Ezt az oldalt automatikusan lefordították, és a fordítás pontossága nem garantált. Kérjük, olvassa el a angol verzió forrásszöveghez.

Tanulmány a gyógyulásról és a vér reológiai változásairól ultra-állóképességű futókban (ERUPTION-3) (ERUPTION-3)

2023. augusztus 11. frissítette: Centre Hospitalier Universitaire de la Réunion

Etude de la récupération et Des Modifications de la rhéologie Sanguine Chez Les Coureurs d'Ultraendurance ERUPTION-3 / Tanulmány a gyógyulásról és a vérreológiai változásokról az ultra-állóképességű futókban ERUPTION-3

Míg az ultratrail akut következményeit kezdik jól dokumentálni, az esemény utáni gyógyulás tanulmányozására vonatkozó adatok sokkal ritkábban állnak rendelkezésre.

A különféle korlátok leküzdése érdekében az ERUPTION-3 projekt fő tanulmánya a Grand Raid de La Réunion 2022 versenyekre vonatkozik.

A gyakorlati reakciókkal összefüggésben a vér reológiai tulajdonságai befolyásolhatják az állóképességi teljesítményt. A rövid távú eseményekkel ellentétben a vér reológiájának és a vörösvértestek integritásának tanulmányozása a hosszú távú eseményekben, például az ultra-állóképességi versenyeken kevéssé dokumentált az irodalomban.

A kiegészítő tanulmányban az elvégzendő munka kiegészíti az Ultra Trail du Mont Blanc során 23 futón végzett korábbi kutatás kezdeti eredményeit. Ez a kiegészítő tanulmány arra is lehetőséget nyújt, hogy a fő vizsgálat adatait kiegészítsék a biomarker-visszanyerés kinetikájának tanulmányozásával.

Kapcsolatok és helyek

Ez a rész a vizsgálatot végzők elérhetőségeit, valamint a vizsgálat lefolytatásának helyére vonatkozó információkat tartalmazza.

Tanulmányi helyek

• Saint-Denis, Réunion, 97400
        • CHU de la Réunion

Részvételi kritériumok

A kutatók olyan embereket keresnek, akik megfelelnek egy bizonyos leírásnak, az úgynevezett jogosultsági kritériumoknak. Néhány példa ezekre a kritériumokra a személy általános egészségi állapota vagy a korábbi kezelések.

Jogosultsági kritériumok

Tanulmányozható életkorok

18 év és régebbi (Felnőtt, Idősebb felnőtt)

Egészséges önkénteseket fogad

Igen

Mintavételi módszer

Nem valószínűségi minta

Tanulmányi populáció

A fő vizsgálathoz a tervek szerint 1300 résztvevőt vonnak be a Grand Raid 6500 futójából. Az önkéntesek felhívása a versenyt szervező egyesületen keresztül történik. A kiegészítő vizsgálathoz az 1300 résztvevő közül 90-et választanak ki (mindegyik versenyből 30, Diagonale des Fous, Trail de Bourbon és Mascareignes), akik részt vesznek ebben az opcionális vizsgálatban.

Leírás

Bevételi kritériumok:

• >18 év
  • Részvétel a Grand Raid de la Réunion versenyen (Mascareignes, Trail de Bourbon vagy Diagonale des fous)
  • Társadalombiztosítási rendszerhez csatlakozott vagy kedvezményezett
  • Nem áll szemben a fő tanulmány kutatásával
  • A kiegészítő vizsgálat résztvevőinek írásbeli hozzájárulását követően

Kizárási kritériumok:

• Nem ért franciául
  • Védett felnőtt (gyámság vagy gondnokság), vagy bírósági védelem alatt áll
  • Akiknek nehézségei vannak a paracetamol kapszulák lenyelésében, és akiknek ezért nehéz lesz lenyelni az e-Celsius® Performance kapszulákat (a kiegészítő vizsgálathoz)

Tanulási terv

Ez a rész a vizsgálati terv részleteit tartalmazza, beleértve a vizsgálat megtervezését és a vizsgálat mérését.

Időkeret
Gyógyulás és kinetikája egy trópusi környezetben végzett ultratrail futás után.
Időkeret: 3 hónap

Értékelje szubjektív értékelésekkel egy trópusi környezetben végzett ultratrail futás után:

- Hooper-index (4 kérdés: alvás, stressz, fáradtság és izomfájdalom), mindegyik 1-től 7-ig terjed, 1 nagyon jó, 7 pedig rosszabb.

3 hónap
A felépülés és kinetikája az izom-ízületi értékelésekben egy trópusi környezetben végzett ultratrail futás után.

- izom-ízületi gyógyulás (leíró értékelés pontszám nélkül)

3 hónap
A felépülés és az alvás kinetikája egy trópusi környezetben végzett ultratrail futás után.

- alvási kérdőív (leíró értékelés, pontszám nélkül)

3 hónap
A fáradtság felépülése és kinetikája egy trópusi környezetben végzett ultratrail futás után.

- fáradtság kérdőív (leíró értékelés, pontszám nélkül)

3 hónap
A sérülések felépülése és kinetikája egy trópusi környezetben végzett ultratrail futás után.
Időkeret: 6 hónap

- sérülési kérdőív (leíró értékelés pontszám nélkül)

6 hónap
Az ultra-állóképességű futók felépülésének és kinetikájának értékelése annak különböző dimenzióiban
Időkeret: 1 hónap

Értékelje objektív értékelésekkel egy trópusi környezetben végzett ultratrail futás után:

1200 és 400 m teszt (legjobb versenyidő)

1 hónap
Kiegészítő tanulmány: A vér reológiai tulajdonságai és a vörösvértestek öregedése
Időkeret: Verseny után (2. és 4. nap között, a verseny érkezési idejétől függően)
Értékelje a reológiai biomarkereket úgy, hogy közvetlenül a verseny után megméri a vér viszkozitását a verseny előtt végzett mérésekkel összehasonlítva
Verseny után (2. és 4. nap között, a verseny érkezési idejétől függően)
Kiegészítő vizsgálat: A vörösvértestek öregedése
Értékelje a vörösvértestek öregedését közvetlenül a verseny után a verseny előtti állapothoz képest, vérmintát vesz és spektrofotometriával és fluoreszcens aktivált sejtválogatással elemez.
Kiegészítő tanulmány: A hematológiai gyógyulási biomarkerek változása
Időkeret: 2., 5., 9. és 16. nap
Értékelje a biológiai markerek (hematológiai: hemoglobin g/dl-ben) visszanyerési kinetikájában bekövetkezett változásokat közvetlenül a verseny után, összehasonlítva a verseny előtt végzett mérésekkel
2., 5., 9. és 16. nap
Kiegészítő tanulmány: Az izomgyógyulás biomarkereinek változása
Értékelje a biológiai markerek (izmos: Creatin PhosphoKinase UI/L-ben) helyreállítási kinetikájában bekövetkezett változásokat közvetlenül a verseny után, összehasonlítva a verseny előtt végzett mérésekkel
Kiegészítő tanulmány: A gyulladásos gyógyulás biomarkereinek változása
Értékelje a biológiai markerek (gyulladásos: Protein C-reaktív, mg/l-ben) helyreállási kinetikájában bekövetkezett változásokat közvetlenül a verseny után, összehasonlítva a verseny előtt végzett mérésekkel
Kiegészítő tanulmány: A máj helyreállítási biomarkereinek változása
Értékelje a biológiai markerek (máj: ASAT és ALAT UI/L-ben) helyreállítási kinetikájában bekövetkezett változásokat közvetlenül a verseny után, összehasonlítva a verseny előtt végzett mérésekkel

Együttműködők és nyomozók

Itt találhatja meg a tanulmányban érintett személyeket és szervezeteket.

Tanulmányi rekorddátumok

Ezek a dátumok nyomon követik a ClinicalTrials.gov webhelyre benyújtott vizsgálati rekordok és összefoglaló eredmények benyújtásának folyamatát. A vizsgálati feljegyzéseket és a jelentett eredményeket a Nemzeti Orvostudományi Könyvtár (NLM) felülvizsgálja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e az adott minőség-ellenőrzési szabványoknak, mielőtt közzéteszik őket a nyilvános weboldalon.