do nekonečna (AUC0-∞ (nekonečno).
Vypočteno pomocí lineárního up/log down lichoběžníkového součtu a extrapolováno do nekonečna přidáním poslední kvantifikovatelné koncentrace dělené konstantou rychlosti eliminace: AUC(0-poslední) + C(poslední)/λz.
|
Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
|
Oblast pod křivkou koncentrace plazmy versus čas (AUC0-D15)
Časové okno: Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
Farmakokinetický cílový bod: Plocha pod koncentrací versus čas od času 0 do dne 15 před infuzí (AUC0-D15) vypočtený lineárním up/log down lichoběžníkovým součtem.
Pro výpočet tohoto parametru byl použit skutečný čas/koncentrace v den 15, pokud nebyl parametr odvozen interpolací.
|
Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
|
Maximální plazmatická koncentrace (Cmax) po 15. dni infuze
Časové okno: Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1 a 2 (před dávkou 2). Vzorky neplánované návštěvy byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
Farmakokinetický cílový bod: Maximální plazmatická koncentrace (Cmax) po infuzi 15. den (dávka 2)
|
Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1 a 2 (před dávkou 2). Vzorky neplánované návštěvy byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
|
Minimální koncentrace (Ctrough) před druhou infuzí v den 15
Časové okno: Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1 a 2 (před dávkou 2). Vzorky neplánované návštěvy byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
Farmakokinetický cílový bod: Minimální koncentrace (Ctrough) před druhou infuzí v den 15 (Dávka 2).
Minimální koncentrace (před dávkou) před druhou infuzí v den 15 získaná přímo z pozorovaných údajů o koncentraci proti času.
|
Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1 a 2 (před dávkou 2). Vzorky neplánované návštěvy byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
|
Změna od výchozí hodnoty v DAS28-CRP v týdnu 24
Časové okno: Výchozí stav a týden 24
|
Skóre aktivity onemocnění 28 Skóre C-reaktivního proteinu (DAS28-CRP) v týdnu 24 (úplný analytický soubor). Vzorky CRP byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 8, 16 a 24. DAS28-CRP byl vypočítán pomocí následující rovnice: [0,56*Square Root (SQRT) (počet 28 citlivých kloubů) + 0,28*SQRT (otok 28 počet kloubů)+0,36*ln(CRP+1)]*1,10+1,15. Byla vypočtena celková skóre DAS28-CRP a jsou v rozmezí od 2,0 (minimum) do 10 (maximum). Nižší skóre představuje lepší výsledek pacienta. Remise onemocnění se považuje za dosaženou, pokud je skóre mezi 0 a <2,6. Nízká aktivita onemocnění odpovídá 2,6 až <3,2. Střední aktivita je mezi 3,2 a ≤ 5,1, zatímco vysoká aktivita je nad 5,1. |
Výchozí stav a týden 24
|
Sekundární výstupní opatření
Měření výsledku |
Popis opatření |
Časové okno |
|---|---|---|
|
Oblast pod křivkou času koncentrace 2. až 24. týden (AUC(w2-24)
Časové okno: Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
Farmakokinetický cílový bod: Plocha pod křivkou koncentrace a času 2. až 24. týden (AUC(w2-24) vypočtená lineární nahoru/log down lichoběžníkovou sumací.
|
Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
|
Oblast pod časovou křivkou koncentrace den 0 až týden 12 (AUC(0-w12))
Časové okno: Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8 a 12. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení výzkumníka.
|
Farmakokinetický cílový bod: Plocha pod křivkou koncentrace a času Den 0 až týden 12 vypočtená lineárním up/log down lichoběžníkovým součtem.
|
Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8 a 12. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení výzkumníka.
|
|
Doba do dosažení maximální plazmatické koncentrace (Tmax) (dávka 1)
Časové okno: Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
Farmakokinetický cílový bod: Maximální plazmatická koncentrace během prvního dávkovacího intervalu získaná přímo z pozorovaných údajů o koncentraci versus čas.
|
Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
|
Doba do dosažení maximální plazmatické koncentrace (Tmax) (dávka 2)
Časové okno: Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
Čas maximální koncentrace po infuzi během druhého dávkovacího intervalu, získaný přímo z pozorovaných údajů o koncentraci proti času.
|
Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
|
Konstanta zdánlivé koncové rychlosti (λz)
Časové okno: Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
Farmakokinetický koncový bod: Zdánlivá koncová rychlostní konstanta (Az) stanovená lineární regresí koncových bodů log-lineární křivky koncentrace-čas.
K identifikaci konečné lineární fáze profilu koncentrace-čas byla použita metoda nejlepší shody následovaná vizuálním hodnocením.
Pro stanovení byly použity minimálně 3 datové body.
|
Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
|
Systémová clearance (CL)
Časové okno: Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
Farmakokinetický cílový bod: Systémová clearance (CL) během prvního dávkovacího období vypočtená jako dávka (první + druhá dávka) dělená AUC(0-∞).
|
Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
|
Distribuční objem (VD)
Časové okno: Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
Farmakokinetický cílový bod: Distribuční objem (VD) během prvního dávkovacího období vypočtený jako dávka (první + druhá dávka) dělená [λz AUC(0-∞)]
|
Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
|
Terminální poločas (T1/2)
Časové okno: Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
Farmakokinetický cíl: Konečný poločas stanovený jako ln2/λz.
|
Vzorky pro farmakokinetické hodnocení byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
|
Změna od základní hodnoty v DAS28-CRP v týdnech 8, 16, 36 a 52
Časové okno: Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
Skóre aktivity onemocnění Vzorky 28-C-reaktivního proteinu (DAS28-CRP) odebrané ve výchozím stavu a v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52. DAS28-CRP byl vypočítán pomocí následující rovnice: [0,56*Square Root (SQRT) (počet 28 citlivých kloubů) + 0,28*SQRT (otok 28 počet kloubů)+0,36*ln(CRP+1)]*1,10+1,15. Jsou prezentována celková skóre DAS28-CRP a jsou v rozsahu od 2,0 (minimum) do 10 (maximum). Nižší skóre představuje lepší výsledek pacienta. Remise onemocnění se považuje za dosaženou, pokud je skóre mezi 0 a <2,6. Nízká aktivita onemocnění odpovídá 2,6 až <3,2. Střední aktivita je mezi 3,2 a ≤ 5,1, zatímco vysoká aktivita je nad 5,1. |
Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
|
American Collage of Rheumatology 20% kritéria odezvy (ACR20) Míra odezvy v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52
Časové okno: Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
Míra odpovědi podle kritérií American Collage of Rheumatology (ACR) 20 % (ACR20) byla hodnocena ve výchozím stavu a v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52. Odpověď ACR20 je definována jako zlepšení o 20 % v počtu citlivých a oteklých kloubů a 20% zlepšení ve třech z následujících pěti kritérií: celkové hodnocení pacienta, celkové hodnocení lékaře, měření funkčních schopností [Dotazník hodnocení zdraví (HAQ)], vizuální analogová stupnice bolesti a rychlost sedimentace erytrocytů nebo C-reaktivní protein (CRP). |
Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
|
American Collage of Rheumatology 50% Response Criteria (ACR50) Response rate and American Collage of Rheumatology 70% Response Criteria (ACR70) v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52
Časové okno: Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
Cílový bod účinnosti: Míra odpovědi podle kritérií American Collage of Rheumatology 50 % (ACR50) a Kritéria odpovědi American Collage of Rheumatology 70 % (ACR70) v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52. Odpověď ACR50 je definována jako zlepšení o 50 % v počtu citlivých a oteklých kloubů a 50% zlepšení ve třech z následujících pěti kritérií: celkové hodnocení pacienta, celkové hodnocení lékaře, měření funkčních schopností [Dotazník hodnocení zdraví (HAQ)], vizuální analogová stupnice bolesti a rychlost sedimentace erytrocytů nebo C-reaktivní protein (CRP). Odpověď ACR70 je definována jako zlepšení o 70 % v počtu citlivých a oteklých kloubů a 70% zlepšení ve třech z následujících pěti kritérií: celkové hodnocení pacienta, celkové hodnocení lékařem, měření funkčních schopností [Dotazník hodnocení zdraví (HAQ)], vizuální analogová stupnice bolesti a rychlost sedimentace erytrocytů nebo C-reaktivní protein (CRP). |
Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
|
Jednotlivé součásti kritérií zlepšení ACR v den 1 a v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52: Počet oteklých kloubů (SJC) a Počet něžných kloubů (TJC) (systém 66/68 Joint Count)
Časové okno: Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
Cílový bod účinnosti: Jednotlivé složky kritérií zlepšení ACR v den 1 a v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52: počet oteklých kloubů (SJC) a počet citlivých kloubů (TJC) (systém 66/68 kloubů).
SJC a TJC hodnotí míru postižení skeletálních onemocnění.
66/68 Joint Count hodnotí 66 kloubů na otok a 68 kloubů na citlivost.
|
Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
|
Jednotlivé součásti kritérií zlepšení ACR v den 1 a v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52: Globální hodnocení aktivity onemocnění lékaři (hodnoceno na vizuální analogové škále 1 až 100 mm [VAS])
Časové okno: Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
Cílový bod účinnosti: Jednotlivé složky kritérií zlepšení ACR v den 1 a v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52: Globální hodnocení aktivity onemocnění lékaři (posuzováno na 1 až 100 mm vizuální analogové škále [VAS]).
Kde 0 = žádná aktivita onemocnění a 100 = maximální aktivita onemocnění.
|
Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
|
Jednotlivé součásti kritérií zlepšení ACR v den 1 a v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52: Hodnocení bolesti účastníky (hodnoceno na vizuální analogové škále 1 až 100 mm [VAS])
Časové okno: Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
Hodnocení bolesti účastníky (posuzováno na 1 až 100 mm vizuální analogové škále [VAS]).
Hodnocení bolesti účastníky (hodnoceno na 1 až 100 mm vizuální analogové škále [VAS]), kde 0 = žádná bolest a 100 = silná bolest.
|
Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
|
Jednotlivé složky kritérií zlepšení AČR v den 1 a v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52: Globální hodnocení aktivity onemocnění účastníků (posuzováno na 1 až 100 mm VAS)
Časové okno: Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
Koncový bod účinnosti: Jednotlivé složky kritérií zlepšení ACR v den 1 a v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52: Globální hodnocení aktivity onemocnění účastníky (posuzováno na 1 až 100 mm vizuální analogové škále [VAS]).
Pacienti hodnotí, jak je revmatoidní artritida ovlivnila, kde 0 = velmi dobře a 100 = velmi špatně.
|
Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
|
Jednotlivé složky kritérií zlepšení AČR v den 1 a v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52: Hodnocení postižení účastníky (Dotazník pro hodnocení zdravotního stavu-Disability Index [HAQ-DI])
Časové okno: Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
Health Assessment Questionnaire-Disability Index (HAQ-DI) obsahuje 20 otázek rozdělených do 8 kategorií (oblékání a úprava, vstávání, jídlo, chůze, hygiena, dosah, úchop a aktivity). Skóre bylo: 0 = bez JAKÉKOLI obtížnosti; 1 = S NĚJAKÝMI obtížemi; 2 = S VELKÝMI obtížemi; 3 = NELZE provést. Celkové skóre bylo vypočítáno jako součet skóre kategorií dělený počtem kategorií. Uvádí se celkové skóre HAQ-DI, které se pohybuje od 0 do 3. Vyšší skóre představuje horší výsledek. Skóre 0 až 1 představuje mírnou až střední obtížnost, 1 až 2 střední postižení a 2 až 3 těžké až velmi těžké postižení. |
Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
|
Jednotlivé složky kritérií zlepšení ACR v den 1 a v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52: hladina C-reaktivního proteinu (CRP)
Časové okno: Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
Hladina C-reaktivního proteinu (CRP) (Mg/L). CRP je marker zánětu. normální hodnota je <3 Mg/L. Vyšší hodnoty indikují zánět související s onemocněním a zvýšené kardiovaskulární riziko. Hladiny CRP mezi 3 Mg/L a 10 Mg/L jsou mírně zvýšené. Hladiny mezi 10 Mg/L a 100 Mg/L jsou mírně zvýšené a hladiny CRP nad 100 Mg/L jsou silně zvýšené. |
Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
|
Změna od výchozí hodnoty rychlosti sedimentace erytrocytů DAS28 (ESR) v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52
Časové okno: Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
Skóre aktivity onemocnění 28 – Míra sedimentace erytrocytů (DAS28-ESR) sestávala z počtu citlivých kloubů (TJC), počtu oteklých kloubů (SJC) a rychlosti sedimentace erytrocytů (ESR). Vzorec je: [0,56*SQRT(počet 28 citlivých kloubů)+0,28*SQRT(oteklé 28 počet kloubů)+0,7*ln(ESR)]+0,014*pacient globální hodnocení zdraví. Jsou uvedena celková skóre DAS28-ESR. Celkové skóre se pohybuje od 2 (minimum) do 10 (maximum). Nižší skóre znamená lepší výsledek pacienta. DAS28-ESR větší než 5,1 znamená aktivní onemocnění, méně než 3,2 nízkou aktivitu onemocnění a méně než 2,6 remisi. |
Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
|
Počet účastníků s významnou klinickou odpovědí (kontinuální ACR70) po dobu nejméně 24 týdnů
Časové okno: Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
Cílový bod účinnosti: počet účastníků s hlavní klinickou odpovědí definovanou jako kontinuální ACR70 od výchozí hodnoty (den 1) po dobu alespoň 24 týdnů. ACR70 je míra založená na kritériích American College of Rheumatology alespoň 70% zlepšení v počtu citlivých a oteklých kloubů a 70% zlepšení alespoň ve 3 z následujících: pacientovo celkové hodnocení stavu onemocnění; pacientovo hodnocení bolesti; pacientovo hodnocení funkce měřené pomocí Stanford Health Assessment Questionnaire celkové hodnocení stavu onemocnění lékařem; hladiny C-reaktivního proteinu v séru. |
Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
|
Počet účastníků s klinickou remisní odpovědí (CRR) v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52
Časové okno: Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
Počet, pokud účastníci s klinickou remisní odpovědí (CRR) definovanou pomocí zjednodušeného indexu aktivity onemocnění (SDAI) < 3,3 v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS).
|
Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
|
Podíl účastníků s odpovědí Evropské ligy proti revmatismu (EULAR) v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52
Časové okno: Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
Cílový bod účinnosti: Podíl účastníků s odpovědí Evropské ligy proti revmatismu (EULAR) (definovanou jako dobrá odpověď, střední odpověď nebo žádná odpověď) v 8., 16., 24., 36. a 52. týdnu (EOS).
Odpověď EULAR (Evropská liga proti revmatismu) byla klasifikována pomocí individuální míry změny skóre DAS28-CRP.
DAS28-CRP byl klasifikován do 3 kategorií: nízká aktivita onemocnění (<= 3,2), střední aktivita onemocnění (> 3,2 a <= 5,1) a vysoká aktivita onemocnění (> 5,1).
Dobrá odpověď byla definována jako >1,2 zlepšení v DAS28-CRP od výchozí hodnoty s nízkou aktivitou onemocnění.
|
Výchozí stav a týdny 8, 16, 24, 36 a 52 (EOS)
|
|
Farmakodynamický cílový bod: Změna imunoglobulinu od výchozí hodnoty (hladiny IgG, IgM a IgA)
Časové okno: Výchozí stav (1. den) a 8., 16., 24., 36. a 52. týden (EOS)
|
Změna od výchozí hodnoty (den 1) v hladinách imunoglobulinu G (IgG), imunoglobulinu M (IgM) a imunoglobulinu A (IgA) (mg/dl) v 8., 16., 24., 36. a 52. týdnu (konec studie)
|
Výchozí stav (1. den) a 8., 16., 24., 36. a 52. týden (EOS)
|
Další výstupní opatření
Měření výsledku |
Popis opatření |
Časové okno |
|---|---|---|
|
Farmakodynamický cílový bod: Deplece B-lymfocytárního antigenu CD19 (CD19+) Počet B-buněk do 24. týdne
Časové okno: Vzorky pro farmakodynamické hodnocení (CD19+ B-buňka) byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
Farmakodynamický cílový bod: podíl účastníků (n) s deplecí počtu CD19+ B-buněk do 24. týdne (soubor farmakodynamické analýzy).
|
Vzorky pro farmakodynamické hodnocení (CD19+ B-buňka) byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
|
Farmakodynamický koncový bod: Čas potřebný k depleci CD19+ B-buněk
Časové okno: Vzorky pro farmakodynamické hodnocení (CD19+ B-buňka) byly odebrány na začátku a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36 a 52. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení vyšetřovatel.
|
Čas potřebný k depleci CD19+ B-buněk v části A (vypočteno jako první počet CD19+ B-buněk pod 20/µL minus čas první dávky ve dnech).
|
Vzorky pro farmakodynamické hodnocení (CD19+ B-buňka) byly odebrány na začátku a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36 a 52. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení vyšetřovatel.
|
|
Farmakodynamický koncový bod: Trvání deplece CD19+ B-buněk
Časové okno: Vzorky pro farmakodynamické hodnocení (CD19+ B-buňka) byly odebrány na začátku a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36 a 52. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení vyšetřovatel.
|
Doba trvání deplece CD19+ B-buněk (zahrnuti byli pouze účastníci, kteří se vrátili do stavu bez deplece ve 24. týdnu nebo dříve)
|
Vzorky pro farmakodynamické hodnocení (CD19+ B-buňka) byly odebrány na začátku a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36 a 52. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení vyšetřovatel.
|
|
Farmakodynamický cílový bod: Počet účastníků s obnovením počtu CD19+ B-buněk oproti výchozí hodnotě
Časové okno: Vzorky pro farmakodynamické hodnocení (CD19+ B-buňka) byly odebrány na začátku a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36 a 52. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení vyšetřovatel.
|
Počet účastníků s obnoveným počtem CD19+ B-buněk oproti výchozí hodnotě.
Incidence obnovy B-buněk byla definována jako buď počet CD19+ B-buněk přeladěný na výchozí hodnotu, nebo jako spodní limit nebo normální hodnota 110 buněk/µl v týdnu 24).
|
Vzorky pro farmakodynamické hodnocení (CD19+ B-buňka) byly odebrány na začátku a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36 a 52. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení vyšetřovatel.
|
|
Koncový bod Pharmaco: Oblast pod křivkou doby koncentrace změny počtu B-buněk CD19 v den 15 a týden 24
Časové okno: Vzorky pro farmakodynamické hodnocení (CD19+ B-buňka) byly odebrány na začátku a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36 a 52. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení vyšetřovatel.
|
Plocha pod křivkou koncentrace a času změny počtu B-buněk CD19 v den 15 (AUEC0-d15) a týden 24 (AUEC0-w24) na základě změny od výchozí hodnoty a procenta výchozích hodnot
|
Vzorky pro farmakodynamické hodnocení (CD19+ B-buňka) byly odebrány na začátku a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36 a 52. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení vyšetřovatel.
|
|
Farmakodynamický cílový bod: Změna od výchozí hodnoty v počtu CD19+ B-buněk během období studie
Časové okno: Vzorky pro farmakodynamické hodnocení (CD19+ B-buňka) byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
Farmakodynamický cílový bod: Popisná statistika (průměr [SD]) změny od výchozí hodnoty v počtu CD19+ B-buněk během období studie (15. den [AUEC(0-d15] a týden 24 [AUEC(0-w24])
|
Vzorky pro farmakodynamické hodnocení (CD19+ B-buňka) byly odebrány ve výchozím stavu a v týdnech 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 a 24. Vzorky pro neplánovanou návštěvu byly odebrány podle uvážení zkoušejícího.
|
|
Farmakodynamický cílový bod: Změna od výchozí hodnoty v hladinách C-reaktivního proteinu (CRP) v týdnech 8, 16, 24, 36 a 52
Časové okno: Výchozí stav (1. den) a 8., 16., 24., 26. a 52. týden (EOS)
|
Farmakodynamický cílový bod: Změna od výchozí hodnoty (1. den) v hladinách C-reaktivního proteinu (CRP) (mg/dl) v 8., 16., 24., 36. a 52. týdnu (EOS)
|
Výchozí stav (1. den) a 8., 16., 24., 26. a 52. týden (EOS)
|
Spolupracovníci a vyšetřovatelé
Sponzor
Termíny studijních záznamů
Hlavní termíny studia
Začátek studia (Aktuální)
Primární dokončení (Aktuální)
Dokončení studie (Aktuální)
Termíny zápisu do studia
První předloženo
První předloženo, které splnilo kritéria kontroly kvality
První zveřejněno (Odhad)
Aktualizace studijních záznamů
Poslední zveřejněná aktualizace (Aktuální)
Odeslaná poslední aktualizace, která splnila kritéria kontroly kvality
Naposledy ověřeno
Více informací
Termíny související s touto studií
Klíčová slova
Další relevantní podmínky MeSH
- Onemocnění imunitního systému
- Autoimunitní onemocnění
- Onemocnění kloubů
- Nemoci pohybového aparátu
- Revmatická onemocnění
- Nemoci pojivové tkáně
- Artritida
- Artritida, revmatoidní
- Fyziologické účinky léků
- Antirevmatika
- Antineoplastická činidla
- Imunologické faktory
- Antineoplastická činidla, Imunologická
- Rituximab
Další identifikační čísla studie
- AGB001
Informace o lécích a zařízeních, studijní dokumenty
Studuje lékový produkt regulovaný americkým FDA
Studuje produkt zařízení regulovaný americkým úřadem FDA
Tyto informace byly beze změn načteny přímo z webu clinicaltrials.gov. Máte-li jakékoli požadavky na změnu, odstranění nebo aktualizaci podrobností studie, kontaktujte prosím register@clinicaltrials.gov. Jakmile bude změna implementována na clinicaltrials.gov, bude automaticky aktualizována i na našem webu .