- ICH GCP
- USA klinikai vizsgálatok nyilvántartása
- Klinikai vizsgálat NCT01079143
A vese intersticiális fibrózisának / tubularis atrófiájának (IF/TA) progressziója az epithelialis-mezenchimális átmenet (EMT) és az immunszuppresszív kezelési rend szerint (Everolimus alapú versus CNI alapú) de Novo vesetranszplantált recipienseknél (CERTITEM)
Prospektív, többközpontú, randomizált nyílt vizsgálat a vesegraft fibrózis előrehaladásának értékelésére az epithelialis-mezenchimális átmenet (EMT) szerint olyan de Novo vesetranszplantált recipienseknél, akiket CNI-mentes immunszuppresszív kezeléssel kezeltek everolimusszal és enterális bevonatú mikofenoláttal. Ciklosporinnal és bélben oldódó bevonatú mikofenolát-nátriummal alapú kezelés
A tanulmány áttekintése
Állapot
Körülmények
Beavatkozás / kezelés
Tanulmány típusa
Beiratkozás (Tényleges)
Fázis
- 3. fázis
Kapcsolatok és helyek
Tanulmányi helyek
-
-
-
Amiens cedex1, Franciaország, 80054
- Novartis Investigative Site
-
Angers, Franciaország, 49 033
- Novartis Investigative Site
-
Bordeaux Cedex, Franciaország, 33076
- Novartis Investigative Site
-
Brest, Franciaország, 29200
- Novartis Investigative Site
-
Creteil, Franciaország, 94010
- Novartis Investigative Site
-
Grenoble, Franciaország, 38043
- Novartis Investigative Site
-
Le Kremlin Bicetre, Franciaország, 94275
- Novartis Investigative Site
-
Lille Cedex, Franciaország, 59037
- Novartis Investigative Site
-
Lyon, Franciaország, 69 437
- Novartis Investigative Site
-
Nice Cedex 1, Franciaország, 06602
- Novartis Investigative Site
-
Paris, Franciaország, 75970
- Novartis Investigative Site
-
Paris, Franciaország, 75475
- Novartis Investigative Site
-
Paris cedex 15, Franciaország, 75015
- Novartis Investigative Site
-
Pierre Benite Cedex, Franciaország, 69495
- Novartis Investigative Site
-
Poitiers, Franciaország, 86000
- Novartis Investigative Site
-
Reims, Franciaország, 51092
- Novartis Investigative Site
-
St Priest en Jarez Cedex, Franciaország, 42277
- Novartis Investigative Site
-
Strasbourg, Franciaország, 67091
- Novartis Investigative Site
-
Suresnes, Franciaország, 92150
- Novartis Investigative Site
-
Toulouse Cedex 4, Franciaország, 31054
- Novartis Investigative Site
-
Tours Cedex, Franciaország, 37044
- Novartis Investigative Site
-
Vandoeuvre Les Nancys, Franciaország, 54511
- Novartis Investigative Site
-
-
Cedex
-
Caen, Cedex, Franciaország, 14033
- Novartis Investigative Site
-
-
Részvételi kritériumok
Jogosultsági kritériumok
Tanulmányozható életkorok
Egészséges önkénteseket fogad
Tanulmányozható nemek
Leírás
Bevételi kritériumok:
- Elsődleges vagy másodlagos elhunyt vagy élő (rokon vagy nem) donor vesetranszplantációja, aki baziliximab indukciós terápiát igényel.
- Hideg ischaemia időtartama < 30 óra.
- A fogamzóképes korú nőknél, még azoknál is, akiknek anamnézisében meddőség szerepel, negatív terhességi tesztet kell végezni a szűrést megelőző 7 napban vagy a szűrés időpontjában, és elismert és megbízható fogamzásgátlási módszert kell alkalmazniuk a vizsgálat teljes ideje alatt. 2 hónappal a vizsgálati kezelés abbahagyása után.
- Azok a betegek, akik részt kívánnak venni és tudnak a teljes vizsgálatban részt venni, és ehhez írásos hozzájárulásukat adták.
- A francia nemzeti egészségbiztosítási rendszerben regisztrált vagy ilyen rendszer hatálya alá tartozó betegek.
Kizárási kritériumok:
- Többszerv-átültetésben részesülő személy, beleértve a kettős vesét is, vagy aki korábban nem veseátültetésben részesült.
- Olyan betegek, akik nem szívverő donortól kapnak graftot.
- Az anti-HLA antitestszintek ≥ 20% a felvétel előtti utolsó 3 hónapban.
- ABO inkompatibilis graft vagy pozitív keresztegyezésű T.
- Súlyos hiperlipidémia: összkoleszterin ≥ 9,1 mmol/l (≥ 350 mg/dl) és/vagy trigliceridek ≥ 8,5 mmol/l (≥ 750 mg/dl) a megfelelő lipidcsökkentő terápia ellenére.
- Mikofenolsavval, ciklosporinnal vagy laktózzal szembeni ismert túlérzékenység vagy ellenjavallatok.
- Ismert túlérzékenység vagy ellenjavallatok a makrolidokkal vagy az mTOR-gátló osztályba tartozó gyógyszerekkel szemben.
- HIV szeropozitív vagy aktív krónikus hepatitis B (HBs Ab) vagy C. A felvételt megelőző 6 hónap során kapott eredményeket elfogadjuk. A hepatitis B-ben vagy C-ben szenvedő donoroktól származó recipiensek kizárásra kerülnek.
- Thrombocytopeniás (≤ 75000/mm3), abszolút neutrofilszámmal (≤ 1500/mm3), leukocitopéniával (≤ 2500/mm3) és/vagy hemoglobinszinttel < 8g/dl a felvételi vizit során.
- ASAT, ALAT vagy összbilirubin ≥ 3 UNL.
- Kontrollálatlan súlyos fertőzés, súlyos allergia, amely akut vagy krónikus kezelést igényel.
- Az elmúlt 5 évben rosszindulatú vagy korábbi rosszindulatú betegségben szenvedő betegek, kivéve a kimetszett bazálissejtes vagy laphámsejtes karcinómát és in situ méhnyakrákot.
- Orvosi vagy műtéti állapot, a transzplantáció kivételével, amely a vizsgáló véleménye szerint kizárhatja a beteget.
- Terhes, szoptató vagy reproduktív korú nők, akik megtagadják vagy nem tudják használni az elismert és megbízható fogamzásgátlási módszert.
- Jelentős mentális vagy szomatikus betegség tüneteit mutató betegek. Képtelenség együttműködni vagy kommunikálni a nyomozóval.
- Felügyelet vagy gondnokság alatt álló, illetve törvényes védelem alatt álló beteg
Randomizálási kritériumok:
Jogosultsági feltételek (legkésőbb 4 hónappal a transzplantáció után:
- M3-on vesegraft biopszia és megfelelő szövettani anyag küldése az EMT meghatározásához szükséges határidőn belül.
- A fogamzóképes korú nőnek még meddőség előfordulása esetén is elismert és megbízható fogamzásgátlási módszert kell alkalmaznia a vizsgálat teljes ideje alatt és a vizsgálati kezelés abbahagyását követő 2 hónapig.
Nem támogathatósági feltételek (legkésőbb 4 hónappal a transzplantáció után):
- Szövettanilag igazolt akut kilökődés a transzplantáció és a randomizáció között (helyi leolvasás).
- Az M3 biopszián diagnosztizált akut szubklinikai kilökődés (a határvonali elváltozások kivételével) (helyi leolvasás).
- Pozitív anti-donor antitestek az M3-nál.
- Becsült glomeruláris filtrációs sebesség (eGFR) < 30 ml/perc/1,73 m2 (MDRDa).
- Proteinuria ≥ 1 g/24h.
- Súlyos hiperlipidémia: összkoleszterin ≥ 9,1 mmol/l (≥ 350 mg/dl) és/vagy trigliceridek ≥ 8,5 mmol/l (≥ 750 mg/dl) a megfelelő lipidcsökkentő terápia ellenére.
- Thrombocytopenia (≤ 75000/mm3), abszolút neutrofilszám (≤ 1500/mm3), leukocytopenia (≤ 2500/mm3) és/vagy hemoglobin < 8 g/dl.
- ASAT, ALAT vagy összbilirubin ≥ 3 UNL.
- Orvosi vagy műtéti állapot, amely a vizsgáló véleménye szerint kizárhatja a beteget.
Más, a protokollban meghatározott felvételi/kizárási kritériumok is alkalmazhatók.
Tanulási terv
Hogyan készül a tanulmány?
Tervezési részletek
- Elsődleges cél: Kezelés
- Kiosztás: Véletlenszerűsített
- Beavatkozó modell: Párhuzamos hozzárendelés
- Maszkolás: Nincs (Open Label)
Fegyverek és beavatkozások
Résztvevő csoport / kar |
Beavatkozás / kezelés |
|---|---|
|
Kísérleti: Certican EMT+
A Certican®-kezelési csoportba randomizált betegek ezt a kezelést a randomizálást követően kezdték meg (amelyre 3-4 hónappal a transzplantáció után került sor), lehetőleg este, egyébként másnap reggel.
A Neoral® kezelési csoportba tartozó betegek nem kaptak Certican®-t.
|
A Certican®-t a Novartis szállította a résztvevő központoknak a vizsgálat teljes időtartama alatt 0,75, 0,5 és 0,25 mg-os tabletták formájában, és buborékcsomagolásban.
Más nevek:
A Myfortic ®-t a vizsgálat idejére 180 és 360 mg-os gyomornedv-ellenálló filmtabletta formájában szállították a résztvevő központoknak. A Myfortic® kezelést a központ gyakorlatának megfelelően a műtét előtt vagy a transzplantáció után 24 órán belül biztosították a betegeknek. A kezdő adag általában 1440 mg/nap volt, napi 2 orális frakcióban, 12 órás időközönként adva a randomizálásig. A központ gyakorlatától függően és a transzplantáció utáni első 6 hétben a Myfortic® maximális napi adagja 2160 mg adható. A Neoral® csoportban a napi 1440 mg-os adagot a vizsgálat során végig fenntartották. A Certican® csoportban az adagot felére csökkentették (pl. 720 mg/nap) a Certican® bevezetésekor, és a vizsgálat végéig 720 mg/nap szinten tartották. A Myfortic® napi adagjának növelése (a Certican® csoportban) nem volt engedélyezett, kivéve, ha ez átmeneti emelés volt, amely nem haladja meg a 14 egymást követő napot.
A Simulect® beadása a standard immunszuppresszáns terápia része volt.
Ezt az indukciós terápiát kereskedelmi forgalomban kapható ampullák formájában biztosították a betegeknek, amelyek mindegyike 20 mg-ot tartalmazott.
A Simulect®-et minden betegnek 20 mg-os dózisban adták be a transzplantáció utáni 0. és 4. napon.
Más nevek:
Intravénás szteroid kezelés adható peri vagy intraoperatívan a helyi gyakorlatnak megfelelően minden centrumban.
Az orális szteroid kezelést gyorsan bevezették (a transzplantációt követő héten) napi 20 mg-os adaggal, majd csökkentették, és a vizsgálat során legalább 5 mg/nap dózissal folytatták.
|
|
Kísérleti: Certican EMT-
A Certican®-kezelési csoportba randomizált betegek ezt a kezelést a randomizálást követően kezdték meg (amelyre 3-4 hónappal a transzplantáció után került sor), lehetőleg este, egyébként másnap reggel.
A Neoral® kezelési csoportba tartozó betegek nem kaptak Certican®-t.
|
A Certican®-t a Novartis szállította a résztvevő központoknak a vizsgálat teljes időtartama alatt 0,75, 0,5 és 0,25 mg-os tabletták formájában, és buborékcsomagolásban.
Más nevek:
A Myfortic ®-t a vizsgálat idejére 180 és 360 mg-os gyomornedv-ellenálló filmtabletta formájában szállították a résztvevő központoknak. A Myfortic® kezelést a központ gyakorlatának megfelelően a műtét előtt vagy a transzplantáció után 24 órán belül biztosították a betegeknek. A kezdő adag általában 1440 mg/nap volt, napi 2 orális frakcióban, 12 órás időközönként adva a randomizálásig. A központ gyakorlatától függően és a transzplantáció utáni első 6 hétben a Myfortic® maximális napi adagja 2160 mg adható. A Neoral® csoportban a napi 1440 mg-os adagot a vizsgálat során végig fenntartották. A Certican® csoportban az adagot felére csökkentették (pl. 720 mg/nap) a Certican® bevezetésekor, és a vizsgálat végéig 720 mg/nap szinten tartották. A Myfortic® napi adagjának növelése (a Certican® csoportban) nem volt engedélyezett, kivéve, ha ez átmeneti emelés volt, amely nem haladja meg a 14 egymást követő napot.
A Simulect® beadása a standard immunszuppresszáns terápia része volt.
Ezt az indukciós terápiát kereskedelmi forgalomban kapható ampullák formájában biztosították a betegeknek, amelyek mindegyike 20 mg-ot tartalmazott.
A Simulect®-et minden betegnek 20 mg-os dózisban adták be a transzplantáció utáni 0. és 4. napon.
Más nevek:
Intravénás szteroid kezelés adható peri vagy intraoperatívan a helyi gyakorlatnak megfelelően minden centrumban.
Az orális szteroid kezelést gyorsan bevezették (a transzplantációt követő héten) napi 20 mg-os adaggal, majd csökkentették, és a vizsgálat során legalább 5 mg/nap dózissal folytatták.
|
|
Aktív összehasonlító: Neoral EMT+
A transzplantáció és a randomizáció között minden beteg kapott Neoral®-t.
A kezelést a transzplantáció után 24 órán belül el kellett kezdeni Myfortic®-cal kombinálva.
|
A Myfortic ®-t a vizsgálat idejére 180 és 360 mg-os gyomornedv-ellenálló filmtabletta formájában szállították a résztvevő központoknak. A Myfortic® kezelést a központ gyakorlatának megfelelően a műtét előtt vagy a transzplantáció után 24 órán belül biztosították a betegeknek. A kezdő adag általában 1440 mg/nap volt, napi 2 orális frakcióban, 12 órás időközönként adva a randomizálásig. A központ gyakorlatától függően és a transzplantáció utáni első 6 hétben a Myfortic® maximális napi adagja 2160 mg adható. A Neoral® csoportban a napi 1440 mg-os adagot a vizsgálat során végig fenntartották. A Certican® csoportban az adagot felére csökkentették (pl. 720 mg/nap) a Certican® bevezetésekor, és a vizsgálat végéig 720 mg/nap szinten tartották. A Myfortic® napi adagjának növelése (a Certican® csoportban) nem volt engedélyezett, kivéve, ha ez átmeneti emelés volt, amely nem haladja meg a 14 egymást követő napot.
A Simulect® beadása a standard immunszuppresszáns terápia része volt.
Ezt az indukciós terápiát kereskedelmi forgalomban kapható ampullák formájában biztosították a betegeknek, amelyek mindegyike 20 mg-ot tartalmazott.
A Simulect®-et minden betegnek 20 mg-os dózisban adták be a transzplantáció utáni 0. és 4. napon.
Más nevek:
Intravénás szteroid kezelés adható peri vagy intraoperatívan a helyi gyakorlatnak megfelelően minden centrumban.
Az orális szteroid kezelést gyorsan bevezették (a transzplantációt követő héten) napi 20 mg-os adaggal, majd csökkentették, és a vizsgálat során legalább 5 mg/nap dózissal folytatták.
A Neoral®-t a résztvevő központok számára is szállították a vizsgálat teljes időtartama alatt 10 mg-os, 25 mg-os, 50 mg-os és 100 mg-os lágy kapszulák formájában, és buborékcsomagolásban.
Más nevek:
|
|
Aktív összehasonlító: Neorális EMT-
A transzplantáció és a randomizáció között minden beteg kapott Neoral®-t.
A kezelést a transzplantáció után 24 órán belül el kellett kezdeni Myfortic®-cal kombinálva.
|
A Myfortic ®-t a vizsgálat idejére 180 és 360 mg-os gyomornedv-ellenálló filmtabletta formájában szállították a résztvevő központoknak. A Myfortic® kezelést a központ gyakorlatának megfelelően a műtét előtt vagy a transzplantáció után 24 órán belül biztosították a betegeknek. A kezdő adag általában 1440 mg/nap volt, napi 2 orális frakcióban, 12 órás időközönként adva a randomizálásig. A központ gyakorlatától függően és a transzplantáció utáni első 6 hétben a Myfortic® maximális napi adagja 2160 mg adható. A Neoral® csoportban a napi 1440 mg-os adagot a vizsgálat során végig fenntartották. A Certican® csoportban az adagot felére csökkentették (pl. 720 mg/nap) a Certican® bevezetésekor, és a vizsgálat végéig 720 mg/nap szinten tartották. A Myfortic® napi adagjának növelése (a Certican® csoportban) nem volt engedélyezett, kivéve, ha ez átmeneti emelés volt, amely nem haladja meg a 14 egymást követő napot.
A Simulect® beadása a standard immunszuppresszáns terápia része volt.
Ezt az indukciós terápiát kereskedelmi forgalomban kapható ampullák formájában biztosították a betegeknek, amelyek mindegyike 20 mg-ot tartalmazott.
A Simulect®-et minden betegnek 20 mg-os dózisban adták be a transzplantáció utáni 0. és 4. napon.
Más nevek:
Intravénás szteroid kezelés adható peri vagy intraoperatívan a helyi gyakorlatnak megfelelően minden centrumban.
Az orális szteroid kezelést gyorsan bevezették (a transzplantációt követő héten) napi 20 mg-os adaggal, majd csökkentették, és a vizsgálat során legalább 5 mg/nap dózissal folytatták.
A Neoral®-t a résztvevő központok számára is szállították a vizsgálat teljes időtartama alatt 10 mg-os, 25 mg-os, 50 mg-os és 100 mg-os lágy kapszulák formájában, és buborékcsomagolásban.
Más nevek:
|
Mit mér a tanulmány?
Elsődleges eredményintézkedések
Eredménymérő |
Intézkedés leírása |
Időkeret |
|---|---|---|
|
A vesegraft-fibrózis előrehaladtával rendelkező résztvevők száma (elsődleges összehasonlítás – ITT-populáció
Időkeret: 3. hónap (M3) és 12. hónap (M12) a transzplantáció után
|
Az intersticiális fibrózis/tabularis atrófia progressziója (IF/TA) azon résztvevők százalékos aránya (%), akiknél az IF/TA fokozat >= 1-gyel nőtt Banff (2005-2007) szerint az epiteliális-mezenchimális átmenet (EMT) profilja szerint. kezelési csoportok szerint. I. fokozat (jobb): enyhe intersticiális fibrózis és tubularis atrófia (a kérgi terület <25%-a) II. fokozat: közepesen súlyos intersticiális fibrózis és tubuláris atrófia (a kérgi terület 26-50%-a) III. fokozat (a rosszabb): súlyos intersticiális fibrózis és tubuláris atrófia (a kérgi terület több mint 50%-a) |
3. hónap (M3) és 12. hónap (M12) a transzplantáció után
|
Másodlagos eredményintézkedések
Eredménymérő |
Intézkedés leírása |
Időkeret |
|---|---|---|
|
Intersticiális fibrózis/Tabuláris atrófia (IF/TA)
Időkeret: M3 és M12 transzplantáció után
|
Az IF/TA előfordulása és súlyossága a 2005/2007-es Banff osztályozási rendszer fokozatai szerint (l-lll fokozat).
Az IF/TA fokozatot centralizált leolvasás során értékelték a Banff 2005/2007 besorolása szerint, amely az I. fokozatot (<25%), a II. fokozatot (25-50%) és a III. fokozatot (a sérülések >50%-a) tartalmazza.
|
M3 és M12 transzplantáció után
|
|
Változás az intersticiális fibrózis/tabula atrófia (IF/TA) fokozatában
Időkeret: M3 és M12 transzplantáció után
|
Különbség (M12 - M3) IF/TA fokozatban.
Az IF/TA fokozatot centralizált leolvasás során értékelték a Banff 2005/2007 besorolása szerint, amely az I. fokozatot (<25%), a II. fokozatot (25-50%) és a III. fokozatot (a sérülések >50%-a) tartalmazza.
|
M3 és M12 transzplantáció után
|
|
Az IF/TA előrehaladásának kockázati tényezői
Időkeret: M12 transzplantáció után
|
Összetett tényezők a fibrózis progressziójára vonatkozóan 12 hónapos korban logisztikus regressziós modell alkalmazásával; az eredetileg figyelembe vett paraméterek mind a recipiens, mind a donor demográfiai jellemzőire, a transzplantációs jellemzőkre, magas vérnyomásra, cukorbetegségre, vizsgálati kezelésekre, immunszuppresszióra, EMT-re, IF/TA-ra, az M3 funkcióra, az akut kilökődés kezdetére, az antidonor antitestek jelenlétére vonatkoztak. M12, fertőzések és BK vírus virémia. Az arterioláris hialin megvastagodása az arteriolák falának megvastagodását jelenti homogén rózsaszín hialin anyag lerakódásával. A BPAR biopsziával bizonyított akut kilökődés. A TEM progressziója a TEM pontszám ≥ 1-gyel történő növekedése a 3. és a 12. hónap között |
M12 transzplantáció után
|
|
Az intersticiális fibrózis (IF) százalékos arányának változása numerikus kvantifikációval
Időkeret: M3 és M12 transzplantáció után
|
Az IF százalékos aránya numerikus kvantifikációval mérve.
Az IF százalékos besorolása a következő szabály szerint történt: 0. fokozat, ha IF % ≤5%, I. fokozat >5% és < 25% közötti IF % esetén, II. fokozat 25 és 50 közötti IF % esetén %, III. fokozat, ha IF % >50%.
Az intersticiális graft fibrózist a funkcionális grafttal bekövetkezett halált követő graftvesztés elsődleges okaként azonosították [3-5].
|
M3 és M12 transzplantáció után
|
|
A vesefibrózis előrehaladtával rendelkező résztvevők száma numerikus kvantifikáció segítségével
Időkeret: M3-M12 transzplantáció után
|
Összehasonlítások epithelialis-mesenchymalis átmenet (EMT) profil és immunszuppresszív kezelés szerint
|
M3-M12 transzplantáció után
|
|
Epithel-mesenchymal Transition (EMT) állapotú résztvevők száma
Időkeret: M3 és M12 transzplantáció után
|
Az EMT státusz előfordulása és súlyossága.
Az EMT állapotát központilag határoztuk meg a 3 hónapos korban vett graft biopsziával.
Az eredményt gyorsan (7–15 napon belül) megkaptuk, és elküldtük a randomizálásért felelős vállalatnak, hogy minden egyes beteget besoroljunk egy kezelési csoportba, és hogy az EMT státusz megerősítése nélkül ellássák ezt az információt.
|
M3 és M12 transzplantáció után
|
|
Az epiteliális-mezenchimális átmenet (EMT) pontszámmal rendelkező résztvevők száma
Időkeret: M3 és M12 transzplantáció után
|
Az EMT pontszám előfordulása és súlyossága. A transzplantációt követő korai stádiumban a vesegraftban jelenlévő és kimutatható EMT-markerek expressziójának intenzitását EMT-pontszámnak nevezzük. EMT pontszám 0 (a legjobb): <1 EMT pontszám 1 (jobb): tubularis atrófia 1-10%-a EMT pontszám 2: tubularis atrófia 10-25%-a EMT pontszám 3: tubularis atrófia 25-50%-a EMT pontszám 4 (a legrosszabb): a tubuláris atrófia >50%-a |
M3 és M12 transzplantáció után
|
|
Változás az EMT pontszámban
Időkeret: M3 és M12 transzplantáció után
|
Változás (M12 - M3) az EMT pontszámban. Az EMT-pontszám előrehaladását az EMT-pontszám >=1-szeres növekedéseként határozzák meg M3-ról M12-re. EMT pontszám 0 (legjobb): <1 EMT pontszám 1 (jobb) : tubularis atrófia 1-10%-a EMT pontszám 2 : tubularis atrófia 10-25%-a EMT pontszám 3 : tubularis atrófia 25-50%-a EMT pontszám 4 (a legrosszabb): a tubuláris atrófia >50%-a |
M3 és M12 transzplantáció után
|
|
A szubklinikai kilökődések és határvonali elváltozások előfordulása (száma).
Időkeret: M3
|
A szubklinikai kilökődések és határeseti léziók előfordulása a kilökődés szövettani bizonyítéka alapján klinikai leletekkel. Szubklinikai kilökődés: klinikai tünetek nélküli kilökődés, amelyet véletlenül diagnosztizálnak graftbiopszia elvégzésekor. Klinikailag gyanús BPAR: kilökődés gyanúja klinikai tünetek (láz, fájdalom, kreatininszint emelkedés) miatt, majd a graft biopsziával megerősítve. Borderline léziók: gyanús az akut T-sejtek által közvetített kilökődés miatt. Ezt a kategóriát akkor alkalmazzák, ha nincs intima arteritis, de vannak tubulitisz gócok kisebb intersticiális infiltrációval vagy intersticiális infiltráció enyhe tubulitissel. |
M3
|
|
Változás az alapvonalhoz képest (M3) a becsült glomeruláris szűrési sebességben (eGFR)
Időkeret: M3 (alapvonal) – M12 transzplantáció után
|
Az eGFR-t a vesebetegségben szenvedő étrend módosítása (MDRD) képlet alapján számítottuk ki, a kreatinin-clearance-t pedig a Cockcroft-Gault képlet szerint (mL/perc/1,73 m²). LOCF = Utolsó megfigyelés továbbvitt |
M3 (alapvonal) – M12 transzplantáció után
|
|
A becsült glomeruláris szűrési sebesség (eGFR) változása az M12-nél az alapvonaltól (M3) – ANCOVA-modell
Időkeret: Alapvonal (M3), M12
|
A páciens átlagos vesefunkcióját az eGFR alapján értékelték ki, a rövidített MDRD képlet alapján, a kreatinin clearance-ét pedig a Cockcroft-Gault képlet alapján számítottuk ki (mL/perc/1,73 m²).
|
Alapvonal (M3), M12
|
|
A vizelet fehérje/kreatinin arányának változása (imputáció nélkül)
Időkeret: 3. hónap (alapállapot), 12. hónap
|
Az egyváltozós analízis szerint (ITT M3 és M12 biopsziák) az egyik tényező, amely az EMT M3 és M12 közötti progressziójához kapcsolódik.
|
3. hónap (alapállapot), 12. hónap
|
|
Kezelési kudarcok
Időkeret: M6 és M12 transzplantáció után
|
A kezelés sikertelensége a biopsziával bizonyított akut kilökődés (BPAR), graft elvesztése, haláleset vagy nyomon követés hiánya.
Ezt a randomizálás és a transzplantáció utáni 6 és 12 hónap között értékelték.
|
M6 és M12 transzplantáció után
|
|
Biopsziával bizonyított akut kilökődés (BPAR)
Időkeret: M6 és M12 transzplantáció után
|
A biopsziával bizonyított akut kilökődés (BPAR) a 2005/2007-es Banff szövettani osztályozási rendszer szerint IA, IB, IIA, IIB vagy III besorolású biopszia. Biopszia fokozatú IA: Jelentős intersticiális infiltráció (a parenchyma > 25%-a) és mérsékelt tubulitisz gócok (>4 mononukleáris sejt/tubuláris keresztmetszet vagy 10 tubuláris sejtből álló csoport). IB biopszia: Jelentős intersticiális infiltráció (a parenchyma > 25%-a) és súlyos tubulitisz gócai (>10 mononukleáris sejt/tubuláris keresztmetszet vagy 10 tubuláris sejtből álló csoport). Biopszia IIA fokozat: Enyhe-közepes fokú intima arteritis. Biopszia IIB fokozatú: Súlyos intima arteritis, amely a lumen területének > 25%-át teszi ki. III. fokozatú biopszia: Transmuralis (teljes érfalvastagság) arteritis és/vagy artériás fibrinoid elváltozás és medialis simaizomsejtek nekrózisa (limfocita gyulladás kíséretében). |
M6 és M12 transzplantáció után
|
|
A BPAR súlyossága
Időkeret: M6 és M12 transzplantáció után
|
A biopsziával bizonyított akut kilökődés (BPAR) a 2005/2007-es Banff szövettani osztályozási rendszer szerint IA, IB, IIA, IIB vagy III besorolású biopszia. Biopszia fokozatú IA: Jelentős intersticiális infiltráció (a parenchyma > 25%-a) és mérsékelt tubulitisz gócok (>4 mononukleáris sejt/tubuláris keresztmetszet vagy 10 tubuláris sejtből álló csoport). IB biopszia: Jelentős intersticiális infiltráció (a parenchyma > 25%-a) és súlyos tubulitisz gócai (>10 mononukleáris sejt/tubuláris keresztmetszet vagy 10 tubuláris sejtből álló csoport). Biopszia IIA fokozat: Enyhe-közepes fokú intima arteritis. Biopszia IIB fokozatú: Súlyos intima arteritis, amely a lumen területének > 25%-át teszi ki. III. fokozatú biopszia: Transmuralis (teljes érfalvastagság) arteritis és/vagy artériás fibrinoid elváltozás és medialis simaizomsejtek nekrózisa (limfocita gyulladás kíséretében). |
M6 és M12 transzplantáció után
|
|
A BPAR előfordulása (száma).
Időkeret: M6 és M12 transzplantáció után
|
A biopsziával bizonyított akut kilökődés (BPAR) a 2005/2007-es Banff szövettani osztályozási rendszer szerint IA, IB, IIA, IIB vagy III besorolású biopszia.
|
M6 és M12 transzplantáció után
|
|
A graftveszteséggel rendelkező résztvevők előfordulása (száma).
Időkeret: M6 és M12 transzplantáció után
|
Ha egy résztvevőn átültetett veseműtétet hajtottak végre, akkor a nephrectomia napját tekintették a graft elvesztésének napjának.
|
M6 és M12 transzplantáció után
|
Együttműködők és nyomozók
Szponzor
Publikációk és hasznos linkek
Tanulmányi rekorddátumok
Tanulmány főbb dátumok
Tanulmány kezdete
Elsődleges befejezés (Tényleges)
A tanulmány befejezése (Tényleges)
Tanulmányi regisztráció dátumai
Először benyújtva
Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak
Első közzététel (Becslés)
Tanulmányi rekordok frissítései
Utolsó frissítés közzétéve (Becslés)
Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak
Utolsó ellenőrzés
Több információ
A tanulmányhoz kapcsolódó kifejezések
Kulcsszavak
További vonatkozó MeSH feltételek
- Patológiás folyamatok
- Légúti betegségek
- Tüdőbetegségek
- Fibrózis
- Tüdőbetegségek, intersticiális
- A gyógyszerek élettani hatásai
- A farmakológiai hatás molekuláris mechanizmusai
- Fertőzésgátló szerek
- Enzim gátlók
- Reumaellenes szerek
- Antineoplasztikus szerek
- Immunszuppresszív szerek
- Immunológiai tényezők
- Bőrgyógyászati szerek
- Antibakteriális szerek
- Antibiotikumok, daganatellenes szerek
- Gombaellenes szerek
- Antituberkuláris szerek
- Antibiotikumok, tuberkulózis elleni szerek
- Kalcineurin inhibitorok
- Mikofenolsav
- Everolimus
- Baziliximab
- Ciklosporin
- Ciklosporinok
Egyéb vizsgálati azonosító számok
- CRAD001AFR10
- 2009-011473-33 (EudraCT szám)
Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .