Ezt az oldalt automatikusan lefordították, és a fordítás pontossága nem garantált. Kérjük, olvassa el a angol verzió forrásszöveghez.

Kiegészítő cilostazol versus magas fenntartó dózisú Clopidogrel akut szívinfarktusban (AMI) szenvedő betegeknél a CYP2C19 polimorfizmus szerint (ACCELAMI2C19)

2009. november 9. frissítette: Gyeongsang National University Hospital

A cilostazol thrombocyta-gátló hatásának összehasonlítása a magas fenntartó dózisú Clopidogrel-lel akut szívinfarktusban szenvedő betegeknél a CYP2C19 polimorfizmus szerint

A perkután coronaria intervenció (PCI) stent beültetéssel a preferált reperfúziós stratégia az akut miokardiális infarktus (AMI) kezelésében. Annak ellenére, hogy mind az eszközök, mind a PCI-n áteső AMI-s betegek farmakológiai támogatása terén javult a fejlődés, az ismétlődő ischaemiás események kockázata magasabb, mint az elektív PCI esetében. A klopidogrél hiporeaktivitás leküzdésére szolgáló terápiás lehetőségek közül a magasabb telítő dózisok és a fenntartó dózisok a clopidogrel jelentős javulását eredményezték a gátlás fellépésének sebességében és intenzitásában, és ezeket a megközelítéseket széles körben alkalmazták a klinikai gyakorlatban. Érdekes módon a közelmúltban végzett tanulmányok azt találták, hogy a funkcióvesztést okozó máj citokróm (CYP) 2C19 allél hordozóinak szignifikánsan alacsonyabb volt a klopidogrél aktív metabolitja, csökkent a vérlemezke-gátlás, és nagyobb arányban fordultak elő súlyos szív- és érrendszeri események, mint a nem hordozóknál. , a PCI és az akut koronária szindróma (ACS) hátterében. Ezek az eredmények felvetik olyan megoldások szükségességét, amelyek a funkcióvesztést okozó CYP2C19 allél hatására megnövekedett poszt-clopidogrel thrombocyta-reaktivitást képesek leküzdeni. A klopidogrél, az új, erős P2Y12 antagonisták (például prasugrel) vagy más thrombocyta-aggregáció gátló szerek, például a cilostazol adagjának növelése alternatív thrombocyta-aggregáció-gátló kezelési sémák lehetnek a működésképtelen CYP-változatban szenvedő betegeknél. Egy közelmúltban végzett tanulmány kimutatta, hogy a cilostazol a kettős thrombocyta-aggregáció-ellenes terápiához (hármas thrombocyta-aggregáció-ellenes terápiához) adott kiegészítés fokozta a thrombocyta-gátlást, szemben a magas, 150 mg/nap-os fenntartó dózissal (MD). Ezért a hármas thrombocyta-aggregáció terápia alternatív thrombocyta-aggregáció-ellenes terápia is lehet a thrombocyta-gátlás és a klinikai eredmények javítására a CYP2C19 mutáns allél hordozóiban.

E vizsgálat célja az volt, hogy meghatározzuk az adjuváns cilosztazol hatását a thrombocyta-gátlásra a funkcióvesztést jelentő CYP2C19 allél hordozóiban és nem hordozóiban. A vizsgálók a CYP2C19 polimorfizmus alapján összehasonlították a thrombocyta-aggregáció fokozott gátlását, amelyet napi kétszer 100 mg-os cilosztazol és 150 mg/nap dózisú klopidogrél, magas MD-vel kezeltek AMI-s betegeknél, akiket koronária stenttel kezeltek.

A tanulmány áttekintése

Részletes leírás

  • Tanulmányi időrend: Beiratkozási időszak - 6 hónap (2009. 5.- 2009. 10.) (Nyomon követési időszak - randomizálás után 1 hónap)

    • Sztentelés, kiegészítő gyógyszeres terápia és a myonecrosis markerei

      1) PCI

      (1) Valamennyi beavatkozást a mindenkori szabványos irányelvek szerint kell végrehajtani. (2) Az aspirációs thrombectomia a kezelő belátásától függ. (3) Ha a betegeknek több elváltozása van, lehetőség szerint a hibás lézió fedezete javasolt.

      (4) Bármilyen DES megengedett a PCI-hez. Ha csupaszfém stentre van szükség, az megengedett.

      (5) A közvetlen stentelés vagy előtágítás a kezelő döntésére van bízva.

      2) Antitrombotikus gyógyszerek

      1. A véralvadásgátló kezelést a PCI előtt kezdik meg, és kis molekulatömegű heparinnal (enoxaparin) vagy nem frakcionált heparinnal hajtják végre az orvos belátása szerint.
      2. Csak tirofibánt adnak be, ha glikoprotein IIb/IIIa gátlókra (GPI) van szükség.

      3) A myonecrosis markerei

      (1) Minden betegtől rutinszerűen vérmintát vesznek a PCI előtt és után a CK-MB értékeléséhez 8, 24, 48 és 72 órában.

      (2) Emelkedett értékek esetén a méréseket 12 óránként meg kell ismételni, amíg el nem éri a csúcsértéket, vagy az értékek normalizálódnak.

      • A vérlemezke funkció vizsgálata 1) Vérmintavétel.

        1. A perifériás vénás vérmintákat egy antecubitalis vénából 21-es tűvel veszik.
        2. A vérmintákat a kettős fecskendős technikával veszik, amelynek során az első 2-4 ml vért kidobják, hogy elkerüljék a spontán vérlemezke-aktivációt.

        2) Fényáteresztési aggregometria (LTA)

        1. A vérmintákat 0,5 ml 3,2%-os nátrium-citrátot tartalmazó Vacutainer csövekbe veszik (Becton-Dickinson, San Jose, CA, USA), és 60 percen belül feldolgozzák.
        2. Thrombocytában gazdag plazmát (PRP) kaptunk felülúszó folyadékként, miután a vért 800 rpm-en 10 percig centrifugáltuk. A megmaradt vért tovább centrifugáltuk 2500 fordulat/perc sebességgel 10 percig, hogy thrombocytaszegény plazmát (PPP) készítsünk. A PRP-t 250 000/μl-es vérlemezkeszámra állítják be, szükség szerint PPP hozzáadásával.
        3. A vérlemezke-aggregációt 37 °C-on értékeljük PACKS-4 aggregométerrel (Helena Laboratories Corp., Beaumont, Texas, USA). A fényáteresztést 0%-ra állítjuk PRP-vel és 100%-ra PPP-vel minden mérésnél.
        4. A vérlemezke-aggregációt szisztematikusan mérik 5 és 20 μM ADP hozzáadása után. A görbéket 6 percig rögzítettük.
        5. Az aggregációt a csoportos beosztástól vak laboratóriumi személyzet méri.
        6. Az aggregációs értékek abszolút csökkenése (∆ Aggmax vagy Agglate) az aggregáció változását jelenti az eljárás előtti és a 30 napos terápia között:

          • Agg = eljárás előtti Agg - Agg 30 napos terápia után
        7. A vérlemezke-aggregáció gátlása (IPA) az aggregációs értékek (Aggmax és Agglate) relatív változásaként definiálható az eljárás előtti és a 30 napos terápia között:

          IPA (%) = [(eljárás előtti Agg - Agg 30 napos terápia után) / eljárás előtti Agg] X 100

        3) Gyors vérlemezke-funkciós vizsgálat (RPFA: a VerifyNow P2Y12 vizsgálat)

        1. A „point-of-care” rendszer (VerifyNow; Accumetrics, San Diego, California) egy automatizált turbidimetriás teljes vérvizsgálat, amely az aktivált vérlemezkék képességén alapul, fibrinogénnel bevont gyöngyöket és vérlemezke-agonistákat tartalmazó patronokat használva.
        2. A vért egy Greiner Bio-One 3,2%-os citrát vákuumcsőbe szívják.
        3. A csatorna fibrinogénnel bevont polisztirol gyöngyöket és 20 μM ADP-t tartalmaz vérlemezke agonistaként. Ez a csatorna 22 nmol/l PGE1-et is tartalmaz, hogy elnyomja az intracelluláris szabad kalciumszintet, és ezáltal csökkentse a P2Y1 receptorok nem specifikus hozzájárulását.
        4. Az eredményeket P2Y12 reakcióegységben (PRU) adjuk meg.
        5. A PRU abszolút csökkenése a PRU változása az eljárás előtti és a 30 napos terápia között:

          ∆ PRU = eljárás előtti PRU - PRU 30 napos terápia után

        6. A PRU százalékos gátlását (PI) az eljárás előtti és a 30 napos terápia közötti relatív változásként határozzák meg:

          PI (%) = [(eljárás előtti PRU - PRU 30 napos terápia után)/eljárás előtti PRU] X 100

          2-8. CYP2C19 genotipizálás

        1. A CYP2C19 genotípusát polimeráz láncreakció (PCR) határozza meg. SNaPshot módszer, perifériás vénás vér leukocitáiból izolált genomiális DNS felhasználásával extrakciós készlettel (QIAampR DNA Blood Mini Kit, Qiagen, Hilden, Németország).
        2. Két CYP2C19 polimorfizmust, a CYP2C19*2-t (rs4244285, kb. 681G>A, p.P227P) és a CYP2C19*3-at (rs4986893, kb. 636G>A, p. W212X) vizsgáljuk az ABI és az ABI0Pshot10 reakció segítségével. automatizált genetikai elemző (Applied Biosystems, Foster City, CA, USA).

          ****Statisztika és adatelemzés

        1. Mintaméret becslés

          @ korábbi tanulmányunk alapján (ACCEL-AMI)

          Az 5 μM ADP által kiváltott maximális aggregáció abszolút csökkenése adjuváns cilosztazollal 30 nap után: 24,0%

          Az 5 μM ADP által kiváltott maximális aggregáció abszolút csökkenése kiegészítő nagy dózisú fenntartó klopidogrel 150 mg/nap mellett 30 nap után: 11,0%

          A fokozott thrombocyta-gátlás relatív különbsége két séma között:

          54,0% - Kétoldalas α-szint = 0,05 - Teljesítmény = 95% - Hármas csoport: magas MD csoport = 1: 1 - Szórás = 0,4

          Csoportonként legalább 15 betegre volt szükség.

          @ korábbi másik vizsgálat alapján (CYP2C19 polimorfizmus vizsgálat)

          A vad típusú CYP2C19-et hordozó koreai betegek aránya a mutáns típussal szemben=4:6

          Vad típusú csoport szükséges betegei: 15 beteg Mutáns típusú csoport szükséges betegei: 23 beteg

          Végső szükséges betegek (15+23)*2=76 beteg

        2. Elemzés A folytonos változókat átlag ± SD-ként mutatjuk be, és Student páratlan t vagy Mann-Whitney U tesztek segítségével hasonlítjuk össze. A kategorikus változókat számok vagy százalékok formájában mutatjuk be, és khi-négyzet vagy Fisher-féle egzakt teszttel hasonlították össze (ha a várható gyakoriság < 5 volt). A három csoport jellemzőit és thrombocytafunkciós mutatóit Friedman-féle ismételt ANOVA-val elemeztük rangokon. Miután ANOVA-val kimutattuk a változók közötti szignifikáns különbségeket, a terápiapárok utólagos összehasonlítása a Student-Newman-Keuls eljárással történt többszörös összehasonlításhoz. A p érték < 0,05 szignifikáns különbséget jelez. A statisztikai elemzést a kereskedelemben kapható szoftverrel (SPSS 13-as verzió; SPSS Inc., Chicago, Illinois, USA) végeztük.
        3. Adatmoduláció DSMB (Data Safety Monitoring Board) CEC (Clinical Event Committee)

Tanulmány típusa

Beavatkozó

Beiratkozás (Tényleges)

80

Fázis

  • 4. fázis

Kapcsolatok és helyek

Ez a rész a vizsgálatot végzők elérhetőségeit, valamint a vizsgálat lefolytatásának helyére vonatkozó információkat tartalmazza.

Tanulmányi helyek

Részvételi kritériumok

A kutatók olyan embereket keresnek, akik megfelelnek egy bizonyos leírásnak, az úgynevezett jogosultsági kritériumoknak. Néhány példa ezekre a kritériumokra a személy általános egészségi állapota vagy a korábbi kezelések.

Jogosultsági kritériumok

Tanulmányozható életkorok

14 év és régebbi (Felnőtt, Idősebb felnőtt)

Egészséges önkénteseket fogad

Nem

Tanulmányozható nemek

Összes

Leírás

Bevételi kritériumok:

  1. A betegnek legalább 18 évesnek kell lennie.
  2. az akut myocardialis ischaemiával összeegyeztethető klinikai tünetek 12 órával a felvétel előtt, a kardiális markerek később dokumentált növekedésével.
  3. Mért kisülés előtti thrombocyta reaktivitás normalizált CK-MB érték esetén koszorúér-stentelés után.

Kizárási kritériumok:

  1. Aktív vérzés és vérzéses diathesis anamnézisében.
  2. Orális antikoaguláns terápia kumadinnal.
  3. Ellenjavallat a thrombocyta-aggregáció gátló kezelésre.
  4. LV ejekciós frakció < 30% vagy NYHA 3/4.
  5. Leukocitaszám < 3000/mm3 és/vagy vérlemezkeszám <100.000/mm3.
  6. AST vagy ALT ≥ a normálérték felső részének háromszorosa.
  7. A szérum kreatinin szintje ≥ 2,5 mg/dl.
  8. Stroke 3 hónapon belül.
  9. Nem szívbetegség, amelynek várható élettartama < 1 év.
  10. Képtelenség betartani a protokollt.

Tanulási terv

Ez a rész a vizsgálati terv részleteit tartalmazza, beleértve a vizsgálat megtervezését és a vizsgálat mérését.

Hogyan készül a tanulmány?

Tervezési részletek

  • Elsődleges cél: Kezelés
  • Kiosztás: Véletlenszerűsített
  • Beavatkozó modell: Párhuzamos hozzárendelés
  • Maszkolás: Nincs (Open Label)

Fegyverek és beavatkozások

Résztvevő csoport / kar
Beavatkozás / kezelés
Aktív összehasonlító: hármas csoport

Additív cilosztazol a kettős thrombocyta-aggregáció-ellenes terápiához (hármas thrombocyta-aggregáció-ellenes terápia) akut miokardiális infarktusban (AMI) szenvedő betegeknél.

Naponta kétszer 100 mg cilostazolt kapott, naponta egyszer 100 mg aszpirint és 75 mg klopidogrél mellett.

100 mg naponta kétszer legalább 1 hónapig
Más nevek:
  • Otsuka márkájú cilostazol
150 mg naponta egyszer (magas fenntartó dózisú csoport), 75 mg naponta egyszer (hármas csoport)
Más nevek:
  • Plavix
CYP2C19 polimorfizmus vizsgálata: Két CYP2C19 polimorfizmust, a CYP2C19*2-t (rs4244285, kb. 681G>A, p.P227P) és a CYP2C19*3-at (rs4986893, kb. 636G>A, p.Na, az A-reakciót használva vizsgálják az ABI és W212X reakciók segítségével). és az ABI 3100 automatizált genetikai elemző.
Más nevek:
  • Citokróm 2C19
aszpirin 100 mg naponta
Más nevek:
  • Acetilszalicilsav
Aktív összehasonlító: magas fenntartó dózisú csoport

Magas fenntartó dózisú kettős thrombocyta-aggregáció elleni terápia akut szívinfarktusban (AMI) szenvedő betegeknél.

Napi 150 mg klopidogrél és 100 mg aszpirin naponta egyszer.

150 mg naponta egyszer (magas fenntartó dózisú csoport), 75 mg naponta egyszer (hármas csoport)
Más nevek:
  • Plavix
CYP2C19 polimorfizmus vizsgálata: Két CYP2C19 polimorfizmust, a CYP2C19*2-t (rs4244285, kb. 681G>A, p.P227P) és a CYP2C19*3-at (rs4986893, kb. 636G>A, p.Na, az A-reakciót használva vizsgálják az ABI és W212X reakciók segítségével). és az ABI 3100 automatizált genetikai elemző.
Más nevek:
  • Citokróm 2C19
aszpirin 100 mg naponta
Más nevek:
  • Acetilszalicilsav

Mit mér a tanulmány?

Elsődleges eredményintézkedések

Eredménymérő
Időkeret
A maximális vérlemezke-aggregáció (Aggmax) abszolút csökkentése 5 és 20 μM ADP-indukált LTA-val
Időkeret: 30 nap
30 nap

Másodlagos eredményintézkedések

Eredménymérő
Időkeret
A késői thrombocyta-aggregáció (aggregáció) abszolút csökkenése 5 és 20 μM ADP-indukált LTA-val
Időkeret: 30 nap
30 nap
A P2Y12 reakcióegység (PRU) abszolút redukciója
Időkeret: 30 nap
30 nap
A kezelés utáni magas vérlemezke-reaktivitás aránya
Időkeret: 30 nap
30 nap

Együttműködők és nyomozók

Itt találhatja meg a tanulmányban érintett személyeket és szervezeteket.

Nyomozók

  • Kutatásvezető: In-Suk Kim, MD.PhD., Gyeongsang National University Hospital

Publikációk és hasznos linkek

A vizsgálattal kapcsolatos információk beviteléért felelős személy önkéntesen bocsátja rendelkezésre ezeket a kiadványokat. Ezek bármiről szólhatnak, ami a tanulmányhoz kapcsolódik.

Általános kiadványok

Tanulmányi rekorddátumok

Ezek a dátumok nyomon követik a ClinicalTrials.gov webhelyre benyújtott vizsgálati rekordok és összefoglaló eredmények benyújtásának folyamatát. A vizsgálati feljegyzéseket és a jelentett eredményeket a Nemzeti Orvostudományi Könyvtár (NLM) felülvizsgálja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e az adott minőség-ellenőrzési szabványoknak, mielőtt közzéteszik őket a nyilvános weboldalon.

Tanulmány főbb dátumok

Tanulmány kezdete

2009. május 1.

Elsődleges befejezés (Tényleges)

2009. október 1.

A tanulmány befejezése (Tényleges)

2009. november 1.

Tanulmányi regisztráció dátumai

Először benyújtva

2009. június 5.

Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2009. június 5.

Első közzététel (Becslés)

2009. június 8.

Tanulmányi rekordok frissítései

Utolsó frissítés közzétéve (Becslés)

2009. november 10.

Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2009. november 9.

Utolsó ellenőrzés

2009. november 1.

Több információ

Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .

Iratkozz fel