Tato stránka byla automaticky přeložena a přesnost překladu není zaručena. Podívejte se prosím na anglická verze pro zdrojový text.

Studie léčby akutní myeloidní leukémie na základě biomarkerů

1. září 2026 aktualizováno: Beat AML, LLC

Hlavní protokol pro léčbu AML založenou na biomarkerech (The Beat AML Trial)

Tento screening a multi-podstudie Fáze 1b/2 zavede metodu pro genomický screening, po kterém bude následovat přiřazení a přičtení současně k multistudii "Master Protocol (BAML-16-001-M1)." Konkrétní podtyp akutní myeloidní leukémie určí, která podstudie v rámci tohoto protokolu bude účastníkovi přidělena k hodnocení zkoumaných terapií nebo kombinací s konečným cílem prosadit nové cílené terapie ke schválení. Studie také zahrnuje podstudii s negativním markerem, která bude zahrnovat všechny vyšetřované pacienty, kteří nejsou způsobilí pro žádnou z podstudií řízených biomarkery.

Přehled studie

Postavení

Nábor

Podmínky

Intervence / Léčba

Typ studie

Intervenční

Zápis (Odhadovaný)

3000

Fáze

  • Fáze 2
  • Fáze 3

Kontakty a umístění

Tato část poskytuje kontaktní údaje pro ty, kteří studii provádějí, a informace o tom, kde se tato studie provádí.

Studijní kontakt

Studijní místa

    • Arizona
      • Phoenix, Arizona, Spojené státy, 85054
        • Dokončeno
        • Mayo Clinic Arizona
      • Scottsdale, Arizona, Spojené státy, 85259
        • Zatím nenabíráme
        • Mayo Clinic - Scottsdale
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Cecilia Arana Yi, MD
    • California
      • Los Angeles, California, Spojené státy, 90095
        • Nábor
        • UCLA Ronald Reagan Medical Center
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Gary Schiller, MD
      • San Francisco, California, Spojené státy, 94143
        • Nábor
        • University of California, San Francisco
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Rebecca Olin, MD
    • Colorado
      • Denver, Colorado, Spojené státy, 80203
        • Dokončeno
        • University of Colorado
    • Florida
      • Gainesville, Florida, Spojené státy, 32608
        • Dokončeno
        • University of Florida Health Shands Cancer Hospital
      • Jacksonville, Florida, Spojené státy, 32224
        • Zatím nenabíráme
        • Mayo Clinic Florida
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • James Foran, MD
      • Orlando, Florida, Spojené státy, 32806
        • Zatím nenabíráme
        • Orlando Health Cancer Institute
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Abhishek Chilkulwar, MD
    • Georgia
      • Atlanta, Georgia, Spojené státy, 30322
        • Nábor
        • Winship Cancer Institute of Emory University
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • William Blum, MD
      • Augusta, Georgia, Spojené státy, 30912
        • Zatím nenabíráme
        • Georgia Cancer Center
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Yenny Moreno Vanegas, MD
    • Illinois
      • Chicago, Illinois, Spojené státy, 60637
        • Nábor
        • University of Chicago
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Wendy Stock, MD
      • Chicago, Illinois, Spojené státy, 60612
        • Zatím nenabíráme
        • Rush University Medical Center
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Melissa Larson, MD
    • Kansas
      • Fairway, Kansas, Spojené státy, 66205
        • Nábor
        • University of Kansas Clinical Research Center
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Tara Lin, MD
    • Kentucky
      • Pikeville, Kentucky, Spojené státy, 41501
        • Zatím nenabíráme
        • Pikeville Medical Center
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Christopher Croot, MD
    • Maryland
      • Baltimore, Maryland, Spojené státy, 21201
        • Nábor
        • University of Maryland Marlene and Stewart Greenebaum Comprehensive Cancer Center
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Maria Baer, MD
    • Massachusetts
      • Boston, Massachusetts, Spojené státy, 02114
        • Zatím nenabíráme
        • Massachusetts General Hospital- Boston
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Amir Fathi, MD
    • Minnesota
      • Rochester, Minnesota, Spojené státy, 55905
        • Zatím nenabíráme
        • Mayo Clinic Minnesota
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Aref Al-Kali, MD
    • Missouri
      • St Louis, Missouri, Spojené státy, 63130
        • Zatím nenabíráme
        • Washington University in St. Louis
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Samuel Urrutia, MD
      • St Louis, Missouri, Spojené státy, 63110
        • Zatím nenabíráme
        • St. Louis University
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Maryam Zia, MD
    • New York
      • New York, New York, Spojené státy, 10065
        • Nábor
        • Memorial Sloan Kettering Cancer Center
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Eytan M Stein, MD
      • Rochester, New York, Spojené státy, 14611-3847
        • Zatím nenabíráme
        • Univerisy of Rochester
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Eric Huselton, MD
    • North Carolina
      • Chapel Hill, North Carolina, Spojené státy, 27514
        • Nábor
        • UNC Hospitals, University of North Carolina at Chapel Hill
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Joshua Zeidner, MD
    • Ohio
      • Cincinnati, Ohio, Spojené státy, 45267
        • Nábor
        • University of Cincinnati Medical Center
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Emily Curran, MD
      • Columbus, Ohio, Spojené státy, 43210
        • Nábor
        • Ohio State University
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Shivani Handa, MD
    • Oregon
      • Portland, Oregon, Spojené státy, 97239
        • Nábor
        • Oregon Health & Science University
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Ronan Swords, MD
    • Pennsylvania
      • Pittsburgh, Pennsylvania, Spojené státy, 15232
        • Zatím nenabíráme
        • UPMC Hillman Cancer Center
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Annie Im, MD
    • Rhode Island
      • Providence, Rhode Island, Spojené státy, 02906
        • Zatím nenabíráme
        • Brown University Health
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Adel Chergui, DO
    • Texas
      • Dallas, Texas, Spojené státy, 75390
        • Nábor
        • University of Texas Southwest Medical
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Yazan Madanat, MD
      • Houston, Texas, Spojené státy, 77030
        • Zatím nenabíráme
        • MD Anderson
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Ghayas Issa, MD
    • Utah
      • Salt Lake City, Utah, Spojené státy, 84112
        • Dokončeno
        • Huntsman Cancer Institute, University of Utah
    • West Virginia
      • Morgantown, West Virginia, Spojené státy, 26506
        • Nábor
        • WVU Health Sciences Center
        • Vrchní vyšetřovatel:
          • Bhavana Bhatnager, DO

Kritéria účasti

Výzkumníci hledají lidi, kteří odpovídají určitému popisu, kterému se říká kritéria způsobilosti. Některé příklady těchto kritérií jsou celkový zdravotní stav osoby nebo předchozí léčba.

Kritéria způsobilosti

Věk způsobilý ke studiu

18 let a starší (Dospělý, Starší dospělý)

Přijímá zdravé dobrovolníky

Ne

Popis

Kritéria pro zařazení:

  • Dospělí, věk 60 let nebo starší v době diagnózy, pokud nejsou ve specifické známé cytogenetické a genomické skupině, pro kterou je léčba ve skupině A nebo B povolena dílčí studií, kde je povolen věk 18 let a starší. Pacienti ve věku < 60 let, kteří jsou vyšetřováni, ale nespadají do cytogenetických a genomických otevřených dílčích studií, budou stále sledováni podle hlavního protokolu a nebudou považováni za neúspěšné.
  • Subjekty musí být schopny porozumět a poskytnout písemný informovaný souhlas
  • Kritéria pro zařazení do kohorty - Skupina A: Subjekty musí mít dříve neléčenou akutní myeloidní leukémii (AML) podle klasifikace WHO bez předchozí léčby kromě hydroxymočoviny. Subjekty s % blastů v kostní dřeni 10 % až 19 % nebo blasty v krvi 10 % až 19 % se budou moci zapsat do této skupiny. Pouze pro dříve neléčené subjekty s ≥ 20 % blastů v kostní dřeni nebo krvi: Předchozí léčba myelodysplastického syndromu (MDS), myeloproliferativních syndromů (MPD) nebo aplastické anémie je povolena, ale ne hypometylačními činidly.
  • Kritéria pro zařazení do kohorty - Skupina B: Subjekty musí mít relabující nebo refrakterní AML podle klasifikace WHO. Pro studijní účely je refrakterní AML definováno jako nedosažení CR nebo recidiva AML do 6 měsíců od dosažení CR; relabující AML je definována jako všechny ostatní s onemocněním po předchozí remisi. Pro vybrané genomové aberace specifikované ve studiích může být pacientům ve věku ≥ 18 let umožněno zapsat se do této části studie.

Kritéria vyloučení:

  • Izolovaný myeloidní sarkom (to znamená, že pacienti musí mít postižení krve nebo kostní dřeně AML nebo postižení 10 % až 19 % blastů, aby mohli vstoupit do studie)
  • Akutní promyelocytární leukémie
  • Symptomatické postižení centrálního nervového systému (CNS) AML
  • Příznaky leukostázy vyžadující urgentní léčbu
  • Diseminovaná intravaskulární koagulopatie s aktivním krvácením nebo známkami trombózy
  • Pacienti s psychologickými, rodinnými, sociálními nebo geografickými faktory, které jim jinak brání udělit informovaný souhlas, dodržovat protokol nebo potenciálně brání dodržování studijní léčby a následného sledování
  • Jakýkoli jiný významný zdravotní stav, včetně psychiatrického onemocnění nebo laboratorních abnormalit, který by zabránil pacientovi účastnit se studie nebo by zmátl interpretaci výsledků studie

Studijní plán

Tato část poskytuje podrobnosti o studijním plánu, včetně toho, jak je studie navržena a co studie měří.

Jak je studie koncipována?

Detaily designu

  • Primární účel: Léčba
  • Přidělení: Nerandomizované
  • Intervenční model: Paralelní přiřazení
  • Maskování: Žádné (otevřený štítek)

Zbraně a zásahy

Skupina účastníků / Arm
Intervence / Léčba
Experimentální: BAML-16-001-S1 (uzavřeno)
Jedná se o otevřenou klinickou studii fáze 1b/2 se samalizumabem podávaným jako doplněk ke standardní indukční chemoterapii/konsolidaci s následnou udržovací léčbou samalizumabem u nově diagnostikované akutní myeloidní leukémie. Pacienti, kteří jsou markerově negativní, jak je definováno na základě přiřazení Beat AML Master Protocol nebo s CBF karyotypem/interfázovou cytogenetikou/molekulárním testováním definovaným přítomností t(8;21)(q22;q22) nebo molekulárního ekvivalentu fúzního transkriptu RUNX1/RUNX1T1 nebo inv(16)(p13q22) nebo t(16;16)(p13;q22) nebo molekulárně ekvivalentní fúzní transkript CBFB/MYH11 založený na Beat AML bude dostávat Samalizumab v kombinaci s indukční terapií následovanou udržovací léčbou Samalizumabem.
300 mg/m2, IV, ve dnech 1, 3 a 24; následuje 300 mg/m2, IV, každých 21 dní po dobu 2 let bez přítomnosti toxicity nebo progrese onemocnění. Dávka může být deeskalována na 150 mg/m2 nebo eskalována na 600 mg/m2 na základě výskytu toxicity omezující dávku.
60 mg/m2, IV, 4., 5. a 6. den indukčního cyklu
100 mg/m2, IV, ve dnech 4 až 10 24denního indukčního cyklu; 1000 mg/m2, IV, 2., 4. a 6. den konsolidačního cyklu 1 a 1., 3. a 5. den konsolidačního cyklu 2. až 4.
Experimentální: BAML-16-001-S3 (uzavřeno)
Toto je klinická studie fáze 2 k posouzení proveditelnosti a účinnosti postupného přístupu k léčbě AML s mutantem IDH2. V den 1 studie bude všem zařazeným účastníkům zahájena léčba inhibitorem IDH2 AG-221 pro pacienty s mutantem IDH2 R140 a R172. Dávkování bude založeno na zkušenostech z fáze 1 s AG-221, která stanovila 100 mg denně jako bezpečnou a tolerovanou dávku, s předběžným návrhem účinnosti. Ty budou podávány nepřetržitě ve 28denních cyklech. Hydroxymočovina bude povolena pro účely cytoredukce.
100 mg, perorálně, denně až do doby intolerance nebo progrese onemocnění. Dávka může být snížena na 50 mg na základě výskytu toxicity omezující dávku.
Ostatní jména:
  • Enasidenib
75 mg/m2, IV nebo SC, ve dnech 1 až 7 každého 28denního cyklu počínaje cyklem 6 a konče po 12 cyklech u pacientů, kteří nedosáhli kompletní remise nebo kompletní remise s neúplným obnovením krevního obrazu po 5 cyklech monoterapie AG -221
Experimentální: BAML-16-001-S4 (uzavřeno)
Toto je 2 kohortová klinická studie fáze 1b/2 k posouzení proveditelnosti a účinnosti postupného přístupu entospletinibu (ENTO) k léčbě pacientů s vyváženými translokacemi MLL identifikovanými cytogeneticky (Kohorta 1) a pacientů s MLL-částečnou tandemovou duplikací identifikovanou molekulárně (Kohorta 2). Všem přihlášeným účastníkům bude zahájena monoterapie ENTO 400 mg PO BID. Tato dávka bude podávána nepřetržitě ve 28denních cyklech.
200 mg, perorálně, dvakrát denně po dobu 5 let až do doby intolerance nebo progrese onemocnění. Dávka může být zvýšena na 400 mg.
Ostatní jména:
  • GS-9973, ENTO
75 mg/m2, IV nebo SC, ve dnech 1 až 7 každého 28denního cyklu a pokračující po dobu 12 cyklů. Léčba začíná po 1 cyklu monoterapie entospletinibem u pacientů, kteří nedosáhli kompletní remise nebo kompletní remise s neúplným obnovením krevního obrazu, nebo po pozdějších cyklech monoterapie entospletinibem u pacientů s progresí onemocnění.
Experimentální: BAML-16-001-S5 (uzavřeno)
Toto je klinická studie fáze 2 k posouzení proveditelnosti a účinnosti postupného přístupu k léčbě pacientů s mutacemi TP53 (identifikovanými molekulárně) s/bez komplexního karyotypu (Kohorta A) nebo komplexního karyotypu (3 nebo větší metafázové abnormality bez TP53) (Kohorta B). Všem přihlášeným účastníkům bude zahájena léčba entospletinibem 400 mg perorálně dvakrát denně. Tato dávka bude podávána nepřetržitě ve 28denních cyklech.
400 mg, perorálně, dvakrát denně po dobu 2 let ve studii až do doby intolerance nebo progrese onemocnění. Dávka může být snížena na 200 mg dvakrát denně nebo 200 mg jednou denně na základě výskytu toxicity omezující dávku.
Ostatní jména:
  • GS-9973, ENTO
20 mg/m2, IV, 1. až 5. nebo 10. den každého 28denního cyklu a pokračuje až 11 cyklů. Během prvního indukčního cyklu a 2. a 3. indukčního cyklu, pokud jsou potřeba, dochází k podávání ve dnech 1 až 10 každého 28denního cyklu. Během následné konsolidace se decitabin podává 1. až 5. den každého 28denního cyklu a pokračuje až 11 cyklů. Doba trvání může být zkrácena o 1 den na základě výskytu toxicity omezující dávku a pacienti mohou přejít na udržovací monoterapii entospletinibem kdykoli, pokud se u nich rozvine toxicita nebo pokud nejsou ochotni pokračovat v léčbě decitabinem během konsolidační léčby.
Experimentální: BAML-16-001-S9 (uzavřeno)
Toto je otevřená klinická studie fáze 2 postupného přístupu k léčbě pacientů s AML s mutací TP53. V den 1 bude všem přihlášeným účastníkům zahájena léčba pevonedistatem (20 mg/m2) 1., 3. a 5. den spolu s azacitidinem (75 mg/m2 1.–7. den nebo 1.–5. den, poté 8., 9. den) každý den. 28 dní. Během cyklu 1 nebudou pacienti s rychle progredujícím onemocněním nebo těžkou orgánovou dysfunkcí, kterou nelze korigovat cytoredukcí hydroxymočoviny, způsobilí pokračovat. Ti pacienti, kteří dosáhli odpovědi, definované jako kompletní odpověď nebo kompletní odpověď s neúplným obnovením krevního obrazu, do konce 4. cyklu, budou pokračovat v léčbě pevonedistatem a azacitidinem až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo 12 cyklů terapie. Po 12 měsících kombinované terapie bude pevonedistat pokračovat až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo až do 2 let celkové terapie.
20 mg/m2, IV, 1., 3. a 5. den každého 28denního cyklu a pokračující po dobu 24 cyklů v nepřítomnosti toxicity nebo progrese onemocnění
Ostatní jména:
  • TAK-924, MLN4924
75 mg/m2, IV nebo SC, ve dnech 1 až 7 nebo ve dnech 1 až 5 a poté 8 až 9 (na základě institucionálních směrnic) každého 28denního cyklu a pokračující po dobu 12 cyklů v nepřítomnosti toxicity nebo progrese onemocnění
Experimentální: BAML-16-001-S16 (zavřeno)
Toto je otevřená klinická studie fáze 2 k posouzení proveditelnosti a účinnosti kombinovaného přístupu k léčbě IDH1 mutantní AML. V den 1 studie bude všem zařazeným účastníkům zahájena terapie inhibitorem IDH1 AG-120 podávaným denně spolu s azacitidinem (dny 1-5 a 8-9 nebo 7 po sobě jdoucích dnů 1-7) ve 28denních cyklech pro IDH1 mutantní pacienti. Ti pacienti, kteří dosáhli odpovědi, definované jako kompletní odpověď nebo kompletní odpověď s neúplným obnovením krevního obrazu, do konce cyklu 6, budou pokračovat v kombinované léčbě celkem 12 cyklů a poté pacienti přejdou na monoterapii AG- 120 až do progrese onemocnění nebo nepřijatelných vedlejších účinků, které vyžadují přerušení léčby. Pacienti, kteří nemohou dokončit 12 cyklů azacitidinu, mohou pokračovat v monoterapii AG-120.
500 mg, perorálně, denně až do doby intolerance nebo progrese onemocnění. Dávka může být snížena na 250 mg na základě výskytu toxicity omezující dávku.
75 mg/m2, IV nebo SC, ve dnech 1 až 7 nebo ve dnech 1 až 5 a poté 8 až 9 (na základě institucionálních směrnic) každého 28denního cyklu a pokračující po dobu 12 cyklů v nepřítomnosti toxicity nebo progrese onemocnění
Experimentální: BAML-16-001-S10 (zavřeno)
Toto je klinická studie fáze 1b/2 k posouzení bezpečnosti a účinnosti kombinace AZD5153 a venetoklaxu. V komponentě fáze 1b bude bezpečnost a snášenlivost kombinace hodnocena u pacientů s relabující/refrakterní AML ve věku ≥ 18 let. Po stanovení doporučené dávky 2. fáze (RP2D) budou nově diagnostikovaní pacienti s negativním markerem ve věku ≥ 60 let zařazeni do složky 2. fáze; tito pacienti budou léčeni dříve identifikovaným RP2D pro kombinaci. RP2D bude nejvyšší úrovní dávky s ≤ 1 ze 6 pacientů s toxicitou omezující dávku a definovanou jako maximální tolerovaná dávka.
20 mg, perorálně, jednou denně během 7denní úvodní léčby a poté ve dnech 1 až 21 každého 28denního cyklu po dobu až 2 let nebo do alogenní transplantace kmenových buněk, doby intolerance nebo progrese onemocnění [pokud je kontinuální podávání AZD5153 ve dnech 1-21 28denního cyklu není tolerováno, alternativní schéma 2 týdny na a 2 týdny bez (tj. AZD5153 bude podáván ve dnech 1-14 28denního cyklu). Dávka může být deeskalována na 10 mg nebo eskalována na 30 mg na základě výskytu toxicity limitující dávku během fáze 1 eskalace dávky. Počínaje cyklem 2 mohou pacienti současně dostávat flukonazol, isavukonazol nebo posakonazol a dávky upravené na 2, 5 nebo 8 mg denně. Expanzní farmakokinetická kohorta fáze 1b umožní posakonazol počínaje cyklem 1 s dávkou AZD5153 upravenou z 10, 20 nebo 30 mg denně na 2, 5 nebo 8 mg denně. Dávka 2. fáze bude založena na výsledcích 1. fáze.
400 mg, perorálně, ve dnech 1 až 21 každého 28denního cyklu s pokračováním až 12 cyklů (pro cyklus 1 bude dávka 1. den 100 mg, dávka 2. dne 200 mg a 3. den dále 400 mg). Počínaje cyklem 2 mohou pacienti současně dostávat flukonazol nebo isavukonazol a denní dávky upravené na 200 mg nebo posakonazol a denní dávky upravené na 70 mg. Fáze 1b expanzní farmakokinetická kohorta umožní posakonazol počínaje cyklem 1 s dávkou Venetoclax upravenou na 10 mg v den 1, 20 mg v den 2, 50 mg v den 3 a 70 mg v den 4 dále).
Experimentální: BAML-16-001-S14 (zavřeno)
Studie je otevřenou klinickou studií fáze 1b/2 s TP-0903 podávaným navíc k decitabinu u pacientů ≥ 60 let s nově diagnostikovanou, dříve neléčenou AML s mutacemi TP53 a/nebo komplexním karyotypem. Část fáze 1b této studie bude používat standardní design 3 + 3 s eskalací dávky na základě toxicit omezujících dávku. Maximální tolerovaná dávka bude definována jako nejvyšší dávka, kdy maximálně 1 pacient ze 6 pocítí toxicitu limitující dávku, a to je obecně doporučená dávka fáze 2 (RP2D). Jakmile je stanovena RP2D z fáze 1b, budou pacienti zařazeni na tuto dávkovou hladinu, aby byla zahájena fáze 2 části studie.
37 mg, perorálně, jednou denně ve dnech 1 až 21 každého 28denního cyklu po dobu až 2 let do doby intolerance nebo progrese onemocnění. Dávka může být deeskalována až na 12 mg nebo eskalována na 50 mg na základě výskytu toxicity limitující dávku během fáze 1 eskalace dávky. Dávka 2. fáze bude založena na výsledcích 1. fáze.
20 mg/m2, IV, ve dnech 1 až 5 nebo 10 každého 28denního cyklu s pokračováním až 2 roky do doby intolerance nebo progrese onemocnění. Během prvního indukčního cyklu a 2. a 3. indukčního cyklu, pokud jsou potřeba, dochází k podávání ve dnech 1 až 10 každého 28denního cyklu. Během udržovací léčby se decitabin podává 1. až 5. den každého 28denního cyklu. Pacienti mohou přejít na udržovací monoterapii TP-0903, pokud se u nich rozvine toxicita nebo pokud nejsou ochotni pokračovat v udržovací léčbě decitabinem.
Experimentální: BAML-16-001-S18 (zavřeno)
Toto je otevřená klinická studie fáze 1b AZD5991 + azacitidin u pacientů ve věku ≥ 60 let s nově diagnostikovanou, dříve neléčenou, hypermetylovanou a marker-negativní AML. Studie fáze 1b1 přijme standardní design 3+3 s eskalací dávky na základě toxicit omezujících dávku. Doporučená dávka 2. fáze (RP2D) je v této studii definována jako nejvyšší úroveň dávky, kdy jsou pozorovány méně než 2 toxicity omezující dávku (DLT) ze 6 pacientů. Jakmile je definován RP2D, pacienti budou zařazeni do 2 samostatných kohort (hypermetylace a skupina s negativním markerem) pro expanzi fáze 1b2. Tyto 2 skupiny budou obě léčeny RP2D stanoveným z fáze 1b1.
150 mg, IV, ve dnech 1, 4, 8, 11, 15 a 18 ze tří 28denních cyklů; následuje 150 mg/m2, IV, ve dnech 1, 4, 8 a 11 z 21 28denních cyklů; následně 150 mg/m2 ve dnech 1 a 4 každého 28denního cyklu až do doby progrese, nepřijatelné toxicity, smrti nebo 57 celkových cyklů léčby. Dávka může být zvýšena na maximální dávku 400 mg nebo deeskalována na 100 mg na základě výskytu toxicity omezující dávku.
75 mg/m2, IV nebo SC, ve dnech 1-7 nebo ve dnech 1-5 a 8 a 9 nebo dnech 1-2 a 5-9 (na základě institucionálních směrnic) každého 28denního cyklu až do doby progrese toxicitou, smrtí nebo 57 celkovými cykly léčby
Experimentální: BAML-16-001-S2 (uzavřeno)
Toto je otevřená klinická studie fáze 1b/2 s BI 836858 podávaným v kombinaci s azacitidinem, následovaná BI 836858 plus azacitidinem u nově diagnostikované akutní myeloidní leukémie. Cílová populace je přiřazena Beat AML Master Protocol ("zastřešující" studie). Způsobilí pacienti budou mít dříve neléčenou akutní myeloidní leukémii, věk vyšší nebo rovný 60, s kterýmkoli z následujících: mutovaný TET2, IDH1, IDH2 nebo WT1 nebo „negativní marker“, jak je definováno celkovým zastřešujícím protokolem Beat AML.
20 mg/m2, IV, 9., 16. a 23. den 28denního cyklu; následuje 20 mg/m2, IV, ve dnech 1, 8, 15 a 22 každého 28denního cyklu po dobu 2 let bez přítomnosti toxicity nebo progrese onemocnění (sníženo na měsíční podávání v případě úplné odpovědi nebo úplné odpovědi s neúplnou obnovení krevního obrazu). Dávka může být zvýšena na maximální dávku 320 mg/m2 nebo deeskalována na 10 mg/m2 na základě výskytu toxicity omezující dávku.
75 mg/m2, IV, ve dnech 1 až 7 každého 28denního cyklu po dobu 2 let při absenci toxicity nebo progrese onemocnění
Experimentální: BAML-16-001-S6 (uzavřeno)
Studie je otevřenou studií fáze 2 entospletinibu u mladších a starších pacientů s AML s NPM1+/FLT3ITD-AML. Zahrnuje pacienty ve věku ≥18 let, kteří jsou schopni a ochotni podstoupit 7 + 3 intenzivní chemoterapii. Entospletinib se podává denně s IV daunorubicinem (dny 1-3 pro cyklus 1) a cytarabinem (dny 1-7 pro cyklus 1). Je-li nutná druhá indukce, podává se s IV daunorubicinem (1.–2. den pro cyklus 2) a cytarabinem (1.–5. den pro cyklus 2).
400 mg, perorálně, dvakrát denně po dobu 2 let až do doby intolerance nebo progrese onemocnění.
Ostatní jména:
  • GS-9973, ENTO
60 mg/m2, IV, ve dnech 1-3 nebo 1-2 každého 28denního cyklu pro první a druhý indukční cyklus, v tomto pořadí
100 mg/m2, IV, ve dnech 1 až 7 nebo 1 až 5 každého 28denního cyklu pro první a druhý indukční cyklus; poté 1000 mg/m2 (pacienti ≥60 let) nebo 3000 mg/m2 (mladší pacienti s clearance kreatininu >30 ml/min a
Experimentální: BAML-16-001-S8 (zavřeno)
Toto je otevřená klinická studie fáze 1b/2 monoterapie gilteritinibem, gilteritinibem v kombinaci s decitabinem nebo gilteritinibem v kombinaci s decitabinem a venetoklaxem u neléčené FLT3 mutované AML s vysokou a nízkou frekvencí variant alel. Nejprve byla testována kombinace gilteritinibu a decitabinu (skupina 1); následně se však kombinace decitabinu a venetoclaxu ukázala jako vysoce účinná terapie pro starší pacienty s AML, takže v této studii je nyní hodnocena trojkombinace gilteritinibu v kombinaci s decitabinem a venetoclaxem (skupina 2).

120 mg, perorálně, denně, přičemž léčba pokračuje na základě výsledků kostní dřeně po 28 a 56 dnech. Pacienti s částečnou odpovědí po 28 dnech pokračují v léčbě dalších 28 dnů. Pacienti s kompletní remisí (CR) nebo kompletní remisi s neúplným hematologickým zotavením (CRi) po 28 nebo 56 dnech pokračují v léčbě po dobu 5 let až do doby intolerance nebo progrese onemocnění. Pacienti s menší než částečnou odpovědí za 28 dnů nebo částečnou odpovědí za 28 dnů následovanou méně než CR nebo CRi za 56 dnů přecházejí na kombinovanou léčbu s decitabinem nebo na alternativu bez studie.

Kombinovaná dávka je 80 mg, perorálně, denně po dobu 5 let do doby intolerance nebo progrese onemocnění (pacienti, kteří nedosáhnou CR nebo CRi po 3 cyklech, přeruší studijní léčbu). Kombinovaná dávka může být zvýšena na 120 mg denně nebo deeskalována na 80 mg denně podávaných po decitabinu spíše než v kombinaci s decitabinem na základě nepřítomnosti nebo výskytu toxicity omezující dávku.

20 mg/m2, IV, ve dnech 1 až 10 každého 28denního cyklu a pokračující až 3 cykly. Léčba začíná po 1–2 cyklech monoterapie gilteritinibem, pokud pacienti nedosáhnou kompletní remise (CR) nebo kompletní remise s neúplným hematologickým zotavením (CRi) při monoterapii. Pacienti, kteří nedosáhnou CR/CRi po 3 cyklech kombinované terapie, přeruší studijní léčbu. Pokud se CR nebo CRi dosáhne kombinovanou terapií po 3 cyklech, bude se decitabin podávat 1. až 5. den každého následujícího 28denního cyklu až do progrese, intolerance nebo přání pacienta ukončit léčbu.
20 mg/m2, IV, 8. až 12. den prvního 35denního indukčního cyklu, poté 1. až 5. den následujících 28denních cyklů a pokračující až 60 cyklů, progrese onemocnění, intolerance nebo přání pacienta přerušit terapii.
Perorální dávkování založené na souběžném použití antimykotik. Dávka bez současného užívání antimykotika je 400 mg, dávka při užívání posakonazolu je 70 mg, dávka při užívání vorikonazolu je 100 mg a dávka při užívání středně silných inhibitorů CYP3A (tj. flukonazol, isavukonazol) je 200 mg a pokračuje až 12 celkových cyklů. Pro 35denní indukční cyklus 1 je dávkování ve dnech 2 až 28. Pro 28denní indukční cyklus 2, je-li třeba, je dávkování 1. až 21. den. Pro 28denní konsolidační cykly je dávkování 1.–15. den.
Indukce fáze 1b: 80-120 mg, perorálně, denně od 1. do 28. dne 35denního indukčního cyklu 1; poté 80-120 mg, perorálně, denně od 1. do 28. dne 28denního indukčního cyklu 2 (indukční cyklus 2 podávaný v případě potřeby po cyklu 1 na základě výsledků hodnocení kostní dřeně). Fáze 1b konsolidace: 80-120 mg, perorálně, denně od 1. do 21. dne z 28denních cyklů, celkem 12 cyklů indukce a konsolidace. Indukční a konsolidační dávka a doba trvání fáze 1b mohou být eskalovány nebo deeskalovány na základě výskytu toxicity omezující dávku. Dávkování indukce a konsolidace fáze 2 bude založeno na výsledcích fáze 1b. Udržovací fáze 1b a 2: 120 mg, perorálně, denně po dobu 28 dnů z 28denních cyklů, dokud pacient není minimální reziduální nemoc negativní na FLT3 na základě plánované biopsie kostní dřeně, progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo přání přerušit léčbu.
Experimentální: BAML-16-001-S17
**Active, not Recruiting** This is an open-label Phase 1b dose escalation followed by dose expansion clinical trial to determine the safety and recommended dose of SNDX-5613 combined with azacitidine and venetoclax in newly diagnosed, untreated AML patients age ≥ 60 years who are not candidates or do not wish to pursue intensive induction therapy and who have NPM1 mutated or KMT2A-rearranged disease.
Molekulární genomické hodnocení za účelem přiřazení pacientů k cílené léčbě (podstudie) na základě jejich specifického podtypu akutní myeloidní leukémie
75 mg/m2, IV nebo SC, ve dnech 1-7 (během indukčního cyklu/cyklů) nebo lze použít alternativu naplánovanou na dny 1-5 a 8 a 9 nebo dny 1-2 a 5-9 (na základě institucionálních směrnic) během pokračujících terapeutických cyklů každého 28denního cyklu až do doby progrese, nepřijatelné toxicity nebo smrti.
Pro indukci cyklu 1 je dávka 1. den 10 mg, 2. dávka 20 mg, 3. dávka je 50 mg a další dávka 4. dne je 100 mg nebo 70 mg v závislosti na souběžné antimykotické léčbě. Pro cykly 2 a 3 indukce jsou denní dávky 100 nebo 70 mg v závislosti na souběžné antimykotické léčbě. Během pokračujících terapeutických cyklů, pokud nejsou souběžně užívány silnými antimykotiky inhibitory CYP3A4, 400 mg, perorálně, ve dnech 1 až 28 nebo ve dnech 1 až 14 každého 28denního cyklu až do doby progrese, nepřijatelné toxicity nebo smrti (pacienti na středně silném CYP3A4 inhibiční antimykotika by měla dostávat 200 mg/den).

Pacienti zahajující indukci s inhibitory CYP3A4 budou dávkováni 113 mg kapslí nebo 110 mg tabletou, perorálně, každých 12 hodin v den 1-28 každého 28denního cyklu, až do progrese onemocnění, nepřijatelné toxicity nebo úmrtí. Dávka může být zvýšena na maximální dávku 163 mg kapslí nebo 220 mg tablet v den 1-28 nebo snížena na 113 mg v den 1-21 na základě výskytu dávkově limitující toxicity. Jiné možné zvýšení a snížení dávky by bylo 163 mg v den 1-21, 75 mg v den 1-21 a 75 mg v den 1-28. Pacienti zahajující léčbu bez inhibitorů CYP3A4 budou dávkováni 276 mg kapslí (270 mg tabletou) nebo 226 mg kapslí (220 mg tabletou) perorálně, každých 12 hodin v den 1-28 každého 28denního cyklu.

Po dokončení indukce bude pacientům, kteří nevyžadují silná antifungální činidla inhibující CYP3A4, zvýšena denní dávka pro dávky v rozmezí 113-226 mg kapslí nebo 110-220 mg tablet (den 1-21 nebo den 1-28).

Aktivní komparátor: BAML-16-001-S12, Arm A (Closed)
This is an open label phase 2 randomized study in which eligible AML patients will be randomly assigned (1:1) to receive either the FDA label-approved regimen of 28-day Venetoclax + Azacitidine (Arm A) or the 14-day regimen of Venetoclax + Azacitidine (Arm B). Newly diagnosed acute myeloid leukemia (AML) patients ≥ 60 years will be enrolled.
400 mg, perorálně, ve dnech 1 až 28 každého 28denního cyklu po dobu až 2 cyklů nebo do nepřijatelné toxicity nebo smrti. Pro cyklus 1 je dávka 1. dne 100 mg, dávka 2. dne 200 mg a další dávka 3. dne je 400 mg. (Dávka upravená použitím protiplísňového prostředku podle příbalového letáku.)
75 mg/m2, IV nebo SC, ve dnech 1-7 nebo ve dnech 1-5 a 8 a 9 nebo dnech 1-2 a 5-9 (na základě institucionálních směrnic) každého 28denního cyklu až po 2 cykly nebo až do nepřijatelné toxicity nebo smrti.
Experimentální: BAML-16-001-S12, Arm B (Closed)
This is an open label phase 2 randomized study in which eligible AML patients will be randomly assigned (1:1) to receive either the FDA label-approved regimen of 28-day Venetoclax + Azacitidine (Arm A) or the 14-day regimen of Venetoclax + Azacitidine (Arm B). Newly diagnosed acute myeloid leukemia (AML) patients ≥ 60 years will be enrolled.
400 mg, perorálně, ve dnech 1 až 14 každého 14denního cyklu po dobu až 2 cyklů nebo do nepřijatelné toxicity nebo smrti. Pro cyklus 1 je dávka 1. dne 100 mg, dávka 2. dne 200 mg a další dávka 3. dne je 400 mg. (Dávka upravená použitím protiplísňového prostředku podle příbalového letáku.)
75 mg/m2, IV nebo SC, ve dnech 1-7 nebo ve dnech 1-5 a 8 a 9 nebo dnech 1-2 a 5-9 (na základě institucionálních směrnic) každého 14denního cyklu až po 2 cykly nebo až do nepřijatelné toxicity nebo smrti.
Experimentální: BAML-16-001-S21, Group 1 (Closed)
This is a Phase 1, open-label, multicenter, dose escalation, and dose optimization study to evaluate the safety, tolerability, pharmacokinetics, pharmacodynamics, and preliminary efficacy of ZE46-0134 in adult patients with relapsed or refractory AML with FLT3-ITD and/or FLT3-TKD mutations for Group 1 and with spliceosome (SF3B1, SRSF2, U2AFI and ZRSR2) mutations for Group 2. Patients with AML that are out-patients or hospitalized due to their AML can be enrolled in the study. The study will be run in 2 parts: Part 1 will be dose escalation and determination of the maximum tolerated dose, and Part 2 will be dose expansion.
Molekulární genomické hodnocení za účelem přiřazení pacientů k cílené léčbě (podstudie) na základě jejich specifického podtypu akutní myeloidní leukémie
10 mg až 100 mg orálně v dnech 1–28 každého 28denního cyklu po dobu až 24 cyklů. První den 1. cyklu bude podána nasycovací dávka 30 mg až 200 mg, poté bude denní udržovací dávka 10 mg až 100 mg podávána ve dnech 2–28 1. cyklu. Udržovací dávka pokračuje v následujících cyklech, celkem až 24 cyklů.
Experimentální: BAML-16-001-S21, Group 2 (Closed)
This is a Phase 1, open-label, multicenter, dose escalation, and dose optimization study to evaluate the safety, tolerability, pharmacokinetics, pharmacodynamics, and preliminary efficacy of ZE46-0134 in adult patients with relapsed or refractory AML with FLT3-ITD and/or FLT3-TKD mutations for Group 1 and with spliceosome (SF3B1, SRSF2, U2AFI and ZRSR2) mutations for Group 2. Patients with AML that are out-patients or hospitalized due to their AML can be enrolled in the study. The study will be run in 2 parts: Part 1 will be dose escalation and determination of the maximum tolerated dose, and Part 2 will be dose expansion.
Molekulární genomické hodnocení za účelem přiřazení pacientů k cílené léčbě (podstudie) na základě jejich specifického podtypu akutní myeloidní leukémie
60 mg až 200 mg orálně ve dnech 1–28 každého 28denního cyklu až po dobu 24 cyklů, celkem až 24 cyklů.
Experimentální: BAML-16-001-S24
**Recruiting** This is a multi-center open-label Phase 1b safety run-in study followed by a Phase 2 study of ficlatuzumab given in combination with venetoclax azacitidine, in newly diagnosed untreated acute myeloid leukemia age ≥ 60 years who are not candidates or do not wish to pursue intensive induction therapy.
10, 15 nebo 20 mg/kg IV v den 1 a 15.
75 mg/m2, IV nebo SC, ve dnech 3–9 (během indukčního cyklu 1) nebo lze použít alternativní plán ve dnech 3–7 a 10 a 11 nebo ve dnech 3–4 a 7–11 (podle institucionálních směrnic) po dobu 30 dnů indukčního cyklu 1. Všechny ostatní indukční cykly nebo pokračovací terapeutické cykly každého 28denního cyklu budou ve dnech 1–7, ve dnech 1–5 a 8–9 nebo ve dnech 1–2 a 5–9 (podle institucionálních směrnic) až do progrese, nepřijatelné toxicity nebo úmrtí.
Pro indukci cyklu 1 je dávka 3. den 100 mg, dávka 4. den 200 mg, od 5. dne dávka je 400 mg, v závislosti na souběžné antimykotické léčbě. Pro indukce cyklů 2 a 3 jsou denní dávky 400 mg nebo nižší v závislosti na souběžné antimykotické léčbě. Během cyklů pokračující terapie, pokud nejsou užívána souběžná silná antimykotika inhibující CYP3A4, 400 mg, perorálně, ve dnech 1 až 14 každého 28denního cyklu až do doby progrese, nepřijatelné toxicity nebo úmrtí (pacienti užívající střední inhibitory CYP3A4 antimykotik by měli dostávat 200 mg/den).
Experimentální: S25/HO181 (Arm 1): Std of care treatment plus bleximenib and also maintenance treatment w/bleximenib
**Recruiting** Bleximenib in combination with remission induction and consolidation therapy, followed by bleximenib maintenance therapy. Treatment will continue until PD, unacceptable toxicity or other protocol defined criteria for discontinuation (whichever comes first).
Participants will receive bleximenib
Participants will receive Cytarabine
Participants will receive Daunorubicin or Idarubicin
Experimentální: S25/HO181 (Arm 2): Standard of care treatment plus bleximenib and maintenance treatment w/ a placebo
**Recruiting** Bleximenib in combination with remission induction and consolidation therapy, followed by placebo maintenance therapy. Treatment will continue until PD, unacceptable toxicity or other protocol defined criteria for discontinuation (whichever comes first)
Participants will receive bleximenib
Participants will receive Cytarabine
Participants will receive Daunorubicin or Idarubicin
Participants will receive Placebo
Komparátor placeba: S25/HO181 (Arm 3): Standard of care treatment plus a placebo and maintenance treatment w/ a placebo
**Recruiting** Placebo comparator in combination with remission induction and consolidation therapy, followed by placebo maintenance therapy. Treatment will continue until PD, unacceptable toxicity or other protocol defined criteria for discontinuation (whichever comes first).
Participants will receive Cytarabine
Participants will receive Daunorubicin or Idarubicin
Participants will receive Placebo
Komparátor placeba: BAML-16-001-S26/HO177 (Revumenib-placebo)

**Recruiting**

day 1-28 Placebo

Treatment will be on a continuous 28-day cycle schedule and continued until disease progression, development of unacceptable toxicity, death, withdrawal by subject or other protocol defined criteria for discontinuation (whichever comes first).

day 1-28 per cycle
Experimentální: BAML-16-001-S26/HO177 (Revumenib)

**Recruiting**

day 1-28 Revumenib

Treatment will be on a continuous 28-day cycle schedule and continued until disease progression, development of unacceptable toxicity, death, withdrawal by subject or other protocol defined criteria for discontinuation (whichever comes first).

day 1- 28 per cycle

Co je měření studie?

Primární výstupní opatření

Měření výsledku
Popis opatření
Časové okno
BAML-16-001-M1: Proportion of patients for whom molecular, immunophenotypic, and/or biochemical studies are completed in < 7 calendar days for assignment of treatment
Časové okno: 7 days
7 days
BAML-16-001-M1: Proportion of patients assigned to a novel therapeutic treatment group in 1 of several sub-studies in this Master Protocol, based on the result of the molecular, immunophenotypic, and/or biochemical studies
Časové okno: 7 days
7 days
BAML-16-001-M1: Clinical response rate (rate of complete and partial responses) according to European Leukemianet (ELN) criteria for treatment outcomes in substudies in acute myeloid leukemia.
Časové okno: Up to 5 years
Up to 5 years
BAML-16-001-S25/HO181: Event-Free Survival (EFS) in adult patients with newly diagnosed NPM1m or KMT2Ar AML eligible for intensive chemotherapy
Časové okno: Up to 4 years and 5 months
To assess if treatment with bleximenib, as compared with placebo, in combination with remission induction chemotherapy, prolongs event-free survival (EFS) measured from the time from randomization to failure to achieve CR after remission induction, hematologic relapse after achieving CR, or death, whichever occurs first.
Up to 4 years and 5 months
BAML-16-001-S26/HO177: Overall survival (OS) in adult patients with newly diagnosed NPM1-mutated AML ineligible for intensive chemotherapy.
Časové okno: 58 months after last patient inclusion
To assess if treatment with revumenib, in combination with azacitidine and venetoclax, prolongs overall survival (OS) measured from the date of randomization to the date of death from any cause; patients not known to have died at last follow-up are censored on the date they were last known to be alive.
58 months after last patient inclusion
BAML-16-001-S26/HO177: Rate of CR in adult patients with newly diagnosed NPM1-mutated AML ineligible for intensive chemotherapy
Časové okno: 58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient
Defined as the proportion of NPM1-mutated AML patients who achieve CR at any time-point during protocol therapy.
58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient

Sekundární výstupní opatření

Měření výsledku
Popis opatření
Časové okno
BAML-16-001-M1: Proportion of patients enrolled on this trial that ultimately will be assigned and go onto an assigned therapy
Časové okno: 7 days
7 days
BAML-16-001-M1: Dynamic changes in clonal architecture over time in acute myeloid leukemia patients receiving targeted therapies
Časové okno: Up to 5 years
Up to 5 years
BAML-16-001-M1: Relationships between baseline functional status and response rate or progression-free survival based on graphical comparison (eg, side-by-side boxplots or Kaplan-Meier plots)
Časové okno: Up to 5 years
Assessments of functional status will include Eastern Cooperative Oncology Group Performance Status. Assessment of clinical response will be made according to ELN criteria. Relationships will be explored graphically (eg, side-by-side boxplots or Kaplan-Meier plots), where estimates with confidence intervals will be presented as the primary method of analysis due to the limited number of patients.
Up to 5 years
BAML-16-001-S25/HO181: Overall Survival (OS) in adult patients with newly diagnosed NPM1m or KMT2Ar AML eligible for intensive chemotherapy
Časové okno: Up to 7 years and 10 months
To assess if treatment with bleximenib, as compared with placebo, in combination with remission induction and consolidation chemotherapy, followed by maintenance therapy, prolongs overall survival (OS) measured from randomization to death due to any cause.
Up to 7 years and 10 months
BAML-16-001-S25/HO181: Rates of CR, CRh, CRi in adult patients with newly diagnosed NPM1m or KMT2Ar AML eligible for intensive chemotherapy
Časové okno: Up to 7 years and 10 months
Defined as the proportion of participants achieving a given response after induction cycle 1 and after induction cycle 2.
Up to 7 years and 10 months
BAML-16-001-S25/HO181: Prolongation of CR (DoCR) in adult patients with newly diagnosed NPM1m or KMT2Ar AML eligible for intensive chemotherapy
Časové okno: Up to 4 years and 5 months
Defined as the time from achieving first response of CR to hematologic relapse or death from any cause, whichever occurs first.
Up to 4 years and 5 months
BAML-16-001-S25/HO181: Percentage of participants undergoing an allo-SCT in adult patients with newly diagnosed NPM1m or KMT2Ar AML eligible for intensive chemotherapy
Časové okno: Up to 7 years and 10 months
To assess the percentage of participants undergoing an allo-SCT as part of protocol treatment
Up to 7 years and 10 months
BAML-16-001-S26/HO177: Event-free survival (EFS) in adult patients with newly diagnosed NPM1-mutated AML ineligible for intensive chemotherapy.
Časové okno: 58 months after the first NPM1-mutated AML patient has been randomized
Assess if treatment with revumenib, in combination with azacitidine and venetoclax, prolongs event-free survival (EFS); measured from the date of randomization to the date of treatment failure, hematologic relapse from CR/CRh or death from any cause, whichever occurs first. Treatment failure is defined as lack of obtaining either CR or CRh by week 24.
58 months after the first NPM1-mutated AML patient has been randomized
BAML-16-001-S26/HO177: Rate of CR/CRh in adult patients with newly diagnosed NPM1mutated AML ineligible for intensive chemotherapy.
Časové okno: 58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient
Defined as the proportion of NPM1-mutated AML patients who achieve CR or CRh at any time-point during protocol therapy.
58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient
BAML-16-001-S26/HO177: Rate of response (CRh and CR/CRi) in adult patients with newly diagnosed NPM1-mutated AML ineligible for intensive chemotherapy
Časové okno: 58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient
Rate of response (CRh and CR/CRi) is defined as the proportion of patients with response at any time-point during protocol therapy.
58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient
BAML-16-001-S26/HO177: Rates of CRMRD-, CR/CRhMRD-, and CR/CRiMRD- assessed by quantitative PCR of bone marrow in adult patients with newly diagnosed NPM1-mutated AML ineligible for intensive chemotherapy
Časové okno: 58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient
defined as the proportion of NPM1-mutated AML patients with CRMRD-, CR/CRhMRD- and CR/CRiMRD- by PCR of bone marrow, respectively, at any time-point during protocol therapy.
58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient
BAML-16-001-S26/HO177: Rates of CRMRD-, CR/CRhMRD-, and CR/CRiMRD- assessed by quantitative PCR of peripheral blood in adult patients with newly diagnosed NPM1-mutated AML ineligible for intensive chemotherapy
Časové okno: 58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient
defined as the proportion of NPM1-mutated AML patients with CRMRD-, CR/CRhMRD- and CR/CRiMRD- by PCR of peripheral blood, respectively, at any time-point during protocol therapy.
58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient
BAML-16-001-S26/HO177: Time to achievement of response (CR, CR/CRh and CR/CRi) in adult patients with newly diagnosed NPM1-mutated AML ineligible for intensive chemotherapy
Časové okno: 58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient
measured as the time from randomization to 1st occurrence of response.
58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient
BAML-16-001-S26/HO177: Duration of response (CR, CR/CRh and CR/CRi; DoR) in adult patients with newly diagnosed NPM1-mutated AML ineligible for intensive chemotherapy
Časové okno: 58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient
measured from the date of achievement of response until the date of hematologic relapse or death from any cause.
58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient
BAML-16-001-S26/HO177: QoL in adult patients with newly diagnosed NPM1-mutated AML ineligible for intensive chemotherapy
Časové okno: 58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient
Quality of life was assessed using the European Organisation for Research and Treatment of Cancer Quality of Life Questionnaire Core 30 (EORTC QLQ-C30). Scores are transformed to a 0 to 100 scale. For the Global Health Status/Quality of Life scale and functional scales, higher scores indicate better quality of life/functioning; for symptom scales, higher scores indicate worse symptoms.
58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient
BAML-16-001-S26/HO177: QoL in adult patients with newly diagnosed NPM1-mutated AML ineligible for intensive chemotherapy
Časové okno: 58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient
Health-related quality of life was assessed using the EuroQol 5-Dimension 5-Level Questionnaire (EQ-5D-5L). The EQ-5D-5L descriptive system generates a health utility index score based on country-specific value sets. Higher utility values indicate better health status. The EQ Visual Analogue Scale (EQ VAS), if reported, ranges from 0 to 100, where higher scores indicate better perceived health.
58 months after the first randomized NPM1-mutated AML patient

Spolupracovníci a vyšetřovatelé

Zde najdete lidi a organizace zapojené do této studie.

Sponzor

Spolupracovníci

Vyšetřovatelé

  • Vrchní vyšetřovatel: Alice Mims, MD, Beat AML

Publikace a užitečné odkazy

Osoba odpovědná za zadávání informací o studiu tyto publikace poskytuje dobrovolně. Mohou se týkat čehokoli, co souvisí se studiem.

Obecné publikace

Termíny studijních záznamů

Tato data sledují průběh záznamů studie a předkládání souhrnných výsledků na ClinicalTrials.gov. Záznamy ze studií a hlášené výsledky jsou před zveřejněním na veřejné webové stránce přezkoumány Národní lékařskou knihovnou (NLM), aby se ujistily, že splňují specifické standardy kontroly kvality.

Hlavní termíny studia

Začátek studia

1. listopadu 2016

Primární dokončení (Odhadovaný)

1. prosince 2032

Dokončení studie (Odhadovaný)

1. prosince 2032

Termíny zápisu do studia

První předloženo

21. prosince 2016

První předloženo, které splnilo kritéria kontroly kvality

5. ledna 2017

První zveřejněno (Odhadovaný)

9. ledna 2017

Aktualizace studijních záznamů

Poslední zveřejněná aktualizace (Aktuální)

3. září 2026

Odeslaná poslední aktualizace, která splnila kritéria kontroly kvality

1. září 2026

Naposledy ověřeno

1. září 2026

Více informací

Termíny související s touto studií

Plán pro data jednotlivých účastníků (IPD)

Plánujete sdílet data jednotlivých účastníků (IPD)?

NE

Informace o lécích a zařízeních, studijní dokumenty

Studuje lékový produkt regulovaný americkým FDA

Ano

produkt vyrobený a vyvážený z USA

Ne

Tyto informace byly beze změn načteny přímo z webu clinicaltrials.gov. Máte-li jakékoli požadavky na změnu, odstranění nebo aktualizaci podrobností studie, kontaktujte prosím register@clinicaltrials.gov. Jakmile bude změna implementována na clinicaltrials.gov, bude automaticky aktualizována i na našem webu .