Ezt az oldalt automatikusan lefordították, és a fordítás pontossága nem garantált. Kérjük, olvassa el a angol verzió forrásszöveghez.

A Modakafusp Alfa vizsgálata kiújult/refrakter myeloma multiplexben szenvedő felnőtt betegeken (iinnovate-1)

2026. január 12. frissítette: Teva Branded Pharmaceutical Products R&D LLC

1/2. fázisú nyílt vizsgálat a Modakafusp Alfa (TAK-573) biztonságosságának és tolerálhatóságának, hatékonyságának, farmakokinetikájának és immunogenitásának vizsgálatára, mint egyetlen szer kiújult refrakter myeloma multiplexben szenvedő betegeknél

Ennek a 3 részből álló tanulmánynak a fő céljai a következők:

1. rész: A modakafusp alfa egyszeri kezelés esetleges mellékhatásainak és előfordulásuk gyakoriságának meghatározása. A modakafusp alfa adagját fokozatosan emelik, amíg meg nem találják a legmagasabb, káros mellékhatásokat nem okozó dózist.

2. rész: A modakafusp alfa önmagában adott egy vagy több adagolási rendjének klinikai aktivitásának értékelése relapszusos/refrakter myeloma multiplexben szenvedő betegeknél. A dexametazon standard dózisát egy vagy több kiválasztott adag modakafusp alfa-val együtt adják be a résztvevők kiválasztott csoportjában.

3. rész: Az optimális dózis megtalálása a modakafusp alfa kedvezőbb kockázat-haszon profiljával.

A résztvevők alfa-modakafusp-ot kapnak két adag egyikében, amelyeket vénán keresztül adnak be.

A tanulmány áttekintése

Állapot

Megszűnt

Körülmények

Részletes leírás

Az ebben a vizsgálatban tesztelt, vénán keresztül beadott gyógyszert modakafusp alfa-nak (TAK-573) nevezik önálló hatóanyagként vagy dexametazonnal kombinálva. A vizsgálat meghatározza a modakafusp alfa biztonságosságát, tolerálhatóságát és hatékonyságát önmagában és dexametazonnal kombinációban relapszusos/refrakter myeloma multiplexben (RRMM) szenvedő résztvevőknél. A tanulmány 3 részből áll:

1. rész: Dózisnövelés, 2. rész: Dóziskiterjesztés, 3. rész: Dóziskiterjesztés

A vizsgálat körülbelül 65 résztvevőt von be az 1. részbe, 35 résztvevőt a 2. részbe és 236 résztvevőt a 3. részbe. A résztvevőket a következő kezelési csoportok egyikébe osztják be a vizsgálat 1. és 2. részében. A résztvevők véletlenszerűen kerülnek besorolásra a vizsgálat 3. részébe az alábbiak szerint:

  • 1. rész (Dózisemelés) A táblázat: Modakafusp alfa 0,001 14 mg/kg-ig
  • 1. rész (Dózisemelés) B. jegyzék: Modakafusp alfa TBD
  • 1. rész (Adagolás növelése) C. ütemterv: Modakafusp alfa TBD
  • 1. rész (Dózisnövelés) D ütemterv: Modakafusp alfa TBD
  • 2. rész (Dóziskiterjesztés): Modakafusp alfa TBD + 40 mg dexametazon
  • 3. rész (Dóziskiterjesztés): Modakafusp alfa 120 mg
  • 3. rész (Dóziskiterjesztés): Modakafusp alfa 240 mg

A vizsgálat 1. része (Dózisnövelés) 3+3 dózisemelési tervet fog követni, hogy hetente egyszer értékeljék a modakafusp alfa 4 különböző adagolási rendjét 0,001 mg/kg-tól kezdve a dóziskorlátozó toxicitás (DLT) értékeléséhez, és a maximális tolerált dózis (MTD) vagy az optimális biológiai dózis (OBD) meghatározásához a 2. részben szereplő értékelésekhez.

A 2. rész (Dózis-kiterjesztés) tovább értékeli a modakafusp alfa biztonsági profilját és hatékonyságát MTD vagy OBD esetén.

A 3. rész (Dózis-kiterjesztés) esetében a résztvevőket 1:1 arányban randomizálják, hogy 120 mg vagy 240 mg alfa-modakafusp-ot kapjanak.

Az 1. és 2. részt az Egyesült Államok több központjában fogják lebonyolítani. A 3. részt világszerte lebonyolítják. A kezelés maximális időtartama ebben a vizsgálatban legfeljebb 12 hónap (1. és 2. rész) vagy a betegség progressziójáig (3. rész), és a vizsgálatban való részvétel teljes időtartama körülbelül 90 hónap. A klinikai haszonnal rendelkező résztvevők a szponzor jóváhagyását követően folytathatják a kezelést.

Tanulmány típusa

Beavatkozó

Beiratkozás (Tényleges)

272

Fázis

  • 2. fázis
  • 1. fázis

Kapcsolatok és helyek

Ez a rész a vizsgálatot végzők elérhetőségeit, valamint a vizsgálat lefolytatásának helyére vonatkozó információkat tartalmazza.

Tanulmányi helyek

      • Seoul, Dél -Korea, 03080
        • Seoul National University Hospital
      • Seoul, Dél -Korea, 06591
        • The Catholic University of Korea - Seoul St. Mary's Hospital
    • Jeollanam-do
      • Hwasun, Jeollanam-do, Dél -Korea, 58128
        • Chonnam National University Hwasun Hospital
    • England
      • Birmingham, England, Egyesült Királyság, B9 5SS
        • University Hospitals Birmingham NHS Foundation Trust
      • Cornwell, England, Egyesült Királyság, TR1 3LI
        • Royal Cornwall Hospital NHS Trust
      • London, England, Egyesült Királyság, NW1 2BU
        • University College London Hospitals NHS Foundation Trust
      • Milton Keynes, England, Egyesült Királyság, MK14 6LS
        • Genesis Care - Milton Keynes
      • Oxford, England, Egyesült Királyság, OX3 7LE
        • Oxford University Hospitals NHS Foundation Trust
      • Sutton, England, Egyesült Királyság, SM2 5PT
        • The Royal Marsden NHS Foundation Trust
      • Windsor, England, Egyesült Királyság, SL43HD
        • Genesis Care Windsor - Genesis Care UK Ltd.
    • Arkansas
      • Springdale, Arkansas, Egyesült Államok, 72762
        • Highlands Oncology Group
    • California
      • Glendale, California, Egyesült Államok, 91204
        • Los Angeles Cancer Network - Glendale Adventist Medical Center
      • Orange, California, Egyesült Államok, 92868
        • University of California Irvine
      • West Hollywood, California, Egyesült Államok, 90069
        • Office of James R. Berenson MD
    • Connecticut
      • New Haven, Connecticut, Egyesült Államok, 06520
        • Smilow Cancer Hospital at Yale New Haven
    • Georgia
      • Atlanta, Georgia, Egyesült Államok, 30322
        • Winship Cancer Institute of Emory University
    • Illinois
      • Chicago, Illinois, Egyesült Államok, 60611
        • Northwestern Medicine - Northwestern Medical Group
      • Maywood, Illinois, Egyesült Államok, 60153
        • Loyola University Medical Center
    • Indiana
      • Noblesville, Indiana, Egyesült Államok, 46062
        • Investigative Clinical Research of Indiana, LLC
    • Iowa
      • Sioux City, Iowa, Egyesült Államok, 51101
        • June E. Nylen Cancer Center
    • Maryland
      • Baltimore, Maryland, Egyesült Államok, 21287
        • Johns Hopkins Hospital
    • Massachusetts
      • Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02118
        • Boston Medical Center
      • Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02215
        • Dana Farber Cancer Institute
    • Nebraska
      • Omaha, Nebraska, Egyesült Államok, 68198
        • Univeristy of Nebraska Medical Center
    • Nevada
      • Las Vegas, Nevada, Egyesült Államok, 89119
        • USOR - Comprehensive Cancer Centers of Nevada - Central Valley
    • New Jersey
      • Hackensack, New Jersey, Egyesült Államok, 07601
        • John Theurer Cancer Center
    • New York
      • Rochester, New York, Egyesült Államok, 14627
        • University of Rochester
      • The Bronx, New York, Egyesült Államok, 10467
        • Montefiore Medical Center
    • North Carolina
      • Charlotte, North Carolina, Egyesült Államok, 28402
        • Levine Cancer Center
      • Concord, North Carolina, Egyesült Államok, 28205
        • Levine Cancer Institute - Concord
      • Durham, North Carolina, Egyesült Államok, 27710
        • Duke University Medical Center
    • Ohio
      • Canton, Ohio, Egyesült Államok, 44718-2566
        • Gabrail Cancer Center
      • Columbus, Ohio, Egyesült Államok, 43210
        • The Ohio State University
    • Oregon
      • Portland, Oregon, Egyesült Államok, 97239
        • Oregon Health and Science University
    • Pennsylvania
      • Philadelphia, Pennsylvania, Egyesült Államok, 19104
        • University of Pennsylvania
    • Tennessee
      • Memphis, Tennessee, Egyesült Államok, 38120
        • Baptist Cancer Center - Memphis - Walnut Grove
    • Texas
      • Houston, Texas, Egyesült Államok, 77002
        • LUMI Research
      • Argenteuil, Franciaország, 95107
        • Centre Hospitalier d'Argenteuil - Centre Hospitalier Victor Dupouy
    • Alsace
      • Strasbourg, Alsace, Franciaország, 67200
        • Institut de cancérologie Strasbourg Europe
    • Hauts-de-France
      • Lille, Hauts-de-France, Franciaország, 59020
        • Hopital Saint-Vincent de Paul - Lille
      • Lille, Hauts-de-France, Franciaország, 59037
        • Centre Hospitalier Regional Universitaire de Lille
    • Midi-pyrenees
      • Toulouse, Midi-pyrenees, Franciaország, 31059
        • Centre Hospitalier Universitaire de Toulouse Hopital Purpan
    • Pays de la Loire Region
      • Nantes, Pays de la Loire Region, Franciaország, 44093
        • Centre Hospitalier Universitaire Nantes - Hotel Dieu
    • Poitou-charentes
      • Poitiers, Poitou-charentes, Franciaország, 86000
        • Centre Hospitalier Universitaire de Poitiers
    • Île-de-France Region
      • Créteil, Île-de-France Region, Franciaország, 91010
        • Centre Hospitalier Universitaire Henri Mondor
      • Paris, Île-de-France Region, Franciaország, 75015
        • Hôpital Necker-Enfants Malades
      • Paris, Île-de-France Region, Franciaország, 75012
        • Hôpital Saint-Antoine
    • Attica
      • Athens, Attica, Görögország, 10676
        • Evaggelismos General Hospital
      • Athens, Attica, Görögország, 11528
        • Alexandra General Hospital of Athens
    • Peloponnese
      • Patra, Peloponnese, Görögország, 26504
        • University Regional General Hospital of Patras
      • Jerusalem, Izrael, 9112001
        • Hadassah Medical Center
      • Tel Aviv, Izrael, 6423906
        • Tel Aviv Sourasky Medical Center
    • Tel Aviv
      • Ramat Gan, Tel Aviv, Izrael, 52621
        • The Chaim Sheba Medical Center
      • Tokyo, Japán, 150-8935
        • Japanese Red Cross Medical Center
    • Aichi-ken
      • Nagoya, Aichi-ken, Japán, 467-8601
        • Nagoya City University Hospital
    • Gifu
      • Gifu, Gifu, Japán, 503-8502
        • Ogaki Municipal Hospital
    • Kyoto
      • Kyoto, Kyoto, Japán, 602-855
        • University Hospital Kyoto Prefectural University of Medicine
    • Okayama-ken
      • Okayama, Okayama-ken, Japán, 701-1192
        • National Hospital Organization Okayama Medical Center
    • British Columbia
      • Vancouver, British Columbia, Kanada, V5Z 4E6
        • British Columbia Cancer Agency Vancouver Centre
    • Ontario
      • Hamilton, Ontario, Kanada, L8V 5C2
        • Juravinski Cancer Centre
    • Quebec
      • Montreal, Quebec, Kanada, H3T 1E2
        • Sir Mortimer B. Davis Jewish General Hospital
      • Montreal, Quebec, Kanada, H2X 0C1
        • Centre de recherche du CHUM
    • Beijing Municipality
      • Beijing, Beijing Municipality, Kína, 100044
        • Peking University People's Hospital
      • Beijing, Beijing Municipality, Kína, 100089
        • Peking University Third Hospital
    • Guangdong
      • Guangzhou, Guangdong, Kína, 510060
        • Sun Yat-sen University Cancer Center
    • Henan
      • Zhengzhou, Henan, Kína, 450003
        • Henan Cancer Hospital
    • Hubei
      • Wuhan, Hubei, Kína, 430071
        • Zhongnan Hospital of Wuhan University
      • Wuhan, Hubei, Kína, 430023
        • Wuhan Union Hospital
    • Jiangsu
      • Nanjing, Jiangsu, Kína, 210008
        • Nanjing Drum Tower Hospital
      • Suzhou, Jiangsu, Kína, 215006
        • The First Affiliated Hospital of Soochow University - Suzhou First People's Hospital
    • Shanghai Municipality
      • Shanghai, Shanghai Municipality, Kína, 200003
        • Shanghai Fourth People's Hospital
    • Tianjin Municipality
      • Tianjin, Tianjin Municipality, Kína, 300060
        • Tianjin Medical University Cancer Institute & Hospital
    • Zhejiang
      • Hangzhou, Zhejiang, Kína, 310003
        • The First Affiliated Hospital, Zhejiang University
      • Oslo, Norvégia, 0450
        • Oslo Universitetssykehus-Ulleval Hospital
    • Baden-Wurttemberg
      • Tübingen, Baden-Wurttemberg, Németország, 72076
        • Universitätsklinik Tübingen
    • Saxony
      • Leipzig, Saxony, Németország, 04103
        • Universitatsklinikum Leipzig
      • Alessandria, Olaszország, 15121
        • AON SS Antonio e Biagio e Cesare Arrigo
      • Ancona, Olaszország, 60126
        • Azienda Ospedaliero Universitaria Ospedali Riuniti di Ancona
      • Bologna, Olaszország, 40138
        • Azienda Ospedaliero-Universitaria di Bologna - Policlinico Sant'Orsola-Malpighi
      • Catania, Olaszország, 95125
        • Azienda Ospedaliero - Universitaria Policlinico - Vittorio Emanuele
      • Pavia, Olaszország, 27100
        • Fondazione IRCCS Policlinico San Matteo
      • San Juan, Puerto Rico, 00919
        • Hospital Español Auxilio Mutuo
    • PR
      • Ponce, PR, Puerto Rico, 00730
        • Ad-Vance Medical Research
      • Barcelona, Spanyolország, 08036
        • Hospital Clinic de Barcelona
      • Barcelona, Spanyolország, 08035
        • Hospital Universitari Vall d'Hebron
      • Madrid, Spanyolország, 28041
        • Hospital Universitario 12 de Octubre
      • Murcia, Spanyolország, 30120
        • Hospital Universitario Virgen de la Arrixaca
      • Salamanca, Spanyolország, 37007
        • Hospital Universitario De Salamanca
      • Santander, Spanyolország, 39008
        • Hospital Universitario Marqués de Valdecilla
    • Barcelona
      • Badalona, Barcelona, Spanyolország, 08916
        • Hospital Universitari Germans Trias i Pujol
      • Taipei, Tajvan, 100
        • National Taiwan University Hospital
    • Taipei CITY
      • Taipei, Taipei CITY, Tajvan, 11490
        • Tri-Service General Hospital
      • Samsun, Törökország (Türkiye), 55139
        • Ondokuz Mayis Universitesi Tp Fakultesi
    • Ankara
      • Yenimahalle, Ankara, Törökország (Türkiye), 06560
        • Ankara Universitesi

Részvételi kritériumok

A kutatók olyan embereket keresnek, akik megfelelnek egy bizonyos leírásnak, az úgynevezett jogosultsági kritériumoknak. Néhány példa ezekre a kritériumokra a személy általános egészségi állapota vagy a korábbi kezelések.

Jogosultsági kritériumok

Tanulmányozható életkorok

18 év és régebbi (Felnőtt, Idősebb felnőtt)

Egészséges önkénteseket fogad

Nem

Leírás

Bevételi kritériumok:

Az 1. és 2. részhez:

1. Rendelkezik-e az IMWG-kritériumok által meghatározott MM-vel a betegség progressziójának bizonyítékával, és:

  • Kiegészítő myeloma terápiára szorul a vizsgáló által meghatározottak szerint.
  • Korábban legalább 3 sor myeloma terápiát kapott (például, amely immunmoduláló imid gyógyszert [IMiD], proteaszóma inhibitort [PI], alkilező szert és/vagy anti-CD38-at tartalmaz egyedül vagy kombinációban).
  • Legalább 1 PI-re és legalább 1 IMiD-re refrakter vagy intoleráns.

A 3. részhez:

  1. Rendelkezik az IMWG kritériumai által meghatározott MM-vel, a betegség progressziójának bizonyítékával, és:

    • Kiegészítő myeloma terápiára szorul a vizsgáló által meghatározottak szerint.
    • Korábban legalább 3 sor myeloma terápiában részesült.
    • Rezisztens legalább 1 IMiD-re (azaz lenalidomidra vagy pomalidomidra [talidomid kizárva]), legalább 1 PI-re (azaz bortezomibra, ixazomibra vagy karfilzomibra), és refrakter legalább 1 anti-CD38 antitestre (azaz daratumumab vagy izatuximab) ), és a betegség progresszióját mutatta ki az utolsó terápia során. Azok a résztvevők, akik elsődlegesen refrakterek, azaz soha nem értek el legalább MR-t egyetlen korábbi kezelési vonallal sem, nem jogosultak erre.
  2. Csak a 2. és 3. részben résztvevők számára: A mérhető betegség meghatározása a következő:

    1. Szérum M-protein ≥500 mg/dl (≥5 g/l)
    2. Vizelet M-protein ≥200 mg/24 óra.
    3. Szérummentes könnyű lánc (FLC) vizsgálat, az érintett FLC szint ≥10 mg/dL (≥100 mg/L), feltéve, hogy a szérum FLC arány abnormális.
  3. Csak az 1. rész alatt azoknak a résztvevőknek, akik nem teljesítik a mérhető betegség fenti kritériumait, legalább mérhető csontvelői plazmacitózissal (nagyobb vagy egyenlő [≥] 10 százalék [%)] és/vagy plazmacitómával (≥1 centiméter [cm]) kell rendelkezniük. átmérőben) fizikális vizsgálattal vagy képalkotással észlelhető.
  4. Az Eastern Cooperative Oncology Group (ECOG) teljesítménye ≤2.

Kizárási kritériumok:

Az 1. és 2. részhez:

  1. Polineuropátiája, organomegaliája, endokrinopátiája, monoklonális fehérje- és bőrelváltozásai (POEMS) szindróma, ismeretlen jelentőségű monoklonális gammopathia, parázsló mielóma, szoliter plazmacitóma, amyloidosis, Waldenstrom makroglobulinémia vagy immunglobulin M limfoplazmacyma (IgM) limfoplazmatikus betegsége van.
  2. Akik autológ őssejt-transzplantációban (SCT) részesültek 60 nappal a modakafusp alfa első infúziója előtt, vagy olyan résztvevők, akik 6 hónappal az első infúzió előtt allogén SCT-t kaptak. A graft versus-host betegség, amely aktív vagy folyamatos szisztémás immunszuppressziót igényel.
  3. Nem gyógyult fel az NCI CTCAE-vel végzett korábbi myeloma-kezelés vagy -kezelés (kemoterápia, immunterápia, sugárterápia) mellékhatásaiból, legfeljebb (≤) 1. fokozatú vagy kiindulási érték, kivéve a szenzoros vagy motoros neuropátiát, amelynek ≤ 2-es fokozatra kellett volna gyógyulnia vagy alapvonal.
  4. Az MM központi idegrendszeri érintettségének klinikai tünetei vannak.

A 3. részhez:

  • Hepatitis B vírus (HBV) vagy hepatitis C vírus (HCV) fertőzés. Szeropozitív hepatitis B-re (a hepatitis B felületi antigén [HBsAg] pozitív tesztje határozza meg). A megoldódott fertőzésben szenvedő résztvevőket (vagyis azokat a résztvevőket, akik HBsAg-negatívak, de pozitívak a hepatitis B magantigén elleni antitestekre [anti-HBc] és/vagy a hepatitis B felszíni antigén elleni antitestekre [anti-HBs]) valós idejű polimeráz segítségével kell szűrni. HBV DNS szintjének láncreakciós (PCR) mérése. A PCR pozitívak kizárásra kerülnek.
  • A fenti kritériumokon túlmenően a résztvevőknek nem lehet plazmasejtes leukémiában, vagy primer refrakter MM-ben, az MM aktuális központi idegrendszeri érintettségében, mielodiszpláziás szindrómában, mieloproliferatív szindrómában, vagy az elmúlt 3 évben volt egy második rosszindulatú daganatuk, kivéve a kezelt bazális kezelést. sejtes vagy lokalizált laphámrák, lokalizált prosztatarák, méhnyak in situ karcinóma, reszekált vastag- és végbél adenomatózus polipok, in situ mellrák vagy egyéb rosszindulatú daganatok, amelyek miatt a résztvevő nem részesül aktív rákellenes kezelésben.

Tanulási terv

Ez a rész a vizsgálati terv részleteit tartalmazza, beleértve a vizsgálat megtervezését és a vizsgálat mérését.

Hogyan készül a tanulmány?

Tervezési részletek

  • Elsődleges cél: Kezelés
  • Kiosztás: Nem véletlenszerű
  • Beavatkozó modell: Szekvenciális hozzárendelés
  • Maszkolás: Nincs (Open Label)

Fegyverek és beavatkozások

Résztvevő csoport / kar
Beavatkozás / kezelés
Kísérleti: 1. rész (Dózisemelés) A táblázat
A résztvevők Modakafusp alfat kaptak 0,001-0,75 mg/kg (mg/kg), intravénás infúzióban (IV), hetente egyszer (Q1W) minden 28 napos kezelési ciklus 1., 8., 15. és 22. napján 2 ciklusig, majd 2 hetente egyszer (Q2W ciklusonként 1-4. napon) ciklusok, majd 4 hetente egyszer (Q4W) mindegyik 1. napján 28 napos kezelési ciklus a kezelés abbahagyásáig.
Modakafusp alfa intravénás infúzió.
Más nevek:
  • TAK-573
  • TEV-48573
Kísérleti: 1. rész (Dózisemelés) B. ütemterv
A résztvevők 0,20–0,30 mg/kg Modakafusp alfa-t kaptak infúzióban, IV, Q2W minden 28 napos kezelési ciklus 1. és 15. napján a kezelés leállításáig.
Modakafusp alfa intravénás infúzió.
Más nevek:
  • TAK-573
  • TEV-48573
Kísérleti: 1. rész (Dózisemelés) C. ütemterv
A résztvevők Modakafusp alfat kaptak 0,40-0,75 mg/kg infúzióban, iv., 3 hetente egyszer (Q3W) minden 21 napos kezelési ciklus 1. napján a kezelés leállításáig.
Modakafusp alfa intravénás infúzió.
Más nevek:
  • TAK-573
  • TEV-48573
Kísérleti: 1. rész (Dózisemelés) D ütemterv
A résztvevők 1,5–6,0 mg/kg Modakafusp alfa-t kaptak infúzióban, IV, Q4W minden 28 napos kezelési ciklus 1. napján a kezelés leállításáig.
Modakafusp alfa intravénás infúzió.
Más nevek:
  • TAK-573
  • TEV-48573
Kísérleti: 2. rész (Dózisbővítés): C ütemterv: Modakafusp Alfa
A résztvevők modakafusp alfa 0,400 mg/kg infúziót kaptak IV, Q3W minden 21 napos kezelési ciklus 1. napján a kezelés leállításáig.
Modakafusp alfa intravénás infúzió.
Más nevek:
  • TAK-573
  • TEV-48573
Kísérleti: 2. rész (Dózisbővítés): C ütemterv: Modakafusp Alfa+Dexametazon
A résztvevők 0,400 mg/kg alfa modakafusp infúziót kaptak intravénásán és 40 mg dexametazont orálisan, Q3W minden 21 napos kezelési ciklus 1. napján a kezelés leállításáig.
Modakafusp alfa intravénás infúzió.
Más nevek:
  • TAK-573
  • TEV-48573
Dexametazon.
Kísérleti: 2. rész (Dózisbővítés): D ütemterv: Modakafusp Alfa
A résztvevők modakafusp alfa 1500 mg/kg infúziót kaptak, IV, Q4W minden 28 napos kezelési ciklus 1. napján a kezelés leállításáig.
Modakafusp alfa intravénás infúzió.
Más nevek:
  • TAK-573
  • TEV-48573
Kísérleti: 2. rész (Dózisbővítés): D ütemterv: Modakafusp Alfa + Dexametazon
A résztvevők 1500 mg/kg alfa modakafusp infúziót kaptak IV és 40 mg dexametazont orálisan, Q4W minden 28 napos kezelési ciklus 1. napján a kezelés leállításáig.
Modakafusp alfa intravénás infúzió.
Más nevek:
  • TAK-573
  • TEV-48573
Dexametazon.
Kísérleti: 3. rész (Dóziskiterjesztés): Modakafusp Alfa 120 mg
A résztvevők 120 mg alfa-modakafusp infúziót kaptak, IV, Q4W, minden 28 napos kezelési ciklusban a betegség progressziójáig vagy a kezelés abbahagyásáig.
Modakafusp alfa intravénás infúzió.
Más nevek:
  • TAK-573
  • TEV-48573
Kísérleti: 3. rész (Dóziskiterjesztés): Modakafusp Alfa 240 mg
A résztvevők 240 mg alfa-modakafusp infúziót kaptak, IV, Q4W, minden 28 napos kezelési ciklusban a betegség progressziójáig vagy a kezelés abbahagyásáig.
Modakafusp alfa intravénás infúzió.
Más nevek:
  • TAK-573
  • TEV-48573
Kísérleti: Japán bevezető: Modakafusp Alfa 60 mg
A résztvevők 60 mg alfa-modakafusp infúziót kaptak, IV, Q4W, minden 28 napos kezelési ciklusban a betegség progressziójáig vagy a kezelés abbahagyásáig.
Modakafusp alfa intravénás infúzió.
Más nevek:
  • TAK-573
  • TEV-48573
Kísérleti: Japán bevezető: Modakafusp Alfa 120 mg
A résztvevők 120 mg alfa-modakafusp infúziót kaptak, IV, Q4W, minden 28 napos kezelési ciklusban a betegség progressziójáig vagy a kezelés abbahagyásáig.
Modakafusp alfa intravénás infúzió.
Más nevek:
  • TAK-573
  • TEV-48573

Mit mér a tanulmány?

Elsődleges eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
1. rész: Azon résztvevők százalékos aránya, akik egy vagy több kezelési sürgős nemkívánatos eseményt jelentettek (TEAE)
Időkeret: 54,3 hónapig az 1. részben
A nemkívánatos esemény (AE) bármely nemkívánatos orvosi eseményként definiálható egy gyógyszerkészítményt beadott résztvevőben; a nemkívánatos orvosi esemény nem feltétlenül áll ok-okozati összefüggésben ezzel a kezeléssel. A nemkívánatos esemény tehát bármilyen kedvezőtlen és nem szándékos jel (beleértve a kóros laboratóriumi leletet is), tünet vagy betegség, amely időlegesen összefügg egy gyógyszer (vizsgálati) termék használatával, függetlenül attól, hogy az a gyógyszerrel kapcsolatos vagy sem. TEAE-nek minősül minden olyan nemkívánatos esemény, amelyet először jelentettek, vagy egy már fennálló esemény súlyosbodását a vizsgált gyógyszer első adagja után és a vizsgálati gyógyszer utolsó beadását követő 30 napon belül.
54,3 hónapig az 1. részben
1. rész: Dóziskorlátozó toxicitásban (DLT-k) szenvedő résztvevők száma
Időkeret: Az 1. ciklusig (a ciklus hossza 28 nap volt az A, B és D ütemterv esetén; 21 nap a C ütemterv esetében)
A DLT-ket a National Cancer Institute Common Terminology Criteria for Adverse Events (NCI CTCAE) 5.0-s verziója szerint értékelték. Az NCI CTCAE ≥3 fokozatú nem hematológiai TEAE-ket, amelyek egyértelműen nem függtek össze az alapbetegségtől, és az első ciklusban jelentkeztek, DLT-nek tekintették.
Az 1. ciklusig (a ciklus hossza 28 nap volt az A, B és D ütemterv esetén; 21 nap a C ütemterv esetében)
1. rész: Azon résztvevők százalékos aránya, akik egy vagy több 3. vagy magasabb fokozatú TEAE-t jelentettek be
Időkeret: 54,3 hónapig az 1. részben
Az AE definíció szerint bármely nemkívánatos orvosi esemény a résztvevőknél, akiknek gyógyszert adtak be; a nemkívánatos orvosi esemény nem feltétlenül áll ok-okozati összefüggésben ezzel a kezeléssel. A nemkívánatos esemény tehát bármilyen kedvezőtlen és nem szándékos jel (beleértve a kóros laboratóriumi leletet is), tünet vagy betegség, amely időlegesen összefügg egy gyógyszer (vizsgálati) termék használatával, függetlenül attól, hogy az a gyógyszerrel kapcsolatos vagy sem. A TEAE fokozatokat az NCI CTCAE 5.0 verziója szerint értékeltük. 1. fokozat enyhe skálán; 2. fokozat közepesre skálázva; 3. fokozat: súlyos vagy orvosilag jelentős, de nem azonnal életveszélyes; 4. fokozat életveszélyes következményként értékelve; és az 5. fokozat az AE-hez kapcsolódó halálozásnak skálázva. A százalékokat a legközelebbi tizedesjegyre kerekítettük.
54,3 hónapig az 1. részben
1. rész: Azon résztvevők százalékos aránya, akik egy vagy több súlyos, kezelés során felmerülő nemkívánatos eseményt jelentettek (súlyos TEAE)
Időkeret: Körülbelül 54,3 hónapig az 1. részben
AE: bármely nemkívánatos orvosi esemény olyan résztvevőknél, akik gyógyszert kaptak; a nemkívánatos orvosi esemény nem feltétlenül áll ok-okozati összefüggésben ezzel a kezeléssel. Az AE tehát bármilyen kedvezőtlen és nem szándékos jel (beleértve a kóros laboratóriumi leletet is), tünet vagy betegség, amely időlegesen összefügg a gyógyszer (vizsgálati) termék használatával, függetlenül attól, hogy az összefüggésben van a gyógyszerrel vagy sem. TEAE: bármely nemkívánatos esemény, amelyet először jelentettek, vagy a már fennálló esemény súlyosbodását a vizsgált gyógyszer első adagja után és a vizsgált gyógyszer utolsó beadását követő 30 napon belül. Súlyos TEAE: minden olyan nemkívánatos orvosi esemény, amely: 1) halált okoz, 2) életveszélyes, 3) fekvőbeteg-kórházi kezelést vagy a meglévő kórházi kezelés meghosszabbítását teszi szükségessé, 4) tartós vagy jelentős rokkantságot/képtelenséget eredményez, 5) veleszületett rendellenességhez/születési rendellenességhez vezet,6) az eseményben részt vevő vagy fontos utóda. A százalékokat a legközelebbi tizedesjegyre kerekítettük.
Körülbelül 54,3 hónapig az 1. részben
1. rész: Azon résztvevők százalékos aránya, akik TEAE miatt abbahagyták a kezelést
Időkeret: 54,3 hónapig az 1. részben
Az AE definíció szerint bármely nemkívánatos orvosi esemény a résztvevőknél, akiknek gyógyszert adtak be; a nemkívánatos orvosi esemény nem feltétlenül áll ok-okozati összefüggésben ezzel a kezeléssel. A nemkívánatos esemény tehát bármilyen kedvezőtlen és nem szándékos jel (beleértve a kóros laboratóriumi leletet is), tünet vagy betegség, amely időlegesen összefügg egy gyógyszer (vizsgálati) termék használatával, függetlenül attól, hogy az a gyógyszerrel kapcsolatos vagy sem. TEAE-nek minősül minden olyan nemkívánatos esemény, amelyet először jelentettek, vagy egy már fennálló esemény súlyosbodását a vizsgált gyógyszer első adagja után és a vizsgálati gyógyszer utolsó beadását követő 30 napon belül. A százalékokat a legközelebbi tizedesjegyre kerekítettük.
54,3 hónapig az 1. részben
1. rész: A dózismódosítást eredményező TEAE-vel rendelkező résztvevők százalékos aránya: Adagolás késése
Időkeret: 54,3 hónapig az 1. részben
A százalékokat a legközelebbi tizedesjegyre kerekítettük.
54,3 hónapig az 1. részben
1. rész: Az adagmódosítást eredményező TEAE-vel rendelkező résztvevők százalékos aránya: Az adagolás megszakítása
Időkeret: 54,3 hónapig az 1. részben
A százalékokat a legközelebbi tizedesjegyre kerekítettük.
54,3 hónapig az 1. részben
1. rész: Azon résztvevők százalékos aránya, akiknél a TEAE-k dózismódosítást eredményeztek: Dóziscsökkentés
Időkeret: 54,3 hónapig az 1. részben
A százalékokat a legközelebbi tizedesjegyre kerekítettük.
54,3 hónapig az 1. részben
1. rész: Klinikailag jelentős laboratóriumi értékekkel rendelkező résztvevők százalékos aránya
Időkeret: 54,3 hónapig az 1. részben
A laboratóriumi értékek közé tartozott a hematológia, a kémia és a vizeletvizsgálat, és a vizsgáló értelmezése szerint értékelték őket.
54,3 hónapig az 1. részben
1. rész: A klinikailag jelentős vitális jelekkel rendelkező résztvevők százalékos aránya
Időkeret: 54,3 hónapig az 1. részben
A létfontosságú jelek közé tartozott a hőmérséklet, a pulzus, a légzésszám, az oxigéntelítettség és a vérnyomás.
54,3 hónapig az 1. részben
2. rész: Általános válaszarány (ORR)
Időkeret: 34,7 hónapig a 2. részben
Az ORR-t azon résztvevők százalékos arányaként határozták meg, akik a vizsgálat során a nemzetközi mielóma munkacsoport (IMWG) egységes válaszkritériumai szerint részleges választ (PR) vagy jobbat értek el (szigorú teljes válasz [sCR] + teljes válasz [CR] + nagyon jó részleges válasz [VGPR] + PR). PR: a szérum M-protein ≥50%-os csökkenése és a 24 órás vizelet M-protein mennyiségének csökkenése ≥90%-kal vagy <200 mg/24 óra alatt. CR: a szérum és a vizelet negatív immunfixációja, a lágyszöveti plazmacitómák eltűnése és a plazmasejtek <5%-a a csontvelőben. sCR: CR+normál szabad könnyű lánc (FLC) arány és a klonális sejtek hiánya a csontvelő biopsziában immunhisztokémiával. VGPR: szérum és vizelet M-protein kimutatható immunfixálással, de elektroforézissel nem, vagy ≥90%-os csökkenés a szérum M-protein plusz vizelet M-protein mennyiségében <100 mg/24 óra.
34,7 hónapig a 2. részben
3. rész: Független Ellenőrző Bizottság (IRC) által értékelt általános válaszarány (ORR)
Időkeret: 20,5 hónapig a 3. részben
Az ORR-t azon résztvevők százalékos arányaként határozták meg, akik a vizsgálat során legalább PR-arányt értek el (sCR + CR + VGPR + PR), az IMWG egységes válaszkritériumai szerint. PR: a szérum M-protein ≥50%-os csökkenése és a 24 órás vizelet M-protein mennyiségének csökkenése ≥90%-kal vagy 200 mg/24 óra alá. CR: a szérum és a vizelet negatív immunfixációja, a lágyszöveti plazmacitómák eltűnése és a plazmasejtek <5% -a a csontvelőben. Scr: CR+normál FLC arány és a klonális sejtek hiánya a csontvelő biopsziában immunhisztokémiával. VGPR: szérum és vizelet M-protein kimutatható immunfixálással, de elektroforézissel nem, vagy ≥90%-os csökkenés a szérum M-protein plusz vizelet M-protein mennyiségében <100 mg/24 óra.
20,5 hónapig a 3. részben

Másodlagos eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
1. és 2. rész: Dóziskorlátozó toxicitásban (DLT-k) – hasonló eseményekben szenvedő résztvevők százalékos aránya
Időkeret: 54,3 hónapig az 1. részben; 34,7 hónapig a 2. részben
A DLT-definíciónak megfelelő TEAE-vel rendelkező résztvevők százalékos arányát jelentették. A toxicitást az NCI CTCAE 5.0 verziója szerint értékelték. A ≥3-as fokozatú hematológiai TEAE-k egyértelműen nem kapcsolódnak az alapbetegséghez, és az első ciklusban jelentkeznek, amelyeket DLT-nek tekintenek: ≥3-as fokozatú hemolízis; 4. fokozatú neutropenia több mint 7 egymást követő napon; 4. fokozatú thrombocytopenia több mint 14 egymást követő napon; 3. fokozatú thrombocytopenia klinikailag jelentős vérzéssel; Bármilyen egyéb ≥4-es fokozatú hematológiai toxicitás, kivéve a 4-es fokozatú limfopéniát. DLT-nek tekintették a kezeléssel összefüggő toxicitásból való hiányos felépülést, amely több mint 2 hetes késést okoz a következő ütemezett infúzióban a 2. ciklus megkezdése előtt. A százalékokat a legközelebbi tizedesjegyre kerekítettük.
54,3 hónapig az 1. részben; 34,7 hónapig a 2. részben
1. rész: Cmax: A Modakafusp Alfa maximális megfigyelt szérumkoncentrációja
Időkeret: 1. rész: A ütemterv: 1. és 15. nap az 1. és 2. ciklusban; B ütemterv: 1. és 15. nap az 1. és 2. ciklusban; C ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban; D ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban: Infúzió előtt és többször az infúzió után (a ciklus hossza 28 nap volt az A ütemterv esetén, B és D; 21 nap a C ütemterv esetén)
A tervezett elemzésnek megfelelően ehhez az eredményméréshez adatokat gyűjtöttek, és minden egyes kezelési ütemtervhez dózisonként jelentették.
1. rész: A ütemterv: 1. és 15. nap az 1. és 2. ciklusban; B ütemterv: 1. és 15. nap az 1. és 2. ciklusban; C ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban; D ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban: Infúzió előtt és többször az infúzió után (a ciklus hossza 28 nap volt az A ütemterv esetén, B és D; 21 nap a C ütemterv esetén)
1. rész: Tmax: A Modakafusp Alfa Cmax elérésének ideje
Időkeret: 1. rész: A ütemterv: 1. és 15. nap az 1. és 2. ciklusban; B ütemterv: 1. és 15. nap az 1. és 2. ciklusban; C ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban; D ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban: Infúzió előtt és többször az infúzió után (a ciklus hossza 28 nap volt az A ütemterv esetén, B és D; 21 nap a C ütemterv esetén)
A tervezett elemzésnek megfelelően ehhez az eredményméréshez adatokat gyűjtöttek, és minden egyes kezelési ütemtervhez dózisonként jelentették.
1. rész: A ütemterv: 1. és 15. nap az 1. és 2. ciklusban; B ütemterv: 1. és 15. nap az 1. és 2. ciklusban; C ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban; D ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban: Infúzió előtt és többször az infúzió után (a ciklus hossza 28 nap volt az A ütemterv esetén, B és D; 21 nap a C ütemterv esetén)
1. rész: AUC∞: A Modakafusp Alfa szérumkoncentráció-idő görbéje alatti terület 0-tól végtelenig
Időkeret: 1. rész: A ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban & 15. nap az 1. ciklusban; B. ütem: 1. és 15. nap az 1. ciklusban; C. ütem: 1. nap az 1. és 2. ciklusokban; D ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban: Infúzió előtt és többször az infúzió után (a ciklus hossza = 28 nap az A ütemterv esetén, B és D; 21 nap a C ütemterv esetén)
A tervezett elemzésnek megfelelően ehhez az eredményméréshez adatokat gyűjtöttek, és minden egyes kezelési ütemtervhez dózisonként jelentették. Tekintettel az alacsony expozícióra a 0,1 mg/kg dózisnál, nem volt elegendő adat a terminális fázis PK jellemzésére, amely e paraméter kiszámításához szükséges. Következésképpen ezt a paramétert „Nem számítva” jelöléssel látták el – és ezért nem jelentették – az 1. rész, A táblázat, 0,1 mg/kg dóziscsoport esetében, a nem kompartmentális PK-analízis szabványoknak megfelelően.
1. rész: A ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban & 15. nap az 1. ciklusban; B. ütem: 1. és 15. nap az 1. ciklusban; C. ütem: 1. nap az 1. és 2. ciklusokban; D ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban: Infúzió előtt és többször az infúzió után (a ciklus hossza = 28 nap az A ütemterv esetén, B és D; 21 nap a C ütemterv esetén)
1. rész: AUClast: A szérumkoncentráció-idő görbe alatti terület a 0 időponttól a Modakafusp Alfa utolsó számszerűsíthető koncentrációjának időpontjáig
Időkeret: 1. rész: A ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban & 15. nap az 1. ciklusban; B. ütem: 1. és 15. nap az 1. ciklusban; C. ütem: 1. nap az 1. és 2. ciklusokban; D ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban: Infúzió előtt és többször az infúzió után (a ciklus hossza = 28 nap az A ütemterv esetén, B és D; 21 nap a C ütemterv esetén)
A tervezett elemzésnek megfelelően ehhez az eredményméréshez adatokat gyűjtöttek, és minden egyes kezelési ütemtervhez dózisonként jelentették.
1. rész: A ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban & 15. nap az 1. ciklusban; B. ütem: 1. és 15. nap az 1. ciklusban; C. ütem: 1. nap az 1. és 2. ciklusokban; D ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban: Infúzió előtt és többször az infúzió után (a ciklus hossza = 28 nap az A ütemterv esetén, B és D; 21 nap a C ütemterv esetén)
1. rész: λz: A Modakafusp Alfa terminál elhelyezési arányának állandója
Időkeret: 1. rész: A ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban & 15. nap az 1. ciklusban; B. ütem: 1. és 15. nap az 1. ciklusban; C. ütem: 1. nap az 1. és 2. ciklusokban; D ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban: Infúzió előtt és többször az infúzió után (a ciklus hossza = 28 nap az A ütemterv esetén, B és D; 21 nap a C ütemterv esetén)
A tervezett elemzésnek megfelelően ehhez az eredményméréshez adatokat gyűjtöttek, és minden egyes kezelési ütemtervhez dózisonként jelentették. Tekintettel az alacsony expozícióra a 0,1 mg/kg dózisnál, nem volt elegendő adat a terminális fázis PK jellemzésére, amely e paraméter kiszámításához szükséges. Következésképpen ezt a paramétert „Nem számítva” jelöléssel látták el – és ezért nem jelentették – az 1. rész, A táblázat, 0,1 mg/kg dóziscsoport esetében, a nem kompartmentális PK-analízis szabványoknak megfelelően.
1. rész: A ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban & 15. nap az 1. ciklusban; B. ütem: 1. és 15. nap az 1. ciklusban; C. ütem: 1. nap az 1. és 2. ciklusokban; D ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban: Infúzió előtt és többször az infúzió után (a ciklus hossza = 28 nap az A ütemterv esetén, B és D; 21 nap a C ütemterv esetén)
1. rész: T1/2z: A Modakafusp Alfa terminál megszüntetési fázisának felezési ideje
Időkeret: 1. rész: A ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban & 15. nap az 1. ciklusban; B. ütem: 1. és 15. nap az 1. ciklusban; C. ütem: 1. nap az 1. és 2. ciklusokban; D ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban: Infúzió előtt és többször az infúzió után (a ciklus hossza = 28 nap az A ütemterv esetén, B és D; 21 nap a C ütemterv esetén)
A tervezett elemzésnek megfelelően ehhez az eredményméréshez adatokat gyűjtöttek, és minden egyes kezelési ütemtervhez dózisonként jelentették.
1. rész: A ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban & 15. nap az 1. ciklusban; B. ütem: 1. és 15. nap az 1. ciklusban; C. ütem: 1. nap az 1. és 2. ciklusokban; D ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban: Infúzió előtt és többször az infúzió után (a ciklus hossza = 28 nap az A ütemterv esetén, B és D; 21 nap a C ütemterv esetén)
1. rész: CL: A Modakafusp Alfa engedélye
Időkeret: 1. rész: A ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban & 15. nap az 1. ciklusban; B. ütem: 1. és 15. nap az 1. ciklusban; C. ütem: 1. nap az 1. és 2. ciklusokban; D ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban: Infúzió előtt és többször az infúzió után (a ciklus hossza = 28 nap az A ütemterv esetén, B és D; 21 nap a C ütemterv esetén)
A kiürülést úgy definiálják, mint annak a sebességnek a mennyiségi mérőszámát, amellyel egy gyógyszeranyag távozik a szervezetből. CL = dózis/AUC. A tervezett elemzésnek megfelelően ehhez az eredményméréshez adatokat gyűjtöttek, és minden egyes kezelési ütemtervhez dózisonként jelentették.
1. rész: A ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban & 15. nap az 1. ciklusban; B. ütem: 1. és 15. nap az 1. ciklusban; C. ütem: 1. nap az 1. és 2. ciklusokban; D ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban: Infúzió előtt és többször az infúzió után (a ciklus hossza = 28 nap az A ütemterv esetén, B és D; 21 nap a C ütemterv esetén)
1. rész: Vss: A Modakafusp Alfa forgalmazási mennyisége állandó állapotban
Időkeret: 1. rész: A ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban & 15. nap az 1. ciklusban; B. ütem: 1. és 15. nap az 1. ciklusban; C. ütem: 1. nap az 1. és 2. ciklusokban; D ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban: Infúzió előtt és többször az infúzió után (a ciklus hossza = 28 nap az A ütemterv esetén, B és D; 21 nap a C ütemterv esetén)
Az eloszlási térfogat az az elméleti térfogat, amelyben a gyógyszer teljes mennyiségét egyenletesen kell elosztani a gyógyszer kívánt szérumkoncentrációjának eléréséhez. V(ss) = (dózis/AUC)*MRT, ahol az MRT az átlagos tartózkodási idő. A tervezett elemzésnek megfelelően ehhez az eredményméréshez adatokat gyűjtöttek, és minden egyes kezelési ütemtervhez dózisonként jelentették.
1. rész: A ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban & 15. nap az 1. ciklusban; B. ütem: 1. és 15. nap az 1. ciklusban; C. ütem: 1. nap az 1. és 2. ciklusokban; D ütemterv: 1. nap az 1. és 2. ciklusban: Infúzió előtt és többször az infúzió után (a ciklus hossza = 28 nap az A ütemterv esetén, B és D; 21 nap a C ütemterv esetén)
1., 2. és 3. rész: A pozitív gyógyszerellenes antitesttel (ADA) rendelkező résztvevők százalékos aránya bármely tervezett és előre nem tervezett látogatás után
Időkeret: 54,3 hónapig az 1. részben; 34,7 hónapig a 2. részben; 20,5 hónapig a 3. részben
Azokat az ADA mintákat, amelyek a küszöbértékkel egyenlő vagy azt meghaladó pontszámot kaptak (75-ös titer), ADA-pozitívnak minősültek. A százalékokat a legközelebbi tizedesjegyre kerekítettük.
54,3 hónapig az 1. részben; 34,7 hónapig a 2. részben; 20,5 hónapig a 3. részben
1. rész: Általános válaszarány (ORR)
Időkeret: 54,3 hónapig az 1. részben
Az ORR-t azon résztvevők százalékos arányaként határozták meg, akik a vizsgálat során legalább PR-arányt értek el (sCR + CR + VGPR + PR), az IMWG egységes válaszkritériumai szerint. PR: a szérum M-protein ≥50%-os csökkenése és a 24 órás vizelet M-protein mennyiségének csökkenése ≥90%-kal vagy <200 mg/24 óra alatt. CR: a szérum és a vizelet negatív immunfixációja, a lágyszöveti plazmacitómák eltűnése és a plazmasejtek <5%-a a csontvelőben. sCR: CR+normál FLC arány és a klonális sejtek hiánya a csontvelő biopsziában immunhisztokémiával. VGPR: szérum és vizelet M-protein kimutatható immunfixálással, de elektroforézissel nem, vagy a szérum M-protein plusz vizelet M-protein ≥90%-os csökkenése <100 mg/24 óra. A százalékokat a legközelebbi tizedesjegyre kerekítettük.
54,3 hónapig az 1. részben
1. és 2. rész: Clinical Benefit Rate (CBR)
Időkeret: 54,3 hónapig az 1. részben; 34,7 hónapig a 2. részben
A CBR-t azon résztvevők százalékos arányaként határozták meg, akiknél a vizsgálat során megerősített sCR, CR, VGPR, PR vagy minimális válasz (MR) volt a vizsgálat során, az IMWG egységes válaszkritériumai szerint. PR: a szérum M-protein ≥50%-os csökkenése és a 24 órás vizelet M-protein mennyiségének csökkenése ≥90%-kal vagy <200 mg/24 óra alatt. CR: a szérum és a vizelet negatív immunfixációja, a lágyszöveti plazmacitómák eltűnése és a plazmasejtek <5%-a a csontvelőben. sCR: CR+normál FLC arány és a klonális sejtek hiánya a csontvelő biopsziában immunhisztokémiával. VGPR: szérum és vizelet M-protein kimutatható immunfixálással, de elektroforézissel nem, vagy a szérum M-protein plusz vizelet M-protein ≥90%-os csökkenése <100 mg/24 óra. MR: ≥25%-os, de ≤49%-os szérum M-protein csökkenése és a 24 órás vizelet M-protein 50-89%-os csökkenése. A százalékokat a legközelebbi tizedesjegyre kerekítettük.
54,3 hónapig az 1. részben; 34,7 hónapig a 2. részben
1. és 2. rész: Betegségellenőrzési arány (DCR)
Időkeret: 54,3 hónapig az 1. részben; 34,7 hónapig a 2. részben
A DCR-t azon résztvevők arányaként határozták meg, akiknél a vizsgálat során megerősített sCR, CR, VGPR, PR, MR vagy stabil betegség (SD) válasz lépett fel a vizsgálat során, az IMWG Uniform Response Criteria szerint. PR: a szérum M-protein ≥50%-os csökkenése és a 24 órás vizelet M-protein mennyiségének csökkenése ≥90%-kal vagy <200 mg/24 óra alatt. CR: a szérum és a vizelet negatív immunfixációja, a lágyszöveti plazmacitómák eltűnése és a plazmasejtek <5%-a a csontvelőben. sCR: CR+normál FLC arány és a klonális sejtek hiánya a csontvelő biopsziában immunhisztokémiával. VGPR: szérum és vizelet M-protein kimutatható immunfixálással, de elektroforézissel nem, vagy a szérum M-protein plusz vizelet M-protein ≥90%-os csökkenése <100 mg/24 óra. MR: ≥25%-os, de ≤49%-os szérum M-protein csökkenése és a 24 órás vizelet M-protein 50-89%-os csökkenése. SD: nincs ismert bizonyíték progresszív vagy új csontsérülésekre, ha röntgenvizsgálatokat végeztek. A százalékokat a legközelebbi tizedesjegyre kerekítettük.
54,3 hónapig az 1. részben; 34,7 hónapig a 2. részben
1., 2. és 3. rész: A válasz időtartama (DOR)
Időkeret: 54,3 hónapig az 1. részben; 34,7 hónapig a 2. részben; 20,5 hónapig a 3. részben
A DOR-t úgy határozták meg, mint a PR vagy jobb válasz első dokumentálásának dátumától (sCR + CR + VGPR + PR) a betegség progressziójáig vagy a halálig terjedő időt, amelyik előbb következik be. PR: a szérum M-protein ≥50%-os csökkenése és a 24 órás vizelet M-protein mennyiségének csökkenése ≥90%-kal vagy <200 mg/24 óra alatt. CR: a szérum és a vizelet negatív immunfixációja, a lágyszöveti plazmacitómák eltűnése és a plazmasejtek <5%-a a csontvelőben. sCR: CR+normál FLC arány és a klonális sejtek hiánya a csontvelő biopsziában immunhisztokémiával. VGPR: szérum és vizelet M-protein kimutatható immunfixálással, de elektroforézissel nem, vagy a szérum M-protein plusz vizelet M-protein ≥90%-os csökkenése <100 mg/24 óra.
54,3 hónapig az 1. részben; 34,7 hónapig a 2. részben; 20,5 hónapig a 3. részben
1. és 2. rész: Ideje válaszolni
Időkeret: 54,3 hónapig az 1. részben; 34,7 hónapig a 2. részben
A válaszreakcióig eltelt időt az első adagtól a válasz első dokumentálásáig eltelt időként határozták meg (PR vagy jobb [sCR + CR + VGPR + PR]) PR: a szérum M-proteinszintjének ≥50%-os csökkenése és a 24 órás vizelet M-proteinszintjének ≥90%-kal vagy <200 mg/24 órára való csökkenése. CR: a szérum és a vizelet negatív immunfixációja, a lágyszöveti plazmacitómák eltűnése és a plazmasejtek <5%-a a csontvelőben. sCR: CR+normál FLC arány és a klonális sejtek hiánya a csontvelő biopsziában immunhisztokémiával. VGPR: szérum és vizelet M-protein kimutatható immunfixálással, de elektroforézissel nem, vagy a szérum M-protein plusz vizelet M-protein ≥90%-os csökkenése <100 mg/24 óra.
54,3 hónapig az 1. részben; 34,7 hónapig a 2. részben
1., 2. és 3. rész: Progressziómentes túlélés (PFS)
Időkeret: 54,3 hónapig az 1. részben; 34,7 hónapig a 2. részben; 20,5 hónapig a 3. részben
A PFS-t úgy határozták meg, mint a beiratkozás dátumától a progresszív betegség (PD) vagy bármely okból bekövetkezett halálozás időpontjáig eltelt időt, attól függően, hogy az IMWG kritériumai szerint melyik következik be előbb. IMWG-kritériumok szerint PD: szérum M-komponens növekedés ≥0,5 g/dl vagy vizelet M-komponens növekedés ≥ 200 mg/24 óra/ különbség az érintett és nem érintett FLC-szintek között >10 mg/dl vagy csontvelő-plazmasejt ≥10%/ új kialakulása/növekedése a plazma plazma lescetomiák méretében vagy a lágyszöveti hypercalcómia vagy a meglévő plazma lescetomia növekedése.
54,3 hónapig az 1. részben; 34,7 hónapig a 2. részben; 20,5 hónapig a 3. részben
2. és 3. rész: Teljes túlélés (OS)
Időkeret: 34,7 hónapig a 2. részben; 20,5 hónapig a 3. részben
Az OS-t úgy határozták meg, mint az első adagtól a bármilyen okból bekövetkezett halálesetig eltelt időt.
34,7 hónapig a 2. részben; 20,5 hónapig a 3. részben
2. rész: Cmax: A Modakafusp Alfa maximális megfigyelt szérumkoncentrációja
Időkeret: C és D ütemterv: Infúzió előtt és többszöri infúzió után az 1. és 2. ciklus 1. napján: (a ciklus hossza 21 nap volt a C ütemterv esetén és 28 nap a D ütemterv esetén)
C és D ütemterv: Infúzió előtt és többszöri infúzió után az 1. és 2. ciklus 1. napján: (a ciklus hossza 21 nap volt a C ütemterv esetén és 28 nap a D ütemterv esetén)
2. rész: AUC∞: A Modakafusp Alfa szérumkoncentráció-idő görbéje alatti terület 0-tól végtelenig
Időkeret: C és D ütemterv: Infúzió előtt és többszöri infúzió után az 1. és 2. ciklus 1. napján: (a ciklus hossza 21 nap volt a C ütemterv esetén és 28 nap a D ütemterv esetén)
C és D ütemterv: Infúzió előtt és többszöri infúzió után az 1. és 2. ciklus 1. napján: (a ciklus hossza 21 nap volt a C ütemterv esetén és 28 nap a D ütemterv esetén)
2. rész: AUClast: A szérumkoncentráció-idő görbe alatti terület a 0 időponttól a Modakafusp Alfa utolsó számszerűsíthető koncentrációjának időpontjáig
Időkeret: C és D ütemterv: Infúzió előtt és többszöri infúzió után az 1. és 2. ciklus 1. napján: (a ciklus hossza 21 nap volt a C ütemterv esetén és 28 nap a D ütemterv esetén)
C és D ütemterv: Infúzió előtt és többszöri infúzió után az 1. és 2. ciklus 1. napján: (a ciklus hossza 21 nap volt a C ütemterv esetén és 28 nap a D ütemterv esetén)
2. rész: λz: A Modakafusp Alfa terminál elhelyezési arányának állandója
Időkeret: C és D ütemterv: Infúzió előtt és többszöri infúzió után az 1. és 2. ciklus 1. napján: (a ciklus hossza 21 nap volt a C ütemterv esetén és 28 nap a D ütemterv esetén)
C és D ütemterv: Infúzió előtt és többszöri infúzió után az 1. és 2. ciklus 1. napján: (a ciklus hossza 21 nap volt a C ütemterv esetén és 28 nap a D ütemterv esetén)
2. rész: Tmax: Ideje elérni a Modakafusp Alfa Cmax-értékét
Időkeret: C és D ütemterv: Infúzió előtt és többszöri infúzió után az 1. és 2. ciklus 1. napján: (a ciklus hossza 21 nap volt a C ütemterv esetén és 28 nap a D ütemterv esetén)
C és D ütemterv: Infúzió előtt és többszöri infúzió után az 1. és 2. ciklus 1. napján: (a ciklus hossza 21 nap volt a C ütemterv esetén és 28 nap a D ütemterv esetén)
2. rész: CL: A Modakafusp Alfa engedélye
Időkeret: C és D ütemterv: Infúzió előtt és többszöri infúzió után az 1. és 2. ciklus 1. napján: (a ciklus hossza 21 nap volt a C ütemterv esetén és 28 nap a D ütemterv esetén)
A kiürülést úgy definiálják, mint annak a sebességnek a mennyiségi mérőszámát, amellyel egy gyógyszeranyag távozik a szervezetből. CL = dózis/AUC.
C és D ütemterv: Infúzió előtt és többszöri infúzió után az 1. és 2. ciklus 1. napján: (a ciklus hossza 21 nap volt a C ütemterv esetén és 28 nap a D ütemterv esetén)
2. rész: Vss: Modakafusp Alfa forgalmazási mennyisége állandó állapotban
Időkeret: C és D ütemterv: Infúzió előtt és többszöri infúzió után az 1. és 2. ciklus 1. napján: (a ciklus hossza 21 nap volt a C ütemterv esetén és 28 nap a D ütemterv esetén)
Az eloszlási térfogat az az elméleti térfogat, amelyben a gyógyszer teljes mennyiségét egyenletesen kell elosztani a gyógyszer kívánt szérumkoncentrációjának eléréséhez. V(ss) = (dózis/AUC)*MRT, ahol az MRT az átlagos tartózkodási idő.
C és D ütemterv: Infúzió előtt és többszöri infúzió után az 1. és 2. ciklus 1. napján: (a ciklus hossza 21 nap volt a C ütemterv esetén és 28 nap a D ütemterv esetén)
2. rész: T1/2z: A Modakafusp Alfa terminál megszüntetési fázisának felezési ideje
Időkeret: C és D ütemterv: Infúzió előtt és többszöri infúzió után az 1. és 2. ciklus 1. napján: (a ciklus hossza 21 nap volt a C ütemterv esetén és 28 nap a D ütemterv esetén)
C és D ütemterv: Infúzió előtt és többszöri infúzió után az 1. és 2. ciklus 1. napján: (a ciklus hossza 21 nap volt a C ütemterv esetén és 28 nap a D ütemterv esetén)
3. rész: Objektív válaszarány (ORR) a nyomozói értékelés alapján
Időkeret: 20,5 hónapig a 3. részben
Az ORR-t azon résztvevők százalékos arányaként határozták meg, akik a vizsgálat során legalább PR-arányt értek el (sCR + CR + VGPR + PR), az IMWG egységes válaszkritériumai szerint. PR: a szérum M-protein ≥50%-os csökkenése és a 24 órás vizelet M-protein mennyiségének csökkenése ≥90%-kal vagy 200 mg/24 óra alá. CR: a szérum és a vizelet negatív immunfixációja, a lágyszöveti plazmacitómák eltűnése és a plazmasejtek <5% -a a csontvelőben. sCR: CR+normál FLC arány és a klonális sejtek hiánya a csontvelő biopsziában immunhisztokémiával. VGPR: szérum és vizelet M-protein kimutatható immunfixálással, de elektroforézissel nem, vagy ≥90%-os csökkenés a szérum M-protein plusz vizelet M-protein mennyiségében <100 mg/24 óra. A százalékokat a legközelebbi tizedesjegyre kerekítettük.
20,5 hónapig a 3. részben
3. rész: Clinical Benefit Rate (CBR) az IRC és az Investigator Assessment által
Időkeret: 20,5 hónapig a 3. részben
A CBR-t azon résztvevők százalékos arányaként határozták meg, akiknél a vizsgálat során megerősített sCR, CR, VGPR, PR vagy minimális válasz (MR) volt a vizsgálat során, az IMWG egységes válaszkritériumai szerint. PR: a szérum M-protein ≥50%-os csökkenése és a 24 órás vizelet M-protein mennyiségének csökkenése ≥90%-kal vagy <200 mg/24 óra alatt. CR: a szérum és a vizelet negatív immunfixációja, a lágyszöveti plazmacitómák eltűnése és a plazmasejtek <5%-a a csontvelőben. sCR: CR+normál FLC arány és a klonális sejtek hiánya a csontvelő biopsziában immunhisztokémiával. VGPR: szérum és vizelet M-protein kimutatható immunfixálással, de elektroforézissel nem, vagy a szérum M-protein plusz vizelet M-protein ≥90%-os csökkenése <100 mg/24 óra. MR: ≥25%-os, de ≤49%-os szérum M-protein csökkenése és a 24 órás vizelet M-protein 50-89%-os csökkenése. A százalékokat a legközelebbi tizedesjegyre kerekítettük.
20,5 hónapig a 3. részben
3. rész: A klinikai haszon időtartama
Időkeret: 20,5 hónapig a 3. részben
A klinikai haszon időtartamát a megerősített MR vagy jobb MR első dokumentált bizonyítékától eltelt idő az IMWG-nkénti igazolt PD legkorábbi időpontjáig, vagy a megerősített MR-t vagy jobb eredményt elérő résztvevők haláláig. MR: ≥25%-os, de ≤49%-os szérum M-protein csökkenése és a 24 órás vizelet M-protein 50-89%-os csökkenése. IMWG-kritériumok szerint PD: szérum M-komponens növekedés ≥0,5 g/dl vagy vizelet M-komponens növekedés ≥ 200 mg/24 óra/ különbség az érintett és nem érintett FLC-szintek között >10 mg/dl vagy csontvelő-plazmasejt ≥10%/ új kialakulása/növekedése a plazma plazma lescetomiák méretében vagy a lágyszöveti hypercalcómia vagy a meglévő plazma lescetomia növekedése.
20,5 hónapig a 3. részben
3. rész: Disease Control Rate (DCR) az IRC és a vizsgálói értékelés alapján
Időkeret: 20,5 hónapig a 3. részben
A DCR-t azon résztvevők arányaként határozták meg, akiknél a vizsgálat során megerősített sCR, CR, VGPR, PR, MR vagy stabil betegség (SD) válasz lépett fel a vizsgálat során, az IMWG Uniform Response Criteria szerint. PR: a szérum M-protein ≥50%-os csökkenése és a 24 órás vizelet M-protein mennyiségének csökkenése ≥90%-kal vagy <200 mg/24 óra alatt. CR: a szérum és a vizelet negatív immunfixációja, a lágyszöveti plazmacitómák eltűnése és a plazmasejtek <5%-a a csontvelőben. sCR: CR+normál FLC arány és a klonális sejtek hiánya a csontvelő biopsziában immunhisztokémiával. VGPR: szérum és vizelet M-protein kimutatható immunfixálással, de elektroforézissel nem, vagy a szérum M-protein plusz vizelet M-protein ≥90%-os csökkenése <100 mg/24 óra. MR: ≥25%-os, de ≤49%-os szérum M-protein csökkenése és a 24 órás vizelet M-protein 50-89%-os csökkenése. SD: nincs ismert bizonyíték progresszív vagy új csontsérülésekre, ha röntgenvizsgálatokat végeztek. A százalékokat a legközelebbi tizedesjegyre kerekítettük.
20,5 hónapig a 3. részben
3. rész: A betegség elleni védekezés időtartama
Időkeret: 20,5 hónapig a 3. részben
A betegségkontroll időtartamát úgy határozták meg, mint az SD vagy jobb állapot első dokumentált bizonyítékától eltelt időt az IMWG-nkénti megerősített PD legkorábbi időpontjáig, vagy azon résztvevők haláláig, akik SD-t vagy jobbat értek el. SD: nincs ismert bizonyíték progresszív vagy új csontsérülésekre, ha röntgenvizsgálatokat végeztek. IMWG-kritériumok szerint, PD: szérum M-komponens növekedés ≥0,5 g/dl vagy vizelet M-komponens növekedés ≥200 mg/24 óra/ az érintett és nem érintett FLC-szintek közötti különbség >10 mg/dl vagy csontvelő-plazmasejt ≥10%/ új kialakulása/ méretnövekedés a lágyszöveti plazma lesionstoma vagy a lágyszöveti plazma lesiontoma vagy a meglévő csontlesiontoma kialakulásában.
20,5 hónapig a 3. részben
3. rész: Idő a fejlődéshez (TTP) az IRC és a nyomozói értékelés alapján
Időkeret: 20,5 hónapig a 3. részben
A TTP-t úgy határozták meg, mint az első dózis dátumától az IMWG-nkénti igazolt PD vagy a PD miatti halál legkorábbi időpontjáig eltelt időt. IMWG-kritériumok szerint, PD: szérum M-komponens növekedés ≥0,5 g/dl vagy vizelet M-komponens növekedés ≥200 mg/24 óra/ az érintett és nem érintett FLC-szintek közötti különbség >10 mg/dl vagy csontvelő-plazmasejt ≥10%/ új kialakulása/ méretnövekedés a lágyszöveti plazma lesionstoma vagy a lágyszöveti plazma lesiontoma vagy a meglévő csontlesiontoma kialakulásában.
20,5 hónapig a 3. részben
3. rész: A minimális maradványbetegség (MRD) negatív státuszának aránya 10^-5 érzékenység mellett a CR-t elérő résztvevőknél
Időkeret: 20,5 hónapig a 3. részben
Az MRD negativitási arányát 10^-5 érzékenység mellett úgy határoztuk meg, hogy azok a résztvevők, akik 10^-5 érzékenység mellett MRD-negatívak voltak azoknál a résztvevőknél, akik feltételezett teljes választ (CR) értek el. A CR-t úgy határozták meg, mint a szérum és a vizelet negatív immunfixációja, a lágyszöveti plazmacitómák eltűnése és a plazmasejtek <5%-a a csontvelőben; Azoknál a résztvevőknél, akiknél a betegség csak a szérum FLC-szint alapján mérhető, a CR-kritériumok mellett 0,26-1,65 normál FLC-arányra volt szükség.
20,5 hónapig a 3. részben
3. rész: Az MRD-negatív státusz időtartama 10^-5 érzékenység esetén a CR-t elérő résztvevőknél
Időkeret: 20,5 hónapig a 3. részben
Az MRD negativitás időtartamát (10^-5) az első MRD negatív állapottól (10^-5) az MRD pozitív státusz legkorábbi időpontjáig (10^-5) eltelt időként határozták meg, a igazolt PD IMWG-nként vagy halálozásonként.
20,5 hónapig a 3. részben
3. rész: Kezelt résztvevők százalékos aránya – Emergent Adverse Events (TEAE)
Időkeret: 20,5 hónapig a 3. részben
Az AE definíció szerint bármely nemkívánatos orvosi esemény a résztvevőknél, akiknek gyógyszert adtak be; a nemkívánatos orvosi esemény nem feltétlenül áll ok-okozati összefüggésben ezzel a kezeléssel. A nemkívánatos esemény tehát bármilyen kedvezőtlen és nem szándékos jel (beleértve a kóros laboratóriumi leletet is), tünet vagy betegség, amely időlegesen összefügg egy gyógyszer (vizsgálati) termék használatával, függetlenül attól, hogy az a gyógyszerrel kapcsolatos vagy sem. TEAE-nek minősül minden olyan nemkívánatos esemény, amelyet először jelentettek, vagy egy már fennálló esemény súlyosbodását a vizsgált gyógyszer első adagja után és a vizsgálati gyógyszer utolsó beadását követő 30 napon belül. A százalékokat a legközelebbi tizedesjegyre kerekítettük.
20,5 hónapig a 3. részben
3. rész: A súlyos kezelés során felmerülő nemkívánatos eseményekben (súlyos TEAE) szenvedők százalékos aránya
Időkeret: 20,5 hónapig a 3. részben
AE: bármely nemkívánatos orvosi esemény a résztvevőknél, akik gyógyszert kaptak; a nemkívánatos orvosi esemény nem feltétlenül áll ok-okozati összefüggésben ezzel a kezeléssel. Az AE tehát bármilyen kedvezőtlen és nem szándékos tünet lehet (beleértve a kóros laboratóriumi leletet is), tünet/betegség, amely időlegesen összefügg a gyógyszer (vizsgálati) termék használatával, függetlenül attól, hogy összefüggésben áll-e a gyógyszerrel. TEAE: bármely nemkívánatos esemény, amelyet először jelentettek, vagy a már fennálló esemény súlyosbodását a vizsgált gyógyszer első adagja után és a vizsgált gyógyszer utolsó beadását követő 30 napon belül. Súlyos TEAE: minden olyan nemkívánatos orvosi esemény, amely: 1) halált okoz, 2) életveszélyes, 3) fekvőbeteg-kórházi kezelést vagy a meglévő kórházi kezelés meghosszabbítását teszi szükségessé, 4) tartós vagy jelentős rokkantságot/rokkantságot eredményez, 5) veleszületett rendellenességhez/születési rendellenességhez vezet az utódban vagy az esemény fontos eseménye. A százalékokat a legközelebbi tizedesjegyre kerekítettük.
20,5 hónapig a 3. részben
3. rész: A klinikailag jelentős laboratóriumi értékekkel rendelkező résztvevők százalékos aránya
Időkeret: 20,5 hónapig a 3. részben
A laboratóriumi értékek között szerepelt a hematológia, a kémia és a vizeletvizsgálat is, ahogyan azt a vizsgáló értelmezte.
20,5 hónapig a 3. részben
3. rész: A résztvevők száma a kiindulási és a legrosszabb kiindulási állapot utáni státuszban az Eastern Cooperative Oncology Group (ECOG) teljesítményállapota szerint besorolva
Időkeret: 20,5 hónapig a 3. részben
Az ECOG teljesítmény állapotát a kiinduláskor és az idő függvényében mérték. Az ECOG teljesítmény állapotát 6 pontos skálán mértük: 0. fokozat: normál aktivitás, 1. fokozat: tünetek, de ambuláns, 2. fokozat: ágyban az idő 50%-a, 3. fokozat: ágyban az idő 50%-a felett, 4. fokozat: 100% ágyhoz kötött, 5. fokozat: Halott. Itt jelentjük az alapállapotot és a mért legrosszabb kiindulási állapot utáni állapotot. Az osztályzat kiindulási értékhez viszonyított csökkenése javulást jelez. Csak azokat a kategóriákat jelentik, amelyekben legalább 1 résztvevő volt.
20,5 hónapig a 3. részben
3. rész: Egészségügyi igénybevétel: A kórházi tartózkodás időtartama
Időkeret: 20,5 hónapig a 3. részben
20,5 hónapig a 3. részben
3. rész: A közömbösítő antitestekkel (NAb) rendelkező résztvevők százalékos aránya bármely tervezett és nem tervezett kiindulópont utáni látogatáson
Időkeret: 20,5 hónapig a 3. részben
A százalékokat a legközelebbi tizedesjegyre kerekítettük.
20,5 hónapig a 3. részben
3. rész: Az egészségügyi ellátás igénybevétele: A legalább egy orvosi találkozáson résztvevők száma
Időkeret: 20,5 hónapig a 3. részben
Az orvosi találkozások közé tartozott a kórházi kezelés, a sürgősségi osztályon való tartózkodás vagy a járóbeteg-látogatás.
20,5 hónapig a 3. részben
3. rész: Beteg által jelentett eredmény (PRO): Változás a kiindulási állapotról a 9. ciklusra az Európai Rákkutatási és Kezelési Szervezet QLQ Questionnaire Multiple Myeloma Module (EORTC QLQ-MY20) moduljában
Időkeret: Kiindulási állapot, 9. ciklus 8. nap [a ciklus hossza 28 nap volt] (legfeljebb 7,7 hónap)
Az EORTC QLQ-MY20 egy myeloma-specifikus modul, amelyet az EORTC csoport kifejezetten a myeloma multiplexben szenvedő résztvevők életminőségének felmérésére fejlesztett ki. 20 tételt tartalmaz, amelyek csoportosíthatók egy betegségtünet alskálába (6 tétel), a kezelés mellékhatásaiba (10 elem), a testképbe (1 elem) és a jövőbeli perspektíva alskálába (3 elem). Az összes transzformált skála pontszám 0 és 100 között mozog, a magasabb pontszámok rosszabb tüneteket (betegségtünetek és kezelési mellékhatások) vagy jobb támogatást/működést (Jövőkép és testkép) jeleznek.
Kiindulási állapot, 9. ciklus 8. nap [a ciklus hossza 28 nap volt] (legfeljebb 7,7 hónap)

Együttműködők és nyomozók

Itt találhatja meg a tanulmányban érintett személyeket és szervezeteket.

Nyomozók

  • Tanulmányi igazgató: Medical Director, Takeda (Note: This product was divested to Teva Pharmaceuticals in 2025)

Publikációk és hasznos linkek

A vizsgálattal kapcsolatos információk beviteléért felelős személy önkéntesen bocsátja rendelkezésre ezeket a kiadványokat. Ezek bármiről szólhatnak, ami a tanulmányhoz kapcsolódik.

Tanulmányi rekorddátumok

Ezek a dátumok nyomon követik a ClinicalTrials.gov webhelyre benyújtott vizsgálati rekordok és összefoglaló eredmények benyújtásának folyamatát. A vizsgálati feljegyzéseket és a jelentett eredményeket a Nemzeti Orvostudományi Könyvtár (NLM) felülvizsgálja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e az adott minőség-ellenőrzési szabványoknak, mielőtt közzéteszik őket a nyilvános weboldalon.

Tanulmány főbb dátumok

Tanulmány kezdete (Tényleges)

2017. október 4.

Elsődleges befejezés (Tényleges)

2024. július 1.

A tanulmány befejezése (Tényleges)

2024. november 7.

Tanulmányi regisztráció dátumai

Először benyújtva

2017. július 11.

Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2017. július 11.

Első közzététel (Tényleges)

2017. július 12.

Tanulmányi rekordok frissítései

Utolsó frissítés közzétéve (Tényleges)

2026. január 29.

Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2026. január 12.

Utolsó ellenőrzés

2026. január 1.

Több információ

A tanulmányhoz kapcsolódó kifejezések

Terv az egyéni résztvevői adatokhoz (IPD)

Tervezi megosztani az egyéni résztvevői adatokat (IPD)?

IGEN

IPD terv leírása

A Takeda hozzáférést biztosít az azonosítatlan egyéni résztvevői adatokhoz (IPD) a jogosult tanulmányok számára, hogy segítse a képzett kutatókat legitim tudományos célok elérésében (A Takeda adatmegosztási kötelezettségvállalása a https://clinicaltrials.takeda.com/takedas-commitment?commitment= címen érhető el 5). Ezeket az IPD-ket egy adatmegosztási kérelem jóváhagyását követően, egy adatmegosztási megállapodás feltételei szerint, biztonságos kutatási környezetben biztosítják.

IPD-megosztási hozzáférési feltételek

A jogosult vizsgálatokból származó IPD-t a https://vivli.org/ourmember/takeda/ oldalon leírt kritériumoknak és eljárásnak megfelelően megosztják a képzett kutatókkal. Jóváhagyott kérések esetén a kutatók hozzáférést kapnak anonim adatokhoz (a betegek magánéletének tiszteletben tartása érdekében a vonatkozó törvényekkel és szabályozásokkal összhangban), valamint a kutatási célok eléréséhez szükséges információkhoz az adatmegosztási megállapodás feltételei szerint.

Az IPD megosztását támogató információ típusa

  • STUDY_PROTOCOL
  • NEDV
  • ICF
  • CSR

Gyógyszer- és eszközinformációk, tanulmányi dokumentumok

Egy amerikai FDA által szabályozott gyógyszerkészítményt tanulmányoz

Igen

Egy amerikai FDA által szabályozott eszközterméket tanulmányoz

Nem

Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .

Iratkozz fel