- ICH GCP
- Rejestr badań klinicznych w USA
- Badanie kliniczne NCT02554812
Badanie awelumabu w połączeniu z innymi immunoterapiami raka w zaawansowanych nowotworach (JAVELIN Medley)
BADANIE OTWARTE FAZY 1B/2 W CELU OCENY BEZPIECZEŃSTWA, AKTYWNOŚCI KLINICZNEJ, FARMAKOKINETYKI I FARMAKODYNAMIKI PREPARATU AVELUMAB (MSB0010718C) W POŁĄCZENIU Z INNYMI IMMUNOTERAPIAMI NOWOTWORU U PACJENTÓW Z ZAAWANSOWANYM NOWOTWOREM
Przegląd badań
Status
Warunki
Interwencja / Leczenie
Szczegółowy opis
Jest to wieloośrodkowe, wieloośrodkowe, wieloośrodkowe badanie fazy 1b/2 dotyczące bezpieczeństwa, aktywności klinicznej, farmakokinetyki i farmakokinetyki, PD awelumabu w skojarzeniu z innymi modulatorami odporności u dorosłych pacjentów z miejscowo zaawansowanymi lub przerzutowymi guzami litymi (np. , niedrobnokomórkowy rak płuca (NSCLC), czerniak, rak płaskonabłonkowy głowy i szyi (SCCHN), potrójnie ujemny rak piersi (TNBC), rak żołądka, rak jajnika oporny na platynę, rak pęcherza moczowego, rak drobnokomórkowy płuca ( SCLC) i postępujący guz olbrzymiokomórkowy pochewki ścięgna/barwnikowe kosmkowo-guzkowe zapalenie błony maziowej (TGCT/PVNS). W fazie 1b obejmuje to pacjentów, u których doszło do progresji choroby podczas standardowej terapii lub dla których nie jest dostępna standardowa terapia. W fazie 2 kryteria włączenia dotyczące wcześniejszego leczenia różnią się w zależności od rodzaju nowotworu. Włączenie innych modulatorów immunologicznych do tego badania opiera się na danych przedklinicznych i klinicznych potwierdzających tolerancję pojedynczego środka i potencjalne korzyści kliniczne, jak również danych nieklinicznych sugerujących bezpieczeństwo, tolerancję i korzyści kliniczne ze stosowania czynnika (środków) w skojarzeniu z awelumab. Kombinacje awelumabu z innymi modulatorami immunologicznymi do oceny są następujące:
- Kombinacja A: awelumab plus utomilumab (mAb agonista 4-1BB)
- Kombinacja B: awelumab plus PF-04518600 (mAb agonista OX40)
- Kombinacja C: awelumab plus PD 0360324 (mAb M-CSF)
- Kombinacja D: awelumab plus utomilumab plus PF-04518600
- Kombinacja F: awelumab plus CMP-001 (agonista TLR9) i awelumab plus CMP-001 plus utomilumab i awelumab plus CMP-001 i PF-04518600 Każda kombinacja będzie badana indywidualnie w 2 częściach badania: 1) część wstępna fazy 1b w celu oceny bezpieczeństwa i określenia maksymalnej dawki tolerowanej (MTD) lub maksymalnej dawki podanej (MAD) i RP2D (jeśli dotyczy) kombinacji oraz 2) część fazy 2 w celu oceny skuteczności i dalszej oceny bezpieczeństwa wybranej dawki od część fazy 1b we wcześniej określonych populacjach pacjentów.
Typ studiów
Zapisy (Rzeczywisty)
Faza
- Faza 2
- Faza 1
Kontakty i lokalizacje
Lokalizacje studiów
-
-
-
New South Wales, Australia, 2109
- Macquarie Heart
-
-
New South Wales
-
Camperdown, New South Wales, Australia, 2050
- Chris O'Brien Lifehouse
-
Macquarie University, New South Wales, Australia, 2109
- Macquarie University
-
North Sydney, New South Wales, Australia, 2060
- Melanoma Institute Australia
-
North Sydney, New South Wales, Australia, 2060
- The Mater Hospital
-
Old Toongabie, New South Wales, Australia, 2146
- Baxter Healthcare
-
-
Victoria
-
Brighton, Victoria, Australia, 3186
- Cabrini Hospital Brighton
-
Brighton, Victoria, Australia, 3186
- Brighton Medical Imaging
-
Heidelberg, Victoria, Australia, 3084
- Austin Health
-
Malvern, Victoria, Australia, 3144
- Cabrini Hospital
-
Malvern, Victoria, Australia, 3144
- Cabrini Hospital Malvern
-
Malvern, Victoria, Australia, 3144
- Malvern Medical Imaging
-
-
-
-
-
Villejuif, Francja, 94805
- Institut Gustave Roussy
-
-
Cedex
-
Villejuif, Cedex, Francja, 94805
- Institut Gustave Roussy
-
-
-
-
Chiba
-
Kashiwa, Chiba, Japonia, 277-8577
- National Cancer Center Hospital East
-
-
Tokyo
-
Chuo-ku, Tokyo, Japonia, 104-0045
- National Cancer Center Hospital
-
-
-
-
Alberta
-
Edmonton, Alberta, Kanada, T6G 1Z2
- Cross Cancer Institute
-
-
British Columbia
-
Vancouver, British Columbia, Kanada, V5Z 4E6
- British Columbia Cancer Agency - Vancouver Centre
-
-
Ontario
-
Ottawa, Ontario, Kanada, K1H 8L6
- The Ottawa Hospital Cancer Centre
-
Toronto, Ontario, Kanada, M5G 2M9
- Princess Margaret Cancer Centre
-
-
Quebec
-
Montreal, Quebec, Kanada, H2X 3E4
- Centre Hospitalier de l'Université de Montréal (CHUM)
-
Montreal, Quebec, Kanada, H2X 0C2
- PH 145294, Centre Hospitalier de l'Universite de Montreal (CHUM), Oncology Research Pharmacy
-
-
-
-
-
Warszawa, Polska, 02-781
- Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Sklodowskiej-Curie - Panstwowy Instytut Badawczy
-
-
Mazowieckie
-
Warszawa, Mazowieckie, Polska, 02-781
- Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Sklodowskiej-Curie - Panstwowy Instytut Badawczy
-
-
-
-
California
-
Encinitas, California, Stany Zjednoczone, 92024
- UCSD Medical Center - Encinitas
-
La Jolla, California, Stany Zjednoczone, 92093
- UC San Diego Moores Cancer Center
-
La Jolla, California, Stany Zjednoczone, 92037
- UC San Diego Perlman Medical Offices
-
La Jolla, California, Stany Zjednoczone, 92037
- Koman Family Outpatient Pavilion
-
La Jolla, California, Stany Zjednoczone, 92037
- UC San Diego Medical Center - La Jolla (Jacobs Medical Center / Thornton Pavilion)
-
Los Angeles, California, Stany Zjednoczone, 90095
- Ronald Reagan UCLA Medical Center
-
Los Angeles, California, Stany Zjednoczone, 90024
- UCLA Clinical Research Unit (Adminstration Office)
-
Los Angeles, California, Stany Zjednoczone, 90095
- UCLA Hematology-Oncology Clinic
-
Los Angeles, California, Stany Zjednoczone, 90095
- UCLA Hematology-Oncology Infusion Center
-
San Diego, California, Stany Zjednoczone, 92103
- UC San Diego Medical Center - Hillcrest
-
Vista, California, Stany Zjednoczone, 92081
- UCSD Medical Center - Vista
-
-
District of Columbia
-
Washington, District of Columbia, Stany Zjednoczone, 20007
- Georgetown University Medical Center
-
-
Florida
-
Aventura, Florida, Stany Zjednoczone, 33180
- Mount Sinai Comprehensive Cancer Center - Aventura
-
Miami Beach, Florida, Stany Zjednoczone, 33140
- Mount Sinai Comprehensive Cancer Center
-
Sarasota, Florida, Stany Zjednoczone, 34232
- Florida Cancer Specialists
-
Tampa, Florida, Stany Zjednoczone, 33612
- H Lee Moffitt Cancer Center and Research Institute
-
-
Iowa
-
Iowa City, Iowa, Stany Zjednoczone, 52242
- University of Iowa Hospitals and Clinics
-
-
Michigan
-
Ann Arbor, Michigan, Stany Zjednoczone, 48109
- University of Michigan
-
Ann Arbor, Michigan, Stany Zjednoczone, 48109-5008
- University of Michigan Hospitals
-
Detroit, Michigan, Stany Zjednoczone, 48201
- Karmanos Cancer Institute
-
Detroit, Michigan, Stany Zjednoczone, 48201
- Investigational Pharmacy, Karmanos Cancer Center
-
Farmington Hills, Michigan, Stany Zjednoczone, 48334
- Karmanos Cancer Institute Weisberg Cancer Treatment Center
-
-
New York
-
New York, New York, Stany Zjednoczone, 10021
- Weill Cornell Medical College
-
New York, New York, Stany Zjednoczone, 10016
- NYU Langone Medical Center
-
New York, New York, Stany Zjednoczone, 10016
- NYU Investigational Pharmacy
-
New York, New York, Stany Zjednoczone, 10065
- Weill Cornell Medical College/New York Presbyterian Hospital
-
New York, New York, Stany Zjednoczone, 10010
- VA NY Harbor Healthcare System
-
New York, New York, Stany Zjednoczone, 10016
- NYU Laura and Isaac Perlmutter Cancer Center
-
New York, New York, Stany Zjednoczone, 10065
- Research Pharmacy #PH#
-
-
North Carolina
-
Clinton, North Carolina, Stany Zjednoczone, 28328
- Sampson Regional Medical Center
-
Clinton, North Carolina, Stany Zjednoczone, 28328
- Southeastern Medical Oncology Center
-
Goldsboro, North Carolina, Stany Zjednoczone, 27534
- Wayne Memorial Hospital
-
Goldsboro, North Carolina, Stany Zjednoczone, 27534
- Southeastern Medical Oncology Center
-
Jacksonville, North Carolina, Stany Zjednoczone, 28546
- Onslow Memorial Hospital
-
Jacksonville, North Carolina, Stany Zjednoczone, 28546
- Southeastern Medical Oncology Center
-
-
Pennsylvania
-
Philadelphia, Pennsylvania, Stany Zjednoczone, 19111
- Fox Chase Cancer Center
-
Pittsburgh, Pennsylvania, Stany Zjednoczone, 15232
- University of Pittsburgh Cancer Institute
-
Pittsburgh, Pennsylvania, Stany Zjednoczone, 15232
- UPCI Investigational Drug Service
-
Pittsburgh, Pennsylvania, Stany Zjednoczone, 15232
- UPMC Shadyside Hospital
-
-
Rhode Island
-
Providence, Rhode Island, Stany Zjednoczone, 02903
- Rhode Island Hospital
-
Providence, Rhode Island, Stany Zjednoczone, 02906
- Miriam Hospital
-
-
South Dakota
-
Sioux Falls, South Dakota, Stany Zjednoczone, 57104
- Sanford Cancer Center Oncology Clinic & Pharmacy
-
Sioux Falls, South Dakota, Stany Zjednoczone, 57104
- Sanford Gynecologic Oncology Clinic
-
Sioux Falls, South Dakota, Stany Zjednoczone, 57104
- Sanford Interventional Radiology
-
Sioux Falls, South Dakota, Stany Zjednoczone, 57105
- Sanford ENT Clinic
-
Sioux Falls, South Dakota, Stany Zjednoczone, 57105
- Sanford Research
-
Sioux Falls, South Dakota, Stany Zjednoczone, 57105
- Sanford USD Medical Center
-
-
Tennessee
-
Nashville, Tennessee, Stany Zjednoczone, 37203
- Tennessee Oncology, PLLC
-
Nashville, Tennessee, Stany Zjednoczone, 37232
- Henry-Joyce Cancer Clinic
-
Nashville, Tennessee, Stany Zjednoczone, 37203
- The Sarah Cannon Research Institute / Tennessee Oncology, PLLC
-
Nashville, Tennessee, Stany Zjednoczone, 37232
- Vanderbilt University Oncology Pharmacy
-
-
Texas
-
Dallas, Texas, Stany Zjednoczone, 75390
- University of Texas Southwestern Medical Center
-
Dallas, Texas, Stany Zjednoczone, 75235
- UT Southwestern Medical Center
-
Dallas, Texas, Stany Zjednoczone, 75390
- UT Southwestern Simmons Comprehensive Cancer Center
-
Houston, Texas, Stany Zjednoczone, 77030
- The University of Texas MD Anderson Cancer Center
-
-
Washington
-
Seattle, Washington, Stany Zjednoczone, 98109
- Seattle Cancer Care Alliance
-
Seattle, Washington, Stany Zjednoczone, 98195
- University of Washington Medical Center
-
-
-
-
-
Taipei, Tajwan, 100
- National Taiwan University Hospital
-
Taipei, Tajwan, 100
- Investigational Drug Services, National Taiwan University Hospital
-
-
-
-
-
London, Zjednoczone Królestwo, SW3 6JJ
- The Royal Marsden NHS Foundation Trust
-
London, Zjednoczone Królestwo, W1G 6AD
- Sarah Cannon Research Institute UK
-
London, Zjednoczone Królestwo, SW3 6JJ
- The Royal Marsden Hospital
-
London, Zjednoczone Królestwo, W1G 7LJ
- The Harley Street Clinic
-
London, Zjednoczone Królestwo, W1G 8PP
- The Harley Street Clinic
-
-
Kryteria uczestnictwa
Kryteria kwalifikacji
Wiek uprawniający do nauki
Akceptuje zdrowych ochotników
Opis
Kryteria przyjęcia:
- Rozpoznanie histologiczne lub cytologiczne zaawansowanego/przerzutowego guza litego. Mierzalna choroba według RECIST 1.1 z co najmniej 1 mierzalną zmianą, która nie była wcześniej naświetlana. Dostępność próbki guza pobranej w ciągu 1 roku przed włączeniem do badania, bez interwencyjnej ogólnoustrojowej terapii przeciwnowotworowej. Niedozwolona jest wcześniejsza terapia PD-1/PDL-1. Kombinacja A: Faza 1b, pacjenci z NSCLC, u których nastąpiła progresja podczas standardowej terapii lub dla których standardowe leczenie nie jest dostępne, oraz Faza 2, pacjenci z NSCLC, czerniakiem, SCCHN, TNBC w dowolnej linii leczenia, SCLC, 1. linia NSCLC. NSCLC pierwszej linii musi wykazywać ekspresję PD-L1. Mutacja aktywująca EGFR, ALK, translokacja/rearanżacje ROS1 są niedozwolone. Kombinacja B: faza 1b, pacjenci z zaawansowanymi guzami litymi (NSCLC, SCCHN, czerniak), u których nastąpiła progresja podczas leczenia standardowego lub dla których standardowe leczenie nie jest dostępne, oraz faza 2, pacjenci z NSCLC, czerniakiem lub SCCHN. Dozwolone maksymalnie 2 linie wcześniejszej terapii w przypadku choroby zaawansowanej/z przerzutami. Mutacja aktywująca EGFR, ALK, translokacja/rearanżacje ROS1 są niedozwolone. Kombinacja C: rak jajnika, SCCHN, NSCLC, rak żołądka, platynooporny rak jajnika. Dozwolone maksymalnie 2 linie wcześniejszej terapii w przypadku choroby zaawansowanej/z przerzutami. TGCT/PVNS, który jest nieoperacyjny lub wymaga rozległej resekcji. Wcześniejsze leczenie środkami ukierunkowanymi na CSF-1/CSF-1R jest niedozwolone. Mutacja aktywująca EGFR NSCLC, translokacja/rearanżacje ALK, ROS1 są niedozwolone. Kombinacja D: NSCLC, czerniak, SCCHN, rak pęcherza moczowego. Mutacja aktywująca EGFR NSCLC, translokacja/rearanżacje ALK, ROS1 są niedozwolone. Dozwolone maksymalnie 2 linie wcześniejszej terapii w przypadku choroby zaawansowanej/z przerzutami. Kombinacja F: nawracający lub przerzutowy SCCHN. Jedna do trzech wcześniejszych linii terapii ogólnoustrojowej w przypadku zaawansowanego stadium choroby lub choroby z przerzutami. Pacjenci muszą otrzymać terapię zawierającą anty-PD-1/PD-L1 (wymaga co najmniej dwóch dawek czynnika PD-1/PD-L1). Progresja choroby nie wcześniej niż 6 tygodni od rozpoczęcia ostatniej terapii przeciwnowotworowej. Wymagany jest dowód progresji radiologicznej. • Pacjent musi być kandydatem do podania do zmiany chorobowej z co najmniej jedną zmianą nowotworową, którą można bezpiecznie wstrzyknąć.
- Stan wydajności ECOG 0 lub 1
- Szacunkowa długość życia co najmniej 3 miesiące
- Odpowiednia czynność szpiku kostnego, nerek i wątroby
- Rozwiązane ostre skutki wcześniejszej terapii
- Negatywny test ciążowy z surowicy podczas badania przesiewowego
- Pacjenci płci męskiej i żeńskiej, którzy mogą mieć dzieci, muszą wyrazić zgodę na stosowanie co najmniej 1 wysoce skutecznej metody antykoncepcji w trakcie badania i przez co najmniej 90 dni po przyjęciu ostatniej dawki
- Podpisana i opatrzona datą świadoma zgoda
Kryteria wyłączenia:
- Terapia przeciwnowotworowa oparta na przeciwciałach monoklonalnych w ciągu 28 dni przed włączeniem do badania lub terapia przeciwnowotworowa oparta na małych cząsteczkach (terapia celowana lub chemioterapia) w ciągu 14 dni przed włączeniem do badania. Połączenie F: środek PD-1/PD-L1 w ciągu 14 dni przed włączeniem do badania.
- Obecne lub wcześniejsze stosowanie leków immunosupresyjnych w ciągu 7 dni przed włączeniem do badania
- Czynna choroba autoimmunologiczna wymagająca ogólnoustrojowych sterydów lub leków immunosupresyjnych w ciągu 7 dni przed włączeniem do badania
- Znana wcześniejsza lub podejrzewana nadwrażliwość na badane produkty
- Poważna operacja w ciągu 4 tygodni lub radioterapia w ciągu 14 dni przed włączeniem do badania
- Pacjenci ze stwierdzonymi objawowymi przerzutami do mózgu wymagający leczenia steroidami
- Wcześniejsza chemioterapia wysokodawkowa wymagająca ratowania komórek macierzystych
- Wcześniejszy allogeniczny przeszczep komórek macierzystych lub przeszczep narządu
- Którekolwiek z poniższych w ciągu 6 miesięcy przed włączeniem do badania: zawał mięśnia sercowego, niekontrolowana dławica piersiowa, pomostowanie tętnic wieńcowych/obwodowych, objawowa zastoinowa niewydolność serca, incydent naczyniowo-mózgowy lub przejściowy atak niedokrwienny
- Objawowa zatorowość płucna w ciągu 6 miesięcy przed włączeniem do badania
- Znana choroba związana z HIV lub AIDS
- Aktywna infekcja wymagająca leczenia ogólnoustrojowego
- Dodatni wynik testu HBV lub HCV wskazujący na ostrą lub przewlekłą infekcję
- Podanie żywej szczepionki w ciągu 4 tygodni przed włączeniem do badania
- Rozpoznanie innego nowotworu złośliwego w ciągu 5 lat, z wyjątkiem odpowiednio leczonego raka podstawnokomórkowego lub płaskonabłonkowego skóry lub raka in situ piersi lub szyjki macicy lub raka gruczołu krokowego o niskim stopniu złośliwości (Gleason ≤6)
- Uczestnictwo w innych badaniach obejmujących badane leki w ciągu 4 tygodni przed przystąpieniem do badania i/lub w trakcie udziału w badaniu
- Utrzymująca się toksyczność związana z wcześniejszą terapią >stopień 1
- Inny ciężki ostry lub przewlekły stan chorobowy
- Kombinacja C: Istniejący obrzęk okołooczodołowy.
- Kombinacja C: hipokalcemia, klinicznie istotna choroba kości lub niedawne złamanie kości (w ciągu 12 tygodni przed włączeniem do badania)
Plan studiów
Jak projektuje się badanie?
Szczegóły projektu
- Główny cel: Leczenie
- Przydział: Randomizowane
- Maskowanie: Brak (otwarta etykieta)
Broń i interwencje
Grupa uczestników / Arm |
Interwencja / Leczenie |
|---|---|
|
Eksperymentalny: Kohorta A1
Pacjenci z NSCLC leczeni awelumabem + utomilumabem (poziom dawki 1)
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Przeciwciało anty-4-1BB
Inne nazwy:
|
|
Eksperymentalny: Kohorta A2
Pacjenci z NSCLC leczeni awelumabem + utomilumabem (poziom dawki 2)
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Przeciwciało anty-4-1BB
Inne nazwy:
|
|
Eksperymentalny: Kohorta A3
Pacjenci z NSCLC leczeni awelumabem + utomilumabem (poziom dawki 3)
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Przeciwciało anty-4-1BB
Inne nazwy:
|
|
Eksperymentalny: Kohorta A4
Pacjenci z czerniakiem leczeni awelumabem + utomilumabem
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Przeciwciało anty-4-1BB
Inne nazwy:
|
|
Eksperymentalny: Kohorta A5
Pacjenci z SCCHN leczeni awelumabem + utomilumabem
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Przeciwciało anty-4-1BB
Inne nazwy:
|
|
Eksperymentalny: Kohorta A6
Pacjenci z TNBC leczeni awelumabem + utomilumabem
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Przeciwciało anty-4-1BB
Inne nazwy:
|
|
Eksperymentalny: Kohorta A7
SCLC z progresją po co najmniej 1 linii terapii zawierającej platynę leczonej awelumabem + utomilumabem
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Przeciwciało anty-4-1BB
Inne nazwy:
|
|
Eksperymentalny: Kohorta A8
Leczenie pierwszego rzutu NSCLC w stadium IV za pomocą awelumabu +PF-05082566
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Przeciwciało anty-4-1BB
Inne nazwy:
|
|
Eksperymentalny: Eskalacja dawki kombinacji B
PF-04518600 + awelumab w wybranych typach nowotworów
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Agonista OX40
|
|
Eksperymentalny: Kohorty ekspansji kombinacji B
PF-04518600 + awelumab w wybranych typach nowotworów
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Agonista OX40
|
|
Eksperymentalny: Kombinacja C Kohorty ze zwiększaniem dawki
PD 0360324 + awelumab w wybranych typach nowotworów
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Anty-M-CSF
|
|
Eksperymentalny: Kombinacja C Kohorty z rozszerzeniem dawki
PD 0360324 + aveluamb w wybranych typach nowotworów
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Anty-M-CSF
|
|
Eksperymentalny: Kombinacja D Kohorty ze zwiększaniem dawki
PF-05082566 + PF-04518600 + awelumab w wybranych typach nowotworów
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Przeciwciało anty-4-1BB
Inne nazwy:
Agonista OX40
|
|
Eksperymentalny: Kombinacja D Kohorty ekspansji dawki
PF-05082566 + PF-04518600 + awelumab w wybranych typach nowotworów
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Przeciwciało anty-4-1BB
Inne nazwy:
Agonista OX40
|
|
Eksperymentalny: Kohorta A9
NSCLC pierwszego rzutu w stadium IV leczony awelumabem + utomilumabem (sekwencyjne rozpoczynanie od monoterapii utomilumabem, a następnie leczenie skojarzone)
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Przeciwciało anty-4-1BB
Inne nazwy:
|
|
Eksperymentalny: Kohorta A10
Leczenie pierwszego rzutu NSCLC w stadium IV awelumabem + utomilumabem (sekwencyjne rozpoczynanie od monoterapii awelumabem, a następnie leczenie skojarzone)
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Przeciwciało anty-4-1BB
Inne nazwy:
|
|
Eksperymentalny: Kohorta F1
CMP-001 + awelumab w SCCHN
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Agonista TLR9
|
|
Eksperymentalny: Kohorta F2
CMP-001+awelumab+utomilumab w SCCHN
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Przeciwciało anty-4-1BB
Inne nazwy:
Agonista TLR9
|
|
Eksperymentalny: Kohorta F3
CMP-001 + awelumab + PF-04518600 w SCCHN
|
Przeciwciało anty-PD-L1
Inne nazwy:
Agonista OX40
Agonista TLR9
|
Co mierzy badanie?
Podstawowe miary wyniku
Miara wyniku |
Opis środka |
Ramy czasowe |
|---|---|---|
|
Faza 1b Wprowadzenie: Liczba uczestników z pierwszymi 2 cyklami Toksyczność ograniczająca dawkę (DLT) dla kombinacji A
Ramy czasowe: Wartość wyjściowa do 2. cyklu (do 8 tygodni)
|
Nasilenie działań niepożądanych oceniane zgodnie z CTCAE v4.03.
Faza 1b wprowadzająca, zdarzenia niepożądane występujące w okresie obserwacji DLT, które można przypisać jednemu lub większej liczbie badanych leków w skojarzeniu, sklasyfikowano jako DLT: Hematologiczne: neutropenia stopnia (G)4 trwająca > 7 dni; Gorączka neutropeniczna; infekcja neutropeniczna; G >=3 małopłytkowość z krwawieniem; małopłytkowość G4; Niedokrwistość G4.
Niehematologiczne (nielaboratoryjne): Dowolna toksyczność G3, z wyjątkiem następujących: Przejściowe (24 H) zmęczenie G3, reakcja miejscowa lub ból głowy, który ustąpił do G1; G3-4 nudności/wymioty kontrolowane farmakologicznie w ciągu 72 godzin; Nadciśnienie G3 kontrolowane terapią medyczną; Biegunka G3 uległa poprawie do G <= 2 w ciągu 72 godzin po leczeniu farmakologicznym; G3 toksyczność skórna ustąpiła do G <= 1 w <7 dni po leczeniu; G >=3 zaburzenia aktywności amylazy lub lipazy niezwiązane z zapaleniem trzustki; endokrynopatie G3 kontrolowane farmakologicznie; Zjawisko zaostrzenia nowotworu. G4 lub G3 CRS utrzymujące się >24 godziny pomimo leczenia.
|
Wartość wyjściowa do 2. cyklu (do 8 tygodni)
|
|
Faza 1b Wprowadzenie: Liczba uczestników z pierwszymi 2 cyklami DLT dla kombinacji B
Ramy czasowe: Wartość wyjściowa do 2. cyklu (do 8 tygodni)
|
Nasilenie działań niepożądanych oceniane zgodnie z CTCAE v4.03.
Faza 1b wprowadzająca, zdarzenia niepożądane występujące w okresie obserwacji DLT, które można przypisać jednemu lub większej liczbie badanych leków w skojarzeniu, sklasyfikowano jako DLT: Hematologiczne: neutropenia stopnia (G)4 trwająca > 7 dni; Gorączka neutropeniczna; infekcja neutropeniczna; G >=3 małopłytkowość z krwawieniem; małopłytkowość G4; Niedokrwistość G4.
Niehematologiczne (nielaboratoryjne): Dowolna toksyczność G3, z wyjątkiem następujących: Przejściowe (24 H) zmęczenie G3, reakcja miejscowa lub ból głowy, który ustąpił do G1; G3-4 nudności/wymioty kontrolowane farmakologicznie w ciągu 72 godzin; Nadciśnienie G3 kontrolowane terapią medyczną; Biegunka G3 uległa poprawie do G <= 2 w ciągu 72 godzin po leczeniu farmakologicznym; G3 toksyczność skórna ustąpiła do G <= 1 w <7 dni po leczeniu; G >=3 zaburzenia aktywności amylazy lub lipazy niezwiązane z zapaleniem trzustki; endokrynopatie G3 kontrolowane farmakologicznie; Zjawisko zaostrzenia nowotworu. G4 lub G3 CRS utrzymujące się >24 godziny pomimo leczenia.
|
Wartość wyjściowa do 2. cyklu (do 8 tygodni)
|
|
Faza 1b Wprowadzenie: Liczba uczestników z pierwszymi 2 cyklami DLT dla kombinacji C
Ramy czasowe: Wartość wyjściowa do 2. cyklu (do 8 tygodni)
|
Nasilenie działań niepożądanych oceniane zgodnie z CTCAE v4.03.
Faza 1b wprowadzająca, zdarzenia niepożądane występujące w okresie obserwacji DLT, które można przypisać jednemu lub większej liczbie badanych leków w skojarzeniu, sklasyfikowano jako DLT: Hematologiczne: neutropenia stopnia (G)4 trwająca > 7 dni; Gorączka neutropeniczna; infekcja neutropeniczna; G >=3 małopłytkowość z krwawieniem; małopłytkowość G4; Niedokrwistość G4.
Niehematologiczne (nielaboratoryjne): Dowolna toksyczność G3, z wyjątkiem następujących: Przejściowe (24 H) zmęczenie G3, reakcja miejscowa lub ból głowy, który ustąpił do G1; G3-4 nudności/wymioty kontrolowane farmakologicznie w ciągu 72 godzin; Nadciśnienie G3 kontrolowane terapią medyczną; Biegunka G3 uległa poprawie do G <= 2 w ciągu 72 godzin po leczeniu farmakologicznym; G3 toksyczność skórna ustąpiła do G <= 1 w <7 dni po leczeniu; G >=3 zaburzenia aktywności amylazy lub lipazy niezwiązane z zapaleniem trzustki; endokrynopatie G3 kontrolowane farmakologicznie; Zjawisko zaostrzenia nowotworu. G4 lub G3 CRS utrzymujące się >24 godziny pomimo leczenia.
|
Wartość wyjściowa do 2. cyklu (do 8 tygodni)
|
|
Faza 1b Wprowadzenie: Liczba uczestników z pierwszymi 2 cyklami DLT dla kombinacji D
Ramy czasowe: Wartość wyjściowa do 2. cyklu (do 8 tygodni)
|
Nasilenie działań niepożądanych oceniane zgodnie z CTCAE v4.03.
Faza 1b wprowadzająca, zdarzenia niepożądane występujące w okresie obserwacji DLT, które można przypisać jednemu lub większej liczbie badanych leków w skojarzeniu, sklasyfikowano jako DLT: Hematologiczne: neutropenia stopnia (G)4 trwająca > 7 dni; Gorączka neutropeniczna; infekcja neutropeniczna; G >=3 małopłytkowość z krwawieniem; małopłytkowość G4; Niedokrwistość G4.
Niehematologiczne (nielaboratoryjne): Dowolna toksyczność G3, z wyjątkiem następujących: Przejściowe (24 H) zmęczenie G3, reakcja miejscowa lub ból głowy, który ustąpił do G1; G3-4 nudności/wymioty kontrolowane farmakologicznie w ciągu 72 godzin; Nadciśnienie G3 kontrolowane terapią medyczną; Biegunka G3 uległa poprawie do G <= 2 w ciągu 72 godzin po leczeniu farmakologicznym; G3 toksyczność skórna ustąpiła do G <= 1 w <7 dni po leczeniu; G >=3 zaburzenia aktywności amylazy lub lipazy niezwiązane z zapaleniem trzustki; endokrynopatie G3 kontrolowane farmakologicznie; Zjawisko zaostrzenia nowotworu. G4 lub G3 CRS utrzymujące się >24 godziny pomimo leczenia.
|
Wartość wyjściowa do 2. cyklu (do 8 tygodni)
|
|
Faza 1b Wprowadzenie: liczba uczestników z pierwszym cyklem DLT dla kombinacji F
Ramy czasowe: Wartość wyjściowa do pierwszego cyklu (do 4 tygodni)
|
Nasilenie działań niepożądanych oceniane zgodnie z CTCAE v4.03.
Faza 1b wprowadzająca, zdarzenia niepożądane występujące w okresie obserwacji DLT, które można przypisać jednemu lub większej liczbie badanych leków w skojarzeniu, sklasyfikowano jako DLT: Hematologiczne: neutropenia stopnia (G)4 trwająca > 7 dni; Gorączka neutropeniczna; infekcja neutropeniczna; G >=3 małopłytkowość z krwawieniem; małopłytkowość G4; Niedokrwistość G4.
Niehematologiczne (nielaboratoryjne): Dowolna toksyczność G3, z wyjątkiem następujących: Przejściowe (24 H) zmęczenie G3, reakcja miejscowa lub ból głowy, który ustąpił do G1; G3-4 nudności/wymioty kontrolowane farmakologicznie w ciągu 72 godzin; Nadciśnienie G3 kontrolowane terapią medyczną; Biegunka G3 uległa poprawie do G <= 2 w ciągu 72 godzin po leczeniu farmakologicznym; G3 toksyczność skórna ustąpiła do G <= 1 w <7 dni po leczeniu; G >=3 zaburzenia aktywności amylazy lub lipazy niezwiązane z zapaleniem trzustki; endokrynopatie G3 kontrolowane farmakologicznie; Zjawisko zaostrzenia nowotworu. G4 lub G3 CRS utrzymujące się >24 godziny pomimo leczenia.
|
Wartość wyjściowa do pierwszego cyklu (do 4 tygodni)
|
|
Faza 2: Odsetek uczestników z potwierdzoną obiektywną odpowiedzią (OR), zgodnie z kryteriami oceny odpowiedzi w guzach litych (RECIST), wersja (v) 1.1, ocena badacza dla kombinacji A
Ramy czasowe: Od rozpoczęcia leczenia do progresji choroby lub śmierci z dowolnej przyczyny, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do około 53 miesięcy)
|
LUB: odpowiedź całkowita (CR) lub odpowiedź częściowa (PR) określona przez badacza zgodnie z RECIST v1.1 od daty pierwszej dawki badanego leku do daty pierwszej dokumentacji postępującej choroby (PD), potwierdzona powtarzanymi ocenami przeprowadzonymi nie wcześniej niż 4 tygodnie od pierwszej odpowiedzi.
CR: zanik zmian docelowych i niedocelowych, z wyjątkiem choroby węzłów chłonnych i normalizacji markerów nowotworowych.
Wszystkie węzły, docelowe i inne, muszą mieć krótszą oś mniejszą niż (<) 10 milimetrów (mm).
PR: >=30% zmniejszenie sumy pomiarów (najdłuższa średnica dla zmian nowotworowych i miara na krótkiej osi dla węzłów) docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako odniesienie wyjściową sumę średnic.
Zmiany inne niż docelowe nie mogą być PD.
PD: >=20% wzrost sumy średnic docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako odniesienie najmniejszą sumę w badaniu.
Oprócz względnego wzrostu o 20%, suma musi również wykazywać bezwzględny wzrost o co najmniej 5 mm, pojawienie się jednej lub więcej nowych zmian uznano za PD.
|
Od rozpoczęcia leczenia do progresji choroby lub śmierci z dowolnej przyczyny, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do około 53 miesięcy)
|
|
Faza 2: Odsetek uczestników z potwierdzonym OR zgodnie z RECIST wersja 1.1, przeprowadzony w ocenie badacza dla kombinacji B
Ramy czasowe: Od rozpoczęcia leczenia do progresji choroby lub śmierci z dowolnej przyczyny, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (około 26 miesięcy)
|
LUB: CR lub PR określone przez badacza zgodnie z RECIST v1.1 od daty pierwszej dawki badanego leku do daty pierwszej dokumentacji PD, potwierdzone powtarzanymi ocenami przeprowadzonymi nie później niż 4 tygodnie po pierwszej odpowiedzi.
CR: zanik zmian docelowych i niedocelowych, z wyjątkiem choroby węzłów chłonnych i normalizacji markerów nowotworowych.
Wszystkie węzły, docelowe i inne, muszą mieć krótką oś <10 mm.
PR: >=30% zmniejszenie sumy pomiarów (najdłuższa średnica dla zmian nowotworowych i miara na krótkiej osi dla węzłów) docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako odniesienie wyjściową sumę średnic.
Zmiany inne niż docelowe nie mogą być PD.
PD: >=20% wzrost sumy średnic docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako odniesienie najmniejszą sumę w badaniu.
Oprócz względnego wzrostu o 20%, suma musi również wykazywać bezwzględny wzrost o co najmniej 5 mm, pojawienie się jednej lub więcej nowych zmian uznano za PD.
|
Od rozpoczęcia leczenia do progresji choroby lub śmierci z dowolnej przyczyny, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (około 26 miesięcy)
|
Miary wyników drugorzędnych
Miara wyniku |
Opis środka |
Ramy czasowe |
|---|---|---|
|
Liczba uczestników ze zdarzeniami niepożądanymi wynikającymi z leczenia (TEAE), TEAE stopnia >= 3, poważnymi TEAE i TEAE związanymi z leczeniem: Kombinacja A
Ramy czasowe: Wartość wyjściowa do 30 dni po ostatniej dawce badanego leku lub dzień przed rozpoczęciem nowej terapii przeciwnowotworowej (maksymalnie 6,5 roku)
|
TEAE to zdarzenia, których początek występuje po raz pierwszy w okresie leczenia lub jeśli pogorszenie zdarzenia nastąpiło w okresie leczenia.
AE związane z leczeniem to jakiekolwiek nieprzewidziane zdarzenie medyczne przypisywane badanemu lekowi u uczestnika, który otrzymał badany lek.
Według National Cancer Institute (NCI) CTCAE v4.03: Zdarzenia stopnia 3 (ciężkie) = zdarzenia niedopuszczalne lub nie do zniesienia, znacząco zakłócające codzienną aktywność, wymagające ogólnoustrojowej terapii lekowej/innego leczenia; Zdarzenia stopnia 4 (zagrażające życiu) spowodowały, że uczestnik znajdował się w bezpośrednim niebezpieczeństwie śmierci; Zdarzenia stopnia 5 (śmierć) = śmierć związana z działaniem niepożądanym.
Poważne zdarzenie niepożądane (SAE) oznaczało zdarzenie niepożądane, które spowodowało którykolwiek z poniższych skutków lub zostało uznane za istotne z jakiegokolwiek innego powodu: śmierć; początkowa lub długotrwała hospitalizacja uczestnika; przeżycie zagrażające życiu (bezpośrednie ryzyko śmierci); trwała lub znacząca niepełnosprawność/niezdolność; wrodzona anomalia.
|
Wartość wyjściowa do 30 dni po ostatniej dawce badanego leku lub dzień przed rozpoczęciem nowej terapii przeciwnowotworowej (maksymalnie 6,5 roku)
|
|
Liczba uczestników z TEAE, TEAE stopnia >= 3, poważnymi TEAE i TEAE związanymi z leczeniem: Kombinacja B
Ramy czasowe: Wartość wyjściowa do 30 dni po ostatniej dawce badanego leku lub dzień przed rozpoczęciem nowej terapii przeciwnowotworowej (maksymalnie 3,5 roku)
|
TEAE to zdarzenia, których początek występuje po raz pierwszy w okresie leczenia lub jeśli pogorszenie zdarzenia nastąpiło w okresie leczenia.
Działania niepożądane związane z leczeniem to wszelkie nieprzewidziane zdarzenia medyczne przypisywane badanemu lekowi u uczestnika, który otrzymał badany lek.
Według NCI CTCAE v4.03: Zdarzenia stopnia 3 (ciężkie) = zdarzenia niedopuszczalne lub nie do zniesienia, znacząco zakłócające zwykłą codzienną aktywność, wymagające ogólnoustrojowej terapii lekowej/innego leczenia; Zdarzenia stopnia 4 (zagrażające życiu) spowodowały, że uczestnik znajdował się w bezpośrednim niebezpieczeństwie śmierci; Zdarzenia stopnia 5 (śmierć) = śmierć związana z działaniem niepożądanym.
SAE to zdarzenie niepożądane skutkujące którymkolwiek z poniższych skutków lub uznane za istotne z jakiegokolwiek innego powodu: śmierć; początkowa lub długotrwała hospitalizacja uczestnika; przeżycie zagrażające życiu (bezpośrednie ryzyko śmierci); trwała lub znacząca niepełnosprawność/niezdolność; wrodzona anomalia.
|
Wartość wyjściowa do 30 dni po ostatniej dawce badanego leku lub dzień przed rozpoczęciem nowej terapii przeciwnowotworowej (maksymalnie 3,5 roku)
|
|
Liczba uczestników z TEAE, stopniem >= 3 TEAE, poważnymi TEAE i TEAE związanymi z leczeniem: Kombinacja C
Ramy czasowe: Wartość wyjściowa do 30 dni po ostatniej dawce badanego leku lub dzień przed rozpoczęciem nowej terapii przeciwnowotworowej (maksymalnie 1,8 roku)
|
TEAE to zdarzenia, których początek występuje po raz pierwszy w okresie leczenia lub jeśli pogorszenie zdarzenia nastąpiło w okresie leczenia.
Działania niepożądane związane z leczeniem to wszelkie nieprzewidziane zdarzenia medyczne przypisywane badanemu lekowi u uczestnika, który otrzymał badany lek.
Według NCI CTCAE v4.03: Zdarzenia stopnia 3 (ciężkie) = zdarzenia niedopuszczalne lub nie do zniesienia, znacząco zakłócające zwykłą codzienną aktywność, wymagające ogólnoustrojowej terapii lekowej/innego leczenia; Zdarzenia stopnia 4 (zagrażające życiu) spowodowały, że uczestnik znajdował się w bezpośrednim niebezpieczeństwie śmierci; Zdarzenia stopnia 5 (śmierć) = śmierć związana z działaniem niepożądanym.
SAE to zdarzenie niepożądane skutkujące którymkolwiek z poniższych skutków lub uznane za istotne z jakiegokolwiek innego powodu: śmierć; początkowa lub długotrwała hospitalizacja uczestnika; przeżycie zagrażające życiu (bezpośrednie ryzyko śmierci); trwała lub znacząca niepełnosprawność/niezdolność; wrodzona anomalia.
|
Wartość wyjściowa do 30 dni po ostatniej dawce badanego leku lub dzień przed rozpoczęciem nowej terapii przeciwnowotworowej (maksymalnie 1,8 roku)
|
|
Liczba uczestników z TEAE, stopniem >= 3 TEAE, poważnymi TEAE i TEAE związanymi z leczeniem: Kombinacja D
Ramy czasowe: Wartość wyjściowa do 30 dni po ostatniej dawce badanego leku lub dzień przed rozpoczęciem nowej terapii przeciwnowotworowej (maksymalnie 4,3 roku)
|
TEAE to zdarzenia, których początek występuje po raz pierwszy w okresie leczenia lub jeśli pogorszenie zdarzenia nastąpiło w okresie leczenia.
Działania niepożądane związane z leczeniem to wszelkie nieprzewidziane zdarzenia medyczne przypisywane badanemu lekowi u uczestnika, który otrzymał badany lek.
Według NCI CTCAE v4.03: Zdarzenia stopnia 3 (ciężkie) = zdarzenia niedopuszczalne lub nie do zniesienia, znacząco zakłócające zwykłą codzienną aktywność, wymagające ogólnoustrojowej terapii lekowej/innego leczenia; Zdarzenia stopnia 4 (zagrażające życiu) spowodowały, że uczestnik znajdował się w bezpośrednim niebezpieczeństwie śmierci; Zdarzenia stopnia 5 (śmierć) = śmierć związana z działaniem niepożądanym.
SAE to zdarzenie niepożądane skutkujące którymkolwiek z poniższych skutków lub uznane za istotne z jakiegokolwiek innego powodu: śmierć; początkowa lub długotrwała hospitalizacja uczestnika; przeżycie zagrażające życiu (bezpośrednie ryzyko śmierci); trwała lub znacząca niepełnosprawność/niezdolność; wrodzona anomalia.
|
Wartość wyjściowa do 30 dni po ostatniej dawce badanego leku lub dzień przed rozpoczęciem nowej terapii przeciwnowotworowej (maksymalnie 4,3 roku)
|
|
Liczba uczestników z TEAE, stopniem >= 3 TEAE, poważnymi TEAE i TEAE związanymi z leczeniem: Kombinacja F
Ramy czasowe: Wartość wyjściowa do 30 dni po ostatniej dawce badanego leku lub dzień przed rozpoczęciem nowej terapii przeciwnowotworowej (maksymalnie 3 lata)
|
TEAE to zdarzenia, których początek występuje po raz pierwszy w okresie leczenia lub jeśli pogorszenie zdarzenia nastąpiło w okresie leczenia.
Działania niepożądane związane z leczeniem to wszelkie nieprzewidziane zdarzenia medyczne przypisywane badanemu lekowi u uczestnika, który otrzymał badany lek.
Według NCI CTCAE v4.03: Zdarzenia stopnia 3 (ciężkie) = zdarzenia niedopuszczalne lub nie do zniesienia, znacząco zakłócające zwykłą codzienną aktywność, wymagające ogólnoustrojowej terapii lekowej/innego leczenia; Zdarzenia stopnia 4 (zagrażające życiu) spowodowały, że uczestnik znajdował się w bezpośrednim niebezpieczeństwie śmierci; Zdarzenia stopnia 5 (śmierć) = śmierć związana z działaniem niepożądanym.
SAE to zdarzenie niepożądane skutkujące którymkolwiek z poniższych skutków lub uznane za istotne z jakiegokolwiek innego powodu: śmierć; początkowa lub długotrwała hospitalizacja uczestnika; przeżycie zagrażające życiu (bezpośrednie ryzyko śmierci); trwała lub znacząca niepełnosprawność/niezdolność; wrodzona anomalia.
|
Wartość wyjściowa do 30 dni po ostatniej dawce badanego leku lub dzień przed rozpoczęciem nowej terapii przeciwnowotworowej (maksymalnie 3 lata)
|
|
Liczba uczestników z nowymi nieprawidłowymi lub pogarszającymi się wynikami badań laboratoryjnych hematologii według maksymalnych wspólnych kryteriów terminologicznych dla zdarzeń niepożądanych (CTCAE) Stopień >=3: kombinacja A
Ramy czasowe: Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 6,5 roku)
|
Wyniki badań laboratoryjnych oceniano zgodnie ze stopniem ciężkości NCI CTCAE v4.03.
Stopień 1 = łagodne AE.
Stopień 2 = umiarkowane AE.
Stopień 3 = ciężkie AE.
Stopień 4 = konsekwencje zagrażające życiu; wskazana pilna interwencja.
Przedstawiono liczbę uczestników, u których wystąpiły nowe nieprawidłowe lub pogarszające się wyniki badań laboratoryjnych hematologii.
Uczestnikom z dowolnym stopniem >=3 przedstawiono następujące parametry: niedokrwistość, zmniejszenie liczby limfocytów, zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby neutrofili i zmniejszenie liczby białych krwinek.
Wartość wyjściową definiuje się jako ostatnią ocenę przed datą/godziną podania pierwszej dawki badanego leku.
|
Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 6,5 roku)
|
|
Liczba uczestników z nowymi nieprawidłowymi lub pogarszającymi się wynikami badań laboratoryjnych hematologii według maksymalnego stopnia CTCAE >=3: Kombinacja B
Ramy czasowe: Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 3,5 roku)
|
Wyniki badań laboratoryjnych oceniano zgodnie ze stopniem ciężkości NCI CTCAE v4.03.
Stopień 1 = łagodne AE.
Stopień 2 = umiarkowane AE.
Stopień 3 = ciężkie AE.
Stopień 4 = konsekwencje zagrażające życiu; wskazana pilna interwencja.
Przedstawiono liczbę uczestników, u których wystąpiły nowe nieprawidłowe lub pogarszające się wyniki badań laboratoryjnych hematologii.
Uczestnikom z dowolnym stopniem >=3 przedstawiono następujące parametry: niedokrwistość, zmniejszenie liczby limfocytów, zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby neutrofili i zmniejszenie liczby białych krwinek.
Wartość wyjściową definiuje się jako ostatnią ocenę przed datą/godziną podania pierwszej dawki badanego leku.
|
Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 3,5 roku)
|
|
Liczba uczestników z nowymi nieprawidłowymi lub pogarszającymi się wynikami badań laboratoryjnych hematologii według maksymalnego stopnia CTCAE >=3: Kombinacja C
Ramy czasowe: Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 1,8 roku)
|
Wyniki badań laboratoryjnych oceniano zgodnie ze stopniem ciężkości NCI CTCAE v4.03.
Stopień 1 = łagodne AE.
Stopień 2 = umiarkowane AE.
Stopień 3 = ciężkie AE.
Stopień 4 = konsekwencje zagrażające życiu; wskazana pilna interwencja.
Przedstawiono liczbę uczestników, u których wystąpiły nowe nieprawidłowe lub pogarszające się wyniki badań laboratoryjnych hematologii.
Uczestnikom z dowolnym stopniem >=3 przedstawiono następujące parametry: niedokrwistość, zmniejszenie liczby limfocytów, zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby neutrofili i zmniejszenie liczby białych krwinek.
Wartość wyjściową definiuje się jako ostatnią ocenę przed datą/godziną podania pierwszej dawki badanego leku.
|
Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 1,8 roku)
|
|
Liczba uczestników z nowymi nieprawidłowymi lub pogarszającymi się wynikami badań laboratoryjnych hematologii według maksymalnego stopnia CTCAE >=3: Kombinacja D
Ramy czasowe: Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 4,3 roku)
|
Wyniki badań laboratoryjnych oceniano zgodnie ze stopniem ciężkości NCI CTCAE v4.03.
Stopień 1 = łagodne AE.
Stopień 2 = umiarkowane AE.
Stopień 3 = ciężkie AE.
Stopień 4 = konsekwencje zagrażające życiu; wskazana pilna interwencja.
Przedstawiono liczbę uczestników, u których wystąpiły nowe nieprawidłowe lub pogarszające się wyniki badań laboratoryjnych hematologii.
Uczestnikom z dowolnym stopniem >=3 przedstawiono następujące parametry: niedokrwistość, zmniejszenie liczby limfocytów, zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby neutrofili i zmniejszenie liczby białych krwinek.
Wartość wyjściową definiuje się jako ostatnią ocenę przed datą/godziną podania pierwszej dawki badanego leku.
|
Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 4,3 roku)
|
|
Liczba uczestników z nowymi nieprawidłowymi lub pogarszającymi się wynikami badań laboratoryjnych hematologii według maksymalnego stopnia CTCAE >=3: Kombinacja F
Ramy czasowe: Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 3 lata)
|
Wyniki badań laboratoryjnych oceniano zgodnie ze stopniem ciężkości NCI CTCAE v4.03.
Stopień 1 = łagodne AE.
Stopień 2 = umiarkowane AE.
Stopień 3 = ciężkie AE.
Stopień 4 = konsekwencje zagrażające życiu; wskazana pilna interwencja.
Przedstawiono liczbę uczestników, u których wystąpiły nowe nieprawidłowe lub pogarszające się wyniki badań laboratoryjnych hematologii.
Uczestnikom z dowolnym stopniem >=3 przedstawiono następujące parametry: niedokrwistość, zmniejszenie liczby limfocytów, zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby neutrofili i zmniejszenie liczby białych krwinek.
Wartość wyjściową definiuje się jako ostatnią ocenę przed datą/godziną podania pierwszej dawki badanego leku.
|
Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 3 lata)
|
|
Liczba uczestników z nowymi nieprawidłowymi lub pogarszającymi się wynikami badań laboratoryjnych w okresie leczenia według maksymalnego stopnia CTCAE >=3: Kombinacja A
Ramy czasowe: Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 6,5 roku)
|
Wyniki badań laboratoryjnych oceniano zgodnie ze stopniem ciężkości NCI CTCAE v4.03.
Stopień 1 = łagodne AE.
Stopień 2 = umiarkowane AE.
Stopień 3 = ciężkie AE.
Stopień 4 = konsekwencje zagrażające życiu; wskazana pilna interwencja.
Przedstawiono liczbę uczestników, u których wystąpiły nowe nieprawidłowe lub pogarszające się wyniki badań laboratoryjnych z zakresu chemii.
Uczestnikom z dowolnym stopniem >=3 przedstawiono następujące parametry: zwiększona aktywność aminotransferazy alaninowej, zwiększona aktywność fosfatazy zasadowej, zwiększona aminotransferaza asparaginianowa, zwiększona bilirubina we krwi, zwiększona kreatynina, hiperglikemia, zwiększona lipaza i zwiększona aktywność amylazy w surowicy.
Wartość wyjściową definiuje się jako ostatnią ocenę przed datą/godziną podania pierwszej dawki badanego leku.
|
Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 6,5 roku)
|
|
Liczba uczestników z nowymi nieprawidłowymi lub pogarszającymi się wynikami badań laboratoryjnych w okresie leczenia według maksymalnego stopnia CTCAE >=3: Kombinacja B
Ramy czasowe: Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 3,5 roku)
|
Wyniki badań laboratoryjnych oceniano zgodnie ze stopniem ciężkości NCI CTCAE v4.03.
Stopień 1 = łagodne AE.
Stopień 2 = umiarkowane AE.
Stopień 3 = ciężkie AE.
Stopień 4 = konsekwencje zagrażające życiu; wskazana pilna interwencja.
Przedstawiono liczbę uczestników, u których wystąpiły nowe nieprawidłowe lub pogarszające się wyniki badań laboratoryjnych z zakresu chemii.
Uczestnikom z dowolnym stopniem >=3 przedstawiono następujące parametry: zwiększona aktywność aminotransferazy alaninowej, zwiększona aktywność fosfatazy zasadowej, zwiększona aminotransferaza asparaginianowa, zwiększona bilirubina we krwi, zwiększona kreatynina, hiperglikemia, zwiększona lipaza i zwiększona aktywność amylazy w surowicy.
Wartość wyjściową definiuje się jako ostatnią ocenę przed datą/godziną podania pierwszej dawki badanego leku.
|
Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 3,5 roku)
|
|
Liczba uczestników z nowymi nieprawidłowymi lub pogarszającymi się wynikami badań laboratoryjnych w okresie leczenia według maksymalnego stopnia CTCAE >=3: Kombinacja C
Ramy czasowe: Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 1,8 roku)
|
Wyniki badań laboratoryjnych oceniano zgodnie ze stopniem ciężkości NCI CTCAE v4.03.
Stopień 1 = łagodne AE.
Stopień 2 = umiarkowane AE.
Stopień 3 = ciężkie AE.
Stopień 4 = konsekwencje zagrażające życiu; wskazana pilna interwencja.
Przedstawiono liczbę uczestników, u których wystąpiły nowe nieprawidłowe lub pogarszające się wyniki badań laboratoryjnych z zakresu chemii.
Uczestnikom z dowolnym stopniem >=3 przedstawiono następujące parametry: zwiększona aktywność aminotransferazy alaninowej, zwiększona aktywność fosfatazy zasadowej, zwiększona aminotransferaza asparaginianowa, zwiększona bilirubina we krwi, zwiększona kreatynina, hiperglikemia, zwiększona lipaza i zwiększona aktywność amylazy w surowicy.
Wartość wyjściową definiuje się jako ostatnią ocenę przed datą/godziną podania pierwszej dawki badanego leku.
|
Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 1,8 roku)
|
|
Liczba uczestników z nowymi nieprawidłowymi lub pogarszającymi się wynikami badań laboratoryjnych w okresie leczenia według maksymalnego stopnia CTCAE >=3: Kombinacja D
Ramy czasowe: Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 4,3 roku)
|
Wyniki badań laboratoryjnych oceniano zgodnie ze stopniem ciężkości NCI CTCAE v4.03.
Stopień 1 = łagodne AE.
Stopień 2 = umiarkowane AE.
Stopień 3 = ciężkie AE.
Stopień 4 = konsekwencje zagrażające życiu; wskazana pilna interwencja.
Przedstawiono liczbę uczestników, u których wystąpiły nowe nieprawidłowe lub pogarszające się wyniki badań laboratoryjnych z zakresu chemii.
Uczestnikom z dowolnym stopniem >=3 przedstawiono następujące parametry: zwiększona aktywność aminotransferazy alaninowej, zwiększona aktywność fosfatazy zasadowej, zwiększona aminotransferaza asparaginianowa, zwiększona bilirubina we krwi, zwiększona kreatynina, hiperglikemia, zwiększona lipaza i zwiększona aktywność amylazy w surowicy.
Wartość wyjściową definiuje się jako ostatnią ocenę przed datą/godziną podania pierwszej dawki badanego leku.
|
Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 4,3 roku)
|
|
Liczba uczestników z nowymi nieprawidłowymi lub pogarszającymi się wynikami badań laboratoryjnych w okresie leczenia według maksymalnego stopnia CTCAE >=3: Kombinacja F
Ramy czasowe: Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 3 lata)
|
Wyniki badań laboratoryjnych oceniano zgodnie ze stopniem ciężkości NCI CTCAE v4.03.
Stopień 1 = łagodne AE.
Stopień 2 = umiarkowane AE.
Stopień 3 = ciężkie AE.
Stopień 4 = konsekwencje zagrażające życiu; wskazana pilna interwencja.
Przedstawiono liczbę uczestników, u których wystąpiły nowe nieprawidłowe lub pogarszające się wyniki badań laboratoryjnych z zakresu chemii.
Uczestnikom z dowolnym stopniem >=3 przedstawiono następujące parametry: zwiększona aktywność aminotransferazy alaninowej, zwiększona aktywność fosfatazy zasadowej, zwiększona aminotransferaza asparaginianowa, zwiększona bilirubina we krwi, zwiększona kreatynina, hiperglikemia, zwiększona lipaza i zwiększona aktywność amylazy w surowicy.
Wartość wyjściową definiuje się jako ostatnią ocenę przed datą/godziną podania pierwszej dawki badanego leku.
|
Wartość początkowa do zakończenia leczenia/odstawienia (maksymalnie 3 lata)
|
|
Maksymalne zaobserwowane stężenie w osoczu (Cmax) awelumabu w kombinacji A
Ramy czasowe: 1 godzinę po podaniu dawki (pod koniec infuzji) w 1.15. dniu cyklu 1; Dzień 8 Cyklu 1 (bez dawkowania); Dzień 1 Cyklu 2, 4, 6, 10. Dla grupy zgłaszającej „Faza 2 1L NSCLC: Utomilumab, następnie Utomilumab + Awelumab”: Dzień 1 Cyklu 2, 4, 6, 10
|
Cmax to maksymalne obserwowane stężenie w osoczu.
|
1 godzinę po podaniu dawki (pod koniec infuzji) w 1.15. dniu cyklu 1; Dzień 8 Cyklu 1 (bez dawkowania); Dzień 1 Cyklu 2, 4, 6, 10. Dla grupy zgłaszającej „Faza 2 1L NSCLC: Utomilumab, następnie Utomilumab + Awelumab”: Dzień 1 Cyklu 2, 4, 6, 10
|
|
Maksymalne zaobserwowane stężenie w osoczu (Cmax) utomilumabu w skojarzeniu A
Ramy czasowe: 1 godzinę po infuzji (pod koniec infuzji) w 1. dniu cyklu 1,3,5,8,12; Dzień 8 Cyklu 1 (bez dawkowania). Dla grupy zgłaszającej „Faza 2 1L NSCLC: awelumab, następnie utomilumab + awelumab”: 1. dzień cyklu 3,5,8,12
|
Cmax to maksymalne obserwowane stężenie w osoczu.
|
1 godzinę po infuzji (pod koniec infuzji) w 1. dniu cyklu 1,3,5,8,12; Dzień 8 Cyklu 1 (bez dawkowania). Dla grupy zgłaszającej „Faza 2 1L NSCLC: awelumab, następnie utomilumab + awelumab”: 1. dzień cyklu 3,5,8,12
|
|
Maksymalne zaobserwowane stężenie w osoczu (Cmax) awelumabu i PF-04518600 w Kombinacji B
Ramy czasowe: 1 godzinę po podaniu dawki w 1., 15. dniu cyklu 1; Dzień 8 Cyklu 1 (bez dawkowania); Dzień 1 Cyklu 2, 4, 6 i Cyklu 10
|
Cmax to maksymalne obserwowane stężenie w osoczu.
|
1 godzinę po podaniu dawki w 1., 15. dniu cyklu 1; Dzień 8 Cyklu 1 (bez dawkowania); Dzień 1 Cyklu 2, 4, 6 i Cyklu 10
|
|
Maksymalne zaobserwowane stężenie w osoczu (Cmax) awelumabu i PD 0360324 w kombinacji C
Ramy czasowe: 1 godzinę (tj. na koniec infuzji) po podaniu dawki w 1., 15. dniu cyklu 1; Dzień 8 Cyklu 1 (bez dawkowania); Dzień 1 Cyklu 2, 4, 6 i Cyklu 10
|
Cmax to maksymalne obserwowane stężenie w osoczu.
|
1 godzinę (tj. na koniec infuzji) po podaniu dawki w 1., 15. dniu cyklu 1; Dzień 8 Cyklu 1 (bez dawkowania); Dzień 1 Cyklu 2, 4, 6 i Cyklu 10
|
|
Maksymalne zaobserwowane stężenie w osoczu (Cmax) awelumabu w skojarzeniu D
Ramy czasowe: 1 godzinę po podaniu dawki (pod koniec infuzji) w dniach 1. i 15. cyklu 1; Dzień 8 Cyklu 1 (bez dawkowania); Przed dawkowaniem i 1 godzinę po dawkowaniu w 1. dniu cyklu 2, 4, 6, 10
|
Cmax to maksymalne obserwowane stężenie w osoczu.
|
1 godzinę po podaniu dawki (pod koniec infuzji) w dniach 1. i 15. cyklu 1; Dzień 8 Cyklu 1 (bez dawkowania); Przed dawkowaniem i 1 godzinę po dawkowaniu w 1. dniu cyklu 2, 4, 6, 10
|
|
Maksymalne zaobserwowane stężenie w osoczu (Cmax) utomilumabu w skojarzeniu D
Ramy czasowe: 1 godzinę (pod koniec infuzji) po podaniu dawki w 1. dniu cykli 1, 3, 5, 8 i cyklu 12; 8. dzień cyklu 1 (bez dawkowania)
|
Cmax to maksymalne obserwowane stężenie w osoczu.
|
1 godzinę (pod koniec infuzji) po podaniu dawki w 1. dniu cykli 1, 3, 5, 8 i cyklu 12; 8. dzień cyklu 1 (bez dawkowania)
|
|
Maksymalne zaobserwowane stężenie w osoczu (Cmax) PF-04518600 w kombinacji D
Ramy czasowe: 1 godzinę po infuzji (pod koniec infuzji) w 1. i 15. dniu cyklu 1; Dzień 8 Cyklu 1 (bez dawkowania); Dzień 1 Cyklu 2, 4, 6 i Cyklu 10
|
Cmax to maksymalne obserwowane stężenie w osoczu.
|
1 godzinę po infuzji (pod koniec infuzji) w 1. i 15. dniu cyklu 1; Dzień 8 Cyklu 1 (bez dawkowania); Dzień 1 Cyklu 2, 4, 6 i Cyklu 10
|
|
Maksymalne zaobserwowane stężenie w osoczu (Cmax) awelumabu w skojarzeniu F
Ramy czasowe: 1 godzinę po infuzji (tj. pod koniec infuzji) w 1. i 15. dniu Cyklu 1 (bez dawkowania); Dzień 1 cykli 2, 4, 6 i cyklu 10
|
Cmax to maksymalne obserwowane stężenie w osoczu.
|
1 godzinę po infuzji (tj. pod koniec infuzji) w 1. i 15. dniu Cyklu 1 (bez dawkowania); Dzień 1 cykli 2, 4, 6 i cyklu 10
|
|
Obserwowane stężenie w osoczu (Cmin) awelumabu w kombinacji A przed podaniem dawki
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w dniach 1 i 15 cyklu 1, dniu 8 cyklu 1 (bez dawkowania), a następnie w dniu 1 cykli 2, 4, 6 i cyklu 10. Dla fazy 2 1L NSCLC: utomilumab, następnie utomilumab + awelumab '' grupa raportująca: Dzień 1 Cykli 2,4,6,10
|
Ctrough oznacza stężenie w stanie stacjonarnym przed podaniem dawki.
|
Dawkowanie wstępne w dniach 1 i 15 cyklu 1, dniu 8 cyklu 1 (bez dawkowania), a następnie w dniu 1 cykli 2, 4, 6 i cyklu 10. Dla fazy 2 1L NSCLC: utomilumab, następnie utomilumab + awelumab '' grupa raportująca: Dzień 1 Cykli 2,4,6,10
|
|
Obserwowane stężenie w osoczu (Cmin) utomilumabu w kombinacji A przed podaniem dawki
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cykli 1,3,5,8 i cyklu 12; Dzień 15 Cyklu 1 (bez dawkowania). Dla grupy zgłaszającej „Faza 2 1L NSCLC: awelumab, następnie utomilumab + awelumab”: dzień 1 cykli 3,5,8 i 12
|
Ctrough oznacza stężenie w stanie stacjonarnym przed podaniem dawki.
|
Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cykli 1,3,5,8 i cyklu 12; Dzień 15 Cyklu 1 (bez dawkowania). Dla grupy zgłaszającej „Faza 2 1L NSCLC: awelumab, następnie utomilumab + awelumab”: dzień 1 cykli 3,5,8 i 12
|
|
Obserwowane przed podaniem dawki stężenie w osoczu (Cmin) awelumabu i PF-04518600 w Kombinacji B
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w dniach 1. i 15. cyklu 1 (bez dawkowania); Dzień 1 cykli 2, 4, 6 i cyklu 10
|
Ctrough oznacza stężenie w stanie stacjonarnym przed podaniem dawki.
|
Dawkowanie wstępne w dniach 1. i 15. cyklu 1 (bez dawkowania); Dzień 1 cykli 2, 4, 6 i cyklu 10
|
|
Obserwowane przed podaniem dawki stężenie w osoczu (Cmin) awelumabu i PD 0360324 w kombinacji C
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w dniach 1. i 15. cyklu 1 (bez dawkowania); Dzień 1 cykli 2, 4, 6 i cyklu 10
|
Ctrough oznacza stężenie w stanie stacjonarnym przed podaniem dawki.
|
Dawkowanie wstępne w dniach 1. i 15. cyklu 1 (bez dawkowania); Dzień 1 cykli 2, 4, 6 i cyklu 10
|
|
Obserwowane stężenie w osoczu (Cmin) awelumabu w skojarzeniu D
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w 1. dniu cyklu 1, 2, 4, 6 i cyklu 10; Dzień 15 Cyklu 1 (bez dawkowania)
|
Ctrough oznacza stężenie w stanie stacjonarnym przed podaniem dawki.
|
Dawkowanie wstępne w 1. dniu cyklu 1, 2, 4, 6 i cyklu 10; Dzień 15 Cyklu 1 (bez dawkowania)
|
|
Obserwowane stężenie w osoczu (Cmin) utomilumabu w skojarzeniu D przed podaniem dawki
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w 1. dniu cyklu 1, 3, 5, 8 i 12. cyklu; Dzień 15 Cyklu 1 (bez dawkowania)
|
Ctrough oznacza stężenie w stanie stacjonarnym przed podaniem dawki.
|
Dawkowanie wstępne w 1. dniu cyklu 1, 3, 5, 8 i 12. cyklu; Dzień 15 Cyklu 1 (bez dawkowania)
|
|
Obserwowane stężenie w osoczu (Cmin) PF-04518600 w kombinacji D przed podaniem dawki
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w 1. i 15. dniu cyklu 1 (bez dawkowania); Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cyklu 2, 4, 6 i cyklu 10
|
Ctrough oznacza stężenie w stanie stacjonarnym przed podaniem dawki.
|
Dawkowanie wstępne w 1. i 15. dniu cyklu 1 (bez dawkowania); Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cyklu 2, 4, 6 i cyklu 10
|
|
Obserwowane stężenie w osoczu (Cmin) awelumabu w skojarzeniu F
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w 1. i 15. dniu cyklu 1 (bez dawkowania); Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cyklu 2, 4, 6 i cyklu 10
|
Ctrough oznacza stężenie w stanie stacjonarnym przed podaniem dawki.
|
Dawkowanie wstępne w 1. i 15. dniu cyklu 1 (bez dawkowania); Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cyklu 2, 4, 6 i cyklu 10
|
|
Obserwowane stężenie w osoczu (Cmin) utomilumabu w skojarzeniu F przed podaniem dawki
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w 1. dniu cyklu 1 (bez dawkowania); Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cyklu 2 i 4
|
Ctrough oznacza stężenie w stanie stacjonarnym przed podaniem dawki.
|
Dawkowanie wstępne w 1. dniu cyklu 1 (bez dawkowania); Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cyklu 2 i 4
|
|
Obserwowane stężenie w osoczu (Cmin) PF-04518600 w kombinacji F przed podaniem dawki
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w 1. dniu cyklu 1 (bez dawkowania); Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cykli 2 i 4
|
Ctrough oznacza stężenie w stanie stacjonarnym przed podaniem dawki.
|
Dawkowanie wstępne w 1. dniu cyklu 1 (bez dawkowania); Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cykli 2 i 4
|
|
Liczba uczestników z dodatnim wynikiem przeciwciał przeciwlekowych (ADA) przeciwko awelumabowi w leczeniu skojarzonym A
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w dniu 1 cykli 1, 2, 4, 6, 10. Dla grupy zgłaszającej „Faza 2 1L NSCLC: utomilumab, następnie utomilumab + awelumab”: dzień 1 cyklu 2, 4, 6, 10
|
Zawsze dodatni wynik ADA definiowano jako co najmniej jeden dodatni wynik ADA w dowolnym momencie.
|
Dawkowanie wstępne w dniu 1 cykli 1, 2, 4, 6, 10. Dla grupy zgłaszającej „Faza 2 1L NSCLC: utomilumab, następnie utomilumab + awelumab”: dzień 1 cyklu 2, 4, 6, 10
|
|
Liczba uczestników z dodatnim poziomem ADA w porównaniu z utomilumabem w leczeniu skojarzonym A
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w dniu 1 cyklu 1, 3, 5, 8, 12. Dla grupy zgłaszającej „Faza 2 1L NSCLC: awelumab, następnie utomilumab + awelumab”: dzień 1 cyklu 3, 5, 8, 12
|
Zawsze dodatni wynik ADA definiowano jako co najmniej jeden dodatni wynik ADA w dowolnym momencie.
|
Dawkowanie wstępne w dniu 1 cyklu 1, 3, 5, 8, 12. Dla grupy zgłaszającej „Faza 2 1L NSCLC: awelumab, następnie utomilumab + awelumab”: dzień 1 cyklu 3, 5, 8, 12
|
|
Liczba uczestników z dodatnim poziomem ADA dla kombinacji B
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cyklu 1, 2, 4, 6 i 10
|
Zawsze dodatni wynik ADA definiowano jako co najmniej jeden dodatni wynik ADA w dowolnym momencie.
|
Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cyklu 1, 2, 4, 6 i 10
|
|
Liczba uczestników z dodatnim poziomem ADA dla kombinacji C
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cyklu 1, 2, 4, 6 i 10
|
Zawsze dodatni wynik ADA definiowano jako co najmniej jeden dodatni wynik ADA w dowolnym momencie.
|
Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cyklu 1, 2, 4, 6 i 10
|
|
Liczba uczestników z dodatnim poziomem ADA w porównaniu z awelumabem i PF-04518600 dla kombinacji D
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cyklu 1, 2, 4, 6 i 10
|
Zawsze dodatni wynik ADA definiowano jako co najmniej jeden dodatni wynik ADA w dowolnym momencie.
|
Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cyklu 1, 2, 4, 6 i 10
|
|
Liczba uczestników z dodatnim poziomem ADA w porównaniu z utomilumabem w leczeniu skojarzonym D
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w 1. dniu cyklu 1, 3, 5, 8, 12
|
Zawsze dodatni wynik ADA definiowano jako co najmniej jeden dodatni wynik ADA w dowolnym momencie.
|
Dawkowanie wstępne w 1. dniu cyklu 1, 3, 5, 8, 12
|
|
Liczba uczestników z dodatnim poziomem ADA w stosunku do awelumabu i PF-04518600 dla kombinacji F
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cyklu 1, 2, 4, 6 i 10
|
Zawsze dodatni wynik ADA definiowano jako co najmniej jeden dodatni wynik ADA w dowolnym momencie.
|
Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cyklu 1, 2, 4, 6 i 10
|
|
Liczba uczestników z dodatnim poziomem ADA w porównaniu z utomilumabem w leczeniu skojarzonym F
Ramy czasowe: Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cyklu 1, 2, 4, 6 i 10
|
Zawsze dodatni wynik ADA definiowano jako co najmniej jeden dodatni wynik ADA w dowolnym momencie.
|
Dawkowanie wstępne w pierwszym dniu cyklu 1, 2, 4, 6 i 10
|
|
Czas do odpowiedzi guza (TTR) dla kombinacji A
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszej dokumentacji CR lub PR (maksymalnie do 7,3 roku)
|
Dla uczestników z obiektywną odpowiedzią (potwierdzoną CR lub PR) TTR zdefiniowano jako czas od daty rozpoczęcia (data podania pierwszej dawki leczenia) do pierwszej dokumentacji obiektywnej odpowiedzi (CR lub PR), która została następnie potwierdzona.
Według RECIST v1.1: CR: zniknięcie wszystkich zmian docelowych niewęzłowych i wszystkich zmian niebędących docelowymi.
Dodatkowo wszelkie patologiczne węzły chłonne zaliczone do zmian docelowych/niedocelowych muszą mieć redukcję w osi krótkiej do <10 mm.
PR: co najmniej 30% zmniejszenie sumy średnic wszystkich zmian docelowych, przyjmując jako odniesienie wyjściową sumę średnic.
|
Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszej dokumentacji CR lub PR (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
TTR dla kombinacji B
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszej dokumentacji CR lub PR (maksymalnie do 7,3 roku)
|
Dla uczestników z obiektywną odpowiedzią (potwierdzoną CR lub PR) TTR zdefiniowano jako czas od daty rozpoczęcia (data podania pierwszej dawki leczenia) do pierwszej dokumentacji obiektywnej odpowiedzi (CR lub PR), która została następnie potwierdzona.
Według RECIST v1.1: CR: zniknięcie wszystkich zmian docelowych niewęzłowych i wszystkich zmian niebędących docelowymi.
Dodatkowo wszelkie patologiczne węzły chłonne zaliczone do zmian docelowych/niedocelowych muszą mieć redukcję w osi krótkiej do <10 mm.
PR: co najmniej 30% zmniejszenie sumy średnic wszystkich zmian docelowych, przyjmując jako odniesienie wyjściową sumę średnic.
|
Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszej dokumentacji CR lub PR (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
TTR dla kombinacji C
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszej dokumentacji CR lub PR (maksymalnie do 7,3 roku)
|
Dla uczestników z obiektywną odpowiedzią (potwierdzoną CR lub PR) TTR zdefiniowano jako czas od daty rozpoczęcia (data podania pierwszej dawki leczenia) do pierwszej dokumentacji obiektywnej odpowiedzi (CR lub PR), która została następnie potwierdzona.
Według RECIST v1.1: CR: zniknięcie wszystkich zmian docelowych niewęzłowych i wszystkich zmian niebędących docelowymi.
Dodatkowo wszelkie patologiczne węzły chłonne zaliczone do zmian docelowych/niedocelowych muszą mieć redukcję w osi krótkiej do <10 mm.
PR: co najmniej 30% zmniejszenie sumy średnic wszystkich zmian docelowych, przyjmując jako odniesienie wyjściową sumę średnic.
|
Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszej dokumentacji CR lub PR (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
TTR dla kombinacji D
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszej dokumentacji CR lub PR (maksymalnie do 7,3 roku)
|
Dla uczestników z obiektywną odpowiedzią (potwierdzoną CR lub PR) TTR zdefiniowano jako czas od daty rozpoczęcia (data podania pierwszej dawki leczenia) do pierwszej dokumentacji obiektywnej odpowiedzi (CR lub PR), która została następnie potwierdzona.
Według RECIST v1.1: CR: zniknięcie wszystkich zmian docelowych niewęzłowych i wszystkich zmian niebędących docelowymi.
Dodatkowo wszelkie patologiczne węzły chłonne zaliczone do zmian docelowych/niedocelowych muszą mieć redukcję w osi krótkiej do <10 mm.
PR: co najmniej 30% zmniejszenie sumy średnic wszystkich zmian docelowych, przyjmując jako odniesienie wyjściową sumę średnic.
|
Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszej dokumentacji CR lub PR (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
TTR dla kombinacji F
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszej dokumentacji CR lub PR (maksymalnie do 7,3 roku)
|
Dla uczestników z obiektywną odpowiedzią (potwierdzoną CR lub PR) TTR zdefiniowano jako czas od daty rozpoczęcia (data podania pierwszej dawki leczenia) do pierwszej dokumentacji obiektywnej odpowiedzi (CR lub PR), która została następnie potwierdzona.
Według RECIST v1.1: CR: zniknięcie wszystkich zmian docelowych niewęzłowych i wszystkich zmian niebędących docelowymi.
Dodatkowo wszelkie patologiczne węzły chłonne zaliczone do zmian docelowych/niedocelowych muszą mieć redukcję w osi krótkiej do <10 mm.
PR: co najmniej 30% zmniejszenie sumy średnic wszystkich zmian docelowych, przyjmując jako odniesienie wyjściową sumę średnic.
|
Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszej dokumentacji CR lub PR (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
Czas trwania odpowiedzi (DR) dla kombinacji A
Ramy czasowe: Od pierwszej dokumentacji CR lub PR do pierwszej dokumentacji progresji nowotworu lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 lat)
|
DR ocenianą przez badacza zgodnie z RECIST v1.1 zdefiniowano jako czas od daty pierwszej dokumentacji obiektywnej odpowiedzi (CR lub PR) do daty PD lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
CR: zanik wszystkich zmian docelowych i niedocelowych, utrzymujący się przez co najmniej 4 tygodnie.
Wszelkie patologiczne węzły chłonne (docelowe i niedocelowe) zmniejszone w osi krótkiej do <10 mm.
PR: >= 30% zmniejszenie sumy średnicy docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako punkt odniesienia sumę średnic.
PD: co najmniej 20% wzrost sumy średnic docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako odniesienie najmniejszą sumę w badaniu, przy bezwzględnym wzroście o co najmniej 5 mm lub pojawieniu się >=1 nowych zmian.
Dane dotyczące DR cenzurowano w dniu ostatniej odpowiedniej oceny guza w przypadku uczestników bez zdarzenia (CR, PR, PD lub zgonu), w przypadku uczestników, którzy rozpoczęli nowe leczenie przeciwnowotworowe przed oceną DR, w przypadku uczestników z oceną DR po >=2 brak oceny nowotworu.
|
Od pierwszej dokumentacji CR lub PR do pierwszej dokumentacji progresji nowotworu lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 lat)
|
|
DR dla kombinacji B
Ramy czasowe: Od pierwszej dokumentacji CR lub PR do pierwszej dokumentacji progresji nowotworu lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 lat)
|
DR ocenianą przez badacza zgodnie z RECIST v1.1 zdefiniowano jako czas od daty pierwszej dokumentacji obiektywnej odpowiedzi (CR lub PR) do daty PD lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
CR: zanik wszystkich zmian docelowych i niedocelowych, utrzymujący się przez co najmniej 4 tygodnie.
Wszelkie patologiczne węzły chłonne (docelowe i niedocelowe) zmniejszone w osi krótkiej do <10 mm.
PR: >= 30% zmniejszenie sumy średnicy docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako punkt odniesienia sumę średnic.
PD: co najmniej 20% wzrost sumy średnic docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako odniesienie najmniejszą sumę w badaniu, przy bezwzględnym wzroście o co najmniej 5 mm lub pojawieniu się >=1 nowych zmian.
Dane dotyczące DR cenzurowano w dniu ostatniej odpowiedniej oceny guza w przypadku uczestników bez zdarzenia (CR, PR, PD lub zgonu), w przypadku uczestników, którzy rozpoczęli nowe leczenie przeciwnowotworowe przed oceną DR, w przypadku uczestników z oceną DR po >=2 brak oceny nowotworu.
|
Od pierwszej dokumentacji CR lub PR do pierwszej dokumentacji progresji nowotworu lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 lat)
|
|
DR dla kombinacji C
Ramy czasowe: Od pierwszej dokumentacji CR lub PR do pierwszej dokumentacji progresji nowotworu lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 lat)
|
DR ocenianą przez badacza zgodnie z RECIST v1.1 zdefiniowano jako czas od daty pierwszej dokumentacji obiektywnej odpowiedzi (CR lub PR) do daty PD lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
CR: zanik wszystkich zmian docelowych i niedocelowych, utrzymujący się przez co najmniej 4 tygodnie.
Wszelkie patologiczne węzły chłonne (docelowe i niedocelowe) zmniejszone w osi krótkiej do <10 mm.
PR: >= 30% zmniejszenie sumy średnicy docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako punkt odniesienia sumę średnic.
PD: co najmniej 20% wzrost sumy średnic docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako odniesienie najmniejszą sumę w badaniu, przy bezwzględnym wzroście o co najmniej 5 mm lub pojawieniu się >=1 nowych zmian.
Dane dotyczące DR cenzurowano w dniu ostatniej odpowiedniej oceny guza w przypadku uczestników bez zdarzenia (CR, PR, PD lub zgonu), w przypadku uczestników, którzy rozpoczęli nowe leczenie przeciwnowotworowe przed oceną DR, w przypadku uczestników z oceną DR po >=2 brak oceny nowotworu.
|
Od pierwszej dokumentacji CR lub PR do pierwszej dokumentacji progresji nowotworu lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 lat)
|
|
DR dla kombinacji D
Ramy czasowe: Od pierwszej dokumentacji CR lub PR do pierwszej dokumentacji progresji nowotworu lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 lat)
|
DR ocenianą przez badacza zgodnie z RECIST v1.1 zdefiniowano jako czas od daty pierwszej dokumentacji obiektywnej odpowiedzi (CR lub PR) do daty PD lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
CR: zanik wszystkich zmian docelowych i niedocelowych, utrzymujący się przez co najmniej 4 tygodnie.
Wszelkie patologiczne węzły chłonne (docelowe i niedocelowe) zmniejszone w osi krótkiej do <10 mm.
PR: >= 30% zmniejszenie sumy średnicy docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako punkt odniesienia sumę średnic.
PD: co najmniej 20% wzrost sumy średnic docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako odniesienie najmniejszą sumę w badaniu, przy bezwzględnym wzroście o co najmniej 5 mm lub pojawieniu się >=1 nowych zmian.
Dane dotyczące DR cenzurowano w dniu ostatniej odpowiedniej oceny guza w przypadku uczestników bez zdarzenia (CR, PR, PD lub zgonu), w przypadku uczestników, którzy rozpoczęli nowe leczenie przeciwnowotworowe przed oceną DR, w przypadku uczestników z oceną DR po >=2 brak oceny nowotworu.
|
Od pierwszej dokumentacji CR lub PR do pierwszej dokumentacji progresji nowotworu lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 lat)
|
|
DR dla kombinacji F
Ramy czasowe: Od pierwszej dokumentacji CR lub PR do pierwszej dokumentacji progresji nowotworu lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 lat)
|
DR ocenianą przez badacza zgodnie z RECIST v1.1 zdefiniowano jako czas od daty pierwszej dokumentacji obiektywnej odpowiedzi (CR lub PR) do daty PD lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
CR: zanik wszystkich zmian docelowych i niedocelowych, utrzymujący się przez co najmniej 4 tygodnie.
Wszelkie patologiczne węzły chłonne (docelowe i niedocelowe) zmniejszone w osi krótkiej do <10 mm.
PR: >= 30% zmniejszenie sumy średnicy docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako punkt odniesienia sumę średnic.
PD: co najmniej 20% wzrost sumy średnic docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako odniesienie najmniejszą sumę w badaniu, przy bezwzględnym wzroście o co najmniej 5 mm lub pojawieniu się >=1 nowych zmian.
Dane dotyczące DR cenzurowano w dniu ostatniej odpowiedniej oceny guza w przypadku uczestników bez zdarzenia (CR, PR, PD lub zgonu), w przypadku uczestników, którzy rozpoczęli nowe leczenie przeciwnowotworowe przed oceną DR, w przypadku uczestników z oceną DR po >=2 brak oceny nowotworu.
|
Od pierwszej dokumentacji CR lub PR do pierwszej dokumentacji progresji nowotworu lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 lat)
|
|
Czas przeżycia wolny od progresji (PFS) w kombinacji A
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszego udokumentowania choroby Parkinsona lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
PFS oceniany przez badacza zgodnie z RECIST v1.1 został zdefiniowany jako czas (w miesiącach) od daty pierwszej dawki badanego leku do daty pierwszej dokumentacji PD lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
PD: >= 20% wzrost sumy średnic docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako odniesienie najmniejszą sumę w przypadku badanego leczenia (obejmuje to sumę wyjściową, jeśli była ona najmniejsza w przypadku badanego leczenia).
Suma musi także wykazywać bezwzględny wzrost o >=5 mm lub pojawienie się >=1 nowych zmian.
PFS analizowano metodą Kaplana-Meiera.
Dane PFS cenzurowano w dniu ostatniej odpowiedniej oceny guza w przypadku uczestników bez zdarzenia (PD lub zgonu), w przypadku uczestników, którzy rozpoczęli nowe leczenie przeciwnowotworowe przed zdarzeniem PFS, w przypadku uczestników ze zdarzeniem PFS po >= 2 brakujących ocenach guza .
|
Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszego udokumentowania choroby Parkinsona lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
PFS dla kombinacji B
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszego udokumentowania choroby Parkinsona lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
PFS oceniany przez badacza zgodnie z RECIST v1.1 został zdefiniowany jako czas (w miesiącach) od daty pierwszej dawki badanego leku do daty pierwszej dokumentacji PD lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
PD: >= 20% wzrost sumy średnic docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako odniesienie najmniejszą sumę w przypadku badanego leczenia (obejmuje to sumę wyjściową, jeśli była ona najmniejsza w przypadku badanego leczenia).
Suma musi także wykazywać bezwzględny wzrost o >=5 mm lub pojawienie się >=1 nowych zmian.
PFS analizowano metodą Kaplana-Meiera.
Dane PFS cenzurowano w dniu ostatniej odpowiedniej oceny guza w przypadku uczestników bez zdarzenia (PD lub zgonu), w przypadku uczestników, którzy rozpoczęli nowe leczenie przeciwnowotworowe przed zdarzeniem PFS, w przypadku uczestników ze zdarzeniem PFS po >= 2 brakujących ocenach guza .
|
Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszego udokumentowania choroby Parkinsona lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
PFS dla kombinacji C
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszego udokumentowania choroby Parkinsona lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
PFS oceniany przez badacza zgodnie z RECIST v1.1 został zdefiniowany jako czas (w miesiącach) od daty pierwszej dawki badanego leku do daty pierwszej dokumentacji PD lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
PD: >= 20% wzrost sumy średnic docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako odniesienie najmniejszą sumę w przypadku badanego leczenia (obejmuje to sumę wyjściową, jeśli była ona najmniejsza w przypadku badanego leczenia).
Suma musi także wykazywać bezwzględny wzrost o >=5 mm lub pojawienie się >=1 nowych zmian.
PFS analizowano metodą Kaplana-Meiera.
Dane PFS cenzurowano w dniu ostatniej odpowiedniej oceny guza w przypadku uczestników bez zdarzenia (PD lub zgonu), w przypadku uczestników, którzy rozpoczęli nowe leczenie przeciwnowotworowe przed zdarzeniem PFS, w przypadku uczestników ze zdarzeniem PFS po >= 2 brakujących ocenach guza .
|
Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszego udokumentowania choroby Parkinsona lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
PFS dla kombinacji D
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszego udokumentowania choroby Parkinsona lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
PFS oceniany przez badacza zgodnie z RECIST v1.1 został zdefiniowany jako czas (w miesiącach) od daty pierwszej dawki badanego leku do daty pierwszej dokumentacji PD lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
PD: >= 20% wzrost sumy średnic docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako odniesienie najmniejszą sumę w przypadku badanego leczenia (obejmuje to sumę wyjściową, jeśli była ona najmniejsza w przypadku badanego leczenia).
Suma musi także wykazywać bezwzględny wzrost o >=5 mm lub pojawienie się >=1 nowych zmian.
PFS analizowano metodą Kaplana-Meiera.
Dane PFS cenzurowano w dniu ostatniej odpowiedniej oceny guza w przypadku uczestników bez zdarzenia (PD lub zgonu), w przypadku uczestników, którzy rozpoczęli nowe leczenie przeciwnowotworowe przed zdarzeniem PFS, w przypadku uczestników ze zdarzeniem PFS po >= 2 brakujących ocenach guza .
|
Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszego udokumentowania choroby Parkinsona lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
PFS dla kombinacji F
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszego udokumentowania choroby Parkinsona lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
PFS oceniany przez badacza zgodnie z RECIST v1.1 został zdefiniowany jako czas (w miesiącach) od daty pierwszej dawki badanego leku do daty pierwszej dokumentacji PD lub śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
PD: >= 20% wzrost sumy średnic docelowych zmian chorobowych, przyjmując jako odniesienie najmniejszą sumę w przypadku badanego leczenia (obejmuje to sumę wyjściową, jeśli była ona najmniejsza w przypadku badanego leczenia).
Suma musi także wykazywać bezwzględny wzrost o >=5 mm lub pojawienie się >=1 nowych zmian.
PFS analizowano metodą Kaplana-Meiera.
Dane PFS cenzurowano w dniu ostatniej odpowiedniej oceny guza w przypadku uczestników bez zdarzenia (PD lub zgonu), w przypadku uczestników, którzy rozpoczęli nowe leczenie przeciwnowotworowe przed zdarzeniem PFS, w przypadku uczestników ze zdarzeniem PFS po >= 2 brakujących ocenach guza .
|
Od pierwszej dawki badanego leku do pierwszego udokumentowania choroby Parkinsona lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny lub daty cenzurowania danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
Całkowite przeżycie (OS) dla kombinacji A
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do daty śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
OS zdefiniowano jako czas (w miesiącach) od daty podania pierwszej dawki badanego leku do daty śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
Uczestnicy, o których wiadomo, że żyli, zostali ocenzurowani w dniu ostatniego kontaktu.
OS analizowano metodą Kaplana-Meiera.
|
Od pierwszej dawki badanego leku do daty śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
System operacyjny dla kombinacji B
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do daty śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
OS zdefiniowano jako czas (w miesiącach) od daty podania pierwszej dawki badanego leku do daty śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
Uczestnicy, o których wiadomo, że żyli, zostali ocenzurowani w dniu ostatniego kontaktu.
OS analizowano metodą Kaplana-Meiera.
|
Od pierwszej dawki badanego leku do daty śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
System operacyjny dla kombinacji C
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do daty śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
OS zdefiniowano jako czas (w miesiącach) od daty podania pierwszej dawki badanego leku do daty śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
Uczestnicy, o których wiadomo, że żyli, zostali ocenzurowani w dniu ostatniego kontaktu.
OS analizowano metodą Kaplana-Meiera.
|
Od pierwszej dawki badanego leku do daty śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
System operacyjny dla kombinacji D
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do daty śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
OS zdefiniowano jako czas (w miesiącach) od daty podania pierwszej dawki badanego leku do daty śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
Uczestnicy, o których wiadomo, że żyli, zostali ocenzurowani w dniu ostatniego kontaktu.
OS analizowano metodą Kaplana-Meiera.
|
Od pierwszej dawki badanego leku do daty śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
System operacyjny dla kombinacji F
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do daty śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
OS zdefiniowano jako czas (w miesiącach) od daty podania pierwszej dawki badanego leku do daty śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
Uczestnicy, o których wiadomo, że żyli, zostali ocenzurowani w dniu ostatniego kontaktu.
OS analizowano metodą Kaplana-Meiera.
|
Od pierwszej dawki badanego leku do daty śmierci z dowolnej przyczyny lub daty cenzury danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
Faza 1b: Odsetek uczestników z obiektywną odpowiedzią (OR) dla kombinacji A
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do progresji choroby lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny (maksymalnie do 7,3 roku)
|
LUB zgodnie z oceną badacza zgodnie z RECIST v.1.1,
zdefiniowano jako uczestników z potwierdzoną najlepszą odpowiedzią ogólną w postaci odpowiedzi całkowitej (CR) lub odpowiedzi częściowej (PR), rejestrowano od pierwszej dawki badanego leku do progresji choroby lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny.
CR zdefiniowano jako zanik wszystkich zmian docelowych i innych niż docelowe i utrzymujący się przez co najmniej 4 tygodnie.
Wszelkie patologiczne węzły chłonne (zarówno docelowe, jak i nie docelowe) muszą mieć zmniejszone w osi krótkiej do mniej niż (<) 10 mm.
PR zdefiniowano jako >=30% zmniejszenie sumy średnic docelowych zmian, przyjmując jako odniesienie wyjściową sumę średnic.
|
Od pierwszej dawki badanego leku do progresji choroby lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
Faza 1b: Odsetek uczestników z obiektywną odpowiedzią (OR) dla kombinacji B
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do progresji choroby lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny (maksymalnie do 7,3 roku)
|
LUB zgodnie z oceną badacza zgodnie z RECIST v.1.1,
zdefiniowano jako uczestników z potwierdzoną najlepszą ogólną odpowiedzią CR lub PR, rejestrowano od pierwszej dawki badanego leku do progresji choroby lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny.
CR zdefiniowano jako zanik wszystkich zmian docelowych i innych niż docelowe i utrzymujący się przez co najmniej 4 tygodnie.
Wszelkie patologiczne węzły chłonne (zarówno docelowe, jak i nie docelowe) muszą mieć zmniejszone w osi krótkiej do mniej niż (<) 10 mm.
PR zdefiniowano jako >=30% zmniejszenie sumy średnic docelowych zmian, przyjmując jako odniesienie wyjściową sumę średnic.
|
Od pierwszej dawki badanego leku do progresji choroby lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
Faza 1b: Odsetek uczestników z obiektywną odpowiedzią (OR) dla kombinacji C
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do progresji choroby lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny (maksymalnie do 7,3 roku)
|
LUB zgodnie z oceną badacza zgodnie z RECIST v.1.1,
zdefiniowano jako uczestników z potwierdzoną najlepszą ogólną odpowiedzią CR lub PR, rejestrowano od pierwszej dawki badanego leku do progresji choroby lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny.
CR zdefiniowano jako zanik wszystkich zmian docelowych i innych niż docelowe i utrzymujący się przez co najmniej 4 tygodnie.
Wszelkie patologiczne węzły chłonne (zarówno docelowe, jak i nie docelowe) muszą mieć zmniejszone w osi krótkiej do mniej niż (<) 10 mm.
PR zdefiniowano jako >=30% zmniejszenie sumy średnic docelowych zmian, przyjmując jako odniesienie wyjściową sumę średnic.
|
Od pierwszej dawki badanego leku do progresji choroby lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
Faza 1b: Odsetek uczestników z obiektywną odpowiedzią (OR) dla kombinacji D
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do progresji choroby lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny (maksymalnie do 7,3 roku)
|
LUB zgodnie z oceną badacza zgodnie z RECIST v.1.1,
zdefiniowano jako uczestników z potwierdzoną najlepszą ogólną odpowiedzią CR lub PR, rejestrowano od pierwszej dawki badanego leku do progresji choroby lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny.
CR zdefiniowano jako zanik wszystkich zmian docelowych i innych niż docelowe i utrzymujący się przez co najmniej 4 tygodnie.
Wszelkie patologiczne węzły chłonne (zarówno docelowe, jak i nie docelowe) muszą mieć zmniejszone w osi krótkiej do mniej niż (<) 10 mm.
PR zdefiniowano jako >=30% zmniejszenie sumy średnic docelowych zmian, przyjmując jako odniesienie wyjściową sumę średnic.
|
Od pierwszej dawki badanego leku do progresji choroby lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
Faza 1b: Odsetek uczestników z obiektywną odpowiedzią (OR) dla kombinacji F
Ramy czasowe: Od pierwszej dawki badanego leku do progresji choroby lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny (maksymalnie do 7,3 roku)
|
LUB zgodnie z oceną badacza zgodnie z RECIST v.1.1,
zdefiniowano jako uczestników z potwierdzoną najlepszą ogólną odpowiedzią CR lub PR, rejestrowano od pierwszej dawki badanego leku do progresji choroby lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny.
CR zdefiniowano jako zanik wszystkich zmian docelowych i innych niż docelowe i utrzymujący się przez co najmniej 4 tygodnie.
Wszelkie patologiczne węzły chłonne (zarówno docelowe, jak i nie docelowe) muszą mieć zmniejszone w osi krótkiej do mniej niż (<) 10 mm.
PR zdefiniowano jako >=30% zmniejszenie sumy średnic docelowych zmian, przyjmując jako odniesienie wyjściową sumę średnic.
|
Od pierwszej dawki badanego leku do progresji choroby lub śmierci z jakiejkolwiek przyczyny (maksymalnie do 7,3 roku)
|
|
Liczba uczestników z pozytywną ekspresją biomarkera zaprogramowanej śmierci liganda-1 (PD-L1) i klasterem różnicowania naciekającym guz 8 (CD8+) Limfocyty na początku dla kombinacji A
Ramy czasowe: Wartość bazowa (dzień 1)
|
Ekspresję białka PD-L1 określa się za pomocą wskaźnika proporcji guza (TPS), który stanowi odsetek żywych komórek nowotworowych wykazujących częściowe lub całkowite wybarwienie błony przy dowolnej intensywności.
Uważa się, że próbka ma ekspresję PD-L1, jeśli TPS >= 1% i wysoką ekspresję PD-L1, jeśli TPS >= 50%.
Limfocyty CD8+ naciekające nowotwór definiuje się jako liczbę komórek CD8+ na jednostkę powierzchni i procent zliczonych komórek.
Dodatni definiuje się jako >=1%, a ujemny definiuje się jako <1%.
|
Wartość bazowa (dzień 1)
|
|
Liczba uczestników z pozytywną ekspresją biomarkera zaprogramowanej śmierci liganda-1 (PD-L1) i limfocytami CD8+ naciekającymi nowotwór na początku badania dla kombinacji B
Ramy czasowe: Wartość bazowa (dzień 1)
|
Ekspresję białka PD-L1 określa się za pomocą TPS, czyli odsetka żywych komórek nowotworowych wykazujących częściowe lub całkowite wybarwienie błony przy dowolnej intensywności.
Uważa się, że próbka ma ekspresję PD-L1, jeśli TPS >= 1% i wysoką ekspresję PD-L1, jeśli TPS >= 50%.
Limfocyty CD8+ naciekające nowotwór definiuje się jako liczbę komórek CD8+ na jednostkę powierzchni i procent zliczonych komórek.
Dodatni definiuje się jako >=1%, a ujemny definiuje się jako <1%.
|
Wartość bazowa (dzień 1)
|
|
Liczba uczestników z dodatnią ekspresją biomarkera zaprogramowanej śmierci liganda-1 (PD-L1) i limfocytami CD8+ naciekającymi guz na początku badania dla kombinacji C
Ramy czasowe: Wartość bazowa (dzień 1)
|
Ekspresję białka PD-L1 określa się za pomocą TPS, czyli odsetka żywych komórek nowotworowych wykazujących częściowe lub całkowite wybarwienie błony przy dowolnej intensywności.
Uważa się, że próbka ma ekspresję PD-L1, jeśli TPS >= 1% i wysoką ekspresję PD-L1, jeśli TPS >= 50%.
Limfocyty CD8+ naciekające nowotwór definiuje się jako liczbę komórek CD8+ na jednostkę powierzchni i procent zliczonych komórek.
Dodatni definiuje się jako >=1%, a ujemny definiuje się jako <1%.
|
Wartość bazowa (dzień 1)
|
|
Liczba uczestników z pozytywną ekspresją biomarkera zaprogramowanej śmierci liganda-1 (PD-L1) i limfocytami CD8+ naciekającymi guz na początku badania dla kombinacji D
Ramy czasowe: Wartość bazowa (dzień 1)
|
Ekspresję białka PD-L1 określa się za pomocą TPS, czyli odsetka żywych komórek nowotworowych wykazujących częściowe lub całkowite wybarwienie błony przy dowolnej intensywności.
Uważa się, że próbka ma ekspresję PD-L1, jeśli TPS >= 1% i wysoką ekspresję PD-L1, jeśli TPS >= 50%.
Limfocyty CD8+ naciekające nowotwór definiuje się jako liczbę komórek CD8+ na jednostkę powierzchni i procent zliczonych komórek.
Dodatni definiuje się jako >=1%, a ujemny definiuje się jako <1%.
|
Wartość bazowa (dzień 1)
|
|
Liczba uczestników z pozytywną ekspresją biomarkera zaprogramowanej śmierci liganda-1 (PD-L1) i limfocytami CD8+ naciekającymi guz na początku badania dla kombinacji F
Ramy czasowe: Wartość bazowa (dzień 1)
|
Ekspresję białka PD-L1 określa się za pomocą TPS, czyli odsetka żywych komórek nowotworowych wykazujących częściowe lub całkowite wybarwienie błony przy dowolnej intensywności.
Uważa się, że próbka ma ekspresję PD-L1, jeśli TPS >= 1% i wysoką ekspresję PD-L1, jeśli TPS >= 50%.
Limfocyty CD8+ naciekające nowotwór definiuje się jako liczbę komórek CD8+ na jednostkę powierzchni i procent zliczonych komórek.
Dodatni definiuje się jako >=1%, a ujemny definiuje się jako <1%.
|
Wartość bazowa (dzień 1)
|
Współpracownicy i badacze
Sponsor
Śledczy
- Dyrektor Studium: Pfizer CT.gov Call Center, Pfizer
Publikacje i pomocne linki
Daty zapisu na studia
Główne daty studiów
Rozpoczęcie studiów (Rzeczywisty)
Zakończenie podstawowe (Rzeczywisty)
Ukończenie studiów (Rzeczywisty)
Daty rejestracji na studia
Pierwszy przesłany
Pierwszy przesłany, który spełnia kryteria kontroli jakości
Pierwszy wysłany (Szacowany)
Aktualizacje rekordów badań
Ostatnia wysłana aktualizacja (Rzeczywisty)
Ostatnia przesłana aktualizacja, która spełniała kryteria kontroli jakości
Ostatnia weryfikacja
Więcej informacji
Terminy związane z tym badaniem
Słowa kluczowe
Dodatkowe istotne warunki MeSH
Inne numery identyfikacyjne badania
- B9991004
- 2015-002552-27 (Numer EudraCT)
- JAVELIN MEDLEY (Inny identyfikator: Alias Study Number)
Plan dla danych uczestnika indywidualnego (IPD)
Planujesz udostępniać dane poszczególnych uczestników (IPD)?
Opis planu IPD
Te informacje zostały pobrane bezpośrednio ze strony internetowej clinicaltrials.gov bez żadnych zmian. Jeśli chcesz zmienić, usunąć lub zaktualizować dane swojego badania, skontaktuj się z register@clinicaltrials.gov. Gdy tylko zmiana zostanie wprowadzona na stronie clinicaltrials.gov, zostanie ona automatycznie zaktualizowana również na naszej stronie internetowej .