- ICH GCP
- Register voor klinische proeven in de VS.
- Klinische proef NCT01251861
Bicalutamide met of zonder Akt-remmer MK2206 bij de behandeling van patiënten met eerder behandelde prostaatkanker
Androgeenreceptormodulatie Fase II, gerandomiseerde studie van MK-2206 - Bicalutamide-combinatie bij patiënten met stijgende PSA met een hoog risico op progressie na primaire therapie
Studie Overzicht
Toestand
Conditie
Gedetailleerde beschrijving
PRIMAIRE DOELEN:
I. Om de twee regimes te vergelijken op het percentage patiënten met een niet-detecteerbaar prostaatspecifiek antigeen (PSA)-niveau (< 0,2 ng/ml) na 44 weken.
SECUNDAIRE DOELSTELLINGEN:
I. Vaststellen van het percentage patiënten met PSA-daling >= 85% na 44 weken in de combinatietherapie-arm in vergelijking met dat in de bicalutamide-monotherapie-arm.
II. Om de verdeling van de beste PSA-respons in elke onderzoeksarm te beoordelen. III. Om de tijd tot PSA-progressie in elke tak van het onderzoek te beoordelen. IV. Om de tijd tot PSA-nadir in elke tak van het onderzoek te beoordelen. V. Om de duur van de PSA-respons in elke tak van het onderzoek te beoordelen. VI. Karakteriseren van de PSA-helling voorafgaand aan de studie, tijdens de behandeling en buiten de behandeling.
VII. Om de veiligheid en verdraagbaarheid van MK-2206 (Akt-remmer MK2206) in deze patiëntenpopulatie te evalueren.
VIII. Om te bepalen of de Gleason-score enig effect heeft op de PSA-respons op de behandeling.
IX. Om te bepalen of eerdere hormonale therapie enig effect heeft op de PSA-respons op de behandeling.
TERTIAIRE DOELSTELLINGEN:
I. Monsters van het primaire tumorspecimen zullen worden opgehaald voor opslag en toekomstige analyse van het moleculaire profiel van de primaire prostaatkanker (PC) -weefsels met nadruk op de androgeenreceptor (AR) en proteïnekinase B (Akt) stroomopwaartse en stroomafwaartse signaalroutes .
OVERZICHT: Patiënten worden gerandomiseerd naar 1 van de 2 behandelingsarmen.
ARM A: Patiënten ondergaan observatie in week 1-12. Patiënten krijgen vervolgens bicalutamide* oraal (PO) eenmaal daags (QD) in week 13-44. Patiënten met een PSA-daling van >= 50% mogen bicalutamide blijven gebruiken tot week 72 bij afwezigheid van ziekteprogressie of onaanvaardbare toxiciteit.
ARM B: Patiënten krijgen eenmaal per week Akt-remmer MK2206** PO in week 1-44 en bicalutamide* PO QD in week 13-44. Patiënten met een PSA-daling van >= 50% kunnen doorgaan met MK2206 en bicalutamide tot week 72 bij afwezigheid van ziekteprogressie of onaanvaardbare toxiciteit.
OPMERKING: *Patiënten kunnen in week 4-11 met bicalutamide beginnen als de ziekte verergert.
OPMERKING: **Patiënten op Akt-remmer MK2206 met een PSA < 0,2 ng/ml in week 12 krijgen geen bicalutamide totdat PSA stijgt tot >= 0,2 ng/ml.
Na afronding van de onderzoekstherapie worden patiënten elke 3 maanden gedurende 2 jaar, elke 6 maanden gedurende 3 jaar en vervolgens elk jaar gedurende maximaal 10 jaar opgevolgd.
Studietype
Inschrijving (Werkelijk)
Fase
- Fase 2
Contacten en locaties
Studie Locaties
-
-
-
Cork, Ierland
- Cork University Hospital
-
-
Co Dublin
-
Dublin, Co Dublin, Ierland, 24
- Tallaght University Hospital
-
Dublin, Co Dublin, Ierland, 4
- Saint Vincent's University Hospital
-
Dublin, Co Dublin, Ierland, 7
- Mater Misericordiae University Hospital
-
Dublin, Co Dublin, Ierland, 7
- Mater Private Hospital
-
-
Co Galway
-
Galway, Co Galway, Ierland
- University College Hospital Galway
-
-
-
-
California
-
Palo Alto, California, Verenigde Staten, 94304
- VA Palo Alto Health Care System
-
Palo Alto, California, Verenigde Staten, 94304
- Stanford Cancer Institute Palo Alto
-
-
Colorado
-
Aurora, Colorado, Verenigde Staten, 80012
- The Medical Center of Aurora
-
Boulder, Colorado, Verenigde Staten, 80303
- Boulder Community Foothills Hospital
-
Colorado Springs, Colorado, Verenigde Staten, 80907
- Penrose-Saint Francis Healthcare
-
Denver, Colorado, Verenigde Staten, 80218
- Presbyterian - Saint Lukes Medical Center - Health One
-
Denver, Colorado, Verenigde Staten, 80220
- Rose Medical Center
-
Denver, Colorado, Verenigde Staten, 80222
- Western States Cancer Research NCORP
-
Denver, Colorado, Verenigde Staten, 80218
- Saint Joseph Hospital - Cancer Centers of Colorado
-
Denver, Colorado, Verenigde Staten, 80210
- AdventHealth Porter
-
Englewood, Colorado, Verenigde Staten, 80113
- Swedish Medical Center
-
Fort Collins, Colorado, Verenigde Staten, 80524
- Poudre Valley Hospital
-
Grand Junction, Colorado, Verenigde Staten, 81501
- Saint Mary's Hospital and Regional Medical Center
-
Greeley, Colorado, Verenigde Staten, 80631
- Banner North Colorado Medical Center
-
Lakewood, Colorado, Verenigde Staten, 80228
- CommonSpirit Saint Anthony Hospital Cancer Center
-
Littleton, Colorado, Verenigde Staten, 80122
- AdventHealth Littleton
-
Lone Tree, Colorado, Verenigde Staten, 80124
- Sky Ridge Medical Center
-
Longmont, Colorado, Verenigde Staten, 80501
- Longmont United Hospital
-
Loveland, Colorado, Verenigde Staten, 80539
- Banner North Colorado Medical Center - Loveland Campus
-
Parker, Colorado, Verenigde Staten, 80138
- AdventHealth Parker
-
Pueblo, Colorado, Verenigde Staten, 81004
- Saint Mary Corwin Medical Center
-
Thornton, Colorado, Verenigde Staten, 80229
- North Suburban Medical Center
-
Wheat Ridge, Colorado, Verenigde Staten, 80401
- Intermountain Health Lutheran Hospital
-
-
Connecticut
-
Hartford, Connecticut, Verenigde Staten, 06105
- Smilow Cancer Hospital Care Center at Saint Francis
-
-
Delaware
-
Lewes, Delaware, Verenigde Staten, 19958
- Beebe Medical Center
-
Newark, Delaware, Verenigde Staten, 19718
- Christiana Care Health System-Christiana Hospital
-
-
District of Columbia
-
Washington D.C., District of Columbia, Verenigde Staten, 20016
- Sibley Memorial Hospital
-
-
Florida
-
Jacksonville, Florida, Verenigde Staten, 32224-9980
- Mayo Clinic in Florida
-
-
Georgia
-
Atlanta, Georgia, Verenigde Staten, 30322
- Emory University Hospital/Winship Cancer Institute
-
Decatur, Georgia, Verenigde Staten, 30033
- Atlanta VA Medical Center
-
Savannah, Georgia, Verenigde Staten, 31405
- Lewis Cancer and Research Pavilion at Saint Joseph's/Candler
-
-
Idaho
-
Boise, Idaho, Verenigde Staten, 83706
- Saint Alphonsus Cancer Care Center-Boise
-
-
Illinois
-
Aurora, Illinois, Verenigde Staten, 60504
- Rush-Copley Medical Center
-
Bloomington, Illinois, Verenigde Staten, 61701
- OSF Saint Joseph Medical Center
-
Canton, Illinois, Verenigde Staten, 61520
- Graham Hospital Association
-
Carthage, Illinois, Verenigde Staten, 62321
- Memorial Hospital
-
Chicago, Illinois, Verenigde Staten, 60612
- John H Stroger Jr Hospital of Cook County
-
Decatur, Illinois, Verenigde Staten, 62526
- Decatur Memorial Hospital
-
Decatur, Illinois, Verenigde Staten, 62526
- Heartland Cancer Research NCORP
-
Eureka, Illinois, Verenigde Staten, 61530
- Eureka Hospital
-
Evanston, Illinois, Verenigde Staten, 60201
- NorthShore University HealthSystem-Evanston Hospital
-
Galesburg, Illinois, Verenigde Staten, 61401
- Illinois CancerCare-Galesburg
-
Havana, Illinois, Verenigde Staten, 62644
- Mason District Hospital
-
Hinsdale, Illinois, Verenigde Staten, 60521
- Hinsdale Hematology Oncology Associates Incorporated
-
Macomb, Illinois, Verenigde Staten, 61455
- Mcdonough District Hospital
-
Moline, Illinois, Verenigde Staten, 61265
- Trinity Medical Center
-
Normal, Illinois, Verenigde Staten, 61761
- Carle Cancer Institute Normal
-
Normal, Illinois, Verenigde Staten, 61761
- Carle BroMenn Medical Center
-
Ottawa, Illinois, Verenigde Staten, 61350
- Ottawa Regional Hospital and Healthcare Center
-
Pekin, Illinois, Verenigde Staten, 61554
- OSF Saint Francis Radiation Oncology at Pekin
-
Peoria, Illinois, Verenigde Staten, 61636
- Methodist Medical Center of Illinois
-
Peoria, Illinois, Verenigde Staten, 61637
- OSF Saint Francis Medical Center
-
Peoria, Illinois, Verenigde Staten, 61615
- Illinois CancerCare-Peoria
-
Peoria, Illinois, Verenigde Staten, 61614
- Proctor Hospital
-
Peru, Illinois, Verenigde Staten, 61354
- Illinois Valley Hospital
-
Princeton, Illinois, Verenigde Staten, 61356
- Perry Memorial Hospital
-
Rockford, Illinois, Verenigde Staten, 61104
- Swedish American Hospital
-
Springfield, Illinois, Verenigde Staten, 62781
- Springfield Memorial Hospital
-
Urbana, Illinois, Verenigde Staten, 61801
- Carle Cancer Center
-
-
Indiana
-
Elkhart, Indiana, Verenigde Staten, 46515
- Elkhart General Hospital
-
Indianapolis, Indiana, Verenigde Staten, 46202
- Indiana University/Melvin and Bren Simon Cancer Center
-
Indianapolis, Indiana, Verenigde Staten, 46202
- Sidney and Lois Eskenazi Hospital
-
Indianapolis, Indiana, Verenigde Staten, 46202
- Richard L. Roudebush Veterans Affairs Medical Center
-
Indianapolis, Indiana, Verenigde Staten, 46219
- IU Health Central Indiana Cancer Centers-East
-
Indianapolis, Indiana, Verenigde Staten, 46202
- IU Health Methodist Hospital
-
Kokomo, Indiana, Verenigde Staten, 46904
- Community Howard Regional Health
-
La Porte, Indiana, Verenigde Staten, 46350
- IU Health La Porte Hospital
-
Lafayette, Indiana, Verenigde Staten, 47905
- Horizon Oncology Research LLC
-
Michigan City, Indiana, Verenigde Staten, 46360
- Franciscan Saint Anthony Health-Michigan City
-
Mishawaka, Indiana, Verenigde Staten, 46545
- Saint Joseph Regional Medical Center-Mishawaka
-
South Bend, Indiana, Verenigde Staten, 46601
- Memorial Hospital of South Bend
-
South Bend, Indiana, Verenigde Staten, 46628
- Northern Indiana Cancer Research Consortium
-
South Bend, Indiana, Verenigde Staten, 46617
- South Bend Clinic
-
-
Iowa
-
Ames, Iowa, Verenigde Staten, 50010
- McFarland Clinic - Ames
-
Clive, Iowa, Verenigde Staten, 50325
- UI Health Care Mission Cancer and Blood - West Des Moines Clinic
-
Des Moines, Iowa, Verenigde Staten, 50309
- Iowa Methodist Medical Center
-
Des Moines, Iowa, Verenigde Staten, 50314
- Mercy Medical Center - Des Moines
-
Des Moines, Iowa, Verenigde Staten, 50316
- Iowa Lutheran Hospital
-
Des Moines, Iowa, Verenigde Staten, 50309
- Iowa-Wide Oncology Research Coalition NCORP
-
Des Moines, Iowa, Verenigde Staten, 50309
- UI Health Care Mission Cancer and Blood - Des Moines Clinic
-
Des Moines, Iowa, Verenigde Staten, 50314
- UI Health Care Mission Cancer and Blood - Laurel Clinic
-
Sioux City, Iowa, Verenigde Staten, 51101
- Siouxland Regional Cancer Center
-
Sioux City, Iowa, Verenigde Staten, 51102
- Mercy Medical Center-Sioux City
-
Sioux City, Iowa, Verenigde Staten, 51104
- Saint Luke's Regional Medical Center
-
-
Maryland
-
Baltimore, Maryland, Verenigde Staten, 21287
- Johns Hopkins University/Sidney Kimmel Cancer Center
-
Easton, Maryland, Verenigde Staten, 21601
- University of Maryland Shore Medical Center at Easton
-
Elkton, Maryland, Verenigde Staten, 21921
- Christiana Care - Union Hospital
-
-
Massachusetts
-
Boston, Massachusetts, Verenigde Staten, 02111
- Tufts Medical Center
-
Springfield, Massachusetts, Verenigde Staten, 01199
- Baystate Medical Center
-
-
Michigan
-
Adrian, Michigan, Verenigde Staten, 49221
- Bixby Medical Center
-
Adrian, Michigan, Verenigde Staten, 49221
- Hickman Cancer Center
-
Ann Arbor, Michigan, Verenigde Staten, 48106
- Michigan Cancer Research Consortium NCORP
-
Ann Arbor, Michigan, Verenigde Staten, 48106
- Trinity Health Saint Joseph Mercy Hospital Ann Arbor
-
Dearborn, Michigan, Verenigde Staten, 48124
- Corewell Health Dearborn Hospital
-
Detroit, Michigan, Verenigde Staten, 48236
- Henry Ford Health Saint John Hospital
-
Flint, Michigan, Verenigde Staten, 48532
- Genesys Regional Medical Center-West Flint Campus
-
Flint, Michigan, Verenigde Staten, 48503
- Hurley Medical Center
-
Flint, Michigan, Verenigde Staten, 48503
- Genesys Hurley Cancer Institute
-
Jackson, Michigan, Verenigde Staten, 49201
- Allegiance Health
-
Kalamazoo, Michigan, Verenigde Staten, 49007
- West Michigan Cancer Center
-
Kalamazoo, Michigan, Verenigde Staten, 49007
- Bronson Methodist Hospital
-
Kalamazoo, Michigan, Verenigde Staten, 49048
- Beacon Kalamazoo
-
Lansing, Michigan, Verenigde Staten, 48912
- University of Michigan Health - Sparrow Lansing
-
Livonia, Michigan, Verenigde Staten, 48154
- Trinity Health Saint Mary Mercy Livonia Hospital
-
Monroe, Michigan, Verenigde Staten, 48162
- Mercy Memorial Hospital
-
Monroe, Michigan, Verenigde Staten, 48162
- Toledo Clinic Cancer Centers-Monroe
-
Pontiac, Michigan, Verenigde Staten, 48341
- Trinity Health Saint Joseph Mercy Oakland Hospital
-
Port Huron, Michigan, Verenigde Staten, 48060
- Lake Huron Medical Center
-
Saginaw, Michigan, Verenigde Staten, 48601
- MyMichigan Medical Center Saginaw
-
Saint Joseph, Michigan, Verenigde Staten, 49085
- Corewell Health Lakeland Hospitals - Marie Yeager Cancer Center
-
Saint Joseph, Michigan, Verenigde Staten, 49085
- Corewell Health Lakeland Hospitals - Saint Joseph Hospital
-
Warren, Michigan, Verenigde Staten, 48093
- Henry Ford Health Warren Hospital
-
-
Minnesota
-
Brainerd, Minnesota, Verenigde Staten, 56401
- Essentia Health Saint Joseph's Medical Center
-
Burnsville, Minnesota, Verenigde Staten, 55337
- Fairview Ridges Hospital
-
Coon Rapids, Minnesota, Verenigde Staten, 55433
- Mercy Hospital
-
Duluth, Minnesota, Verenigde Staten, 55805
- Essentia Health Cancer Center
-
Duluth, Minnesota, Verenigde Staten, 55805
- Essentia Health Saint Mary's Medical Center
-
Duluth, Minnesota, Verenigde Staten, 55805
- Miller-Dwan Hospital
-
Edina, Minnesota, Verenigde Staten, 55435
- Fairview Southdale Hospital
-
Fergus Falls, Minnesota, Verenigde Staten, 56537
- Lake Region Healthcare Corporation-Cancer Care
-
Fridley, Minnesota, Verenigde Staten, 55432
- Unity Hospital
-
Hutchinson, Minnesota, Verenigde Staten, 55350
- Hutchinson Area Health Care
-
Maplewood, Minnesota, Verenigde Staten, 55109
- Saint John's Hospital - Healtheast
-
Maplewood, Minnesota, Verenigde Staten, 55109
- Minnesota Oncology Hematology PA-Maplewood
-
Minneapolis, Minnesota, Verenigde Staten, 55415
- Hennepin County Medical Center
-
Minneapolis, Minnesota, Verenigde Staten, 55407
- Abbott-Northwestern Hospital
-
New Ulm, Minnesota, Verenigde Staten, 56073
- New Ulm Medical Center
-
Robbinsdale, Minnesota, Verenigde Staten, 55422
- North Memorial Medical Health Center
-
Rochester, Minnesota, Verenigde Staten, 55905
- Mayo Clinic in Rochester
-
Saint Louis Park, Minnesota, Verenigde Staten, 55416
- Park Nicollet Clinic - Saint Louis Park
-
Saint Louis Park, Minnesota, Verenigde Staten, 55416
- Metro Minnesota Community Oncology Research Consortium
-
Saint Paul, Minnesota, Verenigde Staten, 55101
- Regions Hospital
-
Saint Paul, Minnesota, Verenigde Staten, 55102
- United Hospital
-
Shakopee, Minnesota, Verenigde Staten, 55379
- Saint Francis Regional Medical Center
-
Stillwater, Minnesota, Verenigde Staten, 55082
- Lakeview Hospital
-
Waconia, Minnesota, Verenigde Staten, 55387
- Ridgeview Medical Center
-
Willmar, Minnesota, Verenigde Staten, 56201
- Rice Memorial Hospital
-
Woodbury, Minnesota, Verenigde Staten, 55125
- Minnesota Oncology Hematology PA-Woodbury
-
-
Missouri
-
Cape Girardeau, Missouri, Verenigde Staten, 63703
- Saint Francis Medical Center
-
-
Nevada
-
Las Vegas, Nevada, Verenigde Staten, 89120
- Nevada Cancer Research Foundation NCORP
-
-
New Jersey
-
Camden, New Jersey, Verenigde Staten, 08103
- Cooper Hospital University Medical Center
-
East Orange, New Jersey, Verenigde Staten, 07018-1095
- Veterans Adminstration New Jersey Health Care System
-
New Brunswick, New Jersey, Verenigde Staten, 08903
- Rutgers Cancer Institute of New Jersey
-
-
New Mexico
-
Albuquerque, New Mexico, Verenigde Staten, 87106
- University of New Mexico Cancer Center
-
Albuquerque, New Mexico, Verenigde Staten, 87106
- Hematology Oncology Associates
-
Las Cruces, New Mexico, Verenigde Staten, 88011
- Memorial Medical Center-Las Cruces
-
-
New York
-
New York, New York, Verenigde Staten, 10016
- Laura and Isaac Perlmutter Cancer Center at NYU Langone
-
New York, New York, Verenigde Staten, 10003
- Mount Sinai Union Square
-
-
Ohio
-
Bowling Green, Ohio, Verenigde Staten, 43402
- Toledo Clinic Cancer Centers-Bowling Green
-
Cleveland, Ohio, Verenigde Staten, 44109
- MetroHealth Medical Center
-
Clyde, Ohio, Verenigde Staten, 43410
- North Coast Cancer Care-Clyde
-
Elyria, Ohio, Verenigde Staten, 44035
- Mercy Cancer Center-Elyria
-
Elyria, Ohio, Verenigde Staten, 44035
- Hematology Oncology Center Incorporated
-
Lima, Ohio, Verenigde Staten, 45804
- Lima Memorial Hospital
-
Maumee, Ohio, Verenigde Staten, 43537
- Toledo Clinic Cancer Centers-Maumee
-
Maumee, Ohio, Verenigde Staten, 43537
- Saint Luke's Hospital
-
Norwalk, Ohio, Verenigde Staten, 44857
- Fisher-Titus Medical Center
-
Oregon, Ohio, Verenigde Staten, 43616
- Saint Charles Hospital
-
Oregon, Ohio, Verenigde Staten, 43616
- Toledo Clinic Cancer Centers-Oregon
-
Sandusky, Ohio, Verenigde Staten, 44870
- North Coast Cancer Care
-
Steubenville, Ohio, Verenigde Staten, 43952
- Trinity's Tony Teramana Cancer Center
-
Sylvania, Ohio, Verenigde Staten, 43560
- ProMedica Flower Hospital
-
Tiffin, Ohio, Verenigde Staten, 44883
- Mercy Hospital of Tiffin
-
Toledo, Ohio, Verenigde Staten, 43606
- ProMedica Toledo Hospital/Russell J Ebeid Children's Hospital
-
Toledo, Ohio, Verenigde Staten, 43623
- Mercy Health - Saint Anne Hospital
-
Toledo, Ohio, Verenigde Staten, 43623
- Toledo Clinic Cancer Centers-Toledo
-
Toledo, Ohio, Verenigde Staten, 43614
- University of Toledo
-
Toledo, Ohio, Verenigde Staten, 43617
- Toledo Community Hospital Oncology Program CCOP
-
Toledo, Ohio, Verenigde Staten, 43608
- Mercy Health - Saint Vincent Hospital
-
Wauseon, Ohio, Verenigde Staten, 43567
- Fulton County Health Center
-
-
Pennsylvania
-
Butler, Pennsylvania, Verenigde Staten, 16001
- Butler Memorial Hospital
-
Danville, Pennsylvania, Verenigde Staten, 17822
- Geisinger Medical Center
-
Harrisburg, Pennsylvania, Verenigde Staten, 17109
- UPMC Pinnacle Cancer Center/Community Osteopathic Campus
-
Hazleton, Pennsylvania, Verenigde Staten, 18201
- Geisinger Medical Center-Cancer Center Hazleton
-
Langhorne, Pennsylvania, Verenigde Staten, 19047
- Saint Mary Medical and Regional Cancer Center
-
Philadelphia, Pennsylvania, Verenigde Staten, 19111
- Fox Chase Cancer Center
-
Philadelphia, Pennsylvania, Verenigde Staten, 19107
- Thomas Jefferson University Hospital
-
Philadelphia, Pennsylvania, Verenigde Staten, 19104
- University of Pennsylvania/Abramson Cancer Center
-
Pittsburgh, Pennsylvania, Verenigde Staten, 15232
- University of Pittsburgh Cancer Institute (UPCI)
-
State College, Pennsylvania, Verenigde Staten, 16801
- Geisinger Medical Group
-
Wilkes-Barre, Pennsylvania, Verenigde Staten, 18711
- Geisinger Wyoming Valley/Henry Cancer Center
-
-
Texas
-
Dallas, Texas, Verenigde Staten, 75235
- Parkland Memorial Hospital
-
Dallas, Texas, Verenigde Staten, 75390
- UT Southwestern/Simmons Cancer Center-Dallas
-
-
Virginia
-
Fredericksburg, Virginia, Verenigde Staten, 22401
- Fredericksburg Oncology Inc
-
-
Wisconsin
-
Green Bay, Wisconsin, Verenigde Staten, 54301
- Saint Vincent Hospital Cancer Center Green Bay
-
Manitowoc, Wisconsin, Verenigde Staten, 54221
- Holy Family Memorial Hospital
-
Marinette, Wisconsin, Verenigde Staten, 54143
- Bay Area Medical Center
-
New Richmond, Wisconsin, Verenigde Staten, 54017
- Cancer Center of Western Wisconsin
-
Oconomowoc, Wisconsin, Verenigde Staten, 53066
- ProHealth Oconomowoc Memorial Hospital
-
Sheboygan, Wisconsin, Verenigde Staten, 53081
- HSHS Saint Nicholas Hospital
-
Waukesha, Wisconsin, Verenigde Staten, 53188
- ProHealth Waukesha Memorial Hospital
-
Wisconsin Rapids, Wisconsin, Verenigde Staten, 54494
- Aspirus Cancer Care - Wisconsin Rapids
-
-
Deelname Criteria
Geschiktheidscriteria
Leeftijden die in aanmerking komen voor studie
Accepteert gezonde vrijwilligers
Beschrijving
Inclusiecriteria:
- De patiënt moet een histologisch bevestigde diagnose van prostaatkanker hebben
- De patiënt moet eerder zijn behandeld met een definitieve operatie of bestralingstherapie of cryoablatie
- De patiënt kan binnen 4 weken voorafgaand aan randomisatie een eerdere salvage-therapie (operatie, bestraling of andere lokale ablatieve procedures) ondergaan als het de bedoeling was om te genezen; profylactische radiotherapie ter voorkoming van gynaecomastie binnen 4 weken voorafgaand aan randomisatie is toegestaan
- De patiënt mag geen bewijs hebben van gemetastaseerde ziekte bij lichamelijk onderzoek, computertomografie (CT), buik/bekken (of magnetische resonantiebeeldvorming [MRI]), thoraxfoto (of CT-thorax) en botscan binnen 8 weken voorafgaand aan randomisatie
- Patiënt heeft mogelijk eerdere neoadjuvante en/of adjuvante therapie (chemotherapie, vaccins of experimentele middelen) gehad binnen 4 weken voorafgaand aan randomisatie, als de PSA-stijging en PSA-verdubbelingstijd (PSADT) werden gedocumenteerd nadat het testosteronniveau > 150 ng/dL was
- De patiënt heeft mogelijk geen therapie gehad die de testosteronspiegel moduleert (zoals luteïniserend hormoon, releasing hormoon-agonisten/-antagonisten en anti-androgenen) binnen 1 jaar voorafgaand aan randomisatie, tenzij het in de neoadjuvante en/of adjuvante setting was; middelen zoals 5-alfa-reductaseremmers, ketoconazol, abirateron, systemische steroïden of kruidensupplementen waarvan bekend is dat ze de PSA-waarden verlagen, inclusief elke dosis megestrolacetaat, finasteride (bijv. Saw Palmetto en PC-SPES, Afrikaans pygeum-extract, lycopeen, alanine, glutamine acid and glycine, beta-sitosterol, lycopeen, brandnetelwortelextract, quercitine, Belizian Man Vine-extract, mulra puama-extract en epimedium-extract (campesterol, beta-sitosterol, stigmasterol, sitostanol en brassicasterol) zijn op geen enkel moment toegestaan gedurende de periode dat de PSA-waarden worden verzameld
- Patiënt moet hormoongevoelige prostaatkanker hebben, zoals blijkt uit een serum totaal testosteronniveau > 150 ng/dL binnen 12 weken voorafgaand aan randomisatie
De patiënt moet bewijs hebben van biochemisch falen na primaire therapie en daaropvolgende progressie
- Biochemisch falen wordt verklaard wanneer de PSA een drempelwaarde bereikt na primaire behandeling en dit verschilt voor radicale prostatectomie of radiotherapie
- Voor radicale prostatectomie is de drempel voor deze studie PSA >= 0,4 ng/ml
- Voor bestralingstherapie is de drempel een PSA-stijging van 2 ng/ml boven het nadir PSA bereikt na bestraling met of zonder hormoontherapie (2006 Radiation Therapy Oncology Group [RTOG]-American Society for Radiation Oncology [ASTRO] Consensusdefinitie)
- PSA-progressie vereist een PSA-stijging boven de drempel (PSA1), gemeten op elk tijdstip sinds de drempel werd bereikt
- De PSADT moet < 12 maanden zijn; vereist twee opeenvolgende PSA-stijgingen (PSA2 en PSA3) boven de PSA1; PSA2 en PSA3 moeten binnen 6 maanden na deelname aan de studie worden behaald; alle baseline PSA's moeten bij voorkeur in hetzelfde referentielaboratorium worden verkregen
PSADT-berekening heeft 3 PSA-waarden nodig:
- PSA1 is elke PSA-waarde die gelijk is aan of groter is dan de PSA-drempel (0,4 ng/ml voor radicale prostatectomie of 2 ng/ml boven het dieptepunt voor primaire bestralingstherapie) die een biochemische recidief aangeeft
- PSA2 moet hoger zijn dan PSA1, verkregen ten minste 2 weken na PSA1 en binnen 6 maanden of minder na randomisatie
- PSA3 moet hoger zijn dan PSA2 en minimaal 2 weken na PSA2 worden verkregen
- Baseline PSA moet minimaal 2 ng/ml hebben bereikt, maar mag niet hoger zijn dan 50 ng/ml en gelijk aan of hoger dan PSA3; PSA3 kan worden gebruikt als baseline PSA indien verkregen binnen 1 week na randomisatie
- De PSA-verdubbelingstijd (PSADT) van de patiënt moet minder dan 12 maanden zijn
- De patiënt moet een prestatiestatus van de Eastern Cooperative Oncology Group (ECOG) van 0 of 1 hebben
- Granulocyten >= 1.500/mm^3
- Aantal bloedplaatjes >= 100.000/mm^3
- Serumcreatinine binnen normale institutionele grenzen of creatinineklaring >= 50 ml/min voor patiënten met creatininespiegels boven institutioneel normaal
- Serum totaal bilirubine =< 1,5 keer bovengrens van normaal (ULN)
- Alkalische fosfatase (ALP) =< 2,5 x ULN
- Serumglutamaatoxaalazijnzuurtransaminase (SGOT) (aspartaataminotransferase [AST]) en serumglutamaatpyruvaattransaminase (SGPT) (alanineaminotransferase [ALT]) < 2,5 x institutionele bovengrens van normaal
- Humaan immunodeficiëntievirus (HIV)-positieve patiënten zijn uitgesloten van deze studie
- Patiënt kan geen gelijktijdige therapeutische toediening van anticoagulantia krijgen; lage dosering aspirine =< 325 mg per dag is toegestaan
Patiënten met een verminderde hartfunctie, waaronder een van de volgende, worden uitgesloten van deelname aan het onderzoek:
- Baseline gecorrigeerd QT-interval (QTc) > 450 msec (mannelijk) (patiënten met QTc 450-480 msec mogen deelnemen aan deze studie als ze geen van de andere hartaandoeningen hebben die in deze rubriek worden genoemd)
- Patiënten met aangeboren lang QT-syndroom
- Geschiedenis van aanhoudende ventriculaire tachycardie
- Elke voorgeschiedenis van ventriculaire fibrillatie of torsades de pointes
- Gelijktijdig gebruik van geneesmiddelen met een risico op het veroorzaken van torsades de pointes
- Bradycardie gedefinieerd als hartslag < 50 slagen per minuut; patiënten met een pacemaker en een hartslag >= 50 slagen per minuut komen in aanmerking
- Myocardinfarct of onstabiele angina pectoris binnen 6 maanden na aanvang van het onderzoek
- Congestief hartfalen (New York Heart Association klasse III of IV)
- Rechter bundeltakblok en linker voorste hemiblok (bifasciculair blok)
- De patiënt mag geen ziekte van het maagdarmkanaal (GI) hebben die resulteert in het onvermogen om orale medicatie in te nemen, malabsorptiesyndroom, een vereiste voor intraveneuze (IV) voeding, eerdere chirurgische procedures die de absorptie beïnvloeden, ongecontroleerde inflammatoire gastro-intestinale ziekte (bijv. Crohn, colitis ulcerosa)
- Het is mogelijk dat de patiënt op het moment van randomisatie geen andere onderzoeksgeneesmiddelen krijgt of gelijktijdig antikankertherapie krijgt (chemotherapie, immunotherapie, bestralingstherapie, chirurgie voor kanker of experimentele medicatie)
- De patiënt heeft mogelijk geen voorgeschiedenis van allergische reacties die worden toegeschreven aan verbindingen met een vergelijkbare chemische of biologische samenstelling als MK-2206 of bicalutamide
- De patiënt mag geen ongecontroleerde bijkomende ziekte hebben, inclusief, maar niet beperkt tot, aanhoudende of actieve infectie, hartritmestoornissen of psychiatrische ziekte/sociale situaties die de naleving van de studievereisten zouden beperken
- Patiënten met diabetes of risico op hyperglykemie MOETEN niet worden uitgesloten van onderzoeken met MK-2206, maar de hyperglykemie moet goed onder controle zijn voordat de patiënt aan het onderzoek begint
- Patiënten die medicijnen of stoffen krijgen die remmers of inductoren zijn van cytochroom P450, familie 3, subfamilie A, polypeptide 4 (CYP3A4), komen niet in aanmerking
Patiënt mag GEEN eerdere of gelijktijdige maligniteit hebben; uitzonderingen worden gemaakt voor patiënten die aan een van de volgende voorwaarden voldoen:
- Basaalcel- of plaveiselcelcarcinoom van de huid OF
- Eerdere maligniteiten zijn adequaat behandeld en de patiënt is >= 2 jaar continu ziektevrij geweest
- De patiënt moet akkoord gaan met het gebruik van barrière-anticonceptie tijdens en gedurende 3 maanden na stopzetting van de studiebehandeling; als de patiënt een vrouw zwanger maakt tijdens de behandeling of binnen 3 maanden na stopzetting van de behandeling, moet hij zijn behandelend arts onmiddellijk op de hoogte stellen
- Patiënten moeten stoppen met het gebruik van enzyminducerende anti-epileptica (EIAED's) >= 14 dagen voorafgaand aan de studie-inschrijving; de onderzoeker mag niet-MER-middelen voorschrijven; patiënten die tijdens hun studie met EIAED-therapie moeten beginnen, mogen blijven
- Patiënten mogen geen cytochroom P450-enzyminducerende anti-epileptica gebruiken (fenytoïne, carbamazepine of fenobarbital), sint-janskruid, ketoconazol, dexamethason, de middelen tegen ritmestoornissen (terfenadine, kinidine, procaïnamide, sotalol, probucol, bepridil, indapamide of flecaïnide), haloperidol risperidon, rifampicine, grapefruit of grapefruitsap binnen twee weken na randomisatie en tijdens de behandeling
- Patiënten kunnen gerichte middelen hebben gekregen (angiogeneseremmers, epidermale groeifactorreceptor [EGFR]-remmers, zoogdierdoelwit van rapamycine [mTOR]-remmers, fosfatidylinositol 3-kinase [PI3K]-remmers, enz.), maar patiënten moeten de behandeling met het beoogde middel hebben stopgezet (s) minimaal 4 weken voorafgaand aan de inschrijving; als de patiënt is gestopt met het/de beoogde middel(en) vanwege onopgeloste of aanhoudende graad 3 of 4 toxiciteit, kan de patiënt niet worden opgenomen in het onderzoek, ongeacht hoe lang het geleden is dat de behandeling met het/de beoogde middel(en) is stopgezet
Studie plan
Hoe is de studie opgezet?
Ontwerpdetails
- Primair doel: Behandeling
- Toewijzing: Gerandomiseerd
- Interventioneel model: Parallelle opdracht
- Masker: Geen (open label)
Wapens en interventies
Deelnemersgroep / Arm |
Interventie / Behandeling |
|---|---|
|
Actieve vergelijker: Arm A (observatie en bicalutamide)
Patiënten ondergaan observatie in week 1-12.
Patiënten krijgen vervolgens bicalutamide PO QD in week 13-44.
Patiënten met een PSA-daling van >= 50% mogen bicalutamide blijven gebruiken tot week 72 bij afwezigheid van ziekteprogressie of onaanvaardbare toxiciteit.
|
Correlatieve studies
Onderga klinische observatie
Andere namen:
Gegeven PO
Andere namen:
|
|
Experimenteel: Arm B (Akt-remmer MK2206 en bicalutamide)
Patiënten krijgen Akt-remmer MK2206 PO eenmaal per week in week 1-44 en bicalutamide PO QD in week 13-44.
Patiënten met een PSA-daling van >= 50% kunnen Akt-remmer MK2206 en bicalutamide blijven gebruiken tot week 72 bij afwezigheid van ziekteprogressie of onaanvaardbare toxiciteit.
|
Correlatieve studies
Gegeven PO
Andere namen:
Gegeven PO
Andere namen:
|
Wat meet het onderzoek?
Primaire uitkomstmaten
Uitkomstmaat |
Maatregel Beschrijving |
Tijdsspanne |
|---|---|---|
|
Het percentage patiënten met een niet-detecteerbaar PSA-niveau (< 0,2 ng/ml) na 44 weken
Tijdsspanne: 44 weken
|
Het percentage patiënten met een niet-detecteerbaar PSA-gehalte (< 0,2 ng/ml) na 44 weken, gedefinieerd als het aantal patiënten met een niet-detecteerbaar PSA-gehalte na 44 weken gedeeld door het aantal gerandomiseerde patiënten.
|
44 weken
|
Secundaire uitkomstmaten
Uitkomstmaat |
Maatregel Beschrijving |
Tijdsspanne |
|---|---|---|
|
Percentage patiënten met PSA-daling > 85% na 44 weken
Tijdsspanne: 44 weken
|
Percentage patiënten met PSA-daling > 85% na 44 weken vanaf baseline, gedefinieerd als het aantal patiënten met PSA-daling > 85% na 44 weken vanaf baseline gedeeld door het aantal gerandomiseerde patiënten.
|
44 weken
|
|
Percentage patiënten met PSA-respons
Tijdsspanne: Elke 3 maanden beoordeeld gedurende 2 jaar, elke 6 maanden gedurende 3 jaar, en vervolgens jaarlijks tot 10 jaar
|
PSA complete respons (CR) wordt gedefinieerd als een PSA <0,2 ng/ml bevestigd op twee opeenvolgende aanvullende bepalingen met een tussenpoos van ten minste 4 weken.
Partiële PSA-respons (PR) wordt gedefinieerd als een verlaging van PSA ≥ 50% ten opzichte van de uitgangswaarde zonder bewijs van progressie (bevestigd door twee opeenvolgende aanvullende bepalingen met een tussenpoos van ten minste 4 weken).
Ofwel CR of PR wordt beschouwd als een PSA-respons.
|
Elke 3 maanden beoordeeld gedurende 2 jaar, elke 6 maanden gedurende 3 jaar, en vervolgens jaarlijks tot 10 jaar
|
|
Tijd tot PSA-progressie
Tijdsspanne: Elke 3 maanden beoordeeld gedurende 2 jaar, elke 6 maanden gedurende 3 jaar, en vervolgens jaarlijks tot 10 jaar
|
Tijd tot PSA-progressie werd gedefinieerd als de tijd vanaf randomisatie tot PSA-progressie of de datum van de laatste ziektebeoordeling die progressievrij aantoonde. Ontwikkeling van klinische progressie wordt ook als een gebeurtenis beschouwd.
|
Elke 3 maanden beoordeeld gedurende 2 jaar, elke 6 maanden gedurende 3 jaar, en vervolgens jaarlijks tot 10 jaar
|
|
Tijd voor PSA Nadir
Tijdsspanne: Elke 3 maanden beoordeeld gedurende 2 jaar, elke 6 maanden gedurende 3 jaar, en vervolgens jaarlijks tot 10 jaar
|
Tijd tot PSA-nadir werd gedefinieerd als de tijd vanaf randomisatie tot de datum waarop PSA-nadir, de laagste PSA-waarde die na randomisatie werd bereikt, werd gedocumenteerd.
Deze analyse werd uitgevoerd bij patiënten bij wie het PSA-gehalte daalde na randomisatie in vergelijking met de uitgangswaarde.
|
Elke 3 maanden beoordeeld gedurende 2 jaar, elke 6 maanden gedurende 3 jaar, en vervolgens jaarlijks tot 10 jaar
|
|
Duur van PSA-respons
Tijdsspanne: Elke 3 maanden beoordeeld gedurende 2 jaar, elke 6 maanden gedurende 3 jaar, en vervolgens jaarlijks tot 10 jaar
|
De duur van de PSA-respons werd gedefinieerd als de tijd vanaf de datum waarop aan de PSA-criteria werd voldaan voor volledige respons (CR) of gedeeltelijke respons (PR), afhankelijk van welke status het eerst werd geregistreerd, tot de datum van PSA-progressie.
Patiënten zonder gedocumenteerde PSA-progressie werden gecensureerd op de datum van de laatste ziektebeoordeling.
De duur van de PSA-respons wordt geanalyseerd onder responders (PSA CR of PR).
|
Elke 3 maanden beoordeeld gedurende 2 jaar, elke 6 maanden gedurende 3 jaar, en vervolgens jaarlijks tot 10 jaar
|
|
PSA-helling voorafgaand aan randomisatie
Tijdsspanne: Baseline (pre-randomisatie)
|
PSA-hellingen werden voorafgaand aan randomisatie beoordeeld aan de hand van meerdere PSA-waarden.
Lineaire regressie werd gebruikt om de PSA-helling te berekenen met behulp van natuurlijke log-getransformeerde PSA-waarden op het tijdstip van PSA-metingen voor elke patiënt.
|
Baseline (pre-randomisatie)
|
|
PSA-helling na randomisatie en vóór het starten met bicalutamide
Tijdsspanne: Na randomisatie en voorafgaand aan het starten met bicalutamide
|
PSA-hellingen werden beoordeeld aan de hand van meerdere PSA-waarden, van randomisatie tot het starten van de behandeling met bicalutamide.
Lineaire regressie werd gebruikt om de PSA-helling te berekenen met behulp van natuurlijke log-getransformeerde PSA-waarden op het tijdstip van PSA-metingen voor elke patiënt.
|
Na randomisatie en voorafgaand aan het starten met bicalutamide
|
|
PSA-helling na het starten van de behandeling met bicalutamide
Tijdsspanne: Elke 3 maanden beoordeeld gedurende 2 jaar, elke 6 maanden gedurende 3 jaar, en vervolgens jaarlijks tot 10 jaar
|
PSA-hellingen werden beoordeeld aan de hand van meerdere PSA-waarden na het starten van de behandeling met bicalutamide.
Lineaire regressie werd gebruikt om de PSA-helling te berekenen met behulp van natuurlijke log-getransformeerde PSA-waarden op het tijdstip van PSA-metingen voor elke patiënt.
|
Elke 3 maanden beoordeeld gedurende 2 jaar, elke 6 maanden gedurende 3 jaar, en vervolgens jaarlijks tot 10 jaar
|
|
De associatie tussen Gleason-score en PSA-respons
Tijdsspanne: Elke 3 maanden beoordeeld gedurende 2 jaar, elke 6 maanden gedurende 3 jaar, en vervolgens jaarlijks tot 10 jaar
|
De associatie tussen PSA-respons (responder vs. non-responder) en Gleason-score (<7, 7 vs. >7) werd geëvalueerd door logistische regressie met correctie voor behandelingstoewijzing. Op basis van het biopsiemonster wordt een Gleason-graad toegekend aan het meest overheersende patroon in de biopsie en een tweede Gleason-graad wordt toegekend aan het op een na meest overheersende patroon. De twee cijfers worden vervolgens bij elkaar opgeteld om de Gleason-score te bepalen. Gleason-scores variëren van 2-10. Hoe hoger de Gleason-score, hoe agressiever de kanker waarschijnlijk is. |
Elke 3 maanden beoordeeld gedurende 2 jaar, elke 6 maanden gedurende 3 jaar, en vervolgens jaarlijks tot 10 jaar
|
|
De associatie tussen eerdere hormonale therapie en PSA-respons
Tijdsspanne: Elke 3 maanden beoordeeld gedurende 2 jaar, elke 6 maanden gedurende 3 jaar, en vervolgens jaarlijks tot 10 jaar
|
Het verband tussen PSA-respons (responder vs. non-responder) en eerdere hormonale therapie (ja vs. nee) werd geëvalueerd door middel van logistische regressie met correctie voor behandelingstoewijzing.
|
Elke 3 maanden beoordeeld gedurende 2 jaar, elke 6 maanden gedurende 3 jaar, en vervolgens jaarlijks tot 10 jaar
|
Andere uitkomstmaten
Uitkomstmaat |
Maatregel Beschrijving |
Tijdsspanne |
|---|---|---|
|
Monsters van het primaire tumormonster zullen worden opgehaald voor bankieren en toekomstige analyse van het moleculaire profiel van de primaire pc-weefsels met de nadruk op de AR en Akt stroomopwaartse en stroomafwaartse signaalroutes.
Tijdsspanne: Basislijn
|
Biospecimenbankieren voor toekomstige analyse; geen gegevens te melden
|
Basislijn
|
Medewerkers en onderzoekers
Sponsor
Onderzoekers
- Hoofdonderzoeker: Anna C Ferrari, ECOG-ACRIN Cancer Research Group
Publicaties en nuttige links
Studie record data
Bestudeer belangrijke data
Studie start (Werkelijk)
Primaire voltooiing (Werkelijk)
Studie voltooiing (Werkelijk)
Studieregistratiedata
Eerst ingediend
Eerst ingediend dat voldeed aan de QC-criteria
Eerst geplaatst (Geschat)
Updates van studierecords
Laatste update geplaatst (Werkelijk)
Laatste update ingediend die voldeed aan QC-criteria
Laatst geverifieerd
Meer informatie
Termen gerelateerd aan deze studie
Aanvullende relevante MeSH-voorwaarden
- Urogenitale ziekten
- Genitale ziekten
- Genitale neoplasmata, mannelijk
- Urogenitale neoplasmata
- Neoplasmata per site
- Neoplasmata
- Genitale ziekten, man
- Prostaat Ziekten
- Mannelijke urogenitale ziekten
- Prostaatneoplasmata
- Health Services Administration
- Onderzoekstechnieken
- Methoden
- Kwaliteit van de gezondheidszorg
- Uitkomstbeoordeling, gezondheidszorg
- Uitkomst en procesbeoordeling, gezondheidszorg
- Observatie
- Waakzaam wachten
- bicalutamide
- Mk 2206
Andere studie-ID-nummers
- NCI-2011-02648 (Register-ID: CTRP (Clinical Trial Reporting Program))
- U10CA180820 (Subsidie/contract van de Amerikaanse NIH)
- U10CA021115 (Subsidie/contract van de Amerikaanse NIH)
- ECOG-E2809
- CDR0000689613
- 11-00834
- E2809 (Andere identificatie: CTEP)
Deze informatie is zonder wijzigingen rechtstreeks van de website clinicaltrials.gov gehaald. Als u verzoeken heeft om uw onderzoeksgegevens te wijzigen, te verwijderen of bij te werken, neem dan contact op met register@clinicaltrials.gov. Zodra er een wijziging wordt doorgevoerd op clinicaltrials.gov, wordt deze ook automatisch bijgewerkt op onze website .