- ICH GCP
- Register voor klinische proeven in de VS.
- Klinische proef NCT02968849
Hoofdfase 2b/3 ALVAC/bivalent gp120/MF59 hiv-vaccinpreventie veiligheids- en werkzaamheidsonderzoek in Zuid-Afrika (HVTN702)
Een centrale fase 2b/3 multisite, gerandomiseerde, dubbelblinde, placebogecontroleerde klinische studie om de veiligheid en werkzaamheid van ALVAC-HIV (vCP2438) en bivalent subtype C gp120/MF59 te evalueren bij het voorkomen van hiv-1-infectie bij volwassenen in Zuid-Afrika
Studie Overzicht
Toestand
Conditie
Interventie / Behandeling
Gedetailleerde beschrijving
Deze studie zal de effectiviteit, veiligheid en verdraagbaarheid van het preventieve vaccin evalueren van het ALVAC-HIV-vaccin + bivalent subtype C gp120-eiwit met adjuvans met MF59 bij HIV-seronegatieve Zuid-Afrikaanse volwassenen gedurende 24 maanden na inschrijving.
Deelnemers zullen worden gerandomiseerd om ALVAC-HIV (vCP2438), of placebo, te krijgen via intramusculaire injectie in week 0 en 4; zij zullen ALVAC-HIV (vCP2438) + bivalent subtype C gp120/MF59, of placebo, krijgen door IM injectie in week 12, 24 en 52.
Naast de vaccinatiebezoeken zullen deelnemers studiebezoeken bijwonen in week 26, 39, 54, 65, 78, 91, 104, 117, 130, 142 en 156. Alle studiebezoeken, inclusief vaccinatiebezoeken, omvatten counseling voor hiv-risicovermindering, een lichamelijk onderzoek en een interview/vragenlijst. en zwangerschapstesten voor deelnemers die zwanger kunnen worden. Geselecteerde studiebezoeken omvatten een beoordeling van de medische geschiedenis, lichamelijk onderzoek, bloedafname, urinecollectie, HIV-testen en zwangerschapstesten voor deelnemers die zwanger kunnen worden.
Per 3 februari 2020 zijn de vaccinaties voor deze studie opgeschort. Deelnemers is gevraagd om gedurende 12 maanden na de laatste vaccinatie die ze hebben ontvangen, vervolgbezoeken bij te wonen. Deelnemers die HIV-geïnfecteerd raken, worden gedurende 6 maanden na de diagnose gevolgd.
Studietype
Inschrijving (Werkelijk)
Fase
- Fase 2
- Fase 3
Contacten en locaties
Studie Locaties
-
-
Eastern Cape
-
Mthatha, Eastern Cape, Zuid-Afrika, 5099
- Walter Sisulu University HIV Vaccine Research Unit CRS
-
-
Gauteng
-
Johannesburg, Gauteng, Zuid-Afrika, 1862
- Soweto HVTN CRS
-
Johannesburg, Gauteng, Zuid-Afrika, 1409
- Kliptown Soweto CRS
-
Johannesburg, Gauteng, Zuid-Afrika, 1632
- Aurum Tembisa CRS
-
Pretoria, Gauteng, Zuid-Afrika, 0204
- MeCRU CRS
-
Soshanguve, Gauteng, Zuid-Afrika, 0152
- Setshaba Research Centre CRS
-
-
KwaZulu-Natal
-
Durban, KwaZulu-Natal, Zuid-Afrika, 4013
- eThekwini CRS
-
Isipingo, KwaZulu-Natal, Zuid-Afrika, 4110
- Isipingo CRS
-
Ladysmith, KwaZulu-Natal, Zuid-Afrika, 3370
- Qhakaza Mbokodo Research Clinic CRS
-
Verulam, KwaZulu-Natal, Zuid-Afrika
- Verulam CRS
-
-
North West
-
Klerksdorp, North West, Zuid-Afrika, 2571
- Aurum Institute Klerksdorp CRS
-
Rustenburg, North West, Zuid-Afrika, 0300
- Rustenburg CRS
-
-
Western Cape
-
Cape Town, Western Cape, Zuid-Afrika, 7750
- Emavundleni CRS
-
Cape Town, Western Cape, Zuid-Afrika, 7784
- Khayelitsha CRS
-
-
Deelname Criteria
Geschiktheidscriteria
Leeftijden die in aanmerking komen voor studie
Accepteert gezonde vrijwilligers
Beschrijving
Inclusiecriteria
- Leeftijd van 18 tot 35 jaar
- Seksueel actief, gedefinieerd als ten minste twee keer geslachtsgemeenschap hebben gehad in de afgelopen 30 dagen voorafgaand aan de screening, en wordt door het locatiepersoneel beschouwd als een risico voor HIV-infectie.
- Toegang tot een deelnemend HVTN CRS en bereidheid om gevolgd te worden gedurende de geplande duur van het onderzoek
- Mogelijkheid en bereidheid om geïnformeerde toestemming te geven
- Beoordeling van begrip: vrijwilliger toont begrip van deze studie voorafgaand aan de eerste vaccinatie met mondelinge demonstratie van begrip van alle vragen.
- Stemt ermee in zich niet in te schrijven voor een ander onderzoek van een onderzoeksagent totdat de deelnemer is gedeblindeerd of zijn deelname aan het onderzoek eindigt, afhankelijk van wat zich het laatst voordoet
- Goede algemene gezondheid, zoals blijkt uit medische geschiedenis, lichamelijk onderzoek en screeningslaboratoriumtests
- Bereidheid om HIV-testresultaten te ontvangen
- Bereidheid om de risico's van hiv-infectie te bespreken en bereid om advies te krijgen over hiv-risicovermindering.
- Alanine-aminotransferase (ALT) < 2,5 keer de institutionele bovengrens van normaal
- Negatieve hiv-1- en hiv-2-bloedtest binnen 30 dagen voorafgaand aan inschrijving: Locaties kunnen lokaal beschikbare assays gebruiken die zijn goedgekeurd door HVTN Laboratory Operations.
- Vrijwilligers die als vrouw zijn geboren: negatieve serum- of urine-bèta-humaan choriongonadotrofine (β-HCG)-zwangerschapstest uitgevoerd voorafgaand aan vaccinatie op de dag van de eerste vaccinatie. Personen die NIET vruchtbaar zijn omdat ze een totale hysterectomie of bilaterale ovariëctomie hebben ondergaan (geverifieerd door medische dossiers), hoeven geen zwangerschapstest te ondergaan.
Reproductieve status: een vrijwilliger die als vrouw is geboren, moet:
Ga ermee akkoord om consequent effectieve anticonceptie te gebruiken (bijlage B en bijlage C) voor seksuele activiteit die kan leiden tot zwangerschap vanaf ten minste 21 dagen voorafgaand aan inschrijving tot 3 maanden na de laatste vaccinatie. Effectieve anticonceptie wordt gedefinieerd als het gebruik van 2 anticonceptiemethoden. Deze omvatten 1 van de volgende methoden:
- Condooms (man of vrouw)
- Diafragma of cervicale kap
PLUS 1 van de volgende methodes:
- Intra-uterien apparaat (IUD),
- Hormonale anticonceptie (in overeenstemming met de toepasselijke nationale anticonceptierichtlijnen), of
- Succesvolle vasectomie bij de mannelijke partner (als succesvol beschouwd als een vrijwilliger meldt dat een mannelijke partner [1] documentatie van azoöspermie heeft door microscopie, of [2] een vasectomie meer dan 2 jaar geleden zonder resulterende zwangerschap ondanks seksuele activiteit na vasectomie), of
Elke andere anticonceptiemethode die is goedgekeurd door het protocolveiligheidsbeoordelingsteam;
Of niet van reproductief potentieel zijn, zoals gediagnosticeerd zijn met voortijdige menopauze (zonder menstruatie gedurende 1 jaar) of een hysterectomie, bilaterale ovariëctomie of afbinden van de eileiders hebben ondergaan.
- Vrijwilligers die als vrouw zijn geboren, moeten er ook mee instemmen om tot 3 maanden na de laatste vaccinatie geen zwangerschap te zoeken via alternatieve methoden, zoals kunstmatige inseminatie of in-vitrofertilisatie
Uitsluitingscriteria
- Bloedproducten ontvangen binnen 90 dagen voor de eerste vaccinatie
- Middelen voor onderzoeksonderzoek ontvangen binnen 30 dagen vóór de eerste vaccinatie
- Intentie om deel te nemen aan een andere studie van een onderzoeksagent of een andere studie waarvoor niet-HVTN HIV-antilichaamtesten nodig zijn tijdens de geplande duur van de studie
- Zwanger of borstvoeding
- Hiv-vaccin(s) ontvangen in een eerder hiv-vaccinonderzoek. Voor vrijwilligers die controle/placebo hebben gekregen in een HIV-vaccinonderzoek, zal de HVTN 702 PSRT van geval tot geval bepalen of ze in aanmerking komen.
- Niet-hiv-experimenteel vaccin(s) ontvangen in de afgelopen 5 jaar in een eerdere vaccinproef. Uitzonderingen kunnen worden gemaakt voor vaccins die vervolgens een vergunning hebben gekregen. Voor vrijwilligers die controle/placebo hebben gekregen in een experimenteel vaccinonderzoek, zal het veiligheidsbeoordelingsteam van het protocol per geval bepalen of ze in aanmerking komen. Voor vrijwilligers die langer dan 5 jaar geleden een experimenteel vaccin(s) hebben gekregen, wordt per geval bepaald of ze in aanmerking komen voor inschrijving door het veiligheidsbeoordelingsteam van het protocol.
- Levende verzwakte vaccins anders dan griepvaccin ontvangen binnen 30 dagen vóór de eerste vaccinatie of gepland binnen 14 dagen na injectie (bijv. Mazelen, bof en rubella [MMR]; oraal poliovaccin [OPV]; waterpokken; gele koorts)
- Influenzavaccin of vaccins die geen levend verzwakt vaccin zijn en binnen 14 dagen voorafgaand aan de eerste vaccinatie zijn ontvangen (bijv. Tetanus, pneumokokken, hepatitis A of B)
- Immunosuppressiva ontvangen binnen 168 dagen vóór de eerste vaccinatie. (Niet uitsluitend: [1] neusspray met corticosteroïden; [2] inhalatiecorticosteroïden; [3] lokale corticosteroïden voor milde, ongecompliceerde dermatitis; of [4] een enkele kuur met orale/parenterale corticosteroïden in doses < 2 mg/kg/dag en duur van de therapie < 11 dagen met afronding ten minste 30 dagen voorafgaand aan inschrijving.)
- Ernstige bijwerkingen op vaccins of op vaccincomponenten zoals eieren, eiproducten of neomycine, waaronder een voorgeschiedenis van anafylaxie en gerelateerde symptomen zoals netelroos, ademhalingsmoeilijkheden, angio-oedeem en/of buikpijn. (Niet uitgesloten van deelname: een vrijwilliger die als kind een niet-anafylactische bijwerking had op het kinkhoestvaccin.)
- Immunoglobuline ontvangen binnen 60 dagen vóór de eerste vaccinatie
- Immunodeficiëntie
Klinisch significante medische aandoening, bevindingen van lichamelijk onderzoek, klinisch significante abnormale laboratoriumresultaten of medische voorgeschiedenis met klinisch significante implicaties voor de huidige gezondheid. Een klinisch significante aandoening of proces omvat, maar is niet beperkt tot:
- Een proces dat de immuunrespons zou beïnvloeden,
- Een proces waarvoor medicijnen nodig zijn die de immuunrespons beïnvloeden,
- Elke contra-indicatie voor herhaalde injecties of bloedafnames,
- Een aandoening die actieve medische interventie of controle vereist om ernstig gevaar voor de gezondheid of het welzijn van de vrijwilliger tijdens de studieperiode af te wenden,
- Een aandoening of proces waarvan tekenen of symptomen kunnen worden verward met reacties op een vaccin, of
- Elke aandoening die specifiek wordt vermeld onder de onderstaande uitsluitingscriteria.
- Elke medische, psychiatrische, beroepsmatige of andere aandoening die, naar het oordeel van de onderzoeker, zou interfereren met, of zou dienen als een contra-indicatie voor, protocolnaleving, beoordeling van veiligheid of reactogeniciteit, of het vermogen van een vrijwilliger om geïnformeerde toestemming te geven
- Psychiatrische aandoening die naleving van het protocol verhindert. Specifiek uitgesloten zijn personen met een psychose in de afgelopen 3 jaar, een aanhoudend risico op zelfmoord, of een voorgeschiedenis van zelfmoordpoging of -gebaar in de afgelopen 3 jaar.
- Actieve tuberculose (TB) ziekte
- Ongecontroleerde hypertensie: systolische bloeddruk (SBP) ≥ 160 mm Hg of diastolische bloeddruk (DBP) ≥ 100 mm Hg
- Bloedstoornis (gediagnosticeerd door een arts) die een contra-indicatie vormt voor IM-injectie en/of bloedafname, op basis van het oordeel van de onderzoeker
- Maligniteit (Niet uitgesloten van deelname: Vrijwilliger bij wie de maligniteit chirurgisch is weggesneden en die, naar de inschatting van de onderzoeker, een redelijke zekerheid heeft van blijvende genezing of bij wie het onwaarschijnlijk is dat de maligniteit terugkeert tijdens de periode van het onderzoek)
- Geschiedenis van erfelijk angio-oedeem, verworven angio-oedeem of idiopathisch angio-oedeem
Studie plan
Hoe is de studie opgezet?
Ontwerpdetails
- Primair doel: Preventie
- Toewijzing: Gerandomiseerd
- Interventioneel model: Parallelle opdracht
- Masker: Verviervoudigen
Wapens en interventies
Deelnemersgroep / Arm |
Interventie / Behandeling |
|---|---|
|
Actieve vergelijker: ALVAC-HIV + subtype C gp120/MF59
2700 deelnemers zullen een IM-injectie van ALVAC-HIV (vCP2438) krijgen op maand 0 en 1, en een IM-injectie van ALVAC-HIV (vCP2438) + bivalent subtype C gp120/MF59 op maand 3, 6 en 12.
|
Brengt de genproducten ZM96 gp120 (clade C-stam) tot expressie die zijn gekoppeld aan de sequenties die coderen voor de HIV-1 transmembraananker (TM)-sequentie van gp41 (28 aminozuren clade B LAI-stam) en gag en pro (clade B LAI-stam).
Het is geformuleerd als een gelyofiliseerd vaccin voor injectie in een dosis > 10^6 celkweek infectieuze dosis 50% (CCIDv50) en < 1 × 10^8 CCIDv50 (nominale dosis van 10^7 CCIDv50) en wordt gereconstitueerd met 1 ml steriel natriumchloride-oplossing (NaCl 0,4%) leverde IM
Subtype C TV1.C gp120 Env- en 1086.C gp120 Env-eiwitten, elk in een dosis van 100 mcg, gemengd met MF59-adjuvans (een olie-in-water-emulsie) en IM afgeleverd
|
|
Placebo-vergelijker: Placebo
2700 deelnemers krijgen natriumchloride voor injectie, 0,9% in maand 0, 1, 3, 6 en 12.
|
Natriumchloride voor injectie, 0,9% IM toegediend
|
Wat meet het onderzoek?
Primaire uitkomstmaten
Uitkomstmaat |
Maatregel Beschrijving |
Tijdsspanne |
|---|---|---|
|
Incidentiegraad van hiv-1-infectie gediagnosticeerd na inschrijving (gelijktijdig met eerste vaccinatie) tot en met 24 maanden na inschrijving
Tijdsspanne: Gemeten tot en met 24 maanden na de eerste vaccinatie
|
De werkzaamheid van het vaccin werd berekend als 1 minus de hazard ratio voor HIV-1-infectie, die werd geschat met behulp van een naar geslacht gestratificeerd Cox-model voor proportionele risico's (Cox PH) en getest met behulp van een naar geslacht gestratificeerde log-rank-test.
De werkzaamheid van het vaccin werd ook gemeten met behulp van een ratio van cumulatieve incidenties (CIR) van hiv-1-infectie in de vaccingroep in vergelijking met de placebogroep, die werd berekend met behulp van Nelson-Aalen cumulatieve gevarenschattingen en getest met een Wald-test.
|
Gemeten tot en met 24 maanden na de eerste vaccinatie
|
|
Aantal deelnemers dat lokale reacties meldt Tekenen en symptomen: pijn en/of gevoeligheid
Tijdsspanne: Gemeten gedurende 3 volle dagen na elke vaccinatie
|
Gerangschikt volgens de Division of AIDS (DAIDS)-tabel voor het beoordelen van de ernst van ongewenste voorvallen bij volwassenen en kinderen, versie 2.1 [juli 2017].
De maximale graad die voor elk symptoom gedurende het tijdsbestek is waargenomen, wordt weergegeven.
|
Gemeten gedurende 3 volle dagen na elke vaccinatie
|
|
Aantal deelnemers dat melding maakt van lokale reacties Tekenen en symptomen: erytheem en/of verharding
Tijdsspanne: Gemeten gedurende 3 volle dagen na elke vaccinatie
|
Gerangschikt volgens de Division of AIDS (DAIDS)-tabel voor het beoordelen van de ernst van ongewenste voorvallen bij volwassenen en kinderen, versie 2.1 [juli 2017].
De maximale graad die voor elk symptoom gedurende het tijdsbestek is waargenomen, wordt weergegeven.
|
Gemeten gedurende 3 volle dagen na elke vaccinatie
|
|
Aantal deelnemers dat tekenen en symptomen van systemische reactogeniciteit meldt
Tijdsspanne: Gemeten gedurende 3 volle dagen na elke vaccinatie
|
Gerangschikt volgens de Division of AIDS (DAIDS)-tabel voor het beoordelen van de ernst van ongewenste voorvallen bij volwassenen en kinderen, versie 2.1 [juli 2017].
De maximale graad die voor elk symptoom gedurende het tijdsbestek is waargenomen, wordt weergegeven.
|
Gemeten gedurende 3 volle dagen na elke vaccinatie
|
|
Aantal deelnemers dat bijwerkingen (AE's) meldt, per relatie tot studieproduct
Tijdsspanne: Gemeten tot en met 30 dagen na elke vaccinatie
|
Voor deelnemers die meerdere bijwerkingen melden gedurende het tijdsbestek, wordt de maximale relatie geteld.
|
Gemeten tot en met 30 dagen na elke vaccinatie
|
|
Aantal deelnemers dat ongewenste voorvallen (AE's) meldt, per ernstgraad
Tijdsspanne: Gemeten tot en met 30 dagen na elke vaccinatie
|
Voor deelnemers die meerdere bijwerkingen melden gedurende het tijdsbestek, wordt de maximale ernstgraad geteld.
|
Gemeten tot en met 30 dagen na elke vaccinatie
|
|
Aantal deelnemers dat ernstige ongewenste voorvallen (SAE's) meldt
Tijdsspanne: Gemeten tot en met 12 maanden na de laatste vaccinatie
|
Gemeten zoals uiteengezet in versie 2.0 (januari 2010) van de Manual for Expedited Reporting of Adverse Events to DAIDS (DAIDS EAE Manual).
|
Gemeten tot en met 12 maanden na de laatste vaccinatie
|
|
Aantal deelnemers dat ongewenste voorvallen van bijzonder belang (AESI's) meldt
Tijdsspanne: Gemeten tot en met 12 maanden na de laatste vaccinatie
|
Adverse events of special interest (AESI) werden beschreven in appendix J van het protocol.
AESI voor dit protocol omvat, maar is niet beperkt tot, potentiële immuungemedieerde ziekten.
|
Gemeten tot en met 12 maanden na de laatste vaccinatie
|
|
Aantal deelnemers dat nieuwe chronische medische aandoeningen meldt
Tijdsspanne: Gemeten tot en met 12 maanden na de laatste vaccinatie
|
Een nieuwe chronische medische aandoening wordt gedefinieerd als een nieuw begin of een verergering van een medische aandoening waarvoor 2 of meer bezoeken aan een medische zorgverlener nodig zijn gedurende een periode van ten minste 30 dagen.
|
Gemeten tot en met 12 maanden na de laatste vaccinatie
|
|
Aantal deelnemers met vroegtijdige studiebeëindiging in verband met een AE of reactogeniciteit
Tijdsspanne: Gemeten tot voltooiing van de studie (tot 6 maanden na bevestiging van de hiv-1-diagnose voor deelnemers die hiv hebben opgelopen en tot 12 maanden na de laatste vaccinatie voor de rest)
|
Op het beëindigingsformulier worden voortijdige studiebeëindigingen in verband met een AE of reactogeniciteitsredenen getabelleerd per behandelingsgroep.
|
Gemeten tot voltooiing van de studie (tot 6 maanden na bevestiging van de hiv-1-diagnose voor deelnemers die hiv hebben opgelopen en tot 12 maanden na de laatste vaccinatie voor de rest)
|
|
Aantal deelnemers met stopzetting van het studieproduct in verband met een AE of reactogeniciteit
Tijdsspanne: Gemeten tot voltooiing van de studie (tot 6 maanden na bevestiging van de hiv-1-diagnose voor deelnemers die hiv hebben opgelopen en tot 12 maanden na de laatste vaccinatie voor de rest)
|
Op het formulier voor stopzetting van het studieproduct worden de redenen voor stopzetting van het studieproduct weergegeven per behandelingsgroep.
|
Gemeten tot voltooiing van de studie (tot 6 maanden na bevestiging van de hiv-1-diagnose voor deelnemers die hiv hebben opgelopen en tot 12 maanden na de laatste vaccinatie voor de rest)
|
|
Incidentiegraad van hiv-1-infecties gediagnosticeerd na inschrijving en gedurende alle follow-up van deelnemers
Tijdsspanne: Gemeten tot en met 36 maanden na de eerste vaccinatie
|
Volgens de DSMB-bevinding van 23 januari 2020 dat aan de controlegrenzen voor niet-werkzaamheid is voldaan, is primaire uitkomstmaat 1 vervangen door deze primaire uitkomstmaat.
De werkzaamheid van het vaccin werd berekend als 1 minus de hazard ratio voor HIV-1-infectie, die werd geschat met behulp van een naar geslacht gestratificeerd Cox-model voor proportionele risico's (Cox PH) en getest met behulp van een naar geslacht gestratificeerde log-rank-test.
De werkzaamheid van het vaccin werd ook gemeten met behulp van een ratio van cumulatieve incidenties (CIR) van hiv-1-infectie in de vaccingroep in vergelijking met de placebogroep, die werd berekend met behulp van Nelson-Aalen cumulatieve gevarenschattingen en getest met een Wald-test.
|
Gemeten tot en met 36 maanden na de eerste vaccinatie
|
Secundaire uitkomstmaten
Uitkomstmaat |
Maatregel Beschrijving |
Tijdsspanne |
|---|---|---|
|
Incidentiegraad van HIV-1-infectie gediagnosticeerd na inschrijving tot 36 maanden na inschrijving
Tijdsspanne: Gemeten tot en met 36 maanden na de eerste vaccinatie
|
Deze uitkomstmaat is dezelfde als primaire uitkomstmaat 12, die werd toegevoegd nadat vooraf vastgestelde criteria voor niet-werkzaamheid van het vaccin waren bereikt.
De analyse is niet herhaald, maar de uitkomst wordt voor de volledigheid weergegeven.
|
Gemeten tot en met 36 maanden na de eerste vaccinatie
|
|
Incidentiegraad van hiv-1-infectie gediagnosticeerd na maand 6,5 tot 24 maanden na inschrijving
Tijdsspanne: Gemeten na maand 6,5 tot en met 24 maanden na de eerste vaccinatie
|
De werkzaamheid van het vaccin werd berekend als 1 minus de hazard ratio voor HIV-1-infectie, die werd geschat met behulp van een naar geslacht gestratificeerd Cox-model voor proportionele risico's (Cox PH) en getest met behulp van een naar geslacht gestratificeerde log-rank-test.
De werkzaamheid van het vaccin werd ook gemeten met behulp van een ratio van cumulatieve incidenties (CIR) van hiv-1-infectie in de vaccingroep in vergelijking met de placebogroep, die werd berekend met behulp van Nelson-Aalen cumulatieve gevarenschattingen en getest met een Wald-test.
|
Gemeten na maand 6,5 tot en met 24 maanden na de eerste vaccinatie
|
|
Aantal deelnemers met optreden van CD4+ en CD8+ T-cellen die IFN-g en/of IL-2 tot expressie brengen als reactie op hiv-eiwitten die in het vaccin zijn opgenomen in maand 6,5
Tijdsspanne: Gemeten op maand 6,5
|
PBMC-monsters worden gestimuleerd met synthetische peptidepools of ongestimuleerd gelaten als negatieve controle.
Responsgrootte is % cellen die IFN-g en/of IL-2 tot expressie brengen na stimulatie min % cellen die merkers tot expressie brengen na geen stimulatie.
Contingentietabel is opgesteld om respons te beoordelen: stimulatie (peptide/geen) vs. merkerexpressie (ja/nee).
Eenzijdige Fisher's exact-test wordt toegepast, waarbij wordt getest of het aantal cellen dat positief is voor de marker gelijk is in gestimuleerde versus niet-gestimuleerde cellen.
Bonferroni-Holm-aanpassing vindt plaats via peptidepools.
Respons is positief indien gecorrigeerde p-waarde le 0,00001.
Gegevens worden uitgesloten als de datum van bloedafname buiten het bezoekvenster viel, de deelnemer HIV-geïnfecteerd was (monsters na infectie), de PBMC-levensvatbaarheid/T-celtelling laag was of de negatieve controle hoog was.
Elke Env is het maximum van ZM96 gp120, 1086 gp120 en TV1 gp120.
Elk HIV is de som van Any Env en LAI Gag.
Negatieve magnitudes worden gecensureerd op 0 voordat de som wordt berekend; als de som lt 0,01 is, wordt deze ingesteld op 0,01%.
|
Gemeten op maand 6,5
|
|
Aantal deelnemers met optreden van CD4+ en CD8+ T-cellen die IFN-g en/of IL-2 en/of CD40L tot expressie brengen als reactie op hiv-eiwitten die in het vaccin zijn opgenomen in maand 6,5
Tijdsspanne: Gemeten op maand 6,5
|
PBMC-monsters worden gestimuleerd met synthetische peptidepools of ongestimuleerd gelaten als negatieve controle.
Responsgrootte is % cellen die IFN-g en/of IL-2 tot expressie brengen na stimulatie min % cellen die merkers tot expressie brengen na geen stimulatie.
Contingentietabel is opgesteld om respons te beoordelen: stimulatie (peptide/geen) vs. merkerexpressie (ja/nee).
Eenzijdige Fisher's exact-test wordt toegepast, waarbij wordt getest of het aantal cellen dat positief is voor de marker gelijk is in gestimuleerde versus niet-gestimuleerde cellen.
Bonferroni-Holm-aanpassing vindt plaats via peptidepools.
Respons is positief indien gecorrigeerde p-waarde le 0,00001.
Gegevens worden uitgesloten als de datum van bloedafname buiten het bezoekvenster viel, de deelnemer HIV-geïnfecteerd was (monsters na infectie), de PBMC-levensvatbaarheid/T-celtelling laag was of de negatieve controle hoog was.
Elke Env is het maximum van ZM96 gp120, 1086 gp120 en TV1 gp120.
Elk HIV is de som van Any Env en LAI Gag.
Negatieve magnitudes worden gecensureerd op 0 voordat de som wordt berekend; als de som lt 0,01 is, wordt deze ingesteld op 0,01%.
|
Gemeten op maand 6,5
|
|
Niveau van CD4+ en CD8+ T-cellen die IFN-g en/of IL-2 tot expressie brengen als reactie op HIV-eiwitten die in het vaccin zijn opgenomen in maand 6,5
Tijdsspanne: Gemeten op maand 6,5
|
PBMC-monsters worden gestimuleerd met synthetische peptidepools of ongestimuleerd gelaten als negatieve controle.
Responsgrootte is % cellen die IFN-g en/of IL-2 tot expressie brengen na stimulatie min % cellen die merkers tot expressie brengen na geen stimulatie.
Gegevens worden uitgesloten als de datum van bloedafname buiten het bezoekvenster viel, de deelnemer HIV-geïnfecteerd was (monsters na infectie), de PBMC-levensvatbaarheid/T-celtelling laag was of de negatieve controle hoog was.
Elke Env is het maximum van ZM96 gp120, 1086 gp120 en TV1 gp120.
Elk HIV is de som van Any Env en LAI Gag.
Negatieve magnitudes worden gecensureerd op 0 voordat de som wordt berekend; als de som lt 0,01 is, wordt deze ingesteld op 0,01%.
Samenvatting werd alleen berekend onder positieve responders.
|
Gemeten op maand 6,5
|
|
Niveau van CD4+ en CD8+ T-cellen die IFN-g en/of IL-2 en/of CD40L tot expressie brengen als reactie op hiv-eiwitten die in het vaccin zijn opgenomen in maand 6,5
Tijdsspanne: Gemeten op maand 6,5
|
PBMC-monsters worden gestimuleerd met synthetische peptidepools of ongestimuleerd gelaten als negatieve controle.
Responsgrootte is % cellen die IFN-g en/of IL-2 tot expressie brengen na stimulatie min % cellen die merkers tot expressie brengen na geen stimulatie.
Gegevens worden uitgesloten als de datum van bloedafname buiten het bezoekvenster viel, de deelnemer HIV-geïnfecteerd was (monsters na infectie), de PBMC-levensvatbaarheid/T-celtelling laag was of de negatieve controle hoog was.
Elke Env is het maximum van ZM96 gp120, 1086 gp120 en TV1 gp120.
Elk HIV is de som van Any Env en LAI Gag.
Negatieve magnitudes worden gecensureerd op 0 voordat de som wordt berekend; als de som lt 0,01 is, wordt deze ingesteld op 0,01%.
Samenvatting werd alleen berekend onder positieve responders.
|
Gemeten op maand 6,5
|
|
Aantal deelnemers met optreden van door vaccins geïnduceerde IgG-bindende antilichamen tegen HIV-eiwitten in maand 6,5
Tijdsspanne: Gemeten op maand 6,5
|
Serum IgG-responsen werden gemeten op een Bio-Plex-instrument met behulp van een gestandaardiseerde, op maat gemaakte Luminex-assay, uitgevoerd met een verdunning van 1:50. De uitlezing is van de achtergrond afgetrokken gemiddelde fluorescentie-intensiteit (MFI), met achtergrondaanpassing voor een antigeenspecifieke controle op plaatniveau. Voor elk monster is de responsomvang de netto MFI, gedefinieerd als experimenteel antigeen MFI minus referentieantigeen MFI.
Net MFI lt 1 is ingesteld op 1, en netto MFI > 22.000 is ingesteld op 22.000. Gegevens zijn uitgesloten als de bloedafnamedatum buiten het toegestane venster viel, een deelnemer hiv-geïnfecteerd was, referentieantigeen > 5.000 MFI of baseline netto MFI > 6.500 .Samples van post-inschrijvingsbezoeken hebben een positieve respons als ze aan drie criteria voldoen:(1) netto MFI groter dan of gelijk aan een antigeenspecifieke responsdrempel (gedefinieerd als het maximum van 100 en het 95e percentiel van baseline netto MFI),( 2) netto MFI-waarden zijn groter dan 3 keer de basislijn netto MFI, en (3) experimentele antigeen MFI-waarden zijn groter dan 3 keer de basislijn MFI.
|
Gemeten op maand 6,5
|
|
Aantal deelnemers met optreden van door vaccins geïnduceerde IgG3-bindende antilichamen tegen HIV-eiwitten in maand 6,5
Tijdsspanne: Gemeten op maand 6,5
|
Serum IgG3-responsen werden gemeten op een Bio-Plex-instrument met behulp van een gestandaardiseerde aangepaste Luminex-assay, uitgevoerd met een verdunning van 1:40. De uitlezing is van de achtergrond afgetrokken gemiddelde fluorescentie-intensiteit (MFI), met achtergrondaanpassing voor een antigeenspecifieke controle op plaatniveau. Voor elk monster is de responsomvang netto MFI, gedefinieerd als experimenteel antigeen MFI min referentieantigeen MFI. Net MFI lt 1 is ingesteld op 1 en netto MFI > 22.000 is ingesteld op 22.000. Gegevens worden uitgesloten als de bloedafnamedatum buiten de toegestane venster, een deelnemer was HIV-geïnfecteerd, referentieantigeen > 5.000 MFI of baseline netto MFI > 6.500. Monsters van post-inschrijvingsbezoeken hebben positieve reacties als ze aan drie criteria voldoen: (1) netto MFI groter dan of gelijk aan een antigeenspecifiek responsdrempel (gedefinieerd als het maximum van 100 en het 95e percentiel van baseline netto MFI), (2) netto MFI-waarden zijn groter dan 3 keer baseline netto MFI, en (3) experimentele antigeen MFI-waarden zijn groter dan 3 keer baseline MFI
|
Gemeten op maand 6,5
|
|
Aantal deelnemers met optreden van door vaccins geïnduceerde IgA-bindende antilichamen tegen HIV-eiwitten in maand 6,5
Tijdsspanne: Gemeten op maand 6,5
|
Serum IgA-responsen werden gemeten op een Bio-Plex-instrument met behulp van een gestandaardiseerde aangepaste Luminex-assay, uitgevoerd met een verdunning van 1:10. De uitlezing is van de achtergrond afgetrokken gemiddelde fluorescentie-intensiteit (MFI), met achtergrondaanpassing voor een antigeenspecifieke controle op plaatniveau. Voor elk monster is de responsomvang netto MFI, gedefinieerd als experimenteel antigeen MFI min referentieantigeen MFI. Net MFI lt 1 is ingesteld op 1 en netto MFI > 22.000 is ingesteld op 22.000. venster, een deelnemer was HIV-geïnfecteerd, referentieantigeen > 5.000 MFI of baseline netto MFI > 6.500. Monsters van post-inschrijvingsbezoeken hebben positieve reacties als ze aan drie criteria voldoen: (1) netto MFI groter dan of gelijk aan een antigeenspecifiek responsdrempel (gedefinieerd als het maximum van 100 en het 95e percentiel van de baseline netto MFI), (2) de netto MFI-waarden zijn groter dan 3 keer de baseline netto MFI, en (3) de experimentele antigeen-MFI-waarden zijn groter dan 3 keer de baseline MFI.
|
Gemeten op maand 6,5
|
|
Niveau van door vaccins geïnduceerde IgG-bindende antilichamen tegen HIV-eiwitten in maand 6,5
Tijdsspanne: Gemeten op maand 6,5
|
Serum IgG-responsen werden gemeten op een Bio-Plex-instrument met behulp van een gestandaardiseerde aangepaste Luminex-assay, uitgevoerd met 1:50 en 1:100 verdunningen.
De uitlezing is van de achtergrond afgetrokken gemiddelde fluorescentie-intensiteit (MFI), met achtergrondaanpassing voor een antigeenspecifieke plaatniveauregeling.
Voor elk monster is de responsomvang de netto MFI, gedefinieerd als de MFI van het experimentele antigeen minus de MFI van het referentieantigeen.
Net MFI lt 1 is ingesteld op 1 en netto MFI > 22.000 is ingesteld op 22.000.
Gegevens worden uitgesloten als de datum van bloedafname buiten het toegestane venster viel, een deelnemer HIV-geïnfecteerd was, referentieantigeen > 5.000 MFI of baseline netto MFI > 6.500.
Samenvatting werd alleen berekend onder positieve responders.
De gegevens over de immuunrespons werden ook bestudeerd op hun vermogen om hiv-1-infectie tot en met maand 24 te voorspellen (correlaten van risicoanalyse).
De uitgebreide analyseresultaten zijn beschikbaar in Moodie et al 2022 (PubMed ID: 35758878).
|
Gemeten op maand 6,5
|
|
Niveau van door vaccins geïnduceerde IgG3-bindende antilichamen tegen HIV-eiwitten in maand 6,5
Tijdsspanne: Gemeten op maand 6,5
|
Serum IgG3-responsen werden gemeten op een Bio-Plex-instrument met behulp van een gestandaardiseerde aangepaste Luminex-assay, uitgevoerd met een verdunning van 1:40.
De uitlezing is van de achtergrond afgetrokken gemiddelde fluorescentie-intensiteit (MFI), met achtergrondaanpassing voor een antigeenspecifieke plaatniveauregeling.
Voor elk monster is de responsomvang de netto MFI, gedefinieerd als de MFI van het experimentele antigeen minus de MFI van het referentieantigeen.
Net MFI lt 1 is ingesteld op 1 en netto MFI > 22.000 is ingesteld op 22.000.
Gegevens worden uitgesloten als de datum van bloedafname buiten het toegestane venster viel, een deelnemer HIV-geïnfecteerd was, referentieantigeen > 5.000 MFI of baseline netto MFI > 6.500.
Samenvatting werd alleen berekend onder positieve responders.
De gegevens over de immuunrespons werden ook bestudeerd op hun vermogen om hiv-1-infectie tot en met maand 24 te voorspellen (correlaten van risicoanalyse).
De uitgebreide analyseresultaten zijn beschikbaar in Moodie et al 2022 (PubMed ID: 35758878).
|
Gemeten op maand 6,5
|
|
Niveau van door vaccins geïnduceerde IgA-bindende antilichamen tegen HIV-eiwitten in maand 6,5
Tijdsspanne: Gemeten op maand 6,5
|
Serum IgA-responsen werden gemeten op een Bio-Plex-instrument met behulp van een gestandaardiseerde aangepaste Luminex-assay, uitgevoerd met een verdunning van 1:10.
De uitlezing is van de achtergrond afgetrokken gemiddelde fluorescentie-intensiteit (MFI), met achtergrondaanpassing voor een antigeenspecifieke plaatniveauregeling.
Voor elk monster is de responsomvang de netto MFI, gedefinieerd als de MFI van het experimentele antigeen minus de MFI van het referentieantigeen.
Net MFI lt 1 is ingesteld op 1 en netto MFI > 22.000 is ingesteld op 22.000.
Gegevens worden uitgesloten als de datum van bloedafname buiten het toegestane venster viel, een deelnemer HIV-geïnfecteerd was, referentieantigeen > 5.000 MFI of baseline netto MFI > 6.500.
Samenvatting werd alleen berekend onder positieve responders.
De gegevens over de immuunrespons werden ook bestudeerd op hun vermogen om hiv-1-infectie tot en met maand 24 te voorspellen (correlaten van risicoanalyse).
De uitgebreide analyseresultaten zijn beschikbaar in Moodie et al 2022 (PubMed ID: 35758878).
|
Gemeten op maand 6,5
|
|
Incidentiegraad van hiv-1-infectie gediagnosticeerd na inschrijving gedurende 24 maanden onder vrouwelijke deelnemers
Tijdsspanne: Gemeten tot en met 24 maanden na de eerste vaccinatie
|
De werkzaamheid van het vaccin werd berekend als 1 minus de hazard ratio voor HIV-1-infectie, die werd geschat met behulp van een Cox-model voor proportionele risico's (Cox PH) en getest met behulp van een log-rank-test.
|
Gemeten tot en met 24 maanden na de eerste vaccinatie
|
|
Incidentiegraad van hiv-1-infectie gediagnosticeerd na inschrijving gedurende 24 maanden onder mannelijke deelnemers
Tijdsspanne: Gemeten tot en met 24 maanden na de eerste vaccinatie
|
De werkzaamheid van het vaccin werd berekend als 1 minus de hazard ratio voor HIV-1-infectie, die werd geschat met behulp van een Cox-model voor proportionele risico's (Cox PH) en getest met behulp van een log-rank-test.
|
Gemeten tot en met 24 maanden na de eerste vaccinatie
|
|
Incidentiecijfer van hiv-1-infectie gediagnosticeerd na inschrijving gedurende 24 maanden onder vrouwelijke deelnemers van 25 jaar of jonger
Tijdsspanne: Gemeten tot en met 24 maanden na de eerste vaccinatie
|
De werkzaamheid van het vaccin werd berekend als 1 minus de hazard ratio voor HIV-1-infectie, die werd geschat met behulp van een Cox-model voor proportionele risico's (Cox PH) en getest met behulp van een log-rank-test.
|
Gemeten tot en met 24 maanden na de eerste vaccinatie
|
|
Incidentiecijfer van hiv-1-infectie gediagnosticeerd na inschrijving gedurende 24 maanden onder vrouwelijke deelnemers ouder dan 25
Tijdsspanne: Gemeten tot en met 24 maanden na de eerste vaccinatie
|
De werkzaamheid van het vaccin werd berekend als 1 minus de hazard ratio voor HIV-1-infectie, die werd geschat met behulp van een Cox-model voor proportionele risico's (Cox PH) en getest met behulp van een log-rank-test.
|
Gemeten tot en met 24 maanden na de eerste vaccinatie
|
|
Incidentiegraad van hiv-1-infectie gediagnosticeerd na inschrijving tot en met maand 24 op basis van genotypische kenmerken van virale sequenties van met hiv-1 geïnfecteerde deelnemers bij hiv-1-diagnose, zoals mutaties op de signatuurplaats
Tijdsspanne: Gemeten tot en met 24 maanden na de eerste vaccinatie
|
Er wordt alleen een analyse uitgevoerd als er significant positief bewijs is van de werkzaamheid van het vaccin vanaf de inschrijving tot en met 24 maanden.
De monitoringgrenzen voor niet-werkzaamheid zijn echter bereikt volgens de DSMB-bevinding van 23 januari 2020.
|
Gemeten tot en met 24 maanden na de eerste vaccinatie
|
|
Aantal deelnemers met virale sequenties bij HIV-1-diagnose
Tijdsspanne: Gemeten tot 24 maanden na de eerste vaccinatie
|
Het aantal deelnemers in het vrouwelijke mITT-cohort met virale sequenties werd gerapporteerd.
Virale sequencing werd uitgevoerd op de vroegst beschikbare plasmaspecimens met positieve HIV-1 RNA PCR-tests van studiedeelnemers bij wie de diagnose HIV-1-infectie was gesteld.
|
Gemeten tot 24 maanden na de eerste vaccinatie
|
Medewerkers en onderzoekers
Onderzoekers
- Studie stoel: Glenda Gray, MD, Perinatal HIV Research Unit (PHRU), Chris Hani Baragwanath Hospital
Publicaties en nuttige links
Algemene publicaties
- Hanass-Hancock J, Carpenter B, Reddy T, Nzuza A, Gaffoor Z, Goga A, Andrasik M. Participants' characteristics and motivations to screen for HIV vaccine and monoclonal antibody trials in KwaZulu-Natal, South Africa. Trials. 2021 Dec 11;22(1):897. doi: 10.1186/s13063-021-05792-7.
- Gray GE, Bekker LG, Laher F, Malahleha M, Allen M, Moodie Z, Grunenberg N, Huang Y, Grove D, Prigmore B, Kee JJ, Benkeser D, Hural J, Innes C, Lazarus E, Meintjes G, Naicker N, Kalonji D, Nchabeleng M, Sebe M, Singh N, Kotze P, Kassim S, Dubula T, Naicker V, Brumskine W, Ncayiya CN, Ward AM, Garrett N, Kistnasami G, Gaffoor Z, Selepe P, Makhoba PB, Mathebula MP, Mda P, Adonis T, Mapetla KS, Modibedi B, Philip T, Kobane G, Bentley C, Ramirez S, Takuva S, Jones M, Sikhosana M, Atujuna M, Andrasik M, Hejazi NS, Puren A, Wiesner L, Phogat S, Diaz Granados C, Koutsoukos M, Van Der Meeren O, Barnett SW, Kanesa-Thasan N, Kublin JG, McElrath MJ, Gilbert PB, Janes H, Corey L; HVTN 702 Study Team. Vaccine Efficacy of ALVAC-HIV and Bivalent Subtype C gp120-MF59 in Adults. N Engl J Med. 2021 Mar 25;384(12):1089-1100. doi: 10.1056/NEJMoa2031499.
- Moodie Z, Dintwe O, Sawant S, Grove D, Huang Y, Janes H, Heptinstall J, Omar FL, Cohen K, De Rosa SC, Zhang L, Yates NL, Sarzotti-Kelsoe M, Seaton KE, Laher F, Bekker LG, Malahleha M, Innes C, Kassim S, Naicker N, Govender V, Sebe M, Singh N, Kotze P, Lazarus E, Nchabeleng M, Ward AM, Brumskine W, Dubula T, Randhawa AK, Grunenberg N, Hural J, Kee JJ, Benkeser D, Jin Y, Carpp LN, Allen M, D'Souza P, Tartaglia J, DiazGranados CA, Koutsoukos M, Gilbert PB, Kublin JG, Corey L, Andersen-Nissen E, Gray GE, Tomaras GD, McElrath MJ. Analysis of the HIV Vaccine Trials Network 702 Phase 2b-3 HIV-1 Vaccine Trial in South Africa Assessing RV144 Antibody and T-Cell Correlates of HIV-1 Acquisition Risk. J Infect Dis. 2022 Aug 24;226(2):246-257. doi: 10.1093/infdis/jiac260.
- Moodie Z, Li SS, Giorgi EE, Williams LD, Dintwe O, Carpp LN, Chen S, Seaton KE, Sawant SS, Zhang L, Heptinstall J, Liu S, Grunenberg N, Tomaka F, Rerks-Ngarm S, Pitisuttithum P, Nitayaphan S, Ake JA, Vasan S, Pantaleo G, Frank I, Baden LR, Goepfert PA, Keefer M, Chirenje M, Hosseinipour MC, Mngadi K, Laher F, Garrett N, Bekker LG, De Rosa S, Andersen-Nissen E, Kublin JG, Lu S, Gilbert PB, Gray GE, Corey L, McElrath MJ, Tomaras GD. A polyvalent DNA prime with matched polyvalent protein/GLA-SE boost regimen elicited the most robust and broad IgG and IgG3 V1V2 binding antibody and CD4+ T cell responses among 13 HIV vaccine trials. Emerg Microbes Infect. 2025 Dec;14(1):2485317. doi: 10.1080/22221751.2025.2485317. Epub 2025 Apr 7.
- Chihana R, Jin Kee J, Moodie Z, Huang Y, Janes H, Dadabhai S, Roxby AC, Allen M, Kassim S, Naicker V, Innes C, Naicker N, Dubula T, Grunenberg N, Malahleha M, Kublin JG, Bekker LG, Gray G, Kumwenda J, Laher F. Factors associated with reactogenicity to an investigational HIV vaccine regimen in HIV vaccine trials network 702. Vaccine. 2024 Aug 13;42(20):125991. doi: 10.1016/j.vaccine.2024.05.039. Epub 2024 May 21.
- Laher F, Malahleha M, Ramirez S, Brumskine W, Otwombe K, Moodie Z, Allen M. Data quality in an HIV vaccine efficacy clinical trial in South Africa: through natural disasters and with discipline. BMC Med Res Methodol. 2023 Jun 24;23(1):147. doi: 10.1186/s12874-023-01967-9.
Studie record data
Bestudeer belangrijke data
Studie start (Werkelijk)
Primaire voltooiing (Werkelijk)
Studie voltooiing (Werkelijk)
Studieregistratiedata
Eerst ingediend
Eerst ingediend dat voldeed aan de QC-criteria
Eerst geplaatst (Geschat)
Updates van studierecords
Laatste update geplaatst (Werkelijk)
Laatste update ingediend die voldeed aan QC-criteria
Laatst geverifieerd
Meer informatie
Termen gerelateerd aan deze studie
Trefwoorden
Aanvullende relevante MeSH-voorwaarden
- Door bloed overgedragen infecties
- Urogenitale ziekten
- Genitale ziekten
- Ziekten van het immuunsysteem
- Infecties
- RNA-virusinfecties
- Virusziekten
- Overdraagbare ziekten
- Seksueel overdraagbare aandoeningen, viraal
- Seksueel overdraagbare aandoeningen
- Lentivirus-infecties
- Retroviridae-infecties
- Immunologische deficiëntie syndromen
- HIV-infecties
- AIDSVAX
Andere studie-ID-nummers
- HVTN 702
Plan Individuele Deelnemersgegevens (IPD)
Bent u van plan om gegevens van individuele deelnemers (IPD) te delen?
Informatie over medicijnen en apparaten, studiedocumenten
Bestudeert een door de Amerikaanse FDA gereguleerd geneesmiddel
product vervaardigd in en geëxporteerd uit de V.S.
Deze informatie is zonder wijzigingen rechtstreeks van de website clinicaltrials.gov gehaald. Als u verzoeken heeft om uw onderzoeksgegevens te wijzigen, te verwijderen of bij te werken, neem dan contact op met register@clinicaltrials.gov. Zodra er een wijziging wordt doorgevoerd op clinicaltrials.gov, wordt deze ook automatisch bijgewerkt op onze website .