- ICH GCP
- US Clinical Trials Registry
- Klinisk utprøving NCT01295827
Studie av Pembrolizumab (MK-3475) hos deltakere med progressivt lokalt avansert eller metastatisk karsinom, melanom eller ikke-småcellet lungekarsinom (P07990/MK-3475-001/KEYNOTE-001) (KEYNOTE-001)
Fase I-studie av enkeltmiddel Pembrolizumab (MK-3475) hos pasienter med progressivt lokalt avansert eller metastatisk karsinom, melanom og ikke-småcellet lungekarsinom (KEYNOTE 001)
Studieoversikt
Detaljert beskrivelse
I henhold til protokollen kunne alle deltakere som mottok studieintervensjon eller i overlevelsesoppfølging melde seg på forlengelsesstudien, KEYNOTE-587 (NCT03486873), som ville tillate videre studiedeltakelse etter grensen for Primær Fullføringsdato. Dermed skulle alle effektutfallsmål bortsett fra overlevelse (Overall Survival [OS]) følges opp til Interim Database cut-off 18. september 2018, og de primære sikkerhetsanalysene (bortsett fra DLT-analysen) og Overall Survival skulle følges opp til studien Primær fullføringsdato (Final Database cut-off 05-Nov-2018).
Fem deltakere hadde ikke avsluttet studievurderinger fullført innen skjæringspunktet for primær fullføringsdato og ble deretter fulgt opp til studiens fullføringsdato (11. desember 2018). Behandlingsslutt- og studiesluttvurderinger mangler for disse 5, og statusen ble notert som ukjent ved grensen for primær fullføringsdato. I henhold til protokollen vil ikke all sikkerhetsinformasjon etter den primære fullføringsdatoen (den endelige databasens grense 05. nov. 2018) bli inkludert i sikkerhetsanalysen, men rapportert av etterforskeren til sponsoren via sponsorkommunikasjonsskjemaet og arkivert i den elektroniske prøvehovedfilen.
Studietype
Registrering (Faktiske)
Fase
- Fase 1
Deltakelseskriterier
Kvalifikasjonskriterier
Alder som er kvalifisert for studier
Tar imot friske frivillige
Kjønn som er kvalifisert for studier
Beskrivelse
Inklusjonskriterier
- I del A: Histologisk eller cytologisk diagnose av MEL eller enhver type karsinom, progressiv metastatisk sykdom eller progressiv lokalt avansert sykdom som ikke kan behandles lokalt. I del B og D av studien, histologiske eller cytologiske diagnoser av metastatisk MEL med progressiv lokalt avansert eller metastatisk sykdom. I del C og F, histologisk eller cytologisk diagnose av NSCLC. I del F1 kan deltakere med stadium IV NSCLC uten tidligere systemisk terapi være kvalifisert.
- Svikt i etablerte standard medisinske anti-kreftbehandlinger for en gitt tumortype eller intoleranse mot slik terapi.
- I del B, C, D eller F av studien må MEL eller NSCLC kunne måles ved hjelp av bildediagnostikk.
- I del F av studien, NSCLC med PD-L1 genuttrykk.
- Ytelsesstatus på 0 eller 1 på Eastern Cooperative Oncology Group (ECOG) ytelsesskala.
- Tilstrekkelig organfunksjon.
- Kvinnelige deltakere i fertil alder bør ha en negativ urin- eller serumgraviditetstest før de får studiemedisiner
- Kvinnelige deltakere i fertil alder må være villige til å bruke adekvat prevensjon fra studiestart, gjennom studieløpet og i 120 dager etter siste dose med studiemedisin
- Mannlige deltakere i fertil alder må godta å bruke adekvat prevensjon fra den første dosen av studiemedisinen til 120 dager etter den siste dosen av studiemedisinen
Eksklusjonskriterier
- Kjemoterapi, radioaktiv eller biologisk kreftbehandling innen 4 uker før den første dosen av studieterapi, eller ikke gjenopprettet til Common Terminology Criteria for Adverse Events (CTCAE) grad 1 eller bedre fra bivirkningene forårsaket av terapi administrert mer enn 4 uker før til første dose.
- Deltakelse i en studie av et undersøkelsesmiddel eller bruk av undersøkelsesutstyr innen 30 dager etter administrering av pembrolizumab, med unntak av deltakere i oppfølgingsfasen.
- Andre former for antineoplastisk terapi som forventes i løpet av studien.
- Anamnese med ikke-infeksiøs pneumonitt som krever behandling med steroider, eller har en historie med interstitiell lungesykdom.
- Medisinsk tilstand som krever kronisk systemisk steroidbehandling, eller på noen annen form for immunsuppressiv medisin, bortsett fra bruk av inhalerte steroider.
- Risikofaktorer for tarmobstruksjon eller tarmperforering (inkludert en historie med akutt divertikulitt, intraabdominal abscess, abdominal karsinomatose).
- Anamnese med en hematologisk malignitet, ondartet primær hjernesvulst, ondartet sarkom eller en annen ondartet primær solid tumor, med mindre ingen tegn på den sykdommen i 5 år.
- Metastaser i det aktive sentralnervesystemet (CNS) og/eller karsinomatøs meningitt.
- Tidligere alvorlig overfølsomhetsreaksjon mot et annet monoklonalt antistoff (mAb).
- Aktiv autoimmun sykdom eller en dokumentert historie med autoimmun sykdom eller syndrom som krever systemiske steroider eller immunsuppressive midler, bortsett fra vitiligo eller løst astma/atopi hos barn.
- Tidligere behandling med et annet antiprogrammert celledødsmiddel (PD)-1 eller tidligere registrert i en pembrolizumab-studie.
- Aktiv infeksjon som krever terapi.
- Positiv for humant immunsviktvirus (HIV), hepatitt B (hepatitt B overflateantigen [HBsAg] reaktivt) eller hepatitt C-virus (hepatitt C virus ribonukleinsyre [HCV RNA] (kvalitativ) er påvist).
- Regelmessig bruk av ulovlige stoffer eller en nylig historie (i løpet av det siste året) med rusmisbruk (inkludert alkohol).
- Symptomatisk ascites eller pleural effusjon.
- Deltakeren er gravid eller ammer, eller forventer å bli gravid eller få barn innen den anslåtte varigheten av studien.
Studieplan
Hvordan er studiet utformet?
Designdetaljer
- Primært formål: Behandling
- Tildeling: Randomisert
- Intervensjonsmodell: Parallell tildeling
- Masking: Ingen (Open Label)
Våpen og intervensjoner
Deltakergruppe / Arm |
Intervensjon / Behandling |
|---|---|
|
Eksperimentell: Faste svulster: Pembrolizumab 1 mg/kg Q2W (del A)
I løpet av syklus 1 fikk deltakerne en dose på 1 mg/kg pembrolizumab intravenøs (IV) infusjon over 30 minutter på dag 1 av en 28-dagers syklus for evaluering av dosebegrensende toksisitet og farmakokinetikk.
Deltakerne fikk pembrolizumab IV i en dose på 1 mg/kg annenhver uke (Q2W) som startet med syklus 2.
|
IV infusjon over 30 minutter på dag 1 i hver syklus, administrert i henhold til dosevalg eller randomisering.
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: Solide svulster: Pembrolizumab 3 mg/kg Q2W (del A)
I løpet av syklus 1 fikk deltakerne en dose på 3 mg/kg pembrolizumab IV-infusjon over 30 minutter på dag 1 av en 28-dagers syklus for evaluering av dosebegrensende toksisitet og farmakokinetikk.
Deltakerne fikk pembrolizumab IV i en dose på 3 mg/kg Q2W som startet med syklus 2.
|
IV infusjon over 30 minutter på dag 1 i hver syklus, administrert i henhold til dosevalg eller randomisering.
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: Faste svulster: Pembrolizumab 10 mg/kg Q2W (Del A+A1)
I løpet av syklus 1 fikk deltakerne en dose på 10 mg/kg pembrolizumab IV-infusjon over 30 minutter på dag 1 av en 28-dagers syklus for evaluering av dosebegrensende toksisitet og farmakokinetikk.
Deltakerne fikk pembrolizumab IV i en dose på 10 mg/kg Q2W som startet med syklus 2.
|
IV infusjon over 30 minutter på dag 1 i hver syklus, administrert i henhold til dosevalg eller randomisering.
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: Solide svulster: Pembrolizumab titreringskohort 1 Q3W (del A2)
I løpet av syklus 1 fikk deltakerne pembrolizumab dosetitrering fra 0,005 mg/kg til 0,3 mg/kg til 2,0 mg/kg på dag 1, 8 og 22, administrert som en IV-infusjon over 30 minutter.
Deltakerne fikk 2 mg/kg hver 3. uke (Q3W) fra og med syklus 2.
|
IV infusjon over 30 minutter på dag 1 i hver syklus, administrert i henhold til dosevalg eller randomisering.
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: Solide svulster: Pembrolizumab titreringskohort 2 Q3W (del A2)
Under syklus 1 fikk deltakerne pembrolizumab dosetitrering fra 0,02 mg/kg til 0,3 mg/kg til 2,0 mg/kg på dag 1, 8 og 22, administrert som en IV-infusjon over 30 minutter.
Deltakerne fikk 2 mg/kg Q3W fra og med syklus 2.
|
IV infusjon over 30 minutter på dag 1 i hver syklus, administrert i henhold til dosevalg eller randomisering.
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: Solide svulster: Pembrolizumab titreringskohort 3 Q3W (del A2)
Under syklus 1 fikk deltakerne pembrolizumab dosetitrering fra 0,06 mg/kg til 1,0 mg/kg til 10 mg/kg på dag 1, 8 og 22, administrert som en IV-infusjon over 30 minutter.
Deltakerne fikk 10 mg/kg Q3W fra og med syklus 2.
|
IV infusjon over 30 minutter på dag 1 i hver syklus, administrert i henhold til dosevalg eller randomisering.
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: MEL: Pembrolizumab 2 mg/kg Q3W (Del B+D)
Deltakerne fikk pembrolizumab IV i en dose på 2 mg/kg Q2W.
Etter endring 3 mottok deltakerne dosering Q3W.
Etter endring 10 ble alle gjenværende og pågående deltakere behandlet med en 200 mg fast dose pembrolizumab IV Q3W basert på analyse av sikkerhets- og effektdata.
|
IV infusjon over 30 minutter på dag 1 i hver syklus, administrert i henhold til dosevalg eller randomisering.
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: MEL: Pembrolizumab 10 mg/kg Q3W (Del B+D)
Deltakerne fikk pembrolizumab IV i en dose på 10 mg/kg Q2W.
Etter endring 7 mottok deltakerne dosering Q3W.
Etter endring 10 ble alle gjenværende og pågående deltakere behandlet med en 200 mg fast dose pembrolizumab IV Q3W basert på analyse av sikkerhets- og effektdata.
|
IV infusjon over 30 minutter på dag 1 i hver syklus, administrert i henhold til dosevalg eller randomisering.
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: MEL: Pembrolizumab 10 mg/kg Q2W (del B)
Deltakerne fikk pembrolizumab IV i en dose på 10 mg/kg Q2W.
Etter endring 10 ble alle gjenværende og pågående deltakere behandlet med en 200 mg fast dose pembrolizumab IV Q3W basert på analyse av sikkerhets- og effektdata.
|
IV infusjon over 30 minutter på dag 1 i hver syklus, administrert i henhold til dosevalg eller randomisering.
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: NSCLC: Pembrolizumab 2 mg/kg Q3W (del F)
Deltakerne fikk pembrolizumab IV i en dose på 2 mg/kg Q3W.
Etter endring 10 ble alle gjenværende og pågående deltakere behandlet med en 200 mg fast dose pembrolizumab IV Q3W basert på analyse av sikkerhets- og effektdata.
|
IV infusjon over 30 minutter på dag 1 i hver syklus, administrert i henhold til dosevalg eller randomisering.
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: NSCLC: Pembrolizumab 10 mg/kg Q3W (Del C+F)
Deltakerne fikk pembrolizumab IV i en dose på 10 mg/kg Q3W.
Etter endring 10 ble alle gjenværende og pågående deltakere behandlet med en 200 mg fast dose pembrolizumab IV Q3W basert på analyse av sikkerhets- og effektdata.
|
IV infusjon over 30 minutter på dag 1 i hver syklus, administrert i henhold til dosevalg eller randomisering.
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: NSCLC: Pembrolizumab 10 mg/kg Q2W (del F)
Deltakerne fikk pembrolizumab IV i en dose på 10 mg/kg Q2W.
Etter endring 10 ble alle gjenværende og pågående deltakere behandlet med en 200 mg fast dose pembrolizumab IV Q3W basert på analyse av sikkerhets- og effektdata.
|
IV infusjon over 30 minutter på dag 1 i hver syklus, administrert i henhold til dosevalg eller randomisering.
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: NSCLC: Pembrolizumab 2 mg/kg Q3W (del E-ikke påmeldt)
Deltakerne skulle få pembrolizumab IV i en dose på 2 mg/kg Q3W.
Ingen deltakere ble registrert i denne armen.
|
IV infusjon over 30 minutter på dag 1 i hver syklus, administrert i henhold til dosevalg eller randomisering.
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: NSCLC: Pembrolizumab 5 mg/kg Q3W (del E-ikke påmeldt)
Deltakerne skulle få pembrolizumab IV i en dose på 5 mg/kg Q3W.
Ingen deltakere ble registrert i denne armen.
|
IV infusjon over 30 minutter på dag 1 i hver syklus, administrert i henhold til dosevalg eller randomisering.
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: NSCLC: Pembrolizumab 10 mg/kg Q3W (del E-ikke påmeldt)
Deltakerne skulle få pembrolizumab IV i en dose på 10 mg/kg Q3W.
Ingen deltakere ble registrert i denne armen.
|
IV infusjon over 30 minutter på dag 1 i hver syklus, administrert i henhold til dosevalg eller randomisering.
Andre navn:
|
Hva måler studien?
Primære resultatmål
Resultatmål |
Tiltaksbeskrivelse |
Tidsramme |
|---|---|---|
|
Antall deltakere som opplever dosebegrensende toksisiteter (DLT) i henhold til National Cancer Institute Common Terminology Criteria for Adverse Events versjon 4.0 (NCI-CTCAE v.4.0) hos deltakere med solide svulster (del A og A1)
Tidsramme: Opptil 28 dager i syklus 1
|
DLT-er ble vurdert i henhold til NCI-CTCAE v.4.0 i løpet av den første syklusen (28 dager) og ble definert som forekomst av noen av følgende toksisiteter dersom etterforskeren bedømte det til å være mulig, sannsynligvis eller definitivt relatert til studiemedikamentadministrasjon: Grad ( Gr) 4 ikke-hematologisk toksisitet; Gr 4 hematologisk toksisitet som varer ≥14 dager; Gr 3 ikke-hematologisk toksisitet som varer >3 dager til tross for optimal støttebehandling; enhver grad 3 ikke-hematologisk laboratorieverdi hvis medisinsk intervensjon var nødvendig for å behandle deltakeren, unormaliteten førte til sykehusinnleggelse eller unormaliteten vedvarte i >1 uke; Gr 3 eller 4 febril nøytropeni; trombocytopeni <25 000 celler/mm^3 (hvis assosiert med en blødningshendelse som krever en elektiv blodplatetransfusjon, eller en livstruende blødningshendelse som resulterte i akutt intervensjon og innleggelse til en intensivavdeling); eller Gr 5 toksisitet.
Antall deltakere i del A og del A1 med en DLT ble rapportert etter mottatt dose med pembrolizumab.
|
Opptil 28 dager i syklus 1
|
|
Antall deltakere som opplevde en uønsket hendelse (AE)
Tidsramme: Opptil ca. 91 måneder (gjennom sluttdatoen for den endelige databasen 05. nov. 2018)
|
En AE ble definert som enhver ugunstig og utilsiktet endring i strukturen, funksjonen eller kjemien til kroppen som er tidsmessig forbundet med bruken av sponsorens produkt, uansett om det anses å være relatert til bruken av produktet eller ikke.
Enhver forverring (dvs. enhver klinisk signifikant uønsket endring i frekvens og/eller intensitet) av en eksisterende tilstand som var tidsmessig assosiert med bruken av sponsorens produkt var også en AE.
Antall deltakere som opplevde en AE ble rapportert for hver arm.
|
Opptil ca. 91 måneder (gjennom sluttdatoen for den endelige databasen 05. nov. 2018)
|
|
Samlet responsrate (ORR) i henhold til responsevalueringskriterier i solide svulster versjon 1.1 (RECIST 1.1) som vurdert av integrert radiologi og onkologi (IRO): Melanomdeltakere (del B pluss D)
Tidsramme: Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
ORR ble definert som prosentandelen av deltakere i analysepopulasjonen som hadde en bekreftet fullstendig respons (CR: forsvinning av alle lesjoner) eller delvis respons (PR: minst 30 % reduksjon i summen av diametre [SOD] av mållesjoner, tar som referanse baseline SOD) i henhold til RECIST 1.1, som ble modifisert for denne studien til å følge maksimalt 10 mållesjoner og maksimalt 5 mållesjoner per organ.
Prosentandelen av deltakerne som opplevde en bekreftet CR eller PR i henhold til RECIST 1.1 vurdert av IRO ble rapportert som ORR for hver melanomdosearm (del B pluss D).
|
Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
|
ORR I henhold til RECIST 1.1 som vurdert av Independent Review Committee (IRC): Ikke-småcellet lungekreft (NSCLC)-deltakere (Del C Pluss F)
Tidsramme: Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
ORR ble definert som prosentandelen av deltakere i analysepopulasjonen som hadde en bekreftet CR (forsvinning av alle lesjoner) eller PR (minst 30 % reduksjon i summen av diametre [SOD] av mållesjoner, tatt som referanse SOD for baseline ) i henhold til RECIST 1.1, som ble modifisert for denne studien til å følge maksimalt 10 mållesjoner og maksimalt 5 mållesjoner per organ.
Prosentandelen av deltakerne som opplevde en bekreftet CR eller PR i henhold til RECIST 1.1 som vurdert av IRC ble rapportert som ORR for hver NSCLC-dosearm (del C pluss F).
|
Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
Sekundære resultatmål
Resultatmål |
Tiltaksbeskrivelse |
Tidsramme |
|---|---|---|
|
ORR i henhold til immunrelaterte responskriterier (irRC) som vurdert av etterforsker i melanomdeltakere (del B pluss D)
Tidsramme: Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
ORR ble definert som prosentandelen av deltakere i analysepopulasjonen som hadde en bekreftet immunrelatert fullstendig respons (irCR: fullstendig forsvinning av alle tumorlesjoner enten målbare eller ikke, og ingen nye lesjoner) eller immunrelatert delvis respons (irPR: reduksjon). i sum av produktene av de to største perpendikulære diametrene (SPD) på ≥50 % ved en fortløpende vurdering ≥4 uker etter første dokumentasjon) i henhold til irRC.
Prosentandelen av deltakerne som opplevde en bekreftet irCR eller irPR i henhold til irRC, vurdert av etterforskeren, ble rapportert som ORR for hver melanomdosearm (del B pluss D).
|
Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
|
ORR I henhold til irRC som vurdert av etterforsker i NSCLC-deltakere (Parts C Plus F)
Tidsramme: Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
ORR ble definert som prosentandelen av deltakere i analysepopulasjonen som hadde en bekreftet irCR (fullstendig forsvinning av alle tumorlesjoner enten de var målbare eller ikke, og ingen nye lesjoner) eller irPR (reduksjon i summen av produktene av de to største vinkelrette diametrene ( SPD) på ≥50 % ved en fortløpende vurdering ≥4 uker etter første dokumentasjon) i henhold til irRC.
Prosentandelen av deltakerne som opplevde en bekreftet irCR eller irPR i henhold til irRC, vurdert av etterforskeren, ble rapportert som ORR for hver NSCLC-dosearm (del C pluss F).
|
Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
|
Areal under konsentrasjon-tidskurven for Pembrolizumab fra tid 0 til dag 28 (AUC 0-28) hos solide tumordeltakere (del A og A1)
Tidsramme: Syklus 1: Før dose, etter dose ved 0,5, 6, 24 og 48 timer og dag 8, 15 og 22 (syklus 1 = 28 dager)
|
Blodprøver ble tatt med spesifiserte intervaller for bestemmelse av AUC0-28.
AUC0-28 ble definert som arealet under konsentrasjon-tid-kurven for pembrolizumab fra tid null til dag 28.
AUC0-28 var basert på ikke-kompartmentell analyse og rapportert for deltakere i del A og A1.
|
Syklus 1: Før dose, etter dose ved 0,5, 6, 24 og 48 timer og dag 8, 15 og 22 (syklus 1 = 28 dager)
|
|
Areal under konsentrasjon-tidskurven for Pembrolizumab fra tid 0 til uendelig (AUC 0-inf) hos solide tumordeltakere (del A og A1)
Tidsramme: Syklus 1: Før dose, etter dose ved 0,5, 6, 24 og 48 timer og dag 8, 15 og 22 (syklus 1 = 28 dager)
|
Blodprøver ble tatt med spesifiserte intervaller for bestemmelse av AUC0-inf.
AUC0-inf ble definert som arealet under konsentrasjon-tid-kurven for pembrolizumab fra null til uendelig.
AUC0-inf var basert på ikke-kompartmentell analyse og rapportert for deltakere i del A og A1.
|
Syklus 1: Før dose, etter dose ved 0,5, 6, 24 og 48 timer og dag 8, 15 og 22 (syklus 1 = 28 dager)
|
|
Maksimal konsentrasjon (Cmax) av Pembrolizumab hos solide svulster (del A og A1)
Tidsramme: Syklus 1: Før dose, etter dose ved 0,5, 6, 24 og 48 timer og dag 8, 15 og 22 (syklus 1 = 28 dager)
|
Blodprøver ble tatt med spesifiserte intervaller for bestemmelse av Cmax.
Cmax ble definert som den maksimale konsentrasjonen av pembrolizumab som ble oppnådd.
Cmax var basert på ikke-kompartmentell analyse og rapportert for deltakere i del A og A1.
|
Syklus 1: Før dose, etter dose ved 0,5, 6, 24 og 48 timer og dag 8, 15 og 22 (syklus 1 = 28 dager)
|
|
Tid til maksimal konsentrasjon (Tmax) av Pembrolizumab hos solide svulster (del A og A1)
Tidsramme: Syklus 1: Før dose, etter dose ved 0,5, 6, 24 og 48 timer og dag 8, 15 og 22 (syklus 1 = 28 dager)
|
Blodprøver ble tatt med spesifiserte intervaller for bestemmelse av Tmax.
Tmax ble definert som tiden til maksimal konsentrasjon av pembrolizumab nådde.
Tmax var basert på ikke-kompartmentell analyse og rapportert for deltakere i del A og A1.
|
Syklus 1: Før dose, etter dose ved 0,5, 6, 24 og 48 timer og dag 8, 15 og 22 (syklus 1 = 28 dager)
|
|
Terminal halveringstid (t ½) av Pembrolizumab hos solide svulster (del A og A1)
Tidsramme: Syklus 1: Før dose, etter dose ved 0,5, 6, 24 og 48 timer og dag 8, 15 og 22 (syklus 1 = 28 dager)
|
Blodprøver ble tatt med spesifiserte intervaller for bestemmelse av t½.
t½ ble definert som tiden det tok å dele plasmakonsentrasjonen av pembrolizumab med to etter å ha nådd pseudo-likevekt, etter en enkelt dose pembrolizumab.
t½ var basert på ikke-kompartmental analyse og rapportert for deltakere i del A og A1.
|
Syklus 1: Før dose, etter dose ved 0,5, 6, 24 og 48 timer og dag 8, 15 og 22 (syklus 1 = 28 dager)
|
|
Areal under konsentrasjon-tidskurven for Pembrolizumab fra tid 0 til dag 21 (AUC 0-21) hos solide svulster (del A2)
Tidsramme: Syklus 1: Dag 1: Pre-dose, post-dose ved 0,5, 6, 24 og 48 timer; Dag 5, dag 8: før og etter dose; Dag 15 (syklus = 21 dager)
|
Blodprøver ble tatt med spesifiserte intervaller for bestemmelse av AUC0-21.
AUC0-21 ble definert som arealet under konsentrasjon-tid-kurven for pembrolizumab fra tid null til studiedag 21.
AUC0-21 var basert på ikke-kompartmental analyse og rapportert for deltakere i del A2.
|
Syklus 1: Dag 1: Pre-dose, post-dose ved 0,5, 6, 24 og 48 timer; Dag 5, dag 8: før og etter dose; Dag 15 (syklus = 21 dager)
|
|
Areal under konsentrasjon-tidskurven for Pembrolizumab fra dag 21 til dag 42 (AUC21-42) hos solide svulster (del A2)
Tidsramme: Syklus 1: Dag 21; Syklus 2: Dag 1: Før dose, etter dose etter 0,5 og 24 timer, dag 3, dag 8, dag 15 (syklus = 21 dager)
|
Blodprøver ble tatt med spesifiserte intervaller for bestemmelse av AUC21-42.
AUC21-42 ble definert som arealet under konsentrasjon-tid-kurven for pembrolizumab fra studiedag 21 (slutten av syklus 1) til og med studiedag 42 (slutten av syklus 2).
AUC21-42 var basert på ikke-kompartmentell analyse og rapportert for deltakere i del A2.
|
Syklus 1: Dag 21; Syklus 2: Dag 1: Før dose, etter dose etter 0,5 og 24 timer, dag 3, dag 8, dag 15 (syklus = 21 dager)
|
|
Laveste plasmakonsentrasjon (Ctrough) av Pembrolizumab i solide tumordeltakere (del A, A1 og A2)
Tidsramme: Del A og A1: forhåndsdose ved syklus 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14 (syklus=14 dager); A2-kohorter: forhåndsdose ved syklus 2, 3, 5, 7, 9, 11 (syklus=21 dager)
|
Prøver før dose ble samlet 24 timer før infusjon av pembrolizumab med spesifiserte intervaller for å bestemme Ctrough.
Ctrough ble definert som den laveste konsentrasjonen av pembrolizumab som ble oppnådd før neste dose ble administrert.
Ctrough ble rapportert for hver del A-arm i henhold til syklus og nominell tid etter første dose (dag).
Resultater for hver syklus rapportert for armer med N>1 på det tidspunktet.
Ctrough-data for melanom (del B og D) og NSCLC (del C og F) deltakere presenteres separat og er ikke inkludert her.
|
Del A og A1: forhåndsdose ved syklus 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14 (syklus=14 dager); A2-kohorter: forhåndsdose ved syklus 2, 3, 5, 7, 9, 11 (syklus=21 dager)
|
|
Gjennomgang av Pembrolizumab i melanomdeltakere (del B og D)
Tidsramme: Del B-armer behandlet hver 3. uke: pre-dose ved sykluser 2,5,9,13,17,25,33 (syklus=21 dager); Del B behandlet annenhver uke: førdose ved sykluser 2,3,7,13,19,25,31,37 (syklus=14 dager); Del D: forhåndsdose ved sykluser 2,3,6,8,12,16,24,32 (syklus=21 dager)
|
Prøver før dose ble samlet 24 timer før infusjon av pembrolizumab med spesifiserte intervaller for å bestemme Ctrough.
Ctrough ble definert som den laveste konsentrasjonen av pembrolizumab som ble oppnådd før neste dose ble administrert.
For formålet med Ctrough-analysen ble prøver samlet inn og analysert separat for hver del B- og D-registreringskohort, og Ctrough ble rapportert for hver kohort i henhold til syklus og nominell tid etter første dose (dag).
Resultater for hver syklus rapportert for armer med N>1 på det tidspunktet.
Ctrough-data for deltakere i solid tumor (del A) og NSCLC (del C og F) presenteres separat og er ikke inkludert her.
|
Del B-armer behandlet hver 3. uke: pre-dose ved sykluser 2,5,9,13,17,25,33 (syklus=21 dager); Del B behandlet annenhver uke: førdose ved sykluser 2,3,7,13,19,25,31,37 (syklus=14 dager); Del D: forhåndsdose ved sykluser 2,3,6,8,12,16,24,32 (syklus=21 dager)
|
|
Gjennomgang av Pembrolizumab i NSCLC-deltakere (del C og F)
Tidsramme: Del C: forhåndsdose ved sykluser 2,5,9,13,17,21 (syklus=21 dager); Del F behandlet hver 3. uke: pre-dose ved sykluser 2,3,6,8,12,14,16,24,32 (syklus=21 dager); Del F behandlet annenhver uke: forhåndsdose ved sykluser 2,3,6,7,8,9,12,16,18,24,32,36,40,48 (syklus=14 dager)
|
Prøver før dose ble samlet 24 timer før infusjon av pembrolizumab med spesifiserte intervaller for å bestemme Ctrough.
Ctrough ble definert som den laveste konsentrasjonen oppnådd av pembrolizumab før neste dose ble administrert.
For formålet med Ctrough-analysen ble prøver samlet inn og analysert separat for hver del C- og F-registreringskohort, og Ctrough ble rapportert for hver kohort i henhold til syklus og nominell tid etter første dose (dag).
Resultater for hver syklus rapportert for armer med N>1 på det tidspunktet.
Ctrough-data for deltakere i solid tumor (del A) og melanom (del B og D) presenteres separat og er ikke inkludert her.
|
Del C: forhåndsdose ved sykluser 2,5,9,13,17,21 (syklus=21 dager); Del F behandlet hver 3. uke: pre-dose ved sykluser 2,3,6,8,12,14,16,24,32 (syklus=21 dager); Del F behandlet annenhver uke: forhåndsdose ved sykluser 2,3,6,7,8,9,12,16,18,24,32,36,40,48 (syklus=14 dager)
|
|
Maksimal endring fra baseline (CFB) i tumorstørrelse vurdert av IRC per RECIST 1.1 i henhold til programmert dødsligand 1 (PD-L1) immunhistokjemisk (IHC) ekspresjonsstatus i ipilimumab (Ipi)-eksponerte og Ipi-naive melanomdeltakere (del B) Pluss D)
Tidsramme: Baseline, siste tilgjengelige tumorvurdering (opptil ca. 53 måneder gjennom midlertidig databases skjæringsdato 18. september 2015)
|
Den prosentvise endringen fra baseline i tumorstørrelse basert på IRC per RECIST 1.1 ble rapportert i henhold til PD-L1-status hos Ipi-eksponerte og Ipi-naive melanomdeltakere.
Tumor PD-L1-status ble målt ved tumorproporsjonsscore (TPS), som var prosentandelen av tumorceller identifisert ved bruk av IHC-analyse som uttrykte PD-L1.
Tumorer med ≥1 % positiv farging for PD-L1 ble ansett som positive.
Maksimal tumorendring ble definert som prosentvis endring av deltakerens minste tumorstørrelse etter baseline fra baseline.
Antall deltakere i en prosentvis endring fra baselineområdet ble rapportert kategorisk i henhold til PD-L1-status (PD-L1-positiv, PD-L1 negativ, PD-L1-status ukjent).
Negativ prosentvis endring fra baseline-verdier indikerer reduksjon av tumorstørrelse, med størst mulig reduksjon angitt som "≤ -30 %".
Som spesifisert av protokollen, ble denne analysen av melanomdeltakere utført i henhold til ipilimumab-eksponering (Ipi-Exposed og Ipi-Nive).
|
Baseline, siste tilgjengelige tumorvurdering (opptil ca. 53 måneder gjennom midlertidig databases skjæringsdato 18. september 2015)
|
|
Maksimal endring fra baseline (CFB) i tumorstørrelse vurdert av IRC per RECIST 1.1 i henhold til PD-L1 IHC-uttrykksstatus i tidligere behandling (TRT)-naive og tidligere behandlede NSCLC-deltakere (del C pluss F)
Tidsramme: Baseline, siste tilgjengelige tumorvurdering (opptil ca. 53 måneder gjennom midlertidig databases skjæringsdato 18. september 2015)
|
Prosent CFB i tumorstørrelse basert på IRC per RECIST 1.1 ble rapportert i henhold til PD-L1-status hos tidligere behandlingsnaive og tidligere behandlede NSCLC-deltakere.
Tumor PD-L1 status ble målt ved TPS, som var prosentandelen av tumorceller identifisert ved bruk av IHC-analyse som uttrykte PD-L1, som følger: TPS ≥50% = tumor sterkt positiv, TPS på 1% -49% = tumor svakt positiv , TPS <1 % =tumor anses som negativ, eller TPS ukjent.
Maksimal tumorendring for en deltaker ble definert som prosentvis endring av deltakerens minste tumorstørrelse etter baseline fra baseline.
Antall deltakere i et prosent CFB-område ble rapportert kategorisk i henhold til PD-L1-status (TPS ≥50%, TPS = 1-49%, TPS <1%, TPS Ukjent).
Negative prosent CFB-verdier indikerer reduksjon av tumorstørrelse, med størst mulig reduksjon angitt som "≤ -30 %".
Som spesifisert av protokollen, ble analyse av NSCLC-deltakere utført i henhold til tidligere behandlingseksponering (Behandling Naive og Previously Treated).
|
Baseline, siste tilgjengelige tumorvurdering (opptil ca. 53 måneder gjennom midlertidig databases skjæringsdato 18. september 2015)
|
|
Disease Control Rate (DCR) I henhold til RECIST 1.1 som vurdert av IRO i melanomdeltakere (del B og D)
Tidsramme: Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
DCR ble definert som prosentandelen av deltakerne som hadde en CR (forsvinning av alle mållesjoner), PR (minst 30 % reduksjon i summen av diametre av mållesjoner) eller stabil sykdom (SD: verken tilstrekkelig krymping til å kvalifisere for PR eller tilstrekkelig økning til å kvalifisere for progressiv sykdom [PD: minst 20 % økning i summen av diametre av mållesjoner og en absolutt økning på minst 5 mm.
Utseendet til en eller flere nye lesjoner ble også ansett som PD]).
Prosentandelen av deltakerne som opplevde en bekreftet CR, PR eller SD i henhold til RECIST 1.1, vurdert av IRO, ble rapportert som DCR for hver melanomdosearm (del B pluss D).
|
Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
|
Varighet av respons (DOR) I henhold til RECIST 1.1 som vurdert av IRO i melanomdeltakere (del B og D)
Tidsramme: Fra tidspunktet for første dokumenterte bevis på CR eller PR til midlertidige databasens skjæringsdato 18. september 2015 (opptil ca. 53 måneder)
|
For deltakere som viste en bekreftet CR (forsvinning av alle mållesjoner) eller PR (minst 30 % reduksjon i summen av diametre av mållesjoner) per RECIST 1.1, ble DOR definert som tiden fra første dokumenterte bevis på en CR eller PR inntil progressiv sykdom (PD) eller død.
DOR for deltakere som ikke hadde utviklet seg eller døde på analysetidspunktet ble sensurert på datoen for deres siste tumorvurdering.
Per RECIST 1.1 ble PD definert som en økning på minst 20 % i summen av diametre av mållesjoner.
I tillegg til den relative økningen på 20 %, skal summen også ha vist en absolutt økning på minst 5 mm.
Utseendet til en eller flere nye lesjoner ble også ansett som PD.
DOR-vurderinger var basert på IRO med bekreftelse.
DOR i henhold til RECIST 1.1 for alle deltakere som opplevde en bekreftet CR eller PR ble rapportert for hver melanomdosearm (del B pluss D).
|
Fra tidspunktet for første dokumenterte bevis på CR eller PR til midlertidige databasens skjæringsdato 18. september 2015 (opptil ca. 53 måneder)
|
|
Progresjonsfri overlevelse (PFS) i henhold til RECIST 1.1 som vurdert av IRO i melanomdeltakere (del B pluss D)
Tidsramme: Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
PFS ble definert som tiden fra randomisering til første dokumenterte PD eller død på grunn av en hvilken som helst årsak, avhengig av hva som inntraff først.
Per RECIST 1.1 ble PD definert som ≥20 % økning i summen av diametre av mållesjoner.
I tillegg til den relative økningen på 20 %, skal summen også ha vist en absolutt økning på ≥5 mm.
Utseendet til en eller flere nye lesjoner ble også ansett som PD.
PFS i henhold til RECIST 1.1 som vurdert av IRO ble rapportert for hver melanomdosearm (del B pluss D).
|
Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
|
Total overlevelse (OS) hos melanomdeltakere (del B pluss D)
Tidsramme: Opptil ca. 91 måneder (gjennom sluttdatoen for den endelige databasen 05. nov. 2018)
|
OS ble definert som tiden fra randomisering til død på grunn av en hvilken som helst årsak.
Deltakere uten dokumentert død på tidspunktet for den endelige analysen skulle sensureres på datoen for siste oppfølging.
OS ble rapportert for hver melanomdosearm (del B pluss D).
|
Opptil ca. 91 måneder (gjennom sluttdatoen for den endelige databasen 05. nov. 2018)
|
|
DCR I følge irRC som vurdert av etterforsker i melanomdeltakere (del B pluss D)
Tidsramme: Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
DCR i henhold til irRC ble definert som prosentandelen av deltakerne som hadde en irCR (fullstendig forsvinning av alle tumorlesjoner enten målbare eller ikke, og ingen nye lesjoner), irPR (reduksjon i SPD på ≥50 % ved en fortløpende vurdering ≥4 uker etter første dokumentasjon), eller SD (verken tilstrekkelig krymping til å kvalifisere for irPR eller tilstrekkelig økning til å kvalifisere for PD [minst en 25 % økning i SPD i forhold til nadir (minimum registrert tumorbyrde) med bekreftelse ved en gjentatt, fortløpende vurdering ikke mindre enn 4 uker fra dataene først ble dokumentert]).
Prosentandelen av deltakerne som opplevde en bekreftet CR, PR eller SD i henhold til irRC som vurdert av etterforskeren ble rapportert som DCR for hver melanomdosearm (del B pluss D).
|
Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
|
DOR I følge irRC som vurdert av etterforsker i melanomdeltakere (del B pluss D)
Tidsramme: Fra tidspunktet for første dokumenterte bevis på iCR eller iPR til midlertidige databasens skjæringsdato 18. september 2015 (opptil ca. 53 måneder)
|
For deltakere som viste en bekreftet irCR (fullstendig forsvinning av alle tumorlesjoner enten de er målbare eller ikke, og ingen nye lesjoner) eller irPR (reduksjon i SPD på ≥50 % ved en fortløpende vurdering ≥4 uker etter første dokumentasjon) i henhold til irRC, DOR ble definert som tiden fra første dokumenterte bevis på en irCR eller irPR til PD eller død.
DOR for deltakere som ikke hadde utviklet seg eller døde på analysetidspunktet ble sensurert på datoen for deres siste tumorvurdering.
I følge irRC ble PD definert som minst 25 % økning i SPD i forhold til nadir (minimum registrert tumorbyrde) med bekreftelse ved en gjentatt, påfølgende vurdering ikke mindre enn 4 uker fra dataene ble først dokumentert.
DOR i henhold til irRC som vurdert av etterforskeren for alle deltakere som opplevde en bekreftet irCR eller irPR ble rapportert for hver melanomdosearm (del B pluss D).
|
Fra tidspunktet for første dokumenterte bevis på iCR eller iPR til midlertidige databasens skjæringsdato 18. september 2015 (opptil ca. 53 måneder)
|
|
PFS i henhold til irRC som vurdert av etterforsker i melanomdeltakere (del B pluss D)
Tidsramme: Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
PFS ble definert som tiden fra randomisering til første dokumenterte PD eller død på grunn av en hvilken som helst årsak, avhengig av hva som inntraff først.
I følge irRC ble PD definert som minst 25 % økning i SPD i forhold til nadir (minimum registrert tumorbyrde) med bekreftelse ved en gjentatt, påfølgende vurdering ikke mindre enn 4 uker fra dataene ble først dokumentert.
PFS i henhold til irRC som vurdert av etterforskeren ble rapportert for hver melanomdosearm (del B pluss D).
|
Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
|
DCR I henhold til RECIST 1.1 som vurdert av IRC i NSCLC-deltakere (Parts C Plus F)
Tidsramme: Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
DCR ble definert som prosentandelen av deltakerne som hadde en CR (forsvinning av alle mållesjoner), PR (minst 30 % reduksjon i summen av diametre av mållesjoner) eller SD (verken tilstrekkelig krymping til å kvalifisere for PR eller tilstrekkelig økning for å kvalifisere for progressiv sykdom [PD: minst en 20 % økning i summen av diametre av mållesjoner og en absolutt økning på minst 5 mm.
Utseendet til en eller flere nye lesjoner ble også ansett som PD]).
Prosentandelen av deltakerne som opplevde en bekreftet CR, PR eller SD i henhold til RECIST 1.1, vurdert av IRC, ble rapportert som DCR for hver NSCLC-dosearm (del C pluss F).
|
Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
|
DOR I henhold til RECIST 1.1 som vurdert av IRC i NSCLC-deltakere (Parts C Plus F)
Tidsramme: Fra tidspunktet for første dokumenterte bevis på CR eller PR til midlertidige databasens skjæringsdato 18. september 2015 (opptil ca. 53 måneder)
|
For deltakere som viste en bekreftet CR (forsvinning av alle mållesjoner) eller PR (minst 30 % reduksjon i summen av diametre av mållesjoner) per RECIST 1.1, ble DOR definert som tiden fra første dokumenterte bevis på en CR eller PR til PD eller død.
DOR for deltakere som ikke hadde utviklet seg eller døde på analysetidspunktet ble sensurert på datoen for deres siste tumorvurdering.
Per RECIST 1.1 ble PD definert som en økning på minst 20 % i summen av diametre av mållesjoner.
I tillegg til den relative økningen på 20 %, skal summen også ha vist en absolutt økning på minst 5 mm.
Utseendet til en eller flere nye lesjoner ble også ansett som PD.
DOR-vurderinger var basert på IRC med bekreftelse.
DOR i henhold til RECIST 1.1 for alle deltakere som opplevde en bekreftet CR eller PR ble rapportert for hver NSCLC-dosearm (del C pluss F).
|
Fra tidspunktet for første dokumenterte bevis på CR eller PR til midlertidige databasens skjæringsdato 18. september 2015 (opptil ca. 53 måneder)
|
|
PFS I henhold til RECIST 1.1 som vurdert av IRC i NSCLC-deltakere (Parts C Plus F)
Tidsramme: Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
PFS ble definert som tiden fra randomisering til første dokumenterte PD eller død på grunn av en hvilken som helst årsak, avhengig av hva som inntraff først.
Per RECIST 1.1 ble PD definert som ≥20 % økning i summen av diametre av mållesjoner.
I tillegg til den relative økningen på 20 %, skal summen også ha vist en absolutt økning på ≥5 mm.
Utseendet til en eller flere nye lesjoner ble også ansett som PD.
PFS i henhold til RECIST 1.1 som vurdert av IRC ble rapportert for hver NSCLC-dosearm (del C pluss F).
|
Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
|
OS i NSCLC-deltakere (deler C pluss F)
Tidsramme: Opptil ca. 91 måneder (gjennom sluttdatoen for den endelige databasen 05. nov. 2018)
|
OS ble definert som tiden fra randomisering til død på grunn av en hvilken som helst årsak.
Deltakere uten dokumentert død på tidspunktet for den endelige analysen skulle sensureres på datoen for siste oppfølging.
OS ble rapportert for hver NSCLC-dosearm (del C pluss F).
|
Opptil ca. 91 måneder (gjennom sluttdatoen for den endelige databasen 05. nov. 2018)
|
|
DCR I henhold til irRC som vurdert av etterforsker i NSCLC-deltakere (Parts C Plus F)
Tidsramme: Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
DCR i henhold til irRC ble definert som prosentandelen av deltakerne som hadde en irCR (fullstendig forsvinning av alle tumorlesjoner enten målbare eller ikke, og ingen nye lesjoner), irPR (reduksjon i SPD på ≥50 % ved en fortløpende vurdering ≥4 uker etter første dokumentasjon), eller SD (verken tilstrekkelig krymping til å kvalifisere for irPR eller tilstrekkelig økning til å kvalifisere for PD [minst en 25 % økning i SPD i forhold til nadir (minimum registrert tumorbyrde) med bekreftelse ved en gjentatt, fortløpende vurdering ikke mindre enn 4 uker fra dataene først ble dokumentert]).
Prosentandelen av deltakerne som opplevde en bekreftet CR, PR eller SD i henhold til irRC, vurdert av etterforskeren, ble rapportert som DCR for hver NSCLC-dosearm (del C pluss F).
|
Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
|
DOR I henhold til irRC som vurdert av etterforsker i NSCLC-deltakere (Parts C Plus F)
Tidsramme: Fra tidspunktet for første dokumenterte bevis på iCR eller iPR til midlertidige databasens skjæringsdato 18. september 2015 (opptil ca. 53 måneder)
|
For deltakere som viste en bekreftet irCR (fullstendig forsvinning av alle tumorlesjoner enten de er målbare eller ikke, og ingen nye lesjoner) eller irPR (reduksjon i SPD på ≥50 % ved en fortløpende vurdering ≥4 uker etter første dokumentasjon) i henhold til irRC, DOR ble definert som tiden fra første dokumenterte bevis på en irCR eller irPR til PD eller død.
DOR for deltakere som ikke hadde utviklet seg eller døde på analysetidspunktet ble sensurert på datoen for deres siste tumorvurdering.
I følge irRC ble PD definert som minst 25 % økning i SPD i forhold til nadir (minimum registrert tumorbyrde) med bekreftelse ved en gjentatt, påfølgende vurdering ikke mindre enn 4 uker fra dataene ble først dokumentert.
DOR i henhold til irRC som vurdert av etterforskeren for alle deltakere som opplevde en bekreftet irCR eller irPR ble rapportert for hver NSCLC-dosearm (del C pluss F).
|
Fra tidspunktet for første dokumenterte bevis på iCR eller iPR til midlertidige databasens skjæringsdato 18. september 2015 (opptil ca. 53 måneder)
|
|
PFS I følge irRC som vurdert av etterforsker i NSCLC-deltakere (Del C Pluss F)
Tidsramme: Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
PFS ble definert som tiden fra randomisering til første dokumenterte PD eller død på grunn av en hvilken som helst årsak, avhengig av hva som inntraff først.
I følge irRC ble PD definert som minst 25 % økning i SPD i forhold til nadir (minimum registrert tumorbyrde) med bekreftelse ved en gjentatt, påfølgende vurdering ikke mindre enn 4 uker fra dataene ble først dokumentert.
PFS i henhold til irRC som vurdert av etterforskeren ble rapportert for hver NSCLC-dosearm (del C pluss F).
|
Opptil ca. 53 måneder (gjennom midlertidig skjæringsdato for databasen 18. september 2015)
|
Samarbeidspartnere og etterforskere
Sponsor
Publikasjoner og nyttige lenker
Generelle publikasjoner
- Cristescu R, Aurora-Garg D, Albright A, Xu L, Liu XQ, Loboda A, Lang L, Jin F, Rubin EH, Snyder A, Lunceford J. Tumor mutational burden predicts the efficacy of pembrolizumab monotherapy: a pan-tumor retrospective analysis of participants with advanced solid tumors. J Immunother Cancer. 2022 Jan;10(1). pii: e003091. doi: 10.1136/jitc-2021-003091.
- Robert C, Ribas A, Wolchok JD, Hodi FS, Hamid O, Kefford R, Weber JS, Joshua AM, Hwu WJ, Gangadhar TC, Patnaik A, Dronca R, Zarour H, Joseph RW, Boasberg P, Chmielowski B, Mateus C, Postow MA, Gergich K, Elassaiss-Schaap J, Li XN, Iannone R, Ebbinghaus SW, Kang SP, Daud A. Anti-programmed-death-receptor-1 treatment with pembrolizumab in ipilimumab-refractory advanced melanoma: a randomised dose-comparison cohort of a phase 1 trial. Lancet. 2014 Sep 20;384(9948):1109-17. doi: 10.1016/S0140-6736(14)60958-2. Epub 2014 Jul 15.
- Patnaik A, Kang SP, Rasco D, Papadopoulos KP, Elassaiss-Schaap J, Beeram M, Drengler R, Chen C, Smith L, Espino G, Gergich K, Delgado L, Daud A, Lindia JA, Li XN, Pierce RH, Yearley JH, Wu D, Laterza O, Lehnert M, Iannone R, Tolcher AW. Phase I Study of Pembrolizumab (MK-3475; Anti-PD-1 Monoclonal Antibody) in Patients with Advanced Solid Tumors. Clin Cancer Res. 2015 Oct 1;21(19):4286-93. doi: 10.1158/1078-0432.CCR-14-2607. Epub 2015 May 14.
- Chatterjee M, Turner DC, Felip E, Lena H, Cappuzzo F, Horn L, Garon EB, Hui R, Arkenau HT, Gubens MA, Hellmann MD, Dong D, Li C, Mayawala K, Freshwater T, Ahamadi M, Stone J, Lubiniecki GM, Zhang J, Im E, De Alwis DP, Kondic AG, Flotten O. Systematic evaluation of pembrolizumab dosing in patients with advanced non-small-cell lung cancer. Ann Oncol. 2016 Jul;27(7):1291-8. doi: 10.1093/annonc/mdw174. Epub 2016 Apr 26.
- Hamid O, Robert C, Daud A, Carlino MS, Mitchell TC, Hersey P, Schachter J, Long GV, Hodi FS, Wolchok JD, Arance A, Grob JJ, Joshua AM, Weber JS, Mortier L, Jensen E, Diede SJ, Moreno BH, Ribas A. Long-term outcomes in patients with advanced melanoma who had initial stable disease with pembrolizumab in KEYNOTE-001 and KEYNOTE-006. Eur J Cancer. 2021 Nov;157:391-402. doi: 10.1016/j.ejca.2021.08.013. Epub 2021 Sep 25.
- Robert C, Hwu WJ, Hamid O, Ribas A, Weber JS, Daud AI, Hodi FS, Wolchok JD, Mitchell TC, Hersey P, Dronca R, Joseph RW, Boutros C, Min L, Long GV, Schachter J, Puzanov I, Dummer R, Lin J, Ibrahim N, Diede SJ, Carlino MS, Joshua AM. Long-term safety of pembrolizumab monotherapy and relationship with clinical outcome: A landmark analysis in patients with advanced melanoma. Eur J Cancer. 2021 Feb;144:182-191. doi: 10.1016/j.ejca.2020.11.010. Epub 2020 Dec 24.
- Lala M, Li TR, de Alwis DP, Sinha V, Mayawala K, Yamamoto N, Siu LL, Chartash E, Aboshady H, Jain L. A six-weekly dosing schedule for pembrolizumab in patients with cancer based on evaluation using modelling and simulation. Eur J Cancer. 2020 May;131:68-75. doi: 10.1016/j.ejca.2020.02.016. Epub 2020 Apr 15. Erratum In: Eur J Cancer. 2021 Feb;144:400.
- van Vugt MJH, Stone JA, De Greef RHJMM, Snyder ES, Lipka L, Turner DC, Chain A, Lala M, Li M, Robey SH, Kondic AG, De Alwis D, Mayawala K, Jain L, Freshwater T. Immunogenicity of pembrolizumab in patients with advanced tumors. J Immunother Cancer. 2019 Aug 8;7(1):212. doi: 10.1186/s40425-019-0663-4.
- Garon EB, Hellmann MD, Rizvi NA, Carcereny E, Leighl NB, Ahn MJ, Eder JP, Balmanoukian AS, Aggarwal C, Horn L, Patnaik A, Gubens M, Ramalingam SS, Felip E, Goldman JW, Scalzo C, Jensen E, Kush DA, Hui R. Five-Year Overall Survival for Patients With Advanced Non-Small-Cell Lung Cancer Treated With Pembrolizumab: Results From the Phase I KEYNOTE-001 Study. J Clin Oncol. 2019 Oct 1;37(28):2518-2527. doi: 10.1200/JCO.19.00934. Epub 2019 Jun 2.
- Leighl NB, Hellmann MD, Hui R, Carcereny E, Felip E, Ahn MJ, Eder JP, Balmanoukian AS, Aggarwal C, Horn L, Patnaik A, Gubens M, Ramalingam SS, Lubiniecki GM, Zhang J, Piperdi B, Garon EB. Pembrolizumab in patients with advanced non-small-cell lung cancer (KEYNOTE-001): 3-year results from an open-label, phase 1 study. Lancet Respir Med. 2019 Apr;7(4):347-357. doi: 10.1016/S2213-2600(18)30500-9. Epub 2019 Mar 12.
- Wang M, Chen C, Jemielita T, Anderson J, Li XN, Hu C, Kang SP, Ibrahim N, Ebbinghaus S. Are tumor size changes predictive of survival for checkpoint blockade based immunotherapy in metastatic melanoma? J Immunother Cancer. 2019 Feb 8;7(1):39. doi: 10.1186/s40425-019-0513-4.
- Hamid O, Robert C, Daud A, Hodi FS, Hwu WJ, Kefford R, Wolchok JD, Hersey P, Joseph R, Weber JS, Dronca R, Mitchell TC, Patnaik A, Zarour HM, Joshua AM, Zhao Q, Jensen E, Ahsan S, Ibrahim N, Ribas A. Five-year survival outcomes for patients with advanced melanoma treated with pembrolizumab in KEYNOTE-001. Ann Oncol. 2019 Apr 1;30(4):582-588. doi: 10.1093/annonc/mdz011.
- Hamid O, Robert C, Ribas A, Hodi FS, Walpole E, Daud A, Arance AS, Brown E, Hoeller C, Mortier L, Schachter J, Long J, Ebbinghaus S, Ibrahim N, Butler M. Antitumour activity of pembrolizumab in advanced mucosal melanoma: a post-hoc analysis of KEYNOTE-001, 002, 006. Br J Cancer. 2018 Sep;119(6):670-674. doi: 10.1038/s41416-018-0207-6. Epub 2018 Sep 11.
- Joseph RW, Elassaiss-Schaap J, Kefford R, Hwu WJ, Wolchok JD, Joshua AM, Ribas A, Hodi FS, Hamid O, Robert C, Daud A, Dronca R, Hersey P, Weber JS, Patnaik A, de Alwis DP, Perrone A, Zhang J, Kang SP, Ebbinghaus S, Anderson KM, Gangadhar TC. Baseline Tumor Size Is an Independent Prognostic Factor for Overall Survival in Patients with Melanoma Treated with Pembrolizumab. Clin Cancer Res. 2018 Oct 15;24(20):4960-4967. doi: 10.1158/1078-0432.CCR-17-2386. Epub 2018 Apr 23. Erratum In: Clin Cancer Res. 2018 Dec 1;24(23):6098.
- Brogden KA, Parashar D, Hallier AR, Braun T, Qian F, Rizvi NA, Bossler AD, Milhem MM, Chan TA, Abbasi T, Vali S. Genomics of NSCLC patients both affirm PD-L1 expression and predict their clinical responses to anti-PD-1 immunotherapy. BMC Cancer. 2018 Feb 27;18(1):225. doi: 10.1186/s12885-018-4134-y. Erratum In: BMC Cancer. 2018 Apr 12;18(1):413.
- Robert C, Ribas A, Hamid O, Daud A, Wolchok JD, Joshua AM, Hwu WJ, Weber JS, Gangadhar TC, Joseph RW, Dronca R, Patnaik A, Zarour H, Kefford R, Hersey P, Zhang J, Anderson J, Diede SJ, Ebbinghaus S, Hodi FS. Durable Complete Response After Discontinuation of Pembrolizumab in Patients With Metastatic Melanoma. J Clin Oncol. 2018 Jun 10;36(17):1668-1674. doi: 10.1200/JCO.2017.75.6270. Epub 2017 Dec 28.
- Shaverdian N, Lisberg AE, Bornazyan K, Veruttipong D, Goldman JW, Formenti SC, Garon EB, Lee P. Previous radiotherapy and the clinical activity and toxicity of pembrolizumab in the treatment of non-small-cell lung cancer: a secondary analysis of the KEYNOTE-001 phase 1 trial. Lancet Oncol. 2017 Jul;18(7):895-903. doi: 10.1016/S1470-2045(17)30380-7. Epub 2017 May 24. Erratum In: Lancet Oncol. 2017 Jul;18(7):e371.
- Hui R, Garon EB, Goldman JW, Leighl NB, Hellmann MD, Patnaik A, Gandhi L, Eder JP, Ahn MJ, Horn L, Felip E, Carcereny E, Rangwala R, Lubiniecki GM, Zhang J, Emancipator K, Roach C, Rizvi NA. Pembrolizumab as first-line therapy for patients with PD-L1-positive advanced non-small cell lung cancer: a phase 1 trial. Ann Oncol. 2017 Apr 1;28(4):874-881. doi: 10.1093/annonc/mdx008.
- Daud AI, Wolchok JD, Robert C, Hwu WJ, Weber JS, Ribas A, Hodi FS, Joshua AM, Kefford R, Hersey P, Joseph R, Gangadhar TC, Dronca R, Patnaik A, Zarour H, Roach C, Toland G, Lunceford JK, Li XN, Emancipator K, Dolled-Filhart M, Kang SP, Ebbinghaus S, Hamid O. Programmed Death-Ligand 1 Expression and Response to the Anti-Programmed Death 1 Antibody Pembrolizumab in Melanoma. J Clin Oncol. 2016 Dec;34(34):4102-4109. doi: 10.1200/JCO.2016.67.2477. Epub 2016 Oct 31.
- Ribas A, Hamid O, Daud A, Hodi FS, Wolchok JD, Kefford R, Joshua AM, Patnaik A, Hwu WJ, Weber JS, Gangadhar TC, Hersey P, Dronca R, Joseph RW, Zarour H, Chmielowski B, Lawrence DP, Algazi A, Rizvi NA, Hoffner B, Mateus C, Gergich K, Lindia JA, Giannotti M, Li XN, Ebbinghaus S, Kang SP, Robert C. Association of Pembrolizumab With Tumor Response and Survival Among Patients With Advanced Melanoma. JAMA. 2016 Apr 19;315(15):1600-9. doi: 10.1001/jama.2016.4059. Erratum In: JAMA. 2016 Jun 14;315(22):2472.
- Hodi FS, Hwu WJ, Kefford R, Weber JS, Daud A, Hamid O, Patnaik A, Ribas A, Robert C, Gangadhar TC, Joshua AM, Hersey P, Dronca R, Joseph R, Hille D, Xue D, Li XN, Kang SP, Ebbinghaus S, Perrone A, Wolchok JD. Evaluation of Immune-Related Response Criteria and RECIST v1.1 in Patients With Advanced Melanoma Treated With Pembrolizumab. J Clin Oncol. 2016 May 1;34(13):1510-7. doi: 10.1200/JCO.2015.64.0391. Epub 2016 Mar 7.
- Garon EB, Rizvi NA, Hui R, Leighl N, Balmanoukian AS, Eder JP, Patnaik A, Aggarwal C, Gubens M, Horn L, Carcereny E, Ahn MJ, Felip E, Lee JS, Hellmann MD, Hamid O, Goldman JW, Soria JC, Dolled-Filhart M, Rutledge RZ, Zhang J, Lunceford JK, Rangwala R, Lubiniecki GM, Roach C, Emancipator K, Gandhi L; KEYNOTE-001 Investigators. Pembrolizumab for the treatment of non-small-cell lung cancer. N Engl J Med. 2015 May 21;372(21):2018-28. doi: 10.1056/NEJMoa1501824. Epub 2015 Apr 19.
- Hamid O, Robert C, Daud A, Hodi FS, Hwu WJ, Kefford R, Wolchok JD, Hersey P, Joseph RW, Weber JS, Dronca R, Gangadhar TC, Patnaik A, Zarour H, Joshua AM, Gergich K, Elassaiss-Schaap J, Algazi A, Mateus C, Boasberg P, Tumeh PC, Chmielowski B, Ebbinghaus SW, Li XN, Kang SP, Ribas A. Safety and tumor responses with lambrolizumab (anti-PD-1) in melanoma. N Engl J Med. 2013 Jul 11;369(2):134-44. doi: 10.1056/NEJMoa1305133. Epub 2013 Jun 2. Erratum In: N Engl J Med. 2018 Nov 29;379(22):2185.
Studierekorddatoer
Studer hoveddatoer
Studiestart (Faktiske)
Primær fullføring (Faktiske)
Studiet fullført (Faktiske)
Datoer for studieregistrering
Først innsendt
Først innsendt som oppfylte QC-kriteriene
Først lagt ut (Anslag)
Oppdateringer av studieposter
Sist oppdatering lagt ut (Faktiske)
Siste oppdatering sendt inn som oppfylte QC-kriteriene
Sist bekreftet
Mer informasjon
Begreper knyttet til denne studien
Nøkkelord
Ytterligere relevante MeSH-vilkår
- Sykdommer i luftveiene
- Neoplasmer etter histologisk type
- Neoplasmer
- Lungesykdommer
- Neoplasmer etter nettsted
- Neoplasmer, kjertel og epitel
- Neoplasmer i luftveiene
- Thoracale neoplasmer
- Karsinom, bronkogent
- Bronkiale neoplasmer
- Nevroektodermale svulster
- Neoplasmer, kjønnsceller og embryonale
- Neoplasmer, nervevev
- Nevroendokrine svulster
- Nevi og melanomer
- Lungeneoplasmer
- Karsinom, ikke-småcellet lunge
- Karsinom
- Melanom
- Antineoplastiske midler
- Antineoplastiske midler, immunologiske
- Pembrolizumab
Andre studie-ID-numre
- P07990 (Annen identifikator: Merck)
- MK-3475-001 (Annen identifikator: Merck Protocol Number)
- 2011-002371-42 (EudraCT-nummer)
- KEYNOTE-001 (Annen identifikator: Merck)
Plan for individuelle deltakerdata (IPD)
Planlegger du å dele individuelle deltakerdata (IPD)?
IPD-planbeskrivelse
Legemiddel- og utstyrsinformasjon, studiedokumenter
Studerer et amerikansk FDA-regulert medikamentprodukt
Studerer et amerikansk FDA-regulert enhetsprodukt
Denne informasjonen ble hentet direkte fra nettstedet clinicaltrials.gov uten noen endringer. Hvis du har noen forespørsler om å endre, fjerne eller oppdatere studiedetaljene dine, vennligst kontakt register@clinicaltrials.gov. Så snart en endring er implementert på clinicaltrials.gov, vil denne også bli oppdatert automatisk på nettstedet vårt. .