- ICH GCP
- Registr klinických studií v USA
- Klinická studie NCT05114746
Studie 177Lu-PSMA-617 u metastatické kastračně rezistentní rakoviny prostaty v Japonsku
Prospektivní, otevřená, multicentrická, jednoramenná, 2.
Přehled studie
Postavení
Podmínky
Detailní popis
Tato studie je otevřená, multicentrická, jednoramenná studie fáze II k hodnocení účinnosti, snášenlivosti, bezpečnosti, PK a dozimetrie 177Lu-PSMA-617 u účastníků s progresivním PSMA-pozitivním mCRPC v Japonsku. Kromě toho se v této studii také hodnotí bezpečnost, PK a dozimetrie 68Ga-PSMA-11 (zobrazovací činidlo PSMA).
Tato studie se skládá ze dvou populací:
Posttaxanová populace:
Posttaxanová populace bude zahrnovat muže s PSMA-pozitivním mCRPC, kteří dostali alespoň jednu ARDT (například enzalutamid, abirateron atd.) a byli dříve léčeni alespoň jedním, ale ne více než dvěma režimy taxanu. Účastníci léčení pouze 1 předchozím taxanovým režimem jsou způsobilí, pokud lékař účastníka považuje účastníky za nevhodné pro příjem druhého taxanového režimu.
- Pretaxanová populace; Populace pretaxanů bude zahrnovat muže s PSMA-pozitivním mCRPC, kteří byli dříve léčeni jednou ARDT jako poslední léčbou a nebyli vystaveni režimu obsahujícímu taxan v podmínkách CRPC nebo HSPC a u kterých se považuje za vhodné odložit podávání taxanu chemoterapie na bázi.
Toto je 3dílná studie: Část 1 (část bezpečnostního záběhu), část 2 (část po taxanu) a část 3 (část před taxanem).
- Část 1 (část bezpečnostního záběhu) potvrdí snášenlivost a bezpečnost doporučeného režimu, jednou za 6 týdnů, 7,4 GBq 177Lu-PSMA-617. Budou zapsáni minimálně 3 účastníci jako účastníci s hodnocením snášenlivosti 177Lu-PSMA-617. Dozimetrie a PK hodnocení 177Lu-PSMA-617 jsou pro účastníky zapsané v této části povinné.
- Část 2 (část po taxanu) vyhodnotí účinnost, bezpečnost, PK a dozimetrii 177Lu-PSMA-617 plus BSC/BSoC, stejně jako bezpečnost, PK a dozimetrii 68Ga-PSMA-11 u účastníků po taxanu s PSMA-pozitivní mCRPC.
- Část 3 (předtaxanová část) bude hodnotit účinnost, bezpečnost, PK a dozimetrii 177Lu-PSMA-617, stejně jako bezpečnost, PK a dozimetrii 68Ga-PSMA-11 u účastníků dosud neléčených taxany s PSMA-pozitivním mCRPC
Pro screening je plánováno celkem cca 35 účastníků a do léčebné části (část 1, část 2 a část 3) bude zapsáno celkem 28 účastníků.
Tato studie se bude skládat ze 3 období: období screeningu, období léčby a dlouhodobé sledování.
Typ studie
Zápis (Aktuální)
Fáze
- Fáze 2
Kontakty a umístění
Studijní místa
-
-
-
Chiba, Japonsko, 260-8717
- Novartis Investigative Site
-
Fukushima, Japonsko, 9601295
- Novartis Investigative Site
-
Ishikawa, Japonsko, 9208641
- Novartis Investigative Site
-
Kyoto, Japonsko, 6068507
- Novartis Investigative Site
-
-
Chiba
-
Kashiwa, Chiba, Japonsko, 277-8577
- Novartis Investigative Site
-
-
Hokkaido
-
Sapporo, Hokkaido, Japonsko, 060-8648
- Novartis Investigative Site
-
-
Hyōgo
-
Kobe, Hyōgo, Japonsko, 6500047
- Novartis Investigative Site
-
-
Kanagawa
-
Yokohama, Kanagawa, Japonsko, 236-0004
- Novartis Investigative Site
-
-
Kritéria účasti
Kritéria způsobilosti
Věk způsobilý ke studiu
Přijímá zdravé dobrovolníky
Popis
Klíčová kritéria pro zařazení:
Stav výkonu ECOG:
- Pouze posttaxanová populace: 0 až 2.
- Pouze pretaxanová populace: 0 až 1.
- Účastníci musí mít předchozí histologické, patologické a/nebo cytologické potvrzení rakoviny prostaty.
- Účastníci musí mít pozitivní 68Ga-PSMA-11 PET/CT sken, jak určí centrální čtečka sponzora, před zařazením do období léčby 177Lu-PSMA-617.
- Účastníci musí mít kastrovanou hladinu testosteronu v séru/plazmě (<50 ng/dl nebo <1,7 nmol/l).
- Pouze posttaxanová populace: Účastníci musí podstoupit alespoň jednu ARDT (například enzalutamid, abirateron, apalutamid nebo darolutamid atd.) buď s hormonálně senzitivním/rezistentním na kastraci, nebo s nemetastatickým/metastatickým karcinomem prostaty.
Pouze pretaxanová populace: Účastníci musí mít progresi pouze jednou předchozí ARDT druhé generace (abirateron, enzalutamid, darolutamid nebo apalutamid) a být kandidátem na změnu ARDT podle posouzení ošetřujícího lékaře.
- léčba inhibitory androgenního receptoru první generace (např. bicalutamid) je povolen, ale není považován za předchozí léčbu ARDT
- ARDT druhé generace musí být nejnovější přijatou terapií.
Pouze posttaxanová populace: Účastníci museli být dříve léčeni alespoň 1, ale ne více než 2 předchozími taxanovými režimy. Taxanový režim je definován jako minimální expozice 2 cyklům taxanu. Pokud účastník obdržel pouze 1 taxanový režim, je účastník způsobilý, pokud:
A. Lékař účastníka považuje účastníka za nevhodného pro příjem druhého taxanového režimu (např. křehkost hodnocená hodnocením geriatrického nebo zdravotního stavu nebo intolerance atd.).
Účastníci musí mít progresivní mCRPC. Zdokumentovaný progresivní mCRPC bude založen alespoň na jednom z následujících kritérií:
- Progrese PSA v séru definovaná jako 2 po sobě jdoucí zvýšení PSA oproti předchozí referenční hodnotě měřené alespoň 1 týden předtím. 1,0 ng/ml je minimální počáteční hodnota, pokud je potvrzený vzestup PSA jedinou známkou progrese.
- Progrese měkkých tkání definovaná jako zvýšení >= 20 % součtu průměru (SOD) (krátká osa pro nodální léze a dlouhá osa pro neuzlinové léze) všech cílových lézí na základě nejmenší SOD od zahájení léčby nebo výskyt jedné nebo více nových lézí.
- Progrese onemocnění kostí: dvě nové léze; pouze pozitivita na kostním skenu definuje metastatické onemocnění kosti (kritéria PCWG3, Scher et al 2016).
- Účastníci musí mít alespoň jednu měřitelnou lézi na RECIST v1.1 modifikovaný PCWG3 na CT nebo MRI.
Klíčová kritéria vyloučení:
- Předchozí léčba kterýmkoli z následujících léků do 6 měsíců od zařazení do studie: Stroncium-89, Samarium-153, Rhenium-186, Rhenium-188, Radium-223, ozařování hemitěl. Předchozí terapie cílená na PSMA není povolena.
- Posttaxanová populace: Jakákoli systémová protinádorová léčba (např. chemoterapie, imunoterapie nebo biologická terapie [včetně monoklonálních protilátek], ARDT není zahrnuta) do 28 dnů přede dnem zařazení.
- Pretaxanová populace: Předchozí léčba inhibitorem PARP, cytotoxická chemoterapie pro kastračně rezistentní nebo kastračně senzitivní karcinom prostaty (např. taxany, platina, estramustin, vinkristin, methotrexát atd.), imunoterapie nebo biologická terapie [včetně monoklonálních protilátek]) [Poznámka : Expozice taxanu (maximálně 6 cyklů) v adjuvantní nebo neoadjuvantní léčbě je povolena, pokud od dokončení této adjuvantní nebo neoadjuvantní terapie uplynulo 12 měsíců]
- Známá přecitlivělost na složky 177Lu-PSMA-617, 68Ga-PSMA-11 nebo pomocné látky nebo na léky podobných tříd.
- Souběžná cytotoxická chemoterapie, imunoterapie, radioligandová terapie, PARP inhibitory, biologické, AKT inhibitory nebo experimentální terapie.
- Účastníci s anamnézou metastáz do CNS musí být léčeni (chirurgický zákrok, radioterapie, gama nůž) a musí být neurologicky stabilní, asymptomatičtí a nesmí dostávat kortikosteroidy pro účely zachování neurologické integrity.
- Symptomatická komprese míchy nebo klinické nebo radiologické nálezy svědčící o hrozící kompresi míchy.
Studijní plán
Jak je studie koncipována?
Detaily designu
- Primární účel: Léčba
- Přidělení: N/A
- Intervenční model: Přiřazení jedné skupiny
- Maskování: Žádné (otevřený štítek)
Zbraně a zásahy
Skupina účastníků / Arm |
Intervence / Léčba |
|---|---|
|
Experimentální: 177Lu-PSMA-617
Pozitivita PSMA bude potvrzena PET/CT skenem po podání 68Ga-PSMA-11.
Všichni způsobilí účastníci dostanou doporučenou dávku 177Lu-PSMA-617 intravenózní injekcí každých 6 týdnů (+/- 1 týden) po maximálně 6 cyklů.
|
Nejlepší podpůrná/nejlepší standard péče, jak je definováno místním vyšetřovatelem (pouze posttaxanová populace)
podáno intravenózně v dávce 7,4 GBQ (+/- 10%).
7,4 GBQ dávka odpovídá 200 MCI nebo 7400 MBQ.
68GA-PSMA-11 je vyráběno radioaktivem prekurzoru PSMA-11 s 68GA přímo na místech klinických hodnocení bezprostředně před podáváním účastníků.
68GA použitá pro radioaktiv bude eluován z generátoru 68GE/68GA.
68GA -PSMA -11 bude připraven jako sterilní roztok a podáván intravenózně v dávce 111 - 259 MBQ (3 - 7 MCI).
|
Co je měření studie?
Primární výstupní opatření
Měření výsledku |
Popis opatření |
Časové okno |
|---|---|---|
|
Část 1 (část bezpečnostního záběhu): Toxicita omezující dávku (DLT) během 1 cyklu (6 týdnů)
Časové okno: Cyklus 2 Den 1 (den 42)
|
Toxicita limitující dávku (DLT) je definována jako jakákoli toxicita, kterou nelze připsat zkoumanému onemocnění nebo procesům souvisejícím s onemocněním, časové okno pro období hodnocení DLT je cyklus 1.
Aby mohl být považován za DLT, musí se vztahovat k 177Lu-PSMA-617 a zároveň splňovat jedno z kritérií podle Společných terminologických kritérií NCI pro nežádoucí účinky (CTCAE) verze 5.0.
|
Cyklus 2 Den 1 (den 42)
|
|
Část 2 (část po taxanu) a část 3 (část před taxanem): Celková míra odezvy (ORR) na základě místního posouzení
Časové okno: Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data radiografické progrese nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno až 2 roky
|
Celková míra odezvy (ORR) je definována jako podíl účastníků s nejlepší celkovou odezvou (BOR) nebo úplnou odezvou (CR) nebo částečnou odezvou (PR) podle PCWG3 modifikovaného RECIST 1.1.
|
Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data radiografické progrese nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno až 2 roky
|
Sekundární výstupní opatření
Měření výsledku |
Popis opatření |
Časové okno |
|---|---|---|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Celkové přežití (OS)
Časové okno: Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data úmrtí z jakékoli příčiny, hodnoceno do 2 let
|
Celkové přežití (OS) je definováno jako doba (v měsících) od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data úmrtí z jakékoli příčiny.
Pokud není známo, že účastník zemřel, bude OS cenzurován nejpozději k datu, kdy bylo známo, že účastník žije (v den uzávěrky nebo před ní).
|
Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data úmrtí z jakékoli příčiny, hodnoceno do 2 let
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Radiografické přežití bez progrese (rPFS) na základě místního posouzení
Časové okno: Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data radiografické progrese nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno až 2 roky
|
Přežití bez rentgenové progrese (rPFS) je definováno jako doba (v měsících) od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data radiografické progrese, jak je uvedeno v pokynech PCWG3, nebo úmrtí z jakékoli příčiny.
Bude použito místní radiografické zobrazení.
V případě, že existují účastníci bez měřitelné léze ve výchozím stavu na základě lokálního přehledu podle RECIST v1.1 modifikovaného PCWG3 v primárním analytickém souboru, bude rPFS hodnocena pro účastníky s měřitelným onemocněním a také pro účastníky bez ohledu na existující měřitelné onemocnění.
|
Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data radiografické progrese nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno až 2 roky
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Celková míra odezvy (ORR) na základě centrálního přezkoumání
Časové okno: Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data radiografické progrese nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno až 2 roky
|
Celková míra odpovědi (ORR) je definována jako podíl účastníků s nejlepší celkovou odpovědí (BOR) z úplné odpovědi (CR) nebo částečné odpovědi (PR), podle centrálního přehledu a podle RECIST v1.1 modifikovaného PCWG3.
ORR bude hodnocena u účastníků, kteří mají vyhodnotitelné onemocnění pouze na základě PCWG3-modifikovaných RECIST na začátku.
|
Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data radiografické progrese nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno až 2 roky
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Míra kontroly onemocnění (DCR) podle centrálního a místního hodnocení
Časové okno: Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data radiografické progrese nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno až 2 roky
|
Míra kontroly onemocnění (DCR) je definována jako podíl účastníků s nejlepší celkovou odpovědí (BOR) s kompletní odpovědí (CR), částečnou odpovědí (PR) nebo stabilním onemocněním (SD), podle centrálního a lokálního přehledu a podle PCWG3- upravený RECIST v1.1.
DCR bude hodnocena u účastníků, kteří mají vyhodnotitelné onemocnění podle PCWG3-modifikovaných RECIST na začátku.
|
Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data radiografické progrese nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno až 2 roky
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Doba trvání odezvy (DOR) na základě místního zobrazování
Časové okno: Od data první zdokumentované odpovědi (CR nebo PR) do data první zdokumentované progrese nebo úmrtí z jakékoli příčiny, hodnoceno do 2 let
|
Doba trvání odpovědi (DOR) je definována jako doba (v měsících) od data první dokumentované odpovědi (CR nebo PR) do data první dokumentované progrese podle PCWG3-modifikovaného RECIST v1.1 nebo úmrtí z jakékoli příčiny , mezi účastníky s potvrzenou odpovědí.
Bude použito hodnocení místního zobrazení.
DOR bude hodnocen u účastníků, kteří mají vyhodnotitelné onemocnění pouze podle PCWG3-modifikovaných RECIST v1.1 na začátku.
|
Od data první zdokumentované odpovědi (CR nebo PR) do data první zdokumentované progrese nebo úmrtí z jakékoli příčiny, hodnoceno do 2 let
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Čas do první symptomatické kostní příhody (SSE) 177Lu-PSMA-617
Časové okno: Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data SSE nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno do 2 let
|
Čas do první symptomatické kostní příhody (SSE) je definován jako čas (v měsících) od prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data SSE nebo úmrtí z jakékoli příčiny.
Datum SSE je datum první nové symptomatické patologické zlomeniny kosti, komprese míchy, ortopedického chirurgického zákroku souvisejícího s nádorem, požadavku na radiační terapii ke zmírnění bolesti kostí nebo úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve.
Datum SSE pro tento koncový bod se shromažďuje až do konce návštěvy léčby.
|
Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data SSE nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno do 2 let
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Přežití bez progrese (PFS)
Časové okno: Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data progrese nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno do 2 let
|
Přežití bez progrese (PFS) (radiografické/klinické/PSA) je definováno jako doba (v měsících) od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data radiografického, klinického nebo PSA přežití bez progrese nebo úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve.
Bude použito místní radiografické zobrazení.
V případě, že existují účastníci bez měřitelné léze ve výchozím stavu na základě lokálního přehledu podle PCWG3-modifikovaného RECIST v1.1 v primárním analytickém souboru, PFS bude posouzeno u účastníků s měřitelným onemocněním a také u účastníků bez ohledu na existující měřitelné onemocnění.
|
Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data progrese nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno do 2 let
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Změna od základní úrovně v evropské kvalitě života (EuroQol) - 5 škála 5 domén (EQ-5D-5L)
Časové okno: Od základního stavu do konce návštěvy léčby, v průměru 13 měsíců
|
EQ-5D-5L je standardizovaný dotazník vyplněný účastníkem, který měří kvalitu života související se zdravím a převádí toto skóre do hodnoty indexu nebo skóre užitečnosti.
EQ-5D-5L se skládá ze dvou komponent: profilu zdravotního stavu a volitelné vizuální analogové stupnice (VAS).
Profil zdravotního stavu EQ-5D se skládá z 5 dimenzí: mobilita, sebeobsluha, obvyklé aktivity, bolest/nepohodlí a úzkost/deprese.
Každá dimenze má 5 úrovní: 1= žádné problémy, 2= mírné problémy, 3= střední problémy, 4= vážné problémy a 5= extrémní problémy.
Vyšší skóre indikovalo větší úrovně problémů v každé z pěti dimenzí.
|
Od základního stavu do konce návštěvy léčby, v průměru 13 měsíců
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Změna od výchozího stavu ve funkčním hodnocení léčby rakoviny – dotazník Prostata (FACT-P)
Časové okno: Od základního stavu do konce návštěvy léčby, v průměru 13 měsíců
|
FACT-P hodnotí symptomy/problémy související s karcinomem prostaty a jeho léčbou.
Jde o kombinaci FACT-General + Subscale Cancer Prostate Cancer (PCS).
FACTGeneral (FACT-G) je měřítko kvality života (QoL) s 27 položkami, které poskytuje celkové skóre a také skóre subškály: fyzické (0-28), funkční (0-28), sociální (0-28), a Emoční pohoda (0-24).
Celkový rozsah skóre je mezi 1-108, vyšší skóre znamená lepší celkové skóre a skóre subškály.
PCS je 12položková subškála rakoviny prostaty, která se ptá na symptomy a problémy specifické pro rakovinu prostaty (rozsah 0-48, vyšší skóre lepší).
Celkové skóre FACT-P je součtem všech 5 skóre subškál dotazníku FACT-P a pohybuje se v rozmezí 0–156.
Vyšší skóre znamená vyšší stupeň fungování a lepší kvalitu života.
|
Od základního stavu do konce návštěvy léčby, v průměru 13 měsíců
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Změna od výchozího stavu v krátkém inventáři bolesti – krátká forma (BPISF) dotazník: Skóre závažnosti bolesti
Časové okno: Od základního stavu do konce návštěvy léčby, v průměru 13 měsíců
|
BPI-SF je veřejně dostupný nástroj pro hodnocení bolesti a zahrnuje skóre závažnosti a interference.
BPI-SF je 11-položkový selfreport dotazník, který je navržen tak, aby zhodnotil závažnost a dopad bolesti na každodenní funkce účastníka.
Skóre závažnosti bolesti je průměrná hodnota pro BPI-SF otázky 3, 4, 5 a 6 (otázky zjišťující rozsah bolesti, kde rozsah je řazen od 0 [žádná bolest] do 10 [bolest tak silná, jak si dokážete představit] ).
Progrese závažnosti bolesti je definována jako zvýšení skóre o 30 % nebo více oproti výchozí hodnotě bez snížení užívání analgetik.
|
Od základního stavu do konce návštěvy léčby, v průměru 13 měsíců
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Změna od výchozího stavu v stručném inventáři bolesti – krátká forma (BPISF) dotazník: skóre interference bolesti
Časové okno: Od základního stavu do konce návštěvy léčby, v průměru 13 měsíců
|
BPI-SF je veřejně dostupný nástroj pro hodnocení bolesti a zahrnuje skóre závažnosti a interference.
BPI-SF je 11-položkový dotazník, který je navržen tak, aby zhodnotil závažnost a dopad bolesti na každodenní funkce účastníka.
Skóre interference bolesti je střední hodnota pro 7 otázek BPI-SF (otázky zjišťující míru interference s aktivitami bolestí), kde je míra seřazena od 0 (neinterferuje) do 10 (zcela zasahuje).
Progrese interference bolesti je definována jako zvýšení skóre o 50 % nebo více oproti výchozí hodnotě bez snížení užívání analgetik.
|
Od základního stavu do konce návštěvy léčby, v průměru 13 měsíců
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Absorbovaná dávka a Efektivní celotělová dávka 68Ga-PSMA-11
Časové okno: 68Ga-PSMA-11 PET zobrazení získané v den 1 (0, 20, 40, 60, 90, 180 a 255 minut po infuzi)
|
Absorbovaná dávka v cílových orgánech a efektivní dávka záření budou shrnuty pomocí deskriptivní statistiky.
Číslo léze přidělí odborník na dozimetrii.
|
68Ga-PSMA-11 PET zobrazení získané v den 1 (0, 20, 40, 60, 90, 180 a 255 minut po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Absorbovaná dávka a Efektivní celotělová dávka 177Lu-PSMA-617
Časové okno: 177Lu-PSMA-617 SPECT/CT zobrazení získané v 1., 2., 3. a 8. den cyklu 1
|
Absorbovaná dávka v cílových orgánech a efektivní dávka záření budou shrnuty pomocí deskriptivní statistiky.
Číslo léze přidělí odborník na dozimetrii.
|
177Lu-PSMA-617 SPECT/CT zobrazení získané v 1., 2., 3. a 8. den cyklu 1
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Oblast pod křivkou sérové koncentrace-čas od času nula do času poslední kvantifikovatelné koncentrace (AUClast) 68Ga-PSMA-11
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
AUClast bude uveden a shrnut pomocí popisné statistiky.
|
Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Doba výskytu maximální pozorované koncentrace léčiva (Tmax) 68Ga-PSMA-11
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
Tmax bude uveden a shrnut pomocí deskriptivní statistiky.
|
Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Pozorovaná maximální plazmatická koncentrace (Cmax) 68Ga-PSMA-11
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
Cmax bude uvedena a shrnuta pomocí deskriptivní statistiky.
|
Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní studie): Oblast pod křivkou plazmatické koncentrace-čas od času 0 do poslední pozorované kvantifikovatelné koncentrace (AUC(0-t)) 68Ga-PSMA-11
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
AUC(0-t) bude uvedena a shrnuta pomocí deskriptivní statistiky.
|
Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní studie): AUC(0-t) děleno podanou dávkou (AUC(0-t)/D) 68Ga-PSMA-11
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
AUC(0-t)/D bude uvedena a shrnuta pomocí deskriptivní statistiky.
|
Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní studie): Terminální poločas eliminace (T1/2) 68Ga-PSMA-11
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
Poločas rozpadu bude uveden a shrnut pomocí deskriptivní statistiky.
|
Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní studie): Oblast pod křivkou koncentrace-čas od času nula (před dávkou) extrapolovaná na nekonečný čas (AUCinf) 68Ga-PSMA-11
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
AUC(0-inf) bude uvedena a shrnuta pomocí deskriptivní statistiky.
|
Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní studie): Celková systémová clearance pro intravenózní podání (CL) 68Ga-PSMA-11
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
CL bude uvedena a shrnuta pomocí deskriptivní statistiky.
|
Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní studie): objem distribuce během terminální fáze po intravenózní eliminaci (Vz) 68Ga-PSMA-11
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
Vz bude uveden a shrnut pomocí deskriptivní statistiky.
|
Cyklus 1 Den 1 (0,083, 0,25, 0,5, 0,75, 1,42, 2,92 a 4,08 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Oblast pod křivkou sérové koncentrace-čas od času nula do času poslední kvantifikovatelné koncentrace (AUClast) 177Lu-PSMA-617
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
AUClast bude uveden a shrnut pomocí popisné statistiky.
|
Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Doba výskytu maximální pozorované koncentrace léčiva (Tmax) 177Lu-PSMA-617
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
Tmax bude uveden a shrnut pomocí deskriptivní statistiky.
|
Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Pozorovaná maximální plazmatická koncentrace (Cmax) 177Lu-PSMA-617
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
Cmax bude uvedena a shrnuta pomocí deskriptivní statistiky.
|
Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní studie): Oblast pod křivkou plazmatické koncentrace-čas od času 0 do poslední pozorované kvantifikovatelné koncentrace (AUC(0-t)) 177Lu-PSMA-617
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
AUC(0-t) bude uvedena a shrnuta pomocí deskriptivní statistiky.
|
Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní studie): AUC(0-t) děleno podanou dávkou (AUC(0-t)/D) 177Lu-PSMA-617
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
AUC(0-t)/D bude uvedena a shrnuta pomocí deskriptivní statistiky.
|
Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní studie): Terminální eliminační poločas (T^1/2) 177Lu-PSMA-617
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
Poločas rozpadu bude uveden a shrnut pomocí deskriptivní statistiky
|
Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní studie): Oblast pod křivkou koncentrace-čas od času nula (před dávkou) extrapolovaná na nekonečný čas (AUCinf) 177Lu-PSMA-617
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
AUC(0-inf) bude uvedena a shrnuta pomocí deskriptivní statistiky.
|
Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní studie): Celková systémová clearance pro intravenózní podání (CL) 177Lu-PSMA-617
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
CL bude uvedena a shrnuta pomocí deskriptivní statistiky.
|
Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní studie): objem distribuce během terminální fáze po intravenózní eliminaci (Vz) 177Lu-PSMA-617
Časové okno: Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
Vzorky žilní plné krve budou odebrány pro farmakokinetickou charakterizaci založenou na aktivitě.
Vz bude uveden a shrnut pomocí deskriptivní statistiky.
|
Cyklus 1 Den 1 (0, 0,33, 1, 2 a 4 hodiny po infuzi), Cyklus 1 Den 2 (24 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 3 (48 hodin po infuzi), Cyklus 1 Den 4 (72 hodin po infuzi ), Cyklus 1 Den 6 (120 hodin po infuzi)
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Procento účastníků s biochemickou odezvou měřené prostatickým specifickým antigenem (PSA)
Časové okno: Od výchozího stavu do 30denního bezpečnostního sledování, hodnoceno do 2 let
|
Míra odpovědi PSA je definována jako podíl účastníků s odpovědí PSA, která je definována jako pokles PSA o >= 50 % od výchozí hodnoty, který je potvrzen druhým po sobě jdoucím měřením PSA >= 4 týdny později.
Budou použita místní laboratorní hodnocení.
Stanovení stavu odpovědi bude založeno na doporučeních Pracovní skupiny 3 pro rakovinu prostaty (PCWG3).
|
Od výchozího stavu do 30denního bezpečnostního sledování, hodnoceno do 2 let
|
|
Část 2 a část 3 (hlavní část): Procento účastníků s nežádoucími účinky souvisejícími s léčbou
Časové okno: Od výchozího stavu do 30denního bezpečnostního sledování, hodnoceno do 2 let
|
Bezpečnost měřená procentem účastníků s nežádoucími účinky souvisejícími s léčbou (události zahájené po první dávce studovaného léku nebo příhody přítomné před zahájením léčby, ale se zvýšenou závažností na základě preferovaného termínu).
|
Od výchozího stavu do 30denního bezpečnostního sledování, hodnoceno do 2 let
|
|
Část 4 (rozšířená zkušební část): Celková míra odezvy (ORR) na základě místního hodnocení
Časové okno: Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data radiografické progrese nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno až 2 roky
|
Celková míra odpovědi (ORR) je definována jako podíl účastníků s nejlepší celkovou odpovědí (BOR) z úplné odpovědi (CR) nebo částečné odpovědi (PR), podle hodnocení místního výzkumníka a podle RECIST v1.1 modifikovaného PCWG3.
ORR bude hodnocena u účastníků, kteří mají vyhodnotitelné onemocnění pouze na základě PCWG3-modifikovaných RECIST na začátku.
|
Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data radiografické progrese nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno až 2 roky
|
|
Část 4 (rozšířená zkušební část): Radiografické přežití bez progrese (rPFS) na základě místního posouzení
Časové okno: Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data radiografické progrese nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno až 2 roky
|
Přežití bez rentgenové progrese (rPFS) je definováno jako doba (v měsících) od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data radiografické progrese, jak je uvedeno v pokynech PCWG3, nebo úmrtí z jakékoli příčiny.
Bude použito místní radiografické zobrazení.
V případě, že existují účastníci bez měřitelné léze ve výchozím stavu na základě lokálního přehledu podle RECIST v1.1 modifikovaného PCWG3 v primárním analytickém souboru, bude rPFS hodnocena pro účastníky s měřitelným onemocněním a také pro účastníky bez ohledu na existující měřitelné onemocnění.
|
Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data radiografické progrese nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno až 2 roky
|
|
Část 4 (rozšířená zkušební část): Přežití bez progrese (PFS)
Časové okno: Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data progrese nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno do 2 let
|
Přežití bez progrese (PFS) (radiografické/klinické/PSA) je definováno jako doba (v měsících) od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data radiografického, klinického nebo PSA přežití bez progrese nebo úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve.
Bude použito místní radiografické zobrazení.
V případě, že existují účastníci bez měřitelné léze ve výchozím stavu na základě lokálního přehledu podle PCWG3-modifikovaného RECIST v1.1 v primárním analytickém souboru, PFS bude posouzeno u účastníků s měřitelným onemocněním a také u účastníků bez ohledu na existující měřitelné onemocnění.
|
Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data progrese nebo data úmrtí z jakékoli příčiny, podle toho, co nastane dříve, hodnoceno do 2 let
|
|
Část 4 (rozšířená zkušební část): Celkové přežití (OS)
Časové okno: Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data úmrtí z jakékoli příčiny, hodnoceno do 2 let
|
Celkové přežití (OS) je definováno jako doba (v měsících) od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data úmrtí z jakékoli příčiny.
Pokud není známo, že účastník zemřel, bude OS cenzurován nejpozději k datu, kdy bylo známo, že účastník žije (v den uzávěrky nebo před ní).
|
Od data prvního podání 177Lu-PSMA-617 do data úmrtí z jakékoli příčiny, hodnoceno do 2 let
|
Spolupracovníci a vyšetřovatelé
Sponzor
Spolupracovníci
Vyšetřovatelé
- Ředitel studie: Novartis Pharmaceuticals, Novartis Pharmaceuticals
Publikace a užitečné odkazy
Termíny studijních záznamů
Hlavní termíny studia
Začátek studia (Aktuální)
Primární dokončení (Aktuální)
Dokončení studie (Aktuální)
Termíny zápisu do studia
První předloženo
První předloženo, které splnilo kritéria kontroly kvality
První zveřejněno (Aktuální)
Aktualizace studijních záznamů
Poslední zveřejněná aktualizace (Aktuální)
Odeslaná poslední aktualizace, která splnila kritéria kontroly kvality
Naposledy ověřeno
Více informací
Termíny související s touto studií
Klíčová slova
Další relevantní podmínky MeSH
- Urogenitální onemocnění
- Onemocnění genitálií
- Genitální novotvary, muži
- Urogenitální novotvary
- Novotvary podle místa
- Novotvary
- Onemocnění pohlavních orgánů, muž
- Onemocnění prostaty
- Mužská urogenitální onemocnění
- Novotvary prostaty
- Molekulární mechanismy farmakologického působení
- Radiofarmaka
- Pluvicto
- Gallium 68 PSMA-11
Další identifikační čísla studie
- CAAA617A11201
Plán pro data jednotlivých účastníků (IPD)
Plánujete sdílet data jednotlivých účastníků (IPD)?
Popis plánu IPD
Společnost Novartis se zavázala sdílet s kvalifikovanými externími výzkumníky, přístup k údajům na úrovni pacientů a podpůrné klinické dokumenty z vhodných studií. Tyto žádosti posuzuje a schvaluje nezávislá hodnotící komise na základě vědeckých zásluh. Všechny poskytnuté údaje jsou anonymizovány, aby bylo respektováno soukromí pacientů, kteří se zúčastnili studie v souladu s platnými zákony a předpisy.
Dostupnost těchto zkušebních dat je v souladu s kritérii a procesem popsaným na www.clinicalstudydatarequest.com
Informace o lécích a zařízeních, studijní dokumenty
Studuje lékový produkt regulovaný americkým FDA
Studuje produkt zařízení regulovaný americkým úřadem FDA
produkt vyrobený a vyvážený z USA
Tyto informace byly beze změn načteny přímo z webu clinicaltrials.gov. Máte-li jakékoli požadavky na změnu, odstranění nebo aktualizaci podrobností studie, kontaktujte prosím register@clinicaltrials.gov. Jakmile bude změna implementována na clinicaltrials.gov, bude automaticky aktualizována i na našem webu .