Tato stránka byla automaticky přeložena a přesnost překladu není zaručena. Podívejte se prosím na anglická verze pro zdrojový text.

Studie zkoumající účinnost a bezpečnost přípravku Bendamustin ve srovnání s přípravkem Bendamustin + Obinutuzumab (GA101) u účastníků s refrakterním na rituximab, indolentním non-Hodgkinovým lymfomem (GADOLIN)

20. prosince 2019 aktualizováno: Genentech, Inc.

Otevřená, multicentrická, randomizovaná studie fáze III ke zkoumání účinnosti a bezpečnosti Bendamustinu ve srovnání s Bendamustinem+RO5072759 (GA101) u pacientů s indolentním non-Hodgkinovým lymfomem odolným vůči rituximabu

Tato otevřená, multicentrická, randomizovaná studie fáze III bude zkoumat účinnost, bezpečnost, farmakokinetiku a farmakoekonomiku obinutuzumabu (RO5072759, GA101) v kombinaci s bendamustinem následovanou pokračující léčbou obinutuzumabem (udržovací monoterapie) ve srovnání s léčbou samotným bendamustinem u účastníků s rituximabem refrakterní indolentní Non-Hodgkinův lymfom (iNHL). Konec studie byl definován do doby, kdy bylo dokončeno sledování bezpečnosti u všech pacientů (2 roky sledování bezpečnosti od poslední dávky).

Přehled studie

Postavení

Dokončeno

Typ studie

Intervenční

Zápis (Aktuální)

413

Fáze

  • Fáze 3

Kontakty a umístění

Tato část poskytuje kontaktní údaje pro ty, kteří studii provádějí, a informace o tom, kde se tato studie provádí.

Studijní místa

      • Antwerpen, Belgie, 2060
        • ZNA Stuivenberg
      • Kortrijk, Belgie, 8500
        • AZ Groeninge
      • Mons, Belgie, 7000
        • CHU Ambroise Paré
      • Bordeaux, Francie, 33300
        • Polyclinique Bordeaux Nord
      • Bordeaux, Francie, 33076
        • Institut Bergonie; Hematologie Oncologie
      • Creteil, Francie, 94010
        • Hopital Henri Mondor
      • Dijon, Francie, 21079
        • CH DIJON
      • LeMans, Francie, 72015
        • Centre d'oncologie-radiotherap
      • Lille, Francie, 59037
        • Hôpital Claude Huriez
      • Lyon, Francie, 69008
        • Centre Léon Bérard
      • Metz, Francie, 57038
        • Hopital Bon Secour
      • Montpellier, Francie, 34295
        • CHU Hopital Saint Eloi
      • Nantes, Francie, 44093
        • Hopital Hotel Dieu Et Hme; Clinique Dermatologique
      • Paris, Francie, 75015
        • Hopital Necker
      • Paris, Francie, 75475
        • Hopital Saint Louis; Dermatologie 1
      • Pessac, Francie, 33604
        • CHU Bordeaux
      • Pierre Benite, Francie, 69495
        • Centre Hospitalier Lyon Sud; Hematolgie
      • Poitiers, Francie, 86021
        • Chu De Poitiers; Chu La Miletrie
      • Reims, Francie, 51100
        • CHU de Reims
      • Rennes, Francie, 35033
        • Hôpital Pontchaillou
      • Rouen, Francie, 76038
        • Centre Henri Becquerel
      • Strasbourg, Francie, 67000
        • Clinique Ste Anne
      • Vandoeuvre, Francie, 54511
        • CHRU de; Maladies, Vasculaires
      • Amsterdam, Holandsko, 1081 HV
        • VU MEDISCH CENTRUM; Dept. of Medical Oncology
      • Den Haag, Holandsko, 2504 LN
        • Haga Ziekenhuis
      • Dordrecht, Holandsko, 3371 NM
        • Albert Schweitzer ziekenhuis
      • Groningen, Holandsko, 9713 GZ
        • Universitair Medisch Centrum Groningen
      • Rotterdam, Holandsko, 3015 GD
        • Erasmus MC
      • Rotterdam, Holandsko, 3015 CE
        • Erasmus Mc - Daniel Den Hoed Kliniek; Medical Oncology
    • Emilia-Romagna
      • Modena, Emilia-Romagna, Itálie, 41100
        • Azienda Ospedaliera Universitaria di Modena
    • Friuli-Venezia Giulia
      • Udine, Friuli-Venezia Giulia, Itálie, 33100
        • Azienda Ospedaliera Univ, Ematologica
    • Lazio
      • Roma, Lazio, Itálie, 00133
        • Azienda Ospedaliera Univ
      • Roma, Lazio, Itálie, 00161
        • Università La Sapienza
    • Lombardia
      • Milano, Lombardia, Itálie, 20133
        • Irccs Istituto Nazionale Dei Tumori (Int);S.C. Medicina Oncologica 2
      • Pavia, Lombardia, Itálie, 27100
        • Irccs Policlinico San Matteo; Divisione Di Ematologia
    • Piemonte
      • Torino, Piemonte, Itálie, 10128
        • Ospedale Mauriziano Umberto I
      • Torino, Piemonte, Itálie, 10126
        • Azienda Ospedale San Giovanni
    • Puglia
      • Lecce, Puglia, Itálie, 73100
        • Ospedale Vito Fazzi
    • Sicilia
      • Catania, Sicilia, Itálie, 95124
        • Azienda Ospedaliero Univ
    • Toscana
      • Firenze, Toscana, Itálie, 50141
        • Azienda Ospedaliera Univ
    • Alberta
      • Edmonton, Alberta, Kanada, T6G 1Z2
        • Cross Cancer Institute
    • British Columbia
      • Kelowna, British Columbia, Kanada, V1Y 5L3
        • British Columbia Cancer Agency
      • Vancouver, British Columbia, Kanada, V5Z 1H6
        • British Columbia Cancer Agency
    • Manitoba
      • Winnipeg, Manitoba, Kanada, R3E 0V9
        • Manitoba Cancer Care
    • New Brunswick
      • Moncton, New Brunswick, Kanada, E1C 6Z8
        • Moncton Hospital
    • Ontario
      • East York, Ontario, Kanada, M4C 3E7
        • Toronto East General Hospital; Main Pharmacy G Wing Basement
      • Toronto, Ontario, Kanada, M4X 1K9
        • Princess Margaret Hospital
    • Quebec
      • Montreal, Quebec, Kanada, H3T 1E2
        • McGill University; Sir Mortimer B Davis Jewish General Hospital; Oncology
      • Montreal, Quebec, Kanada, H2X 3E4
        • CHUM-Hosp Notre Dame
      • Quebec City, Quebec, Kanada, G1J 1Z4
        • CHA Hopital de I enfant-Jesus
    • Saskatchewan
      • Regina, Saskatchewan, Kanada, S4T 7T1
        • Allan Blair Cancer Centre
      • Duisburg, Německo, 47166
        • St. Johannes Hospital Duisburg
      • Frankfurt am Main, Německo, 65929
        • Klinikum Frankfurt Höchst
      • Hamburg, Německo, 20099
        • Asklepios Klinik St. Georg
      • Leipzig, Německo, 04103
        • Universitaetsklinikum Leipzig
      • München, Německo, 81377
        • Klinikum der Universitat Munchen, Campus Grobhadern;; Medizinische Klinik und Poliklinik III
      • Villingen-Schwenningen, Německo, 78052
        • Schwarzwald-Baar Klinikum GmbH
      • Graz, Rakousko, 8036
        • Lkh-Univ. Klinikum Graz
      • Salzburg, Rakousko, 5020
        • Lkh Salzburg - Univ. Klinikum Salzburg; Iii. Medizinische Abt.
      • Wien, Rakousko, 1090
        • Medizinische Universität Wien
      • Irkutsk, Ruská Federace, 664035
        • Regional Oncology Hospital
      • Moscow, Ruská Federace, 125101
        • City Clin Hosp n.a. S.P.Botkin
      • Moscow, Ruská Federace, 115478
        • Blokhin Cancer Research Center; Combined Treatment
      • Moscow, Ruská Federace, 125167
        • Russian Hema Res Ctr of RAMS
      • Petrozavodsk, Ruská Federace, 185019
        • Republican Clinical Hospital n.a. Baranov; Haematology
      • Ryazan, Ruská Federace, 390039
        • Ryazan Regional Clinical Hosp
      • Saint-Petersburg, Ruská Federace, 197022
        • St. Petersburg State Medical University n.a. I.P. Pavlov; Hematology, transfusiology and transplanta
      • St. Petersburg, Ruská Federace, 191024
        • SRI of Hematology and Transfusiology
      • Glasgow, Spojené království, G12 0YN
        • Beatson West of Scotland Cancer Centre
      • Leicester, Spojené království, LE1 5WW
        • Leicester Royal Infirmary
      • London, Spojené království, EC1A 7BE
        • Barts & London School of Med; Medical Oncology
      • Newcastle upon Tyne, Spojené království, NE7 7DN
        • Freeman Hospital
      • Swansea, Spojené království, SA2 8QA
        • Singleton Hospital; Pharmacy Department
    • Alabama
      • Mobile, Alabama, Spojené státy, 36608
        • Southern Cancer Center, PC
    • Arizona
      • Casa Grande, Arizona, Spojené státy, 85122
        • Dr. Donald W. Hill, MD, FACP
    • Arkansas
      • Rogers, Arkansas, Spojené státy, 72758
        • Highlands Oncology Group
    • California
      • Bellflower, California, Spojené státy, 90706
        • Kaiser Permanente - Bellflower
      • Pleasant Hill, California, Spojené státy, 94523
        • Bay Area Cancer Research Group, LLC
      • San Diego, California, Spojené státy, 92123
        • Sharp Memorial Hospital
    • District of Columbia
      • Washington, District of Columbia, Spojené státy, 20007
        • Georgetown University Medical Center Lombardi Cancer Center
      • Washington, District of Columbia, Spojené státy, 20422
        • Washington DC VA Med Center; Hematology
    • Florida
      • Gainesville, Florida, Spojené státy, 32607
        • University of Florida
      • Gainesville, Florida, Spojené státy, 33610-0277
        • University of Florida; Division of Hematology/Oncology
      • Orlando, Florida, Spojené státy, 32806
        • MD Anderson Cancer Center Orlando
    • Illinois
      • Chicago, Illinois, Spojené státy, 60612
        • Rush Cancer Institute
      • Quincy, Illinois, Spojené státy, 62301
        • Quincy Medical Group
      • Springfield, Illinois, Spojené státy, 62794-9677
        • Simmons Cancer Institute
    • Iowa
      • Iowa City, Iowa, Spojené státy, 52242
        • University of Iowa
    • Kentucky
      • Louisville, Kentucky, Spojené státy, 40202
        • Univ Louisville School of Med
    • Maine
      • Scarborough, Maine, Spojené státy, 04074
        • New England Cancer Specialists
    • Maryland
      • Hagerstown, Maryland, Spojené státy, 21740
        • Meritus Center for Clinical Research
    • Missouri
      • Jefferson City, Missouri, Spojené státy, 65101
        • Capitol Comprehensive CA Care
    • New Jersey
      • Hackensack, New Jersey, Spojené státy, 07601
        • Hackensack University Medical Center
      • Mount Holly, New Jersey, Spojené státy, 08060
        • Hematology Oncology Assoc SJ
    • New Mexico
      • Farmington, New Mexico, Spojené státy, 87401
        • San Juan Oncology
    • Ohio
      • Columbus, Ohio, Spojené státy, 43219
        • The Mark H. Zangmeister Ctr; Mid Ohio Onc/Hem Inc.
    • Oregon
      • Portland, Oregon, Spojené státy, 97210
        • OHSU Knight Cancer Institute
      • Portland, Oregon, Spojené státy, 97210
        • Pacific Oncology, PC
      • Portland, Oregon, Spojené státy, 97239
        • OHSU Ctr for Health & Healing
    • Pennsylvania
      • Philadelphia, Pennsylvania, Spojené státy, 19107
        • Thomas Jefferson University Hospital
      • Pittsburgh, Pennsylvania, Spojené státy, 15224
        • Western Pennsylvania Hospital
    • South Dakota
      • Sioux Falls, South Dakota, Spojené státy, 57105
        • Sanford Health System
    • Texas
      • Corpus Christi, Texas, Spojené státy, 78405
        • South Texas Inst of Cancer
      • Houston, Texas, Spojené státy, 77030
        • University of Texas M.D. Anderson Cancer Center
    • Washington
      • Seattle, Washington, Spojené státy, 98109
        • Fred Hutchinson Cancer Research Center
    • Wisconsin
      • Madison, Wisconsin, Spojené státy, 53792
        • Univ of Wisconsin Hosp & Clin
      • Brno, Česko, 625 00
        • Fakultni nemocnice Brno; Interni hematologicka a onkologicka klinika
      • Hradec Kralove, Česko, 500 05
        • Fakultni nemocnice Hradec Kralove
      • Prague 2, Česko, 128 08
        • I Interni klinika; Vseobecna fakultni nemocnice
      • Madrid, Španělsko, 28034
        • Hospital Universitario La Paz
      • Madrid, Španělsko, 28006
        • Hospital Universitario de la Princesa; Servicio de Hematologia
    • Navarra
      • Pamplona, Navarra, Španělsko, 31008
        • Clinica Universitaria de Navarra
    • Sevilla
      • Sevillac, Sevilla, Španělsko, 41014
        • Hospital Univ. Nuestra Señora de Valme;
    • Vizcaya
      • Bilbao, Vizcaya, Španělsko, 48013
        • Hospital Universitario Basurto
      • Lund, Švédsko, 22185
        • Skånes University Hospital, Skånes Department of Onclology
      • Stockholm, Švédsko, 14186
        • Hematology Center; Karolinska Univ Hosp
      • Umeå, Švédsko, 901 85
        • Norrlands Uni Hospital; Onkologi Avd.
      • Uppsala, Švédsko, 751 85
        • Onc Clin, Akademiska Sjukhuset
      • Basel, Švýcarsko, 4031
        • Universitaetsspital Basel; Onkologie
      • Bern, Švýcarsko, 3010
        • Inselspital Bern; Universitätsklinik für medizinische Onkologie
      • Chur, Švýcarsko, 7000
        • Kantonsspital Graubünden;Onkologie und Hämatologie

Kritéria účasti

Výzkumníci hledají lidi, kteří odpovídají určitému popisu, kterému se říká kritéria způsobilosti. Některé příklady těchto kritérií jsou celkový zdravotní stav osoby nebo předchozí léčba.

Kritéria způsobilosti

Věk způsobilý ke studiu

18 let a starší (Dospělý, Starší dospělý)

Přijímá zdravé dobrovolníky

Ne

Pohlaví způsobilá ke studiu

Všechno

Popis

Kritéria pro zařazení:

  • Histologicky doložený histologický shluk antigenů B-lymfocytů diferenciace 20 plus (CD20+), iNHL
  • Refrakterní na jakýkoli předchozí režim obsahující rituximab (definovaný účastníky, kteří nereagovali nebo kteří progredovali během léčby rituximabem nebo do 6 měsíců po léčbě rituximabem nebo režimem obsahujícím rituximab)
  • Dříve léčeni maximálně čtyřmi unikátními chemoterapiemi obsahujícími léčebné režimy
  • Všichni účastníci musí mít alespoň jednu dvourozměrně měřitelnou lézi (větší než [>]1,5 centimetru (cm) v největším rozměru pomocí počítačové tomografie [CT])

Kritéria vyloučení:

  • Předchozí použití jakékoli monoklonální protilátky (jiné než anti-CD20) během 3 měsíců před začátkem cyklu 1, předchozí léčba obinutuzumabem nebyla povolena
  • Chemoterapie nebo jiná hodnocená terapie během 28 dnů před začátkem cyklu 1
  • Předchozí léčba bendamustinem (do 2 let od začátku cyklu 1)
  • Předchozí alogenní transplantace kmenových buněk
  • Těžké alergické nebo anafylaktické reakce na léčbu monoklonálními protilátkami v anamnéze
  • Anamnéza citlivosti na mannitol
  • Lymfom centrálního nervového systému nebo předchozí difúzní velkobuněčný B-lymfom (DLBCL), histologický důkaz transformace na vysoce kvalitní nebo difúzní velkobuněčný B-lymfom
  • Anamnéza jiné malignity, která by mohla ovlivnit soulad s protokolem nebo interpretaci výsledků
  • Důkazy o významných, nekontrolovaných doprovodných onemocněních, které by mohly ovlivnit dodržování protokolu nebo interpretaci výsledků
  • Známá aktivní bakteriální, virová, plísňová, mykobakteriální, parazitární nebo jiná infekce (s výjimkou plísňových infekcí nehtových lůžek) nebo jakákoli závažnější epizoda infekce vyžadující léčbu intravenózními antibiotiky nebo hospitalizaci do 4 týdnů
  • Účastníci s anamnézou potvrzené progresivní multifokální leukoencefalopatie (PML)
  • Očkování živou vakcínou minimálně 28 dní před randomizací
  • Nedávný velký chirurgický zákrok (do 4 týdnů), jiný než pro diagnózu
  • Přítomnost pozitivních výsledků testů na povrchový antigen hepatitidy B (HBsAg); protilátka proti jádrovému antigenu hepatitidy B [anti-HBc]) s detekovatelnou virovou zátěží (pozitivní deoxyribonukleová kyselina viru hepatitidy B [HBV] [DNA]) nebo hepatitida C
  • Účastníci s chronickou hepatitidou B nebo séropozitivní skrytou (HBV) infekcí
  • Účastníci se séronegativní okultní infekcí HBV nebo prodělanou infekcí HBV (definovanou jako anti-HBc pozitivní a HBV DNA negativní) by mohli být způsobilí, pokud by byli ochotni být dodržováni podle protokolu pro testování HBV DNA
  • Účastníci pozitivní na protilátky proti viru hepatitidy C (HCV) byli způsobilí pouze v případě, že polymerázová řetězová reakce (PCR) byla negativní na HCV ribonukleovou kyselinu (RNA)
  • Známá anamnéza séropozitivního stavu viru lidské imunodeficience (HIV).
  • Pozitivní výsledky testů na virus lidského T-lymfotropního viru typu I (HTLV 1) v endemických zemích
  • Ženy, které jsou těhotné nebo kojící
  • Plodní muži nebo ženy ve fertilním věku, pokud nejsou 1) chirurgicky sterilní nebo 2) nepoužívají adekvátní míru antikoncepce, jako jsou perorální antikoncepce, nitroděložní tělísko nebo bariérová metoda antikoncepce ve spojení se spermicidním želé
  • Trvalé užívání kortikosteroidů > 30 miligramů denně (mg/den) prednison nebo ekvivalent

Studijní plán

Tato část poskytuje podrobnosti o studijním plánu, včetně toho, jak je studie navržena a co studie měří.

Jak je studie koncipována?

Detaily designu

  • Primární účel: Léčba
  • Přidělení: Randomizované
  • Intervenční model: Paralelní přiřazení
  • Maskování: Žádné (otevřený štítek)

Zbraně a zásahy

Skupina účastníků / Arm
Intervence / Léčba
Aktivní komparátor: Bendamustin sám
Účastníci dostanou bendamustin 120 miligramů na metr čtvereční (mg/m^2) intravenózní (IV) infuzi ve dnech 1 a 2 každého 28denního cyklu až po šest cyklů.
IV infuze.
Experimentální: Obinutuzumab + Bendamustin

Indukční fáze: Účastníci dostanou bendamustin 90 mg/m^2 IV ve dnech 2 a 3 cyklu 1 a ve dnech 1 a 2 cyklu 2-6 (28denní cykly) pro prvních 10 účastníků a ve dnech 1 a 2 každého 28denního cyklu pro cykly 1-6 pro zbývající účastníky. Účastníci také obdrží obinutuzumab 1000 mg IV infuze ve dnech 1, 8 a 15 cyklu 1; Den 1 cyklů 2-6.

Udržovací fáze: Účastníci s kompletní odpovědí (CR), částečnou odpovědí (PR) nebo stabilní odpovědí (SD) pak budou dostávat obinutuzumab 1000 mg IV infuzi každé 2 měsíce až do progrese onemocnění nebo po dobu 2 let (podle toho, co nastane dříve).

IV infuze.
IV infuze.
Ostatní jména:
  • RO5072759; GA101

Co je měření studie?

Primární výstupní opatření

Měření výsledku
Popis opatření
Časové okno
Počet účastníků s progresivním onemocněním (PD) podle posouzení nezávislého revizního výboru (IRC) nebo úmrtím
Časové okno: Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastalo dříve (hodnoceno na začátku, 14 dní před cyklem [Cy] 4. den [1 Cy=28 dní], 28–42 dní po 6. den 1. Cy, poté každé 3 měsíce až 2 roky a každých 6 měsíců po dobu následujících 2 let [celkově až 4,5 roku])
PD byla hodnocena IRC podle modifikovaných kritérií odpovědi pro indolentní non-Hodgkinův lymfom (iNHL) (Modified Cheson et al, 2007). PD byla definována jako výskyt jakékoli nové léze větší než 1,5 centimetru (cm) v jakékoli ose během nebo na konci terapie, i když se velikost jiných lézí zmenšuje; alespoň 50 procent (%) zvýšení od nejnižší hodnoty součtu průměru produktu (SPD) jakýchkoli dříve postižených uzlin nebo v jednom postiženém uzlu nebo velikosti jiných lézí (příklad: slezinné nebo jaterní uzliny). Aby byla mízní uzlina považována za PD, musí se lymfatická uzlina s průměrem krátké osy menším než (<) 1,0 cm zvětšit o více než nebo rovnou (≥) 50 % a na velikost 1,5 vynásobená 1,5 cm nebo více než 1,5 cm v dlouhé ose; alespoň 50% nárůst nejdelšího průměru jakéhokoli jednotlivého dříve identifikovaného uzlu větší než (>) 1 cm v jeho krátké ose.
Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastalo dříve (hodnoceno na začátku, 14 dní před cyklem [Cy] 4. den [1 Cy=28 dní], 28–42 dní po 6. den 1. Cy, poté každé 3 měsíce až 2 roky a každých 6 měsíců po dobu následujících 2 let [celkově až 4,5 roku])
Přežití bez progrese (PFS) podle posouzení IRC
Časové okno: Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastalo dříve (hodnoceno na začátku, 14 dní před Cy 4 Day 1 [1 Cy=28 dnů], 28-42 dnů po Cy 6 Day 1, poté každé 3 měsíce až 2 roky a každých 6 měsíce na další 2 roky [celkově až 4,5 roku])
PFS bylo definováno jako doba od randomizace do prvního výskytu PD nebo úmrtí, jak bylo hodnoceno IRC podle modifikovaných kritérií odpovědi pro iNHL (Modified Cheson et al, 2007). PD byla definována jako výskyt jakékoli nové léze větší než 1,5 cm v jakékoli ose během nebo na konci terapie, i když se velikost jiných lézí zmenšuje; alespoň 50% zvýšení od nejnižší hodnoty v SPD jakýchkoli dříve postižených uzlin nebo v jednom postiženém uzlu nebo velikosti jiných lézí (např. slezinných nebo jaterních uzlin). Aby se jednalo o PD, lymfatická uzlina s průměrem krátké osy <1,0 cm se musí zvětšit o ≥ 50 % a na velikost 1,5 vynásobená 1,5 cm nebo více než 1,5 cm v dlouhé ose; alespoň 50% nárůst nejdelšího průměru kteréhokoli jediného dříve identifikovaného uzlu > 1 cm v jeho krátké ose. PFS byl odhadnut pomocí Kaplan-Meierovy metody a 95% interval spolehlivosti (CI) pro medián byl vypočítán pomocí metody Brookmeyera a Crowleyho.
Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastalo dříve (hodnoceno na začátku, 14 dní před Cy 4 Day 1 [1 Cy=28 dnů], 28-42 dnů po Cy 6 Day 1, poté každé 3 měsíce až 2 roky a každých 6 měsíce na další 2 roky [celkově až 4,5 roku])

Sekundární výstupní opatření

Měření výsledku
Popis opatření
Časové okno
Počet účastníků s PD nebo úmrtím podle posouzení vyšetřovatele
Časové okno: Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (celkově až 8,5 roku))
PD byla hodnocena zkoušejícím podle modifikovaných kritérií odpovědi pro iNHL (Modified Cheson et al, 2007). PD byla definována jako výskyt jakékoli nové léze větší než 1,5 cm v jakékoli ose během nebo na konci terapie, i když se velikost jiných lézí zmenšuje; alespoň 50% zvýšení od nejnižší hodnoty v SPD jakýchkoli dříve postižených uzlin nebo v jednom postiženém uzlu nebo velikosti jiných lézí (např. slezinných nebo jaterních uzlin). Aby byla mízní uzlina považována za PD, musí se lymfatická uzlina s průměrem krátké osy <1,0 cm zvětšit o ≥ 50 % a na velikost 1,5 násobená 1,5 cm nebo více než 1,5 cm v dlouhé ose; alespoň 50% nárůst nejdelšího průměru kteréhokoli jediného dříve identifikovaného uzlu > 1 cm v jeho krátké ose.
Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (celkově až 8,5 roku))
PFS podle posouzení vyšetřovatelem
Časové okno: Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (celkově až 8,5 roku)
PFS byla definována jako doba od randomizace do prvního výskytu PD, jak byla hodnocena zkoušejícím podle modifikovaných kritérií odpovědi pro iNHL (Modified Cheson et al, 2007), nebo úmrtí z jakékoli příčiny ve studii. PD byla definována jako výskyt jakékoli nové léze větší než 1,5 cm v jakékoli ose během nebo na konci terapie, i když se velikost jiných lézí zmenšuje; alespoň 50% zvýšení od nejnižší hodnoty v SPD jakýchkoli dříve postižených uzlin nebo v jednom postiženém uzlu nebo velikosti jiných lézí (např. slezinných nebo jaterních uzlin). Aby byla mízní uzlina považována za PD, musí se lymfatická uzlina s průměrem krátké osy <1,0 cm zvětšit o ≥ 50 % a na velikost 1,5 násobená 1,5 cm nebo více než 1,5 cm v dlouhé ose; alespoň 50% nárůst nejdelšího průměru kteréhokoli jediného dříve identifikovaného uzlu > 1 cm v jeho krátké ose. PFS byl odhadnut pomocí Kaplan-Meierovy metody a 95% CI pro medián byl vypočítán pomocí metody Brookmeyera a Crowleyho.
Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (celkově až 8,5 roku)
Procento účastníků s objektivní odpovědí podle posouzení IRC
Časové okno: Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 5 let)
Objektivní odpověď byla definována jako CR nebo PR hodnocená podle modifikovaných kritérií odpovědi pro iNHL (Modified Cheson et al, 2007). CR: Úplné vymizení všech detekovatelných klinických známek onemocnění a symptomů souvisejících s onemocněním, pokud byly přítomny před léčbou, játra a slezina se vrátily do normální velikosti (pokud byly zvětšeny na začátku léčby), pokud byla kostní dřeň před léčbou postižena lymfomem, infiltrát musel být odstraněn při opakované biopsii kostní dřeně. PR: alespoň 50% regrese měřitelného onemocnění ve srovnání s nádory měřenými základním skenem a žádná nová místa; žádné zvýšení velikosti ostatních uzlin, jater nebo sleziny; s výjimkou slezinných a jaterních uzlů je obvykle posouditelné postižení jiných orgánů a nemělo by být přítomno žádné měřitelné onemocnění. Přezkoumání IRC bylo provedeno do klinického data uzávěrky do 1. května 2015.
Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 5 let)
Procento účastníků s objektivní odpovědí podle hodnocení vyšetřovatele
Časové okno: Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastalo dříve (až přibližně 8,5 roku)
Objektivní odpověď byla definována jako CR nebo PR hodnocená podle modifikovaných kritérií odpovědi pro iNHL (Modified Cheson et al, 2007). CR: Úplné vymizení všech detekovatelných klinických známek onemocnění a symptomů souvisejících s onemocněním, pokud byly přítomny před léčbou, játra a slezina se vrátily do normální velikosti (pokud byly zvětšeny na začátku léčby), pokud byla kostní dřeň před léčbou postižena lymfomem, infiltrát musel být odstraněn při opakované biopsii kostní dřeně. PR: alespoň 50% regrese měřitelného onemocnění ve srovnání s nádory měřenými základním skenem a žádná nová místa; žádné zvýšení velikosti ostatních uzlin, jater nebo sleziny; s výjimkou slezinných a jaterních uzlů je obvykle posouditelné postižení jiných orgánů a nemělo by být přítomno žádné měřitelné onemocnění.
Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastalo dříve (až přibližně 8,5 roku)
Procento účastníků s nejlepší celkovou odezvou (BOR) podle posouzení IRC
Časové okno: Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 5 let)
BOR pozorovaný během hodnotícího období podle upravených kritérií odpovědi pro iNHL (Modified Cheson et al, 2007). CR: úplné vymizení všech detekovatelných klinických známek onemocnění a symptomů souvisejících s onemocněním, pokud jsou přítomny před terapií, PR: alespoň 50% regrese měřitelného onemocnění ve srovnání s nádory měřenými základním skenem a žádná nová místa; žádné zvýšení velikosti jiných uzlin, jater nebo sleziny; s výjimkou slezinných a jaterních uzlů lze obvykle posoudit postižení jiných orgánů a nemělo by být přítomno žádné měřitelné onemocnění, SD: Nedodržení kritérií potřebných pro CR/PR, ale nesplňující kritéria pro PD, PD: výskyt jakékoli nové léze > 1,5 cm v jakékoli ose během nebo na konci terapie, i když se velikost ostatních lézí zmenšuje; alespoň 50% zvýšení od nejnižší hodnoty u SPD u jakýchkoli dříve postižených uzlin nebo u jednoho postiženého uzlu nebo velikosti jiných lézí (např. slezinných nebo jaterních uzlů). Přezkoumání IRC bylo provedeno do klinického data uzávěrky do 1. května 2015.
Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 5 let)
Procento účastníků s nejlepší celkovou odezvou (BOR) podle posouzení vyšetřovatele
Časové okno: Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastalo dříve (až přibližně 8,5 roku)
BOR: nejlepší odpověď pro účastníka, pozorovaná během hodnotícího období podle modifikovaných kritérií odpovědi pro iNHL (Modified Cheson et al, 2007). CR: úplné vymizení všech detekovatelných klinických známek onemocnění a symptomů souvisejících s onemocněním, pokud jsou přítomny před terapií, PR: alespoň 50% regrese měřitelného onemocnění ve srovnání s nádory měřenými základním skenem a žádná nová místa; žádné zvýšení velikosti jiných uzlin, jater nebo sleziny; s výjimkou slezinných a jaterních uzlů lze obvykle posoudit postižení jiných orgánů a nemělo by být přítomno žádné měřitelné onemocnění, SD: Nesplnění kritérií potřebných pro CR nebo PR, ale nesplňující kritéria pro PD, PD: výskyt jakéhokoli nového léze větší než 1,5 cm v jakékoli ose během nebo na konci terapie, i když se velikost ostatních lézí zmenšuje; alespoň 50% zvýšení od nejnižší hodnoty v SPD jakýchkoli dříve postižených uzlin nebo v jediném postiženém uzlu nebo velikosti jiných lézí (např. slezinných nebo jaterních uzlin).
Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastalo dříve (až přibližně 8,5 roku)
Procento účastníků s BOR na konci indukční léčby podle posouzení IRC
Časové okno: Výchozí stav do konce indukční léčby (hodnoceno na začátku, 14 dnů před Cy 4 Day 1 [1 Cy=28 dnů], 28-42 dnů po Cy 6 Day 1)
BOR pozorovaný během hodnotícího období podle upravených kritérií odpovědi pro iNHL (Modified Cheson et al, 2007). CR: úplné vymizení všech detekovatelných klinických známek onemocnění a symptomů souvisejících s onemocněním, pokud jsou přítomny před terapií, PR: alespoň 50% regrese měřitelného onemocnění ve srovnání s nádory měřenými základním skenem a žádná nová místa; žádné zvýšení velikosti jiných uzlin, jater nebo sleziny; s výjimkou slezinných a jaterních uzlů lze obvykle posoudit postižení jiných orgánů a nemělo by být přítomno žádné měřitelné onemocnění, SD: Nedodržení kritérií potřebných pro CR/PR, ale nesplňující kritéria pro PD, PD: výskyt jakékoli nové léze > 1,5 cm v jakékoli ose během nebo na konci terapie, i když se velikost ostatních lézí zmenšuje; alespoň 50% zvýšení od nejnižší hodnoty v SPD jakýchkoli dříve postižených uzlin nebo v jednom postiženém uzlu nebo velikosti jiných lézí (např. slezinných/hepatických uzlin). Přezkoumání IRC bylo provedeno do klinického data uzávěrky do 1. května 2015.
Výchozí stav do konce indukční léčby (hodnoceno na začátku, 14 dnů před Cy 4 Day 1 [1 Cy=28 dnů], 28-42 dnů po Cy 6 Day 1)
Procento účastníků s BOR na konci indukční léčby podle hodnocení vyšetřovatele
Časové okno: Výchozí stav do konce indukční léčby (hodnoceno na začátku, 14 dnů před Cy 4 Day 1 [1 Cy=28 dnů], 28-42 dnů po Cy 6 Day 1)
BOR: nejlepší odpověď pro účastníka, pozorovaná během hodnotícího období podle modifikovaných kritérií odpovědi pro iNHL (Modified Cheson et al, 2007). CR: úplné vymizení všech detekovatelných klinických známek onemocnění a symptomů souvisejících s onemocněním, pokud jsou přítomny před terapií, PR: alespoň 50% regrese měřitelného onemocnění ve srovnání s nádory měřenými základním skenem a žádná nová místa; žádné zvýšení velikosti jiných uzlin, jater nebo sleziny; s výjimkou slezinných a jaterních uzlů lze obvykle posoudit postižení jiných orgánů a nemělo by být přítomno žádné měřitelné onemocnění, SD: Nedodržení kritérií potřebných pro CR nebo PR, ale nesplňující kritéria pro PD, PD: výskyt jakékoli nové léze více než 1,5 cm v jakékoli ose během nebo na konci terapie, a to i v případě, že se velikost jiných lézí zmenšuje; alespoň 50% zvýšení od nejnižší hodnoty v SPD jakýchkoli dříve postižených uzlin nebo v jednom postiženém uzlu nebo velikosti jiných lézí (např. slezinných nebo jaterních uzlin).
Výchozí stav do konce indukční léčby (hodnoceno na začátku, 14 dnů před Cy 4 Day 1 [1 Cy=28 dnů], 28-42 dnů po Cy 6 Day 1)
Procento účastníků s objektivní odpovědí na konci úvodní léčby podle hodnocení IRC
Časové okno: Výchozí stav do konce indukční léčby (hodnoceno na začátku, 14 dnů před Cy 4 Day 1 [1 Cy=28 dnů], 28-42 dnů po Cy 6 Day 1)
Objektivní odpověď byla definována jako CR nebo PR hodnocená podle modifikovaných kritérií odpovědi pro iNHL (Modified Cheson et al, 2007). CR: Úplné vymizení všech detekovatelných klinických známek onemocnění a symptomů souvisejících s onemocněním, pokud byly přítomny před léčbou, játra a slezina se vrátily do normální velikosti (pokud byly zvětšeny na začátku léčby), pokud byla kostní dřeň před léčbou postižena lymfomem, infiltrát musel být odstraněn při opakované biopsii kostní dřeně. PR: alespoň 50% regrese měřitelného onemocnění ve srovnání s nádory měřenými základním skenem a žádná nová místa; žádné zvýšení velikosti ostatních uzlin, jater nebo sleziny; s výjimkou slezinných a jaterních uzlů je obvykle posouditelné postižení jiných orgánů a nemělo by být přítomno žádné měřitelné onemocnění. Přezkoumání IRC bylo provedeno do klinického data uzávěrky do 1. května 2015.
Výchozí stav do konce indukční léčby (hodnoceno na začátku, 14 dnů před Cy 4 Day 1 [1 Cy=28 dnů], 28-42 dnů po Cy 6 Day 1)
Procento účastníků s objektivní odpovědí na konci úvodní léčby podle hodnocení vyšetřovatele
Časové okno: Výchozí stav do konce indukční léčby (hodnoceno na začátku, 14 dnů před Cy 4 Day 1 [1 Cy=28 dnů], 28-42 dnů po Cy 6 Day 1)
Objektivní odpověď byla definována jako CR nebo PR hodnocená podle modifikovaných kritérií odpovědi pro iNHL (Modified Cheson et al, 2007). CR: Úplné vymizení všech detekovatelných klinických známek onemocnění a symptomů souvisejících s onemocněním, pokud byly přítomny před léčbou, játra a slezina se vrátily do normální velikosti (pokud byly zvětšeny na začátku léčby), pokud byla kostní dřeň před léčbou postižena lymfomem, infiltrát musel být odstraněn při opakované biopsii kostní dřeně. PR: alespoň 50% regrese měřitelného onemocnění ve srovnání s nádory měřenými základním skenem a žádná nová místa; žádné zvýšení velikosti ostatních uzlin, jater nebo sleziny; s výjimkou slezinných a jaterních uzlů je obvykle posouditelné postižení jiných orgánů a nemělo by být přítomno žádné měřitelné onemocnění.
Výchozí stav do konce indukční léčby (hodnoceno na začátku, 14 dnů před Cy 4 Day 1 [1 Cy=28 dnů], 28-42 dnů po Cy 6 Day 1)
Délka odezvy (DoR) podle posouzení IRC
Časové okno: Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 5 let)
DoR: čas od první objektivní odpovědi CR/PR do prvního výskytu PD/relapsu/smrti z jakékoli příčiny. CR: Úplné vymizení všech detekovatelných známek onemocnění a symptomů souvisejících s onemocněním, pokud jsou přítomny před léčbou; játra, slezina se vrátila do normální velikosti; pokud je kostní dřeň postižena lymfomem před léčbou, musí být infiltrát odstraněn při opakované biopsii kostní dřeně. PR: alespoň 50 % měřitelného onemocnění regredovalo oproti výchozímu skenování a žádná nová místa; žádné zvýšení velikosti ostatních uzlin/jater/sleziny, výjimka: slezinné, jaterní uzliny; ostatní zapojené orgány je obvykle hodnotitelné; není přítomna žádná měřitelná nemoc. PD: během terapie nebo na jejím konci se objeví jakákoli nová léze > 1,5 cm v jakékoli ose, i když se velikost jiných lézí zmenšuje; alespoň 50% zvýšení od nejnižší hodnoty u SPD u všech dříve postižených uzlin nebo u jednotlivé postižené uzliny nebo velikosti jiných lézí. DoR odhadnutý pomocí Kaplan-Meierovy metody. Přezkoumání IRC bylo provedeno do klinického data uzávěrky 1. května 2015.
Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 5 let)
Doba trvání odpovědi (DoR) podle posouzení vyšetřovatelem
Časové okno: Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastalo dříve (až přibližně 8,5 roku)
DoR: čas od první objektivní odpovědi CR/PR do prvního výskytu PD/relapsu/smrti z jakékoli příčiny. CR: Úplné vymizení všech detekovatelných klinických známek onemocnění a symptomů souvisejících s onemocněním, pokud jsou přítomny před léčbou; játra, slezina se vrátila do normální velikosti (pokud byla na počátku zvětšena); pokud byla kostní dřeň postižena lymfomem před léčbou, infiltrát musel být odstraněn při opakované biopsii kostní dřeně. PR: alespoň 50% regrese měřitelného onemocnění ve srovnání s výchozím skenem a žádná nová místa; žádné zvýšení velikosti jiných uzlin, jater nebo sleziny; s výjimkou slezinných, jaterních uzlů; postižení jiných orgánů je obvykle hodnotitelné; bez přítomnosti měřitelného onemocnění. PD: výskyt jakékoli nové léze > 1,5 cm v jakékoli ose během nebo na konci terapie, i když se velikost ostatních lézí zmenšuje; alespoň 50% zvýšení od nejnižší hodnoty u SPD u všech dříve postižených uzlin nebo u jednotlivé postižené uzliny nebo velikosti jiných lézí. DoR byl odhadnut pomocí Kaplan-Meierovy metody.
Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastalo dříve (až přibližně 8,5 roku)
Přežití bez onemocnění (DFS) u účastníků s CR podle posouzení IRC
Časové okno: Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 5 let)
DFS byla definována jako doba od prvního výskytu dokumentované CR do progrese na základě hodnocení IRC (podle modifikovaných kritérií odpovědi pro iNHL [Modified Cheson et al, 2007]) nebo úmrtí z jakékoli příčiny ve studii. CR: Úplné vymizení všech detekovatelných klinických známek onemocnění a symptomů souvisejících s onemocněním, pokud byly přítomny před léčbou, játra a slezina se vrátily do normální velikosti (pokud byly zvětšeny na začátku léčby), pokud byla kostní dřeň před léčbou postižena lymfomem, infiltrát musel být odstraněn při opakované biopsii kostní dřeně. PD: výskyt jakékoli nové léze > 1,5 cm v jakékoli ose během nebo na konci terapie, i když se velikost ostatních lézí zmenšuje; alespoň 50% zvýšení od nejnižší hodnoty v SPD jakýchkoli dříve postižených uzlin nebo v jednom postiženém uzlu nebo velikosti jiných lézí. DFS byl odhadnut pomocí Kaplan-Meierovy metody. Přezkoumání IRC bylo provedeno do klinického data uzávěrky do 1. května 2015.
Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 5 let)
Přežití bez onemocnění (DFS) u účastníků s CR podle posouzení vyšetřovatelem
Časové okno: Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastalo dříve (až přibližně 8,5 roku)
DFS byla definována jako doba od prvního výskytu dokumentované CR do progrese na základě hodnocení IRC (podle modifikovaných kritérií odpovědi pro iNHL [Modified Cheson et al, 2007]) nebo úmrtí z jakékoli příčiny ve studii. CR: Úplné vymizení všech detekovatelných klinických známek onemocnění a symptomů souvisejících s onemocněním, pokud byly přítomny před léčbou, játra a slezina se vrátily do normální velikosti (pokud byly zvětšeny na začátku léčby), pokud byla kostní dřeň před léčbou postižena lymfomem, infiltrát musel být odstraněn při opakované biopsii kostní dřeně. PD: výskyt jakékoli nové léze > 1,5 cm v jakékoli ose během nebo na konci terapie, i když se velikost ostatních lézí zmenšuje; alespoň 50% zvýšení od nejnižší hodnoty v SPD jakýchkoli dříve postižených uzlin nebo v jednom postiženém uzlu nebo velikosti jiných lézí. DFS byl odhadnut pomocí Kaplan-Meierovy metody.
Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastalo dříve (až přibližně 8,5 roku)
Přežití bez událostí (EFS) podle posouzení IRC
Časové okno: Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 5 let)
EFS byl definován jako čas mezi datem randomizace a datem PD/relapsu na základě hodnocení IRC (podle modifikovaných kritérií odpovědi pro iNHL [Modified Cheson et al, 2007]), úmrtí z jakékoli příčiny ve studii nebo zahájení studie. nová antilymfomová terapie. PD: výskyt jakékoli nové léze > 1,5 cm v jakékoli ose během nebo na konci terapie, i když se velikost ostatních lézí zmenšuje; alespoň 50% zvýšení od nejnižší hodnoty v SPD jakýchkoli dříve postižených uzlin nebo v jednom postiženém uzlu nebo velikosti jiných lézí. EFS byl odhadnut pomocí Kaplan-Meierovy metody. Přezkoumání IRC bylo provedeno do klinického data uzávěrky do 1. května 2015.
Výchozí stav až do PD nebo smrti, podle toho, co nastane dříve (až přibližně 5 let)
Procento účastníků, kteří zemřeli
Časové okno: Výchozí stav až do smrti (celkově až 8,5 roku)
Výchozí stav až do smrti (celkově až 8,5 roku)
Celkové přežití (OS)
Časové okno: Výchozí stav až do smrti (celkově až 8,5 roku)
OS byl definován jako doba mezi datem randomizace a datem úmrtí z jakékoli příčiny. OS byl odhadnut pomocí Kaplan-Meierovy metody a 95% CI pro medián byl vypočítán pomocí metody Brookmeyera a Crowleyho.
Výchozí stav až do smrti (celkově až 8,5 roku)
Změna od výchozího stavu (CFB) ve funkčním hodnocení terapie rakoviny – lymfom (FACT-Lym) – dílčí skóre fyzické pohody
Časové okno: Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce); Následné prodloužení měsíce 6., 18. a 24
FACT-Lym měří 5 dílčích škál, které zahrnují 42 položek; odpovědi na každou položku se pohybují od 0, „Vůbec ne“ do 4, „Velmi“. Celkové skóre se pohybuje od 0 do 168. Subškála Fyzická pohoda zahrnuje 7 položek měřených na 0-4 bodové škále. Celkové skóre pro subškálu fyzické pohody je součet všech 7 položek (rozsah: 0-28). Vyšší skóre ukazuje na lepší výsledek hlášený účastníky (PRO)/kvalitu života (QoL). V časovém rámci představují měsíce sledování měsíce po ukončení indukce (např. Měsíc sledování 2 jsou 2 měsíce po ukončení indukce) a měsíce prodloužení následného sledování představují měsíce po skončení 2 let normálního sledování (např. prodloužení sledování Měsíc 6 je 6 měsíců po ukončení normálního dvouletého sledování).
Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce); Následné prodloužení měsíce 6., 18. a 24
CFB v dílčím skóre FACT-Lym-Sociální/rodinná pohoda
Časové okno: Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce); Následné prodloužení měsíce 6., 18. a 24
FACT-Lym měří 5 dílčích škál, které zahrnují 42 položek; odpovědi na každou položku se pohybují od 0, „Vůbec ne“ do 4, „Velmi“. Celkové skóre se pohybuje od 0 do 168. Subškála Sociální/rodinná pohoda zahrnuje 7 položek měřených na 0-4 bodové škále. Celkové skóre pro subškálu sociální/rodinná pohoda je součet všech 7 položek (rozsah: 0-28). Vyšší skóre značí lepší PRO/QoL. V časovém rámci představují měsíce sledování měsíce po ukončení indukce (např. Měsíc sledování 2 jsou 2 měsíce po ukončení indukce) a měsíce prodloužení následného sledování představují měsíce po skončení 2 let normálního sledování (např. prodloužení sledování Měsíc 6 je 6 měsíců po ukončení normálního dvouletého sledování).
Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce); Následné prodloužení měsíce 6., 18. a 24
CFB v dílčím skóre FACT-Lym-Emotional Well-Being
Časové okno: Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce); Následné prodloužení měsíce 6., 18. a 24
FACT-Lym měří 5 dílčích škál, které zahrnují 42 položek; odpovědi na každou položku se pohybují od 0, „Vůbec ne“ do 4, „Velmi“. Celkové skóre se pohybuje od 0 do 168. Subškála Emoční pohoda zahrnuje 6 položek měřených na 0-4 bodové škále. Celkové skóre pro subškálu emoční pohody je součet všech 6 položek (rozsah: 0-24). Vyšší skóre značí lepší PRO/QoL. V časovém rámci představují měsíce sledování měsíce po ukončení indukce (např. Měsíc sledování 2 jsou 2 měsíce po ukončení indukce) a měsíce prodloužení následného sledování představují měsíce po skončení 2 let normálního sledování (např. prodloužení sledování Měsíc 6 je 6 měsíců po ukončení normálního dvouletého sledování).
Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce); Následné prodloužení měsíce 6., 18. a 24
CFB ve skóre FACT-Lym-Functional Well-Being Sub-scale
Časové okno: Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce); Následné prodloužení měsíce 6., 18. a 24
FACT-Lym měří 5 dílčích škál, které zahrnují 42 položek; odpovědi na každou položku se pohybují od 0, „Vůbec ne“ do 4, „Velmi“. Celkové skóre se pohybuje od 0 do 168. Subškála Funkční pohoda zahrnuje 7 položek měřených na 0-4 bodové škále. Celkové skóre pro subškálu funkční pohody je součet všech 7 položek (rozsah: 0-28). Vyšší skóre značí lepší PRO/QoL. V časovém rámci představují měsíce sledování měsíce po ukončení indukce (např. Měsíc sledování 2 jsou 2 měsíce po ukončení indukce) a měsíce prodloužení následného sledování představují měsíce po skončení 2 let normálního sledování (např. prodloužení sledování Měsíc 6 je 6 měsíců po ukončení normálního dvouletého sledování).
Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce); Následné prodloužení měsíce 6., 18. a 24
CFB ve skóre dílčí škály FACT-Lym-Lymfom
Časové okno: Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce); Následné prodloužení měsíce 6., 18. a 24
FACT-Lym měří 5 dílčích škál, které zahrnují 42 položek; odpovědi na každou položku se pohybují od 0, „Vůbec ne“ do 4, „Velmi“. Celkové skóre se pohybuje od 0 do 168. Lymfomová škála zahrnuje 15 položek měřených na 0-4 bodové škále. Celkové skóre pro subškálu lymfomu je součet každých 15 položek (rozsah: 0-60). Vyšší skóre značí lepší PRO/QoL. V časovém rámci představují měsíce sledování měsíce po ukončení indukce (např. Měsíc sledování 2 jsou 2 měsíce po ukončení indukce) a měsíce prodloužení následného sledování představují měsíce po skončení 2 let normálního sledování (např. prodloužení sledování Měsíc 6 je 6 měsíců po ukončení normálního dvouletého sledování).
Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce); Následné prodloužení měsíce 6., 18. a 24
CFB v eurech Kvalita života 5 dimenze (EuroQoL-5D/EQ-5D) – Skóre užitečnosti profilu zdravotního stavu během indukční fáze
Časové okno: Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4 a 14
EQ-5D: dotazník hodnocený účastníkem pro hodnocení kvality života související se zdravím z hlediska jediného skóre užitečnosti. Komponenta Health State Profile hodnotí úroveň aktuálního zdraví pro 5 domén: mobilita, sebepéče, obvyklé aktivity, bolest a nepohodlí a úzkost a deprese; 1 znamená lepší zdravotní stav (bez problémů); 3 označuje nejhorší zdravotní stav („poutaný na lůžku“). Bodovací vzorec vyvinutý společností EuroQoL Group přiděluje užitnou hodnotu každé doméně v profilu. Skóre je transformováno a výsledkem je celkové skóre v rozmezí -0,594 až 1,000; vyšší skóre znamená lepší zdravotní stav. V časovém rámci představují měsíce sledování měsíce po ukončení indukce (např. Následný měsíc 2 jsou 2 měsíce po ukončení indukce). V rameni „Obinutuzumab + Bendamustin“ byli účastníci, kteří absolvovali následnou návštěvu 2. a 4. měsíc před zahájením udržovací léčby, hlášeni ve výsledcích indukční fáze pod „CFB ve 2. měsíci sledování“ a „CFB ve 4. měsíci následného sledování " Kategorie.
Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4 a 14
CFB v EuroQol 5D (EQ-5D) – skóre užitečnosti profilu zdravotního stavu během udržovací fáze
Časové okno: Výchozí stav, Měsíce následného sledování 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce) (Konec indukce = nahoru do měsíce 6)
EQ-5D: dotazník hodnocený účastníkem pro hodnocení kvality života související se zdravím z hlediska jediného skóre užitečnosti. Komponenta Health State Profile hodnotí úroveň aktuálního zdraví pro 5 domén: mobilita, sebepéče, obvyklé aktivity, bolest a nepohodlí a úzkost a deprese; 1 znamená lepší zdravotní stav (bez problémů); 3 označuje nejhorší zdravotní stav („poutaný na lůžku“). Bodovací vzorec vyvinutý společností EuroQoL Group přiděluje užitnou hodnotu každé doméně v profilu. Skóre je transformováno a výsledkem je celkové skóre v rozmezí -0,594 až 1,000; vyšší skóre znamená lepší zdravotní stav. Plánovalo se, že údaje pro tento výsledek budou hlášeny pouze pro skupinu „Obinutuzumab + Bendamustin“. V časovém rámci představují měsíce sledování měsíce po ukončení indukce (např. Následný měsíc 2 jsou 2 měsíce po ukončení indukce). Následné měsíce byly během udržovací fáze.
Výchozí stav, Měsíce následného sledování 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce) (Konec indukce = nahoru do měsíce 6)
Skóre CFB ve vizuální analogové škále (VAS) EQ-5D během indukční fáze
Časové okno: Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4 a 14
EQ-5D: dotazník hodnocený účastníkem pro hodnocení kvality života související se zdravím z hlediska hodnoty jediného indexu. Komponenta VAS hodnotí aktuální zdravotní stav na stupnici od 0 milimetrů (mm) (nejhorší představitelný zdravotní stav) do 100 mm (nejlepší představitelný zdravotní stav); vyšší skóre ukazuje na lepší zdravotní stav. V časovém rámci představují měsíce sledování měsíce po ukončení indukce (např. Následný měsíc 2 jsou 2 měsíce po ukončení indukce). V rameni „Obinutuzumab + Bendamustin“ byli účastníci, kteří absolvovali následnou návštěvu 2. a 4. měsíc před zahájením udržovací léčby, hlášeni ve výsledcích indukční fáze pod „CFB ve 2. měsíci sledování“ a „CFB ve 4. měsíci následného sledování " Kategorie.
Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4 a 14
Skóre CFB v EQ-5D VAS během fáze údržby
Časové okno: Výchozí stav, Měsíce následného sledování 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce) (konec indukce = nahoru do měsíce 6)
EQ-5D: dotazník hodnocený účastníkem pro hodnocení kvality života související se zdravím z hlediska hodnoty jediného indexu. Komponenta VAS hodnotí aktuální zdravotní stav na stupnici od 0 mm (nejhorší představitelný zdravotní stav) do 100 mm (nejlepší představitelný zdravotní stav); vyšší skóre ukazuje na lepší zdravotní stav. Plánovalo se, že údaje pro tento výsledek budou hlášeny pouze pro skupinu „Obinutuzumab + Bendamustin“. V časovém rámci představují měsíce sledování měsíce po ukončení indukce (např. Následný měsíc 2 jsou 2 měsíce po ukončení indukce). Následné měsíce byly během udržovací fáze.
Výchozí stav, Měsíce následného sledování 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce) (konec indukce = nahoru do měsíce 6)
CFB ve funkčním hodnocení léčby rakoviny – generické (FACT-G) skóre
Časové okno: Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce); Následné prodloužení měsíce 6., 18. a 24
FACT-G je součtem 4 dílčích škál (fyzická, sociální, emocionální a funkční pohoda) FACT-Lym, která zahrnuje celkem 27 položek; odpovědi na každou položku se pohybují od 0, „Vůbec ne“ do 4, „Velmi“. Celkové skóre se pohybuje od 0 do 108. Vyšší skóre značí lepší PRO/QoL. V časovém rámci představují měsíce sledování měsíce po ukončení indukce (např. Měsíc sledování 2 jsou 2 měsíce po ukončení indukce) a měsíce prodloužení následného sledování představují měsíce po skončení 2 let normálního sledování (např. prodloužení sledování Měsíc 6 je 6 měsíců po ukončení normálního dvouletého sledování).
Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce); Následné prodloužení měsíce 6., 18. a 24
CFB ve FACT-Lym Trial Outcome Index (TOI)
Časové okno: Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce); Následné prodloužení měsíce 6., 18. a 24
TOI je součet 3 subškál (fyzická pohoda, funkční pohoda a subškála Lymfom) FACT-Lym, která zahrnuje celkem 29 položek; odpovědi na každou položku se pohybují od 0, „Vůbec ne“ do 4, „Velmi“. Celkové skóre se pohybuje od 0 do 116. Vyšší skóre značí lepší PRO/QoL. V časovém rámci představují měsíce sledování měsíce po ukončení indukce (např. Měsíc sledování 2 jsou 2 měsíce po ukončení indukce) a měsíce prodloužení následného sledování představují měsíce po skončení 2 let normálního sledování (např. prodloužení sledování Měsíc 6 je 6 měsíců po ukončení normálního dvouletého sledování).
Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce); Následné prodloužení měsíce 6., 18. a 24
CFB v celkovém skóre FACT-Lym
Časové okno: Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce); Následné prodloužení měsíce 6., 18. a 24
Celkové skóre FACT-Lym je součet skóre fyzické pohody (7 položek), sociální/rodinné pohody (7 položek), emoční pohody (6 položek), funkční pohody (7 položek) a lymfomu dílčí škála (15 položek); odpovědi na každou položku se pohybují od 0, „Vůbec ne“ do 4, „Velmi“. Celkové skóre se pohybuje od 0 do 168. Vyšší skóre značí lepší PRO/QoL. V časovém rámci představují měsíce sledování měsíce po ukončení indukce (např. Měsíc sledování 2 jsou 2 měsíce po ukončení indukce) a měsíce prodloužení následného sledování představují měsíce po skončení 2 let normálního sledování (např. prodloužení sledování Měsíc 6 je 6 měsíců po ukončení normálního dvouletého sledování).
Výchozí stav, den 1 cyklů 3, 4, 5, konec indukční léčby (do 6. měsíce); Následné měsíce 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Závěrečné sledování (až 2 roky po ukončení indukce); Následné prodloužení měsíce 6., 18. a 24
Čas do zhoršení FACT-Lym TOI
Časové okno: Výchozí stav přibližně do 8,5 roku
Střední doba v měsíci od data randomizace do klinicky významného poklesu TOI od výchozí hodnoty nebo úmrtí, podle toho, co nastalo dříve. TOI: součet skóre fyzické pohody, skóre funkční pohody a subškála Lymfom FACT-Lym; celkem 29 položek, odpovědi na každou položku se pohybují od 0, „Vůbec ne“ do 4, „Velmi“. Celkové skóre se pohybuje od 0 do 116. Vyšší skóre značí lepší PRO/QoL. Klinicky významný pokles skóre TOI byl definován jako pokles alespoň o 6 bodů od výchozí hodnoty. Doba do zhoršení byla odhadnuta pomocí Kaplan-Meierovy metody a 95% CI pro medián byl vypočítán pomocí metody Brookmeyera a Crowleyho. V časovém rámci představují měsíce sledování měsíce po ukončení indukce (EOI) (např. Měsíc sledování 2 jsou 2 měsíce po ukončení indukce) a měsíce prodloužení následného sledování představují měsíce po skončení 2 let normálního sledování (např. prodloužení sledování Měsíc 6 je 6 měsíců po ukončení normálního dvouletého sledování).
Výchozí stav přibližně do 8,5 roku
Procento účastníků s definitivním zlepšením (DI) od výchozího stavu ve skóre FACT-Lym Instrument
Časové okno: Výchozí stav, Cyklus 5 Den 1 (C5D1) (Délka cyklu = 28 dní), Následné měsíce 6 (FUM6), 12 (FUM12), 18 (FUM18), 24 (FUM24), Následný měsíc prodloužení 6 (Prodloužení FUM6)
FACT-Lym: 42 položek v 5 subškálách. Odpovědi na každou položku se pohybují od 0 (Vůbec ne) do 4 (Velmi). Subškála FACT-Lym Lymfom zahrnuje 15 položek (celkové rozmezí skóre = 0-60). FACT-Lym TOI je součtem 3 subškál (fyzická pohoda, funkční pohoda, subškála lymfom) a zahrnuje 29 položek (celkové rozmezí skóre = 0-116). Celkové skóre FACT-Lym je součet 42 položek (celkové skóre se pohybuje v rozmezí 0-168). U všech výše uvedených, vyšší skóre značí lepší PRO/QoL. DI od výchozí hodnoty: alespoň 3-bodové zvýšení od výchozí hodnoty v subškále FACT-Lym Lymfom; alespoň 6bodové zvýšení od výchozí hodnoty ve FACT Lym TOI; alespoň 7bodový nárůst od výchozí hodnoty v celkových skóre FACT Lym. V časovém rámci představují měsíce sledování měsíce po EOI (např. Monitorovací měsíc 2 jsou 2 měsíce po EOI; EOI = do 6. měsíce).
Výchozí stav, Cyklus 5 Den 1 (C5D1) (Délka cyklu = 28 dní), Následné měsíce 6 (FUM6), 12 (FUM12), 18 (FUM18), 24 (FUM24), Následný měsíc prodloužení 6 (Prodloužení FUM6)

Spolupracovníci a vyšetřovatelé

Zde najdete lidi a organizace zapojené do této studie.

Sponzor

Spolupracovníci

Publikace a užitečné odkazy

Osoba odpovědná za zadávání informací o studiu tyto publikace poskytuje dobrovolně. Mohou se týkat čehokoli, co souvisí se studiem.

Obecné publikace

Termíny studijních záznamů

Tato data sledují průběh záznamů studie a předkládání souhrnných výsledků na ClinicalTrials.gov. Záznamy ze studií a hlášené výsledky jsou před zveřejněním na veřejné webové stránce přezkoumány Národní lékařskou knihovnou (NLM), aby se ujistily, že splňují specifické standardy kontroly kvality.

Hlavní termíny studia

Začátek studia (Aktuální)

30. dubna 2010

Primární dokončení (Aktuální)

30. září 2014

Dokončení studie (Aktuální)

30. listopadu 2018

Termíny zápisu do studia

První předloženo

28. ledna 2010

První předloženo, které splnilo kritéria kontroly kvality

28. ledna 2010

První zveřejněno (Odhad)

1. února 2010

Aktualizace studijních záznamů

Poslední zveřejněná aktualizace (Aktuální)

13. ledna 2020

Odeslaná poslední aktualizace, která splnila kritéria kontroly kvality

20. prosince 2019

Naposledy ověřeno

1. prosince 2019

Více informací

Tyto informace byly beze změn načteny přímo z webu clinicaltrials.gov. Máte-li jakékoli požadavky na změnu, odstranění nebo aktualizaci podrobností studie, kontaktujte prosím register@clinicaltrials.gov. Jakmile bude změna implementována na clinicaltrials.gov, bude automaticky aktualizována i na našem webu .

Předplatit