Ezt az oldalt automatikusan lefordították, és a fordítás pontossága nem garantált. Kérjük, olvassa el a angol verzió forrásszöveghez.

Tanulmány az influenza elleni módosított RNS vakcina biztonságosságának, tolerálhatóságának és immunogenitásának értékelésére

2024. március 8. frissítette: Pfizer

FÁZIS 1/2 RANDOMIZÁLT VIZSGÁLAT EGÉSZSÉGES EGYÉNEK ESETÉN AZ INFLUENZA ELLENI MÓDOSÍTOTT RNS-OLTÁS BIZTONSÁGÁNAK, TŰRHETŐSÉGÉNEK ÉS IMMUNOGENITÁSÁNAK ÉRTÉKELÉSÉRE

Ez a tanulmány két altanulmányra oszlik – A (SSA) és B (SSB) alvizsgálatra.

„A” alvizsgálat Ez egy 1. fázisú randomizált alvizsgálat a monovalens influenza modRNS vakcina (mIRV) és a bivalens influenza modRNS vakcina (bIRV) biztonságosságának és immunogenitásának értékelésére különböző dózisszinteken, valamint a négyértékű influenza modRNS vakcina (qIRV) biztonságosságának és immunogenitásának értékelésére 65-85 résztvevők körében. éves korig. A résztvevők az 1. oltáskor a következőket kapják:

  • 1 az mIRV 4 dózisszintjéből (A vagy B törzs),
  • 1 a bIRV 4 dózisszintjéből (amely A és B törzset is tartalmaz),
  • qIRV (1 dózisszinten), ill
  • Engedélyezett négyértékű influenza elleni vakcina (QIV).

Körülbelül 8 héttel az 1. oltást követően a résztvevőket feloldják, és a QIV-t (2. oltás) adják be azoknak a résztvevőknek, akik ezt korábban nem kapták meg az 1. oltáskor. Ezenkívül azok a résztvevők, akik korábban megkapták a QIV-t az 1. oltáskor, az alábbiak egyikét kapják a 2. vakcinációhoz:

  • 4-es dózisszinten egy törzset kódoló mIRV, vagy
  • mIRV-t kódoló B törzset a 4-es dózisszinten.

B. altanulmány

Ez egy randomizált alvizsgálat a következő oltási ütemtervek biztonságosságának és immunogenitásának értékelésére 65 és 85 év közötti résztvevők körében:

2-Látogatás ütemezése

  • 2 adag qIRV (1-es dózisszinten), 21 napos időközönként.
  • 2 adag engedélyezett QIV, 21 napos különbséggel (kontrollcsoportként)
  • Egy adag engedélyezett QIV, amelyet a 2A törzset kódoló bIRV dózisa követ az 1. vagy 2. dózisszint-kombinációban, 21 napos különbséggel.

    1-Látogatás ütemezése

  • Egy adag engedélyezett QIV egyidejű beadása az ellenkező karban a 2A törzset kódoló bIRV-vel az 1. vagy 2. dózisszint kombinációban.
  • Egy adag 2A törzset kódoló bIRV egyidejű beadása az ellenkező karban a 2B törzset kódoló bIRV adagjával az 1. dózisszinten.
  • Egy adag qIRV, amely 2 A törzset és 2 B törzset kódol a 2. dózisszinten (két lehetséges dózisszint-kombináció egyikében).
  • Egy adag qIRV, amely 2 A törzset és 2 B törzset kódol a 3. dózisszinten.
  • 1 adag engedélyezett QIV (kontrollcsoportként).

B. altanulmány

18 és 64 év közötti résztvevőknél:

-Egy adag qIRV, amely 2 A törzset és 2 B törzset kódol 1-es vagy 2-es dózisszint-kombinációban.

A tanulmány áttekintése

Tanulmány típusa

Beavatkozó

Beiratkozás (Tényleges)

1158

Fázis

  • 2. fázis
  • 1. fázis

Kapcsolatok és helyek

Ez a rész a vizsgálatot végzők elérhetőségeit, valamint a vizsgálat lefolytatásának helyére vonatkozó információkat tartalmazza.

Tanulmányi helyek

    • Alabama
      • Athens, Alabama, Egyesült Államok, 35611
        • North Alabama Research Center
      • Athens, Alabama, Egyesült Államok, 35611
        • The Heart Center
    • Arizona
      • Phoenix, Arizona, Egyesült Államok, 85016
        • Arizona Heart Rhythm Center
      • Phoenix, Arizona, Egyesült Államok, 85018
        • HOPE Research Institute
      • Phoenix, Arizona, Egyesült Államok, 85018
        • The Pain Center of Arizona
      • Tucson, Arizona, Egyesült Államok, 85704
        • Noble Clinical Research
      • Tucson, Arizona, Egyesült Államok, 85704
        • PIMA Heart and Vascular
    • California
      • Murrieta, California, Egyesült Államok, 92563
        • Inland Valley Cardiovascular Center
      • Orange, California, Egyesült Államok, 92868
        • Orange County Heart Institute
      • Riverside, California, Egyesült Államok, 92503
        • Artemis Institute for Clinical Research
      • Tustin, California, Egyesült Államok, 92780
        • Orange County Research Center
    • Colorado
      • Aurora, Colorado, Egyesült Államok, 80045
        • Pediatrics-Infectious Diseases - Clinical Trials Center at University of Colorado Anschutz Medical C
      • Aurora, Colorado, Egyesült Államok, 80045
        • UCHealth Heart and Vascular Center - Anschutz Medical Campus
    • Connecticut
      • New Haven, Connecticut, Egyesült Államok, 06510
        • Yale University School Of Medicine
      • New Haven, Connecticut, Egyesült Államok, 06519
        • Yale University School Of Medicine
      • New Haven, Connecticut, Egyesült Államok, 06519
        • Yale Cardiology
    • Florida
      • Coral Gables, Florida, Egyesült Államok, 33134
        • Alliance for Multispecialty Research, LLC
      • Daytona Beach, Florida, Egyesült Államok, 32114
        • Halifax Health Medical Center
      • Delray Beach, Florida, Egyesült Államok, 33484
        • NYU Langone Cardiology Associates
      • Fleming Island, Florida, Egyesült Államok, 32003
        • Fleming Island Center For Clinical Research
      • Fleming Island, Florida, Egyesült Államok, 32003
        • First Coast Heart & Vascular Center
      • Fort Lauderdale, Florida, Egyesült Államok, 33308
        • Proactive Clinical Research,LLC
      • Fort Myers, Florida, Egyesült Államok, 33912
        • Alliance for Multispecialty Research, LLC
      • Fort Myers, Florida, Egyesült Államok, 33912
        • Robert B. Pritt, DO
      • Fort Myers, Florida, Egyesült Államok, 33912
        • Millennium Physician Group
      • Hialeah, Florida, Egyesült Államok, 33016
        • Best Quality Research,Inc.
      • Hialeah, Florida, Egyesült Államok, 33012
        • Direct Helpers Research Center.
      • Hollywood, Florida, Egyesült Államok, 33024
        • Elixia Infectious Disease, LLC
      • Jacksonville, Florida, Egyesült Államok, 32256
        • Clinical Neuroscience Solutions, Inc. dba CNS Healthcare
      • Jacksonville, Florida, Egyesült Államok, 32256
        • First Coast Cardiovascular Institute
      • Jacksonville, Florida, Egyesült Államok, 32216
        • First Coast Heart & Vascular Center
      • Maitland, Florida, Egyesült Államok, 32751
        • Premier Cardiology and Vascular Associates
      • Miami, Florida, Egyesült Államok, 33136
        • University of Miami Hospital
      • Miami, Florida, Egyesült Államok, 33125
        • Optimus U Corporation
      • Miami, Florida, Egyesült Államok, 33176
        • Miami Dade Medical Research Institute, LLC
      • Miami, Florida, Egyesült Államok, 33135
        • Suncoast Research Group
      • Miami, Florida, Egyesült Államok, 33176
        • Entrust Clinical Research
      • Miami, Florida, Egyesült Államok, 33136
        • Schiff Center for Liver Diseases/University of Miami
      • Miami, Florida, Egyesült Államok, 33125
        • LMG Research
      • Miami, Florida, Egyesült Államok, 33173
        • Research Institute of South Florida
      • Miami, Florida, Egyesült Államok, 33125
        • Millennium Clinical Research
      • Miami, Florida, Egyesült Államok, 33156
        • Dr Gerardo A. Polanco, MD
      • Miami, Florida, Egyesült Államok, 33176
        • Jackson Medical Group Cardiac Care
      • Orlando, Florida, Egyesült Államok, 32801
        • Clinical Neuroscience Solutions, Inc.
      • Orlando, Florida, Egyesült Államok, 32803
        • Central Florida Cardiology Group
      • Palmetto Bay, Florida, Egyesült Államok, 33157
        • Innovation Medical Research Center
      • Pembroke Pines, Florida, Egyesült Államok, 33029
        • DBC Research USA
      • Port Orange, Florida, Egyesült Államok, 32127
        • Progressive Medical Research
      • South Miami, Florida, Egyesült Államok, 33143
        • My Cardiologist
      • Sunrise, Florida, Egyesült Államok, 33351
        • Precision Clinical Research
      • Tampa, Florida, Egyesült Államok, 33603
        • Genesis Clinical Research, LLC
      • Winter Park, Florida, Egyesült Államok, 32789
        • Conquest Research
    • Georgia
      • Columbus, Georgia, Egyesült Államok, 31904
        • IACT Health
      • Columbus, Georgia, Egyesült Államok, 31904
        • Centricity Research Columbus Georgia Multispecialty
      • Rincon, Georgia, Egyesült Államok, 31326
        • IACT Health
    • Hawaii
      • Honolulu, Hawaii, Egyesült Államok, 96814
        • East-West Medical Research Institute
    • Iowa
      • Iowa City, Iowa, Egyesült Államok, 52242
        • University of Iowa
    • Kansas
      • Wichita, Kansas, Egyesült Államok, 67207
        • Alliance for Multispecialty Research, LLC
      • Wichita, Kansas, Egyesült Államok, 67205
        • Alliance for Multispecialty Research, LLC
      • Wichita, Kansas, Egyesült Államok, 67226
        • Heartland Cardiology, LLC
    • Maryland
      • Elkridge, Maryland, Egyesült Államok, 21075
        • Centennial Medical Group
      • Silver Spring, Maryland, Egyesült Államok, 20910
        • Associates of Cardiology
    • Michigan
      • Detroit, Michigan, Egyesült Államok, 48202
        • Henry Ford Hospital
    • Nebraska
      • Lincoln, Nebraska, Egyesült Államok, 68506
        • Pioneer Heart Institute
      • Norfolk, Nebraska, Egyesült Államok, 68701
        • Velocity Clinical Research, Norfolk
      • Omaha, Nebraska, Egyesült Államok, 68134
        • Meridian Clinical Research - 3345 North 107th Street
      • Omaha, Nebraska, Egyesült Államok, 68134
        • Velocity Clinical Research, Omaha
    • Nevada
      • Henderson, Nevada, Egyesült Államok, 89074
        • Sanjay Vohra, MD, F.A.C.C.
      • Las Vegas, Nevada, Egyesült Államok, 89109
        • Excel Clinical Research, LLC
      • Las Vegas, Nevada, Egyesült Államok, 89106
        • Wr-Crcn, Llc.
      • North Las Vegas, Nevada, Egyesült Államok, 89030
        • Las Vegas Clinical Trials
    • New Jersey
      • Berlin, New Jersey, Egyesült Államok, 08009
        • Hassman Research Institute
      • Somers Point, New Jersey, Egyesült Államok, 08244
        • South Jersey Infectious Disease
      • Somers Point, New Jersey, Egyesült Államok, 08244
        • Penn Medicine
    • New York
      • New York, New York, Egyesült Államok, 10016
        • NYU Langone Health
      • New York, New York, Egyesült Államok, 10016
        • NYU Langone - Center for the Prevention of Cardiovascular Disease
      • Rochester, New York, Egyesült Államok, 14642
        • University of Rochester Medical Center
      • Rochester, New York, Egyesült Államok, 14621
        • Rochester General Hospital
      • Rochester, New York, Egyesült Államok, 14621
        • Rochester General Hospital Infectious Disease
      • Syracuse, New York, Egyesült Államok, 13215
        • SUNY Upstate Medical University Global Health Research Unit
      • Syracuse, New York, Egyesült Államok, 13202
        • Upstate Health Care Center-University Cardiovascular Group of Syracuse
    • North Carolina
      • Durham, North Carolina, Egyesült Államok, 27704
        • M3-Emerging Medical Research, LLC
      • Fayetteville, North Carolina, Egyesült Államok, 28303
        • Carolina Institute for Clinical Research
      • Monroe, North Carolina, Egyesült Államok, 28112
        • Monroe Biomedical Research
    • Ohio
      • Cleveland, Ohio, Egyesült Államok, 44106
        • University Hospitals Cleveland Medical Center
      • Columbus, Ohio, Egyesült Államok, 43213
        • Aventiv Research Inc.
      • Columbus, Ohio, Egyesült Államok, 43213
        • Columbus Cardiovascular Associates, Inc
      • Columbus, Ohio, Egyesült Államok, 43213
        • Centricity Research Columbus Ohio Multispecialty
    • Pennsylvania
      • Jenkintown, Pennsylvania, Egyesült Államok, 19046
        • Pennsylvania Heart and Vascular Group
    • South Carolina
      • Little River, South Carolina, Egyesült Államok, 29566
        • Main Street Physician's Care
    • Texas
      • Houston, Texas, Egyesült Államok, 77065
        • DM Clinical Research
      • Houston, Texas, Egyesült Államok, 77054
        • Prolato Clinical Research Center
      • Humble, Texas, Egyesült Államok, 77338
        • DM Clinical Research
      • Irving, Texas, Egyesült Államok, 75062
        • Cedar Health Research
      • Plano, Texas, Egyesült Államok, 75093
        • Harmony Heart Group
      • Sugar Land, Texas, Egyesült Államok, 77479
        • Mt Olympus Medical Research
      • Tomball, Texas, Egyesült Államok, 77375
        • DM Clinical Research
      • Tomball, Texas, Egyesült Államok, 77375
        • Northwest Heart Center
    • Virginia
      • Suffolk, Virginia, Egyesült Államok, 23435
        • Centricity Research Suffolk Primary Care
      • Suffolk, Virginia, Egyesült Államok, 23435
        • Sentara BelleHarbour

Részvételi kritériumok

A kutatók olyan embereket keresnek, akik megfelelnek egy bizonyos leírásnak, az úgynevezett jogosultsági kritériumoknak. Néhány példa ezekre a kritériumokra a személy általános egészségi állapota vagy a korábbi kezelések.

Jogosultsági kritériumok

Tanulmányozható életkorok

18 év (Felnőtt, Idősebb felnőtt)

Egészséges önkénteseket fogad

Igen

Leírás

A. altanulmány

Bevételi kritériumok:

  • Férfi vagy női résztvevők 65 és 85 év között.
  • Olyan résztvevők, akik hajlandóak és képesek betartani az összes tervezett látogatást, kezelési tervet, laboratóriumi vizsgálatokat, életmódbeli megfontolásokat és egyéb vizsgálati eljárásokat.
  • Egészséges résztvevők, akik a kórtörténet, a fizikális vizsgálat (ha szükséges) és a vizsgáló klinikai megítélése alapján alkalmasak a vizsgálatba való bevonásra.
  • Férfi résztvevő, aki képes gyermeknemzésre, és hajlandó elfogadható fogamzásgátlási módszert alkalmazni; vagy nem fogamzóképes női résztvevő; vagy olyan férfi résztvevő, aki nem tud gyermeket nemzeni.
  • Képes aláírt, tájékozott beleegyezést adni.

Kizárási kritériumok:

  • Egyéb egészségügyi vagy pszichiátriai állapot, beleértve a közelmúltban (az elmúlt egy évben) vagy aktív öngyilkossági gondolatokat/viselkedést vagy laboratóriumi eltéréseket, amelyek növelhetik a vizsgálatban való részvétel kockázatát, vagy a vizsgáló megítélése szerint alkalmatlanná tehetik a résztvevőt a vizsgálatra.
  • A kórelőzményben előfordult súlyos mellékhatás vakcinával kapcsolatban és/vagy súlyos allergiás reakció (pl. anafilaxia) a vizsgálati beavatkozás bármely összetevőjére.
  • Immunkompromittált egyének, akiknek ismert vagy gyanított immunhiánya van, az anamnézis és/vagy laboratóriumi/fizikai vizsgálat alapján.
  • Vérzéses diatézis vagy elhúzódó vérzéssel járó állapot, amely a vizsgáló véleménye szerint ellenjavallt intramuszkuláris injekció beadása.
  • Terhes vagy szoptató nők.
  • Allergia tojásfehérjékre (tojás vagy tojástermékek) vagy csirkefehérjékre.
  • Az a résztvevő, aki az 1. látogatás előtt ismert elmúlt 14 napban jelentős mértékben ki volt téve a laboratóriumi vizsgálatok által igazolt SARS-CoV-2 fertőzésnek, COVID-19-nek vagy influenzának
  • Bármely résztvevő, akinek SARS-CoV-2 RT-PCR- vagy antigéntesztje volt az 1. látogatást megelőző 10 napban, és nem erősítették meg, hogy negatív.
  • Azok a személyek, akik sugárkezelésben vagy immunszuppresszív terápiában részesülnek, beleértve a citotoxikus szereket vagy szisztémás kortikoszteroidokat is, pl. rák vagy autoimmun betegség miatt, vagy a vizsgálat során tervezett kezelésben részesülnek.
  • Vér-/plazmatermékek, immunglobulin vagy monoklonális antitestek beérkezése a vizsgálati beavatkozás beadása előtt 60 nappal, vagy a tervezett átvétel a vizsgálat során.
  • Vakcinázás bármely influenza elleni vakcinával a vizsgálati beavatkozás beadása előtt 6 hónapon belül (175 napon belül).
  • Bármely résztvevő, aki modRNS-platform SARS-CoV-2 vakcinát kapott vagy azt tervezi kapni az 1. látogatást követő 60 napon belül
  • Részvétel a vizsgálati beavatkozást magában foglaló egyéb vizsgálatokban a vizsgálatba való belépés előtt 28 napon belül és/vagy a vizsgálatban való részvétel során.
  • Szűrő hematológiai/vérkémiai labor >=1. fokozatú eltérés. A Bilirubin kivételével más stabil, 1. fokozatú eltéréseket a vizsgáló elfogadhatónak tekinthet.
  • Szűrő EKG, amely összhangban van a valószínű vagy lehetséges szívizom- vagy szívburokgyulladással, vagy olyan klinikailag jelentős eltéréseket mutat, amelyek befolyásolhatják a résztvevők biztonságát vagy a vizsgálati eredményeket.
  • A vizsgáló helyszíni személyzete vagy a vizsgálat lefolytatásában közvetlenül részt vevő Pfizer-alkalmazottak, a helyszíni személyzet, akit egyébként a vizsgáló felügyel, és családtagjaik.
  • Részvétel megerőltető vagy állóképességi gyakorlatban a 3. látogatáson keresztül.
  • Korábbi szívbetegség.

B. altanulmány

Bevételi kritériumok:

  • 65 és 85 év közötti férfi vagy női résztvevők vagy 18 és 64 év közötti férfi vagy női résztvevők
  • Olyan résztvevők, akik hajlandóak és képesek betartani az összes tervezett látogatást, kezelési tervet, laboratóriumi vizsgálatokat, életmódbeli megfontolásokat és egyéb vizsgálati eljárásokat.
  • Egészséges résztvevők, akik a kórtörténet, a fizikális vizsgálat (ha szükséges) és a vizsgáló klinikai megítélése alapján alkalmasak a vizsgálatba való bevonásra.
  • A beiratkozás időpontjában 65 és 85 év közötti résztvevők számára a 2021-2022-es északi féltekei szezonra vonatkozó, engedélyezett influenza elleni védőoltás megszerzése >4 hónappal (120 nap) a vizsgálati beavatkozás beadása előtt.
  • Képes aláírt, tájékozott beleegyezést adni.

Kizárási kritériumok:

  • Egyéb egészségügyi vagy pszichiátriai állapot, beleértve a közelmúltban (az elmúlt egy évben) vagy aktív öngyilkossági gondolatokat/viselkedést vagy laboratóriumi eltéréseket, amelyek növelhetik a vizsgálatban való részvétel kockázatát, vagy a vizsgáló megítélése szerint alkalmatlanná tehetik a résztvevőt a vizsgálatra.
  • A kórelőzményben előfordult súlyos mellékhatás vakcinával kapcsolatban és/vagy súlyos allergiás reakció (pl. anafilaxia) a vizsgálati beavatkozás bármely összetevőjére.
  • Immunkompromittált egyének, akiknek ismert vagy gyanított immunhiánya van, az anamnézis és/vagy laboratóriumi/fizikai vizsgálat alapján.
  • Vérzéses diatézis vagy elhúzódó vérzéssel járó állapot, amely a vizsgáló véleménye szerint ellenjavallt intramuszkuláris injekció beadása.
  • Terhes vagy szoptató nők.
  • Allergia tojásfehérjékre (tojás vagy tojástermékek) vagy csirkefehérjékre.
  • Az a résztvevő, aki a 201-es látogatás előtt ismert elmúlt 14 napban jelentős mértékben volt kitéve laboratóriumilag megerősített SARS-CoV-2 fertőzésnek, COVID-19-nek vagy influenzának
  • Bármely résztvevő, akinél a 201-es látogatást megelőző elmúlt 10 napban SARS-CoV-2 RT-PCR- vagy antigéntesztet végeztek, amely nem bizonyult negatívnak.
  • Azok a személyek, akik sugárkezelésben vagy immunszuppresszív terápiában részesülnek, beleértve a citotoxikus szereket vagy szisztémás kortikoszteroidokat is, pl. rák vagy autoimmun betegség miatt, vagy a vizsgálat során tervezett kezelésben részesülnek.
  • Vér-/plazmatermékek, immunglobulin vagy monoklonális antitestek beérkezése a vizsgálati beavatkozás beadása előtt 60 nappal, vagy a tervezett átvétel a vizsgálat során.
  • Bármely résztvevő, aki modRNS-platform SARS-CoV-2 vakcinát kapott vagy azt tervezi kapni a 201-es látogatást követő 28 napon belül
  • Minden résztvevő, aki a 2022-2023-as északi féltekei influenza szezonra engedélyezett influenza elleni védőoltást kapott.
  • Részvétel a vizsgálati beavatkozást magában foglaló egyéb vizsgálatokban a vizsgálatba való belépés előtt 28 napon belül és/vagy a vizsgálatban való részvétel során.
  • A vizsgáló helyszíni személyzete vagy a vizsgálat lefolytatásában közvetlenül részt vevő Pfizer-alkalmazottak, a helyszíni személyzet, akit egyébként a vizsgáló felügyel, és családtagjaik.
  • Részvétel megerőltető vagy állóképességi gyakorlatban a Visit 205 segítségével.
  • Korábbi szívbetegség.
  • Bármilyen kóros szűrési troponin I laboratóriumi érték
  • 12 elvezetéses EKG szűrése, amely a vizsgáló megítélése szerint összhangban van a valószínű vagy lehetséges szívizom- vagy szívburokgyulladással, vagy olyan klinikailag jelentős eltéréseket mutat, amelyek befolyásolhatják a résztvevők biztonságát vagy a vizsgálati eredmények értelmezését.

Tanulási terv

Ez a rész a vizsgálati terv részleteit tartalmazza, beleértve a vizsgálat megtervezését és a vizsgálat mérését.

Hogyan készül a tanulmány?

Tervezési részletek

  • Elsődleges cél: Megelőzés
  • Kiosztás: Véletlenszerűsített
  • Beavatkozó modell: Párhuzamos hozzárendelés
  • Maszkolás: Négyszeres

Fegyverek és beavatkozások

Résztvevő csoport / kar
Beavatkozás / kezelés
Kísérleti: SSA: mIRV A (1. dózisszint) + QIV
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSA: mIRV A (2. dózisszint) + QIV
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSA: mIRV A (3. dózisszint) + QIV
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSA: mIRV A (4. dózisszint) + QIV
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSA: mIRV B (1. dózisszint) + QIV
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSA: mIRV B (2. dózisszint) + QIV
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSA: mIRV B (3. dózisszint) + QIV
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSA: mIRV B (4-es dózisszint) + QIV
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSA: bIRV AB (1. dózisszint kombináció) + QIV
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSA: bIRV AB (2. dózisszint kombináció) + QIV
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSA: bIRV AB (3. dózisszint kombináció) + QIV
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSA: bIRV AB (4. dózisszint kombináció) + QIV
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSA: QIV + mIRV A törzs (4-es dózisszint)
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSA: qIRV (1. dózisszint) + QIV
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSA: QIV + mIRV B törzs (4-es dózisszint)
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSB: 2 adag qIRV (1. dózisszint), 2 vizitbeosztás
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSB: 2 adag QIV, 2 vizitbeosztás
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSB: QIV + bIRV AA (1. dózisszintű kombináció), 2 látogatásból álló ütemterv
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSB: QIV + bIRV AA (2. dózisszintű kombináció), 2 látogatásból álló ütemterv
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSB: QIV + bIRV AA (1. dózisszint-kombináció), 1 látogatásból álló ütemterv
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSB: QIV + bIRV AA (2. dózisszintű kombináció), 1 látogatásból álló ütemterv
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSB: qIRV (2. dózisszint, 1. dóziskombináció), 1 látogatásból álló ütemterv
MEGJEGYZÉS: A kar leírása nincs megadva.
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSB: qIRV (2. dózisszint, 2. dóziskombináció), 1-látogatásos ütemterv
MEGJEGYZÉS: A kar leírása nincs megadva
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSB: qIRV (3. dózisszint), 1-látogatási ütemterv
MEGJEGYZÉS: A kar leírása nincs megadva
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSB: bIRV AA + bIRV BB (mindkettő 1-es dózisszint-kombináció), 1 látogatásos ütemterv
MEGJEGYZÉS: A kar leírása nincs megadva
Intramuszkuláris injekció
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSB: 1 adag QIV, 1 látogatási ütemterv
MEGJEGYZÉS: A kar leírása nincs megadva
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSB: qIRV (1. dózisszint), 1-látogatás
MEGJEGYZÉS: A kar leírása nincs megadva.
Intramuszkuláris injekció
Kísérleti: SSB: qIRV (2. dózisszint), 1-látogatási ütemterv
MEGJEGYZÉS: A kar leírása nincs megadva.
Intramuszkuláris injekció

Mit mér a tanulmány?

Elsődleges eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
Az 1. vakcinázás után helyi reakciókat bejelentő résztvevők százalékos aránya: A alvizsgálat
Időkeret: Az 1. oltás utáni 1. naptól a 7. napig
A helyi reakciók között szerepelt az injekció beadásának helyén fellépő fájdalom, bőrpír és duzzanat, és a résztvevők elektronikus naplóba rögzítették. A bőrpírt és a duzzanatot mérőeszköz egységekben mértük és rögzítettük, ahol 1 mérőeszköz egység=0,5 centiméter (cm). A bőrpír és a duzzanat enyhe (1. fokozat): nagyobb, mint (>) 2,0 cm és 5,0 cm; mérsékelt (2. fokozat): >5,0–10,0 cm; súlyos (3. fokozat): >10 cm; potenciálisan életveszélyes (4. fokozat): nekrózis vagy hámlásos dermatitis (vörösség) és nekrózis (duzzanat). Az injekció beadásának helyén jelentkező fájdalom enyhe (1. fokozat): nem zavarja az aktivitást; mérsékelt (2. fokozat): zavarja a tevékenységet; súlyos (3. fokozat): megakadályozta a napi tevékenységet és potenciálisan életveszélyes (4. fokozat): sürgősségi ellátás vagy kórházi kezelés súlyos fájdalom miatt. A 4. fokozatú reakciókat a vizsgáló vagy orvosi képesítéssel rendelkező személy osztályozta. A pontos kétoldalú konfidencia intervallum a Clopper és Pearson módszeren alapult.
Az 1. oltás utáni 1. naptól a 7. napig
Azon résztvevők százalékos aránya, akik helyi reakciókat jelentettek be a 2. oltás után: A alvizsgálat
Időkeret: Az 1. naptól a 2. oltás utáni 7. napig
A helyi reakciók között szerepelt az injekció beadásának helyén fellépő fájdalom, bőrpír és duzzanat, és a résztvevők elektronikus naplóba rögzítették. A bőrpírt és a duzzanatot mérőeszköz egységekben mértük és rögzítettük, ahol 1 mérőeszköz egység=0,5 cm. A bőrpírt és a duzzanatot enyhének minősítették (1. fokozat): >2,0 cm-től 5,0 cm-ig; mérsékelt (2. fokozat): >5,0–10,0 cm; súlyos (3. fokozat): >10 cm; potenciálisan életveszélyes (4. fokozat): nekrózis vagy hámló dermatitisz. Az injekció beadásának helyén jelentkező fájdalom enyhe (1. fokozat): nem zavarja az aktivitást; mérsékelt (2. fokozat): zavarja a tevékenységet; súlyos (3. fokozat): megakadályozta a napi tevékenységet és potenciálisan életveszélyes (4. fokozat): sürgősségi ellátás vagy kórházi kezelés súlyos fájdalom miatt. A 4. fokozatú reakciókat a vizsgáló vagy orvosi képesítéssel rendelkező személy osztályozta. A pontos kétoldalú konfidencia intervallum a Clopper és Pearson módszeren alapult.
Az 1. naptól a 2. oltás utáni 7. napig
Az 1. oltás utáni szisztémás eseményeket bejelentő résztvevők százalékos aránya: A alvizsgálat
Időkeret: Az 1. naptól a 7. napig az oltás után 1
A szisztémás események közé tartozott a láz, hányás, hasmenés, fejfájás, fáradtság, hidegrázás, új/fokozott izomfájdalom és új/súlyosabb ízületi fájdalom, amelyet a résztvevők elektronikus naplóban rögzítettek. A lázat úgy határozták meg, mint (>=)38,0-nál magasabb szájhőmérséklet Celsius-fok (°C) és besorolása:>=38,0–38,4 °C, >38,4–38,9 °C, >38,9–40,0 °C és >40,0 °C. 24 órán belül (h);G2:>2 alkalommal 24 órán belül;G3: szükséges Intravénás (IV) hidratálás. Hasmenés osztályozása: G1:2-3 laza széklet 24 órán belül;G2: 4-5 laza széklet 24 órán belül;G3: 6 vagy több laza széklet 24 órán belül. Fejfájás, fáradtság, hidegrázás, új/fokozott izomfájdalom és új/fokozott ízületi fájdalom: G1: nem zavarja a tevékenységet; G2: némileg zavarja a tevékenységet; G3: megakadályozta a napi rutin tevékenységet. minden szisztémás esemény, kivéve a lázat, 4. fokozat = sürgősségi vizit vagy kórházi kezelés. A 4. fokozatú eseményeket a vizsgáló vagy orvosi képesítéssel rendelkező személy osztályozta. Pontos kétoldalú konfidencia intervallum a Clopper és Pearson módszer alapján.
Az 1. naptól a 7. napig az oltás után 1
Azon résztvevők százalékos aránya, akik szisztémás eseményekről számoltak be a 2. vakcinázás után: A alvizsgálat
Időkeret: Az 1. naptól a 2. oltás utáni 7. napig
A szisztémás események közé tartozott a láz, hányás, hasmenés, fejfájás, fáradtság, hidegrázás, új/rosszabb izomfájdalom és új/rosszabb ízületi fájdalom, amit a résztvevők elektronikus naplóban rögzítettek. A láz a következőképpen definiálható: >=38,0 °C orális hőmérséklet és >=38,0–38,4 °C, >38,4–38,9 °C, >38,9–40,0 °C és >40,0 °C. 1-2 alkalommal 24 óra alatt; G2: >2-szer 24 óra alatt; G3: szükséges IV hidratálás. Hasmenés osztályozása: G1: 2-3 laza széklet 24 órán belül; G2: 4-5 laza széklet 24 óra alatt; G3: 6 vagy több laza széklet 24 órán belül. Fejfájás, fáradtság, hidegrázás, új/fokozott izomfájdalom és új/fokozott ízületi fájdalom: G1: nem zavarta a tevékenységet; G2: némi beavatkozás a tevékenységbe; G3: megakadályozott napi rutintevékenység. A láz kivételével minden szisztémás esemény esetén 4. fokozat = sürgősségi ellátás vagy kórházi kezelés. A 4. fokozatú eseményeket a vizsgáló vagy orvosi képesítéssel rendelkező személy minősítette. Pontos kétoldalú konfidencia intervallum a Clopper és Pearson módszer alapján.
Az 1. naptól a 2. oltás utáni 7. napig
Azon résztvevők százalékos aránya, akik nemkívánatos eseményekről számoltak be az 1. vakcinázás után: A alvizsgálat
Időkeret: Az 1. naptól az oltás utáni 4 hétig 1
A nemkívánatos esemény (AE) úgy definiált, mint bármely nemkívánatos orvosi esemény egy résztvevőnél, amely időlegesen összefügg a vizsgálati beavatkozás használatával, függetlenül attól, hogy a vizsgálati beavatkozással kapcsolatosnak tekintették-e vagy sem. A pontos kétoldali 95%-os CI a Clopper és Pearson módszeren alapult. Csak a nem szisztematikus értékeléssel (azaz a helyi reakciók és a szisztematikus események kizárásával) összegyűjtött mellékhatásokról számoltak be ebben az eredménymérőben.
Az 1. naptól az oltás utáni 4 hétig 1
Azon résztvevők százalékos aránya, akik nemkívánatos eseményekről számoltak be a 2. vakcinázás után: A alvizsgálat
Időkeret: 1. naptól 4 hétig az oltás után 2
Az AE-t úgy határozták meg, mint bármely olyan nemkívánatos orvosi eseményt, amely egy résztvevőnél időlegesen összefügg a vizsgálati beavatkozás használatával, függetlenül attól, hogy a vizsgálati beavatkozással kapcsolatosnak tekintették-e vagy sem. A pontos kétoldali 95%-os CI a Clopper és Pearson módszeren alapult. Csak a nem szisztematikus értékeléssel gyűjtött mellékhatások (pl. a helyi reakciók és a szisztémás események kivételével) jelentették ebben az eredménymutatóban.
1. naptól 4 hétig az oltás után 2
Azon résztvevők százalékos aránya, akik súlyos nemkívánatos eseményekről (SAE) számoltak be az első oltástól az utolsó oltás után 6 hónapig: A alvizsgálat
Időkeret: Az 1. oltástól az 1. napon az oltást követő 6 hónapig 2
SAE-nek minősül minden olyan nemkívánatos orvosi esemény, amely bármely dózis esetén megfelel az alábbi kritériumok közül egynek vagy többnek - halált okozott, életveszélyes volt, fekvőbeteg-kórházi kezelést igényelt vagy a meglévő kórházi kezelés meghosszabbítását, tartós vagy jelentős rokkantságot/rokkantságot eredményezett , veleszületett rendellenesség/születési rendellenesség volt, és egy fertőző ágens, kórokozó vagy nem patogén és más fontos egészségügyi esemény feltételezett átvitele a Pfizer termékén keresztül.
Az 1. oltástól az 1. napon az oltást követő 6 hónapig 2
A kóros hematológiai értékekkel rendelkező résztvevők százalékos aránya az 1. oltás után 2 nappal: A alvizsgálat
Időkeret: 2 nappal az oltás után 1
A hematológiai paraméterek a következők voltak: eritrociták, limfociták, neutrofilek, eozinofilek/leukociták, eritrocita (ery) átlagos testtérfogat, ery. a corpuscularis hemoglobin és az ery. átlagos corpuscularis hemoglobin koncentráció. Az elsődleges kritériumok a következők voltak: eritrociták, limfociták, neutrofilek: <0,8*a normális alsó határa (LLN); Limfociták/Leukociták, Eozinofilek/Leukociták, Monociták/Leukociták: >1,2*normális felső határ (ULN); Ery. Átlagos korpuszkuláris térfogat:>1,1*ULN; Ery. Átlagos corpuscularis hemoglobin és Ery. Átlagos corpuscularis hemoglobin koncentráció: < 0,9*LLN. Adjunk hozzá 95%-os CI-t is, amely Clopper és Pearson módszeren alapult.
2 nappal az oltás után 1
Azon résztvevők százalékos aránya, akiknél kóros hematológiai értékek mutatkoztak az 1. oltás után 1 héttel: A alvizsgálat
Időkeret: 1 héttel az oltás után 1
A hematológiai paraméterek a következők voltak: eritrociták, neutrofilek, eozinofilek/leukociták, monociták/leukociták, ery átlagos corpuscularis hemoglobin. Az elsődleges kritériumok a következők voltak: eritrociták és neutrofilek: <0,8* LLN; Eozinofilek/leukociták és monociták/leukociták: >1,2* ULN; Ery. Átlagos corpuscularis hemoglobin:>1,1*ULN. A 95%-os CI Clopper és Pearson módszerén alapult.
1 héttel az oltás után 1
Azon résztvevők százalékos aránya, akiknek a kémiai értékei abnormálisak az 1. oltás után 2 nappal: A alvizsgálat
Időkeret: 2 nappal az oltás után 1
A kémiai paraméterek között szerepelt a vér karbamid-nitrogénje és a C-reaktív fehérje. Az elsődleges kritériumok a következők voltak: vér karbamid-nitrogén: > 1,3*ULN; C Reaktív fehérje: > 1,1*ULN. A 95%-os CI Clopper és Pearson módszerén alapult.
2 nappal az oltás után 1
Azon résztvevők százalékos aránya, akiknek a kémiai értékei kórosak az 1. oltás után 1 héttel: A alvizsgálat
Időkeret: 1 héttel az oltás után 1
A kémiai paraméterek között szerepelt a vér karbamid-nitrogénje és a C-reaktív fehérje. Az elsődleges kritériumok a következők voltak: vér karbamid-nitrogén: > 1,3*ULN; C Reaktív fehérje: > 1,1*ULN. Adjunk hozzá 95%-os CI-t is, amely Clopper és Pearson módszeren alapult.
1 héttel az oltás után 1
Azon résztvevők százalékos aránya, akiknél a hematológiai értékek megváltoztak az 1. oltás után 2 nappal: A alvizsgálat
Időkeret: A kiindulási állapottól (1. oltás előtt) az 1. oltás után 2 napig
A hematológiai paraméterek közé tartozott a hemoglobin, a limfociták, a neutrofilek csökkenése, a vérlemezkék számának csökkenése, a fehérvérsejtek (WBC) csökkenése és a WBC növekedése. A laboratóriumi eltéréseket a Food and Drug Administration (FDA) toxicitási besorolási skála szerint osztályozták a megelőző vakcina klinikai vizsgálatokba bevont egészséges felnőtt önkéntesek esetében, 1. fokozat = enyhe; 2. fokozat=közepes; 3. fokozat = súlyos és 4. fokozat = potenciálisan életveszélyes. A hematológiai értékekben eltolódott résztvevők százalékos arányát jelentették ebben az eredménymérőben. Azokat a kategóriákat jelentették, amelyekben legalább 1 nullától eltérő adatérték mutatott bármilyen eltolódást a fokozatban a kiindulási értékről az 1. vakcinázást követő 2. napra. Azok a résztvevők, akiknek az osztályzati kategóriája nem változott (pl. normáltól normálig) nem jelentették.
A kiindulási állapottól (1. oltás előtt) az 1. oltás után 2 napig
Azon résztvevők százalékos aránya, akiknél az 1. oltás után 1 héttel a hematológiai értékek megváltoztak: A alvizsgálat
Időkeret: A kiindulási állapottól (1. oltás előtt) az 1. oltás után 1 hétig
A hematológiai paraméterek közé tartozott a hemoglobin, a limfociták, a neutrofilek csökkenése, a WBC csökkenés és a WBC növekedése. A laboratóriumi eltéréseket az FDA toxicitási besorolási skála szerint osztályozták a megelőző vakcina klinikai vizsgálataiba bevont egészséges felnőtt önkéntesek esetében, 1. fokozat = enyhe; 2. fokozat=közepes; 3. fokozat = súlyos és 4. fokozat = potenciálisan életveszélyes. A hematológiai értékekben eltolódott résztvevők százalékos arányát jelentették ebben az eredménymérőben. Azokat a kategóriákat jelentették, amelyekben legalább 1 nullától eltérő adatérték mutatott bármilyen eltolódást a fokozatban a kiindulási értékről az 1. vakcinázást követő 1 hétre. Azok a résztvevők, akiknek az osztályzati kategóriája nem változott (pl. normáltól normálig) nem jelentették.
A kiindulási állapottól (1. oltás előtt) az 1. oltás után 1 hétig
Azon résztvevők százalékos aránya, akiknél a kémiai laboratóriumi értékek megváltoztak az 1. oltás után 2 nappal: A alvizsgálat
Időkeret: A kiindulási állapottól (1. oltás előtt) az 1. oltás után 2 napig
A kémiai eltéréseket a toxicitási besorolási skála szerint osztályozták egészséges felnőtt önkéntesek esetében, akiket bevontak a megelőző vakcina klinikai vizsgálatokba, 1. fokozat = enyhe; 2. fokozat=közepes; 3. fokozat = súlyos és 4. fokozat = potenciálisan életveszélyes. A kémiai értékekben eltolódott résztvevők százalékos arányát jelentették ebben az eredménymérőben. Azokat a kategóriákat jelentették, amelyekben legalább 1 nullától eltérő adatérték mutatott bármilyen eltolódást a Grade-ben a kiindulási értékről az 1. vakcinázás utáni 2 napra (a kiindulási állapot után). Azok a résztvevők, akiknek az osztályzati kategóriája nem változott (pl. normáltól normálig) nem jelentették. A közölt paraméterek a következők voltak: - Fokozott alanin aminotranszferáz (ALP), emelkedett alkáli foszfatáz (ALP), megnövekedett aszpartát aminotranszferáz (AST), megnövekedett kreatinin és karbamid-nitrogén.
A kiindulási állapottól (1. oltás előtt) az 1. oltás után 2 napig
Azon résztvevők százalékos aránya, akiknél az 1. oltás után 1 héttel fokozatváltások tapasztalhatók a kémiai laboratóriumi értékekben: A alvizsgálat
Időkeret: A kiindulási állapottól (1. oltás előtt) az 1. oltás után 1 hétig
A kémiai eltéréseket a toxicitási besorolási skála szerint osztályozták egészséges felnőtt önkéntesek esetében, akiket bevontak a megelőző vakcina klinikai vizsgálatokba, 1. fokozat = enyhe; 2. fokozat=közepes; 3. fokozat = súlyos és 4. fokozat = potenciálisan életveszélyes. A kémiai értékekben eltolódott résztvevők százalékos arányát jelentették ebben az eredménymérőben. Azokat a kategóriákat jelentették, amelyekben legalább 1 nullától eltérő adatérték mutatott bármilyen eltolódást a Grade-ben a kiindulási értékről az 1. vakcinázás utáni 1 hétre (a kiindulási állapot után). Azok a résztvevők, akiknek az osztályzati kategóriája nem változott (pl. normáltól normálig) nem jelentették. A közölt paraméterek a következők voltak: alanin aminotranszferáz emelkedés, alkalikus foszfatáz emelkedés, aszpartát aminotranszferáz emelkedés, kreatinin emelkedés és karbamid nitrogén.
A kiindulási állapottól (1. oltás előtt) az 1. oltás után 1 hétig
Azon résztvevők százalékos aránya, akiknél új elektrokardiogram (EKG) eltérések mutatkoztak az 1. oltás után 2 nappal: A alvizsgálat
Időkeret: 2 nappal az oltás után 1
EKG-eltérésnek minősül minden olyan új rendellenesség, amely a kardiológus megítélése szerint összhangban van a valószínű vagy lehetséges szívizomgyulladással vagy szívburokgyulladással, ideértve: Tartós pitvari vagy kamrai aritmiák, másodfokú Mobitz II típusú vagy rosszabb atrioventricularis blokk, új köteg ágblokk. és diffúz ST-szegmens eleváció vagy PR-szegmens inverzió, kompatibilis a pericarditissel.
2 nappal az oltás után 1
Azon résztvevők százalékos aránya, akiknél új elektrokardiogram (EKG) eltérések mutatkoztak az 1. oltás után 1 héttel: A alvizsgálat
Időkeret: 1 héttel az oltás után 1
EKG-eltérésnek minősül minden olyan új rendellenesség, amely a kardiológus megítélése szerint összhangban van a valószínű vagy lehetséges szívizomgyulladással vagy szívburokgyulladással, ideértve: Tartós pitvari vagy kamrai aritmiák, másodfokú Mobitz II típusú vagy rosszabb atrioventricularis blokk, új köteg ágblokk. és diffúz ST-szegmens eleváció vagy PR-szegmens inverzió, kompatibilis a pericarditissel.
1 héttel az oltás után 1
Azon résztvevők százalékos aránya, akik helyi reakciókat jelentettek be az oltás után az 1 látogatásos ütemterv szerint (kezdeti beiratkozás): B alvizsgálat
Időkeret: Az oltás utáni 1. naptól a 7. napig
A helyi reakciók között szerepelt az injekció beadásának helyén fellépő fájdalom, bőrpír és duzzanat, és a résztvevők elektronikus naplóba rögzítették. A bőrpírt és a duzzanatot mérőeszköz egységekben mértük és rögzítettük, ahol 1 mérőeszköz egység=0,5 cm. A bőrpírt és a duzzanatot enyhének minősítették (1. fokozat): >2,0 cm-től 5,0 cm-ig; mérsékelt (2. fokozat): >5,0–10,0 cm; súlyos (3. fokozat): >10 cm; potenciálisan életveszélyes (4. fokozat): nekrózis vagy hámló dermatitisz. Az injekció beadásának helyén jelentkező fájdalom enyhe (1. fokozat): nem zavarja az aktivitást; mérsékelt (2. fokozat): zavarja a tevékenységet; súlyos (3. fokozat): megakadályozta a napi tevékenységet és potenciálisan életveszélyes (4. fokozat): sürgősségi ellátás vagy kórházi kezelés súlyos fájdalom miatt. A pontos kétoldalú konfidencia intervallum a Clopper és Pearson módszeren alapult.
Az oltás utáni 1. naptól a 7. napig
Azon résztvevők százalékos aránya, akik helyi reakciókat jelentettek be az 1. oltás után a 2 látogatás ütemtervéhez (kezdeti beiratkozás): B alvizsgálat
Időkeret: Az 1. naptól a 7. napig az 1. oltás után
A helyi reakciók között szerepelt az injekció beadásának helyén fellépő fájdalom, bőrpír és duzzanat, és a résztvevők elektronikus naplóba rögzítették. A bőrpírt és a duzzanatot mérőeszköz egységekben mértük és rögzítettük, ahol 1 mérőeszköz egység=0,5 cm. A bőrpírt és a duzzanatot enyhének minősítették (1. fokozat): >2,0 cm-től 5,0 cm-ig; mérsékelt (2. fokozat): >5,0–10,0 cm; súlyos (3. fokozat): >10 cm; potenciálisan életveszélyes (4. fokozat): nekrózis vagy hámló dermatitisz. Az injekció beadásának helyén jelentkező fájdalom enyhe (1. fokozat): nem zavarja az aktivitást; mérsékelt (2. fokozat): zavarja a tevékenységet; súlyos (3. fokozat): megakadályozta a napi tevékenységet és potenciálisan életveszélyes (4. fokozat): sürgősségi ellátás vagy kórházi kezelés súlyos fájdalom miatt. A pontos kétoldalú konfidencia intervallum a Clopper és Pearson módszeren alapult.
Az 1. naptól a 7. napig az 1. oltás után
Azon résztvevők százalékos aránya, akik helyi reakciókat jelentettek be a 2. oltás után a 2 látogatási ütemtervre (kezdeti beiratkozás): B alvizsgálat
Időkeret: Az 1. naptól a 2. oltás utáni 7. napig
A helyi reakciók között szerepelt az injekció beadásának helyén fellépő fájdalom, bőrpír és duzzanat, és a résztvevők elektronikus naplóba rögzítették. A bőrpírt és a duzzanatot mérőeszköz egységekben mértük és rögzítettük, ahol 1 mérőeszköz egység=0,5 cm. A bőrpírt és a duzzanatot enyhének minősítették (1. fokozat): >2,0 cm-től 5,0 cm-ig; mérsékelt (2. fokozat): >5,0–10,0 cm; súlyos (3. fokozat): >10 cm; potenciálisan életveszélyes (4. fokozat): nekrózis vagy hámló dermatitisz. Az injekció beadásának helyén jelentkező fájdalom enyhe (1. fokozat): nem zavarja az aktivitást; mérsékelt (2. fokozat): zavarja a tevékenységet; súlyos (3. fokozat): megakadályozta a napi tevékenységet és potenciálisan életveszélyes (4. fokozat): sürgősségi ellátás vagy kórházi kezelés súlyos fájdalom miatt. A pontos kétoldalú konfidencia intervallum a Clopper és Pearson módszeren alapult.
Az 1. naptól a 2. oltás utáni 7. napig
Azon résztvevők százalékos aránya, akik helyi reakciókat jelentettek be az oltás után a kiterjesztett beiratkozáshoz: B alvizsgálat
Időkeret: Az 1. naptól a 7. napig az 1. oltás után minden karra; Az 1. naptól a 7. napig a 2. oltás után 2 adag qIRV (1. dózisszint), 2 látogatásból álló ütemterv kar
A helyi reakciók között szerepelt az injekció beadásának helyén fellépő fájdalom, bőrpír és duzzanat, és a résztvevők elektronikus naplóba rögzítették. A bőrpírt és a duzzanatot mérőeszköz egységekben mértük és rögzítettük, ahol 1 mérőeszköz egység=0,5 cm. A bőrpírt és a duzzanatot enyhének minősítették (1. fokozat): >2,0 cm-től 5,0 cm-ig; mérsékelt (2. fokozat): >5,0–10,0 cm; súlyos (3. fokozat): >10 cm; potenciálisan életveszélyes (4. fokozat): nekrózis vagy hámló dermatitisz. Az injekció beadásának helyén jelentkező fájdalom enyhe (1. fokozat): nem zavarja az aktivitást; mérsékelt (2. fokozat): zavarja a tevékenységet; súlyos (3. fokozat): megakadályozta a napi tevékenységet és potenciálisan életveszélyes (4. fokozat): sürgősségi ellátás vagy kórházi kezelés súlyos fájdalom miatt. A pontos kétoldalú konfidencia intervallum a Clopper és Pearson módszeren alapult.
Az 1. naptól a 7. napig az 1. oltás után minden karra; Az 1. naptól a 7. napig a 2. oltás után 2 adag qIRV (1. dózisszint), 2 látogatásból álló ütemterv kar
Azon résztvevők százalékos aránya, akik szisztémás eseményekről számoltak be az oltás után az 1 látogatásos ütemterv szerint (kezdeti beiratkozás): B alvizsgálat
Időkeret: Az oltás utáni 1. naptól a 7. napig
A szisztémás események közé tartozott a láz, hányás, hasmenés, fejfájás, fáradtság, hidegrázás, új/rosszabb izomfájdalom és új/rosszabb ízületi fájdalom, amit a résztvevők elektronikus naplóban rögzítettek. A láz a következőképpen definiálható: >=38,0 °C orális hőmérséklet és >=38,0–38,4 °C, >38,4–38,9 °C, >38,9–40,0 °C és >40,0 °C. Hányás: G 1: 1-2 alkalommal 24 órán belül; G 2: >2-szer 24 óra alatt; G 3: szükséges IV hidratálás; G 4: sürgősségi vizit/hipotenzív sokk miatti kórházi kezelés. Hasmenés osztályozása: G 1: 2-3 laza széklet 24 órán belül; G 2: 4-5 laza széklet 24 óra alatt; G 3: 6 vagy több laza széklet 24 órán belül és G 4: sürgősségi vizit/kórházi ellátás. Fejfájás, fáradtság, hidegrázás, új/fokozott izomfájdalom és új/fokozott ízületi fájdalom: G 1: nem zavarta a tevékenységet; G 2: némi beavatkozás a tevékenységbe; G 3: megakadályozott napi rutintevékenység és G 4: sürgősségi ellátás/kórházi ellátás. Pontos kétoldalú konfidencia intervallum a Clopper és Pearson módszer alapján.
Az oltás utáni 1. naptól a 7. napig
Azon résztvevők százalékos aránya, akik szisztémás eseményekről számoltak be az 1. oltás után a 2 látogatás ütemtervéhez (kezdeti beiratkozás): B alvizsgálat
Időkeret: Az 1. naptól a 7. napig az 1. oltás után
A szisztémás események közé tartozott a láz, hányás, hasmenés, fejfájás, fáradtság, hidegrázás, új/rosszabb izomfájdalom és új/rosszabb ízületi fájdalom, amit a résztvevők elektronikus naplóban rögzítettek. A láz a következőképpen definiálható: >=38,0 °C orális hőmérséklet és >=38,0–38,4 °C, >38,4–38,9 °C, >38,9–40,0 °C és >40,0 °C. Hányás: G 1: 1-2 alkalommal 24 órán belül; G 2: >2-szer 24 óra alatt; G 3: szükséges IV hidratálás; G 4: sürgősségi vizit/hipotenzív sokk miatti kórházi kezelés. Hasmenés osztályozása: G 1: 2-3 laza széklet 24 órán belül; G 2: 4-5 laza széklet 24 óra alatt; G 3: 6 vagy több laza széklet 24 órán belül és G 4: sürgősségi vizit/kórházi ellátás. Fejfájás, fáradtság, hidegrázás, új/fokozott izomfájdalom és új/fokozott ízületi fájdalom: G 1: nem zavarta a tevékenységet; G 2: némi beavatkozás a tevékenységbe; G 3: megakadályozott napi rutintevékenység és G 4: sürgősségi ellátás/kórházi ellátás. Pontos kétoldalú konfidencia intervallum a Clopper és Pearson módszer alapján.
Az 1. naptól a 7. napig az 1. oltás után
Azon résztvevők százalékos aránya, akik szisztémás eseményekről számoltak be a 2. oltás után a 2 látogatásos ütemterv szerint (kezdeti beiratkozás): B alvizsgálat
Időkeret: Az oltás 1. napjától 7. napig 2
A szisztémás események közé tartozott a láz, hányás, hasmenés, fejfájás, fáradtság, hidegrázás, új/rosszabb izomfájdalom és új/rosszabb ízületi fájdalom, amit a résztvevők elektronikus naplóban rögzítettek. A láz a következőképpen definiálható: >=38,0 °C orális hőmérséklet és >=38,0–38,4 °C, >38,4–38,9 °C, >38,9–40,0 °C és >40,0 °C. Hányás: G 1: 1-2 alkalommal 24 órán belül; G 2: >2-szer 24 óra alatt; G 3: szükséges IV hidratálás; G 4: sürgősségi vizit/hipotenzív sokk miatti kórházi kezelés. A hasmenés osztályozása: G: 1: 2-3 laza széklet 24 órán belül; G 2: 4-5 laza széklet 24 óra alatt; G 3: 6 vagy több laza széklet 24 órán belül és G 4: sürgősségi vizit/kórházi ellátás. Fejfájás, fáradtság, hidegrázás, új/fokozott izomfájdalom és új/fokozott ízületi fájdalom: G 1: nem zavarta a tevékenységet; G 2: némi beavatkozás a tevékenységbe; G 3: megakadályozott napi rutintevékenység és G 4: sürgősségi ellátás/kórházi ellátás. Pontos kétoldalú konfidencia intervallum a Clopper és Pearson módszer alapján.
Az oltás 1. napjától 7. napig 2
Azon résztvevők százalékos aránya, akik szisztémás eseményekről számoltak be a vakcinázás után a kiterjesztett beiratkozáshoz: B alvizsgálat
Időkeret: Az 1. naptól a 7. napig az 1. oltás után minden karra; Az 1. naptól a 7. napig a 2. oltás után 2 adag qIRV (1. dózisszint), 2 látogatásból álló ütemterv kar
A szisztémás események közé tartozott a láz, hányás, hasmenés, fejfájás, fáradtság, hidegrázás, új/rosszabb izomfájdalom és új/rosszabb ízületi fájdalom, amit a résztvevők elektronikus naplóban rögzítettek. A láz a következőképpen definiálható: >=38,0 °C orális hőmérséklet és >=38,0–38,4 °C, >38,4–38,9 °C, >38,9–40,0 °C és >40,0 °C. Hányás: G 1: 1-2 alkalommal 24 órán belül; G 2: >2-szer 24 óra alatt; G 3: szükséges IV hidratálás; G 4: sürgősségi vizit/hipotenzív sokk miatti kórházi kezelés. Hasmenés osztályozása: G 1: 2-3 laza széklet 24 órán belül; G 2: 4-5 laza széklet 24 óra alatt; G 3: 6 vagy több laza széklet 24 órán belül és G 4: sürgősségi vizit/kórházi ellátás. Fejfájás, fáradtság, hidegrázás, új/fokozott izomfájdalom és új/fokozott ízületi fájdalom: G 1: nem zavarta a tevékenységet; G 2: némi beavatkozás a tevékenységbe; G 3: megakadályozott napi rutintevékenység és G 4: sürgősségi ellátás/kórházi ellátás. Pontos kétoldalú konfidencia intervallum a Clopper és Pearson módszer alapján.
Az 1. naptól a 7. napig az 1. oltás után minden karra; Az 1. naptól a 7. napig a 2. oltás után 2 adag qIRV (1. dózisszint), 2 látogatásból álló ütemterv kar
Azon résztvevők százalékos aránya, akik nemkívánatos eseményekről számoltak be az első oltástól az utolsó oltás után 4 hétig: B alvizsgálat
Időkeret: Az első oltástól az utolsó oltás utáni 4 hétig (azaz 1. oltás az 1-látogatásos ütemtervben és 2. oltás a 2-látogatásos csoportoknál)
Az AE-t úgy határozták meg, mint bármely olyan nemkívánatos orvosi eseményt, amely egy résztvevőnél időlegesen összefügg a vizsgálati beavatkozás használatával, függetlenül attól, hogy a vizsgálati beavatkozással kapcsolatosnak tekintették-e vagy sem. Csak a nem szisztematikus értékeléssel (azaz a helyi reakciók és a szisztematikus események kizárásával) összegyűjtött mellékhatásokról számoltak be ebben az eredménymérőben.
Az első oltástól az utolsó oltás utáni 4 hétig (azaz 1. oltás az 1-látogatásos ütemtervben és 2. oltás a 2-látogatásos csoportoknál)
Azon résztvevők százalékos aránya, akik súlyos nemkívánatos eseményekről számoltak be az első oltástól az utolsó oltás után 6 hónapig: B alvizsgálat
Időkeret: Az első oltástól az utolsó oltás utáni 6 hónapig (azaz 1. oltás az 1-látogatásos ütemtervben és 2. oltás a 2-látogatásos csoportoknál)
SAE-nek minősül minden olyan nemkívánatos orvosi esemény, amely bármely dózis esetén megfelel az alábbi kritériumok közül egynek vagy többnek - halált okozott, életveszélyes volt, fekvőbeteg-kórházi kezelést igényelt vagy a meglévő kórházi kezelés meghosszabbítását, tartós vagy jelentős rokkantságot/rokkantságot eredményezett , veleszületett rendellenesség/születési rendellenesség volt, és egy fertőző ágens, kórokozó vagy nem patogén és más fontos egészségügyi esemény feltételezett átvitele a Pfizer termékén keresztül.
Az első oltástól az utolsó oltás utáni 6 hónapig (azaz 1. oltás az 1-látogatásos ütemtervben és 2. oltás a 2-látogatásos csoportoknál)
Azon résztvevők százalékos aránya, akik kóros troponin I laboratóriumi értékekről számoltak be 2 nappal az 1. vakcinázás után a 2 látogatásos ütemterv szerint (kezdeti beiratkozás): B alvizsgálat
Időkeret: 2 nappal az oltás után 1
Azon résztvevők százalékos aránya, akik kóros troponin I laboratóriumi értékekről számoltak be 2 nappal az oltás után 1, ebben az eredménymérőben jelentették.
2 nappal az oltás után 1
Azon résztvevők százalékos aránya, akik kóros troponin I laboratóriumi értékekről számoltak be 2 nappal az oltás után 2 a 2 látogatásos ütemterv szerint (kezdeti beiratkozás): B alvizsgálat
Időkeret: 2 nappal az oltás után 2
Azon résztvevők százalékos aránya, akik kóros troponin I laboratóriumi értékekről számoltak be 2 nappal az oltás után 2, ebben az eredménymérőben jelentették.
2 nappal az oltás után 2
Azon résztvevők százalékos aránya, akik kóros troponin I laboratóriumi értékekről számoltak be 2 nappal az oltás után az 1 látogatás ütemtervéhez (kezdeti beiratkozás): B alvizsgálat
Időkeret: 2 nappal az oltás után
Azon résztvevők százalékos aránya, akik kóros troponin I laboratóriumi értékekről számoltak be 2 nappal az oltás után, ebben az eredménymérőben jelentették.
2 nappal az oltás után
Azon résztvevők százalékos aránya, akik kóros troponin I laboratóriumi értékekről számoltak be 2 nappal a vakcinázás után a kiterjesztett beiratkozáshoz: B alvizsgálat
Időkeret: 2 nappal az utolsó oltás után (azaz 1. oltás az 1-látogatásos ütemtervben és 2. oltás a 2-látogatásos csoportoknál)
Azon résztvevők százalékos aránya, akik kóros troponin I laboratóriumi értékekről számoltak be 2 nappal az oltás után, ebben az eredménymérőben jelentették.
2 nappal az utolsó oltás után (azaz 1. oltás az 1-látogatásos ütemtervben és 2. oltás a 2-látogatásos csoportoknál)
Azon résztvevők százalékos aránya, akik új EKG-rendellenességről számoltak be 2 nappal az oltás után 1, a 2 látogatásos ütemterv szerint (kezdeti beiratkozás): B alvizsgálat
Időkeret: 2 nappal az oltás után 1
Tizenkét elvezető EKG-t végeztek, miután a résztvevő legalább 10 percig nyugodtan pihent fekvő helyzetben. EKG-eltérésnek minősül minden olyan új rendellenesség, amely a kardiológus megítélése szerint összhangban van a valószínű vagy lehetséges szívizomgyulladással vagy szívburokgyulladással, ideértve: Tartós pitvari vagy kamrai aritmiák, másodfokú Mobitz II típusú vagy rosszabb atrioventricularis blokk, új köteg ágblokk. és diffúz ST-szegmens eleváció vagy PR-szegmens inverzió, kompatibilis a pericarditissel.
2 nappal az oltás után 1
Azon résztvevők százalékos aránya, akik új EKG-rendellenességről számoltak be 2 nappal a védőoltás után 2 a 2 látogatásos ütemterv szerint (kezdeti beiratkozás): B alvizsgálat
Időkeret: 2 nappal az oltás után 2
Tizenkét elvezető EKG-t végeztek, miután a résztvevő legalább 10 percig nyugodtan pihent fekvő helyzetben. EKG-eltérésnek minősül minden olyan új rendellenesség, amely a kardiológus megítélése szerint összhangban van a valószínű vagy lehetséges szívizomgyulladással vagy szívburokgyulladással, ideértve: Tartós pitvari vagy kamrai aritmiák, másodfokú Mobitz II típusú vagy rosszabb atrioventricularis blokk, új köteg ágblokk. és diffúz ST-szegmens eleváció vagy PR-szegmens inverzió, kompatibilis a pericarditissel.
2 nappal az oltás után 2
Azon résztvevők százalékos aránya, akik új EKG-rendellenességről számoltak be 2 nappal az oltás után 1 az 1 vizitek ütemtervéhez (kezdeti beiratkozás): B alvizsgálat
Időkeret: 2 nappal az oltás után 1
Tizenkét elvezető EKG-t végeztek, miután a résztvevő legalább 10 percig nyugodtan pihent fekvő helyzetben. EKG-eltérésnek minősül minden olyan új rendellenesség, amely a kardiológus megítélése szerint összhangban van a valószínű vagy lehetséges szívizomgyulladással vagy szívburokgyulladással, ideértve: Tartós pitvari vagy kamrai aritmiák, másodfokú Mobitz II típusú vagy rosszabb atrioventricularis blokk, új köteg ágblokk. és diffúz ST-szegmens eleváció vagy PR-szegmens inverzió, kompatibilis a pericarditissel.
2 nappal az oltás után 1
Azon résztvevők százalékos aránya, akik új EKG-rendellenességről számoltak be 2 nappal az oltás után a kiterjesztett beiratkozáshoz: B alvizsgálat
Időkeret: 2 nappal az utolsó oltás után (azaz 1. oltás az 1-látogatásos ütemtervben és 2. oltás a 2-látogatásos csoportoknál)
Tizenkét elvezető EKG-t végeztek, miután a résztvevő legalább 10 percig nyugodtan pihent fekvő helyzetben. EKG-eltérésnek minősül minden olyan új rendellenesség, amely a kardiológus megítélése szerint összhangban van a valószínű vagy lehetséges szívizomgyulladással vagy szívburokgyulladással, ideértve: Tartós pitvari vagy kamrai aritmiák, másodfokú Mobitz II típusú vagy rosszabb atrioventricularis blokk, új köteg ágblokk. és diffúz ST-szegmens eleváció vagy PR-szegmens inverzió, kompatibilis a pericarditissel.
2 nappal az utolsó oltás után (azaz 1. oltás az 1-látogatásos ütemtervben és 2. oltás a 2-látogatásos csoportoknál)

Másodlagos eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
A hemagglutinációs gátlás (HAI) titereinek geometriai átlag titere (GMT) az 1., 4. és 8. héten az 1. vakcinázás után: A alvizsgálat
Időkeret: 1., 4. és 8. hét az oltás után 1
A GMT-ket és a kétoldali 95%-os CI-ket a koncentrációk és a megfelelő CI-k átlagos logaritmusának hatványozásával számítottuk ki (a Student t eloszlás alapján). Az alsó mennyiségi határ (LLOQ) alatti vizsgálati eredményeket 0,5*LLQ-ra állítottuk.
1., 4. és 8. hét az oltás után 1
Geometrikus átlagos hajtogatási emelkedés (GMFR) a HAI-titerekben a vakcinázás előtti 1., 4. és 8. héttel az 1. vakcinázás után: A alvizsgálat
Időkeret: Az oltás előtt 1, 4 és 8 héttel az oltás után 1
A geometriai átlagos szeres emelkedést (GMFR) a vakcinázás utáni eredmények és a vakcinázás előtti eredmények arányaként határoztuk meg. A GMFR-eket és a megfelelő kétoldali 95%-os CI-ket úgy számítottuk ki, hogy hatványozottan hatványoztuk a szorzási emelkedések és a megfelelő CI-k átlagos logaritmusát (a Student t eloszlás alapján). Az LLOQ alatti vizsgálati eredményeket 0,5*LLOQ-ra állítottuk. Ha a prevakcinációs vizsgálat eredményei alacsonyabbak voltak, mint az LLOQ, és az oltás utáni eredmények nagyobbak vagy egyenlők voltak, mint az LLOQ, a prevakcinációs vizsgálat eredményeit LLOQ-ra állítottuk a GMFR kiszámításához.
Az oltás előtt 1, 4 és 8 héttel az oltás után 1
Azon résztvevők százalékos aránya, akik mindegyik törzs esetében HAI szerokonverziót értek el 1., 4. és 8. héttel az 1. vakcinázás után: A alvizsgálat
Időkeret: 1., 4. és 8. héttel az oltás után 1
A szerokonverziót úgy határozták meg, hogy a HAI-titer 1:10-nél kisebb volt az oltás előtt és >=1:40 az érdeklődési időpontban, vagy >=1:10 HAI-titer az oltás előtt, 4-szeres növekedéssel az időpontban. érdeklődésre. A pontos kétoldali 95%-os CI a Clopper és Pearson módszeren alapult.
1., 4. és 8. héttel az oltás után 1
Azon résztvevők százalékos aránya, akiknél a HAI-titer >=1:40 minden törzsnél az 1. vakcinázás előtt, valamint 1., 4. és 8. héttel az 1. vakcinázás után: A alvizsgálat
Időkeret: Oltás előtt 1 az 1. és 1. napon, 4 és 8 héttel az oltás után 1
Az 1. oltás előtt és az 1. vakcinázás után 1., 4. és 8. héttel az egyes törzseknél >=1:40 HAI-titerrel rendelkező résztvevők százalékos arányát mutatjuk be ebben az eredménymérőben. A pontos kétoldali 95%-os CI a Clopper és Pearson módszeren alapult.
Oltás előtt 1 az 1. és 1. napon, 4 és 8 héttel az oltás után 1
Azon résztvevők százalékos aránya, akik minden törzsre HAI szerokonverziót értek el 1., 4. és 8. héttel az 1. vakcinázás után: qIRV versus Licensed QIV, A alvizsgálat
Időkeret: 1, 4 és 8 héttel az oltás után 1
A szerokonverziót úgy határozták meg, hogy a HAI-titer 1:10-nél kisebb volt az oltás előtt és >=1:40 az érdeklődési időpontban, vagy >=1:10 HAI-titer az oltás előtt, 4-szeres növekedéssel az időpontban. érdeklődésre. A pontos kétoldali 95%-os CI a Clopper és Pearson módszeren alapult.
1, 4 és 8 héttel az oltás után 1
Azok a résztvevők százalékos aránya, akiknél a HAI titerek >=1:40 az összes törzsre a vakcinázás előtt, valamint 1, 4 és 8 héttel az oltás után 1: qIRV versus Licensed QIV, A alvizsgálat
Időkeret: Oltás előtt 1 az 1. és 1. napon, 4. és 8 héttel az oltás után 1
Az 1. és 1. oltás előtt, 4. és 8. héttel az 1. vakcinázást követően valamennyi törzs esetében >=1:40 HAI-titerrel rendelkező résztvevők százalékos arányát mutatjuk be ebben az eredménymérőben. A pontos kétoldali 95%-os CI a Clopper és Pearson módszeren alapult.
Oltás előtt 1 az 1. és 1. napon, 4. és 8 héttel az oltás után 1
A HAI-titerek geometriai átlagaránya (GMR) minden törzsre 4 héttel az 1. vakcinázás után: qIRV versus Licensed QIV, A alvizsgálat
Időkeret: 4 héttel az oltás után 1
A GMT-ket és a kétoldali 95%-os CI-ket a koncentrációk és a megfelelő CI-k átlagos logaritmusának hatványozásával számítottuk ki (a Student t eloszlás alapján), és a leíró részben közöltük. A GMR-eket a vakcinacsoportok közötti GMT-k arányával becsülték meg, referenciaként az engedélyezett QIV csoportot használva, és a statisztikai elemzési részben jelentették.
4 héttel az oltás után 1
Különbség a HAI szerokonverziót elérő résztvevők százalékos arányában az egyes törzseknél 4 héttel az 1. oltás után: qIRV versus Licensed QIV, A alvizsgálat
Időkeret: 4 héttel az oltás után 1
A szerokonverziót úgy határozták meg, hogy a HAI-titer 1:10-nél kisebb volt az oltás előtt és >=1:40 az érdeklődési időpontban, vagy >=1:10 HAI-titer az oltás előtt, 4-szeres növekedéssel az időpontban. érdeklődésre. A leíró részben bemutatjuk azoknak a résztvevőknek a százalékos arányát, akik szerokonverziót értek el minden törzs esetében 4 héttel az 1. vakcinázás után, és pontos kétoldali 95%-os CI-t a Clopper és Pearson módszer alapján. A HAI-szerokonverziót elérő résztvevők százalékos arányában az egyes törzsek esetében az 1. vakcinázást követő 4. hétben a statisztikai elemzés szakaszban mutatjuk be.
4 héttel az oltás után 1
HAI GMT-k az 1. és 2. oltás előtt, valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó oltás után (65-85 éves résztvevők): Bővített beiratkozás: B alvizsgálat
Időkeret: Az oltás előtt 1., 2. és 1., 4. és 8 héttel az utolsó oltás után (azaz az 1. oltás után az 1-látogatásos sémában és a 2. oltás után a 2-látogatásos oltásos karoknál)
A GMT-ket és a kétoldali 95%-os CI-ket a koncentrációk és a megfelelő CI-k átlagos logaritmusának hatványozásával számítottuk ki (a Student t eloszlás alapján). Az LLOQ alatti vizsgálati eredményeket 0,5*LLOQ-ra állítottuk.
Az oltás előtt 1., 2. és 1., 4. és 8 héttel az utolsó oltás után (azaz az 1. oltás után az 1-látogatásos sémában és a 2. oltás után a 2-látogatásos oltásos karoknál)
HAI GMT-k az 1. és 2. oltás előtt, valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó oltás után (65-85 éves résztvevők): Kezdeti beiratkozás: B alvizsgálat
Időkeret: Az 1. és 2. oltás előtt, valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó oltás után (azaz az 1. oltás után az 1. és a 2. oltás után a 2. látogatásból álló csoportok esetében)
A GMT-ket és a kétoldali 95%-os CI-ket a koncentrációk és a megfelelő CI-k átlagos logaritmusának hatványozásával számítottuk ki (a Student t eloszlás alapján). Az LLOQ alatti vizsgálati eredményeket 0,5 × LLOQ-ra állítottuk.
Az 1. és 2. oltás előtt, valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó oltás után (azaz az 1. oltás után az 1. és a 2. oltás után a 2. látogatásból álló csoportok esetében)
HAI GMFR az oltás előtt 2-1, 4 és 8 héttel az utolsó oltás után (65-85 éves résztvevők): Bővített beiratkozás: B alvizsgálat
Időkeret: Az oltás előtt 2-1, 4 és 8 héttel az utolsó oltás után
A GMFR-eket és a megfelelő kétoldali 95%-os CI-ket úgy számítottuk ki, hogy hatványozottan hatványoztuk a szorzási emelkedések és a megfelelő CI-k átlagos logaritmusát (a Student t eloszlás alapján). Az LLOQ alatti vizsgálati eredményeket 0,5* LLOQ-ra állítottuk. Ha a prevakcinációs vizsgálat eredményei alacsonyabbak voltak, mint az LLOQ, és az oltás utáni eredmények nagyobbak vagy egyenlők voltak, mint az LLOQ, a prevakcinációs vizsgálat eredményeit LLOQ-ra állítottuk a GMFR kiszámításához.
Az oltás előtt 2-1, 4 és 8 héttel az utolsó oltás után
HAI GMFR 1. oltás előtt 2. oltás előtt és 1., 4. és 8. héttel az utolsó oltás után (65-85 éves résztvevők): Kezdeti beiratkozás: B alvizsgálat
Időkeret: Az 1. oltás előtti időponttól a 2., 1., 4. és 8. hétig az utolsó oltás után (azaz az 1. és 2. oltás 1 látogatásos, illetve 2. látogatási ütemterv esetén)
A GMFR-eket és a megfelelő kétoldali 95%-os CI-ket úgy számítottuk ki, hogy hatványozottan hatványoztuk a szorzási emelkedések és a megfelelő CI-k átlagos logaritmusát (a Student t eloszlás alapján). Az LLOQ alatti vizsgálati eredményeket 0,5*LLOQ-ra állítottuk. Ha a prevakcinációs vizsgálat eredményei alacsonyabbak voltak, mint az LLOQ, és az oltás utáni eredmények nagyobbak vagy egyenlők voltak, mint az LLOQ, a prevakcinációs vizsgálat eredményeit LLOQ-ra állítottuk a GMFR kiszámításához.
Az 1. oltás előtti időponttól a 2., 1., 4. és 8. hétig az utolsó oltás után (azaz az 1. és 2. oltás 1 látogatásos, illetve 2. látogatási ütemterv esetén)
Azon résztvevők százalékos aránya, akik mindegyik törzsre HAI szerokonverziót értek el a 2. vakcinázás előtt, valamint 1, 4 és 8 héttel az utolsó vakcinázás után (65-85 éves résztvevők): Bővített beiratkozás: B alvizsgálat
Időkeret: Az oltás előtt 2, valamint az utolsó oltás után 1, 4 és 8 héttel
A szerokonverziót úgy határozták meg, hogy a HAI-titer 1:10-nél kisebb volt az oltás előtt és >=1:40 a vizsgált időpontban, vagy egy HAI-titer >=1:10 az oltás előtt, 4-szeres növekedéssel a vakcinázás időpontjában. érdeklődés. Az Exact 2-sided CI a Clopper és Pearson módszeren alapult.
Az oltás előtt 2, valamint az utolsó oltás után 1, 4 és 8 héttel
Azon résztvevők százalékos aránya, akik mindegyik törzsnél HAI szerokonverziót értek el a 2. vakcinázás előtt, valamint 1, 4 és 8 héttel az utolsó vakcinázás után (65-85 éves résztvevők): Kezdeti beiratkozás: B alvizsgálat
Időkeret: A 2. oltás előtt (csak a 2 látogatásból álló karoknál), 1, 4 és 8 héttel az utolsó oltás után (azaz 1. oltás 1 látogatásra és 2. oltás 2 látogatásra)
A szerokonverziót úgy határozták meg, mint a HAI-titer <1:10 a vakcinázás előtt és >=1:40 a vizsgált időpontban, vagy egy HAI-titer>=1:10 a vakcinázás előtt, amely 4-szeres növekedéssel a vakcinázás időpontjában. érdeklődés.A pontos kétoldalas CI a Clopper és Pearson módszeren alapult.
A 2. oltás előtt (csak a 2 látogatásból álló karoknál), 1, 4 és 8 héttel az utolsó oltás után (azaz 1. oltás 1 látogatásra és 2. oltás 2 látogatásra)
Azon résztvevők százalékos aránya, akiknek HAI-titerje >=1:40 minden törzsre az 1. és 2. vakcinázás előtt, valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó oltás után (65-85 éves résztvevők): Bővített beiratkozás: B alvizsgálat
Időkeret: Az 1. és 2. oltás előtt, valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó oltás után (azaz az 1. oltás után az 1. és a 2. oltás után a 2. látogatásból álló csoportok esetében)
Azon résztvevők aránya, akik minden törzsre 1:40-nél nagyobb HAI-titert értek el az oltás előtt és az oltás utáni 1., 4. és 8. héttel, ebben az eredménymérőben szerepelnek. Az Exact 2-sided CI a Clopper és Pearson módszeren alapult.
Az 1. és 2. oltás előtt, valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó oltás után (azaz az 1. oltás után az 1. és a 2. oltás után a 2. látogatásból álló csoportok esetében)
Azon résztvevők százalékos aránya, akiknek HAI-titerje >=1:40 minden törzsre az 1. és 2. vakcinázás előtt, valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó oltás után (65-85 éves résztvevők): Kezdeti beiratkozás: B alvizsgálat
Időkeret: Az 1. és 2. oltás előtt (csak 2 látogatás esetén), valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó oltás után (azaz az 1. oltás az 1 látogatásból álló karoknál és a 2. oltás a 2 látogatásból álló karoknál)
Az 1. és 2. vakcinázás előtt, valamint az utolsó oltás után 1., 4. és 8. héttel minden törzsre 1:40 feletti HAI-titert elérő résztvevők százalékos arányát jelentik ebben az eredménymérőben. Az Exact 2-sided CI a Clopper és Pearson módszeren alapult.
Az 1. és 2. oltás előtt (csak 2 látogatás esetén), valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó oltás után (azaz az 1. oltás az 1 látogatásból álló karoknál és a 2. oltás a 2 látogatásból álló karoknál)
Azon résztvevők százalékos aránya, akik minden törzsre HAI szerokonverziót értek el a 2. vakcinázás előtt, valamint 1, 4 és 8 héttel az utolsó vakcinázás után (65-85 éves résztvevők): Bővített beiratkozás: B alvizsgálat
Időkeret: A 2. oltás előtt (csak 2 látogatásból álló ütemterv esetén) és az utolsó oltás után 1, 4 és 8 héttel (az 1. oltás után az 1 látogatásos ütemterv esetén és a 2. oltás után a 2 látogatásos ütemterv esetén)
A szerokonverziót úgy határozták meg, mint a HAI-titer <1:10 a vakcinázás előtt és >=1:40 a vizsgált időpontban, vagy egy HAI-titer>=1:10 a vakcinázás előtt, amely 4-szeres növekedéssel a vakcinázás időpontjában. érdeklődés. Az Exact 2-sided CI a Clopper és Pearson módszeren alapult.
A 2. oltás előtt (csak 2 látogatásból álló ütemterv esetén) és az utolsó oltás után 1, 4 és 8 héttel (az 1. oltás után az 1 látogatásos ütemterv esetén és a 2. oltás után a 2 látogatásos ütemterv esetén)
Azon résztvevők százalékos aránya, akik minden törzsre HAI szerokonverziót értek el a 2. vakcinázás előtt, valamint az utolsó vakcinázást követő 1., 4. és 8. héten (65-85 éves résztvevők): Kezdeti beiratkozás: B alvizsgálat
Időkeret: A 2. oltás előtt (csak 2 látogatásból álló ütemterv esetén) és az utolsó oltás után 1, 4 és 8 héttel (az 1. oltás után az 1 látogatásos ütemterv esetén és a 2. oltás után a 2 látogatásos ütemterv esetén)
A szerokonverziót úgy határozták meg, mint a HAI-titer <1:10 a vakcinázás előtt és >=1:40 a vizsgált időpontban, vagy egy HAI-titer>=1:10 a vakcinázás előtt, amely 4-szeres növekedéssel a vakcinázás időpontjában. érdeklődés. Az Exact 2-sided CI a Clopper és Pearson módszeren alapult.
A 2. oltás előtt (csak 2 látogatásból álló ütemterv esetén) és az utolsó oltás után 1, 4 és 8 héttel (az 1. oltás után az 1 látogatásos ütemterv esetén és a 2. oltás után a 2 látogatásos ütemterv esetén)
Azok a résztvevők százalékos aránya, akiknek HAI-titerje >=1:40 az összes törzsre az 1. és 2., valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó vakcinázás után (65-85 éves résztvevők): Bővített beiratkozás: B alvizsgálat
Időkeret: Az 1. és 2. oltás előtt, valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó oltás után (az 1. oltás után 1 látogatásos ütemterv esetén, és a 2. oltás után 2 látogatásos ütemterv esetén)
Az 1. és 2., valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó oltás utáni vakcinázás előtt az összes törzs esetében >=1:40 HAI-titerrel rendelkező résztvevők százalékos arányát jelentik ebben az eredménymérőben. Az Exact 2-sided CI a Clopper és Pearson módszeren alapult.
Az 1. és 2. oltás előtt, valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó oltás után (az 1. oltás után 1 látogatásos ütemterv esetén, és a 2. oltás után 2 látogatásos ütemterv esetén)
Azok a résztvevők százalékos aránya, akiknek HAI-titerje >=1:40 az összes törzsre az 1. és 2., valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó vakcinázás után (65-85 éves résztvevők): Kezdeti beiratkozás: B alvizsgálat
Időkeret: Az 1. és 2. oltás előtt, valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó oltás után (1. oltás után 1-látogatásos ütemterv esetén és 2. oltás után 2-látogatásos ütemterv esetén)
Az 1. és 2., valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó oltás utáni vakcinázás előtt az összes törzs esetében >=1:40 HAI-titerrel rendelkező résztvevők százalékos arányát jelentik ebben az eredménymérőben. Az Exact 2-sided CI a Clopper és Pearson módszeren alapult.
Az 1. és 2. oltás előtt, valamint 1., 4. és 8. héttel az utolsó oltás után (1. oltás után 1-látogatásos ütemterv esetén és 2. oltás után 2-látogatásos ütemterv esetén)
HAI GMT-k oltás előtt és 1, 4 és 8 héttel az oltás után (18-64 éves résztvevők): B alvizsgálat
Időkeret: Az oltás előtt és 1, 4 és 8 héttel az oltás után
Ebben az eredménymérőben leírták a HAI GMT-t az oltás előtt, valamint az oltás után 1, 4 és 8 héttel. A GMT-ket és a megfelelő kétoldalú CI-ket a titerek és a megfelelő CI-k átlagos logaritmusának hatványozásával számítottuk ki (Student-féle t-eloszlás alapján).
Az oltás előtt és 1, 4 és 8 héttel az oltás után
HAI GMFR a vakcinázás előtti időszaktól az oltás utáni 1, 4 és 8 hétig (18-64 éves résztvevők): B alvizsgálat
Időkeret: Az oltás előtt 1, 4 és 8 héttel az oltás után
A GMFR-eket és a megfelelő kétoldali 95%-os CI-ket úgy számítottuk ki, hogy hatványozottan hatványoztuk a szorzási emelkedések és a megfelelő CI-k átlagos logaritmusát (a Student t eloszlás alapján). Az LLOQ alatti vizsgálati eredményeket 0,5*LLOQ-ra állítottuk. Ha a prevakcinációs vizsgálati eredmények alacsonyabbak voltak, mint az LLOQ, és az oltás utáni eredmények nagyobbak vagy egyenlők voltak, mint az LLOQ, az oltás előtti vizsgálati eredményeket LLOQ-ra állítottuk a GMFR kiszámításához.
Az oltás előtt 1, 4 és 8 héttel az oltás után
Azon résztvevők százalékos aránya, akik mindegyik törzs esetében HAI szerokonverziót értek el 1, 4 és 8 héttel a vakcinázás után (18-64 éves résztvevők): B alvizsgálat
Időkeret: 1, 4 és 8 héttel az oltás után
A szerokonverziót úgy határozták meg, mint a HAI-titer <1:10 a vakcinázás előtt és >=1:40 a vizsgált időpontban, vagy egy HAI-titer>=1:10 a vakcinázás előtt, amely 4-szeres növekedéssel a vakcinázás időpontjában. érdeklődés. Az Exact 2-sided CI a Clopper és Pearson módszeren alapult.
1, 4 és 8 héttel az oltás után
Azon résztvevők százalékos aránya, akiknél a HAI-titerek >=1:40 minden törzsre a vakcinázás előtt, valamint 1, 4 és 8 héttel az oltás után (18-64 éves résztvevők): B alvizsgálat
Időkeret: Az oltás előtt és 1, 4 és 8 héttel az oltás után
Azon résztvevők százalékos aránya, akiknek HAI-titerje >=1:40 minden törzsre vonatkozóan a vakcinázás előtt, valamint 1, 4 és 8 héttel az oltás után, ebben az eredménymérőben szerepel. Az Exact 2-sided CI a Clopper és Pearson módszeren alapult.
Az oltás előtt és 1, 4 és 8 héttel az oltás után
Azon résztvevők százalékos aránya, akik az oltás után 1, 4 és 8 héttel HAI szerokonverziót értek el minden törzsre (18-64 éves résztvevők): B alvizsgálat
Időkeret: 1, 4 és 8 héttel az oltás után
A szerokonverziót úgy határozták meg, mint a HAI-titer <1:10 a vakcinázás előtt és >=1:40 a vizsgált időpontban, vagy egy HAI-titer>=1:10 a vakcinázás előtt, amely 4-szeres növekedéssel a vakcinázás időpontjában. érdeklődés. Az Exact 2-sided CI a Clopper és Pearson módszeren alapult.
1, 4 és 8 héttel az oltás után
Azon résztvevők százalékos aránya, akiknél a HAI titerek >=1:40 az összes törzsre a vakcinázás előtt és 1, 4 és 8 héttel az oltás után (18-64 éves résztvevők): B alvizsgálat
Időkeret: Az oltás előtt és 1, 4 és 8 héttel az oltás után
Azon résztvevők százalékos aránya, akiknek HAI-titerje >=1:40 az összes törzsre vonatkozóan a vakcinázás előtt, valamint 1, 4 és 8 héttel az oltás után, ebben az eredménymérőben szerepel. Az Exact 2-sided CI a Clopper és Pearson módszeren alapult.
Az oltás előtt és 1, 4 és 8 héttel az oltás után

Együttműködők és nyomozók

Itt találhatja meg a tanulmányban érintett személyeket és szervezeteket.

Szponzor

Nyomozók

  • Tanulmányi igazgató: Pfizer CT.gov Call Center, Pfizer

Publikációk és hasznos linkek

A vizsgálattal kapcsolatos információk beviteléért felelős személy önkéntesen bocsátja rendelkezésre ezeket a kiadványokat. Ezek bármiről szólhatnak, ami a tanulmányhoz kapcsolódik.

Tanulmányi rekorddátumok

Ezek a dátumok nyomon követik a ClinicalTrials.gov webhelyre benyújtott vizsgálati rekordok és összefoglaló eredmények benyújtásának folyamatát. A vizsgálati feljegyzéseket és a jelentett eredményeket a Nemzeti Orvostudományi Könyvtár (NLM) felülvizsgálja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e az adott minőség-ellenőrzési szabványoknak, mielőtt közzéteszik őket a nyilvános weboldalon.

Tanulmány főbb dátumok

Tanulmány kezdete (Tényleges)

2021. szeptember 13.

Elsődleges befejezés (Tényleges)

2023. január 27.

A tanulmány befejezése (Tényleges)

2023. január 27.

Tanulmányi regisztráció dátumai

Először benyújtva

2021. június 28.

Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2021. szeptember 13.

Első közzététel (Tényleges)

2021. szeptember 22.

Tanulmányi rekordok frissítései

Utolsó frissítés közzétéve (Tényleges)

2024. március 12.

Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2024. március 8.

Utolsó ellenőrzés

2024. március 1.

Több információ

A tanulmányhoz kapcsolódó kifejezések

Terv az egyéni résztvevői adatokhoz (IPD)

Tervezi megosztani az egyéni résztvevői adatokat (IPD)?

IGEN

IPD terv leírása

A Pfizer hozzáférést biztosít az egyéni, azonosítatlan résztvevői adatokhoz és a kapcsolódó tanulmányi dokumentumokhoz (pl. protokoll, statisztikai elemzési terv (SAP), klinikai vizsgálati jelentés (CSR)) szakképzett kutatók kérésére és bizonyos kritériumok, feltételek és kivételek függvényében. A Pfizer adatmegosztási kritériumairól és a hozzáférés kérésének folyamatáról további részletek a következő címen találhatók: https://www.pfizer.com/science/clinical_trials/trial_data_and_results/data_requests.

Gyógyszer- és eszközinformációk, tanulmányi dokumentumok

Egy amerikai FDA által szabályozott gyógyszerkészítményt tanulmányoz

Igen

Egy amerikai FDA által szabályozott eszközterméket tanulmányoz

Nem

Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .

Iratkozz fel