Ezt az oldalt automatikusan lefordították, és a fordítás pontossága nem garantált. Kérjük, olvassa el a angol verzió forrásszöveghez.

A PF-06463922 egy ALK/ROS1-gátló vizsgálata előrehaladott, nem kissejtes tüdőrákban szenvedő betegeknél, specifikus molekuláris elváltozásokkal

2024. július 16. frissítette: Pfizer

FÁZIS 1/2 VIZSGÁLAT A PF-06463922-RŐL (ALK/ROS1 TIROZIN KINÁZ INHIBITOR) SPECIFIKUS MOLEKULÁRIS VÁLTOZÁSOKAT BIZTOSÍTÓ, FEJLESZTETT, NEM KISSEJTES TÜDŐRÁKBAN BETEGEKEN

1. és 2. fázisú vizsgálat a PF-06463922 biztonságosságának, farmakokinetikájának, farmakodinámiájának, a betegek által jelentett kimeneteleinek és hatékonyságának tanulmányozására ALK+ előrehaladott nem kissejtes tüdőrákos és ROS1+ előrehaladott nem kissejtes tüdőrákos betegekben.

A tanulmány áttekintése

Tanulmány típusa

Beavatkozó

Beiratkozás (Tényleges)

364

Fázis

  • 2. fázis
  • 1. fázis

Kiterjesztett hozzáférés

Jóváhagyott lakossági eladásra. Lásd a bővített hozzáférési rekordot.

Kapcsolatok és helyek

Ez a rész a vizsgálatot végzők elérhetőségeit, valamint a vizsgálat lefolytatásának helyére vonatkozó információkat tartalmazza.

Tanulmányi helyek

    • New South Wales
      • Sydney, New South Wales, Ausztrália, 2050
        • Chris O'Brien Lifehouse
      • Sydney, New South Wales, Ausztrália, 2050
        • Royal Prince Alfred Hospital
      • Sydney Local Health District [rpa], New South Wales, Ausztrália, 2050
        • Chris O'Brien Lifehouse
    • Victoria
      • Melbourne, Victoria, Ausztrália, 3000
        • Peter MacCallum Cancer Centre
      • Parkville, Victoria, Ausztrália, 3050
        • Royal Melbourne Hospital
      • Edegem, Belgium, 2650
        • University Hospital Antwerp
    • Arkansas
      • Fayetteville, Arkansas, Egyesült Államok, 72703
        • Highlands Oncology Group/Research
      • Rogers, Arkansas, Egyesült Államok, 72758
        • Highlands Oncology Group
    • California
      • Orange, California, Egyesült Államok, 92868-3201
        • UC Irvine Medical Center
      • Orange, California, Egyesült Államok, 92868-3201
        • Chao Family Comprehensive Cancer Center
    • Colorado
      • Aurora, Colorado, Egyesült Államok, 80045
        • University of Colorado Cancer Center
      • Aurora, Colorado, Egyesült Államok, 80045
        • University Of Colorado Hospital
      • Aurora, Colorado, Egyesült Államok, 80045
        • University of Colorado Hospital - Anschutz Outpatient Pavilion (AOP)
      • Aurora, Colorado, Egyesült Államok, 80045
        • University of Colorado Hospital - Anschutz Inpatient Pavilion (AIP)
      • Aurora, Colorado, Egyesült Államok, 80045
        • University of Colorado Hospital - Anschutz Outpatient Pavillion (AOP)
    • Connecticut
      • New Haven, Connecticut, Egyesült Államok, 06510
        • Smilow Cancer Hospital at Yale-New Haven
      • New Haven, Connecticut, Egyesült Államok, 06504
        • MDZ: Yale-New Haven Hospital
    • District of Columbia
      • Washington, District of Columbia, Egyesült Államok, 20007
        • Georgetown University Medical Center
    • Massachusetts
      • Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02115
        • Brigham and Women's Hospital
      • Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02114
        • Massachusetts General Hospital
      • Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02215
        • Dana Farber Cancer Institute
    • Michigan
      • Detroit, Michigan, Egyesült Államok, 48201
        • Karmanos Cancer Institute
      • Detroit, Michigan, Egyesült Államok, 48201
        • Karmanos Center Institute
      • Farmington Hills, Michigan, Egyesült Államok, 48334
        • Karmanos Cancer Institute
    • Missouri
      • Creve Coeur, Missouri, Egyesült Államok, 63141
        • Siteman Cancer Center-West County
      • Saint Louis, Missouri, Egyesült Államok, 63110
        • Washington University School of Medicine
      • Saint Louis, Missouri, Egyesült Államok, 63110
        • Barnes-Jewish Hospital
      • Saint Louis, Missouri, Egyesült Államok, 63129
        • Siteman Cancer Center-South County
    • New York
      • New York, New York, Egyesült Államok, 10065
        • Memorial Sloan Kettering Cancer Center
      • New York, New York, Egyesült Államok, 10022
        • Rockefeller Patient Pavilion - Memorial Sloan Kettering
      • Rochester, New York, Egyesült Államok, 14621
        • Rochester Regional Health System
      • Syracuse, New York, Egyesült Államok, 13210
        • SUNY Upstate Medical University
    • Ohio
      • Columbus, Ohio, Egyesült Államok, 43210
        • The Ohio State University
      • Columbus, Ohio, Egyesült Államok, 43221
        • The Ohio State University
      • Columbus, Ohio, Egyesült Államok, 43205
        • The Ohio State University
    • Pennsylvania
      • Philadelphia, Pennsylvania, Egyesült Államok, 19111
        • Fox Chase Cancer Center
    • Tennessee
      • Nashville, Tennessee, Egyesült Államok, 37203
        • Tennessee Oncology PLLC
      • Nashville, Tennessee, Egyesült Államok, 37203
        • Sarah Cannon Research Institute (Pharmacy)
      • Grenoble Cedex 9, Franciaország, 38043
        • CHU Grenoble/ Hôpital Albert Michallon
      • Rennes Cedex 9, Franciaország, 35033
        • CHU De Rennes - Hôpital Pontchaillou
      • Rennes Cedex 9, Franciaország, 35033
        • CHU de Rennes - Hôpital Pontchaillou - CIC Inserm
      • Toulouse Cedex 9, Franciaország, 31059
        • Institut Universitaire du Cancer de Toulouse (IUCT-O)
      • Villejuif, Franciaország, 94805
        • Institut Gustave Roussy- Pharmacie-Unite Essais Cliniques
      • Villejuif Cedex, Franciaország, 94805
        • Institut Gustave Roussy (comite poumon-pneumologie)
      • Shatin, Hong Kong
        • Department of Clinical Oncology, Prince of Wales Hospital
      • Fukuoka, Japán, 811-1395
        • National Hospital Organization Kyushu Cancer Center
      • Koto-ku, Tokyo, Japán, 135-8550
        • The Cancer Institute Hospital of JFCR
    • Aichi
      • Nagoya, Aichi, Japán, 464-8681
        • Aichi Cancer Center Hospital
      • Nagoya, Aichi, Japán, 466-8560
        • Nagoya University Hospital
    • Chiba
      • Kashiwa, Chiba, Japán, 277-8577
        • National Cancer Center Hospital East
    • Ehime
      • Matsuyama, Ehime, Japán, 791-0280
        • National Hospital Organization Shikoku Cancer Center
    • Hokkaido
      • Sapporo, Hokkaido, Japán, 060-8648
        • Hokkaido University Hospital
    • Hyogo
      • Akashi, Hyogo, Japán, 673-8558
        • Hyogo Cancer Center
    • Osaka
      • Osakasayama, Osaka, Japán, 589-8511
        • Kindai University Hospital
    • Shizuoka
      • Sunto-gun, Shizuoka, Japán, 411-8777
        • Shizuoka Cancer Center
    • Tokyo
      • Chuo-ku, Tokyo, Japán, 104-0045
        • National Cancer Center Hospital
    • British Columbia
      • Vancouver, British Columbia, Kanada, V5Z 4E6
        • British Columbia Cancer Agency-Vancouver Centre
    • Ontario
      • Ottawa, Ontario, Kanada, K1H 8L6
        • The Ottawa Hospital Cancer Centre
      • Toronto, Ontario, Kanada, M5G 2M9
        • Princess Margaret Cancer Centre
      • Seoul, Koreai Köztársaság, 03080
        • Seoul National University Hospital / Department of Internal Medicine
      • Cologne, Németország, 50937
        • Universitaetsklinik Koeln
      • Aviano (PN), Olaszország, 33081
        • Struttura Operativa Complessa Oncologia
      • Milano, Olaszország, 20132
        • Dipartimento di Oncologia Medica, UO Medicina 1Q A, Unita' Nuovi Farmaci e Terapie Innovative
      • Milano, Olaszország, 20141
        • Unita di Farmacologia Clinica e Nuovi Farmaci
      • Perugia, Olaszország, 06132
        • Oncologia Medica
      • Barcelona, Spanyolország, 08028
        • Hospital Universitario Quirón Dexeus
      • Barcelona, Spanyolország, 08035
        • Hospital Universitari de la Vall D'Hebron Edificio General. Planta Baja. UITM. Servicio de Oncologia
    • Madrid
      • Pozuelo de Alarcón, Madrid, Spanyolország, 28223
        • Hospital Universitario Quiron Madrid
    • Navarra
      • Pamplona, Navarra, Spanyolország, 31008
        • Clinica Universidad de Navarra
      • Lausanne, Svájc, 1011
        • Hospital of Lausanne (CHUV)
      • Winterthur, Svájc, 8401
        • Kantonsspital Winterthur
      • Singapore, Szingapúr, 119074
        • National University Hospital
      • Singapore, Szingapúr, 169610
        • National Cancer Center
      • Singapore, Szingapúr, 119082
        • National University Hospital Medical Centre
      • Singapore, Szingapúr, 168583
        • National Cancer Center
      • Taipei, Tajvan, 100
        • National Taiwan University Hospital
      • Taipei, Tajvan, 10002
        • National Taiwan University Hospital

Részvételi kritériumok

A kutatók olyan embereket keresnek, akik megfelelnek egy bizonyos leírásnak, az úgynevezett jogosultsági kritériumoknak. Néhány példa ezekre a kritériumokra a személy általános egészségi állapota vagy a korábbi kezelések.

Jogosultsági kritériumok

Tanulmányozható életkorok

18 év és régebbi (Felnőtt, Idősebb felnőtt)

Egészséges önkénteseket fogad

Nem

Leírás

Befogadási kritériumok

  • A Food and Drug Administration (FDA) által jóváhagyott FISH vizsgálat (Abbott Molecular Inc) vagy immunhisztokémiai (IHC) által meghatározott, ALK átrendeződést hordozó metasztatikus NSCLC (IV. stádium, AJCC v7.0) szövettani vagy citológiailag megerősített diagnózisának bizonyítéka (Ventana Inc), vagy ROS1 átrendeződés, amelyet FISH vagy RT PCR vagy Next Generation Sequencing (NGS) határoz meg helyi diagnosztikai teszttel (LDT). Minden betegnek (ALK-pozitív és ROS1-pozitív) rendelkeznie kell archív szövetmintával, és be kell gyűjteni a felvétel előtt.
  • A betegség állapotára vonatkozó követelmények:

1. fázis: Az ALK-pozitív NSCLC és ROS1-pozitív betegek előrehaladott állapotban nem részesültek kezelésben, vagy legalább 1 korábbi ALK/ROS1-gátló kezelést követően a betegség progressziója volt.

2. fázis:

Az ALK-pozitív NSCLC-ben szenvedő betegeknek a következőknek kell lenniük, vagy rendelkeztek:

  • Kezelés korábban nem részesült (azaz metasztatikus betegség esetén nem részesült előzetes kemoterápiában, és előzetes ALK-gátló kezelés sem engedélyezett).
  • A betegség progressziója csak a krizotinib után. Áttétes betegség esetén előzetes kemoterápia nem megengedett.
  • A betegség progressziója krizotinib és 1 vagy 2 korábbi kemoterápia után metasztatikus betegség esetén.
  • A betegség progressziója a krizotinib kivételével 1 korábbi ALK-gátló kezelés után. Bármilyen betegség esetén a betegek tetszőleges számú korábbi kemoterápiás kezelésben részesülhettek.
  • A betegség progressziója 2 korábbi ALK-gátló kezelés után. Bármilyen betegség esetén a betegek tetszőleges számú korábbi kemoterápiás kezelésben részesülhettek.
  • A betegség progressziója 3 korábbi ALK inhibitor terápia után. Bármilyen betegség esetén a betegek tetszőleges számú korábbi kemoterápiás kezelésben részesülhettek.

A ROS1-pozitív NSCLC betegek lehetnek:

  • Kezelés korábban nem részesült (azaz nem kapott korábbi kemoterápiát metasztatikus betegség esetén, és nem kapott korábbi ROS-gátló kezelést).
  • Bármilyen számú korábbi terápia (pl. kemoterápia és/vagy ROS inhibitor terápia).

    • Tumor követelményei:

Minden betegnek rendelkeznie kell legalább egy mérhető extracranialis céllézióval a RECIST v1.1 szerint. Ezen túlmenően a tünetmentes központi idegrendszeri áttétek (beleértve azokat a betegeket is, akik a vizsgálatba való belépés előtti utolsó 2 hétben a szteroidok stabil vagy csökkenő dózisai miatt tünetmentesek) jelentkeznek. Leptomeningealis betegségben (LM) vagy karcinómás meningitisben (CM) szenvedő betegek jogosultak.

  • Megfelelő csontvelő, hasnyálmirigy-, vese- és májműködés.
  • Negatív szérum terhességi teszt fogamzóképes korú nők számára Kizárási kritériumok
  • Sugárterápia (kivéve a csontfájdalmat enyhítő palliatív kezelést) a vizsgálatba lépést követő 2 héten belül. A teljes agy besugárzását legalább 4 héttel a vizsgálatba való belépés előtt be kell fejezni.
  • A szisztémás rákellenes terápia a vizsgálatba lépéstől számított legalább 5 felezési időn belül befejeződött.
  • Előzetes terápia olyan antitesttel vagy gyógyszerrel, amely specifikusan a T-sejt-kostimulációt vagy az immunellenőrzési útvonalakat célozza meg, beleértve, de nem kizárólagosan az anti-PD-1, anti-PD-L1, anti-PD-L2, anti-CD137, vagy anti-citotoxikus T-limfocitákkal asszociált antigén 4 (anti-CTLA-4) antitest.
  • Aktív és klinikailag jelentős bakteriális, gombás vagy vírusos fertőzés, beleértve a hepatitis B-t (HBV), hepatitis C-t (HCV), az ismert humán immunhiány vírust (HIV) vagy a szerzett immunhiányos szindrómával (AIDS) kapcsolatos betegséget.
  • Klinikailag jelentős szív- és érrendszeri betegség (vagyis aktív vagy a felvétel előtt 3 hónappal): agyi érkatasztrófa/stroke, miokardiális infarktus, instabil angina, pangásos szívelégtelenség (New York Heart Association osztályozási osztály ≥ II), másodfokú vagy harmadfokú fokú AV-blokk (kivéve, ha ingerelt) vagy bármilyen AV-blokk, amelynek PR >220 msec. Folyamatos szívritmuszavarok NCI CTCAE Grade ≥2, kontrollálatlan pitvarfibrilláció bármilyen fokú, bradycardia <50 bpm-ben (kivéve, ha a beteg egyébként egészséges, például hosszú távú futók stb.), gépi leolvasású EKG QTc-vel >470 msec, vagy veleszületett hosszú QT-szindróma.
  • Kiterjedt, disszeminált, kétoldalú vagy 3. vagy 4. fokozatú intersticiális fibrózis vagy intersticiális tüdőbetegség anamnézisében, beleértve a tüdőgyulladást, túlérzékenységi tüdőgyulladást, intersticiális tüdőgyulladást, intersticiális tüdőbetegséget, obliteratív bronchiolitist és tüdőfibrózist.
  • Az ismerten erős vagy mérsékelt CYP3A4 inhibitorok, induktorok és szubsztrátok olyan élelmiszerek vagy gyógyszerek jelenlegi felhasználása vagy várható igénye; olyan gyógyszerek, amelyek CYP2C9 szubsztrátok; olyan gyógyszerek, amelyek érzékeny CYP2B6 szubsztrátok; olyan gyógyszerek, amelyek erős CYP2C19 inhibitorok; erős CYP2C8 inhibitorok; és olyan gyógyszerek, amelyek P-gp szubsztrátok.

Tanulási terv

Ez a rész a vizsgálati terv részleteit tartalmazza, beleértve a vizsgálat megtervezését és a vizsgálat mérését.

Hogyan készül a tanulmány?

Tervezési részletek

  • Elsődleges cél: Kezelés
  • Kiosztás: Nem véletlenszerű
  • Beavatkozó modell: Egyetlen csoportos hozzárendelés
  • Maszkolás: Nincs (Open Label)

Fegyverek és beavatkozások

Résztvevő csoport / kar
Beavatkozás / kezelés
Kísérleti: PF-06463922
Orális, kezdő adag 10 mg naponta egyszer, dózisemelés az 1. fázisban az ajánlott 2. fázisú adag meghatározásáig, folyamatos napi adagolás, 21 napig tartó ciklusok
Egyéb: Krizotinib
A kezelésben még nem részesült ALK+ NSCLC-betegek a PF-06463922 alapján a fő vizsgálat alvizsgálataként jogosultak lehetnek krizotinib kezelésre.
Orális, kezdő adag 250 mg naponta kétszer, folyamatos adagolás 21 naponként
Más nevek:
  • Xalkori

Mit mér a tanulmány?

Elsődleges eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
Az 1. fázisban az 1. ciklusban dóziskorlátozó toxicitást (DLT) szenvedő résztvevők száma
Időkeret: 1. ciklus (21 nap)
DLT: a következő, a PF-06463922-nek tulajdonítható nemkívánatos események (AE) bármelyike: (1) hematológiai: 4-es fokozatú neutropenia >7 napig; lázas neutropenia; fokozat>=3 neutropeniás fertőzés; fokozat>=3 thrombocytopenia vérzéssel; 4. fokozatú thrombocytopenia; (2) nem hematológiai: 3. fokozatú pancreatitis; fokozatú>=3 toxicitás (kivéve a 3. fokozatú, dózismódosítást nem igénylő laboratóriumi eltéréseket), amelyek a standard orvosi terápiával végzett optimális kezelés után is fennállnak; szimptomatikus fokozat >=3 QT-intervallum korrigálva a szívfrekvencia (QTc) megnyúlásával, vagy tünetmentes fokozatú >=3 megnyúlás, amelyet ismételt vizsgálat, szakképzett személy által végzett újraértékelés igazolt, és a reverzibilis okok kijavítása után is fennállt; >=20%-os csökkenés a kiindulási értékhez képest a bal kamrai ejekciós frakcióban (LVEF); (3) egyéb: a 21 előírt napi összdózisból legalább 16 beadásának elmulasztása a vizsgált gyógyszernek tulajdonítható toxicitás miatt; az adagolás újraindításának sikertelensége 21 nap (1 ciklus) késleltetés után a vizsgált gyógyszernek tulajdonítható toxicitás miatt.
1. ciklus (21 nap)
Az általános és intrakraniális célreakcióval rendelkező résztvevők százalékos aránya (2. fázis)
Időkeret: 3 év
Az objektív válasz (OR) a megerősített teljes válaszra (CR) vagy részleges válaszra (PR) vonatkozik a válaszértékelési kritériumok szilárd daganatban (RECIST) 1.1-es verziója szerint. Az intrakraniális VAGY megerősített CR-re vagy PR-re utal, csak az agyon belüli elváltozásokat figyelembe véve. A CR-t úgy határozták meg, mint az összes nem nyirokcsomó céllézió eltűnését (ahol az összes célléziót 0 milliliter (mm) hosszúsággal rögzítik a Target Lesions elektronikus esetjelentési űrlapján (eCRF). Bármely kóros nyirokcsomó (céllézióként nyilvántartva) rövid tengelyének 10 mm-nél kisebbre kell csökkennie. A PR-t a célléziók léziódimenzióinak (SLD) összegének 30%-os vagy nagyobb csökkenéseként határozták meg, referenciaként az alapvonal SLD-t figyelembe véve. Az itt bemutatott eredmények független központi áttekintésen alapultak.
3 év

Másodlagos eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
Annak valószínűsége, hogy az első esemény a központi idegrendszer (CNS) előrehaladása, nem központi idegrendszeri progresszió vagy halál (1. fázis)
Időkeret: 3 év
Annak valószínűségét, hogy az első esemény központi idegrendszeri progresszió, nem központi idegrendszeri progresszió vagy haláleset legyen, egy versengő kockázati megközelítéssel értékelték, az elemzési halmazhoz viszonyított kumulatív előfordulási függvények (tartomány: 0-1) becslésével. Az első eseményig eltelt időt, amely versengő esemény (vagy „CNS progresszió”, „nem központi idegrendszeri progresszió” vagy „halál”), az első adagtól az adott esemény dátumáig eltelt időt jelenti. Azokat a résztvevőket, akikről nem ismert, hogy egyik Versengő Eseményben sem szerepeltek, azon a napon cenzúrázták, amikor utoljára vizsgálták náluk a PFS betegségi állapotát. Azok a résztvevők, akik egy eseménytípust mutattak be, a kudarc versengő okaként számítottak más típusú események elemzésénél. Minden eseménytípus esetében bemutatásra kerül az 1 évet megelőző legközelebbi időpontnak megfelelő kumulatív előfordulási függvény. Az eredmények független központi áttekintésen alapulnak.
3 év
Teljes túlélés (OS) (1. fázis)
Időkeret: 3 év
Az OS meghatározása az első adagtól a bármilyen okból bekövetkezett halálesetig eltelt idő. Az elemzés időpontjában még életben lévő résztvevők esetében az operációs rendszer idejét az utolsó napon cenzúrázták, amikor a résztvevők életben voltak. Az OS becsléseit és 95%-os konfidencia intervallumát Kaplan-Meier módszerrel határoztuk meg.
3 év
A PF-06463922 maximális megfigyelt plazmakoncentrációja (Cmax) egyszeri orális adagok beadását követően (1. fázis)
Időkeret: Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 1. napján 25 mg QD és 150 mg QD csoportok esetén; adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon az összes többi csoport esetében.
A PF-06463922 maximális megfigyelt plazmakoncentrációját (Cmax) közvetlenül az adatokból figyelték meg.
Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 1. napján 25 mg QD és 150 mg QD csoportok esetén; adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon az összes többi csoport esetében.
A PF-06463922 maximális megfigyelt plazmakoncentrációja (Cmax) többszöri orális adagot követően (1. fázis)
Időkeret: Adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján (24 órás mintákat nem gyűjtenek a BID csoportokhoz).
A PF-06463922 maximális megfigyelt plazmakoncentrációját (Cmax) közvetlenül az adatokból figyelték meg.
Adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján (24 órás mintákat nem gyűjtenek a BID csoportokhoz).
A PF-06463922 Cmax (Tmax) elérésének ideje egyszeri orális adagok beadását követően (1. fázis)
Időkeret: Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 1. napján 25 mg QD és 150 mg QD csoportok esetén; adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon az összes többi csoport esetében.
A PF-06463922 Tmax értékét közvetlenül az adatokból figyelték meg, mint az első előfordulás időpontját.
Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 1. napján 25 mg QD és 150 mg QD csoportok esetén; adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon az összes többi csoport esetében.
A PF-06463922 Cmax (Tmax) eléréséhez szükséges idő többszöri orális adagot követően (1. fázis)
Időkeret: Adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján (24 órás mintákat nem gyűjtenek a BID csoportokhoz).
A PF-06463922 Tmax értékét közvetlenül az adatokból figyelték meg, mint az első előfordulás időpontját.
Adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján (24 órás mintákat nem gyűjtenek a BID csoportokhoz).
A PF-06463922 plazmakoncentráció-idő profilja alatti terület a nulla időponttól a tau időpontig (AUCtau) egyszeri orális adagok beadását követően (1. fázis)
Időkeret: Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 1. napján 25 mg QD és 150 mg QD csoportok esetén; az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon az összes többi csoport esetében.
A Tau az adagolási intervallumra utal, és ez 12 vagy 24 órával egyenlő a BID vagy QD adagolás esetén. Az AUCtau meghatározása lineáris/log trapéz módszerrel történt.
Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 1. napján 25 mg QD és 150 mg QD csoportok esetén; az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon az összes többi csoport esetében.
A PF-06463922 plazmakoncentráció-idő profilja alatti terület a nulla időponttól a tau időpontig (AUCtau) többszöri orális adag után (1. fázis)
Időkeret: Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján (24 órás mintákat nem gyűjtenek a BID csoportokhoz)
A Tau az adagolási intervallumra utal, és ez 12 vagy 24 órával egyenlő a BID vagy QD adagolás esetén. Az AUCtau meghatározása lineáris/log trapéz módszerrel történt.
Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján (24 órás mintákat nem gyűjtenek a BID csoportokhoz)
A PF-06463922 plazmakoncentráció-idő profilja alatti terület a nulla időtől a végtelen időig extrapolált (AUCinf) egyszeri orális adagokat követően (1. fázis)
Időkeret: Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 1. napján 25 mg QD és 150 mg QD csoportok esetén; adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon az összes többi csoport esetében.
Az AUCinf az AUClast + (Clast*/kel) értékkel lett kiszámítva, ahol az AUClast a plazmakoncentráció-idő profil alatti terület a 0 időponttól az utolsó számszerűsíthető koncentráció időpontjáig, a Clast* pedig az utolsó számszerűsíthető időpontban várható plazmakoncentráció. a log-lineáris regressziós elemzésből becsülték, és kel volt a terminális fázis sebességi állandója.
Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 1. napján 25 mg QD és 150 mg QD csoportok esetén; adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon az összes többi csoport esetében.
A PF-06463922 látszólagos orális clearance-e (CL/F) egyszeri orális adagokat követően (1. fázis)
Időkeret: Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 1. napján 25 mg QD és 150 mg QD csoportok esetén; adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon az összes többi csoport esetében.
A gyógyszer kiürülése annak a sebességnek a mértéke, amellyel a gyógyszer normális biológiai folyamatok során metabolizálódik vagy eliminálódik. A CL/F-et dózis/AUCinf-ként számítottuk ki, ahol az AUCinf a plazmakoncentráció-idő profil alatti terület volt a 0-tól a végtelen időig extrapolálva.
Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 1. napján 25 mg QD és 150 mg QD csoportok esetén; adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon az összes többi csoport esetében.
A PF-06463922 látszólagos orális clearance-e (CL/F) többszöri orális adagot követően (1. fázis)
Időkeret: Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján (24 órás mintákat nem gyűjtenek a BID csoportokhoz)
A gyógyszer kiürülése annak a sebességnek a mértéke, amellyel a gyógyszer normális biológiai folyamatok során metabolizálódik vagy eliminálódik. A CL/F-et dózis/AUCinf-ként számítottuk ki, ahol az AUCinf a plazmakoncentráció-idő profil alatti terület volt a 0-tól a végtelen időig extrapolálva.
Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján (24 órás mintákat nem gyűjtenek a BID csoportokhoz)
A PF-06463922 megfigyelt felhalmozódási aránya (Rac) többszöri orális adag után (1. fázis)
Időkeret: Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján (24 órás mintákat nem gyűjtenek a BID csoportokhoz)
A Rac-et a 15. napi AUCtau/-7. nap AUCtau vagy az 1. napi AUCtau értékként számítottuk ki, ahol az AUCtau a plazmakoncentráció-idő profil alatti terület volt a 0. időponttól a tau időpontig (12 és 24 óra kétszeri és QD adagolási rend esetén).
Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján (24 órás mintákat nem gyűjtenek a BID csoportokhoz)
A PF-06463922 terminális felezési ideje egyszeri orális adagokat követően (1. fázis)
Időkeret: Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 1. napján 25 mg QD és 150 mg QD csoportok esetén; adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon az összes többi csoport esetében.
A terminális plazma felezési időt úgy határoztuk meg, mint azt az időt, amely alatt a plazmakoncentráció felére csökken, és loge(2)/kel-ként számították ki, ahol a kel a terminális fázis sebességi állandója.
Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 1. napján 25 mg QD és 150 mg QD csoportok esetén; adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon az összes többi csoport esetében.
A PF-06463922 állandó állapotú felhalmozódási aránya (Rss) többszöri orális adag után (1. fázis)
Időkeret: Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján (24 órás mintákat nem gyűjtenek a BID csoportokhoz)
Az Rss-t a 15. napi AUCtau/-7. nap AUCinf-ként számítottuk ki, ahol az AUCtau a plazmakoncentráció-idő profil alatti terület a 0 időponttól a tau időpontig (12 és 24 óra a BID és QD adagolási rend esetén), az AUCinf pedig a a plazmakoncentráció-idő profil alatti terület a 0. időponttól a végtelen időig extrapolálva.
Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján (24 órás mintákat nem gyűjtenek a BID csoportokhoz)
A PF-06463922 vese clearance-e (CLr) (1. fázis)
Időkeret: 0-4 óra, 4-12 óra és 12-24 óra az adagolás után az 1. ciklusban, 15. nap
A vese clearance-ét Aetau/AUCtau-ként számítottuk ki, ahol az Aetau a vizeletben változatlan formában visszanyert gyógyszer kumulatív mennyisége a tau adagolási intervallumig (24 óra QD adagolási rend esetén), az AUCtau pedig a plazmakoncentráció-idő profil alatti terület a 0 időponttól kezdve. a tau időzítésére (24 óra QD adagolási rend esetén).
0-4 óra, 4-12 óra és 12-24 óra az adagolás után az 1. ciklusban, 15. nap
A PF-06463922 százalékos aránya a vizeletben változatlan formában az adagolási intervallumig (AEtau%) (1. fázis)
Időkeret: 0-4 óra, 4-12 óra és 12-24 óra az adagolás után az 1. ciklusban, 15. nap
Az adagolási intervallum 24 óra volt a QD adagolási rendnél. Az Aetau%-ot 100*Ae24/dózisként számítottuk ki, ahol az Ae24 a vizeletben a beadás után 24 óráig változatlan formában visszanyert gyógyszer kumulatív mennyisége volt.
0-4 óra, 4-12 óra és 12-24 óra az adagolás után az 1. ciklusban, 15. nap
Midazolam maximális megfigyelt plazmakoncentrációja (Cmax) (1. fázis)
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után adag az 1. ciklusban 15. nap
A midazolám Cmax-értékét közvetlenül az adatokból figyelték meg. Csak a 25 mg és 150 mg QD csoport résztvevői kaptak midazolámot. A -7. napi adatok a PF-06463922 beadása előtti farmakokinetikai értékelést tükrözték, az 1. ciklus 15. napi adatai pedig a PF-06463922 többszöri dózisának beadása utáni PK értékelést.
Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után adag az 1. ciklusban 15. nap
A midazolám Cmax (Tmax) elérésének ideje (1. fázis)
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után adag az 1. ciklusban 15. nap
A midazolám Tmax értékét közvetlenül az adatokból figyelték meg, mint az első előfordulás időpontját. Csak a 25 mg és 150 mg QD csoport résztvevői kaptak midazolámot. A -7. napi adatok a PF-06463922 beadása előtti farmakokinetikai értékelést tükrözik, az 1. ciklus 15. napi adatai pedig a PF-06463922 többszöri dózisának beadása utáni farmakokinetikai értékelést.
Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után adag az 1. ciklusban 15. nap
A plazmakoncentráció-idő profil alatti terület a nulladik időponttól a midazolam utolsó mennyiségileg mérhető koncentrációjának (AUClast) időpontjáig (1. fázis)
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után adag az 1. ciklusban 15. nap
A plazmakoncentráció-idő profil alatti területet a 0. időponttól a midazolam utolsó mennyiségileg mérhető koncentrációjának időpontjáig (AUClast) lineáris/log trapéz módszerrel határoztuk meg. Csak a 25 mg és 150 mg QD csoport résztvevői kaptak midazolámot. A -7. napi adatok a PF-06463922 beadása előtti farmakokinetikai értékelést tükrözik, az 1. ciklus 15. napi adatai pedig a PF-06463922 többszöri dózisának beadása utáni farmakokinetikai értékelést.
Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után adag az 1. ciklusban 15. nap
A plazmakoncentráció-idő profil alatti terület a nulla időtől a végtelen időig (AUCinf) a midazolam extrapolálásával (1. fázis)
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után adag az 1. ciklusban 15. nap
Az AUCinf az AUClast + (Clast*/kel) értékkel lett kiszámítva, ahol az AUClast a plazmakoncentráció-idő profil alatti terület a 0 időponttól az utolsó számszerűsíthető koncentráció időpontjáig, a Clast* pedig az utolsó számszerűsíthető időpontban várható plazmakoncentráció. a log-lineáris regressziós elemzésből becsülték, és kel volt a terminális fázis sebességi állandója. Csak a 25 mg és 150 mg QD csoport résztvevői kaptak midazolámot. A -7. napi adatok a PF-06463922 beadása előtti farmakokinetikai értékelést tükrözik, az 1. ciklus 15. napi adatai pedig a PF-06463922 többszöri dózisának beadása utáni farmakokinetikai értékelést.
Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után adag az 1. ciklusban 15. nap
A midazolám látszólagos orális clearance-e (CL/F) (1. fázis)
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után adag az 1. ciklusban 15. nap
A gyógyszer kiürülése annak a sebességnek a mértéke, amellyel a gyógyszer normális biológiai folyamatok során metabolizálódik vagy eliminálódik. A CL/F-et dózis/AUCinf-ként számítottuk ki, ahol az AUCinf a plazmakoncentráció-idő profil alatti terület volt a 0-tól a végtelen időig extrapolálva. Csak a 25 mg és 150 mg QD csoport résztvevői kaptak midazolámot. A -7. napi adatok a PF-06463922 beadása előtti farmakokinetikai értékelést tükrözik, az 1. ciklus 15. napi adatai pedig a PF-06463922 többszöri dózisának beadása utáni farmakokinetikai értékelést.
Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után adag az 1. ciklusban 15. nap
Midazolam látszólagos eloszlási térfogata (Vz/F) (1. fázis)
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után adag az 1. ciklusban 15. nap
A Vz/F-et úgy határozták meg, mint azt az elméleti térfogatot, amelyben a gyógyszer teljes mennyiségének egyenletesen el kell oszlani a gyógyszer kívánt plazmakoncentrációjának eléréséhez, és a dózis/(AUCinf*kel) értékkel számították ki, ahol az AUCinf az a terület plazmakoncentráció-idő profil a 0 időponttól a végtelen időig extrapolálva, kel volt a terminális fázis sebességi állandója. Csak a 25 mg és 150 mg QD csoport résztvevői kaptak midazolámot. A -7. napi adatok a PF-06463922 beadása előtti farmakokinetikai értékelést tükrözik, az 1. ciklus 15. napi adatai pedig a PF-06463922 többszöri dózisának beadása utáni farmakokinetikai értékelést.
Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után adag az 1. ciklusban 15. nap
Midazolam terminális felezési ideje (1. fázis)
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után adag az 1. ciklusban 15. nap
A terminális plazma felezési időt úgy határoztuk meg, mint azt az időt, amely alatt a plazmakoncentráció felére csökken, és loge(2)/kel-ként számították ki, ahol a kel a terminális fázis sebességi állandója. Csak a 25 mg és 150 mg QD csoport résztvevői kaptak midazolámot. A -7. napi adatok a PF-06463922 beadása előtti farmakokinetikai értékelést tükrözik, az 1. ciklus 15. napi adatai pedig a PF-06463922 többszöri dózisának beadása utáni farmakokinetikai értékelést.
Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után adag az 1. ciklusban 15. nap
A PF-06463922 maximális megfigyelt plazmakoncentrációja (Cmax) (2. fázis)
Időkeret: Beadás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban, 15. nap
A PF-06463922 maximális megfigyelt plazmakoncentrációját (Cmax) közvetlenül az adatokból figyelték meg.
Beadás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban, 15. nap
A PF-06463922 Cmax (Tmax) ideje (2. fázis)
Időkeret: Beadás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban, 15. nap
A PF-06463922 Tmax értékét közvetlenül az adatokból figyelték meg, mint az első előfordulás időpontját.
Beadás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban, 15. nap
A PF-06463922 plazmakoncentráció-idő profilja alatti terület a nulla időtől a végtelen időig (AUCinf) (2. fázis)
Időkeret: Beadás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon
Az AUCinf az AUClast + (Clast*/kel) értékkel lett kiszámítva, ahol az AUClast a plazmakoncentráció-idő profil alatti terület a 0 időponttól az utolsó számszerűsíthető koncentráció időpontjáig, a Clast* pedig az utolsó számszerűsíthető időpontban várható plazmakoncentráció. a log-lineáris regressziós elemzésből becsülték, és kel volt a terminális fázis sebességi állandója.
Beadás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon
A PF-06463922 (2. fázis) plazmakoncentráció-időprofilja alatti terület nulla időtől Tau időig (AUCtau)
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján
A Tau az adagolási intervallumra utal, és ez 24 órával egyenlő a QD adagolásnál, amelyet a 2. fázisban alkalmaztak. Az AUCtau-t lineáris/log trapéz módszerrel határoztuk meg.
Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján
A PF-06463922 látszólagos szájürege (CL/F) (2. fázis)
Időkeret: Beadás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban, 15. nap
A gyógyszer kiürülése annak a sebességnek a mértéke, amellyel a gyógyszer normális biológiai folyamatok során metabolizálódik vagy eliminálódik. A CL/F-et dózis/AUCinf-ként számítottuk ki, ahol az AUCinf a plazmakoncentráció-idő profil alatti terület volt a 0-tól a végtelen időig extrapolálva.
Beadás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon és az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklusban, 15. nap
A PF-06463922 látszólagos eloszlási térfogata (Vz/F) (2. fázis)
Időkeret: Beadás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon
A Vz/F-et úgy határozták meg, mint azt az elméleti térfogatot, amelyben a gyógyszer teljes mennyiségének egyenletesen el kell oszlani a gyógyszer kívánt plazmakoncentrációjának eléréséhez, és a dózis/(AUCinf*kel) értékkel számították ki, ahol az AUCinf az a terület plazmakoncentráció-idő profil a 0 időponttól a végtelen időig extrapolálva, kel volt a terminális fázis sebességi állandója.
Beadás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon
A PF-06463922 terminál felezési ideje (2. fázis)
Időkeret: Beadás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon
A terminális plazma felezési időt úgy határoztuk meg, mint azt az időt, amely alatt a plazmakoncentráció felére csökken, és loge(2)/kel-ként számították ki, ahol a kel a terminális fázis sebességi állandója.
Beadás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon
A PF-06463922 megfigyelt felhalmozódási aránya (Rac) többszöri orális adag után (2. fázis)
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján
A Rac-et a 15. nap AUCtau/-7. nap AUCtau-ként számítottuk ki, ahol az AUCtau a plazmakoncentráció-idő profil alatti terület a 0-tól a tau időpontig (24 óra a QD adagolási rendhez, amelyet a 2. fázisban alkalmaztak).
Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján
A PF-06463922 állandó állapotú felhalmozódási aránya (Rss) többszöri orális adag után (2. fázis)
Időkeret: Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján
Az Rss-t a 15. napi AUCtau/-7. nap AUCinf-ként számítottuk ki, ahol az AUCtau a plazmakoncentráció-idő profil alatti terület 0-tól tau időpontig (24 óra a QD adagolási rendhez, amelyet a 2. fázisban alkalmaztak), az AUCinf pedig a a plazmakoncentráció-idő profil alatti terület a 0. időponttól a végtelen időig extrapolálva.
Az adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 15. napján
Változás az alapvonalhoz képest az észlelési teszt összpontszámában (kognitív funkciók értékelése) (2. fázis)
Időkeret: Kiindulási állapot, a 2-5. ciklus 1. napja, a 6. ciklustól minden második ciklus 1. napja és a kezelés vége (3 évig)
A Detection Test a pszichomotoros funkció mérése, és egy jól validált, egyszerű reakcióidő-paradigmát használ játékkártya-ingerekkel. Ebben a tesztben a képernyőn megjelenő utasítások megkérdezik: "Megfordult a kártya?". A játékkártya képpel lefelé jelenik meg a képernyő közepén. A kártya felborul, így képpel felfelé néz. Amint a kártya felborul, a résztvevőnek meg kell nyomnia az „Igen” gombot. A résztvevőt arra ösztönzik, hogy a lehető leggyorsabban és a lehető legpontosabban dolgozzon. Az egyes válaszok sebességét és pontosságát rögzítjük, és kiszámítjuk a log10 transzformált reakcióidők átlagát a helyes válaszokhoz. A legkisebb négyzetes átlagváltozás alacsonyabb értékei az alapvonalhoz képest teljesítménycsökkenést jeleznek. A 95%-os konfidenciaintervallum felső határa -0,00 vagy alacsonyabb a teljesítmény statisztikailag szignifikáns hanyatlását jelzi az alapvonalhoz képest abban a ciklusban.
Kiindulási állapot, a 2-5. ciklus 1. napja, a 6. ciklustól minden második ciklus 1. napja és a kezelés vége (3 évig)
Változás az alapvonalhoz képest az azonosítási teszt összpontszámában (kognitív funkciók értékelése) (2. fázis)
Időkeret: Kiindulási állapot, a 2-5. ciklus 1. napja, a 6. ciklustól minden második ciklus 1. napja és a kezelés vége (3 évig)
Az azonosítási teszt a vizuális figyelem mértéke, és egy jól validált választási reakcióidő-paradigmát használ játékkártya-ingerekkel. Ebben a feladatban a játékkártyák mind piros vagy fekete jokerek. A képernyőn megjelenő utasítások megkérdezik: "Piros a kártya?". A játékkártya képpel lefelé jelenik meg a képernyő közepén. A kártya felborul, így képpel felfelé néz. Amint felborul, a résztvevőnek el kell döntenie, hogy a kártya piros-e vagy sem. Ha piros, akkor a résztvevőnek az „Igen”-t kell megnyomnia, ha pedig nem piros, a „Nem”-et. A résztvevőt arra ösztönzik, hogy a lehető leggyorsabban és legpontosabban dolgozzon. Az egyes válaszok sebességét és pontosságát rögzítjük, és kiszámítjuk a log10 transzformált reakcióidők átlagát a helyes válaszokhoz. A legkisebb négyzetes átlagváltozás alacsonyabb értékei az alapvonalhoz képest teljesítménycsökkenést jeleznek. A 95%-os konfidenciaintervallum felső határa -0,00 vagy alacsonyabb a teljesítmény statisztikailag szignifikáns hanyatlását jelzi az alapvonalhoz képest abban a ciklusban.
Kiindulási állapot, a 2-5. ciklus 1. napja, a 6. ciklustól minden második ciklus 1. napja és a kezelés vége (3 évig)
Változás az alapvonalhoz képest az egy hátsó teszt összpontszámában (kognitív funkciók értékelése) (2. fázis)
Időkeret: Kiindulási állapot, a 2-5. ciklus 1. napja, a 6. ciklustól minden második ciklus 1. napja és a kezelés vége (3 évig)
A One Back teszt a munkamemória mértéke, és egy jól érvényesített n back paradigmát használ a játékkártyákkal. Ebben a feladatban a képernyőn megjelenő utasítások megkérdezik: "Az előző kártya ugyanaz?". Egy játékkártya jelenik meg a képernyő közepén. A résztvevőnek el kell döntenie, hogy a kártya megegyezik-e az előző kártyával. Ha ez ugyanaz, a résztvevőnek meg kell nyomnia az „Igen”-t, ha nem, a „Nem”-t. A résztvevőt arra ösztönzik, hogy a lehető leggyorsabban és legpontosabban dolgozzon. Az egyes válaszok sebességét és pontosságát rögzítjük, a helyes válaszok log10 transzformált reakcióidejének átlagát használjuk a teljesítmény sebességének demonstrálására, és a helyes válaszok arányának négyzetgyökének arszinusz transzformációját használjuk a pontosság bizonyítására. A legkisebb négyzetes átlagváltozás alacsonyabb értékei az alapvonalhoz képest teljesítménycsökkenést jeleznek. A 95%-os konfidenciaintervallum felső határa -0,00 vagy alacsonyabb a teljesítmény statisztikailag szignifikáns hanyatlását jelzi az alapvonalhoz képest abban a ciklusban.
Kiindulási állapot, a 2-5. ciklus 1. napja, a 6. ciklustól minden második ciklus 1. napja és a kezelés vége (3 évig)
Változás az alapértékhez képest a nemzetközi bevásárlólista-teszt összpontszámában (kognitív funkciók értékelése) (2. fázis)
Időkeret: Kiindulási állapot, a 2-5. ciklus 1. napja, a 6. ciklustól minden második ciklus 1. napja és a kezelés vége (3 évig)
A Nemzetközi Bevásárlólista feladat a verbális tanulás mértéke, és egy jól validált listás tanulási paradigmát használ, amelyet számítógéppel adminisztrálnak. Magas frekvenciákat, magas képanyagot, konkrét főneveket (a bevásárlólista tételeit) olvasták fel a résztvevőnek 2 másodpercenként egy szó sebességével. Miután mind a 12 szót elolvasta, a résztvevőt megkérték, hogy a lehető leggyorsabban idézzen fel minél több szót. A résztvevő által felidézett szavakat a számítógép képernyőjén megjelölték. Amikor a résztvevő nem tudott több szót felidézni, ugyanazt a listát újra elolvasták. A résztvevő által felidézett szavakat rögzítették. Ezt aztán harmadszor is megismételték. Feljegyeztük a helyes válaszok teljes számát 3 egymást követő vizsgálatban, egyetlen értékelésnél. A legkisebb négyzetes átlagváltozás alacsonyabb értékei az alapvonalhoz képest teljesítménycsökkenést jeleznek. A 95%-os konfidenciaintervallum felső határa -0,00 vagy alacsonyabb a teljesítmény statisztikailag szignifikáns hanyatlását jelzi az alapvonalhoz képest abban a ciklusban.
Kiindulási állapot, a 2-5. ciklus 1. napja, a 6. ciklustól minden második ciklus 1. napja és a kezelés vége (3 évig)
Változás a kiindulási értékhez képest a nemzetközi bevásárlólista-teszttel késleltetett visszahívás (kognitív funkciók értékelése) összpontszámában (2. fázis)
Időkeret: Kiindulási állapot, a 2-5. ciklus 1. napja, a 6. ciklustól minden második ciklus 1. napja és a kezelés vége (3 évig)
Ezt a tesztet ugyanúgy végeztük el, mint a Nemzetközi Bevásárlólista tesztet, azzal az eltéréssel, hogy a késleltetett visszahívási feltétel miatt a résztvevőnek 15 30 perccel később kellett felidéznie a listából a szavakat anélkül, hogy a listát újra elolvasta volna. A felismerési feltétel alatt a szakképzett személyzet elolvasott egy bevásárlólista-elemet, amely az eredeti listán szerepelt, vagy nem, és a résztvevőnek vagy igenlő (ha a tétel az eredeti listán volt), vagy nemleges (ha nem) kellett válaszolnia. . A szólista késleltetés utáni emlékezése során adott helyes válaszok teljes számát rögzítettük. A legkisebb négyzetes átlagváltozás alacsonyabb értékei az alapvonalhoz képest teljesítménycsökkenést jeleznek. A 95%-os konfidenciaintervallum felső határa -0,00 vagy alacsonyabb a teljesítmény statisztikailag szignifikáns hanyatlását jelzi az alapvonalhoz képest abban a ciklusban.
Kiindulási állapot, a 2-5. ciklus 1. napja, a 6. ciklustól minden második ciklus 1. napja és a kezelés vége (3 évig)
Az általános és intrakraniális célreakcióval rendelkező résztvevők százalékos aránya (1. fázis)
Időkeret: A vizsgálati kezelés kezdetétől a CR vagy PR-ig (legfeljebb 8 év)
Az objektív válasz (OR) a RECIST 1.1-es verziója szerint megerősített CR-re vagy PR-re vonatkozik. Az intrakraniális VAGY megerősített CR-re vagy PR-re utal, csak az agyon belüli elváltozásokat figyelembe véve. A CR-t az összes nem nyirokcsomó célléziójának eltűnéseként határozták meg (ahol az összes célléziót 0 mm-es hosszúsággal rögzítik a Target Lesions eCRF-en). Bármely kóros nyirokcsomó (céllézióként nyilvántartva) rövid tengelyének 10 mm-nél kisebbre kell csökkennie. A PR-t a célléziók SLD-jének 30%-os vagy nagyobb csökkenéseként határozták meg, referenciaként az alapvonal SLD-t figyelembe véve. Az itt bemutatott eredmények független központi áttekintésen alapultak.
A vizsgálati kezelés kezdetétől a CR vagy PR-ig (legfeljebb 8 év)
A tumorválaszig (TTR) és az intrakraniális TTR-ig eltelt idő (1. fázis)
Időkeret: A vizsgálati kezelés kezdetétől az objektív tumorválasz (CR vagy PR) első dokumentálásáig (legfeljebb körülbelül 8 év)
A tumorreakcióig eltelt időt (TTR) úgy határoztuk meg, mint a vizsgálati kezelés első dózisától az objektív tumorválasz (CR vagy PR) első dokumentálásáig eltelt időt. Azon résztvevők esetében, akiknél az objektív válasz a PR-től a CR-ig terjedt, a PR kezdetét vettük a válasz kezdetének. A CR-t az összes nem nyirokcsomó célléziójának eltűnéseként határozták meg (ahol az összes célléziót 0 mm-es hosszúsággal rögzítik a Target Lesions eCRF-en). Bármely kóros nyirokcsomó (céllézióként nyilvántartva) rövid tengelyének 10 mm-nél kisebbre kell csökkennie. A PR-t a célléziók SLD-jének 30%-os vagy nagyobb csökkenéseként határozták meg, referenciaként az alapvonal SLD-t figyelembe véve. A TTR-t csak a megerősített objektív tumorválaszt mutató résztvevők alcsoportjára számítottuk ki. Az intrakraniális TTR-t csak azoknál a résztvevőknél számították ki, akiknél megerősített intrakraniális objektív válaszreakció volt. Az itt bemutatott eredmények független központi áttekintésen alapultak.
A vizsgálati kezelés kezdetétől az objektív tumorválasz (CR vagy PR) első dokumentálásáig (legfeljebb körülbelül 8 év)
A válasz időtartama (DOR) és intrakraniális DOR (1. fázis) résztvevők száma
Időkeret: A vizsgálati kezelés kezdetétől a PD első dokumentálásáig vagy bármilyen okból bekövetkezett halálig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (legfeljebb körülbelül 8 év)
A válasz időtartama (DOR): az objektív tumorválasz (CR/PR) első dokumentálásától a betegség progressziójának (PD) vagy bármely okból bekövetkezett halálig terjedő első dokumentálásáig, attól függően, hogy melyik következett be előbb. DOR: a megerősített objektív tumorválaszt mutató résztvevők alcsoportjára számítva. Intrakraniális DOR: a megerősített intrakraniális objektív válaszreakcióval rendelkező résztvevőkre számítva. CR: az összes nem nyirokcsomó célléziójának eltűnése (ahol az összes célléziót 0 mm-es hosszban rögzítik a Target Lesion eCRF-en). Bármely kóros nyirokcsomó (céllézióként rögzítve) rövid tengelyének 10 mm-nél kisebbre kell csökkennie. PR: A céllézió SLD-jének 30%-os vagy nagyobb csökkenése, referencia alapvonal SLD-nek tekintve. PD: a célléziók SLD-jének 20%-os vagy nagyobb növekedése az alapvonalhoz vagy az első adag óta regisztrált legkisebb SLD-hez (nadir) képest. Ezenkívül mutasson be legalább 5 mm-es (>=5 mm-es) abszolút növekedést az alapvonalhoz vagy az első adag óta feljegyzett legkisebb SLD-hez (nadir) képest.
A vizsgálati kezelés kezdetétől a PD első dokumentálásáig vagy bármilyen okból bekövetkezett halálig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (legfeljebb körülbelül 8 év)
Azon résztvevők százalékos aránya, akik 12. és 24. héten elérték a betegség-ellenőrzést és az intrakraniális betegségek kontrollját (1. fázis)
Időkeret: 12 és 24 hét
A tumorválaszt a RECIST 1.1-es verziója szerint értékelték, és a betegségkontroll: megerősített CR, megerősített PR vagy stabil betegség (SD). Az intrakraniális értékelést csak a résztvevők központi idegrendszeri metasztázisai esetében végezték el. A CR-t az összes nem nyirokcsomó-céllézió eltűnéseként határozták meg (ahol az összes célléziót 0 mm-es hosszban rögzítik a Target Lesions eCRF-en). Bármely kóros nyirokcsomó (céllézióként nyilvántartva) rövid tengelyének 10 mm-nél kisebbre kell csökkennie. A PR-t a célléziók SLD-jének 30%-os vagy nagyobb csökkenéseként határozták meg, referencia kiindulási SLD-nek tekintve. Progresszív betegség: a célléziók SLD-jének 20%-os vagy nagyobb növekedése a kiindulási értékhez vagy a legkisebb SLD-hez (nadir) képest, amelyet az első adag óta regisztráltak. A 20%-os relatív növekedésen kívül az SLD-nek legalább 5 mm-es (>=5 mm-es) abszolút növekedést kell mutatnia az alapvonalhoz vagy az első adag óta feljegyzett legkisebb SLD-hez (nadir) képest. Az itt bemutatott eredmények független központi áttekintésen alapultak.
12 és 24 hét
Progressziómentes túlélés (PFS) (1. fázis)
Időkeret: A vizsgálati kezelés kezdetétől a PD első dokumentálásáig vagy bármilyen okból bekövetkezett halálig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (legfeljebb körülbelül 8 év)
A PFS-t a vizsgálati kezelés első dózisától az objektív PD első dokumentálásáig vagy a vizsgálat során bármilyen okból bekövetkezett halálig eltelt időként határozták meg, attól függően, hogy melyik következett be előbb. A progresszív betegséget a célléziók SLD-jének 20%-os vagy nagyobb növekedése határozta meg az alapvonalhoz vagy az első adag óta regisztrált legkisebb SLD-hez (nadir) képest. A 20%-os relatív növekedésen kívül az SLD-nek legalább 5 mm-es (>= 5 mm-es) abszolút növekedést is kell mutatnia az alapvonalhoz vagy az első adag óta regisztrált legkisebb SLD-hez (nadir) képest. Az itt bemutatott eredmények független központi áttekintésen alapultak.
A vizsgálati kezelés kezdetétől a PD első dokumentálásáig vagy bármilyen okból bekövetkezett halálig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (legfeljebb körülbelül 8 év)
A PF-06463922 látszólagos eloszlási térfogata (Vz/F) egyszeri orális adagok beadása után (1. fázis)
Időkeret: Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 1. napján 25 mg QD és 150 mg QD csoportok esetén; adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon az összes többi csoport esetében.
A Vz/F-et úgy határozták meg, mint azt az elméleti térfogatot, amelyben a gyógyszer teljes mennyiségének egyenletesen el kell oszlani ahhoz, hogy a gyógyszer kívánt plazmakoncentrációját elérje, és a dózis/(AUCinf*kel) értékkel számították ki, ahol az AUCinf a gyógyszer alatti terület. plazmakoncentráció-idő profil a 0 időponttól a végtelen időig extrapolálva, kel volt a terminális fázis sebességi állandója.
Adagolás előtti, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 1. napján 25 mg QD és 150 mg QD csoportok esetén; adagolás előtt, 0,5, 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 24, 48, 72, 96 és 120 órával az adagolás után a -7. napon az összes többi csoport esetében.
Az ALK-mutációval rendelkező résztvevők száma a plazma-CNA-analízis alapján (1. fázis)
Időkeret: Szűrés (akár 28 nap)
A plazmában keringő nukleinsav (CNA) mintákat digitális polimeráz láncreakció (PCR) BEAMing technológiával elemeztük ALK kináz domén mutációira. Bemutatjuk az egy vagy több ALK mutációval rendelkező résztvevők számát.
Szűrés (akár 28 nap)
Az ALK-mutációval rendelkező résztvevők száma a tumorszövet-elemzés alapján (1. fázis)
Időkeret: Szűrés (akár 28 nap)
Az archivált szövetmintákból és/vagy de novo biopsziából származó tumorszöveteket elemeztük az ALK kináz domén mutációira. Bemutatjuk az egy vagy több ALK mutációval rendelkező résztvevők számát.
Szűrés (akár 28 nap)
Azon résztvevők száma, akik javultak, romlottak vagy stabilak maradtak az EORTC QLQ-C30-ban (1. fázis)
Időkeret: A vizsgálati kezelés kezdetétől a kezelés végéig (legfeljebb körülbelül 8 év)
Az Európai Rákkutató és Kezelési Szervezet Core Life Quality Questionnaire (EORTC QLQ)-C30 (3.0-s verzió) 30 kérdésből áll, amelyek 5 funkcionális területet (fizikai, szerepköri, érzelmi, kognitív és szociális), globális életminőséget (QoL) értékelnek. , betegséggel/kezeléssel kapcsolatos tünetek (fáradtság, hányinger/hányás, fájdalom, nehézlégzés, álmatlanság, étvágytalanság, székrekedés és hasmenés), valamint a betegség vélt anyagi hatása. Mindegyik skálát 0-tól 100-ig terjedő tartományba transzformáltuk standard EORTC algoritmus segítségével. A globális QoL és funkcionális skálák esetében a magasabb pontszám jobb teljesítményt jelez, a javulást pedig legalább 10 pontos növekedésként, a rosszabbodást pedig legalább 10 pontos csökkenésként határozták meg. A tünetskálák esetében a magasabb pontszám rosszabb tüneteket jelez, a javulást pedig legalább 10 pontos csökkenésként, a rosszabbodást pedig legalább 10 pontos növekedésként határoztuk meg. Minden skálát, amely nem javult vagy romlott, stabilnak tekintettük.
A vizsgálati kezelés kezdetétől a kezelés végéig (legfeljebb körülbelül 8 év)
Azon résztvevők száma, akik javultak, romlottak vagy stabilak maradtak az EORTC QLQ-LC13-ban (1. fázis)
Időkeret: A vizsgálati kezelés kezdetétől a kezelés végéig (legfeljebb körülbelül 8 év)
Az EORTC QLQ-LC13 az EORTC QLQ-C30 tüdőrák modulja, és a betegséggel kapcsolatos tünetekre (dyspnoe, köhögés, hemoptysis és helyspecifikus fájdalom), a kezeléssel összefüggő tünetekre (szájfájdalom, dysphagia, neuropathia és alopecia) vonatkozó kérdéseket tartalmaz. és a tüdőrákos betegek fájdalomcsillapító alkalmazása. A skálát standard EORTC algoritmussal 0 és 100 közötti tartományra alakítottuk át. A magasabb pontszám rosszabb tüneteket jelez, javulást pedig legalább 10 pontos csökkenésként, rosszabbodást legalább 10 pontos növekedésként határoztunk meg. Minden skálát, amely nem javult vagy romlott, stabilnak tekintettük.
A vizsgálati kezelés kezdetétől a kezelés végéig (legfeljebb körülbelül 8 év)
Változás az alapvonalhoz képest a Mini Mental State Examination (MMSE) pontszámában (1. fázis)
Időkeret: Kiindulási állapot, az 1-52. ciklus 1. napja és a kezelés vége (3 évig)
Az 1. fázisban az MMSE-t összegyűjtöttük a mentális állapot felmérésére. Az MMSE egy 30 tételből álló kérdőív, amely a kognitív funkciók 5 területét teszteli: tájékozódás, regisztráció, figyelem és számítás, felidézés és nyelv. A maximális pontszám 30, a minimális pontszám pedig 0. A legmagasabb pontszám azt jelzi, hogy nincs kognitív károsodás, a legalacsonyabb pontszám pedig súlyos kognitív károsodást. Az MMSE-t a vizsgálati protokoll 6. módosítása értelmében eltávolították, és nem volt szükség a 2. fázishoz, mivel az eszközt nem tekintették értelmesnek a kognitív funkciók értékelése szempontjából.
Kiindulási állapot, az 1-52. ciklus 1. napja és a kezelés vége (3 évig)
A tumorválaszig (TTR) és az intrakraniális TTR-ig eltelt idő (2. fázis és DDI-alvizsgálat)
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától az objektív tumorválasz (CR vagy PR) első dokumentálásáig (maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
A tumorreakcióig eltelt időt (TTR) úgy határoztuk meg, mint a vizsgálati kezelés első dózisától az objektív tumorválasz (CR vagy PR) első dokumentálásáig eltelt időt. Azon résztvevők esetében, akiknél az objektív válasz a PR-től a CR-ig terjedt, a PR kezdetét vettük a válasz kezdetének. A TTR-t csak a megerősített objektív tumorválaszt mutató résztvevők alcsoportjára számítottuk ki. Az intrakraniális TTR-t csak azoknál a résztvevőknél számították ki, akiknél megerősített intrakraniális objektív válaszreakció volt. A CR-t az összes nem nyirokcsomó célléziójának eltűnéseként határozták meg (ahol az összes célléziót 0 mm-es hosszúsággal rögzítik a Target Lesions eCRF-en). Bármely kóros nyirokcsomó (céllézióként nyilvántartva) rövid tengelyének 10 mm-nél kisebbre kell csökkennie. A PR-t a célléziók SLD-jének 30%-os vagy nagyobb csökkenéseként határozták meg, referenciaként az alapvonal SLD-t figyelembe véve. Az itt bemutatott eredmények független központi áttekintésen alapultak.
A vizsgálati kezelés első adagjától az objektív tumorválasz (CR vagy PR) első dokumentálásáig (maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
A válasz időtartama (DOR) és az intrakraniális DOR (2. fázis és DDI alvizsgálat)
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától a PD vagy bármilyen okból bekövetkezett haláleset első dokumentálásáig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatnál)
A válasz időtartama (DOR): az objektív tumorválasz (CR/PR) első dokumentálásától a PD első dokumentálásáig vagy bármely okból bekövetkezett halálig eltelt idő, attól függően, hogy melyik következett be előbb. DOR: a megerősített objektív tumorválaszt mutató résztvevők alcsoportjára számítva. Intrakraniális DOR: a megerősített intrakraniális objektív válaszreakcióval rendelkező résztvevőkre számítva. CR: az összes nem nyirokcsomó célléziójának eltűnése (ahol az összes célléziót 0 mm-es hosszban rögzítik a Target Lesion eCRF-en). Bármely kóros nyirokcsomó (céllézióként rögzítve) rövid tengelyének 10 mm-nél kisebbre kell csökkennie. PR: A céllézió SLD-jének 30%-os vagy nagyobb csökkenése, referencia alapvonal SLD-nek tekintve. PD: a célléziók SLD-jének 20%-os vagy nagyobb növekedése az alapvonalhoz vagy az első adag óta regisztrált legkisebb SLD-hez (nadir) képest. Ezenkívül mutasson be legalább 5 mm-es (>=5 mm-es) abszolút növekedést az alapvonalhoz vagy az első adag óta feljegyzett legkisebb SLD-hez (nadir) képest.
A vizsgálati kezelés első adagjától a PD vagy bármilyen okból bekövetkezett haláleset első dokumentálásáig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatnál)
Azon résztvevők százalékos aránya, akik a 12. és a 24. héten értek el a betegség-ellenőrzést és az intrakraniális betegségek kontrollját (2. fázis és DDI-alvizsgálat)
Időkeret: 12. és 24. hét
A tumorválaszt a RECIST 1.1-es verziója szerint értékelték, és a betegség kontrollját megerősített CR-ként, megerősített PR-ként vagy stabil betegségként (SD) határoztuk meg. A CR-t az összes nem nyirokcsomó célléziójának eltűnéseként határozták meg (ahol az összes célléziót 0 mm-es hosszúsággal rögzítik a Target Lesions eCRF-en). Bármely kóros nyirokcsomó (céllézióként nyilvántartva) rövid tengelyének 10 mm-nél kisebbre kell csökkennie. A PR-t a célléziók SLD-jének 30%-os vagy nagyobb csökkenéseként határozták meg, referenciaként az alapvonal SLD-t figyelembe véve. SD = amikor sem a PR minősítéshez szükséges elegendő zsugorodás, sem a PD minősítéséhez elegendő növekedés nem figyelhető meg, referenciaként a legkisebb átmérők összegét tekintve a vizsgálat alatt. Az intrakraniális értékelést csak a résztvevők központi idegrendszeri metasztázisai esetében végezték el. Az itt bemutatott eredmények független központi áttekintésen alapultak.
12. és 24. hét
Az utolsó korábbi terápia előrehaladásának ideje (2. fázis)
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától a progresszió időpontjáig (maximum 7,5 év a 2. fázisban)
Az utolsó korábbi kezelés során elért TTP-t az utolsó korábbi kezelési séma első adagolási dátumától a progresszió időpontjáig tartó időként határoztuk meg. A progresszív betegséget a célléziók SLD-jének 20%-os vagy nagyobb növekedése határozta meg az alapvonalhoz vagy az első adag óta regisztrált legkisebb SLD-hez (nadir) képest. A 20%-os relatív növekedésen kívül az SLD-nek legalább 5 mm-es (>= 5 mm-es) abszolút növekedést is kell mutatnia az alapvonalhoz vagy az első adag óta regisztrált legkisebb SLD-hez (nadir) képest.
A vizsgálati kezelés első adagjától a progresszió időpontjáig (maximum 7,5 év a 2. fázisban)
A daganat progressziójáig (TTP) és az intrakraniális TTP-ig eltelt idő (2. fázis és DDI alvizsgálat)
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától az objektív PD első dokumentálásáig (maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
A progresszióig eltelt időt (TTP) úgy határoztuk meg, mint a vizsgálati kezelés első dózisától az objektív PD első dokumentálásáig eltelt időt. Az intrakraniális TTP-t úgy határozták meg, mint a vizsgálati kezelés első dózisától az intrakraniális betegség objektív progressziójának első dokumentálásáig eltelt időt, amely új agyi áttétek vagy a meglévő agyi metasztázisok progressziója alapján történt. A progresszív betegséget a célléziók SLD-jének 20%-os vagy nagyobb növekedése határozta meg az alapvonalhoz vagy az első adag óta regisztrált legkisebb SLD-hez (nadir) képest. A 20%-os relatív növekedésen kívül az SLD-nek legalább 5 mm-es (>= 5 mm-es) abszolút növekedést is kell mutatnia az alapvonalhoz vagy az első adag óta regisztrált legkisebb SLD-hez (nadir) képest. Az itt bemutatott eredmények független központi áttekintésen alapultak.
A vizsgálati kezelés első adagjától az objektív PD első dokumentálásáig (maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
Annak valószínűsége, hogy az első esemény a központi idegrendszer (CNS) előrehaladása, nem központi idegrendszeri progresszió vagy halál (2. fázis)
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától a központi idegrendszeri progresszió első eseményéig (maximum 7,5 év a 2. fázisban)
Annak valószínűségét, hogy az első esemény a központi idegrendszeri progresszió, a nem központi idegrendszeri progresszió vagy a halál volt, a versengő kockázati megközelítéssel értékelték az elemzési halmazhoz viszonyított kumulatív előfordulási függvények (tartomány: 0-1) becslésével. Az első eseményig eltelt idő versenyeseményként („CNS progresszió”, „nem központi idegrendszeri progresszió” vagy „halál”) = az első adagtól az adott esemény dátumáig eltelt idő. Azokat a résztvevőket, akikről nem ismert, hogy egyik versengő eseményről sem volt szó, cenzúrázták azon a napon, amikor utoljára vizsgálták a betegség állapotát PFS szempontjából. Azok a résztvevők, akik egy eseménytípust mutattak be, a kudarc versengő okának számítottak más típusú események elemzésekor. Minden eseménytípushoz megjelenik az 1 évet megelőző legközelebbi időpontnak megfelelő kumulatív előfordulási függvény. PD: a céllézió SLD-jének 20%-os vagy nagyobb növekedése az alapvonalhoz vagy az első adag óta regisztrált legkisebb SLD-hez (nadir) képest. Az SLD-nek legalább 5 mm-es (>=5 mm-es) abszolút növekedést kell mutatnia az alapvonalhoz vagy az első adag óta feljegyzett legkisebb SLD-hez (nadir) képest.
A vizsgálati kezelés első adagjától a központi idegrendszeri progresszió első eseményéig (maximum 7,5 év a 2. fázisban)
Progressziómentes túlélés (PFS) (2. fázis és DDI-alvizsgálat)
Időkeret: A vizsgálati kezelés első dózisától az objektív PD vagy bármilyen okból bekövetkezett haláleset első dokumentálásáig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatnál)
A PFS-t a vizsgálati kezelés első dózisától az objektív PD első dokumentálásáig vagy a vizsgálat során bármilyen okból bekövetkezett halálig eltelt időként határozták meg, attól függően, hogy melyik következett be előbb. A progresszív betegséget a célléziók SLD-jének 20%-os vagy nagyobb növekedése határozta meg az alapvonalhoz vagy az első adag óta regisztrált legkisebb SLD-hez (nadir) képest. A 20%-os relatív növekedésen kívül az SLD-nek legalább 5 mm-es (>= 5 mm-es) abszolút növekedést is kell mutatnia az alapvonalhoz vagy az első adag óta regisztrált legkisebb SLD-hez (nadir) képest. Az itt bemutatott eredmények független központi áttekintésen alapultak.
A vizsgálati kezelés első dózisától az objektív PD vagy bármilyen okból bekövetkezett haláleset első dokumentálásáig, attól függően, hogy melyik következett be előbb (maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatnál)
Teljes túlélés (2. fázis és DDI-alvizsgálat)
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától a halál időpontjáig (maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatnál)
Az OS meghatározása az első adagtól a bármilyen okból bekövetkezett halálesetig eltelt idő. Az elemzés időpontjában még életben lévő résztvevők esetében az operációs rendszer idejét az utolsó napon cenzúrázták, amikor a résztvevők életben voltak. Az OS becsléseit és 95%-os konfidencia intervallumát Kaplan-Meier módszerrel határoztuk meg.
A vizsgálati kezelés első adagjától a halál időpontjáig (maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatnál)
Az ALK-mutációval rendelkező résztvevők száma a plazma-CNA-analízis alapján (2. fázis)
Időkeret: Szűrés (akár 28 nap)
A plazma-CNS-mintákat az ALK kináz domén mutációira elemeztük Next Generation Sequencing (NGS) módszerrel. Bemutatjuk az egy vagy több ALK mutációval rendelkező résztvevők számát.
Szűrés (akár 28 nap)
Az ALK-mutációval rendelkező résztvevők száma a tumorszövet-elemzés alapján (2. fázis)
Időkeret: Szűrés (akár 28 nap)
Az archivált szövetmintákból és/vagy de novo biopsziából származó tumorszöveteket elemeztük az ALK kináz domén mutációira. Bemutatjuk az egy vagy több ALK mutációval rendelkező résztvevők számát.
Szűrés (akár 28 nap)
Azon résztvevők száma, akik javultak, rosszabbodtak vagy stabilak maradtak az EORTC QLQ-C30-ban (2. fázis és DDI alvizsgálat)
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
Az Európai Rákkutató és Kezelési Szervezet Core Life Quality Questionnaire (EORTC QLQ)-C30 (3.0-s verzió) 30 kérdésből áll, amelyek 5 funkcionális területet (fizikai, szerepköri, érzelmi, kognitív és szociális), globális életminőséget (QoL) értékelnek. , betegséggel/kezeléssel kapcsolatos tünetek (fáradtság, hányinger/hányás, fájdalom, nehézlégzés, álmatlanság, étvágytalanság, székrekedés és hasmenés), valamint a betegség vélt anyagi hatása. Mindegyik skálát 0-tól 100-ig terjedő tartományba transzformáltuk standard EORTC algoritmus segítségével. A globális QoL és funkcionális skálák esetében a magasabb pontszám jobb teljesítményt jelez, a javulást pedig legalább 10 pontos növekedésként, a rosszabbodást pedig legalább 10 pontos csökkenésként határozták meg. A tünetskálák esetében a magasabb pontszám rosszabb tüneteket jelez, a javulást pedig legalább 10 pontos csökkenésként, a rosszabbodást pedig legalább 10 pontos növekedésként határoztuk meg. Minden skálát, amely nem javult vagy romlott, stabilnak tekintettük.
A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
Azon résztvevők száma, akik javultak, rosszabbodtak vagy stabilak maradtak az EORTC QLQ-LC13-ban (2. fázis és DDI alvizsgálat)
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
Az EORTC QLQ-LC13 az EORTC QLQ-C30 tüdőrák modulja, és a betegséggel kapcsolatos tünetekre (dyspnoe, köhögés, hemoptysis és helyspecifikus fájdalom), a kezeléssel összefüggő tünetekre (szájfájdalom, dysphagia, neuropathia és alopecia) vonatkozó kérdéseket tartalmaz. és a tüdőrákos betegek fájdalomcsillapító alkalmazása. A skálát standard EORTC algoritmussal 0 és 100 közötti tartományra alakítottuk át. A magasabb pontszám rosszabb tüneteket jelez, javulást pedig legalább 10 pontos csökkenésként, rosszabbodást legalább 10 pontos növekedésként határoztunk meg. Minden skálát, amely nem javult vagy romlott, stabilnak tekintettük.
A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
A kezelés során felmerülő nemkívánatos eseményekben résztvevők száma (1. fázis, 2. fázis és DDI-alvizsgálat)
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 8 év az 1. fázisban, maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
AE: bármely nemkívánatos orvosi esemény a klinikai vizsgálat során, amikor a résztvevő terméket vagy orvosi eszközt adott be, függetlenül a vizsgálati kezeléssel való ok-okozati összefüggéstől. Kezelés közben felmerülő nemkívánatos események (TEAE): olyan nemkívánatos események, amelyek először a kezelés hatékony időtartama alatt fordultak elő, vagy olyan AE-k, amelyek súlyossága a kezelés során fokozódott. Súlyos nemkívánatos események (SAE): bármilyen nemkívánatos orvosi esemény bármilyen dózis mellett, amely halált eredményezett; életveszélyes volt (azonnali halálveszély); fekvőbeteg kórházi kezelést igényelt, vagy a meglévő kórházi kezelés meghosszabbítását okozta; tartós vagy jelentős rokkantságot/képtelenséget eredményezett (a normális életműködés vezetési képességének jelentős megzavarása). A mellékhatások közé tartozott a SAE és a nem súlyos AE. A súlyosságot a National Cancer Institute (NCI) általános terminológiai kritériumai a mellékhatásokra (CTCAE) 4.03-as verziója szerint osztályozták. 1. fokozat: enyhe, 2. fokozat: közepes, 3. fokozat: súlyos, 4. fokozat: Életveszélyes következmények; sürgős beavatkozást jeleztek, 5. fokozat: AE-hez kapcsolódó halál.
A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 8 év az 1. fázisban, maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
Laboratóriumi eltérésekkel rendelkező résztvevők száma (1. fázis, 2. fázis és DDI-alvizsgálat) - Hematológia
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 8 év az 1. fázisban, maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
A hematológiai értékelés magában foglalta a hemoglobint, a vérlemezkék számát, a fehérvérsejteket, az abszolút neutrofileket, az abszolút limfocitákat, az abszolút monocitákat, az abszolút eozinofileket és az abszolút bazofileket. Ebben az eredménymérőben az esetleges eltérésekkel járó hematológiai paramétereket jelentettek.
A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 8 év az 1. fázisban, maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
Laboratóriumi eltérésekkel rendelkező résztvevők száma (1. fázis, 2. fázis és DDI-alvizsgálat) - Kémia
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 8 év az 1. fázisban, maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
A kémiai értékelés a következőket tartalmazta: alanin-aminotranszferáz (ALT), alkalikus foszfatáz, aszpartát-aminotranszferáz (AST), vér bilirubin, kreatin-foszfokináz (CPK), kreatinin, gamma-glutamil-transzferáz (GGT), kalcium, nátrium, kálium, magnézium, albumin, glükóz (non). éheztetett), albumin, foszfor vagy foszfát, szérumamiláz és lipáz.
A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 8 év az 1. fázisban, maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
Laboratóriumi eltérésekkel rendelkező résztvevők száma (1. fázis, 2. fázis és DDI-alvizsgálat) – Alvadás, lipidek és vizeletvizsgálat
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 8 év az 1. fázisban, maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
A véralvadás értékelése magában foglalta az aktivált parciális tromboplasztin időt, a nemzetközi normalizált arányt (INR) és a protrombin időt. A lipidértékelés magában foglalta a koleszterint és a triglicerideket.
A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 8 év az 1. fázisban, maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
Azon résztvevők száma, akiknek életjelekre vonatkozó adatok megfelelnek az előre meghatározott kritériumoknak (1. fázis, 2. fázis és DDI-alvizsgálat)
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 8 év az 1. fázisban, maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
Ülő helyzetben rögzítettük a vérnyomást (BP), beleértve a szisztolés vérnyomást (SBP) és a diasztolés vérnyomást (DBP), valamint a pulzusszámot. Megmérték a testsúlyt is.
A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 8 év az 1. fázisban, maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
Azon résztvevők száma, akiknél a bal kamrai ejekciós frakció (LVEF) a kiindulási értékről 20 százaléknál nagyobb vagy egyenlő mértékben csökkent (1. fázis, 2. fázis és DDI-alvizsgálat)
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 8 év az 1. fázisban, maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
A bal kamrai ejekciós frakciót (LVEF) echocardiogram segítségével határoztuk meg. Az alapvonalat a vizsgálati kezelés első dózisa előtti mérésként határoztuk meg.
A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 8 év az 1. fázisban, maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
Abszolút értékekkel rendelkező és a kiindulási állapothoz képest változást mutató résztvevők száma az előre meghatározott kritériumoknak megfelelő QTcF-ben (1. fázis, 2. fázis és DDI-alvizsgálat)
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 8 év az 1. fázisban, maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
Háromszoros 12 elvezetéses elektrokardiogramot (EKG) végeztünk körülbelül 2 perces különbséggel az átlagos QTc-intervallum (a szívfrekvenciával korrigált QT-intervallum) meghatározására. A QT-intervallumot a pulzusszámra korrigálták Fridericia képletével, hogy QTcF-et biztosítsanak. Az abszolút értékeket és a kiindulási értékhez viszonyított változásokat előre meghatározott kritériumok szerint összegeztük. A kiindulási állapotot a vizsgálati kezelés első adagja előtti utolsó értékelésként határozták meg.
A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 8 év az 1. fázisban, maximum 7,5 év a 2. fázisban és legfeljebb 6 év a DDI alvizsgálatban)
Öngyilkossági gondolatokkal és öngyilkos viselkedéssel rendelkező résztvevők száma (2. fázis)
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 7,5 év a 2. fázisban)
A Columbia Suicide Severity Rating Scale (C-SSRS) segítségével elemezték a résztvevők öngyilkossági gondolatait és viselkedését, és ez egy egyedülálló, egyszerű és rövid módszer mind a viselkedés, mind a gondolatok értékelésére, amely nyomon követi az összes öngyilkossági eseményt, és összefoglalja az öngyilkosságot. Felméri a kísérletek letalitását és az elképzelések egyéb jellemzőit (gyakorisága, időtartama, ellenőrizhetősége, az ötletelés okai és az elrettentés), amelyek mindegyike szignifikánsan előrevetíti a befejezett öngyilkosságot. A 4-es vagy 5-ös maximális pontszám a maximális öngyilkossági gondolatot jelzi, a minimális „0” pedig azt, hogy nincs öngyilkossági gondolat.
A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig (maximum 7,5 év a 2. fázisban)
Változás az alapvonalhoz képest a Beck-depressziós leltár (BDI)-II (hangulatértékelés) összpontszámában (2. fázis)
Időkeret: Kiindulási állapot, a 2-5. ciklus 1. napja, a 6. ciklustól minden második ciklus 1. napja és a kezelés vége (3 évig)
A Beck Depression Inventory (BDI)-II egy 21 tételből álló önbeszámoló skála, amelyben a résztvevők minden elemet egy 4 fokú skálán értékeltek (0-tól 3-ig terjedő tartományban, ahol a 0 a legalacsonyabb depressziót, a 3 pedig a súlyos depressziót jelezte). A skála tartalmazza a hangulatot (öröm elvesztése, szomorúság és ingerlékenység), az öngyilkossági gondolatokat és a kognitív jeleket (büntető gondolatok, önkritika, önellenszenv, pesszimizmus és gyenge koncentráció), valamint a szomatikus jeleket (étvágy, alvás, fáradtság és libidó). A pontokat a válaszok sorozatából származó pontok összeadásával kaptuk. A magasabb összpontszám súlyosabb depressziós tüneteket jelez. A szabványosított határértékek a következők: 0-13: minimális depresszió; 14-19: enyhe depresszió; 20-28: mérsékelt depresszió; 29-63: súlyos depresszió.
Kiindulási állapot, a 2-5. ciklus 1. napja, a 6. ciklustól minden második ciklus 1. napja és a kezelés vége (3 évig)
Abszolút értékekkel rendelkező és a kiindulási állapothoz képest változást mutató résztvevők száma az előre meghatározott kritériumoknak megfelelő PR-intervallumban (2. fázis és DDI-alvizsgálat)
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig legfeljebb 7,5 év a 2. fázisban, és legfeljebb 6 év kb. DDI alvizsgálathoz)
A PR intervallumot EKG méréssel határoztuk meg. A PR-intervallumnak a következő kategóriái voltak: változás az alapvonaltól>=25 százalék, 40-től <60 msec-ig (msec), 60-tól <80 msec-ig és >=80 msec-ig. Az alapvonalat a vizsgálati gyógyszer első dózisa előtti háromszori mérés átlagaként határoztuk meg.
A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig legfeljebb 7,5 év a 2. fázisban, és legfeljebb 6 év kb. DDI alvizsgálathoz)

Egyéb eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
Az általános és intrakraniális célreakcióval rendelkező résztvevők százalékos aránya (2. fázis és DDI-alvizsgálat)
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig legfeljebb 7,5 év a 2. fázisban, és legfeljebb 6 év kb. DDI alvizsgálathoz)
Az objektív válasz (OR) a megerősített teljes válaszra (CR) vagy részleges válaszra (PR) vonatkozik a válaszértékelési kritériumok szilárd daganatban (RECIST) 1.1-es verziója szerint. Az intrakraniális VAGY megerősített CR-re vagy PR-re utal, csak az agyon belüli elváltozásokat figyelembe véve. A CR-t az összes nem nyirokcsomó célléziójának eltűnéseként határozták meg (ahol az összes célléziót 0 milliliter (mm) hosszúsággal rögzítik a Target Lesions eCRF-en). Bármely kóros nyirokcsomó (céllézióként nyilvántartva) rövid tengelyének 10 mm-nél kisebbre kell csökkennie. A PR-t a célléziók léziódimenzióinak (SLD) összegének 30%-os vagy nagyobb csökkenéseként határozták meg, referenciaként az alapvonal SLD-t figyelembe véve. Az itt bemutatott eredmények független központi áttekintésen alapultak.
A vizsgálati kezelés első adagjától a kezelés végéig legfeljebb 7,5 év a 2. fázisban, és legfeljebb 6 év kb. DDI alvizsgálathoz)

Együttműködők és nyomozók

Itt találhatja meg a tanulmányban érintett személyeket és szervezeteket.

Szponzor

Nyomozók

  • Tanulmányi igazgató: Pfizer CT.gov Call Center, Pfizer

Publikációk és hasznos linkek

A vizsgálattal kapcsolatos információk beviteléért felelős személy önkéntesen bocsátja rendelkezésre ezeket a kiadványokat. Ezek bármiről szólhatnak, ami a tanulmányhoz kapcsolódik.

Általános kiadványok

Tanulmányi rekorddátumok

Ezek a dátumok nyomon követik a ClinicalTrials.gov webhelyre benyújtott vizsgálati rekordok és összefoglaló eredmények benyújtásának folyamatát. A vizsgálati feljegyzéseket és a jelentett eredményeket a Nemzeti Orvostudományi Könyvtár (NLM) felülvizsgálja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e az adott minőség-ellenőrzési szabványoknak, mielőtt közzéteszik őket a nyilvános weboldalon.

Tanulmány főbb dátumok

Tanulmány kezdete (Tényleges)

2014. január 8.

Elsődleges befejezés (Tényleges)

2017. március 15.

A tanulmány befejezése (Tényleges)

2023. május 24.

Tanulmányi regisztráció dátumai

Először benyújtva

2013. október 16.

Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2013. október 22.

Első közzététel (Becsült)

2013. október 28.

Tanulmányi rekordok frissítései

Utolsó frissítés közzétéve (Tényleges)

2024. augusztus 12.

Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2024. július 16.

Utolsó ellenőrzés

2024. július 1.

Több információ

A tanulmányhoz kapcsolódó kifejezések

Terv az egyéni résztvevői adatokhoz (IPD)

Tervezi megosztani az egyéni résztvevői adatokat (IPD)?

IGEN

IPD terv leírása

A Pfizer hozzáférést biztosít az egyéni, azonosítatlan résztvevői adatokhoz és a kapcsolódó tanulmányi dokumentumokhoz (pl. protokollt, statisztikai elemzési tervet (SAP), klinikai vizsgálati jelentést (CSR)) képzett kutatók kérésére, bizonyos kritériumok, feltételek és kivételek függvényében. A Pfizer adatmegosztási kritériumairól és a hozzáférés kérésének folyamatáról további részletek a következő címen találhatók: https://www.pfizer.com/science/clinical_trials/trial_data_and_results/data_requests.

Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .

Iratkozz fel