- ICH GCP
- Registr klinických studií v USA
- Klinická studie NCT04161495
Fáze 3, otevřená intervenční studie intravenózního rekombinantního koagulačního faktoru VIII Fc-von Willebrand Factor-XTEN fúzního proteinu, Efanesoctocog Alfa (BIVV001), u pacientů s těžkou hemofilií A (XTEND-1)
Otevřená, multicentrická studie fáze 3 bezpečnosti, účinnosti a farmakokinetiky intravenózního rekombinantního koagulačního faktoru VIII Fc-von Willebrand Factor-XTEN Fusion Protein (rFVIIIFc-VWF-XTEN; BIVV001) u dříve léčených pacientů ve věku ≥ 12 let S těžkou hemofilií A
Primární cíl:
- Vyhodnotit účinnost BIVV001 jako profylaktické léčby v rameni profylaxe.
Sekundární cíle:
- Vyhodnotit účinnost BIVV001 jako profylaktické léčby.
- Vyhodnotit účinnost BIVV001 v léčbě krvácivých epizod
- Vyhodnotit spotřebu BIVV001 pro prevenci a léčbu krvácivých příhod
- Vyhodnotit účinek profylaxe BIVV001 na výsledky zdraví kloubů
- Vyhodnotit účinek profylaxe BIVV001 na výsledky kvality života (QoL).
- Vyhodnotit účinnost BIVV001 pro perioperační management
- Vyhodnotit bezpečnost a snášenlivost léčby BIVV001
- K posouzení farmakokinetiky (PK) BIVV001 na základě 1-stupňových testů aktivovaného parciálního tromboplastinového času (aPTT) a 2-stupňových testů chromogenní aktivity FVIII
Přehled studie
Postavení
Podmínky
Intervence / Léčba
Detailní popis
Účastníci v rameni profylaxe dostanou týdenní profylaktickou dávku BIVV001 po dobu 52 týdnů. Účastníci v rameni na vyžádání budou dostávat BIVV001 na vyžádání po dobu 26 týdnů, po nichž bude následovat přechod na týdenní profylaxi po dobu dalších 26 týdnů.
Sponzor plánuje provést dlouhodobou bezpečnostní zkoušku. Zápis do této otevřené rozšířené studie bude nabídnut pacientům, kteří dokončí období léčby na základě kritérií způsobilosti.
Typ studie
Zápis (Aktuální)
Fáze
- Fáze 3
Kontakty a umístění
Studijní místa
-
-
-
Buenos Aires, Argentina
- Investigational Site Number 136
-
Buenos Aires, Argentina
- Investigational Site Number 137
-
Mendoza, Argentina
- Investigational Site Number 139
-
-
-
-
-
Perth, Austrálie
- Investigational Site Number 121
-
Sydney, Austrálie
- Investigational Site Number 122
-
-
-
-
-
Brussels, Belgie
- Investigational Site Number 161
-
-
-
-
-
Campinas, Brazílie
- Investigational Site Number 181
-
-
-
-
-
Plovdiv, Bulharsko
- Investigational Site Number 171
-
Sofia, Bulharsko
- Investigational Site Number 172
-
-
-
-
-
Brest, Francie
- Investigational Site Number 281
-
Lille, Francie
- Investigational Site Number 283
-
Lyon, Francie
- Investigational Site Number 282
-
Marseille, Francie
- Investigational Site Number 284
-
-
-
-
-
Utrecht, Holandsko
- Investigational Site Number 641
-
-
-
-
-
Milan, Itálie
- Investigational Site Number 402
-
Vicenza, Itálie
- Investigational Site Number 401
-
-
-
-
-
Kawasaki, Japonsko
- Investigational Site Number 426
-
Kitakyushu, Japonsko
- Investigational Site Number 423
-
Nagoya, Japonsko
- Investigational Site Number 425
-
Nara, Japonsko
- Investigational Site Number 422
-
Tokyo, Japonsko
- Investigational Site Number 421
-
Tokyo, Japonsko
- Investigational Site Number 424
-
-
-
-
-
Daegu, Jižní Korea
- Investigational Site Number 603
-
Seoul, Jižní Korea
- Investigational Site Number 600
-
Seoul, Jižní Korea
- Investigational Site Number 601
-
-
-
-
-
Hamilton, Kanada
- Investigational Site Number 202
-
Hamilton, Kanada
- Investigational Site Number 205
-
-
-
-
-
Budapest, Maďarsko
- Investigational Site Number 312
-
Debrecen, Maďarsko
- Investigational Site Number 314
-
-
-
-
-
Durango, Mexiko
- Investigational Site Number 435
-
-
-
-
-
Berlin, Německo
- Investigational Site Number 304
-
Bonn, Německo
- Investigational Site Number 302
-
Frankfurt, Německo
- Investigational Site Number 303
-
-
-
-
-
Basingstoke, Spojené království
- Investigational Site Number 581
-
London, Spojené království
- Investigational Site Number 581
-
-
-
-
California
-
Los Angeles, California, Spojené státy, 90007-2664
- Investigational Site Number 920
-
Los Angeles, California, Spojené státy, 90027
- Investigational Site Number 921
-
San Diego, California, Spojené státy, 92121
- Investigational Site Number 911
-
-
Florida
-
Gainesville, Florida, Spojené státy, 32610
- Investigational Site Number 917
-
-
Michigan
-
Ann Arbor, Michigan, Spojené státy, 48109
- Investigational Site Number 919
-
Lansing, Michigan, Spojené státy, 48824
- Investigational Site Number 908
-
-
Nevada
-
Las Vegas, Nevada, Spojené státy, 89113
- Investigational Site Number 906
-
-
Washington
-
Seattle, Washington, Spojené státy, 98101-3932
- Investigational Site Number 902
-
-
-
-
-
Chang-hua, Tchaj-wan
- Investigational Site Number 531
-
Taipei, Tchaj-wan
- Investigational Site Number 532
-
-
-
-
-
Athens, Řecko
- Investigational Site Number 321
-
-
-
-
-
Madrid, Španělsko
- Investigational Site Number 521
-
-
Kritéria účasti
Kritéria způsobilosti
Věk způsobilý ke studiu
Přijímá zdravé dobrovolníky
Popis
Kritéria pro zařazení :
- Účastník, muž nebo žena, musí být v době podpisu informovaného souhlasu starší 12 let včetně.
- Těžká hemofilie A, definovaná jako
- Předchozí léčba hemofilie A (profylaxe nebo na vyžádání) jakýmkoli rekombinantním a/nebo z plazmy odvozeným FVIII nebo kryoprecipitátem po dobu alespoň 150 ED.
Současný režim zahrnuje jedno z následujících:
- Režim profylaktické léčby přípravkem FVIII nebo profylaktická léčba emicizumabem po dobu nejméně 6 měsíců během předchozích 12 měsíců. Je třeba vzít v úvahu vhodnou dobu vymývání.
Režim na vyžádání s přípravkem FVIII s anamnézou alespoň 12 krvácivých příhod v předchozích 12 měsících nebo alespoň 6 krvácivých příhod v předchozích 6 měsících před zařazením do studie.
- Účastník na vyžádání souhlasí s přechodem na režim profylaktické léčby po 26 týdnech období na vyžádání.
- Ochota a schopnost účastníka nebo náhradníka (pečovatele nebo člena rodiny ve věku ≥ 18 let) absolvovat školení v používání studijního elektronického deníku pacienta (ePD) a používat ePD v průběhu studie.
- Schopnost účastníka nebo jeho zákonně zmocněného zástupce (např. rodič nebo zákonný zástupce) porozumět účelu a rizikům studie, ochoten a schopen splnit požadavky studie a poskytnout podepsaný a datovaný informovaný souhlas nebo souhlas (podle potřeby ) a oprávnění používat chráněné zdravotní informace v souladu s národními a místními předpisy o ochraně soukromí účastníků.
Kritéria vyloučení:
- Klinicky významné onemocnění jater.
- Závažná aktivní bakteriální nebo virová infekce (jiná než chronická hepatitida nebo HIV) přítomná do 30 dnů od screeningu.
- Jiné známé poruchy koagulace kromě hemofilie A.
- Anamnéza přecitlivělosti nebo anafylaxe související s jakýmkoliv přípravkem FVIII
- Pozitivní výsledky inhibitorů, definované jako ≥0,6 BU/ml při screeningu. Anamnéza pozitivního inhibitorového testu definovaného jako ≥0,6 BU/ml. Rodinná anamnéza inhibitorů nevylučuje účastníka.
- Použití emicizumabu během 20 týdnů před screeningem
- Velká operace do 8 týdnů před screeningem.
Výše uvedené informace nejsou určeny k tomu, aby obsahovaly všechny úvahy relevantní pro potenciální účast pacienta v klinickém hodnocení.
Studijní plán
Jak je studie koncipována?
Detaily designu
- Primární účel: Léčba
- Přidělení: Nerandomizované
- Intervenční model: Paralelní přiřazení
- Maskování: Žádné (otevřený štítek)
Zbraně a zásahy
Skupina účastníků / Arm |
Intervence / Léčba |
|---|---|
|
Experimentální: Rameno A: Profylaxe
Účastníci, kteří byli na profylaxi přípravkem FVIII před studií EFC16293, včetně účastníků, kteří přešli ze studie OBS16221, dostávali BIVV001 50 mezinárodních jednotek na kilogram (IU/kg) intravenózní (IV) injekcí jednou týdně (QW) po dobu 52 týdnů v aktuální studii.
Účastníci studie OBS16221 s 6měsíčními historickými údaji o profylaxi prodávaným produktem FVIII před zařazením byli analyzováni jako podskupina (pojmenovaná jako: Rameno A: Historická profylaxe [OBS16221]) v analýze měření výsledku.
|
Léková forma: injekční roztok Cesta podání: IV injekce
|
|
Experimentální: Rameno B: On-Demand, pak profylaxe
Účastníci, kteří byli před studií EFC16293 v léčebném režimu na vyžádání s produktem FVIII, včetně účastníků, kteří přešli ze studie OBS16221, dostali BIVV001 50 IU/kg IV jako léčbu na vyžádání (podle potřeby pro léčbu krvácení epizod) od 1. do 26. týdne v aktuální studii.
V týdnu 26 byli účastníci v rameni B převedeni na profylaxi a dostávali BIVV001 50 IU/kg, IV injekci QW až do týdne 52.
|
Léková forma: injekční roztok Cesta podání: IV injekce
|
Co je měření studie?
Primární výstupní opatření
Měření výsledku |
Popis opatření |
Časové okno |
|---|---|---|
|
Odhadovaná anualizovaná míra krvácení (ABR) v rameni A: Profylaxe
Časové okno: Výchozí stav do týdne 52
|
ABR je roční počet léčených krvácivých epizod (BE) na účastníka za rok.
Léčená epizoda krvácení: jakýkoli výskyt krvácení, který vyžadoval podání BIVV001.
Začalo to první známkou krvácení a skončilo ne více než 72 hodin po poslední injekci k léčbě krvácivé epizody, jakékoli následné krvácení na stejném místě/injekce podané kratší nebo rovné (<=) 72 hodin od předchozí injekce byly považovány za stejné krvácení epizoda.
ABR = počet léčených BE během období účinnosti (EP)/počet dní během EP*365,25.
EP odráží součet všech časových intervalů, během kterých byli účastníci léčeni BIVV001 podle ramen studie a léčebných režimů.
Tato výsledná míra (OM) představuje odhadované výsledky (tj. výsledky odhadnuté přizpůsobením negativního binomického [NB] regresního modelu na datech shromážděných během EP).
|
Výchozí stav do týdne 52
|
|
Pozorovaná anualizovaná míra krvácení v rameni A: Profylaxe
Časové okno: Výchozí stav do týdne 52
|
ABR je roční počet léčených krvácivých příhod na účastníka za rok.
Léčená epizoda krvácení: jakýkoli výskyt krvácení, který vyžadoval podání BIVV001.
Začalo to od 1. známky krvácení a skončilo ne více než 72 hodin po poslední injekci k léčbě krvácivé epizody, jakékoli následné krvácení na stejném místě/injekce podané <=72 hodin od předchozí injekce byly považovány za stejnou krvácivou epizodu.
ABR=počet léčených krvácivých epizod během EP/počet dní během EP*365,25.
EP odráží součet všech časových intervalů, během kterých byli účastníci léčeni BIVV001 podle ramen studie a léčebných režimů.
Tento OM představuje pozorované výsledky (tj. hodnoty deskriptivní statistiky založené na datech shromážděných během EP).
|
Výchozí stav do týdne 52
|
Sekundární výstupní opatření
Měření výsledku |
Popis opatření |
Časové okno |
|---|---|---|
|
Odhadovaná anualizovaná míra krvácení během období účinnosti v rameni A: Profylaxe – analýza non-inferiority
Časové okno: Historická profylaxe: Od 6 měsíců (před vstupem do studie EFC16293) do dne před zařazením do EFC16293; Profylaxe BIVV001: Výchozí stav do 52. týdne aktuální studie EFC16293
|
ABR je roční počet léčených krvácivých příhod na účastníka za rok.
Léčená epizoda krvácení: jakýkoli výskyt krvácení, který vyžadoval podání BIVV001.
Začalo to od 1. známky krvácení a skončilo ne více než 72 hodin po poslední injekci k léčbě krvácivé epizody, jakékoli následné krvácení na stejném místě/injekce podané <=72 hodin od předchozí injekce byly považovány za stejnou krvácivou epizodu.
ABR=počet léčených krvácivých epizod během EP/počet dní během EP*365,25.
EP odráží součet všech časových intervalů, během kterých byli účastníci léčeni BIVV001 podle ramen studie a léčebných režimů.
Tento OM představuje odhadované výsledky (tj. získané výsledky odhadnuté přizpůsobením NB regresního modelu na datech shromážděných během EP).
|
Historická profylaxe: Od 6 měsíců (před vstupem do studie EFC16293) do dne před zařazením do EFC16293; Profylaxe BIVV001: Výchozí stav do 52. týdne aktuální studie EFC16293
|
|
Pozorovaná anualizovaná míra krvácení během období účinnosti v profylaxi – analýza non-inferiority
Časové okno: Historická profylaxe: Od 6 měsíců (před vstupem do studie EFC16293) do dne před zařazením do EFC16293; BIVV001 Profylaxe: Výchozí stav do 52. týdne aktuální studie EFC16293
|
ABR je roční počet léčených krvácivých příhod na účastníka za rok.
Léčená epizoda krvácení: jakýkoli výskyt krvácení, který vyžadoval podání BIVV001.
Začalo to od 1. známky krvácení a skončilo ne více než 72 hodin po poslední injekci k léčbě krvácivé epizody, jakékoli následné krvácení na stejném místě/injekce podané <=72 hodin od předchozí injekce byly považovány za stejnou krvácivou epizodu.
ABR=počet léčených krvácivých epizod během EP/počet dní během EP*365,25.
EP odráží součet všech časových intervalů, během kterých byli účastníci léčeni BIVV001 podle ramen studie a léčebných režimů.
Tento OM představuje pozorované výsledky (tj. hodnoty deskriptivní statistiky založené na datech shromážděných během EP).
|
Historická profylaxe: Od 6 měsíců (před vstupem do studie EFC16293) do dne před zařazením do EFC16293; BIVV001 Profylaxe: Výchozí stav do 52. týdne aktuální studie EFC16293
|
|
Odhadovaná anualizovaná míra krvácení během období účinnosti v rameni A: Profylaxe – analýza nadřazenosti
Časové okno: Historická profylaxe: Od 6 měsíců (před vstupem do studie EFC16293) do dne před zařazením do EFC16293; BIVV001 Profylaxe: Výchozí stav do 52. týdne aktuální studie EFC16293
|
ABR je roční počet léčených krvácivých příhod na účastníka za rok.
Léčená epizoda krvácení: jakýkoli výskyt krvácení, který vyžadoval podání BIVV001.
Začalo to od 1. známky krvácení a skončilo ne více než 72 hodin po poslední injekci k léčbě krvácivé epizody, jakékoli následné krvácení na stejném místě/injekce podané <=72 hodin od předchozí injekce byly považovány za stejnou krvácivou epizodu.
ABR=počet léčených krvácivých epizod během EP/počet dní během EP*365,25.
EP odráží součet všech časových intervalů, během kterých byli účastníci léčeni BIVV001 podle ramen studie a léčebných režimů.
Tento OM představuje odhadované výsledky (tj. získané výsledky odhadnuté přizpůsobením NB regresního modelu na datech shromážděných během EP).
|
Historická profylaxe: Od 6 měsíců (před vstupem do studie EFC16293) do dne před zařazením do EFC16293; BIVV001 Profylaxe: Výchozí stav do 52. týdne aktuální studie EFC16293
|
|
Pozorovaná anualizovaná míra krvácení během období účinnosti v rameni A: Profylaxe – analýza nadřazenosti
Časové okno: Historická profylaxe: Od 6 měsíců (před vstupem do studie EFC16293) do dne před zařazením do EFC16293; BIVV001 Profylaxe: Výchozí stav do 52. týdne aktuální studie EFC16293
|
ABR je roční počet léčených krvácivých příhod na účastníka za rok.
Léčená epizoda krvácení: jakýkoli výskyt krvácení, který vyžadoval podání BIVV001.
Začalo to od 1. známky krvácení a skončilo ne více než 72 hodin po poslední injekci k léčbě krvácivé epizody, jakékoli následné krvácení na stejném místě/injekce podané <=72 hodin od předchozí injekce byly považovány za stejnou krvácivou epizodu.
ABR=počet léčených krvácivých epizod během EP/počet dní během EP*365,25.
EP odráží součet všech časových intervalů, během kterých byli účastníci léčeni BIVV001 podle ramen studie a léčebných režimů.
Tento OM představuje pozorované výsledky (tj. hodnoty deskriptivní statistiky založené na datech shromážděných během EP).
|
Historická profylaxe: Od 6 měsíců (před vstupem do studie EFC16293) do dne před zařazením do EFC16293; BIVV001 Profylaxe: Výchozí stav do 52. týdne aktuální studie EFC16293
|
|
Změna od výchozího stavu v dotazníku kvality života souvisejícího se zdravím pro dospělé (Haem-A-QOL) od výchozího stavu v 52. týdnu ve skupině A: Profylaxe
Časové okno: Výchozí stav, týden 52
|
Haem-A-QoL je dotazník hlášený účastníky určený pro dospělé účastníky (starší nebo rovnající se [>=] 17 letům) s hemofilií; a sestával ze 46 položek zahrnujících 10 domén (fyzické zdraví [5 položek], pocity [4 položky], pohled na sebe [5 položek], sport a volný čas [5 položek], práce a škola [4 položky], zabývající se hemofilií [ 3 položky], léčba [8 položek], budoucnost [5 položek], plánování rodiny [4 položky], partnerství a sexualita [3 položky]).
Položky byly hodnoceny podle pěti možností odpovědi: nikdy, zřídka, někdy, často nebo pořád.
Nezpracované skóre pro doménu fyzického zdraví bylo transformováno na stupnici v rozsahu od 0 do 100, kde nižší skóre označovalo lepší fyzické zdraví.
V tomto OM byla uvedena změna od výchozí hodnoty ve skóre fyzické oblasti zdraví.
|
Výchozí stav, týden 52
|
|
Změna od výchozí hodnoty v pacientech hlášených výsledcích měření Informační systémy (PROMIS) Intenzita bolesti 3a Skóre v 52. týdnu v rameni A: Profylaxe
Časové okno: Výchozí stav, týden 52
|
PROMIS je systém spolehlivých a přesných měření zdravotního stavu hlášeného účastníky.
Opatření PROMIS pokrývají fyzické, duševní a sociální zdraví a lze je použít u mnoha chronických stavů.
PROMIS – Intenzita bolesti – Krátký formulář 3a se skládal ze 3 otázek, účastníci uváděli intenzitu bolesti za posledních 7 dní.
Každá otázka měla 5 odpovědí hodnocených mezi 1 (bez bolesti) až 5 (velmi silná bolest).
Celkové skóre intenzity bolesti PROMIS 3a bylo od 3 (žádná bolest) do 15 (velmi silná bolest), kde vyšší skóre indikovalo intenzivnější bolest.
Celkové hrubé skóre bylo převedeno na T-skóre, které změnilo hrubé skóre na standardizované skóre s průměrem 50 a standardní odchylkou (SD) 10.
Vyšší PROMIS T-skóre představovalo nejhorší výsledek.
Pro intenzitu bolesti PROMIS 3a bylo T-skóre 60 o jednu SD horší než průměr.
|
Výchozí stav, týden 52
|
|
Změna od výchozí hodnoty v celkovém skóre hemofilie kloubního zdraví (HJHS) v 52. týdnu v rameni A: Profylaxe
Časové okno: Výchozí stav, týden 52
|
HJHS je ověřený 11bodový bodovací nástroj vyvinutý pro hodnocení zdraví kloubů u účastníků s hemofilií.
Zahrnovalo hodnocení loktů, kolenních a hlezenních kloubů: otok (0 až 3), trvání otoku (0 a 1), svalová atrofie (0 až 2), krepitus při pohybu (0 až 2), ztráta flexe (0 až 3), ztráta extenze (0 až 3), bolest kloubů (0 až 2) a síla (0 až 4), v každé položce 0 = žádné a vyšší skóre = vážné poškození a globální chůze (chůze, schody, běh, poskakování na 1 noze) skóre na stupnici se pohybovalo od 0 do 4, kde 0 = všechny dovednosti v normálním limitu a 4 = žádné dovednosti v normálních limitech).
Celkové skóre HJHS = součet součtů kloubů (0 až 120) + celková chůze (1 až 4) a pohybovalo se od 0 (žádné poškození kloubu) do 124 (závažné poškození kloubu), kde vyšší skóre indikovalo vážné poškození kloubu.
|
Výchozí stav, týden 52
|
|
Anualizovaná míra krvácení podle typu krvácení (spontánní, traumatické a neznámý typ)
Časové okno: Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
ABR: roční počet léčených krvácivých epizod na účastníka za rok.
EP odráží součet všech časových intervalů, během kterých byli účastníci léčeni BIVV001 podle ramen studie a léčebných režimů.
Léčená krvácivá epizoda: epizoda, která začala od 1. známky krvácení a skončila ne více než 72 hodin po poslední injekci k léčbě krvácivé epizody, jakékoli následné krvácení na stejném místě/injekce podané <=72 hodin od předchozí injekce byly považovány za stejnou krvácivou epizodu.
Jakékoli krvácení z jiného místa bylo považováno za samostatnou krvácivou epizodu, bez ohledu na dobu od poslední injekce.
Spontánní krvácení: epizoda krvácení bez přispívajícího faktoru (určité trauma/předchozí „namáhavá“ aktivita).
Traumatické krvácení: epizoda krvácení se známým/předpokládaným důvodem krvácení.
|
Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
|
Anualizovaná míra krvácení podle místa krvácení (klouby, svaly, vnitřní a kůže/sliznice)
Časové okno: Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
ABR: roční počet léčených krvácivých epizod na účastníka za rok.
Období účinnosti odráží součet všech časových intervalů, během kterých byli účastníci léčeni BIVV001 podle ramen studie a léčebných režimů.
Léčená krvácivá epizoda: epizoda, která začala od 1. známky krvácení a skončila ne více než 72 hodin po poslední injekci k léčbě krvácivé epizody, jakékoli následné krvácení na stejném místě/injekce podané <=72 hodin od předchozí injekce byly považovány za stejnou krvácivou epizodu.
Jakékoli krvácení z jiného místa bylo považováno za samostatnou krvácivou epizodu, bez ohledu na dobu od poslední injekce.
Spontánní krvácení: epizoda krvácení bez přispívajícího faktoru (určité trauma/předchozí „namáhavá“ aktivita).
Traumatické krvácení: epizoda krvácení se známým/předpokládaným důvodem krvácení.
|
Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
|
Anualizovaná míra krvácení pro všechny epizody krvácení
Časové okno: Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
ABR: roční počet všech krvácivých (léčených i neléčených) epizod/účastník/rok. ABR = počet všech krvácivých epizod během EP/počet dní v EP*365,25.
EP odráží součet všech časových intervalů, během kterých byli účastníci léčeni BIVV001 podle ramen studie a léčebných režimů.
Epizoda krvácení: epizoda začala od 1. známky krvácení a skončila ne více než 72 hodin po poslední injekci k léčbě krvácivé epizody, jakékoli následné krvácení na stejném místě/injekce podané <=72 hodin od předchozí injekce byly považovány za stejnou krvácivou epizodu.
Jakékoli krvácení z jiného místa: považováno za samostatnou epizodu krvácení, bez ohledu na dobu od poslední injekce.
Spontánní: krvácení bez přispívajícího faktoru (určité trauma/předchozí „namáhavá“ činnost).
Traumatické: krvácení se známým/předpokládaným důvodem.
|
Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
|
Anualizovaná míra krvácení: Porovnání mezi účastníky v rameni B
Časové okno: Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
ABR je roční počet léčených krvácivých příhod na účastníka za rok.
Léčená epizoda krvácení: jakýkoli výskyt krvácení, který vyžadoval podání BIVV001.
Začalo to od 1. známky krvácení a skončilo ne více než 72 hodin po poslední injekci k léčbě krvácivé epizody, jakékoli následné krvácení na stejném místě/injekce podané <=72 hodin od předchozí injekce byly považovány za stejnou krvácivou epizodu.
ABR = (počet léčených krvácivých epizod během EP/počet dní během EP*365,25.
EP odráží součet všech časových intervalů, během kterých byli účastníci léčeni BIVV001 podle ramen studie a léčebných režimů.
|
Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
|
Procento účastníků, kteří dosáhli úrovně aktivity faktoru VIII (FVIII) nad 1 %, 5 %, 10 %, 15 % a 20 % v rameni A: Profylaxe
Časové okno: Výchozí stav do týdne 52
|
Úroveň aktivity FVIII byla měřena pomocí jednofázového testu srážení založeného na aktivovaném parciálním tromboplastinovém čase (aPTT).
Procento účastníků, kteří dosáhli v ustáleném stavu minimální úrovně aktivity FVIII nad (>) 1 %, 5 %, 10 %, 15 % a 20 %, bylo v této OM hlášeno pro rameno A: Profylaxe.
Účastníci byli počítáni ve více než jednom řádku, podle potřeby.
|
Výchozí stav do týdne 52
|
|
Počet injekcí BIVV001 potřebných k léčbě epizody krvácení
Časové okno: Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
Počet injekcí potřebných k vyřešení každé krvácivé epizody byl zprůměrován napříč všemi krvácivými epizodami na účastníka.
Krvácavá epizoda byla definována jako epizoda, která začala první známkou krvácení a skončila ne více než 72 hodin po poslední injekci k léčbě krvácivé epizody, jakékoli následné krvácení na stejném místě nebo injekce podané <=72 hodin od předchozí injekce byly považovány za stejné krvácivá epizoda.
|
Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
|
Celková dávka BIVV001 nutná k léčbě epizody krvácení
Časové okno: Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
Celková dávka (IU/kg) použitá k vyřešení každé krvácivé epizody byla zprůměrována ze všech krvácivých epizod na účastníka.
Krvácavá epizoda byla definována jako epizoda, která začala první známkou krvácení a skončila ne více než 72 hodin po poslední injekci k léčbě krvácivé epizody, jakékoli následné krvácení na stejném místě nebo injekce podané <=72 hodin od předchozí injekce byly považovány za stejné krvácivá epizoda.
|
Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
|
Procento epizod krvácení léčených jednou injekcí BIVV001
Časové okno: Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
Krvácavá epizoda byla definována jako epizoda, která začala první známkou krvácení a skončila ne více než 72 hodin po poslední injekci k léčbě krvácivé epizody, jakékoli následné krvácení na stejném místě nebo injekce podané <=72 hodin od předchozí injekce byly považovány za stejné krvácivá epizoda.
V tomto OM bylo uvedeno procento epizod krvácení (ze všech epizod krvácení), které byly léčeny jednou injekcí.
|
Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
|
Procento účastníků s odezvou na léčbu BIVV001 na základě 4bodové škály odezvy Mezinárodní společnosti pro trombózu a hemostázu (ISTH)
Časové okno: Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
Reakce účastníka související s každou injekcí BIVV001 pro léčbu krvácení byla hodnocena pomocí ISTH 4-bodové škály odezvy kategorizované jako: Výborná (úplná úleva od bolesti/úplné vymizení známek krvácení), Dobrá (významná úleva od bolesti/zlepšení známek krvácení). krvácení), střední (mírná úleva od bolesti/zlepšení známek krvácení) a žádné (žádné nebo minimální zlepšení/zhoršení stavu).
Hodnocení epizody krvácení bylo provedeno přibližně 72 hodin po počáteční léčbě.
Epizoda krvácení byla definována jako epizoda, která začala od prvního příznaku krvácení a skončila ne více než 72 hodin po poslední léčbě krvácení, během níž byly jakékoli příznaky krvácení na stejném místě nebo injekce <=72 hodin od sebe považovány za stejnou krvácivou epizodu.
Účastníci byli počítáni ve více než jednom řádku, podle potřeby.
|
Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
|
Globální hodnocení reakce účastníka na léčbu BIVV001 ze strany lékařů
Časové okno: Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
Lékaři hodnotili odpověď účastníka na léčbu BIVV001 pomocí 4bodové škály odpovědí: Vynikající = epizody krvácení (BE) reagovaly na méně než/obvyklý počet injekcí/méně než/obvyklá dávka FVIII/míra krvácení z průniku během profylaxe byla <= obvykle pozorováno; Efektivní = většina BE reagovala na stejný počet injekcí a dávku, ale některé vyžadovaly více injekcí/vyšší dávky/došlo k mírnému zvýšení rychlosti krvácení z průniku; částečně účinná = BE nejčastěji vyžadovala více injekcí a/nebo vyšší dávky, než se očekávalo/adekvátní prevence krvácení z průniku během profylaxe vyžadovala častější injekce a/nebo vyšší dávky; Neúčinné = rutinní selhání kontroly hemostázy nebo hemostatické kontroly vyžaduje další látky.
Procenta byla založena na celkovém počtu odpovědí.
|
Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
|
Celková anualizovaná spotřeba BIVV001 na účastníka
Časové okno: Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
Celková anualizovaná spotřeba BIVV001 (v IU/kg) byla vypočtena pro každého účastníka jako: Celková IU/kg BIVV001 během EP děleno celkovým počtem dnů během EP*365,25.
EP odráží součet všech časových intervalů, během kterých byli účastníci léčeni BIVV001 podle ramen studie a léčebných režimů.
|
Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
|
Změna skóre domény kloubního zdravotního skóre (HJHS) od výchozí hodnoty v 52. týdnu v rameni A: Profylaxe
Časové okno: Výchozí stav, týden 52
|
HJHS je ověřený 11bodový bodovací nástroj vyvinutý pro hodnocení zdraví kloubů u účastníků s hemofilií.
Pro lokty, kolena a hlezenní klouby byly hodnoceny následující domény: otok (skóre 0 = žádný otok až 3 = závažný), trvání otoku (skóre 0 = žádný otok a 1 = >= 6 měsíců), svalová atrofie (skóre 0 = žádné do 2 = závažné), krepitus při pohybu (skóre 0 = žádné až 2 = závažné), ztráta flexe (skóre 0 = <5' až 3 = >20'), ztráta extenze (skóre 0 = <5' až 3 = > 20'), bolest kloubů (skóre 0 = žádná bolest při aktivním rozsahu pohybu do 2 = bolest při aktivním rozsahu) a síla (skóre 0 = drží testovací pozici s maximálním odporem do 4 = stopa/žádná svalová kontrakce), v každé položce 0 = žádné a vyšší skóre = vážné poškození.
|
Výchozí stav, týden 52
|
|
Odhadovaná anualizovaná míra krvácení do kloubu (AJBR)
Časové okno: Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
AJBR: roční počet kloubních krvácení/účastník/rok. ABR = počet léčených epizod krvácení do kloubů během EP dělený celkovým počtem dnů během EP*365,25.
Epizoda krvácení do kloubů: neobvyklý pocit v kloubu („aura“) v kombinaci s 1) rostoucím otokem/teplem na kůži, kloubu; 2) zvyšující se bolest nebo 3) progresivní ztráta rozsahu pohybu nebo potíže s používáním končetiny ve srovnání se základní linií.
Epizoda krvácení (BE): epizoda, která začala od prvního příznaku krvácení a skončila ne více než 72 hodin po poslední léčbě krvácení, během níž byly jakékoli příznaky krvácení na stejném místě/injekcích <=72 hodin od sebe považovány za stejnou krvácivou epizodu.
EP odráží součet všech časových intervalů, během kterých byli účastníci léčeni BIVV001 podle ramen studie a léčebných režimů.
|
Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
|
Pozorovaná anualizovaná míra krvácení do kloubu (AJBR)
Časové okno: Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
AJBR: roční počet kloubních krvácení/účastník/rok. ABR = počet léčených epizod krvácení do kloubů během EP dělený celkovým počtem dnů během EP*365,25.
Epizoda krvácení do kloubu: neobvyklý pocit v kloubu („aura“) s 1) v kombinaci se zvyšujícím se otokem/teplem na kůži, kloubu; 2) zvyšující se bolest nebo 3) progresivní ztráta rozsahu pohybu nebo potíže s používáním končetiny ve srovnání se základní linií.
BE: epizoda, která začala od prvních známek krvácení a skončila ne více než 72 hodin po poslední léčbě krvácení, během níž byly jakékoli příznaky krvácení na stejném místě/injekcích s odstupem <= 72 hodin považovány za stejnou krvácivou epizodu.
EP odráží součet všech časových intervalů, během kterých byli účastníci léčeni BIVV001 podle ramen studie a léčebných režimů.
|
Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
|
Celkový počet vyřešených cílových kloubů u účastníků v 52. týdnu v rameni A: Profylaxe
Časové okno: 52. týden
|
Cílový kloub na začátku byl definován jako velký kloub s >=3 epizodami spontánního krvácení v po sobě jdoucích 6měsíčních obdobích před vstupem do studie, zachycené na začátku.
Cílový kloub vyřešený byl definován jako <=2 spontánní krvácení do tohoto kloubu během 12 měsíců nepřetržité expozice.
Byl hlášen celkový počet cílových kloubů vyřešených v 52. týdnu.
|
52. týden
|
|
Změna od výchozího stavu v dotazníku kvality života souvisejícího se zdravím pro dospělé celkové skóre v týdnu 52 v rameni A: Profylaxe
Časové okno: Výchozí stav, týden 52
|
Haem-A-QoL: dotazník hlášený účastníky určený pro dospělé účastníky (>=17 let) s hemofilií; a sestával ze 46 položek zahrnujících 10 domén (fyzické zdraví [5 položek], pocity [4 položky], pohled na sebe [5 položek], sport a volný čas [5 položek], práce a škola [4 položky], zabývající se hemofilií [ 3 položky], léčba [8 položek], budoucnost [5 položek], plánování rodiny [4 položky], partnerství a sexualita [3 položky]).
Položky byly hodnoceny podle 5 možností odpovědi: 1=nikdy, 2=zřídka, 3=někdy,4=často a 5=stále a vyšší skóre představuje větší poškození.
Nezpracované skóre pro každou doménu bylo transformováno na stupnici v rozmezí 0 až 100, kde nižší skóre označovalo lepší fyzické zdraví.
Celkové skóre Haem-A-QoL bylo průměrem skóre všech domén a pohybovalo se od 0 do 100, kde nižší skóre = lepší kvalita života.
|
Výchozí stav, týden 52
|
|
Změna od výchozí hodnoty v pacientech hlášených výsledcích Měření Informační systémy Krátká forma (PROMIS-SF) Fyzická funkce (PF) 6b v týdnu 52 v rameni A: Profylaxe
Časové okno: Výchozí stav, týden 52
|
PROMIS-SF v2.0 PF 6b se skládal ze 2 položek z položkově vylepšeného dotazníku pro hodnocení zdraví (HAQ) a 4 položek z položkově vylepšených nástrojů fyzické funkce-10 (PF-10).
Oba tyto nástroje hodnotily současné schopnosti účastníka a měly 5 možností odezvy: HAQ: 1=bez jakýchkoli obtíží, 2=s malými obtížemi, 3=s určitými obtížemi, 4=s velkými obtížemi,5=neschopné a PF-10 : 1=vůbec ne, 2=velmi málo, 3=poněkud, 4=dost hodně, 5=nedokážu.
Celkové skóre PROMIS-SF PF 6b: průměrné skóre dílčích položek, které se pohybovalo od 0 (žádné postižení) do 100 (nejhorší postižení).
T-skóre přeškáluje hrubé skóre škály (součet skóre ze všech zodpovězených otázek) na standardizované skóre s průměrem 50 a směrodatnou odchylkou 10, na základě bodovacích tabulek uvedených v skórovacích manuálech PROMIS.
Vyšší T-skóre PROMIS = více měřeného konceptu.
|
Výchozí stav, týden 52
|
|
Vyšetřovatelé nebo chirurgové hodnocení hemostatické odpovědi účastníka na léčbu BIVV001
Časové okno: Výchozí stav do týdne 52
|
Vyšetřovatelé/chirurgové, kteří dokončí chirurgické procedury, hodnotí reakci účastníka na operaci s léčbou BIVV001 pomocí 4bodové škály, kde odpovědi byly kategorizovány jako nejhorší reakce: 1 = výborná, 2 = dobrá, 3 = dobrá a 4 = špatná/ žádný.
Vyšší skóre znamenalo nejhorší odpověď.
Toto hodnocení bylo provedeno 24 hodin po operaci.
Operace může být započítána do více než jedné kategorie odpovědí.
|
Výchozí stav do týdne 52
|
|
Počet injekcí na operaci potřebný k udržení hemostázy během perioperačního období pro velkou operaci
Časové okno: Během perioperačního období (kdykoli během výchozího stavu až do 52. týdne)
|
Perioperační období byl časový úsek kolem chirurgického výkonu, který byl rozdělen do 3 etap: předoperační (4 týdny před operací), operační (v průběhu operace) a pooperační (24 hodin po operaci).
Počet injekcí k udržení hemostázy (proces prevence a zastavení krvácení z krevní cévy) na operaci zahrnoval všechny injekce od úvodní dávky (tj. předoperační injekce, podaná buď v den operace nebo jeden den před operací) , do konce operace.
Velký chirurgický zákrok: definován jako jakýkoli invazivní operační zákrok, který vyžadoval některý z následujících úkonů: otevření do hlavní tělesné dutiny (např. břicho, hrudník, lebka); operace na kloubu; odstranění orgánu; dentální extrakce jakýchkoli molárních zubů nebo >=3 nemolárních zubů; operativní změna normální anatomie; překročení mezenchymální bariéry (např. pleura, peritoneum, dura).
|
Během perioperačního období (kdykoli během výchozího stavu až do 52. týdne)
|
|
Celková dávka potřebná k udržení hemostázy ode dne -1 do dne 0 během perioperačního období pro velký chirurgický zákrok
Časové okno: Den -1 až den 0 (den operace)
|
Perioperační období byl časový odstup kolem chirurgického výkonu, který byl rozdělen do 3 fází: předoperační (4 týdny před operací), operační (v průběhu operace) a pooperační (24 hodin po operaci).
Celková dávka (IU/kg) byla součtem všech injekcí na velký chirurgický zákrok (včetně nasycovací dávky) potřebných k udržení hemostázy (proces prevence a zastavení krvácení z krevní cévy) během operace.
Velký chirurgický zákrok: definován jako jakýkoli invazivní operační zákrok, který vyžadoval některý z následujících úkonů: otevření do hlavní tělesné dutiny (např. břicho, hrudník, lebka); operace na kloubu; odstranění orgánu; dentální extrakce jakýchkoli molárních zubů nebo >=3 nemolárních zubů; operativní změna normální anatomie; překročení mezenchymální bariéry (např. pleura, peritoneum, dura).
Den 0 byl definován jako den operace.
Nasycovací dávkou pro daný chirurgický zákrok byla předoperační injekce, podávaná buď v den operace nebo jeden den před operací (tj. den -1).
|
Den -1 až den 0 (den operace)
|
|
Celková spotřeba BIVV001 od -1. do 14. dne během perioperačního období pro velkou operaci
Časové okno: Den -1 až den 14
|
Perioperační období: časový odstup kolem chirurgického výkonu, který byl rozdělen do 3 fází: předoperační (4 týdny před operací), operační (v průběhu operace) a pooperační (24 hodin po operaci).
Celková spotřeba BIVV001 byla shrnuta od úvodní dávky (den před operací, tj. v den -1) až do 2 týdnů po operaci (tj. 14. den) a byla uvedena v tomto OM.
|
Den -1 až den 14
|
|
Počet transfuzí krevních složek použitých během perioperačního období u velkých chirurgických zákroků
Časové okno: Během perioperačního období (kdykoli během výchozího stavu až do 52. týdne)
|
Peroperační období byl časový úsek kolem chirurgického výkonu, který byl rozdělen do 3 etap: předoperační (4 týdny před operací), operační (během operace) a pooperační (24 hodin po operaci).
Počet transfuzí krevních složek použitých během perioperačního období byl shrnut kategoricky (0, 1, 2, 3 a > 3) pro všechny velké operace pro chirurgickou podskupinu.
Velký chirurgický zákrok: definován jako jakýkoli invazivní operační zákrok, který vyžadoval některý z následujících úkonů: otevření do hlavní tělesné dutiny (např. břicho, hrudník, lebka); operace na kloubu; odstranění orgánu; dentální extrakce jakýchkoli molárních zubů nebo >=3 nemolárních zubů; operativní změna normální anatomie; překročení mezenchymální bariéry (např. pleura, peritoneum, dura).
|
Během perioperačního období (kdykoli během výchozího stavu až do 52. týdne)
|
|
Typ transfuzí krevních složek používaných v perioperačním období u velkých chirurgických zákroků
Časové okno: Během perioperačního období (kdykoli během výchozího stavu až do 52. týdne)
|
Peroperační období byl časový úsek kolem chirurgického výkonu, který byl rozdělen do 3 etap: předoperační (4 týdny před operací), operační (během operace) a pooperační (24 hodin po operaci).
Typy transfuzí krevních složek (červené krvinky, krevní destičky, čerstvě zmrazená plazma, plná krev a další) použité transfuze byly shrnuty pro všechny velké operace.
Pooperační se vztahuje ke dni následujícímu po ukončení operace do data propuštění z nemocnice.
Velký chirurgický zákrok: definován jako jakýkoli invazivní operační zákrok, který vyžadoval některý z následujících úkonů: otevření do hlavní tělesné dutiny (např. břicho, hrudník, lebka); operace na kloubu; odstranění orgánu; dentální extrakce jakýchkoli molárních zubů nebo >=3 nemolárních zubů; operativní změna normální anatomie; překročení mezenchymální bariéry (např. pleura, peritoneum, dura).
|
Během perioperačního období (kdykoli během výchozího stavu až do 52. týdne)
|
|
Odhadovaná krevní ztráta během velké operace
Časové okno: Den 0 (tj. den operace)
|
Byly shrnuty odhadované celkové krevní ztráty (v mililitrech) během velkých operací.
Velký chirurgický zákrok: definován jako jakýkoli invazivní operační zákrok, který vyžadoval některý z následujících úkonů: otevření do hlavní tělesné dutiny (např. břicho, hrudník, lebka); operace na kloubu; odstranění orgánu; dentální extrakce jakýchkoli molárních zubů nebo >=3 nemolárních zubů; operativní změna normální anatomie; překročení mezenchymální bariéry (např. pleura, peritoneum, dura).
|
Den 0 (tj. den operace)
|
|
Počet účastníků s nežádoucími účinky souvisejícími s léčbou (TEAE) a závažnými nežádoucími účinky souvisejícími s léčbou (TESAE)
Časové okno: Rameno A: Od výchozího stavu (den 1) až do 3 týdnů po poslední dávce BIVV001 (tj. do týdne 55); Rameno B: Na vyžádání: Výchozí stav do 26. týdne a Rameno B: Profylaxe: Od 26. týdne do 3 týdnů po poslední dávce BIVV001 v 52. týdnu (tj. do 55. týdne)
|
Nežádoucí příhoda (AE) byla definována jako jakákoliv nežádoucí lékařská událost u účastníka, který dostával studovaný lék, který nemusí mít nutně kauzální vztah s léčbou.
Závažná AE (SAE) byla definována jako jakákoli neobvyklá zdravotní událost, která v jakékoli dávce: vedla k úmrtí, byla život ohrožující, vyžadovala hospitalizaci v nemocnici nebo prodloužení stávající hospitalizace, vedla k trvalému nebo významnému postižení nebo neschopnosti, byla vrozenou anomálií nebo vrozená vada nebo šlo o lékařsky významnou událost.
AE vzniklé při léčbě byly AE, které se rozvinuly, zhoršily nebo se staly vážnými od výchozího stavu (den 1) až do 3 týdnů po poslední dávce.
|
Rameno A: Od výchozího stavu (den 1) až do 3 týdnů po poslední dávce BIVV001 (tj. do týdne 55); Rameno B: Na vyžádání: Výchozí stav do 26. týdne a Rameno B: Profylaxe: Od 26. týdne do 3 týdnů po poslední dávce BIVV001 v 52. týdnu (tj. do 55. týdne)
|
|
Počet účastníků s neutralizačními protilátkami (vývoj inhibitorů) zaměřenými proti faktoru VIII
Časové okno: Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
Vývoj inhibitorů byl definován jako výsledek inhibitoru >=0,6 jednotek bethesda na mililitr (BU/ml), který byl potvrzen druhým výsledkem testu >=0,6 BU/ml ze samostatného vzorku odebraného 2 až 4 týdny po datu kdy byl nakreslen původní vzorek.
Oba testy musely být provedeny centrální laboratoří pomocí testu Bethesda modifikovaného Nijmegenem.
|
Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
|
Počet účastníků s výskytem embolických a trombotických příhod
Časové okno: Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
Embolické a trombotické příhody byly definovány jako arteriální nebo venózní trombóza potvrzená zobrazovacími metodami.
|
Rameno A: Výchozí stav do týdne 52; Rameno B: Na vyžádání – základní stav do 26. týdne, profylaxe – 26. až 52. týden
|
|
Farmakokinetika (PK): Maximální aktivita FVIII (Cmax)
Časové okno: Výchozí stav (15 minut po dávce v den 1) a 15 minut po dávce v 52. týdnu
|
Cmax byla definována jako maximální pozorovaná plazmatická aktivita FVIII.
|
Výchozí stav (15 minut po dávce v den 1) a 15 minut po dávce v 52. týdnu
|
|
Farmakokinetika: Eliminační poločas (t1/2z)
Časové okno: před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v den 1 (základní hodnota); před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v týdnu 26
|
Plazmatický t1/2z byl čas naměřený pro snížení plazmatické koncentrace léčiva o polovinu.
Pouze pro účastníky, kteří byli zařazeni do sekvenční PK podskupiny studie, byly PK vzorky odebrány pro všechny časové body ve výchozím stavu a v týdnu 26; účastníci však nedostali dávku BIVV001 v týdnu 2 a v týdnu 27.
|
před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v den 1 (základní hodnota); před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v týdnu 26
|
|
Farmakokinetika: Clearance (CL)
Časové okno: Před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v den 1 (základní hodnota)
|
CL je definována jako rychlost, kterou je léčivo odstraňováno z těla.
Pouze pro účastníky, kteří byli zařazeni do sekvenční PK podskupiny studie, byly PK vzorky shromážděny pro všechny časové body ve výchozím stavu; účastníci však nedostali dávku BIVV001 v týdnu 2 a v týdnu 27.
|
Před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v den 1 (základní hodnota)
|
|
Farmakokinetika: Celková clearance v ustáleném stavu (CLss)
Časové okno: Před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v týdnu 26
|
CLss je definována jako rychlost, kterou je léčivo odstraňováno z těla v ustáleném stavu.
Pouze pro účastníky, kteří byli zařazeni do sekvenční PK podskupiny studie, byly PK vzorky odebrány pro všechny časové body v týdnu 26; účastníci však nedostali dávku BIVV001 v týdnu 2 a v týdnu 27.
|
Před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v týdnu 26
|
|
Farmakokinetika: Index akumulace (AI)
Časové okno: Před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v týdnu 26
|
AI je poměr akumulace léčiva za podmínek ustáleného stavu (tj. po opakovaném podání) ve srovnání s jednou dávkou.
AI byla vypočtena jako poměr plochy pod křivkou (AUC) v týdnu 26 (den 183) dělený AUC v den 1, kde AUC je plocha pod křivkou koncentrace v plazmě proti času od času 0 do nekonečna.
Pouze pro účastníky, kteří byli zařazeni do sekvenční PK podskupiny studie, byly PK vzorky odebrány pro všechny časové body v týdnu 26; účastníci však nedostali dávku BIVV001 v týdnu 2 a v týdnu 27.
|
Před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v týdnu 26
|
|
Farmakokinetika: Oblast pod křivkou aktivity FVIII v plazmě versus čas (AUC0-tau)
Časové okno: Před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v den 1 (základní hodnota); před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v týdnu 26 (den 183)
|
AUC0-tau byla definována jako plocha pod profilem plazmatické koncentrace-čas od času nula (před dávkou) do dávkovacího intervalu.
Pouze pro účastníky, kteří byli zařazeni do sekvenční PK podskupiny studie, byly PK vzorky odebrány pro všechny časové body ve výchozím stavu a v týdnu 26; účastníci však nedostali dávku BIVV001 v týdnu 2 a v týdnu 27.
|
Před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v den 1 (základní hodnota); před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v týdnu 26 (den 183)
|
|
Farmakokinetika: Distribuční objem v ustáleném stavu (Vss)
Časové okno: Před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v den 1 (základní hodnota); před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v týdnu 26 (den 183)
|
Distribuční objem (Vd) je definován jako teoretický objem, ve kterém by celkové množství léčiva muselo být rovnoměrně distribuováno, aby se vytvořila požadovaná plazmatická koncentrace léčiva.
Vss je zdánlivý distribuční objem v ustáleném stavu.
Pouze pro účastníky, kteří byli zařazeni do sekvenční PK podskupiny studie, byly PK vzorky odebrány pro všechny časové body ve výchozím stavu a v týdnu 26; účastníci však nedostali dávku BIVV001 v týdnu 2 a v týdnu 27.
|
Před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v den 1 (základní hodnota); před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v týdnu 26 (den 183)
|
|
Farmakokinetika: střední doba zdržení (MRT)
Časové okno: Před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v den 1 (základní hodnota); před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v týdnu 26 (den 183)
|
MRT je průměrný celkový čas, který molekula léku stráví v těle.
Pouze pro účastníky, kteří byli zařazeni do sekvenční PK podskupiny studie, byly PK vzorky odebrány pro všechny časové body ve výchozím stavu a v týdnu 26; účastníci však nedostali dávku BIVV001 v týdnu 2 a v týdnu 27.
|
Před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v den 1 (základní hodnota); před dávkou, 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v týdnu 26 (den 183)
|
|
Farmakokinetika: Inkrementální zotavení (IR)
Časové okno: Před dávkou, 0,25 hodiny po dávce v den 1 (základní hodnota); před dávkou, 0,25 hodiny po dávce v týdnu 26 (den 183)
|
IR byla vypočtena jako (vrcholová aktivita [v IU/dL] – Minimální aktivita [v IU/dl])/Skutečná dávka (v IU/kg) a maximální aktivita při každé návštěvě byla nejvyšší hladina aktivity po podání dávky a nejnižší aktivita při každé návštěvě byla úroveň aktivity před podáním dávky.
|
Před dávkou, 0,25 hodiny po dávce v den 1 (základní hodnota); před dávkou, 0,25 hodiny po dávce v týdnu 26 (den 183)
|
|
Farmakokinetika: Minimální koncentrace pro BIVV001 (Ctrough)
Časové okno: Předdávkování ve výchozím stavu (1. den) a v týdnu 52
|
Ctrough je koncentrace léku před podáním dávky.
|
Předdávkování ve výchozím stavu (1. den) a v týdnu 52
|
|
Farmakokinetika: Čas nad předdefinovanými (10 a 40 %) úrovněmi aktivity FVIII
Časové okno: Před dávkou a 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v den 1 (základní hodnota)
|
Doba nad předdefinovanými (10 a 40 %) úrovněmi aktivity FVIII znamená dobu, kterou BIVV001 udržuje nad 10 IU/dl a 40 IU/dl s jednorázovou dávkou 50 IU/kg.
Pouze pro účastníky, kteří byli zařazeni do sekvenční PK podskupiny studie, byly PK vzorky shromážděny pro všechny časové body ve výchozím stavu; účastníci však nedostali dávku BIVV001 v týdnu 2 a v týdnu 27.
|
Před dávkou a 0,25, 3, 24, 72, 168, 240 a 336 hodin po dávce v den 1 (základní hodnota)
|
Spolupracovníci a vyšetřovatelé
Sponzor
Vyšetřovatelé
- Ředitel studie: Clinical Sciences & Operations, Sanofi
Publikace a užitečné odkazy
Obecné publikace
- Klamroth R, von Drygalski A, Hermans C, Park YS, Chan AKC, Kupesiz A, Alvarez-Roman MT, Malec L, Santagostino E, Neill G, Bystricka L, Dumont J, Abad-Franch L, Fetita LS, Khoo L. Perioperative Management With Efanesoctocog Alfa in Patients With Haemophilia A in the Phase 3 XTEND-1 and XTEND-Kids Studies. Haemophilia. 2025 May;31(3):391-400. doi: 10.1111/hae.70017. Epub 2025 Mar 18.
- Weyand AC, Meunier S, Suzuki N, Bystricka L, Neill G, Abad-Franch L, Willemze A, Tosetto A. Treatment of Bleeding Episodes With Efanesoctocog Alfa in Previously Treated Patients With Severe Hemophilia A in the Phase 3 XTEND-1 Study. Am J Hematol. 2025 May;100(5):813-820. doi: 10.1002/ajh.27603. Epub 2025 Feb 10.
- DiBenedetti D, Neme D, Pan-Petesch B, Willemze A, Wynn T, Kragh N, Wilson A. Patient Experience With Efanesoctocog Alfa for Severe Hemophilia A: Results From the XTEND-1 Phase 3 Clinical Study Exit Interviews. Clin Ther. 2024 Dec;46(12):1016-1023. doi: 10.1016/j.clinthera.2024.09.010. Epub 2024 Oct 15.
- von Drygalski A, Chowdary P, Kulkarni R, Susen S, Konkle BA, Oldenburg J, Matino D, Klamroth R, Weyand AC, Jimenez-Yuste V, Nogami K, Poloskey S, Winding B, Willemze A, Knobe K; XTEND-1 Trial Group. Efanesoctocog Alfa Prophylaxis for Patients with Severe Hemophilia A. N Engl J Med. 2023 Jan 26;388(4):310-318. doi: 10.1056/NEJMoa2209226.
Užitečné odkazy
Termíny studijních záznamů
Hlavní termíny studia
Začátek studia (Aktuální)
Primární dokončení (Aktuální)
Dokončení studie (Aktuální)
Termíny zápisu do studia
První předloženo
První předloženo, které splnilo kritéria kontroly kvality
První zveřejněno (Aktuální)
Aktualizace studijních záznamů
Poslední zveřejněná aktualizace (Odhadovaný)
Odeslaná poslední aktualizace, která splnila kritéria kontroly kvality
Naposledy ověřeno
Více informací
Termíny související s touto studií
Další relevantní podmínky MeSH
Další identifikační čísla studie
- EFC16293
- 2019-002023-15 (Číslo EudraCT)
- U1111-1223-4867 (Identifikátor registru: ICTRP)
Plán pro data jednotlivých účastníků (IPD)
Plánujete sdílet data jednotlivých účastníků (IPD)?
Popis plánu IPD
Informace o lécích a zařízeních, studijní dokumenty
Studuje lékový produkt regulovaný americkým FDA
Studuje produkt zařízení regulovaný americkým úřadem FDA
Tyto informace byly beze změn načteny přímo z webu clinicaltrials.gov. Máte-li jakékoli požadavky na změnu, odstranění nebo aktualizaci podrobností studie, kontaktujte prosím register@clinicaltrials.gov. Jakmile bude změna implementována na clinicaltrials.gov, bude automaticky aktualizována i na našem webu .