Deze pagina is automatisch vertaald en de nauwkeurigheid van de vertaling kan niet worden gegarandeerd. Raadpleeg de Engelse versie voor een brontekst.

Fase 1/2 dosisescalatie- en werkzaamheidsstudie van anti-CD38 monoklonaal antilichaam bij patiënten met geselecteerde CD38+ hematologische maligniteiten

22 oktober 2024 bijgewerkt door: Sanofi

Een fase I/2 dosisescalatie veiligheids-, farmacokinetische en werkzaamheidsstudie van meerdere intraveneuze toedieningen van een gehumaniseerd monoklonaal antilichaam (SAR650984) tegen CD38 bij patiënten met geselecteerde CD38+ hematologische maligniteiten

Hoofddoel:

Fase 1:

Om de maximaal getolereerde dosis (MTD)/maximaal toegediende dosis (MAD) van SAR650984 (Isatuximab) te bepalen.

Fase 2 (fase 1):

Om de activiteit van Isatuximab als monotherapie bij verschillende doseringen/schema's te evalueren en om een ​​dosis en regime te selecteren om de totale responsratio (ORR) van Isatuximab als monotherapie of in combinatie met dexamethason verder te evalueren.

Fase 2 (fase 2):

Evalueren van de activiteit in termen van overall responspercentage (ORR) van Isatuximab bij de geselecteerde dosis/schema vanaf stadium 1, als monotherapie (ISA-arm) en in combinatie met dexamethason (ISAdex-arm).

Secundaire doelstellingen:

Fase 1:

  • Karakteriseren van het globale veiligheidsprofiel inclusief cumulatieve toxiciteiten.
  • Om het farmacokinetische (FK) profiel van Isatuximab in het/de voorgestelde doseringsschema('s) te evalueren.
  • Om de farmacodynamiek (PD), immuunrespons en voorlopige ziekterespons te beoordelen.

Fase 2 (fase 1): evalueren van de volgende doelstellingen voor Isatuximab als monotherapie:

  • Veiligheid
  • Werkzaamheid zoals gemeten aan de hand van de duur van de respons, het klinisch voordeel, de progressievrije overleving, de totale overleving.

Fase 2 (fase 2): evalueren van de volgende doelstellingen in elke tak (ISA en ISadex):

  • Veiligheid
  • Werkzaamheid zoals gemeten aan de hand van de duur van de respons, het klinisch voordeel, de progressievrije overleving, de totale overleving.
  • Door deelnemers gerapporteerde veranderingen in gezondheidsgerelateerde kwaliteit van leven, symptomen van multipel myeloom en generieke gezondheidsstatus.
  • Farmacokinetisch profiel van Isatuximab.
  • Immunogeniciteit van Isatuximab.
  • Onderzoek de relatie tussen CD38-receptordichtheid en CD38-receptorbezetting (alleen fase 1) op multipel myeloomcellen en parameters van klinische respons.

Studie Overzicht

Gedetailleerde beschrijving

De duur van het fase 1-onderzoek voor een individuele deelnemer omvatte een screeningperiode voor opname van maximaal 2 weken, behandeling met Isatuximab QW (elke week) of Q2W (elke 2 weken), tenzij eerder stopgezet vanwege veiligheid of ziekteprogressie. Deelnemers werden minimaal 30 dagen gevolgd na het laatste gebruik van het onderzoeksgeneesmiddel of meer dan 30 dagen in geval van onopgeloste toxiciteit, of tot aan de start van een andere behandeling tegen kanker.

De duur van het fase 2-onderzoek voor een individuele deelnemer omvatte een screeningperiode voor inclusie van maximaal 3 weken, daarna een behandelingsperiode en een follow-upperiode. De behandeling werd voortgezet tot ziekteprogressie, onaanvaardbare bijwerkingen of andere redenen voor stopzetting. Deelnemers werden elke 3 maanden gevolgd na het laatste gebruik van het onderzoeksgeneesmiddel tot de dood of het stopzetten van de studie, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed.

Studietype

Ingrijpend

Inschrijving (Werkelijk)

351

Fase

  • Fase 2
  • Fase 1

Contacten en locaties

In dit gedeelte vindt u de contactgegevens van degenen die het onderzoek uitvoeren en informatie over waar dit onderzoek wordt uitgevoerd.

Studie Locaties

    • Buenos Aires
      • Capital Federal, Buenos Aires, Argentinië, C1425ASS
        • Investigational Site Number : 032003
      • Ciudad Autonoma de Buenos Aires, Buenos Aires, Argentinië, C1181ACH
        • Investigational Site Number : 032002
      • Ciudad de Buenos Aires, Buenos Aires, Argentinië, C1426ANZ
        • Investigational Site Number : 032001
      • Antwerpen, België, 2060
        • Investigational Site Number : 056001
      • Rio De Janeiro, Brazilië, 22775-002
        • Instituto COI de Educacao e Pesquisa Site Number : 076004
    • Rio Grande Do Sul
      • Porto Alegre, Rio Grande Do Sul, Brazilië, 90110-270
        • Hospital Mae de Deus Site Number : 076003
    • São Paulo
      • Barretos, São Paulo, Brazilië, 14784-400
        • Hospital de Amor - Hospital do Cancer de Barretos - Fundacao Pio XII Site Number : 076001
      • Sao Paulo, São Paulo, Brazilië, 04537-081
        • Clínica São Germano Site Number : 076002
    • La Araucanía
      • Temuco, La Araucanía, Chili, 4810469
        • Investigational Site Number : 152001
      • Helsinki, Finland, 00029
        • Investigational Site Number : 246001
      • Turku, Finland, 20520
        • Investigational Site Number : 246002
      • Nantes Cedex 01, Frankrijk, 44093
        • Investigational Site Number : 250003
      • Pierre Benite, Frankrijk, 69495
        • Investigational Site Number : 250004
      • TOULOUSE Cedex 9, Frankrijk, 31059
        • Investigational Site Number : 250001
      • Athens, Griekenland, 11528
        • Investigational Site Number : 300001
      • Jerusalem, Israël, 91120
        • Investigational Site Number : 376004
      • Tel HaShomer, Israël, 52621
        • Investigational Site Number : 376002
      • Bologna, Italië, 40138
        • Investigational Site Number : 380001
      • Torino, Italië, 10126
        • Investigational Site Number : 380002
      • Ankara, Kalkoen, 06200
        • Investigational Site Number : 792002
      • Ankara, Kalkoen, 06500
        • Investigational Site Number : 792005
      • Samsun, Kalkoen, 55139
        • Investigational Site Number : 792004
      • İstanbul, Kalkoen
        • Investigational Site Number : 792001
      • Monterrey, Mexico, 64460
        • Investigational Site Number : 484001
    • San Luis Potosí
      • San Luis Potosi, San Luis Potosí, Mexico, 78419
        • Investigational Site Number : 484003
      • Kyiv, Oekraïne, 04112
        • Investigational Site Number : 804001
      • Vinnytsia, Oekraïne, 21001
        • Investigational Site Number : 804004
      • Zaporizhzhya, Oekraïne, 69600
        • Investigational Site Number : 804002
      • Arequipa, Peru
        • Investigational Site Number : 604001
      • Lima, Peru, 34
        • Investigational Site Number : 604002
      • Moscow, Russische Federatie, 125284
        • Investigational Site Number : 643002
      • Novosibirsk, Russische Federatie, 630087
        • Investigational Site Number : 643003
      • Petrozavodsk, Russische Federatie, 185019
        • Investigational Site Number : 643001
      • Saint-Petersburg, Russische Federatie, 194291
        • Investigational Site Number : 643004
      • Madrid, Spanje, 28041
        • Investigational Site Number : 724004
      • Salamanca, Spanje, 37007
        • Investigational Site Number : 724001
      • Sevilla, Spanje, 41013
        • Investigational Site Number : 724008
    • Barcelona [Barcelona]
      • Barcelona, Barcelona [Barcelona], Spanje, 08036
        • Investigational Site Number : 724005
    • Catalunya [Cataluña]
      • Badalona, Catalunya [Cataluña], Spanje, 08916
        • Investigational Site Number : 724007
    • Navarra
      • Pamplona, Navarra, Spanje, 31008
        • Investigational Site Number : 724002
    • Valenciana, Comunidad
      • Valencia, Valenciana, Comunidad, Spanje, 46017
        • Investigational Site Number : 724006
    • Hampshire
      • Southampton, Hampshire, Verenigd Koninkrijk, SO16 6YD
        • Investigational Site Number : 826002
    • Nottinghamshire
      • Nottingham, Nottinghamshire, Verenigd Koninkrijk, NG5 1PB
        • Investigational Site Number : 826001
    • Arizona
      • Scottsdale, Arizona, Verenigde Staten, 85054
        • Mayo Clinic Site Number : 840003
    • California
      • San Francisco, California, Verenigde Staten, 94117
        • UCSF MS Center Site Number : 840005
    • Georgia
      • Atlanta, Georgia, Verenigde Staten, 30322
        • Emory University Site Number : 840009
    • Illinois
      • Chicago, Illinois, Verenigde Staten, 60637
        • University of Chicago Site Number : 840010
    • Michigan
      • Ann Arbor, Michigan, Verenigde Staten, 48109-0759
        • The University Of Michigan Site Number : 840022
      • Detroit, Michigan, Verenigde Staten, 48201
        • Karmanos Cancer Center Site Number : 840027
    • Minnesota
      • Rochester, Minnesota, Verenigde Staten, 55905
        • Mayo Clinic of Rochester Site Number : 840018
    • Missouri
      • Saint Louis, Missouri, Verenigde Staten, 63110
        • Washington University School of Medicine Site Number : 840013
    • New Jersey
      • Hackensack, New Jersey, Verenigde Staten, 07601
        • The Cancer Center At Hackensack University Medical Site Number : 840011
    • New York
      • New York, New York, Verenigde Staten, 10021
        • Memorial Sloan-Kettering Cancer Center Site Number : 840014
    • North Carolina
      • Durham, North Carolina, Verenigde Staten, 27707
        • Duke University Medical College Site Number : 840016
    • Ohio
      • Cincinnati, Ohio, Verenigde Staten, 45267-0542
        • University of Cincinnati Site Number : 840004
    • Tennessee
      • Nashville, Tennessee, Verenigde Staten, 37232
        • Vanderbilt University Site Number : 840001
    • Utah
      • Salt Lake City, Utah, Verenigde Staten, 84112-5550
        • Huntsman Cancer Institute at the University of Utah Site Number : 840002
    • Washington
      • Seattle, Washington, Verenigde Staten, 98109
        • Fred Hutchinson Cancer Research Center Site Number : 840012
    • Wisconsin
      • Milwaukee, Wisconsin, Verenigde Staten, 53226
        • Medical College of Wisconsin Site Number : 840017

Deelname Criteria

Onderzoekers zoeken naar mensen die aan een bepaalde beschrijving voldoen, de zogenaamde geschiktheidscriteria. Enkele voorbeelden van deze criteria zijn iemands algemene gezondheidstoestand of eerdere behandelingen.

Geschiktheidscriteria

Leeftijden die in aanmerking komen voor studie

18 jaar en ouder (Volwassen, Oudere volwassene)

Accepteert gezonde vrijwilligers

Ja

Beschrijving

Inclusiecriteria:

Fase 1:

  • Voor cohorten met dosisescalatie: deelnemers met bevestigde geselecteerde CD38+ hematologische maligniteiten, zoals hieronder gespecificeerd, die waren gevorderd na standaardtherapie of voor wie er geen effectieve standaardtherapie was (refractaire/recidiverende deelnemers). B-cel Non-Hodgkin-lymfoom/leukemie (NHL) deelnemers met ten minste 1 meetbare laesie. Multipel myeloom (MM) deelnemers met meetbaar M-proteïne serum en/of 24-uurs urine. Deelnemers aan acute myeloïde leukemie (AML), alle typen behalve M3 op basis van de Frans-Amerikaans-Britse (FAB) classificatie. Deelnemers aan acute lymfoblastische leukemie (B-cel ALL). Chronische lymfatische leukemie (CLL) deelnemers.
  • Voor uitbreidingscohorten, deelnemers met recidiverende/refractaire MM met meetbare M-proteïne (serum M-proteïne van >0,5 g/dL en/of urine M-proteïne van >200 mg (24-uurs urine)) of verhoogde serumvrije lichte ketens (FLC) >10 mg/dL met abnormale FLC-ratio) die progressie hadden op of na standaardtherapie die een immunomodulerend geneesmiddel (IMiD) en een proteasoomremmer omvatte en die voldeden aan de in het protocol gedefinieerde criteria voor standaardrisico of hoog risico.

Fase 2:

  • Deelnemers hadden een bekende diagnose van multipel myeloom met bewijs van meetbare ziekte en hebben bewijs van ziekteprogressie op basis van criteria van de International Myeloma Working Group (IMWG): serum M-proteïne ≥1 g/dl, of urine M-proteïne >=200 mg /24 uur of bij afwezigheid van meetbaar m-proteïne, serum FLC >=10 mg/dL, en abnormale serum immunoglobuline kappa lambda FLC ratio (<0,26 of >1,65).
  • Deelnemers die ten minste drie eerdere therapielijnen voor MM hebben gekregen en zijn behandeld met een IMiD (gedurende >=2 cycli of >=2 maanden behandeling) en een proteasoomremmer (PI) (gedurende >=2 cycli of >=2 maanden van behandeling) OF deelnemers van wie de ziekte dubbel refractair was voor een IMiD en een PI. Voor deelnemers die meer dan 1 type IMiD en PI hadden gekregen, moet hun ziekte ongevoelig zijn voor de meest recente.
  • Deelnemers die een minimale respons of beter hadden bereikt op ten minste één eerdere therapielijn.
  • Deelnemers die een alkyleringsmiddel hadden gekregen (>=2 cycli of >=2 maanden) alleen of in combinatie met andere MM-behandelingen.
  • Alleen fase 2: deelnemers die tekenen van ziekteprogressie hadden op of na het meest recente eerdere regime op basis van IMWG-criteria.

Uitsluitingscriteria:

Fase 1:

  • Prestatiestatus Karnofsky <60
  • Slechte beenmergreserve
  • Slechte orgaanfunctie
  • Bekende intolerantie voor geïnfuseerde eiwitproducten, sucrose, histidine, polysorbaat 80 of bekende overgevoeligheid voor een van de componenten van de onderzoekstherapie die niet vatbaar was voor premedicatie met steroïden en H2-blokkers
  • Elke ernstige actieve ziekte (inclusief klinisch significante infectie die chronisch, recidiverend of actief was) of comorbide aandoening die, naar de mening van de onderzoeker, de veiligheid, de naleving van het onderzoek of de interpretatie van de resultaten in de weg stond
  • Alle ernstige onderliggende medische aandoeningen, waaronder de aanwezigheid van laboratoriumafwijkingen, die het vermogen om deel te nemen aan het onderzoek of de interpretatie van de resultaten ervan kunnen belemmeren

Fase 2:

  • Deelnemers met multipel myeloom immunoglobuline M (IgM) subtype
  • Eerdere behandeling met een anti-CD38-therapie
  • Deelnemers met gelijktijdige plasmacelleukemie
  • Deelnemers met bekende of vermoede amyloïdose
  • Prestatiestatus Karnofsky <60 (fase 1)/Eastern Cooperative Oncology Group (ECOG) Prestatiestatus >2 (fase 2).
  • Slechte beenmergreserve
  • Slechte orgaanfunctie
  • Bekende intolerantie voor geïnfuseerde eiwitproducten, sucrose, histidine, polysorbaat 80 of bekende overgevoeligheid voor een van de componenten van de onderzoekstherapie die niet vatbaar was voor premedicatie met steroïden en H2-blokkers
  • Elke ernstige actieve ziekte (inclusief klinisch significante infectie die chronisch, recidiverend of actief was) of comorbide aandoening die, naar de mening van de onderzoeker, de veiligheid, de naleving van het onderzoek of de interpretatie van de resultaten in de weg stond
  • Alle ernstige onderliggende medische aandoeningen, waaronder de aanwezigheid van laboratoriumafwijkingen, die het vermogen om aan het onderzoek deel te nemen of de interpretatie van de resultaten ervan belemmerden

Bovenstaande informatie was niet bedoeld om alle overwegingen te bevatten die relevant zijn voor de mogelijke deelname van een deelnemer aan een klinische proef.

Studie plan

Dit gedeelte bevat details van het studieplan, inclusief hoe de studie is opgezet en wat de studie meet.

Hoe is de studie opgezet?

Ontwerpdetails

  • Primair doel: Behandeling
  • Toewijzing: Gerandomiseerd
  • Interventioneel model: Parallelle opdracht
  • Masker: Geen (open label)

Wapens en interventies

Deelnemersgroep / Arm
Interventie / Behandeling
Experimenteel: Fase 1: Isatuximab <=1 mg/kg Q2W
Deelnemers met CD38+ hematologische maligniteiten (HM) kregen isatuximab in een dosis van minder dan of gelijk aan (<=) 1 milligram per kilogram (mg/kg) (d.w.z. ofwel 0,0001 mg/kg of 0,001 mg/kg of 0,01 mg/kg of 0,03 mg/kg of 0,1 mg/kg of 0,3 mg/kg of 1 mg/kg) als intraveneuze (IV) infusie op dag 1 van elke 14-daagse behandelingscyclus tot het optreden van onaanvaardbare toxiciteit, ziekteprogressie, overlijden, intrekking van de toestemming door de deelnemer, beslissing van de onderzoeker en/of beschikbaarheid van het onderzoeksgeneesmiddel (maximale blootstelling: 120 weken).

Farmaceutische vorm: oplossing voor infusie

Toedieningsweg: intraveneus

Andere namen:
  • Sarclisa
Experimenteel: Fase 1: Isatuximab 3 mg/kg Q2W
Deelnemers met CD38+ HM kregen Isatuximab 3 mg/kg als intraveneuze infusie op dag 1 van elke 14-daagse behandelingscyclus tot het optreden van onaanvaardbare toxiciteit, ziekteprogressie, overlijden, intrekking van de toestemming, beslissing van de onderzoeker en/of beschikbaarheid van het onderzoeksgeneesmiddel ( maximale blootstelling: 120 weken).

Farmaceutische vorm: oplossing voor infusie

Toedieningsweg: intraveneus

Andere namen:
  • Sarclisa
Experimenteel: Fase 1: Isatuximab 5 mg/kg Q2W
Deelnemers met CD38+ HM kregen Isatuximab 5 mg/kg als intraveneuze infusie op dag 1 van elke 14-daagse behandelingscyclus tot het optreden van onaanvaardbare toxiciteit, ziekteprogressie, overlijden, intrekking van de toestemming, beslissing van de onderzoeker en/of beschikbaarheid van het onderzoeksgeneesmiddel ( maximale blootstelling: 120 weken).

Farmaceutische vorm: oplossing voor infusie

Toedieningsweg: intraveneus

Andere namen:
  • Sarclisa
Experimenteel: Fase 1:Isatuximab (CD38+HM en standaardrisico multipel myeloom)
Deelnemers met CD38+ HM samen met deelnemers met multipel myeloom met standaardrisico werden opgenomen in deze arm en kregen Isatuximab 10 mg/kg als intraveneuze infusie op dag 1 van elke 14-daagse behandelingscyclus tot het optreden van onaanvaardbare toxiciteit, ziekteprogressie, overlijden, toestemming stopzetting, beslissing van de onderzoeker en/of beschikbaarheid van het onderzoeksgeneesmiddel (maximale blootstelling: 120 weken).

Farmaceutische vorm: oplossing voor infusie

Toedieningsweg: intraveneus

Andere namen:
  • Sarclisa
Experimenteel: Fase 1: Isatuximab (CD38 + HM en hoogrisico multipel myeloom)
Deelnemers met CD38+ HM samen met deelnemers met multipel myeloom met een hoog risico, kregen Isatuximab 10 mg/kg als intraveneuze infusie op dag 1 van elke 14-daagse behandelingscyclus tot het optreden van onaanvaardbare toxiciteit, ziekteprogressie, overlijden, intrekking van de toestemming, beslissing van de onderzoeker, en/of beschikbaarheid van het onderzoeksgeneesmiddel (maximale blootstelling: 120 weken).

Farmaceutische vorm: oplossing voor infusie

Toedieningsweg: intraveneus

Andere namen:
  • Sarclisa
Experimenteel: Fase 1: Isatuximab 10 mg/kg QW
Deelnemers met CD38+ HM kregen Isatuximab 10 mg/kg als IV infuus QW, d.w.z. op dag 1 en 8 van elke 14-daagse behandelingscyclus tot het optreden van onaanvaardbare toxiciteit, ziekteprogressie, overlijden, intrekking van de toestemming, beslissing van de onderzoeker en/of beschikbaarheid van het onderzoeksgeneesmiddel (maximale blootstelling: 120 weken).

Farmaceutische vorm: oplossing voor infusie

Toedieningsweg: intraveneus

Andere namen:
  • Sarclisa
Experimenteel: Fase 1: Isatuximab 20 mg/kg Q2W
Deelnemers met CD38+ HM kregen Isatuximab 20 mg/kg als intraveneuze infusie op dag 1 van elke 14-daagse behandelingscyclus tot het optreden van onaanvaardbare toxiciteit, ziekteprogressie, overlijden, intrekking van de toestemming, beslissing van de onderzoeker en/of beschikbaarheid van het onderzoeksgeneesmiddel ( maximale blootstelling: 120 weken).

Farmaceutische vorm: oplossing voor infusie

Toedieningsweg: intraveneus

Andere namen:
  • Sarclisa
Experimenteel: Fase 1: Isatuximab 20 mg/kg QW
Deelnemers met CD38+ HM kregen Isatuximab 20 mg/kg als IV infuus QW, d.w.z. op dag 1 en 8 van elke 14-daagse behandelingscyclus tot het optreden van onaanvaardbare toxiciteit, ziekteprogressie, overlijden, intrekking van de toestemming, beslissing van de onderzoeker en/of beschikbaarheid van het onderzoeksgeneesmiddel (maximale blootstelling: 120 weken).

Farmaceutische vorm: oplossing voor infusie

Toedieningsweg: intraveneus

Andere namen:
  • Sarclisa
Experimenteel: Fase 2 Fase 1a: Isatuximab 3 mg/kg Q2W
Deelnemers met multipel myeloom kregen Isatuximab 3 mg/kg, als IV-infusie op dag 1 en dag 15 van elke cyclus van 28 dagen, tot onaanvaardbare bijwerkingen (AE), ziekteprogressie, slechte naleving van het onderzoeksprotocol, beëindiging van het onderzoek of ‘lost to follow’ omhoog (maximale blootstelling: 414 weken).

Farmaceutische vorm: oplossing voor infusie

Toedieningsweg: intraveneus

Andere namen:
  • Sarclisa
Experimenteel: Fase 2 Fase 1a: Isatuximab 10 mg/kg Q2W
Deelnemers met multipel myeloom ontvingen Isatuximab 10 mg/kg, als IV-infusie op dag 1 en dag 15 van elke cyclus van 28 dagen, tot onaanvaardbare bijwerkingen, ziekteprogressie, slechte naleving van het onderzoeksprotocol, beëindiging van het onderzoek of ‘lost to follow-up’ (maximale blootstelling). : 414 weken).

Farmaceutische vorm: oplossing voor infusie

Toedieningsweg: intraveneus

Andere namen:
  • Sarclisa
Experimenteel: Fase 2 Fase 1a: Isatuximab 10 mg/kg Q2W; Dan Q4W
Deelnemers met multipel myeloom kregen Isatuximab 10 mg/kg, als IV-infusie Q2W, d.w.z. op dag 1 en dag 15 van cyclus 1 en 2 (elke cyclus 28 dagen), daarna elke 4 weken (Q4W), d.w.z. op dag 1 van elke 28 dagen. -dagencyclus tot onaanvaardbare bijwerkingen, ziekteprogressie, slechte naleving van het onderzoeksprotocol, beëindiging van het onderzoek of verloren voor follow-up (maximale blootstelling: 414 weken).

Farmaceutische vorm: oplossing voor infusie

Toedieningsweg: intraveneus

Andere namen:
  • Sarclisa
Experimenteel: Fase 2 Fase 1b: Isatuximab 20 mg/kg QW en daarna Q2W
Deelnemers met multipel myeloom kregen Isatuximab 20 mg/kg, als IV-infusie QW, d.w.z. op dag 1, 8, 15 en 22 van cyclus 1 en 2 (elke cyclus 28 dagen), daarna Q2W, d.w.z. op dag 1 en dag 15 van elke cyclus. Cyclus van 28 dagen tot onaanvaardbare bijwerkingen, ziekteprogressie, slechte naleving van het onderzoeksprotocol, beëindiging van het onderzoek of verloren voor follow-up (maximale blootstelling: 92 weken).

Farmaceutische vorm: oplossing voor infusie

Toedieningsweg: intraveneus

Andere namen:
  • Sarclisa
Experimenteel: Fase 2 Fase 2: Isatuximab alleen
Deelnemers met recidiverend of recidiverend/refractair multipel myeloom (RRMM) ontvingen Isatuximab 20 mg/kg als IV-infusie op dag 1, 8, 15 en dag 22 van cyclus 1 (28 dagen) en vervolgens op dag 1 en 15 van elke daaropvolgende cyclus. Cycli van 28 dagen tot onaanvaardbare bijwerkingen, ziekteprogressie, slechte naleving van het onderzoeksprotocol, beëindiging van het onderzoek, verloren voor follow-up of besluit van de onderzoeker (maximale blootstelling: 301 weken).

Farmaceutische vorm: oplossing voor infusie

Toedieningsweg: intraveneus

Andere namen:
  • Sarclisa
Experimenteel: Fase 2 Fase 2: Isatuximab + Dexamethason
Deelnemers met recidiverend of RRMM ontvingen Isatuximab 20 mg/kg als IV-infusie op dag 1, 8, 15 en dag 22 van cyclus 1 (28 dagen) en vervolgens op dag 1 en 15 van elke volgende cyclus van 28 dagen, samen met dexamethason : tablet of als IV-infusie (40 mg/dag voor een leeftijd jonger dan [<] 75 jaar; 20 mg/dag [groter dan of gelijk aan [>=] voor een leeftijd van 75 jaar) op dag 1, 8, 15 en 22 van elke cyclus van 28 dagen tot onaanvaardbare bijwerkingen, ziekteprogressie, slechte naleving van het onderzoeksprotocol, beëindiging van het onderzoek, verloren voor follow-up of besluit van de onderzoeker (maximale blootstelling: 301 weken).

Farmaceutische vorm: oplossing voor infusie

Toedieningsweg: intraveneus

Andere namen:
  • Sarclisa

Farmaceutische vorm: oplossing voor infusie

Toedieningsweg: intraveneus

Farmaceutische vorm: tablet

Toedieningsweg: oraal

Wat meet het onderzoek?

Primaire uitkomstmaten

Uitkomstmaat
Maatregel Beschrijving
Tijdsspanne
Fase 1: aantal deelnemers met dosisbeperkende toxiciteiten (DLT's)
Tijdsspanne: Dag 1 van cyclus 1 tot dag 14 van cyclus 2
DLT's werden beoordeeld aan de hand van de Common Terminology Criteria for Adverse Events (NCI-CTCAE) versie 4.03 van het National Cancer Institute. DLT's werden gedefinieerd als elke graad 3 of hogere niet-hematologische toxiciteit (met uitzondering van allergische reactie/overgevoeligheid), graad 4 neutropenie en/of graad 4 trombocytopenie die langer dan 5 dagen aanhoudt, toegeschreven aan isatuximab. Elke andere toxiciteit die de onderzoeker en de sponsor als dosisbeperkend beschouwden, ongeacht de graad, werd ook als DLT beschouwd.
Dag 1 van cyclus 1 tot dag 14 van cyclus 2
Fase 1: aantal deelnemers met opkomende ongewenste voorvallen (TEAE's) tijdens de behandeling
Tijdsspanne: Vanaf baseline tot 30 dagen na de laatste dosis (maximale duur: 120 weken)
Bijwerking (AE) werd gedefinieerd als elke ongewenste medische gebeurtenis bij een deelnemer die het onderzoeksgeneesmiddel kreeg en niet noodzakelijkerwijs een oorzakelijk verband met de behandeling hoefde te hebben. TEAE's werden gedefinieerd als bijwerkingen die zich ontwikkelden of verergerden tijdens de behandelingsperiode, die werd gedefinieerd als de periode vanaf het moment van de eerste dosis van de onderzoeksbehandeling tot 30 dagen na de laatste dosis van de onderzoeksbehandeling.
Vanaf baseline tot 30 dagen na de laatste dosis (maximale duur: 120 weken)
Fase 2 Fase 2: Percentage deelnemers met algehele respons volgens bijgewerkte IMWG-responscriteria
Tijdsspanne: Vanaf de datum van randomisatie tot de datum van overlijden door welke oorzaak dan ook (maximale duur: 97 weken)
OF: deelnemers met sCR of CR of VGPR of PR. Volgens bijgewerkte IMWG, CR: negatieve immunofixatie op serum en urine, verdwijning van plasmacytomen van zacht weefsel en <=5% plasmacellen in beenmerg; normale FLC-ratio van 0,26-1,65 bij deelnemers met alleen FLC-ziekte; sCR: CR en normale FLC-verhouding en geen klonale cellen in het beenmerg; VGPR: M-proteïne in serum en urine detecteerbaar door immunofixatie maar niet door elektroforese of >= 90% verlaging van serum M-proteïne en urine M-proteïne <100 mg/24 uur, > 90% verlaging van het verschil tussen betrokken en niet-betrokkenen FLC-niveaus; PR: >=50% afname van serum M-Protein en afname van M-Protein in de urine met >=90% of tot <200 mg/24 uur; >=50% afname van het verschil tussen betrokken en niet-betrokken FLC-niveaus in plaats van M-eiwitcriteria of >=50% afname in plasmacellen in plaats van M-eiwit indien aanwezig bij baseline.
Vanaf de datum van randomisatie tot de datum van overlijden door welke oorzaak dan ook (maximale duur: 97 weken)
Fase 2 Fase 1: Percentage deelnemers met algehele respons (OR) volgens uniforme responscriteria van de International Myeloma Working Group (IMWG)
Tijdsspanne: Vanaf de datum van randomisatie tot ziekteprogressie of overlijden of data cut-off (maximale duur: 77 weken voor fase 1a-armen en 53 weken voor fase 1b-arm)
OR gedefinieerd als deelnemers met een stringente complete respons (sCR) of volledige respons (CR) of een zeer goede gedeeltelijke respons (VGPR) of gedeeltelijke respons (PR). Gebaseerd op IMWG, CR: negatief serum en urine bij immunofixatie, verdwijning van plasmacytomen in zacht weefsel en <=5% plasmacellen in het beenmerg; sCR: CR en normale verhouding van vrije lichte keten (FLC) en geen klonale cellen in beenmerg; VGPR: M-eiwit in serum en urine detecteerbaar door immunofixatie maar niet door elektroforese of >=90% reductie in M-eiwit in serum en M-eiwit in de urine <100 mg/24 uur; PR: >=50% reductie van serum M-eiwit en reductie van urinair M-eiwit met >=90% of tot <200 mg/24 uur; >=50% afname van het verschil tussen betrokken en niet-betrokken FLC-niveaus in plaats van de M-eiwitcriteria of een >=50% afname van plasmacellen in plaats van M-eiwit indien aanwezig bij aanvang.
Vanaf de datum van randomisatie tot ziekteprogressie of overlijden of data cut-off (maximale duur: 77 weken voor fase 1a-armen en 53 weken voor fase 1b-arm)

Secundaire uitkomstmaten

Uitkomstmaat
Maatregel Beschrijving
Tijdsspanne
Farmacokinetische (PK) beoordeling: fase 1: plasmaconcentratie van isatuximab waargenomen aan het einde van een intraveneuze infusie (Ceoi)
Tijdsspanne: Cyclus 1 Dag 1 en Cyclus 3 Dag 1: Aan het einde van de infusie
Ceoi werd gedefinieerd als de plasmaconcentratie van Isatuximab aan het einde van de infusie. Het was de bedoeling dat de gegevens voor deze uitkomstmaat apart zouden worden verzameld en geanalyseerd voor dosis 0,3 mg/kg, 1 mg/kg en niet voor 0,0001, 0,001, 0,01, 0,03 en 0,1 dosisniveaus (gerapporteerd onder één arm, d.w.z. Fase 1: Isatuximab <=1mg/kg in deelnemersstroom). Er werd een analyse uitgevoerd op de PK-populatie: deelnemers die geïnformeerde toestemming gaven, ten minste één dosis (zelfs indien onvolledig) isatuximab kregen, hadden een beoordeelbare PK-parameter.
Cyclus 1 Dag 1 en Cyclus 3 Dag 1: Aan het einde van de infusie
PK-beoordeling: fase 1: maximaal waargenomen plasmaconcentratie (Cmax) van isatuximab
Tijdsspanne: Voor Q2W: cyclus 1, dag 1: vóór de dosis, 15 min na start van de infusie, aan het einde van de infusie, 3, 7, 24, 48 en 168 uur na de infusie; Voor QW: Cyclus 1, Dag 1: vóór de dosis, 15 min na start van de infusie, aan het einde van de infusie, 4, 24, 48, 72 en 168 uur na de infusie
Het was de bedoeling dat de gegevens voor deze uitkomstmaat apart zouden worden verzameld en geanalyseerd voor dosis 0,3 mg/kg, 1 mg/kg en niet voor 0,0001, 0,001, 0,01, 0,03 en 0,1 dosisniveaus (gerapporteerd onder één arm, d.w.z. Fase 1: Isatuximab <=1mg/kg in deelnemersstroom). Er werd een analyse uitgevoerd op de PK-populatie.
Voor Q2W: cyclus 1, dag 1: vóór de dosis, 15 min na start van de infusie, aan het einde van de infusie, 3, 7, 24, 48 en 168 uur na de infusie; Voor QW: Cyclus 1, Dag 1: vóór de dosis, 15 min na start van de infusie, aan het einde van de infusie, 4, 24, 48, 72 en 168 uur na de infusie
Farmacokinetische beoordeling: fase 1: tijd om de maximale waargenomen plasmaconcentratie (Tmax) van isatuximab te bereiken
Tijdsspanne: Voor Q2W: cyclus 1, dag 1: vóór de dosis, 15 min na start van de infusie, aan het einde van de infusie, 3, 7, 24, 48 en 168 uur na de infusie; Voor QW: Cyclus 1, Dag 1: vóór de dosis, 15 min na start van de infusie, aan het einde van de infusie, 4, 24, 48, 72 en 168 uur na de infusie
Het was de bedoeling dat de gegevens voor deze uitkomstmaat apart zouden worden verzameld en geanalyseerd voor dosis 0,3 mg/kg, 1 mg/kg en niet voor 0,0001, 0,001, 0,01, 0,03 en 0,1 dosisniveaus (gerapporteerd onder één arm, d.w.z. Fase 1: Isatuximab <=1mg/kg in deelnemersstroom). Er werd een analyse uitgevoerd op de PK-populatie.
Voor Q2W: cyclus 1, dag 1: vóór de dosis, 15 min na start van de infusie, aan het einde van de infusie, 3, 7, 24, 48 en 168 uur na de infusie; Voor QW: Cyclus 1, Dag 1: vóór de dosis, 15 min na start van de infusie, aan het einde van de infusie, 4, 24, 48, 72 en 168 uur na de infusie
PK-beoordeling: fase 1: plasmaconcentratie van isatuximab in week 1, 2 en 3
Tijdsspanne: Week 1, 2 en 3
Het was de bedoeling dat gegevens voor deze uitkomstmaat alleen zouden worden verzameld en geanalyseerd voor dosisniveaus van 1 mg/kg en niet voor dosisniveaus van 0,0001, 0,001, 0,01, 0,03, 0,1 en 0,3 mg/kg (gerapporteerd onder één arm, d.w.z. Fase 1: Isatuximab <=1mg/kg in deelnemersstroom).
Week 1, 2 en 3
Farmacokinetische beoordeling: fase 1: voorspelde cumulatieve oppervlakte onder de plasmaconcentratiecurve (AUC) van isatuximab gedurende de eerste week (0-168 uur) (AUC1W)
Tijdsspanne: Voor Q2W: cyclus 1, dag 1: vóór de dosis, 15 min na start van de infusie, aan het einde van de infusie, 3, 7, 24, 48 en 168 uur na de infusie; Voor QW: Cyclus 1, Dag 1: vóór de dosis, 15 min na start van de infusie, aan het einde van de infusie, 4, 24, 48, 72 en 168 uur na de infusie
Het was de bedoeling dat gegevens voor deze uitkomstmaat alleen zouden worden verzameld en geanalyseerd voor dosisniveaus van 1 mg/kg en niet voor dosisniveaus van 0,0001, 0,001, 0,01, 0,03, 0,1 en 0,3 mg/kg (gerapporteerd onder één arm, d.w.z. Fase 1: Isatuximab <=1mg/kg in deelnemersstroom).
Voor Q2W: cyclus 1, dag 1: vóór de dosis, 15 min na start van de infusie, aan het einde van de infusie, 3, 7, 24, 48 en 168 uur na de infusie; Voor QW: Cyclus 1, Dag 1: vóór de dosis, 15 min na start van de infusie, aan het einde van de infusie, 4, 24, 48, 72 en 168 uur na de infusie
Farmacokinetische beoordeling: fase 1: voorspelde cumulatieve oppervlakte onder de plasmaconcentratiecurve (AUC) van isatuximab gedurende de eerste 2 weken (0-336 uur) (AUC2W)
Tijdsspanne: Voor Q2W: cyclus 1, dag 1: vóór de dosis, 15 min na start van de infusie, aan het einde van de infusie, 3, 7, 24, 48 en 336 uur na de infusie; Voor QW: cyclus 1, dag 1: vóór de dosis, 15 min na start van de infusie, aan het einde van de infusie, 4, 24, 48, 72 en 336 uur na de infusie
Het was de bedoeling dat gegevens voor deze uitkomstmaat alleen zouden worden verzameld en geanalyseerd voor dosisniveaus van 1 mg/kg en niet voor dosisniveaus van 0,0001, 0,001, 0,01, 0,03, 0,1 en 0,3 mg/kg (gerapporteerd onder één arm, d.w.z. Fase 1: Isatuximab <=1mg/kg in deelnemersstroom).
Voor Q2W: cyclus 1, dag 1: vóór de dosis, 15 min na start van de infusie, aan het einde van de infusie, 3, 7, 24, 48 en 336 uur na de infusie; Voor QW: cyclus 1, dag 1: vóór de dosis, 15 min na start van de infusie, aan het einde van de infusie, 4, 24, 48, 72 en 336 uur na de infusie
Farmacodynamische (PD) beoordeling: Fase 1: verandering ten opzichte van baseline in serum-/plasmamarkers
Tijdsspanne: Cyclus 1 Dag 1
Serum-/plasmamarkers omvatten: tumornecrosefactor-alfa (TNF-α), interleukine-1β (IL-1-β), interleukine 6 (IL-6) en interferon-gamma (IFN-Gamma). Als gevolg van een wijziging in de geplande analyse zijn gegevens voor hooggevoelig C-reactief proteïne (hs-CRP) en CD38 niet verzameld en geanalyseerd.
Cyclus 1 Dag 1
Immunogeniciteitsbeoordeling: Fase 1: Aantal deelnemers met behandeling-opkomende en behandeling-versterkte anti-drug antilichamen (ADA) respons
Tijdsspanne: Tot 120 weken
ADA-respons werd gecategoriseerd als: door behandeling geïnduceerde en door behandeling gestimuleerde respons. Behandelingsgeïnduceerde ADA werd gedefinieerd als ADA die zich op enig moment ontwikkelde tijdens de observatieperiode van ADA tijdens het onderzoek (gedefinieerd als de tijd vanaf de eerste toediening van isatuximab tot het einde van fase 1) bij deelnemers zonder reeds bestaande ADA (gedefinieerd als: ADA die aanwezig waren in monsters die vóór de behandeling zijn getrokken), inclusief deelnemers zonder monsters voor de behandeling (vóór de behandeling). Door de behandeling gestimuleerde ADA werd gedefinieerd als reeds bestaande ADA die ten minste 2 titerstappen verhoogde tussen voorbehandeling (vóór behandeling) en nabehandeling.
Tot 120 weken
Klinische beoordeling: fase 1: percentage deelnemers met algehele respons en klinisch voordeel: beoordeeld aan de hand van criteria van de European Society for Blood and Marrow Transplantation (EBMT)
Tijdsspanne: Vanaf de datum van randomisatie tot de datum van eerste documentatie van progressie of overlijden (door welke oorzaak dan ook) (maximale duur: 120 weken)
OF gedefinieerd als deelnemers met volledige respons (CR) of gedeeltelijke respons (PR) als beste algehele respons (BOR). Klinisch voordeel: deelnemers met minimale respons (MR) of beter als BOR. BOR: beste sequentiële respons vanaf het begin van de behandeling gedurende het hele onderzoek, met uitzondering van enig tijdstip na het begin van een andere behandeling. CR: negatieve immunofixatie op serum en urine, verdwijning van alle weke delen plasmacytomen, <5% plasmacellen in beenmergaspiraten, geen toename in grootte of aantal lytische botlaesies. PR: >=50% vermindering van serum M-proteïne, vermindering van 24-uurs M-proteïne in de urine met >=90% of <200 mg, >=50% vermindering in grootte/aantal weke delen plasmacytomen, geen toename in grootte of aantal van lytische botlaesies. MR: 25 tot 49% reductie in serum M-proteïne, 50-89% reductie in 24-uurs urine M-proteïne, 25-49% reductie in grootte van weke delen plasmacytomen, geen toename in grootte of aantal lytische botlaesies.
Vanaf de datum van randomisatie tot de datum van eerste documentatie van progressie of overlijden (door welke oorzaak dan ook) (maximale duur: 120 weken)
Klinische beoordeling: fase 1: responsduur (DOR)
Tijdsspanne: Vanaf de datum van eerste reactie tot de datum van eerste documentatie van progressie of overlijden (door welke oorzaak dan ook) (maximale duur: 120 weken)
DOR: tijd vanaf de eerste respons (PR of beter) tot de eerste gedocumenteerde tumorprogressie/dood. Verloop volgens EBMT: >25% stijging van serum monoklonaal paraproteïne niveau, wat ook een absolute stijging moet zijn van >= 5 g/l: bevestigd door >=1 herhaald onderzoek; >25% toename van de urinaire lichte keten excretie over 24 uur, wat ook een absolute toename moet zijn van >=200 mg/24 h:bevestigd door >=1 herhaald onderzoek; >25% toename van plasmacellen in een beenmergpunctie/op trephinebiopsie, wat ook een absolute toename van >= 10% moet zijn; duidelijke toename in grootte van bestaande botlaesies/plasmacytomen van zacht weefsel; ontwikkeling van nieuwe botlaesies/plasmacytomen van zacht weefsel; ontwikkeling van hypercalciëmie (gecorrigeerd serumcalcium >11,5 mg/dl of 2,8 mmol/l) niet toe te schrijven aan een andere oorzaak. PR: >=50% afname van serum M-proteïne, afname van 24-uurs urine M-proteïne met >=90% of <200 mg, >=50% afname in grootte/aantal weke delen plasmacytomen, geen toename in grootte/aantal lytische botlaesies.
Vanaf de datum van eerste reactie tot de datum van eerste documentatie van progressie of overlijden (door welke oorzaak dan ook) (maximale duur: 120 weken)
Klinische beoordeling: fase 1: tijd tot eerste respons (TTR)
Tijdsspanne: Vanaf de datum van toediening van de eerste dosis tot de datum van eerste reactie of overlijden (door welke oorzaak dan ook) (maximale duur: 120 weken)
TTR werd gedefinieerd als de tijd vanaf de eerste dosis isatuximab tot de eerste respons (PR of beter). PR: >=50% vermindering van serum M-proteïne, vermindering van 24-uurs M-proteïne in de urine met >=90% of <200 mg, >=50% vermindering in grootte/aantal weke delen plasmacytomen, geen toename in grootte of aantal van lytische botlaesies.
Vanaf de datum van toediening van de eerste dosis tot de datum van eerste reactie of overlijden (door welke oorzaak dan ook) (maximale duur: 120 weken)
Klinische beoordeling: Fase 1: Aantal deelnemers met Eastern Cooperative Oncology Group (ECOG) Performance Status (PS) (Karnofsky Performance Status) - Verschuiving van basiswaarde naar beste waarde tijdens behandeling
Tijdsspanne: Bij baseline, tijdens de behandeling (dag 1 tot 120 weken)
De ECOG-prestatiestatus werd gemeten op een 4-puntsschaal om de prestatiestatus van de deelnemer te beoordelen. 0=Normaal, volledig functioneel; 1=Vermoeidheid zonder significante vermindering van dagelijkse activiteit; 2=Vermoeidheid met significante beperking van dagelijkse activiteiten of bedrust <50% van de wakkere uren; 3=Bedrust/zitten >50% van de wakkere uren; 4=bedlegerig of niet in staat voor zichzelf te zorgen, waarbij een lagere score een goede prestatiestatus aangaf. Aantal deelnemers met Baseline ECOG PS-score en bijbehorende veranderingen in de beste waarden (gecategoriseerd als: Baseline ECOG 1, Tijdens behandeling ECOG 0; Baseline ECOG 2, Tijdens behandeling ECOG 0; Baseline ECOG 2, Tijdens behandeling ECOG 1) worden gerapporteerd.
Bij baseline, tijdens de behandeling (dag 1 tot 120 weken)
Klinische beoordeling: Fase 1: Aantal deelnemers met Eastern Cooperative Oncology Group Performance Status (Karnofsky Performance Status) - Verschuiving van basiswaarde naar slechtste waarde tijdens behandeling
Tijdsspanne: Bij baseline, tijdens de behandeling (tot 120 weken)
De ECOG-prestatiestatus werd gemeten op een 4-puntsschaal om de prestatiestatus van de deelnemer te beoordelen. 0=Normaal, volledig functioneel; 1=Vermoeidheid zonder significante vermindering van dagelijkse activiteit; 2=Vermoeidheid met significante beperking van dagelijkse activiteiten of bedrust <50% van de wakkere uren; 3=Bedrust/zitten>50% van de wakkere uren; 4=bedlegerig of niet in staat voor zichzelf te zorgen, waarbij een hogere score de slechtste prestatiestatus aangaf. Aantal deelnemers met Baseline ECOG PS-score en bijbehorende veranderingen in de slechtste waarden (gecategoriseerd als: Baseline ECOG 0, Tijdens behandeling ECOG 1; Baseline ECOG 2, Tijdens behandeling ECOG 1; Baseline ECOG 0, Tijdens behandeling ECOG 2; Baseline ECOG 1, Tijdens behandeling worden ECOG 2; Baseline ECOG 0, Tijdens behandeling ECOG 3; Baseline ECOG 1, Tijdens behandeling ECOG 3; Baseline ECOG 2, Tijdens behandeling ECOG 3) gerapporteerd.
Bij baseline, tijdens de behandeling (tot 120 weken)
Fase 2 Fase 1: Responsduur
Tijdsspanne: Vanaf de datum van eerste respons tot ziekteprogressie of overlijden of cut-off van gegevens (maximale duur: 77 weken voor fase 1a-armen en 53 weken voor fase 1b-arm)
DOR: Tijd vanaf de datum van de eerste IAC-bepaalde respons (>= PR) die vervolgens werd bevestigd, tot de datum van de eerste IAC-bepaalde PD/overlijden, afhankelijk van wat eerder gebeurde. bijgewerkte IMWG-criteria- PR: >=50% afname in verschil tussen betrokken en niet-betrokken FLC-niveaus in plaats van M-eiwitcriteria of >=50% afname in plasmacellen in plaats van M-eiwit als basislijn ≥30% was. Indien aanwezig bij baseline een >=50% verkleining van plasmacytomen van zacht weefsel; PD: toename van 25% vanaf de laagste responswaarde in een van de volgende gevallen: Serum M-proteïne >=0,5 g/dL absolute toename en/of urine M-proteïne >=200 mg/24 uur absolute toename en/of >10 mg/ dL absolute toename in verschil tussen betrokken en niet-betrokken FLC-waarden, >=10% beenmergplasmacellen (PC's), ontwikkeling van nieuwe botlaesies/plasmacytomen van weke delen of duidelijke toename in grootte van bestaande botlaesies/plasmacytomen van weke delen, ontwikkeling van hypercalciëmie (gecorrigeerd serumcalcium >11,5 mg/dl) toegeschreven aan PC-proliferatiestoornis.
Vanaf de datum van eerste respons tot ziekteprogressie of overlijden of cut-off van gegevens (maximale duur: 77 weken voor fase 1a-armen en 53 weken voor fase 1b-arm)
Fase 2 Fase 2: Responsduur
Tijdsspanne: Vanaf de datum van eerste respons tot ziekteprogressie of overlijden of data cut-off (maximale duur: 97 weken)
DOR: Tijd vanaf de datum van de 1e IAC-vastgestelde respons (>= PR) die vervolgens werd bevestigd, tot de datum van de 1e IAC-vastgestelde PD of overlijden, afhankelijk van wat zich eerder voordeed. Volgens bijgewerkte IMWG-criteria-PR: ≥50% verlaging van serum M-proteïne en verlaging van urinair M-proteïne met ≥90% of tot <200 mg/24 uur. ≥50% afname van het verschil tussen betrokken en niet-betrokken FLC-niveaus in plaats van M-eiwitcriteria of ≥50% afname in plasmacellen in plaats van M-eiwit als de uitgangswaarde ≥30% was. Indien aanwezig bij baseline ≥50% vermindering van de grootte van plasmacytomen van zacht weefsel; PD: Verhoging van >25% vanaf de laagste responswaarde in een van de volgende: Serum M-component (absolute toename moet >0,5 g/dL zijn)4 en/of Urine M-component (absolute toename moet >200 mg/24 zijn) h) en/of >10 mg/dL absolute toename in verschil tussen betrokken en niet-betrokken FLC-waarden, >=10% beenmergplasmacellen, ontwikkeling van hypercalciëmie (gecorrigeerd serumcalcium >11,5 mg/dL) uitsluitend toegeschreven aan plasmacelproliferatiestoornis .
Vanaf de datum van eerste respons tot ziekteprogressie of overlijden of data cut-off (maximale duur: 97 weken)
Fase 2 Fase 2: Percentage deelnemers met klinisch voordeel
Tijdsspanne: Vanaf de datum van randomisatie tot de datum van eerste documentatie van progressie of overlijden (maximale duur: 97 weken)
Klinisch voordeel:deelnemers met sCR, CR, VGPR, PR of MR, volgens IMWG-criteria, bepaald door IAC. CR: negatieve immunofixatie op serum en urine, verdwijning van plasmacytomen van zacht weefsel, <5% plasmacellen in beenmergaspiraten, normale FLC-ratio (0,26-1,65) bij deelnemers met alleen FLC-ziekte. sCR: CR + normaal FLC-ratio, afwezigheid van klonale cellen in beenmergbiopsie. VGPR:serum & urine M-component detecteerbaar door immunofixatie, niet op elektroforese/,>=90% verlaging van serum M-component plus urine M-component niveau <100mg/24h/ ,>=90% afname in verschil tussen betrokken en niet-betrokken FLC-niveaus; PR:>=50% reductie van serum M-proteïne, reductie in 24-uurs M-proteïne in de urine met >=90%/<200 mg/24h,>50% afname in verschil tussen betrokken en niet-betrokken FLC in plaats van M-proteïne criteria, >=50% vermindering van grootte/aantal weke delen plasmacytomen. MR:>=25 maar <49% reductie in serum M-proteïne, reductie in 24-uurs urine M-proteïne met 50-89%, 25-49% reductie in grootte van weke delen plasmacytomen
Vanaf de datum van randomisatie tot de datum van eerste documentatie van progressie of overlijden (maximale duur: 97 weken)
Fase 2 Fase 1: Progressievrije overleving (PFS)
Tijdsspanne: Vanaf de datum van toediening van de eerste dosis tot progressie of overlijden, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed (maximale duur: 77 weken voor fase 1a-armen en 53 weken voor fase 1b-arm)
PFS werd gedefinieerd als het tijdsinterval vanaf de datum van de eerste toediening van isatuximab tot de datum van de eerste IAC-bevestigde ziekteprogressie (PD) of de datum van overlijden door welke oorzaak dan ook, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed. Volgens IMWG-criteria, PD: toename van > 25% vanaf de laagste responswaarde in een of meer van de volgende: serum M-component en/of (de absolute toename moet > 0,5 g/dl zijn), urine M-component en /of (de absolute toename moet > 200 mg/24 uur zijn), > 10 mg/dL afname in het verschil tussen betrokken en niet-betrokken FLC-niveaus in plaats van de M-eiwitcriteria, > 10% absoluut percentage beenmergplasmacellen, duidelijke ontwikkeling van nieuwe botlaesies of plasmacytomen van zacht weefsel of duidelijke toename van de omvang van bestaande botlaesies of plasmacytomen van zacht weefsel, ontwikkeling van hypercalciëmie (gecorrigeerd serumcalcium > 11,5 mg/dl of 2,65 mmol/l) uitsluitend toegeschreven aan de plasmacel proliferatieve aandoening. Analyse werd uitgevoerd volgens de Kaplan-Meier-methode.
Vanaf de datum van toediening van de eerste dosis tot progressie of overlijden, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed (maximale duur: 77 weken voor fase 1a-armen en 53 weken voor fase 1b-arm)
Fase 2 Fase 2: Progressievrije overleving
Tijdsspanne: Vanaf de datum van toediening van de eerste dosis tot progressie of overlijden, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed (maximale duur: 97 weken)
PFS werd gedefinieerd als het tijdsinterval vanaf de datum van de eerste toediening van isatuximab tot de datum van de eerste IAC-bevestigde ziekteprogressie of de datum van overlijden door welke oorzaak dan ook, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed. Volgens IMWG-criteria, PD: stijging van >25% vanaf de laagste responswaarde in een van de volgende: Serum M-component (de absolute toename moet >0,5 g/dL zijn)4 en/of Urine M-component (de absolute toename moet >200 mg/24 h zijn) en/of >10 mg/dL afname van het verschil tussen betrokken en niet-betrokken FLC-waarden in plaats van de M-eiwitcriteria, ≥10% beenmergplasmacel, ontwikkeling van hypercalciëmie (gecorrigeerde serumcalcium> 11,5 mg / dL) uitsluitend toegeschreven aan de plasmacelproliferatiestoornis. Analyse werd uitgevoerd volgens de Kaplan-Meier-methode.
Vanaf de datum van toediening van de eerste dosis tot progressie of overlijden, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed (maximale duur: 97 weken)
Fase 2 Fase 1: Algehele overleving (OS)
Tijdsspanne: Vanaf de datum van randomisatie tot de datum van overlijden door welke oorzaak dan ook (maximale duur 77 weken voor fase 1a-armen en 53 weken voor fase 1b-arm)
OS werd gedefinieerd als het tijdsinterval vanaf de datum van de eerste toediening van Isatuximab tot overlijden door welke oorzaak dan ook. Analyse werd uitgevoerd volgens de Kaplan-Meier-methode.
Vanaf de datum van randomisatie tot de datum van overlijden door welke oorzaak dan ook (maximale duur 77 weken voor fase 1a-armen en 53 weken voor fase 1b-arm)
Fase 2 Fase 2: algehele overleving
Tijdsspanne: Vanaf de datum van randomisatie tot de datum van overlijden door welke oorzaak dan ook (maximale duur: 97 weken)
OS werd gedefinieerd als het tijdsinterval vanaf de datum van de eerste toediening van Isatuximab tot overlijden door welke oorzaak dan ook. Analyse werd uitgevoerd volgens de Kaplan-Meier-methode.
Vanaf de datum van randomisatie tot de datum van overlijden door welke oorzaak dan ook (maximale duur: 97 weken)
Fase 2 Fase 1: verandering ten opzichte van baseline in gezondheidsgerelateerde kwaliteit van leven (HRQL) European Organization for Research and Treatment of Cancer Quality of Life Questionnaire (EORTC QLQ-C30) Scores: Global Health Status
Tijdsspanne: Basislijn, dag 1 van cycli 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 en einde van de behandeling (EOT: altijd tot 77 weken voor fase 1a-armen en 53 weken voor fase 1b-arm)
EORTC-QLQ-C30 is een kankerspecifiek instrument met 30 vragen voor evaluatie van nieuwe chemotherapie en biedt een beoordeling van door deelnemers gerapporteerde resultaatdimensies. De eerste 28 vragen gebruikten een 4-puntsschaal (1=helemaal niet,2=een beetje,3=behoorlijk,4=zeer veel) voor het evalueren van 5 functionele schalen (fysiek, rol, emotioneel, cognitief, sociaal), 3 symptoom schalen (vermoeidheid, misselijkheid/braken, pijn) en andere afzonderlijke items. Voor elk item, hoge score = hoog niveau van symptomatologie/probleem. De laatste 2 vragen vertegenwoordigen de beoordeling door de deelnemer van de algehele gezondheid en kwaliteit van leven, gecodeerd op een 7-puntsschaal (1=zeer slecht tot 7=uitstekend). EORTC QLQ-C30 observeerde waarden en verandering ten opzichte van baseline voor de globale gezondheidsstatus (score van vraag 29 & 30) en 5 functionele schalen, 3 symptoomschalen en andere afzonderlijke items (scoring van vraag 1 tot 28). Antwoorden werden omgezet in beoordelingsschaal, met waarden tussen 0 en 100. Een hoge score vertegenwoordigde een gunstig resultaat met de beste kwaliteit van leven voor de deelnemer.
Basislijn, dag 1 van cycli 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 en einde van de behandeling (EOT: altijd tot 77 weken voor fase 1a-armen en 53 weken voor fase 1b-arm)
Fase 2 Fase 1: verandering ten opzichte van baseline in Europese organisatie voor onderzoek en behandeling van kanker Kwaliteit van leven Specifieke module voor multipel myeloom met 20 items (EORTC QLQ-MY20) Scores: subschaalscore ziektesymptoom
Tijdsspanne: Basislijn, dag 1 van cycli 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 en EOT (elk moment tot 77 weken voor fase 1a-armen en 53 weken voor fase 1b-arm)
EORTC QLQ-MY20 is een gevalideerde vragenlijst om de algehele kwaliteit van leven van deelnemers met MM te beoordelen. Het heeft 4 subschalen: lichaamsbeeld, toekomstperspectief) en 2 symptoomschalen (ziektesymptomen en bijwerkingen van de behandeling). Gebruikte subschaal Ziektesymptomen 4-puntsschaal variërend van 1= 'helemaal niet' tot 4= 'heel erg'. Scores werden gemiddeld en getransformeerd naar een schaal van 0 -100, waarbij hogere scores = meer symptomen en lagere gezondheidsgerelateerde kwaliteit van leven (HRQL) en lagere score = minder symptomen en meer HRQL.
Basislijn, dag 1 van cycli 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 en EOT (elk moment tot 77 weken voor fase 1a-armen en 53 weken voor fase 1b-arm)
Fase 2 Fase 1: verandering vanaf baseline in Euro Quality of Life 5-dimensie (EQ-5D) Generieke gezondheidsstatus - Visueel analoge schaalscores
Tijdsspanne: Basislijn, dag 1 van cycli 4, 7, 10, 13, 16, 19 en EOT (elk moment tot 77 weken voor fase 1a-armen en 53 weken voor fase 1b-arm)
EQ-5D was een gestandaardiseerde HRQL-vragenlijst bestaande uit het beschrijvende EQ-5D-systeem en de Visual Analogue Scale (VAS). EQ-5D VAS werd gebruikt om de beoordeling van een deelnemer voor zijn/haar huidige gezondheidsgerelateerde kwaliteit van leven vast te leggen en vastgelegd op een verticale VAS (0-100), waarbij 0 = slechtst denkbare gezondheidstoestand en 100 = best denkbare gezondheidstoestand.
Basislijn, dag 1 van cycli 4, 7, 10, 13, 16, 19 en EOT (elk moment tot 77 weken voor fase 1a-armen en 53 weken voor fase 1b-arm)
Farmacokinetische beoordeling: Fase 2 Fase 2: oppervlakte onder de plasmaconcentratie versus tijdcurve van isatuximab over een interval van 1 week
Tijdsspanne: Voor de dosis, aan het einde van de infusie, 1 uur en 168 uur na de dosis op dag 1 van cyclus 1
Voor de dosis, aan het einde van de infusie, 1 uur en 168 uur na de dosis op dag 1 van cyclus 1
Farmacokinetische beoordeling: fase 2 fase 2: gebied onder de plasmaconcentratie versus tijdcurve van isatuximab over een interval van 2 weken
Tijdsspanne: Cyclus 1, dag 1: vóór de dosis, aan het einde van de infusie, 168 en 336 uur na de infusie
Cyclus 1, dag 1: vóór de dosis, aan het einde van de infusie, 168 en 336 uur na de infusie
Farmacokinetische beoordeling: fase 2 fase 2: gebied onder de plasmaconcentratie versus tijdcurve van isatuximab over een interval van 4 weken
Tijdsspanne: Cyclus 1, dag 1: vóór de dosis, aan het einde van de infusie, 168, 336 en 672 uur na de infusie
Cyclus 1, dag 1: vóór de dosis, aan het einde van de infusie, 168, 336 en 672 uur na de infusie
Farmacokinetische beoordeling: fase 2 fase 2: accumulatieratio van isatuximab op basis van Cdal
Tijdsspanne: Cyclus 2, Dag 1; Cyclus 1, Dag 8; Cyclus 4, dag 1
Ctrough is de plasmaconcentratie die werd waargenomen vóór toediening van de behandeling. Voor de 1e categorie werd de accumulatieratio berekend door de Cdal-waarde van Cyclus 2 Dag 1 te delen door Cyclus 1 Dag 8 en voor de tweede categorie werd de accumulatieratio berekend door de Cdal-waarde van Cyclus 4 Dag 1 te delen door Cyclus 1 Dag 8.
Cyclus 2, Dag 1; Cyclus 1, Dag 8; Cyclus 4, dag 1
Immunogeniciteitsbeoordeling: Fase 2 Fase 2: Aantal deelnemers met antidrug-antilichamen tegen Isatuximab
Tijdsspanne: Tot 97 weken
ADA-respons werd gecategoriseerd als: door behandeling geïnduceerde en door behandeling gestimuleerde respons. Behandelingsgeïnduceerde ADA werd gedefinieerd als ADA die zich op enig moment ontwikkelde tijdens de ADA-observatieperiode tijdens het onderzoek (gedefinieerd als de tijd vanaf de eerste toediening van isatuximab tot het einde van fase 2, fase 2) bij deelnemers zonder reeds bestaande ADA (gedefinieerd als: ADA die waren aanwezig in monsters die vóór de behandeling waren getrokken), inclusief deelnemers zonder monsters voor de behandeling (vóór de behandeling). Door de behandeling gestimuleerde ADA werd gedefinieerd als reeds bestaande ADA die ten minste 2 titerstappen verhoogde tussen voorbehandeling (vóór behandeling) en nabehandeling.
Tot 97 weken
Fase 2 Fase 1: Aantal deelnemers met opkomende bijwerkingen (TEAE's) die tijdens de behandeling optreden
Tijdsspanne: Vanaf baseline tot 30 dagen na de laatste dosis (maximale duur: 414 weken voor fase 1a en 92 weken voor fase 1b)
Bijwerking werd gedefinieerd als elk ongewenst medisch voorval bij een deelnemer die het onderzoeksgeneesmiddel kreeg en niet noodzakelijkerwijs een oorzakelijk verband met de behandeling hoefde te hebben. TEAE's werden gedefinieerd als bijwerkingen die zich ontwikkelden of verergerden tijdens de periode van behandeling, gedefinieerd als de periode vanaf het moment van de eerste dosis van de onderzoeksbehandeling tot 30 dagen na de laatste dosis van de onderzoeksbehandeling.
Vanaf baseline tot 30 dagen na de laatste dosis (maximale duur: 414 weken voor fase 1a en 92 weken voor fase 1b)
Fase 2 Fase 2: Aantal deelnemers met opkomende bijwerkingen (TEAE's) die tijdens de behandeling optreden
Tijdsspanne: Vanaf baseline tot 30 dagen na de laatste dosis (maximale duur: 301 weken)
AE werd gedefinieerd als elk ongewenst medisch voorval bij een deelnemer die het onderzoeksgeneesmiddel kreeg en niet noodzakelijkerwijs een causaal verband met de behandeling hoefde te hebben. TEAE's werden gedefinieerd als bijwerkingen die zich ontwikkelden of verergerden tijdens de periode van behandeling, gedefinieerd als de periode vanaf het moment van de eerste dosis van de onderzoeksbehandeling tot 30 dagen na de laatste dosis van de onderzoeksbehandeling.
Vanaf baseline tot 30 dagen na de laatste dosis (maximale duur: 301 weken)
Fase 2 Fase 1: Percentage deelnemers met klinisch voordeel
Tijdsspanne: Vanaf de datum van randomisatie tot de datum van de eerste documentatie van progressie of overlijden (maximale duur: 77 weken voor fase 1a-armen en 53 weken voor fase 1b-arm)
Klinisch voordeel: deelnemers met sCR, CR, VGPR, PR of MR volgens IMWG-criteria, bepaald door IAC. CR: negatieve immunofixatie op serum en urine, verdwijning van plasmacytomen in zacht weefsel, <5% PC's in beenmergaspiraten. sCR: CR + normale FLC-ratio (0,26-1,65), afwezigheid van klonale cellen in beenmergbiopsie. VGPR: M-component in serum en urine detecteerbaar door immunofixatie, niet door elektroforese/,>=90% reductie in serum M-component plus M-component in urine <100 mg/24 uur; PR: ≥50% reductie van serum M-eiwit en reductie van urinair M-eiwit met ≥90% of tot <200 mg/24 uur, ≥50% afname van het verschil tussen betrokken en niet-betrokken FLC-niveaus in plaats van de M- eiwitcriteria of een reductie van ≥50% in plasmacellen in plaats van M-eiwit als de uitgangswaarde ≥30% was. Indien aanwezig bij baseline, ≥50% afname van plasmacytomen in zacht weefsel. MR:>=25 maar <49% reductie in serum M-eiwit, reductie in 24-uurs urine M-proteïne met 50-89%, 25-49% reductie in plasmacytomen van zacht weefsel.
Vanaf de datum van randomisatie tot de datum van de eerste documentatie van progressie of overlijden (maximale duur: 77 weken voor fase 1a-armen en 53 weken voor fase 1b-arm)
Farmacokinetische beoordeling: Fase 2 Fase 2: Plasmaconcentratie van isatuximab vóór toediening van de behandeling (Cdal)
Tijdsspanne: Op dagen 7, 14 en 28
Op dagen 7, 14 en 28

Medewerkers en onderzoekers

Hier vindt u mensen en organisaties die betrokken zijn bij dit onderzoek.

Sponsor

Onderzoekers

  • Studie directeur: Clinical Sciences & Operations, Sanofi

Publicaties en nuttige links

De persoon die verantwoordelijk is voor het invoeren van informatie over het onderzoek stelt deze publicaties vrijwillig ter beschikking. Dit kan gaan over alles wat met het onderzoek te maken heeft.

Studie record data

Deze datums volgen de voortgang van het onderzoeksdossier en de samenvatting van de ingediende resultaten bij ClinicalTrials.gov. Studieverslagen en gerapporteerde resultaten worden beoordeeld door de National Library of Medicine (NLM) om er zeker van te zijn dat ze voldoen aan specifieke kwaliteitscontrolenormen voordat ze op de openbare website worden geplaatst.

Bestudeer belangrijke data

Studie start (Werkelijk)

11 mei 2010

Primaire voltooiing (Werkelijk)

21 december 2018

Studie voltooiing (Werkelijk)

13 juli 2023

Studieregistratiedata

Eerst ingediend

9 maart 2010

Eerst ingediend dat voldeed aan de QC-criteria

9 maart 2010

Eerst geplaatst (Geschat)

10 maart 2010

Updates van studierecords

Laatste update geplaatst (Werkelijk)

1 november 2024

Laatste update ingediend die voldeed aan QC-criteria

22 oktober 2024

Laatst geverifieerd

1 oktober 2024

Meer informatie

Termen gerelateerd aan deze studie

Plan Individuele Deelnemersgegevens (IPD)

Bent u van plan om gegevens van individuele deelnemers (IPD) te delen?

JA

Beschrijving IPD-plan

Gekwalificeerde onderzoekers kunnen toegang vragen tot gegevens op patiëntniveau en gerelateerde onderzoeksdocumenten, waaronder het klinische onderzoeksrapport, het onderzoeksprotocol met eventuele wijzigingen, een blanco casusrapportformulier, het plan voor statistische analyse en de specificaties van de dataset. Gegevens op patiëntniveau worden geanonimiseerd en onderzoeksdocumenten worden geredigeerd om de privacy van proefdeelnemers te beschermen. Meer informatie over Sanofi's criteria voor het delen van gegevens, in aanmerking komende onderzoeken en het proces voor het aanvragen van toegang is te vinden op: https://vivli.org

Informatie over medicijnen en apparaten, studiedocumenten

Bestudeert een door de Amerikaanse FDA gereguleerd geneesmiddel

Ja

Deze informatie is zonder wijzigingen rechtstreeks van de website clinicaltrials.gov gehaald. Als u verzoeken heeft om uw onderzoeksgegevens te wijzigen, te verwijderen of bij te werken, neem dan contact op met register@clinicaltrials.gov. Zodra er een wijziging wordt doorgevoerd op clinicaltrials.gov, wordt deze ook automatisch bijgewerkt op onze website .

Abonneren