Deze pagina is automatisch vertaald en de nauwkeurigheid van de vertaling kan niet worden gegarandeerd. Raadpleeg de Engelse versie voor een brontekst.

Een onderzoek naar de veiligheid en werkzaamheid van sarilumab toegevoegd aan niet-MTX DMARD's of als monotherapie bij Japanse patiënten met actieve reumatoïde artritis (SARIL-RA-HARUKA)

5 januari 2018 bijgewerkt door: Sanofi

Een gerandomiseerde, dubbelblinde, multicenter studie ter evaluatie van de veiligheid en werkzaamheid van sarilumab toegevoegd aan niet-MTX DMARD's of als monotherapie bij Japanse patiënten met actieve reumatoïde artritis

Hoofddoel:

Om de veiligheid op lange termijn te documenteren van sarilumab toegevoegd aan non-methotrexaat (non-MTX) disease-modifying antirheumatic drugs (DMARD's) of als monotherapie.

Secundaire doelstelling:

Om de werkzaamheid op lange termijn te documenteren van sarilumab toegevoegd aan niet-MTX DMARD's of als monotherapie.

Studie Overzicht

Gedetailleerde beschrijving

De totale duur van het onderzoek was maximaal 62 weken: een screeningperiode van maximaal 4 weken, een behandelingsperiode van 52 weken en een follow-upperiode van 6 weken na de behandeling.

Studietype

Ingrijpend

Inschrijving (Werkelijk)

91

Fase

  • Fase 3

Contacten en locaties

In dit gedeelte vindt u de contactgegevens van degenen die het onderzoek uitvoeren en informatie over waar dit onderzoek wordt uitgevoerd.

Studie Locaties

      • Asahi-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392010
      • Asahikawa-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392001
      • Beppu-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392070
      • Chiba-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392036
      • Chuo-Ku, Japan
        • Investigational Site Number 392083
      • Fukui-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392004
      • Fukuoka-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392039
      • Ichinomiya-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392030
      • Iizuka-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392002
      • Kagoshima-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392019
      • Kamakura-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392066
      • Kato-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392050
      • Kawachi-Nagano-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392037
      • Kawasaki-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392099
      • Kitakyushu-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392013
      • Kochi-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392097
      • Kushiro-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392065
      • Matsuyama-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392026
      • Miyagi-Gun, Japan
        • Investigational Site Number 392034
      • Nagoya-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392076
      • Nagoya-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392080
      • Narashino-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392046
      • Oita-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392059
      • Okayama-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392062
      • Osaki-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392027
      • Sagamihara-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392049
      • Sapporo-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392014
      • Sapporo-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392073
      • Sapporo-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392041
      • Sasebo-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392006
      • Sendai-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392021
      • Sendai-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392022
      • Sendai-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392033
      • Sendai-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392071
      • Shizuoka-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392029
      • Takaoka-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392023
      • Tomakomai-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392003
      • Urasoe-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392074
      • Urayasu-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392079
      • Yokohama-Shi, Japan
        • Investigational Site Number 392048

Deelname Criteria

Onderzoekers zoeken naar mensen die aan een bepaalde beschrijving voldoen, de zogenaamde geschiktheidscriteria. Enkele voorbeelden van deze criteria zijn iemands algemene gezondheidstoestand of eerdere behandelingen.

Geschiktheidscriteria

Leeftijden die in aanmerking komen voor studie

20 jaar en ouder (Volwassen, Oudere volwassene)

Accepteert gezonde vrijwilligers

Nee

Geslachten die in aanmerking komen voor studie

Allemaal

Beschrijving

Inclusiecriteria:

Diagnose van reumatoïde artritis (RA), volgens het American College of Rheumatology/The European League Against Rheumatism (ACR/EULAR) 2010 Reumatoïde artritis classificatiecriteria met >=3 maanden ziekteduur.

Matig tot ernstig actieve RA gedefinieerd als:

  • Minstens 4 van de 68 gevoelige gewrichten en 4 van de 66 gezwollen gewrichten tijdens het screeningsbezoek.
  • Zeer gevoelige C-reactieve proteïne (hs-CRP) >=4 mg/l of erytrocytsedimentatiesnelheid (ESR) >=28 mm/uur bij screeningbezoek.

Voor de combinatielaag:

Deelnemers die gedurende ten minste 12 weken voorafgaand aan de randomisatie ononderbroken zijn behandeld met andere niet-biologische DMARD's dan MTX en gedurende minimaal 6 weken voorafgaand aan de screening een stabiele dosis hebben gekregen.

Voor de monotherapielaag:

Deelnemers die volgens het oordeel van de onderzoeker ongepast, intolerant of ontoereikend waren voor MTX-behandeling.

Uitsluitingscriteria:

Deelnemers jonger dan 20 jaar. Voorafgaande behandeling met tumornecrosefactor (TNF)-antagonisten of andere op RA gerichte biologische agentia zonder de juiste stopperiode voorafgaand aan de screening.

Voorafgaande behandeling met anti-interleukine-6 ​​(anti-IL-6) of anti-interleukine-6-receptor (IL-6R) antagonisttherapieën, inclusief maar niet beperkt tot tocilizumab of sarilumab.

Bovenstaande informatie was niet bedoeld om alle overwegingen te bevatten die relevant zijn voor de mogelijke deelname van een deelnemer aan een klinische proef.

Studie plan

Dit gedeelte bevat details van het studieplan, inclusief hoe de studie is opgezet en wat de studie meet.

Hoe is de studie opgezet?

Ontwerpdetails

  • Primair doel: Behandeling
  • Toewijzing: Gerandomiseerd
  • Interventioneel model: Parallelle opdracht
  • Masker: Verviervoudigen

Wapens en interventies

Deelnemersgroep / Arm
Interventie / Behandeling
Experimenteel: Sarilumab 150 mg q2w + DMARD's
Deelnemers kregen 150 mg sarilumab, subcutane (SC) injectie, eenmaal per twee weken (q2w) samen met niet-MTX DMARD's (sulfasalazine, leflunomide, bucillamine, tacrolimus en/of mizoribine) gedurende maximaal 52 weken.
Farmaceutische vorm:oplossing
Andere namen:
  • SAR153191 (REGN88)
Farmaceutische vorm: Tablet Toedieningsweg: Oraal
Farmaceutische vorm: Tablet Toedieningsweg: Oraal
Farmaceutische vorm: Tablet Toedieningsweg: Oraal
Farmaceutische vorm: Capsule Toedieningsweg: Oraal
Farmaceutische vorm: Tablet Toedieningsweg: Oraal
Experimenteel: Sarilumab 200 mg q2w + DMARD's
Deelnemers ontvingen sarilumab 200 mg, SC-injectie, q2w samen met niet-MTX DMARD's (sulfasalazine, leflunomide, bucillamine, tacrolimus en/of mizoribine) gedurende maximaal 52 weken.
Farmaceutische vorm:oplossing
Andere namen:
  • SAR153191 (REGN88)
Farmaceutische vorm: Tablet Toedieningsweg: Oraal
Farmaceutische vorm: Tablet Toedieningsweg: Oraal
Farmaceutische vorm: Tablet Toedieningsweg: Oraal
Farmaceutische vorm: Capsule Toedieningsweg: Oraal
Farmaceutische vorm: Tablet Toedieningsweg: Oraal
Experimenteel: Sarilumab 150 mg q2w
Deelnemers kregen sarilumab 150 mg, SC-injectie, q2w gedurende maximaal 52 weken.
Farmaceutische vorm:oplossing
Andere namen:
  • SAR153191 (REGN88)
Experimenteel: Sarilumab 200 mg q2w
Deelnemers ontvingen sarilumab 200 mg, SC-injectie, q2w gedurende maximaal 52 weken.
Farmaceutische vorm:oplossing
Andere namen:
  • SAR153191 (REGN88)

Wat meet het onderzoek?

Primaire uitkomstmaten

Uitkomstmaat
Maatregel Beschrijving
Tijdsspanne
Aantal deelnemers met tijdens de behandeling optredende bijwerkingen (TEAE's) en ernstige bijwerkingen (SAE's)
Tijdsspanne: Basislijn tot week 58
Bijwerking (AE) werd gedefinieerd als elk ongewenst medisch voorval bij een deelnemer die IMP kreeg en niet noodzakelijkerwijs een oorzakelijk verband met de behandeling hoefde te hebben. Alle bijwerkingen die optraden vanaf de eerste dosis van de IMP-toediening tot 6 weken na de laatste dosis van de behandeling (tot week 58) werden beschouwd als TEAE's. SAE's waren bijwerkingen die resulteerden in een van de volgende uitkomsten of die om enige andere reden significant werden geacht: overlijden; initiële of langdurige intramurale ziekenhuisopname; levensbedreigende ervaring (onmiddellijke kans op overlijden); aanhoudende of aanzienlijke handicap/onbekwaamheid; aangeboren afwijking of een medisch belangrijke gebeurtenis. TEAE's omvatten zowel SAE's als niet-SAE's.
Basislijn tot week 58
Aantal deelnemers met mogelijk klinisch significante afwijkingen van de vitale functies
Tijdsspanne: Basislijn tot week 58

Criteria voor mogelijk klinisch significante afwijkingen van de vitale functies:

  • Systolische bloeddruk (SBP) in rugligging: <=95 mmHg en daling ten opzichte van baseline (DFB) >=20 mmHg; >=160 mmHg en toename vanaf baseline (IFB) >=20 mmHg
  • Diastolische bloeddruk (DBP) in rugligging: <=45 mmHg en DFB >=10 mmHg; >=110 mmHg en IFB ≥10 mmHg
  • SBP (Orthostatisch): <=-20 mmHg
  • DBP (orthostatisch): <=-10 mmHg
  • Hartslag (HR) liggend: <=50 slagen per minuut (bpm) en DFB >=20 bpm; >=120 bpm en IFB >=20 bpm
  • Gewicht: >=5% DFB; >=5% IFB
Basislijn tot week 58
Aantal deelnemers met potentieel klinisch significante elektrocardiogram (ECG) afwijkingen
Tijdsspanne: Basislijn tot week 58

Criteria voor potentieel klinisch significante ECG-afwijkingen:

  • PR-interval: >200 milliseconden (ms); >200 ms en IFB >=25%; >220 ms; >220 ms en IFB >=25%; >240 ms; >240 ms en IFB >=25%
  • QRS-interval: >110 ms; >110 ms en IFB >=25%; >120 ms; >120 ms en IFB >=25%
  • QT-interval: >500 ms
  • QTc Bazett (QTc B): >450 ms; >480 ms; >500 ms; IFB >30 en <=60 ms, IFB >60 ms
  • QTc Fridericia (QTc F): >450 ms; >480 ms; >500 ms; IFB >30 en <=60 ms; IFB >60 ms
Basislijn tot week 58
Aantal deelnemers met mogelijk klinisch significante laboratoriumafwijkingen: hematologische parameters
Tijdsspanne: Basislijn tot week 58

Criteria voor mogelijk klinisch significante afwijkingen:

  • Hemoglobine: <=115 g/L (Man [M]) of <=95 g/L (Vrouw [V]); >=185 g/L (M) of >=165 g/L (V); DFB >=20 g/L
  • Hematocriet: <=0,37 v/v (M) of <=0,32 v/v (F); >=0,55 v/v (M) of >=0,5 v/v (F)
  • Rode bloedcellen (RBC): >=6 Tera/L
  • Bloedplaatjes: <50 Giga/L; >=50 en <100 Giga/L; >=700 Giga/L
  • Witte bloedcellen (WBC): <3,0 giga/l (niet-zwart [NB]) of <2,0 giga/l (zwart [B]); >=16,0 Giga/L
  • Neutrofielen: <1,5 Giga/L (NB) of <1,0 Giga/L (B); <1,0 Giga/L
  • Lymfocyten: <0,5 Giga/L; >=0,5 Giga/L en <ondergrens van normaal (LLN); >4,0 Giga/L
  • Monocyten: >0,7 Giga/L
  • Basofielen: >0,1 Giga/L
  • Eosinofielen: >0,5 Giga/L of >bovengrens van normaal (ULN) (indien ULN >=0,5 Giga/L)
Basislijn tot week 58
Aantal deelnemers met mogelijk klinisch significante laboratoriumafwijkingen: metabole parameters
Tijdsspanne: Basislijn tot week 58

Criteria voor mogelijk klinisch significante afwijkingen:

  • Glucose: <=3,9 mmol/L en <LLN; >=11,1 mmol/L (niet nuchter [unfas]) of >=7 mmol/L (nuchter [fas])
  • Hemoglobine A1c (HbA1c): >8%
  • Totaal cholesterol: >=6,2 mmol/L; >=7,74 mmol/L
  • LDL-cholesterol: >=4,1 mmol/L; >=4,9 mmol/L
  • Triglyceriden: >=4,6 mmol/L; >=5,6 mmol/L
Basislijn tot week 58
Aantal deelnemers met mogelijk klinisch significante laboratoriumafwijkingen: elektrolyten
Tijdsspanne: Basislijn tot week 58

Criteria voor mogelijk klinisch significante afwijkingen:

  • Natrium: <=129 mmol/L; >=160 mmol/L
  • Kalium: <3 mmol/L; >=5,5 mmol/L
  • Chloride: <80 mmol/L; >115 mmol/L
Basislijn tot week 58
Aantal deelnemers met potentieel klinisch significante laboratoriumafwijkingen: nierfunctieparameters
Tijdsspanne: Basislijn tot week 58

Criteria voor mogelijk klinisch significante afwijkingen:

  • Creatinine: >=150 micromol/L (volwassenen); >=30% verandering ten opzichte van baseline, >=100% verandering ten opzichte van baseline
  • Creatinineklaring: <15 ml/min; >=15 tot <30 ml/min; >=30 tot <60 ml/min; >=60 tot <90 ml/min
  • Bloedureumstikstof: >=17 mmol/L
  • Urinezuur: <120 micromol/L; >408 micromol/L
Basislijn tot week 58
Aantal deelnemers met mogelijk klinisch significante laboratoriumafwijkingen: leverfunctieparameters
Tijdsspanne: Basislijn tot week 58

Criteria voor mogelijk klinisch significante afwijkingen:

  • Alanine aminotransferase (ALAT): >1 ULN en <=1,5 ULN; >1,5 ULN en <=3 ULN; >3 ULN en <=5 ULN; >5 ULN en <=10 ULN; >10 ULN en <=20 ULN; >20 ULN
  • Aspartaataminotransferase (AST): >1 ULN en <=1,5 ULN; >1,5 ULN en <=3 ULN; >3 ULN en <=5 ULN; >5 ULN en <=10 ULN; >10 ULN en <=20 ULN; >20 ULN
  • Alkalische fosfatase: >1,5 ULN
  • Totaal bilirubine (TBILI): >1,5 ULN; >2 ULN
  • Geconjugeerd bilirubine (CBILI): >1,5 ULN
  • Ongeconjugeerd bilirubine: >1,5 ULN
  • ALT >3 ULN en TBILI >2 ULN
  • CBILI >35% TBILI en TBILI >1,5 ULN
  • Albumine: <=25 g/L
Basislijn tot week 58

Secundaire uitkomstmaten

Uitkomstmaat
Maatregel Beschrijving
Tijdsspanne
Percentage deelnemers dat 20, 50 en 70 reacties van American College of Rheumatology (ACR) behaalt in week 52
Tijdsspanne: Week 52
ACR-respons is een samengestelde beoordelingsschaal met 7 variabelen: aantal gevoelige gewrichten (TJC [68 gewrichten]); aantal gezwollen gewrichten (SJC [66 gewrichten]); niveaus van een acute fase-reactant (hooggevoelig C-reactief proteïne [hs-CRP-niveau]); pijnbeoordeling door de deelnemer (gemeten op 0 [geen pijn]-100 mm [ergste pijn] visuele analoge schaal [VAS]); globale beoordeling door de deelnemer van ziekteactiviteit (gemeten op 0 [geen artritisactiviteit]-100 mm [maximale artritisactiviteit] VAS); globale beoordeling door arts van ziekteactiviteit (gemeten op 0 [geen artritisactiviteit]-100 mm [maximale artritisactiviteit] VAS); beoordeling door de deelnemer van het fysieke functioneren (gemeten door Health Assessment Question-Disability Index [HAQ-DI], met een scorebereik van 0 [betere gezondheid] - 3 [slechtste gezondheid]). ACR20/50/70-respons wordt gedefinieerd als een verbetering van ten minste 20/50/70% in respectievelijk TJC en SJC, en ten minste 20/50/70% verbetering in ten minste 3 van de 5 andere beoordelingen.
Week 52
Verandering ten opzichte van baseline in week 52 in ziekteactiviteitsscore voor 28 gewrichten op basis van C-reactief proteïne (DAS28-CRP)
Tijdsspanne: Basislijn, week 52
DAS28-CRP is een samengestelde score die 4 variabelen bevat: TJC (gebaseerd op 28 gewrichten), SJC (gebaseerd op 28 gewrichten), beoordeling door de deelnemer van de algemene gezondheid op VAS (bereik 0 [zeer goed] tot 100 mm [extreem slecht]) en CRP (mg/L). De DAS28-CRP-totaalscore varieert van 2-10, waarbij een lagere score wijst op minder ziekteactiviteit. Een DAS28-CRP hoger dan 5,1 duidt op een hoge ziekteactiviteit, terwijl lager dan 3,2 een lage ziekteactiviteit aangeeft en lager dan 2,6 op remissie van de ziekte.
Basislijn, week 52
Verandering ten opzichte van baseline in Health Assessment Questionnaire-Disability Index (HAQ-DI) Score in week 52
Tijdsspanne: Basislijn, week 52
HAQ-DI beoordeelde de mate van moeilijkheid die deelnemers gedurende een week ondervonden in 8 activiteitendomeinen van het dagelijks leven: aankleden/verzorgen, opstaan, eten, lopen, hygiëne, reiken, grijpen en andere activiteiten. Elke activiteitscategorie bestond uit 2-3 items. De moeilijkheid van elk item werd gescoord van 0-3 (0=geen moeite, 1=enige moeite, 2=veel moeite, 3=niet in staat om te doen). De algehele HAQ-DI-score werd berekend als de som van de domeinscores gedeeld door het aantal beantwoorde domeinen, wat een score van 0-3 opleverde. Lage scores duidden op verbetering van handicap/lagere moeilijkheidsgraad van het domein.
Basislijn, week 52

Medewerkers en onderzoekers

Hier vindt u mensen en organisaties die betrokken zijn bij dit onderzoek.

Sponsor

Studie record data

Deze datums volgen de voortgang van het onderzoeksdossier en de samenvatting van de ingediende resultaten bij ClinicalTrials.gov. Studieverslagen en gerapporteerde resultaten worden beoordeeld door de National Library of Medicine (NLM) om er zeker van te zijn dat ze voldoen aan specifieke kwaliteitscontrolenormen voordat ze op de openbare website worden geplaatst.

Bestudeer belangrijke data

Studie start

1 februari 2015

Primaire voltooiing (Werkelijk)

1 november 2016

Studie voltooiing (Werkelijk)

1 november 2016

Studieregistratiedata

Eerst ingediend

12 februari 2015

Eerst ingediend dat voldeed aan de QC-criteria

20 februari 2015

Eerst geplaatst (Schatting)

26 februari 2015

Updates van studierecords

Laatste update geplaatst (Werkelijk)

30 januari 2018

Laatste update ingediend die voldeed aan QC-criteria

5 januari 2018

Laatst geverifieerd

1 januari 2018

Meer informatie

Deze informatie is zonder wijzigingen rechtstreeks van de website clinicaltrials.gov gehaald. Als u verzoeken heeft om uw onderzoeksgegevens te wijzigen, te verwijderen of bij te werken, neem dan contact op met register@clinicaltrials.gov. Zodra er een wijziging wordt doorgevoerd op clinicaltrials.gov, wordt deze ook automatisch bijgewerkt op onze website .

Abonneren