- ICH GCP
- USA klinikai vizsgálatok nyilvántartása
- Klinikai vizsgálat NCT01320085
A MEK162 egyetlen ágens II. fázisú vizsgálata előrehaladott melanomában szenvedő betegeknél
2024. január 3. frissítette: Pfizer
Fázisú, nyílt vizsgálat az orális MEK162 biztonságosságának és hatékonyságának felmérésére lokálisan előrehaladott és nem reszekálható vagy metasztatikus rosszindulatú bőr melanómában, BRAFV600 vagy NRAS mutációkat hordozó felnőtteknél
A vizsgálat az egyszeres MEK162 biztonságosságát és hatékonyságát vizsgálja olyan felnőtt betegeknél, akik lokálisan előrehaladott és nem reszekálható vagy metasztatikus rosszindulatú bőr melanomában szenvednek, és BRAFV600E vagy NRAS mutációkat hordoznak.
A tanulmány áttekintése
Állapot
Befejezve
Körülmények
Beavatkozás / kezelés
Tanulmány típusa
Beavatkozó
Beiratkozás (Tényleges)
183
Fázis
- 2. fázis
Kapcsolatok és helyek
Ez a rész a vizsgálatot végzők elérhetőségeit, valamint a vizsgálat lefolytatásának helyére vonatkozó információkat tartalmazza.
Tanulmányi helyek
-
-
Arkansas
-
Fayetteville, Arkansas, Egyesült Államok, 72703-4005
- Highlands Oncology Group
-
-
Florida
-
Tampa, Florida, Egyesült Államok, 33612
- H. Lee Moffitt Cancer Center & Research Institute, Inc.
-
-
Oregon
-
Portland, Oregon, Egyesült Államok, 97239
- Oregon Health and Science University
-
Portland, Oregon, Egyesült Államok, 97201
- OHSU Knight Cancer Institute
-
Portland, Oregon, Egyesült Államok, 97239
- OHSU Center for Health and Healing
-
-
Pennsylvania
-
Allentown, Pennsylvania, Egyesült Államok, 18104
- Cancer Care Associates Medical Oncology
-
Allentown, Pennsylvania, Egyesült Államok, 18104
- St. Luke's Cancer Center - Allentown Campus
-
Bethlehem, Pennsylvania, Egyesült Államok, 18015
- St. Luke's University Health Network
-
Bethlehem, Pennsylvania, Egyesült Államok, 18015
- Cancer Care Associates Medical Oncology
-
Quakertown, Pennsylvania, Egyesült Államok, 18951
- St. Luke's Hospital - Quakertown Campus
-
-
-
-
Gelderland
-
Nijmegen, Gelderland, Hollandia, 6525 GA
- Radboud University Nijmegen Medical Centre
-
-
Limburg
-
Maastricht, Limburg, Hollandia, 6229 HX
- Maastricht University Medical Center
-
-
Noord-holland
-
Amsterdam, Noord-holland, Hollandia, 1066 CX
- Het Nederlands Kanker Instituut Antoni Van Leeuwenhoek Ziekenhuis
-
Amsterdam, Noord-holland, Hollandia, 1066 EC
- Slotervaartziekenhuis
-
-
-
-
-
Munich, Németország, 80337
- LMU Klinikum der Universität München
-
-
Bayern
-
Muenchen, Bayern, Németország, 80337
- LMU Klinikum der Universität
-
München, Bayern, Németország, 80337
- LMU Klinikum der Universität München
-
-
Nordrhein-westfalen
-
Essen, Nordrhein-westfalen, Németország, 45122
- Universitätsklinikum Essen
-
-
Schleswig-holstein
-
Kiel, Schleswig-holstein, Németország, 24105
- Universitatsklinikum Schleswig-Holstein
-
Kiel, Schleswig-holstein, Németország, D-24105
- Universitatsklinikum Schleswig-Holstein
-
Luebeck, Schleswig-holstein, Németország, 23562
- Universitatsklinikum Schleswig-Holstein
-
-
Thüringen
-
Gera, Thüringen, Németország, 07548
- SRH Wald-Klinikum Gera GmbH
-
-
-
-
-
Genova, Olaszország, 16132
- Istituto Nazionale per la Ricerca sul Cancro
-
Napoli, Olaszország, 80131
- Istituto Nazionale Per Lo Studio E La Cura Dei Tumori Fondazione Giovanni Pascale
-
-
-
-
-
Zürich (de), Svájc, 08091
- Universitätsspital Zürich
-
-
Részvételi kritériumok
A kutatók olyan embereket keresnek, akik megfelelnek egy bizonyos leírásnak, az úgynevezett jogosultsági kritériumoknak. Néhány példa ezekre a kritériumokra a személy általános egészségi állapota vagy a korábbi kezelések.
Jogosultsági kritériumok
Tanulmányozható életkorok
18 év és régebbi (Felnőtt, Idősebb felnőtt)
Egészséges önkénteseket fogad
Nem
Leírás
Bevételi kritériumok:
- Lokálisan előrehaladott vagy metasztatikus bőr melanoma AJCC IIIB-IV stádium, műtéttel potenciálisan nem gyógyítható
- BRAF vagy NRAS mutáció a tumorszövetben
- Minden beíratott betegnek elegendő friss vagy archivált tumormintát kell biztosítania a kiinduláskor a BRAF- vagy NRAS-mutációk és a protokollban leírt további elemzések megerősítéséhez.
- A RECIST szerint mérhető daganatos betegség bizonyítéka
- WHO teljesítmény állapota 0-2
- Megfelelő szervműködés és laboratóriumi paraméterek
Kizárási kritériumok:
- A centrális serous retinopathia (CSR), a retina véna elzáródása (RVO) vagy bármely olyan szembetegség anamnézisében vagy bizonyítékaiban, amely a CSR vagy az RVO kockázati tényezőjének tekinthető
- Instabil központi idegrendszeri metasztázisban szenvedő betegek
- Előzetes MEK-gátló kezelés
- Károsodott szív- és érrendszeri funkció
- HIV, aktív hepatitis B és/vagy aktív hepatitis C fertőzés
- Terhes vagy szoptató (szoptató) nők
- Fogamzóképes korú nők, HA NEM teljesítik a protokoll fogamzásgátlási követelményeit
Más, a protokollban meghatározott felvételi/kizárási kritériumok is alkalmazhatók.
Tanulási terv
Ez a rész a vizsgálati terv részleteit tartalmazza, beleértve a vizsgálat megtervezését és a vizsgálat mérését.
Hogyan készül a tanulmány?
Tervezési részletek
- Elsődleges cél: Kezelés
- Kiosztás: Nem véletlenszerű
- Beavatkozó modell: Párhuzamos hozzárendelés
- Maszkolás: Nincs (Open Label)
Fegyverek és beavatkozások
Résztvevő csoport / kar |
Beavatkozás / kezelés |
|---|---|
|
Kísérleti: BRAFV600 mutáns, naponta kétszer 45 mg MEK162
|
|
|
Kísérleti: NRAS mutáns, 45 mg bid MEK162
|
|
|
Kísérleti: BRAFV600 mutáns, naponta kétszer 60 mg MEK162
|
Mit mér a tanulmány?
Elsődleges eredményintézkedések
Eredménymérő |
Intézkedés leírása |
Időkeret |
|---|---|---|
|
Objektív választ adó résztvevők százalékos aránya (OR)
Időkeret: A véletlenszerű besorolás időpontjától vagy a kezelés megkezdésének időpontjától a PD vagy bármilyen okból bekövetkezett haláleset első dokumentálásáig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (maximális időtartam 33 hónapig)
|
A vizsgáló által a szilárd daganatok válaszértékelési kritériumai (RECIST) 1.0 verziója szerint értékelt objektív választ úgy határozták meg, hogy a résztvevők a legjobb általános választ a teljes választ (CR) vagy a részleges választ (PR) adták. véletlenszerű besorolás vagy a kezelés megkezdésének időpontja a progresszív betegség (PD) vagy bármilyen okból bekövetkezett halál első dokumentálásáig.
A CR-t úgy határozták meg, mint az összes cél- és nem céllézió teljes eltűnését, és legalább 4 hétig fennmaradt a progresszió előtt.
Bármely kóros nyirokcsomó (akár cél, akár nem célpont) rövid tengelyének kisebbnek kell lennie, mint (<) 10 milliméter (mm).
A PR a célléziók átmérőinek összegének legalább 30 százalékos (%) csökkenéseként definiált, referenciaként az alapvonal-összeg átmérőket tekintve.
|
A véletlenszerű besorolás időpontjától vagy a kezelés megkezdésének időpontjától a PD vagy bármilyen okból bekövetkezett haláleset első dokumentálásáig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (maximális időtartam 33 hónapig)
|
Másodlagos eredményintézkedések
Eredménymérő |
Intézkedés leírása |
Időkeret |
|---|---|---|
|
Progressziómentes túlélés (PFS)
Időkeret: A véletlenszerű besorolás dátumától vagy a kezelés megkezdésének időpontjától a PD első dokumentálásának dátumáig vagy az adatcenzúrázás bármely okából eredő halálának dátumáig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (maximális időtartam 33 hónapig)
|
A vizsgáló által a RECIST v1.0 szerint értékelt PFS-t a véletlenszerű besorolás vagy a kezelés megkezdésének dátuma és a PD első dokumentálása vagy bármely ok vagy adatcenzúra miatt bekövetkezett halál dátuma közötti idő (hónapokban) határozta meg, attól függően, hogy melyik következett be előbb. .
A PD-t a célbetegségre úgy határozták meg, mint az összes mért céllézió leghosszabb átmérőjének összegének legalább 20%-os növekedését, referenciaként figyelembe véve a legkisebb összeget a vizsgálat során (ez tartalmazza az alapvonal összegét is, ha ez volt a legkisebb a vizsgálat során), az összeg szintén a károsodás abszolút növekedését mutatta. nagyobb vagy egyenlő, mint (>=) 5 mm, vagy >=1 új elváltozás megjelenése.
Nem célbetegség esetén: a PD-t a már meglévő léziók egyértelmű progressziójaként határozták meg, és ha az általános daganatterhelés annyira megnövekedett, hogy a terápia abbahagyását indokolja; minden új, egyértelműen rosszindulatú elváltozás megjelenését szintén PD-nek tekintették.
Ha egy résztvevőnek nem volt eseménye, az adatok cenzúrázására az utolsó megfelelő daganatfelmérés időpontjában került sor.
Az analízist Kaplan-Meier módszerrel végeztük.
|
A véletlenszerű besorolás dátumától vagy a kezelés megkezdésének időpontjától a PD első dokumentálásának dátumáig vagy az adatcenzúrázás bármely okából eredő halálának dátumáig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (maximális időtartam 33 hónapig)
|
|
Teljes túlélés (OS)
Időkeret: A véletlenszerű besorolás időpontjától vagy a kezelés megkezdésének időpontjától a cenzúra bármely okából eredő halálozás időpontjáig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (maximális időtartam 33 hónapig)
|
A teljes túlélést a véletlenszerű besorolás vagy a kezelés megkezdésének időpontjától a bármely ok vagy adatcenzúra miatt bekövetkezett halálozás időpontjáig (hónapokban kifejezve) eltelt időként határozták meg, attól függően, hogy melyik következett be előbb.
Azok a résztvevők, akikről utoljára ismerték, hogy életben voltak, az utolsó kapcsolatfelvétel időpontjában cenzúrázták.
Az analízist Kaplan-Meier módszerrel végeztük.
|
A véletlenszerű besorolás időpontjától vagy a kezelés megkezdésének időpontjától a cenzúra bármely okából eredő halálozás időpontjáig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (maximális időtartam 33 hónapig)
|
|
Válaszidő (TTR)
Időkeret: A véletlenszerű besorolás időpontjától vagy a kezelés megkezdésének időpontjától az objektív válasz első dokumentálásáig (CR vagy PR) vagy az adatcenzúra dátumáig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (maximális időtartam 33 hónapig)
|
A vizsgáló által a RECIST v1.0 szerint értékelt TTR-t a véletlen besorolás vagy a kezelés megkezdésének dátumától az első dokumentált válasz (CR vagy PR) vagy adatcenzúra dátumáig eltelt időként határozták meg (hónapokban), attól függően, hogy melyik következett be előbb.
A CR-t úgy határozták meg, mint az összes cél- és nem céllézió teljes eltűnését, amelyek legalább 4 hétig tartottak a progresszió előtt.
Bármilyen kóros nyirokcsomó (akár célpont, akár nem célpont) a rövid tengelyen 10 mm alá csökken.
A PR-t a célléziók átmérőinek összegének legalább 30%-os csökkenéseként határoztuk meg, referenciaként az alapvonal-összeg átmérőket tekintve.
Azokat a résztvevőket, akik nem értek el megerősített PR-t vagy CR-t, cenzúráztak az utolsó megfelelő daganatfelmérés időpontjában, amikor nem fejlődtek (beleértve a nem alapbetegség miatt bekövetkezett halálozásokat is), vagy a maximális utánkövetéskor (a vizsgálat kezdetétől a vizsgálat befejezéséig), amikor a résztvevők volt egy esemény a progressziómentes túlélésért.
|
A véletlenszerű besorolás időpontjától vagy a kezelés megkezdésének időpontjától az objektív válasz első dokumentálásáig (CR vagy PR) vagy az adatcenzúra dátumáig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (maximális időtartam 33 hónapig)
|
|
Azon résztvevők száma, akiknél az életjelek értékei eltolódnak az alapvonaltól a Nemzeti Rákkutató Intézet közös terminológiai kritériumai (NCI-CTCAE) fokozata, 4.0 verzió (vérnyomás) alapján
Időkeret: Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagja után 30 napig (maximum 33 hónapig)
|
A vérnyomás magában foglalta az ülő diasztolés vérnyomást (DBP) és az ülő szisztolés vérnyomást (SBP).
|
Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagja után 30 napig (maximum 33 hónapig)
|
|
Jelentősen rendellenes életjel-értékekkel rendelkező résztvevők száma: Ülő pulzusszám
Időkeret: Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagja után 30 napig (maximum 33 hónapig)
|
A markánsan kóros életjel-rendellenességek előre meghatározott kritériumait úgy határozták meg, mint a pulzusszám emelkedése vagy csökkenése a kiindulási értékhez képest (>=15 ütés/perc) >=120 ütés/perc vagy kisebb vagy egyenlő (<=) 50 ütés/perc .
|
Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagja után 30 napig (maximum 33 hónapig)
|
|
Jelentősen rendellenes életjel-értékekkel rendelkező résztvevők száma: Súly
Időkeret: Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagja után 30 napig (maximum 33 hónapig)
|
Az életjelek közé tartozott a testtömeg felmérése.
A testtömeg (kilogrammban) mérések között szerepelt magas és alacsony érték is.
A markánsan abnormális életjel-rendellenességek előre meghatározott kritériumait úgy határozták meg, mint a kiindulási értékhez képest >=10%-os súlynövekedést vagy -csökkenést.
|
Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagja után 30 napig (maximum 33 hónapig)
|
|
Figyelemre méltó elektrokardiogram (EKG) értékekkel rendelkező résztvevők száma
Időkeret: Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagja után 30 napig (maximum 33 hónapig)
|
Az EKG-leletek között szerepelt a >450 msec (msec), >480 msec és >500 msec maximális érték, a kiindulási értékhez képest >30 msec és >60 msec a QT-intervallum Fridericia képletével (QTcF) korrigálva; a maximális érték >450 ms, >480 ms és >500 ms, növekedés a kiindulási értékhez képest >30 ms és >60 ms a QT-intervallumhoz, Bazett képletével (QTcB) korrigálva; maximális érték >450 ms, >480 ms és >500 ms, növekedés a kiindulási értékhez képest >30 ms és >60 ms a QT-intervallum esetében; RR csökkenés >25% és VR >100, RR növekedés >25% és VR <50 ütés/perc VR intervallum esetén; a PR intervallum >25%-os növekedése és >200 msec érték; 25% feletti növekedés és >110 msec érték a QRS-intervallumnál.
|
Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagja után 30 napig (maximum 33 hónapig)
|
|
Azon résztvevők száma, akiknél a kiindulási értékhez képest megváltoztak a kóros szemészeti értékek – fundoszkópia szerint
Időkeret: Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagját követő 30 napig (legfeljebb 33 hónapig)
|
A fundoszkópos vizsgálat magában foglalta a retina, üvegtest, makula, látóideg, látóideg sápadtságának, érhártya és egyéb új elváltozások vizsgálatát egyik vagy mindkét szemben.
Új rendellenességeket azonosítottak, ahol a kiindulási értékelés nem mutatott eltérést egy adott szemben, de az adagolás utáni időpontban rendellenességet észleltek.
Bármikor új rendellenességeket jelentettek, amelyek nem tervezett értékeléseket is tartalmaztak.
|
Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagját követő 30 napig (legfeljebb 33 hónapig)
|
|
Azon résztvevők száma, akiknél a kiindulási értékhez képest megváltoztak a kóros oftalmoszkópiás értékek – réslámpás vizsgálat szerint
Időkeret: Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagját követő 30 napig (legfeljebb 33 hónapig)
|
A réslámpás vizsgálat magában foglalta a kötőhártya, a szaruhártya, az írisz, a lencse, az elülső kamra, a szemhéjak és más új rendellenességek vizsgálatát egyik vagy mindkét szemen.
Új rendellenességeket azonosítottak, ahol a kiindulási értékelés nem mutatott eltérést egy adott szemben, de az adagolás utáni időpontban rendellenességet észleltek.
Bármikor új rendellenességeket jelentettek, amelyek nem tervezett értékeléseket is tartalmaztak.
|
Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagját követő 30 napig (legfeljebb 33 hónapig)
|
|
Görbe alatti terület a nulla időponttól az adagolási intervallum végéig a binimetinib egyensúlyi állapotában (AUCtau)
Időkeret: Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
|
|
A binimetinib maximális plazmakoncentrációja (Cmax).
Időkeret: Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
|
|
A binimetinib maximális megfigyelt plazmakoncentrációjának (Tmax) elérésének ideje
Időkeret: Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
|
|
A görbe alatti terület a nulla időponttól a binimetinib utolsó számszerűsíthető koncentrációjának időpontjáig (AUC0-last)
Időkeret: Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
|
|
A binimetinib utolsó számszerűsíthető koncentrációjának (Tlast) utolsó időpontja
Időkeret: Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
|
|
A binimetinib minimális plazmakoncentrációja (Ctrough).
Időkeret: Előadagolás (0 óra) az 1. ciklus 15. napján
|
A Ctrough a binimetinib plazmakoncentrációját jelenti, amelyet közvetlenül a kezelés beadása előtt figyeltek meg.
|
Előadagolás (0 óra) az 1. ciklus 15. napján
|
|
A binimetinib látszólagos teljes test clearance-e (CL/F).
Időkeret: Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
A gyógyszer-clearance-t a hatóanyag plazmából való eltávolításának sebességének kvantitatív mértékeként határozták meg.
Az orális adagolás után elért clearance-t az abszorbeált dózis hányada befolyásolta.
|
Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
|
Görbe alatti terület a nulla időponttól az adagolási intervallum végéig a binimetinib metabolitjának egyensúlyi állapotában (AUCtau)
Időkeret: Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
|
|
A binimetinib metabolitjának maximális plazmakoncentrációja (Cmax).
Időkeret: Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
|
|
A binimetinib metabolitjának maximális megfigyelt plazmakoncentrációjának (Tmax) elérésének ideje
Időkeret: Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
|
|
A görbe alatti terület a nulla időponttól a binimetinib metabolitjának utolsó számszerűsíthető koncentrációjának időpontjáig (AUC0-last)
Időkeret: Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
|
|
A binimetinib metabolitjának utolsó számszerűsíthető koncentrációjának (Tlast) utolsó időpontja
Időkeret: Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
Adagolás előtti (0 óra), 0,5, 1,5, 3, 8 óra az 1. ciklus 1. és 15. napján
|
|
|
A binimetinib metabolitjának plazmakoncentrációja (Ctrough).
Időkeret: Előadagolás (0 óra) az 1. ciklus 15. napján
|
A Ctrough a binimetinib metabolitjának plazmakoncentrációját jelenti, amelyet közvetlenül a kezelés beadása előtt figyeltek meg.
|
Előadagolás (0 óra) az 1. ciklus 15. napján
|
|
Százalékos változás a kiindulási értékhez képest a foszforilált extracelluláris jel által szabályozott kináz (pERK) szövettani pontszámában (H-score) a citoplazmatikus és nukleáris sejtes kompartment tumormintáiból
Időkeret: Kiindulási időszak maximum 33 hónapig
|
A tumormintákból származó pERK H-pontszámának kiindulási értékhez viszonyított százalékos változását értékelték és összegezték.
A H-score a nukleáris immunreaktivitás mértékének felmérésére szolgáló módszer, amely a szteroid receptorokra alkalmazható.
|
Kiindulási időszak maximum 33 hónapig
|
|
Százalékos változás az alapvonalhoz képest a delta CT-értékekben a kettős specifitású foszfatáz 6 (DUSP6) expressziójára a daganatmintákból
Időkeret: Kiindulási időszak maximum 33 hónapig
|
A DUSP6 génexpresszió százalékos változását a Delta Ct módszerrel számított relatív expressziós arányból (RER) származtattuk.
A DUSP6 fehérjét kódoló gént a mitogén-aktivált protein kináz (MEK) útvonal gátlásának biomarkereként használták.
|
Kiindulási időszak maximum 33 hónapig
|
|
A válasz időtartama (DOR)
Időkeret: A CR vagy PR első dokumentálásától a tumor progressziójának vagy bármely ok vagy adatcenzúra miatti halál első dokumentálásáig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (maximális időtartam 33 hónapig)
|
DOR: az OR (megerősített CR vagy PR) első dokumentálásától a PD/halál bármely ok/adatcenzúrázási dátum miatti első dokumentálásáig, attól függően, hogy melyik következett be előbb.
A RECIST v1.0 szerint, CR:az összes cél(T) és nem célpont (Non-T) lézió eltűnése =>4 hétig.
Bármilyen kóros nyirokcsomó (T vagy nem T), amely a rövid tengelyen <10 mm-re csökkent.
PR:>=30%-os csökkenés a T-léziók átmérőjének összegében (SOD), referencia alapvonal SOD-nak tekintve.
PD a T-léziók esetében: legalább 20%-os növekedés a T-léziók átmérőjének összegében, referenciaként a vizsgálati kezelés legkisebb összegét tekintve, >=5 mm abszolút növekedéssel, vagy >=1 új elváltozás megjelenése. PD nem- T elváltozások: a már meglévő elváltozások egyértelmű progressziója/az általános daganatterhelés növekedése, ami a terápia leállításához/új, egyértelmû rosszindulatú elváltozás megjelenéséhez vezet. Az adatokat a legutóbbi megfelelõ daganatfelmérés dátumakor cenzúrázták azon résztvevõk esetében, akiknél nem történt esemény, és akik új anti-ellenes kezelést indítottak el. rákkezelést az értékelés előtt, aki több mint 2 daganatfelmérést hagyott ki.
|
A CR vagy PR első dokumentálásától a tumor progressziójának vagy bármely ok vagy adatcenzúra miatti halál első dokumentálásáig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (maximális időtartam 33 hónapig)
|
|
A 3. vagy 4. fokozatú kezeléssel fellépő mellékhatásokkal rendelkező résztvevők száma a Nemzeti Rákkutató Intézet közös terminológiai kritériumai (NCI-CTCAE) alapján, 4.0 verzió
Időkeret: Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagja után 30 napig (maximum 11 évig, körülbelül)
|
A gyógyszermellékhatás (ADR) minden olyan nemkívánatos orvosi esemény volt, amelyet a vizsgált gyógyszernek tulajdonítottak azoknál a résztvevőknél, akik vizsgálati gyógyszert kaptak.
Az NCI-CTCAE v4.0, 1. fokozat szerint: tünetmentes vagy enyhe tünetek, csak klinikai vagy diagnosztikai megfigyelések, beavatkozás nem javasolt; 2. fokozat: mérsékelt, minimális, helyi vagy non-invazív beavatkozás javasolt, korlátozza a mindennapi élet életkorának megfelelő instrumentális tevékenységet (ADL); 3. fokozat: súlyos vagy orvosilag jelentős, de nem azonnal életveszélyes, kórházi kezelés vagy a meglévő kórházi kezelés meghosszabbítása javasolt, fogyatékos, korlátozó öngondoskodás ADL; 4. fokozat: életveszélyes következmény, sürgős beavatkozás javasolt; 5. fokozat: vizsgálati szerrel kapcsolatos haláleset.
A kezelés során fellépő mellékhatások a vizsgálati gyógyszer első adagja és a vizsgálati gyógyszer utolsó adagja után legfeljebb 30 nap között vannak, amelyek a kezelés előtt hiányoztak, vagy a kezelés előtti állapothoz képest rosszabbodtak.
Ebben az eredménymérőben azon résztvevők számát jelentették, akiknél bármely 3. vagy 4. fokozatú, kezeléssel fellépő mellékhatás jelentkezett.
|
Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagja után 30 napig (maximum 11 évig, körülbelül)
|
|
A súlyos nemkívánatos reakciókat mutató résztvevők száma
Időkeret: Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagja után 30 napig (maximum 11 évig, körülbelül)
|
Súlyos ADR az alábbi kimenetelek bármelyikét eredményező vagy bármely más okból jelentősnek ítélt gyógyszermellékhatás: halál; életveszélyes tapasztalat (a halál azonnali kockázata); kezdeti vagy hosszan tartó fekvőbeteg-kórházi kezelés; tartós vagy jelentős fogyatékosság/képtelenség; veleszületett rendellenesség, fontos orvosi esemény.
|
Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagja után 30 napig (maximum 11 évig, körülbelül)
|
|
Azon résztvevők száma, akik eltolódtak a laboratóriumi paraméterek kiindulási értékétől a Nemzeti Rákkutató Intézet közös terminológiai kritériumai (NCI-CTCAE) fokozata, 4.0 verzió (hematológia) alapján
Időkeret: Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagja után 30 napig (maximum 11 évig, körülbelül)
|
Hematológia NCI-CTCAE-nként, csökkent limfocitaszám (G1:<0,8,
G2: <0,8-0,5, G3: <0,5-0,2,
G4: <0,2[*10^9/L]);
Megnövekedett limfocitaszám (G2:>4-20, G3:>20[*10^9/L]); A neutrofilszám csökkent (G1:<1,5,
G2: <1,5-1,0,
G3: <1,0-0,5, G4: <0,5[*10^9/L]);
Aktivált részleges tromboplasztin idő meghosszabbítása (másodperc) (G1:>1,5*felső
normál határérték (ULN), G2:>1,5-2,5*ULN,
G3:>2,5*ULN);
A vérlemezkeszám csökkent (G1:<75,0,
G2: <75,0-50,0,
G3: <50,0-25,0,
G4: <25,0[*10^9/L]);
A fibrinogén csökkent (G1:<1,0-0,75*alacsonyabb).
normál határérték (LLN), G2:<0,75-0,5*LLN,
G3:<0,5-0,25*LLN
G4: <0,25*LLN);
Vérszegénység-(G1:<LLN-100, G2:<100-80, G3:<80 [g/l], G4:életveszélyes, G5:halál); Megnövekedett hemoglobin (G1:>0-2 g/dl ULN felett, G2:>2-4 g/dL ULN felett, G3:>4 g/dl ULN felett); A protrombin idő (INR) megnövekedett (G1:>1-1,5,
G2:>1,5-2,5, G3:>2,5[*ULN]);
A fehérvérsejtszám csökkent (G1:<3,0*10^9/L,
G2: <3,0-2,0*10^9/L,
G3: <2,0-1,0*10^9/L,
G4: <1,0*10^9/L);
Megnövekedett fehérvérsejtszám (G3:>100 000/mm3, G4: A fehérvérsejtszám növekedésének klinikai megnyilvánulásai, G5:halál).
|
Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagja után 30 napig (maximum 11 évig, körülbelül)
|
|
Azon résztvevők száma, akik a laboratóriumi paraméterek alapértékeihez képest eltolódtak a Nemzeti Rákkutató Intézet közös terminológiai kritériumai (NCI-CTCAE) fokozata, 4.0 verzió (kémia) alapján
Időkeret: Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagja után 30 napig (maximum 11 évig, körülbelül)
|
Albumin(G1:<30,G2:<30-20,G3:<20[g/l], G4:életveszélyes, G5:halál);Alkáli foszfatáz(G1:>2,5,G2:>2,5-5,0, G3:>5,0-20,0,
G4:>20,0[*ULN]);Kreatin
kináz(G1:>2,5,G2:>2,5-5,G3:>5-10,G4:>10[*ULN]);Kreatinin(CT)
távolság (G1:<LLN-60,G2:59-30,G3:29-15,G3:<15[ml/perc/1,73m^2],
G5:halál);CT (G1:>1,5,G2:>1,5-3,0,G3:>3,0-6,0,G4:>6,0[*ULN]);Hipomagnézia (G1:<0,5,G2:<0,5-0,4, G3: <0,4-0,3, G4: <0,3 [mmol/L], G5: halál);Hipermagnézia (G1:>1,23, G3:>1,23-3,30,
G4:> 3,30 [mmol/L], G5: halál);
G5:halál);Hipokalémia (G1:<3,0,G2:<3,0,G3:<3,0-2,5,G4:<2,5[mmol/L], G5:halál);Hiperkalémia (G1:>5,5, G2:>5,5 -6,0,G3:>6,0-7,0,
G4:>7,0 [mmol/L],G5:halál);AST(G1:>3,0,G2:>3,0-5,0,G3:>5,0-20,0,G4:>20,0[*ULN]);
ALT(G1:>3.0,G2:>3.0-5.0,G3:>5.0-20.0,G4:>20.0[*ULN]);Hiponatrémia(G1:<130,G3:<130-120,G4:<120[ mmol/l],G5:halál);Hypernatraemia (G1:150,G2:>150-155,G3:>155-160,G4:>160[mmol/L],G5:halál);Magas
vér bilirubin (G1:>1,5, G2:>1,5-3,0, G3:>3,0-10,0, G4:>10,0[*ULN]).
|
Kiindulási állapot a vizsgált gyógyszer utolsó adagja után 30 napig (maximum 11 évig, körülbelül)
|
Együttműködők és nyomozók
Itt találhatja meg a tanulmányban érintett személyeket és szervezeteket.
Szponzor
Nyomozók
- Tanulmányi igazgató: Pfizer Pfizer CT.gov Call Center, Pfizer
Publikációk és hasznos linkek
A vizsgálattal kapcsolatos információk beviteléért felelős személy önkéntesen bocsátja rendelkezésre ezeket a kiadványokat. Ezek bármiről szólhatnak, ami a tanulmányhoz kapcsolódik.
Tanulmányi rekorddátumok
Ezek a dátumok nyomon követik a ClinicalTrials.gov webhelyre benyújtott vizsgálati rekordok és összefoglaló eredmények benyújtásának folyamatát. A vizsgálati feljegyzéseket és a jelentett eredményeket a Nemzeti Orvostudományi Könyvtár (NLM) felülvizsgálja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e az adott minőség-ellenőrzési szabványoknak, mielőtt közzéteszik őket a nyilvános weboldalon.
Tanulmány főbb dátumok
Tanulmány kezdete (Tényleges)
2011. március 24.
Elsődleges befejezés (Tényleges)
2014. január 7.
A tanulmány befejezése (Tényleges)
2023. február 6.
Tanulmányi regisztráció dátumai
Először benyújtva
2011. március 14.
Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak
2011. március 18.
Első közzététel (Becsült)
2011. március 22.
Tanulmányi rekordok frissítései
Utolsó frissítés közzétéve (Becsült)
2024. január 24.
Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak
2024. január 3.
Utolsó ellenőrzés
2024. január 1.
Több információ
A tanulmányhoz kapcsolódó kifejezések
Kulcsszavak
További vonatkozó MeSH feltételek
Egyéb vizsgálati azonosító számok
- CMEK162X2201
- C4211001 (Egyéb azonosító: Alias Study Number)
- 2010-023412-13 (EudraCT szám)
Terv az egyéni résztvevői adatokhoz (IPD)
Tervezi megosztani az egyéni résztvevői adatokat (IPD)?
IGEN
IPD terv leírása
A Pfizer hozzáférést biztosít az egyéni, azonosítatlan résztvevői adatokhoz és a kapcsolódó tanulmányi dokumentumokhoz (pl.
protokoll, statisztikai elemzési terv (SAP), klinikai vizsgálati jelentés (CSR)) szakképzett kutatók kérésére és bizonyos kritériumok, feltételek és kivételek függvényében.
A Pfizer adatmegosztási kritériumairól és a hozzáférés kérésének folyamatáról további részletek a következő címen találhatók: https://www.pfizer.com/science/clinical_trials/trial_data_and_results/data_requests.
Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .