Ezt az oldalt automatikusan lefordították, és a fordítás pontossága nem garantált. Kérjük, olvassa el a angol verzió forrásszöveghez.

Mágneses rezonancia kép, igazolt korai válasz Certolizumab Pegolra aktív rheumatoid arthritisben (RA) szenvedő betegeknél (MARVELOUS)

2014. február 7. frissítette: UCB Pharma

16 hetes kettős vak, placebo-kontrollált (a kezdeti 2 hétig) randomizált periódus, amelyet egy 24 hetes nyílt elrendezésű kiterjesztés követ a mágneses rezonancia kép (MRI) értékelésére – A Certolizumab Pegolra adott korai válasz igazolt reumás betegeknél Arthritis (RA)

Fázis IIIb vizsgálat a Certolizumab Pegolra (CZP) adott korai válasz meghatározására mágneses rezonancia képalkotás (MRI) pontszámmal. Eredménymérések rheumatoid arthritisben (RA) Klinikai vizsgálatok (OMERACT) RA MRI pontozási rendszer (RAMRIS) RA-ban szenvedő alanyokon.

A tanulmány áttekintése

Részletes leírás

A Certolizumab Pegol (CZP) synovitisre gyakorolt ​​hatásának meghatározása dinamikus MRI paraméterekben; az Európai Reumaellenes Liga (EULAR), az American College of Rheumatology (ACR)p, a Disease Activity Score-28 (DAS 28) válaszok és a Digital XRay (DXR) értékelése közötti összefüggés megállapítása a synovitis csökkentésével.

Tanulmány típusa

Beavatkozó

Beiratkozás (Tényleges)

41

Fázis

  • 3. fázis

Kapcsolatok és helyek

Ez a rész a vizsgálatot végzők elérhetőségeit, valamint a vizsgálat lefolytatásának helyére vonatkozó információkat tartalmazza.

Tanulmányi helyek

      • Frederiksberg, Dánia
        • 003
      • Hellerup, Dánia
        • 002
      • Hvidovre, Dánia
        • 001
      • Slagelse, Dánia
        • 016
      • Nijmegen, Hollandia
        • 012
      • Utrecht, Hollandia
        • 010
      • Warszawa, Lengyelország
        • 018
      • Warszawa, Lengyelország
        • 019
      • Goteburg, Svédország
        • 008
      • Malmoe, Svédország
        • 004

Részvételi kritériumok

A kutatók olyan embereket keresnek, akik megfelelnek egy bizonyos leírásnak, az úgynevezett jogosultsági kritériumoknak. Néhány példa ezekre a kritériumokra a személy általános egészségi állapota vagy a korábbi kezelések.

Jogosultsági kritériumok

Tanulmányozható életkorok

18 év és régebbi (Felnőtt, Idősebb felnőtt)

Egészséges önkénteseket fogad

Nem

Tanulmányozható nemek

Összes

Leírás

Bevételi kritériumok:

  • Felnőttkori rheumatoid arthritis (RA) diagnózisa legalább 3 hónapos, de legfeljebb 15 éves korban
  • Aktív felnőttkori rheumatoid arthritisben szenvedő alanyok
  • Olyan alanyok, akik legalább 12 hete betegségmódosító antireumatikus gyógyszeres (DMARD) kezelésben részesültek

Kizárási kritériumok:

  • Az alanynak nem lehet olyan másodlagos, nem gyulladásos típusú izom-csontrendszeri állapota (pl. osteoarthritis vagy fibromyalgia), amely a vizsgáló véleménye szerint elég tüneti ahhoz, hogy megzavarja a vizsgált gyógyszer hatásának értékelését az alany Rheumatoid Arthritis (RA) elsődleges diagnózisában.
  • Az alanynál nem állhat fenn más gyulladásos ízületi gyulladás (pl. arthritis psoriatica vagy spondylitis ankylopoetica) diagnózisa.
  • Az alanynak soha nem lehet fertőzött ízületi protézise, ​​még in situ protézissel
  • Az alany legfeljebb 1 biológiai szert kapott
  • Az alanynak soha nem lehet limfoproliferatív rendellenessége, beleértve limfómát, vagy limfoproliferatív betegségre utaló jelek és tünetek.
  • Ismert tuberkulózis (TB) betegségben szenvedő alany, nagy a tbc-fertőzés vagy látens tbc-fertőzés kockázata
  • Az alanynak nem lehet ismert túlérzékenysége a vizsgált gyógyszer összetevőivel szemben
  • Az alanynak nem lehet ellenjavallata a mágneses rezonancia kép (MRI) és a kontrasztanyag használatára
  • Az alanynak nem állhat fenn olyan egyéb olyan állapota, amely a vizsgáló megítélése szerint alkalmatlanná tenné a vizsgálatba való bevonásra.

Tanulási terv

Ez a rész a vizsgálati terv részleteit tartalmazza, beleértve a vizsgálat megtervezését és a vizsgálat mérését.

Hogyan készül a tanulmány?

Tervezési részletek

  • Elsődleges cél: Kezelés
  • Kiosztás: Véletlenszerűsített
  • Beavatkozó modell: Párhuzamos hozzárendelés
  • Maszkolás: Négyszeres

Fegyverek és beavatkozások

Résztvevő csoport / kar
Beavatkozás / kezelés
Egyéb: Placebo, majd Certolizumab Pegol (CZP)
Placebo, sóoldat szubkután injekcióhoz a 0. héten, majd Certolizumab Pegol (CZP) 400 mg a 2., 4. és 6. héten, majd Certolizumab Pegol (CZP) 200 mg 2 hetente a 8. héttől a 40. hétig
A placebo az első szubkután injekciót egyszer használatos injekciós üvegekben a 0. héten (2 injekciós üveg szükséges), majd a 2., 4. és 6. héten 400 mg Certolizumab Pegol (CZP), majd 200 mg Certolizumab Pegol (CZP) 2 hetente 8. héttől 40. hétig
Más nevek:
  • PBO
Placebo, sóoldat szubkután injekcióhoz a 0. héten, majd Certolizumab Pegol (CZP) 400 mg a 2., 4. és 6. héten, majd Certolizumab Pegol (CZP) 200 mg 2 hetente a 8. héttől a 40. hétig
Más nevek:
  • CZP
  • CDP870
  • Cimzia®
Placebo, sóoldat szubkután injekcióhoz a 0. héten, majd Certolizumab Pegol (CZP) 400 mg a 2., 4. és 6. héten, majd Certolizumab Pegol (CZP) 200 mg 2 hetente a 8. héttől a 40. hétig
Más nevek:
  • CZP
  • CDP870
  • Cimzia®
Kísérleti: Certolizumab Pegol (CZP)
Certolizumab Pegol (CZP) 400 mg szubkután injekcióhoz a 0., 2. és 4. héten, majd 200 mg 2 hetente a 6. héttől a 40. hétig
Placebo, sóoldat szubkután injekcióhoz a 0. héten, majd Certolizumab Pegol (CZP) 400 mg a 2., 4. és 6. héten, majd Certolizumab Pegol (CZP) 200 mg 2 hetente a 8. héttől a 40. hétig
Más nevek:
  • CZP
  • CDP870
  • Cimzia®
Placebo, sóoldat szubkután injekcióhoz a 0. héten, majd Certolizumab Pegol (CZP) 400 mg a 2., 4. és 6. héten, majd Certolizumab Pegol (CZP) 200 mg 2 hetente a 8. héttől a 40. hétig
Más nevek:
  • CZP
  • CDP870
  • Cimzia®

Mit mér a tanulmány?

Elsődleges eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
A szinovitisz változása a rheumatoid arthritis klinikai vizsgálataiban (OMERACT) mért eredményekkel
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig

Rheumatoid arthritis mágneses rezonancia képpontozó rendszer (RAMRIS):

A szinovitist úgy definiálják, mint a szinoviális kompartment azon területét, amely a normál szinovium szélességénél nagyobb vastagságú posztgadolinium növekedést mutat. A T1 súlyozott képeket a gadolínium tartalmú intravénás kontrasztanyag beadása előtt és után készítettük. Intravénás kontraszt szükséges volt a fokozódó synovitis kimutatásához. A szinovitist 0-tól 3-ig értékelték 3 csuklórégióban és a második és ötödik metacarpophalangealis (MCP) ízületek mindegyikében. A 0-s pontszám normális, nincs növekedés vagy növekedés a normál ízületi vastagságig, míg az 1-től 3-ig terjedő pontszámok (enyhe, közepes, súlyos) a fokozódó szövet feltételezett maximális térfogatának egyharmadával történő növekedésre utalnak. szinoviális rekesz. A szinovitisz összpontszáma minimum 0 és maximum 21 között van. A szinovitisz változásának negatív értéke az alapértékhez képest javulást jelez.

Az alaphelyzettől a 16. hétig
A szinovitisz változása a rheumatoid arthritis klinikai vizsgálataiban (OMERACT) mért eredményekkel
Időkeret: Az alaphelyzettől a 8. hétig

Rheumatoid arthritis mágneses rezonancia képpontozó rendszer (RAMRIS):

A szinovitist úgy definiálják, mint a szinoviális kompartment azon területét, amely a normál szinovium szélességénél nagyobb vastagságú posztgadolinium növekedést mutat. A T1 súlyozott képeket a gadolínium tartalmú intravénás kontrasztanyag beadása előtt és után készítettük. Intravénás kontraszt szükséges volt a fokozódó synovitis kimutatásához. A szinovitist 0-tól 3-ig értékelték 3 csuklórégióban és a második és ötödik metacarpophalangealis (MCP) ízületek mindegyikében. A 0-s pontszám normális, nincs növekedés vagy növekedés a normál ízületi vastagságig, míg az 1-től 3-ig terjedő pontszámok (enyhe, közepes, súlyos) a fokozódó szövet feltételezett maximális térfogatának egyharmadával történő növekedésre utalnak. szinoviális rekesz. A szinovitisz összpontszáma minimum 0 és maximum 21 között van. A szinovitisz változásának negatív értéke az alapértékhez képest javulást jelez.

Az alaphelyzettől a 8. hétig
Az ízületi gyulladásban bekövetkezett változás a rheumatoid arthritis klinikai vizsgálataiban (OMERACT) mért eredmények alapján.
Időkeret: Az alaphelyzettől a 4. hétig

Rheumatoid arthritis mágneses rezonancia képpontozó rendszer (RAMRIS):

A szinovitist úgy definiálják, mint a szinoviális kompartment azon területét, amely a normál szinovium szélességénél nagyobb vastagságú posztgadolinium növekedést mutat. A T1 súlyozott képeket a gadolínium tartalmú intravénás kontrasztanyag beadása előtt és után készítettük. Intravénás kontraszt szükséges volt a fokozódó synovitis kimutatásához. A szinovitist 0-tól 3-ig értékelték 3 csuklórégióban és a második és ötödik metacarpophalangealis (MCP) ízületek mindegyikében. A 0-s pontszám normális, nincs növekedés vagy növekedés a normál ízületi vastagságig, míg az 1-től 3-ig terjedő pontszámok (enyhe, közepes, súlyos) a fokozódó szövet feltételezett maximális térfogatának egyharmadával történő növekedésre utalnak. szinoviális rekesz. A szinovitisz összpontszáma minimum 0 és maximum 21 között van. A szinovitisz változásának negatív értéke az alapértékhez képest javulást jelez.

Az alaphelyzettől a 4. hétig
A szinovitisz változása a rheumatoid arthritis klinikai vizsgálataiban (OMERACT) mért eredményekkel
Időkeret: Az alaphelyzettől a 2. hétig

Rheumatoid arthritis mágneses rezonancia képpontozó rendszer (RAMRIS):

A szinovitist úgy definiálják, mint a szinoviális kompartment azon területét, amely a normál szinovium szélességénél nagyobb vastagságú posztgadolinium növekedést mutat. A T1 súlyozott képeket a gadolínium tartalmú intravénás kontrasztanyag beadása előtt és után készítettük. Intravénás kontraszt szükséges volt a fokozódó synovitis kimutatásához. A szinovitist 0-tól 3-ig értékelték 3 csuklórégióban és a második és ötödik metacarpophalangealis (MCP) ízületek mindegyikében. A 0-s pontszám normális, nincs növekedés vagy növekedés a normál ízületi vastagságig, míg az 1-től 3-ig terjedő pontszámok (enyhe, közepes, súlyos) a fokozódó szövet feltételezett maximális térfogatának egyharmadával történő növekedésre utalnak. szinoviális rekesz. A szinovitisz összpontszáma minimum 0 és maximum 21 között van. A szinovitisz változásának negatív értéke az alapértékhez képest javulást jelez.

Az alaphelyzettől a 2. hétig
A szinovitisz változása a rheumatoid arthritis klinikai vizsgálataiban (OMERACT) mért eredményekkel
Időkeret: Az alaphelyzettől az 1. hétig

Rheumatoid arthritis mágneses rezonancia képpontozó rendszer (RAMRIS):

A szinovitist úgy definiálják, mint a szinoviális kompartment azon területét, amely a normál szinovium szélességénél nagyobb vastagságú posztgadolinium növekedést mutat. A T1 súlyozott képeket a gadolínium tartalmú intravénás kontrasztanyag beadása előtt és után készítettük. Intravénás kontraszt szükséges volt a fokozódó synovitis kimutatásához. A szinovitist 0-tól 3-ig értékelték 3 csuklórégióban és a második és ötödik metacarpophalangealis (MCP) ízületek mindegyikében. A 0-s pontszám normális, nincs növekedés vagy növekedés a normál ízületi vastagságig, míg az 1-től 3-ig terjedő pontszámok (enyhe, közepes, súlyos) a fokozódó szövet feltételezett maximális térfogatának egyharmadával történő növekedésre utalnak. szinoviális rekesz. A szinovitisz összpontszáma minimum 0 és maximum 21 között van. A szinovitisz változásának negatív értéke az alapértékhez képest javulást jelez.

Az alaphelyzettől az 1. hétig

Másodlagos eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
Változás az alapvonalról a 16. hétre a dinamikus mágneses rezonancia kép (MRI) paraméterében, az Initiation Rate of Enhancement (IRE)
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig

A kontrasztjavulás számszerűsíthető a dinamikus MRI-paraméterek, a kezdeti erősítési sebesség (IRE), a maximális fokozás (ME) és a voxelek száma (Nvox) alapján Plateau és Washout mintázattal. Ezeket a paramétereket az egyedi jelintenzitás-idő görbék vizsgálatával nyerjük ki, amelyek meghatározott érdeklődésre számot tartó régiókból származnak.

Az Nvox a javítási mintákat mutató voxelek számát jelzi. Ez reprezentálja a fokozódás méretét vagy térfogatát, és reprezentálja a mögöttes gyulladást. Minél nagyobb az érték, annál nagyobb a hangerő.

Az ME és IRE értékek számszerűsítik a jel intenzitását a fokozó voxeleken belül. A kiválasztott kéz és csukló IRE, ME és Nvox MRI paramétereinek abszolút értékeit és a kiindulási értékhez viszonyított változásait az 1., 2., 4., 8. és 16. héten becsültük.

A bemutatott értékek a proximalis interphalangealis (PIP) és a metacarpophalangealis (MCP) ízületekre vonatkoznak együtt. Az IRE változásának negatív értéke az alapértékhez képest javulást jelez.

Az alaphelyzettől a 16. hétig
Változás az alapvonalról a 16. hétre a dinamikus mágneses rezonancia kép (MRI) paraméterében, maximális fokozás (ME)
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig

A kontrasztjavulás számszerűsíthető a dinamikus MRI-paraméterek, a kezdeti erősítési sebesség (IRE), a maximális fokozás (ME) és a voxelek száma (Nvox) alapján Plateau és Washout mintázattal. Ezeket a paramétereket az egyedi jelintenzitás-idő görbék vizsgálatával nyerjük ki, amelyek meghatározott érdeklődésre számot tartó régiókból származnak.

Az Nvox a javítási mintákat mutató voxelek számát jelzi. Ez reprezentálja a fokozódás méretét vagy térfogatát, és reprezentálja a mögöttes gyulladást. Minél nagyobb az érték, annál nagyobb a hangerő.

Az ME és IRE értékek számszerűsítik a jel intenzitását a fokozó voxeleken belül. A kiválasztott kéz és csukló IRE, ME és Nvox MRI paramétereinek abszolút értékeit és a kiindulási értékhez viszonyított változásait az 1., 2., 4., 8. és 16. héten becsültük.

A bemutatott értékek a proximalis interphalangealis (PIP) és a metacarpophalangealis (MCP) ízületekre vonatkoznak együtt. Az ME változás negatív értéke az alapértékhez képest javulást jelez.

Az alaphelyzettől a 16. hétig
Változás az alapvonalról a 16. hétre a dinamikus mágneses rezonancia kép (MRI) paraméterében, a Voxelek száma (Nvox) plató és kimosási mintával
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig

A kontrasztjavulás számszerűsíthető a dinamikus MRI-paraméterek, a kezdeti erősítési sebesség (IRE), a maximális fokozás (ME) és a voxelek száma (Nvox) alapján Plateau és Washout mintázattal. Ezeket a paramétereket az egyedi jelintenzitás-idő görbék vizsgálatával nyerjük ki, amelyek meghatározott érdeklődésre számot tartó régiókból származnak.

Az Nvox a javítási mintákat mutató voxelek számát jelzi. Ez reprezentálja a fokozódás méretét vagy térfogatát, és reprezentálja a mögöttes gyulladást. Minél nagyobb az érték, annál nagyobb a hangerő.

Az ME és IRE értékek számszerűsítik a jel intenzitását a fokozó voxeleken belül. A kiválasztott kéz és csukló IRE, ME és Nvox MRI paramétereinek abszolút értékeit és a kiindulási értékhez viszonyított változásait az 1., 2., 4., 8. és 16. héten becsültük.

A bemutatott értékek a proximalis interphalangealis (PIP) és a metacarpophalangealis (MCP) ízületekre vonatkoznak együtt. Az Nvox változásának negatív értéke az alapértékhez képest javulást jelez.

Az alaphelyzettől a 16. hétig
Azon alanyok százalékos aránya, akik jó választ értek el az Európai Reumaellenes Liga (EULAR) alapján a 16. héten
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig

EULAR (European League Against Rheumatism) válasz: Az EULAR válasz a jelenlegi Disease Activity Score 28 (DAS28) szintjén és a DAS28 kiindulási értékéhez képest megfelelő változáson alapul.

A jó EULAR válasz a következőképpen definiálható: DAS28 C-reaktív fehérje (CRP) ≤ 3,2 és az alapértékhez képest > 1,2-vel csökken; mérsékelt válaszreakciónak minősül az alábbiak egyikének elérése:

  • DAS28(CRP) ≤ 3,2 és csökkenés az alapvonalról > 0,6 és ≤ 1,2
  • DAS28(CRP) > 3,2 és ≤ 5,1, és csökken az alapértékhez képest > 0,6
  • DAS28(CRP) > 5,1 és csökkenés az alapértékhez képest > 1,2
Az alaphelyzettől a 16. hétig
Azon alanyok százalékos aránya, akik megfelelnek az American College of Rheumatology 20%-os kritériumának (ACR20) a 16. héten
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig
Azok az alanyok, akik megfelelnek az ACR20 kritériumnak, azok a személyek, akiknek legalább 20%-os javulása van a kiindulási állapothoz képest a gyengéd ízületek számánál (TJC), a duzzadt ízületek számánál (SJC), és az 5 fennmaradó alapkészletből legalább 3-nál: 1) Egészségügyi felmérés kérdőív Fogyatékossági index (HAQ-DI), 2) C-reaktív fehérje (CRP), 3) a páciens ízületi fájdalom értékelése - vizuális analóg skála (PAAP-VAS), 4) a beteg globális betegségaktivitás-értékelése - vizuális analóg skála (PtGADA- VAS), 5) Az orvos által a betegségaktivitás globális értékelése – vizuális analóg skála (PhGA-VAS).
Az alaphelyzettől a 16. hétig
Azon alanyok százalékos aránya, akik megfelelnek az American College of Rheumatology 50%-os kritériumának (ACR50) a 16. héten
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig
Azok az alanyok, akik megfelelnek az ACR50 kritériumoknak, azok az alanyok, akiknél legalább 50 %-os javulást mutattak a kiindulási állapot a gyengéd ízületek számánál (TJC), a duzzadt ízületek számánál (SJC), és az 5 fennmaradó alapkészletből legalább 3-nál: 1) Egészségügyi felmérés kérdőív Fogyatékossági index (HAQ-DI), 2) C-reaktív fehérje (CRP), 3) a páciens ízületi fájdalom értékelése - vizuális analóg skála (PAAP-VAS), 4) a beteg globális betegségaktivitás-értékelése - vizuális analóg skála (PtGADA- VAS), 5) Az orvos által a betegségaktivitás globális értékelése – vizuális analóg skála (PhGA-VAS).
Az alaphelyzettől a 16. hétig
Azon alanyok százalékos aránya, akik megfelelnek az American College of Rheumatology 70%-os kritériumának (ACR70) a 16. héten
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig
Azok az alanyok, akik megfelelnek az ACR70 kritériumoknak, azok az alanyok, akiknél legalább 70 %-os javulás tapasztalható a kiindulási ponthoz képest a gyengéd ízületek számához (TJC), a duzzadt ízületek számához (SJC), és az 5 fennmaradó alapvető intézkedés közül legalább 3: 1) Egészségügyi felmérés kérdőív Fogyatékossági index (HAQ-DI), 2) C-reaktív fehérje (CRP), 3) a páciens ízületi fájdalom értékelése - vizuális analóg skála (PAAP-VAS), 4) a beteg globális betegségaktivitás-értékelése - vizuális analóg skála (PtGADA- VAS), 5) Az orvos által a betegségaktivitás globális értékelése – vizuális analóg skála (PhGA-VAS).
Az alaphelyzettől a 16. hétig
Változás a kiindulási értékről a 16. hétre a betegség aktivitási pontszámában-28 (C-reaktív fehérje) (DAS28 (CRP))
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig
A DAS28[CRP] egy összetett index, amelyet a Tender Joint Count (TJC), Swollen Joint Count (SJC) C-reaktív fehérje (CRP mg/l-ben), valamint a beteg betegségaktivitásának globális értékelése – vizuális analóg skála alapján számítanak ki. (VAS mm-ben) a következő képlet alapján: 0,56 x √(TJC) + 0,28 x √(SJC) + 0,36 x lognat (CRP+1) + 0,014 x Arthritis globális értékelése + 0,96, ahol 28 ízületet vizsgálnak meg alacsonyabb pontszámmal kisebb betegségaktivitást jelez. Az 5,1-nél magasabb DAS(28) pontszám magas betegségaktivitást jelez, míg a 3,2 alatti DAS-pontszám alacsony betegségaktivitást jelez. A beteg akkor tekinthető remisszióban lévőnek, ha DAS28-értéke 2,6-nál alacsonyabb. A DAS28[CRP] alapértékhez viszonyított változásának negatív értéke javulást jelez az alapvonalhoz képest.
Az alaphelyzettől a 16. hétig
Azon alanyok százalékos aránya, akik betegségaktivitási pontszámot értek el 28 (DAS28 (CRP)) remissziós állapot (DAS28 (CRP) < 2,6) a 16. héten
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig
A DAS28[CRP] egy összetett index, amelyet a Tender Joint Count (TJC), Swollen Joint Count (SJC) C-reaktív fehérje (CRP mg/l-ben), valamint a beteg betegségaktivitásának globális értékelése – vizuális analóg skála alapján számítanak ki. (VAS mm-ben) a következő képlet alapján: 0,56 x √(TJC) + 0,28 x √(SJC) + 0,36 x lognat (CRP+1) + 0,014 x Arthritis globális értékelése + 0,96, ahol 28 ízületet vizsgálnak meg alacsonyabb pontszámmal kisebb betegségaktivitást jelez. Az 5,1-nél magasabb DAS(28) pontszám magas betegségaktivitást jelez, míg a 3,2 alatti DAS-pontszám alacsony betegségaktivitást jelez. A beteg akkor tekinthető remisszióban lévőnek, ha DAS28-értéke 2,6-nál alacsonyabb.
Az alaphelyzettől a 16. hétig
Változás az alapértékről a 16. hétre a csont ásványianyag-sűrűségében digitális röntgensugárral (DXR) mérve
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig

Az egyik kéz és a csukló csontsűrűségének radiográfiás vizsgálatát digitális röntgensugárral (DXR) végezték szabványos képalkotó módszertan segítségével. A DXR-rel értékelendő kéz és csukló ugyanaz volt, mint a mágneses rezonancia képek (MRI) esetében. Ugyanazt a kezet és csuklót használták minden röntgenfelvételhez. Az összes DXR kiértékelése központilag történt.

A csont ásványi sűrűség változásának pozitív értéke az alapvonalhoz képest javulást jelez.

Az alaphelyzettől a 16. hétig
Változás az alaphelyzetről a 16. hétre a pályázati együttes számban (TJC)
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig
A közös értékelést 28 ízületen végezték el. A duzzanatokat és a érzékenységet 2 fokú skálán értékelték (igen/nem válasz). A „nem” a „nem pályázat”-ot jelezte; Az „igen” pozitív gyengéd válaszra utalt, amelyet a kérdésfeltevésre adott pozitív válaszként (pályázat), a kiváltott spontán válaszként (gyengéd és megrándult) vagy a vizsgálat alanyonkénti visszavonásaként határoztak meg (pályázat, megrándult és visszavonta). Ha voltak hiányzó megfigyelések a TJC-ben, akkor a fennmaradó megfigyeléseket úgy értékelték ki és súlyozták, hogy elosztották a nem hiányzó együttes számlálások számával, és megszorozták 28-cal. A TJC 0 és 28 között van, ahol a 0 azt jelzi, hogy nincsenek érzékeny ízületek, a 28 pedig az összes ízület érzékenységét. A TJC változás negatív értéke az alapvonalhoz képest javulást jelez.
Az alaphelyzettől a 16. hétig
Változás az alapvonalról a 16. hétre a duzzadt ízületek számában (SJC)
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig
A közös értékelést 28 ízületen végezték el. A duzzanatokat és a érzékenységet 2 fokú skálán értékelték (igen/nem válasz). A "nem" a "nincs" duzzanat válaszreakciót, az "igen" azt jelzi, hogy "kimutatható szinoviális megvastagodás a csontos kontúrok elvesztésével vagy anélkül, vagy kidudorodó szinoviális proliferáció cisztás jellemzőkkel vagy anélkül". Ha az SJC-ben hiányzó megfigyelések voltak, akkor a fennmaradó megfigyeléseket úgy értékelték ki és súlyozták, hogy elosztották a nem hiányzó együttes számlálások számával, és megszorozták 28-cal. Az SJC 0 és 28 között mozog, a 0 azt jelzi, hogy nincsenek duzzadt ízületek, a 28 pedig az összes ízületben duzzadt. Az SJC változás negatív értéke az alapvonalhoz képest javulást jelez.
Az alaphelyzettől a 16. hétig
Változás a kiindulási állapotról a 16. hétre az Egészségügyi Felmérési Kérdőívben – Fogyatékossági Index (HAQ-DI)
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig
A Health Assessment Questionnaire-Disability Index (HAQ-DI) egy alany által közölt kérdőív, amely felméri a betegség és kezelésének a fizikai funkciókra gyakorolt ​​hatását. A HAQ-DI a mindennapi élet 8 területén tapasztalt nehézségi fokot 20 kérdés segítségével értékeli. A területek a következők: öltözködés és ápolás, kelés, evés, séta, higiénia, nyúlás, fogás és közös napi tevékenységek, és minden terület (tevékenység) 2 vagy 3 elemből áll. Minden kérdésnél a nehézségi szintet 0-tól 3-ig kell értékelni, ahol 0 = nincs nehézség, 1 = némi nehézség, 2 = nagyon nehéz és 3 = nem tud. Az összesített pontszámot a cikk pontszámaiból számítják ki a szerző által megadott pontozási szabályok alapján (Fries, 1980). Az összpontszám 0-tól 3-ig terjed, az alacsonyabb pontszám pedig alacsonyabb fogyatékosságot jelent. A HAQ-DI változás negatív értéke az alapértékhez képest javulást jelez.
Az alaphelyzettől a 16. hétig
C-reaktív fehérje (CRP) aránya a kiindulási értékhez képest a 16. héten
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig

A C-reaktív fehérjét (CRP) a gyulladás markerének tekintik rheumatoid arthritisben szenvedő betegeknél.

Az alapvonalhoz viszonyított arány < 1 javulást jelez.

Az alaphelyzettől a 16. hétig
A synovitis változásának korrelációja az alapvonaltól a mágneses rezonancia képpel (MRI) mérve az Európai Reumaellenes Liga (EULAR) válaszával a 16. héten
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig

EULAR (European League Against Rheumatism) válasz: Az EULAR válasz a jelenlegi Disease Activity Score 28 (DAS28) szintjén és a DAS28 kiindulási értékéhez képest megfelelő változáson alapul.

A jó EULAR válasz a következőképpen definiálható: DAS28 C-reaktív fehérje (CRP) ≤ 3,2 és az alapértékhez képest > 1,2-vel csökken; mérsékelt válaszreakciónak minősül az alábbiak egyikének elérése:

  • DAS28(CRP) ≤ 3,2 és csökkenés az alapvonalról > 0,6 és ≤ 1,2
  • DAS28(CRP) > 3,2 és ≤ 5,1, és csökken az alapértékhez képest > 0,6
  • DAS28(CRP) > 5,1 és csökkenés az alapértékhez képest > 1,2

A negatív korrelációs együttható azt jelzi, hogy a szinovitisz kiindulási állapotról a 16. hétre való csökkenése jobb EULAR válaszokkal jár.

Az alaphelyzettől a 16. hétig
A synovitis változásának korrelációja a kiindulási állapothoz képest mágneses rezonancia képpel (MRI) mérve az American College of Rheumatology 20%-os kritériumaival (ACR20) a 16. héten
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig

Azok az alanyok, akik megfelelnek az ACR20 kritériumnak, azok a személyek, akiknek legalább 20%-os javulása van a kiindulási állapothoz képest a gyengéd ízületek számánál (TJC), a duzzadt ízületek számánál (SJC), és az 5 fennmaradó alapkészletből legalább 3-nál: 1) Egészségügyi felmérés kérdőív Fogyatékossági index (HAQ-DI), 2) C-reaktív fehérje (CRP), 3) a páciens ízületi fájdalom értékelése - vizuális analóg skála (PAAP-VAS), 4) a beteg globális betegségaktivitás-értékelése - vizuális analóg skála (PtGADA- VAS), 5) Az orvos által a betegségaktivitás globális értékelése – vizuális analóg skála (PhGA-VAS).

A negatív korrelációs együttható azt jelzi, hogy a synovitis kiindulási állapotról a 16. hétre való csökkenése a 16. héten jelentkező ACR20 válaszhoz kapcsolódik.

Az alaphelyzettől a 16. hétig
A synovitis változásának korrelációja a kiindulási állapothoz képest mágneses rezonancia képpel (MRI) mérve az American College of Rheumatology 50%-os kritériumaival (ACR50) a 16. héten
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig

Azok az alanyok, akik megfelelnek az ACR50 kritériumoknak, azok az alanyok, akiknél legalább 50 %-os javulást mutattak a kiindulási állapot a gyengéd ízületek számánál (TJC), a duzzadt ízületek számánál (SJC), és az 5 fennmaradó alapkészletből legalább 3-nál: 1) Egészségügyi felmérés kérdőív Fogyatékossági index (HAQ-DI), 2) C-reaktív fehérje (CRP), 3) a páciens ízületi fájdalom értékelése - vizuális analóg skála (PAAP-VAS), 4) a beteg globális betegségaktivitás-értékelése - vizuális analóg skála (PtGADA- VAS), 5) Az orvos által a betegségaktivitás globális értékelése – vizuális analóg skála (PhGA-VAS).

A negatív korrelációs együttható azt jelzi, hogy a synovitis kiindulási állapotról a 16. hétre való csökkenése a 16. héten jelentkező ACR50 válaszhoz kapcsolódik.

Az alaphelyzettől a 16. hétig
A synovitis változásának korrelációja a kiindulási állapothoz képest mágneses rezonancia képpel (MRI) mérve az American College of Rheumatology 70%-os kritériumaival (ACR70) a 16. héten
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig

Azok az alanyok, akik megfelelnek az ACR70 kritériumoknak, azok az alanyok, akiknél legalább 70 %-os javulás tapasztalható a kiindulási ponthoz képest a gyengéd ízületek számához (TJC), a duzzadt ízületek számához (SJC), és az 5 fennmaradó alapvető intézkedés közül legalább 3: 1) Egészségügyi felmérés kérdőív Fogyatékossági index (HAQ-DI), 2) C-reaktív fehérje (CRP), 3) a páciens ízületi fájdalom értékelése - vizuális analóg skála (PAAP-VAS), 4) a beteg globális betegségaktivitás-értékelése - vizuális analóg skála (PtGADA- VAS), 5) Az orvos által a betegségaktivitás globális értékelése – vizuális analóg skála (PhGA-VAS).

A negatív korrelációs együttható azt jelzi, hogy a synovitis kiindulási állapotról a 16. hétre való csökkenése a 16. héten jelentkező ACR70 válaszhoz kapcsolódik.

Az alaphelyzettől a 16. hétig
A mágneses rezonancia képpel (MRI) mért kiindulási szinovitisz változásának összefüggése a betegség aktivitási pontszámával-28 (DAS28 (CRP)) a 16. héten adott válaszokkal
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig

A DAS28(CRP) értéket a érzékeny ízületek számának (TJC) és a duzzadt ízületek számának (SJC), a C-reaktív proteinnek (CRP mg/l-ben), valamint a beteg betegségaktivitásának globális értékelésének – vizuális analóg skála (PtGADA-VAS) segítségével számítottuk ki. mm-ben).

A pozitív korrelációs együttható azt jelzi, hogy a synovitis kiindulási állapotról a 16. hétre való csökkenése a 16. héten a DAS28(CRP) csökkenésével jár.

Az alaphelyzettől a 16. hétig
A szinovitisz kiindulási állapothoz viszonyított változásának összefüggése mágneses rezonancia képpel (MRI) mérve a kézcsont ásványi sűrűségében a digitális röntgennel (DXR) mért változással a 16. héten
Időkeret: Az alaphelyzettől a 16. hétig

Az egyik kéz és a csukló csontsűrűségének radiográfiás vizsgálatát digitális röntgensugárral (DXR) végezték szabványos képalkotó módszertan segítségével. A DXR-rel értékelendő kéz és csukló ugyanaz volt, mint a mágneses rezonancia képek (MRI) esetében. Ugyanazt a kezet és csuklót használták minden röntgenfelvételhez. Az összes DXR kiértékelése központilag történt.

A negatív korrelációs együttható azt jelzi, hogy a szinovitisz kiindulási állapotról a 16. hétre történő csökkenése a 16. héten a csont ásványianyag-sűrűségének növekedésével jár.

Az alaphelyzettől a 16. hétig
Változás a kiindulási értékhez képest a rheumatoid arthritis klinikai vizsgálataiban (OMERACT) A rheumatoid arthritis mágneses rezonancia képpontozási rendszerében (RAMRIS) a synovitis pontszáma az 1. héten Placebo (PBO) versus Certolizumab Pegol (CZP)
Időkeret: Az alaphelyzettől az 1. hétig

Rheumatoid arthritis mágneses rezonancia képpontozó rendszer (RAMRIS):

A szinovitist úgy definiálják, mint a szinoviális kompartment azon területét, amely a normál szinovium szélességénél nagyobb vastagságú posztgadolinium növekedést mutat. A T1 súlyozott képeket a gadolínium tartalmú intravénás kontrasztanyag beadása előtt és után készítettük. Intravénás kontraszt szükséges volt a fokozódó synovitis kimutatásához. A szinovitist 3 csuklórégióban (a distalis radioulnaris; a radiocarpalis ízületben; az intercarpalis és a carpometacarpalis ízületekben) és a másodiktól ötödik metacarpophalangealis (MCP) ízületek mindegyikében 0-3-ra értékelték. A 0-s pontszám normális, nincs növekedés vagy növekedés a normál ízületi vastagságig, míg az 1-től 3-ig terjedő pontszámok (enyhe, közepes, súlyos) a fokozódó szövet feltételezett maximális térfogatának egyharmadával történő növekedésre utalnak. szinoviális rekesz.

A szinovitisz változásának negatív értéke az alapértékhez képest javulást jelez.

Az alaphelyzettől az 1. hétig
Változás a kiindulási értékhez képest a rheumatoid arthritis klinikai vizsgálataiban (OMERACT) A rheumatoid arthritis mágneses rezonancia képpontozási rendszerében (RAMRIS) a synovitis pontszáma a 2. héten Placebo (PBO) versus Certolizumab Pegol (CZP)
Időkeret: Az alaphelyzettől a 2. hétig

Rheumatoid arthritis mágneses rezonancia képpontozó rendszer (RAMRIS):

A szinovitist úgy definiálják, mint a szinoviális kompartment azon területét, amely a normál szinovium szélességénél nagyobb vastagságú posztgadolinium növekedést mutat. A T1 súlyozott képeket a gadolínium tartalmú intravénás kontrasztanyag beadása előtt és után készítettük. Intravénás kontraszt szükséges volt a fokozódó synovitis kimutatásához. A szinovitist 3 csuklórégióban (a distalis radioulnaris; a radiocarpalis ízületben; az intercarpalis és a carpometacarpalis ízületekben) és a másodiktól ötödik metacarpophalangealis (MCP) ízületek mindegyikében 0-3-ra értékelték. A 0-s pontszám normális, nincs növekedés vagy növekedés a normál ízületi vastagságig, míg az 1-től 3-ig terjedő pontszámok (enyhe, közepes, súlyos) a fokozódó szövet feltételezett maximális térfogatának egyharmadával történő növekedésre utalnak. szinoviális rekesz.

A szinovitisz változásának negatív értéke az alapértékhez képest javulást jelez.

Az alaphelyzettől a 2. hétig

Együttműködők és nyomozók

Itt találhatja meg a tanulmányban érintett személyeket és szervezeteket.

Szponzor

Publikációk és hasznos linkek

A vizsgálattal kapcsolatos információk beviteléért felelős személy önkéntesen bocsátja rendelkezésre ezeket a kiadványokat. Ezek bármiről szólhatnak, ami a tanulmányhoz kapcsolódik.

Tanulmányi rekorddátumok

Ezek a dátumok nyomon követik a ClinicalTrials.gov webhelyre benyújtott vizsgálati rekordok és összefoglaló eredmények benyújtásának folyamatát. A vizsgálati feljegyzéseket és a jelentett eredményeket a Nemzeti Orvostudományi Könyvtár (NLM) felülvizsgálja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e az adott minőség-ellenőrzési szabványoknak, mielőtt közzéteszik őket a nyilvános weboldalon.

Tanulmány főbb dátumok

Tanulmány kezdete

2010. december 1.

Elsődleges befejezés (Tényleges)

2012. szeptember 1.

A tanulmány befejezése (Tényleges)

2013. május 1.

Tanulmányi regisztráció dátumai

Először benyújtva

2010. november 4.

Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2010. november 4.

Első közzététel (Becslés)

2010. november 5.

Tanulmányi rekordok frissítései

Utolsó frissítés közzétéve (Becslés)

2014. március 12.

Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2014. február 7.

Utolsó ellenőrzés

2014. február 1.

Több információ

Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .

Iratkozz fel