Ezt az oldalt automatikusan lefordították, és a fordítás pontossága nem garantált. Kérjük, olvassa el a angol verzió forrásszöveghez.

A Palbociclib és a Trastuzumab vizsgálata endokrin terápiával HER2-pozitív áttétes emlőrákban (PATRICIA II)

2024. április 17. frissítette: SOLTI Breast Cancer Research Group

A Palbociclib II. fázisú vizsgálata trastuzumabbal és endokrin terápiával kombinálva korábban kezelt lokálisan előrehaladott vagy metasztatikus HER2-pozitív emlőrákban (PATRICIA II) szenvedő betegeknél

A PATRICIA egy II. fázisú, nyílt, többközpontú, Simon kétlépcsős vizsgálata a palbociclib és trastuzumab kombinációjával, letrozollal vagy anélkül, HER2-pozitív, lokálisan előrehaladott vagy metasztatikus emlőrákban (MBC) szenvedő posztmenopauzás betegeknél. akik áttétes betegségük miatt kemoterápiát és trastuzumab kezelést kaptak. Az A, B1 és B2 kohorszokat HR státuszuk és kezelési elosztásuk alapján tervezték.

Az A kohorszba hormonreceptor-negatív, HER2-pozitív emlőrákos betegek kerültek, akik trastuzumabot + palbociklibot kaptak.

A B1 kohorszba olyan hormonreceptor-pozitív, HER2-pozitív emlőrákos betegek kerültek, akik trastuzumabot + palbociklibot kaptak.

A B2 kohorszba olyan hormonreceptor-pozitív, HER2-pozitív emlőrákos betegek kerültek, akik trastuzumabot + palbociklibot + letrozolt kaptak.

A PATRICIA vizsgálat célja annak a hipotézisnek a tesztelése, hogy a Palbociclib kiegészítése a standard terápiához jól tolerálható, és előnyt jelenthet a progressziómentes túlélésben.

Ennek a vizsgálatnak a közbenső eredményei alapján, amelyek alátámasztják a CDK4/6 gátlás előnyeit luminális betegségben, két további kohorsz is szerepel.

A tanulmány áttekintése

Részletes leírás

A PATRICIA-tanulmány módosítása után két további kohorsz kerül beépítésre:

  • C1 kohorsz: a PAM50 által meghatározott OR+, HER2 pozitív, Luminalis intrinsic altípusú betegeket foglalja magában, akik trastuzumab + palbociclib + endokrin terápiában (ET) kapnak.
  • C2 kohorsz: a PAM50 által meghatározott OR+, HER2 pozitív, Luminalis intrinsic altípusú betegeket tartalmazza, akik az orvos által választott kezelésben részesülnek.

Amikor elkezdődik a C kohorsz toborzása, az A és B kohorszban a toborzás le lesz zárva.

A C kohorszoknál adaptív tervezést alkalmaznak a kezelési ágak összehasonlítására a Luminal altípusú, lokálisan előrehaladott vagy metasztatikus emlőrákban (MBC) szenvedő betegeknél.

Ezekben a kohorszokban minden betegnek szövettanilag igazolt HR+/HER2-pozitív és PAM50-megerősített Luminal intrinsic altípusú emlőadenokarcinómája lesz, és legalább 1 korábbi szisztémás kezelésben kell részesülnie lokálisan előrehaladott betegség vagy MBC miatt, amelynek tartalmaznia kellett trastuzumabot és/ vagy anti-HER2 antitest-gyógyszer konjugátum.

A rétegződési tényezők közé tartozik az előrehaladott emlőrák korábbi kezeléseinek száma (egy és kettő vs. három vagy több), valamint a zsigeri betegségek jelenléte (igen vs nem).

A kezelést minden kohorszban a progresszió, az elfogadhatatlan toxicitás, a beteg beleegyezésének visszavonásáig vagy haláláig adják. Összesen 102 beteget vonnak be. A felvételi időszak két szakaszra oszlik. Az I. fázisban 24 hónap alatt 45 beteg bevonását tervezik; figyelembe véve a korai leállás szabályát az SF arány szerint. A II. fázisban a vizsgálat addig folytatódik, amíg a 102 véletlenszerű besorolás végső, értékelhető számát nem tartalmazza.

Tanulmány típusa

Beavatkozó

Beiratkozás (Tényleges)

73

Fázis

  • 2. fázis

Kapcsolatok és helyek

Ez a rész a vizsgálatot végzők elérhetőségeit, valamint a vizsgálat lefolytatásának helyére vonatkozó információkat tartalmazza.

Tanulmányi helyek

      • A Coruña, Spanyolország, 15006
        • Complejo Hospitalario Universitario A Coruña
      • Alicante, Spanyolország
        • Hospital General Universitario de Alicante
      • Badajoz, Spanyolország, 06080
        • Hospital Universitario de Badajoz
      • Barcelona, Spanyolország
        • Hospital Clinic de Barcelona
      • Barcelona, Spanyolország
        • Hospital de La Santa Creu i Sant Pau
      • Barcelona, Spanyolország
        • ICO Hospitalet
      • Barcelona, Spanyolország
        • Hospital Universitario del Vall d' Hebron
      • Bilbao, Spanyolország
        • Hospital de Basurto
      • Castelló de la Plana, Spanyolország
        • Consorcio Hospitalario Provincial de Castellón
      • Cáceres, Spanyolország, 10003
        • Hospital San Pedro De Alcantara
      • Córdoba, Spanyolország
        • Hospital Reina Sofia de Cordoba
      • Granada, Spanyolország, 18014
        • Hospital Universitario Virgen de las Nieves
      • Granada, Spanyolország, 18016
        • HU Clínico San Cecilio
      • León, Spanyolország, 24071
        • Complejo Asistencial Universitario de León
      • Lleida, Spanyolország, 25198
        • Hu Arnau de Vilanova Lleida
      • Madrid, Spanyolország
        • Hospital Universitario Ramon y Cajal
      • Madrid, Spanyolország
        • Hospital Universitario Doce de Octubre
      • Madrid, Spanyolország
        • H. Severo Ochoa
      • Madrid, Spanyolország
        • Centro Integral Oncológico Clara Campal (CIOCC)
      • Madrid, Spanyolország
        • H. U Puerta de Hierro
      • Pamplona, Spanyolország
        • Complejo Hospitalario de Navarra
      • Salamanca, Spanyolország, 37007
        • Hospital Universitario De Salamanca
      • Sevilla, Spanyolország
        • Hospital Universitario Virgen del Rocío
      • Sevilla, Spanyolország, 41009
        • Hospital Virgen Universitario Virgen de Macarena
      • Sevilla, Spanyolország, 41013
        • Hospital Quirón Salud Sagrado Corazón
      • Tarragona, Spanyolország
        • Hospital Universitario Sant Joan de Reus
      • Valencia, Spanyolország, 46009
        • Instituto Valenciano de Oncología
      • Valencia, Spanyolország
        • Hospital Clínico Universitario de Valencia
      • Valencia, Spanyolország, 46014
        • Hospital General Universitario de Valencia
      • Vigo, Spanyolország
        • Hospital Alvaro Cunqueiro
      • palma de Mallorca, Spanyolország
        • Hospital Son Llatzer
      • palma de Mallorca, Spanyolország
        • Hospital Universitario Son Espases
    • Barcelona
      • Badalona, Barcelona, Spanyolország, 08916
        • Ico-Badalona
      • Sant Cugat Del Vallès, Barcelona, Spanyolország, 08195
        • Hospital General De Catalunya
    • Madrid
      • Móstoles, Madrid, Spanyolország, 28933
        • Hospital Universitario Rey Juan Carlos

Részvételi kritériumok

A kutatók olyan embereket keresnek, akik megfelelnek egy bizonyos leírásnak, az úgynevezett jogosultsági kritériumoknak. Néhány példa ezekre a kritériumokra a személy általános egészségi állapota vagy a korábbi kezelések.

Jogosultsági kritériumok

Tanulmányozható életkorok

18 év és régebbi (Felnőtt, Idősebb felnőtt)

Egészséges önkénteseket fogad

Nem

Leírás

Befogadási kritériumok

Az A és B kohorsz számára (toborzás lezárva)

  1. Írásbeli aláírt tájékozott hozzájárulás minden vizsgálati eljáráshoz a helyi adminisztratív követelményeknek megfelelően a protokollspecifikus eljárások megkezdése előtt.
  2. Női betegek
  3. 18 éves vagy idősebb
  4. Az ECOG teljesítmény állapota 0 vagy 1.
  5. Invazív HER2-pozitív emlőrák a helyi laboratórium szerint, az ASCO/CAP kritériumok szerint:

    1. 3+ túlzott expresszió az immunhisztokémián (az invazív tumorsejtek több mint 10%-a intenzív, kerületi membránfestéssel)
    2. Pozitív in situ hibridizáció (FISH/CISH/SISH) az invazív tumorsejtek >10%-ában, legalább 20 sejtet megszámlálva a területen, és a következők alapján:

    én. Egypróbás HER2 gén kópiaszáma ≥ 6 jel/sejt. ii. Kettős próba HER2/CEP17 arány ≥ 2,0, átlagos HER2 gén kópiaszám ≥ 4,0 jel/sejt; HER2/CEP17 arány ≥ 2,0 és < 4,0 jel/sejt; és a HER2/CEP17 arány < 2,0 és ≥ 6,0 jel/sejt.

  6. Ismert hormonreceptor, helyileg meghatározva az ASCO/CAP irányelvek szerint; OR vagy PgR pozitívnak tekinthető, ha a sejtmagok ≥1%-a pozitív.
  7. Szövettanilag igazolt emlő adenokarcinóma, metasztatikus vagy lokálisan előrehaladott.

    1. A lokálisan előrehaladott betegségben szenvedő betegeknek recidiváló vagy progresszív betegségben kell szenvedniük, amely nem alkalmas gyógyító szándékú reszekcióra. Azok a betegek, akiknél szokásos gyógymódok állnak rendelkezésre, nem vehetők igénybe.
    2. Kétoldali emlőrákban szenvedő betegeknél a HER2+ pozitivitást mindkét helyen vagy metasztatikus biopsziával kell kimutatni.
  8. Minden betegnek legalább 2 (legfeljebb 4) korábbi szisztémás kezelésben kell részesülnie metasztatikus vagy lokálisan előrehaladott betegség miatt, amelyek közül legalább az egyiknek trastuzumabot is tartalmaznia kell. Más HER2-ellenes kezelések korábbi alkalmazása önmagában vagy kemoterápiával kombinálva megengedett, beleértve a lapatinibet, neratinibet, pertuzumabot vagy T-DM1-et. Bármilyen kemoterápia vagy hormonkészítmény korábbi alkalmazása megengedett.
  9. A biomarker elemzéshez rendelkezésre álló tumorszövet, amelyet áttétes léziókból (lehetőleg) vagy az elsődleges daganatból nyernek.
  10. Mérhető vagy nem mérhető (de értékelhető) betegség a RECIST v1.1 kritériumai szerint. (5. melléklet).
  11. Megfelelő szervi működés, a következőképpen definiálva:

    1. Abszolút neutrofilszám (ANC) ≥ 1,5 x 109/L.
    2. Hemoglobin (Hb) ≥9 g/dl (transzfúzió vagy EPO használata megengedett).
    3. Vérlemezkék > 100 000/mm3.
    4. Kreatinin ≤ 1,5 x normál érték
    5. AST vagy ALT ≤ 2,5 x ULN (vagy ≤ 5 x ULN májmetasztázis esetén).
    6. Alkáli foszfatáz ≤ 2,5 x ULN. Az alkalikus foszfatáz csak csontmetasztázisok esetén lehet több mint 2,5 x ULN, az AST és ALT pedig kevesebb, mint 1,5 x ULN.
    7. Összes bilirubin ≤1,5 ​​mg/dl (magasabb bilirubinszint megengedett, ha a beteg Gilbert-szindrómás).
  12. A kiindulási LVEF ≥50% echokardiogrammal vagy egyensúlyi izotópos ventrikulográfiával (MUGA) mérve.
  13. Olyan pszichológiai, családi, szociológiai vagy földrajzi körülmények hiánya, amelyek potenciálisan akadályozhatják a vizsgálati protokollnak és a nyomon követési ütemtervnek való megfelelést. Ezeket a helyzeteket meg kell beszélni a pácienssel, mielőtt bevonják a vizsgálatba. ..14. Posztmenopauzális állapot: korábbi bilaterális peteeltávolítás, 60 vagy 60 év feletti életkor és legalább 12 hónapig tartó amenorrhoea (kemoterápia, tamoxifen, toremifen vagy petefészek-szuppresszió hiányában), valamint FSH és ösztradiol posztmenopauzális tartományban, a helyi laboratórium szerint.

A C csoportokhoz:

  1. Írásbeli aláírt tájékozott hozzájárulás minden vizsgálati eljáráshoz a helyi adminisztratív követelményeknek megfelelően a protokollspecifikus eljárások megkezdése előtt.
  2. Férfi vagy női betegek. Premenopauzás vagy posztmenopauzás nők.
  3. 18 éves vagy idősebb.
  4. ECOG teljesítmény állapota 0-tól 2-ig.
  5. Invazív HER2 pozitív emlőrák, a központi laboratórium szerint, ASCO/CAP kritériumok szerint meghatározott.
  6. Hormonreceptor pozitív (HR+), helyileg meghatározva az ASCO/CAP irányelvek szerint; OR vagy PgR pozitívnak tekinthető, ha a sejtmagok ≥1%-a pozitív.
  7. Központilag megerősített Luminal intrinsic altípus a PAM50 elemzés szerint (azaz. Luminal A vagy Luminal B).
  8. Szövettanilag igazolt emlő adenokarcinóma, metasztatikus vagy lokálisan előrehaladott.

    1. A lokálisan előrehaladott betegségben szenvedő betegeknek recidiváló vagy progresszív betegségben kell szenvedniük, amely nem alkalmas gyógyító szándékú reszekcióra. Azok a betegek, akiknél szokásos gyógymódok állnak rendelkezésre, nem vehetők igénybe.
    2. Kétoldali emlőrákban szenvedő betegeknél a HER2+ pozitivitást mindkét helyen vagy metasztatikus biopsziával kell kimutatni.
  9. Minden betegnek legalább 1 korábbi szisztémás kezelésben kell részesülnie metasztatikus vagy lokálisan előrehaladott betegség miatt, amelyek közül legalább az egyiknek trastuzumabot és/vagy anti-HER2 antitest-gyógyszer konjugátumot kell tartalmaznia. Más HER2-ellenes kezelések korábbi alkalmazása önmagában vagy kemoterápiával kombinálva megengedett, beleértve, de nem kizárólagosan a lapatinibet, neratinibet, pertuzumabot vagy T-DM1-et. Bármilyen kemoterápia vagy hormonkészítmény korábbi alkalmazása megengedett. Az áttétes betegség diagnosztizálásának pillanatában be lehet vonni azokat a betegeket is, akik a trastuzumabbal és/vagy antiHER2-ADC-vel (beleértve, de nem kizárólagosan a T-DM1-et) végzett adjuváns kezelés alatt vagy azt követően 12 hónapon belül kiújulnak.
  10. A biomarker elemzéshez rendelkezésre álló tumorszövet, amelyet áttétes léziókból (lehetőleg) vagy az elsődleges daganatból nyernek.
  11. Mérhető vagy nem mérhető (de értékelhető) betegség a RECIST 1.1 kritériumai szerint.
  12. Megfelelő szervi működés, a következőképpen definiálva:

    1. Abszolút neutrofilszám (ANC) ≥ 1,5 x 109/L.
    2. Hemoglobin (Hb) ≥9 g/dl (transzfúzió vagy EPO használata megengedett).
    3. Vérlemezkék > 100 000/mm3
    4. Kreatinin ≤ 1,5 x normál érték
    5. AST vagy ALT ≤ 2,5 x ULN (vagy ≤ 5 x ULN májmetasztázis esetén)
    6. Alkáli foszfatáz ≤ 2,5 x ULN. Az alkalikus foszfatáz csak csontmetasztázisok esetén lehet több mint 2,5 x ULN, az AST és ALT pedig kevesebb, mint 1,5 x ULN.
    7. Összes bilirubin ≤1,5 ​​mg/dl (magasabb bilirubinszint megengedett, ha a beteg Gilbert-szindrómás).
  13. A kiindulási LVEF ≥50% echokardiogrammal vagy egyensúlyi izotópos ventrikulográfiával (MUGA) mérve.
  14. Olyan pszichológiai, családi, szociológiai vagy földrajzi körülmények hiánya, amelyek potenciálisan akadályozhatják a vizsgálati protokollnak és a nyomon követési ütemtervnek való megfelelést. Ezeket a helyzeteket meg kell beszélni a pácienssel, mielőtt bevonják a vizsgálatba.
  15. Fogamzóképes korú nő esetében a szérum terhességi tesztnek negatív eredményt kell adnia a vizsgálati kezelés első adagja előtt 7 napon belül.
  16. Azok a résztvevők, akiknek a kórtörténetében kezelt központi idegrendszeri metasztázisok szerepelnek, jogosultak arra, hogy megfeleljenek az alábbi kritériumoknak:

    • A központi idegrendszeren kívüli betegség jelen van.
    • Nincs bizonyíték átmeneti progresszióra a központi idegrendszerre irányított terápia befejezése és a szűrőradiográfiai vizsgálat között.
    • Nincs a kórelőzményében intracranialis vagy gerincvelővérzés.
    • Stabil dózisok, vagy nincs szükség kortikoszteroidokra és görcsoldókra a tüneti kontrollhoz
    • Minimum 3 hét a központi idegrendszeri sugárkezelés befejezése és az 1. ciklus között, a vizsgálati kezelés 1. napja között; és minden jelentős (≥ 3. fokozatú) akut toxicitásból való felépülés

Kizárási kritériumok

Az A, B kohorszokhoz (toborzás lezárva)

  1. Kezelés bármely vizsgált rákellenes gyógyszerrel a vizsgálati kezelés megkezdését követő 14 napon belül.
  2. A páciens több mint 4 korábbi kezelési vonalat (anti-HER2 gyógyszer +/- kemoterápia) kapott áttétes emlőrák vagy lokálisan előrehaladott betegség miatt. A kizárólag hormonális kezeléseket nem vesszük figyelembe.
  3. Korábbi kezelés ciklinfüggő kináz inhibitorral.
  4. Egyéb rosszindulatú daganatok anamnézisében az elmúlt 5 évben, kivéve a megfelelően kezelt in situ méhnyak carcinomát, nem melanómás bőrrákot, I. stádiumú méhrákot vagy egyéb rosszindulatú daganatokat, amelyek gyógyulása várható.
  5. Az agyon kívüli áttétek sugárkezelése a vizsgálatba való bevonást megelőző 21 napon belül és/vagy olyan betegeknél, akik a csontvelő > 30%-át sugározták.
  6. Tünetekkel járó hiperkalcémia, amely biszfoszfonát kezelést igényel a vizsgálatba való bevonást megelőző 21 napon belül. A bifoszfonátok a csontos események megelőzésére engedélyezettek.
  7. Az alábbiaknál nagyobb kumulatív antraciklin dózisoknak való kitettség anamnézisében:

    1. Adriamycin > 400 mg/m2
    2. Epirubicin > 720 mg/m2
    3. Mitoxantron > 120 mg/m2
    4. Idarubicin > 90 mg/m2
    5. Ha másik antraciklint vagy egynél több antraciklint használtak, a kumulatív dózis nem haladhatja meg a 400 mg/m2 adriamicin egyenértéket.
  8. Cardiopulmonalis diszfunkció, amelyet a következőképpen határoznak meg:

    1. Nem kontrollált magas vérnyomás (szisztolés > 150 Hgmm és/vagy diasztolés > 100 Hgmm) az optimális orvosi kezelés ellenére.
    2. Az angina pectoris vagy az aritmia nem kontrollált optimális orvosi kezeléssel.
    3. Pangásos szívelégtelenség anamnézisében NCI CTCAE verzió 4.0 fokozat ≥ 3 NYHA osztály ≥ 2.
    4. Az anamnézisben szereplő LVEF < 40%-ra csökkenése vagy tünetekkel járó pangásos szívelégtelenség a korábbi trastuzumab-kezelés során.
    5. Szívinfarktus a randomizációt megelőző 6 hónapon belül.
    6. A rosszindulatú betegség szövődményei miatti nyugalmi nehézlégzés, amely folyamatos oxigénkezelést igényel.
  9. Bármilyen más súlyos, kontrollálatlan betegség (tüdő-, szív-, anyagcsere- vagy hematológiai rendellenesség, sebgyógyulási zavarok, fekélyek, csonttörések, fertőző folyamatok).
  10. Nagy műtét a randomizációt megelőző 28 napban vagy a vizsgálati kezelési időszak alatt előreláthatóan.
  11. HIV-fertőzés vagy aktív hepatitis B és/vagy Hepatitis C.
  12. Trastuzumab intolerancia a kórtörténetben, beleértve a 3-4. fokozatú infúziós reakciót vagy túlérzékenységet.
  13. Ismert túlérzékenység bármely vizsgált gyógyszerrel szemben, beleértve az inaktív összetevőket is.
  14. A vizsgáló véleménye szerint képtelenség betartani a protokoll követelményeit, vagy bármilyen társbetegség, amely akadályozhatja a vizsgálat nyomon követését, a válasz értékelését vagy a tájékozott beleegyezési folyamatot.

Kizárási kritériumok C kohorsz

  1. Kezelés bármely vizsgált rákellenes gyógyszerrel a vizsgálati kezelés megkezdését követő 14 napon belül.
  2. Korábbi kezelés ciklinfüggő kináz inhibitorral.
  3. Egyéb rosszindulatú daganatok anamnézisében az elmúlt 3 évben, kivéve a megfelelően kezelt in situ méhnyakrákot, nem melanómás bőrkarcinómát, I. stádiumú méhrákot vagy egyéb, várható gyógyulási eredménnyel járó rosszindulatú daganatokat.
  4. Az agyon kívüli áttétek sugárkezelése a vizsgálatba való bevonást megelőző 21 napon belül és/vagy olyan betegeknél, akik a csontvelő > 30%-át sugározták.
  5. Tünetekkel járó hiperkalcémia, amely biszfoszfonát kezelést igényel a vizsgálatba való bevonást megelőző 21 napon belül. A biszfoszfonátok vagy a RANKL-gátlók megengedettek a csontos események megelőzésére.
  6. Az alábbiaknál nagyobb kumulatív antraciklin dózisoknak való kitettség anamnézisében:

    1. Adriamycin > 400 mg/m2
    2. Epirubicin > 720 mg/m2
    3. Mitoxantron > 120 mg/m2
    4. Idarubicin > 90 mg/m2
    5. Ha másik antraciklint vagy egynél több antraciklint használtak, a kumulatív dózis nem haladhatja meg a 400 mg/m2 adriamicin egyenértéket.
  7. Cardiopulmonalis diszfunkció, amelyet a következőképpen határoznak meg:

    1. Nem kontrollált magas vérnyomás (szisztolés > 150 Hgmm és/vagy diasztolés > 100 Hgmm) az optimális orvosi kezelés ellenére.
    2. Az angina pectoris vagy az aritmia nem kontrollált optimális orvosi kezeléssel.
    3. Pangásos szívelégtelenség anamnézisében NCI CTCAE verzió 5.0 fokozat ≥ 3 NYHA osztály ≥ 2.
    4. Az anamnézisben szereplő LVEF < 40%-ra csökkenése vagy tünetekkel járó pangásos szívelégtelenség a korábbi trastuzumab-kezelés során.
    5. Szívinfarktus a randomizáció előtt 6 hónapon belül.
    6. A rosszindulatú betegség szövődményei miatti nyugalmi nehézlégzés, amely folyamatos oxigénkezelést igényel.
  8. Bármilyen más súlyos, kontrollálatlan betegség (tüdő-, szív-, anyagcsere- vagy hematológiai rendellenesség, sebgyógyulási zavarok, fekélyek, csonttörések, fertőző folyamatok).
  9. Nagy műtét a randomizációt megelőző 28 napban vagy a vizsgálati kezelési időszak alatt előreláthatóan.
  10. HIV-fertőzés vagy aktív hepatitis B és/vagy Hepatitis C.
  11. Trastuzumab intolerancia a kórtörténetben, beleértve a 3-4. fokozatú infúziós reakciót vagy túlérzékenységet.
  12. Ismert túlérzékenység bármely vizsgált gyógyszerrel szemben, beleértve az inaktív összetevőket is.
  13. A vizsgáló véleménye szerint képtelenség betartani a protokoll követelményeit, vagy bármilyen társbetegség, amely akadályozhatja a vizsgálat nyomon követését, a válasz értékelését vagy a tájékozott beleegyezési folyamatot.

A C kohorszban azokat a betegeket, akiket kezdetben a kontroll karba soroltak be (az orvos által választott kezelés), és akiknél dokumentált a betegség progressziója, újra randomizálhatók, hogy részesüljenek kísérleti vagy kontroll kezelésben (ha a progresszió után megfelelnek a befogadási kritériumoknak).

Tanulási terv

Ez a rész a vizsgálati terv részleteit tartalmazza, beleértve a vizsgálat megtervezését és a vizsgálat mérését.

Hogyan készül a tanulmány?

Tervezési részletek

  • Elsődleges cél: Kezelés
  • Kiosztás: Véletlenszerűsített
  • Beavatkozó modell: Párhuzamos hozzárendelés
  • Maszkolás: Nincs (Open Label)

Fegyverek és beavatkozások

Résztvevő csoport / kar
Beavatkozás / kezelés
Kísérleti: A kar: HER2-pozitív/hormonreceptor-negatív (a toborzás lezárva)

Hormonreceptor-negatív, HER2 pozitív emlőrákban szenvedő betegek, akik trastuzumabot + palbociklibot kaptak.

Palbociclib: szájon át, 200 mg/nap 2 hétig, majd 1 hét szünet. Trastuzumab: intravénás trastuzumab telítő adag 8 mg/kg, majd 6 mg/kg 3 hetente egyszer; vagy subcutan trastuzumab 600 mg 3 hetente.

A, B1 és B2 kohorsz: 200 mg/nap per os Palbociclib adag 2 hétig, majd 1 hét szünet.

C1 kohorsz: Palbociclib orális adag 125 mg/nap 3 hétig, majd egy hét szünet, 4 hetes ciklusokban.

Más nevek:
  • Ibrance
Telítő adag 8 mg/kg intravénásan (iv.), majd 6 mg/kg 3 hetente egyszer; vagy subcutan trastuzumab 600 mg 3 hetente.
Más nevek:
  • Herceptin
Kísérleti: B1 kar: HER2+/hormonreceptor-pozitív (a toborzás lezárva)

Hormonreceptor-pozitív, HER2-pozitív emlőrákban szenvedő betegek, akik trastuzumabot + palbociklibot kaptak.

Palbociclib: szájon át, 200 mg/nap 2 hétig, majd 1 hét szünet. Trastuzumab: intravénás trastuzumab telítő adag 8 mg/kg, majd 6 mg/kg 3 hetente egyszer; vagy subcutan trastuzumab 600 mg 3 hetente.

A, B1 és B2 kohorsz: 200 mg/nap per os Palbociclib adag 2 hétig, majd 1 hét szünet.

C1 kohorsz: Palbociclib orális adag 125 mg/nap 3 hétig, majd egy hét szünet, 4 hetes ciklusokban.

Más nevek:
  • Ibrance
Telítő adag 8 mg/kg intravénásan (iv.), majd 6 mg/kg 3 hetente egyszer; vagy subcutan trastuzumab 600 mg 3 hetente.
Más nevek:
  • Herceptin
Kísérleti: B2 kar: HER+/HR+: trasztuzumab + palbociklib + letrozol (a toborzás lezárva)

Hormonreceptor-pozitív, HER2-pozitív emlőrákos betegek, akik trastuzumab + palbociclib + letrozol kezelésben részesültek Palbociclib: szájon át, 200 mg/nap 2 hétig, majd 1 hét szünet. Trastuzumab: intravénás trastuzumab telítő adag 8 mg/kg, majd 6 mg/kg 3 hetente egyszer; vagy subcutan trastuzumab 600 mg 3 hetente.

Letrozol: napi 2,5 mg orális adag.

A, B1 és B2 kohorsz: 200 mg/nap per os Palbociclib adag 2 hétig, majd 1 hét szünet.

C1 kohorsz: Palbociclib orális adag 125 mg/nap 3 hétig, majd egy hét szünet, 4 hetes ciklusokban.

Más nevek:
  • Ibrance
Telítő adag 8 mg/kg intravénásan (iv.), majd 6 mg/kg 3 hetente egyszer; vagy subcutan trastuzumab 600 mg 3 hetente.
Más nevek:
  • Herceptin
Nem szteroid AI-k (anasztrozol, letrozol); szteroid AI (exemestane); Fulvestrant vagy tamoxifen
Más nevek:
  • ET
Kísérleti: C1 kar: Palbociclib, trastuzumab és endokrin terápia

HR-pozitív, HER2 pozitív, PAM50 által meghatározott Luminalis intrinsic altípus, aki trastuzumab + palbociclib + endokrin kezelésben részesül

Trastuzumab: intravénás trastuzumab telítő adag 8 mg/kg, majd 6 mg/kg 3 hetente egyszer; vagy subcutan trastuzumab 600 mg 3 hetente.

Palbociclib: szájon át, 125 mg/nap 3 hétig, majd egy hét szünet, 4 hetes ciklusokban.

Endokrin terápia: Aromatáz-gátló, Fulvestrant vagy Tamoxifen.

A, B1 és B2 kohorsz: 200 mg/nap per os Palbociclib adag 2 hétig, majd 1 hét szünet.

C1 kohorsz: Palbociclib orális adag 125 mg/nap 3 hétig, majd egy hét szünet, 4 hetes ciklusokban.

Más nevek:
  • Ibrance
Telítő adag 8 mg/kg intravénásan (iv.), majd 6 mg/kg 3 hetente egyszer; vagy subcutan trastuzumab 600 mg 3 hetente.
Más nevek:
  • Herceptin
Nem szteroid AI-k (anasztrozol, letrozol); szteroid AI (exemestane); Fulvestrant vagy tamoxifen
Más nevek:
  • ET
Aktív összehasonlító: C2 kar: Kezelés az orvos döntése alapján
HR-pozitív, HER2-pozitív, PAM50 által meghatározott Luminalis intrinsic altípus, aki az orvos választása alapján kap kezelést a következő lehetőségek közül: TDM1 vagy kemoterápia (gemcitabin, vinorelbin, capecitabin, eribulin vagy taxán) trastuzumabbal vagy endokrin terápiával (aromatáz) kombinálva Inhibitor, fulvesztrant vagy tamoxifen) trastuzumabbal kombinálva.
Telítő adag 8 mg/kg intravénásan (iv.), majd 6 mg/kg 3 hetente egyszer; vagy subcutan trastuzumab 600 mg 3 hetente.
Más nevek:
  • Herceptin
Nem szteroid AI-k (anasztrozol, letrozol); szteroid AI (exemestane); Fulvestrant vagy tamoxifen
Más nevek:
  • ET
Gemcitabin, vinorelbin, kapecitabin, eribulin vagy taxán
Más nevek:
  • CT
3,6 mg/ttkg iv. 3 hetente
Más nevek:
  • Trastuzumab emtansine (TDM-1)

Mit mér a tanulmány?

Elsődleges eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
Progressziómentes túlélés 6 hónapos korban
Időkeret: A véletlenszerű besorolás dátumától a progresszió vagy a halál első dokumentálásának dátumáig, amelyik előbb bekövetkezett, legfeljebb 6 hónapig értékelték.
Az A, B1 és B2 kohorsz esetében: Ezt az életben lévő és progresszió nélküli betegek arányaként határozták meg (a RECIST v1.1 kritériumai szerint), 6 hónappal a randomizálás után.
A véletlenszerű besorolás dátumától a progresszió vagy a halál első dokumentálásának dátumáig, amelyik előbb bekövetkezett, legfeljebb 6 hónapig értékelték.
Progressziómentes túlélés (PFS) a vizsgáló értékelése szerint [ Időkeret: a randomizálás dátumától a progresszió vagy halálozás első dokumentálásának dátumáig
Időkeret: A véletlenszerű besorolás dátumától a progresszió vagy a halál első dokumentálásának dátumáig, amelyik előbb bekövetkezett, legfeljebb 4 évig
A C kohorszoknál: Ez az életben lévő és progresszió nélküli betegek aránya (a RECIST v1.1 kritériumai szerint)
A véletlenszerű besorolás dátumától a progresszió vagy a halál első dokumentálásának dátumáig, amelyik előbb bekövetkezett, legfeljebb 4 évig

Másodlagos eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
A betegség-ellenőrzési arány (DCR) a kezelési karokban (A és B)
Időkeret: legfeljebb 5 évig
A RECIST 1.1 kritériumok szerint legalább 12 hétig objektív választ (teljes vagy részleges) vagy stabil betegségben szenvedő betegek száma.
legfeljebb 5 évig
A teljes tumor objektív válaszarány (ORR) aránya a kezelési karokban (A és B).
Időkeret: legfeljebb 5 évig
Azon betegek száma, akik teljes vagy részleges választ értek el a RECIST 1.1 kritériumok szerint a kezelés során.
legfeljebb 5 évig
A fejlődésig eltelt idő értékelése (A és B kohorsz)
Időkeret: legfeljebb 5 évig
A kezelés megkezdése és a betegség progressziója közötti idő
legfeljebb 5 évig
Szívbiztonsági profil az A és B karban: A szívvel kapcsolatos nemkívánatos eseményekben résztvevők százalékos aránya
Időkeret: legfeljebb 5 évig
Bármilyen fokozatú kardiális események gyakorisága, III-IV fokozatú kardiális események gyakorisága a NYHA besorolás szerint.
legfeljebb 5 évig
Teljes túlélés a kezelési karokban (A és B kohorsz).
Időkeret: legfeljebb 5 évig
A kezelés megkezdése és a bármilyen okból bekövetkezett halál között eltelt időként mérve.
legfeljebb 5 évig
Betegségkontroll arány (DCR) mindkét kezelési karban (C1 és C2)
Időkeret: legfeljebb 4 évig
A RECIST 1.1 kritériumok szerint legalább 8 hétig objektív választ (teljes vagy részleges) vagy stabil betegségben szenvedő betegek száma.
legfeljebb 4 évig
A teljes tumor objektív válaszarány (ORR) aránya a kezelési karokban (C1 és C2).
Időkeret: legfeljebb 4 évig
Azon betegek száma, akik teljes vagy részleges választ értek el a RECIST 1.1 kritériumok szerint a kezelés során.
legfeljebb 4 évig
A válasz medián időtartama mindkét kezelési karban (C1 és C2).
Időkeret: legfeljebb 4 évig
A válasz medián időtartamának ideje a RECIST 1.1 szerint kezelési ágonként.
legfeljebb 4 évig
Változás a kiindulási állapothoz képest a kezelések összehasonlítása között a rákterápia funkcionális értékelésében A FACT-B a betegek által bejelentett emlőrák-specifikus egészséggel kapcsolatos életminőség (HRQOL) és általános egészségi állapot felmérése mindkét kezelési karban (C1 és C2).
Időkeret: A véletlen besorolás időpontjától 5 évig
A FACT-B az általános rákterápia funkcionális értékeléséből (FACT-G) (27 tétel) és egy emlőspecifikus modulból áll: egy 10 tételből álló műszer, amelyet a betegek BC-vel kapcsolatos aggodalmainak felmérésére terveztek. A FACT-G egy 27 tételből álló összeállítás általános kérdésekből, amelyek 4 területre oszthatók: fizikai jólét, szociális/családi jólét, érzelmi jóllét és funkcionális jóllét. A betegeket arra kérik, hogy válaszoljanak egy Likert-skálára, ahol 0=egyáltalán nem, 1=kicsit, 2=valamilyen mértékben, 3=elég kicsit és 4=nagyon.
A véletlen besorolás időpontjától 5 évig
Változás a kiindulási állapothoz képest az Euroqol-5D (EQ-5D) kezelési összehasonlításában, hogy felmérjük a betegek emlőrák-specifikus egészséggel kapcsolatos életminőségét (HRQOL) és általános egészségi állapotát mindkét kezelési karban (C1 és C2).
Időkeret: A véletlen besorolás időpontjától 5 évig
Az EuroQol EQ-5D-t arra tervezték, hogy egyetlen indexérték vagy hasznossági pontszám alapján értékelje az egészségi állapotot. 5 leírót tartalmaz az aktuális egészségi állapotról (mobilitás, öngondoskodás, szokásos tevékenységek, fájdalom vagy kényelmetlenség és szorongás vagy depresszió), és mindegyik dimenziónak 5 funkciója van (1 = nincs probléma, 2 = enyhe probléma, 3 = közepes probléma , 4=súlyos probléma, és 5=nem használható/extrém). Az 5 leíró pontszámait összegzik, így egyetlen összefoglaló pontszám jön létre. Az EQ-5D tartalmaz egy vizuális analóg skálát (VAS), amelyben a betegek önértékelést végeznek általános egészségi állapotukat egy 0-tól (elképzelhető legrosszabb) 100-ig (elképzelhető legjobb) skálán.
A véletlen besorolás időpontjától 5 évig
Biztonsági profil az összes kezelési ágban: A nemkívánatos eseményekkel részt vevők százalékos aránya
Időkeret: legfeljebb 5 évig
A biztonsági profil értékelésére használt mérések magukban foglalják bármely fokozatú, 3. és 4. fokozatú nemkívánatos eseményeket, a nemkívánatos események miatti megvonásokat és a nemkívánatos események miatti dóziscsökkentéseket. A CTCAE v.5.0-t fogják használni az AE fokozat értékelésére.
legfeljebb 5 évig
A biomarkerek vizsgálata a vizsgálati kezelésre adott válasz vagy rezisztencia előrejelzőjeként.
Időkeret: legfeljebb 5 évig
A PAM50 teszten túl perifériás vérmintákat gyűjtenek, és plazmát vonnak ki a keringő tumor DNS (ctDNS) meghatározásához.
legfeljebb 5 évig

Együttműködők és nyomozók

Itt találhatja meg a tanulmányban érintett személyeket és szervezeteket.

Nyomozók

  • Kutatásvezető: Eva Ciruelos, MD, SOLTI Breast Cancer Research Group

Publikációk és hasznos linkek

A vizsgálattal kapcsolatos információk beviteléért felelős személy önkéntesen bocsátja rendelkezésre ezeket a kiadványokat. Ezek bármiről szólhatnak, ami a tanulmányhoz kapcsolódik.

Tanulmányi rekorddátumok

Ezek a dátumok nyomon követik a ClinicalTrials.gov webhelyre benyújtott vizsgálati rekordok és összefoglaló eredmények benyújtásának folyamatát. A vizsgálati feljegyzéseket és a jelentett eredményeket a Nemzeti Orvostudományi Könyvtár (NLM) felülvizsgálja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e az adott minőség-ellenőrzési szabványoknak, mielőtt közzéteszik őket a nyilvános weboldalon.

Tanulmány főbb dátumok

Tanulmány kezdete (Tényleges)

2015. július 1.

Elsődleges befejezés (Tényleges)

2023. szeptember 29.

A tanulmány befejezése (Tényleges)

2023. november 30.

Tanulmányi regisztráció dátumai

Először benyújtva

2015. május 8.

Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2015. május 14.

Első közzététel (Becsült)

2015. május 19.

Tanulmányi rekordok frissítései

Utolsó frissítés közzétéve (Tényleges)

2024. április 18.

Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2024. április 17.

Utolsó ellenőrzés

2024. április 1.

Több információ

Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .

Iratkozz fel