Deze pagina is automatisch vertaald en de nauwkeurigheid van de vertaling kan niet worden gegarandeerd. Raadpleeg de Engelse versie voor een brontekst.

Een studie van RO7121661 en RO7247669 vergeleken met nivolumab bij deelnemers met gevorderd of gemetastaseerd plaveiselcelcarcinoom van de slokdarm

9 maart 2026 bijgewerkt door: Hoffmann-La Roche

Een 3-armige, gerandomiseerde, geblindeerde, actief gecontroleerde, fase II-studie van RO7121661, een PD1-TIM3 bispecifiek antilichaam en RO7247669, een PD1-LAG3 bispecifiek antilichaam, vergeleken met nivolumab bij deelnemers met gevorderd of gemetastaseerd plaveiselcelcarcinoom van de slokdarm

Dit is een fase II, gerandomiseerde, geblindeerde, actief gecontroleerde, wereldwijde, multicenter studie die is opgezet om de veiligheid en werkzaamheid van RO7121661 en RO7247669 te evalueren, vergeleken met nivolumab, bij patiënten met gevorderd of gemetastaseerd plaveiselcelcarcinoom van de slokdarm (ESCC) refractair of intolerant voor fluoropyrimidine- of taxaan- en platina-gebaseerd regime.

Na goedkeuring van protocolwijziging versie 3 is de rekrutering in de RO7121661-arm stopgezet. Het besluit om de werving voor RO7121661 stop te zetten was gebaseerd op strategische overwegingen en niet op nieuwe veiligheids- en/of werkzaamheidsgegevens. De baten/risicobeoordeling voor RO7121661 blijft ongewijzigd.

De studie was gepland om deelnemers gerandomiseerd in een verhouding van 1:1:1 in te schrijven om RO7121661, RO7247669 of nivolumab te krijgen. Met versie 3 van het protocol is de rekrutering voor de RO7121661 gestopt, en in de toekomst zullen de deelnemers worden gerandomiseerd in een verhouding van 1:1 om RO7247669 of nivolumab te krijgen.

Studie Overzicht

Studietype

Ingrijpend

Inschrijving (Werkelijk)

190

Fase

  • Fase 2

Contacten en locaties

In dit gedeelte vindt u de contactgegevens van degenen die het onderzoek uitvoeren en informatie over waar dit onderzoek wordt uitgevoerd.

Studie Locaties

      • Buenos Aires, Argentinië, C1426ANZ
        • Inst. Alexander Fleming
      • La Rioja, Argentinië, F5300COE
        • Centro Oncologico Riojano Integral (Cori)
    • Rio Grande do Sul
      • Porto Alegre, Rio Grande do Sul, Brazilië
        • Hospital das Clinicas - UFRGS
    • São Paulo
      • São Paulo, São Paulo, Brazilië, 01246-000
        • Instituto do Câncer do Estado de São Paulo - ICESP
      • København Ø, Denemarken, 2100
        • Rigshospitalet
      • Odense C, Denemarken, 5000
        • Odense Universitetshospital, Onkologisk Afdeling R
      • Lille, Frankrijk, 59037
        • Hôpital Claude Huriez
      • Lyon, Frankrijk, 69373
        • Centre Léon Bérard
      • Marseille, Frankrijk, 13385
        • Hopital Timone Adultes
      • Montpellier, Frankrijk, 34298
        • Institut régional du Cancer Montpellier
      • Paris, Frankrijk, 75571
        • APHP - Hôpital Saint Antoine
      • Saint-Herblain, Frankrijk, 44805
        • ICO René Gauducheau
      • Szolnok, Hongarije, 5004
        • Jasz-Nagykun-Szolnok Megyei Hetenyi Geza Korhaz-Rendelointezet
    • Emilia-Romagna
      • Meldola, Emilia-Romagna, Italië, 47014
        • Istituto Scientifico Romagnolo Per Lo Studio E La Cura Dei Tumori IRST - PPDS
    • Friuli Venezia Giulia
      • Udine, Friuli Venezia Giulia, Italië, 33100
        • Azienda Sanitaria Universitaria Integrata di Udine - PO Universitario Santa Maria della
    • Veneto
      • Padua, Veneto, Italië, 35128
        • IRCCS Istituto Oncologico Veneto (IOV)
      • Eldoret, Kenia, 30100
        • International Cancer Institute (ICI)
      • Nairobi, Kenia, 00100
        • The Aga Khan University-Kenya.
      • Sumy, Oekraïne, 40005
        • Regional Municipal Institution Sumy Regional Clinical Oncology Dispensary
    • Kharkiv Governorate
      • Kharkiv, Kharkiv Governorate, Oekraïne, 61070
        • Communal Non profit Enterprise Regional Center of Oncology
      • Bydgoszcz, Polen, 85-796
        • Centrum Onkologii w Bydgoszczy
      • Gdynia, Polen, 81-519
        • Szpital Morski Im. Pck
      • Krakow, Polen, 31-202
        • Krakowski Szpital Specjalistyczny im sw. Jana Paw?a II
      • Warsaw, Polen, 02-034
        • NIO im Marii Sklodowskiej-Curie
    • Bashkortostan Republic
      • Ufa, Bashkortostan Republic, Rusland, 450054
        • Bashkirian Republican Clinical Oncology Dispensary
    • Moscow Oblast
      • Moscow, Moscow Oblast, Rusland, 143422
        • MEDSI Clinical Hospital on Pyatnitsky Highway
      • Moscow, Moscow Oblast, Rusland, 119991
        • First Moscow State Medical University n.a. I.M. Sechenov
      • Moskva, Moscow Oblast, Rusland, 105229
        • Group of companies "Medci"
      • Singapore, Singapore, 329563
        • Curie Oncology
      • Singapore, Singapore, 168583
        • National Cancer Centre
      • Barcelona, Spanje, 08036
        • Hospital Clinic I Provincial
      • Valencia, Spanje, 46010
        • Hospital Clínico Universitario de Valencia
    • Navarre
      • Pamplona, Navarre, Spanje, 31008
        • Complejo Hospitalario de Navarra
      • Chang-hua, Taiwan, 500
        • Changhua Christian Hospital
      • Taipei, Taiwan, 112201
        • Taipei Veterans General Hospital
      • Zhongzheng Dist., Taiwan, 10048
        • National Taiwan University Hospital
      • Bangkok, Thailand, 10700
        • Siriraj Hospital
      • Bangkok, Thailand, 10400
        • Ramathibodi Hospital
      • Songkhla, Thailand, 90110
        • Songklanagarind Hospital
      • Brno, Tsjechië, 656 53
        • Masaryk?v onkologický ústav
      • Olomouc, Tsjechië, 779 00
        • Fakultni Nemocnice Olomouc
      • Adana, Turkije (Türkiye), 01230
        • Baskent University Adana Dr. Turgut Noyan Practice and Research Hospital
      • Diyarbakır, Turkije (Türkiye), 10000
        • Dicle Uni Medical Faculty
      • Erzurum, Turkije (Türkiye), 25240
        • Ataturk University Medical Faculty Yakutiye Research Hospital Medical Oncology Department
      • Istanbul, Turkije (Türkiye)
        • Ac?badem Altunizade Hastanesi
      • Malatya, Turkije (Türkiye), 44280
        • Inonu University Medical Faculty Turgut Ozal Medical Center Medical Oncology Department
      • Van, Turkije (Türkiye)
        • Van Yuzuncu Yil University Hospital
      • Nottingham, Verenigd Koninkrijk, NG5 1PB
        • Nottingham City Hospital
      • Jeollanam-do, Zuid -Korea, 58128
        • Chonnam National University Hwasun Hospital
      • Seongnam-si, Zuid -Korea, 13605
        • Seoul National University Bundang Hospital
      • Seoul, Zuid -Korea, 05505
        • Asan Medical Center
      • Seoul, Zuid -Korea, 03722
        • Severance Hospital, Yonsei University Health System

Deelname Criteria

Onderzoekers zoeken naar mensen die aan een bepaalde beschrijving voldoen, de zogenaamde geschiktheidscriteria. Enkele voorbeelden van deze criteria zijn iemands algemene gezondheidstoestand of eerdere behandelingen.

Geschiktheidscriteria

Leeftijden die in aanmerking komen voor studie

18 jaar en ouder (Volwassen, Oudere volwassene)

Accepteert gezonde vrijwilligers

Nee

Beschrijving

Inclusiecriteria:

  • Gevorderd of gemetastaseerd, histologisch bevestigd oesofageaal plaveiselcelcarcinoom (ESCC)
  • Patiënten die eerder 1 behandelingslijn hebben gekregen met ofwel een fluoropyrimidine- en platina- of een taxaan- en platina-gebaseerde behandeling met niet-curatieve intentie voorafgaand aan randomisatie; of patiënten die behandeld werden met een fluoropyrimidine-/taxaan- en platina-gebaseerd regime met curatieve intentie en recidief of progressie vertoonden binnen 24 weken na de laatste dosis van de behandeling
  • Radiologisch meetbare ziekte volgens RECIST v1.1. Eerder bestraalde laesies mogen niet worden meegeteld als doellaesies, tenzij er duidelijke progressie is na de radiotherapie
  • Eastern Cooperative Oncology Group (ECOG) Prestatiestatus 0-1
  • Een levensverwachting van minimaal (≥)12 weken
  • Weefselmonsters moeten worden verstrekt voor analyse van anti-geprogrammeerde dood ligand-1 (PD-L1) tumorpositiviteit
  • Bijwerkingen van eerdere radiotherapie, chemotherapie of chirurgische ingreep moeten zijn verdwenen tot graad ≤1, behalve alopecia (elke graad), vitiligo, endocrinopathie behandeld met substitutietherapie en perifere neuropathie graad 2
  • Adequate cardiovasculaire, hematologische, lever- en nierfunctie
  • Serum albumine ≥25 gram per liter (g/L),
  • Voor deelnemers die geen therapeutische antistolling krijgen: protrombinetijd (PT) en geactiveerde partiële tromboplastinetijd ≤1,5 ​​keer (×) de bovengrens van normaal (ULN); voor deelnemers die therapeutische antistolling krijgen: stabiel antistollingsregime
  • Een vrouwelijke deelnemer komt in aanmerking voor deelname als ze niet zwanger is, geen borstvoeding geeft, geen vrouw in de vruchtbare leeftijd (WOCBP) is, of een WOCBP is die ermee instemt onthouding te blijven (geen heteroseksuele gemeenschap te hebben) of anticonceptiemiddelen te gebruiken tijdens de behandelingsperiode en voor ten minste 5 maanden na de laatste dosis onderzoeksgeneesmiddel en een negatieve zwangerschapstest (bloed) hebben binnen de 7 dagen voorafgaand aan randomisatie.
  • Een mannelijke deelnemer moet onthouding blijven (afzien van heteroseksuele gemeenschap) of anticonceptiemaatregelen gebruiken zoals een condoom plus een aanvullende anticonceptiemethode en afzien van het doneren van sperma tijdens de behandelingsperiode en gedurende ten minste 5 maanden na de laatste dosis van het onderzoeksgeneesmiddel

Uitsluitingscriteria:

  • Zwangerschap, borstvoeding of borstvoeding
  • Bekende overgevoeligheid voor een van de componenten van RO7121661, RO7247669 of nivolumab, inclusief maar niet beperkt tot overgevoeligheid voor eierstokcelproducten van de Chinese hamster of andere recombinante humane of gehumaniseerde antilichamen
  • Patiënten met ernstige ondervoeding. Patiënten van wie de voeding ≥ 28 dagen voorafgaand aan randomisatie goed onder controle was, kunnen worden ingeschreven
  • Bewijs van volledige slokdarmobstructie niet vatbaar voor behandeling
  • Hoger risico op bloedingen of fistels veroorzaakt door slokdarmlaesies die aangrenzende organen (aorta of tracheobronchiale boom) binnendringen. Patiënten met een handelbare fistel kunnen naar goeddunken van de onderzoeker worden opgenomen.
  • Symptomatische metastasen van het centrale zenuwstelsel (CZS).
  • Compressie van het ruggenmerg niet definitief behandeld met chirurgie en/of bestraling of zonder bewijs dat de ziekte ≥14 dagen voorafgaand aan randomisatie klinisch stabiel was
  • Actieve of voorgeschiedenis van carcinomateuze meningitis/leptomeningeale ziekte
  • Asymptomatische CZS-primaire tumoren of metastasen als ze steroïden of enzyminducerende anticonvulsiva nodig hebben in de laatste 28 dagen voorafgaand aan randomisatie
  • Ongecontroleerde tumorgerelateerde pijn. Deelnemers die pijnmedicatie nodig hebben, moeten bij aanvang van de studie een stabiel regime volgen
  • Actieve tweede maligniteit (op enkele uitzonderingen na)
  • Bewijs van significante, ongecontroleerde bijkomende ziekten die de naleving van het protocol of interpretatie van resultaten kunnen beïnvloeden, waaronder diabetes mellitus, voorgeschiedenis van relevante longaandoeningen, bekende auto-immuunziekten of immuundeficiëntie, of andere ziekten met aanhoudende fibrose (zoals sclerodermie, longfibrose, emfyseem, neurofibromatose, palmaire/plantaire fibromatose, enz.).
  • Encefalitis, meningitis of ongecontroleerde aanvallen in het jaar voorafgaand aan geïnformeerde toestemming
  • Significante cardiovasculaire/cerebrovasculaire ziekte binnen 6 maanden voorafgaand aan randomisatie
  • Bekende actieve of ongecontroleerde bacteriële, virale, schimmel-, mycobacteriële (inclusief maar niet beperkt tot tuberculose [TB] en typische mycobacteriële ziekte), parasitaire of andere infectie (exclusief schimmelinfecties van nagelbedden) of een ernstige episode van infectie die behandeling met intraveneuze (IV) antibiotica of ziekenhuisopname (met betrekking tot het voltooien van de antibioticakuur, behalve bij tumorkoorts) binnen 28 dagen voorafgaand aan randomisatie
  • Bekende klinisch significante leverziekte, waaronder alcoholische hepatitis, cirrose en erfelijke leverziekte.
  • Grote chirurgische ingreep of significant traumatisch letsel (exclusief biopsieën) binnen 28 dagen voorafgaand aan randomisatie, of anticipatie op de noodzaak van een grote operatie in de loop van het onderzoek
  • Elke andere ziekte, metabole disfunctie, lichamelijk onderzoek of klinische laboratoriumuitvinding die een redelijk vermoeden geeft van een ziekte of aandoening die een contra-indicatie vormt voor het gebruik van een onderzoeksgeneesmiddel of die de interpretatie van de resultaten kan beïnvloeden of de deelnemer een hoog risico op behandelingscomplicaties kan geven
  • Dementie of veranderde mentale toestand die geïnformeerde toestemming zou verbieden
  • Ongecontroleerde pleurale effusie, pericardiale effusie of ascites die terugkerende drainageprocedures vereisen (naar verwachting één keer per maand of vaker voorkomen)
  • Actieve of voorgeschiedenis van auto-immuunziekte of immuundeficiëntie
  • Positieve humaan immunodeficiëntievirus (HIV)-test bij screening
  • Positieve hepatitis B-oppervlakteantigeen (HBsAg) of positieve totale hepatitis B-kernantilichaamtest (HBcAb) bij screening
  • Positieve hepatitis C-virus (HCV) antilichaamtest bij screening
  • Voorafgaande kankertherapie met immunomodulerende middelen, waaronder checkpoint-remmers (CPI's; zoals anti-PDL1/PD1, anti-CTLA-4, anti-LAG3, anti-TIM3)
  • Vaccinatie met levende vaccins binnen 28 dagen voorafgaand aan randomisatie, of anticipatie dat een levend verzwakt vaccin nodig zal zijn tijdens de studie
  • Behandeling met therapeutische orale of intraveneuze antibiotica binnen 14 dagen voorafgaand aan randomisatie
  • Gelijktijdige behandeling met een ander onderzoeksgeneesmiddel (gedefinieerd als behandeling waarvoor er momenteel geen door de regelgevende instantie goedgekeurde indicatie is) 28 dagen of 5 halfwaardetijden van het geneesmiddel (afhankelijk van welke korter is) voorafgaand aan randomisatie
  • Behandeling met immuunmodulerende en immuunonderdrukkende middelen/medicatie 5 halfwaardetijden of 28 dagen (welke korter is) voorafgaand aan randomisatie
  • Regelmatige immunosuppressieve therapie (d.w.z. voor orgaantransplantatie, chronische reumatologische ziekte)
  • Radiotherapie in de laatste 28 dagen voor aanvang van de behandeling met het onderzoeksgeneesmiddel is niet toegestaan, met uitzondering van beperkte palliatieve radiotherapie
  • Voorafgaande behandeling met adoptieve celtherapieën, zoals therapieën met chimere antigeenreceptor-T-cellen (CAR-T).

Studie plan

Dit gedeelte bevat details van het studieplan, inclusief hoe de studie is opgezet en wat de studie meet.

Hoe is de studie opgezet?

Ontwerpdetails

  • Primair doel: Behandeling
  • Toewijzing: Gerandomiseerd
  • Interventioneel model: Parallelle opdracht
  • Masker: Verviervoudigen

Wapens en interventies

Deelnemersgroep / Arm
Interventie / Behandeling
Actieve vergelijker: Nivolumab
240 mg eenmaal per 2 weken toegediend via intraveneuze infusie op dag 1 van elke cyclus van 14 dagen.
Andere namen:
  • Opdivo®
Experimenteel: Lomvastomig
2100 milligram (mg) toegediend via intraveneuze (IV) infusie eenmaal per 2 weken op dag 1 van elke cyclus van 14 dagen.
Andere namen:
  • RG7769
  • PD1-TIM3 BsAb
  • RO7121661
Experimenteel: Tobemstomig
2100 mg eenmaal per 2 weken toegediend via intraveneuze infusie op dag 1 van elke cyclus van 14 dagen.
Andere namen:
  • RG6139
  • PD1-LAG3 BsAb
  • RO7247669

Wat meet het onderzoek?

Primaire uitkomstmaten

Uitkomstmaat
Maatregel Beschrijving
Tijdsspanne
Overall Survival (OS)
Tijdsspanne: Van randomisatie tot overlijden (tot ongeveer 38,7 maanden)
OS werd gedefinieerd als de tijd vanaf randomisatie tot overlijden door welke oorzaak dan ook. De Kaplan-Meier (K-M) methode werd gebruikt om de mediane OS te schatten. Het 80% betrouwbaarheidsinterval (BI) voor de mediaan werd berekend met behulp van de methode van Brookmeyer en Crowley. IxRS = Interactive response system.
Van randomisatie tot overlijden (tot ongeveer 38,7 maanden)

Secundaire uitkomstmaten

Uitkomstmaat
Maatregel Beschrijving
Tijdsspanne
Aantal deelnemers met bijwerkingen (AEs)
Tijdsspanne: Tot ongeveer 27 maanden
Een AE werd gedefinieerd als elke ongunstige medische gebeurtenis bij een deelnemer of klinisch onderzoeksdeelnemer aan wie een farmaceutisch product werd toegediend en die niet noodzakelijkerwijs een causaal verband heeft met de behandeling. Een AE kan daarom elk ongunstig en onbedoeld teken (inclusief een abnormale laboratoriumbevinding), symptoom of ziekte zijn die tijdelijk verband houdt met het gebruik van een geneesmiddel, ongeacht of dit als gerelateerd aan het geneesmiddel wordt beschouwd.
Tot ongeveer 27 maanden
Doelresponspercentage (ORR)
Tijdsspanne: Tot ongeveer 38,7 maanden
ORR werd gedefinieerd als het percentage deelnemers dat een objectieve respons (OR) bereikte, gekenmerkt door een complete respons (CR) of partiële respons (PR), volgens de responsbeoordelingscriteria in solide tumoren versie 1.1 (RECIST v1.1). CR werd gedefinieerd als verdwijning van alle doelwitletsels of alle pathologische lymfeklieren (of het nu doelwit of niet-doelwit is) moeten een reductie in de korte as hebben tot < 10 millimeter (mm). PR werd gedefinieerd als ten minste een afname van 30% in de som van diameters (SOD) van doelwitletsels, waarbij de baseline SOD als referentie wordt genomen. 80% BI voor percentages werden geconstrueerd met behulp van de Clopper-Pearson methode. Percentages zijn afgerond.
Tot ongeveer 38,7 maanden
Ziektecontrolepercentage (DCR)
Tijdsspanne: Tot ongeveer 38,7 maanden
DCR werd gedefinieerd als ORR plus het percentage patiënten met stabiele ziekte (SDR). ORR werd gedefinieerd als het percentage deelnemers dat een OR heeft bereikt, gekenmerkt door een CR of PR volgens RECIST v1.1. CR werd gedefinieerd als verdwijning van alle doelwillaesies, of elke pathologische lymfeklier (of het nu doelwit of niet-doelwit is) moet een reductie in de korte as hebben tot < 10 mm. PR werd gedefinieerd als ten minste een daling van 30% in de SOD van doelwillaesies, waarbij de baseline SOD als referentie wordt genomen. Stabiele ziekte (SD) werd gedefinieerd als noch voldoende krimp om te kwalificeren voor PR, noch voldoende toename om te kwalificeren voor PD. PD werd gedefinieerd als ten minste een toename van 20% in de SOD van doelwillaesies, waarbij de kleinste som in de studie, inclusief baseline, als referentie wordt genomen. Naast de relatieve toename van 20% moet de som ook een absolute toename van ten minste 5 mm en onmiskenbare progressie van bestaande niet-doelwitlaesies aantonen. 80% CI voor percentages werden geconstrueerd met behulp van de Clopper-Pearson-methode. Percentages zijn afgerond.
Tot ongeveer 38,7 maanden
Duur van respons (DoR)
Tijdsspanne: Tot ongeveer 38,7 maanden
DoR voor deelnemers met ORR werd gedefinieerd als de tijd vanaf het eerste optreden van een gedocumenteerde OR tot PD volgens RECIST v1.1 of overlijden door welke oorzaak dan ook, afhankelijk van wat zich het eerst voordoet. ORR werd gedefinieerd als het percentage deelnemers dat een OR heeft bereikt, gekenmerkt door een CR of PR volgens RECIST v1.1. CR werd gedefinieerd als verdwijning van alle doellaisies of eventuele pathologische lymfeklieren (zowel doel als niet-doel) moeten een reductie in de korte as hebben tot < 10 mm. PR werd gedefinieerd als minstens een 30% afname in de SOD van doellaisies, met referentie naar de baseline SOD. PD werd gedefinieerd als minstens een 20% toename in de SOD van doellaisies, met referentie naar de kleinste som in de studie inclusief baseline. Naast de relatieve toename van 20%, moet de som ook een absolute toename van minstens 5 mm en onmiskenbare progressie van bestaande niet-doellaisies aantonen. De K-M methode werd gebruikt om de mediane DOR te schatten. 80% BI voor de mediaan werd berekend met behulp van de methode van Brookmeyer en Crowley.
Tot ongeveer 38,7 maanden
Progressievrije overleving (PFS)
Tijdsspanne: Tot ongeveer 38,7 maanden
PFS werd gedefinieerd als de tijd vanaf randomisatie tot het eerste optreden van PD, zoals bepaald volgens RECIST v1.1, of overlijden tijdens de behandelingsperiode, of binnen 60 dagen na de laatste tumorevaluatie na stopzetting van de behandeling om welke reden dan ook, afhankelijk van wat zich het eerst voordoet. PD werd gedefinieerd als een toename van ten minste 20% in de SOD van doelafwijkingen, waarbij de kleinste som tijdens de studie inclusief baseline als referentie werd genomen. Naast de relatieve toename van 20% moet de som ook een absolute toename van ten minste 5 mm en een onmiskenbare progressie van bestaande niet-doelafwijkingen aantonen. De K-M-methode werd gebruikt om de mediane PFS te schatten. 80% BI voor de mediaan werd berekend met de methode van Brookmeyer en Crowley.
Tot ongeveer 38,7 maanden
Percentage van deelnemers die klinisch betekenisvolle verbetering rapporteren in GHS/QoL, emotioneel en sociaal functioneren zoals gemeten door de European Organisation for Research and Treatment of Cancer (EORTC) Kwaliteit-van-leven Vragenlijst (QLQ)-C30
Tijdsspanne: Vanaf baseline tot week 12
EORTC QLQ-C30 is een kankerspecifiek instrument bestaande uit 30 vragen om 5 aspecten van deelnemersfunctioneren te evalueren (fysiek, emotioneel, rol, cognitief & sociaal), 3 symptoomscales (vermoeidheid, misselijkheid, braken & pijn), algemene gezondheidstoestand (GHS)/kwaliteit van leven (QoL), en 6 losse items (dyspneu, slapeloosheid, eetlustverlies, obstipatie, diarree & financiële problemen). Functionerings- en symptoomitems werden gescoord op een 4-puntsschaal: 1=Helemaal niet, 2=Een beetje, 3=Behoorlijk, 4=Heel erg. De GHS/QoL-vragen werden gescoord op een 7-puntsschaal met scores variërend van 1=Zeer slecht tot 7=Uitstekend. Alle EORTC-schalen & losse-itemmaten werden lineair getransformeerd naar een scoringsbereik van 0-100. Hoge score voor een functionerings-/GHS-schaal=hoog/gezond niveau van functioneren/betere HRQoL; echter, hoge score voor een symptoomchaal=hoog niveau van symptoomernst. Klinisch significante verbetering=een toename van minstens 10 punten ten opzichte van de uitgangswaarde in GHS/QoL, emotioneel en sociaal functioneren.
Vanaf baseline tot week 12
Percentage deelnemers die klinisch betekenisvolle verbetering rapporteren in GHS/QoL, emotioneel en sociaal functioneren, zoals gemeten met de EORTC QLQ - Item Library 97 (IL97)
Tijdsspanne: Vanaf de uitgangswaarde tot week 12
EORTC QLQ-IL97, een verkorte versie van de QLQ-C30, is een kankerspecifiek instrument bestaande uit 17 vragen om twee aspecten van deelnemersfunctioneren (emotioneel en sociaal), GHS/QoL en zes symptomen (vermoeidheid, misselijkheid, braken, pijn, verlies van eetlust & diarree) te evalueren, met een herinneringsperiode van de afgelopen week. De scoring voor de IL97 volgde hetzelfde patroon als de QLQ-C30. Functioneren- en symptoomitems werden gescoord op een 4-puntsschaal: 1=Helemaal niet, 2=Een beetje, 3=Behoorlijk, 4=Heel erg. De GHS/QoL-vragen werden gescoord op een 7-puntsschaal met scores variërend van 1=Zeer slecht tot 7=Uitstekend. Scores werden lineair getransformeerd naar een bereik van 0-100. Een hoge score voor een functioneren-/GHS-schaal=hoog/gezond niveau van functioneren/betere HRQoL; echter, een hoge score voor een symptoom-schaal=hoog niveau van symptoomernst. Klinisch significante verbetering=een toename van minimaal 10 punten vanaf baseline in GHS/QoL, emotioneel en sociaal functioneren.
Vanaf de uitgangswaarde tot week 12
Percentage deelnemers met een klinisch relevante verbetering van dysfagie, gemeten met de EORTC QLQ voor slokdarmkanker-18 (OES-18)
Tijdsspanne: Vanaf baseline tot week 12
EORTC QLQ-OES18, een modulaire aanvulling op de EORTC QLQ-C30, is een kankerspecifiek instrument, bestaande uit 4 schalen met meerdere items (dysfagie, eten, reflux en pijn) en 6 afzonderlijke items (problemen met het slikken van speeksel, verslikken bij het slikken, droge mond, smaakproblemen, hoestproblemen en spraakproblemen), met een terugblikperiode van de afgelopen week. De scoring voor de OES18 volgde hetzelfde patroon als de QLQ-C30. Elk symptoomitem werd gescoord op een 4-puntsschaal: 1=Helemaal niet, 2=Een beetje, 3=Behoorlijk, 4=Heel erg. Scores werden lineair getransformeerd naar een bereik van 0-100, waarbij een hoge score een hoog niveau van symptoomernst weerspiegelt. Klinisch significante verbetering = een toename van ten minste 10 punten vanaf baseline in GHS/QoL, emotioneel en sociaal functioneren.
Vanaf baseline tot week 12
Serumconcentratie van Nivolumab
Tijdsspanne: 4 uur (h) voor toediening, en 1 & 5 h na toediening op Dag 1 van Cyclus 1; voor toediening, en 0.5 & 4.5 h na toediening op Dag 1 van Cyclus 2 & 5; 168 h na toediening op Dag 8 van Cyclus 1 & 5; voor toediening, en 0.5 h na toediening op Dag 1 van Cyclus 3, 4 & 6 tot 52 (1 Cyclus=14 dagen)
4 uur (h) voor toediening, en 1 & 5 h na toediening op Dag 1 van Cyclus 1; voor toediening, en 0.5 & 4.5 h na toediening op Dag 1 van Cyclus 2 & 5; 168 h na toediening op Dag 8 van Cyclus 1 & 5; voor toediening, en 0.5 h na toediening op Dag 1 van Cyclus 3, 4 & 6 tot 52 (1 Cyclus=14 dagen)
Serumconcentratie van Lomvastomig
Tijdsspanne: 4 uur voor dosering, en 1 & 5 uur na dosering op dag 1 van cyclus 1; voor dosering, en 0,5 & 4,5 uur na dosering op dag 1 van cycli 2 & 5; 168 uur na dosering op dag 8 van cycli 1 & 5; voor dosering, en 0,5 uur na dosering op dag 1 van cycli 3, 4 & 6 tot 19 (1 cyclus=14 dagen)
4 uur voor dosering, en 1 & 5 uur na dosering op dag 1 van cyclus 1; voor dosering, en 0,5 & 4,5 uur na dosering op dag 1 van cycli 2 & 5; 168 uur na dosering op dag 8 van cycli 1 & 5; voor dosering, en 0,5 uur na dosering op dag 1 van cycli 3, 4 & 6 tot 19 (1 cyclus=14 dagen)
Serumconcentratie van Tobemstomig
Tijdsspanne: 4 uur vóór dosering, en 1 & 5 uur na dosering op Dag 1 van Cyclus 1; vóór dosering, en 0,5 & 4,5 uur na dosering op Dag 1 van Cyclus 2 & 5; 168 uur na dosering op Dag 8 van Cyclus 1 & 5; vóór dosering, en 0,5 uur na dosering op Dag 1 van Cyclus 3, 4 & 6 tot 52 (1 Cyclus=14 dagen)
4 uur vóór dosering, en 1 & 5 uur na dosering op Dag 1 van Cyclus 1; vóór dosering, en 0,5 & 4,5 uur na dosering op Dag 1 van Cyclus 2 & 5; 168 uur na dosering op Dag 8 van Cyclus 1 & 5; vóór dosering, en 0,5 uur na dosering op Dag 1 van Cyclus 3, 4 & 6 tot 52 (1 Cyclus=14 dagen)
Maximaal waargenomen serumconcentratie (Cmax) van nivolumab
Tijdsspanne: Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus = 14 dagen)
Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus = 14 dagen)
Cmax van Lomvastomig
Tijdsspanne: Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
Cmax van Tobemstomig
Tijdsspanne: Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus = 14 dagen)
Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus = 14 dagen)
Terminale halfwaardetijd (λz) van Nivolumab
Tijdsspanne: Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
λz van Lomvastomig
Tijdsspanne: Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus = 14 dagen)
Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus = 14 dagen)
λz van Tobemstomig
Tijdsspanne: Dag 1 van cyclus 1 en 5 (1 cyclus=14 dagen)
Dag 1 van cyclus 1 en 5 (1 cyclus=14 dagen)
Oppervlak onder de curve vanaf dosering tot de laatste concentratie (AUClast) van Nivolumab
Tijdsspanne: Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus = 14 dagen)
dag*µg/mL=dagen-microgram per milliliter.
Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus = 14 dagen)
AUClast van Lomvastomig
Tijdsspanne: Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus = 14 dagen)
Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus = 14 dagen)
AUClast van Tobemstomig
Tijdsspanne: Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
Schatting van het distributievolume in steady-state (Vss_obs) van Nivolumab
Tijdsspanne: Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
Vss_obs van Lomvastomig
Tijdsspanne: Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
Vss_obs van Tobemstomig
Tijdsspanne: Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
Totale Klaring (Cl_obs) van Nivolumab
Tijdsspanne: Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
Cl_obs van Lomvastomig
Tijdsspanne: Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
Cl_obs van Tobemstomig
Tijdsspanne: Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
Dag 1 van Cyclus 1 en 5 (1 Cyclus=14 dagen)
Aantal deelnemers met antilichamen tegen het geneesmiddel (ADA's) tegen nivolumab
Tijdsspanne: Tot ongeveer 24 maanden
Deelnemers werden als ADA-positief beschouwd als ze ADA-negatief waren bij aanvang maar een ADA-respons ontwikkelden na toediening van nivolumab (door behandeling geïnduceerde ADA-respons), of als ze ADA-positief waren bij aanvang en de titer van een of meer monsters na aanvang groter was dan de titer van het aanvangsmonster met een wetenschappelijk redelijke marge, zoals minstens 0,60 titer-eenheid (t.e.) groter dan het aanvangs-titerresultaat (door behandeling versterkte ADA-respons).
Tot ongeveer 24 maanden
Aantal deelnemers met ADA's tegen Lomvastomig
Tijdsspanne: Tot ongeveer 8,4 maanden
Deelnemers werden als ADA-positief beschouwd als ze ADA-negatief waren bij aanvang maar een ADA-respons ontwikkelden na toediening van lomvastomig (behandeling-geïnduceerde ADA-respons), of als ze ADA-positief waren bij aanvang en de titer van een of meer monsters na aanvang groter was dan de titer van het aanvangsmonster met een wetenschappelijk redelijke marge zoals minimaal 0,60 t.u. groter dan het aanvangs-titerresultaat (behandeling-versterkte ADA-respons).
Tot ongeveer 8,4 maanden
Aantal deelnemers met ADA's tegen tobemstomig
Tijdsspanne: Tot ongeveer 24 maanden
Deelnemers werden als ADA-positief beschouwd als ze ADA-negatief waren bij aanvang maar een ADA-respons ontwikkelden na toediening van tobemstomig (behandeling-geïnduceerde ADA-respons), of als ze ADA-positief waren bij aanvang en de titer van een of meer monsters na aanvang groter was dan de titer van het aanvangsmonster met een wetenschappelijk redelijke marge, zoals minimaal 0,60 t.e. hoger dan het aanvangstitersresultaat (behandeling-versterkte ADA-respons).
Tot ongeveer 24 maanden
Verandering ten opzichte van de uitgangswaarde in het fenotype en de activatiestatus (cluster of differentiation 4 [CD4] human leukocyte antigen - DR isotype-positief [HLA-DR+] Kiel 67-positief [Ki67+]) van T-celsubpopulaties in het perifere bloed
Tijdsspanne: Dag 1 van cycli 1, 2, 3, 5, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27, 30, 33, 36, 39, 42, 45, 48, 51; Dag 8 van cycli 1 & 5; Bezoek bij voltooiing van de studiebehandeling / Vroegtijdige beëindiging; (1 cyclus=14 dagen) (tot 24 maanden)
Biomarkeranalyses werden uitgevoerd op perifere bloedmonsters die van deelnemers werden verzameld en beoordeeld door middel van flowcytometrie. Nulwaarden zijn aanwezig wanneer er tijdens de respectievelijke bezoeken geen geldige monsters voor PD-beoordelingen werden verzameld/beschikbaar waren. Omdat het aantal deelnemers in de lomvastomig-arm beperkter was, zijn de kansen om nulwaarden waar te nemen hoger in deze arm vergeleken met de andere armen.
Dag 1 van cycli 1, 2, 3, 5, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27, 30, 33, 36, 39, 42, 45, 48, 51; Dag 8 van cycli 1 & 5; Bezoek bij voltooiing van de studiebehandeling / Vroegtijdige beëindiging; (1 cyclus=14 dagen) (tot 24 maanden)
Verandering ten opzichte van de baseline in het fenotype en de activatiestatus (Cluster of Differentiation 8 [CD8] HLA-DR+ Ki67+) van T-celsubpopulaties in het perifere bloed
Tijdsspanne: Dag 1 van cyclus 1, 2, 3, 5, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27, 30, 33, 36, 39, 42, 45, 48, 51; Dag 8 van cyclus 1 & 5; Studie medicatie voltooiing / Vroegtijdige beëindiging bezoek; (1 Cyclus=14 dagen) (tot 24 maanden)
Biomarkeranalyses werden uitgevoerd op perifere bloedmonsters die van deelnemers waren verzameld en beoordeeld met behulp van flowcytometrie. Nulwaarden zijn aanwezig wanneer er tijdens de respectievelijke bezoeken geen geldige monsters voor PD-beoordelingen waren verzameld/beschikbaar. Aangezien het aantal deelnemers in de lomvastomig-arm beperkter was, is de kans op het waarnemen van nulwaarden in deze arm groter vergeleken met de andere armen.
Dag 1 van cyclus 1, 2, 3, 5, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27, 30, 33, 36, 39, 42, 45, 48, 51; Dag 8 van cyclus 1 & 5; Studie medicatie voltooiing / Vroegtijdige beëindiging bezoek; (1 Cyclus=14 dagen) (tot 24 maanden)
Baseline CD8 T-celinfiltratie, Proliferatie (Cluster van Differentiatie 8-positieve Subunit Alfa [CD8A+] Ki67+) Expressie in de Tumor Micro-omgeving
Tijdsspanne: Bij aanvang
CD8 T-celinfiltratie, proliferatie (CD8A+ Ki67+) expressie in de tumor micro-omgeving bij baseline, werd beoordeeld uit eerder verzamelde tumorstalen (archiefstalen). Voor deelnemers zonder beschikbaar archieftumorstaal werd tijdens de screening een vers tumorstaal verzameld. Zowel archief- als screeningsstalen werden beschouwd als baseline-stalen om biomarkers binnen de tumor micro-omgeving te beoordelen.
Bij aanvang
Baseline Anti-geprogrammeerde Dood-1 (PDL1) Expressie in de Tumor Micro-omgeving
Tijdsspanne: Bij aanvang
Anti-PDL1-expressie in de tumor micro-omgeving bij aanvang werd beoordeeld aan de hand van eerder verzamelde tumorstalen (archiefstalen). Voor deelnemers zonder beschikbaar archieftumorstaal werd een vers tumorstaal verzameld tijdens de screening. Zowel archief- als screeningsstalen werden beschouwd als basislijnstalen om biomarkers binnen de tumor micro-omgeving te beoordelen.
Bij aanvang
Baseline CD8A+ Anti-geprogrammeerde Dood-1-positieve (PD1+) Expressie in de Tumormicro-omgeving
Tijdsspanne: Bij Baseline
CD8A+ Anti-PD1+ expressie in de tumor micro-omgeving bij baseline, werd beoordeeld aan de hand van eerder verzamelde tumorstalen (archiefstalen). Voor deelnemers zonder een beschikbaar archieftumorstaal werd tijdens de screening een vers tumorstaal verzameld. Zowel archief- als screeningsstalen werden beschouwd als baselinestalen om biomarkers binnen de tumor micro-omgeving te beoordelen.
Bij Baseline
Baseline CD8A+ T-cel Immunoglobuline en Mucine Domein 3-positieve (TIM3+) Expressie in de Tumor Micro-omgeving
Tijdsspanne: Bij aanvang
De CD8A+ TIM3+ expressie in de tumor micro-omgeving op baseline werd beoordeeld op basis van eerder verzamelde tumorstalen (archiefstalen). Voor deelnemers zonder beschikbaar archieftumorstaal werd een vers tumorstaal verzameld tijdens de screening. Zowel archief- als screeningsstalen werden beschouwd als baselinestalen om biomarkers binnen de tumor micro-omgeving te beoordelen.
Bij aanvang
Baseline CD8A+ Lymfocyt-Activerend Gen 3-positieve (LAG3+) Expressie in de Tumor Micro-omgeving
Tijdsspanne: Bij aanvang
CD8A+ LAG3+ expressie in de tumor micro-omgeving bij aanvang, werd beoordeeld aan de hand van eerder verzamelde tumorstalen (archiefstalen). Voor deelnemers zonder beschikbaar archieftumorstaal werd tijdens de screening een vers tumorstaal verzameld. Zowel archief- als screeningsstalen werden beschouwd als aanvangsstalen om biomarkers binnen de tumor micro-omgeving te beoordelen.
Bij aanvang

Medewerkers en onderzoekers

Hier vindt u mensen en organisaties die betrokken zijn bij dit onderzoek.

Onderzoekers

  • Studie directeur: Clinical Trials, Hoffmann-La Roche

Studie record data

Deze datums volgen de voortgang van het onderzoeksdossier en de samenvatting van de ingediende resultaten bij ClinicalTrials.gov. Studieverslagen en gerapporteerde resultaten worden beoordeeld door de National Library of Medicine (NLM) om er zeker van te zijn dat ze voldoen aan specifieke kwaliteitscontrolenormen voordat ze op de openbare website worden geplaatst.

Bestudeer belangrijke data

Studie start (Werkelijk)

25 juni 2021

Primaire voltooiing (Werkelijk)

30 januari 2025

Studie voltooiing (Werkelijk)

30 januari 2025

Studieregistratiedata

Eerst ingediend

4 maart 2021

Eerst ingediend dat voldeed aan de QC-criteria

4 maart 2021

Eerst geplaatst (Werkelijk)

8 maart 2021

Updates van studierecords

Laatste update geplaatst (Werkelijk)

27 maart 2026

Laatste update ingediend die voldeed aan QC-criteria

9 maart 2026

Laatst geverifieerd

1 maart 2026

Meer informatie

Termen gerelateerd aan deze studie

Plan Individuele Deelnemersgegevens (IPD)

Bent u van plan om gegevens van individuele deelnemers (IPD) te delen?

JA

Beschrijving IPD-plan

Gekwalificeerde onderzoekers kunnen via het aanvraagplatform (www.vivli.org) toegang vragen tot gegevens op individueel patiëntniveau. Meer details over de criteria van Roche voor in aanmerking komende studies zijn hier beschikbaar (https://vivli.org/ourmember/roche/).

Zie hier (https://www.roche.com/research_and_development/who_we_are_how_we_work/clinical_trials/our_commitment_to_data_sharing.htm) voor meer informatie over het wereldwijde beleid van Roche inzake het delen van klinische onderzoeksinformatie en hoe u toegang kunt vragen tot verwante klinische onderzoeksdocumenten.

Informatie over medicijnen en apparaten, studiedocumenten

Bestudeert een door de Amerikaanse FDA gereguleerd geneesmiddel

Ja

Bestudeert een door de Amerikaanse FDA gereguleerd apparaatproduct

Nee

Deze informatie is zonder wijzigingen rechtstreeks van de website clinicaltrials.gov gehaald. Als u verzoeken heeft om uw onderzoeksgegevens te wijzigen, te verwijderen of bij te werken, neem dan contact op met register@clinicaltrials.gov. Zodra er een wijziging wordt doorgevoerd op clinicaltrials.gov, wordt deze ook automatisch bijgewerkt op onze website .

Abonneren