- ICH GCP
- US Clinical Trials Registry
- Klinisk utprøving NCT02554812
En studie av Avelumab i kombinasjon med andre kreftimmunterapier ved avanserte maligniteter (JAVELIN Medley)
EN FASE 1B/2 ÅPEN ETIKET STUDIE FOR Å EVALUERE SIKKERHET, KLINISK AKTIVITET, FARMAKOKINETIKK OG FARMAKODYNAMIKK AV AVELUMAB (MSB0010718C) I KOMBINASJON MED ANDRE KREFT IMMUNOTHERAPITER TIL PASIENTER HOS PASIENTER
Studieoversikt
Status
Forhold
Intervensjon / Behandling
Detaljert beskrivelse
Dette er en fase 1b/2, åpen, multisenter, flerdose-, sikkerhets-, klinisk aktivitets-, PK- og PD-studie av avelumab i kombinasjon med andre immunmodulatorer hos voksne pasienter med lokalt avanserte eller metastatiske solide svulster (f.eks. , ikke-småcellet lungekreft (NSCLC), melanom, plateepitelkarsinom i hode og nakke (SCCHN), trippel-negativ brystkreft (TNBC), magekreft, platinaresistent eggstokkreft, blærekreft, småcellet lungekreft ( SCLC) og progredierende tenosynovial gigantcelletumor/pigmentert villonodulær synovitt (TGCT/PVNS). I fase 1b inkluderer dette pasienter hvis sykdom har progrediert med standardbehandling eller som ingen standardbehandling er tilgjengelig for. I fase 2 varierer påmeldingskriteriene for tidligere behandling(er) mottatt etter tumortype. Inkorporering av de andre immunmodulatorene i denne studien er basert på prekliniske og kliniske data som støtter tolerabilitet av enkeltmiddel og potensielle kliniske fordeler, samt ikke-kliniske data som tyder på sikkerhet, tolerabilitet og klinisk nytte av middelet(e) i kombinasjon med avelumab. Kombinasjoner av avelumab pluss andre immunmodulator(er) som skal evalueres er som følger:
- Kombinasjon A: avelumab pluss utomilumab (4-1BB agonist mAb)
- Kombinasjon B: avelumab pluss PF-04518600 (OX40 agonist mAb)
- Kombinasjon C: avelumab pluss PD 0360324 (M-CSF mAb)
- Kombinasjon D: avelumab pluss utomilumab pluss PF-04518600
- Kombinasjon F: avelumab pluss CMP-001 (TLR9-agonist) og avelumab pluss CMP-001 pluss utomilumab og avelumab pluss CMP-001 og PF-04518600 Hver kombinasjon vil bli studert individuelt i 2 studiedeler: 1) en fase 1b-innledningsdel for å evaluere sikkerhet, og bestemme maksimal tolerert dose (MTD) eller maksimal administrert dose (MAD) og RP2D (hvis aktuelt), av kombinasjonen, og 2) en fase 2-del for å evaluere effektivitet og videre evaluere sikkerheten til den valgte dosen fra fase 1b-delen i forhåndsspesifiserte pasientpopulasjoner.
Studietype
Registrering (Faktiske)
Fase
- Fase 2
- Fase 1
Kontakter og plasseringer
Studiesteder
-
-
-
New South Wales, Australia, 2109
- Macquarie Heart
-
-
New South Wales
-
Camperdown, New South Wales, Australia, 2050
- Chris O'Brien Lifehouse
-
Macquarie University, New South Wales, Australia, 2109
- Macquarie University
-
North Sydney, New South Wales, Australia, 2060
- Melanoma Institute Australia
-
North Sydney, New South Wales, Australia, 2060
- The Mater Hospital
-
Old Toongabie, New South Wales, Australia, 2146
- Baxter Healthcare
-
-
Victoria
-
Brighton, Victoria, Australia, 3186
- Cabrini Hospital Brighton
-
Brighton, Victoria, Australia, 3186
- Brighton Medical Imaging
-
Heidelberg, Victoria, Australia, 3084
- Austin Health
-
Malvern, Victoria, Australia, 3144
- Cabrini Hospital
-
Malvern, Victoria, Australia, 3144
- Cabrini Hospital Malvern
-
Malvern, Victoria, Australia, 3144
- Malvern Medical Imaging
-
-
-
-
Alberta
-
Edmonton, Alberta, Canada, T6G 1Z2
- Cross Cancer Institute
-
-
British Columbia
-
Vancouver, British Columbia, Canada, V5Z 4E6
- British Columbia Cancer Agency - Vancouver Centre
-
-
Ontario
-
Ottawa, Ontario, Canada, K1H 8L6
- The Ottawa Hospital Cancer Centre
-
Toronto, Ontario, Canada, M5G 2M9
- Princess Margaret Cancer Centre
-
-
Quebec
-
Montreal, Quebec, Canada, H2X 3E4
- Centre hospitalier de l'Université de Montréal (CHUM)
-
Montreal, Quebec, Canada, H2X 0C2
- PH 145294, Centre Hospitalier de l'Universite de Montreal (CHUM), Oncology Research Pharmacy
-
-
-
-
California
-
Encinitas, California, Forente stater, 92024
- UCSD Medical Center - Encinitas
-
La Jolla, California, Forente stater, 92093
- UC San Diego Moores Cancer Center
-
La Jolla, California, Forente stater, 92037
- UC San Diego Perlman Medical Offices
-
La Jolla, California, Forente stater, 92037
- Koman Family Outpatient Pavilion
-
La Jolla, California, Forente stater, 92037
- UC San Diego Medical Center - La Jolla (Jacobs Medical Center / Thornton Pavilion)
-
Los Angeles, California, Forente stater, 90095
- Ronald Reagan UCLA Medical Center
-
Los Angeles, California, Forente stater, 90024
- UCLA Clinical Research Unit (Adminstration Office)
-
Los Angeles, California, Forente stater, 90095
- UCLA Hematology-Oncology Clinic
-
Los Angeles, California, Forente stater, 90095
- UCLA Hematology-Oncology Infusion Center
-
San Diego, California, Forente stater, 92103
- UC San Diego Medical Center - Hillcrest
-
Vista, California, Forente stater, 92081
- UCSD Medical Center - Vista
-
-
District of Columbia
-
Washington, District of Columbia, Forente stater, 20007
- Georgetown University Medical Center
-
-
Florida
-
Aventura, Florida, Forente stater, 33180
- Mount Sinai Comprehensive Cancer Center - Aventura
-
Miami Beach, Florida, Forente stater, 33140
- Mount Sinai Comprehensive Cancer Center
-
Sarasota, Florida, Forente stater, 34232
- Florida Cancer Specialists
-
Tampa, Florida, Forente stater, 33612
- H Lee Moffitt Cancer Center and Research Institute
-
-
Iowa
-
Iowa City, Iowa, Forente stater, 52242
- University of Iowa Hospitals and Clinics
-
-
Michigan
-
Ann Arbor, Michigan, Forente stater, 48109
- University of Michigan
-
Ann Arbor, Michigan, Forente stater, 48109-5008
- University of Michigan Hospitals
-
Detroit, Michigan, Forente stater, 48201
- Karmanos Cancer Institute
-
Detroit, Michigan, Forente stater, 48201
- Investigational Pharmacy, Karmanos Cancer Center
-
Farmington Hills, Michigan, Forente stater, 48334
- Karmanos Cancer Institute Weisberg Cancer Treatment Center
-
-
New York
-
New York, New York, Forente stater, 10021
- Weill Cornell Medical College
-
New York, New York, Forente stater, 10016
- NYU Langone Medical Center
-
New York, New York, Forente stater, 10016
- NYU Investigational Pharmacy
-
New York, New York, Forente stater, 10065
- Weill Cornell Medical College/New York Presbyterian Hospital
-
New York, New York, Forente stater, 10010
- VA NY Harbor Healthcare System
-
New York, New York, Forente stater, 10016
- NYU Laura and Isaac Perlmutter Cancer Center
-
New York, New York, Forente stater, 10065
- Research Pharmacy #PH#
-
-
North Carolina
-
Clinton, North Carolina, Forente stater, 28328
- Sampson Regional Medical Center
-
Clinton, North Carolina, Forente stater, 28328
- Southeastern Medical Oncology Center
-
Goldsboro, North Carolina, Forente stater, 27534
- Wayne Memorial Hospital
-
Goldsboro, North Carolina, Forente stater, 27534
- Southeastern Medical Oncology Center
-
Jacksonville, North Carolina, Forente stater, 28546
- Onslow Memorial Hospital
-
Jacksonville, North Carolina, Forente stater, 28546
- Southeastern Medical Oncology Center
-
-
Pennsylvania
-
Philadelphia, Pennsylvania, Forente stater, 19111
- Fox Chase Cancer Center
-
Pittsburgh, Pennsylvania, Forente stater, 15232
- University of Pittsburgh Cancer Institute
-
Pittsburgh, Pennsylvania, Forente stater, 15232
- UPCI Investigational Drug Service
-
Pittsburgh, Pennsylvania, Forente stater, 15232
- UPMC Shadyside Hospital
-
-
Rhode Island
-
Providence, Rhode Island, Forente stater, 02903
- Rhode Island Hospital
-
Providence, Rhode Island, Forente stater, 02906
- Miriam Hospital
-
-
South Dakota
-
Sioux Falls, South Dakota, Forente stater, 57104
- Sanford Cancer Center Oncology Clinic & Pharmacy
-
Sioux Falls, South Dakota, Forente stater, 57104
- Sanford Gynecologic Oncology Clinic
-
Sioux Falls, South Dakota, Forente stater, 57104
- Sanford Interventional Radiology
-
Sioux Falls, South Dakota, Forente stater, 57105
- Sanford ENT Clinic
-
Sioux Falls, South Dakota, Forente stater, 57105
- Sanford Research
-
Sioux Falls, South Dakota, Forente stater, 57105
- Sanford USD Medical Center
-
-
Tennessee
-
Nashville, Tennessee, Forente stater, 37203
- Tennessee Oncology, PLLC
-
Nashville, Tennessee, Forente stater, 37232
- Henry-Joyce Cancer Clinic
-
Nashville, Tennessee, Forente stater, 37203
- The Sarah Cannon Research Institute / Tennessee Oncology, PLLC
-
Nashville, Tennessee, Forente stater, 37232
- Vanderbilt University Oncology Pharmacy
-
-
Texas
-
Dallas, Texas, Forente stater, 75390
- University of Texas Southwestern Medical Center
-
Dallas, Texas, Forente stater, 75235
- UT Southwestern Medical Center
-
Dallas, Texas, Forente stater, 75390
- UT Southwestern Simmons Comprehensive Cancer Center
-
Houston, Texas, Forente stater, 77030
- The University of Texas MD Anderson Cancer Center
-
-
Washington
-
Seattle, Washington, Forente stater, 98109
- Seattle Cancer Care Alliance
-
Seattle, Washington, Forente stater, 98195
- University of Washington Medical Center
-
-
-
-
-
Villejuif, Frankrike, 94805
- Institut Gustave Roussy
-
-
Cedex
-
Villejuif, Cedex, Frankrike, 94805
- Institut Gustave Roussy
-
-
-
-
Chiba
-
Kashiwa, Chiba, Japan, 277-8577
- National Cancer Center Hospital East
-
-
Tokyo
-
Chuo-ku, Tokyo, Japan, 104-0045
- National Cancer Center Hospital
-
-
-
-
-
Warszawa, Polen, 02-781
- Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Sklodowskiej-Curie - Panstwowy Instytut Badawczy
-
-
Mazowieckie
-
Warszawa, Mazowieckie, Polen, 02-781
- Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Sklodowskiej-Curie - Panstwowy Instytut Badawczy
-
-
-
-
-
London, Storbritannia, SW3 6JJ
- The Royal Marsden NHS Foundation Trust
-
London, Storbritannia, W1G 6AD
- Sarah Cannon Research Institute UK
-
London, Storbritannia, SW3 6JJ
- The Royal Marsden Hospital
-
London, Storbritannia, W1G 7LJ
- The Harley Street Clinic
-
London, Storbritannia, W1G 8PP
- The Harley Street Clinic
-
-
-
-
-
Taipei, Taiwan, 100
- National Taiwan University Hospital
-
Taipei, Taiwan, 100
- Investigational Drug Services, National Taiwan University Hospital
-
-
Deltakelseskriterier
Kvalifikasjonskriterier
Alder som er kvalifisert for studier
Tar imot friske frivillige
Beskrivelse
Inklusjonskriterier:
- Histologisk eller cytologisk diagnose av avansert/metastatisk solid tumor. Målbar sykdom ved RECIST 1.1 med minst 1 målbar lesjon som ikke tidligere er bestrålet. Tilgjengelighet av tumorprøver tatt innen 1 år før studiestart, uten mellomliggende systemisk anti-kreftbehandling. Ingen tidligere PD-1/PDL-1-behandling tillatt. Kombinasjon A: Fase 1b, pasienter med NSCLC som har utviklet seg med standardbehandling eller som ingen standardterapi er tilgjengelig for, og Fase 2, pasienter med NSCLC, melanom, SCCHN, TNBC i en hvilken som helst behandlingslinje, SCLC, 1. linje NSCLC. 1. linje NSCLC må demonstrere å uttrykke PD-L1. Aktivering av EGFR-mutasjon, ALK, ROS1 translokasjon/omorganisering er ikke tillatt. Kombinasjon B: Fase 1b, pasienter med avanserte solide svulster (NSCLC, SCCHN, melanom) som har utviklet seg med standardbehandling eller som ingen standardbehandling er tilgjengelig for, og Fase 2, pasienter med NSCLC, melanom eller SCCHN. Opptil 2 linjer med tidligere behandling ved avansert/metastatisk sykdom er tillatt. Aktivering av EGFR-mutasjon, ALK, ROS1 translokasjon/omorganisering er ikke tillatt. Kombinasjon C: Eggstokkreft, SCCHN, NSCLC, magekreft, platinaresistent eggstokkreft. Opptil 2 linjer med tidligere behandling ved avansert/metastatisk sykdom er tillatt. TGCT/PVNS som enten er inoperabel eller krever omfattende reseksjon. Tidligere behandling med midler rettet mot CSF-1/CSF-1R er ikke tillatt. NSCLC-aktiverende EGFR-mutasjon, ALK, ROS1-translokasjon/-omorganisering er ikke tillatt. Kombinasjon D: NSCLC, melanom, SCCHN, blærekreft. NSCLC-aktiverende EGFR-mutasjon, ALK, ROS1-translokasjon/-omorganisering er ikke tillatt. Opptil 2 linjer med tidligere behandling ved avansert/metastatisk sykdom er tillatt. Kombinasjon F: Tilbakevendende eller metastatisk SCCHN. En til tre tidligere linjer med systemisk terapi for avansert stadium eller metastatisk sykdom. Pasienter må ha mottatt anti-PD-1/PD-L1-holdig behandling (krever minst to doser PD-1/PD-L1-middel). Sykdomsprogresjon tidligst 6 uker etter oppstart av siste antikreftbehandling. Det kreves bevis på radiologisk progresjon. • Pasienten må være en kandidat for intralesjonell administrering med minst én tumorlesjon som kan injiseres trygt.
- ECOG-ytelsesstatus 0 eller 1
- Estimert forventet levetid på minst 3 måneder
- Tilstrekkelig funksjon av benmarg, nyre og lever
- Løste akutte effekter av tidligere behandling
- Negativ serumgraviditetstest ved screening
- Mannlige og kvinnelige pasienter som kan få barn må samtykke i å bruke minst 1 svært effektiv prevensjonsmetode gjennom hele studien og i minst 90 dager etter siste dose
- Signert og datert informert samtykke
Ekskluderingskriterier:
- Monoklonal antistoffbasert antikreftterapi innen 28 dager før studiestart eller småmolekylbasert antikreftterapi (målrettet behandling eller kjemoterapi) innen 14 dager før studiestart. Kombinasjon F:PD-1/PD-L1-middel innen 14 dager før studiestart.
- Nåværende eller tidligere bruk av immunsuppressiv medisin innen 7 dager før studiestart
- Aktiv autoimmun sykdom som krever systemiske steroider eller immunsuppressive midler innen 7 dager før studiestart
- Kjent tidligere eller mistenkt overfølsomhet overfor undersøkelsesprodukter
- Større operasjon innen 4 uker eller strålebehandling innen 14 dager før studiestart
- Pasienter med kjente symptomatiske hjernemetastaser som krever steroider
- Tidligere høydose kjemoterapi som krever stamcelleredning
- Tidligere allogen stamcelletransplantasjon eller organtransplantasjon
- Enhver av følgende innen 6 måneder før studiestart: hjerteinfarkt, ukontrollert angina, koronar/perifer arterie bypass graft, symptomatisk kongestiv hjertesvikt, cerebrovaskulær ulykke eller forbigående iskemisk angrep
- Symptomatisk lungeemboli innen 6 måneder før studiestart
- Kjent HIV eller AIDS-relatert sykdom
- Aktiv infeksjon som krever systemisk terapi
- Positiv HBV- eller HCV-test som indikerer akutt eller kronisk infeksjon
- Administrering av en levende vaksine innen 4 uker før studiestart
- Diagnostisering av annen malignitet innen 5 år, bortsett fra tilstrekkelig behandlet basalcelle- eller plateepitelkreft, eller karsinom in situ i brystet eller livmorhalsen, eller lavgradig (Gleason ≤6) prostatakreft
- Deltakelse i andre studier som involverer forsøksmedisin(er) innen 4 uker før studiestart og/eller under studiedeltakelse
- Vedvarende toksisitet relatert til tidligere behandling > Grad 1
- Annen alvorlig akutt eller kronisk medisinsk tilstand
- Combo C: Eksisterende periorbitalt ødem.
- Combo C: Hypokalsemi, klinisk signifikant bensykdom eller nylig benbrudd (innen 12 uker før studiestart)
Studieplan
Hvordan er studiet utformet?
Designdetaljer
- Primært formål: Behandling
- Tildeling: Randomisert
- Masking: Ingen (Open Label)
Våpen og intervensjoner
Deltakergruppe / Arm |
Intervensjon / Behandling |
|---|---|
|
Eksperimentell: Kohort A1
NSCLC-pasienter behandlet med avelumab + utomilumab (dosenivå 1)
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
Anti-4-1BB antistoff
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: Kohort A2
NSCLC-pasienter behandlet med avelumab + utomilumab (dosenivå 2)
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
Anti-4-1BB antistoff
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: Kohort A3
NSCLC-pasienter behandlet med avelumab + utomilumab (dosenivå 3)
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
Anti-4-1BB antistoff
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: Kohort A4
Melanompasienter behandlet med avelumab +utomilumab
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
Anti-4-1BB antistoff
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: Kohort A5
SCCHN-pasienter behandlet med avelumab + utomilumab
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
Anti-4-1BB antistoff
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: Kohort A6
TNBC-pasienter behandlet med avelumab + utomilumab
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
Anti-4-1BB antistoff
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: Kohort A7
SCLC som har utviklet seg etter minst 1 linje med platinaholdig behandling behandlet med avelumab +utomilumab
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
Anti-4-1BB antistoff
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: Kohort A8
NSCLC førstelinje Stage IV behandlet med avelumab +PF-05082566
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
Anti-4-1BB antistoff
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: Kombinasjon B Doseeskalering
PF-04518600 + avelumab i utvalgte tumortyper
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
OX40 agonist
|
|
Eksperimentell: Kombinasjon B ekspansjonskohorter
PF-04518600 + avelumab i utvalgte tumortyper
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
OX40 agonist
|
|
Eksperimentell: Kombinasjon C Doseeskaleringskohorter
PD 0360324 + avelumab i utvalgte tumortyper
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
Anti-M-CSF
|
|
Eksperimentell: Kombinasjon C Doseekspansjonskohorter
PD 0360324 + aveluamb i utvalgte tumortyper
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
Anti-M-CSF
|
|
Eksperimentell: Kombinasjon D Doseeskaleringskohorter
PF-05082566 + PF-04518600 + avelumab i utvalgte tumortyper
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
Anti-4-1BB antistoff
Andre navn:
OX40 agonist
|
|
Eksperimentell: Kombinasjon D Doseekspansjonskohorter
PF-05082566 + PF-04518600 + avelumab i utvalgte tumortyper
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
Anti-4-1BB antistoff
Andre navn:
OX40 agonist
|
|
Eksperimentell: Kohort A9
NSCLC førstelinje stadium IV behandlet med avelumab +utomilumab (sekvensiell start med utomilumab monoterapi etterfulgt av kombinasjon)
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
Anti-4-1BB antistoff
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: Kohort A10
NSCLC førstelinje stadium IV behandlet med avelumab + utomilumab (sekvensiell start med avelumab monoterapi etterfulgt av kombinasjon)
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
Anti-4-1BB antistoff
Andre navn:
|
|
Eksperimentell: Kohort F1
CMP-001 +avelumab i SCCHN
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
TLR9 agonist
|
|
Eksperimentell: Kohort F2
CMP-001+avelumab+utomilumab i SCCHN
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
Anti-4-1BB antistoff
Andre navn:
TLR9 agonist
|
|
Eksperimentell: Kohort F3
CMP-001 +avelumab+PF-04518600 i SCCHN
|
Anti-PD-L1 antistoff
Andre navn:
OX40 agonist
TLR9 agonist
|
Hva måler studien?
Primære resultatmål
Resultatmål |
Tiltaksbeskrivelse |
Tidsramme |
|---|---|---|
|
Fase 1b-innledning: Antall deltakere med de første 2 syklusene Dose Limiting Toxicity (DLT) for kombinasjon A
Tidsramme: Baseline opp til syklus 2 (opptil 8 uker)
|
Alvorlighetsgraden av bivirkningene gradert i henhold til CTCAE v4.03.
Fase 1b-innføring, AE som oppstår under DLT-observasjonsperioden, som kan tilskrives ett eller flere studiemedikamenter i kombinasjon, ble klassifisert som DLT: Hematologisk: Grad (G)4 nøytropeni som varer >7 dager; Febril nøytropeni; nøytropenisk infeksjon; G >=3 trombocytopeni med blødning; G4 trombocytopeni; G4 anemi.
Ikke-hematologisk (ikke-laboratorisk): Enhver G3-toksisitet, bortsett fra følgende: Forbigående (24 H) G3-tretthet, lokal reaksjon eller hodepine som gikk over til G1; G3-4 kvalme/oppkast kontrollert av medisinsk behandling innen 72 timer; G3 hypertensjon kontrollert av medisinsk terapi; G3 diaré forbedret til G <=2 innen 72 timer etter medisinsk behandling; G3 hudtoksisitet gikk over til G <=1 på <7 dager etter medisinsk behandling; G >=3 amylase- eller lipase-avvik som ikke er assosiert med pankreatitt; G3-endokrinopatier kontrollert med medisinsk terapi; Tumorflare-fenomen.G4 eller G3 CRS som varer >24 H til tross for behandling.
|
Baseline opp til syklus 2 (opptil 8 uker)
|
|
Fase 1b-innføring: Antall deltakere med første 2 sykluser DLT for kombinasjon B
Tidsramme: Baseline opp til syklus 2 (opptil 8 uker)
|
Alvorlighetsgraden av bivirkningene gradert i henhold til CTCAE v4.03.
Fase 1b-innføring, AE som oppstår under DLT-observasjonsperioden, som kan tilskrives ett eller flere studiemedikamenter i kombinasjon, ble klassifisert som DLT: Hematologisk: Grad (G)4 nøytropeni som varer >7 dager; Febril nøytropeni; nøytropenisk infeksjon; G >=3 trombocytopeni med blødning; G4 trombocytopeni; G4 anemi.
Ikke-hematologisk (ikke-laboratorisk): Enhver G3-toksisitet, bortsett fra følgende: Forbigående (24 H) G3-tretthet, lokal reaksjon eller hodepine som gikk over til G1; G3-4 kvalme/oppkast kontrollert av medisinsk behandling innen 72 timer; G3 hypertensjon kontrollert av medisinsk terapi; G3 diaré forbedret til G <=2 innen 72 timer etter medisinsk behandling; G3 hudtoksisitet gikk over til G <=1 på <7 dager etter medisinsk behandling; G >=3 amylase- eller lipase-avvik som ikke er assosiert med pankreatitt; G3-endokrinopatier kontrollert med medisinsk terapi; Tumorflare-fenomen.G4 eller G3 CRS som varer >24 H til tross for behandling.
|
Baseline opp til syklus 2 (opptil 8 uker)
|
|
Fase 1b-innføring: Antall deltakere med første 2 sykluser DLT for kombinasjon C
Tidsramme: Baseline opp til syklus 2 (opptil 8 uker)
|
Alvorlighetsgraden av bivirkningene gradert i henhold til CTCAE v4.03.
Fase 1b-innføring, AE som oppstår under DLT-observasjonsperioden, som kan tilskrives ett eller flere studiemedikamenter i kombinasjon, ble klassifisert som DLT: Hematologisk: Grad (G)4 nøytropeni som varer >7 dager; Febril nøytropeni; nøytropenisk infeksjon; G >=3 trombocytopeni med blødning; G4 trombocytopeni; G4 anemi.
Ikke-hematologisk (ikke-laboratorisk): Enhver G3-toksisitet, bortsett fra følgende: Forbigående (24 H) G3-tretthet, lokal reaksjon eller hodepine som gikk over til G1; G3-4 kvalme/oppkast kontrollert av medisinsk behandling innen 72 timer; G3 hypertensjon kontrollert av medisinsk terapi; G3 diaré forbedret til G <=2 innen 72 timer etter medisinsk behandling; G3 hudtoksisitet gikk over til G <=1 på <7 dager etter medisinsk behandling; G >=3 amylase- eller lipase-avvik som ikke er assosiert med pankreatitt; G3-endokrinopatier kontrollert med medisinsk terapi; Tumorflare-fenomen.G4 eller G3 CRS som varer >24 H til tross for behandling.
|
Baseline opp til syklus 2 (opptil 8 uker)
|
|
Fase 1b-innføring: Antall deltakere med første 2 sykluser DLT for kombinasjon D
Tidsramme: Baseline opp til syklus 2 (opptil 8 uker)
|
Alvorlighetsgraden av bivirkningene gradert i henhold til CTCAE v4.03.
Fase 1b-innføring, AE som oppstår under DLT-observasjonsperioden, som kan tilskrives ett eller flere studiemedikamenter i kombinasjon, ble klassifisert som DLT: Hematologisk: Grad (G)4 nøytropeni som varer >7 dager; Febril nøytropeni; nøytropenisk infeksjon; G >=3 trombocytopeni med blødning; G4 trombocytopeni; G4 anemi.
Ikke-hematologisk (ikke-laboratorisk): Enhver G3-toksisitet, bortsett fra følgende: Forbigående (24 H) G3-tretthet, lokal reaksjon eller hodepine som gikk over til G1; G3-4 kvalme/oppkast kontrollert av medisinsk behandling innen 72 timer; G3 hypertensjon kontrollert av medisinsk terapi; G3 diaré forbedret til G <=2 innen 72 timer etter medisinsk behandling; G3 hudtoksisitet gikk over til G <=1 på <7 dager etter medisinsk behandling; G >=3 amylase- eller lipase-avvik som ikke er assosiert med pankreatitt; G3-endokrinopatier kontrollert med medisinsk terapi; Tumorflare-fenomen.G4 eller G3 CRS som varer >24 H til tross for behandling.
|
Baseline opp til syklus 2 (opptil 8 uker)
|
|
Fase 1b Lead-in: Antall deltakere med første syklus DLT for kombinasjon F
Tidsramme: Baseline opp til første syklus (opptil 4 uker)
|
Alvorlighetsgraden av bivirkningene gradert i henhold til CTCAE v4.03.
Fase 1b-innføring, AE som oppstår under DLT-observasjonsperioden, som kan tilskrives ett eller flere studiemedikamenter i kombinasjon, ble klassifisert som DLT: Hematologisk: Grad (G)4 nøytropeni som varer >7 dager; Febril nøytropeni; nøytropenisk infeksjon; G >=3 trombocytopeni med blødning; G4 trombocytopeni; G4 anemi.
Ikke-hematologisk (ikke-laboratorisk): Enhver G3-toksisitet, bortsett fra følgende: Forbigående (24 H) G3-tretthet, lokal reaksjon eller hodepine som gikk over til G1; G3-4 kvalme/oppkast kontrollert av medisinsk behandling innen 72 timer; G3 hypertensjon kontrollert av medisinsk terapi; G3 diaré forbedret til G <=2 innen 72 timer etter medisinsk behandling; G3 hudtoksisitet gikk over til G <=1 på <7 dager etter medisinsk behandling; G >=3 amylase- eller lipase-avvik som ikke er assosiert med pankreatitt; G3-endokrinopatier kontrollert med medisinsk terapi; Tumorflare-fenomen.G4 eller G3 CRS som varer >24 H til tross for behandling.
|
Baseline opp til første syklus (opptil 4 uker)
|
|
Fase 2: Prosentandel av deltakere med bekreftet objektiv respons (OR) som evalueringskriterier per respons i solide svulster (RECIST) versjon (v) 1.1 av etterforskervurdering for kombinasjon A
Tidsramme: Fra behandlingsstart til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil ca. 53 måneder)
|
ELLER: fullstendig respons (CR) eller delvis respons (PR) bestemt av etterforsker i henhold til RECIST v1.1 fra datoen for første dose av studiebehandlingen til datoen for første dokumentasjon av progressiv sykdom (PD), bekreftet av gjentatte vurderinger utført ikke mindre enn 4 uker etter første svar.
CR: forsvinning av mål- og ikke-mållesjoner, med unntak av nodal sykdom og normalisering av tumormarkører.
Alle noder, mål og ikke-mål må ha kortaksemål mindre enn (<)10 millimeter(mm).
PR: >=30 % reduksjon i summen av mål (lengste diameter for tumorlesjoner og kortaksemål for noder) av mållesjoner, med utgangspunkt i summen av diametre som referanse.
Ikke-mållesjoner må være ikke-PD.
PD: >=20 % økning i summen av diametre av mållesjoner, med den minste summen i studien som referanse.
I tillegg til en relativ økning på 20 %, må summen også vise en absolutt økning på minst 5 mm, utseende av en eller flere nye lesjoner ble ansett som PD.
|
Fra behandlingsstart til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil ca. 53 måneder)
|
|
Fase 2: Prosentandel av deltakere med bekreftet ELLER i henhold til RECIST v 1.1 av etterforskervurdering for kombinasjon B
Tidsramme: Fra behandlingsstart til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak, avhengig av hva som inntraff først (omtrent 26 måneder)
|
ELLER: CR eller PR bestemt av etterforsker i henhold til RECIST v1.1 fra datoen for første dose av studiebehandlingen til datoen for første dokumentasjon av PD, bekreftet av gjentatte vurderinger utført ikke mindre enn 4 uker etter første respons.
CR: forsvinning av mål- og ikke-mållesjoner, med unntak av nodal sykdom og normalisering av tumormarkører.
Alle noder, mål og ikke-mål skal ha kortaksemål <10 mm.
PR: >=30 % reduksjon i summen av mål (lengste diameter for tumorlesjoner og kortaksemål for noder) av mållesjoner, med utgangspunkt i summen av diametre som referanse.
Ikke-mållesjoner må være ikke-PD.
PD: >=20 % økning i summen av diametre av mållesjoner, med den minste summen i studien som referanse.
I tillegg til relativ økning på 20 %, må sum også vise en absolutt økning på minst 5 mm, utseende av en eller flere nye lesjoner ble ansett som PD.
|
Fra behandlingsstart til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak, avhengig av hva som inntraff først (omtrent 26 måneder)
|
Sekundære resultatmål
Resultatmål |
Tiltaksbeskrivelse |
Tidsramme |
|---|---|---|
|
Antall deltakere med behandlingsrelaterte bivirkninger (TEAE), grad >= 3 TEAE, alvorlige TEAE og behandlingsrelaterte TEAEs: Kombinasjon A
Tidsramme: Baseline opptil 30 dager etter siste dose av studiebehandlingen eller dagen før startdagen for ny kreftbehandling (maksimalt 6,5 år)
|
TEAE er de hendelsene med startdatoer som inntreffer i løpet av behandlingsperioden for første gang, eller hvis forverringen av en hendelse er i løpet av behandlingsperioden.
Behandlingsrelatert AE var enhver uheldig medisinsk hendelse som ble tilskrevet studiemedikamentet hos en deltaker som mottok studiemedikamentet.
I henhold til National Cancer Institute (NCI) CTCAE v4.03: Grad 3 (alvorlige) hendelser=uakseptable eller utålelige hendelser, som signifikant avbryter vanlig daglig aktivitet, krever systemisk medikamentell behandling/annen behandling; Grad 4 (livstruende) hendelser førte til at deltakeren var i overhengende livsfare; Grad 5 (dødsfall) hendelser=død relatert til en AE.
En alvorlig AE (SAE) var en AE som resulterte i ett av følgende utfall eller ansett som signifikant av en annen grunn: død; initial eller langvarig sykehusinnleggelse; livstruende opplevelse (umiddelbar risiko for å dø); vedvarende eller betydelig funksjonshemming/inhabilitet; medfødt anomali.
|
Baseline opptil 30 dager etter siste dose av studiebehandlingen eller dagen før startdagen for ny kreftbehandling (maksimalt 6,5 år)
|
|
Antall deltakere med TEAE-er, karakter >= 3 TEAE-er, alvorlige TEAE-er og behandlingsrelaterte TEAE-er: Kombinasjon B
Tidsramme: Baseline opptil 30 dager etter siste dose av studiebehandlingen eller dagen før startdagen for ny kreftbehandling (maksimalt 3,5 år)
|
TEAE er de hendelsene med startdatoer som inntreffer i løpet av behandlingsperioden for første gang, eller hvis forverringen av en hendelse er i løpet av behandlingsperioden.
Behandlingsrelaterte bivirkninger var enhver uheldig medisinsk hendelse som ble tilskrevet studiemedikamentet hos en deltaker som mottok studiemedikamentet.
I henhold til NCI CTCAE v4.03: Grad 3 (alvorlige) hendelser=uakseptable eller utålelige hendelser, som signifikant forstyrrer vanlig daglig aktivitet, krever systemisk medikamentell behandling/annen behandling; Grad 4 (livstruende) hendelser førte til at deltakeren var i overhengende livsfare; Grad 5 (dødsfall) hendelser=død relatert til en AE.
SAE var en AE som resulterte i ett av følgende utfall eller ansett som betydelig av en annen grunn: død; initial eller langvarig sykehusinnleggelse; livstruende opplevelse (umiddelbar risiko for å dø); vedvarende eller betydelig funksjonshemming/inhabilitet; medfødt anomali.
|
Baseline opptil 30 dager etter siste dose av studiebehandlingen eller dagen før startdagen for ny kreftbehandling (maksimalt 3,5 år)
|
|
Antall deltakere med TEAE-er, karakter >= 3 TEAE-er, alvorlige TEAE-er og behandlingsrelaterte TEAE-er: Kombinasjon C
Tidsramme: Baseline opptil 30 dager etter siste dose av studiebehandlingen eller dagen før startdagen for ny kreftbehandling (maksimalt 1,8 år)
|
TEAE er de hendelsene med startdatoer som inntreffer i løpet av behandlingsperioden for første gang, eller hvis forverringen av en hendelse er i løpet av behandlingsperioden.
Behandlingsrelaterte bivirkninger var enhver uheldig medisinsk hendelse som ble tilskrevet studiemedikamentet hos en deltaker som mottok studiemedikamentet.
I henhold til NCI CTCAE v4.03: Grad 3 (alvorlige) hendelser=uakseptable eller utålelige hendelser, som signifikant forstyrrer vanlig daglig aktivitet, krever systemisk medikamentell behandling/annen behandling; Grad 4 (livstruende) hendelser førte til at deltakeren var i overhengende livsfare; Grad 5 (dødsfall) hendelser=død relatert til en AE.
SAE var en AE som resulterte i ett av følgende utfall eller ansett som betydelig av en annen grunn: død; initial eller langvarig sykehusinnleggelse; livstruende opplevelse (umiddelbar risiko for å dø); vedvarende eller betydelig funksjonshemming/inhabilitet; medfødt anomali.
|
Baseline opptil 30 dager etter siste dose av studiebehandlingen eller dagen før startdagen for ny kreftbehandling (maksimalt 1,8 år)
|
|
Antall deltakere med TEAE, karakter >= 3 TEAE, alvorlige TEAE og behandlingsrelaterte TEAE: Kombinasjon D
Tidsramme: Baseline opptil 30 dager etter siste dose av studiebehandlingen eller dagen før startdagen for ny anti-kreftbehandling (maksimalt 4,3 år)
|
TEAE er de hendelsene med startdatoer som inntreffer i løpet av behandlingsperioden for første gang, eller hvis forverringen av en hendelse er i løpet av behandlingsperioden.
Behandlingsrelaterte bivirkninger var enhver uheldig medisinsk hendelse som ble tilskrevet studiemedikamentet hos en deltaker som mottok studiemedikamentet.
I henhold til NCI CTCAE v4.03: Grad 3 (alvorlige) hendelser=uakseptable eller utålelige hendelser, som signifikant forstyrrer vanlig daglig aktivitet, krever systemisk medikamentell behandling/annen behandling; Grad 4 (livstruende) hendelser førte til at deltakeren var i overhengende livsfare; Grad 5 (dødsfall) hendelser=død relatert til en AE.
SAE var en AE som resulterte i ett av følgende utfall eller ansett som betydelig av en annen grunn: død; initial eller langvarig sykehusinnleggelse; livstruende opplevelse (umiddelbar risiko for å dø); vedvarende eller betydelig funksjonshemming/inhabilitet; medfødt anomali.
|
Baseline opptil 30 dager etter siste dose av studiebehandlingen eller dagen før startdagen for ny anti-kreftbehandling (maksimalt 4,3 år)
|
|
Antall deltakere med TEAE-er, karakter >= 3 TEAE-er, alvorlige TEAE-er og behandlingsrelaterte TEAE-er: Kombinasjon F
Tidsramme: Baseline opptil 30 dager etter siste dose av studiebehandlingen eller dagen før startdagen for ny kreftbehandling (maksimalt 3 år)
|
TEAE er de hendelsene med startdatoer som inntreffer i løpet av behandlingsperioden for første gang, eller hvis forverringen av en hendelse er i løpet av behandlingsperioden.
Behandlingsrelaterte bivirkninger var enhver uheldig medisinsk hendelse som ble tilskrevet studiemedikamentet hos en deltaker som mottok studiemedikamentet.
I henhold til NCI CTCAE v4.03: Grad 3 (alvorlige) hendelser=uakseptable eller utålelige hendelser, som signifikant forstyrrer vanlig daglig aktivitet, krever systemisk medikamentell behandling/annen behandling; Grad 4 (livstruende) hendelser førte til at deltakeren var i overhengende livsfare; Grad 5 (dødsfall) hendelser=død relatert til en AE.
SAE var en AE som resulterte i ett av følgende utfall eller ansett som betydelig av en annen grunn: død; initial eller langvarig sykehusinnleggelse; livstruende opplevelse (umiddelbar risiko for å dø); vedvarende eller betydelig funksjonshemming/inhabilitet; medfødt anomali.
|
Baseline opptil 30 dager etter siste dose av studiebehandlingen eller dagen før startdagen for ny kreftbehandling (maksimalt 3 år)
|
|
Antall deltakere med ny unormal eller forverret hematologisk laboratorietest etter maksimale vanlige terminologikriterier for uønskede hendelser (CTCAE) Grad >=3: Kombinasjon A
Tidsramme: Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 6,5 år)
|
Laboratorieresultatene ble gradert i henhold til NCI CTCAE v4.03 alvorlighetsgrad.
Grad 1=mild AE.
Karakter 2 = moderat AE.
Grad 3=alvorlig AE.
Grad 4=livstruende konsekvenser; hasteinngrep indikert.
Antall deltakere med ny unormal eller forverret hematologisk laboratorietest presenteres."
Deltakere med hvilken som helst grad >=3 presenteres for følgende parametere: Anemi, redusert antall lymfocytter, redusert antall blodplater, redusert antall nøytrofiler og redusert antall hvite blodlegemer.
Baseline er definert som den siste vurderingen før datoen/tidspunktet for den første dosen av studiebehandlingen.
|
Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 6,5 år)
|
|
Antall deltakere med ny unormal eller forverret hematologisk laboratorietest etter maksimal CTCAE-grad >=3: Kombinasjon B
Tidsramme: Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 3,5 år)
|
Laboratorieresultatene ble gradert i henhold til NCI CTCAE v4.03 alvorlighetsgrad.
Grad 1=mild AE.
Karakter 2 = moderat AE.
Grad 3=alvorlig AE.
Grad 4=livstruende konsekvenser; hasteinngrep indikert.
Antall deltakere med ny unormal eller forverret hematologisk laboratorietest presenteres."
Deltakere med hvilken som helst grad >=3 presenteres for følgende parametere: Anemi, redusert antall lymfocytter, redusert antall blodplater, redusert antall nøytrofiler og redusert antall hvite blodlegemer.
Baseline er definert som den siste vurderingen før datoen/tidspunktet for den første dosen av studiebehandlingen.
|
Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 3,5 år)
|
|
Antall deltakere med ny unormal eller forverret hematologisk laboratorietest etter maksimal CTCAE-grad >=3: Kombinasjon C
Tidsramme: Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 1,8 år)
|
Laboratorieresultatene ble gradert i henhold til NCI CTCAE v4.03 alvorlighetsgrad.
Grad 1=mild AE.
Karakter 2 = moderat AE.
Grad 3=alvorlig AE.
Grad 4=livstruende konsekvenser; hasteinngrep indikert.
Antall deltakere med ny unormal eller forverret hematologisk laboratorietest presenteres."
Deltakere med hvilken som helst grad >=3 presenteres for følgende parametere: Anemi, redusert antall lymfocytter, redusert antall blodplater, redusert antall nøytrofiler og redusert antall hvite blodlegemer.
Baseline er definert som den siste vurderingen før datoen/tidspunktet for den første dosen av studiebehandlingen.
|
Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 1,8 år)
|
|
Antall deltakere med ny unormal eller forverret hematologisk laboratorietest etter maksimal CTCAE-grad >=3: Kombinasjon D
Tidsramme: Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 4,3 år)
|
Laboratorieresultatene ble gradert i henhold til NCI CTCAE v4.03 alvorlighetsgrad.
Grad 1=mild AE.
Karakter 2 = moderat AE.
Grad 3=alvorlig AE.
Grad 4=livstruende konsekvenser; hasteinngrep indikert.
Antall deltakere med ny unormal eller forverret hematologisk laboratorietest presenteres."
Deltakere med hvilken som helst grad >=3 presenteres for følgende parametere: Anemi, redusert antall lymfocytter, redusert antall blodplater, redusert antall nøytrofiler og redusert antall hvite blodlegemer.
Baseline er definert som den siste vurderingen før datoen/tidspunktet for den første dosen av studiebehandlingen.
|
Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 4,3 år)
|
|
Antall deltakere med ny unormal eller forverret hematologisk laboratorietest etter maksimal CTCAE-grad >=3: Kombinasjon F
Tidsramme: Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 3 år)
|
Laboratorieresultatene ble gradert i henhold til NCI CTCAE v4.03 alvorlighetsgrad.
Grad 1=mild AE.
Karakter 2 = moderat AE.
Grad 3=alvorlig AE.
Grad 4=livstruende konsekvenser; hasteinngrep indikert.
Antall deltakere med ny unormal eller forverret hematologisk laboratorietest presenteres."
Deltakere med hvilken som helst grad >=3 presenteres for følgende parametere: Anemi, redusert antall lymfocytter, redusert antall blodplater, redusert antall nøytrofiler og redusert antall hvite blodlegemer.
Baseline er definert som den siste vurderingen før datoen/tidspunktet for den første dosen av studiebehandlingen.
|
Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 3 år)
|
|
Antall deltakere med nye unormale eller forverrede kjemilaboratorietestresultater i løpet av behandlingsperioden med maksimal CTCAE-grad >=3: Kombinasjon A
Tidsramme: Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 6,5 år)
|
Laboratorieresultatene ble gradert i henhold til NCI CTCAE v4.03 alvorlighetsgrad.
Grad 1=mild AE.
Karakter 2 = moderat AE.
Grad 3=alvorlig AE.
Grad 4=livstruende konsekvenser; hasteinngrep indikert.
Antall deltakere med ny unormal eller forverret kjemisk laboratorietest presenteres."
Deltakere med hvilken som helst grad >=3 presenteres for følgende parametere: Alaninaminotransferase økt, alkalisk fosfatase økt, aspartataminotransferase økt, blodbilirubin økt, kreatinin økt, hyperglykemi, lipase økt og serumamylase økt.
Baseline er definert som den siste vurderingen før datoen/tidspunktet for den første dosen av studiebehandlingen.
|
Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 6,5 år)
|
|
Antall deltakere med nye unormale eller forverrede kjemilaboratorietestresultater i løpet av behandlingsperioden med maksimal CTCAE-grad >=3: Kombinasjon B
Tidsramme: Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 3,5 år)
|
Laboratorieresultatene ble gradert i henhold til NCI CTCAE v4.03 alvorlighetsgrad.
Grad 1=mild AE.
Karakter 2 = moderat AE.
Grad 3=alvorlig AE.
Grad 4=livstruende konsekvenser; hasteinngrep indikert.
Antall deltakere med ny unormal eller forverret kjemisk laboratorietest presenteres."
Deltakere med hvilken som helst grad >=3 presenteres for følgende parametere: Alaninaminotransferase økt, alkalisk fosfatase økt, aspartataminotransferase økt, blodbilirubin økt, kreatinin økt, hyperglykemi, lipase økt og serumamylase økt.
Baseline er definert som den siste vurderingen før datoen/tidspunktet for den første dosen av studiebehandlingen.
|
Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 3,5 år)
|
|
Antall deltakere med nye unormale eller forverrede kjemilaboratorietestresultater i løpet av behandlingsperioden med maksimal CTCAE-grad >=3: Kombinasjon C
Tidsramme: Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 1,8 år)
|
Laboratorieresultatene ble gradert i henhold til NCI CTCAE v4.03 alvorlighetsgrad.
Grad 1=mild AE.
Karakter 2 = moderat AE.
Grad 3=alvorlig AE.
Grad 4=livstruende konsekvenser; hasteinngrep indikert.
Antall deltakere med ny unormal eller forverret kjemisk laboratorietest presenteres."
Deltakere med hvilken som helst grad >=3 presenteres for følgende parametere: Alaninaminotransferase økt, alkalisk fosfatase økt, aspartataminotransferase økt, blodbilirubin økt, kreatinin økt, hyperglykemi, lipase økt og serumamylase økt.
Baseline er definert som den siste vurderingen før datoen/tidspunktet for den første dosen av studiebehandlingen.
|
Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 1,8 år)
|
|
Antall deltakere med nye unormale eller forverrede kjemilaboratorietestresultater i løpet av behandlingsperioden med maksimal CTCAE-grad >=3: Kombinasjon D
Tidsramme: Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 4,3 år)
|
Laboratorieresultatene ble gradert i henhold til NCI CTCAE v4.03 alvorlighetsgrad.
Grad 1=mild AE.
Karakter 2 = moderat AE.
Grad 3=alvorlig AE.
Grad 4=livstruende konsekvenser; hasteinngrep indikert.
Antall deltakere med ny unormal eller forverret kjemisk laboratorietest presenteres."
Deltakere med hvilken som helst grad >=3 presenteres for følgende parametere: Alaninaminotransferase økt, alkalisk fosfatase økt, aspartataminotransferase økt, blodbilirubin økt, kreatinin økt, hyperglykemi, lipase økt og serumamylase økt.
Baseline er definert som den siste vurderingen før datoen/tidspunktet for den første dosen av studiebehandlingen.
|
Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 4,3 år)
|
|
Antall deltakere med nye unormale eller forverrede kjemilaboratorietestresultater i løpet av behandlingsperioden med maksimal CTCAE-grad >=3: Kombinasjon F
Tidsramme: Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 3 år)
|
Laboratorieresultatene ble gradert i henhold til NCI CTCAE v4.03 alvorlighetsgrad.
Grad 1=mild AE.
Karakter 2 = moderat AE.
Grad 3=alvorlig AE.
Grad 4=livstruende konsekvenser; hasteinngrep indikert.
Antall deltakere med ny unormal eller forverret kjemisk laboratorietest presenteres."
Deltakere med hvilken som helst grad >=3 presenteres for følgende parametere: Alaninaminotransferase økt, alkalisk fosfatase økt, aspartataminotransferase økt, blodbilirubin økt, kreatinin økt, hyperglykemi, lipase økt og serumamylase økt.
Baseline er definert som den siste vurderingen før datoen/tidspunktet for den første dosen av studiebehandlingen.
|
Baseline frem til slutten av behandlingen/seponeringen (maksimalt 3 år)
|
|
Maksimal observert plasmakonsentrasjon (Cmax) av Avelumab i kombinasjon A
Tidsramme: 1 time etter dose (ved slutten av infusjonen) på dag 1,15 av syklus 1; Dag 8 av syklus 1 (ikke-dosering); Dag 1 av syklus 2, 4, 6, 10. For ''Fase 2 1L NSCLC: Utomilumab og deretter Utomilumab + Avelumab'' rapporteringsgruppe: Dag 1 av syklus 2, 4, 6, 10
|
Cmax er maksimal observert plasmakonsentrasjon.
|
1 time etter dose (ved slutten av infusjonen) på dag 1,15 av syklus 1; Dag 8 av syklus 1 (ikke-dosering); Dag 1 av syklus 2, 4, 6, 10. For ''Fase 2 1L NSCLC: Utomilumab og deretter Utomilumab + Avelumab'' rapporteringsgruppe: Dag 1 av syklus 2, 4, 6, 10
|
|
Maksimal observert plasmakonsentrasjon (Cmax) av Utomilumab i kombinasjon A
Tidsramme: 1 time etter infusjon (ved slutten av infusjonen) på dag 1 av syklus 1,3,5,8,12; Dag 8 av syklus 1 (ikke-dosering). For ''Fase 2 1L NSCLC: Avelumab deretter Utomilumab + Avelumab'' rapporteringsgruppe: Dag 1 av syklus 3,5,8,12
|
Cmax er maksimal observert plasmakonsentrasjon.
|
1 time etter infusjon (ved slutten av infusjonen) på dag 1 av syklus 1,3,5,8,12; Dag 8 av syklus 1 (ikke-dosering). For ''Fase 2 1L NSCLC: Avelumab deretter Utomilumab + Avelumab'' rapporteringsgruppe: Dag 1 av syklus 3,5,8,12
|
|
Maksimal observert plasmakonsentrasjon (Cmax) av Avelumab og PF-04518600 i kombinasjon B
Tidsramme: 1 time etter dose på dag 1,15 av syklus 1; Dag 8 av syklus 1 (ikke-dosering); Dag 1 av syklus 2, 4, 6 og syklus 10
|
Cmax er maksimal observert plasmakonsentrasjon.
|
1 time etter dose på dag 1,15 av syklus 1; Dag 8 av syklus 1 (ikke-dosering); Dag 1 av syklus 2, 4, 6 og syklus 10
|
|
Maksimal observert plasmakonsentrasjon (Cmax) av Avelumab og PD 0360324 i kombinasjon C
Tidsramme: 1 time (dvs. ved slutten av infusjonen) etter dose på dag 1, 15 av syklus 1; Dag 8 av syklus 1 (ikke-dosering); Dag 1 av syklus 2, 4, 6 og syklus 10
|
Cmax er maksimal observert plasmakonsentrasjon.
|
1 time (dvs. ved slutten av infusjonen) etter dose på dag 1, 15 av syklus 1; Dag 8 av syklus 1 (ikke-dosering); Dag 1 av syklus 2, 4, 6 og syklus 10
|
|
Maksimal observert plasmakonsentrasjon (Cmax) av Avelumab i kombinasjon D
Tidsramme: 1 time etter dose (ved slutten av infusjonen) på dag 1 og 15 av syklus 1; Dag 8 av syklus 1 (ikke-dosering); Før dose og 1 time etter dose på dag 1 av syklus 2, 4, 6, 10
|
Cmax er maksimal observert plasmakonsentrasjon.
|
1 time etter dose (ved slutten av infusjonen) på dag 1 og 15 av syklus 1; Dag 8 av syklus 1 (ikke-dosering); Før dose og 1 time etter dose på dag 1 av syklus 2, 4, 6, 10
|
|
Maksimal observert plasmakonsentrasjon (Cmax) av Utomilumab i kombinasjon D
Tidsramme: 1 time (ved slutten av infusjonen) etter dose på dag 1 av syklus 1, 3, 5, 8 og syklus 12; Dager 8 av syklus 1 (ikke-dosering)
|
Cmax er maksimal observert plasmakonsentrasjon.
|
1 time (ved slutten av infusjonen) etter dose på dag 1 av syklus 1, 3, 5, 8 og syklus 12; Dager 8 av syklus 1 (ikke-dosering)
|
|
Maksimal observert plasmakonsentrasjon (Cmax) av PF-04518600 i kombinasjon D
Tidsramme: 1 time etter infusjon (ved slutten av infusjonen) på dag 1 og 15 av syklus 1; Dag 8 av syklus 1 (ikke-dosering); Dag 1 av syklus 2, 4, 6 og syklus 10
|
Cmax er maksimal observert plasmakonsentrasjon.
|
1 time etter infusjon (ved slutten av infusjonen) på dag 1 og 15 av syklus 1; Dag 8 av syklus 1 (ikke-dosering); Dag 1 av syklus 2, 4, 6 og syklus 10
|
|
Maksimal observert plasmakonsentrasjon (Cmax) av Avelumab i kombinasjon F
Tidsramme: 1 time etter infusjon (dvs. ved slutten av infusjonen) på dag 1 og 15 av syklus 1 (ikke-dosering); Dag 1 av syklus 2, 4, 6 og syklus 10
|
Cmax er maksimal observert plasmakonsentrasjon.
|
1 time etter infusjon (dvs. ved slutten av infusjonen) på dag 1 og 15 av syklus 1 (ikke-dosering); Dag 1 av syklus 2, 4, 6 og syklus 10
|
|
Observert plasmakonsentrasjon før dose (Ctrough) av Avelumab i kombinasjon A
Tidsramme: Forhåndsdosering på dag 1 og 15 av syklus 1, dag 8 av syklus 1 (ikke-dosering) og deretter dag 1 av syklus 2,4,6 og syklus 10. For ''fase 2 1L NSCLC: Utomilumab deretter Utomilumab + Avelumab '' rapporteringsgruppe: Dag 1 av sykluser 2,4,6,10
|
Ctrough er steady-state konsentrasjon før dose.
|
Forhåndsdosering på dag 1 og 15 av syklus 1, dag 8 av syklus 1 (ikke-dosering) og deretter dag 1 av syklus 2,4,6 og syklus 10. For ''fase 2 1L NSCLC: Utomilumab deretter Utomilumab + Avelumab '' rapporteringsgruppe: Dag 1 av sykluser 2,4,6,10
|
|
Observert plasmakonsentrasjon før dose (Ctrough) av Utomilumab i kombinasjon A
Tidsramme: Fordosering på dag 1 av syklus 1,3,5,8 og syklus 12; Dag 15 av syklus 1 (ikke-dosering). For ''Fase 2 1L NSCLC: Avelumab deretter Utomilumab + Avelumab'' rapporteringsgruppe: Dag 1 av sykluser 3,5,8 og 12
|
Ctrough er steady-state konsentrasjon før dose.
|
Fordosering på dag 1 av syklus 1,3,5,8 og syklus 12; Dag 15 av syklus 1 (ikke-dosering). For ''Fase 2 1L NSCLC: Avelumab deretter Utomilumab + Avelumab'' rapporteringsgruppe: Dag 1 av sykluser 3,5,8 og 12
|
|
Pre-dose observert plasmakonsentrasjon (Ctrough) av Avelumab og PF-04518600 i kombinasjon B
Tidsramme: Fordosering på dag 1 og 15 av syklus 1 (ikke-dosering); Dag 1 av syklus 2, 4, 6 og syklus 10
|
Ctrough er steady-state konsentrasjon før dose.
|
Fordosering på dag 1 og 15 av syklus 1 (ikke-dosering); Dag 1 av syklus 2, 4, 6 og syklus 10
|
|
Pre-dose observert plasmakonsentrasjon (Ctrough) av Avelumab og PD 0360324 i kombinasjon C
Tidsramme: Fordosering på dag 1 og 15 av syklus 1 (ikke-dosering); Dag 1 av syklus 2, 4, 6 og syklus 10
|
Ctrough er steady-state konsentrasjon før dose.
|
Fordosering på dag 1 og 15 av syklus 1 (ikke-dosering); Dag 1 av syklus 2, 4, 6 og syklus 10
|
|
Observert plasmakonsentrasjon før dose (Ctrough) av Avelumab i kombinasjon D
Tidsramme: Fordosering på dag 1 av syklus 1, 2, 4, 6 og syklus 10; Dag 15 av syklus 1 (ikke-dosering)
|
Ctrough er steady-state konsentrasjon før dose.
|
Fordosering på dag 1 av syklus 1, 2, 4, 6 og syklus 10; Dag 15 av syklus 1 (ikke-dosering)
|
|
Pre-dose observert plasmakonsentrasjon (Ctrough) av Utomilumab i kombinasjon D
Tidsramme: Fordosering på dag 1 av syklus 1, 3, 5, 8 og syklus 12; Dag 15 av syklus 1 (ikke-dosering)
|
Ctrough er steady-state konsentrasjon før dose.
|
Fordosering på dag 1 av syklus 1, 3, 5, 8 og syklus 12; Dag 15 av syklus 1 (ikke-dosering)
|
|
Observert plasmakonsentrasjon før dose (Ctrough) av PF-04518600 i kombinasjon D
Tidsramme: Fordosering på dag 1 og 15 i syklus 1 (ikke-dosering); Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 2, 4, 6 og syklus 10
|
Ctrough er steady-state konsentrasjon før dose.
|
Fordosering på dag 1 og 15 i syklus 1 (ikke-dosering); Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 2, 4, 6 og syklus 10
|
|
Observert plasmakonsentrasjon før dose (Ctrough) av Avelumab i kombinasjon F
Tidsramme: Fordosering på dag 1 og 15 i syklus 1 (ikke-dosering); Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 2, 4, 6 og syklus 10
|
Ctrough er steady-state konsentrasjon før dose.
|
Fordosering på dag 1 og 15 i syklus 1 (ikke-dosering); Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 2, 4, 6 og syklus 10
|
|
Observert plasmakonsentrasjon før dose (Ctrough) av Utomilumab i kombinasjon F
Tidsramme: Fordosering på dag 1 av syklus 1 (ikke-dosering); Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 2 og 4
|
Ctrough er steady-state konsentrasjon før dose.
|
Fordosering på dag 1 av syklus 1 (ikke-dosering); Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 2 og 4
|
|
Observert plasmakonsentrasjon før dose (Ctrough) av PF-04518600 i kombinasjon F
Tidsramme: Fordosering på dag 1 av syklus 1 (ikke-dosering); Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 2 og 4
|
Ctrough er steady-state konsentrasjon før dose.
|
Fordosering på dag 1 av syklus 1 (ikke-dosering); Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 2 og 4
|
|
Antall deltakere med positivt antistoff-antistoff (ADA) mot Avelumab for kombinasjon A
Tidsramme: Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 1, 2, 4, 6, 10. For ''Fase 2 1L NSCLC: Utomilumab og deretter Utomilumab + Avelumab'' rapporteringsgruppe: Dag 1 av syklus 2, 4, 6, 10
|
ADA som alltid var positiv ble definert som minst ett positivt ADA-resultat til enhver tid.
|
Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 1, 2, 4, 6, 10. For ''Fase 2 1L NSCLC: Utomilumab og deretter Utomilumab + Avelumab'' rapporteringsgruppe: Dag 1 av syklus 2, 4, 6, 10
|
|
Antall deltakere med positive ADA-nivåer mot Utomilumab for kombinasjon A
Tidsramme: Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 1, 3, 5, 8, 12. For ''Fase 2 1L NSCLC: Avelumab og deretter Utomilumab + Avelumab'' rapporteringsgruppe: Dag 1 i syklus 3, 5, 8, 12
|
ADA som alltid var positiv ble definert som minst ett positivt ADA-resultat til enhver tid.
|
Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 1, 3, 5, 8, 12. For ''Fase 2 1L NSCLC: Avelumab og deretter Utomilumab + Avelumab'' rapporteringsgruppe: Dag 1 i syklus 3, 5, 8, 12
|
|
Antall deltakere med positive ADA-nivåer for kombinasjon B
Tidsramme: Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 1, 2, 4, 6 og 10
|
ADA som alltid var positiv ble definert som minst ett positivt ADA-resultat til enhver tid.
|
Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 1, 2, 4, 6 og 10
|
|
Antall deltakere med positive ADA-nivåer for kombinasjon C
Tidsramme: Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 1, 2, 4, 6 og 10
|
ADA som alltid var positiv ble definert som minst ett positivt ADA-resultat til enhver tid.
|
Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 1, 2, 4, 6 og 10
|
|
Antall deltakere med positive ADA-nivåer mot Avelumab og PF-04518600 for kombinasjon D
Tidsramme: Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 1, 2, 4, 6 og 10
|
ADA som alltid var positiv ble definert som minst ett positivt ADA-resultat til enhver tid.
|
Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 1, 2, 4, 6 og 10
|
|
Antall deltakere med positive ADA-nivåer mot Utomilumab for kombinasjon D
Tidsramme: Fordosering på dag 1 av syklus 1, 3, 5, 8, 12
|
ADA som alltid var positiv ble definert som minst ett positivt ADA-resultat til enhver tid.
|
Fordosering på dag 1 av syklus 1, 3, 5, 8, 12
|
|
Antall deltakere med positive ADA-nivåer mot Avelumab og PF-04518600 for kombinasjon F
Tidsramme: Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 1, 2, 4, 6 og 10
|
ADA som alltid var positiv ble definert som minst ett positivt ADA-resultat til enhver tid.
|
Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 1, 2, 4, 6 og 10
|
|
Antall deltakere med positive ADA-nivåer mot Utomilumab for kombinasjon F
Tidsramme: Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 1, 2, 4, 6 og 10
|
ADA som alltid var positiv ble definert som minst ett positivt ADA-resultat til enhver tid.
|
Forhåndsdosering på dag 1 av syklus 1, 2, 4, 6 og 10
|
|
Tid til tumorrespons (TTR) for kombinasjon A
Tidsramme: Fra første dose studiemedisin til første dokumentasjon av CR eller PR (maksimalt inntil 7,3 år)
|
TTR ble definert, for deltakere med objektiv respons (bekreftet CR eller PR), som tiden fra startdatoen (datoen for første dose av behandlingen) til den første dokumentasjonen av objektiv respons (CR eller PR) som deretter ble bekreftet.
Per RECIST v1.1: CR: forsvinning av alle ikke-nodale mållesjoner og alle ikke-mållesjoner.
I tillegg må eventuelle patologiske lymfeknuter tilordnet som mållesjoner/ikke-mållesjoner ha en reduksjon i kort akse til <10 mm.
PR: minst 30 % reduksjon i summen av diameteren til alle mållesjoner, med utgangspunkt i summen av diametre som referanse.
|
Fra første dose studiemedisin til første dokumentasjon av CR eller PR (maksimalt inntil 7,3 år)
|
|
TTR for kombinasjon B
Tidsramme: Fra første dose studiemedisin til første dokumentasjon av CR eller PR (maksimalt inntil 7,3 år)
|
TTR ble definert, for deltakere med objektiv respons (bekreftet CR eller PR), som tiden fra startdatoen (datoen for første dose av behandlingen) til den første dokumentasjonen av objektiv respons (CR eller PR) som deretter ble bekreftet.
Per RECIST v1.1: CR: forsvinning av alle ikke-nodale mållesjoner og alle ikke-mållesjoner.
I tillegg må eventuelle patologiske lymfeknuter tilordnet som mållesjoner/ikke-mållesjoner ha en reduksjon i kort akse til <10 mm.
PR: minst 30 % reduksjon i summen av diameteren til alle mållesjoner, med utgangspunkt i summen av diametre som referanse.
|
Fra første dose studiemedisin til første dokumentasjon av CR eller PR (maksimalt inntil 7,3 år)
|
|
TTR for kombinasjon C
Tidsramme: Fra første dose studiemedisin til første dokumentasjon av CR eller PR (maksimalt inntil 7,3 år)
|
TTR ble definert, for deltakere med objektiv respons (bekreftet CR eller PR), som tiden fra startdatoen (datoen for første dose av behandlingen) til den første dokumentasjonen av objektiv respons (CR eller PR) som deretter ble bekreftet.
Per RECIST v1.1: CR: forsvinning av alle ikke-nodale mållesjoner og alle ikke-mållesjoner.
I tillegg må eventuelle patologiske lymfeknuter tilordnet som mållesjoner/ikke-mållesjoner ha en reduksjon i kort akse til <10 mm.
PR: minst 30 % reduksjon i summen av diameteren til alle mållesjoner, med utgangspunkt i summen av diametre som referanse.
|
Fra første dose studiemedisin til første dokumentasjon av CR eller PR (maksimalt inntil 7,3 år)
|
|
TTR for kombinasjon D
Tidsramme: Fra første dose studiemedisin til første dokumentasjon av CR eller PR (maksimalt inntil 7,3 år)
|
TTR ble definert, for deltakere med objektiv respons (bekreftet CR eller PR), som tiden fra startdatoen (datoen for første dose av behandlingen) til den første dokumentasjonen av objektiv respons (CR eller PR) som deretter ble bekreftet.
Per RECIST v1.1: CR: forsvinning av alle ikke-nodale mållesjoner og alle ikke-mållesjoner.
I tillegg må eventuelle patologiske lymfeknuter tilordnet som mållesjoner/ikke-mållesjoner ha en reduksjon i kort akse til <10 mm.
PR: minst 30 % reduksjon i summen av diameteren til alle mållesjoner, med utgangspunkt i summen av diametre som referanse.
|
Fra første dose studiemedisin til første dokumentasjon av CR eller PR (maksimalt inntil 7,3 år)
|
|
TTR for kombinasjon F
Tidsramme: Fra første dose studiemedisin til første dokumentasjon av CR eller PR (maksimalt inntil 7,3 år)
|
TTR ble definert, for deltakere med objektiv respons (bekreftet CR eller PR), som tiden fra startdatoen (datoen for første dose av behandlingen) til den første dokumentasjonen av objektiv respons (CR eller PR) som deretter ble bekreftet.
Per RECIST v1.1: CR: forsvinning av alle ikke-nodale mållesjoner og alle ikke-mållesjoner.
I tillegg må eventuelle patologiske lymfeknuter tilordnet som mållesjoner/ikke-mållesjoner ha en reduksjon i kort akse til <10 mm.
PR: minst 30 % reduksjon i summen av diameteren til alle mållesjoner, med utgangspunkt i summen av diametre som referanse.
|
Fra første dose studiemedisin til første dokumentasjon av CR eller PR (maksimalt inntil 7,3 år)
|
|
Varighet av respons (DR) for kombinasjon A
Tidsramme: Fra første dokumentasjon av CR eller PR til første dokumentasjon av tumorprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som skjedde først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
DR som vurdert av etterforsker i henhold til RECIST v1.1, ble definert som tiden fra datoen for første dokumentasjon av objektiv respons (CR eller PR) til dato for PD eller død på grunn av en hvilken som helst årsak, eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først.
CR: forsvinning av alle mål- og ikke-mållesjoner, og vedvarende i minst 4 uker.
Eventuelle patologiske lymfeknuter (mål eller ikke-mål) redusert i kort akse til <10 mm.
PR: >= 30 % reduksjon i summen av diameteren til mållesjonene med utgangspunkt i sumdiametrene som referanse.
PD: minst 20 % økning i summen av diametre av mållesjoner, med den minste summen ved studiebehandling som referanse, med en absolutt økning på minst 5 mm eller forekomst av >=1 nye lesjoner.
DR-data ble sensurert på datoen for siste adekvate tumorvurdering for deltakere uten en hendelse (CR, PR, PD eller død), for deltakere som starter ny anti-kreftbehandling før DR-vurdering, for deltakere med DR-vurdering etter >=2 manglende tumorvurderinger.
|
Fra første dokumentasjon av CR eller PR til første dokumentasjon av tumorprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som skjedde først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
DR for kombinasjon B
Tidsramme: Fra første dokumentasjon av CR eller PR til første dokumentasjon av tumorprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som skjedde først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
DR som vurdert av etterforsker i henhold til RECIST v1.1, ble definert som tiden fra datoen for første dokumentasjon av objektiv respons (CR eller PR) til dato for PD eller død på grunn av en hvilken som helst årsak, eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først.
CR: forsvinning av alle mål- og ikke-mållesjoner, og vedvarende i minst 4 uker.
Eventuelle patologiske lymfeknuter (mål eller ikke-mål) redusert i kort akse til <10 mm.
PR: >= 30 % reduksjon i summen av diameteren til mållesjonene med utgangspunkt i sumdiametrene som referanse.
PD: minst 20 % økning i summen av diametre av mållesjoner, med den minste summen ved studiebehandling som referanse, med en absolutt økning på minst 5 mm eller forekomst av >=1 nye lesjoner.
DR-data ble sensurert på datoen for siste adekvate tumorvurdering for deltakere uten en hendelse (CR, PR, PD eller død), for deltakere som starter ny anti-kreftbehandling før DR-vurdering, for deltakere med DR-vurdering etter >=2 manglende tumorvurderinger.
|
Fra første dokumentasjon av CR eller PR til første dokumentasjon av tumorprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som skjedde først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
DR for kombinasjon C
Tidsramme: Fra første dokumentasjon av CR eller PR til første dokumentasjon av tumorprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som skjedde først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
DR som vurdert av etterforsker i henhold til RECIST v1.1, ble definert som tiden fra datoen for første dokumentasjon av objektiv respons (CR eller PR) til dato for PD eller død på grunn av en hvilken som helst årsak, eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først.
CR: forsvinning av alle mål- og ikke-mållesjoner, og vedvarende i minst 4 uker.
Eventuelle patologiske lymfeknuter (mål eller ikke-mål) redusert i kort akse til <10 mm.
PR: >= 30 % reduksjon i summen av diameteren til mållesjonene med utgangspunkt i sumdiametrene som referanse.
PD: minst 20 % økning i summen av diametre av mållesjoner, med den minste summen ved studiebehandling som referanse, med en absolutt økning på minst 5 mm eller forekomst av >=1 nye lesjoner.
DR-data ble sensurert på datoen for siste adekvate tumorvurdering for deltakere uten en hendelse (CR, PR, PD eller død), for deltakere som starter ny anti-kreftbehandling før DR-vurdering, for deltakere med DR-vurdering etter >=2 manglende tumorvurderinger.
|
Fra første dokumentasjon av CR eller PR til første dokumentasjon av tumorprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som skjedde først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
DR for kombinasjon D
Tidsramme: Fra første dokumentasjon av CR eller PR til første dokumentasjon av tumorprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som skjedde først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
DR som vurdert av etterforsker i henhold til RECIST v1.1, ble definert som tiden fra datoen for første dokumentasjon av objektiv respons (CR eller PR) til dato for PD eller død på grunn av en hvilken som helst årsak, eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først.
CR: forsvinning av alle mål- og ikke-mållesjoner, og vedvarende i minst 4 uker.
Eventuelle patologiske lymfeknuter (mål eller ikke-mål) redusert i kort akse til <10 mm.
PR: >= 30 % reduksjon i summen av diameteren til mållesjonene med utgangspunkt i sumdiametrene som referanse.
PD: minst 20 % økning i summen av diametre av mållesjoner, med den minste summen ved studiebehandling som referanse, med en absolutt økning på minst 5 mm eller forekomst av >=1 nye lesjoner.
DR-data ble sensurert på datoen for siste adekvate tumorvurdering for deltakere uten en hendelse (CR, PR, PD eller død), for deltakere som starter ny anti-kreftbehandling før DR-vurdering, for deltakere med DR-vurdering etter >=2 manglende tumorvurderinger.
|
Fra første dokumentasjon av CR eller PR til første dokumentasjon av tumorprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som skjedde først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
DR for kombinasjon F
Tidsramme: Fra første dokumentasjon av CR eller PR til første dokumentasjon av tumorprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som skjedde først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
DR som vurdert av etterforsker i henhold til RECIST v1.1, ble definert som tiden fra datoen for første dokumentasjon av objektiv respons (CR eller PR) til dato for PD eller død på grunn av en hvilken som helst årsak, eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først.
CR: forsvinning av alle mål- og ikke-mållesjoner, og vedvarende i minst 4 uker.
Eventuelle patologiske lymfeknuter (mål eller ikke-mål) redusert i kort akse til <10 mm.
PR: >= 30 % reduksjon i summen av diameteren til mållesjonene med utgangspunkt i sumdiametrene som referanse.
PD: minst 20 % økning i summen av diametre av mållesjoner, med den minste summen ved studiebehandling som referanse, med en absolutt økning på minst 5 mm eller forekomst av >=1 nye lesjoner.
DR-data ble sensurert på datoen for siste adekvate tumorvurdering for deltakere uten en hendelse (CR, PR, PD eller død), for deltakere som starter ny anti-kreftbehandling før DR-vurdering, for deltakere med DR-vurdering etter >=2 manglende tumorvurderinger.
|
Fra første dokumentasjon av CR eller PR til første dokumentasjon av tumorprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som skjedde først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
Progresjonsfri overlevelse (PFS) for kombinasjon A
Tidsramme: Fra første dose av studiemedikamentet til første dokumentasjon av PD eller død på grunn av årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
PFS vurdert av etterforsker i henhold til RECIST v1.1, ble definert som tid (i måneder) fra datoen for første dose av studiemedikamentet til datoen for første dokumentasjon av PD eller død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først.
PD: >= 20 % økning i summen av diametre av mållesjoner, med den minste summen ved studiebehandlingen som referanse (dette inkluderte baseline-summen hvis den var minst ved studiebehandlingen).
Summen må også vise en absolutt økning på >=5 mm, eller utseende av >=1 nye lesjoner.
PFS ble analysert ved Kaplan-Meier-metoden.
PFS-data ble sensurert på datoen for siste tilstrekkelige tumorvurdering for deltakere uten en hendelse (PD eller død), for deltakere som startet ny anti-kreftbehandling før PFS-hendelse, for deltakere med en PFS-hendelse etter >=2 manglende tumorvurderinger .
|
Fra første dose av studiemedikamentet til første dokumentasjon av PD eller død på grunn av årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
PFS for kombinasjon B
Tidsramme: Fra første dose av studiemedikamentet til første dokumentasjon av PD eller død på grunn av årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
PFS vurdert av etterforsker i henhold til RECIST v1.1, ble definert som tid (i måneder) fra datoen for første dose av studiemedikamentet til datoen for første dokumentasjon av PD eller død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først.
PD: >= 20 % økning i summen av diametre av mållesjoner, med den minste summen ved studiebehandlingen som referanse (dette inkluderte baseline-summen hvis den var minst ved studiebehandlingen).
Summen må også vise en absolutt økning på >=5 mm, eller utseende av >=1 nye lesjoner.
PFS ble analysert ved Kaplan-Meier-metoden.
PFS-data ble sensurert på datoen for siste tilstrekkelige tumorvurdering for deltakere uten en hendelse (PD eller død), for deltakere som startet ny anti-kreftbehandling før PFS-hendelse, for deltakere med en PFS-hendelse etter >=2 manglende tumorvurderinger .
|
Fra første dose av studiemedikamentet til første dokumentasjon av PD eller død på grunn av årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
PFS for kombinasjon C
Tidsramme: Fra første dose av studiemedikamentet til første dokumentasjon av PD eller død på grunn av årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
PFS vurdert av etterforsker i henhold til RECIST v1.1, ble definert som tid (i måneder) fra datoen for første dose av studiemedikamentet til datoen for første dokumentasjon av PD eller død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først.
PD: >= 20 % økning i summen av diametre av mållesjoner, med den minste summen av studiebehandlingen som referanse (dette inkluderte baseline-summen hvis den var minst ved studiebehandlingen).
Summen må også vise en absolutt økning på >=5 mm, eller utseende av >=1 nye lesjoner.
PFS ble analysert ved Kaplan-Meier-metoden.
PFS-data ble sensurert på datoen for siste tilstrekkelige tumorvurdering for deltakere uten en hendelse (PD eller død), for deltakere som startet ny anti-kreftbehandling før PFS-hendelse, for deltakere med en PFS-hendelse etter >=2 manglende tumorvurderinger .
|
Fra første dose av studiemedikamentet til første dokumentasjon av PD eller død på grunn av årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
PFS for kombinasjon D
Tidsramme: Fra første dose av studiemedikamentet til første dokumentasjon av PD eller død på grunn av årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
PFS vurdert av etterforsker i henhold til RECIST v1.1, ble definert som tid (i måneder) fra datoen for første dose av studiemedikamentet til datoen for første dokumentasjon av PD eller død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først.
PD: >= 20 % økning i summen av diametre av mållesjoner, med den minste summen ved studiebehandlingen som referanse (dette inkluderte baseline-summen hvis den var minst ved studiebehandlingen).
Summen må også vise en absolutt økning på >=5 mm, eller utseende av >=1 nye lesjoner.
PFS ble analysert ved Kaplan-Meier-metoden.
PFS-data ble sensurert på datoen for siste tilstrekkelige tumorvurdering for deltakere uten en hendelse (PD eller død), for deltakere som startet ny anti-kreftbehandling før PFS-hendelse, for deltakere med en PFS-hendelse etter >=2 manglende tumorvurderinger .
|
Fra første dose av studiemedikamentet til første dokumentasjon av PD eller død på grunn av årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
PFS for kombinasjon F
Tidsramme: Fra første dose av studiemedikamentet til første dokumentasjon av PD eller død på grunn av årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
PFS vurdert av etterforsker i henhold til RECIST v1.1, ble definert som tid (i måneder) fra datoen for første dose av studiemedikamentet til datoen for første dokumentasjon av PD eller død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først.
PD: >= 20 % økning i summen av diametre av mållesjoner, med den minste summen ved studiebehandlingen som referanse (dette inkluderte baseline-summen hvis den var minst ved studiebehandlingen).
Summen må også vise en absolutt økning på >=5 mm, eller utseende av >=1 nye lesjoner.
PFS ble analysert ved Kaplan-Meier-metoden.
PFS-data ble sensurert på datoen for siste tilstrekkelige tumorvurdering for deltakere uten en hendelse (PD eller død), for deltakere som startet ny anti-kreftbehandling før PFS-hendelse, for deltakere med en PFS-hendelse etter >=2 manglende tumorvurderinger .
|
Fra første dose av studiemedikamentet til første dokumentasjon av PD eller død på grunn av årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
Total overlevelse (OS) for kombinasjon A
Tidsramme: Fra første dose av studiemedikamentet til dødsdato uansett årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
OS ble definert som tiden (i måneder) fra datoen for første dose av studiemedikamentet til datoen for død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først.
Deltakere sist kjent for å være i live ble sensurert på datoen for siste kontakt.
OS ble analysert ved Kaplan-Meier-metoden.
|
Fra første dose av studiemedikamentet til dødsdato uansett årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
OS for kombinasjon B
Tidsramme: Fra første dose av studiemedikamentet til dødsdato uansett årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
OS ble definert som tiden (i måneder) fra datoen for første dose av studiemedikamentet til datoen for død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først.
Deltakere sist kjent for å være i live ble sensurert på datoen for siste kontakt.
OS ble analysert ved Kaplan-Meier-metoden.
|
Fra første dose av studiemedikamentet til dødsdato uansett årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
OS for kombinasjon C
Tidsramme: Fra første dose av studiemedikamentet til dødsdato uansett årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
OS ble definert som tiden (i måneder) fra datoen for første dose av studiemedikamentet til datoen for død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først.
Deltakere sist kjent for å være i live ble sensurert på datoen for siste kontakt.
OS ble analysert ved Kaplan-Meier-metoden.
|
Fra første dose av studiemedikamentet til dødsdato uansett årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
OS for kombinasjon D
Tidsramme: Fra første dose av studiemedikamentet til dødsdato uansett årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
OS ble definert som tiden (i måneder) fra datoen for første dose av studiemedikamentet til datoen for død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først.
Deltakere sist kjent for å være i live ble sensurert på datoen for siste kontakt.
OS ble analysert ved Kaplan-Meier-metoden.
|
Fra første dose av studiemedikamentet til dødsdato uansett årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
OS for kombinasjon F
Tidsramme: Fra første dose av studiemedikamentet til dødsdato uansett årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
OS ble definert som tiden (i måneder) fra datoen for første dose av studiemedikamentet til datoen for død på grunn av en hvilken som helst årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først.
Deltakere sist kjent for å være i live ble sensurert på datoen for siste kontakt.
OS ble analysert ved Kaplan-Meier-metoden.
|
Fra første dose av studiemedikamentet til dødsdato uansett årsak eller datasensureringsdato, avhengig av hva som inntraff først (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
Fase 1b: Prosentandel av deltakere med objektiv respons (OR) for kombinasjon A
Tidsramme: Fra første dose studiemedisin til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak (maksimalt opptil 7,3 år)
|
ELLER som vurdert av etterforsker i henhold til RECIST v.1.1,
ble definert som deltakere med bekreftet beste totalrespons av fullstendig respons (CR) eller partiell respons (PR), ble registrert fra første dose av studiemedikamentet til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak.
CR ble definert som forsvinning av alle mål- og ikke-mållesjoner, og vedvarende i minst 4 uker.
Alle patologiske lymfeknuter (enten mål eller ikke-mål) må ha reduksjon i kort akse til mindre enn (<) 10 mm.
PR ble definert som >=30 % reduksjon i summen av diametre av mållesjoner, med basislinjesumdiametrene som referanse.
|
Fra første dose studiemedisin til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
Fase 1b: Prosentandel av deltakere med objektiv respons (OR) for kombinasjon B
Tidsramme: Fra første dose studiemedisin til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak (maksimalt opptil 7,3 år)
|
ELLER som vurdert av etterforsker i henhold til RECIST v.1.1,
ble definert som deltakere med bekreftet beste totalrespons av CR eller PR, ble registrert fra første dose av studiemedikamentet til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak.
CR ble definert som forsvinning av alle mål- og ikke-mållesjoner, og vedvarende i minst 4 uker.
Alle patologiske lymfeknuter (enten mål eller ikke-mål) må ha reduksjon i kort akse til mindre enn (<) 10 mm.
PR ble definert som >=30 % reduksjon i summen av diametre av mållesjoner, med basislinjesumdiametrene som referanse.
|
Fra første dose studiemedisin til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
Fase 1b: Prosentandel av deltakere med objektiv respons (OR) for kombinasjon C
Tidsramme: Fra første dose studiemedisin til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak (maksimalt opptil 7,3 år)
|
ELLER som vurdert av etterforsker i henhold til RECIST v.1.1,
ble definert som deltakere med bekreftet beste totalrespons av CR eller PR, ble registrert fra første dose av studiemedikamentet til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak.
CR ble definert som forsvinning av alle mål- og ikke-mållesjoner, og vedvarende i minst 4 uker.
Alle patologiske lymfeknuter (enten mål eller ikke-mål) må ha reduksjon i kort akse til mindre enn (<) 10 mm.
PR ble definert som >=30 % reduksjon i summen av diametre av mållesjoner, med basislinjesumdiametrene som referanse.
|
Fra første dose studiemedisin til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
Fase 1b: Prosentandel av deltakere med objektiv respons (OR) for kombinasjon D
Tidsramme: Fra første dose studiemedisin til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak (maksimalt opptil 7,3 år)
|
ELLER som vurdert av etterforsker i henhold til RECIST v.1.1,
ble definert som deltakere med bekreftet beste totalrespons av CR eller PR, ble registrert fra første dose av studiemedikamentet til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak.
CR ble definert som forsvinning av alle mål- og ikke-mållesjoner, og vedvarende i minst 4 uker.
Alle patologiske lymfeknuter (enten mål eller ikke-mål) må ha reduksjon i kort akse til mindre enn (<) 10 mm.
PR ble definert som >=30 % reduksjon i summen av diametre av mållesjoner, med basislinjesumdiametrene som referanse.
|
Fra første dose studiemedisin til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
Fase 1b: Prosentandel av deltakere med objektiv respons (OR) for kombinasjon F
Tidsramme: Fra første dose studiemedisin til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak (maksimalt opptil 7,3 år)
|
ELLER som vurdert av etterforsker i henhold til RECIST v.1.1,
ble definert som deltakere med bekreftet beste totalrespons av CR eller PR, ble registrert fra første dose av studiemedikamentet til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak.
CR ble definert som forsvinning av alle mål- og ikke-mållesjoner, og vedvarende i minst 4 uker.
Alle patologiske lymfeknuter (enten mål eller ikke-mål) må ha reduksjon i kort akse til mindre enn (<) 10 mm.
PR ble definert som >=30 % reduksjon i summen av diametre av mållesjoner, med basislinjesumdiametrene som referanse.
|
Fra første dose studiemedisin til sykdomsprogresjon eller død på grunn av en hvilken som helst årsak (maksimalt opptil 7,3 år)
|
|
Antall deltakere med positiv programmert dødsligand-1 (PD-L1) biomarkørekspresjon og tumorinfiltrerende klynge av differensiering 8 (CD8+) lymfocytter ved baseline for kombinasjon A
Tidsramme: Grunnlinje (dag 1)
|
PD-L1-proteinekspresjon bestemmes ved å bruke Tumor Proportion Score (TPS), som er prosentandelen av levedyktige tumorceller som viser delvis eller fullstendig membranfarging uansett intensitet.
Prøven anses å ha PD-L1-ekspresjon hvis TPS >=1 % og høy PD-L1-ekspresjon hvis TPS >= 50 %.
Tumorinfiltrerende CD8+-lymfocytter er definert som antall CD8+-celler per arealenhet og prosentandelen tellede celler.
Positiv er definert som >=1 % og negativ er definert som <1 %.
|
Grunnlinje (dag 1)
|
|
Antall deltakere med positiv programmert dødsligand-1 (PD-L1) biomarkørekspresjon og tumorinfiltrerende CD8+-lymfocytter ved baseline for kombinasjon B
Tidsramme: Grunnlinje (dag 1)
|
PD-L1-proteinekspresjon bestemmes ved å bruke TPS, som er prosentandelen av levedyktige tumorceller som viser delvis eller fullstendig membranfarging uansett intensitet.
Prøven anses å ha PD-L1-ekspresjon hvis TPS >=1 % og høy PD-L1-ekspresjon hvis TPS >= 50 %.
Tumorinfiltrerende CD8+-lymfocytter er definert som antall CD8+-celler per arealenhet og prosentandelen tellede celler.
Positiv er definert som >=1 % og negativ er definert som <1 %.
|
Grunnlinje (dag 1)
|
|
Antall deltakere med positiv programmert dødsligand-1 (PD-L1) biomarkørekspresjon og tumorinfiltrerende CD8+-lymfocytter ved baseline for kombinasjon C
Tidsramme: Grunnlinje (dag 1)
|
PD-L1-proteinekspresjon bestemmes ved å bruke TPS, som er prosentandelen av levedyktige tumorceller som viser delvis eller fullstendig membranfarging uansett intensitet.
Prøven anses å ha PD-L1-ekspresjon hvis TPS >=1 % og høy PD-L1-ekspresjon hvis TPS >= 50 %.
Tumorinfiltrerende CD8+-lymfocytter er definert som antall CD8+-celler per arealenhet og prosentandelen tellede celler.
Positiv er definert som >=1 % og negativ er definert som <1 %.
|
Grunnlinje (dag 1)
|
|
Antall deltakere med positiv programmert dødsligand-1 (PD-L1) biomarkørekspresjon og tumorinfiltrerende CD8+-lymfocytter ved baseline for kombinasjon D
Tidsramme: Grunnlinje (dag 1)
|
PD-L1-proteinekspresjon bestemmes ved å bruke TPS, som er prosentandelen av levedyktige tumorceller som viser delvis eller fullstendig membranfarging uansett intensitet.
Prøven anses å ha PD-L1-ekspresjon hvis TPS >=1 % og høy PD-L1-ekspresjon hvis TPS >= 50 %.
Tumorinfiltrerende CD8+-lymfocytter er definert som antall CD8+-celler per arealenhet og prosentandelen tellede celler.
Positiv er definert som >=1 % og negativ er definert som <1 %.
|
Grunnlinje (dag 1)
|
|
Antall deltakere med positiv programmert dødsligand-1 (PD-L1) biomarkørekspresjon og tumorinfiltrerende CD8+-lymfocytter ved baseline for kombinasjon F
Tidsramme: Grunnlinje (dag 1)
|
PD-L1-proteinekspresjon bestemmes ved å bruke TPS, som er prosentandelen av levedyktige tumorceller som viser delvis eller fullstendig membranfarging uansett intensitet.
Prøven anses å ha PD-L1-ekspresjon hvis TPS >=1 % og høy PD-L1-ekspresjon hvis TPS >= 50 %.
Tumorinfiltrerende CD8+-lymfocytter er definert som antall CD8+-celler per arealenhet og prosentandelen tellede celler.
Positiv er definert som >=1 % og negativ er definert som <1 %.
|
Grunnlinje (dag 1)
|
Samarbeidspartnere og etterforskere
Sponsor
Etterforskere
- Studieleder: Pfizer CT.gov Call Center, Pfizer
Publikasjoner og nyttige lenker
Hjelpsomme linker
Studierekorddatoer
Studer hoveddatoer
Studiestart (Faktiske)
Primær fullføring (Faktiske)
Studiet fullført (Faktiske)
Datoer for studieregistrering
Først innsendt
Først innsendt som oppfylte QC-kriteriene
Først lagt ut (Antatt)
Oppdateringer av studieposter
Sist oppdatering lagt ut (Faktiske)
Siste oppdatering sendt inn som oppfylte QC-kriteriene
Sist bekreftet
Mer informasjon
Begreper knyttet til denne studien
Nøkkelord
Ytterligere relevante MeSH-vilkår
Andre studie-ID-numre
- B9991004
- 2015-002552-27 (EudraCT-nummer)
- JAVELIN MEDLEY (Annen identifikator: Alias Study Number)
Plan for individuelle deltakerdata (IPD)
Planlegger du å dele individuelle deltakerdata (IPD)?
IPD-planbeskrivelse
Denne informasjonen ble hentet direkte fra nettstedet clinicaltrials.gov uten noen endringer. Hvis du har noen forespørsler om å endre, fjerne eller oppdatere studiedetaljene dine, vennligst kontakt register@clinicaltrials.gov. Så snart en endring er implementert på clinicaltrials.gov, vil denne også bli oppdatert automatisk på nettstedet vårt. .