- ICH GCP
- US Clinical Trials Registry
- Klinisk utprøving NCT02671435
En studie av Durvalumab (MEDI4736) og Monalizumab i solide svulster
20. mai 2026 oppdatert av: MedImmune LLC
En fase 1/2-studie av Durvalumab og Monalizumab hos voksne personer med utvalgte avanserte solide svulster
Dette er en multisenter-, åpen-label, dose-eskalerings-, dose-utforskning og dose-ekspansjonsstudie for å evaluere sikkerhet, tolerabilitet, antitumoraktivitet, PK, farmakodynamikk og immunogenisitet til Durvalumab (MEDI4736) i kombinasjon med monalisumab (IPH2201) i Voksne pasienter med utvalgte avanserte solide svulster og kombinasjonen av durvalumab og monalizumab (IPH2201) standardbehandling systemisk terapi med eller uten biologisk middel og monalizumab (IPH2201) med biologisk middel administrert til personer med tilbakevendende eller metastatisk kolorektal kreft (CRC).
Studieoversikt
Status
Aktiv, ikke rekrutterende
Forhold
Intervensjon / Behandling
Detaljert beskrivelse
Studien består av 3 deler: doseeskalering (del 1), doseutvidelse (del 2) og doseutforskning (del 3).
Del 1 vil evaluere doseøkning av durvalumab i kombinasjon med monalisumab hos voksne personer med utvalgte avanserte solide tumorer.
Del 2 vil videre evaluere den identifiserte dosen av durvalumab i kombinasjon med monalisumab fra del 1 hos voksne personer med utvalgte avanserte solide tumorer.
Del 3 vil evaluere doseutforskning av durvalumab i kombinasjon med monalizumab og standardbehandling systemisk terapi med eller uten biologisk middel, og monalizumab i kombinasjon med biologisk middel hos voksne personer med CRC.
Studietype
Intervensjonell
Registrering (Faktiske)
383
Fase
- Fase 2
- Fase 1
Kontakter og plasseringer
Denne delen inneholder kontaktinformasjon for de som utfører studien, og informasjon om hvor denne studien blir utført.
Studiesteder
-
-
-
Blacktown, Australia, 2148
- Research Site
-
Clayton, Australia, 3168
- Research Site
-
Waratah, Australia, 2298
- Research Site
-
-
-
-
-
Brussels, Belgia, 1200
- Research Site
-
Edegem, Belgia, 2650
- Research Site
-
Leuven, Belgia, 3000
- Research Site
-
-
-
-
British Columbia
-
Vancouver, British Columbia, Canada, V5Z 4E6
- Research Site
-
-
Ontario
-
Toronto, Ontario, Canada, M5G 1Z5
- Research Site
-
-
-
-
Alabama
-
Birmingham, Alabama, Forente stater, 35233
- Research Site
-
-
Arizona
-
Scottsdale, Arizona, Forente stater, 85258
- Research Site
-
-
California
-
Duarte, California, Forente stater, 91010
- Research Site
-
La Jolla, California, Forente stater, 92093
- Research Site
-
Los Angeles, California, Forente stater, 90089
- Research Site
-
Sacramento, California, Forente stater, 95817
- Research Site
-
Santa Monica, California, Forente stater, 90404
- Research Site
-
-
Colorado
-
Aurora, Colorado, Forente stater, 80045
- Research Site
-
-
Florida
-
Tampa, Florida, Forente stater, 33612
- Research Site
-
-
Illinois
-
Chicago, Illinois, Forente stater, 60611
- Research Site
-
-
Maryland
-
Baltimore, Maryland, Forente stater, 21231
- Research Site
-
-
Massachusetts
-
Boston, Massachusetts, Forente stater, 02215
- Research Site
-
-
Michigan
-
Detroit, Michigan, Forente stater, 48202
- Research Site
-
-
New Jersey
-
New Brunswick, New Jersey, Forente stater, 08903
- Research Site
-
-
New York
-
New Hyde Park, New York, Forente stater, 11042
- Research Site
-
New York, New York, Forente stater, 10065
- Research Site
-
The Bronx, New York, Forente stater, 10461
- Research Site
-
-
Rhode Island
-
Providence, Rhode Island, Forente stater, 02903
- Research Site
-
-
Tennessee
-
Nashville, Tennessee, Forente stater, 37203
- Research Site
-
-
Texas
-
Dallas, Texas, Forente stater, 75235
- Research Site
-
San Antonio, Texas, Forente stater, 78229
- Research Site
-
-
Utah
-
Salt Lake City, Utah, Forente stater, 84112
- Research Site
-
-
-
-
-
Marseille, Frankrike, 13385
- Research Site
-
Nantes, Frankrike, 44093
- Research Site
-
-
-
-
-
Milan, Italia, 20141
- Research Site
-
Milan, Italia, 20132
- Research Site
-
-
-
-
-
Grafton, New Zealand, 1023
- Research Site
-
-
-
-
-
Barcelona, Spania, 08035
- Research Site
-
Madrid, Spania, 28034
- Research Site
-
Madrid, Spania, 28027
- Research Site
-
Málaga, Spania, 29010
- Research Site
-
Pamplona, Spania, 31008
- Research Site
-
Seville, Spania, 41013
- Research Site
-
-
-
-
-
London, Storbritannia, SW2 6JJ
- Research Site
-
Sutton, Storbritannia, SM2 5PT
- Research Site
-
-
-
-
-
Seoul, Sør -Korea, 03080
- Research Site
-
Seoul, Sør -Korea, 03722
- Research Site
-
Seoul, Sør -Korea, 05505
- Research Site
-
Seoul, Sør -Korea, 06351
- Research Site
-
Seoul, Sør -Korea, 06591
- Research Site
-
-
-
-
-
Debrecen, Ungarn, 4032
- Research Site
-
-
Deltakelseskriterier
Forskere ser etter personer som passer til en bestemt beskrivelse, kalt kvalifikasjonskriterier. Noen eksempler på disse kriteriene er en persons generelle helsetilstand eller tidligere behandlinger.
Kvalifikasjonskriterier
Alder som er kvalifisert for studier
18 år til 99 år (Voksen, Eldre voksen)
Tar imot friske frivillige
Nei
Beskrivelse
Inklusjonskriterier:
- Forsøkspersonene må ha histologisk dokumentasjon på avansert residiverende eller metastatisk kreft.
- Forsøkspersonene må være i tilbakevendende/metastaserende setting, med utvalgte avanserte solide svulster.
- Forsøkspersonene må ha minst én lesjon som kan måles med RECIST v1.1
- Del 3, Doseutforskning, CRC-individer kan være behandlingsnaive, men bør ikke ha mottatt mer enn to linjers systemisk terapi ved tilbakevendende/metastatisk setting.
Eksklusjonskriterier
- Tidligere behandling med immunterapimidler. Tidligere behandling med antitumorvaksiner kan tillates etter diskusjon med medisinsk monitor.
- Tidligere deltakelse i kliniske studier som inkluderer durvalumab alene eller i kombinasjon, der studien har en registreringsintensjon og analysene for det primære endepunktet ennå ikke er fullført
- Mottak av konvensjonell eller undersøkelsesbehandling mot kreft innen 4 uker før den første dosen av studiebehandlingen
- Eventuell samtidig kjemoterapi, immunterapi, biologisk eller hormonell behandling for kreftbehandling. Samtidig bruk av hormoner for ikke-kreftrelaterte tilstander er akseptabelt.
Studieplan
Denne delen gir detaljer om studieplanen, inkludert hvordan studien er utformet og hva studien måler.
Hvordan er studiet utformet?
Designdetaljer
- Primært formål: Behandling
- Tildeling: Randomisert
- Intervensjonsmodell: Parallell tildeling
- Masking: Ingen (Open Label)
Våpen og intervensjoner
Deltakergruppe / Arm |
Intervensjon / Behandling |
|---|---|
|
Eksperimentell: Doseeskalering Kohort 1: Monalizumab 22,5 mg Q2W + Durvalumab 1500 mg Q4W
Deltakerne vil få intravenøse (IV) infusjoner av durvalumab 1500 mg hver 4. uke (Q4W) i kombinasjon med monalizumab 22,5 mg hver 2. uke (Q2W) inntil 3 år inntil uakseptabel toksisitet, dokumentasjon av bekreftet sykdomsprogresjon (PD), eller dokumentasjon av gjentakelse av en annen grunn.
|
Deltakerne vil få IV-infusjon av monalisumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av durvalumab som angitt i armbeskrivelsen.
|
|
Eksperimentell: Doseøkning Kohort 2: Monalizumab 75 mg Q2W + Durvalumab 1500 mg Q4W
Deltakerne vil motta IV-infusjoner av durvalumab 1500 mg Q4W i kombinasjon med monalizumab 75 mg Q2W i opptil 3 år inntil uakseptabel toksisitet, dokumentasjon av bekreftet PD eller dokumentasjon på tilbaketrekking av forsøkspersonen av annen grunn.
|
Deltakerne vil få IV-infusjon av monalisumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av durvalumab som angitt i armbeskrivelsen.
|
|
Eksperimentell: Doseøkning Kohort 3: Monalizumab 225 mg Q2W + Durvalumab 1500 mg Q4W
Deltakerne vil motta IV-infusjoner av durvalumab 1500 mg Q4W i kombinasjon med monalizumab 225 mg Q2W i opptil 3 år inntil uakseptabel toksisitet, dokumentasjon av bekreftet PD eller dokumentasjon på tilbaketrekking av forsøkspersonen av annen grunn.
|
Deltakerne vil få IV-infusjon av monalisumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av durvalumab som angitt i armbeskrivelsen.
|
|
Eksperimentell: Doseeskalering Kohort 4: Monalizumab 750 mg Q2W + Durvalumab 1500 mg Q4W
Deltakerne vil motta IV-infusjoner av durvalumab 1500 mg Q4W i kombinasjon med monalisumab 750 mg Q2W i opptil 3 år inntil uakseptabel toksisitet, dokumentasjon av bekreftet PD eller dokumentasjon av forsøkspersonens tilbaketrekking av annen grunn.
|
Deltakerne vil få IV-infusjon av monalisumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av durvalumab som angitt i armbeskrivelsen.
|
|
Eksperimentell: Doseøkning Kohort 5: Monalizumab 750 mg Q4W + Durvalumab 1500 mg Q4W
Deltakerne vil motta IV-infusjoner av durvalumab 1500 mg Q4W i kombinasjon med monalisumab 750 mg Q4W i opptil 3 år inntil uakseptabel toksisitet, dokumentasjon av bekreftet PD eller dokumentasjon på tilbaketrekking av forsøkspersonen av annen grunn.
|
Deltakerne vil få IV-infusjon av monalisumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av durvalumab som angitt i armbeskrivelsen.
|
|
Eksperimentell: Dose-ekspansjonskohort: Monalizumab 750 mg Q2W + Durvalumab 1500 mg Q4W (MSS-CRC)
Deltakere med mikrosatellitt-stabil tykktarmskreft (MSS-CRC) vil motta IV-infusjoner av durvalumab 1500 mg Q4W i kombinasjon med monalizumab 750 mg Q2W i opptil 3 år inntil uakseptabel toksisitet, dokumentasjon av bekreftet PD eller dokumentasjon av forsøkspersonens tilbaketrekking av annen grunn.
|
Deltakerne vil få IV-infusjon av monalisumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av durvalumab som angitt i armbeskrivelsen.
|
|
Eksperimentell: Doseøkende kohort: Monalizumab 750 mg Q2W + Durvalumab 1500 mg Q4W (ovarie)
Deltakere med eggstokkreft vil få IV-infusjoner av durvalumab 1500 mg Q4W i kombinasjon med monalizumab 750 mg Q2W i opptil 3 år inntil uakseptabel toksisitet, dokumentasjon av bekreftet PD eller dokumentasjon på tilbaketrekking av forsøkspersonen av annen grunn.
|
Deltakerne vil få IV-infusjon av monalisumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av durvalumab som angitt i armbeskrivelsen.
|
|
Eksperimentell: Dose-ekspansjonskohort: Monalizumab 750 mg Q2W + Durvalumab 1500 mg Q4W (endometrial MSS)
Deltakere med endometrial MSS vil motta IV-infusjoner av durvalumab 1500 mg Q4W i kombinasjon med monalizumab 750 mg Q2W i opptil 3 år inntil uakseptabel toksisitet, dokumentasjon av bekreftet PD eller dokumentasjon på tilbaketrekking av forsøkspersonen av annen grunn.
|
Deltakerne vil få IV-infusjon av monalisumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av durvalumab som angitt i armbeskrivelsen.
|
|
Eksperimentell: Dose-ekspansjonskohort: Monalizumab 750 mg Q2W + Durvalumab 1500 mg Q4W (NSCLC)
Deltakere med ikke-småcellet lungekreft (NSCLC) vil motta IV-infusjoner av durvalumab 1500 mg Q4W i kombinasjon med monalizumab 750 mg Q2W i opptil 3 år inntil uakseptabel toksisitet, dokumentasjon av bekreftet PD eller dokumentasjon på tilbaketrekking av forsøkspersonen av annen grunn.
|
Deltakerne vil få IV-infusjon av monalisumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av durvalumab som angitt i armbeskrivelsen.
|
|
Eksperimentell: Utforskningskohort A1: Monalizumab 750 mg Q2W+Durvalumab 1500 mg Q4W+mFOLFOX6 Q2W+Bevacizumab Q2W
Deltakere med førstelinje (1L) MSS-CRC vil motta IV-infusjoner av durvalumab 1500 mg Q4W i kombinasjon med monalizumab 750 mg Q2W pluss mFOLFOX (oksaliplatin 85 mg/m^2 IV-infusjon, folinsyre 400 mg/m^2-infusjon, fluorouracil 400 mg/m^2 IV bolus, etterfulgt av 2400 mg/m^2 kontinuerlig IV infusjon over 46 til 48 timer på dag 1) Q2W pluss IV infusjon av bevacizumab 5 mg/kg Q2W opptil 3 år inntil uakseptabel toksisitet, dokumentasjon av bekreftet PD, eller dokumentasjon på tilbaketrekking av forsøksperson av annen grunn.
|
Deltakerne vil få IV-infusjon av monalisumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av durvalumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil motta IV-infusjon av mFOLFOX som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av bevacizumab som angitt i armbeskrivelsen.
|
|
Eksperimentell: Utforskningskohort A2: Monalizumab 750 mg Q2W + Durvalumab 1500 mg Q4W + mFOLFOX6 Q2W + Cetuximab Q2W
Deltakere med 1L MSS-CRC vil motta IV-infusjoner av durvalumab 1500 mg Q4W i kombinasjon med monalisumab 750 mg Q2W, pluss mFOLFOX6 (oksaliplatin 85 mg/m^2, folinsyre 400 mg/m^2, fluorouracil 400 mg/m^2 IV bolus, etterfulgt av 2400 mg/m^2 kontinuerlig IV-infusjon over 46 til 48 timer på dag 1) Q2W pluss IV-infusjon av cetuximab (innlastingsdose på 400 mg/m^2 på dag 1, etterfulgt av vedlikeholdsdose på 250 mg /m^2 IV-infusjon hver uke med start på dag 8, deretter endret til 500 mg/m^2 IV-infusjon Q2W) opptil 3 år inntil uakseptabel toksisitet, dokumentasjon av bekreftet PD eller dokumentasjon på tilbaketrekking av forsøkspersonen av annen grunn.
|
Deltakerne vil få IV-infusjon av monalisumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av durvalumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil motta IV-infusjon av mFOLFOX som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av cetuximab som angitt i armbeskrivelsen.
|
|
Eksperimentell: Utforskningskohort C1A: Monalizumab 750 mg Q2W + Durvalumab 1500 mg Q4W + Cetuximab Q2W
Deltakere med tilbakevendende eller metastatisk tredjelinje (3L) RAS-mutant MSS-CRC vil motta IV-infusjoner av durvalumab 1500 mg Q4W i kombinasjon med monalizumab 750 mg Q2W pluss IV-infusjon av cetuximab 500 mg/m^2 på dag 1 og deretter 500 mg/ m^2 IV infusjon Q2W starter på dag 15 i opptil 3 år inntil uakseptabel toksisitet, dokumentasjon av bekreftet PD eller dokumentasjon på tilbaketrekning av forsøkspersonen av annen grunn.
|
Deltakerne vil få IV-infusjon av monalisumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av durvalumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av cetuximab som angitt i armbeskrivelsen.
|
|
Eksperimentell: Utforskningskohort C1B: Monalizumab 750 mg Q2W + Cetuximab Q2W
Deltakere med tilbakevendende eller metastatisk 3L RAS-mutant MSS-CRC vil motta IV-infusjon av monalisumab 750 mg Q2W pluss IV-infusjon av cetuximab 500 mg/m^2 på dag 1, deretter 500 mg/m^2 IV-infusjon Q2W fra og med dag 15 til og med 3 år til uakseptabel toksisitet, dokumentasjon av bekreftet PD, eller dokumentasjon av forsøkspersonsavbrudd av annen grunn.
|
Deltakerne vil få IV-infusjon av monalisumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av cetuximab som angitt i armbeskrivelsen.
|
|
Eksperimentell: Utforskningskohort C2A: Monalizumab 750 mg Q2W + Durvalumab 1500 mg Q4W + Cetuximab Q2W
Deltakere med tilbakevendende eller metastatisk 3L RAS/BRAF villtype MSS-CRC vil motta IV-infusjoner av durvalumab 1500 mg Q4W i kombinasjon med monalizumab 750 mg Q2W pluss IV-infusjon av cetuximab 500 mg/m^2 på dag 1 og deretter 500 mg/m^ 2 IV infusjon Q2W med start på dag 15 i opptil 3 år inntil uakseptabel toksisitet, dokumentasjon av bekreftet PD eller dokumentasjon på tilbaketrekning av forsøkspersonen av annen grunn.
|
Deltakerne vil få IV-infusjon av monalisumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av durvalumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av cetuximab som angitt i armbeskrivelsen.
|
|
Eksperimentell: Utforskningskohort C2B: Monalizumab 750 mg Q2W + Cetuximab Q2W
Deltakere med tilbakevendende eller metastatisk 3L RAS/BRAF villtype MSS-CRC vil motta IV-infusjon av monalizumab 750 mg Q2W pluss IV-infusjon av cetuximab 500 mg/m^2 på dag 1, deretter 500 mg/m^2 IV-infusjon Q2W fra og med dag 15 inntil 3 år til uakseptabel toksisitet, dokumentasjon av bekreftet PD, eller dokumentasjon av forsøkspersonens tilbaketrekning av annen grunn.
|
Deltakerne vil få IV-infusjon av monalisumab som angitt i armbeskrivelsen.
Deltakerne vil få IV-infusjon av cetuximab som angitt i armbeskrivelsen.
|
Hva måler studien?
Primære resultatmål
Resultatmål |
Tiltaksbeskrivelse |
Tidsramme |
|---|---|---|
|
Antall deltakere med Emergent Adverse Events (TEAEs) og Treatment Emergent Serious Adverse Events (TESAEs)
Tidsramme: Dag 1 til og med 246,9 uker (maksimal observert varighet)
|
En uønsket hendelse (AE) er enhver uheldig medisinsk hendelse hos en deltaker som mottok studiemedisin uten hensyn til muligheten for årsakssammenheng.
En alvorlig uønsket hendelse (SAE) er en AE som resulterer i ett av følgende utfall eller anses som betydelig av en annen grunn: død; innledende eller langvarig innleggelse på sykehus; livstruende opplevelse (umiddelbar risiko for å dø); vedvarende eller betydelig funksjonshemming/inhabilitet; medfødt anomali.
TEAE-ene er definert som hendelser tilstede ved baseline som forverret seg i intensitet etter administrering av studiemedikamentet eller fraværende hendelser ved baseline som dukket opp etter administrering av studiemedisin.
Eventuelle TEAEs-data inkluderer både alvorlige og andre uønskede hendelser (ikke-alvorlige).
|
Dag 1 til og med 246,9 uker (maksimal observert varighet)
|
|
Endring fra baseline i systolisk blodtrykk (SBP) og diastolisk blodtrykk (DBP)
Tidsramme: Dag 1 (grunnlinje) til og med 246,9 uker (maksimal observert varighet)
|
Endring fra baseline i SBP og DBP (minimum post baseline endring [PBC] og maksimal PBC) er rapportert.
|
Dag 1 (grunnlinje) til og med 246,9 uker (maksimal observert varighet)
|
|
Endring fra baseline i respirasjonsfrekvens (RR)
Tidsramme: Dag 1 (grunnlinje) til og med 246,9 uker (maksimal observert varighet)
|
Endring fra baseline i RR (minimum PBC og maksimum PBC) er rapportert.
|
Dag 1 (grunnlinje) til og med 246,9 uker (maksimal observert varighet)
|
|
Endring fra baseline i pulsfrekvens (PR)
Tidsramme: Dag 1 (grunnlinje) til og med 246,9 uker (maksimal observert varighet)
|
Endring fra baseline i PR (minimum PBC og maksimum PBC) er rapportert.
|
Dag 1 (grunnlinje) til og med 246,9 uker (maksimal observert varighet)
|
|
Endring fra baseline i kroppstemperatur (BT)
Tidsramme: Dag 1 (grunnlinje) til og med 246,9 uker (maksimal observert varighet)
|
Endring fra baseline i BT (minimum PBC og maksimum PBC) er rapportert.
|
Dag 1 (grunnlinje) til og med 246,9 uker (maksimal observert varighet)
|
|
Endring fra baseline i oksygenmetning (OS)
Tidsramme: Dag 1 (grunnlinje) til og med 246,9 uker (maksimal observert varighet)
|
Endring fra baseline i OS (minimum PBC og maksimum PBC) er rapportert.
|
Dag 1 (grunnlinje) til og med 246,9 uker (maksimal observert varighet)
|
|
Antall deltakere med merkbar endring i QTcF og QTcB fra baseline
Tidsramme: Dag 1 (grunnlinje) til og med 246,9 uker (maksimal observert varighet)
|
Deltakere som hadde merkbar QTcF- og QTcB-intervallendring fra baseline er rapportert.
|
Dag 1 (grunnlinje) til og med 246,9 uker (maksimal observert varighet)
|
|
Antall deltakere med minst 2-graders skift fra baseline i laboratorieparametre
Tidsramme: Dag 1 (grunnlinje) til og med 246,9 uker (maksimal observert varighet)
|
Antall deltakere med minst 2-graders skift fra baseline i laboratorieparametre er rapportert.
|
Dag 1 (grunnlinje) til og med 246,9 uker (maksimal observert varighet)
|
|
Antall deltakere med dosebegrensende toksisiteter (DLT)
Tidsramme: Fra dag 1 til 28 dager etter den første dosen av studiemedikamenter
|
DLT: Enhver studielegemiddelrelatert grad (G) 3 eller høyere toksisitet som oppstod i løpet av DLT-evalueringsperioden, inkludert: enhver G>=3 ikke-infeksiøs kolitt/pneumonitt, levertransaminasehøyde (TE) >=5 men =<8 øvre normalgrense ( ULN), enhver G4-immunmediert AE (imAE)/immunrelatert AE (irAE), enhver G>=3 klinisk signifikant ikke-hematologisk toksisitet, TE >8 ULN eller total bilirubin (TBL) >5 ULN, økning i AST eller ALT >=3 ULN sammen med TBL >=2 ULN, trombocytopeni (G3/4 assosiert med G3/høyere blødning, G3 som ikke ble bedre med minst 1 grad innen 7 dager, og G4), G4 febril nøytropeni (FN) , G3 FN på >=5 dager og G3 FN uavhengig av varighet, G4 nøytropeni på >7 dager, G3/4 nøytropeni ikke assosiert med feber/systemisk infeksjon og anemi (G3 og G4).
|
Fra dag 1 til 28 dager etter den første dosen av studiemedikamenter
|
|
Prosentandel av deltakere med objektiv respons (OR) i undersøkelseskohorter C1A og C1B
Tidsramme: Baseline (dager -28 til -1) til og med 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
OR er definert som beste overordnede respons av bekreftet fullstendig respons (CR) eller bekreftet delvis respons (PR) i henhold til Response Evaluation Criteria in Solid Tumors Version 1.1 (RECIST V 1.1) retningslinjer.
CR er definert som forsvinning av alle mål- og ikke-mållesjoner og normalisering av lesjoner på tumormarkørnivå.
PR er definert som minst 30 % reduksjon i summen av diametrene til mållesjoner (sammenlignet med baseline) og ingen ny ikke-mållesjon.
En bekreftet PR er definert som to PR-er eller en ubekreftet PR og en ubekreftet CR som var adskilt med minst 28 dager uten bevis for progresjon i mellom.
|
Baseline (dager -28 til -1) til og med 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
Sekundære resultatmål
Resultatmål |
Tiltaksbeskrivelse |
Tidsramme |
|---|---|---|
|
Prosentandel av deltakere med OR
Tidsramme: Baseline (dager -28 til -1) til og med 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
OR er definert som beste generelle respons av CR eller bekreftet PR i henhold til RECIST V 1.1 retningslinjer.
CR er definert som forsvinning av alle mål- og ikke-mållesjoner og normalisering av lesjoner på tumormarkørnivå.
PR er definert som minst 30 % reduksjon i summen av diametrene til mållesjoner (sammenlignet med baseline) og ingen ny ikke-mållesjon.
En bekreftet PR er definert som to PR-er eller en ubekreftet PR og en ubekreftet CR som var adskilt med minst 28 dager uten bevis for progresjon i mellom.
|
Baseline (dager -28 til -1) til og med 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
|
Prosentandel av deltakere med OR i letekohorter C2A og C2B
Tidsramme: Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
OR er definert som beste generelle respons av bekreftet CR eller bekreftet PR i henhold til RECIST V 1.1 retningslinjer.
CR er definert som forsvinning av alle mål- og ikke-mållesjoner og normalisering av lesjoner på tumormarkørnivå.
PR er definert som minst 30 % reduksjon i summen av diametrene til mållesjoner (sammenlignet med baseline) og ingen ny ikke-mållesjon.
En bekreftet PR er definert som to PR-er eller en ubekreftet PR og en ubekreftet CR som var adskilt med minst 28 dager uten bevis for progresjon i mellom.
|
Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
|
Prosentandel av deltakere med sykdomskontroll (DC)
Tidsramme: Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
DC er definert som beste generelle respons av bekreftet CR, bekreftet PR eller stabil sykdom (SD) basert på RECIST v1.1.
CR er definert som forsvinning av alle mål- og ikke-mållesjoner og normalisering av lesjoner på tumormarkørnivå.
PR er definert som minst 30 % reduksjon i summen av diametrene til mållesjoner (sammenlignet med baseline) og ingen ny ikke-mållesjon.
En bekreftet PR er definert som to PR-er eller en ubekreftet PR og en ubekreftet CR som var adskilt med minst 28 dager uten bevis for progresjon i mellom.
SD er definert som verken tilstrekkelig svinn til å kvalifisere for PR eller tilstrekkelig økning til å kvalifisere for sykdomsprogresjon.
Deltakere med SD ble inkludert i DC hvis de opprettholdt SD i >= 8 uker fra behandlingsstart.
DCR16 og DCR24 rapporteres (deltakere med SD >= 16 uker og >=24 uker).
|
Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
|
Prosentandel av deltakere med DC i utforskningskohorter (C1A, C1B, C2A og C2B)
Tidsramme: Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
DC er definert som beste generelle respons av bekreftet CR, bekreftet PR eller SD basert på RECIST v1.1.
CR er definert som forsvinning av alle mål- og ikke-mållesjoner og normalisering av lesjoner på tumormarkørnivå.
PR er definert som minst 30 % reduksjon i summen av diametrene til mållesjoner (sammenlignet med baseline) og ingen ny ikke-mållesjon.
En bekreftet PR er definert som to PR-er eller en ubekreftet PR og en ubekreftet CR som var adskilt med minst 28 dager uten bevis for progresjon i mellom.
SD er definert som verken tilstrekkelig svinn til å kvalifisere for PR eller tilstrekkelig økning til å kvalifisere for sykdomsprogresjon.
Deltakere med SD ble inkludert i DC hvis de opprettholdt SD i >= 8 uker fra behandlingsstart.
DCR16 og DCR24 rapporteres (deltakere med SD >= 16 uker og >=24 uker).
|
Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
|
Varighet av respons (DoR)
Tidsramme: Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
DoR er definert som varigheten fra den første dokumentasjonen av OR (bekreftet CR eller bekreftet PR) til den første dokumenterte sykdomsprogresjonen (PD) basert på RECIST v1.1 eller død på grunn av en hvilken som helst årsak, avhengig av hva som inntraff først.
CR er definert som forsvinning av alle mål- og ikke-mållesjoner og normalisering av lesjoner på tumormarkørnivå.
PR er definert som minst 30 % reduksjon i summen av diametrene til mållesjoner (sammenlignet med baseline) og ingen ny ikke-mållesjon.
En bekreftet PR er definert som to PR-er eller en ubekreftet PR og en ubekreftet CR som var adskilt med minst 28 dager uten bevis for progresjon i mellom.
PD er definert som en økning på minst 20 % i summen av diametre av mållesjoner eller utvetydig progresjon av eksisterende ikke-mållesjoner, og tar som referanse den minste summen ved studie og utseende av en eller flere nye lesjoner.
DoR ble evaluert ved hjelp av Kaplan-Meier-metoden.
|
Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
|
DoR i utforskningskohorter (C1A, C1B, C2A og C2B)
Tidsramme: Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
DoR er definert som varigheten fra den første dokumentasjonen av OR (bekreftet CR eller bekreftet PR) til den første dokumenterte PD basert på RECIST v1.1 eller død på grunn av en hvilken som helst årsak, avhengig av hva som skjedde først.
CR er definert som forsvinning av alle mål- og ikke-mållesjoner og normalisering av lesjoner på tumormarkørnivå.
PR er definert som minst 30 % reduksjon i summen av diametrene til mållesjoner (sammenlignet med baseline) og ingen ny ikke-mållesjon.
En bekreftet PR er definert som to PR-er eller en ubekreftet PR og en ubekreftet CR som var adskilt med minst 28 dager uten bevis for progresjon i mellom.
PD er definert som en økning på minst 20 % i summen av diametre av mållesjoner eller utvetydig progresjon av eksisterende ikke-mållesjoner, og tar som referanse den minste summen ved studie og utseende av en eller flere nye lesjoner.
DoR ble evaluert ved hjelp av Kaplan-Meier-metoden.
|
Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
|
Progresjonsfri overlevelse (PFS)
Tidsramme: Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
PFS er definert som tiden fra starten av studiebehandlingen til den første dokumentasjonen av PD basert på RECIST v1.1 eller død på grunn av en hvilken som helst årsak, avhengig av hva som inntraff først.
PD er definert som en økning på minst 20 % i summen av diametre av mållesjoner eller utvetydig progresjon av eksisterende ikke-mållesjoner, og tar som referanse den minste summen ved studie og utseende av en eller flere nye lesjoner.
PFS ble estimert ved hjelp av Kaplan-Meier-metoden.
|
Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
|
Progresjonsfri overlevelse (PFS) i letekohorter (C1A, C1B, C2A og C2B)
Tidsramme: Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
PFS er definert som tiden fra starten av studiebehandlingen til den første dokumentasjonen av PD basert på RECIST v1.1 eller død på grunn av en hvilken som helst årsak, avhengig av hva som inntraff først.
PD er definert som en økning på minst 20 % i summen av diametre av mållesjoner eller utvetydig progresjon av eksisterende ikke-mållesjoner, og tar som referanse den minste summen ved studie og utseende av en eller flere nye lesjoner.
PFS ble estimert ved hjelp av Kaplan-Meier-metoden.
|
Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
|
Samlet overlevelse
Tidsramme: Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
Den totale overlevelsen er definert som tiden fra start av studiebehandling til død på grunn av en hvilken som helst årsak.
Den totale overlevelsen ble estimert ved bruk av Kaplan-Meier-metoden.
|
Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 måneder (maksimal observert varighet)
|
|
Samlet overlevelse i utforskningskohorter (C1A, C1B, C2A og C2B)
Tidsramme: Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 uker (maksimal observert varighet)
|
Den totale overlevelsen er definert som tiden fra start av studiebehandling til død på grunn av en hvilken som helst årsak.
Den totale overlevelsen ble estimert ved bruk av Kaplan-Meier-metoden.
|
Baseline (-28 til -1 dag) gjennom 54,8 uker (maksimal observert varighet)
|
|
Maksimal observert serumkonsentrasjon (Cmax) av Monalizumab
Tidsramme: Dag 85: Førdose og slutt på infusjon (innen 10 minutter) etter kohortspesifikke infusjoner
|
Serum Cmax for monalizumab ved førdose og ved slutten av infusjonen er rapportert.
|
Dag 85: Førdose og slutt på infusjon (innen 10 minutter) etter kohortspesifikke infusjoner
|
|
Minimum observert serumkonsentrasjon (Cmin) av Monalizumab
Tidsramme: Dag 85: Førdose og slutt på infusjon (innen 10 minutter) etter kohortspesifikke infusjoner
|
Serum Cmin for monalisumab ved førdose og ved slutten av infusjonen er rapportert.
|
Dag 85: Førdose og slutt på infusjon (innen 10 minutter) etter kohortspesifikke infusjoner
|
|
Serumkonsentrasjon av Durvalumab
Tidsramme: Pre-dose (PRE) på dag 1 i uke 1, 5, 9, 13 og 25 og post-dose (POST) på dag 1 i uke 1 og 13
|
Serumkonsentrasjon av durvalumab er rapportert.
|
Pre-dose (PRE) på dag 1 i uke 1, 5, 9, 13 og 25 og post-dose (POST) på dag 1 i uke 1 og 13
|
|
Serumkonsentrasjon av Cetuximab
Tidsramme: Pre-dose (PRE) på dag 1 i uke 1, 5, 9 og 13 og post-dose (POST) på dag 1 i uke 1, 5 og 13
|
Serumkonsentrasjon av cetuximab er rapportert.
|
Pre-dose (PRE) på dag 1 i uke 1, 5, 9 og 13 og post-dose (POST) på dag 1 i uke 1, 5 og 13
|
|
Antall deltakere med positive antistoffantistoffer (ADA) mot Monalizumab
Tidsramme: Dag 1 til og med 54,8 måneder (dag 1 i uke 1, 5, 13 og 25, og 90 dager etter siste dose av monalizumab)
|
Antall deltakere med positiv ADA til monalisumab er rapportert.
Vedvarende positiv er definert som positiv ved >= 2 post-baseline-vurderinger (med >=16 uker mellom første og siste positive) eller positiv ved siste post-baseline-vurdering.
Forbigående positiv er definert som negativ ved siste post-baseline-vurdering og positiv ved kun én post-baseline-vurdering eller ved >= 2 post-baseline-vurderinger (med <16 uker mellom første og siste positive).
Behandlingsboostet ADA er definert som baseline ADA-titer som ble forsterket til et 4 ganger eller høyere nivå etter medikamentadministrasjon.
Behandlingsfremkallende ADA er definert som summen av behandlingsindusert ADA (kun post-baseline positiv) og behandlingsboostet ADA.
|
Dag 1 til og med 54,8 måneder (dag 1 i uke 1, 5, 13 og 25, og 90 dager etter siste dose av monalizumab)
|
|
Antall deltakere med positiv ADA til Durvalumab
Tidsramme: Dag 1 til og med 54,8 måneder (dag 1 i uke 1, 5, 13 og 25, og 90 dager etter siste dose av monalizumab)
|
Antall deltakere med positiv ADA til monalisumab er rapportert.
Vedvarende positiv er definert som positiv ved >= 2 post-baseline-vurderinger (med >= 16 uker mellom første og siste positive) eller positiv ved siste post-baseline-vurdering.
Forbigående positiv er definert som negativ ved siste post-baseline-vurdering og positiv ved kun én post-baseline-vurdering eller ved >= 2 post-baseline-vurderinger (med <16 uker mellom første og siste positive).
Behandlingsboostet ADA er definert som baseline ADA-titer som ble forsterket til et 4 ganger eller høyere nivå etter medikamentadministrasjon.
Behandlingsfremkallende ADA er definert som summen av behandlingsindusert ADA (kun post-baseline positiv) og behandlingsboostet ADA.
|
Dag 1 til og med 54,8 måneder (dag 1 i uke 1, 5, 13 og 25, og 90 dager etter siste dose av monalizumab)
|
|
Antall deltakere med positiv ADA til Cetuximab
Tidsramme: Dag 1 til og med 54,8 måneder (dag 1 i uke 1, 5, 9 [hvis EOT oppstod], og 13 og 30 dager etter siste dose av monalizumab)
|
Antall deltakere med positiv ADA til cetuximab er rapportert.
Vedvarende positiv er definert som positiv ved >= 2 post-baseline-vurderinger (med >=16 uker mellom første og siste positive) eller positiv ved siste post-baseline-vurdering.
Forbigående positiv er definert som negativ ved siste post-baseline-vurdering og positiv ved kun én post-baseline-vurdering eller ved >= 2 post-baseline-vurderinger (med <16 uker mellom første og siste positive).
Behandlingsboostet ADA er definert som baseline ADA-titer som ble forsterket til et 4 ganger eller høyere nivå etter medikamentadministrasjon.
Behandlingsfremkallende ADA er definert som summen av behandlingsindusert ADA (kun post-baseline positiv) og behandlingsboostet ADA.
|
Dag 1 til og med 54,8 måneder (dag 1 i uke 1, 5, 9 [hvis EOT oppstod], og 13 og 30 dager etter siste dose av monalizumab)
|
|
Antall deltakere med programmert dødsligand 1 (PD-L1) uttrykk i forbehandlingssvulstbiopsier
Tidsramme: Screening (dager -28 til -1)
|
Antall deltakere med PD-L1-ekspresjon i tumorbiopsier før behandling er rapportert.
Deltakerne ble stratifisert i fire kategorier: tumorceller (TC) >= 25 %, TC<25 %, TC>=1 % og TC<1 %, basert på historisk bruk av PD-L1 cutoffs.
|
Screening (dager -28 til -1)
|
|
Antall deltakere med humant leukocyttantigen (HLA)-E-ekspresjon i forbehandlingssvulstbiopsier
Tidsramme: Screening (dager -28 til -1)
|
HLA-E-ekspresjonen i tumorbiopsier før behandling er rapportert.
|
Screening (dager -28 til -1)
|
Samarbeidspartnere og etterforskere
Det er her du vil finne personer og organisasjoner som er involvert i denne studien.
Sponsor
Publikasjoner og nyttige lenker
Den som er ansvarlig for å legge inn informasjon om studien leverer frivillig disse publikasjonene. Disse kan handle om alt relatert til studiet.
Generelle publikasjoner
- Patel SP, Alonso-Gordoa T, Banerjee S, Wang D, Naidoo J, Standifer NE, Palmer DC, Cheng LY, Kourtesis P, Ascierto ML, Das M, Diamond JR, Hellmann MD, Carneiro BA. Phase 1/2 study of monalizumab plus durvalumab in patients with advanced solid tumors. J Immunother Cancer. 2024 Feb 2;12(2):e007340. doi: 10.1136/jitc-2023-007340.
- Hwang M, Fan C, Yue MS, Zhou D, Paturel C, Andre P, Cheng LY, Mitchell P, Kourtesis P, Ruscica D, Das M, Morsli N, Ren S, Gibbs M, Phipps A, Song X. Population Pharmacokinetics of Monalizumab in Patients With Advanced Solid Tumors. J Clin Pharmacol. 2023 Jul;63(7):817-829. doi: 10.1002/jcph.2220. Epub 2023 Apr 10.
Hjelpsomme linker
Studierekorddatoer
Disse datoene sporer fremdriften for innsending av studieposter og sammendragsresultater til ClinicalTrials.gov. Studieposter og rapporterte resultater gjennomgås av National Library of Medicine (NLM) for å sikre at de oppfyller spesifikke kvalitetskontrollstandarder før de legges ut på det offentlige nettstedet.
Studer hoveddatoer
Studiestart (Faktiske)
22. februar 2016
Primær fullføring (Faktiske)
26. oktober 2021
Studiet fullført (Antatt)
30. juli 2027
Datoer for studieregistrering
Først innsendt
28. januar 2016
Først innsendt som oppfylte QC-kriteriene
28. januar 2016
Først lagt ut (Antatt)
2. februar 2016
Oppdateringer av studieposter
Sist oppdatering lagt ut (Faktiske)
15. juni 2026
Siste oppdatering sendt inn som oppfylte QC-kriteriene
20. mai 2026
Sist bekreftet
1. mai 2026
Mer informasjon
Begreper knyttet til denne studien
Ytterligere relevante MeSH-vilkår
- Patologiske prosesser
- Neoplasmer
- Neoplastiske prosesser
- Patologiske tilstander, tegn og symptomer
- Neoplasma Metastase
- Aminosyrer, peptider og proteiner
- Proteiner
- Antistoffer, monoklonalt, humanisert
- Antistoffer, monoklonalt
- Antistoffer
- Immunoglobuliner
- Immunoproteiner
- Blodproteiner
- Serumglobuliner
- Globuliner
- Bevacizumab
- Cetuximab
- Durvalumab
- monalizumab
Andre studie-ID-numre
- D419NC00001 (Annet stipend/finansieringsnummer: Medimmune LLC)
- 2016-000662-38 (EudraCT-nummer)
Plan for individuelle deltakerdata (IPD)
Planlegger du å dele individuelle deltakerdata (IPD)?
JA
IPD-planbeskrivelse
Kvalifiserte forskere kan be om tilgang til anonymiserte individuelle data på pasientnivå fra AstraZeneca gruppe av selskaper sponset kliniske studier via forespørselsportalen.
Alle forespørsler vil bli evaluert i henhold til AZ-avsløringsforpliktelsen: https://astrazenecagrouptrials.pharmacm.com/ST/Submission/Disclosure
IPD-delingstidsramme
AstraZeneca vil oppfylle eller overgå datatilgjengelighet i henhold til forpliktelsene som er gitt til EFPIA Pharmas datadelingsprinsipper.
For detaljer om tidslinjene våre, vennligst referer til vår avsløringsforpliktelse på https://astrazenecagrouptrials.pharmacm.com/ST/Submission/Disclosure
Tilgangskriterier for IPD-deling
Når en forespørsel er godkjent, vil AstraZeneca gi tilgang til de avidentifiserte individuelle dataene på pasientnivå i et godkjent sponset verktøy.
Signert datadelingsavtale (ikke-omsettelig kontrakt for dataaksessors) må være på plass før du får tilgang til forespurt informasjon.
I tillegg må alle brukere godta vilkårene og betingelsene til SAS MSE for å få tilgang.
For ytterligere detaljer, vennligst se avsløringserklæringene på https://astrazenecagrouptrials.pharmacm.com/ST/Submission/Disclosure
IPD-deling Støtteinformasjonstype
- STUDY_PROTOCOL
- SEVJE
Denne informasjonen ble hentet direkte fra nettstedet clinicaltrials.gov uten noen endringer. Hvis du har noen forespørsler om å endre, fjerne eller oppdatere studiedetaljene dine, vennligst kontakt register@clinicaltrials.gov. Så snart en endring er implementert på clinicaltrials.gov, vil denne også bli oppdatert automatisk på nettstedet vårt. .