Deze pagina is automatisch vertaald en de nauwkeurigheid van de vertaling kan niet worden gegarandeerd. Raadpleeg de Engelse versie voor een brontekst.

Tepotinib met Gefitinib bij deelnemers met lokaal gevorderde of gemetastaseerde NSCLC (INSIGHT)

13 oktober 2022 bijgewerkt door: Merck KGaA, Darmstadt, Germany

Een fase Ib/II multicenter, gerandomiseerd, open-label onderzoek om tepotinib (MSC2156119J) te vergelijken in combinatie met gefitinib versus chemotherapie als tweedelijnsbehandeling bij proefpersonen met MET-positieve, lokaal gevorderde of gemetastaseerde NSCLC met EGFR-mutatie en verworven resistentie tegen eerdere EGFR- TKI Therapie (INSIGHT)

Dit is een multicenter, open-label, gerandomiseerde, fase 1b/2-studie om de aanbevolen fase 2-dosis (RP2D) te bepalen en om de werkzaamheid te evalueren in termen van progressievrije overleving (PFS) van tepotinib bij gebruik in combinatie met gefitinib bij deelnemers met T790M-negatieve, MET-positieve lokaal gevorderde of gemetastaseerde niet-kleincellige longkanker (NSCLC) met epidermale groeifactorreceptor (EGFR)-mutatie en die resistentie hebben verworven tegen eerdere EGFR-tyrosinekinaseremmer (EGFR-TKI)-therapie. Deze studie heeft een 2:1 randomisatie (tepotinib/gefitinib-arm versus chemotherapie-arm).

Studie Overzicht

Studietype

Ingrijpend

Inschrijving (Werkelijk)

88

Fase

  • Fase 2
  • Fase 1

Contacten en locaties

In dit gedeelte vindt u de contactgegevens van degenen die het onderzoek uitvoeren en informatie over waar dit onderzoek wordt uitgevoerd.

Studie Locaties

      • Beijing, China
        • Beijing Chest Hospital
      • Beijing, China
        • Beijing Cancer Hospital
      • Beijing, China
        • Peking Union Medical College Hospital
      • Changchun, China
        • Jilin cancer hospital
      • Changchun, China
        • Jilin University
      • Fuzhou, China
        • Fuzhou General Hospital
      • Guangzhou, China
        • Guangdong Provincial People's Hospital
      • Hangzhou, China
        • Sir Run Run Shaw Hospital Cardiology
      • Hangzhou, China
        • The First Affiliated Hospital of College of Medicine
      • Shanghai, China
        • Shanghai Chest Hospital
      • Wuhan, China
        • Tongji Hospital
      • Xi'an, China
        • Fourth Military Medical University
      • Zhejiang, China
        • Zhejiang Cancer Hospital
      • Catanzaro, Italië
        • Azienda Ospedaliero Universitaria Mater Domini-Campus Universitario
      • Milano, Italië
        • IEO Istituto Europeo di Oncologia
      • Cheongju-si, Korea, republiek van
        • Chungbuk National University Hospital
      • Daegu, Korea, republiek van
        • Kyungpook National University Hospital
      • Hwasun, Korea, republiek van
        • Chonnam National University Hwasun Hospital
      • Seongnam-si, Korea, republiek van
        • Seoul National University Bundang Hospital
      • Seongnam-si, Korea, republiek van
        • CHA Bundang Medical Center, CHA University
      • Seongnam-si, Korea, republiek van
        • Severance Hospital Yonsei University Health System
      • Seoul, Korea, republiek van
        • Samsung Medical Center
      • Seoul, Korea, republiek van
        • Korea University Anam Hospital
      • Seoul, Korea, republiek van
        • Asan Medical Centre
      • Seoul, Korea, republiek van
        • Gangnam Severance Hospital Yonsei University
      • Seoul, Korea, republiek van
        • Seoul National Universtiy Hospital
      • Seoul, Korea, republiek van
        • The Catholic University of Korea St Mary s Hospital
      • Suwon, Korea, republiek van
        • The Catholic University Of Korea St. Vincent's Hospital
      • Kuala Lumpur, Maleisië
        • University Malaya Medical Centre
      • Petaling Jaya, Maleisië
        • Beacon International Specialist Centre Sdn Bhd
      • Singapore, Singapore
        • National University Hospital
      • Singapore, Singapore
        • National Cancer Center
      • Singapore, Singapore
        • Raffles Hospital
      • Barcelona, Spanje
        • Hospital Universitari Vall d'Hebron
      • Madrid, Spanje
        • Hospital General Universitario Gregorio Marañón
      • Valencia, Spanje
        • Hospital Clinico Universitario
      • Vigo, Spanje
        • Hospital Alvaro Cunqueiro
      • Kaohsiung, Taiwan
        • Chang Gung Memorial Hospital-KaohSiung
      • Taichung, Taiwan
        • China Medical University Hospital
      • Taichung, Taiwan
        • Taichung Veterans General Hospital
      • Taipei, Taiwan
        • Tri-Service General Hospital
      • Taipei, Taiwan
        • National Taiwan University Hospital
      • Taipei, Taiwan
        • Taipei Veterans General Hospital
      • Taoyuan, Taiwan
        • Chang Gung Memorial Hospital Linkou

Deelname Criteria

Onderzoekers zoeken naar mensen die aan een bepaalde beschrijving voldoen, de zogenaamde geschiktheidscriteria. Enkele voorbeelden van deze criteria zijn iemands algemene gezondheidstoestand of eerdere behandelingen.

Geschiktheidscriteria

Leeftijden die in aanmerking komen voor studie

18 jaar en ouder (Volwassen, Oudere volwassene)

Accepteert gezonde vrijwilligers

Nee

Geslachten die in aanmerking komen voor studie

Allemaal

Beschrijving

Fase Ib

Inclusiecriteria:

  • Histologisch of cytologisch bevestigde gevorderde niet-kleincellige longkanker (NSCLC), ongeacht het histologische subtype, die faalde op gefitinib om andere redenen dan toxiciteit of therapietrouw;
  • Beschikbaarheid van een verse of gearchiveerde tumorbiopsie vóór de behandeling (exclusief fijne naaldaspiratie en cytologiemonsters). Voor deelnemers die ten minste 1 eerdere behandeling tegen kanker hebben ondergaan, is een biopsie verkregen tussen het mislukken van de meest recente behandeling tegen kanker en inschrijving verplicht;
  • Mesenchymale-epitheliale transitie diagnostisch-positief (status) (MET+ status), zoals bepaald door het centraal laboratorium
  • Eastern Cooperative Oncology Group (ECOG) prestatiestatus (PS) van 0 of 1
  • Andere in het protocol gedefinieerde opnamecriteria kunnen van toepassing zijn.

Fase II

Inclusiecriteria:

  • Lokaal gevorderd of gemetastaseerd NSCLC anders dan overwegend plaveiselcelhistologie (bevestigd door histologie of cytologie);
  • Activerende mutatie van de epidermale groeifactor (EGFR)-receptor (gedocumenteerd of zoals bepaald door het centrale laboratorium)
  • Verworven resistentie bij eerstelijnstherapie met EGFR-tyrosinekinaseremmers (EGFR-TKI), waaronder gefitinib, erlotinib, icotinib of afatinib
  • EGFR T790M-status na verworven resistentie tegen eerstelijnsbehandeling met EGFR-TKI, waaronder behandeling met gefitinib, erlotinib, icotinib of afatinib (zoals bepaald door het centrale laboratorium, met behulp van een gevalideerde PCR-test);
  • T790M negatieve status voor het gerandomiseerde deel
  • T790M positieve status voor het eenarmige cohort (alleen sites op het vasteland van China)
  • Beschikbaarheid van vers of gearchiveerd tumorweefsel (exclusief fijne naaldaspiratie en cytologiemonsters) verkregen tussen documentatie van verworven resistentie tegen gefitinib, erlotinib, icotinib of afatinib en registratie is verplicht
  • MET+-status, zoals bepaald door het centrale laboratorium, d.w.z. c-Met-overexpressie zoals bepaald door IHC (d.w.z. IHC 2+ of IHC 3+) en/of c-Met-amplificatie en/of verhoogd c-Met-genkopienummer (GCN), beide bepaald door ISH;
  • Eastern Cooperative Oncology Group (ECOG) prestatiestatus van 0 of 1
  • Andere in het protocol gedefinieerde opnamecriteria kunnen van toepassing zijn

Uitsluitingscriteria (fase I en II):

  • Geschatte levensverwachting minder dan (<) 3 maanden
  • Inadequate beenmerg-, lever- of nierfuncties
  • Voorafgaande chemotherapie, biologische therapie, bestralingstherapie of andere experimentele antikankertherapie (exclusief palliatieve radiotherapie op focale locaties) binnen 21 dagen voorafgaand aan de eerste dosis van de onderzoeksbehandeling (alleen fase 1b)
  • Voorafgaande systemische behandeling tegen kanker met chemotherapie of andere middelen die gericht zijn op de EGFR-route, met uitzondering van gefitinib, erlotinib, icotinib en afatinib voor gevorderde NSCLC (één kuur chemotherapie voor [neo] adjuvante doeleinden, of één kuur chemoradiatie voor ziekte van stadium IIIa is toegestaan) (Alleen fase 2)
  • Andere in het protocol gedefinieerde uitsluitingscriteria kunnen van toepassing zijn.

Studie plan

Dit gedeelte bevat details van het studieplan, inclusief hoe de studie is opgezet en wat de studie meet.

Hoe is de studie opgezet?

Ontwerpdetails

  • Primair doel: Behandeling
  • Toewijzing: Gerandomiseerd
  • Interventioneel model: Parallelle opdracht
  • Masker: Geen (open label)

Wapens en interventies

Deelnemersgroep / Arm
Interventie / Behandeling
Experimenteel: Fase 1b: Tepotinib 300 mg + Gefitinib 250 mg
Deelnemers kregen Tepotinib 300 milligram (mg) samen met 250 mg Gefitinib-tabletten eenmaal daags oraal gedurende een behandelingscyclus van 21 dagen tot progressieve ziekte, ondraaglijke toxiciteit of stopzetting van de behandeling.
Tepotinib werd toegediend in een dosisbereik van 300 of 500 milligram (mg) (fase 1b) en de aanbevolen fase II-dosis (RP2D) bepaald in fase 1b in fase II oraal eenmaal daags gedurende een cyclus van 21 dagen tot progressieve ziekte, ondraaglijk toxiciteit, deelnemers stoppen met de behandeling. RP2D werd bepaald volgens het oordeel van de Safety Monitoring Committee (SMC).
Gefitinib werd toegediend in een dosis van 250 mg oraal eenmaal daags gedurende een cyclus van 21 dagen tot progressieve ziekte, ondraaglijke toxiciteit, deelnemers zich terugtrokken uit de behandeling.
Experimenteel: Fase 1b: Tepotinib 500 mg + Gefitinib 250 mg
Deelnemers kregen Tepotinib 500 milligram (mg) samen met 250 mg Gefitinib-tabletten eenmaal daags oraal gedurende een behandelingscyclus van 21 dagen tot progressieve ziekte, ondraaglijke toxiciteit of stopzetting van de behandeling.
Tepotinib werd toegediend in een dosisbereik van 300 of 500 milligram (mg) (fase 1b) en de aanbevolen fase II-dosis (RP2D) bepaald in fase 1b in fase II oraal eenmaal daags gedurende een cyclus van 21 dagen tot progressieve ziekte, ondraaglijk toxiciteit, deelnemers stoppen met de behandeling. RP2D werd bepaald volgens het oordeel van de Safety Monitoring Committee (SMC).
Gefitinib werd toegediend in een dosis van 250 mg oraal eenmaal daags gedurende een cyclus van 21 dagen tot progressieve ziekte, ondraaglijke toxiciteit, deelnemers zich terugtrokken uit de behandeling.
Experimenteel: Fase 2: Tepotinib 500 mg + Gefitinib 250 mg (MET + T790 negatief)
Deelnemers die gerandomiseerd waren om Tepotinib te krijgen, adviseerden fase 2-dosis 500 mg eenmaal daags samen met 250 mg Gefitinib-tabletten eenmaal daags oraal gedurende een cyclus van 21 dagen tot progressieve ziekte, ondraaglijke toxiciteit of stopzetting van de behandeling.
Tepotinib werd toegediend in een dosisbereik van 300 of 500 milligram (mg) (fase 1b) en de aanbevolen fase II-dosis (RP2D) bepaald in fase 1b in fase II oraal eenmaal daags gedurende een cyclus van 21 dagen tot progressieve ziekte, ondraaglijk toxiciteit, deelnemers stoppen met de behandeling. RP2D werd bepaald volgens het oordeel van de Safety Monitoring Committee (SMC).
Gefitinib werd toegediend in een dosis van 250 mg oraal eenmaal daags gedurende een cyclus van 21 dagen tot progressieve ziekte, ondraaglijke toxiciteit, deelnemers zich terugtrokken uit de behandeling.
Experimenteel: Fase 2: pemetrexed en cisplatine/carboplatine (MET + T790 negatief)
Deelnemers werden gerandomiseerd om 500 milligram per vierkante meter (mg/m^2) pemetrexed te krijgen als intraveneuze infusie gedurende 10 minuten in combinatie met cisplatine (75 mg/m2 als intraveneuze infusie gedurende 2 uur) of carboplatine (intraveneus in een dosis van onder curve (AUC) 5 of AUC6 naar goeddunken van de onderzoeker) op dag 1 van elke cyclus van 21 dagen tot progressieve ziekte, ondraaglijke toxiciteit of stopzetting van de behandeling of tot 6 cycli indien of 4 cycli gevolgd door Pemetrexed-onderhoudsmonotherapie.
Pemetrexed werd toegediend in een dosis van 500 milligram per vierkante meter (mg/m^2) als intraveneuze infusie gedurende 10 minuten op dag 1 van elke cyclus van 21 dagen tot progressieve ziekte, ondraaglijke toxiciteit, terugtrekking van de deelnemers uit de behandeling of tot 6 cycli als onderhoud met pemetrexed niet wordt overwogen.
Cisplatine werd toegediend in een dosis van 75 mg/m^2 als intraveneuze infusie gedurende 2 uur op dag 1 van elke cyclus van 21 dagen tot progressieve ziekte, ondraaglijke toxiciteit, deelnemers stopten met de behandeling of tot 6 cycli als onderhoud met pemetrexed niet wordt overwogen .
Carboplatine werd intraveneus toegediend op dag 1 van elke cyclus van 21 dagen in een dosis van area under curve (AUC) 5 of AUC6 naar goeddunken van de onderzoeker tot ziekteprogressie, ondraaglijke toxiciteit, deelnemers zich terugtrokken uit de behandeling of tot 6 cycli indien pemetrexed aan onderhoud wordt niet gedacht.
Experimenteel: Fase 2: eenarmig cohort (MET+ T790M positief)
Deelnemers met MET+ T790M-positieve niet-kleincellige longkanker (NSCLC) kregen een door Tepotinib aanbevolen fase 2-dosis van 500 mg eenmaal daags samen met 250 mg Gefitinib-tabletten eenmaal daags oraal gedurende een 21-daagse behandelcyclus tot progressieve ziekte, ondraaglijke toxiciteit of terugtrekking uit behandeling.
Tepotinib werd toegediend in een dosisbereik van 300 of 500 milligram (mg) (fase 1b) en de aanbevolen fase II-dosis (RP2D) bepaald in fase 1b in fase II oraal eenmaal daags gedurende een cyclus van 21 dagen tot progressieve ziekte, ondraaglijk toxiciteit, deelnemers stoppen met de behandeling. RP2D werd bepaald volgens het oordeel van de Safety Monitoring Committee (SMC).
Gefitinib werd toegediend in een dosis van 250 mg oraal eenmaal daags gedurende een cyclus van 21 dagen tot progressieve ziekte, ondraaglijke toxiciteit, deelnemers zich terugtrokken uit de behandeling.

Wat meet het onderzoek?

Primaire uitkomstmaten

Uitkomstmaat
Maatregel Beschrijving
Tijdsspanne
Fase 1b: aantal deelnemers dat ten minste één dosisbeperkende toxiciteit (DLT) ervaart
Tijdsspanne: Dag 1 tot dag 21 van cyclus 1 (elke cyclus duurt 21 dagen)
Dosisbeperkende toxiciteit (DLT) met behulp van National Cancer Institute Common Terminology Criteria for Adverse Events (NCI-CTCAE) versie 4.0 werd gedefinieerd als toxiciteit bij elk dosisniveau en werd door de onderzoeker en/of de sponsor beoordeeld als gerelateerd aan de studiebehandeling. DLT's omvatten neutropenie graad 4 gedurende meer dan 7 dagen; Graad groter dan of gelijk aan (>=) 3 febriele neutropenie gedurende meer dan 1 dag; trombocytopenie graad 4 of trombocytopenie graad 3 met niet-traumatische bloeding; Graad >= 3 ongecontroleerde misselijkheid/braken en/of diarree ondanks adequate en optimale behandeling en Graad >= 3 elke niet-hematologische bijwerking (AE), behalve de bovengenoemde gastro-intestinale voorvallen en alopecia. Het aantal deelnemers dat DLT ervoer tijdens fase 1b werd gerapporteerd.
Dag 1 tot dag 21 van cyclus 1 (elke cyclus duurt 21 dagen)
Fase 1b: aantal deelnemers met tijdens de behandeling optredende ongewenste voorvallen (TEAE's) en ernstige TEAE's
Tijdsspanne: Tot 175 weken
Een AE werd gedefinieerd als elk ongunstig en onbedoeld teken (inclusief een abnormale laboratoriumbevinding), symptoom of ziekte die tijdelijk verband houdt met het gebruik van het onderzoeksgeneesmiddel, al dan niet beschouwd als gerelateerd aan het onderzoeksgeneesmiddel. Een ernstige AE was een AE die resulteerde in een van de volgende uitkomsten: overlijden; levensbedreigend; aanhoudende/aanzienlijke handicap/onbekwaamheid; initiële of langdurige intramurale ziekenhuisopname; aangeboren afwijking/geboorteafwijking of anderszins medisch belangrijk werd geacht. De term TEAE wordt gedefinieerd als bijwerkingen die beginnen of verergeren na de eerste inname van het onderzoeksgeneesmiddel. TEAE's omvatten zowel ernstige TEAE's als niet-ernstige TEAE's. Aantal deelnemers met TEAE's en ernstige TEAE's werden gerapporteerd.
Tot 175 weken
Fase 2 (alleen gerandomiseerd deel): progressievrije overleving (PFS) op basis van tumorbeoordeling door de onderzoeker
Tijdsspanne: Tot 328 weken
Progressievrije overleving (beoordeeld door de onderzoeker) werd gedefinieerd als de tijd in maanden vanaf randomisatie tot de eerste observatie van radiologisch bevestigde progressieziekte (PD) door de onderzoeker of het optreden van overlijden door welke oorzaak dan ook binnen 84 dagen na randomisatie of de laatste tumorbeoordeling. PD wordt gedefinieerd als een toename van ten minste 20 procent (%) van de som van de diameters van doellaesies, waarbij de kleinste som van het onderzoek als referentie wordt genomen; en/of duidelijke progressie van bestaande niet-doellaesies en/of de aanwezigheid van nieuwe laesies. De som moet ook een absolute toename van minimaal 5 millimeter (mm) aantonen. PFS werd gemeten met behulp van Kaplan-Meier (KM) schattingen.
Tot 328 weken

Secundaire uitkomstmaten

Uitkomstmaat
Maatregel Beschrijving
Tijdsspanne
Fase 1b: gebied onder de plasmaconcentratie versus tijdcurve van tijd nul tot de laatste bemonsteringstijd AUC (0-t) van tepotinib, zijn metabolieten en gefitinib
Tijdsspanne: Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
Oppervlakte onder de plasmaconcentratie-versus-tijd-curve vanaf tijdstip nul tot het laatste bemonsteringstijdstip t waarbij de concentratie zich op of boven de ondergrens van kwantificering (LLLQ) bevindt. AUC(0-t) werd berekend volgens de gemengde log-lineaire trapeziumregel.
Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
Fase 1b: gebied onder de plasmaconcentratie-tijdcurve binnen 1 doseringsinterval (AUC0-tau) van tepotinib, zijn metabolieten en gefitinib
Tijdsspanne: Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
AUC (0-tau) is de oppervlakte onder de plasmaconcentratie-tijdcurve binnen 1 doseringsinterval.
Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
Fase 1b: maximale waargenomen plasmaconcentratie (Cmax) van tepotinib, zijn metabolieten en gefitinib
Tijdsspanne: Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
Cmax is de maximale waargenomen plasmaconcentratie die rechtstreeks uit de concentratie-versus-tijd-curve wordt verkregen.
Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
Fase 1b: Gemiddelde waargenomen plasmaconcentratie (Cavg) van tepotinib, zijn metabolieten en gefitinib
Tijdsspanne: Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op dag 15 van cyclus 1 (elke cyclus duurt 21 dagen)
Cavg is de gemiddelde plasmaconcentratie binnen 1 doseringsinterval, rechtstreeks verkregen uit de concentratie-versus-tijd-curve.
Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op dag 15 van cyclus 1 (elke cyclus duurt 21 dagen)
Fase 1b: minimaal waargenomen plasmaconcentratie (Cmin) van tepotinib, zijn metabolieten en gefitinib
Tijdsspanne: Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op dag 15 van cyclus 1 (elke cyclus duurt 21 dagen)
Cmin is de minimale waargenomen plasmaconcentratie die rechtstreeks wordt verkregen uit de curve van concentratie versus tijd.
Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op dag 15 van cyclus 1 (elke cyclus duurt 21 dagen)
Fase 1b: tijd om de maximale plasmaconcentratie (Tmax) van tepotinib, zijn metabolieten en gefitinib te bereiken
Tijdsspanne: Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
Tmax is de tijd die nodig is om de maximale waargenomen plasmaconcentratie te bereiken, rechtstreeks verkregen uit de concentratie-versus-tijd-curve.
Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
Fase 1b: gebied onder de plasmaconcentratie-tijdcurve van tijd nul tot oneindig (AUC 0-oneindig) van tepotinib, zijn metabolieten en gefitinib
Tijdsspanne: Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
De AUC(0-inf) werd geschat door het bepalen van de totale oppervlakte onder de curve van de concentratie-versus-tijdcurve geëxtrapoleerd naar oneindig.
Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
Fase 1b: Schijnbare totale lichaamsklaring uit plasma (CL/F) van tepotinib en gefitinib
Tijdsspanne: Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op dag 15 van cyclus 1 (elke cyclus duurt 21 dagen)
De CL/f is een maat voor de snelheid waarmee het werd gemetaboliseerd of geëlimineerd door normale biologische processen. De klaring verkregen na orale dosis werd beïnvloed door de fractie van de geabsorbeerde dosis. De CL/F uit plasma werd berekend met behulp van de formule: Dosis gedeeld door oppervlakte onder de concentratietijdcurve van tijd nul tot oneindig (AUC0-inf).
Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op dag 15 van cyclus 1 (elke cyclus duurt 21 dagen)
Fase 1b: schijnbaar distributievolume (Vz/F) tijdens de terminale fase van tepotinib, zijn metabolieten en gefitinib
Tijdsspanne: Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
De Vz/f werd gedefinieerd als het theoretische volume waarin de totale hoeveelheid nodig is om uniform te verdelen om de gewenste plasmaconcentratie te produceren. Het schijnbare distributievolume na orale dosis (Vz/F) werd beïnvloed door de geabsorbeerde fractie. De Vz/f werd berekend door de dosis te delen door de oppervlakte onder de concentratie-tijdcurve van tijd nul tot oneindig vermenigvuldigd met de terminale eliminatiesnelheidsconstante Lambda(z). Vz/f=Dosis/AUC(0-inf) vermenigvuldig Lambda(z).
Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
Fase 1b: schijnbaar distributievolume tijdens de steady state (Vss/F) van tepotinib, zijn metabolieten en gefitinib
Tijdsspanne: Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
Distributievolume werd gedefinieerd als het theoretische volume waarin de totale hoeveelheid geneesmiddel uniform zou moeten worden verdeeld om de gewenste plasmaconcentratie van een geneesmiddel te produceren. Vss/f na orale dosis werd beïnvloed door de geabsorbeerde fractie.
Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
Fase 1b: schijnbare terminale eliminatiesnelheidsconstante Lambda(z) van tepotinib, zijn metabolieten en gefitinib
Tijdsspanne: Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
Lambda(z) werd bepaald uit de terminale helling van de log-getransformeerde plasmaconcentratiecurve met behulp van de lineaire regressiemethode.
Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
Fase 1b: schijnbare terminale halfwaardetijd (t1/2) van tepotinib, zijn metabolieten en gefitinib
Tijdsspanne: Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
De schijnbare terminale halfwaardetijd werd gedefinieerd als de tijd die nodig is om de plasmaconcentratie van het geneesmiddel in de laatste fase van de eliminatie met 50 procent te laten dalen.
Voor dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4, 8, 10 en 24 uur na dosis op Dag 1 en 15 van Cyclus 1 (elke Cyclus duurt 21 dagen)
Fase 1b: Percentage deelnemers met objectieve respons op basis van beoordeling van tumorrespons volgens criteria voor responsevaluatie bij vaste tumoren versie 1.1 (RECIST v1.1) Criteria
Tijdsspanne: Tot 328 weken
Objectieve respons (OR) werd gedefinieerd als het percentage deelnemers dat volledige respons (CR) of gedeeltelijke respons (PR) had bereikt als de beste algehele respons volgens lokale radiologische beoordelingen vanaf randomisatie/de eerste toediening van de onderzoeksbehandeling tot de eerste observatie van ziekteprogressie (PD). CR: gedefinieerd als het verdwijnen van alle doelwit- en niet-doellaesies en alle pathologische lymfeklieren (doelwit of niet-doelwit) moeten een vermindering van de korte as hebben tot < 10 mm. PR: gedefinieerd als een afname van ten minste 30% in de som van de diameters van de doellaesies, met als referentie de somdiameters van de basislijn. PD gedefinieerd als een toename van ten minste 20% van de som van de diameters van de doellaesies, met als referentie de kleinste som van de diameters van de doellaesies die zijn geregistreerd sinds de start van de behandeling en/of ondubbelzinnige progressie van bestaande niet-doellaesies en/of de aanwezigheid van nieuwe laesies. De som moet ook een absolute toename van minimaal 5 mm aantonen.
Tot 328 weken
Fase 1b: Percentage deelnemers met ziektecontrole op basis van tumorresponsbeoordeling volgens criteria voor responsevaluatie bij vaste tumoren versie 1.1 (RECIST v1.1) Criteria
Tijdsspanne: Tot 328 weken
Ziektecontrole gedefinieerd als CR, PR of stabiele ziekte (SD) als de beste algehele respons volgens lokale radiologische beoordelingen vanaf de datum van randomisatie/de eerste toediening van de onderzoeksbehandeling tot de eerste waarneming van PD. CR:verdwijning van alle doelwit- en niet-doellaesies en eventuele pathologische lymfeklieren (doelwit of niet-doelwit) moet een vermindering van de korte as hebben tot <10 mm. PR: ten minste 30% afname van de som van de diameters van de doellaesies, uitgaande van de baseline somdiameters. PD: een toename van ten minste 20% van de som van de diameters van de doellaesies, uitgaande van de kleinste som van de diameters van de doellaesies die zijn geregistreerd sinds de start van de behandeling en/of ondubbelzinnige progressie van bestaande niet-doellaesies en/of de aanwezigheid van nieuwe laesies. De som moet ook een absolute toename van minimaal 5 mm aantonen. SD: zoals alle gevallen die niet in aanmerking komen voor PR of PD met een minimuminterval van 42 dagen na randomisatie/start van de onderzoeksbehandeling
Tot 328 weken
Fase 1b: aantal deelnemers met behandelingsgerelateerde behandelingsgerelateerde bijwerkingen (TEAE's) en behandelingsgerelateerde ernstige TEAE's volgens de Common Toxicity Criteria for Adverse Events van het National Cancer Institute versie 4.03
Tijdsspanne: Tot 175 weken
Een bijwerking (AE) werd gedefinieerd als elk ongunstig en onbedoeld teken (inclusief een abnormale laboratoriumbevinding), symptoom of ziekte die tijdelijk verband houdt met het gebruik van het onderzoeksgeneesmiddel, al dan niet beschouwd als gerelateerd aan het onderzoeksgeneesmiddel. Een ernstige AE was een AE die resulteerde in een van de volgende uitkomsten: overlijden; levensbedreigend; aanhoudende/aanzienlijke handicap/onbekwaamheid; initiële of langdurige intramurale ziekenhuisopname; aangeboren afwijking/geboorteafwijking of anderszins medisch belangrijk werd geacht. De term TEAE werd gedefinieerd als bijwerkingen die begonnen/verergerden na de eerste inname van het onderzoeksgeneesmiddel. TEAE's omvatten zowel ernstige TEAE's als niet-ernstige TEAE's. Behandelingsgerelateerde AE ​​werd gedefinieerd als het hebben van een "mogelijke" of "gerelateerde" relatie met de studiebehandeling, zoals beoordeeld door de onderzoeker.
Tot 175 weken
Fase 1b: aantal deelnemers met graad 3/4 behandeling-emergente bijwerkingen (TEAE's) en graad 3/4 behandeling-gerelateerde TEAE's volgens de National Cancer Institute Common Toxicity Criteria for Adverse Events (NCI-CTCAE) versie 4.03
Tijdsspanne: Tot 175 weken
Een ongewenst voorval (AE) werd gedefinieerd als elk ongewenst medisch voorval bij de deelnemer dat niet noodzakelijkerwijs een toevallige relatie met de behandeling heeft, elk ongunstig en onbedoeld teken was (inclusief abnormale laboratoriumbevindingen), symptoom/ziekte die tijdelijk verband houdt met het gebruik van het geneesmiddel, ongeacht of/ niet beschouwd als gerelateerd aan het geneesmiddel. De term TEAE werd gedefinieerd als bijwerkingen die begonnen/verergerden na de eerste inname van het onderzoeksgeneesmiddel. TEAE's omvatten zowel ernstige TEAE's als niet-ernstige TEAE's. Behandelingsgerelateerd TEAE werd gedefinieerd als het hebben van een "mogelijke" of "gerelateerde" relatie met de studiebehandeling, zoals beoordeeld door de onderzoeker. Volgens NCI-CTCAE is graad 3 ernstig, graad 4 levensbedreigend en graad 5 of dood. Het aantal deelnemers met graad 3/4 TEAE's en graad 3/4 behandelingsgerelateerde TEAE's werd gerapporteerd.
Tot 175 weken
Fase 1b: aantal deelnemers met tijdens de behandeling optredende bijwerkingen (TEAE's) die leiden tot definitieve stopzetting van de behandeling
Tijdsspanne: Tot 175 weken
Een bijwerking (AE) werd gedefinieerd als elk ongunstig en onbedoeld teken (inclusief een abnormale laboratoriumbevinding), symptoom of ziekte die tijdelijk verband houdt met het gebruik van het onderzoeksgeneesmiddel, al dan niet beschouwd als gerelateerd aan het onderzoeksgeneesmiddel. Een ernstige AE was een AE die resulteerde in een van de volgende uitkomsten: overlijden; levensbedreigend; aanhoudende/aanzienlijke handicap/onbekwaamheid; initiële of langdurige intramurale ziekenhuisopname; aangeboren afwijking/geboorteafwijking of anderszins medisch belangrijk werd geacht. De term TEAE wordt gedefinieerd als bijwerkingen die beginnen/verslechteren na de eerste inname van het onderzoeksgeneesmiddel. TEAE's omvatten zowel ernstige TEAE's als niet-ernstige TEAE's. Het aantal deelnemers met TEAE's dat leidde tot definitieve stopzetting van de behandeling werd gerapporteerd.
Tot 175 weken
Fase 1b: aantal deelnemers met overlijden en redenen
Tijdsspanne: Tot 175 weken
Het aantal deelnemers met overlijden als gevolg van progressieve ziekte (PD), bijwerking (AE) gerelateerd aan de studiebehandeling, AE niet gerelateerd aan de studiebehandeling werd gerapporteerd. Een AE werd gedefinieerd als elk ongunstig en onbedoeld teken (inclusief een abnormale laboratoriumbevinding), symptoom of ziekte die tijdelijk verband houdt met het gebruik van het onderzoeksgeneesmiddel, al dan niet beschouwd als gerelateerd aan het onderzoeksgeneesmiddel. PD gedefinieerd als een toename van ten minste 20% van de som van de diameters van de doellaesies, met als referentie de kleinste som van de diameters van de doellaesies die zijn geregistreerd sinds de start van de behandeling en/of ondubbelzinnige progressie van bestaande niet-doellaesies en/of de aanwezigheid van nieuwe laesies. De som moet ook een absolute toename van minimaal 5 mm aantonen. Aantal deelnemers met sterfgevallen als gevolg van PD, AE gerelateerd aan studiebehandeling, AE niet gerelateerd aan studiebehandeling werden gerapporteerd.
Tot 175 weken
Fase 1b: aantal deelnemers met laboratoriumtestafwijkingen van graad 3 of hoger op basis van NCI-CTCAE versie 4.03 gerapporteerd als behandelingsgerelateerde bijwerkingen (TEAE's)
Tijdsspanne: Tot 175 weken
De laboratoriummetingen omvatten hematologie en coagulatie, biochemie en urineonderzoek.
Tot 175 weken
Fase 1b: aantal deelnemers met klinisch significante afwijkingen in vitale functies
Tijdsspanne: Tot 175 weken
De beoordeling van de vitale functies omvatte bloeddruk, hartslag, ademhalingsfrequentie en lichaamstemperatuur. Het aantal deelnemers met klinisch significante afwijkingen in vitale functies werd gerapporteerd. Klinische significantie werd bepaald door de onderzoeker.
Tot 175 weken
Fase 1b: Aantal deelnemers met klinisch significante afwijkingen in 12-afleidingen elektrocardiogrammen (ECG) bevindingen
Tijdsspanne: Tot 175 weken
ECG-parameters omvatten hartritme, polsfrequentie-intervallen, QRS, QT-intervallen, RR-intervallen en gecorrigeerde QT(QTc)-intervallen. Klinische significantie werd bepaald door de onderzoeker. Het aantal deelnemers met klinisch significante afwijkingen in het 12-leads ECG werd gerapporteerd.
Tot 175 weken
Fase 1b: Aantal deelnemers met Eastern Cooperative Oncology Group (ECOG) Performance Status Score van 2 of hoger dan 2
Tijdsspanne: Tot 175 weken
De ECOG PS-score wordt veel gebruikt door artsen en onderzoekers om te beoordelen hoe de ziekte van een deelnemer evolueert, en wordt gebruikt om te beoordelen hoe de ziekte het dagelijks leven van de deelnemer beïnvloedt, en om de juiste behandeling en prognose te bepalen. De score varieert van Graad 0 tot Graad 5, waarbij Graad 0 = Volledig actief, in staat om alle pre-ziekteprestaties zonder beperking voort te zetten, Graad 1 = Beperkt in fysiek inspannende activiteit maar ambulant en in staat om licht of zittend werk uit te voeren natuur (zoals vuurtorenwerk, kantoorwerk), Graad 2 = Ambulant en in staat tot alle zelfzorg maar niet in staat om enige werkzaamheden uit te voeren, Graad 3 = Slechts in beperkte mate in staat tot zelfzorg, bedlegerig of stoelgebonden meer dan 50 % wakkere uren en graad 4 = volledig uitgeschakeld. Kan geen zelfzorg uitoefenen. Totaal gekluisterd aan bed of stoel, Graad 5 = Dood. Het aantal deelnemers met een ECOG-prestatiestatusscore van 2 of hoger dan 2 werd gerapporteerd.
Tot 175 weken
Fase 2: aantal deelnemers met aan de behandeling gerelateerde ongewenste voorvallen (TEAE's), ernstige TEAE's, aan de behandeling gerelateerde TEAE's en aan de behandeling gerelateerde ernstige TEAE's volgens de Common Toxicity Criteria for Adverse Events van het National Cancer Institute versie 4.03
Tijdsspanne: Tot 328 weken
Een AE werd gedefinieerd als elk ongunstig en onbedoeld teken (inclusief een abnormale laboratoriumbevinding), symptoom of ziekte die tijdelijk verband houdt met het gebruik van het onderzoeksgeneesmiddel, al dan niet beschouwd als gerelateerd aan het onderzoeksgeneesmiddel. Een ernstige AE was een AE die resulteerde in een van de volgende uitkomsten: overlijden; levensbedreigend; aanhoudende/aanzienlijke handicap/onbekwaamheid; initiële of langdurige intramurale ziekenhuisopname; aangeboren afwijking/geboorteafwijking of anderszins medisch belangrijk werd geacht. TEAE's werden gedefinieerd als bijwerkingen die begonnen of in ernst verergerden binnen de eerste doseringsdag van de onderzoeksbehandeling na de laatste dosis van de onderzoeksbehandeling. TEAE's omvatten zowel ernstige TEAE's als niet-ernstige TEAE's Behandelingsgerelateerde AE ​​werd gedefinieerd als het hebben van een "mogelijke" of "gerelateerde" relatie met de studiebehandeling, zoals beoordeeld door de onderzoeker.
Tot 328 weken
Fase 2: Aantal deelnemers met groter dan of gelijk aan (>=) Graad 3 Behandeling-opkomende bijwerkingen (TEAE's) en >= Graad 3 Behandeling-gerelateerde TEAE's volgens de National Cancer Institute Common Toxicity Criteria for Adverse Events Versie 4.03
Tijdsspanne: Tot 328 weken
Een ongewenst voorval (AE) werd gedefinieerd als elk ongewenst medisch voorval bij de deelnemer dat niet noodzakelijkerwijs een toevallige relatie met de behandeling heeft, elk ongunstig en onbedoeld teken was (inclusief abnormale laboratoriumbevindingen), symptoom/ziekte die tijdelijk verband houdt met het gebruik van het geneesmiddel, ongeacht of/ niet beschouwd als gerelateerd aan het geneesmiddel. De term TEAE wordt gedefinieerd als bijwerkingen die beginnen/verslechteren na de eerste inname van het onderzoeksgeneesmiddel. TEAE's omvatten zowel ernstige TEAE's als niet-ernstige TEAE's. Behandelingsgerelateerde AE ​​werd gedefinieerd als het hebben van een "mogelijke" of "gerelateerde" relatie met de studiebehandeling, zoals beoordeeld door de onderzoeker. Volgens NCI-CTCAE is graad 3 ernstig, graad 4 levensbedreigend en graad 5 of dood. Aantal deelnemers met >= Graad 3 TEAE's en >= Graad 3 behandelingsgerelateerde TEAE's werden gerapporteerd.
Tot 328 weken
Fase 2: aantal deelnemers met tijdens de behandeling optredende bijwerkingen (TEAE's) die leiden tot definitieve stopzetting van de behandeling
Tijdsspanne: Tot 328 weken
Een bijwerking (AE) werd gedefinieerd als elk ongunstig en onbedoeld teken (inclusief een abnormale laboratoriumbevinding), symptoom of ziekte die tijdelijk verband houdt met het gebruik van het onderzoeksgeneesmiddel, al dan niet beschouwd als gerelateerd aan het onderzoeksgeneesmiddel. Een ernstige AE was een AE die resulteerde in een van de volgende uitkomsten: overlijden; levensbedreigend; aanhoudende/aanzienlijke handicap/onbekwaamheid; initiële of langdurige intramurale ziekenhuisopname; aangeboren afwijking/geboorteafwijking of anderszins medisch belangrijk werd geacht. De term TEAE wordt gedefinieerd als bijwerkingen die beginnen/verslechteren na de eerste inname van het onderzoeksgeneesmiddel. TEAE's omvatten zowel ernstige TEAE's als niet-ernstige TEAE's. Het aantal deelnemers met TEAE's dat leidde tot definitieve stopzetting van de behandeling werd gerapporteerd.
Tot 328 weken
Fase 2: aantal deelnemers met overlijden en redenen
Tijdsspanne: Tot 328 weken
Een AE werd gedefinieerd als elk ongunstig en onbedoeld teken (inclusief een abnormale laboratoriumbevinding), symptoom of ziekte die tijdelijk verband houdt met het gebruik van het onderzoeksgeneesmiddel, al dan niet beschouwd als gerelateerd aan het onderzoeksgeneesmiddel. PD gedefinieerd als een toename van ten minste 20% van de som van de diameters van de doellaesies, met als referentie de kleinste som van de diameters van de doellaesies die zijn geregistreerd sinds de start van de behandeling en/of ondubbelzinnige progressie van bestaande niet-doellaesies en/of de aanwezigheid van nieuwe laesies. De som moet ook een absolute toename van minimaal 5 mm aantonen. Aantal deelnemers met sterfgevallen als gevolg van progressieziekte (PD), AE gerelateerd aan studiebehandeling, onbekende reden werd gemeld.
Tot 328 weken
Fase 2: aantal deelnemers met laboratoriumtestafwijkingen van graad 3 of hoger op basis van NCI-CTCAE versie 4.03 gerapporteerd als behandelingsgerelateerde bijwerkingen (TEAE's)
Tijdsspanne: Tot 328 weken
De laboratoriummetingen omvatten hematologie en coagulatie, biochemie en urineonderzoek.
Tot 328 weken
Fase 2: aantal deelnemers met klinisch significante afwijkingen in vitale functies
Tijdsspanne: Tot 328 weken
De beoordeling van de vitale functies omvatte bloeddruk, hartslag, ademhalingsfrequentie en lichaamstemperatuur. Het aantal deelnemers met klinisch significante afwijkingen in vitale functies werd gerapporteerd. Klinische significantie werd bepaald door de onderzoeker.
Tot 328 weken
Fase 2: Aantal deelnemers met klinisch significante afwijkingen in 12-afleidingen elektrocardiogrammen (ECG) bevindingen
Tijdsspanne: Tot 328 weken
ECG-parameters omvatten hartritme, polsfrequentie-intervallen, QRS, QT-intervallen, RR-intervallen en gecorrigeerde QT(QTc)-intervallen. Klinische significantie werd bepaald door de onderzoeker. Het aantal deelnemers met klinisch significante afwijkingen in het 12-leads ECG werd gerapporteerd.
Tot 328 weken
Fase 2: Aantal deelnemers met Eastern Cooperative Oncology Group (ECOG) Performance Status Score van 2 of hoger dan 2
Tijdsspanne: Tot 328 weken
De ECOG PS-score wordt veel gebruikt door artsen en onderzoekers om te beoordelen hoe de ziekte van een deelnemer evolueert, en wordt gebruikt om te beoordelen hoe de ziekte het dagelijks leven van de deelnemer beïnvloedt, en om de juiste behandeling en prognose te bepalen. De score varieert van Graad 0 tot Graad 5, waarbij Graad 0 = Volledig actief, in staat om alle pre-ziekteprestaties zonder beperking voort te zetten, Graad 1 = Beperkt in fysiek inspannende activiteit maar ambulant en in staat om licht of zittend werk uit te voeren natuur (zoals vuurtorenwerk, kantoorwerk), Graad 2 = Ambulant en in staat tot alle zelfzorg maar niet in staat om enige werkzaamheden uit te voeren, Graad 3 = Slechts in beperkte mate in staat tot zelfzorg, bedlegerig of stoelgebonden meer dan 50 % wakkere uren en graad 4 = volledig uitgeschakeld. Kan geen zelfzorg uitoefenen. Totaal gekluisterd aan bed of stoel, Graad 5 = Dood. Het aantal deelnemers met een ECOG-prestatiestatusscore van 2 of hoger dan 2 werd gerapporteerd.
Tot 328 weken
Fase 2 (alleen gerandomiseerd deel): progressievrije overleving (PFS) op basis van tumorbeoordeling door onafhankelijke beoordelingscommissie (IRC)
Tijdsspanne: Tot 328 weken
Progressievrije overleving (beoordeeld door Onafhankelijke Beoordelingscommissie) tijd werd gedefinieerd als de tijd in maanden vanaf randomisatie tot ofwel de eerste observatie van radiologisch bevestigde progressieziekte (PD) door het IRC of het optreden van overlijden door welke oorzaak dan ook binnen 84 dagen na randomisatie of de laatste tumorbeoordeling. PD wordt gedefinieerd als een toename van ten minste 20 procent (%) van de som van de diameters van doellaesies, waarbij de kleinste som van het onderzoek als referentie wordt genomen; en/of duidelijke progressie van bestaande niet-doellaesies en/of de aanwezigheid van nieuwe laesies. De som moet ook een absolute toename van minimaal 5 mm aantonen. PFS werd gemeten met behulp van Kaplan-Meier (KM) schattingen.
Tot 328 weken
Fase 2: (Alleen gerandomiseerd deel): Totale overlevingstijd (OS).
Tijdsspanne: Tot 328 weken
De totale overlevingstijd werd gemeten als de tijd in maanden tussen de datum van randomisatie en de datum van overlijden.
Tot 328 weken
Fase 2 (alleen gerandomiseerd deel): Percentage deelnemers met objectieve respons op basis van tumorresponsbeoordeling volgens responsevaluatiecriteria bij vaste tumoren versie 1.1 (RECIST v1.1) Criteria
Tijdsspanne: Tot 328 weken
Objectieve respons (OR) werd gedefinieerd als het percentage deelnemers dat volledige respons (CR) of gedeeltelijke respons (PR) had bereikt als de beste algehele respons volgens lokale radiologische beoordelingen vanaf randomisatie/de eerste toediening van de onderzoeksbehandeling tot de eerste observatie van ziekteprogressie (PD). CR: gedefinieerd als het verdwijnen van alle doelwit- en niet-doellaesies en alle pathologische lymfeklieren (doelwit of niet-doelwit) moeten een vermindering van de korte as hebben tot < 10 mm. PR: gedefinieerd als een afname van ten minste 30% in de som van de diameters van de doellaesies, met als referentie de somdiameters van de basislijn. PD gedefinieerd als een toename van ten minste 20% van de som van de diameters van de doellaesies, met als referentie de kleinste som van de diameters van de doellaesies die zijn geregistreerd sinds de start van de behandeling en/of ondubbelzinnige progressie van bestaande niet-doellaesies en/of de aanwezigheid van nieuwe laesies. De som moet ook een absolute toename van minimaal 5 mm aantonen.
Tot 328 weken
Fase 2 (alleen gerandomiseerd deel): Percentage deelnemers met ziektecontrole op basis van tumorresponsbeoordeling volgens responsevaluatiecriteria bij vaste tumoren versie 1.1 (RECIST v1.1) Criteria
Tijdsspanne: Tot 328 weken
Ziektecontrole gedefinieerd als CR, PR of stabiele ziekte (SD) als de beste algehele respons volgens lokale radiologische beoordelingen vanaf de datum van randomisatie/de eerste toediening van de onderzoeksbehandeling tot de eerste waarneming van PD. CR:verdwijning van alle doelwit- en niet-doellaesies en eventuele pathologische lymfeklieren (doelwit of niet-doelwit) moet een vermindering van de korte as hebben tot <10 mm. PR: ten minste 30% afname van de som van de diameters van de doellaesies, uitgaande van de baseline somdiameters. PD: een toename van ten minste 20% van de som van de diameters van de doellaesies, uitgaande van de kleinste som van de diameters van de doellaesies die zijn geregistreerd sinds de start van de behandeling en/of ondubbelzinnige progressie van bestaande niet-doellaesies en/of de aanwezigheid van nieuwe laesies. De som moet ook een absolute toename van minimaal 5 mm aantonen. SD: zoals alle gevallen die niet in aanmerking komen voor PR/PD met een minimuminterval van 42 dagen na randomisatie/start van de onderzoeksbehandeling.
Tot 328 weken
Fase 2 (alleen niet-gerandomiseerd deel): progressievrije overleving (PFS) op basis van tumorbeoordeling door onderzoeker
Tijdsspanne: Tot 328 weken
Progressievrije overleving (beoordeeld door de onderzoeker) werd gedefinieerd als de tijd in maanden vanaf randomisatie tot ofwel de eerste observatie van radiologisch bevestigde progressie van de ziekte door de onderzoeker of het optreden van overlijden door welke oorzaak dan ook binnen 84 dagen na randomisatie of de laatste tumorbeoordeling . PD wordt gedefinieerd als een toename van ten minste 20 procent (%) van de som van de diameters van doellaesies, waarbij de kleinste som van het onderzoek als referentie wordt genomen; en/of duidelijke progressie van bestaande niet-doellaesies en/of de aanwezigheid van nieuwe laesies. De som moet ook een absolute toename van minimaal 5 mm aantonen. PFS werd gemeten met behulp van Kaplan-Meier (KM) schattingen.
Tot 328 weken
Fase 2 (alleen niet-gerandomiseerd deel): progressievrije overleving (PFS) op basis van tumorbeoordeling door onafhankelijke beoordelingscommissie (IRC)
Tijdsspanne: Tot 328 weken
Progressievrije overleving (beoordeeld door de Onafhankelijke Beoordelingscommissie) tijd werd gedefinieerd als de tijd in maanden vanaf randomisatie tot ofwel de eerste observatie van radiologisch bevestigde ziekteprogressie door het IRC ofwel het optreden van overlijden door welke oorzaak dan ook binnen 84 dagen na randomisatie of de laatste tumor beoordeling. PD wordt gedefinieerd als een toename van ten minste 20 procent (%) van de som van de diameters van doellaesies, waarbij de kleinste som van het onderzoek als referentie wordt genomen; en/of duidelijke progressie van bestaande niet-doellaesies en/of de aanwezigheid van nieuwe laesies. De som moet ook een absolute toename van minimaal 5 mm aantonen. PFS werd gemeten met behulp van Kaplan-Meier (KM) schattingen.
Tot 328 weken
Fase 2: (alleen niet-gerandomiseerd deel): totale overlevingstijd (OS).
Tijdsspanne: Tot 328 weken
De totale overlevingstijd werd gemeten als de tijd in maanden tussen de datum van randomisatie en de datum van overlijden.
Tot 328 weken
Fase 2 (alleen niet-gerandomiseerd deel): Percentage deelnemers met objectieve respons op basis van tumorresponsbeoordeling volgens responsevaluatiecriteria bij vaste tumoren versie 1.1 (RECIST v1.1) Criteria
Tijdsspanne: Tot 328 weken
Objectieve respons (OR) werd gedefinieerd als het percentage deelnemers dat volledige respons (CR) of gedeeltelijke respons (PR) had bereikt als de beste algehele respons volgens lokale radiologische beoordelingen vanaf randomisatie/de eerste toediening van de onderzoeksbehandeling tot de eerste observatie van ziekteprogressie (PD). CR: gedefinieerd als het verdwijnen van alle doelwit- en niet-doellaesies en alle pathologische lymfeklieren (doelwit of niet-doelwit) moeten een vermindering van de korte as hebben tot < 10 mm. PR: gedefinieerd als een afname van ten minste 30% in de som van de diameters van de doellaesies, met als referentie de somdiameters van de basislijn. PD gedefinieerd als een toename van ten minste 20% van de som van de diameters van de doellaesies, met als referentie de kleinste som van de diameters van de doellaesies die zijn geregistreerd sinds de start van de behandeling en/of ondubbelzinnige progressie van bestaande niet-doellaesies en/of de aanwezigheid van nieuwe laesies. De som moet ook een absolute toename van minimaal 5 mm aantonen.
Tot 328 weken
Fase 2 (alleen niet-gerandomiseerd deel): Percentage deelnemers met ziektecontrole op basis van tumorresponsbeoordeling volgens responsevaluatiecriteria bij vaste tumoren versie 1.1 (RECIST v1.1) Criteria
Tijdsspanne: Tot 328 weken
Ziektecontrole gedefinieerd als CR, PR of stabiele ziekte (SD) als de beste algehele respons volgens lokale radiologische beoordelingen vanaf de datum van randomisatie/de eerste toediening van de onderzoeksbehandeling tot de eerste waarneming van PD. CR:verdwijning van alle doelwit- en niet-doellaesies en eventuele pathologische lymfeklieren (doelwit of niet-doelwit) moet een vermindering van de korte as hebben tot <10 mm. PR: ten minste 30% afname van de som van de diameters van de doellaesies, uitgaande van de baseline somdiameters. PD: een toename van ten minste 20% van de som van de diameters van de doellaesies, uitgaande van de kleinste som van de diameters van de doellaesies die zijn geregistreerd sinds de start van de behandeling en/of ondubbelzinnige progressie van bestaande niet-doellaesies en/of de aanwezigheid van nieuwe laesies. De som moet ook een absolute toename van minimaal 5 mm aantonen. SD: zoals alle gevallen die niet in aanmerking komen voor PR/PD met een minimuminterval van 42 dagen na randomisatie/start van de onderzoeksbehandeling.
Tot 328 weken
Fase 2: verandering ten opzichte van baseline in Europese organisatie voor onderzoek en behandeling van kanker Kwaliteit van leven (EORTC QLQ-C30) Global Health Status Scale Score aan het einde van de behandeling (EOT)
Tijdsspanne: Baseline en EOT (tot 110 weken)
EORTC QLQ-C30 is een hulpmiddel met 30 vragen dat wordt gebruikt om de algehele kwaliteit van leven (QoL) van deelnemers aan kanker te beoordelen. Het bestond uit 15 domeinen: 1 Global Health Status (GHS)-schaal, 5 functionele schalen (fysiek, rol, cognitief, emotioneel, sociaal) en 9 symptoomschalen/-items (vermoeidheid, misselijkheid en braken, pijn, dyspnoe, slaapstoornissen, verlies van eetlust, constipatie, diarree, financiële gevolgen. De EORTC QLQ-C30 GHS/QoL-score varieert van 0 tot 100; Een hoge score duidt op een betere GHS/QoL. Score 0 staat voor: zeer slechte fysieke conditie en kwaliteit van leven. Score 100 staat voor: uitstekende algehele fysieke conditie en kwaliteit van leven.
Baseline en EOT (tot 110 weken)
Fase 2: Time-to-Symptom Progression (TTSP)
Tijdsspanne: Tot 328 weken
TTSP werd gemeten van randomisatie tot symptomatische progressie door middel van de longkankersymptoomschaal (LCSS), die werd gebruikt om symptoomveranderingen te meten die relevant zijn voor de kwaliteit van leven (QoL). Het bestond uit 9 items gericht op symptomen van kanker (verlies van eetlust, vermoeidheid, hoesten, adem, bloed in sputum, pijn, symptomen van kanker, ziekte die de normale activiteit beïnvloedt, kwaliteit van leven). Voor elke symptoomscore werd de afstand van de linkergrens tot het punt waar de deelnemer een lijn heeft getrokken gemeten in millimeters (mm). De totale schaallengte was 100 mm. Symptomatische progressie werd gedefinieerd als toename/verslechtering van de gemiddelde symptomatische lastindex (ASBI) (gemiddelde van 6 belangrijke longkankerspecifieke symptoomscores); verslechtering werd gedefinieerd als 10% toename van de schaalbreedte ten opzichte van de uitgangswaarde. Score 0 geeft geen/minimale symptomen aan; 100 geeft maximale symptomen aan.
Tot 328 weken

Medewerkers en onderzoekers

Hier vindt u mensen en organisaties die betrokken zijn bij dit onderzoek.

Publicaties en nuttige links

De persoon die verantwoordelijk is voor het invoeren van informatie over het onderzoek stelt deze publicaties vrijwillig ter beschikking. Dit kan gaan over alles wat met het onderzoek te maken heeft.

Studie record data

Deze datums volgen de voortgang van het onderzoeksdossier en de samenvatting van de ingediende resultaten bij ClinicalTrials.gov. Studieverslagen en gerapporteerde resultaten worden beoordeeld door de National Library of Medicine (NLM) om er zeker van te zijn dat ze voldoen aan specifieke kwaliteitscontrolenormen voordat ze op de openbare website worden geplaatst.

Bestudeer belangrijke data

Studie start (Werkelijk)

23 december 2013

Primaire voltooiing (Werkelijk)

12 december 2017

Studie voltooiing (Werkelijk)

14 oktober 2021

Studieregistratiedata

Eerst ingediend

29 oktober 2013

Eerst ingediend dat voldeed aan de QC-criteria

6 november 2013

Eerst geplaatst (Schatting)

13 november 2013

Updates van studierecords

Laatste update geplaatst (Werkelijk)

8 november 2022

Laatste update ingediend die voldeed aan QC-criteria

13 oktober 2022

Laatst geverifieerd

1 oktober 2022

Meer informatie

Deze informatie is zonder wijzigingen rechtstreeks van de website clinicaltrials.gov gehaald. Als u verzoeken heeft om uw onderzoeksgegevens te wijzigen, te verwijderen of bij te werken, neem dan contact op met register@clinicaltrials.gov. Zodra er een wijziging wordt doorgevoerd op clinicaltrials.gov, wordt deze ook automatisch bijgewerkt op onze website .

Abonneren