- ICH GCP
- USA klinikai vizsgálatok nyilvántartása
- Klinikai vizsgálat NCT01546038
Egy tanulmány a PF-04449913 kemoterápiával történő értékelésére akut myeloid leukémiában vagy myelodysplasiás szindrómában szenvedő betegeknél
2020. február 19. frissítette: Pfizer
FÁZIS 1B/2 VIZSGÁLAT A PF-04449913 BIZTONSÁGÁNAK ÉS HATÉKONYSÁGÁNAK ÉRTÉKELÉSÉRE, A PF-04449913, ORÁLIS SÜN-INHIBITOR INTENZÍV KEMOTERÁPIÁVAL, ALACSONY DÓZISÚ ARA-C-VEL VAGY DECITABINE-HOZ AZ ARA-C-VEL VAGY DECITABINE-HOZ A BETEGSÉGEKBEN
Ez a tanulmány a PF-04449913 (a Hedgehog útvonal inhibitora) értékelésére irányul az akut myeloid leukémiában és a magas kockázatú mielodiszpláziás szindrómában, e betegségek kezelésére használt standard szerekkel kombinálva.
A tanulmány áttekintése
Állapot
Befejezve
Körülmények
Tanulmány típusa
Beavatkozó
Beiratkozás (Tényleges)
255
Fázis
- 2. fázis
Kapcsolatok és helyek
Ez a rész a vizsgálatot végzők elérhetőségeit, valamint a vizsgálat lefolytatásának helyére vonatkozó információkat tartalmazza.
Tanulmányi helyek
-
-
Alabama
-
Birmingham, Alabama, Egyesült Államok, 35233
- University of Alabama at Birmingham
-
Birmingham, Alabama, Egyesült Államok, 35249
- University of Alabama at Birmingham
-
Birmingham, Alabama, Egyesült Államok, 35249-6909
- University of Alabama at Birmingham
-
-
California
-
La Jolla, California, Egyesült Államok, 92093-0698
- UC San Diego Moores Cancer Center
-
La Jolla, California, Egyesült Államok, 92037-0845
- UC San Diego Moores Cancer Center - Investigational Drug Services
-
La Jolla, California, Egyesült Államok, 92037
- UC San Diego Medical Center - La Jolla
-
Los Angeles, California, Egyesült Államok, 90095
- Ronald Reagan UCLA Medical Center
-
Los Angeles, California, Egyesült Államok, 90033
- USC/Norris Comprehensive Cancer Center
-
Los Angeles, California, Egyesült Államok, 90033
- Keck Hospital of USC
-
Los Angeles, California, Egyesült Államok, 90095
- UCLA Hematology/Oncology Clinic
-
Los Angeles, California, Egyesült Államok, 90033
- USC/Norris Comprehensive Cancer Center / Investigational Drug Services
-
Los Angeles, California, Egyesült Államok, 90095
- Ronald Reagan UCLA Medical Center Drug information Center
-
Los Angeles, California, Egyesült Államok, 90033
- LAC & USC Medical Center
-
Los Angeles, California, Egyesült Államok, 90095
- UCLA Drug lnformation/lnvestigational Drugs
-
San Diego, California, Egyesült Államok, 92103
- UC San Diego Medical Center - Hillcrest
-
-
Colorado
-
Aurora, Colorado, Egyesült Államok, 80045
- University of Colorado Denver
-
Aurora, Colorado, Egyesült Államok, 80045
- University Of Colorado Hospital
-
-
Florida
-
Tampa, Florida, Egyesült Államok, 33612
- H.Lee Moffitt Cancer Center and Research Institute
-
-
Georgia
-
Atlanta, Georgia, Egyesült Államok, 30322
- Emory University Hospital
-
Atlanta, Georgia, Egyesült Államok, 30322
- Winship Cancer Institute, Emory University
-
Atlanta, Georgia, Egyesült Államok, 30322
- The Emory Clinic
-
Atlanta, Georgia, Egyesült Államok, 30322
- Investigational Drug Service, Emory University Clinic
-
-
Illinois
-
Chicago, Illinois, Egyesült Államok, 60611
- Northwestern Memorial Hospital
-
Chicago, Illinois, Egyesült Államok, 60637
- The University of Chicago Medical Center
-
Chicago, Illinois, Egyesült Államok, 60611
- Northwestern Medical Faculty Foundation
-
Chicago, Illinois, Egyesült Államok, 60611
- Northwestern Medicine Developmental Therapeutics Institute
-
Chicago, Illinois, Egyesült Államok, 60637
- The University of Chicago's Medical Center
-
-
Kansas
-
Fairway, Kansas, Egyesült Államok, 66205
- University of Kansas Clinical Research Center
-
Kansas City, Kansas, Egyesült Államok, 66160
- University of Kansas Hospital
-
Westwood, Kansas, Egyesült Államok, 66205
- University of Kansas Cancer Center and Medical Pavilion
-
-
Maryland
-
Baltimore, Maryland, Egyesült Államok, 21287
- Sidney Kimmel Comprehensive Cancer Center at Johns Hopkins
-
-
Massachusetts
-
Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02115
- Brigham and Women's Hospital
-
Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02114
- Massachusetts General Hospital
-
Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02111
- Tufts Medical Center
-
Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02215
- Dana Farber Cancer Institute (DFCI)
-
-
Michigan
-
Ann Arbor, Michigan, Egyesült Államok, 48109
- University of Michigan Health System
-
Ann Arbor, Michigan, Egyesült Államok, 48109-2800
- University of Michigan Comprehensive Cancer Center Clinical Trials Office
-
-
Missouri
-
Creve Coeur, Missouri, Egyesült Államok, 63141
- Siteman Cancer Center - West County
-
Saint Louis, Missouri, Egyesült Államok, 63110
- Barnes-Jewish Hospital
-
Saint Louis, Missouri, Egyesült Államok, 63110
- Washington University School of Medicine, Siteman Cancer Center
-
Saint Louis, Missouri, Egyesült Államok, 63110
- Barnes Jewish Hospital North Campus
-
Saint Louis, Missouri, Egyesült Államok, 63110
- Washington University School of Medicine - Division of Bone Marrow Transplant & Leukemia
-
-
New Jersey
-
Hackensack, New Jersey, Egyesült Államok, 07601
- Hackensack University Medical Center
-
Hackensack, New Jersey, Egyesült Államok, 07601
- John Theurer Cancer Center at Hackensack University Medical Center
-
-
New York
-
Buffalo, New York, Egyesült Államok, 14263
- Roswell Park Cancer Institute
-
-
Ohio
-
Cleveland, Ohio, Egyesült Államok, 44195
- Cleveland Clinic Cancer Institute
-
-
Tennessee
-
Nashville, Tennessee, Egyesült Államok, 37203
- Sarah Cannon Research Institute
-
Nashville, Tennessee, Egyesült Államok, 37203
- Tennessee Oncology, PLLC
-
Nashville, Tennessee, Egyesült Államok, 37203
- Centennial Medical Center
-
-
Texas
-
Houston, Texas, Egyesült Államok, 77030
- The University of Texas, MD Anderson Cancer Center
-
-
Washington
-
Seattle, Washington, Egyesült Államok, 98195
- University of Washington Medical Center
-
Seattle, Washington, Egyesült Államok, 98109
- University of Washington-Seattle Cancer Care Alliance
-
-
-
-
Ontario
-
Hamilton, Ontario, Kanada, L8V 5C2
- Juravinski Cancer Centre @ Hamilton Health Sciences
-
-
Quebec
-
Greenfield Park, Quebec, Kanada, J4V 2H1
- Centre de Sante et de Services Sociaux (CSSS) Champlain - Charles-Le Moyne
-
-
-
-
-
Lodz, Lengyelország, 93-513
- Oddzial Hematologii Z pododzialem chemioterapii-Klinika Hematologii Wojewodzkie Wielospecjalistyczne
-
Wroclaw, Lengyelország, 53-439
- Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku
-
-
Pomorskie
-
Gdansk, Pomorskie, Lengyelország, 80-952
- Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
-
-
-
-
-
Berlin, Németország, 13353
- Charité - Universitätsmedizin Berlin
-
Berlin, Németország, 12203
- Charite -Universitatsmedizin Berlin - Campus Benjamin Franklin
-
Hamburg, Németország, 20246
- Universitaetsklinikum Hamburg-Eppendorf
-
Kiel, Németország, 24105
- Universitaetsklinikum Schleswig-Holstein
-
Magdeburg, Németország, 39120
- Universitaetsklinikum Magdeburg A.oe.R.
-
Mainz, Németország, 55131
- Johannes Gutenberg-Universitaet Mainz
-
Muenster, Németország, 48149
- Universitaetsklinikum Muenster
-
Ulm, Németország, 89081
- Universitaetsklinikum Ulm
-
-
Baden-wuerttemberg
-
Ulm, Baden-wuerttemberg, Németország, 89081
- Universitaetsklinikum Ulm
-
-
Hessen
-
Frankfurt am Main, Hessen, Németország, 60590
- Johann Wolfgang Goethe University
-
-
Lower Saxony
-
Hannover, Lower Saxony, Németország, 30625
- Medizinische Hochschule Hannover
-
-
-
-
-
Milano, Olaszország, 20162
- ASST Grande Ospedale Metropolitano Niguarda
-
Rome, Olaszország, 00161
- Policlinico Universitario "Umberto I" Universita degli Studi "La Sapienza" Sezione di Ematologia
-
Torino, Olaszország, 10126
- A.O. Citta della Salute e della Scienza di Torino - S.C. Ematologia
-
Udine, Olaszország, 33100
- Azienda Sanitaria Universitaria Integrata di Udine
-
-
Province OF Bologna
-
Bologna, Province OF Bologna, Olaszország, 40138
- Policlinico S. Orsola-Malpighi
-
-
-
-
-
Barcelona, Spanyolország, 08003
- Hospital Del Mar
-
Barcelona, Spanyolország, 08036
- Hospital Clinic de Barcelona
-
Barcelona, Spanyolország, 08025
- Hospital de La Santa Creu i Sant Pau
-
Barcelona, Spanyolország, 08035
- Hospital Universitari Vall d'Hebron
-
Madrid, Spanyolország, 28034
- Hospital Ramon y Cajal
-
Valencia, Spanyolország, 46026
- Hospital Universitario y Politécnico La Fe
-
-
Andalucia
-
Sevilla, Andalucia, Spanyolország, 41013
- Hospital Universitario Virgen del Rocío
-
-
Barcelona
-
Badalona, Barcelona, Spanyolország, 08916
- Hospital Universitario Germans Trias i Pujol
-
-
Részvételi kritériumok
A kutatók olyan embereket keresnek, akik megfelelnek egy bizonyos leírásnak, az úgynevezett jogosultsági kritériumoknak. Néhány példa ezekre a kritériumokra a személy általános egészségi állapota vagy a korábbi kezelések.
Jogosultsági kritériumok
Tanulmányozható életkorok
18 év és régebbi (FELNŐTT, OLDER_ADULT)
Egészséges önkénteseket fogad
Nem
Tanulmányozható nemek
Összes
Leírás
Bevételi kritériumok:
- A WHO 2008-as osztályozása szerint újonnan diagnosztizált és korábban nem kezelt AML-ben vagy RAEB 2-ben szenvedő, magas kockázatú MDS-ben szenvedő betegek.
- AML-ben szenvedő (előzményes hematológiai betegségből [AHD]) vagy MDS-ben szenvedő betegek, akiknél előfordulhat, hogy egy korábbi kezelési rendet kaptak kereskedelmi forgalomban kapható szerekkel korábbi hematológiai betegségük kezelésére. Előfordulhat, hogy a betegek korábban nem részesültek AML-kezelésben.
- Az AML-betegek közé tartozik a de novo AML, az MDS-ből vagy más AHD-ből kialakuló AML és az AML korábbi citotoxikus terápia vagy sugárkezelés után (másodlagos AML).
- Az AML diagnosztizálásához legalább 20%-os csontvelő-blasztszámra van szükség.
- A magas kockázatú myelodysplasiás szindróma RAEB 2 diagnózisához a betegnek 10-19%-os csontvelő-blasztot kell kapnia.
- Megfelelő szervi működés
- ECOG teljesítmény állapota 0, 1 vagy 2
Kizárási kritériumok:
- AML M3 Acute Promyelocytás Leukémia (APL) vagy t(9:22) citogenetikai transzlokációban szenvedő betegek.
- Ismert, aktív, kontrollálatlan központi idegrendszeri (CNS) leukémiában szenvedő betegek.
Tanulási terv
Ez a rész a vizsgálati terv részleteit tartalmazza, beleértve a vizsgálat megtervezését és a vizsgálat mérését.
Hogyan készül a tanulmány?
Tervezési részletek
- Elsődleges cél: KEZELÉS
- Kiosztás: VÉLETLENSZERŰSÍTETT
- Maszkolás: EGYIK SEM
Fegyverek és beavatkozások
Résztvevő csoport / kar |
Beavatkozás / kezelés |
|---|---|
|
KÍSÉRLETI: A kar (1B fázis)
PF-04449913 alacsony dózisú ARA-C-vel (LDAC) kombinálva
|
Alacsony dózisú ARA-C (LDAC) 20 mg SQ-ban, naponta kétszer az 1-10. napon.
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül.
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül.
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül beadva (ha véletlenszerűen besorolták a PF-04449913 kezelésre)
|
|
KÍSÉRLETI: B kar (1B. fázis)
PF-04449913 decitabinnal kombinálva
|
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül.
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül.
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül beadva (ha véletlenszerűen besorolták a PF-04449913 kezelésre)
Decitabint 20 mg/m2 dózisban, 1 órás infúzióban, 5 napon keresztül
|
|
KÍSÉRLETI: C kar (1B. fázis)
PF-04449913 intenzív kemoterápiával kombinálva: PF-04449913 28 napon keresztül folyamatosan beadva.
Daunorubicint 60 mg/m2 dózisban 3 napon keresztül adva 100 mg/m2 citarabinnal az 1. és 7. napon, majd 1 g/m2 citarabint az 1., 3. és 5. napon a konszolidációs terápia 2-4 ciklusa során.
|
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül.
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül.
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül beadva (ha véletlenszerűen besorolták a PF-04449913 kezelésre)
60 mg/m2 daunorubicint 3 napon keresztül
100 mg/m2 citarabin az 1-7. napon
|
|
KÍSÉRLETI: P2 Fit (2. fázis, egykarú)
PF-04449913 intenzív kemoterápiával kombinálva: PF-04449913 28 napon keresztül folyamatosan beadva.
Daunorubicint 60 mg/m2 dózisban 3 napon keresztül adva 100 mg/m2 citarabinnal az 1. és 7. napon, majd 1 g/m2 citarabint az 1., 3. és 5. napon a konszolidációs terápia 2-4 ciklusa során.
|
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül.
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül.
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül beadva (ha véletlenszerűen besorolták a PF-04449913 kezelésre)
60 mg/m2 daunorubicint 3 napon keresztül
100 mg/m2 citarabin az 1-7. napon
|
|
EGYÉB: P2 alkalmatlan (2. fázis véletlenszerűen)
A betegeket 2:1 arányban randomizálják (alacsony dózisú ARA-C PF-04449913-mal kombinálva: alacsony dózisú ARA-C önmagában).
|
Alacsony dózisú ARA-C (LDAC) 20 mg SQ-ban, naponta kétszer az 1-10. napon.
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül.
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül.
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül
PF-04449913 szájon át és folyamatosan 28 napon keresztül beadva (ha véletlenszerűen besorolták a PF-04449913 kezelésre)
|
Mit mér a tanulmány?
Elsődleges eredményintézkedések
Eredménymérő |
Intézkedés leírása |
Időkeret |
|---|---|---|
|
Az 1B fázisban dóziskorlátozó toxicitásban (DLT) szenvedő résztvevők száma
Időkeret: A és B karok: 1. ciklus, 1. naptól 28. napig; C kar: 1. ciklus, -3. naptól 21. napig vagy 28. napig, attól függően, hogy a következő kemoterápiás ciklust mikor kezdték
|
A DLT az alábbi nemkívánatos események (AE) bármelyike volt az 1. ciklusban, és a vizsgáló úgy vélte, hogy a glasdegib kemoterápiával kombinált kezelésével összefüggésben állhat: (1) >= 3. fokozatú nem hematológiai toxicitás, kivéve a >= 3. fokozatú fertőzést, láz beleértve a lázas neutropéniát), az infúzióval összefüggő nemkívánatos események, elektrolit-rendellenességek és ALT/AST emelkedés, amely 7 napon belül visszatért az 1-es fokozatra vagy a kiindulási értékre; (2) elhúzódó mieloszuppresszió, amely a kimutatás időpontjától számított 42 napnál tovább tartott, abszolút neutrofilszám (ANC) < 500/mikroliter (mcL) vagy vérlemezkeszám < 10 *10^9/l normál csontvelő mellett (< 5% blastok, és nincs bizonyíték betegségre vagy diszpláziára); (3) nem hematológiai toxicitások miatt képtelenség a tervezett vizsgálati dózisok legalább 80%-ának beadására az összes szer esetében kombinációban; (4) Több mint 28 napos késés a következő ütemezett ciklusban a tartós nem hematológiai toxicitás miatt.
A kar: Glasdegib+LDAC; B kar: Glasdegib+Decitabine; C kar: Glasdegib+Citarabin/Daunorubicin.
|
A és B karok: 1. ciklus, 1. naptól 28. napig; C kar: 1. ciklus, -3. naptól 21. napig vagy 28. napig, attól függően, hogy a következő kemoterápiás ciklust mikor kezdték
|
|
A teljes választ (CR) rendelkező résztvevők százalékos aránya a 2. fázisban, ill
Időkeret: 4 év
|
Az AML-ben részt vevők esetében: a CR azok voltak, akiknél ismétlődő csontvelőben <5% mieloblasztok, tüskék voltak jelen, Auer-rudak nélkül, a perifériás vérben neutrofilek >=1000/mcL és vérlemezkék >=100 000/mcL, transzfúziótól függetlenek és extramedulláris betegség nélkül.
Az MDS-ben résztvevők esetében: CR azok voltak, akiknél a csontvelő ismétlődően <=5% mieloblasztot mutatott, a perifériás vérben neutrofilek >=1000/mcL, vérlemezkék >=100 000/mcL, 0% blaszt és hemoglobin (Hgb) >= 11 g/dl, az összes sejtvonal normál érése.
|
4 év
|
|
Teljes túlélés (OS) a 2. fázisban alkalmatlan
Időkeret: Randomizálás a nyomon követésre (4 év)
|
Az operációs rendszert úgy határozták meg, mint a véletlenszerű besorolás időpontjától a bármilyen okból bekövetkezett halálesetig terjedő időtartamot.
A medián operációs rendszer becslésére Kaplan-Meier (KM) módszert használtunk.
Ebben a módszerben minden résztvevőnek volt egy követési ideje, amelyhez egy indikátor volt társítva, 1=esemény (esetünkben halál), 0 pedig cenzúrázott.
Ha a résztvevőkről nem volt ismert, hogy meghaltak, a követési idő kiszámításához az utolsó ismert életben maradásának időpontját használtuk, és a mutató 0 volt ezeknél a résztvevőknél.
A KM módszer a medián operációs rendszert a K-M görbe alapján becsüli meg.
A K-M görbe csak akkor esik le, ha eseményünk van, és a cenzor adatok a pipák a grafikonon.
A medián OS becsléséhez általában először a K-M görbét simítják ki, és egy vonalat húznak 50%-nál.
A medián OS az a pont, amikor a K-M görbe és a vízszintes találat.
A túlélési státuszt havonta gyűjtöttük a vizsgálati kezelés abbahagyását követő első 2 hónapban, majd ezt követően 2 havonta a halálig vagy a randomizálás időpontjától számított 4 év elteltével minden résztvevő esetében.
|
Randomizálás a nyomon követésre (4 év)
|
Másodlagos eredményintézkedések
Eredménymérő |
Intézkedés leírása |
Időkeret |
|---|---|---|
|
Teljes túlélés (OS) az 1B fázisban
Időkeret: Az első adag a nyomon követéshez (4 év)
|
Az operációs rendszert úgy határozták meg, mint a véletlenszerű besorolás időpontjától a bármilyen okból bekövetkezett halálesetig terjedő időtartamot.
A medián operációs rendszer becslésére Kaplan-Meier (KM) módszert használtunk.
Ebben a módszerben minden résztvevőnek volt egy követési ideje, amelyhez egy indikátor volt társítva, 1=esemény (esetünkben halál), 0 pedig cenzúrázott.
Ha a résztvevőkről nem volt ismert, hogy meghaltak, a követési idő kiszámításához az utolsó ismert életben maradásának időpontját használtuk, és a mutató 0 volt ezeknél a résztvevőknél.
A KM módszer a medián operációs rendszert a K-M görbe alapján becsüli meg.
A K-M görbe csak akkor esik le, ha eseményünk van, és a cenzor adatok a pipák a grafikonon.
A medián OS becsléséhez általában először a K-M görbét simítják ki, és egy vonalat húznak 50%-nál.
A medián OS az a pont, amikor a K-M görbe és a vízszintes találat.
A túlélési státuszt havonta gyűjtöttük a vizsgálati kezelés abbahagyása utáni első 2 hónapban, majd ezt követően kéthavonta a halálig, vagy az egyes résztvevők első adagjától számított 4 év elteltével.
|
Az első adag a nyomon követéshez (4 év)
|
|
Teljes túlélés (OS) a 2. fázisú illeszkedésnél
Időkeret: Az első adag a nyomon követéshez (4 év)
|
Az operációs rendszert úgy határozták meg, mint a véletlenszerű besorolás időpontjától a bármilyen okból bekövetkezett halálesetig terjedő időtartamot.
A medián operációs rendszer becslésére Kaplan-Meier (KM) módszert használtunk.
Ebben a módszerben minden résztvevőnek volt egy követési ideje, amelyhez egy indikátor volt társítva, 1=esemény (esetünkben halál), 0 pedig cenzúrázott.
Ha a résztvevőkről nem volt ismert, hogy meghaltak, a követési idő kiszámításához az utolsó ismert életben maradásának időpontját használtuk, és a mutató 0 volt ezeknél a résztvevőknél.
A KM módszer a medián operációs rendszert a K-M görbe alapján becsüli meg.
A K-M görbe csak akkor esik le, ha eseményünk van, és a cenzor adatok a pipák a grafikonon.
A medián OS becsléséhez általában először a K-M görbét simítják ki, és egy vonalat húznak 50%-nál.
A medián OS az a pont, amikor a K-M görbe és a vízszintes találat.
A túlélési státuszt havonta gyűjtöttük a vizsgálati kezelés abbahagyása utáni első 2 hónapban, majd ezt követően kéthavonta a halálig, vagy az egyes résztvevők első adagjától számított 4 év elteltével.
|
Az első adag a nyomon követéshez (4 év)
|
|
A résztvevők százalékos aránya CR / teljes válasz hiányos vérkép-helyreállítással (CRi) az 1B fázisban
Időkeret: 4 év
|
Az AML-ben részt vevők esetében: a CR azok voltak, akiknél ismétlődő csontvelőben <5% mieloblasztok, tüskék voltak jelen, Auer-rudak nélkül, a perifériás vérben neutrofilek >=1000/mcL és vérlemezkék >=100 000/mcL, transzfúziótól függetlenek és extramedulláris betegség nélkül.
Az MDS-ben résztvevők esetében: CR azok voltak, akiknél a csontvelő ismétlődően <=5% mieloblasztot mutatott, a perifériás vérben neutrofilek >=1000/mcL, vérlemezkék >=100 000/mcL, 0% blaszt és hemoglobin (Hgb) >= 11 g/dl, Az összes sejtvonal normális érése. Az AML-ben és MDS-ben résztvevők esetében a teljes válasz a nem teljes vérkép-visszaállítással (CRi) azok voltak, akiknél a csontvelő ismétlődően <5% mieloblasztot mutatott, vagy a vérlemezkék vagy a neutrofilek nem épültek helyre (thrombocyta <100 000/mcL vagy neutrofilek < 5 1000/mcL).
|
4 év
|
|
A 2. fázisban alkalmatlan résztvevők százalékos aránya
Időkeret: 4 év
|
Az AML-ben részt vevők esetében: a CR azok voltak, akiknél ismétlődő csontvelőben <5% mieloblasztok, tüskék voltak jelen, Auer-rudak nélkül, a perifériás vérben neutrofilek >=1000/mcL és vérlemezkék >=100 000/mcL, transzfúziótól függetlenek és extramedulláris betegség nélkül.
Az MDS-ben résztvevők esetében: CR azok voltak, akiknél a csontvelő ismétlődően <=5% mieloblasztot mutatott, a perifériás vérben neutrofilek >=1000/mcL, vérlemezkék >=100 000/mcL, 0% blaszt és hemoglobin (Hgb) >= 11 g/dl, az összes sejtvonal normál érése.
|
4 év
|
|
Az akut myeloid leukémia (AML) betegség-specifikus hatékonyságú résztvevőinek százalékos aránya a 2. fázisban alkalmas és alkalmatlan
Időkeret: 4 év
|
Az AML résztvevői a betegség-specifikus hatékonysági intézkedések a következőket tartalmazták: CRi;Morphologic Leukemia Free State (MLFS) (csontvelő <5% mieloblasztok tüskével, és nincsenek blasztok auer-rudakkal, neutrofilek <1000/mcL és vérlemezkék <100 000/mcL); részleges remisszió PR) (a csontvelő mieloblasztjai kezdettől fogva 5-25&>=50%-ra csökken -25&>=50%-os csökkenés a kezdettől, neutrofilek száma <1000/mcL vagy vérlemezkeszám <100 000/mcL); csekély válasz (MR) (a csontvelő mieloblasztjai a kezdettől>=25%-ra csökkennek); stabil betegség (SD) (csontvelő mieloblasztok stabilak +/-25%-ban a szűrési értékhez képest);citogenetikai teljes válasz (CRc) (csontvelő <5% mieloblasztok, neutrofilek> 1000/mcL, vérlemezkék >100 000/mcL és normális citogenetika), molekuláris teljes válasz (CRm) (csontvelő) <5% mieloblasztok, neutrofilek >1000/mcL, vérlemezkék >100 000/mcL és molekuláris negatív).
|
4 év
|
|
A myelodysplasiás szindróma (MDS) betegség-specifikus hatékonyságú résztvevőinek százalékos aránya a 2. fázisban alkalmas és alkalmatlan
Időkeret: 4 év
|
Az összes MDS-résztvevő esetében a betegség-specifikus hatékonysági mérések a következők voltak: CRi (csontvelő <5% mieloblasztot mutat, vérlemezkék <100 000/mcL vagy neutrofilek <1000/mcL, beleértve a megerősített és meg nem erősített válaszokat is); PR (ismétlődő csontvelői mieloblasztok >= 50%-kal csökkent, de még mindig >5%, a perifériás vérben neutrofilek >= 1000/mcL, vérlemezkék >= 100.000/mcL és Hgb>=11g/dl; beleértve a megerősített és meg nem erősített válaszokat is) ; SD (beleértve a megerősített és meg nem erősített válaszokat, a PR elérésének elmulasztását és a progresszió jeleit több mint 8 hétig); teljes csontvelői válasz (mCR) (a csontvelő <=5% mieloblasztot mutat, és >= 50%-kal csökkent), részleges citogenetikai válasz (>=50% kromoszóma-rendellenesség csökkenés) és teljes citogenetikai válasz (CRc) (a kromoszóma-rendellenesség eltűnése a mostaniak nem látszanak).
|
4 év
|
|
A Glasdegib maximális megfigyelt plazmakoncentrációja (Cmax) az 1B fázisban Glasdegib-et és LDAC-t kapó résztvevőknél az 1. ciklusban/10. nap és ciklus 1./21. nap
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap és 1. ciklus/21. nap
|
Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap és 1. ciklus/21. nap
|
|
|
Glasdegib Cmax (Tmax) eléréséhez szükséges idő a Glasdegib és LDAC 1B fázisban az 1. ciklusban/10. napon és az 1. ciklusban/21. napon kapó résztvevőknél
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap és 1. ciklus/21. nap
|
Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap és 1. ciklus/21. nap
|
|
|
A plazmakoncentráció-idő profil alatti terület a 0. időponttól a Glasdegib adagolási intervallumáig (AUCtau) azoknál a résztvevőknél, akik Glasdegibet és LDAC-t kaptak az 1B fázisban az 1. ciklusban/10. nap és ciklus 1./21. nap
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap és 1. ciklus/21. nap
|
Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap és 1. ciklus/21. nap
|
|
|
A Glasdegib Cmax értéke a Glasdegib és Decitabine 1B fázisában az 1. ciklusban/10. napon és a 2. ciklusban/1. napon kapó résztvevőknél
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap; beadás előtt, 0,5, 1, 2, 6 és 24 órával az adagolás után a 2. ciklusban/1. nap
|
Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap; beadás előtt, 0,5, 1, 2, 6 és 24 órával az adagolás után a 2. ciklusban/1. nap
|
|
|
Glasdegib Tmax értéke a Glasdegibet és Decitabint kapó résztvevőknél az 1B fázisban az 1. ciklusban/10. nap és a 2. ciklus/1. nap
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap; beadás előtt, 0,5, 1, 2, 6 és 24 órával az adagolás után a 2. ciklusban/1. nap
|
Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap; beadás előtt, 0,5, 1, 2, 6 és 24 órával az adagolás után a 2. ciklusban/1. nap
|
|
|
Glasdegib AUCtau a Glasdegib-et és Decitabint kapó résztvevőknél az 1B fázisban az 1. ciklusban/10. nap és a 2. ciklus/1. nap
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap; beadás előtt, 0,5, 1, 2, 6 és 24 órával az adagolás után a 2. ciklusban/1. nap
|
Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap; beadás előtt, 0,5, 1, 2, 6 és 24 órával az adagolás után a 2. ciklusban/1. nap
|
|
|
A Glasdegib Cmax értéke az 1B fázisban Glasdegibet és citarabint/daunorubicint kapó résztvevőknél az 1. indukciós ciklusban/3. nap és 10. nap
Időkeret: Beadás előtt, 0,5, 1, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. indukciós ciklusban/3. nap; beadás előtt, 0,5, 1, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. indukciós ciklusban/10. nap
|
Beadás előtt, 0,5, 1, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. indukciós ciklusban/3. nap; beadás előtt, 0,5, 1, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. indukciós ciklusban/10. nap
|
|
|
Glasdegib Tmax a Glasdegibet és citarabint/daunorubicint kapó résztvevőknél az 1B fázisban az 1. indukciós ciklusban/3. nap és 10. nap
Időkeret: Beadás előtt, 0,5, 1, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. indukciós ciklusban/3. nap; beadás előtt, 0,5, 1, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. indukciós ciklusban/10. nap
|
Beadás előtt, 0,5, 1, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. indukciós ciklusban/3. nap; beadás előtt, 0,5, 1, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. indukciós ciklusban/10. nap
|
|
|
Glasdegib AUCtau a Glasdegib-et és citarabint/daunorubicint kapó résztvevőknél az 1B fázisban az 1. indukciós ciklusban/3. nap és 10. nap
Időkeret: Beadás előtt, 0,5, 1, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. indukciós ciklusban/3. nap; beadás előtt, 0,5, 1, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. indukciós ciklusban/10. nap
|
Beadás előtt, 0,5, 1, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. indukciós ciklusban/3. nap; beadás előtt, 0,5, 1, 4, 6 és 24 órával az adagolás után az 1. indukciós ciklusban/10. nap
|
|
|
Az LDAC és az Ara-U Cmax értéke az 1B fázisban Glasdegib és LDAC-t kapó résztvevőknél az 1. ciklusban/2. nap és az 1. ciklus/10. nap
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,25, 0,5, 1, 2, 4 és 6 órával az adagolás után az 1. ciklusban/2. nap és 1. ciklus/10. nap
|
Az Ara-U a citarabin fő metabolitja.
Az LDAC (alacsony dózisú citarabin) gyorsan lebomlik az Ara-U stabil metabolitjává, az LDAC és az Ara-U Cmax-szintjét egyaránt jelentettek.
|
Az adagolás előtt, 0,25, 0,5, 1, 2, 4 és 6 órával az adagolás után az 1. ciklusban/2. nap és 1. ciklus/10. nap
|
|
Az LDAC és az Ara-U Tmax értéke a Glasdegib és LDAC 1B fázisban az 1. ciklusban/2. napon és az 1. ciklusban/10. napon kapó résztvevőknél
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,25, 0,5, 1, 2, 4 és 6 órával az adagolás után az 1. ciklusban/2. nap és 1. ciklus/10. nap
|
Az Ara-U a citarabin fő metabolitja.
Az LDAC (alacsony dózisú citarabin) gyorsan lebomlik az Ara-U stabil metabolitjává, mind az LDAC, mind az Ara-U Tmax-szintjét jelentették.
|
Az adagolás előtt, 0,25, 0,5, 1, 2, 4 és 6 órával az adagolás után az 1. ciklusban/2. nap és 1. ciklus/10. nap
|
|
A plazmakoncentráció-idő profil alatti terület az LDAC 0-tól végtelenig (AUCinf) az 1B fázisban Glasdegib-et és LDAC-t kapó résztvevőknél az 1. ciklus 2. napján és az 1. ciklus/10. nap
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,25, 0,5, 1, 2, 4 és 6 órával az adagolás után az 1. ciklusban/2. nap és 1. ciklus/10. nap
|
Az adagolás előtt, 0,25, 0,5, 1, 2, 4 és 6 órával az adagolás után az 1. ciklusban/2. nap és 1. ciklus/10. nap
|
|
|
A plazmakoncentráció-idő profil alatti terület a 0. időponttól az LDAC és Ara-U utolsó számszerűsíthető koncentrációjának (AUClast) időpontjáig az 1B fázisban Glasdegib-et és LDAC-t kapó résztvevőknél az 1. ciklus 2. napján és az 1. ciklus 10. napon
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,25, 0,5, 1, 2, 4 és 6 órával az adagolás után az 1. ciklusban/2. nap és 1. ciklus/10. nap
|
Az Ara-U a citarabin fő metabolitja.
Az LDAC (alacsony dózisú citarabin) gyorsan lebomlik az Ara-U stabil metabolitjává.
Mind az LDAC, mind az Ara-U plazmakoncentráció-idő profil alatti területet jelentették a 0 időponttól az utolsó számszerűsíthető koncentráció (AUClast) időpontjáig.
|
Az adagolás előtt, 0,25, 0,5, 1, 2, 4 és 6 órával az adagolás után az 1. ciklusban/2. nap és 1. ciklus/10. nap
|
|
A decitabin Cmax értéke az 1B fázisban Glasdegibet és Decitabint kapó résztvevőknél az 1. ciklusban/1. nap és 1. ciklus/2. nap
Időkeret: Beadás előtt, 0,5 óra az infúzió kezdetétől, 1 óra (az infúzió végén) és 2, 3 és 4 óra az infúzió kezdetétől az 1. ciklusban/1. nap és ciklus 1./2. nap
|
Beadás előtt, 0,5 óra az infúzió kezdetétől, 1 óra (az infúzió végén) és 2, 3 és 4 óra az infúzió kezdetétől az 1. ciklusban/1. nap és ciklus 1./2. nap
|
|
|
A decitabin Tmax értéke azoknál a résztvevőknél, akik Glasdegibet és Decitabint kaptak az 1B fázisban az 1. ciklusban/1. nap és 1. ciklus/2. nap
Időkeret: Beadás előtt, 0,5 óra az infúzió kezdetétől, 1 óra (az infúzió végén) és 2, 3 és 4 óra az infúzió kezdetétől az 1. ciklusban/1. nap és ciklus 1./2. nap
|
Beadás előtt, 0,5 óra az infúzió kezdetétől, 1 óra (az infúzió végén) és 2, 3 és 4 óra az infúzió kezdetétől az 1. ciklusban/1. nap és ciklus 1./2. nap
|
|
|
A decitabin AUCinf értéke a Glasdegibet és Decitabint kapó résztvevőknél az 1B fázisban az 1. ciklusban/1. nap és az 1. ciklus/2. nap
Időkeret: Beadás előtt, 0,5 óra az infúzió kezdetétől, 1 óra (az infúzió végén) és 2, 3 és 4 óra az infúzió kezdetétől az 1. ciklusban/1. nap és ciklus 1./2. nap
|
Beadás előtt, 0,5 óra az infúzió kezdetétől, 1 óra (az infúzió végén) és 2, 3 és 4 óra az infúzió kezdetétől az 1. ciklusban/1. nap és ciklus 1./2. nap
|
|
|
A citarabin és az Ara-U AUCtau-ja a Glasdegib és citarabin/daunorubicin 1B fázisában az 1. indukciós ciklus 3. napján kapó résztvevőknél
Időkeret: Az adagolás előtt, 6 és 24 órával a citarabin-infúzió kezdete után az 1. indukciós ciklusban/3. nap
|
Az Ara-U a citarabin fő metabolitja.
Az LDAC (alacsony dózisú citarabin) gyorsan lebomlik az Ara-U stabil metabolitjává, a citarabin és az Ara-U szintjeit egyaránt jelentettek.
|
Az adagolás előtt, 6 és 24 órával a citarabin-infúzió kezdete után az 1. indukciós ciklusban/3. nap
|
|
A daunorubicin és daunorubicinol Cmax értéke azoknál a résztvevőknél, akik Glasdegibet és citarabint/daunorubicint kaptak az 1B fázisban az 1. indukciós ciklusban/3. nap
Időkeret: Adagolás előtt, 0,25, 0,5, 1, 4, 6, 24 órával a daunorubicin beadása után az 1. indukciós ciklusban/3. nap
|
A daunorubicinol a daunorubicin fő metabolitja, amely daganatellenes hatással rendelkezik.
A daunorubicin és a daunorubicinol Cmax értékeit közölték.
|
Adagolás előtt, 0,25, 0,5, 1, 4, 6, 24 órával a daunorubicin beadása után az 1. indukciós ciklusban/3. nap
|
|
A daunorubicin és daunorubicinol Tmax értéke a Glasdegib és citarabin/daunorubicin 1B fázisában az 1. indukciós ciklus 3. napján kapó résztvevőknél
Időkeret: Adagolás előtt, 0,25, 0,5, 1, 4, 6, 24 órával a daunorubicin beadása után az 1. indukciós ciklusban/3. nap
|
A daunorubicinol a daunorubicin fő metabolitja, amely daganatellenes hatással rendelkezik.
A daunorubicin és a daunorubicinol Tmax értékeit közölték.
|
Adagolás előtt, 0,25, 0,5, 1, 4, 6, 24 órával a daunorubicin beadása után az 1. indukciós ciklusban/3. nap
|
|
A daunorubicin és daunorubicinol AUCtau az 1. indukciós ciklus 1. napján Glasdegibet és citarabint/daunorubicint kapó résztvevőknél az 1B fázisban
Időkeret: Adagolás előtt, 0,25, 0,5, 1, 4, 6, 24 órával a daunorubicin beadása után az 1. indukciós ciklusban/3. nap
|
A daunorubicinol a daunorubicin fő metabolitja, amely daganatellenes hatással rendelkezik.
A daunorubicin és a daunorubicinol AUCtau értékeit közölték.
|
Adagolás előtt, 0,25, 0,5, 1, 4, 6, 24 órával a daunorubicin beadása után az 1. indukciós ciklusban/3. nap
|
|
A Glasdegib adagolás előtti plazmakoncentrációja (Ctrough) a 2. fázisban, illeszkedik az 1. indukciós ciklushoz/10. nap
Időkeret: Beadás előtt, 1 és 4 órával az adagolás után az 1. indukciós ciklusban/10. nap
|
Beadás előtt, 1 és 4 órával az adagolás után az 1. indukciós ciklusban/10. nap
|
|
|
A Glasdegib Cmax értéke azoknál a résztvevőknél, akik Glasdegib-et és LDAC-t kapnak a 2. fázisban, alkalmatlanok az 1. ciklusban/10. nap
Időkeret: Beadás előtt, 1, 2, 4 és 6 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap
|
Beadás előtt, 1, 2, 4 és 6 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap
|
|
|
Glasdegib Tmax a Glasdegib és LDAC 2. fázisban kapó résztvevőinél, alkalmatlan az 1. ciklusban/10. nap
Időkeret: Beadás előtt, 1, 2, 4 és 6 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap
|
Beadás előtt, 1, 2, 4 és 6 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap
|
|
|
A Glasdegib AUCtau a Glasdegib-et és LDAC-t kapó résztvevőknél a 2. fázisban alkalmatlan az 1. ciklusban/10. nap
Időkeret: Beadás előtt, 1, 2, 4 és 6 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap
|
Beadás előtt, 1, 2, 4 és 6 órával az adagolás után az 1. ciklusban/10. nap
|
|
|
A betegséggel összefüggő génmutációkkal rendelkező résztvevők száma az 1B fázisban
Időkeret: Kiindulási állapot (1. ciklus/nap 1. előadagolás Glasdegib + LDAC és Glasdegib + Decitabine karokhoz; 1. indukciós ciklus/nap -3. előadagolás Glasdegib + Cytarabine/Daunorubicin karhoz)
|
Perifériás vért és csontvelő-aspirátumot gyűjtöttünk a kiindulási mutációs analízishez.
Elemezték az AML-hez gyakran társuló genetikai rendellenességeket.
Ezek a genetikai rendellenességek magukban foglalták az NPM1, CEBPA, FLT3, RUNX1, IDH1, IDH2, KIT, K Ras, N Ras és WT1 gének ismert mutációit.
További olyan mutációkkal rendelkező géneket is értékeltek, amelyekről ismert, hogy AML-hez és MDS-hez kapcsolódnak, mint például a TET2 és a DNMT3A.
|
Kiindulási állapot (1. ciklus/nap 1. előadagolás Glasdegib + LDAC és Glasdegib + Decitabine karokhoz; 1. indukciós ciklus/nap -3. előadagolás Glasdegib + Cytarabine/Daunorubicin karhoz)
|
|
A keringő fehérjeanalitok szérumszintjei az 1B fázisban – kiindulási érték
Időkeret: Kiindulási állapot (1. indukciós ciklus/nap – 3. adagolás előtt)
|
A szérumszinteket 38 keringő fehérjére határoztuk meg.
Itt közöljük azokat az értékeket, amelyek statisztikailag szignifikáns, ≥2-szeres eltérést mutatnak az alapvonalhoz képest.
|
Kiindulási állapot (1. indukciós ciklus/nap – 3. adagolás előtt)
|
|
A keringő fehérjeanalitok szérumszintjei az 1B fázisban – 1. indukciós ciklus/3. nap
Időkeret: Indukciós ciklus 1/3. nap, 1 óra az adagolás után
|
A szérumszinteket 38 keringő fehérjére határoztuk meg.
Itt közöljük azokat az értékeket, amelyek statisztikailag szignifikáns, ≥2-szeres eltérést mutatnak az alapvonalhoz képest.
Statisztikailag szignifikáns, >=2-szeres kiindulási különbség csak az MMP-3 (mátrix metalloproteináz-3) esetében volt megfigyelhető az 1. indukciós ciklus 3. napján.
|
Indukciós ciklus 1/3. nap, 1 óra az adagolás után
|
|
A keringő fehérjeanalitok szérumszintjei az 1B fázisban – 1. indukciós ciklus/10. nap
Időkeret: Indukciós ciklus 1/10. nap, 1 óra az adagolás után
|
A szérumszinteket 38 keringő fehérjére határoztuk meg.
Itt közöljük azokat az értékeket, amelyek statisztikailag szignifikáns, ≥2-szeres eltérést mutatnak az alapvonalhoz képest.
|
Indukciós ciklus 1/10. nap, 1 óra az adagolás után
|
|
A szérumban keringő fehérjeanalitok kiindulási szintjei a legjobb általános válaszreakcióhoz kapcsolódnak az 1B fázisban
Időkeret: Kiindulási állapot (1. ciklus/nap 1. előadagolás Glasdegib + LDAC és Glasdegib + Decitabine karokhoz; 1. indukciós ciklus/nap -3. előadagolás Glasdegib + Cytarabine/Daunorubicin karhoz)
|
A válaszadók olyan AML-résztvevők voltak, akik a vizsgáló által bejelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, CRi-t, MLFS-t, PRi-t vagy PRi-t értek el, és az MDS-ben résztvevők, akik a vizsgáló által jelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, mCR-t, PR-t vagy SD-t értek el.
Összesen 38 fehérjét elemeztünk.
Azon analiták adatait közöljük, amelyek szérumszintje statisztikailag szignifikáns korrelációt mutatott a klinikai válaszreakcióval a C karban.
A legjobb általános válaszreakcióval statisztikailag összefüggő kiindulási szintek csak az SDF-1-ben (strómasejtekből származó 1-es faktor) voltak megfigyelhetők a glasdegib+citarabin/daunorubicin karban.
|
Kiindulási állapot (1. ciklus/nap 1. előadagolás Glasdegib + LDAC és Glasdegib + Decitabine karokhoz; 1. indukciós ciklus/nap -3. előadagolás Glasdegib + Cytarabine/Daunorubicin karhoz)
|
|
A szérumban keringő fehérjeanalitok kiindulási szintjei a legjobb általános válaszreakcióhoz kapcsolódnak az 1B fázisban – 1. indukciós ciklus/bevezető
Időkeret: Indukciós ciklus 1/bevezető, 1 óra az adagolás után
|
A válaszadók olyan AML-résztvevők voltak, akik a vizsgáló által bejelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, CRi-t, MLFS-t, PRi-t vagy PRi-t értek el, és az MDS-ben résztvevők, akik a vizsgáló által jelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, mCR-t, PR-t vagy SD-t értek el.
Összesen 38 fehérjét elemeztünk.
Azon analiták adatait közöljük, amelyeknél a szérumszint statisztikailag szignifikáns korrelációt mutatott a klinikai válaszreakcióval.
A legjobb általános válaszhoz kapcsolódó, statisztikailag szignifikáns kiindulási szinteket csak az MMP-3 (mátrix metalloproteináz-3) esetében észlelték az 1. indukciós ciklusnál/bevezetésnél.
|
Indukciós ciklus 1/bevezető, 1 óra az adagolás után
|
|
A szérumban keringő fehérjeanalitok kiindulási szintjei a legjobb általános válaszreakcióhoz kapcsolódnak az 1B fázisban – 1. indukciós ciklus/3. nap
Időkeret: Indukciós ciklus 1/3. nap, 1 óra az adagolás után
|
A válaszadók olyan AML-résztvevők voltak, akik a vizsgáló által bejelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, CRi-t, MLFS-t, PRi-t vagy PRi-t értek el, és az MDS-ben résztvevők, akik a vizsgáló által jelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, mCR-t, PR-t vagy SD-t értek el.
Összesen 38 fehérjét elemeztünk.
Azon analiták adatait közöljük, amelyeknél a szérumszint statisztikailag szignifikáns korrelációt mutatott a klinikai válaszreakcióval.
A legjobb általános válaszhoz kapcsolódó, statisztikailag szignifikáns, kiindulási szint utáni szintek csak az SDF-1 (stromasejt-eredetű 1-es faktor) esetében voltak megfigyelhetők az 1. indukciós ciklus 3. napján.
|
Indukciós ciklus 1/3. nap, 1 óra az adagolás után
|
|
A betegséggel összefüggő génmutációkkal rendelkező résztvevők száma a 2. fázisban alkalmas és alkalmatlan
Időkeret: Alapállapot (1. indukciós ciklus/nap – 3. adagolás előtti 2. fázisú illeszkedés esetén; 1. ciklus/1. napi adag előtti adag a 2. fázis alkalmatlanságához)
|
Perifériás vért és csontvelő-aspirátumot gyűjtöttünk a kiindulási mutációs analízishez.
Elemezték az AML-hez gyakran társuló genetikai rendellenességeket.
Ezek a genetikai rendellenességek magukban foglalták az NPM1, CEBPA, FLT3, RUNX1, IDH1, IDH2, KIT, K Ras, N Ras és WT1 gének ismert mutációit.
További olyan mutációkkal rendelkező géneket is értékeltek, amelyekről ismert, hogy AML-hez és MDS-hez kapcsolódnak, mint például a TET2 és a DNMT3A.
|
Alapállapot (1. indukciós ciklus/nap – 3. adagolás előtti 2. fázisú illeszkedés esetén; 1. ciklus/1. napi adag előtti adag a 2. fázis alkalmatlanságához)
|
|
A keringő fehérjeanalitok szérumszintjei a 2. fázis illeszkedésénél – 1. indukciós ciklus/3. nap
Időkeret: Indukciós ciklus 1/3. nap, 1 óra az adagolás után
|
A szérumszinteket 38 keringő fehérjére határoztuk meg.
Itt közöljük azokat a kiválasztott értékeket, amelyek statisztikailag szignifikáns különbséget mutatnak az alapvonalhoz képest.
|
Indukciós ciklus 1/3. nap, 1 óra az adagolás után
|
|
A keringő fehérjeanalitok szérumszintjei a 2. fázis illeszkedésénél – 1. indukciós ciklus/10. nap
Időkeret: Indukciós ciklus 1/10. nap, 1 óra az adagolás után
|
A szérumszinteket 38 keringő fehérjére határoztuk meg.
Itt közöljük azokat a kiválasztott értékeket, amelyek statisztikailag szignifikáns különbséget mutatnak az alapvonalhoz képest.
|
Indukciós ciklus 1/10. nap, 1 óra az adagolás után
|
|
A keringő fehérjeanalitok szérumszintjei a 2. fázisban, illeszkedés – 1. konszolidációs ciklus/1. nap
Időkeret: Konszolidációs ciklus 1/1. nap, 1 óra az adagolás után
|
A szérumszinteket 38 keringő fehérjére határoztuk meg.
Itt közöljük azokat a kiválasztott értékeket, amelyek statisztikailag szignifikáns különbséget mutatnak az alapvonalhoz képest.
|
Konszolidációs ciklus 1/1. nap, 1 óra az adagolás után
|
|
A keringő fehérjeanalitok szérumszintjei a 2. fázis illeszkedésénél – 1. konszolidációs ciklus/10. nap
Időkeret: Konszolidációs ciklus 1/10. nap, adagolás előtt
|
A szérumszinteket 38 keringő fehérjére határoztuk meg.
Itt közöljük azokat a kiválasztott értékeket, amelyek statisztikailag szignifikáns különbséget mutatnak az alapvonalhoz képest.
|
Konszolidációs ciklus 1/10. nap, adagolás előtt
|
|
A keringő fehérjeanalitok szérumszintje a 2. fázisban – a kezelés vége
Időkeret: A kezelés vége (legfeljebb 12 ciklus a terápia kezdetétől vagy a betegség progressziójáig vagy visszaeséséig, a résztvevők elutasításáig vagy elfogadhatatlan toxicitásig, amelyik előbb bekövetkezett, átlagosan 1 év)
|
A szérumszinteket 38 keringő fehérjére határoztuk meg.
Itt közöljük azokat a kiválasztott értékeket, amelyek statisztikailag szignifikáns különbséget mutatnak az alapvonalhoz képest.
|
A kezelés vége (legfeljebb 12 ciklus a terápia kezdetétől vagy a betegség progressziójáig vagy visszaeséséig, a résztvevők elutasításáig vagy elfogadhatatlan toxicitásig, amelyik előbb bekövetkezett, átlagosan 1 év)
|
|
A szérumban keringő fehérjeanalitok kiindulási szintjei a legjobb általános válaszreakcióhoz kapcsolódnak a 2. fázisban.
Időkeret: Kiindulási állapot (1. indukciós ciklus/nap – 3. adagolás előtt)
|
A válaszadók olyan AML-résztvevők voltak, akik a vizsgáló által bejelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, CRi-t, MLFS-t, PRi-t vagy PRi-t értek el, és az MDS-ben résztvevők, akik a vizsgáló által jelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, mCR-t, PR-t vagy SD-t értek el.
Összesen 38 fehérjét elemeztünk.
Az analit kiválasztott adatait közölték, amelyek szérumszintje statisztikailag szignifikáns korrelációt mutatott a klinikai válaszreakcióval.
|
Kiindulási állapot (1. indukciós ciklus/nap – 3. adagolás előtt)
|
|
A szérumban keringő fehérjeanalitok kiindulási szintjei a legjobb általános válaszreakcióhoz kapcsolódnak a 2. fázis illeszkedésénél – 1. indukciós ciklus/3. nap
Időkeret: Indukciós ciklus 1/3. nap, 1 óra az adagolás után
|
A válaszadók olyan AML-résztvevők voltak, akik a vizsgáló által bejelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, CRi-t, MLFS-t, PRi-t vagy PRi-t értek el, és az MDS-ben résztvevők, akik a vizsgáló által jelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, mCR-t, PR-t vagy SD-t értek el.
Összesen 38 fehérjét elemeztünk.
Az analit kiválasztott adatait közölték, amelyek szérumszintje statisztikailag szignifikáns korrelációt mutatott a klinikai válaszreakcióval.
|
Indukciós ciklus 1/3. nap, 1 óra az adagolás után
|
|
A szérumban keringő fehérjeanalitok kiindulási szintjei a legjobb általános válaszreakcióhoz kapcsolódnak a 2. fázis illeszkedésénél – 1. indukciós ciklus/10. nap
Időkeret: Indukciós ciklus 1/10. nap, 1 óra az adagolás után
|
A válaszadók olyan AML-résztvevők voltak, akik a vizsgáló által bejelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, CRi-t, MLFS-t, PRi-t vagy PRi-t értek el, és az MDS-ben résztvevők, akik a vizsgáló által jelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, mCR-t, PR-t vagy SD-t értek el.
Összesen 38 fehérjét elemeztünk.
Az analit kiválasztott adatait közölték, amelyek szérumszintje statisztikailag szignifikáns korrelációt mutatott a klinikai válaszreakcióval.
|
Indukciós ciklus 1/10. nap, 1 óra az adagolás után
|
|
A szérumban keringő fehérjeanalitok kiindulási szintjei a legjobb általános válaszreakcióhoz kapcsolódnak a 2. fázis illeszkedésénél – a kezelés végén
Időkeret: A kezelés vége (legfeljebb 12 ciklus a terápia kezdetétől vagy a betegség progressziójáig vagy visszaeséséig, a résztvevők elutasításáig vagy elfogadhatatlan toxicitásig, amelyik előbb bekövetkezett, átlagosan 1 év)
|
A válaszadók olyan AML-résztvevők voltak, akik a vizsgáló által bejelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, CRi-t, MLFS-t, PRi-t vagy PRi-t értek el, és az MDS-ben résztvevők, akik a vizsgáló által jelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, mCR-t, PR-t vagy SD-t értek el.
Összesen 38 fehérjét elemeztünk.
Az olyan analiták válogatott adatait közölték, amelyeknél a szérumszint statisztikailag szignifikáns korrelációt mutatott a klinikai válaszreakcióval.
|
A kezelés vége (legfeljebb 12 ciklus a terápia kezdetétől vagy a betegség progressziójáig vagy visszaeséséig, a résztvevők elutasításáig vagy elfogadhatatlan toxicitásig, amelyik előbb bekövetkezett, átlagosan 1 év)
|
|
A keringő fehérjeanalitok szérumszintjei a 2. fázisban alkalmatlanok – 1. ciklus/1. nap
Időkeret: 1. ciklus/1. nap, 1 óra az adagolás után
|
A szérumszinteket 38 keringő fehérjére határoztuk meg.
Itt közöljük azokat a kiválasztott értékeket, amelyek statisztikailag szignifikáns különbséget mutatnak az alapvonalhoz képest.
|
1. ciklus/1. nap, 1 óra az adagolás után
|
|
A keringő fehérjeanalitok szérumszintjei a 2. fázisban alkalmatlanok – 1. ciklus/10. nap
Időkeret: 1. ciklus/10. nap, adagolás előtt
|
A szérumszinteket 38 keringő fehérjére határoztuk meg.
Itt közöljük azokat a kiválasztott értékeket, amelyek statisztikailag szignifikáns eltérést mutatnak az alapvonalhoz képest.
Az ITAC (Interferon-indukálható T-sejt α kemoattraktáns) szintje a csak LDAC karon az 1. ciklusban/10. napon nem szignifikáns változást mutatott az alapvonalhoz képest, de hasonló tendenciákat mutatott, mint a Glasdegib 100 mg+LDAC karon.
|
1. ciklus/10. nap, adagolás előtt
|
|
A szérumban keringő fehérjeanalitok kiindulási szintjei, amelyek a 2. fázisban a legjobb általános reakcióhoz kapcsolódnak, alkalmatlanok
Időkeret: Kiindulási állapot (1. ciklus/1. nap az adagolás előtt)
|
A válaszadók olyan AML-résztvevők voltak, akik a vizsgáló által bejelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, CRi-t, MLFS-t, PRi-t vagy PRi-t értek el, és az MDS-ben résztvevők, akik a vizsgáló által jelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, mCR-t, PR-t vagy SD-t értek el.
Összesen 38 fehérjét elemeztünk.
Azon analiták adatait közöljük, amelyeknél a szérumszint statisztikailag szignifikáns korrelációt mutatott a klinikai válaszreakcióval.
|
Kiindulási állapot (1. ciklus/1. nap az adagolás előtt)
|
|
A szérumban keringő fehérjeanalitok kiindulási szintjei, amelyek a legjobb általános válaszreakcióhoz kapcsolódnak a 2. fázisban, alkalmatlanok – 1. ciklus/1. nap
Időkeret: 1. ciklus/1. nap, 1 óra az adagolás után
|
A válaszadók olyan AML-résztvevők voltak, akik a vizsgáló által bejelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, CRi-t, MLFS-t, PRi-t vagy PRi-t értek el, és az MDS-ben résztvevők, akik a vizsgáló által jelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, mCR-t, PR-t vagy SD-t értek el.
Összesen 38 fehérjét elemeztünk.
Az olyan analiták válogatott adatait közölték, amelyeknél a szérumszint statisztikailag szignifikáns korrelációt mutatott a klinikai válaszreakcióval.
|
1. ciklus/1. nap, 1 óra az adagolás után
|
|
A szérumban keringő fehérjeanalitok kiindulási szintjei a legjobb általános válaszreakcióhoz kapcsolódnak a 2. fázisban, alkalmatlanok – a kezelés vége
Időkeret: A kezelés vége (legfeljebb 12 ciklus a terápia kezdetétől vagy a betegség progressziójáig vagy visszaeséséig, a résztvevők elutasításáig vagy elfogadhatatlan toxicitásig, amelyik előbb bekövetkezett, átlagosan 1 év)
|
A válaszadók olyan AML-résztvevők voltak, akik a vizsgáló által bejelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, CRi-t, MLFS-t, PRi-t vagy PRi-t értek el, és az MDS-ben résztvevők, akik a vizsgáló által jelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, mCR-t, PR-t vagy SD-t értek el.
Összesen 38 fehérjét elemeztünk.
Az analit kiválasztott adatait közölték, amelyek szérumszintje statisztikailag szignifikáns korrelációt mutatott a klinikai válaszreakcióval.
|
A kezelés vége (legfeljebb 12 ciklus a terápia kezdetétől vagy a betegség progressziójáig vagy visszaeséséig, a résztvevők elutasításáig vagy elfogadhatatlan toxicitásig, amelyik előbb bekövetkezett, átlagosan 1 év)
|
|
Az mRNS-szintek és az alapvonal arányai a 2. fázis illeszkedésénél – 1. indukciós ciklus/3. nap
Időkeret: Alapállapot (1. indukciós ciklus/nap -3 adagolás előtt); Indukciós ciklus 1/3. nap, 1 óra az adagolás után
|
A teljes vér mRNS-elemzését 21 mRNS jelölten végeztük.
Itt közöljük azokat az értékeket, amelyek statisztikailag szignifikáns, ≥2-szeres eltérést mutatnak az alapvonalhoz képest.
CDKN1A: ciklin-dependens kináz inhibitor 1A; SMO: a glasdegib célpontot kódoló mRNS Smoothened; PTCH2: Patched 2; MYCN: Neuroblastoma Myc onkogén.
|
Alapállapot (1. indukciós ciklus/nap -3 adagolás előtt); Indukciós ciklus 1/3. nap, 1 óra az adagolás után
|
|
Az mRNS-szintek és az alapérték aránya a 2. fázis illeszkedésénél – a kezelés végén
Időkeret: Alapállapot (1. indukciós ciklus/nap -3 adagolás előtt); A kezelés vége (legfeljebb 12 ciklus a terápia kezdetétől vagy a betegség progressziójáig vagy visszaeséséig, a résztvevők elutasításáig vagy elfogadhatatlan toxicitásig, amelyik előbb bekövetkezett, átlagosan 1 év)
|
A teljes vér mRNS-elemzését 21 mRNS jelölten végeztük.
Itt közöljük azokat a kiválasztott értékeket, amelyek statisztikailag szignifikáns eltérést mutatnak az alapvonalhoz képest.
CCND2:G1/S-specifikus ciklin D2; MSI2: Musashi RNS Binding Protein 2; PTCH2: Patched 2.
|
Alapállapot (1. indukciós ciklus/nap -3 adagolás előtt); A kezelés vége (legfeljebb 12 ciklus a terápia kezdetétől vagy a betegség progressziójáig vagy visszaeséséig, a résztvevők elutasításáig vagy elfogadhatatlan toxicitásig, amelyik előbb bekövetkezett, átlagosan 1 év)
|
|
Az mRNS-szintek és az alapérték aránya a 2. fázisban alkalmatlan – a kezelés vége
Időkeret: Kiindulási állapot (1. ciklus/1. nap az adagolás előtt); A kezelés vége (legfeljebb 12 ciklus a terápia kezdetétől vagy a betegség progressziójáig vagy visszaeséséig, a résztvevők elutasításáig vagy elfogadhatatlan toxicitásig, amelyik előbb bekövetkezett, átlagosan 1 év)
|
A teljes vér mRNS-elemzését 21 mRNS jelölten végeztük.
Itt csak azokat az analitokat közöljük, amelyek statisztikailag szignifikáns változást mutatnak az alapvonalhoz képest.
|
Kiindulási állapot (1. ciklus/1. nap az adagolás előtt); A kezelés vége (legfeljebb 12 ciklus a terápia kezdetétől vagy a betegség progressziójáig vagy visszaeséséig, a résztvevők elutasításáig vagy elfogadhatatlan toxicitásig, amelyik előbb bekövetkezett, átlagosan 1 év)
|
|
Kiindulási mRNS-szintek a 2. fázisban a legjobb általános válaszhoz kapcsolódnak
Időkeret: Kiindulási állapot (1. indukciós ciklus/nap – 3. adagolás előtt)
|
A válaszadók olyan AML-résztvevők voltak, akik a vizsgáló által bejelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, CRi-t, MLFS-t, PRi-t vagy PRi-t értek el, és az MDS-ben résztvevők, akik a vizsgáló által jelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, mCR-t, PR-t vagy SD-t értek el.
A teljes vér mRNS-elemzését 21 mRNS jelölten végeztük.
Kiindulási mRNS-szintet jelentenek, amely statisztikailag szignifikáns korrelációt mutat a klinikai válasszal.
A legjobb általános válaszhoz kapcsolódó, statisztikailag szignifikáns kiindulási mRNS-szinteket csak a CCND2 (G1/S-specifikus ciklin D2) esetében észlelték.
|
Kiindulási állapot (1. indukciós ciklus/nap – 3. adagolás előtt)
|
|
A 2. fázisban a legjobb általános válaszhoz kapcsolódó kiindulási mRNS-szintek alkalmatlanok
Időkeret: Kiindulási állapot (1. ciklus/1. nap az adagolás előtt)
|
A válaszadók olyan AML-résztvevők voltak, akik a vizsgáló által bejelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, CRi-t, MLFS-t, PRi-t vagy PRi-t értek el, és az MDS-ben résztvevők, akik a vizsgáló által jelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, mCR-t, PR-t vagy SD-t értek el.
A teljes vér mRNS-elemzését 21 mRNS jelölten végeztük.
Kiindulási mRNS-szintet jelentenek, amely statisztikailag szignifikáns korrelációt mutat a klinikai válasszal.
FOXM1: Villafej doboz M1; PTCH1: Patched 1.
|
Kiindulási állapot (1. ciklus/1. nap az adagolás előtt)
|
|
Az mRNS-szintek alapértékhez viszonyított aránya a 2. fázis illeszkedésének legjobb általános válaszával összefüggésben
Időkeret: Alapállapot (1. indukciós ciklus/nap -3 adagolás előtt); A kezelés vége (legfeljebb 12 ciklus a terápia kezdetétől vagy a betegség progressziójáig vagy visszaeséséig, a résztvevők elutasításáig vagy elfogadhatatlan toxicitásig, amelyik előbb bekövetkezett, átlagosan 1 év)
|
A válaszadók olyan AML-résztvevők voltak, akik a vizsgáló által bejelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, CRi-t, MLFS-t, PRi-t vagy PRi-t értek el, és az MDS-ben résztvevők, akik a vizsgáló által jelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, mCR-t, PR-t vagy SD-t értek el.
A teljes vér mRNS-elemzését 21 mRNS jelölten végeztük.
Az mRNS-szintnek az alapvonalhoz viszonyított arányait közölték, amelyek statisztikailag szignifikáns korrelációt mutatnak a klinikai válasszal.
|
Alapállapot (1. indukciós ciklus/nap -3 adagolás előtt); A kezelés vége (legfeljebb 12 ciklus a terápia kezdetétől vagy a betegség progressziójáig vagy visszaeséséig, a résztvevők elutasításáig vagy elfogadhatatlan toxicitásig, amelyik előbb bekövetkezett, átlagosan 1 év)
|
|
A legjobb általános válaszhoz kapcsolódó mRNS-szintek aránya a 2. fázisban alkalmatlan
Időkeret: Kiindulási állapot (1. ciklus/1. nap az adagolás előtt); 1. ciklus/1. nap, 1 óra az adagolás után
|
A válaszadók olyan AML-résztvevők voltak, akik a vizsgáló által bejelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, CRi-t, MLFS-t, PRi-t vagy PRi-t értek el, és az MDS-ben résztvevők, akik a vizsgáló által jelentett legjobb általános válasz alapján CR-t, mCR-t, PR-t vagy SD-t értek el.
A teljes vér mRNS-elemzését 21 mRNS jelölten végeztük.
Az mRNS-szintnek az alapvonalhoz viszonyított arányait közölték, amelyek statisztikailag szignifikáns korrelációt mutatnak a klinikai válasszal.
Az mRNS-szintek kiindulási szinthez viszonyított, statisztikailag szignifikáns arányát a legjobb általános válaszhoz kapcsolódóan csak a MYCN (Neuroblastoma Myc onkogén) esetében észlelték az 1. ciklusban/1. nap.
|
Kiindulási állapot (1. ciklus/1. nap az adagolás előtt); 1. ciklus/1. nap, 1 óra az adagolás után
|
|
Azon résztvevők száma, akiknél a Fridericia-képlet (QTcF) szerint korrigált QT-intervallum megfelel az előre meghatározott kritériumoknak az 1B fázisban
Időkeret: 1 év
|
A maximális abszolút értékeket és a kiindulási értékhez viszonyított növekedéseket a QTcF-intervallumra (a Q-hullám kezdetétől a T-hullám végéig eltelt idő, amely megfelel a pulzusszámra Fridericia képletével korrigált elektromos szisztolénak) összegeztük.
Az alábbi kritériumoknak megfelelő QTcF-el rendelkező résztvevők száma bemutatásra kerül: QTcF intervallum: <450 msec; QTcF intervallum: 450 - <480 msec; QTcF intervallum: 480 - <500 msec; QTcF intervallum >=500 msec; QTcF intervallum növekedése a kiindulási értékhez képest: <30 msec; QTcF intervallum növekedése a kiindulási értékhez képest: 30-tól <60 msec-ig; A QTcF intervallum növekedése a kiindulási értékhez képest >=60 msec.
Az időkeret leírásában szereplő karok a következők: A kar, Glasdegib + LDAC; B kar, Glasdegib + Decitabine; C kar, Glasdegib + citarabin/daunorubicin. A kezelés befejezését az időkereten belül a következőképpen határozták meg: legfeljebb 12 ciklus a terápia kezdetétől vagy a betegség progressziójáig vagy visszaeséséig, a résztvevők elutasításáig vagy elfogadhatatlan toxicitásig, attól függően, hogy melyik következik be előbb.
|
1 év
|
|
Azon résztvevők száma, akiknek a Fridericia-képlet (QTcF) értékei alapján korrigált QT-intervallum megfelel az előre meghatározott kritériumoknak a 2. fázisban, alkalmas és alkalmatlan
Időkeret: 1 év
|
A maximális abszolút értékeket és a kiindulási értékhez viszonyított növekedéseket a QTcF-intervallumra (a Q-hullám kezdetétől a T-hullám végéig eltelt idő, amely megfelel a pulzusszámra Fridericia képletével korrigált elektromos szisztolénak) összegeztük.
A következő kritériumoknak megfelelő QTcF-vel rendelkező résztvevők száma bemutatásra kerül: QTcF intervallum: <450 msec; QTcF intervallum: 450 - <480 msec; QTcF intervallum: 480 - <500 msec; QTcF intervallum >=500 msec; QTcF intervallum növekedése a kiindulási értékhez képest: <30 msec; QTcF intervallum növekedése a kiindulási értékhez képest: 30-tól <60 msec-ig; A QTcF intervallum növekedése a kiindulási értékhez képest >=60 msec.
A kezelés befejezését az időkereten belül a következőképpen határozták meg: legfeljebb 12 ciklus a terápia kezdetétől vagy a betegség progressziójáig vagy visszaeséséig, a résztvevők elutasításáig vagy elfogadhatatlan toxicitásig, attól függően, hogy melyik következik be előbb.
|
1 év
|
|
A kezelés során felmerülő nemkívánatos eseményekkel (AE) szenvedő résztvevők száma az 1B fázisban (minden ok-okozati összefüggés)
Időkeret: 4 év
|
A nemkívánatos esemény (AE) bármely nemkívánatos orvosi esemény a klinikai vizsgálat résztvevője során, aki terméket vagy orvosi eszközt adott be; az esemény nem feltétlenül volt ok-okozati összefüggésben a kezeléssel vagy a használattal.
Kezelés A felmerülő nemkívánatos események azok, amelyek kezdetben a vizsgálati gyógyszer első adagja után jelentkeztek vagy súlyosbodtak, és az utolsó adag után 28 napon belül jelentkeztek.
A nemkívánatos eseményeket a vizsgáló a Common Terminology Criteria for Adverse Events (CTCAE) 4.0-s verziója szerint osztályozta: 1. fokozat: enyhe AE; 2. fokozat: mérsékelt AE; 3. fokozat: súlyos AE; 4. fokozat: életveszélyes következmények, sürgős beavatkozás javasolt; 5. fokozat: AE-vel összefüggő halálozás.
|
4 év
|
|
Azon résztvevők száma, akiknél az 1B fázisban (kezeléssel kapcsolatos) előforduló nemkívánatos események fordultak elő
Időkeret: 4 év
|
A nemkívánatos esemény (AE) bármely nemkívánatos orvosi esemény a klinikai vizsgálat résztvevője során, aki terméket vagy orvosi eszközt adott be; az esemény nem feltétlenül volt ok-okozati összefüggésben a kezeléssel vagy a használattal.
Kezelés A felmerülő nemkívánatos események azok, amelyek kezdetben a vizsgálati gyógyszer első adagja után jelentkeztek vagy súlyosbodtak, és az utolsó adag után 28 napon belül jelentkeztek.
A kezeléssel összefüggő nemkívánatos események a glasdegib és/vagy a gerinc kemoterápiával kapcsolatos mellékhatások voltak.
A nemkívánatos eseményeket a vizsgáló a Common Terminology Criteria for Adverse Events (CTCAE) 4.0-s verziója szerint osztályozta: 1. fokozat: enyhe AE; 2. fokozat: mérsékelt AE; 3. fokozat: súlyos AE; 4. fokozat: életveszélyes következmények, sürgős beavatkozás javasolt; 5. fokozat: AE-vel összefüggő halálozás.
|
4 év
|
|
Azok a résztvevők száma, akiknél a kezelés során felmerülő nemkívánatos események súlyosság szerint osztályozva az 1B fázisban
Időkeret: 4 év
|
A nemkívánatos esemény (AE) bármely nemkívánatos orvosi esemény a klinikai vizsgálat résztvevője során, aki terméket vagy orvosi eszközt adott be; az esemény nem feltétlenül volt ok-okozati összefüggésben a kezeléssel vagy a használattal.
Kezelés A felmerülő nemkívánatos események azok, amelyek kezdetben a vizsgálati gyógyszer első adagja után jelentkeztek vagy súlyosbodtak, és az utolsó adag után 28 napon belül jelentkeztek.
Súlyos nemkívánatos esemény (SAE) minden olyan nemkívánatos orvosi esemény volt, amely bármely dózis mellett: halált eredményezett; életveszélyes volt (azonnali halálveszély); szükséges fekvőbeteg-kórházi kezelés vagy a meglévő kórházi kezelés meghosszabbítása; tartós vagy jelentős rokkantságot/képtelenséget eredményezett (a normális életfunkciók végzésére való képesség jelentős megzavarása); veleszületett rendellenességet/születési rendellenességet eredményezett.
|
4 év
|
|
Azon résztvevők száma, akiknél a kezelés során felmerülő nemkívánatos események a 2. fázisban alkalmasak és alkalmatlanok (minden ok-okozati összefüggés)
Időkeret: 4 év
|
A nemkívánatos esemény (AE) bármely nemkívánatos orvosi esemény a klinikai vizsgálat résztvevője során, aki terméket vagy orvosi eszközt adott be; az esemény nem feltétlenül volt ok-okozati összefüggésben a kezeléssel vagy a használattal.
Kezelés A felmerülő nemkívánatos események azok, amelyek kezdetben a vizsgálati gyógyszer első adagja után jelentkeztek vagy súlyosbodtak, és az utolsó adag után 28 napon belül jelentkeztek.
A nemkívánatos eseményeket a vizsgáló a Common Terminology Criteria for Adverse Events (CTCAE) 4.0-s verziója szerint osztályozta: 1. fokozat: enyhe AE; 2. fokozat: mérsékelt AE; 3. fokozat: súlyos AE; 4. fokozat: életveszélyes következmények, sürgős beavatkozás javasolt; 5. fokozat: AE-vel összefüggő halálozás.
|
4 év
|
|
Azon résztvevők száma, akiknél a kezelés során felmerülő nemkívánatos események a 2. fázisban alkalmasak és alkalmatlanok (kezeléssel kapcsolatos)
Időkeret: 4 év
|
A nemkívánatos esemény (AE) bármely nemkívánatos orvosi esemény a klinikai vizsgálat résztvevője során, aki terméket vagy orvosi eszközt adott be; az esemény nem feltétlenül volt ok-okozati összefüggésben a kezeléssel vagy a használattal.
Kezelés A felmerülő nemkívánatos események azok, amelyek kezdetben a vizsgálati gyógyszer első adagja után jelentkeztek vagy súlyosbodtak, és az utolsó adag után 28 napon belül jelentkeztek.
A kezeléssel összefüggő nemkívánatos események a glasdegib és/vagy a gerinc kemoterápiával kapcsolatos mellékhatások voltak.
A nemkívánatos eseményeket a vizsgáló a Common Terminology Criteria for Adverse Events (CTCAE) 4.0-s verziója szerint osztályozta: 1. fokozat: enyhe AE; 2. fokozat: mérsékelt AE; 3. fokozat: súlyos AE; 4. fokozat: életveszélyes következmények, sürgős beavatkozás javasolt; 5. fokozat: AE-vel összefüggő halálozás.
|
4 év
|
|
A kezelés során felmerülő mellékhatásokkal rendelkező résztvevők száma súlyosság szerint osztályozva a 2. fázisban, alkalmas és alkalmatlan
Időkeret: 4 év
|
A nemkívánatos esemény (AE) bármely nemkívánatos orvosi esemény a klinikai vizsgálat résztvevője során, aki terméket vagy orvosi eszközt adott be; az esemény nem feltétlenül volt ok-okozati összefüggésben a kezeléssel vagy a használattal.
Kezelés A felmerülő nemkívánatos események azok, amelyek kezdetben a vizsgálati gyógyszer első adagja után jelentkeztek vagy súlyosbodtak, és az utolsó adag után 28 napon belül jelentkeztek.
Súlyos nemkívánatos esemény (SAE) minden olyan nemkívánatos orvosi esemény volt, amely bármely dózis mellett: halált eredményezett; életveszélyes volt (azonnali halálveszély); szükséges fekvőbeteg-kórházi kezelés vagy a meglévő kórházi kezelés meghosszabbítása; tartós vagy jelentős rokkantságot/képtelenséget eredményezett (a normális életfunkciók végzésére való képesség jelentős megzavarása); veleszületett rendellenességet/születési rendellenességet eredményezett.
|
4 év
|
Együttműködők és nyomozók
Itt találhatja meg a tanulmányban érintett személyeket és szervezeteket.
Szponzor
Publikációk és hasznos linkek
A vizsgálattal kapcsolatos információk beviteléért felelős személy önkéntesen bocsátja rendelkezésre ezeket a kiadványokat. Ezek bármiről szólhatnak, ami a tanulmányhoz kapcsolódik.
Általános kiadványok
- Heuser M, Smith BD, Fiedler W, Sekeres MA, Montesinos P, Leber B, Merchant A, Papayannidis C, Perez-Simon JA, Hoang CJ, O'Brien T, Ma WW, Zeremski M, O'Connell A, Chan G, Cortes JE. Clinical benefit of glasdegib plus low-dose cytarabine in patients with de novo and secondary acute myeloid leukemia: long-term analysis of a phase II randomized trial. Ann Hematol. 2021 May;100(5):1181-1194. doi: 10.1007/s00277-021-04465-4. Epub 2021 Mar 19. Erratum In: Ann Hematol. 2021 Jul;100(7):1917-1918.
- Lin S, Shaik N, Chan G, Cortes JE, Ruiz-Garcia A. An evaluation of overall survival in patients with newly diagnosed acute myeloid leukemia and the relationship with glasdegib treatment and exposure. Cancer Chemother Pharmacol. 2020 Oct;86(4):451-459. doi: 10.1007/s00280-020-04132-x. Epub 2020 Sep 3.
- Cortes JE, Heidel FH, Fiedler W, Smith BD, Robak T, Montesinos P, Candoni A, Leber B, Sekeres MA, Pollyea DA, Ferdinand R, Ma WW, O'Brien T, O'Connell A, Chan G, Heuser M. Survival outcomes and clinical benefit in patients with acute myeloid leukemia treated with glasdegib and low-dose cytarabine according to response to therapy. J Hematol Oncol. 2020 Jul 14;13(1):92. doi: 10.1186/s13045-020-00929-8.
- Cortes JE, Heidel FH, Hellmann A, Fiedler W, Smith BD, Robak T, Montesinos P, Pollyea DA, DesJardins P, Ottmann O, Ma WW, Shaik MN, Laird AD, Zeremski M, O'Connell A, Chan G, Heuser M. Randomized comparison of low dose cytarabine with or without glasdegib in patients with newly diagnosed acute myeloid leukemia or high-risk myelodysplastic syndrome. Leukemia. 2019 Feb;33(2):379-389. doi: 10.1038/s41375-018-0312-9. Epub 2018 Dec 16.
- Cortes JE, Douglas Smith B, Wang ES, Merchant A, Oehler VG, Arellano M, DeAngelo DJ, Pollyea DA, Sekeres MA, Robak T, Ma WW, Zeremski M, Naveed Shaik M, Douglas Laird A, O'Connell A, Chan G, Schroeder MA. Glasdegib in combination with cytarabine and daunorubicin in patients with AML or high-risk MDS: Phase 2 study results. Am J Hematol. 2018 Nov;93(11):1301-1310. doi: 10.1002/ajh.25238. Epub 2018 Sep 9.
- Savona MR, Pollyea DA, Stock W, Oehler VG, Schroeder MA, Lancet J, McCloskey J, Kantarjian HM, Ma WW, Shaik MN, Laird AD, Zeremski M, O'Connell A, Chan G, Cortes JE. Phase Ib Study of Glasdegib, a Hedgehog Pathway Inhibitor, in Combination with Standard Chemotherapy in Patients with AML or High-Risk MDS. Clin Cancer Res. 2018 May 15;24(10):2294-2303. doi: 10.1158/1078-0432.CCR-17-2824. Epub 2018 Feb 20.
Tanulmányi rekorddátumok
Ezek a dátumok nyomon követik a ClinicalTrials.gov webhelyre benyújtott vizsgálati rekordok és összefoglaló eredmények benyújtásának folyamatát. A vizsgálati feljegyzéseket és a jelentett eredményeket a Nemzeti Orvostudományi Könyvtár (NLM) felülvizsgálja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e az adott minőség-ellenőrzési szabványoknak, mielőtt közzéteszik őket a nyilvános weboldalon.
Tanulmány főbb dátumok
Tanulmány kezdete (TÉNYLEGES)
2012. június 27.
Elsődleges befejezés (TÉNYLEGES)
2017. január 3.
A tanulmány befejezése (TÉNYLEGES)
2019. március 4.
Tanulmányi regisztráció dátumai
Először benyújtva
2012. március 1.
Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak
2012. március 1.
Első közzététel (BECSLÉS)
2012. március 7.
Tanulmányi rekordok frissítései
Utolsó frissítés közzétéve (TÉNYLEGES)
2020. március 3.
Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak
2020. február 19.
Utolsó ellenőrzés
2020. február 1.
Több információ
A tanulmányhoz kapcsolódó kifejezések
Kulcsszavak
További vonatkozó MeSH feltételek
- Neoplazmák szövettani típus szerint
- Neoplazmák
- Csontvelő-betegségek
- Hematológiai betegségek
- Precancerous állapotok
- Mielodiszpláziás szindrómák
- Leukémia
- Leukémia, mieloid
- Leukémia, mieloid, akut
- Preleukémia
- A gyógyszerek élettani hatásai
- A farmakológiai hatás molekuláris mechanizmusai
- Fertőzésgátló szerek
- Vírusellenes szerek
- Enzim gátlók
- Antimetabolitok, daganatellenes
- Antimetabolitok
- Antineoplasztikus szerek
- Immunszuppresszív szerek
- Immunológiai tényezők
- Topoizomeráz II inhibitorok
- Topoizomeráz gátlók
- Antibiotikumok, daganatellenes szerek
- Decitabin
- Citarabin
- Daunorubicin
Egyéb vizsgálati azonosító számok
- B1371003
- 2012-000684-24 (EUDRACT_NUMBER)
Terv az egyéni résztvevői adatokhoz (IPD)
Tervezi megosztani az egyéni résztvevői adatokat (IPD)?
IGEN
IPD terv leírása
A Pfizer hozzáférést biztosít az egyéni, azonosítatlan résztvevői adatokhoz és a kapcsolódó tanulmányi dokumentumokhoz (pl.
protokollt, statisztikai elemzési tervet (SAP), klinikai vizsgálati jelentést (CSR)) képzett kutatók kérésére, bizonyos kritériumok, feltételek és kivételek függvényében.
A Pfizer adatmegosztási kritériumairól és a hozzáférés kérésének folyamatáról további részletek a következő címen találhatók: https://www.pfizer.com/science/clinical_trials/trial_data_and_results/data_requests.
Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .