Deze pagina is automatisch vertaald en de nauwkeurigheid van de vertaling kan niet worden gegarandeerd. Raadpleeg de Engelse versie voor een brontekst.

Ipilimumab met of zonder Talimogene Laherparepvec bij niet-gereseceerd melanoom

10 mei 2024 bijgewerkt door: Amgen

Fase 1b/2, multicenter, open-label onderzoek om de veiligheid en werkzaamheid van talimogene laherparepvec en ipilimumab te evalueren in vergelijking met alleen ipilimumab bij proefpersonen met niet-gereseceerd stadium IIIB-IV melanoom

Fase 1b van de studie zal de veiligheid van talimogene laherparepvec in combinatie met ipilimumab evalueren. Fase 2 is een gerandomiseerde studie die de veiligheid en werkzaamheid van talimogene laherparepvec in combinatie met ipilimumab versus ipilumumab alleen zal evalueren.

Studie Overzicht

Toestand

Voltooid

Conditie

Gedetailleerde beschrijving

Het fase 1b-gedeelte is een open-label, multicenter, eenarmig onderzoek waarbij alle deelnemers talimogene laherparepvec in combinatie met ipilimumab zullen krijgen.

Het fase 2-deel van de studie is een open-label, multicenter, gerandomiseerde studie om de veiligheid en de werkzaamheid van talimogene laherparepvec in combinatie met ipilimumab verder te beoordelen. Deelnemers worden 1:1 gerandomiseerd om talimogene laherparepvec plus ipilimumab of ipilimumab alleen te krijgen.

Deelnemers gerandomiseerd vóór amendement 2 zullen worden gestratificeerd naar stadium van de ziekte (stadium IIIB/C, IVM1a en stadium IVM1b vs. IVM1c) en v-raf murine sarcoom viraal oncogeen homoloog B1 (BRAF) V600E (een mutatie die resulteert in een vervanging van glutaminezuur voor valine op codon 600) (mutatie versus mutatie niet aanwezig). Deelnemers gerandomiseerd na amendement 2 zullen worden gestratificeerd naar stadium van de ziekte (stadium IIIB/C en IVM1a versus stadium IVM1b en IVM1c) en eerdere therapie (behandelingsnaïef versus eerder behandeld met systemische antikankerimmunotherapie versus eerder behandeld met andere systemische antikankerbehandeling dan immunotherapie).

Studietype

Ingrijpend

Inschrijving (Werkelijk)

217

Fase

  • Fase 2
  • Fase 1

Contacten en locaties

In dit gedeelte vindt u de contactgegevens van degenen die het onderzoek uitvoeren en informatie over waar dit onderzoek wordt uitgevoerd.

Studie Locaties

      • Göttingen, Duitsland, 37075
        • Research Site
      • Kiel, Duitsland, 24105
        • Research Site
      • Tübingen, Duitsland, 72076
        • Research Site
      • Bordeaux, Frankrijk, 33075
        • Research Site
      • Grenoble Cedex 9, Frankrijk, 38043
        • Research Site
      • Lille, Frankrijk, 59037
        • Research Site
      • Nantes Cedex 1, Frankrijk, 44093
        • Research Site
      • Paris, Frankrijk, 75010
        • Research Site
    • Arizona
      • Tucson, Arizona, Verenigde Staten, 85724
        • Research Site
    • California
      • Beverly Hills, California, Verenigde Staten, 90211
        • Research Site
      • Los Angeles, California, Verenigde Staten, 90025
        • Research Site
      • Los Angeles, California, Verenigde Staten, 90095
        • Research Site
      • Los Angeles, California, Verenigde Staten, 90089-2211
        • Research Site
      • San Francisco, California, Verenigde Staten, 94115
        • Research Site
      • Santa Rosa, California, Verenigde Staten, 95403
        • Research Site
    • Colorado
      • Aurora, Colorado, Verenigde Staten, 80045
        • Research Site
    • Florida
      • Jacksonville, Florida, Verenigde Staten, 32207
        • Research Site
      • Jacksonville, Florida, Verenigde Staten, 32224
        • Research Site
      • Lakeland, Florida, Verenigde Staten, 33805
        • Research Site
      • Miami, Florida, Verenigde Staten, 33140
        • Research Site
    • Illinois
      • Chicago, Illinois, Verenigde Staten, 60612
        • Research Site
    • Indiana
      • Indianapolis, Indiana, Verenigde Staten, 46260
        • Research Site
      • Indianapolis, Indiana, Verenigde Staten, 46202
        • Research Site
    • Iowa
      • Iowa City, Iowa, Verenigde Staten, 52242
        • Research Site
    • Kentucky
      • Louisville, Kentucky, Verenigde Staten, 40202
        • Research Site
    • Minnesota
      • Minneapolis, Minnesota, Verenigde Staten, 55407
        • Research Site
    • Missouri
      • Saint Louis, Missouri, Verenigde Staten, 63110
        • Research Site
    • New Jersey
      • Morristown, New Jersey, Verenigde Staten, 07962
        • Research Site
      • New Brunswick, New Jersey, Verenigde Staten, 08903
        • Research Site
    • New York
      • New York, New York, Verenigde Staten, 10032
        • Research Site
      • New York, New York, Verenigde Staten, 10029
        • Research Site
    • North Carolina
      • Chapel Hill, North Carolina, Verenigde Staten, 27599
        • Research Site
    • Ohio
      • Canton, Ohio, Verenigde Staten, 44718
        • Research Site
      • Cincinnati, Ohio, Verenigde Staten, 45267
        • Research Site
    • South Carolina
      • Charleston, South Carolina, Verenigde Staten, 29425
        • Research Site
    • Tennessee
      • Nashville, Tennessee, Verenigde Staten, 37232
        • Research Site
    • Texas
      • Houston, Texas, Verenigde Staten, 77030
        • Research Site
    • Utah
      • Salt Lake City, Utah, Verenigde Staten, 84112
        • Research Site
    • Virginia
      • Richmond, Virginia, Verenigde Staten, 23298-0037
        • Research Site
    • Wisconsin
      • Milwaukee, Wisconsin, Verenigde Staten, 53226
        • Research Site

Deelname Criteria

Onderzoekers zoeken naar mensen die aan een bepaalde beschrijving voldoen, de zogenaamde geschiktheidscriteria. Enkele voorbeelden van deze criteria zijn iemands algemene gezondheidstoestand of eerdere behandelingen.

Geschiktheidscriteria

Leeftijden die in aanmerking komen voor studie

18 jaar en ouder (Volwassen, Oudere volwassene)

Accepteert gezonde vrijwilligers

Nee

Beschrijving

Inclusiecriteria:

  • Histologisch bevestigde diagnose van kwaadaardig melanoom.
  • Stadium IIIB-, IIIC-, IVM1a-, IVM1b- of IVM1c-ziekte die niet geschikt is voor chirurgische resectie
  • Fase 1: Behandelingsnaïef: mag geen eerdere systemische antikankerbehandeling hebben ondergaan bestaande uit chemotherapie, immunotherapie of gerichte therapie voor niet-gereseceerd stadium IIIB tot IV melanoom.
  • Fase 2:

    • Ofwel behandelingsnaïef of slechts één lijn systemische antikankertherapie ontvangen als v-raf murine sarcoom viraal oncogeen homoloog B1 (BRAF) wildtype of tot twee lijnen systemische antikankertherapie inclusief één BRAF-remmer-bevattend regime als BRAF-mutant. Behandelingen die in een adjuvante setting worden gegeven (bijv. interferon, radiotherapie, geïsoleerde ledemaatperfusie of onderzoeksgeneesmiddelen) worden niet beschouwd als eerdere therapielijnen. Voorafgaande therapieën met talimogene laherparepvec, andere oncolytische virustherapieën of tumorvaccins zijn niet toegestaan, zelfs als deze adjuvant worden gegeven.
    • Proefpersonen die eerder met ipilimumab zijn behandeld, moeten een gedeeltelijke respons (PR), complete respons (CR) of een stabiele ziekte van ten minste 6 maanden gevolgd door ziekteprogressie hebben gehad.
    • Proefpersonen die eerder zijn behandeld met anti-programma dood-1 (PD1) of anti-cytotoxische T-lymfocyt-geassocieerde antigeen 4 (CTLA-4) antilichamen mogen de therapie niet hebben gestaakt vanwege aan de behandeling gerelateerde bijwerkingen, waaronder immuungerelateerde bijwerkingen. Eerdere behandelingsgerelateerde bijwerkingen dienen ook volledig te zijn verdwenen en geen behandeling nodig te hebben gedurende ten minste 28 dagen voorafgaand aan randomisatie.
  • Meetbare ziekte gedefinieerd als een of beide van de volgende

    • ten minste 1 melanoomlaesie die nauwkeurig en serieel kan worden gemeten in ten minste 2 dimensies en waarvan de langste diameter ≥ 10 mm is en met een loodrechte diameter ≥ 5 mm zoals gemeten met een contrastversterkte of spiraalvormige computertomografie (CT)-scan voor visceraal of ziekte van knopen/weke delen. Lymfeklieren moeten > 15 mm in hun korte as meten om als meetbaar te worden beschouwd met een CT-scan.
    • minimaal 1 oppervlakkige cutane of subcutane melanoomlaesie die nauwkeurig en serieel kan worden gemeten in minimaal 2 dimensies en waarvan de korte as ≥ 5 mm is, gemeten met een schuifmaat
  • Injecteerbare ziekte (d.w.z. geschikt voor directe injectie of door het gebruik van ultrasone [VS] begeleiding) als volgt gedefinieerd:

    • ten minste 1 injecteerbare cutane, subcutane of nodale melanoomlaesie met een langste diameter van ≥ 5 mm
  • Eastern Cooperative Oncology Group (ECOG) prestatiestatus 0 of 1
  • Adequate hematologische, lever-, nier- en stollingsfuncties

Uitsluitingscriteria:

  • Primair uveaal of mucosaal melanoom
  • Geschiedenis of bewijs van melanoom geassocieerd met immunodeficiëntietoestanden (bijv. Erfelijke immuundeficiëntie, orgaantransplantatie of leukemie)
  • Fase 1b: geschiedenis of bewijs van metastasen van het centrale zenuwstelsel (CZS).
  • Fase 2: Klinisch actieve cerebrale melanoommetastasen. Proefpersonen met maximaal 3 hersenmetastasen en een neurologische prestatiestatus van 0 kunnen worden ingeschreven, op voorwaarde dat alle laesies adequaat zijn behandeld met stereotactische bestralingstherapie, craniotomie of Gamma-mestherapie, zonder bewijs van progressie en geen steroïden nodig hebben gehad. minimaal 2 maanden voor inschrijving.
  • Voorgeschiedenis of bewijs van symptomatische auto-immuunziekte (zoals pneumonitis, glomerulonefritis, vasculitis, reumatoïde artritis, inflammatoire darmziekte, systemische lupus erythematosus, sclerodermie of andere), of voorgeschiedenis van auto-immuunziekte waarvoor systemische behandeling nodig was (d.w.z. gebruik van corticosteroïden, immunosuppressiva). geneesmiddelen of biologische agentia gebruikt voor de behandeling van auto-immuunziekten) in de afgelopen 2 maanden voorafgaand aan inschrijving. Vervangingstherapie (bijv. thyroxine voor hypothyreoïdie, insuline voor diabetes mellitus) wordt niet beschouwd als een vorm van systemische behandeling voor auto-immuunziekten.
  • Geschiedenis van of plan voor splenectomie of miltbestraling
  • Actieve herpetische huidlaesies of eerdere complicaties van herpes simplex type-1 virus (HSV-1) infectie (bijv. herpetische keratitis of encefalitis).
  • Vereist intermitterende of chronische systemische (intraveneuze of orale) behandeling met een antiherpetisch geneesmiddel (bijv. Aciclovir), anders dan intermitterend plaatselijk gebruik
  • Bekende ziekte van het humaan immunodeficiëntievirus (HIV).
  • Bekende acute of chronische infectie met hepatitis B of hepatitis C
  • Fase 1b: eerdere talimogene laherparepvec, ipilimumab, andere CTLA-4-remmers, PD-1-remmers of tumorvaccin
  • Fase 2: eerdere talimogene laherparepvec, andere oncolytische virustherapieën of tumorvaccins
  • Ontvangt momenteel of minder dan 28 dagen sinds het beëindigen van de systemische antikankerbehandeling voor niet-gereseceerd stadium IIIB tot IV melanoom

Studie plan

Dit gedeelte bevat details van het studieplan, inclusief hoe de studie is opgezet en wat de studie meet.

Hoe is de studie opgezet?

Ontwerpdetails

  • Primair doel: Behandeling
  • Toewijzing: Gerandomiseerd
  • Interventioneel model: Parallelle opdracht
  • Masker: Geen (open label)

Wapens en interventies

Deelnemersgroep / Arm
Interventie / Behandeling
Experimenteel: Fase 1b: Talimogene Laherparepvec + Ipilimumab
Deelnemers kregen talimogene laherparepvec met een initiële dosis van 10⁶ plaquevormende eenheden (PFU)/ml geïnjecteerd in 1 of meer huid-, knoop- of onderhuidtumoren. Daaropvolgende doses talimogene laherparepvec van 10⁸ PFU/ml begonnen 3 weken na de eerste dosis en werden elke 2 weken toegediend totdat complete respons (CR), alle injecteerbare tumoren waren verdwenen, bevestigde ziekteprogressie volgens de gemodificeerde immuungerelateerde responscriteria (irRC) of intolerantie voor de onderzoeksbehandeling, wat zich het eerst voordeed. De deelnemers kregen ook elke 3 weken 3 mg/kg ipilimumab intraveneus toegediend voor in totaal 4 infusies, beginnend op het moment van de derde dosis talimogene laherparepvec (week 6).
Talimogene laherparepvec toegediend via intratumorale injectie op dag 1 van week 1, dag 1 van week 4, daarna om de twee weken.
Andere namen:
  • IMLYGIC®
  • OncoVEX^GM-CSF
  • T-VEC
Ipilimumab elke 3 weken intraveneus toegediend voor in totaal 4 infusies.
Andere namen:
  • Yervoy®
Actieve vergelijker: Fase 2: Ipilimumab
Deelnemers kregen elke 3 weken ipilimumab 3 mg/kg intraveneus voor in totaal 4 infusies vanaf week 1.
Ipilimumab elke 3 weken intraveneus toegediend voor in totaal 4 infusies.
Andere namen:
  • Yervoy®
Experimenteel: Fase 2: Talimogene Laherparepvec + Ipilimumab
Deelnemers kregen talimogene laherparepvec met een initiële dosis van 10⁶ PFU/ml, geïnjecteerd in 1 of meer huid-, knooppunt- of subcutane tumoren. Daaropvolgende doses talimogene laherparepvec van 10⁸ PFU/ml begonnen 3 weken na de eerste dosis en werden elke 2 weken toegediend totdat CR, alle injecteerbare tumoren waren verdwenen, ziekteprogressie volgens de gewijzigde irRC werd bevestigd, of intolerantie voor de onderzoeksbehandeling, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed. De deelnemers kregen ook elke 3 weken intraveneus 3 mg/kg ipilimumab voor in totaal 4 infusies, beginnend op het moment van de derde dosis talimogene laherparepvec (week 6).
Talimogene laherparepvec toegediend via intratumorale injectie op dag 1 van week 1, dag 1 van week 4, daarna om de twee weken.
Andere namen:
  • IMLYGIC®
  • OncoVEX^GM-CSF
  • T-VEC
Ipilimumab elke 3 weken intraveneus toegediend voor in totaal 4 infusies.
Andere namen:
  • Yervoy®

Wat meet het onderzoek?

Primaire uitkomstmaten

Uitkomstmaat
Maatregel Beschrijving
Tijdsspanne
Fase 1b: aantal deelnemers met dosisbeperkende toxiciteiten
Tijdsspanne: De DLT-evaluatieperiode was 6 weken vanaf de eerste toediening van ipilimumab (week 6 tot 12).

Een DLT werd gedefinieerd als elke toxiciteit gerelateerd aan het onderzoeksgeneesmiddel dat voldeed aan een van de volgende criteria op basis van Common Terminology Criteria for Adverse Events versie 3.0:

  • behandelingsgerelateerde niet-laboratoriumbijwerkingen (AE) ≥ graad 4
  • ≥ graad 4 immuungemedieerde dermatitis
  • ≥ graad 4 immuungemedieerde endocrinopathie (behalve auto-immune thyreoïditis)
  • ≥ graad 3 immuungemedieerde enterocolitis
  • ≥ graad 3 immuungemedieerde hepatitis (behalve graad 3 die binnen 28 dagen na aanvang verdween tot graad 1 of baseline)
  • ≥ graad 3 immuungemedieerde neuropathie
  • ≥ graad 3 andere immuungemedieerde bijwerkingen, waaronder hemolytische anemie, angiopathie, myocarditis, pericarditis, temporale arteritis of vasculitis, auto-immune thyroïditis (behalve graad 3 die binnen 28 dagen na aanvang verdween tot graad 1 of baseline), blefaritis, conjunctivitis, episcleritis, iritis, scleritis of uveïtis, pancreatitis, meningitis, artritis of reumatische polymyalgie, nefritis, pneumonitis, psoriasis of leukocytoclastische vasculitis.
De DLT-evaluatieperiode was 6 weken vanaf de eerste toediening van ipilimumab (week 6 tot 12).
Fase 2: objectief responspercentage
Tijdsspanne: Tumorrespons werd elke 12 weken beoordeeld tot ziekteprogressie; de mediane follow-uptijd bij de primaire analyse was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.

Objectief responspercentage wordt gedefinieerd als het percentage deelnemers met een beste algehele respons van complete respons (CR) of partiële respons (PR) volgens de door de onderzoeker beoordeelde gemodificeerde immuungerelateerde responscriteria (irRC). Tumoren werden klinisch onderzocht en door middel van computertomografie (CT) of magnetische resonantiebeeldvorming (MRI).

CR: volledige verdwijning van alle laesies en geen nieuwe laesies; Eventuele pathologische lymfeklieren in korte as gereduceerd tot <10 mm.

PR: afname van de tumorbelasting ≥ 50% ten opzichte van de uitgangswaarde. De respons moet zijn bevestigd door een herhaalde, opeenvolgende beoordeling ≥ 4 weken vanaf de eerste gedocumenteerde datum. Deelnemers die geen follow-up tumorbeoordelingen hadden, werden beschouwd als non-responders.

Tumorrespons werd elke 12 weken beoordeeld tot ziekteprogressie; de mediane follow-uptijd bij de primaire analyse was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.

Secundaire uitkomstmaten

Uitkomstmaat
Maatregel Beschrijving
Tijdsspanne
Fase 1b: objectief responspercentage
Tijdsspanne: Tumorrespons werd elke 12 weken beoordeeld tot ziekteprogressie; mediane follow-up tijd bij de primaire analyse was 148,4 weken.

Objectief responspercentage wordt gedefinieerd als het percentage deelnemers met een beste algehele respons van complete respons (CR) of partiële respons (PR) volgens de door de onderzoeker beoordeelde gemodificeerde immuungerelateerde responscriteria (irRC). Tumoren werden klinisch onderzocht en door middel van computertomografie (CT) of magnetische resonantiebeeldvorming (MRI).

CR: volledige verdwijning van alle laesies en geen nieuwe laesies; Eventuele pathologische lymfeklieren in korte as gereduceerd tot <10 mm.

PR: afname van de tumorbelasting ≥ 50% ten opzichte van de uitgangswaarde. De respons moet zijn bevestigd door een herhaalde, opeenvolgende beoordeling ≥ 4 weken vanaf de eerste gedocumenteerde datum. Deelnemers die geen follow-up tumorbeoordelingen hadden, werden beschouwd als non-responders.

Tumorrespons werd elke 12 weken beoordeeld tot ziekteprogressie; mediane follow-up tijd bij de primaire analyse was 148,4 weken.
Fase 2: Beste algehele respons
Tijdsspanne: Tumorrespons werd elke 12 weken beoordeeld tot ziekteprogressie; de mediane follow-uptijd bij de primaire analyse was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.

De beste algehele respons werd in dalende volgorde gecategoriseerd als een complete respons (CR), partiële respons (PR), stabiele ziekte (SD), progressieve ziekte (PD) of niet-evalueerbaar (UE) op basis van de beoordeling door de onderzoeker volgens de gewijzigde irRC.

CR: volledige verdwijning van alle laesies en geen nieuwe laesies; Eventuele pathologische lymfeklieren in korte as gereduceerd tot <10 mm.

PR: afname van de tumorbelasting ≥ 50% ten opzichte van de uitgangswaarde. PD: Toename van tumorlast ≥ 25% ten opzichte van nadir. SD: Voldoet niet aan criteria voor CR of PR, bij afwezigheid van PD en niet eerder dan 77 dagen na de datum van inschrijving/randomisatie.

CR, PR en PD moeten bevestigd zijn bij 2 opeenvolgende beoordelingen met een tussenpoos van ≥ 4 weken.

Beoordelingen die plaatsvonden na de start van de eerste daaropvolgende antikankertherapie of verwijdering van een laesie werden niet opgenomen.

Tumorrespons werd elke 12 weken beoordeeld tot ziekteprogressie; de mediane follow-uptijd bij de primaire analyse was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.
Fase 2: ziektebestrijdingspercentage
Tijdsspanne: Tumorrespons werd elke 12 weken beoordeeld tot ziekteprogressie; de mediane follow-uptijd bij de primaire analyse was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.

Disease control rate (DCR) werd gedefinieerd als het percentage deelnemers met de beste algehele respons van CR, PR of SD op basis van de beoordeling door de onderzoeker volgens de gewijzigde irRC.

CR: volledige verdwijning van alle laesies en geen nieuwe laesies; eventuele pathologische lymfeklieren in de korte as gereduceerd tot <10 mm.

PR: afname van de tumorbelasting ≥ 50% ten opzichte van de uitgangswaarde. SD: Voldoet niet aan criteria voor CR of PR, bij afwezigheid van PD en niet eerder dan 77 dagen na de datum van inschrijving/randomisatie.

CR en PR moeten bevestigd zijn bij 2 opeenvolgende beoordelingen met een tussenpoos van ≥ 4 weken.

Tumorrespons werd elke 12 weken beoordeeld tot ziekteprogressie; de mediane follow-uptijd bij de primaire analyse was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.
Fase 2: duurzaam responspercentage
Tijdsspanne: Tumorrespons werd elke 12 weken beoordeeld tot ziekteprogressie; de mediane follow-uptijd bij de primaire analyse was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.
Het duurzame responspercentage (DRR) werd gedefinieerd als het percentage deelnemers met een responsduur (beste respons van CR of PR) per gemodificeerde irRC van ten minste 6 maanden. Duur van respons is de tijd vanaf de eerste bevestigde CR of PR tot bevestigde ziekteprogressie volgens de gewijzigde irRC of overlijden, afhankelijk van wat zich het eerst voordoet.
Tumorrespons werd elke 12 weken beoordeeld tot ziekteprogressie; de mediane follow-uptijd bij de primaire analyse was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.
Fase 2: Tijd tot reactie
Tijdsspanne: Tumorrespons werd elke 12 weken beoordeeld tot ziekteprogressie; de mediane follow-uptijd bij de primaire analyse was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.
Tijd tot bevestigde respons (TTR) werd gedefinieerd als de tijd vanaf randomisatie tot de datum van de eerste bevestigde CR of PR volgens gewijzigde irRC-criteria. Deelnemers die geen bevestigde CR of PR hadden, werden gecensureerd op hun laatste evalueerbare tumorbeoordelingsdatum.
Tumorrespons werd elke 12 weken beoordeeld tot ziekteprogressie; de mediane follow-uptijd bij de primaire analyse was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.
Fase 2: Responsduur
Tijdsspanne: Tumorrespons werd elke 12 weken beoordeeld tot ziekteprogressie; de mediane follow-uptijd bij de primaire analyse was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.
De duur van de respons werd alleen berekend voor deelnemers met een objectieve respons per gemodificeerde irRC en werd gedefinieerd als de tijd vanaf de eerste bevestigde objectieve respons (CR of PR) tot bevestigde ziekteprogressie volgens de gemodificeerde irRC of overlijden, afhankelijk van wat eerder was. Responders die geen overlijden of ziekteprogressie hadden, werden gecensureerd op hun laatste evalueerbare tumorbeoordelingsdatum.
Tumorrespons werd elke 12 weken beoordeeld tot ziekteprogressie; de mediane follow-uptijd bij de primaire analyse was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.
Fase 2: Progressievrije overleving
Tijdsspanne: Van randomisatie tot de afsluitdatum van de primaire analysegegevens van 23 augustus 2016; de mediane follow-uptijd was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.
Progressievrije overleving werd gemeten vanaf de datum van randomisatie tot de datum van ziekteprogressie (zoals gemeten door gemodificeerde irRC) of overlijden op of vóór de data cutoff-datum, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed. Deelnemers die geen ziekteprogressie hadden en niet stierven tijdens de studie, werden gecensureerd op de laatste ziektebeoordelingsdatum.
Van randomisatie tot de afsluitdatum van de primaire analysegegevens van 23 augustus 2016; de mediane follow-uptijd was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.
Fase 2: resectiepercentage
Tijdsspanne: Van randomisatie tot de afsluitdatum van de primaire analysegegevens van 23 augustus 2016; de mediane follow-uptijd was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.
Het resectiepercentage werd gedefinieerd als het percentage deelnemers dat chirurgische ingrepen voor melanoom onderging die resulteerden in een gedeeltelijke vermindering of volledige uitroeiing van alle eerder inoperabele huid- of viscerale metastatische aandoeningen. Chirurgische ingrepen voor melanoom met palliatieve intentie (bijv. voor pijnbeheersing) in de aanwezigheid van ziekteprogressie werden niet als resectie beschouwd.
Van randomisatie tot de afsluitdatum van de primaire analysegegevens van 23 augustus 2016; de mediane follow-uptijd was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.
Fase 2: algehele overleving
Tijdsspanne: Van randomisatie tot de afsluitdatum van de primaire analysegegevens van 23 augustus 2016; de mediane follow-uptijd was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.
Totale overleving werd gedefinieerd als de tijd vanaf de datum van randomisatie tot de datum van overlijden door welke oorzaak dan ook. Deelnemers zonder evenement werden gecensureerd op de laatste datum waarvan bekend was dat ze in leven waren. Deelnemers met een vitale status verkregen na de data cut-off werden gecensureerd op de datum cut-off datum.
Van randomisatie tot de afsluitdatum van de primaire analysegegevens van 23 augustus 2016; de mediane follow-uptijd was respectievelijk 57,7 weken en 68,1 weken in elke behandelingsgroep.
Fase 2: Kaplan-Meier schatting van het percentage deelnemers dat in leven is op maand 12 en 24
Tijdsspanne: Maanden 12 en 24; De mediane (Q1, Q3) follow-uptijd vanaf randomisatie tot de afsluitdatum van de primaire analysegegevens was 80,6 (58,3; 106,3) weken.
De totale overlevingsschattingen bij de gegevens van maand 24 waren niet volwassen, aangezien de meeste deelnemers 24 maanden lang niet waren gevolgd op het moment dat de gegevens werden afgesneden.
Maanden 12 en 24; De mediane (Q1, Q3) follow-uptijd vanaf randomisatie tot de afsluitdatum van de primaire analysegegevens was 80,6 (58,3; 106,3) weken.
Fase 2: Progressievrije overleving - Eindanalyse
Tijdsspanne: Van randomisatie tot einde studie (09 maart 2021); de mediane follow-uptijd was 155 weken in de Ipilimumab-groep en 214 weken in de Talimogene Laherparepvec + Ipilimumab-groep.
Progressievrije overleving werd gemeten vanaf de datum van randomisatie tot de datum van ziekteprogressie (zoals gemeten door gemodificeerde irRC) of overlijden, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed. Deelnemers die geen ziekteprogressie hadden en niet stierven tijdens de studie, werden gecensureerd op de laatste ziektebeoordelingsdatum.
Van randomisatie tot einde studie (09 maart 2021); de mediane follow-uptijd was 155 weken in de Ipilimumab-groep en 214 weken in de Talimogene Laherparepvec + Ipilimumab-groep.
Fase 2: Algehele overleving - Eindanalyse
Tijdsspanne: Van randomisatie tot einde studie (09 maart 2021); de mediane follow-uptijd was 155 weken in de Ipilimumab-groep en 214 weken in de Talimogene Laherparepvec + Ipilimumab-groep.
Totale overleving werd gedefinieerd als de tijd vanaf de datum van randomisatie tot de datum van overlijden door welke oorzaak dan ook. Deelnemers zonder evenement werden gecensureerd op de laatste datum waarvan bekend was dat ze in leven waren.
Van randomisatie tot einde studie (09 maart 2021); de mediane follow-uptijd was 155 weken in de Ipilimumab-groep en 214 weken in de Talimogene Laherparepvec + Ipilimumab-groep.
Fase 2: Kaplan-Meier schatting van het percentage deelnemers dat in leven is op maand 12 en maand 24 - Eindanalyse
Tijdsspanne: Maanden 12 en 24
Maanden 12 en 24
Aantal deelnemers met bijwerkingen
Tijdsspanne: Van de eerste dosis van het onderzoeksgeneesmiddel tot 30 dagen na de laatste dosis T-VEC of 60 dagen na de laatste dosis Ipi, afhankelijk van wat later was; de mediane duur van de behandeling was 14,7 weken in fase 1b T-VEC + Ipi, 9,1 weken in fase 2 Ipi en 21,1 weken in fase 2 T-VEC + Ipi.

Bijwerkingen (AE's) werden beoordeeld volgens de Common Terminology Criteria for Adverse Events (CTCAE) versie 3.0, waarbij graad 1 = milde AE, graad 2 = matige AE, graad 3 = ernstige AE, graad 4 = levensbedreigende of invaliderende AE en graad 5 = overlijden gerelateerd aan AE.

De onderzoeker beoordeelde of elke bijwerking mogelijk verband hield met talimogene laherparepvec (T-VEC) en/of ipilimumab (Ipi).

Van de eerste dosis van het onderzoeksgeneesmiddel tot 30 dagen na de laatste dosis T-VEC of 60 dagen na de laatste dosis Ipi, afhankelijk van wat later was; de mediane duur van de behandeling was 14,7 weken in fase 1b T-VEC + Ipi, 9,1 weken in fase 2 Ipi en 21,1 weken in fase 2 T-VEC + Ipi.

Medewerkers en onderzoekers

Hier vindt u mensen en organisaties die betrokken zijn bij dit onderzoek.

Sponsor

Onderzoekers

  • Studie directeur: MD, Amgen

Publicaties en nuttige links

De persoon die verantwoordelijk is voor het invoeren van informatie over het onderzoek stelt deze publicaties vrijwillig ter beschikking. Dit kan gaan over alles wat met het onderzoek te maken heeft.

Algemene publicaties

Studie record data

Deze datums volgen de voortgang van het onderzoeksdossier en de samenvatting van de ingediende resultaten bij ClinicalTrials.gov. Studieverslagen en gerapporteerde resultaten worden beoordeeld door de National Library of Medicine (NLM) om er zeker van te zijn dat ze voldoen aan specifieke kwaliteitscontrolenormen voordat ze op de openbare website worden geplaatst.

Bestudeer belangrijke data

Studie start (Werkelijk)

7 februari 2013

Primaire voltooiing (Werkelijk)

23 augustus 2016

Studie voltooiing (Werkelijk)

9 maart 2021

Studieregistratiedata

Eerst ingediend

14 november 2012

Eerst ingediend dat voldeed aan de QC-criteria

30 november 2012

Eerst geplaatst (Geschat)

4 december 2012

Updates van studierecords

Laatste update geplaatst (Werkelijk)

14 mei 2024

Laatste update ingediend die voldeed aan QC-criteria

10 mei 2024

Laatst geverifieerd

1 mei 2024

Meer informatie

Termen gerelateerd aan deze studie

Plan Individuele Deelnemersgegevens (IPD)

Bent u van plan om gegevens van individuele deelnemers (IPD) te delen?

JA

Beschrijving IPD-plan

Geanonimiseerde individuele patiëntgegevens voor variabelen die nodig zijn om de specifieke onderzoeksvraag te beantwoorden in een goedgekeurd verzoek om gegevensuitwisseling

IPD-tijdsbestek voor delen

Verzoeken tot het delen van gegevens met betrekking tot deze studie worden overwogen vanaf 18 maanden nadat de studie is beëindigd en ofwel 1) voor het product en de indicatie (of een ander nieuw gebruik) vergunning voor het in de handel brengen is verleend in zowel de VS als Europa, of 2) klinische ontwikkeling voor de product en/of indicatie wordt stopgezet en de gegevens worden niet ingediend bij regelgevende instanties. Er is geen einddatum voor het in aanmerking komen voor het indienen van een verzoek om gegevensuitwisseling voor dit onderzoek.

IPD-toegangscriteria voor delen

Gekwalificeerde onderzoekers kunnen een verzoek indienen met daarin de onderzoeksdoelstellingen, het/de Amgen-product(en) en de Amgen-studie(s) in de reikwijdte, eindpunten/uitkomsten van belang, plan voor statistische analyse, gegevensvereisten, publicatieplan en kwalificaties van de onderzoeker(s). Over het algemeen willigt Amgen geen externe verzoeken in voor individuele patiëntgegevens met als doel veiligheids- en werkzaamheidskwesties die al in de productetikettering aan bod zijn gekomen, opnieuw te evalueren. Verzoeken worden beoordeeld door een commissie van interne adviseurs, en als ze niet worden goedgekeurd, kunnen ze verder worden beslecht door een onafhankelijk beoordelingspanel voor gegevensuitwisseling. Na goedkeuring wordt de informatie die nodig is om de onderzoeksvraag te beantwoorden verstrekt onder de voorwaarden van een overeenkomst voor het delen van gegevens. Dit kunnen geanonimiseerde individuele patiëntgegevens en/of beschikbare ondersteunende documenten zijn, die fragmenten van de analysecode bevatten, indien voorzien in de analysespecificaties. Verdere details zijn beschikbaar via onderstaande link.

IPD delen Ondersteunend informatietype

  • LEERPROTOCOOL
  • SAP
  • ICF
  • MVO

Deze informatie is zonder wijzigingen rechtstreeks van de website clinicaltrials.gov gehaald. Als u verzoeken heeft om uw onderzoeksgegevens te wijzigen, te verwijderen of bij te werken, neem dan contact op met register@clinicaltrials.gov. Zodra er een wijziging wordt doorgevoerd op clinicaltrials.gov, wordt deze ook automatisch bijgewerkt op onze website .

Abonneren