Tato stránka byla automaticky přeložena a přesnost překladu není zaručena. Podívejte se prosím na anglická verze pro zdrojový text.

Zlepšení dovedností emoční regulace dětí v obtížích v Shenzhenu

24. února 2026 aktualizováno: Dr. Nancy Xiaonan Yu, City University of Hong Kong
Cílem studie je 1) zlepšit strategie emoční regulace dětí v obtížích v Shenzhenu a 2) vyvinout a publikovat soubor intervenčních příruček založených na důkazech pro profesionální použití. Na základě návrhu intervenční příručky z předchozí studie výzkumníků provedené v Hongkongu současný výzkum revidoval intervenční příručku, aby se přizpůsobila kontextu pevninské Číny. Tato studie využívá randomizovaný čekací plán kontrolní studie. Cílem vědců je získat 200 dětí s obtížemi ve věku 8 až 14 let jako účastníky a náhodně je zařadit do experimentální a čekací kontrolní skupiny v poměru 3:2. Každý účastník se zúčastní čtyř sezení intervence a jednoho posilovacího sezení a každé sezení vyžaduje přibližně 1,5 až 2 hodiny. Účastníci dokončí hodnocení před prvním sezením intervence (T1), bezprostředně po čtvrtém sezení intervence (T2) a jeden měsíc po dokončení intervence (T3). Po posilovací relaci bude rovněž provedeno kvalitativní hodnocení.

Přehled studie

Detailní popis

  1. Kontext studia

    Cílovou populací této studie jsou děti v obtížích, které jsou definovány jako děti, které pocházejí z jedné z následujících tří skupin: (1) neúplné rodiny, (2) nízkopříjmové rodiny a (3) zanechané děti. . Děti v nesnázích jsou neustále vystaveny více zdrojům stresu, včetně psychického zanedbávání rodičů, nestabilního rodinného života, omezených společenských aktivit ve škole a stereotypů. Tyto faktory mohou u dětí přinést emoční výkyvy. Pokud se s nimi nezachází správně, může to vést k šikaně, rodinným konfliktům a dokonce k sebevraždě.

  2. Cíl emoční regulace

    Stále existují problémy a nedostatky v pokrytí, kvalitě a synergii služeb emoční pomoci pro děti v nouzi. Tato studie pomáhá dětem získat emocionální koncepty a manažerské dovednosti a nabízí poskytovatelům služeb intervenční rámec založený na důkazech.

  3. Kulturní a kontextové úvahy v intervenčním prvku

    Současný výzkum revidoval intervenční manuál, který byl vyvinut v kontextu Hongkongu, aby se přizpůsobil pevninské Číně.

  4. Postup

Cílem vědců je získat 200 dětí v obtížích, aby se účastnily studie. Věkové rozmezí účastníků je mezi 8 a 14 lety. Účastníci budou náhodně rozděleni do experimentální nebo čekací kontrolní skupiny v poměru 3:2. Každý účastník se zúčastní čtyř intervenčních sezení. Dokončení každé relace vyžaduje přibližně 1,5 až 2 hodiny. Vyplnění předtestového, následného a následného průzkumu vyžaduje přibližně 30 minut. Průzkumy jsou prováděny za účelem posouzení účinnosti intervence emočního managementu na dovednosti emočního managementu dětí a její korelaci s duševním zdravím a fungováním rodiny mezi účastníky.

Typ studie

Intervenční

Zápis (Aktuální)

183

Fáze

  • Nelze použít

Kontakty a umístění

Tato část poskytuje kontaktní údaje pro ty, kteří studii provádějí, a informace o tom, kde se tato studie provádí.

Studijní místa

      • Hong Kong, Čína
        • City University of Hong Kong

Kritéria účasti

Výzkumníci hledají lidi, kteří odpovídají určitému popisu, kterému se říká kritéria způsobilosti. Některé příklady těchto kritérií jsou celkový zdravotní stav osoby nebo předchozí léčba.

Kritéria způsobilosti

Věk způsobilý ke studiu

  • Dítě

Přijímá zdravé dobrovolníky

Ano

Popis

Kritéria pro zařazení:

  • rodiny s jedním rodičem
  • nízkopříjmové rodiny
  • opuštěné děti

Kritéria vyloučení:

  • anamnéza závažných psychotických příznaků
  • se již dříve účastnili podobného intervenčního programu

Studijní plán

Tato část poskytuje podrobnosti o studijním plánu, včetně toho, jak je studie navržena a co studie měří.

Jak je studie koncipována?

Detaily designu

  • Primární účel: Prevence
  • Přidělení: Randomizované
  • Intervenční model: Paralelní přiřazení
  • Maskování: Singl

Zbraně a zásahy

Skupina účastníků / Arm
Intervence / Léčba
Experimentální: Zásahové rameno
Intervenční rameno se zaměřuje na zlepšení emočních regulačních dovedností dětí.
Každý účastník se zúčastní čtyř intervenčních sezení. Budou také pozváni na booster Session, kde budou pozváni k rozhovorům, aby se podělili o to, co získali ze sezení. Obsah intervence a posilovacího sezení je následující: (1) porozumět emocím, (2) pozornost a pozitivita, (3) emoční regulace, (4) propojenost a intimita a (5) kontrola a sdílení.
Žádný zásah: Ovládací rameno
Účastníci kontrolního ramene nebudou dostávat žádné zásahy.

Co je měření studie?

Primární výstupní opatření

Měření výsledku
Popis opatření
Časové okno
10položkový dotazník strategie emočního managementu
Časové okno: Výchozí stav, týden 4, týden 8
Dotazník strategie emočního zvládání je 10-položková škála hodnotící strategii emočního zvládání rodičů a dětí. Možné skóre pro každou položku se pohybuje od 1 (vůbec ne) do 6 (každý den). Vyšší skóre ukazuje na častější používání strategie emočního managementu.
Výchozí stav, týden 4, týden 8
10-položkový plán pozitivních a negativních vlivů
Časové okno: Výchozí stav, týden 4, týden 8
Plán pozitivních a negativních vlivů je 10-položková škála hodnotící pozitivní a negativní vliv rodičů a dětí. Možné skóre pro každou položku se pohybuje od 1 (vůbec ne) do 6 (každý den). Vyšší skóre znamená více pozitivních nebo negativních vlivů.
Výchozí stav, týden 4, týden 8
Dotazník o zdraví pacienta-9
Časové okno: Výchozí stav, týden 4, týden 8
Dotazník zdravotního stavu pacientů hodnotí depresivní symptomy u rodičů a dětí. Možné skóre pro každou položku se pohybuje od 1 (vůbec ne) do 4 (každý den). Vyšší skóre ukazuje na depresivnější symptomy.
Výchozí stav, týden 4, týden 8
Škála generalizované úzkostné poruchy
Časové okno: Výchozí stav, týden 4, týden 8
Dotazník generalizované úzkostné poruchy hodnotí symptomy úzkosti mezi rodiči a dětmi. Možné skóre pro každou položku se pohybuje od 1 (vůbec ne) do 4 (každý den). Vyšší skóre značí více symptomů úzkosti.
Výchozí stav, týden 4, týden 8
Subjektivní stupnice štěstí
Časové okno: Výchozí stav, týden 4, týden 8
Subjektivní škála štěstí je 4-položková škála hodnotící subjektivní štěstí rodičů a dětí. Možné skóre pro každou položku se pohybuje od 1 (zcela nesouhlasím) do 6 (rozhodně souhlasím). Vyšší skóre značí více subjektivního štěstí.
Výchozí stav, týden 4, týden 8
Connor-Davidsonova škála odolnosti 10 položek
Časové okno: Výchozí stav, týden 4, týden 8
Connor-Davidsonova škála odolnosti hodnotí individuální odolnost mezi rodiči a dětmi. Možné skóre pro každou položku se pohybuje od 1 (zcela nesouhlasím) do 6 (rozhodně souhlasím). Vyšší skóre značí větší odolnost.
Výchozí stav, týden 4, týden 8
Škála vztahu dítě-rodič
Časové okno: Výchozí stav, týden 4, týden 8
Škála vztahu dítě-rodič je 4-položková škála hodnotící vztah mezi rodiči a dětmi. Možné skóre pro každou položku se pohybuje od 1 (velmi nespokojen) do 6 (velmi spokojen). Vyšší skóre znamená větší spokojenost s rodiči.
Výchozí stav, týden 4, týden 8
Škála rodinné harmonie
Časové okno: Výchozí stav, týden 4, týden 8
Škála rodinné harmonie je 8-položková škála hodnotící harmonii rodiny. Možné skóre pro každou položku se pohybuje od 1 (zcela nesouhlasím) do 6 (rozhodně souhlasím). Vyšší skóre ukazuje na lepší rodinnou harmonii.
Výchozí stav, týden 4, týden 8

Spolupracovníci a vyšetřovatelé

Zde najdete lidi a organizace zapojené do této studie.

Vyšetřovatelé

  • Vrchní vyšetřovatel: Nancy YU, Dr., City University of Hong Kong

Publikace a užitečné odkazy

Osoba odpovědná za zadávání informací o studiu tyto publikace poskytuje dobrovolně. Mohou se týkat čehokoli, co souvisí se studiem.

Obecné publikace

Termíny studijních záznamů

Tato data sledují průběh záznamů studie a předkládání souhrnných výsledků na ClinicalTrials.gov. Záznamy ze studií a hlášené výsledky jsou před zveřejněním na veřejné webové stránce přezkoumány Národní lékařskou knihovnou (NLM), aby se ujistily, že splňují specifické standardy kontroly kvality.

Hlavní termíny studia

Začátek studia (Aktuální)

6. ledna 2024

Primární dokončení (Aktuální)

26. června 2024

Dokončení studie (Aktuální)

30. června 2024

Termíny zápisu do studia

První předloženo

2. února 2024

První předloženo, které splnilo kritéria kontroly kvality

24. března 2024

První zveřejněno (Aktuální)

26. března 2024

Aktualizace studijních záznamů

Poslední zveřejněná aktualizace (Aktuální)

27. února 2026

Odeslaná poslední aktualizace, která splnila kritéria kontroly kvality

24. února 2026

Naposledy ověřeno

1. února 2026

Více informací

Termíny související s touto studií

Plán pro data jednotlivých účastníků (IPD)

Plánujete sdílet data jednotlivých účastníků (IPD)?

NE

Popis plánu IPD

Údaje o jednotlivých účastnících nezpřístupníme jiným výzkumníkům.

Informace o lécích a zařízeních, studijní dokumenty

Studuje lékový produkt regulovaný americkým FDA

Ne

Studuje produkt zařízení regulovaný americkým úřadem FDA

Ne

Tyto informace byly beze změn načteny přímo z webu clinicaltrials.gov. Máte-li jakékoli požadavky na změnu, odstranění nebo aktualizaci podrobností studie, kontaktujte prosím register@clinicaltrials.gov. Jakmile bude změna implementována na clinicaltrials.gov, bude automaticky aktualizována i na našem webu .

Klinické studie na Vztahy mezi rodiči a dětmi

Klinické studie na Regulace emocí

Předplatit