- ICH GCP
- Register voor klinische proeven in de VS.
- Klinische proef NCT01546038
Een studie ter evaluatie van PF-04449913 met chemotherapie bij patiënten met acute myeloïde leukemie of myelodysplastisch syndroom
19 februari 2020 bijgewerkt door: Pfizer
EEN FASE 1B/2-ONDERZOEK OM DE VEILIGHEID EN WERKZAAMHEID TE EVALUEREN VAN PF-04449913, EEN ORALE HEDGEHOG-REMMER, IN COMBINATIE MET INTENSIEVE CHEMOTHERAPIE, LAGE DOSIS ARA-C OF DECITABINE BIJ PATIËNTEN MET ACUTE MYELOID LEUKEMIE OF HIGH-RISK MYELODYSPLASTIC SYNDROOM
Dit is een studie ter evaluatie van PF-04449913 (een remmer van de Hedgehog-route) bij acute myeloïde leukemie en hoogrisico myelodysplastisch syndroom in combinatie met standaardmiddelen die worden gebruikt om deze ziekten te behandelen.
Studie Overzicht
Toestand
Voltooid
Conditie
Studietype
Ingrijpend
Inschrijving (Werkelijk)
255
Fase
- Fase 2
Contacten en locaties
In dit gedeelte vindt u de contactgegevens van degenen die het onderzoek uitvoeren en informatie over waar dit onderzoek wordt uitgevoerd.
Studie Locaties
-
-
Ontario
-
Hamilton, Ontario, Canada, L8V 5C2
- Juravinski Cancer Centre @ Hamilton Health Sciences
-
-
Quebec
-
Greenfield Park, Quebec, Canada, J4V 2H1
- Centre de Sante et de Services Sociaux (CSSS) Champlain - Charles-Le Moyne
-
-
-
-
-
Berlin, Duitsland, 13353
- Charité - Universitätsmedizin Berlin
-
Berlin, Duitsland, 12203
- Charite -Universitatsmedizin Berlin - Campus Benjamin Franklin
-
Hamburg, Duitsland, 20246
- Universitaetsklinikum Hamburg-Eppendorf
-
Kiel, Duitsland, 24105
- Universitaetsklinikum Schleswig-Holstein
-
Magdeburg, Duitsland, 39120
- Universitaetsklinikum Magdeburg A.oe.R.
-
Mainz, Duitsland, 55131
- Johannes Gutenberg-Universitaet Mainz
-
Muenster, Duitsland, 48149
- Universitaetsklinikum Muenster
-
Ulm, Duitsland, 89081
- Universitaetsklinikum Ulm
-
-
Baden-wuerttemberg
-
Ulm, Baden-wuerttemberg, Duitsland, 89081
- Universitaetsklinikum Ulm
-
-
Hessen
-
Frankfurt am Main, Hessen, Duitsland, 60590
- Johann Wolfgang Goethe University
-
-
Lower Saxony
-
Hannover, Lower Saxony, Duitsland, 30625
- Medizinische Hochschule Hannover
-
-
-
-
-
Milano, Italië, 20162
- ASST Grande Ospedale Metropolitano Niguarda
-
Rome, Italië, 00161
- Policlinico Universitario "Umberto I" Universita degli Studi "La Sapienza" Sezione di Ematologia
-
Torino, Italië, 10126
- A.O. Citta della Salute e della Scienza di Torino - S.C. Ematologia
-
Udine, Italië, 33100
- Azienda Sanitaria Universitaria Integrata di Udine
-
-
Province OF Bologna
-
Bologna, Province OF Bologna, Italië, 40138
- Policlinico S. Orsola-Malpighi
-
-
-
-
-
Lodz, Polen, 93-513
- Oddzial Hematologii Z pododzialem chemioterapii-Klinika Hematologii Wojewodzkie Wielospecjalistyczne
-
Wroclaw, Polen, 53-439
- Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku
-
-
Pomorskie
-
Gdansk, Pomorskie, Polen, 80-952
- Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
-
-
-
-
-
Barcelona, Spanje, 08003
- Hospital Del Mar
-
Barcelona, Spanje, 08036
- Hospital Clinic de Barcelona
-
Barcelona, Spanje, 08025
- Hospital de La Santa Creu i Sant Pau
-
Barcelona, Spanje, 08035
- Hospital Universitari Vall d'Hebron
-
Madrid, Spanje, 28034
- Hospital Ramon y Cajal
-
Valencia, Spanje, 46026
- Hospital Universitario y Politécnico La Fe
-
-
Andalucia
-
Sevilla, Andalucia, Spanje, 41013
- Hospital Universitario Virgen del Rocío
-
-
Barcelona
-
Badalona, Barcelona, Spanje, 08916
- Hospital Universitario Germans Trias i Pujol
-
-
-
-
Alabama
-
Birmingham, Alabama, Verenigde Staten, 35233
- University of Alabama at Birmingham
-
Birmingham, Alabama, Verenigde Staten, 35249
- University of Alabama at Birmingham
-
Birmingham, Alabama, Verenigde Staten, 35249-6909
- University of Alabama at Birmingham
-
-
California
-
La Jolla, California, Verenigde Staten, 92093-0698
- UC San Diego Moores Cancer Center
-
La Jolla, California, Verenigde Staten, 92037-0845
- UC San Diego Moores Cancer Center - Investigational Drug Services
-
La Jolla, California, Verenigde Staten, 92037
- UC San Diego Medical Center - La Jolla
-
Los Angeles, California, Verenigde Staten, 90095
- Ronald Reagan UCLA Medical Center
-
Los Angeles, California, Verenigde Staten, 90033
- USC/Norris Comprehensive Cancer Center
-
Los Angeles, California, Verenigde Staten, 90033
- Keck Hospital of USC
-
Los Angeles, California, Verenigde Staten, 90095
- UCLA Hematology/Oncology Clinic
-
Los Angeles, California, Verenigde Staten, 90033
- USC/Norris Comprehensive Cancer Center / Investigational Drug Services
-
Los Angeles, California, Verenigde Staten, 90095
- Ronald Reagan UCLA Medical Center Drug information Center
-
Los Angeles, California, Verenigde Staten, 90033
- LAC & USC Medical Center
-
Los Angeles, California, Verenigde Staten, 90095
- UCLA Drug lnformation/lnvestigational Drugs
-
San Diego, California, Verenigde Staten, 92103
- UC San Diego Medical Center - Hillcrest
-
-
Colorado
-
Aurora, Colorado, Verenigde Staten, 80045
- University of Colorado Denver
-
Aurora, Colorado, Verenigde Staten, 80045
- University Of Colorado Hospital
-
-
Florida
-
Tampa, Florida, Verenigde Staten, 33612
- H.Lee Moffitt Cancer Center and Research Institute
-
-
Georgia
-
Atlanta, Georgia, Verenigde Staten, 30322
- Emory University Hospital
-
Atlanta, Georgia, Verenigde Staten, 30322
- Winship Cancer Institute, Emory University
-
Atlanta, Georgia, Verenigde Staten, 30322
- The Emory Clinic
-
Atlanta, Georgia, Verenigde Staten, 30322
- Investigational Drug Service, Emory University Clinic
-
-
Illinois
-
Chicago, Illinois, Verenigde Staten, 60611
- Northwestern Memorial Hospital
-
Chicago, Illinois, Verenigde Staten, 60637
- The University of Chicago Medical Center
-
Chicago, Illinois, Verenigde Staten, 60611
- Northwestern Medical Faculty Foundation
-
Chicago, Illinois, Verenigde Staten, 60611
- Northwestern Medicine Developmental Therapeutics Institute
-
Chicago, Illinois, Verenigde Staten, 60637
- The University of Chicago's Medical Center
-
-
Kansas
-
Fairway, Kansas, Verenigde Staten, 66205
- University of Kansas Clinical Research Center
-
Kansas City, Kansas, Verenigde Staten, 66160
- University of Kansas Hospital
-
Westwood, Kansas, Verenigde Staten, 66205
- University of Kansas Cancer Center and Medical Pavilion
-
-
Maryland
-
Baltimore, Maryland, Verenigde Staten, 21287
- Sidney Kimmel Comprehensive Cancer Center at Johns Hopkins
-
-
Massachusetts
-
Boston, Massachusetts, Verenigde Staten, 02115
- Brigham and Women's Hospital
-
Boston, Massachusetts, Verenigde Staten, 02114
- Massachusetts General Hospital
-
Boston, Massachusetts, Verenigde Staten, 02111
- Tufts Medical Center
-
Boston, Massachusetts, Verenigde Staten, 02215
- Dana Farber Cancer Institute (DFCI)
-
-
Michigan
-
Ann Arbor, Michigan, Verenigde Staten, 48109
- University of Michigan Health System
-
Ann Arbor, Michigan, Verenigde Staten, 48109-2800
- University of Michigan Comprehensive Cancer Center Clinical Trials Office
-
-
Missouri
-
Creve Coeur, Missouri, Verenigde Staten, 63141
- Siteman Cancer Center - West County
-
Saint Louis, Missouri, Verenigde Staten, 63110
- Barnes-Jewish Hospital
-
Saint Louis, Missouri, Verenigde Staten, 63110
- Washington University School of Medicine, Siteman Cancer Center
-
Saint Louis, Missouri, Verenigde Staten, 63110
- Barnes Jewish Hospital North Campus
-
Saint Louis, Missouri, Verenigde Staten, 63110
- Washington University School of Medicine - Division of Bone Marrow Transplant & Leukemia
-
-
New Jersey
-
Hackensack, New Jersey, Verenigde Staten, 07601
- Hackensack University Medical Center
-
Hackensack, New Jersey, Verenigde Staten, 07601
- John Theurer Cancer Center at Hackensack University Medical Center
-
-
New York
-
Buffalo, New York, Verenigde Staten, 14263
- Roswell Park Cancer Institute
-
-
Ohio
-
Cleveland, Ohio, Verenigde Staten, 44195
- Cleveland Clinic Cancer Institute
-
-
Tennessee
-
Nashville, Tennessee, Verenigde Staten, 37203
- Sarah Cannon Research Institute
-
Nashville, Tennessee, Verenigde Staten, 37203
- Tennessee Oncology, PLLC
-
Nashville, Tennessee, Verenigde Staten, 37203
- Centennial Medical Center
-
-
Texas
-
Houston, Texas, Verenigde Staten, 77030
- The University of Texas, MD Anderson Cancer Center
-
-
Washington
-
Seattle, Washington, Verenigde Staten, 98195
- University of Washington Medical Center
-
Seattle, Washington, Verenigde Staten, 98109
- University of Washington-Seattle Cancer Care Alliance
-
-
Deelname Criteria
Onderzoekers zoeken naar mensen die aan een bepaalde beschrijving voldoen, de zogenaamde geschiktheidscriteria. Enkele voorbeelden van deze criteria zijn iemands algemene gezondheidstoestand of eerdere behandelingen.
Geschiktheidscriteria
Leeftijden die in aanmerking komen voor studie
18 jaar en ouder (VOLWASSEN, OUDER_ADULT)
Accepteert gezonde vrijwilligers
Nee
Geslachten die in aanmerking komen voor studie
Allemaal
Beschrijving
Inclusiecriteria:
- Patiënten met AML of RAEB 2 High Risk MDS bij wie de nieuwe diagnose is gesteld volgens de WHO-classificatie van 2008 en die nog niet eerder zijn behandeld.
- Patiënten met AML (voortgekomen uit een antecedent hematologische aandoening [AHD]) of MDS die mogelijk één eerder regime hebben gehad met in de handel verkrijgbare middelen voor de behandeling van hun eerdere hematologische aandoening. De patiënten hebben mogelijk geen eerdere therapie voor hun AML gehad.
- AML-patiënten omvatten de novo AML, AML die evolueert van MDS of andere AHD en AML na eerdere cytotoxische therapie of bestraling (secundaire AML)
- Voor een diagnose van AML is een beenmergontploffing van 20% of meer vereist.
- Voor een diagnose van hoogrisico myelodysplastisch syndroom RAEB 2 moet de patiënt 10-19% beenmergblasten hebben
- Adequate orgaanfunctie
- ECOG-prestatiestatus 0, 1 of 2
Uitsluitingscriteria:
- AML M3 acute promyelocytische leukemie (APL) of patiënten met een t(9:22) cytogenetische translocatie.
- Patiënten met bekende actieve ongecontroleerde leukemie van het centrale zenuwstelsel (CZS).
Studie plan
Dit gedeelte bevat details van het studieplan, inclusief hoe de studie is opgezet en wat de studie meet.
Hoe is de studie opgezet?
Ontwerpdetails
- Primair doel: BEHANDELING
- Toewijzing: GERANDOMISEERD
- Masker: GEEN
Wapens en interventies
Deelnemersgroep / Arm |
Interventie / Behandeling |
|---|---|
|
EXPERIMENTEEL: Arm A (fase 1B)
PF-04449913 in combinatie met lage dosis ARA-C (LDAC)
|
Lage dosis ARA-C (LDAC) toegediend op 20 mg SQ, tweemaal daags op dag 1 tot en met 10.
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen.
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen.
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen (indien gerandomiseerd om PF-04449913 te ontvangen)
|
|
EXPERIMENTEEL: Arm B (Fase 1B)
PF-04449913 in combinatie met decitabine
|
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen.
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen.
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen (indien gerandomiseerd om PF-04449913 te ontvangen)
Decitabine toegediend in een dosis van 20 mg/m2 gedurende 1 uur infusie gedurende 5 dagen
|
|
EXPERIMENTEEL: Arm C (Fase 1B)
PF-04449913 in combinatie met intensieve chemotherapie: PF-04449913 continu toegediend gedurende 28 dagen.
Daunorubicine toegediend in een dosis van 60 mg/m2 gedurende 3 dagen samen met cytarabine 100 mg/m2 op dag 1 tot en met 7, gevolgd door cytarabine 1 g/m2 op dag 1, 3 en 5 gedurende 2-4 cycli van consolidatietherapie.
|
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen.
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen.
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen (indien gerandomiseerd om PF-04449913 te ontvangen)
Daunorubicine gegeven met 60 mg/m2 gedurende 3 dagen
Cytarabine 100 mg/m2 op dag 1 tot en met 7
|
|
EXPERIMENTEEL: P2 Fit (fase 2 enkele arm)
PF-04449913 in combinatie met intensieve chemotherapie: PF-04449913 continu toegediend gedurende 28 dagen.
Daunorubicine toegediend in een dosis van 60 mg/m2 gedurende 3 dagen samen met cytarabine 100 mg/m2 op dag 1 tot en met 7, gevolgd door cytarabine 1 g/m2 op dag 1, 3 en 5 gedurende 2-4 cycli van consolidatietherapie.
|
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen.
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen.
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen (indien gerandomiseerd om PF-04449913 te ontvangen)
Daunorubicine gegeven met 60 mg/m2 gedurende 3 dagen
Cytarabine 100 mg/m2 op dag 1 tot en met 7
|
|
ANDER: P2 ongeschikt (Fase 2 gerandomiseerd)
Patiënten worden 2:1 gerandomiseerd (lage dosis ARA-C in combinatie met PF-04449913: lage dosis ARA-C alleen).
|
Lage dosis ARA-C (LDAC) toegediend op 20 mg SQ, tweemaal daags op dag 1 tot en met 10.
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen.
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen.
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen
PF-04449913 oraal en continu toegediend gedurende 28 dagen (indien gerandomiseerd om PF-04449913 te ontvangen)
|
Wat meet het onderzoek?
Primaire uitkomstmaten
Uitkomstmaat |
Maatregel Beschrijving |
Tijdsspanne |
|---|---|---|
|
Aantal deelnemers met dosisbeperkende toxiciteiten (DLT's) in fase 1B
Tijdsspanne: Armen A en B: cyclus 1, dag 1 tot dag 28; Arm C: Cyclus 1, dag -3 tot dag 21 of tot dag 28, afhankelijk van wanneer de volgende chemotherapiecyclus werd gestart
|
Een DLT was een van de volgende bijwerkingen (AE's) in cyclus 1 en werd door de onderzoeker beschouwd als mogelijk gerelateerd aan glasdegib in combinatie met chemotherapie: (1) graad >= 3 niet-hematologische toxiciteit, exclusief graad >= 3 infectie, koorts ( inclusief febriele neutropenie), infusiegerelateerde bijwerkingen, elektrolytenafwijkingen en ALAT/AST-verhoging die binnen 7 dagen terugkeerden naar graad <= 1 of baseline; (2) langdurige myelosuppressie die langer dan 42 dagen aanhield vanaf het moment van detectie, gedefinieerd als absoluut aantal neutrofielen (ANC) < 500/microliter (mcL) of aantal bloedplaatjes < 10 *10^9/L met een normaal beenmerg (< 5% blasten en geen bewijs van ziekte of dysplasie); (3) onvermogen om ten minste 80% van de geplande studiedoses voor alle middelen in een combinatie toe te dienen als gevolg van niet-hematologische toxiciteiten; (4) Vertraging van >28 dagen bij het ontvangen van de volgende geplande cyclus vanwege aanhoudende niet-hematologische toxiciteiten.
Arm A: Glasdegib+LDAC; Arm B: Glasdegib+Decitabine; Arm C: Glasdegib+Cytarabine/Daunorubicine.
|
Armen A en B: cyclus 1, dag 1 tot dag 28; Arm C: Cyclus 1, dag -3 tot dag 21 of tot dag 28, afhankelijk van wanneer de volgende chemotherapiecyclus werd gestart
|
|
Percentage deelnemers met volledige respons (CR) bij fase 2 Fit
Tijdsspanne: 4 jaar
|
Voor AML-deelnemers: CR waren degenen met herhaald beenmerg met <5% myeloblasten, spicules aanwezig en geen Auer-staafjes, perifeer bloed met neutrofielen>=1000/mcL en bloedplaatjes>=100.000/mcL, onafhankelijk van transfusie en geen extramedullaire ziekte.
Voor MDS-deelnemers: CR waren degenen met herhaaldelijk beenmerg met <=5% myeloblasten, perifeer bloed met neutrofielen>=1000/mcL, bloedplaatjes>=100.000/mcL, 0% blasten en hemoglobine (Hgb)>= 11 g/dL, normale rijping van alle cellijnen.
|
4 jaar
|
|
Algehele overleving (OS) bij fase 2 ongeschikt
Tijdsspanne: Randomisatie naar follow-up (4 jaar)
|
OS werd gedefinieerd als de duur vanaf de datum van randomisatie tot de datum van overlijden door welke oorzaak dan ook.
Kaplan-Meier (KM) methode werd gebruikt om de mediane OS te schatten.
Bij deze methode had elke deelnemer een follow-up tijd die gekoppeld was aan een indicator, 1=gebeurtenis (overlijden in ons geval) en 0=gecensureerd.
Als niet bekend was dat de deelnemers waren overleden, werd de tijd tot de datum van laatst bekende dat ze in leven waren gebruikt om de follow-uptijd te berekenen en was de indicator 0 voor deze deelnemers.
De KM-methode schat het mediane besturingssysteem op basis van de K-M-curve.
De K-M-curve daalt alleen als we een gebeurtenis hadden en censorgegevens zijn de vinkjes in de grafiek.
Om de mediane OS te schatten, wordt meestal eerst de K-M-curve afgevlakt en wordt er een lijn getrokken op 50%.
Het mediane besturingssysteem is het punt waarop de K-M-curve en de horizontale hit raken.
De overlevingsstatus werd elke maand verzameld gedurende de eerste 2 maanden na stopzetting van de studiebehandeling en daarna elke 2 maanden tot overlijden of 4 jaar vanaf het moment van randomisatie voor elke deelnemer.
|
Randomisatie naar follow-up (4 jaar)
|
Secundaire uitkomstmaten
Uitkomstmaat |
Maatregel Beschrijving |
Tijdsspanne |
|---|---|---|
|
Algehele overleving (OS) in fase 1B
Tijdsspanne: Eerste dosis tot follow-up (4 jaar)
|
OS werd gedefinieerd als de duur vanaf de datum van randomisatie tot de datum van overlijden door welke oorzaak dan ook.
Kaplan-Meier (KM) methode werd gebruikt om de mediane OS te schatten.
Bij deze methode had elke deelnemer een follow-up tijd die gekoppeld was aan een indicator, 1=gebeurtenis (overlijden in ons geval) en 0=gecensureerd.
Als niet bekend was dat de deelnemers waren overleden, werd de tijd tot de datum van laatst bekende dat ze in leven waren gebruikt om de follow-uptijd te berekenen en was de indicator 0 voor deze deelnemers.
De KM-methode schat het mediane besturingssysteem op basis van de K-M-curve.
De K-M-curve daalt alleen als we een gebeurtenis hadden en censorgegevens zijn de vinkjes in de grafiek.
Om de mediane OS te schatten, wordt meestal eerst de K-M-curve afgevlakt en wordt er een lijn getrokken op 50%.
Het mediane besturingssysteem is het punt waarop de K-M-curve en de horizontale hit raken.
De overlevingsstatus werd elke maand verzameld gedurende de eerste 2 maanden na stopzetting van de studiebehandeling en daarna elke 2 maanden tot overlijden of 4 jaar vanaf de eerste dosis van elke deelnemer.
|
Eerste dosis tot follow-up (4 jaar)
|
|
Algehele overleving (OS) bij Phase 2 Fit
Tijdsspanne: Eerste dosis tot follow-up (4 jaar)
|
OS werd gedefinieerd als de duur vanaf de datum van randomisatie tot de datum van overlijden door welke oorzaak dan ook.
Kaplan-Meier (KM) methode werd gebruikt om de mediane OS te schatten.
Bij deze methode had elke deelnemer een follow-up tijd die gekoppeld was aan een indicator, 1=gebeurtenis (overlijden in ons geval) en 0=gecensureerd.
Als niet bekend was dat de deelnemers waren overleden, werd de tijd tot de datum van laatst bekende dat ze in leven waren gebruikt om de follow-uptijd te berekenen en was de indicator 0 voor deze deelnemers.
De KM-methode schat het mediane besturingssysteem op basis van de K-M-curve.
De K-M-curve daalt alleen als we een gebeurtenis hadden en censorgegevens zijn de vinkjes in de grafiek.
Om de mediane OS te schatten, wordt meestal eerst de K-M-curve afgevlakt en wordt er een lijn getrokken op 50%.
Het mediane besturingssysteem is het punt waarop de K-M-curve en de horizontale hit raken.
De overlevingsstatus werd elke maand verzameld gedurende de eerste 2 maanden na stopzetting van de studiebehandeling en daarna elke 2 maanden tot overlijden of 4 jaar vanaf de eerste dosis van elke deelnemer.
|
Eerste dosis tot follow-up (4 jaar)
|
|
Percentage deelnemers met CR / volledige respons met onvolledig herstel van het bloedbeeld (CRi) in fase 1B
Tijdsspanne: 4 jaar
|
Voor AML-deelnemers: CR waren degenen met herhaald beenmerg met <5% myeloblasten, spicules aanwezig en geen Auer-staafjes, perifeer bloed met neutrofielen>=1000/mcL en bloedplaatjes>=100.000/mcL, onafhankelijk van transfusie en geen extramedullaire ziekte.
Voor MDS-deelnemers: CR waren degenen met herhaaldelijk beenmerg met <=5% myeloblasten, perifeer bloed met neutrofielen>=1000/mcL, bloedplaatjes>=100.000/mcL, 0% blasten en hemoglobine (Hgb)>= 11 g/dL, normale rijping van alle cellijnen. Voor AML- en MDS-deelnemers was volledige respons met onvolledig herstel van het bloedbeeld (CRi) die met herhaald beenmerg dat <5% myeloblasten vertoonde met ofwel bloedplaatjes of neutrofielen niet hersteld (bloedplaatjes <100.000/mcL of neutrofielen < 1000/ml).
|
4 jaar
|
|
Percentage deelnemers met volledige respons (CR) in fase 2 ongeschikt
Tijdsspanne: 4 jaar
|
Voor AML-deelnemers: CR waren degenen met herhaald beenmerg met <5% myeloblasten, spicules aanwezig en geen Auer-staafjes, perifeer bloed met neutrofielen>=1000/mcL en bloedplaatjes>=100.000/mcL, onafhankelijk van transfusie en geen extramedullaire ziekte.
Voor MDS-deelnemers: CR waren degenen met herhaaldelijk beenmerg met <=5% myeloblasten, perifeer bloed met neutrofielen>=1000/mcL, bloedplaatjes>=100.000/mcL, 0% blasten en hemoglobine (Hgb)>= 11 g/dL, normale rijping van alle cellijnen.
|
4 jaar
|
|
Percentage deelnemers met ziektespecifieke werkzaamheid voor acute myeloïde leukemie (AML) in fase 2 Fit en Unfit
Tijdsspanne: 4 jaar
|
AML-deelnemers, ziektespecifieke werkzaamheidsmetingen omvatten: CRi; Morfologische Leukemie Vrijstaat (MLFS) (beenmerg <5% myeloblasten met spicules en geen blasten met auerstaven, neutrofielen <1000/mcL en bloedplaatjes <100.000/mcL); gedeeltelijke remissie ( PR)(beenmergmyeloblasten dalen tot 5-25&>=50% afname vanaf start, neutrofielen>=1000/mcL, bloedplaatjes>=100.000/mcL);PR met onvolledig herstel van het bloedbeeld(PRi)(beenmergmyeloblasten dalen tot 5 -25&>=50% afname vanaf start,neutrofielen<1000/mcl of bloedplaatjes<100.000/mcl);kleine respons(MR)(beenmergmyeloblasten afnemen tot>=25% vanaf start);stabiele ziekte(SD)(beenmerg myeloblasten stabiel+/-25% van screeningwaarde);cytogenetische complete respons (CRc)(beenmerg<5% myeloblasten, neutrofielen>1000/mcL, bloedplaatjes>100.000/mcL en normale cytogenetica),moleculaire complete respons(CRm)(beenmerg <5% myeloblasten, neutrofielen>1000/mcL, bloedplaatjes>100.000/mcL en moleculair-negatief).
|
4 jaar
|
|
Percentage deelnemers met ziektespecifieke werkzaamheid voor myelodysplastisch syndroom (MDS) in fase 2 Fit en Unfit
Tijdsspanne: 4 jaar
|
Voor alle MDS-deelnemers omvatten ziektespecifieke werkzaamheidsmetingen: CRi (beenmerg met <5% myeloblasten met bloedplaatjes <100.000/mcL of neutrofielen <1000/mcL, inclusief bevestigde en onbevestigde responsen); PR (herhaal beenmergmyeloblasten laten zien afgenomen met >= 50% afname maar nog steeds >5%, perifeer bloed toont neutrofielen >= 1.000/mcL, bloedplaatjes >= 100.000/mcL en Hgb>=11g/dL; inclusief bevestigde en onbevestigde reacties) ; SD (inclusief bevestigde en onbevestigde reacties, het niet bereiken van PR en geen bewijs van progressie gedurende >8 weken); merg complete respons (mCR) (beenmerg toont <=5% myeloblasten en afgenomen met >= 50%), partiële cytogenetische respons (>=50% vermindering van chromosomale afwijking) en complete cytogenetische respons (CRc) (verdwijnen van chromosomale afwijking met geen verschijning van nu).
|
4 jaar
|
|
Maximale waargenomen plasmaconcentratie (Cmax) van Glasdegib bij deelnemers die Glasdegib en LDAC kregen in fase 1B op cyclus 1/dag 10 en cyclus 1/dag 21
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,5, 1, 2, 4, 6 en 24 uur post-dosis op Cyclus 1/Dag 10 en Cyclus 1/Dag 21
|
Pre-dosis, 0,5, 1, 2, 4, 6 en 24 uur post-dosis op Cyclus 1/Dag 10 en Cyclus 1/Dag 21
|
|
|
Tijd tot Cmax (Tmax) van Glasdegib bij deelnemers die Glasdegib en LDAC kregen in fase 1B op cyclus 1/dag 10 en cyclus 1/dag 21
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,5, 1, 2, 4, 6 en 24 uur post-dosis op Cyclus 1/Dag 10 en Cyclus 1/Dag 21
|
Pre-dosis, 0,5, 1, 2, 4, 6 en 24 uur post-dosis op Cyclus 1/Dag 10 en Cyclus 1/Dag 21
|
|
|
Gebied onder het plasmaconcentratie-tijdprofiel van tijd 0 tot doseringsinterval (AUCtau) van Glasdegib bij deelnemers die Glasdegib en LDAC kregen in fase 1B op cyclus 1/dag 10 en cyclus 1/dag 21
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,5, 1, 2, 4, 6 en 24 uur post-dosis op Cyclus 1/Dag 10 en Cyclus 1/Dag 21
|
Pre-dosis, 0,5, 1, 2, 4, 6 en 24 uur post-dosis op Cyclus 1/Dag 10 en Cyclus 1/Dag 21
|
|
|
Cmax van Glasdegib bij deelnemers die Glasdegib en decitabine kregen in fase 1B op cyclus 1/dag 10 en cyclus 2/dag 1
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,5, 1, 2, 4, 6 en 24 uur post-dosis op cyclus 1/dag 10; vóór de dosis, 0,5, 1, 2, 6 en 24 uur na de dosis op cyclus 2/dag 1
|
Pre-dosis, 0,5, 1, 2, 4, 6 en 24 uur post-dosis op cyclus 1/dag 10; vóór de dosis, 0,5, 1, 2, 6 en 24 uur na de dosis op cyclus 2/dag 1
|
|
|
Tmax van Glasdegib bij deelnemers die Glasdegib en decitabine kregen in fase 1B op cyclus 1/dag 10 en cyclus 2/dag 1
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,5, 1, 2, 4, 6 en 24 uur post-dosis op cyclus 1/dag 10; vóór de dosis, 0,5, 1, 2, 6 en 24 uur na de dosis op cyclus 2/dag 1
|
Pre-dosis, 0,5, 1, 2, 4, 6 en 24 uur post-dosis op cyclus 1/dag 10; vóór de dosis, 0,5, 1, 2, 6 en 24 uur na de dosis op cyclus 2/dag 1
|
|
|
AUCtau van Glasdegib bij deelnemers die Glasdegib en decitabine kregen in fase 1B op cyclus 1/dag 10 en cyclus 2/dag 1
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,5, 1, 2, 4, 6 en 24 uur post-dosis op cyclus 1/dag 10; vóór de dosis, 0,5, 1, 2, 6 en 24 uur na de dosis op cyclus 2/dag 1
|
Pre-dosis, 0,5, 1, 2, 4, 6 en 24 uur post-dosis op cyclus 1/dag 10; vóór de dosis, 0,5, 1, 2, 6 en 24 uur na de dosis op cyclus 2/dag 1
|
|
|
Cmax van Glasdegib bij deelnemers die Glasdegib en Cytarabine/Daunorubicine kregen in fase 1B op inductiecyclus 1/dag 3 en dag 10
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,5, 1, 6 en 24 uur post-dosis op inductiecyclus 1/dag 3; voor de dosis, 0,5, 1, 4, 6 en 24 uur na de dosis op inductiecyclus 1/dag 10
|
Pre-dosis, 0,5, 1, 6 en 24 uur post-dosis op inductiecyclus 1/dag 3; voor de dosis, 0,5, 1, 4, 6 en 24 uur na de dosis op inductiecyclus 1/dag 10
|
|
|
Tmax van Glasdegib bij deelnemers die Glasdegib en Cytarabine/Daunorubicine kregen in fase 1B op inductiecyclus 1/dag 3 en dag 10
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,5, 1, 6 en 24 uur post-dosis op inductiecyclus 1/dag 3; voor de dosis, 0,5, 1, 4, 6 en 24 uur na de dosis op inductiecyclus 1/dag 10
|
Pre-dosis, 0,5, 1, 6 en 24 uur post-dosis op inductiecyclus 1/dag 3; voor de dosis, 0,5, 1, 4, 6 en 24 uur na de dosis op inductiecyclus 1/dag 10
|
|
|
AUCtau van Glasdegib bij deelnemers die Glasdegib en Cytarabine/Daunorubicine kregen in fase 1B op inductiecyclus 1/dag 3 en dag 10
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,5, 1, 6 en 24 uur post-dosis op inductiecyclus 1/dag 3; voor de dosis, 0,5, 1, 4, 6 en 24 uur na de dosis op inductiecyclus 1/dag 10
|
Pre-dosis, 0,5, 1, 6 en 24 uur post-dosis op inductiecyclus 1/dag 3; voor de dosis, 0,5, 1, 4, 6 en 24 uur na de dosis op inductiecyclus 1/dag 10
|
|
|
Cmax van LDAC en Ara-U bij deelnemers die Glasdegib en LDAC kregen in fase 1B op cyclus 1/dag 2 en cyclus 1/dag 10
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4 en 6 uur post-dosis op Cyclus 1/Dag 2 en Cyclus 1/Dag 10
|
Ara-U is de belangrijkste metaboliet van cytarabine.
LDAC (lage dosis cytarabine) wordt snel afgebroken tot de stabiele metaboliet Ara-U, Cmax-waarden van zowel LDAC als Ara-U werden gemeld.
|
Pre-dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4 en 6 uur post-dosis op Cyclus 1/Dag 2 en Cyclus 1/Dag 10
|
|
Tmax van LDAC en Ara-U bij deelnemers die Glasdegib en LDAC krijgen in fase 1B op cyclus 1/dag 2 en cyclus 1/dag 10
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4 en 6 uur post-dosis op Cyclus 1/Dag 2 en Cyclus 1/Dag 10
|
Ara-U is de belangrijkste metaboliet van cytarabine.
LDAC (lage dosis cytarabine) wordt snel afgebroken tot de stabiele metaboliet Ara-U, Tmax-waarden van zowel LDAC als Ara-U werden gemeld.
|
Pre-dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4 en 6 uur post-dosis op Cyclus 1/Dag 2 en Cyclus 1/Dag 10
|
|
Gebied onder het plasmaconcentratie-tijdprofiel van tijd 0 tot oneindig (AUCinf) van LDAC bij deelnemers die Glasdegib en LDAC ontvangen in fase 1B op cyclus 1/dag 2 en cyclus 1/dag 10
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4 en 6 uur post-dosis op Cyclus 1/Dag 2 en Cyclus 1/Dag 10
|
Pre-dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4 en 6 uur post-dosis op Cyclus 1/Dag 2 en Cyclus 1/Dag 10
|
|
|
Gebied onder het plasmaconcentratie-tijdprofiel van tijd 0 tot de tijd van de laatste kwantificeerbare concentratie (AUClast) van LDAC en Ara-U bij deelnemers die Glasdegib en LDAC kregen in fase 1B op cyclus 1/dag 2 en cyclus 1/dag 10
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4 en 6 uur post-dosis op Cyclus 1/Dag 2 en Cyclus 1/Dag 10
|
Ara-U is de belangrijkste metaboliet van cytarabine.
LDAC (lage dosis cytarabine) wordt snel afgebroken tot de stabiele metaboliet Ara-U.
Gebied onder het plasmaconcentratie-tijdprofiel van tijd 0 tot de tijd van de laatste kwantificeerbare concentratie (AUClast) niveaus van zowel LDAC als Ara-U werden gerapporteerd.
|
Pre-dosis, 0,25, 0,5, 1, 2, 4 en 6 uur post-dosis op Cyclus 1/Dag 2 en Cyclus 1/Dag 10
|
|
Cmax van decitabine bij deelnemers die Glasdegib en decitabine kregen in fase 1B op cyclus 1/dag 1 en cyclus 1/dag 2
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,5 uur vanaf het begin van de infusie, 1 uur (aan het einde van de infusie) en 2, 3 en 4 uur vanaf het begin van de infusie op Cyclus 1/Dag 1 en Cyclus 1/Dag 2
|
Pre-dosis, 0,5 uur vanaf het begin van de infusie, 1 uur (aan het einde van de infusie) en 2, 3 en 4 uur vanaf het begin van de infusie op Cyclus 1/Dag 1 en Cyclus 1/Dag 2
|
|
|
Tmax van decitabine bij deelnemers die Glasdegib en decitabine kregen in fase 1B op cyclus 1/dag 1 en cyclus 1/dag 2
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,5 uur vanaf het begin van de infusie, 1 uur (aan het einde van de infusie) en 2, 3 en 4 uur vanaf het begin van de infusie op Cyclus 1/Dag 1 en Cyclus 1/Dag 2
|
Pre-dosis, 0,5 uur vanaf het begin van de infusie, 1 uur (aan het einde van de infusie) en 2, 3 en 4 uur vanaf het begin van de infusie op Cyclus 1/Dag 1 en Cyclus 1/Dag 2
|
|
|
AUCinf van decitabine bij deelnemers die Glasdegib en decitabine kregen in fase 1B op cyclus 1/dag 1 en cyclus 1/dag 2
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,5 uur vanaf het begin van de infusie, 1 uur (aan het einde van de infusie) en 2, 3 en 4 uur vanaf het begin van de infusie op Cyclus 1/Dag 1 en Cyclus 1/Dag 2
|
Pre-dosis, 0,5 uur vanaf het begin van de infusie, 1 uur (aan het einde van de infusie) en 2, 3 en 4 uur vanaf het begin van de infusie op Cyclus 1/Dag 1 en Cyclus 1/Dag 2
|
|
|
AUCtau van cytarabine en Ara-U bij deelnemers die Glasdegib en cytarabine/daunorubicine kregen in fase 1B op inductiecyclus 1/dag 3
Tijdsspanne: Pre-dosis, 6 en 24 uur na start van cytarabine-infusie op inductiecyclus 1/dag 3
|
Ara-U is de belangrijkste metaboliet van cytarabine.
LDAC (lage dosis cytarabine) wordt snel afgebroken tot de stabiele metaboliet Ara-U, niveaus van zowel cytarabine als Ara-U werden gemeld.
|
Pre-dosis, 6 en 24 uur na start van cytarabine-infusie op inductiecyclus 1/dag 3
|
|
Cmax van daunorubicine en daunorubicinol bij deelnemers die Glasdegib en cytarabine/daunorubicine kregen in fase 1B op inductiecyclus 1/dag 3
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,25, 0,5, 1, 4, 6, 24 uur na toediening van daunorubicine op inductiecyclus 1/dag 3
|
Daunorubicinol is de belangrijkste metaboliet van daunorubicine, dat antineoplastische activiteit heeft.
Cmax-waarden van daunorubicine en daunorubicinol zijn gerapporteerd.
|
Pre-dosis, 0,25, 0,5, 1, 4, 6, 24 uur na toediening van daunorubicine op inductiecyclus 1/dag 3
|
|
Tmax van daunorubicine en daunorubicinol bij deelnemers die Glasdegib en cytarabine/daunorubicine kregen in fase 1B op inductiecyclus 1/dag 3
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,25, 0,5, 1, 4, 6, 24 uur na toediening van daunorubicine op inductiecyclus 1/dag 3
|
Daunorubicinol is de belangrijkste metaboliet van daunorubicine, dat antineoplastische activiteit heeft.
Tmax-waarden van daunorubicine en daunorubicinol zijn gerapporteerd.
|
Pre-dosis, 0,25, 0,5, 1, 4, 6, 24 uur na toediening van daunorubicine op inductiecyclus 1/dag 3
|
|
AUCtau van daunorubicine en daunorubicinol bij deelnemers die Glasdegib en cytarabine/daunorubicine kregen in fase 1B op inductiecyclus 1/dag 3
Tijdsspanne: Pre-dosis, 0,25, 0,5, 1, 4, 6, 24 uur na toediening van daunorubicine op inductiecyclus 1/dag 3
|
Daunorubicinol is de belangrijkste metaboliet van daunorubicine, dat antineoplastische activiteit heeft.
AUCtau-waarden van daunorubicine en daunorubicinol zijn gerapporteerd.
|
Pre-dosis, 0,25, 0,5, 1, 4, 6, 24 uur na toediening van daunorubicine op inductiecyclus 1/dag 3
|
|
Pre-dosis plasmaconcentratie (Cdal) van Glasdegib in fase 2 Fit op inductiecyclus 1/dag 10
Tijdsspanne: Voor de dosis, 1 en 4 uur na de dosis op inductiecyclus 1/dag 10
|
Voor de dosis, 1 en 4 uur na de dosis op inductiecyclus 1/dag 10
|
|
|
Cmax van Glasdegib bij deelnemers die Glasdegib en LDAC kregen in fase 2 Ongeschikt op cyclus 1/dag 10
Tijdsspanne: Pre-dosis, 1, 2, 4 en 6 uur na de dosis op Cyclus 1/Dag 10
|
Pre-dosis, 1, 2, 4 en 6 uur na de dosis op Cyclus 1/Dag 10
|
|
|
Tmax van Glasdegib bij deelnemers die Glasdegib en LDAC kregen in fase 2 Ongeschikt op cyclus 1/dag 10
Tijdsspanne: Pre-dosis, 1, 2, 4 en 6 uur na de dosis op Cyclus 1/Dag 10
|
Pre-dosis, 1, 2, 4 en 6 uur na de dosis op Cyclus 1/Dag 10
|
|
|
AUCtau van Glasdegib bij deelnemers die Glasdegib en LDAC kregen in fase 2 Ongeschikt op cyclus 1/dag 10
Tijdsspanne: Pre-dosis, 1, 2, 4 en 6 uur na de dosis op Cyclus 1/Dag 10
|
Pre-dosis, 1, 2, 4 en 6 uur na de dosis op Cyclus 1/Dag 10
|
|
|
Aantal deelnemers met ziektegerelateerde genmutaties in fase 1B
Tijdsspanne: Basislijn (cyclus 1/dag 1 pre-dosis voor Glasdegib + LDAC en Glasdegib + decitabine-armen; inductiecyclus 1/dag -3 pre-dosis voor Glasdegib + cytarabine/daunorubicine-arm)
|
Perifeer bloed en beenmergaspiraat werden verzameld voor baseline mutatieanalyses.
Genetische afwijkingen die vaak geassocieerd worden met AML werden geanalyseerd.
Deze genetische afwijkingen omvatten bekende mutaties in de genen NPM1, CEBPA, FLT3, RUNX1, IDH1, IDH2, KIT, K Ras, N Ras en WT1.
Aanvullende genen met mutaties waarvan bekend is dat ze geassocieerd zijn met AML en MDS, zoals TET2 en DNMT3A, werden ook geëvalueerd.
|
Basislijn (cyclus 1/dag 1 pre-dosis voor Glasdegib + LDAC en Glasdegib + decitabine-armen; inductiecyclus 1/dag -3 pre-dosis voor Glasdegib + cytarabine/daunorubicine-arm)
|
|
Serumniveaus van circulerende eiwitanalyten in fase 1B - basislijn
Tijdsspanne: Basislijn (inductiecyclus 1/dag -3 vóór dosis)
|
Serumniveaus werden bepaald voor 38 circulerende eiwitten.
Waarden die een statistisch significant, ≥ 2-voudig verschil ten opzichte van de uitgangswaarde laten zien, worden hier vermeld.
|
Basislijn (inductiecyclus 1/dag -3 vóór dosis)
|
|
Serumniveaus van circulerende eiwitanalyten in fase 1B - Inductiecyclus 1/dag 3
Tijdsspanne: Inductiecyclus 1/dag 3, 1 uur na de dosis
|
Serumniveaus werden bepaald voor 38 circulerende eiwitten.
Waarden die een statistisch significant, ≥ 2-voudig verschil ten opzichte van de uitgangswaarde laten zien, worden hier vermeld.
Statistisch significant, >= 2-voudig basislijnverschil werd alleen gezien voor MMP-3 (Matrix metalloproteïnase-3) bij inductiecyclus 1/dag 3.
|
Inductiecyclus 1/dag 3, 1 uur na de dosis
|
|
Serumniveaus van circulerende eiwitanalyten in fase 1B - inductiecyclus 1/dag 10
Tijdsspanne: Inductiecyclus 1/dag 10, 1 uur na de dosis
|
Serumniveaus werden bepaald voor 38 circulerende eiwitten.
Waarden die een statistisch significant, ≥ 2-voudig verschil ten opzichte van de uitgangswaarde laten zien, worden hier vermeld.
|
Inductiecyclus 1/dag 10, 1 uur na de dosis
|
|
Basislijnniveaus van serumcirculerende eiwitanalyten geassocieerd met de beste algehele respons in fase 1B
Tijdsspanne: Basislijn (cyclus 1/dag 1 pre-dosis voor Glasdegib + LDAC en Glasdegib + decitabine-armen; inductiecyclus 1/dag -3 pre-dosis voor Glasdegib + cytarabine/daunorubicine-arm)
|
Responders waren AML-deelnemers die CR, CRi, MLFS, PR of PRi bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons en MDS-deelnemers die CR, mCR, PR of SD bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons.
In totaal werden 38 eiwitten geanalyseerd.
De gegevens van analyten waarvan de serumspiegel een statistisch significante correlatie vertoonde met de klinische respons in arm C worden gerapporteerd.
Baseline-waarden die statistisch geassocieerd zijn met de beste algehele respons werden alleen gezien in SDF-1 (van stromale cellen afgeleide factor 1) in de glasdegib+cytarabine/daunorubicine-arm.
|
Basislijn (cyclus 1/dag 1 pre-dosis voor Glasdegib + LDAC en Glasdegib + decitabine-armen; inductiecyclus 1/dag -3 pre-dosis voor Glasdegib + cytarabine/daunorubicine-arm)
|
|
Post-baseline niveaus van serum circulerende eiwitanalyten geassocieerd met beste algehele respons in fase 1B - inductiecyclus 1/lead-in
Tijdsspanne: Inductiecyclus 1/inleiding, 1 uur na dosering
|
Responders waren AML-deelnemers die CR, CRi, MLFS, PR of PRi bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons en MDS-deelnemers die CR, mCR, PR of SD bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons.
In totaal werden 38 eiwitten geanalyseerd.
De gegevens van analyten waarvan de serumspiegel een statistisch significante correlatie vertoonde met de klinische respons worden gerapporteerd.
Post-baseline niveaus die statistisch significant geassocieerd waren met de beste algehele respons werden alleen gezien voor MMP-3 (Matrix metalloproteïnase-3) bij inductiecyclus 1/lead-in.
|
Inductiecyclus 1/inleiding, 1 uur na dosering
|
|
Post-baseline niveaus van serum circulerende eiwitanalyten geassocieerd met beste algehele respons in fase 1B - inductiecyclus 1/dag 3
Tijdsspanne: Inductiecyclus 1/dag 3, 1 uur na de dosis
|
Responders waren AML-deelnemers die CR, CRi, MLFS, PR of PRi bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons en MDS-deelnemers die CR, mCR, PR of SD bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons.
In totaal werden 38 eiwitten geanalyseerd.
De gegevens van analyten waarvan de serumspiegel een statistisch significante correlatie vertoonde met de klinische respons worden gerapporteerd.
Post-baseline niveaus die statistisch significant geassocieerd waren met de beste algehele respons werden alleen gezien voor SDF-1 (Stromaalcel-afgeleide factor 1) bij inductiecyclus 1/dag 3.
|
Inductiecyclus 1/dag 3, 1 uur na de dosis
|
|
Aantal deelnemers met ziektegerelateerde genmutaties in fase 2 Fit en Unfit
Tijdsspanne: Basislijn (inductiecyclus 1/dag -3 pre-dosis voor Fase 2 Fit; Cyclus 1/Dag 1 pre-dosis voor Fase 2 Unfit)
|
Perifeer bloed en beenmergaspiraat werden verzameld voor baseline mutatieanalyses.
Genetische afwijkingen die vaak geassocieerd worden met AML werden geanalyseerd.
Deze genetische afwijkingen omvatten bekende mutaties in de genen NPM1, CEBPA, FLT3, RUNX1, IDH1, IDH2, KIT, K Ras, N Ras en WT1.
Aanvullende genen met mutaties waarvan bekend is dat ze geassocieerd zijn met AML en MDS, zoals TET2 en DNMT3A, werden ook geëvalueerd.
|
Basislijn (inductiecyclus 1/dag -3 pre-dosis voor Fase 2 Fit; Cyclus 1/Dag 1 pre-dosis voor Fase 2 Unfit)
|
|
Serumniveaus van circulerende eiwitanalyten in fase 2 Fit - Inductiecyclus 1/dag 3
Tijdsspanne: Inductiecyclus 1/dag 3, 1 uur na de dosis
|
Serumniveaus werden bepaald voor 38 circulerende eiwitten.
Geselecteerde waarden die een statistisch significant verschil vertonen in vergelijking met de basislijn worden hier gerapporteerd.
|
Inductiecyclus 1/dag 3, 1 uur na de dosis
|
|
Serumniveaus van circulerende eiwitanalyten in fase 2 Fit - inductiecyclus 1/dag 10
Tijdsspanne: Inductiecyclus 1/dag 10, 1 uur na de dosis
|
Serumniveaus werden bepaald voor 38 circulerende eiwitten.
Geselecteerde waarden die een statistisch significant verschil vertonen in vergelijking met de basislijn worden hier gerapporteerd.
|
Inductiecyclus 1/dag 10, 1 uur na de dosis
|
|
Serumniveaus van circulerende eiwitanalyten in fase 2 Fit - consolidatiecyclus 1/dag 1
Tijdsspanne: Consolidatiecyclus 1/dag 1, 1 uur na de dosis
|
Serumniveaus werden bepaald voor 38 circulerende eiwitten.
Geselecteerde waarden die een statistisch significant verschil vertonen in vergelijking met de basislijn worden hier gerapporteerd.
|
Consolidatiecyclus 1/dag 1, 1 uur na de dosis
|
|
Serumniveaus van circulerende eiwitanalyten in fase 2 Fit - consolidatiecyclus 1/dag 10
Tijdsspanne: Consolidatiecyclus 1/Dag 10, Pre-dosis
|
Serumniveaus werden bepaald voor 38 circulerende eiwitten.
Geselecteerde waarden die een statistisch significant verschil vertonen in vergelijking met de basislijn worden hier gerapporteerd.
|
Consolidatiecyclus 1/Dag 10, Pre-dosis
|
|
Serumniveaus van circulerende eiwitanalyten in fase 2 Fit - Einde van de behandeling
Tijdsspanne: Einde van de behandeling (maximaal 12 cycli vanaf het begin van de therapie of totdat ziekteprogressie of terugval, weigering van de deelnemer of onaanvaardbare toxiciteit optrad, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed, gemiddeld 1 jaar)
|
Serumniveaus werden bepaald voor 38 circulerende eiwitten.
Geselecteerde waarden die een statistisch significant verschil vertonen in vergelijking met de basislijn worden hier gerapporteerd.
|
Einde van de behandeling (maximaal 12 cycli vanaf het begin van de therapie of totdat ziekteprogressie of terugval, weigering van de deelnemer of onaanvaardbare toxiciteit optrad, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed, gemiddeld 1 jaar)
|
|
Basislijnniveaus van serum circulerende eiwitanalyten geassocieerd met de beste algehele respons bij fase 2 Fit
Tijdsspanne: Basislijn (inductiecyclus 1/dag -3 vóór dosis)
|
Responders waren AML-deelnemers die CR, CRi, MLFS, PR of PRi bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons en MDS-deelnemers die CR, mCR, PR of SD bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons.
In totaal werden 38 eiwitten geanalyseerd.
Geselecteerde gegevens van analyt waarvan de serumspiegel een statistisch significante correlatie vertoonde met de klinische respons worden gerapporteerd.
|
Basislijn (inductiecyclus 1/dag -3 vóór dosis)
|
|
Post-baseline niveaus van serum circulerende eiwitanalyten geassocieerd met beste algehele respons in fase 2 Fit - inductiecyclus 1/dag 3
Tijdsspanne: Inductiecyclus 1/dag 3, 1 uur na de dosis
|
Responders waren AML-deelnemers die CR, CRi, MLFS, PR of PRi bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons en MDS-deelnemers die CR, mCR, PR of SD bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons.
In totaal werden 38 eiwitten geanalyseerd.
Geselecteerde gegevens van analyt waarvan de serumspiegel een statistisch significante correlatie vertoonde met de klinische respons worden gerapporteerd.
|
Inductiecyclus 1/dag 3, 1 uur na de dosis
|
|
Post-baseline niveaus van serum circulerende eiwitanalyten geassocieerd met beste algehele respons in fase 2 Fit - inductiecyclus 1/dag 10
Tijdsspanne: Inductiecyclus 1/dag 10, 1 uur na de dosis
|
Responders waren AML-deelnemers die CR, CRi, MLFS, PR of PRi bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons en MDS-deelnemers die CR, mCR, PR of SD bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons.
In totaal werden 38 eiwitten geanalyseerd.
Geselecteerde gegevens van analyt waarvan de serumspiegel een statistisch significante correlatie vertoonde met de klinische respons worden gerapporteerd.
|
Inductiecyclus 1/dag 10, 1 uur na de dosis
|
|
Post-baseline niveaus van serum circulerende eiwitanalyten geassocieerd met beste algehele respons bij fase 2 Fit - Einde van de behandeling
Tijdsspanne: Einde van de behandeling (maximaal 12 cycli vanaf het begin van de therapie of totdat ziekteprogressie of terugval, weigering van de deelnemer of onaanvaardbare toxiciteit optrad, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed, gemiddeld 1 jaar)
|
Responders waren AML-deelnemers die CR, CRi, MLFS, PR of PRi bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons en MDS-deelnemers die CR, mCR, PR of SD bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons.
In totaal werden 38 eiwitten geanalyseerd.
Er worden geselecteerde gegevens gerapporteerd van analyten waarvan de serumspiegel een statistisch significante correlatie vertoonde met de klinische respons.
|
Einde van de behandeling (maximaal 12 cycli vanaf het begin van de therapie of totdat ziekteprogressie of terugval, weigering van de deelnemer of onaanvaardbare toxiciteit optrad, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed, gemiddeld 1 jaar)
|
|
Serumniveaus van circulerende eiwitanalyten in fase 2 Ongeschikt - Cyclus 1/dag 1
Tijdsspanne: Cyclus 1/Dag 1, 1 uur na dosis
|
Serumniveaus werden bepaald voor 38 circulerende eiwitten.
De geselecteerde waarde die een statistisch significant verschil laat zien in vergelijking met de uitgangswaarde wordt hier gerapporteerd.
|
Cyclus 1/Dag 1, 1 uur na dosis
|
|
Serumniveaus van circulerende eiwitanalyten in fase 2 Ongeschikt - Cyclus 1/dag 10
Tijdsspanne: Cyclus 1/Dag 10, Pre-dosis
|
Serumniveaus werden bepaald voor 38 circulerende eiwitten.
Geselecteerde waarden die statistisch significante verschillen vertonen in vergelijking met de uitgangswaarde worden hier gerapporteerd.
Het ITAC-niveau (interferon-induceerbare T-cel-α-chemoattractant) in de arm met alleen LDAC bij cyclus 1/dag 10 vertoonde een niet-significante verandering ten opzichte van de uitgangswaarde, maar vergelijkbare trends als in de arm met Glasdegib 100 mg + LDAC.
|
Cyclus 1/Dag 10, Pre-dosis
|
|
Basislijnniveaus van serum circulerende eiwitanalyten geassocieerd met beste algehele respons bij fase 2 ongeschikt
Tijdsspanne: Basislijn (cyclus 1/dag 1 vóór dosis)
|
Responders waren AML-deelnemers die CR, CRi, MLFS, PR of PRi bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons en MDS-deelnemers die CR, mCR, PR of SD bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons.
In totaal werden 38 eiwitten geanalyseerd.
De gegevens van analyten waarvan de serumspiegel een statistisch significante correlatie vertoonde met de klinische respons worden gerapporteerd.
|
Basislijn (cyclus 1/dag 1 vóór dosis)
|
|
Post-baseline niveaus van serum circulerende eiwitanalyten geassocieerd met beste algehele respons in fase 2 Ongeschikt - cyclus 1/dag 1
Tijdsspanne: Cyclus 1/dag 1, 1 uur na de dosis
|
Responders waren AML-deelnemers die CR, CRi, MLFS, PR of PRi bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons en MDS-deelnemers die CR, mCR, PR of SD bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons.
In totaal werden 38 eiwitten geanalyseerd.
Er worden geselecteerde gegevens gerapporteerd van analyten waarvan de serumspiegel een statistisch significante correlatie vertoonde met de klinische respons.
|
Cyclus 1/dag 1, 1 uur na de dosis
|
|
Post-baseline niveaus van serum circulerende eiwitanalyten geassocieerd met beste algehele respons bij fase 2 ongeschikt - einde van de behandeling
Tijdsspanne: Einde van de behandeling (maximaal 12 cycli vanaf het begin van de therapie of totdat ziekteprogressie of terugval, weigering van de deelnemer of onaanvaardbare toxiciteit optrad, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed, gemiddeld 1 jaar)
|
Responders waren AML-deelnemers die CR, CRi, MLFS, PR of PRi bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons en MDS-deelnemers die CR, mCR, PR of SD bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons.
In totaal werden 38 eiwitten geanalyseerd.
Geselecteerde gegevens van analyt waarvan de serumspiegel een statistisch significante correlatie vertoonde met de klinische respons worden gerapporteerd.
|
Einde van de behandeling (maximaal 12 cycli vanaf het begin van de therapie of totdat ziekteprogressie of terugval, weigering van de deelnemer of onaanvaardbare toxiciteit optrad, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed, gemiddeld 1 jaar)
|
|
Verhoudingen van mRNA-niveaus tot baseline bij fase 2 Fit - Inductiecyclus 1/dag 3
Tijdsspanne: Basislijn (inductiecyclus 1/dag -3 pre-dosis); Inductiecyclus 1/dag 3, 1 uur na de dosis
|
Volbloed mRNA-analyses werden uitgevoerd op 21 mRNA-kandidaten.
Waarden die statistisch significante, ≥ 2-voudige verschillen ten opzichte van de uitgangswaarde laten zien, worden hier vermeld.
CDKN1A: cycline-afhankelijke kinaseremmer 1A; SMO: mRNA dat codeert voor het glasdegib-doelwit Smoothened; PTCH2: gepatcht 2; MYCN: Neuroblastoom Myc-oncogen.
|
Basislijn (inductiecyclus 1/dag -3 pre-dosis); Inductiecyclus 1/dag 3, 1 uur na de dosis
|
|
Verhoudingen van mRNA-niveaus tot basislijn bij fase 2 Fit - Einde van de behandeling
Tijdsspanne: Basislijn (inductiecyclus 1/dag -3 pre-dosis); Einde van de behandeling (maximaal 12 cycli vanaf het begin van de therapie of totdat ziekteprogressie of terugval, weigering van de deelnemer of onaanvaardbare toxiciteit optrad, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed, gemiddeld 1 jaar)
|
Volbloed mRNA-analyses werden uitgevoerd op 21 mRNA-kandidaten.
Geselecteerde waarden die statistisch significante verschillen vertonen in vergelijking met de uitgangswaarde worden hier gerapporteerd.
CCND2:G1/S-specifieke cycline D2; MSI2: Musashi RNA-bindend eiwit 2; PTCH2: gepatcht 2.
|
Basislijn (inductiecyclus 1/dag -3 pre-dosis); Einde van de behandeling (maximaal 12 cycli vanaf het begin van de therapie of totdat ziekteprogressie of terugval, weigering van de deelnemer of onaanvaardbare toxiciteit optrad, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed, gemiddeld 1 jaar)
|
|
Verhoudingen van mRNA-niveaus tot basislijn in fase 2 Ongeschikt - Einde van de behandeling
Tijdsspanne: Baseline (cyclus 1/dag 1 pre-dosis); Einde van de behandeling (maximaal 12 cycli vanaf het begin van de therapie of totdat ziekteprogressie of terugval, weigering van de deelnemer of onaanvaardbare toxiciteit optrad, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed, gemiddeld 1 jaar)
|
Volbloed mRNA-analyses werden uitgevoerd op 21 mRNA-kandidaten.
Alleen de analyten die een statistisch significante verandering ten opzichte van de uitgangswaarde vertonen, worden hier vermeld.
|
Baseline (cyclus 1/dag 1 pre-dosis); Einde van de behandeling (maximaal 12 cycli vanaf het begin van de therapie of totdat ziekteprogressie of terugval, weigering van de deelnemer of onaanvaardbare toxiciteit optrad, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed, gemiddeld 1 jaar)
|
|
Baseline mRNA-niveaus geassocieerd met de beste algehele respons bij fase 2 Fit
Tijdsspanne: Basislijn (inductiecyclus 1/dag -3 vóór dosis)
|
Responders waren AML-deelnemers die CR, CRi, MLFS, PR of PRi bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons en MDS-deelnemers die CR, mCR, PR of SD bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons.
Volbloed mRNA-analyses werden uitgevoerd op 21 mRNA-kandidaten.
Baseline mRNA-niveau dat statistisch significante correlatie met klinische respons vertoont, wordt gerapporteerd.
Baseline mRNA-niveaus die statistisch significant geassocieerd zijn met de beste algehele respons werden alleen gezien voor CCND2 (G1/S-specifieke cycline D2).
|
Basislijn (inductiecyclus 1/dag -3 vóór dosis)
|
|
Baseline mRNA-niveaus geassocieerd met beste algehele respons in fase 2 niet geschikt
Tijdsspanne: Basislijn (cyclus 1/dag 1 vóór dosis)
|
Responders waren AML-deelnemers die CR, CRi, MLFS, PR of PRi bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons en MDS-deelnemers die CR, mCR, PR of SD bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons.
Volbloed mRNA-analyses werden uitgevoerd op 21 mRNA-kandidaten.
Baseline mRNA-niveau dat statistisch significante correlatie met klinische respons vertoont, wordt gerapporteerd.
FOXM1: Vorkkopdoos M1; PTCH1: Gepatchte 1.
|
Basislijn (cyclus 1/dag 1 vóór dosis)
|
|
Verhoudingen van mRNA-niveaus tot basislijn geassocieerd met beste algehele respons bij fase 2 Fit
Tijdsspanne: Basislijn (inductiecyclus 1/dag -3 pre-dosis); Einde van de behandeling (maximaal 12 cycli vanaf het begin van de therapie of totdat ziekteprogressie of terugval, weigering van de deelnemer of onaanvaardbare toxiciteit optrad, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed, gemiddeld 1 jaar)
|
Responders waren AML-deelnemers die CR, CRi, MLFS, PR of PRi bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons en MDS-deelnemers die CR, mCR, PR of SD bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons.
Volbloed mRNA-analyses werden uitgevoerd op 21 mRNA-kandidaten.
Verhoudingen van mRNA-niveau tot basislijn die statistisch significante correlatie met klinische respons laten zien, worden gerapporteerd.
|
Basislijn (inductiecyclus 1/dag -3 pre-dosis); Einde van de behandeling (maximaal 12 cycli vanaf het begin van de therapie of totdat ziekteprogressie of terugval, weigering van de deelnemer of onaanvaardbare toxiciteit optrad, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed, gemiddeld 1 jaar)
|
|
Verhoudingen van mRNA-niveaus geassocieerd met beste algehele respons in fase 2 ongeschikt
Tijdsspanne: Baseline (cyclus 1/dag 1 pre-dosis); Cyclus 1/Dag 1, 1 uur na dosis
|
Responders waren AML-deelnemers die CR, CRi, MLFS, PR of PRi bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons en MDS-deelnemers die CR, mCR, PR of SD bereikten op basis van de door de onderzoeker gerapporteerde beste algehele respons.
Volbloed mRNA-analyses werden uitgevoerd op 21 mRNA-kandidaten.
Verhoudingen van mRNA-niveau tot basislijn die statistisch significante correlatie met klinische respons laten zien, worden gerapporteerd.
Verhoudingen van mRNA-niveaus tot basislijn statistisch significant geassocieerd met de beste algehele respons werden alleen gezien voor MYCN (Neuroblastoma Myc oncogene) op Cyclus 1/Dag 1.
|
Baseline (cyclus 1/dag 1 pre-dosis); Cyclus 1/Dag 1, 1 uur na dosis
|
|
Aantal deelnemers met gecorrigeerd QT-interval met behulp van de formule van Fridericia (QTcF) Waarden die voldoen aan vooraf gedefinieerde criteria in fase 1B
Tijdsspanne: 1 jaar
|
Maximale absolute waarden en verhogingen vanaf de basislijn werden samengevat voor het QTcF-interval (tijd vanaf het begin van de Q-golf tot het einde van de T-golf die overeenkomt met elektrische systole gecorrigeerd voor hartslag met behulp van de formule van Fridericia).
Het aantal deelnemers met QTcF dat aan de volgende criteria voldoet, wordt weergegeven: QTcF-interval:<450 msec; QTcF-interval: 450 tot <480 msec; QTcF-interval: 480 tot <500 msec; QTcF-interval >=500 msec; Verhoging QTcF-interval vanaf baseline: <30 msec; Verhoging QTcF-interval vanaf baseline: 30 tot <60 msec; Verhoging QTcF-interval vanaf baseline >=60 msec.
Wapens in de tijdsbestekbeschrijving zijn gedefinieerd als: Arm A, Glasdegib +LDAC; Arm B, Glasdegib + Decitabine; Arm C, Glasdegib + Cytarabine/Daunorubicine. Het einde van de behandeling in het tijdsbestek werd gedefinieerd als: maximaal 12 cycli vanaf het begin van de therapie of tot ziekteprogressie of terugval, weigering van de deelnemer of onaanvaardbare toxiciteit, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed.
|
1 jaar
|
|
Aantal deelnemers met gecorrigeerd QT-interval met behulp van de formule van Fridericia (QTcF) Waarden die voldoen aan vooraf gedefinieerde criteria in fase 2 Fit en Unfit
Tijdsspanne: 1 jaar
|
Maximale absolute waarden en verhogingen vanaf de basislijn werden samengevat voor het QTcF-interval (tijd vanaf het begin van de Q-golf tot het einde van de T-golf die overeenkomt met elektrische systole gecorrigeerd voor hartslag met behulp van de formule van Fridericia).
Het aantal deelnemers met QTcF dat aan de volgende criteria voldoet, wordt weergegeven: QTcF-interval:<450 msec; QTcF-interval: 450 tot <480 msec; QTcF-interval: 480 tot <500 msec; QTcF-interval >=500 msec; Verhoging QTcF-interval vanaf baseline: <30 msec; Verhoging QTcF-interval vanaf baseline: 30 tot <60 msec; Verhoging QTcF-interval vanaf baseline >=60 msec.
Het einde van de behandeling in het tijdsbestek werd gedefinieerd als: maximaal 12 cycli vanaf het begin van de therapie of tot ziekteprogressie of terugval, weigering van de deelnemer of onaanvaardbare toxiciteit, afhankelijk van wat zich het eerst voordeed.
|
1 jaar
|
|
Aantal deelnemers met tijdens de behandeling optredende bijwerkingen (AE's) in fase 1B (alle causaliteit)
Tijdsspanne: 4 jaar
|
Een ongewenst voorval (AE) was een ongewenst medisch voorval bij een deelnemer aan een klinisch onderzoek die een product of medisch hulpmiddel toegediend kreeg; de gebeurtenis had niet noodzakelijkerwijs een oorzakelijk verband met de behandeling of het gebruik.
Behandeling Opkomende bijwerkingen waren bijwerkingen die aanvankelijk begonnen of in ernst toenamen na de eerste dosis studiemedicatie en die optraden binnen 28 dagen na de laatste dosis.
AE's werden beoordeeld door de onderzoeker volgens de Common Terminology Criteria for Adverse Events (CTCAE) versie 4.0: Graad 1: milde AE; Graad 2: matige AE; Graad 3: ernstige AE; Graad 4: levensbedreigende gevolgen, spoedeisende interventie geïndiceerd; Graad 5: overlijden gerelateerd aan AE.
|
4 jaar
|
|
Aantal deelnemers met tijdens de behandeling optredende bijwerkingen in fase 1B (behandelingsgerelateerd)
Tijdsspanne: 4 jaar
|
Een ongewenst voorval (AE) was een ongewenst medisch voorval bij een deelnemer aan een klinisch onderzoek die een product of medisch hulpmiddel toegediend kreeg; de gebeurtenis had niet noodzakelijkerwijs een oorzakelijk verband met de behandeling of het gebruik.
Behandeling Opkomende bijwerkingen waren bijwerkingen die aanvankelijk begonnen of in ernst toenamen na de eerste dosis studiemedicatie en die optraden binnen 28 dagen na de laatste dosis.
Aan de behandeling gerelateerde bijwerkingen waren bijwerkingen gerelateerd aan glasdegib en/of ruggengraatchemotherapie.
AE's werden beoordeeld door de onderzoeker volgens de Common Terminology Criteria for Adverse Events (CTCAE) versie 4.0: Graad 1: milde AE; Graad 2: matige AE; Graad 3: ernstige AE; Graad 4: levensbedreigende gevolgen, spoedeisende interventie geïndiceerd; Graad 5: overlijden gerelateerd aan AE.
|
4 jaar
|
|
Aantal deelnemers met tijdens de behandeling optredende bijwerkingen gecategoriseerd naar ernst in fase 1B
Tijdsspanne: 4 jaar
|
Een ongewenst voorval (AE) was een ongewenst medisch voorval bij een deelnemer aan een klinisch onderzoek die een product of medisch hulpmiddel toegediend kreeg; de gebeurtenis had niet noodzakelijkerwijs een oorzakelijk verband met de behandeling of het gebruik.
Behandeling Opkomende bijwerkingen waren bijwerkingen die aanvankelijk begonnen of in ernst toenamen na de eerste dosis studiemedicatie en die optraden binnen 28 dagen na de laatste dosis.
Een ernstige bijwerking (SAE) was elke ongewenste medische gebeurtenis bij elke dosis die: resulteerde in de dood; levensbedreigend was (onmiddellijke kans op overlijden); vereiste intramurale ziekenhuisopname of verlenging van bestaande ziekenhuisopname; resulteerde in aanhoudende of significante invaliditeit/onbekwaamheid (substantiële verstoring van het vermogen om normale levensfuncties uit te oefenen); resulteerde in een aangeboren afwijking/geboorteafwijking.
|
4 jaar
|
|
Aantal deelnemers met tijdens de behandeling optredende AE's in fase 2 Fit en Unfit (Alle causaliteit)
Tijdsspanne: 4 jaar
|
Een ongewenst voorval (AE) was een ongewenst medisch voorval bij een deelnemer aan een klinisch onderzoek die een product of medisch hulpmiddel toegediend kreeg; de gebeurtenis had niet noodzakelijkerwijs een oorzakelijk verband met de behandeling of het gebruik.
Behandeling Opkomende bijwerkingen waren bijwerkingen die aanvankelijk begonnen of in ernst toenamen na de eerste dosis studiemedicatie en die optraden binnen 28 dagen na de laatste dosis.
AE's werden beoordeeld door de onderzoeker volgens de Common Terminology Criteria for Adverse Events (CTCAE) versie 4.0: Graad 1: milde AE; Graad 2: matige AE; Graad 3: ernstige AE; Graad 4: levensbedreigende gevolgen, spoedeisende interventie geïndiceerd; Graad 5: overlijden gerelateerd aan AE.
|
4 jaar
|
|
Aantal deelnemers met tijdens de behandeling optredende bijwerkingen in fase 2 Geschikt en ongeschikt (behandelingsgerelateerd)
Tijdsspanne: 4 jaar
|
Een ongewenst voorval (AE) was een ongewenst medisch voorval bij een deelnemer aan een klinisch onderzoek die een product of medisch hulpmiddel toegediend kreeg; de gebeurtenis had niet noodzakelijkerwijs een oorzakelijk verband met de behandeling of het gebruik.
Behandeling Opkomende bijwerkingen waren bijwerkingen die aanvankelijk begonnen of in ernst toenamen na de eerste dosis studiemedicatie en die optraden binnen 28 dagen na de laatste dosis.
Aan de behandeling gerelateerde bijwerkingen waren bijwerkingen gerelateerd aan glasdegib en/of ruggengraatchemotherapie.
AE's werden beoordeeld door de onderzoeker volgens de Common Terminology Criteria for Adverse Events (CTCAE) versie 4.0: Graad 1: milde AE; Graad 2: matige AE; Graad 3: ernstige AE; Graad 4: levensbedreigende gevolgen, spoedeisende interventie geïndiceerd; Graad 5: overlijden gerelateerd aan AE.
|
4 jaar
|
|
Aantal deelnemers met tijdens de behandeling optredende bijwerkingen gecategoriseerd naar ernst in fase 2 Fit en Unfit
Tijdsspanne: 4 jaar
|
Een ongewenst voorval (AE) was een ongewenst medisch voorval bij een deelnemer aan een klinisch onderzoek die een product of medisch hulpmiddel toegediend kreeg; de gebeurtenis had niet noodzakelijkerwijs een oorzakelijk verband met de behandeling of het gebruik.
Behandeling Opkomende bijwerkingen waren bijwerkingen die aanvankelijk begonnen of in ernst toenamen na de eerste dosis studiemedicatie en die optraden binnen 28 dagen na de laatste dosis.
Een ernstige bijwerking (SAE) was elke ongewenste medische gebeurtenis bij elke dosis die: resulteerde in de dood; levensbedreigend was (onmiddellijke kans op overlijden); vereiste intramurale ziekenhuisopname of verlenging van bestaande ziekenhuisopname; resulteerde in aanhoudende of significante invaliditeit/onbekwaamheid (substantiële verstoring van het vermogen om normale levensfuncties uit te oefenen); resulteerde in een aangeboren afwijking/geboorteafwijking.
|
4 jaar
|
Medewerkers en onderzoekers
Hier vindt u mensen en organisaties die betrokken zijn bij dit onderzoek.
Sponsor
Publicaties en nuttige links
De persoon die verantwoordelijk is voor het invoeren van informatie over het onderzoek stelt deze publicaties vrijwillig ter beschikking. Dit kan gaan over alles wat met het onderzoek te maken heeft.
Algemene publicaties
- Heuser M, Smith BD, Fiedler W, Sekeres MA, Montesinos P, Leber B, Merchant A, Papayannidis C, Perez-Simon JA, Hoang CJ, O'Brien T, Ma WW, Zeremski M, O'Connell A, Chan G, Cortes JE. Clinical benefit of glasdegib plus low-dose cytarabine in patients with de novo and secondary acute myeloid leukemia: long-term analysis of a phase II randomized trial. Ann Hematol. 2021 May;100(5):1181-1194. doi: 10.1007/s00277-021-04465-4. Epub 2021 Mar 19. Erratum In: Ann Hematol. 2021 Jul;100(7):1917-1918.
- Lin S, Shaik N, Chan G, Cortes JE, Ruiz-Garcia A. An evaluation of overall survival in patients with newly diagnosed acute myeloid leukemia and the relationship with glasdegib treatment and exposure. Cancer Chemother Pharmacol. 2020 Oct;86(4):451-459. doi: 10.1007/s00280-020-04132-x. Epub 2020 Sep 3.
- Cortes JE, Heidel FH, Fiedler W, Smith BD, Robak T, Montesinos P, Candoni A, Leber B, Sekeres MA, Pollyea DA, Ferdinand R, Ma WW, O'Brien T, O'Connell A, Chan G, Heuser M. Survival outcomes and clinical benefit in patients with acute myeloid leukemia treated with glasdegib and low-dose cytarabine according to response to therapy. J Hematol Oncol. 2020 Jul 14;13(1):92. doi: 10.1186/s13045-020-00929-8.
- Cortes JE, Heidel FH, Hellmann A, Fiedler W, Smith BD, Robak T, Montesinos P, Pollyea DA, DesJardins P, Ottmann O, Ma WW, Shaik MN, Laird AD, Zeremski M, O'Connell A, Chan G, Heuser M. Randomized comparison of low dose cytarabine with or without glasdegib in patients with newly diagnosed acute myeloid leukemia or high-risk myelodysplastic syndrome. Leukemia. 2019 Feb;33(2):379-389. doi: 10.1038/s41375-018-0312-9. Epub 2018 Dec 16.
- Cortes JE, Douglas Smith B, Wang ES, Merchant A, Oehler VG, Arellano M, DeAngelo DJ, Pollyea DA, Sekeres MA, Robak T, Ma WW, Zeremski M, Naveed Shaik M, Douglas Laird A, O'Connell A, Chan G, Schroeder MA. Glasdegib in combination with cytarabine and daunorubicin in patients with AML or high-risk MDS: Phase 2 study results. Am J Hematol. 2018 Nov;93(11):1301-1310. doi: 10.1002/ajh.25238. Epub 2018 Sep 9.
- Savona MR, Pollyea DA, Stock W, Oehler VG, Schroeder MA, Lancet J, McCloskey J, Kantarjian HM, Ma WW, Shaik MN, Laird AD, Zeremski M, O'Connell A, Chan G, Cortes JE. Phase Ib Study of Glasdegib, a Hedgehog Pathway Inhibitor, in Combination with Standard Chemotherapy in Patients with AML or High-Risk MDS. Clin Cancer Res. 2018 May 15;24(10):2294-2303. doi: 10.1158/1078-0432.CCR-17-2824. Epub 2018 Feb 20.
Studie record data
Deze datums volgen de voortgang van het onderzoeksdossier en de samenvatting van de ingediende resultaten bij ClinicalTrials.gov. Studieverslagen en gerapporteerde resultaten worden beoordeeld door de National Library of Medicine (NLM) om er zeker van te zijn dat ze voldoen aan specifieke kwaliteitscontrolenormen voordat ze op de openbare website worden geplaatst.
Bestudeer belangrijke data
Studie start (WERKELIJK)
27 juni 2012
Primaire voltooiing (WERKELIJK)
3 januari 2017
Studie voltooiing (WERKELIJK)
4 maart 2019
Studieregistratiedata
Eerst ingediend
1 maart 2012
Eerst ingediend dat voldeed aan de QC-criteria
1 maart 2012
Eerst geplaatst (SCHATTING)
7 maart 2012
Updates van studierecords
Laatste update geplaatst (WERKELIJK)
3 maart 2020
Laatste update ingediend die voldeed aan QC-criteria
19 februari 2020
Laatst geverifieerd
1 februari 2020
Meer informatie
Termen gerelateerd aan deze studie
Trefwoorden
Aanvullende relevante MeSH-voorwaarden
- Neoplasmata per histologisch type
- Neoplasmata
- Beenmergziekten
- Hematologische ziekten
- Voorstadia van kanker
- Myelodysplastische syndromen
- Leukemie
- Leukemie, myeloïde
- Leukemie, myeloïde, acuut
- Preleukemie
- Fysiologische effecten van medicijnen
- Moleculaire mechanismen van farmacologische werking
- Anti-infectieuze middelen
- Antivirale middelen
- Enzymremmers
- Antimetabolieten, antineoplastische
- Antimetabolieten
- Antineoplastische middelen
- Immunosuppressieve middelen
- Immunologische factoren
- Topoisomerase II-remmers
- Topoisomeraseremmers
- Antibiotica, antineoplastiek
- Decitabine
- Cytarabine
- Daunorubicine
Andere studie-ID-nummers
- B1371003
- 2012-000684-24 (EUDRACT_NUMBER)
Plan Individuele Deelnemersgegevens (IPD)
Bent u van plan om gegevens van individuele deelnemers (IPD) te delen?
JA
Beschrijving IPD-plan
Pfizer zal toegang verlenen tot gegevens van individuele geanonimiseerde deelnemers en gerelateerde onderzoeksdocumenten (bijv.
protocol, Statistical Analysis Plan (SAP), Clinical Study Report (CSR)) op verzoek van gekwalificeerde onderzoekers en onder voorbehoud van bepaalde criteria, voorwaarden en uitzonderingen.
Meer details over Pfizer's criteria voor het delen van gegevens en het proces voor het aanvragen van toegang zijn te vinden op: https://www.pfizer.com/science/clinical_trials/trial_data_and_results/data_requests.
Deze informatie is zonder wijzigingen rechtstreeks van de website clinicaltrials.gov gehaald. Als u verzoeken heeft om uw onderzoeksgegevens te wijzigen, te verwijderen of bij te werken, neem dan contact op met register@clinicaltrials.gov. Zodra er een wijziging wordt doorgevoerd op clinicaltrials.gov, wordt deze ook automatisch bijgewerkt op onze website .