Deze pagina is automatisch vertaald en de nauwkeurigheid van de vertaling kan niet worden gegarandeerd. Raadpleeg de Engelse versie voor een brontekst.

PK, PD, veiligheid en werkzaamheid van SAIT101 versus MabThera® versus Rituxan® bij patiënten met reumatoïde artritis

4 februari 2020 bijgewerkt door: Archigen Biotech Limited

Een gerandomiseerde, dubbelblinde, parallelle groep, multicenter studie om de farmacokinetiek, farmacodynamiek, veiligheid en werkzaamheid van SAIT101 versus MabThera® versus Rituxan® te vergelijken bij patiënten met reumatoïde artritis (RA)

Een gerandomiseerde, dubbelblinde, parallelle groep, multicenter studie waarin de farmacokinetiek, farmacokinetiek, veiligheid en werkzaamheid van SAIT101 vergeleken wordt met MabThera® versus Rituxan® bij patiënten met reumatoïde artritis.

Studie Overzicht

Gedetailleerde beschrijving

Dit is een gerandomiseerde, dubbelblinde, parallelle groep, multicenter studie om de farmacokinetiek (PK), farmacodynamiek (PD), veiligheid, werkzaamheid, verdraagbaarheid en immunogeniciteit van SAIT101 (biosimilar rituximab) te vergelijken met MabThera® versus Rituxan® bij patiënten met reumatoïde artritis (RA). Deze studie zal wereldwijd plaatsvinden in ongeveer 75 studiecentra om ongeveer 282 patiënten te randomiseren. De studie bestaat uit deel A vanaf baseline voor farmacokinetische analyse en werkzaamheidsanalyse, gevolgd door deel B van week 24 tot week 52 voor veiligheidsfollow-up waarin overgangsgegevens worden verzameld.

Studietype

Ingrijpend

Inschrijving (Werkelijk)

294

Fase

  • Fase 1

Contacten en locaties

In dit gedeelte vindt u de contactgegevens van degenen die het onderzoek uitvoeren en informatie over waar dit onderzoek wordt uitgevoerd.

Studie Locaties

      • Mostar, Bosnië-Herzegovina, 88000
        • Research Site
      • Sarajevo, Bosnië-Herzegovina, 71000
        • Research Site
      • Plovdiv, Bulgarije, 4002
        • Research Site-1
      • Plovdiv, Bulgarije, 4002
        • Research Site-2
      • Sofia, Bulgarije, 1336
        • Research Site
      • Sofia, Bulgarije, 1612
        • Research Site
      • Hamburg, Duitsland, 22143
        • Research Site
      • Rendsburg, Duitsland, 24768
        • Research Site
    • Mecklegurg-Vorpommern
      • Bad Doberan, Mecklegurg-Vorpommern, Duitsland, 18209
        • Research Site
    • Nordrhein-Westfalen
      • Ratingen, Nordrhein-Westfalen, Duitsland, 40882
        • Research Site
    • Sachsen
      • Dresden, Sachsen, Duitsland, 01067
        • Research Site
    • Sachsen-Anhalt
      • Vogelsang, Sachsen-Anhalt, Duitsland, 39245
        • Research Site
      • Budapest, Hongarije, 1083
        • Research Site
      • Budapest, Hongarije, 1027
        • Research Site
    • Karnataka
      • Bangalore, Karnataka, Indië, 560054
        • Research Site
      • Hubli, Karnataka, Indië, 580021
        • Research Site
    • Maharashtra
      • Pune, Maharashtra, Indië, 411001
        • Research Site
      • Pune, Maharashtra, Indië, 411005
        • Research Site
      • Pune, Maharashtra, Indië, 411007
        • Research Site
    • Rajasthan
      • Bīkaner, Rajasthan, Indië, 334003
        • Research Site
      • Jaipur, Rajasthan, Indië, 302001
        • Research Site
    • West Bengal
      • Kolkata, West Bengal, Indië, 700107
        • Research Site
      • Anyang, Korea, republiek van, 14068
        • Research Site
      • Busan, Korea, republiek van, 49241
        • Research Site
      • Busan, Korea, republiek van, 49201
        • Research Site
      • Daegu, Korea, republiek van, 41944
        • Research Site
      • Daegu, Korea, republiek van, 42472
        • Research Site
      • Daejeon, Korea, republiek van, 35015
        • Research Site
      • Gwangju, Korea, republiek van, 61469
        • Research Site
      • Jeju, Korea, republiek van, 63241
        • Research Site
      • Seoul, Korea, republiek van, 03080
        • Research Site
      • Seoul, Korea, republiek van, 04763
        • Research Site
      • Seoul, Korea, republiek van, 07061
        • Research Site
      • Suwon, Korea, republiek van, 16247
        • Research Site
      • Durango, Mexico, 34000
        • Research Site
      • Mexico City, Mexico, 06700
        • Research Site
      • Mexico City, Mexico, 07020
        • Research Site
      • Gdańsk, Polen, 80-952
        • Research Site
      • Kraków, Polen, 30-033
        • Research Site
      • Kraków, Polen, 30-363
        • Research Site
      • Kłodzko, Polen, 57-300
        • Research Site
      • Nowa Sól, Polen, 67-100
        • Research Site
      • Oświęcim, Polen, 32-600
        • Research Site
      • Poznań, Polen, 60-773
        • Research Site
      • Poznań, Polen, 61-113
        • Research Site
      • Tychy, Polen, 43-100
        • Research Site
      • Warszawa, Polen, 00-660
        • Research Site
      • Warszawa, Polen, 03-291
        • Research Site
      • Wrocław, Polen, 51-128
        • Research Site
      • Zamość, Polen, 22-400
        • Research Site
      • Fuenlabrada, Spanje, 28942
        • Research Site
      • La Coruña, Spanje, 15006
        • Research Site
      • La Coruña, Spanje, 15702
        • Research Site
      • La Coruña, Spanje, 15706
        • Research Site
      • Sevilla, Spanje, 41014
        • Research Site
      • Sevilla, Spanje, 41010
        • Research Site
      • Brno, Tsjechië, 656 91
        • Research Site
      • Ostrava, Tsjechië, 702 00
        • Research Site
      • Praha 2, Tsjechië, 128 50
        • Research Site
      • Uherské Hradiště, Tsjechië, 686 01
        • Research Site
    • Alabama
      • Anniston, Alabama, Verenigde Staten, 36207
        • Research Site
    • California
      • El Cajon, California, Verenigde Staten, 92020
        • Research Site
      • La Mesa, California, Verenigde Staten, 91942
        • Research Site
      • Lakewood, California, Verenigde Staten, 90712
        • Research Site
      • Los Angeles, California, Verenigde Staten, 90017
        • Research Site-1
      • Los Angeles, California, Verenigde Staten, 90017
        • Research Site-2
      • San Leandro, California, Verenigde Staten, 94578
        • Research Site
    • Florida
      • Orlando, Florida, Verenigde Staten, 32804
        • Research Site
      • Tampa, Florida, Verenigde Staten, 33612
        • Research Site
      • Tampa, Florida, Verenigde Staten, 33613
        • Research Site
    • Idaho
      • Boise, Idaho, Verenigde Staten, 83642
        • Research Site
    • Kansas
      • Kansas City, Kansas, Verenigde Staten, 66160
        • Research Site
    • Michigan
      • Lansing, Michigan, Verenigde Staten, 48917
        • Research Site
    • Texas
      • Waco, Texas, Verenigde Staten, 76710
        • Research Site
    • Washington
      • Tacoma, Washington, Verenigde Staten, 98405
        • Research Site

Deelname Criteria

Onderzoekers zoeken naar mensen die aan een bepaalde beschrijving voldoen, de zogenaamde geschiktheidscriteria. Enkele voorbeelden van deze criteria zijn iemands algemene gezondheidstoestand of eerdere behandelingen.

Geschiktheidscriteria

Leeftijden die in aanmerking komen voor studie

18 jaar tot 80 jaar (Volwassen, Oudere volwassene)

Accepteert gezonde vrijwilligers

Nee

Geslachten die in aanmerking komen voor studie

Allemaal

Beschrijving

Inclusiecriteria:

1. Ernstige RA gedefinieerd als:

  • Diagnose van RA volgens de herziene (1987) criteria van het American College of Rheumatology (ACR) voor de classificatie van RA gedurende ten minste 3 maanden voorafgaand aan het screeningsbezoek (zie bijlage 3).
  • En ≥6 gezwollen gewrichten en ≥6 gevoelige/pijnlijke gewrichten (uit het 66/68 gewrichtentelsysteem).
  • En C-reactief proteïne (CRP) ≥1,0 ​​mg/dL of een erytrocytsedimentatiesnelheid (ESR) ≥28 mm/uur bij screening.
  • En positieve reumafactor (RF) (≥20 eenheden/ml) of anticyclische citrullinase peptide (CCP) antilichamen (≥10 eenheden/ml) bij screening.

    2. Patiënten met ernstige RA die onvoldoende hebben gereageerd op een behandeling van ten minste 3 maanden (volgens de goedgekeurde behandeling en dosering) of intolerantie (naar goeddunken van de onderzoeker en/of ervaring met ondraaglijke bijwerkingen of toxiciteit zoals infusiegerelateerde reactie, overgevoeligheid). anafylaxie of ernstige toxiciteit) tot therapie met antitumornecrosefactor (TNF) (ervaring met ernstige bijwerkingen of toxiciteit).

    3. Huidige behandeling van RA op poliklinische basis:

  • Methotrexaat (MTX) 7,5 - 25 mg/week (oraal of parenteraal) ontvangen gedurende ten minste 12 weken, inclusief de laatste 4 weken voorafgaand aan dag 1, met een stabiele dosis, via dezelfde toedieningsweg, dosis en formulering. Patiënten die een lagere dosis MTX (<10 mg/week) krijgen, stabiel gedurende 4 weken voorafgaand aan Dag 1, zouden dit moeten doen als gevolg van een gedocumenteerd bewijs van intolerantie voor hogere doses MTX.

Uitsluitingscriteria:

  1. Vrouwen die zwanger zijn, borstvoeding geven of een zwangerschap plannen tijdens de behandelingsperiode van en 12 maanden na de laatste infusie van het onderzoeksgeneesmiddel.
  2. Klasse IV volgens de classificatie van algemene functionele status bij reumatoïde artritis (volgens ACR 1991 herziene criteria) (zie bijlage 4) of rolstoel-/bedgebonden.
  3. Voorgeschiedenis van of huidige inflammatoire gewrichtsaandoening anders dan RA (inclusief maar niet beperkt tot jicht, reactieve artritis, artritis psoriatica, seronegatieve spondyloarthropathie of de ziekte van Lyme).
  4. Voorgeschiedenis van of huidige systemische auto-immuunziekte (inclusief maar niet beperkt tot systemische lupus erythematosus, inflammatoire darmziekte, longfibrose, Felty-syndroom, sclerodermie, inflammatoire myopathie, fibromyalgie, juveniele idiopathische artritis, gemengde bindweefselziekte, vasculitis of ander overlapsyndroom), met uitzondering van het secundaire syndroom van Sjögren.
  5. Primaire of secundaire immunodeficiëntie (voorgeschiedenis van, of momenteel actief), inclusief bekende voorgeschiedenis van infectie met het humaan immunodeficiëntievirus (HIV) of positieve test bij screening.
  6. Geschiedenis van opportunistische infectie.
  7. Geschiedenis van deep space/weefselinfectie (bijv. fasciitis, abces, osteomyelitis) en geïnfecteerd prothetisch gewricht.
  8. Actieve infectie van welke aard dan ook (exclusief schimmelinfectie van nagelbedden) of een ernstige infectie-episode waarvoor ziekenhuisopname of behandeling met i.v. anti-infectieuze middelen binnen 4 weken voorafgaand aan de screening of orale anti-infectieuze middelen binnen 2 weken voorafgaand aan de screening of gebruik van antibiotische therapie drie of meer keer in de laatste zes maanden voorafgaand aan de screening
  9. Positieve serologische test voor hepatitis B-oppervlakteantigeen (HBsAg), hepatitis B-kernantilichaam (HBcAb) of hepatitis C-serologie.

    • Patiënten met een negatief HBsAg en een positief HBcAb moeten een hepatitis B-virus (HBV) deoxyribonucleïnezuur (DNA)-niveau hebben van <20 IE/ml (of 112 kopieën/ml) door polymerasekettingreactie (PCR). Deze HBV-patiënten moeten bereid zijn maandelijks PCR HBV-DNA-testen te ondergaan tijdens de behandeling en mogen deelnemen na overleg met een hepatitis-expert over monitoring en gebruik van HBV-antivirale therapie, en op voorwaarde dat ze ermee instemmen om de behandeling te krijgen zoals geïndiceerd. Maandelijks wordt een HBV-hertest uitgevoerd, inclusief dag 1, week 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36, 52, en indien nodig een ongepland bezoek.
    • Patiënten met een positieve test vanwege het HBV-vaccin kunnen worden opgenomen (d.w.z. anti-HBs+ en anti-HBc-).
    • Patiënten die positief zijn voor hepatitis C-virus (HCV)-antilichamen komen alleen in aanmerking als PCR negatief is voor HCV-ribonucleïnezuur (RNA).
  10. Bevestigde huidige actieve tuberculose (tbc). • Patiënten met latente tuberculose, zoals bepaald door een positieve QuantiFERON-TB-test, kunnen worden ingeschreven als dergelijke patiënten een schriftelijke bevestiging hebben van een zorgverlener (bijv. longarts of infectiespecialist) van adequate profylaxe voor of binnen de screeningperiode en er geen aanwijzingen zijn voor tuberculose op een X-thorax uitgevoerd binnen 3 maanden vanaf dag 1.

    • Screeningperiode kan worden verlengd tot 60 dagen voor profylaxe van latente tbc.

    • De QuantiFERON-tbc-test kan opnieuw worden getest als er geen uitsluitsel is.

  11. Elke significante hartziekte (bijv. coronaire hartziekte met instabiele angina pectoris, coronair hartfalen New York Heart Association klasse III en IV, familiaal lang QT-syndroom, ongecontroleerde hartziekte).
  12. Geschiedenis van matige tot ernstige chronische obstructieve longziekte (COPD) en/of geschiedenis van ernstige COPD-exacerbatie(s) in de laatste 12 maanden van de screening.
  13. Vaccinatie met levende of verzwakte vaccins binnen 6 weken voorafgaand aan de eerste dosis van het onderzoeksgeneesmiddel of geplande toediening tijdens deelname aan het onderzoek of binnen 4 weken na de laatste dosis van het onderzoeksgeneesmiddel. Behandeling met IV Gamma Globuline of de Prosorba® Column binnen 6 maanden voorafgaand aan Dag 1.
  14. Voorgeschiedenis van een ernstige allergische reactie of anafylactische reactie op een biologisch agens of voorgeschiedenis van overgevoeligheid voor een van de bestanddelen van het onderzoeksgeneesmiddel, waaronder bekende overgevoeligheid of allergie voor een muizenproduct.
  15. Hypogammaglobulinemie bij screening (Immunoglobuline G (IgG) <600 mg/dL).
  16. Patiënten met hemoglobine <8,5 g/dl, absoluut aantal neutrofielen (ANC) <1500 cellen/µl of aantal bloedplaatjes <75.000 cellen/µl bij screening. Als een patiënt bevindingen heeft die iets onder deze limiet liggen, is opnieuw testen toegestaan, naar goeddunken van de onderzoeker, binnen de periode van 30 dagen tussen bezoek 1 en bezoek 2.

• Creatinineklaring < 50 ml/min (formule Cockcroft-Gault)

• Leverfunctie: totaal bilirubine >2,0 mg/dl (>34 µmol/l) behalve voor patiënten met het syndroom van Gilbert of hemolyse. Aspartaataminotransferase (AST) en alanineaminotransferase (ALT) >3 × bovengrens van normaal (ULN). Patiënten met totaal bilirubine >2,0 mg/dL, mogelijk als gevolg van het syndroom van Gilbert, moeten een directe bilirubinecontrole ondergaan. Als het directe bilirubine normaal is en de medische geschiedenis suggestief/positief is voor het syndroom van Gilbert, voldoet de patiënt met succes aan de criteria.

De AST en ALT mogen eenmaal binnen de screeningperiode worden herhaald als het eerste resultaat deze limiet overschrijdt, en de lagere waarde wordt geaccepteerd als deze aan dit criterium voldoet.

18. Geschiedenis van kanker in de laatste 5 jaar voorafgaand aan de screening, behandeld met chemotherapie tegen kanker, inclusief solide tumoren en hematologische maligniteiten en carcinoma in situ (behalve basaalcel- en plaveiselcelcarcinomen van de huid of carcinoom in situ van de cervix uteri die zijn uitgesneden en genezen).

19. Grote chirurgische ingreep binnen 4 weken voorafgaand aan of gepland binnen 24 weken na dag 1, met uitzondering van chirurgische ingrepen voor gebitsprothesen.

20. Eerdere behandeling met een B-celmodulerende of B-celdepletietherapie, zoals, maar niet beperkt tot, rituximab, belimumab, atacicept, tabalumab, ocrelizumab, ofatumumab, obinutuzumab, epratuzumab en andere experimentele behandelingen.

21. Injecteerbare corticosteroïden binnen 6 weken voorafgaand aan Dag 1.

22. Deelname aan een eerder klinisch onderzoek binnen 4 weken na de screening of behandeling hebben ondergaan met een geneesmiddel waarvoor geen wettelijke goedkeuring is verkregen voor enige indicatie binnen een minimum van 5 halfwaardetijden voorafgaand aan dag 1.

23. Patiënten die, op basis van het oordeel van de onderzoeker, een klinisch significante of onstabiele medische of chirurgische aandoening hebben die een veilige en volledige studiedeelname in de weg kan staan. Aandoeningen kunnen ook cardiovasculaire, vasculaire, pulmonale, hepatische, nier-, endocriene of neurologische aandoeningen zijn, zoals bepaald door medische geschiedenis, lichamelijk onderzoek, laboratoriumtests of elektrocardiogram (ECG).

24. Patiënten die naar het oordeel van de onderzoeker waarschijnlijk niet meewerken of niet meewerken tijdens het onderzoek.

25. Geschiedenis van middelenmisbruik (alcohol of drugs).

26. Geschiedenis van demyeliniserende aandoeningen (zoals multiple sclerose of Guillain-Barré-syndroom).

27. Patiënten met een risico op progressieve multifocale leuko-encefalopathie (PML):

  • Patiënten met immuundeficiëntie, zoals transplantatiepatiënten die immunosuppressiva gebruiken
  • Patiënten die bepaalde soorten chemotherapie krijgen
  • Patiënten die natalizumab (Tysabri®) krijgen voor multiple sclerose
  • Patiënten met psoriasis die langdurig efalizumab (Raptiva®) gebruiken of patiënten met verworven immunodeficiëntiesyndroom (AIDS)

Studie plan

Dit gedeelte bevat details van het studieplan, inclusief hoe de studie is opgezet en wat de studie meet.

Hoe is de studie opgezet?

Ontwerpdetails

  • Primair doel: Behandeling
  • Toewijzing: Gerandomiseerd
  • Interventioneel model: Parallelle opdracht
  • Masker: Verviervoudigen

Wapens en interventies

Deelnemersgroep / Arm
Interventie / Behandeling
Experimenteel: SAIT101
In deel A krijgt elke patiënt één kuur van twee SAIT101-infusies van 1000 mg: één op dag 1 en de tweede op dag 15. In deel B komen patiënten met een ontoereikende respons (<50% verbetering ten opzichte van baseline in aantal gezwollen en gevoelige gewrichten in week 24) in aanmerking voor een volgende kuur van twee 1000 mg infusies van SAIT101 in week 24 en week 26.
1.000 mg i.v. van SAIT101 op dag 1 en 15. 1.000 mg i.v. van SAIT101 op week 24 en 26 voor in aanmerking komende patiënten.
Actieve vergelijker: Rituxan
In Deel A krijgt elke patiënt één kuur van twee Rituxan-infusies van 1000 mg: één op dag 1 en de tweede op dag 15. In deel B zullen patiënten met een ontoereikende respons (<50% verbetering ten opzichte van baseline in aantal gezwollen en gevoelige gewrichten in week 24) worden gerandomiseerd in een verhouding van 1:1 om Rituxan of SAIT101 10.000 mg infusies te krijgen in week 24 en week 26.
1.000 mg i.v. van Rituxan® op dag 1 en 15. 1.000 mg i.v. van Rituxan® op week 24 en 26 voor in aanmerking komende patiënten.
Andere namen:
  • Rituximab
Actieve vergelijker: Mab Thera
In deel A krijgt elke patiënt één kuur van twee MabThera-infusies van 1000 mg: één op dag 1 en de tweede op dag 15. In deel B komen patiënten met een ontoereikende respons (<50% verbetering ten opzichte van baseline in het aantal gezwollen en gevoelige gewrichten in week 24) in aanmerking voor een volgende kuur van twee infusies van 1000 mg MabThera in week 24 en week 26.
1.000 mg i.v. van MabThera® op dag 1 en 15. 1.000 mg i.v. van MabThera® op week 24 en 26 voor in aanmerking komende patiënten.
Andere namen:
  • Rituximab

Wat meet het onderzoek?

Primaire uitkomstmaten

Uitkomstmaat
Maatregel Beschrijving
Tijdsspanne
Gebied onder de concentratie Tijd Cure van tijd 0 tot laatste kwantificeerbare concentratie (AUC0-t)
Tijdsspanne: Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Farmacokinetisch eindpunt: oppervlakte onder de concentratie-tijdcurve vanaf tijdstip 0 (onmiddellijke predosis op dag 1) tot de laatste kwantificeerbare concentratie (AUC0-t). Geometrisch betekent per behandeling (farmacokinetische analyseset).
Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Gebied onder de curve plasmaconcentratie versus tijd (AUC0-∞)
Tijdsspanne: Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Farmacokinetisch eindpunt: gebied onder de plasmaconcentratie van tijd 0 tot oneindig (AUC0-∞ (oneindig). Berekend door lineaire omhoog/omlaag trapeziumvormige sommatie en geëxtrapoleerd naar oneindig door toevoeging van de laatste kwantificeerbare concentratie gedeeld door de eliminatiesnelheidsconstante: AUC(0-last) + C(last)/λz.
Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Gebied onder de curve plasmaconcentratie versus tijd (AUC0-D15)
Tijdsspanne: Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Farmacokinetisch eindpunt: Area Under the Concentration versus tijd van tijd 0 tot dag 15 voorafgaand aan infusie (AUC0-D15) berekend door lineaire omhoog/omlaag trapezoïdale optelling. De werkelijke tijd/concentratie op dag 15 werd gebruikt voor de berekening van deze parameter, tenzij de parameter werd afgeleid door interpolatie.
Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Piekplasmaconcentratie (Cmax) na infusie op dag 15
Tijdsspanne: Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1 en 2 (vóór dosis 2). Monsters van ongepland bezoek werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Farmacokinetisch eindpunt: maximale plasmaconcentratie (Cmax) na infusie op dag 15 (dosis 2)
Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1 en 2 (vóór dosis 2). Monsters van ongepland bezoek werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Dalconcentratie (Ctrough) vóór de tweede infusie op dag 15
Tijdsspanne: Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1 en 2 (vóór dosis 2). Monsters van ongepland bezoek werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Farmacokinetisch eindpunt: dalconcentratie (Cdal) vóór de tweede infusie op dag 15 (dosis 2). Dalconcentratie (vóór de dosis) voorafgaand aan de tweede infusie op dag 15 rechtstreeks verkregen uit de waargenomen concentratie versus tijdgegevens.
Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1 en 2 (vóór dosis 2). Monsters van ongepland bezoek werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Verandering ten opzichte van baseline in DAS28-CRP in week 24
Tijdsspanne: Basislijn en week 24

Disease Activity Score 28 C-reactieve proteïnescore (DAS28-CRP) in week 24 (volledige analyseset). CRP-monsters werden verzameld bij baseline en in week 8, 16 en 24. DAS28-CRP werd berekend met behulp van de volgende vergelijking: [0,56*Square Root (SQRT) (tender 28 joint count)+0,28*SQRT(gezwollen 28 gewrichten)+0,36*ln(CRP+1)]*1,10+1,15.

De totale DAS28-CRP-scores werden berekend en variëren van 2,0 (minimum) tot 10 (maximum). Lagere scores vertegenwoordigen een beter resultaat voor de patiënt. Ziekteremissie wordt als bereikt beschouwd als de score tussen 0 en <2,6 ligt. Lage ziekteactiviteit komt overeen met 2,6 tot <3,2. Matige activiteit ligt tussen 3,2 en ≤5,1, terwijl hoge activiteit hoger is dan 5,1.

Basislijn en week 24

Secundaire uitkomstmaten

Uitkomstmaat
Maatregel Beschrijving
Tijdsspanne
Gebied onder de concentratietijdcurve Week 2 tot week 24 (AUC(w2-24)
Tijdsspanne: Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Farmacokinetisch eindpunt: oppervlakte onder de concentratie-tijdcurve week 2 tot week 24 (AUC(w2-24) berekend door lineaire omhoog/omlaag trapeziumsommatie.
Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Gebied onder de concentratietijdcurve dag 0 tot week 12 (AUC(0-w12))
Tijdsspanne: Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en in week 0, 1, 2, 3, 4, 8 en 12. Monsters bij ongeplande bezoeken werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Farmacokinetisch eindpunt: oppervlakte onder de concentratietijdcurve Dag 0 tot week 12 berekend door lineaire omhoog/omlaag trapeziumsommatie.
Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en in week 0, 1, 2, 3, 4, 8 en 12. Monsters bij ongeplande bezoeken werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Tijd tot maximale plasmaconcentratie (Tmax) (dosis 1)
Tijdsspanne: Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Farmacokinetisch eindpunt: maximale plasmaconcentratie gedurende het eerste doseringsinterval direct verkregen uit de waargenomen concentratie versus tijdgegevens.
Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Tijd tot maximale plasmaconcentratie (Tmax) (dosis 2)
Tijdsspanne: Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Tijd van maximale concentratie na infusie gedurende het tweede doseringsinterval, rechtstreeks verkregen uit de waargenomen concentratie versus tijdgegevens.
Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Schijnbare eindsnelheidsconstante (λz)
Tijdsspanne: Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Farmacokinetisch eindpunt: Schijnbare terminale snelheidsconstante (λz) bepaald door lineaire regressie van de terminale punten van de log-lineaire concentratie-tijdcurve. De best passende methode gevolgd door visuele beoordeling werd gebruikt om de terminale lineaire fase van het concentratie-tijdprofiel te identificeren. Voor de bepaling werden minimaal 3 datapunten gebruikt.
Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Systemische klaring (CL)
Tijdsspanne: Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Farmacokinetisch eindpunt: Systemische klaring (CL) gedurende de eerste doseringsperiode berekend als dosis (eerste + tweede dosis) gedeeld door AUC(0-∞).
Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Distributievolume (VD)
Tijdsspanne: Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Farmacokinetisch eindpunt: Distributievolume (VD) over de eerste doseringsperiode berekend als dosis (eerste + tweede dosis) gedeeld door [λz AUC(0-∞)]
Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Terminale halfwaardetijd (T1/2)
Tijdsspanne: Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Farmacokinetisch eindpunt: terminale halfwaardetijd bepaald als ln2/λz.
Monsters voor farmacokinetische evaluatie werden genomen bij baseline en week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoekmonsters werden genomen naar goeddunken van de onderzoeker.
Verandering ten opzichte van baseline in DAS28-CRP in week 8, 16, 36 en 52
Tijdsspanne: Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)

Ziekteactiviteitsscore 28-C-reactieve proteïne (DAS28-CRP) monsters genomen bij baseline en week 8, 16, 24, 36 en 52. DAS28-CRP werd berekend met behulp van de volgende vergelijking: [0,56*Square Root (SQRT) (tender 28 joint count)+0,28*SQRT(gezwollen 28 gewrichten)+0,36*ln(CRP+1)]*1,10+1,15.

De totale DAS28-CRP-scores worden weergegeven en variëren van 2,0 (minimum) tot 10 (maximum). Lagere scores vertegenwoordigen een beter resultaat voor de patiënt. Ziekteremissie wordt als bereikt beschouwd als de score tussen 0 en <2,6 ligt. Lage ziekteactiviteit komt overeen met 2,6 tot <3,2. Matige activiteit ligt tussen 3,2 en ≤5,1, terwijl hoge activiteit hoger is dan 5,1.

Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
American Collage of Rheumatology 20% responscriteria (ACR20) responspercentages in week 8, 16, 24, 36 en 52
Tijdsspanne: Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)

American Collage of Rheumatology (ACR) 20% responscriteria (ACR20) responspercentages werden beoordeeld bij baseline en in week 8, 16, 24, 36 en 52.

Een ACR20-respons wordt gedefinieerd als zowel een verbetering van 20% in het aantal pijnlijke en gezwollen gewrichten, als een verbetering van 20% in drie van de volgende vijf criteria: algemene beoordeling door de patiënt, algemene beoordeling door de arts, meting van het functionele vermogen [Health Assessment Questionnaire (HAQ)], visuele analoge pijnschaal en bezinkingssnelheid van erytrocyten of C-reactief proteïne (CRP).

Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
American Collage of Rheumatology 50% responscriteria (ACR50) responspercentages en American Collage of Rheumatology 70% responscriteria (ACR70) in week 8, 16, 24, 36 en 52
Tijdsspanne: Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)

Werkzaamheidseindpunt: American Collage of Rheumatology 50% responscriteria (ACR50) responspercentages en American Collage of Rheumatology 70% responscriteria (ACR70) in week 8, 16, 24, 36 en 52.

Een ACR50-respons wordt gedefinieerd als zowel een verbetering van 50% in het aantal pijnlijke en gezwollen gewrichten, als een verbetering van 50% in drie van de volgende vijf criteria: algemene beoordeling door de patiënt, algemene beoordeling door de arts, meting van het functionele vermogen [Health Assessment Questionnaire (HAQ)], visuele analoge pijnschaal en bezinkingssnelheid van erytrocyten of C-reactief proteïne (CRP).

Een ACR70-respons wordt gedefinieerd als zowel een verbetering van 70% in het aantal pijnlijke en gezwollen gewrichten als een verbetering van 70% in drie van de volgende vijf criteria: algemene beoordeling door de patiënt, algemene beoordeling door de arts, meting van het functionele vermogen [Health Assessment Questionnaire (HAQ)], visuele analoge pijnschaal en bezinkingssnelheid van erytrocyten of C-reactief proteïne (CRP).

Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Afzonderlijke onderdelen van de ACR-verbeteringscriteria op dag 1 en in week 8, 16, 24, 36 en 52: aantal gezwollen gewrichten (SJC) en aantal pijnlijke gewrichten (TJC) (het 66/68 Joint Count-systeem)
Tijdsspanne: Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Werkzaamheidseindpunt: afzonderlijke componenten van de ACR-verbeteringscriteria op dag 1 en in week 8, 16, 24, 36 en 52: aantal gezwollen gewrichten (SJC) en aantal gevoelige gewrichten (TJC) (het 66/68 gewrichten-telsysteem). SJC en TJC beoordelen de mate van betrokkenheid van skeletaandoeningen. De 66/68 Joint Count beoordeelt 66 gewrichten op zwelling en 68 gewrichten op gevoeligheid.
Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Individuele onderdelen van de ACR-verbeteringscriteria op dag 1 en in week 8, 16, 24, 36 en 52: algemene beoordeling door artsen van ziekteactiviteit (beoordeeld op een visuele analoge schaal van 1 tot 100 mm [VAS])
Tijdsspanne: Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Werkzaamheidseindpunt: individuele componenten van de ACR-verbeteringscriteria op dag 1 en in week 8, 16, 24, 36 en 52: algemene beoordeling door artsen van ziekteactiviteit (beoordeeld op 1 tot 100 mm Visual Analog Scale [VAS]). Waarbij 0 = geen ziekteactiviteit en 100 = maximale ziekteactiviteit.
Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Individuele onderdelen van de ACR-verbeteringscriteria op dag 1 en in week 8, 16, 24, 36 en 52: Beoordeling van pijn door deelnemers (beoordeeld op een visuele analoge schaal van 1 tot 100 mm [VAS])
Tijdsspanne: Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Beoordeling van pijn door deelnemers (beoordeeld op 1 tot 100 mm Visual Analog Scale [VAS]). Beoordeling van pijn door deelnemers (beoordeeld op 1 tot 100 mm Visual Analog Scale [VAS]) waarbij 0 = geen pijn en 100 = ernstige pijn.
Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Individuele componenten van de ACR-verbeteringscriteria op dag 1 en in week 8, 16, 24, 36 en 52: deelnemers Globale beoordeling van ziekteactiviteit (beoordeeld op 1 tot 100 mm VAS)
Tijdsspanne: Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Werkzaamheidseindpunt: individuele componenten van de ACR-verbeteringscriteria op dag 1 en in week 8, 16, 24, 36 en 52: algemene beoordeling van ziekteactiviteit door deelnemers (beoordeeld op een visuele analoge schaal van 1 tot 100 mm [VAS]). Patiënten beoordelen hoe hun reumatoïde artritis hen heeft beïnvloed, waarbij 0 = zeer goed en 100 = zeer slecht.
Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Individuele componenten van de ACR-verbeteringscriteria op dag 1 en in week 8, 16, 24, 36 en 52: Beoordeling van handicap door deelnemers (Health Assessment Questionnaire-Disability Index [HAQ-DI])
Tijdsspanne: Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)

de Health Assessment Questionnaire-Disability Index (HAQ-DI) bevat 20 vragen verdeeld over 8 categorieën (aankleden & verzorgen, opstaan, eten, lopen, hygiëne, reiken, grip & activiteiten). Scores waren: 0 = Zonder ENIGE moeilijkheid; 1 = Met ENIGE moeilijkheidsgraad; 2 = Met VEEL moeite; 3 = NIET IN STAAT. Totaalscores werden berekend als de opgetelde categoriescores gedeeld door het aantal categorieën.

Er worden totale HAQ-DI-scores gepresenteerd die variëren van 0 tot 3. Hogere scores vertegenwoordigen een slechter resultaat. Scores van 0 tot 1 staan ​​voor lichte tot matige moeilijkheidsgraad, 1 tot 2 matige handicap en 2 tot 3 ernstige tot zeer ernstige handicap.

Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Afzonderlijke componenten van de ACR-verbeteringscriteria op dag 1 en in week 8, 16, 24, 36 en 52: C-reactief proteïne (CRP)-niveau
Tijdsspanne: Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)

C-reactief proteïne (CRP) niveau (Mg/L). CRP is een marker voor ontstekingen. een normale meting is <3 Mg/L. Hogere waarden duiden op ziektegerelateerde ontsteking en verhoogd cardiovasculair risico.

CRP-waarden tussen 3 Mg/L en 10 Mg/L zijn licht verhoogd. Niveaus tussen 10 Mg/L en 100 Mg/L zijn matig verhoogd en CRP-waarden boven 100 Mg/L zijn ernstig verhoogd.

Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Verandering ten opzichte van baseline DAS28-erytrocytensedimentatiesnelheid (ESR) in week 8, 16, 24, 36 en 52
Tijdsspanne: Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)

Disease Activity Score 28- Sedimentatiesnelheid van erytrocyten (DAS28-ESR) bestond uit het aantal gevoelige gewrichten (TJC), het aantal gezwollen gewrichten (SJC) en de sedimentatiesnelheid van erytrocyten (ESR). De formule is: [0.56*SQRT(tender 28 joint count)+0.28*SQRT(gezwollen 28 gewrichten)+0,7*ln(ESR)]+0,014*patiënt wereldwijde gezondheidsbeoordeling.

De totale DAS28-ESR-scores worden gepresenteerd. Totaalscores variëren van 2 (minimum) tot 10 (maximum). Een lagere score staat voor een beter resultaat voor de patiënt. Een DAS28-ESR van meer dan 5,1 duidt op actieve ziekte, minder dan 3,2 lage ziekteactiviteit en minder dan 2,6 remissie.

Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Aantal deelnemers met een belangrijke klinische respons (continue ACR70) gedurende ten minste 24 weken
Tijdsspanne: Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)

Werkzaamheidseindpunt: aantal deelnemers met een belangrijke klinische respons gedefinieerd als een continue ACR70 vanaf baseline (dag 1) gedurende ten minste 24 weken.

ACR70 is een maatstaf gebaseerd op criteria van het American College of Rheumatology van ten minste 70% verbetering in het aantal gevoelige en gezwollen gewrichten en een verbetering van 70% in ten minste 3 van de volgende punten: de globale beoordeling van de ziektestatus door de patiënt; de beoordeling van pijn door de patiënt; de beoordeling van het functioneren van de patiënt, gemeten met behulp van de Stanford Health Assessment Questionnaire; de ​​algemene beoordeling van de ziektestatus door de arts; serum C-reactieve proteïne niveaus.

Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Aantal deelnemers met een klinische remissierespons (CRR) in week 8, 16, 24, 36 en 52
Tijdsspanne: Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Aantal als deelnemers met een Clinical Remission Response (CRR) gedefinieerd door de Simplified Disease Activity Index (SDAI) <3,3 in week 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS).
Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Percentage deelnemers met European League Against Rheumatism (EULAR)-respons in week 8, 16, 24, 36 en 52
Tijdsspanne: Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Eindpunt werkzaamheid: Percentage deelnemers met European League Against Rheumatism (EULAR)-respons (gedefinieerd als goede respons, matige respons of geen respons) in week 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS). De EULAR-respons (European League Against Rheumatism) werd geclassificeerd aan de hand van de individuele mate van verandering in de DAS28-CRP-score. De DAS28-CRP werd ingedeeld in 3 categorieën: lage ziekteactiviteit (<= 3,2), matige ziekteactiviteit (> 3,2 en <= 5,1) en hoge ziekteactiviteit (> 5,1). Een goede respons werd gedefinieerd als >1,2 verbetering in de DAS28-CRP ten opzichte van baseline met lage ziekteactiviteit.
Basislijn en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Farmacodynamisch eindpunt: verandering ten opzichte van baseline in immunoglobuline (IgG-, IgM- en IgA-spiegels)
Tijdsspanne: Basislijn (dag 1) en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Verandering ten opzichte van baseline (dag 1) in immunoglobuline G (IgG), immunoglobuline M (IgM) en immunoglobuline A (IgA)-spiegels (mg/dl) in week 8, 16, 24 36 en 52 (einde van onderzoek)
Basislijn (dag 1) en weken 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)

Andere uitkomstmaten

Uitkomstmaat
Maatregel Beschrijving
Tijdsspanne
Farmacodynamisch eindpunt: depletie van B-lymfocyt antigeen CD19 (CD19+) B-celtelling tot week 24
Tijdsspanne: Monsters voor farmacodynamische evaluatie (CD19+ B-cel) werden genomen bij baseline en in week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoeken werden naar goeddunken van de onderzoeker genomen.
Farmacodynamisch eindpunt: percentage deelnemers (n) met uitputting van het aantal CD19+ B-cellen tot week 24 (farmacodynamische analyseset).
Monsters voor farmacodynamische evaluatie (CD19+ B-cel) werden genomen bij baseline en in week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoeken werden naar goeddunken van de onderzoeker genomen.
Farmacodynamisch eindpunt: tijd die nodig is voor CD19+ B-celdepletie
Tijdsspanne: Monsters voor farmacodynamische evaluatie (CD19+ B-cel) werden genomen bij baseline en in week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36 en 52. Ongeplande bezoeken werden naar goeddunken van de onderzoeker.
Tijd die nodig is voor depletie van CD19+ B-cellen in deel A (berekend als de eerste keer dat het aantal CD19+ B-cellen lager is dan 20/µL min de tijd van de eerste dosering in dagen).
Monsters voor farmacodynamische evaluatie (CD19+ B-cel) werden genomen bij baseline en in week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36 en 52. Ongeplande bezoeken werden naar goeddunken van de onderzoeker.
Farmacodynamisch eindpunt: duur van CD19+ B-celdepletie
Tijdsspanne: Monsters voor farmacodynamische evaluatie (CD19+ B-cel) werden genomen bij baseline en in week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36 en 52. Ongeplande bezoeken werden naar goeddunken van de onderzoeker.
Duur van CD19+ B-celdepletie (alleen deelnemers die op of vóór week 24 terugkeerden naar niet-depletie werden opgenomen)
Monsters voor farmacodynamische evaluatie (CD19+ B-cel) werden genomen bij baseline en in week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36 en 52. Ongeplande bezoeken werden naar goeddunken van de onderzoeker.
Farmacodynamisch eindpunt: Aantal deelnemers met CD19+ B-celtelling hersteld versus basislijn
Tijdsspanne: Monsters voor farmacodynamische evaluatie (CD19+ B-cel) werden genomen bij baseline en in week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36 en 52. Ongeplande bezoeken werden naar goeddunken van de onderzoeker.
Aantal deelnemers met CD19+ B-celtelling herstelt ten opzichte van baseline. De incidentie van herstel van B-cellen werd gedefinieerd als het aantal CD19+-B-cellen dat opnieuw was afgestemd op de uitgangswaarde of de ondergrens of normaalwaarde van 110 cellen/µL in week 24).
Monsters voor farmacodynamische evaluatie (CD19+ B-cel) werden genomen bij baseline en in week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36 en 52. Ongeplande bezoeken werden naar goeddunken van de onderzoeker.
Pharmaco-eindpunt: gebied onder de concentratietijdcurve van CD19 B-celtellingsverandering op dag 15 en week 24
Tijdsspanne: Monsters voor farmacodynamische evaluatie (CD19+ B-cel) werden genomen bij baseline en in week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36 en 52. Ongeplande bezoeken werden naar goeddunken van de onderzoeker.
Gebied onder de concentratie-tijdcurve van CD19 B-celtellingsverandering op dag 15 (AUEC0-d15) en week 24 (AUEC0-w24) op basis van verandering ten opzichte van baseline en percentage van baselinewaarden
Monsters voor farmacodynamische evaluatie (CD19+ B-cel) werden genomen bij baseline en in week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36 en 52. Ongeplande bezoeken werden naar goeddunken van de onderzoeker.
Farmacodynamisch eindpunt: verandering ten opzichte van baseline in aantal CD19+ B-cellen tijdens de onderzoeksperiode
Tijdsspanne: Monsters voor farmacodynamische evaluatie (CD19+ B-cel) werden genomen bij baseline en in week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoeken werden naar goeddunken van de onderzoeker genomen.
Farmacodynamisch eindpunt: beschrijvende statistieken (gemiddelde [SD]) van de verandering ten opzichte van baseline in CD19+ B-celtelling tijdens de onderzoeksperiode (dag 15 [AUEC(0-d15] en week 24 [AUEC(0-w24])
Monsters voor farmacodynamische evaluatie (CD19+ B-cel) werden genomen bij baseline en in week 0, 1, 2, 3, 4, 8, 12, 16, 20 en 24. Ongeplande bezoeken werden naar goeddunken van de onderzoeker genomen.
Farmacodynamisch eindpunt: verandering ten opzichte van baseline in C-reactieve proteïne (CRP)-niveaus in week 8, 16, 24, 36 en 52
Tijdsspanne: Basislijn (dag 1) en weken 8, 16, 24, 26 en 52 (EOS)
Farmacodynamisch eindpunt: verandering ten opzichte van baseline (dag 1) in C-reactieve proteïne (CRP)-waarden (mg/dl) in week 8, 16, 24, 36 en 52 (EOS)
Basislijn (dag 1) en weken 8, 16, 24, 26 en 52 (EOS)

Medewerkers en onderzoekers

Hier vindt u mensen en organisaties die betrokken zijn bij dit onderzoek.

Studie record data

Deze datums volgen de voortgang van het onderzoeksdossier en de samenvatting van de ingediende resultaten bij ClinicalTrials.gov. Studieverslagen en gerapporteerde resultaten worden beoordeeld door de National Library of Medicine (NLM) om er zeker van te zijn dat ze voldoen aan specifieke kwaliteitscontrolenormen voordat ze op de openbare website worden geplaatst.

Bestudeer belangrijke data

Studie start (Werkelijk)

11 oktober 2016

Primaire voltooiing (Werkelijk)

30 april 2018

Studie voltooiing (Werkelijk)

7 november 2018

Studieregistratiedata

Eerst ingediend

20 juni 2016

Eerst ingediend dat voldeed aan de QC-criteria

28 juni 2016

Eerst geplaatst (Schatting)

30 juni 2016

Updates van studierecords

Laatste update geplaatst (Werkelijk)

17 februari 2020

Laatste update ingediend die voldeed aan QC-criteria

4 februari 2020

Laatst geverifieerd

1 februari 2020

Meer informatie

Termen gerelateerd aan deze studie

Informatie over medicijnen en apparaten, studiedocumenten

Bestudeert een door de Amerikaanse FDA gereguleerd geneesmiddel

Ja

Bestudeert een door de Amerikaanse FDA gereguleerd apparaatproduct

Nee

Deze informatie is zonder wijzigingen rechtstreeks van de website clinicaltrials.gov gehaald. Als u verzoeken heeft om uw onderzoeksgegevens te wijzigen, te verwijderen of bij te werken, neem dan contact op met register@clinicaltrials.gov. Zodra er een wijziging wordt doorgevoerd op clinicaltrials.gov, wordt deze ook automatisch bijgewerkt op onze website .

Abonneren