Deze pagina is automatisch vertaald en de nauwkeurigheid van de vertaling kan niet worden gegarandeerd. Raadpleeg de Engelse versie voor een brontekst.

Dosisbevestigingsonderzoek ter evaluatie van de veiligheid, reactogeniciteit en immunogeniciteit van mRNA-1273 COVID-19-vaccin bij volwassenen van 18 jaar en ouder

6 december 2022 bijgewerkt door: ModernaTX, Inc.

Een gerandomiseerd, waarnemersblind, placebogecontroleerd, dosisbevestigend fase 2a-onderzoek ter evaluatie van de veiligheid, reactogeniciteit en immunogeniciteit van het mRNA-1273 SARS-COV-2-vaccin bij volwassenen van 18 jaar en ouder

Deze klinische studie zal de veiligheid, reactogeniciteit en immunogeniciteit beoordelen van 2 dosisniveaus van het mRNA-1273 Severe Acute Respiratory Syndrome coronavirus (SARS-COV-2)-vaccin bij volwassenen van 18 jaar of ouder.

Studie Overzicht

Gedetailleerde beschrijving

Dit is een 3-delige fase 2a-studie, met deel A (geblindeerde fase), deel B (open-label interventiefase) en deel C (rollover proof of concept).

Deelnemers in deel A zijn blind voor hun behandelingsopdracht, waarbij deelnemers ofwel 2 actieve mRNA-1273-vaccindoses of placebo krijgen. Deel B van de studie is ontworpen om deelnemers de mogelijkheid te bieden om hun blindering op te heffen, zodat deelnemers die placebo kregen in deel A 2 doses open-label mRNA-1273-vaccin kunnen aanvragen. Bovendien krijgen deelnemers die oorspronkelijk 1 of 2 doses mRNA-1273 (50 microgram [μg] of 100 μg vaccin) kregen tijdens deel A, de mogelijkheid om een ​​enkele boosterdosis mRNA-1273 te ontvangen.

Deel C zal een proof-of-concept rollover-onderzoek zijn om een ​​vaccin te evalueren voor de behandeling van mutaties van SARS-CoV2, zoals het S-eiwit van de B.1.351 variant. Deel C zal ongeveer 60 deelnemers omvatten, die momenteel zijn ingeschreven in Moderna's fase 3 mRNA-1273-P301-onderzoek (NCT04470427), al zijn ontblind en eerder 2 doses mRNA-1273 hebben gekregen, ten minste 6 maanden eerder. Bij inschrijving voor deel C van deze studie wordt hun deelname aan de mRNA-1273-P301-studie beëindigd. Deel C evalueert de veiligheid en immunogeniciteit van 2 dosisniveaus (20 µg en 50 µg) van mRNA-1273.351 en mRNA-1273/mRNA-1273.351-mengsel (50 µg totaal), gegeven als een enkele herhalingsdosis.

Studietype

Ingrijpend

Inschrijving (Werkelijk)

660

Fase

  • Fase 2

Contacten en locaties

In dit gedeelte vindt u de contactgegevens van degenen die het onderzoek uitvoeren en informatie over waar dit onderzoek wordt uitgevoerd.

Studie Locaties

    • Georgia
      • Savannah, Georgia, Verenigde Staten, 31406
        • Meridian Clinical Research
    • Kansas
      • Newton, Kansas, Verenigde Staten, 67114
        • Alliance for Multispecialty Research
    • Missouri
      • Kansas City, Missouri, Verenigde Staten, 64114
        • Alliance for Multispecialty Research
    • Nebraska
      • Norfolk, Nebraska, Verenigde Staten, 68701
        • Meridian Clinical Research
    • North Carolina
      • Wilmington, North Carolina, Verenigde Staten, 28403
        • Trial Management Associates
    • South Dakota
      • Dakota Dunes, South Dakota, Verenigde Staten, 57049
        • Meridian Clinical Research
    • Texas
      • Austin, Texas, Verenigde Staten, 78705
        • Benchmark Research
      • San Angelo, Texas, Verenigde Staten, 76904
        • Benchmark Research

Deelname Criteria

Onderzoekers zoeken naar mensen die aan een bepaalde beschrijving voldoen, de zogenaamde geschiktheidscriteria. Enkele voorbeelden van deze criteria zijn iemands algemene gezondheidstoestand of eerdere behandelingen.

Geschiktheidscriteria

Leeftijden die in aanmerking komen voor studie

18 jaar en ouder (Volwassen, Oudere volwassene)

Accepteert gezonde vrijwilligers

Nee

Geslachten die in aanmerking komen voor studie

Allemaal

Beschrijving

Belangrijkste opnamecriteria:

Elke deelnemer moet tijdens de screeningperiode en op dag 1 aan alle volgende criteria voldoen, tenzij anders vermeld, om aan dit onderzoek deel te nemen:

  1. Man of vrouw, 18 jaar of ouder op het moment van toestemming (screeningsbezoek, dag 0). Voor deel B moeten deelnemers eerder zijn ingeschreven in het mRNA-1273 P201-onderzoek.
  2. Begrijpt en stemt ermee in zich te houden aan de onderzoeksprocedures en geeft schriftelijke geïnformeerde toestemming.
  3. Is naar het oordeel van de onderzoeker in goede algemene gezondheid en kan voldoen aan de studieprocedures.
  4. Vrouwelijke deelnemers die geen kinderen kunnen krijgen, kunnen aan het onderzoek deelnemen. Niet-vruchtbaar potentieel wordt gedefinieerd als chirurgisch steriel (voorgeschiedenis van bilaterale tubaligatie, bilaterale ovariëctomie, hysterectomie) of postmenopauzaal (gedefinieerd als amenorroe gedurende ≥12 opeenvolgende maanden voorafgaand aan de screening (dag 0) zonder alternatieve medische oorzaak). Een follikelstimulerend hormoon (FSH) -niveau kan naar goeddunken van de onderzoeker worden gemeten om de postmenopauzale status te bevestigen.
  5. Vrouwelijke deelnemers in de vruchtbare leeftijd kunnen aan het onderzoek deelnemen als de deelnemer aan alle volgende criteria voldoet:

    • Heeft een negatieve zwangerschapstest bij screening (dag 0) en op de dag van de eerste injectie (dag 1).
    • Heeft adequate anticonceptie toegepast of heeft zich onthouden van alle activiteiten die tot zwangerschap zouden kunnen leiden gedurende ten minste 28 dagen voorafgaand aan de eerste injectie (dag 1).
    • Heeft ermee ingestemd om adequate anticonceptie voort te zetten tot 3 maanden na de tweede injectie (dag 29).
    • Geeft momenteel geen borstvoeding.

    Adequate anticonceptie voor vrouwen wordt gedefinieerd als consistent en correct gebruik van een door de Food and Drug Administration (FDA) goedgekeurde anticonceptiemethode in overeenstemming met het productetiket. Bijvoorbeeld:

    • Barrièremethode (zoals condooms, pessarium of pessarium) gebruikt in combinatie met zaaddodend middel
    • Spiraaltje
    • Recept hormonaal anticonceptiemiddel ingenomen of toegediend via orale (pil), transdermale (pleister), subdermale of IM-route
    • Sterilisatie van de monogame mannelijke partner van een vrouwelijke deelnemer voorafgaand aan deelname aan het onderzoek Opmerking: periodieke onthouding (bijvoorbeeld kalender-, ovulatie-, symptothermische, post-ovulatiemethoden) en onthouding zijn geen aanvaardbare anticonceptiemethoden.
  6. Mannelijke deelnemers die deelnemen aan activiteiten die kunnen leiden tot zwangerschap van seksuele partners, moeten ermee instemmen om adequate anticonceptie toe te passen vanaf het moment van de eerste injectie en tot 3 maanden na de laatste injectie.

Adequate anticonceptie voor mannelijke deelnemers wordt gedefinieerd als:

  • Monogame relatie met een vrouwelijke partner die een spiraaltje of hormonale anticonceptie gebruikt (hierboven beschreven)
  • Gebruik van barrièremethoden en zaaddodend middel
  • Geschiedenis van chirurgische sterilisatie
  • Mannelijke deelnemers met partners die voorafgaand aan de screening zwanger zijn geworden, komen in aanmerking voor deelname aan het onderzoek.

Aanvullende belangrijke opnamecriteria voor deel C

1. Deelnemers moeten eerder zijn ingeschreven in het mRNA-1273-P301-onderzoek en moeten 2 doses mRNA-1273 in deel A hebben gekregen, zijn gedeblindeerd en op de hoogte van hun daadwerkelijke behandeling in onderzoek mRNA-1273-P301. in studie mRNA-1273-P301 (werd niet teruggetrokken of vroegtijdig stopgezet) en er zijn ten minste 6 maanden verstreken sinds hun tweede dosis in studie mRNA-1273-P301 voordat ze in dit deel werden opgenomen.

Belangrijkste uitsluitingscriteria:

Deelnemers die tijdens het screeningsbezoek (dag 0) of op dag 1 aan een van de volgende criteria voldoen, worden uitgesloten van het onderzoek, tenzij anders vermeld:

  1. Zwanger of borstvoeding.
  2. Is acuut ziek of heeft koorts 24 uur voorafgaand aan of tijdens het screeningsbezoek (dag 0). Koorts wordt gedefinieerd als een lichaamstemperatuur ≥38,0°Celsius/100,4°Fahrenheit. Deelnemers die aan dit criterium voldoen, kunnen binnen de relevante vensterperiodes opnieuw worden ingepland. Afebriele deelnemers met lichte ziektes kunnen worden ingeschreven naar goeddunken van de onderzoeker.
  3. Huidige behandeling met experimentele middelen voor profylaxe tegen COVID-19.
  4. Heeft een medische, psychiatrische of beroepsaandoening die een extra risico kan vormen als gevolg van deelname, of die volgens het oordeel van de onderzoeker veiligheidsbeoordelingen of interpretatie van resultaten kan verstoren.
  5. Is een gezondheidswerker of lid van een BHV-team.
  6. Actueel gebruik van een geïnhaleerde substantie (bijvoorbeeld tabaks- of cannabisrook, nicotinedampen).
  7. Geschiedenis van chronisch roken (≥1 sigaret per dag) binnen 1 jaar na het screeningsbezoek (dag 0).
  8. Geschiedenis van illegaal middelengebruik of alcoholmisbruik in de afgelopen 2 jaar. Deze uitsluiting is niet van toepassing op historisch cannabisgebruik dat voorheen illegaal was in de staat van de deelnemer, maar legaal was op het moment van de screening.
  9. Bekende voorgeschiedenis van hypertensie, of systolische bloeddruk >150 millimeter kwik (mmHg) bij deelnemers in cohort 1 (≥18 tot <55 jaar oud) of systolische bloeddruk >160 mmHg bij deelnemers in cohort 2 (≥55 jaar oud) bij het screeningsbezoek (dag 0).
  10. Bekende voorgeschiedenis van hypotensie of systolische bloeddruk <85 mmHg bij het screeningsbezoek (dag 0).
  11. Suikerziekte
  12. Diagnose van chronische longziekte (bijvoorbeeld chronische obstructieve longziekte, astma)
  13. Chronische hart- en vaatziekten
  14. Woont in een verpleeghuis
  15. Graad 1 of hogere toxiciteit bij laboratoriumtests voor klinische veiligheid tijdens het screeningsbezoek (dag 0)
  16. Huidige of eerdere diagnose van immunocompromitterende aandoening, immuungemedieerde ziekte of andere immunosuppressieve aandoening.
  17. Systemische immunosuppressiva of immuunmodificerende geneesmiddelen ontvangen gedurende in totaal >14 dagen binnen 6 maanden voorafgaand aan het screeningsbezoek (dag 0) (voor corticosteroïden ≥20 milligram (mg)/dag prednison-equivalent). Topische tacrolimus is toegestaan ​​indien niet gebruikt binnen 14 dagen voorafgaand aan het screeningsbezoek (dag 0).
  18. Anticiperen op de noodzaak van immunosuppressieve behandeling op elk moment tijdens deelname aan het onderzoek.
  19. Positieve serologie voor hepatitis B-virus-oppervlakteantigeen, hepatitis C-virusantilichaam of humaan immunodeficiëntievirus (HIV) type 1 of 2 antilichamen geïdentificeerd tijdens het screeningsbezoek (dag 0).
  20. Geschiedenis van anafylaxie, urticaria of andere significante AR die medische interventie vereist na ontvangst van een vaccin.
  21. Bloedingsstoornis beschouwd als een contra-indicatie voor IM-injectie of flebotomie.
  22. Diagnose van maligniteit in de afgelopen 10 jaar (exclusief niet-melanome huidkanker).
  23. Heeft ≤28 dagen voorafgaand aan de eerste injectie (dag 1) een goedgekeurd vaccin gekregen of is van plan dit te krijgen of is van plan om binnen 28 dagen voor of na een studie-injectie een goedgekeurd vaccin te krijgen. Gelicentieerde griepvaccins kunnen meer dan 14 dagen vóór of na een studie-injectie worden ontvangen.
  24. Ontvangst van systemische immunoglobulinen of bloedproducten binnen 3 maanden voorafgaand aan het screeningsbezoek (dag 0) of plannen voor ontvangst tijdens het onderzoek.
  25. Heeft ≥450 ml bloedproducten gedoneerd binnen 28 dagen voorafgaand aan het screeningsbezoek (dag 0) of is van plan bloedproducten te doneren tijdens het onderzoek.
  26. Deelgenomen aan een interventionele klinische studie (anders dan mRNA-1273 P301) binnen 28 dagen voorafgaand aan het screeningsbezoek (dag 0) of is van plan dit te doen tijdens deelname aan deze studie.
  27. Is een direct familielid of lid van het huishouden van het onderzoekspersoneel

Aanvullende belangrijke uitsluitingscriteria voor deel C

  1. Is SARS-CoV-2 positief door Reverse Transcriptie Polymerase Kettingreactie (RT-PCR) (centrale of lokale testen) bij baseline of op enig moment tijdens het mRNA-1273-P301-onderzoek, ongeacht de aan- of afwezigheid van symptomen die overeenkomen met COVID- 19.
  2. Had enige SAE in het mRNA-1273-P301-onderzoek.

Studie plan

Dit gedeelte bevat details van het studieplan, inclusief hoe de studie is opgezet en wat de studie meet.

Hoe is de studie opgezet?

Ontwerpdetails

  • Primair doel: Preventie
  • Toewijzing: Gerandomiseerd
  • Interventioneel model: Sequentiële toewijzing
  • Masker: Dubbele

Wapens en interventies

Deelnemersgroep / Arm
Interventie / Behandeling
Experimenteel: mRNA-1273: Dosis 50 microgram (ug) - Deelnemers van 18-54 jaar

Deel A: Deelnemers van 18-54 jaar krijgen 1 intramusculaire (IM) injectie van 50 µg mRNA-1273 op dag 1 en op dag 29.

Deel B: Deelnemers in de leeftijd van 18-54 jaar die ervoor kiezen om de blindering op te heffen en 50 µg mRNA-1273 kregen tijdens Deel A, zullen op dag 1 1 IM-injectie van mRNA-1273 (boosterdosis) krijgen.

Steriele vloeistof voor injectie
Experimenteel: mRNA-1273: Dosis 50 µg - Deelnemers van 55+ jaar

Deel A: Deelnemers van 55+ jaar krijgen 1 IM-injectie van 50 µg mRNA-1273 op dag 1 en op dag 29.

Deel B: Deelnemers van 55+ jaar die ervoor kiezen om de blindering op te heffen en 50 µg mRNA-1273 kregen tijdens Deel A, zullen op dag 1 1 IM-injectie van mRNA-1273 (boosterdosis) krijgen.

Steriele vloeistof voor injectie
Experimenteel: mRNA-1273: dosis 100 µg - deelnemers van 18-54 jaar

Deel A: Deelnemers van 18-54 jaar krijgen 1 IM-injectie van 100 µg mRNA-1273 op dag 1 en op dag 29.

Deel B: Deelnemers in de leeftijd van 18-54 jaar die ervoor kiezen om de blindering op te heffen en 100 µg mRNA-1273 kregen tijdens Deel A, zullen op dag 1 1 IM-injectie van mRNA-1273 (boosterdosis) krijgen.

Steriele vloeistof voor injectie
Experimenteel: mRNA-1273: Dosis 100 ug - Deelnemers van 55+ jaar

Deel A: Deelnemers van 55+ jaar krijgen 1 IM injectie van 100 µg mRNA-1273 op dag 1 en op dag 29.

Deel B: Deelnemers van 55+ jaar die ervoor kiezen om de blindering op te heffen en 100 µg mRNA-1273 kregen tijdens Deel A, krijgen op dag 1 1 IM-injectie met mRNA-1273 (boosterdosis).

Steriele vloeistof voor injectie
Placebo-vergelijker: Placebo (deel A) en mRNA-1273 100 ug (deel B) - deelnemers van 18-54 jaar

Deel A: Deelnemers van 18-54 jaar krijgen 1 IM-injectie van mRNA-1273-matching placebo op dag 1 en op dag 29.

Deel B: Deelnemers van 18-54 jaar die ervoor kiezen om de blindering op te heffen en een mRNA-1273-matching placebo kregen tijdens Deel A, zullen 1 IM injectie van 100 µg mRNA-1273 krijgen op Dag 1 en Dag 29.

0,9% natriumchloride (normale zoutoplossing) injectie
Steriele vloeistof voor injectie
Placebo-vergelijker: Placebo (deel A) en mRNA-1273 100 ug (deel B) - deelnemers ouder dan 55 jaar

Deel A: Deelnemers van 55+ jaar krijgen 1 IM-injectie van mRNA-1273-matching placebo op dag 1 en op dag 29.

Deel B: Deelnemers van 55+ jaar die ervoor kiezen om de blindering op te heffen en tijdens Deel A een mRNA-1273-matching placebo kregen, zullen op dag 1 en dag 29 1 IM-injectie van 100 µg mRNA-1273 krijgen.

0,9% natriumchloride (normale zoutoplossing) injectie
Steriele vloeistof voor injectie
Experimenteel: mRNA 1273.351 20 µg (deel C)
Deel C: Deelnemers krijgen op dag 1 1 IM boosterdosis van 20 µg mRNA 1273.351.
Steriele vloeistof voor injectie
Experimenteel: mRNA 1273.351 50 µg (deel C)
Deel C: Deelnemers krijgen op dag 1 1 IM boosterdosis van 50 µg mRNA 1273.351.
Steriele vloeistof voor injectie
Experimenteel: mRNA-1273/mRNA-1273.351-mengsel (deel C)
Deel C: Deelnemers krijgen op dag 1 1 IM boosterdosis van 50 µg mRNA-1273/mRNA-1273.351-mengsel.
Steriele vloeistof voor injectie
Steriele vloeistof voor injectie

Wat meet het onderzoek?

Primaire uitkomstmaten

Uitkomstmaat
Maatregel Beschrijving
Tijdsspanne
Aantal deelnemers met gevraagde lokale en systemische bijwerkingen (AR's)
Tijdsspanne: 7 dagen na vaccinatie
Gevraagde AR's, waaronder lokale en systemische AR's, werden verzameld in het eDiary. Lokale AR's omvatten: pijn op de injectieplaats, erytheem (roodheid) op de injectieplaats, zwelling/verharding (hardheid) op de injectieplaats en plaatselijke okselzwelling of -gevoeligheid ipsilateraal van de injectiearm. Systemische AR's omvatten: hoofdpijn, vermoeidheid, myalgie (spierpijn over het hele lichaam), artralgie (pijn in verschillende gewrichten), misselijkheid/braken, huiduitslag, lichaamstemperatuur (mogelijk koorts) en koude rillingen. Alle gevraagde AR's (lokaal en systemisch) worden beschouwd als oorzakelijk verband met injectie. AR's kregen een beoordeling van 0-4 zoals beoordeeld en bevestigd door de onderzoeker; een lagere score geeft een lagere ernst aan en een hogere score geeft een grotere ernst aan. Let op, niet alle gevraagde AR's werden beschouwd als ongewenste voorvallen (AE's). De Onderzoeker heeft beoordeeld of de gevraagde AR ook als AE moest worden geregistreerd. Een samenvatting van SAE's en alle niet-ernstige AE's ("Overig"), ongeacht de causaliteit, bevindt zich in de sectie Gerapporteerde "Bijwerkingen".
7 dagen na vaccinatie
Aantal deelnemers met ongevraagde AE's
Tijdsspanne: Tot 28 dagen na vaccinatie
Een AE werd gedefinieerd als elk ongewenst medisch voorval dat verband houdt met het gebruik van een geneesmiddel bij mensen, al dan niet beschouwd als geneesmiddelgerelateerd. Een tijdens de behandeling optredende AE ​​(TEAE) werd gedefinieerd als elke gebeurtenis die niet aanwezig was vóór blootstelling aan het vaccin of elke gebeurtenis die al aanwezig was en na blootstelling in intensiteit of frequentie verergerde. Elk abnormaal laboratoriumtestresultaat (hematologie, klinische chemie of protrombinetijd [PT]/partiële tromboplastinetijd [PTT]) of andere veiligheidsbeoordeling (bijvoorbeeld elektrocardiogram, radiologische scan, meting van vitale functies), waaronder een die verslechtert ten opzichte van de uitgangswaarde en wordt beschouwd als klinisch significant naar het medische en wetenschappelijke oordeel van de onderzoeker. Een samenvatting van SAE's en alle niet-ernstige AE's ("Overig") die tot het einde van het onderzoek (tot maand 15) zijn gerapporteerd, ongeacht de causaliteit, bevindt zich in de sectie Gerapporteerde "Bijwerkingen".
Tot 28 dagen na vaccinatie
Aantal deelnemers met medisch bijgewoonde bijwerkingen (MAAE's)
Tijdsspanne: Tot maand 15
Een MAAE is een AE die leidt tot een ongepland bezoek aan een zorgverlener (HCP). Een samenvatting van SAE's en alle niet-ernstige AE's ("Overig"), ongeacht de causaliteit, bevindt zich in de sectie Gerapporteerde "Bijwerkingen".
Tot maand 15
Aantal deelnemers met SAE's
Tijdsspanne: Tot maand 15
Een SAE werd gedefinieerd als elke AE die de dood tot gevolg had, levensbedreigend was, ziekenhuisopname of verlenging van bestaande ziekenhuisopname vereiste, invaliditeit/permanente schade tot gevolg had, een aangeboren afwijking/geboorteafwijking was of een belangrijke medische gebeurtenis was. Een samenvatting van SAE's en alle niet-ernstige AE's ("Overig"), ongeacht de causaliteit, bevindt zich in de sectie Gerapporteerde "Bijwerkingen".
Tot maand 15
Deel A: Niveau van Severe Acute Respiratory Syndrome Coronavirus (SARS-COV-2)-Specifiek Bindend Antilichaam (bAb) zoals gemeten door Enzyme-Linked Immunosorbent Assay (ELISA)
Tijdsspanne: Dag 1 (basislijn), 29, 43, 57 en 209
Het geometrisch gemiddelde (GM) niveau van VAC58-spike immunoglobuline G (IgG)-antilichamen, zoals gemeten met ELISA specifiek voor het SARS-CoV-2-spike-eiwit, wordt gerapporteerd. Antilichaamwaarden gerapporteerd als onder de ondergrens van kwantificering (LLOQ) werden vervangen door 0,5*LLOQ. Waarden die groter waren dan de bovengrens van kwantificering (ULOQ) werden geconverteerd naar de ULOQ als er geen werkelijke waarden beschikbaar waren. LLOQ was 1 en ULOQ was 2052. De 95%-betrouwbaarheidsintervallen (CI's) werden berekend op basis van de t-verdeling van respectievelijk de log-getransformeerde waarden of het verschil in de log-getransformeerde waarden voor GM-waarde, vervolgens teruggetransformeerd naar de oorspronkelijke schaal voor presentatie.
Dag 1 (basislijn), 29, 43, 57 en 209
Deel B: Niveau van SARS-CoV-2-specifieke bAb zoals gemeten door ELISA
Tijdsspanne: Dag 1 (basislijn) en 29
Het GM-niveau van VAC65-spike-IgG-antilichamen, zoals gemeten door ELISA specifiek voor het SARS-CoV-2-spike-eiwit, wordt gerapporteerd. Antilichaamwaarden gerapporteerd zoals onder de LLOQ werden vervangen door 0,5*LLOQ. Waarden die groter waren dan de ULOQ worden geconverteerd naar de ULOQ. LLOQ was 1 en ULOQ was 2052. De 95%-BI's werden berekend op basis van de t-verdeling van respectievelijk de log-getransformeerde waarden of het verschil in de log-getransformeerde waarden voor GM-waarde, vervolgens teruggetransformeerd naar de oorspronkelijke schaal voor presentatie. De PP-set omvatte deelnemers met een studie-injectie, vereiste basisgegevens, had post-injectieresultaten op het tijdstip van primair belang voor immunogeniciteitsanalyse, geen grote protocolafwijkingen die de immuunrespons beïnvloedden, en had geen SARS-CoV-2.
Dag 1 (basislijn) en 29
Deel C: Niveau van SARS-CoV-2-specifieke bAb zoals gemeten door MSD
Tijdsspanne: Dag 1 (basislijn), 8, 15 en 29
Het GM-niveau van SARS-CoV-2-eiwitantilichaam tegen B.1.351, zoals gemeten door MSD MULTIPLEX wordt gerapporteerd. Antilichaamwaarden gerapporteerd zoals onder de LLOQ werden vervangen door 0,5*LLOQ. Waarden die groter waren dan de ULOQ worden geconverteerd naar de ULOQ. LLOQ was 18 en ULOQ was 4200000. De 95%-BI's werden berekend op basis van de t-verdeling van respectievelijk de log-getransformeerde waarden of het verschil in de log-getransformeerde waarden voor GM-waarde, vervolgens teruggetransformeerd naar de oorspronkelijke schaal voor presentatie.
Dag 1 (basislijn), 8, 15 en 29

Secundaire uitkomstmaten

Uitkomstmaat
Maatregel Beschrijving
Tijdsspanne
Deel A: Titer van SARS-CoV-2-specifiek neutraliserend antilichaam (nAb)
Tijdsspanne: Dag 1 (basislijn), 29, 43, 57 en 209
De GM-titer (microneutralisatie [MN] en MN50) van serum nAb tegen SARS-CoV-2, zoals gemeten door MN-assays met levend virus, wordt gerapporteerd. Antilichaamwaarden gerapporteerd zoals onder de LLOQ werden vervangen door 0,5*LLOQ. Waarden die groter waren dan de ULOQ werden omgerekend naar de ULOQ. Voor MN was LLOQ 40 en ULOQ 1280 op dag 1 (basislijn), 29, 43 en 57. Voor MN50 was LLOQ 91,10 en ULOQ was 2031,87 op dag 1 (basislijn), 29, 43 en 57. Voor MN was LLOQ 160 en ULOQ was 1280 op dag 209. Voor MN50 was LLOQ 318,46 en ULOQ was 1917,83 op dag 209. Het 95%-BI werd berekend op basis van de t-verdeling van de log-getransformeerde waarden of het verschil in de log-getransformeerde waarden voor GM-titer, vervolgens teruggetransformeerd naar de oorspronkelijke schaal voor presentatie.
Dag 1 (basislijn), 29, 43, 57 en 209
Deel B: Titer van SARS-CoV-2-specifiek nAb
Tijdsspanne: Dag 1 (basislijn), 29 en 181
De GM-titer (50% remmende dosis [ID50], 80% remmende dosis [ID80]) van nAb tegen SARS-CoV-2 gepseudotypeerde virussen zoals gemeten door pseudovirus nAb-assay wordt gerapporteerd. Antilichaamwaarden gerapporteerd zoals onder de LLOQ werden vervangen door 0,5*LLOQ. Waarden die groter waren dan de ULOQ werden geconverteerd naar de ULOQ als er geen werkelijke waarden beschikbaar waren. LLOQ was 18,5 en ULOQ was 45118 voor IC50. LLOQ was 14,3 en ULOQ was 10232 voor ID80. Het 95% betrouwbaarheidsinterval werd berekend op basis van de t-verdeling van de log-getransformeerde waarden voor GM-titer, vervolgens teruggetransformeerd naar de oorspronkelijke schaal voor presentatie. De PP-set omvatte deelnemers met een studie-injectie, vereiste basisgegevens, had post-injectieresultaten op het tijdstip van primair belang voor immunogeniciteitsanalyse, geen grote protocolafwijkingen die de immuunrespons beïnvloedden, en had geen SARS-CoV-2.
Dag 1 (basislijn), 29 en 181
Deel C: Titer van SARS-CoV-2-specifiek nAb
Tijdsspanne: Dag 1 (basislijn), 8, 15, 29 en 181
De GM-titer (ID50, ID80) van nAb tegen SARS-CoV-2 gepseudotypeerde virussen (oorspronkelijke stam en bètavariant [B.1.351]) zoals gemeten door pseudovirus nAb-assay wordt gerapporteerd. Antilichaamwaarden gerapporteerd zoals onder de LLOQ werden vervangen door 0,5*LLOQ. Waarden die groter waren dan de ULOQ werden geconverteerd naar de ULOQ als er geen werkelijke waarden beschikbaar waren. Voor NAb ID50-titers was LLOQ 18,5 en ULOQ 45118. Voor NAb ID80-titers was LLOQ 14,3 en ULOQ 10232. Voor NAb ID50 Titers tegen B.1.351, LLOQ was 19,5 en ULOQ was 385,7. Voor NAb ID80 Titers tegen B.1.351, LLOQ was 12,5 en ULOQ was 102,2. Het 95% betrouwbaarheidsinterval werd berekend op basis van de t-verdeling van de log-getransformeerde waarden voor GM-titer, vervolgens teruggetransformeerd naar de oorspronkelijke schaal voor presentatie.
Dag 1 (basislijn), 8, 15, 29 en 181
Deel A: Percentage deelnemers met seroconversie vanaf baseline
Tijdsspanne: Dag 29, 43 en 57
Op basis van MN-titers en MN50-titers van serum-nAb tegen SARS-CoV-2, zoals gemeten met MN-assays op levend virus, wordt het percentage deelnemers met seroconversie vanaf de uitgangswaarde gerapporteerd met een tweezijdig 95%-BI met behulp van de Clopper-Pearson-methode bij elke post- basislijn tijdspunt. Seroconversie op deelnemersniveau werd gedefinieerd als een verandering van de nAb-titer van onder de detectielimiet (LOD) of LLOQ naar gelijk aan of hoger dan LOD of LLOQ (respectievelijk), of een titerratio van 4 keer of hoger bij deelnemers met pre- bestaande nAb-titers. Antilichaamwaarden gerapporteerd zoals onder de LLOQ werden vervangen door 0,5*LLOQ. Waarden die groter waren dan de ULOQ werden omgerekend naar de ULOQ. Voor MN was LLOQ 40 en ULOQ 1280. Voor MN50 was LLOQ 91,10 en ULOQ 2031,87.
Dag 29, 43 en 57
Deel B: Percentage deelnemers met seroconversie vanaf baseline
Tijdsspanne: Dag 29 en 181
Gebaseerd op ID50- en ID80-titers van nAb tegen SARS-CoV-2 pseudogetypeerde virussen zoals gemeten door pseudovirus nAb-assay, % van de deelnemers met seroconversie vanaf baseline gerapporteerd met 2-zijdig 95% BI met behulp van de Clopper-Pearson-methode op elk postbaseline-tijdspunt. Seroconversie op deelnemersniveau gedefinieerd als verandering van nAb-titer van onder LOD of LLOQ naar gelijk aan of hoger dan LOD of LLOQ (respectievelijk) of 4 keer of hoger titerratio bij deelnemers met reeds bestaande nAb-titers. Antilichaamwaarden ULOQ omgezet in ULOQ. LLOQ: 18.5 en ULOQ: 45118 voor IC50. LLOQ: 14.3 en ULOQ: 10232 voor ID80. 95% BI berekend op basis van t-distributie van log-getransformeerde waarden voor GMT, daarna terug getransformeerd naar originele schaal voor presentatie. PP-set: deelnemers met een studie-injectie, hadden basisgegevens nodig, hadden post-injectieresultaten op het tijdstip van primair belang voor immunogeniciteitsanalyse, geen grote protocolafwijkingen die de immuunrespons beïnvloedden, en hadden geen SARS-CoV-2.
Dag 29 en 181
Deel C: Percentage deelnemers met seroconversie vanaf baseline
Tijdsspanne: Dag 8, 15, 29 en 181
Gebaseerd op ID50-titers en ID80-titers van nAb tegen SARS-CoV-2 gepseudotypeerde virussen (oorspronkelijke stam en bètavariant [B.1.351]) zoals gemeten door pseudovirus nAb-assay, wordt het percentage deelnemers met seroconversie vanaf baseline gerapporteerd met een tweezijdig 95%-BI met behulp van de Clopper-Pearson-methode op elk tijdpunt na baseline. Seroconversie op deelnemersniveau gedefinieerd als een verandering van nAb-titer van onder LOD of LLOQ ≥LOD of LLOQ (respectievelijk), of een 4-voudige of hogere titerratio bij deelnemers met reeds bestaande nAb-titers. Antilichaamwaarden gerapporteerd zoals hieronder LLOQ werden vervangen door 0,5*LLOQ. Waarden >ULOQ werden omgerekend naar ULOQ. NAb ID50-titers: LLOQ was 18,5 en ULOQ was 45118. NAb ID80-titers: LLOQ was 14,3 en ULOQ was 10232. NAb ID50 Titers tegen B.1.351: LLOQ was 19,5 en ULOQ was 385,7. NAb ID80 Titers tegen B.1.351: LLOQ was 12,5 en ULOQ was 102,2. 95% BI berekend op basis van t-distributie van log-getransformeerde waarden voor GMT, daarna terug getransformeerd naar originele schaal voor presentatie.
Dag 8, 15, 29 en 181

Medewerkers en onderzoekers

Hier vindt u mensen en organisaties die betrokken zijn bij dit onderzoek.

Publicaties en nuttige links

De persoon die verantwoordelijk is voor het invoeren van informatie over het onderzoek stelt deze publicaties vrijwillig ter beschikking. Dit kan gaan over alles wat met het onderzoek te maken heeft.

Studie record data

Deze datums volgen de voortgang van het onderzoeksdossier en de samenvatting van de ingediende resultaten bij ClinicalTrials.gov. Studieverslagen en gerapporteerde resultaten worden beoordeeld door de National Library of Medicine (NLM) om er zeker van te zijn dat ze voldoen aan specifieke kwaliteitscontrolenormen voordat ze op de openbare website worden geplaatst.

Bestudeer belangrijke data

Studie start (Werkelijk)

29 mei 2020

Primaire voltooiing (Werkelijk)

28 oktober 2021

Studie voltooiing (Werkelijk)

28 oktober 2021

Studieregistratiedata

Eerst ingediend

13 mei 2020

Eerst ingediend dat voldeed aan de QC-criteria

26 mei 2020

Eerst geplaatst (Werkelijk)

28 mei 2020

Updates van studierecords

Laatste update geplaatst (Werkelijk)

30 december 2022

Laatste update ingediend die voldeed aan QC-criteria

6 december 2022

Laatst geverifieerd

1 december 2022

Meer informatie

Termen gerelateerd aan deze studie

Andere studie-ID-nummers

  • mRNA-1273-P201
  • 75A50120C00034 (Ander subsidie-/financieringsnummer: BARDA)

Plan Individuele Deelnemersgegevens (IPD)

Bent u van plan om gegevens van individuele deelnemers (IPD) te delen?

Nee

Informatie over medicijnen en apparaten, studiedocumenten

Bestudeert een door de Amerikaanse FDA gereguleerd geneesmiddel

Ja

Bestudeert een door de Amerikaanse FDA gereguleerd apparaatproduct

Nee

Deze informatie is zonder wijzigingen rechtstreeks van de website clinicaltrials.gov gehaald. Als u verzoeken heeft om uw onderzoeksgegevens te wijzigen, te verwijderen of bij te werken, neem dan contact op met register@clinicaltrials.gov. Zodra er een wijziging wordt doorgevoerd op clinicaltrials.gov, wordt deze ook automatisch bijgewerkt op onze website .

Abonneren