- ICH GCP
- Register voor klinische proeven in de VS.
- Klinische proef NCT00003910
Methotrexaat met of zonder cyclofosfamide bij de behandeling van patiënten met lymfatische leukemie
Een fase II-studie van initiële behandeling met methotrexaat bij grote granulaire lymfatische (LGL) leukemie
RATIONALE: Geneesmiddelen die bij chemotherapie worden gebruikt, gebruiken verschillende manieren om te voorkomen dat kankercellen zich delen, zodat ze stoppen met groeien of sterven.
DOEL: Fase II-studie om de effectiviteit van methotrexaat met of zonder cyclofosfamide te bestuderen bij de behandeling van patiënten met lymfatische leukemie met neutropenie of anemie.
Studie Overzicht
Toestand
Conditie
Interventie / Behandeling
Gedetailleerde beschrijving
LGL-leukemie wordt gekenmerkt door klonale expansie van cytotoxische T-cellen. Prominente klinische kenmerken zijn neutropenie, bloedarmoede en reumatoïde artritis. Het fenotype van het terminale effectorgeheugen (CD3+/CD8+/CD57+/CD45RA+/CD62L-) van leukemie LGL suggereert een cruciale chronische antigeen-gestuurde immuunrespons. LGL-overleving wordt vervolgens bevorderd door PDGF en IL-15, resulterend in globale ontregeling van apoptose en weerstand tegen normale routes van door activering geïnduceerde dood. Deze pathogene kenmerken verklaren waarom de behandeling van LGL-leukemie gebaseerd is op immunosuppressietherapie. Er is echter geen standaardtherapie vastgesteld vanwege het ontbreken van grote prospectieve onderzoeken.
Orale lage dosis MTX is effectief gebleken bij de behandeling van neutropenie. De respons op MTX is echter traag en het duurt enkele maanden voordat het aantal neutrofielen boven de 500/mm3 stijgt. Ook kan volledige klinische remissie pas na een jaar MTX-therapie worden bereikt. Oral Cy is het primaire medicijn dat wordt gebruikt voor de behandeling van ernstige transfusieafhankelijke bloedarmoede. Gunstige klinische effecten worden gezien ondanks dat deze behandeling geen duidelijk effect heeft op de abnormale LGL-kloon. Normale hematocrietwaarden blijven behouden na stopzetting van Cy en deze resultaten staan in contrast met de effecten die worden waargenomen bij MTX, waarbij klinische remissies vaak worden geassocieerd met het verdwijnen van de kloon.
Deze fase II-studie, uitgevoerd door de Eastern Cooperative Group (ECOG), is gestart om het mechanisme van behandelingsrespons te onderzoeken bij patiënten met LGL-leukemie, die behandeling nodig hebben voor bloedarmoede of neutropenie.
Studietype
Inschrijving (Werkelijk)
Fase
- Fase 2
Contacten en locaties
Studie Locaties
-
-
Colorado
-
Aurora, Colorado, Verenigde Staten, 80012
- Aurora Presbyterian Hospital
-
Boulder, Colorado, Verenigde Staten, 80301-9019
- Boulder Community Hospital
-
Colorado Springs, Colorado, Verenigde Staten, 80933
- Penrose Cancer Center at Penrose Hospital
-
Denver, Colorado, Verenigde Staten, 80210
- Porter Adventist Hospital
-
Denver, Colorado, Verenigde Staten, 80220
- Rose Medical Center
-
Denver, Colorado, Verenigde Staten, 80218
- Presbyterian - St. Luke's Medical Center
-
Denver, Colorado, Verenigde Staten, 80204
- St. Anthony Central Hospital
-
Denver, Colorado, Verenigde Staten, 80218
- St. Joseph Hospital
-
Denver, Colorado, Verenigde Staten, 80224-2522
- CCOP - Colorado Cancer Research Program
-
Englewood, Colorado, Verenigde Staten, 80110
- Swedish Medical Center
-
Grand Junction, Colorado, Verenigde Staten, 81502
- St. Mary's Regional Cancer Center at St. Mary's Hospital and Medical Center
-
Greeley, Colorado, Verenigde Staten, 80631
- North Colorado Medical Center
-
Lone Tree, Colorado, Verenigde Staten, 80124
- Sky Ridge Medical Center
-
Longmont, Colorado, Verenigde Staten, 80501
- Hope Cancer Care Center at Longmont United Hospital
-
Loveland, Colorado, Verenigde Staten, 80539
- McKee Medical Center
-
Pueblo, Colorado, Verenigde Staten, 81004
- St. Mary - Corwin Regional Medical Center
-
Thornton, Colorado, Verenigde Staten, 80229
- North Suburban Medical Center
-
Wheat Ridge, Colorado, Verenigde Staten, 80033
- Exempla Lutheran Medical Center
-
-
Georgia
-
Macon, Georgia, Verenigde Staten, 31208
- Medical Center of Central Georgia
-
-
Illinois
-
Aurora, Illinois, Verenigde Staten, 60504
- Rush-Copley Cancer Care Center
-
Chicago, Illinois, Verenigde Staten, 60611-3013
- Robert H. Lurie Comprehensive Cancer Center at Northwestern University
-
Evanston, Illinois, Verenigde Staten, 60201-1781
- Evanston Northwestern Healthcare - Evanston Hospital
-
Joliet, Illinois, Verenigde Staten, 60435
- Joliet Oncology-Hematology Associates, Limited - West
-
Libertyville, Illinois, Verenigde Staten, 60048
- North Shore Oncology and Hematology Associates, Limited - Libertyville
-
Urbana, Illinois, Verenigde Staten, 61801
- Carle Cancer Center at Carle Foundation Hospital
-
Urbana, Illinois, Verenigde Staten, 61801
- CCOP - Carle Cancer Center
-
-
Indiana
-
Indianapolis, Indiana, Verenigde Staten, 46202
- Methodist Cancer Center at Methodist Hospital
-
Michigan City, Indiana, Verenigde Staten, 46360
- Saint Anthony Memorial Health Centers
-
-
Iowa
-
Ames, Iowa, Verenigde Staten, 50010
- McFarland Clinic, PC
-
Mason City, Iowa, Verenigde Staten, 50401
- Mercy Cancer Center at Mercy Medical Center - North Iowa
-
Sioux City, Iowa, Verenigde Staten, 51101
- Siouxland Hematology-Oncology Associates, LLP
-
Sioux City, Iowa, Verenigde Staten, 51104
- St. Luke's Regional Medical Center
-
Sioux City, Iowa, Verenigde Staten, 51104
- Mercy Medical Center - Sioux City
-
-
Maryland
-
Baltimore, Maryland, Verenigde Staten, 21231-2410
- Sidney Kimmel Comprehensive Cancer Center at Johns Hopkins
-
-
Michigan
-
Kalamazoo, Michigan, Verenigde Staten, 49007
- Bronson Methodist Hospital
-
Kalamazoo, Michigan, Verenigde Staten, 49001
- Borgess Medical Center
-
Kalamazoo, Michigan, Verenigde Staten, 49007-3731
- West Michigan Cancer Center
-
-
Minnesota
-
Burnsville, Minnesota, Verenigde Staten, 55337
- Fairview Ridges Hospital
-
Coon Rapids, Minnesota, Verenigde Staten, 55433
- Mercy and Unity Cancer Center at Mercy Hospital
-
Edina, Minnesota, Verenigde Staten, 55435
- Fairview Southdale Hospital
-
Fridley, Minnesota, Verenigde Staten, 55432
- Mercy and Unity Cancer Center at Unity Hospital
-
Hutchinson, Minnesota, Verenigde Staten, 55350
- Hutchinson Area Health Care
-
Litchfield, Minnesota, Verenigde Staten, 55355
- Meeker County Memorial Hospital
-
Maplewood, Minnesota, Verenigde Staten, 55109
- Minnesota Oncology Hematology, PA - Maplewood
-
Maplewood, Minnesota, Verenigde Staten, 55109
- HealthEast Cancer Care at St. John's Hospital
-
Minneapolis, Minnesota, Verenigde Staten, 55407
- Virginia Piper Cancer Institute at Abbott - Northwestern Hospital
-
Minneapolis, Minnesota, Verenigde Staten, 55415
- Hennepin County Medical Center - Minneapolis
-
Robbinsdale, Minnesota, Verenigde Staten, 55422-2900
- Hubert H. Humphrey Cancer Center at North Memorial Outpatient Center
-
Saint Louis Park, Minnesota, Verenigde Staten, 55416
- CCOP - Metro-Minnesota
-
Saint Louis Park, Minnesota, Verenigde Staten, 55416
- Park Nicollet Cancer Center
-
Saint Paul, Minnesota, Verenigde Staten, 55102
- United Hospital
-
Saint Paul, Minnesota, Verenigde Staten, 55101
- Regions Hospital Cancer Care Center
-
Saint Paul, Minnesota, Verenigde Staten, 55102
- HealthEast Cancer Care at St. Joseph's Hospital
-
Shakopee, Minnesota, Verenigde Staten, 55379
- St. Francis Cancer Center at St. Francis Medical Center
-
Waconia, Minnesota, Verenigde Staten, 55387
- Ridgeview Medical Center
-
Woodbury, Minnesota, Verenigde Staten, 55125
- Minnesota Oncology Hematology, PA - Woodbury
-
Woodbury, Minnesota, Verenigde Staten, 55125
- HealthEast Cancer Care at Woodwinds Health Campus
-
-
Ohio
-
Canton, Ohio, Verenigde Staten, 44710-1799
- Aultman Cancer Center at Aultman Hospital
-
Lima, Ohio, Verenigde Staten, 45801
- St. Rita's Medical Center
-
-
Pennsylvania
-
Hershey, Pennsylvania, Verenigde Staten, 17033-0850
- Penn State Cancer Institute at Milton S. Hershey Medical Center
-
Lemoyne, Pennsylvania, Verenigde Staten, 17043
- Central Pennsylvania Hematology and Medical Oncology Associates, PC
-
Lewistown, Pennsylvania, Verenigde Staten, 17044
- Lewistown Hospital
-
Philadelphia, Pennsylvania, Verenigde Staten, 19111-2497
- Fox Chase Cancer Center - Philadelphia
-
Reading, Pennsylvania, Verenigde Staten, 19612-6052
- McGlinn Family Regional Cancer Center at Reading Hospital and Medical Center
-
State College, Pennsylvania, Verenigde Staten, 16803
- Mount Nittany Medical Center
-
-
Wisconsin
-
La Crosse, Wisconsin, Verenigde Staten, 54601
- Gundersen Lutheran Center for Cancer and Blood
-
Milwaukee, Wisconsin, Verenigde Staten, 53226
- Medical College of Wisconsin Cancer Center
-
Milwaukee, Wisconsin, Verenigde Staten, 53226
- Froedtert Hospital and Medical College of Wisconsin
-
-
Deelname Criteria
Geschiktheidscriteria
Leeftijden die in aanmerking komen voor studie
Accepteert gezonde vrijwilligers
Beschrijving
opname:
- Fenotypische onderzoeken uit perifeer bloed die binnen acht weken voorafgaand aan registratie CD3+-, CD57+-cellen groter dan 400/mm3 of CD8+-cellen groter dan 650/mm3 aantonen
- Bewijs voor klonale herschikking van T-celreceptorgen binnen een jaar voorafgaand aan registratie
- Ten minste een van de volgende: ernstige neutropenie minder dan 500/mm3, neutropenie geassocieerd met terugkerende infecties, symptomatische anemie of transfusieafhankelijke anemie
- Bilirubine ≤ 2,0 mg/dl, SGOT(AST) ≤ 1,5 keer normaal en creatinine ≤ 2,0 mg/dl binnen 4 weken voorafgaand aan registratie
- ECOG-prestatiestatus van 0-2
- Minstens 18 jaar oud
- Schriftelijke geïnformeerde toestemming
Uitsluiting:
- Voorafgaande therapie met orale MTX of orale Cy
- Eerdere of gelijktijdige maligniteiten behalve inactieve niet-melanome huidkanker, in situ carcinoom van de baarmoederhals of andere kanker als de patiënt al meer dan 5 jaar ziektevrij is
- Zwanger of borstvoeding voor vrouwelijke patiënten
- Ernstige medische ziekte, anders dan die behandeld door de studie, die de overleving zou beperken tot minder dan 2 jaar, of psychiatrische aandoening die geïnformeerde toestemming zou verhinderen
Opmerking: om in aanmerking te komen voor stap 2 van deze studie, moesten patiënten geen respons hebben na ten minste 4 maanden behandeling met methotrexaat.
Studie plan
Hoe is de studie opgezet?
Ontwerpdetails
- Primair doel: Behandeling
- Toewijzing: NVT
- Interventioneel model: Opdracht voor een enkele groep
- Masker: Geen (open label)
Wapens en interventies
Deelnemersgroep / Arm |
Interventie / Behandeling |
|---|---|
|
Experimenteel: Methotrexaat (Cy indien geen reactie op MTX)
MTX eenmaal per week oraal toegediend met 10 mg/m2 in verdeelde doses.
Prednison werd gedurende 30 dagen oraal gegeven aan 1 mg/kg per dag en daarna afgebouwd in de daaropvolgende 24 dagen.
Patiënten die na 4 maanden niet op MTX reageerden, kregen in stap twee Cy oraal 100 mg per dag met hetzelfde prednisonschema.
|
Patiënten die na 4 maanden niet op MTX reageerden, kregen in stap twee Cy oraal 100 mg per dag met hetzelfde prednisonschema.
Bij patiënten die een gedeeltelijke respons vertoonden, maar geen CR, was de maximale behandelingsduur 1 jaar.
De initiële behandeling bestond uit oraal toegediende MTX in een dosering van 10 mg/m2 eenmaal per week.
Prednison werd gedurende 30 dagen oraal gegeven aan 1 mg/kg per dag en daarna afgebouwd in de daaropvolgende 24 dagen.
|
Wat meet het onderzoek?
Primaire uitkomstmaten
Uitkomstmaat |
Maatregel Beschrijving |
Tijdsspanne |
|---|---|---|
|
Percentage patiënten met volledige of gedeeltelijke respons op behandeling met MTX
Tijdsspanne: Beoordeeld gedurende de eerste 4 maanden, daarna minimaal elke drie maanden gedurende twee jaar. Daarna elke zes maanden tot vijf jaar na aanvang van de studie, en daarna elke 12 maanden tot de volledige stopdatum van de studie.
|
Hieronder rapporteren we het totale responspercentage.
Volledige remissie vereist dat al het volgende gedurende ten minste vier weken aanwezig is: De patiënt moet een normale CBC hebben, inclusief aantal neutrofielen > 1500/mm3, aantal lymfocyten < 4000/mm3, hemoglobine > 11 g/dl en aantal bloedplaatjes > 100.000 /mm3.
Bovendien moet de patiënt een normaal LGL-aantal hebben.
Een volledige respons zal worden bereikt als CD8+-cellen minder dan 760/mm³ waren.
Een gedeeltelijke respons wordt gedefinieerd als het bereiken van een van de volgende punten bij afwezigheid van CR.
De respons moet ten minste vier weken aanhouden: Bij patiënten die worden behandeld voor ernstige neutropenie (minder dan 500 neutrofielen/mm3) wordt een verbetering tot meer dan 500 neutrofielen/mm3 beschouwd als een partiële respons, zolang die verbetering ten minste 50 % verbetering.
|
Beoordeeld gedurende de eerste 4 maanden, daarna minimaal elke drie maanden gedurende twee jaar. Daarna elke zes maanden tot vijf jaar na aanvang van de studie, en daarna elke 12 maanden tot de volledige stopdatum van de studie.
|
Secundaire uitkomstmaten
Uitkomstmaat |
Maatregel Beschrijving |
Tijdsspanne |
|---|---|---|
|
Percentage patiënten met volledige of gedeeltelijke respons op behandeling van CY Onder patiënten die niet reageren op MTX
Tijdsspanne: Beoordeeld tijdens de eerste 4 maanden van de behandeling en gevolgd tot het bereiken van de volledige stopdatum van de studie
|
Hieronder rapporteren we het totale responspercentage.
Volledige remissie vereist dat al het volgende gedurende ten minste vier weken aanwezig is: De patiënt moet een normale CBC hebben, inclusief aantal neutrofielen > 1500/mm3, aantal lymfocyten < 4000/mm3, hemoglobine > 11 g/dl en aantal bloedplaatjes > 100.000 /mm3.
Bovendien moet de patiënt een normaal LGL-aantal hebben.
Een volledige respons zal worden bereikt als CD8+-cellen minder dan 760/mm³ waren.
Een gedeeltelijke respons wordt gedefinieerd als het bereiken van een van de volgende punten bij afwezigheid van CR.
De respons moet ten minste vier weken aanhouden: Bij patiënten die worden behandeld voor ernstige neutropenie (minder dan 500 neutrofielen/mm3) wordt een verbetering tot meer dan 500 neutrofielen/mm3 beschouwd als een partiële respons, zolang die verbetering ten minste 50 % verbetering.
|
Beoordeeld tijdens de eerste 4 maanden van de behandeling en gevolgd tot het bereiken van de volledige stopdatum van de studie
|
Medewerkers en onderzoekers
Medewerkers
Onderzoekers
- Studie stoel: Thomas P. Loughran, MD, Milton S. Hershey Medical Center
Studie record data
Bestudeer belangrijke data
Studie start (Werkelijk)
Primaire voltooiing (Werkelijk)
Studie voltooiing (Werkelijk)
Studieregistratiedata
Eerst ingediend
Eerst ingediend dat voldeed aan de QC-criteria
Eerst geplaatst (Geschat)
Updates van studierecords
Laatste update geplaatst (Werkelijk)
Laatste update ingediend die voldeed aan QC-criteria
Laatst geverifieerd
Meer informatie
Termen gerelateerd aan deze studie
Trefwoorden
Aanvullende relevante MeSH-voorwaarden
- Neoplasmata per histologisch type
- Neoplasmata
- Leukemie
- Fysiologische effecten van medicijnen
- Moleculaire mechanismen van farmacologische werking
- Nucleïnezuursyntheseremmers
- Enzymremmers
- Ontstekingsremmende middelen
- Antireumatische middelen
- Antimetabolieten, antineoplastische
- Antimetabolieten
- Antineoplastische middelen
- Immunosuppressieve middelen
- Immunologische factoren
- Glucocorticoïden
- Hormonen
- Hormonen, hormoonvervangers en hormoonantagonisten
- Antineoplastische middelen, hormonaal
- Antineoplastische middelen, alkylering
- Alkyleringsmiddelen
- Myeloablatieve agonisten
- Dermatologische middelen
- Reproductieve controlemiddelen
- Afbrekende middelen, niet-steroïde
- Abortieve agenten
- Foliumzuurantagonisten
- Cyclofosfamide
- Prednison
- Methotrexaat
Andere studie-ID-nummers
- CDR0000067089
- U10CA021115 (Subsidie/contract van de Amerikaanse NIH)
- E5998 (Andere identificatie: ECOG)
Deze informatie is zonder wijzigingen rechtstreeks van de website clinicaltrials.gov gehaald. Als u verzoeken heeft om uw onderzoeksgegevens te wijzigen, te verwijderen of bij te werken, neem dan contact op met register@clinicaltrials.gov. Zodra er een wijziging wordt doorgevoerd op clinicaltrials.gov, wordt deze ook automatisch bijgewerkt op onze website .