Deze pagina is automatisch vertaald en de nauwkeurigheid van de vertaling kan niet worden gegarandeerd. Raadpleeg de Engelse versie voor een brontekst.

Studie ter evaluatie van de werkzaamheid en veiligheid van meerdere op immunotherapie gebaseerde behandelingen en combinaties bij patiënten met urotheelcarcinoom (MORPHEUS-UC)

8 juli 2026 bijgewerkt door: Hoffmann-La Roche

Een fase Ib/II, open-label, multicenter, gerandomiseerd overkoepelend onderzoek ter evaluatie van de werkzaamheid en veiligheid van meerdere op immunotherapie gebaseerde behandelingen en combinaties bij patiënten met urotheelcarcinoom (MORPHEUS-UC)

Een fase Ib/II, open-label, multicenter, gerandomiseerde, overkoepelende studie bij deelnemers met MIBC en bij deelnemers met lokaal gevorderd of gemetastaseerd urotheelcarcinoom (UC) die progressie hebben vertoond tijdens of na een platinabevattend regime. De studie is ontworpen met de flexibiliteit om nieuwe behandelingsarmen te openen wanneer nieuwe behandelingen beschikbaar komen, bestaande behandelingsarmen te sluiten die minimale klinische activiteit of onaanvaardbare toxiciteit vertonen, of de deelnemerspopulatie te wijzigen (bijv. met betrekking tot eerdere antikankerbehandeling of biomarkerstatus ). Deelnemers aan het mUC-cohort die tijdens fase 1 verlies van klinisch voordeel of onaanvaardbare toxiciteit ervaren, kunnen in aanmerking komen om de behandeling voort te zetten met een ander behandelingsregime voor fase 2.

Studie Overzicht

Studietype

Ingrijpend

Inschrijving (Werkelijk)

272

Fase

  • Fase 2
  • Fase 1

Contacten en locaties

In dit gedeelte vindt u de contactgegevens van degenen die het onderzoek uitvoeren en informatie over waar dit onderzoek wordt uitgevoerd.

Studie Locaties

      • Caen, Frankrijk, 14076
        • Centre François Baclesse
      • Lyon, Frankrijk, 69008
        • Centre Léon Bérard
      • Montpellier, Frankrijk, 34298
        • Institut régional du Cancer Montpellier
      • Toulouse, Frankrijk, 31052
        • Institut Claudius Regaud
      • Athens, Griekenland, 12462
        • Attiko Hospital University of Athens
      • Athens, Griekenland, 151 25
        • Athens Medical Center
      • Barcelona, Spanje, 08036
        • Hospital Clinic I Provincial
      • Barcelona, Spanje, 08035
        • Vall d?Hebron Institute of Oncology (VHIO), Barcelona
      • Barcelona, Spanje, 08908
        • Institut Catala D oncologia Hospitalet
      • Córdoba, Spanje, 14004
        • Hospital Universitario Reina Sofia
      • Madrid, Spanje, 28033
        • MD Anderson Cancer Center
      • Madrid, Spanje, 28040
        • Hospital Universitario Fundacion Jimenez Diaz.
      • Madrid, Spanje, 28050
        • START Madrid. Centro Integral Oncologico Clara Campal
      • Madrid, Spanje, 28041
        • Hospital Univ 12 de Octubre
      • Madrid, Spanje, 28009
        • Hospital General Universitario Gregorio Mara
      • Valencia, Spanje, 46010
        • Hospital Clínico Universitario de Valencia
    • LA Coruna
      • Santiago de Compostela, LA Coruna, Spanje, 15706
        • Complejo Hospitalario Universitario de Santiago (CHUS)
    • Navarre
      • Pamplona, Navarre, Spanje, 31008
        • Clinica Universitaria de Navarra
      • Kaohsiung City, Taiwan, 807
        • Kaohsiung Medical University Chung-Ho Memorial Hospital
      • Sutton, Verenigd Koninkrijk, SM2 5PT
        • Royal Marsden NHS Foundation Trust
    • California
      • Los Angeles, California, Verenigde Staten, 90024
        • UCLA Department of Medicine
      • San Francisco, California, Verenigde Staten, 94115
        • UCSF Comprehensive Cancer Ctr
      • Stanford, California, Verenigde Staten, 94305-5820
        • Stanford Cancer Center
    • Kentucky
      • Lexington, Kentucky, Verenigde Staten, 40536
        • University of Kentucky Chandler Medical Center
      • Louisville, Kentucky, Verenigde Staten, 40241
        • Norton Cancer Institute
    • New York
      • Commack, New York, Verenigde Staten, 11725
        • Memorial Sloan-Kettering Cancer Center
    • North Carolina
      • Charlotte, North Carolina, Verenigde Staten, 28204
        • Levine Cancer Institute
    • Ohio
      • Cleveland, Ohio, Verenigde Staten, 44195
        • Cleveland Clinic
      • Cleveland, Ohio, Verenigde Staten, 44106-1716
        • University Hospitals Cleveland Medical Center
    • Texas
      • Houston, Texas, Verenigde Staten, 77030-4009
        • The University of Texas MD Anderson Cancer Center
      • Seoul, Zuid -Korea, 03080
        • Seoul National University Hospital
      • Seoul, Zuid -Korea, 05505
        • Asan Medical Center
      • Seoul, Zuid -Korea, 120-749
        • Severance Hospital

Deelname Criteria

Onderzoekers zoeken naar mensen die aan een bepaalde beschrijving voldoen, de zogenaamde geschiktheidscriteria. Enkele voorbeelden van deze criteria zijn iemands algemene gezondheidstoestand of eerdere behandelingen.

Geschiktheidscriteria

Leeftijden die in aanmerking komen voor studie

18 jaar en ouder (Volwassen, Oudere volwassene)

Accepteert gezonde vrijwilligers

Nee

Beschrijving

Inclusiecriteria voor mUC-cohort:

  • Histologisch gedocumenteerde, lokaal gevorderde of gemetastaseerde CU (ook wel TCC of urotheelcelcarcinoom van de urinewegen genoemd; inclusief nierbekken, urineleiders, urineblaas en urethra)
  • Beschikbaarheid van een representatief tumorspecimen dat geschikt is voor bepaling van PD-L1 en/of aanvullende biomarkerstatus door middel van centraal testen
  • Ziekteprogressie tijdens of na behandeling met niet meer dan één platinabevattend regime voor inoperabele, lokaal gevorderde of gemetastaseerde UC of recidief van de ziekte
  • ECOG-prestatiestatus van 0 of 1
  • Meetbare ziekte (minstens één doellaesie) volgens RECIST v1.1
  • Adequate hematologische en eindorgaanfunctie
  • Negatieve hiv-test bij screening
  • Negatieve totale hepatitis B-kernantilichaamtest (HBcAb) en hepatitis C-virus (HCV)-antilichaam bij screening
  • Tumor toegankelijk voor biopsie
  • Voor vrouwen in de vruchtbare leeftijd: akkoord om onthouding te blijven of anticonceptie te gebruiken en akkoord om af te zien van het doneren van eicellen
  • Voor mannen: akkoord om onthouding te blijven of voorbehoedsmiddelen te gebruiken, en akkoord om af te zien van het doneren van sperma

Inclusiecriteria voor MIBC-cohorten:

  • ECOG PS van 0 of 1
  • Geschikte en geplande cystectomie
  • Histologisch gedocumenteerde MIBC (pT2-4, N0, M0), ook wel TCC of urotheelcelcarcinoom van de urineblaas genoemd
  • Geen of M0 ziekte door CT of MRI
  • Adequate hematologische en eindorgaanfunctie
  • Voor vrouwen in de vruchtbare leeftijd: afspraak om onthouding te blijven (zich onthouden van heteroseksuele omgang) of anticonceptiemaatregelen te nemen en afspraak om af te zien van het doneren van eicellen zoals uiteengezet voor elke specifieke behandelingstak
  • Voor mannen: akkoord om onthouding te blijven (afzien van heteroseksuele gemeenschap) of anticonceptiemaatregelen te gebruiken, en akkoord om af te zien van het doneren van sperma, zoals uiteengezet voor elke specifieke behandelingsarm

Uitsluitingscriteria voor mUC-cohort:

  • Voorafgaande behandeling met een T-cel co-stimulerende therapie of een CPI inclusief anti-CTLA-4, anti-PD-1 en anti-PD-L1 therapeutische antilichamen
  • Voorafgaande behandeling met een van de in het protocol gespecificeerde onderzoeksbehandelingen, waaronder behandeling met poly (adenosine difosfaat [ADP]-ribose) polymerase (PARP)-remmer, nectine-4-targeting-middelen, signaalregulerende proteïne-alfa-targeting-middelen of TIGIT-targeting-middelen, Middelen die gericht zijn op Trop-2, op FAP gerichte therapieën, op 4-1BB (CD137) gerichte therapieën of topoisomerase 1-remmers
  • Behandeling met onderzoekstherapie binnen 28 dagen voorafgaand aan de start van de studiebehandeling
  • Elke goedgekeurde antikankertherapie, inclusief chemotherapie of hormonale therapie, binnen 3 weken voorafgaand aan de start van de studiebehandeling
  • Geschiktheid alleen voor de bedieningsarm
  • Eerdere allogene stamcel- of solide orgaantransplantatie
  • Behandeling met systemische immunostimulerende middelen binnen 4 weken of 5 halfwaardetijden van het geneesmiddel (afhankelijk van welke langer is) voorafgaand aan de start van de onderzoeksbehandeling
  • Behandeling met systemische immunosuppressieve medicatie binnen 2 weken voorafgaand aan de start van de studiebehandeling of anticipatie op de behoefte aan systemische immunosuppressieve medicatie tijdens de studiebehandeling
  • Behandeling met een levend, verzwakt vaccin binnen 4 weken voorafgaand aan de start van de studiebehandeling, of anticipatie op de noodzaak van een dergelijk vaccin tijdens de behandeling met atezolizumab of binnen 5 maanden na de laatste dosis atezolizumab
  • Ongecontroleerde pleurale effusie, pericardiale effusie of ascites die terugkerende drainageprocedures vereisen
  • Ongecontroleerde tumorgerelateerde pijn
  • Ongecontroleerde of symptomatische hypercalciëmie
  • Symptomatische, onbehandelde of actief voortschrijdende CZS-metastasen
  • Geschiedenis van leptomeningeale ziekte
  • Actieve of voorgeschiedenis van auto-immuunziekte of immuundeficiëntie
  • Geschiedenis van idiopathische longfibrose, organiserende pneumonie, door geneesmiddelen veroorzaakte pneumonitis of idiopathische pneumonitis, of bewijs van actieve pneumonitis
  • Voorgeschiedenis van andere maligniteiten dan CU binnen 2 jaar voorafgaand aan screening, met uitzondering van maligniteiten met een verwaarloosbaar risico op metastase of overlijden
  • Actieve tuberculose
  • Ernstige infectie binnen 4 weken voorafgaand aan de start van de studiebehandeling
  • Behandeling met therapeutische orale of intraveneuze antibiotica binnen 2 weken voorafgaand aan de start van de studiebehandeling
  • Aanzienlijke hart- en vaatziekten
  • Ongecontroleerde hypertensie
  • Graad 3 of hoger bloeding of bloeding binnen 28 dagen voorafgaand aan de start van de studiebehandeling
  • Grote chirurgische ingreep, anders dan voor diagnose, binnen 4 weken voorafgaand aan de start van de studiebehandeling
  • Zwangerschap of borstvoeding, of de intentie om zwanger te worden tijdens het onderzoek
  • Er kunnen aanvullende geneesmiddelspecifieke uitsluitingscriteria van toepassing zijn

Uitsluiting voor MIBC-cohorten:

  • Voorafgaande behandeling met systemische immunostimulerende middelen voorafgaand aan de start van de studiebehandeling
  • Geschiktheid alleen voor de bedieningsarm
  • Eerdere allogene stamcel- of solide orgaantransplantatie
  • Behandeling met systemische immunosuppressieve medicatie binnen 2 weken voorafgaand aan de start van de studiebehandeling, of anticipatie op de behoefte aan systemische immunosuppressieve medicatie tijdens de studiebehandeling, met de volgende uitzonderingen: Patiënten die acute, laaggedoseerde, systemische immunosuppressieve medicatie kregen, of een eenmalige pulsdosering van systemische immunosuppressiva komen in aanmerking voor de studie nadat de goedkeuring van Medical Monitor is verkregen. Patiënten die mineralocorticoïden, corticosteroïden voor chronische obstructieve longziekte of astma, of laaggedoseerde corticosteroïden voor orthostatische hypotensie of bijnierinsufficiëntie kregen, komen in aanmerking voor de studie.
  • Ernstige infectie binnen 4 weken voorafgaand aan de start van de studiebehandeling
  • Zwangerschap of borstvoeding, of de intentie om zwanger te worden tijdens het onderzoek

Aanvullende uitsluitingscriteria voor Atezo+Tira en Atezo (Atezolizumab) +Tira+Cis (Cisplatine)+Gem (Gemcitabine) in de MIBC-cohorten:

- Actieve infectie met Epstein-Barr-virus (EBV) of bekende of vermoede chronische actieve EBV-infectie bij screening.

Aanvullende uitsluitingscriteria voor het voor cisplatine in aanmerking komende MIBC-cohort:

  • Patiënten bij wie neoadjuvante chemotherapie op basis van cisplatine afziet of voor wie neoadjuvante chemotherapie op basis van cisplatine niet geschikt is.
  • Verminderde nierfunctie.

Studie plan

Dit gedeelte bevat details van het studieplan, inclusief hoe de studie is opgezet en wat de studie meet.

Hoe is de studie opgezet?

Ontwerpdetails

  • Primair doel: Behandeling
  • Toewijzing: Gerandomiseerd
  • Interventioneel model: Parallelle opdracht
  • Masker: Geen (open label)

Wapens en interventies

Deelnemersgroep / Arm
Interventie / Behandeling
Actieve vergelijker: Atezolizumab voor mUC-cohort (fase 1)

Deelnemers zullen atezolizumab krijgen tot onaanvaardbare toxiciteit of verlies van klinisch voordeel, zoals bepaald door de onderzoeker na een geïntegreerde beoordeling van radiografische en biochemische gegevens, lokale biopsieresultaten (indien beschikbaar) en klinische status.

De inschrijving is gesloten.

Voor de controle-, + EV-, + Nira-, + Tira- en + SG-armen, + RO7122290, zal Atezolizumab intraveneus (IV) worden toegediend in een vaste dosis van 1200 mg elke 3 weken (Q3W) op dag 1 van elke 21-daagse fiets.

Voor de Atezo + Hu5F9-G4- en + TCZ-armen zal Atezo i.v. worden toegediend in een vaste dosis van 840 mg om de 2 weken (Q2W) op dag 1 en 15 van elke cyclus van 28 dagen.

Experimenteel: Atezolizumab + Enfortumab Vedotin voor mUC-cohort (fase 1)
Deelnemers zullen atezolizumab en Enfortumab Vedotin (EV) krijgen tot onaanvaardbare toxiciteit of verlies van klinisch voordeel, zoals bepaald door de onderzoeker na een geïntegreerde beoordeling van radiografische en biochemische gegevens, lokale biopsieresultaten (indien beschikbaar) en klinische status. De inschrijving is gesloten.

Voor de controle-, + EV-, + Nira-, + Tira- en + SG-armen, + RO7122290, zal Atezolizumab intraveneus (IV) worden toegediend in een vaste dosis van 1200 mg elke 3 weken (Q3W) op dag 1 van elke 21-daagse fiets.

Voor de Atezo + Hu5F9-G4- en + TCZ-armen zal Atezo i.v. worden toegediend in een vaste dosis van 840 mg om de 2 weken (Q2W) op dag 1 en 15 van elke cyclus van 28 dagen.

Enfortumab vedotin zal worden toegediend in een dosis van 1,25 mg/kg IV op dag 1 en 8 van elke cyclus van 21 dagen.
Experimenteel: Atezolizumab + Niraparib voor mUC-cohort (fase 1)
Deelnemers zullen atezolizumab en Niraparib (Nira) krijgen tot onaanvaardbare toxiciteit of verlies van klinisch voordeel, zoals bepaald door de onderzoeker na een geïntegreerde beoordeling van radiografische en biochemische gegevens, lokale biopsieresultaten (indien beschikbaar) en klinische status. De inschrijving is gesloten.

Voor de controle-, + EV-, + Nira-, + Tira- en + SG-armen, + RO7122290, zal Atezolizumab intraveneus (IV) worden toegediend in een vaste dosis van 1200 mg elke 3 weken (Q3W) op dag 1 van elke 21-daagse fiets.

Voor de Atezo + Hu5F9-G4- en + TCZ-armen zal Atezo i.v. worden toegediend in een vaste dosis van 840 mg om de 2 weken (Q2W) op dag 1 en 15 van elke cyclus van 28 dagen.

Niraparib zal oraal worden toegediend in een dosis van 200 mg eenmaal daags (QD).
Experimenteel: Atezolizumab + Tiragolumab voor mUC-cohort (fase 1)
Deelnemers zullen atezolizumab en Tiragolumab (Tira) krijgen tot onaanvaardbare toxiciteit of verlies van klinisch voordeel, zoals bepaald door de onderzoeker na een geïntegreerde beoordeling van radiografische en biochemische gegevens, lokale biopsieresultaten (indien beschikbaar) en klinische status. De inschrijving is gesloten.

Voor de controle-, + EV-, + Nira-, + Tira- en + SG-armen, + RO7122290, zal Atezolizumab intraveneus (IV) worden toegediend in een vaste dosis van 1200 mg elke 3 weken (Q3W) op dag 1 van elke 21-daagse fiets.

Voor de Atezo + Hu5F9-G4- en + TCZ-armen zal Atezo i.v. worden toegediend in een vaste dosis van 840 mg om de 2 weken (Q2W) op dag 1 en 15 van elke cyclus van 28 dagen.

Tiragolumab wordt toegediend in een dosis van 600 mg IV op dag 1 van elke cyclus van 21 dagen.
Experimenteel: Atezolizumab + Sacituzumab Govitecan voor mUC-cohort (fase 1)
Deelnemers zullen atezolizumab en Sacituzumab Govitecan (SG) krijgen tot onaanvaardbare toxiciteit of verlies van klinisch voordeel, zoals bepaald door de onderzoeker na een geïntegreerde beoordeling van radiografische en biochemische gegevens, lokale biopsieresultaten (indien beschikbaar) en klinische status. De inschrijving is gesloten.

Voor de controle-, + EV-, + Nira-, + Tira- en + SG-armen, + RO7122290, zal Atezolizumab intraveneus (IV) worden toegediend in een vaste dosis van 1200 mg elke 3 weken (Q3W) op dag 1 van elke 21-daagse fiets.

Voor de Atezo + Hu5F9-G4- en + TCZ-armen zal Atezo i.v. worden toegediend in een vaste dosis van 840 mg om de 2 weken (Q2W) op dag 1 en 15 van elke cyclus van 28 dagen.

Sacituzumab Govitecan wordt intraveneus toegediend in een dosis van 10 mg/kg op dag 1 en 8 van elke cyclus van 21 dagen.
Experimenteel: Atezolizumab + Tocilizumab voor mUC-cohort (fase 1)
Deelnemers zullen atezolizumab en tocilizumab (TCZ) krijgen tot onaanvaardbare toxiciteit of verlies van klinisch voordeel, zoals bepaald door de onderzoeker na een geïntegreerde beoordeling van radiografische en biochemische gegevens, lokale biopsieresultaten (indien beschikbaar) en klinische status. De inschrijving is gesloten.

Voor de controle-, + EV-, + Nira-, + Tira- en + SG-armen, + RO7122290, zal Atezolizumab intraveneus (IV) worden toegediend in een vaste dosis van 1200 mg elke 3 weken (Q3W) op dag 1 van elke 21-daagse fiets.

Voor de Atezo + Hu5F9-G4- en + TCZ-armen zal Atezo i.v. worden toegediend in een vaste dosis van 840 mg om de 2 weken (Q2W) op dag 1 en 15 van elke cyclus van 28 dagen.

Tocilizumab wordt toegediend via een intraveneus infuus in een dosis van 8 mg/kg elke 4 weken (Q4W) op dag 1 van elke cyclus van 28 dagen.
Experimenteel: Atezolizumab + RO7122290 voor mUC-cohort (fase 1)
Deelnemers zullen atezolizumab en RO7122290 krijgen tot onaanvaardbare toxiciteit of verlies van klinisch voordeel, zoals bepaald door de onderzoeker na een geïntegreerde beoordeling van radiografische en biochemische gegevens, lokale biopsieresultaten (indien beschikbaar) en klinische status. De inschrijving is gesloten.

Voor de controle-, + EV-, + Nira-, + Tira- en + SG-armen, + RO7122290, zal Atezolizumab intraveneus (IV) worden toegediend in een vaste dosis van 1200 mg elke 3 weken (Q3W) op dag 1 van elke 21-daagse fiets.

Voor de Atezo + Hu5F9-G4- en + TCZ-armen zal Atezo i.v. worden toegediend in een vaste dosis van 840 mg om de 2 weken (Q2W) op dag 1 en 15 van elke cyclus van 28 dagen.

Experimenteel: Atezolizumab + Enfortumab Vedotin voor mUC-cohort (fase 2)
Deelnemers zullen atezolizumab en Enfortumab Vedotin (EV) krijgen tot onaanvaardbare toxiciteit of verlies van klinisch voordeel, zoals bepaald door de onderzoeker na een geïntegreerde beoordeling van radiografische en biochemische gegevens, lokale biopsieresultaten (indien beschikbaar) en klinische status. De inschrijving is gesloten.

Voor de controle-, + EV-, + Nira-, + Tira- en + SG-armen, + RO7122290, zal Atezolizumab intraveneus (IV) worden toegediend in een vaste dosis van 1200 mg elke 3 weken (Q3W) op dag 1 van elke 21-daagse fiets.

Voor de Atezo + Hu5F9-G4- en + TCZ-armen zal Atezo i.v. worden toegediend in een vaste dosis van 840 mg om de 2 weken (Q2W) op dag 1 en 15 van elke cyclus van 28 dagen.

Enfortumab vedotin zal worden toegediend in een dosis van 1,25 mg/kg IV op dag 1 en 8 van elke cyclus van 21 dagen.
Experimenteel: Atezolizumab + Sacituzumab Govitecan voor mUC-cohort (fase 2)
Deelnemers zullen atezolizumab en Sacituzumab Govitecan (SG) krijgen tot onaanvaardbare toxiciteit of verlies van klinisch voordeel, zoals bepaald door de onderzoeker na een geïntegreerde beoordeling van radiografische en biochemische gegevens, lokale biopsieresultaten (indien beschikbaar) en klinische status. De inschrijving is gesloten.

Voor de controle-, + EV-, + Nira-, + Tira- en + SG-armen, + RO7122290, zal Atezolizumab intraveneus (IV) worden toegediend in een vaste dosis van 1200 mg elke 3 weken (Q3W) op dag 1 van elke 21-daagse fiets.

Voor de Atezo + Hu5F9-G4- en + TCZ-armen zal Atezo i.v. worden toegediend in een vaste dosis van 840 mg om de 2 weken (Q2W) op dag 1 en 15 van elke cyclus van 28 dagen.

Sacituzumab Govitecan wordt intraveneus toegediend in een dosis van 10 mg/kg op dag 1 en 8 van elke cyclus van 21 dagen.
Experimenteel: Atezolizumab + Magrolimab voor mUC-cohort (fase 1)
Deelnemers krijgen atezolizumab en magrolimab (Hu5F9-G4) tot onaanvaardbare toxiciteit of verlies van klinisch voordeel, zoals bepaald door de onderzoeker na een geïntegreerde beoordeling van radiografische en biochemische gegevens, lokale biopsieresultaten (indien beschikbaar) en klinische status. De inschrijving is gesloten.

Voor de controle-, + EV-, + Nira-, + Tira- en + SG-armen, + RO7122290, zal Atezolizumab intraveneus (IV) worden toegediend in een vaste dosis van 1200 mg elke 3 weken (Q3W) op dag 1 van elke 21-daagse fiets.

Voor de Atezo + Hu5F9-G4- en + TCZ-armen zal Atezo i.v. worden toegediend in een vaste dosis van 840 mg om de 2 weken (Q2W) op dag 1 en 15 van elke cyclus van 28 dagen.

Deelnemers krijgen op dag 1 een priming-dosis van 1 mg/kg IV, gevolgd door drie wekelijkse IV-doses van 30 mg/kg op dag 8, 15 en 22. Tijdens cyclus 2 krijgen de deelnemers wekelijkse intraveneuze doses van 30 mg/kg op dag 1, 8, 15 en 22. Voor alle volgende cycli krijgen de deelnemers 30 mg/kg op dag 1 en dag 15. Cyclus = 28 dagen.
Actieve vergelijker: Atezolizumab voor cisplatine-ongeschikt MIBC-cohort 1 PD-L1+-arm 1
Deelnemers krijgen Atezolizumab gedurende 3 cycli vóór de operatie en 14 cycli na de operatie.

Voor de controle-, + EV-, + Nira-, + Tira- en + SG-armen, + RO7122290, zal Atezolizumab intraveneus (IV) worden toegediend in een vaste dosis van 1200 mg elke 3 weken (Q3W) op dag 1 van elke 21-daagse fiets.

Voor de Atezo + Hu5F9-G4- en + TCZ-armen zal Atezo i.v. worden toegediend in een vaste dosis van 840 mg om de 2 weken (Q2W) op dag 1 en 15 van elke cyclus van 28 dagen.

Experimenteel: Atezolizumab + Tiragolumab voor cisplatine-ongeschikt MIBC-cohort 1 PD-L1+-arm 2
Deelnemers krijgen Atezolizumab en Tiragolumab (Tira) gedurende 3 cycli vóór de operatie en 14 cycli na de operatie.

Voor de controle-, + EV-, + Nira-, + Tira- en + SG-armen, + RO7122290, zal Atezolizumab intraveneus (IV) worden toegediend in een vaste dosis van 1200 mg elke 3 weken (Q3W) op dag 1 van elke 21-daagse fiets.

Voor de Atezo + Hu5F9-G4- en + TCZ-armen zal Atezo i.v. worden toegediend in een vaste dosis van 840 mg om de 2 weken (Q2W) op dag 1 en 15 van elke cyclus van 28 dagen.

Tiragolumab wordt toegediend in een dosis van 600 mg IV op dag 1 van elke cyclus van 21 dagen.
Actieve vergelijker: Atezolizumab voor cisplatine-ongeschikt MIBC-cohort 2 PD-L1- arm 1
Deelnemers krijgen Atezolizumab gedurende 3 cycli vóór de operatie en 14 cycli na de operatie.

Voor de controle-, + EV-, + Nira-, + Tira- en + SG-armen, + RO7122290, zal Atezolizumab intraveneus (IV) worden toegediend in een vaste dosis van 1200 mg elke 3 weken (Q3W) op dag 1 van elke 21-daagse fiets.

Voor de Atezo + Hu5F9-G4- en + TCZ-armen zal Atezo i.v. worden toegediend in een vaste dosis van 840 mg om de 2 weken (Q2W) op dag 1 en 15 van elke cyclus van 28 dagen.

Experimenteel: Atezolizumab + Tiragolumab voor cisplatine-ongeschikt MIBC-cohort 2 PD-L1-arm 2
Deelnemers krijgen Atezolizumab en Tiragolumab (Tira) gedurende 3 cycli vóór de operatie en 14 cycli na de operatie.

Voor de controle-, + EV-, + Nira-, + Tira- en + SG-armen, + RO7122290, zal Atezolizumab intraveneus (IV) worden toegediend in een vaste dosis van 1200 mg elke 3 weken (Q3W) op dag 1 van elke 21-daagse fiets.

Voor de Atezo + Hu5F9-G4- en + TCZ-armen zal Atezo i.v. worden toegediend in een vaste dosis van 840 mg om de 2 weken (Q2W) op dag 1 en 15 van elke cyclus van 28 dagen.

Tiragolumab wordt toegediend in een dosis van 600 mg IV op dag 1 van elke cyclus van 21 dagen.
Actieve vergelijker: Cisplatine-geschikte MIBC-cohort 3-arm 1
Deelnemers krijgen 3 cycli Atezolizumab, Cisplatine en Gemcitabine vóór de operatie en 14 cycli Atezolizumab alleen na de operatie.

Voor de controle-, + EV-, + Nira-, + Tira- en + SG-armen, + RO7122290, zal Atezolizumab intraveneus (IV) worden toegediend in een vaste dosis van 1200 mg elke 3 weken (Q3W) op dag 1 van elke 21-daagse fiets.

Voor de Atezo + Hu5F9-G4- en + TCZ-armen zal Atezo i.v. worden toegediend in een vaste dosis van 840 mg om de 2 weken (Q2W) op dag 1 en 15 van elke cyclus van 28 dagen.

Cisplatine wordt intraveneus toegediend in een dosis van 70 mg/m2 op dag 1 van elke cyclus voor cyclus 1-3 voorafgaand aan de operatie.
Gemcitabine wordt intraveneus toegediend in een dosis van 1000 mg/m2 op dag 1 en 8 van elke cyclus voor cyclus 1-3 vóór de operatie.
Experimenteel: Cisplatine-geschikte MIBC-cohort 3-arm 2
Deelnemers krijgen Atezolizumab, Tiragolumab (Tira), Cisplatine en Gemcitabine gedurende 3 cycli vóór de operatie en 14 cycli Atezolizumab en Tiragolumab (Tira) na de operatie.

Voor de controle-, + EV-, + Nira-, + Tira- en + SG-armen, + RO7122290, zal Atezolizumab intraveneus (IV) worden toegediend in een vaste dosis van 1200 mg elke 3 weken (Q3W) op dag 1 van elke 21-daagse fiets.

Voor de Atezo + Hu5F9-G4- en + TCZ-armen zal Atezo i.v. worden toegediend in een vaste dosis van 840 mg om de 2 weken (Q2W) op dag 1 en 15 van elke cyclus van 28 dagen.

Tiragolumab wordt toegediend in een dosis van 600 mg IV op dag 1 van elke cyclus van 21 dagen.
Cisplatine wordt intraveneus toegediend in een dosis van 70 mg/m2 op dag 1 van elke cyclus voor cyclus 1-3 voorafgaand aan de operatie.
Gemcitabine wordt intraveneus toegediend in een dosis van 1000 mg/m2 op dag 1 en 8 van elke cyclus voor cyclus 1-3 vóór de operatie.

Wat meet het onderzoek?

Primaire uitkomstmaten

Uitkomstmaat
Maatregel Beschrijving
Tijdsspanne
Stage 1 mUC Cohorts: Objective Response Rate (ORR)
Tijdsspanne: Up to 61.5 months
ORR was defined as the percentage of participants with an objective response (OR), characterized by a complete response (CR) or a partial response (PR), on 2 consecutive occasions ≥ 4 weeks apart during Stage 1, as determined by the investigator per Response Evaluation Criteria in Solid Tumors, Version 1.1 (RECIST v1.1). CR was defined as the disappearance of all target and non-target lesions and normalization of tumor marker level. Additionally, any pathological lymph nodes (whether target or non-target) must have a reduction in short axis to <10 millimeters (mm). PR was defined as at least a 30% decrease in the sum of diameters (SOD) of all target lesions, taking as reference the baseline SOD, in the absence of CR. Percentages have been rounded off.
Up to 61.5 months
MIBC Cohorts: Pathological Complete Response (pCR)
Tijdsspanne: Up to 17.8 months
pCR was defined as the percentage of participants with an absence of residual invasive cancer of the complete resected specimen. Percentages have been rounded off.
Up to 17.8 months

Secundaire uitkomstmaten

Uitkomstmaat
Maatregel Beschrijving
Tijdsspanne
Stage 1 mUC Cohorts: Progression-free Survival (PFS) After Randomization
Tijdsspanne: From randomization to PD or death from any cause, whichever occurred first (up to 62 months)
PFS after randomization was defined as the time from randomization to the first occurrence of disease progression (PD) or death from any cause, whichever occurred first in Stage 1, as determined by the investigator according to RECIST v1.1, or death from any cause, whichever occurred first. PD was defined as at least a 20% increase in the SOD of target lesions, taking as reference the smallest SOD on study (including baseline). Additionally, the SOD must also demonstrate an absolute increase of ≥ 5 mm or unequivocal progression of existing non-target lesions. PFS for participants with no documented PD or death was censored at the day of the last tumor assessment. Kaplan-Meier (K-M) method was used to estimate the median PFS.
From randomization to PD or death from any cause, whichever occurred first (up to 62 months)
Stage 1 mUC Cohorts: Overall Survival (OS) After Randomization
Tijdsspanne: From randomization to death from any cause (up to 69.1 months)
OS after randomization was defined as the time from randomization to death from any cause. Data for participants who had not died were censored at the last date they were known to be alive. K-M method was used to estimate the median OS.
From randomization to death from any cause (up to 69.1 months)
Stage 1 mUC Cohorts: OS Rate at Month 12
Tijdsspanne: At Month 12
OS rate at Month 12 was defined as percentage of participants who did not experience death from any cause at the specified timepoint. OS was defined as the time from randomization to death from any cause. K-M method was used to estimate OS rate. Percentages have been rounded off.
At Month 12
Stage 1 mUC Cohorts: Duration of Response (DOR)
Tijdsspanne: From first occurrence of a documented OR to PD or death from any cause, whichever occurred first (up to 61.5 months)
DOR was defined as the time from the first occurrence of a documented OR (CR or PR) during Stage 1 to PD or death from any cause during Stage 1, whichever occurred first, as determined by the investigator according to RECIST v1.1. CR was defined as disappearance of all target and non-target lesions and normalization of tumor marker level. Additionally, any lymph nodes (whether target or non-target) must have a reduction in short axis to < 10 mm. PR was defined as at least a 30% decrease in the SOD of all target lesions, taking as reference the baseline SOD, in the absence of CR. PD was defined as at least a 20% increase in the SOD of target lesions, taking as reference the smallest SOD on study (including baseline). Additionally, the SOD must also demonstrate an absolute increase of ≥ 5 mm or unequivocal progression of existing non-target lesions. K-M method was used to estimate the median DOR.
From first occurrence of a documented OR to PD or death from any cause, whichever occurred first (up to 61.5 months)
Stage 1 mUC Cohorts: Disease Control Rate (DCR)
Tijdsspanne: Up to 61.5 months
DCR was defined as percentage of participants with stable disease for ≥ 18 weeks or an OR (CR or PR) during Stage 1, as determined by the investigator according to RECIST v1.1. SD was defined as neither sufficient shrinkage of target lesions to qualify for CR or PR nor sufficient increase to qualify for PD. CR was defined as disappearance of all target and non-target lesions and normalization of tumor marker level. Additionally, any lymph nodes (whether target or non-target) must have a reduction in short axis to < 10 mm. PR was defined as at least a 30% decrease in the SOD of all target lesions, taking as reference the baseline SOD, in the absence of CR. PD was defined as at least a 20% increase in the SOD of target lesions, taking as reference the smallest SOD on study (including baseline). Additionally, the SOD must also demonstrate an absolute increase of ≥ 5 mm or unequivocal progression of existing non-target lesions. Percentages have been rounded off.
Up to 61.5 months
Stages 1 and 2 mUC Cohorts: Number of Participants With Adverse Events (AEs)
Tijdsspanne: Stage 1: Up to 62.1 months; Stage 2: Up to 18.3 months
An AE was defined as any untoward medical occurrence in a clinical investigation participant administered a pharmaceutical product, regardless of causal attribution. An AE can therefore be any unfavorable and unintended sign (including an abnormal laboratory finding), symptom, or disease temporally associated with the use of a medicinal product, whether or not considered related to the medicinal product.
Stage 1: Up to 62.1 months; Stage 2: Up to 18.3 months
Stage 2 mUC [Atezo + EV Cohort]: Serum Concentration of Atezolizumab at Specified Timepoints
Tijdsspanne: Predose: Day 1 of Cycles 1, 2 and 4; 30 minutes postdose: Day 1 Cycle 1
Predose: Day 1 of Cycles 1, 2 and 4; 30 minutes postdose: Day 1 Cycle 1
Stage 2 mUC [Atezo + EV Cohort]: Number of Participants With Anti-drug Antibodies (ADAs) to Atezolizumab
Tijdsspanne: Up to approximately 18.3 months
Participants were considered to be treatment-emergent ADA positive if they were ADA negative or had missing data at baseline but developed an ADA response following atezolizumab exposure (treatment-induced ADA response), or if they were ADA positive at baseline and the titer of one or more post-baseline samples was at least 0.60 titer unit (t.u.) greater than the baseline titer result (treatment-enhanced ADA response). Participants with a positive post-baseline sample have been reported here.
Up to approximately 18.3 months
MIBC Cohorts: Landmark Recurrence-free Survival (RFS) Rate
Tijdsspanne: At Months 12, 18, and 24
Landmark RFS was defined as the percentage of participants who were alive without disease recurrence at specified timepoints following surgery. RFS was defined as the time from Day 1 in the first cycle after surgery to the first documented recurrence of disease or death from any cause. RFS rates at the specified landmark timepoints were estimated using the K-M method.
At Months 12, 18, and 24
MIBC Cohorts: Landmark Event-free Survival (EFS) Rate
Tijdsspanne: At Months 12, 18, and 24
Landmark EFS was defined as the percentage of participants who were alive without experiencing a predefined event at specified timepoints. EFS was defined as the time from randomization to any of the following events, whichever occurred first: PD that precludes surgery, as assessed by the investigator; local or distant disease recurrence; or death from any cause. PD was defined as at least a 20% increase in the SOD of target lesions, taking as reference the smallest SOD on study (including baseline). Additionally, the SOD must also demonstrate an absolute increase of ≥ 5 mm or unequivocal progression of existing non-target lesions. EFS rates at the specified landmark timepoints were estimated using the K-M method.
At Months 12, 18, and 24
MIBC Cohorts: Landmark OS Rate
Tijdsspanne: At Months 12, 18, and 24
Landmark OS was defined as the percentage of participants who were alive at specified timepoints. OS was defined as the time from randomization to death from any cause. OS rates at the specified landmark timepoints were estimated using the K-M method.
At Months 12, 18, and 24
MIBC Cohorts: Number of Participants With AEs
Tijdsspanne: Up to 17.8 months
An AE was defined as any untoward medical occurrence in a clinical investigation participant administered a pharmaceutical product, regardless of causal attribution. An AE can therefore be any unfavorable and unintended sign (including an abnormal laboratory finding), symptom, or disease temporally associated with the use of a medicinal product, whether or not considered related to the medicinal product.
Up to 17.8 months

Medewerkers en onderzoekers

Hier vindt u mensen en organisaties die betrokken zijn bij dit onderzoek.

Publicaties en nuttige links

De persoon die verantwoordelijk is voor het invoeren van informatie over het onderzoek stelt deze publicaties vrijwillig ter beschikking. Dit kan gaan over alles wat met het onderzoek te maken heeft.

Studie record data

Deze datums volgen de voortgang van het onderzoeksdossier en de samenvatting van de ingediende resultaten bij ClinicalTrials.gov. Studieverslagen en gerapporteerde resultaten worden beoordeeld door de National Library of Medicine (NLM) om er zeker van te zijn dat ze voldoen aan specifieke kwaliteitscontrolenormen voordat ze op de openbare website worden geplaatst.

Bestudeer belangrijke data

Studie start (Werkelijk)

1 juni 2019

Primaire voltooiing (Werkelijk)

8 oktober 2025

Studie voltooiing (Werkelijk)

22 december 2025

Studieregistratiedata

Eerst ingediend

8 maart 2019

Eerst ingediend dat voldeed aan de QC-criteria

8 maart 2019

Eerst geplaatst (Werkelijk)

11 maart 2019

Updates van studierecords

Laatste update geplaatst (Werkelijk)

3 augustus 2026

Laatste update ingediend die voldeed aan QC-criteria

8 juli 2026

Laatst geverifieerd

1 juli 2026

Meer informatie

Termen gerelateerd aan deze studie

Plan Individuele Deelnemersgegevens (IPD)

Bent u van plan om gegevens van individuele deelnemers (IPD) te delen?

JA

Beschrijving IPD-plan

Voor in aanmerking komende onderzoeken kunnen gekwalificeerde onderzoekers toegang vragen tot klinische gegevens op individueel patiëntniveau. Bekijk hier Roche's inzet voor transparantie van klinische onderzoeksinformatie: https://go.roche.com/data_sharing

Informatie over medicijnen en apparaten, studiedocumenten

Bestudeert een door de Amerikaanse FDA gereguleerd geneesmiddel

Ja

Bestudeert een door de Amerikaanse FDA gereguleerd apparaatproduct

Nee

Deze informatie is zonder wijzigingen rechtstreeks van de website clinicaltrials.gov gehaald. Als u verzoeken heeft om uw onderzoeksgegevens te wijzigen, te verwijderen of bij te werken, neem dan contact op met register@clinicaltrials.gov. Zodra er een wijziging wordt doorgevoerd op clinicaltrials.gov, wordt deze ook automatisch bijgewerkt op onze website .

Abonneren