Ezt az oldalt automatikusan lefordították, és a fordítás pontossága nem garantált. Kérjük, olvassa el a angol verzió forrásszöveghez.

Hatékonysági és biztonságossági vizsgálat a tofacitinib metotrexáttal és anélkül történő értékeléséről a metotrexáttal végzett adalimumabhoz képest (ORAL STRATEGY)

2018. május 29. frissítette: Pfizer

3b/4. fázisú randomizált kettős vak vizsgálat 5 mg tofacitinibet metotrexáttal és anélkül, összehasonlítva az adalimumabbal metotrexáttal mérsékelten vagy súlyosan aktív rheumatoid arthritisben szenvedő betegeknél

A tofacitinib monoterápia vagy a tofacitinib metotrexáttal történő hatékonyságának értékelése az adalimumab metotrexáttal összehasonlítva. A tofacitinib monoterápia hatékonyságának összehasonlítása a metotrexáttal kombinált tofacitinibhez képest. Összehasonlítani a vizsgálatban szereplő összes egészségügyi eredményre gyakorolt ​​hatást. A tofacitinib és az adalimumab biztonságosságának és tolerálhatóságának értékelése. A tofacitinb vagy adalimumab kezelés megkezdése előtt beadott zoster elleni vakcina biztonságosságának értékelése.

A tanulmány áttekintése

Tanulmány típusa

Beavatkozó

Beiratkozás (Tényleges)

1152

Fázis

  • 4. fázis

Kapcsolatok és helyek

Ez a rész a vizsgálatot végzők elérhetőségeit, valamint a vizsgálat lefolytatásának helyére vonatkozó információkat tartalmazza.

Tanulmányi helyek

      • Buenos Aires, Argentína, 1015
        • Organizacion Medica de Investigacion S.A - OMI
      • San Juan, Argentína, 5400
        • CER San Juan, Centro Polivalente de Asistencia e Investigacion Clinica
    • Buenos Aires
      • Caba, Buenos Aires, Argentína, C1426AAL
        • Atencion Integral en Reumatologia (AIR)
    • Tucuman
      • San Miguel de Tucuman, Tucuman, Argentína, 4000
        • Centro Medico Privado de Reumatologia
      • San Miguel de Tucuman, Tucuman, Argentína, 4000
        • Centro Radiologico Luis Mendez Collado SRL
    • New South Wales
      • Camperdown, New South Wales, Ausztrália, 2050
        • Royal Prince Alfred Hospital
    • Queensland
      • Southport, Queensland, Ausztrália, 4215
        • Pacific Private Clinic
      • Southport, Queensland, Ausztrália, 4215
        • QML Pathology
    • South Australia
      • Woodville South, South Australia, Ausztrália, 5011
        • The Queen Elizabeth Hospital
    • Victoria
      • Malvern East, Victoria, Ausztrália, 3145
        • Emeritus Research
    • Western Australia
      • Victoria Park, Western Australia, Ausztrália, 6100
        • RK Will Pty Ltd
      • Tuzla, Bosznia és Hercegovina, 75000
        • University Clinical Center Tuzla
    • Republika Srpska
      • Banja Luka, Republika Srpska, Bosznia és Hercegovina, 78000
        • University Hospital Clinical Center Banja Luka
      • Pleven, Bulgária, 5800
        • UMHAT "Dr. Georgi Stranski" EAD
      • Plovdiv, Bulgária, 4002
        • MHAT "Kaspela" EOOD
      • Plovdiv, Bulgária, 4004
        • MHAT EUROHOSPITAL Plovdiv
      • Ruse, Bulgária, 7002
        • MHAT Ruse AD
      • Ruse, Bulgária, 5400
        • MHAT Akta Medika OOD
      • Shumen, Bulgária, 9700
        • MHAT Shumen AD
      • Sofia, Bulgária, 1336
        • MHAT Lyulin EAD
      • Sofia, Bulgária, 1233
        • NMTH Tsar Boris Clinic of Internal Diseases
      • Targovisthe, Bulgária, 7700
        • MHAT "Targovishte" AD
    • Metropolitana
      • Santiago, Metropolitana, Chile, 7510047
        • Prosalud
    • Valparaiso
      • Vina del Mar, Valparaiso, Chile, 2520997
        • Estudios Clinicos Quinta Region Ltda.
    • X Region
      • Puerto Varas, X Region, Chile, 5550170
        • Quantum Research Ltda
      • Puerto Varas, X Region, Chile, 5550170
        • Quantum Research
      • Brno, Csehország, 63800
        • Revmatologie s.r.o.
      • Ceska Lipa, Csehország, 470 01
        • Revmatologicka ambulance
      • Ostrava- Moravska Ostrava, Csehország, 702 00
        • Vesalion, s.r.o.
      • Praha 4, Csehország, 140 00
        • Revmatologie
    • Czech Republic
      • Brno - Zidenice, Czech Republic, Csehország, 615 00
        • Revmacentrum MUDr. Mostera, s.r.o.
    • FREE State
      • Bloemfontein, FREE State, Dél-Afrika, 9301
        • Iatros International
    • Gauteng
      • Johannesburg, Gauteng, Dél-Afrika, 2021
        • LCS Clinical Research Unit
      • Johannesburg, Gauteng, Dél-Afrika, 2193
        • WCR: Wits Clinical Research Charlotte Maxeke Johannesburg Academic Hospital
      • Johannesburg, Gauteng, Dél-Afrika, 2193
        • WCR: Wits Clinical Research
      • Parktown, Johannesburg, Gauteng, Dél-Afrika, 2193
        • Charlotte Maxeke Johannesburg Academic Hospital
      • Pretoria, Gauteng, Dél-Afrika, 0002
        • University of Pretoria
      • Pretoria, Gauteng, Dél-Afrika, 0002
        • Clinical Research Unit, University of Pretoria
      • Pretoria, Gauteng, Dél-Afrika, 0002
        • Netcare Jakaranda Hospital
    • Kwazulu-natal
      • Durban, Kwazulu-natal, Dél-Afrika, 4001
        • Netcare St Augustine's Hospital
    • Western CAPE
      • Cape Town, Western CAPE, Dél-Afrika, 7405
        • Arthritis Clinical Research Trials
      • Cape Town, Western CAPE, Dél-Afrika, 7500
        • Panorama Medical Centre
      • Stellenbosch, Western CAPE, Dél-Afrika, 7600
        • Wineland Medical Research Centre
      • Cannock, Egyesült Királyság, WS11 5XY
        • The Royal Wolverhamptons NHS Trust
      • Leeds, Egyesült Királyság, LS7 4SA
        • The Leeds Teaching Hospitals Nhs Trust
      • Liverpool, Egyesült Királyság, L9 7AL
        • Aintree University Hospital NHS Foundation Trust
      • London, Egyesült Királyság, NW3 2QG
        • Royal Free London NHS Foundation Trust
    • WEST Midlands
      • Dudley, WEST Midlands, Egyesült Királyság, DY1 2HQ
        • The Dudley Group NHS Foundation Trust
    • Alabama
      • Huntsville, Alabama, Egyesült Államok, 35801
        • Rheumatology Associates of North Alabama, PC
    • Arizona
      • Gilbert, Arizona, Egyesült Államok, 85234
        • Arthrocare, Arthritis Care & Research, PC
    • California
      • Covina, California, Egyesült Államok, 91722
        • Medvin Clinical Research
      • Fullerton, California, Egyesült Államok, 92835
        • St. Jude Hospital Yorba Linda dba St. Joseph Heritage Healthcare
      • Huntington Beach, California, Egyesült Államok, 92646
        • Healthcare Partners Medical Group
      • Los Angeles, California, Egyesült Államok, 90095
        • UCLA David Geffen School of Medicine, Division of Rheumatology
      • Los Angeles, California, Egyesült Államok, 90033
        • University of Southern California (USC) Norris Comprehensive Cancer Center
      • Los Angeles, California, Egyesült Államok, 90033
        • Keck Medicine of USC - Division of Rheumatology
      • Los Angeles, California, Egyesült Államok, 90095
        • Ronald Reagan UCLA Medical Center - Drug Information Center
      • Placentia, California, Egyesült Államok, 92870
        • Medvin Clinical Research
      • San Diego, California, Egyesült Államok, 92108
        • San Diego Arthritis Medical Clinic
      • Upland, California, Egyesült Államok, 91786
        • Inland Rheumatology Clinical Trials, Inc.
      • Van Nuys, California, Egyesült Államok, 91405
        • Medvin Clinical Research
      • Whittier, California, Egyesült Államok, 90602
        • Medvin Clinical Research
    • Connecticut
      • Bridgeport, Connecticut, Egyesült Államok, 06606
        • Joao M. A. Nascimento
    • Florida
      • Aventura, Florida, Egyesült Államok, 33180
        • Arthritis and Rheumatic Disease Specialties
      • Aventura, Florida, Egyesült Államok, 33180
        • AARDS Research, Inc.
      • Edgewater, Florida, Egyesült Államok, 32132
        • Riverside Clinical Research
      • Fort Lauderdale, Florida, Egyesült Államok, 33309
        • Centre for Rheumatology, Immunology and Arthritis
      • Jacksonville, Florida, Egyesült Államok, 32216
        • Jacksonville Center for Clinical Research
      • Orlando, Florida, Egyesült Államok, 32804
        • Omega Research Consultants, LLC
      • Palm Harbor, Florida, Egyesült Államok, 34684
        • Arthritis Center, Inc.
      • Pensacola, Florida, Egyesült Államok, 32514
        • Gulf Region Clinical Research Institute Llc
      • Tamarac, Florida, Egyesült Államok, 33321
        • West Broward Rheumatology Associates, Inc.
      • Tampa, Florida, Egyesült Államok, 33614
        • Baycare Medical Group Inc
      • Vero Beach, Florida, Egyesült Államok, 32960
        • The Center for Arthritis and Rheumatism
      • Vero Beach, Florida, Egyesült Államok, 32960
        • The Office of Alastair C. Kennedy, MD
      • Winter Garden, Florida, Egyesült Államok, 34787
        • Advanced Clinical Research of Orlando, Inc.
    • Idaho
      • Coeur d'Alene, Idaho, Egyesült Államok, 83814
        • Coeur D'Alene Arthritis Clinic
      • Idaho Falls, Idaho, Egyesült Államok, 83404
        • Institute of Arthritis Research
    • Illinois
      • Vernon Hills, Illinois, Egyesült Államok, 60061
        • Deerbrook Medical Associates
    • Indiana
      • Indianapolis, Indiana, Egyesült Államok, 46227
        • Diagnostic Rheumatology and Research PC
    • Louisiana
      • Baton Rouge, Louisiana, Egyesült Államok, 70809
        • Ochsner Clinic Baton Rouge
      • Monroe, Louisiana, Egyesült Államok, 71203
        • Arthritis and Diabetes Clinic, Inc
    • Maryland
      • Frederick, Maryland, Egyesült Államok, 21702
        • Arthritis Treatment Center
    • Michigan
      • Kalamazoo, Michigan, Egyesült Államok, 49007
        • Jasper Clinic
    • Mississippi
      • Flowood, Mississippi, Egyesült Államok, 39232
        • Arthritis and Osteoporosis Treatment and Research Center
    • Missouri
      • Saint Louis, Missouri, Egyesült Államok, 63128
        • St. Louis Center For Clinical Research Barbara Caciolo, MD
      • Springfield, Missouri, Egyesült Államok, 65807
        • Clinvest/ A Division Of Banyan Group, Inc.
    • New York
      • Plainview, New York, Egyesült Államok, 11803
        • Dr. Prem C. Chatpar M.D.,LLC
    • North Carolina
      • Salisbury, North Carolina, Egyesült Államok, 28144
        • PMG Research of Salisbury, LLC
      • Salisbury, North Carolina, Egyesült Államok, 28144
        • Rowan Diagnostic Clinic
      • Wilmington, North Carolina, Egyesült Államok, 28401
        • PMG Research of Wilmington
    • North Dakota
      • Minot, North Dakota, Egyesült Államok, 58701
        • Trinity Health Center - Medical Arts
    • Oklahoma
      • Oklahoma City, Oklahoma, Egyesült Államok, 73112
        • Lynn Health Science Institute
    • Pennsylvania
      • Duncansville, Pennsylvania, Egyesült Államok, 16635
        • Altoona Center for Clinical Research
      • Philadelphia, Pennsylvania, Egyesült Államok, 19152-3303
        • Arthritis Group
    • South Carolina
      • Charleston, South Carolina, Egyesült Államok, 29406
        • Low Country Rheumatology, PA
    • Tennessee
      • Jackson, Tennessee, Egyesült Államok, 38305
        • West Tennessee Research Institute
    • Texas
      • Baytown, Texas, Egyesült Államok, 77521
        • Accurate Clinical Management, LLC
      • Dallas, Texas, Egyesült Államok, 75231
        • Metroplex Clinical Research Center
      • Dallas, Texas, Egyesült Államok, 75231
        • Arthritis Care And Diagnostic Center, P.A.
      • Houston, Texas, Egyesült Államok, 77074
        • Houston Institute for Clinical Research
      • Houston, Texas, Egyesült Államok, 77004
        • Accurate Clinical Management, LLC
      • Houston, Texas, Egyesült Államok, 77065
        • Rheumatology Clinic of Houston, PA
      • Lubbock, Texas, Egyesült Államok, 79424
        • Arthritis & Osteoporosis Associates, LLP
      • Mesquite, Texas, Egyesült Államok, 75150
        • Southwest Rheumatology Research, LLC.
      • San Antonio, Texas, Egyesült Államok, 78229
        • Accurate Clinical Research, Inc.
      • San Antonio, Texas, Egyesült Államok, 78232
        • Arthritis & Osteoporosis Center of South Texas
    • Washington
      • Spokane, Washington, Egyesült Államok, 99204
        • Arthritis Northwest, PLLC
      • Cebu City, Fülöp-szigetek, 6000
        • Perpetual Succour Hospital
      • Davao, Fülöp-szigetek, 8000
        • Davao Doctors Hospital
      • Iloilo City, Fülöp-szigetek, 5000
        • St. Paul's Hospital of Iloilo, Inc.
    • Batangas
      • Lipa City, Batangas, Fülöp-szigetek, 4217
        • Mary Mediatrix Medical Center
    • Davao DEL SUR
      • Davao, Davao DEL SUR, Fülöp-szigetek, 8000
        • Brokenshire Integrated Health Ministries, Inc.
    • Iloilo
      • Iloilo City, Iloilo, Fülöp-szigetek, 5000
        • Iloilo Doctors' Hospital, Inc
    • Metro Manila
      • Manila, Metro Manila, Fülöp-szigetek, 1000
        • University of the Philippines Manila-Philippine General Hospital
      • Manila, Metro Manila, Fülöp-szigetek, 1003
        • Jose R. Reyes Memorial Medical Center-Rayuma Klinik
      • Quezon City, Metro Manila, Fülöp-szigetek, 1102
        • St. Luke's Medical Center
      • Quezon City, Metro Manila, Fülöp-szigetek, 1118
        • Far Eastern University - NRMF Medical Center
      • Haifa, Izrael, 3109601
        • Rambam Health Care Campus
      • Haifa, Izrael, 31048
        • Bnai Zion Medical Center
      • Jerusalem, Izrael, 91120
        • Hadassah Medical Center
      • Tel-Hashomer, Izrael, 5262000
        • The Chaim Sheba Medical Center
    • Ontario
      • Kitchener, Ontario, Kanada, N2M 5N6
        • Kw Musculoskeletal Research Inc
    • Quebec
      • Trois-Rivieres, Quebec, Kanada, G8Z 1Y2
        • Centre de Recherche Musculo-Squelettique
      • Daegu, Koreai Köztársaság, 41944
        • Kyungpook National University Hospital
      • Daegu, Koreai Köztársaság, 42472
        • Daegu Catholic University Medical Center
      • Gwangju, Koreai Köztársaság, 61469
        • Chonnam National University Hospital
      • Seoul, Koreai Köztársaság, 05030
        • Konkuk University Medical Center
      • Seoul, Koreai Köztársaság, 04763
        • Hanyang University Seoul Hospital
    • Incheon
      • Jung-Gu, Incheon, Koreai Köztársaság, 22332
        • Inha University Hospital
      • Bydgoszcz, Lengyelország, 85-168
        • Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy,
      • Bytom, Lengyelország, 41-902
        • Nzoz Bif-Med
      • Bytom, Lengyelország, 41-902
        • Centrum Medyczne SILESIANA Sp. z o.o.
      • Elblag, Lengyelország, 82-300
        • Centrum Kliniczno-Badawcze J.Brzezicki, B.Gornikiewicz-Brzezicka
      • Gdynia, Lengyelország, 81-384
        • Synexus Polska Sp. z o.o. Oddzial w Gdyni
      • Katowice, Lengyelország, 40-040
        • Synexus Polska Sp. Z O.O. Oddzial W Katowicach
      • Lodz, Lengyelország, 90-242
        • Centrum Terapii Wspolczesnej J.M. Jasnorzewska Spolka Komandytowo-Akcyjna
      • Nadarzyn, Lengyelország, 05-830
        • Lecznica MAK-MED, NZOZ
      • Poznan, Lengyelország, 61-397
        • Prywatna Praktyka Lekarska
      • Warszawa, Lengyelország, 02-106
        • MTZ Clinical Research Sp. z o.o.
      • Warszawa, Lengyelország, 01192
        • Synexus Polska Sp. z o.o. Oddzial w Warszawie
      • Wroclaw, Lengyelország, 50-088
        • Synexus Polska Sp. z o.o. Oddzial we Wroclawiu
    • Malopolska
      • Krakow, Malopolska, Lengyelország, 30-002
        • Medica Pro Familia Sp. z o.o. S.K.A. Oddzial Krakow
    • WOJ Mazowieckie
      • Warszawa, WOJ Mazowieckie, Lengyelország, 01-518
        • Centrum Medyczne AMED
      • Riga, Lettország, LV-1012
        • Health Center 4
      • Riga, Lettország, LV1005
        • Orto Clinic Ltd
      • Alytus, Litvánia, LT-62114
        • Alytaus District S. Kudirkos Hospital
      • Kaunas, Litvánia, LT-50128
        • VAKK "Clinic of Dr. Kilda"
      • Siauliai, Litvánia, LT-76231
        • PI Republican Siauliai Hospital
      • Chihuahua, Mexikó, 31000
        • Investigacion y Biomedica de Chihuahua, SC
      • Jalisco, Mexikó, 44160
        • Centro de Integral en Reumatologia SA de CV
      • San Luis Potosi, Mexikó, 78213
        • Centro de Alta Especialidad en Reumatologia e Investigacion del Potosi, S.C.
      • San Luis Potosi, Mexikó, 78290
        • Unidad de Investigaciones Reumatológicas A.C.
    • Coahuila
      • Torreon, Coahuila, Mexikó, 27000
        • Unidad de Enfermedades Reumaticas y Cronico Degenerativas S. C.
    • Distrito Federal
      • Mexico, Distrito Federal, Mexikó, 11850
        • CINTRE, Centro de Investigacion y Tratamiento Reumatologico S.C. Consultorio Medico de Reumatologia
    • Jalisco
      • Guadalajara, Jalisco, Mexikó, 44160
        • Centro Integral en Reumatologia, SA de CV
    • Sinaloa
      • Culiacan, Sinaloa, Mexikó, 80000
        • Centro de Investigacion de Tratamientos Innovadores de Sinaloa S.C.
      • Culiacan, Sinaloa, Mexikó, 80000
        • Centro de Investigacion en Tratamientos Innovadores de Sinaloa S.C.
    • Yucatan
      • Merida, Yucatan, Mexikó, 97133
        • Centro Multidisciplinario para el Desarrollo Especializado de la Invetigacion Clinica en Yucatan
      • Merida, Yucatan, Mexikó, 97133
        • Departamento de Imagen de Hospital Star Medica Merida
      • Merida, Yucatan, Mexikó, 97133
        • Laboratorio clínico del Hospital Star Medica Merida
      • Merida, Yucatan, Mexikó, 97133
        • Storage for lab kits and study materials
      • Kemerovo, Orosz Föderáció, 650066
        • SAHI of KR "Kemerovo Regional Clinical Hospital"
      • Moscow, Orosz Föderáció, 119991
        • SBEI HPE First Moscow State Medical University n.a.I.M.Sechenov of MoH of RF based on UCH#1
      • Moscow, Orosz Föderáció, 129090
        • CJSC "European Medical Center"
      • Novosibirsk, Orosz Föderáció, 630102
        • SBEI HPE Novosibirsk State Medical University of MoH of RF
      • Orenburg, Orosz Föderáció, 460018
        • State Budgetary Healthcare Institution "Orenburg Regional Clinical Hospital"
      • Ryazan, Orosz Föderáció, 390026
        • State Budgetary Institution of Ryazan Region "Regional Clinical Cardiology Dispensary"
      • Saint Petersburg, Orosz Föderáció, 191014
        • Limited Liability Company AVA-PETER
      • Samara, Orosz Föderáció, 443095
        • State Budgetary Institution of Healthcare "Samara Regional Clinical Hospital n.a. V.D. Seredavin"
      • Saratov, Orosz Föderáció, 410053
        • State Institution of Healthcare "Regional Clinical Hospital"
      • Smolensk, Orosz Föderáció, 214025
        • Non-state Healthcare Institution "Regional Hospital at Smolensk Station of OJSC "Russian Railways"
      • Yaroslavl, Orosz Föderáció, 150003
        • State Autonomous Healthcare lnstitution of Yarostavl Region
      • Yaroslavl, Orosz Föderáció, 150007
        • State Budgetary Healthcare Institution of Yaroslavl Region "Clinical Hospital #3"
    • Karelia Republic
      • Petrozawodsk, Karelia Republic, Orosz Föderáció, 185019
        • Republic Hospital n.a. V.A. Baranov
      • Petrozawodsk, Karelia Republic, Orosz Föderáció, 185019
        • State Budgetary Healthcare Institution of Karelia Republic "Republic Hospital n.a. V.A. Baranov"
      • Arequipa, Peru, 04020
        • Unidad de Investigacion en Medicina Interna y Enfermedades criticas-Hogar Clinica San Juan de Dios
      • Lima, Peru, 33
        • Investigaciones Clinicas S.A.C.
      • Lima, Peru, 21
        • ABK REUMAR S.R.L. de Medicentro Biociencias_ BIO CIENCIAS PERU S.R.L.
      • Lima, Peru, 27
        • Instituto Peruano del Hueso y la Articulación
      • Ankara, Pulyka, 06100
        • Ankara Universitesi Tip Fakültesi Ibn-i Sina Hastanesi
      • Samsun, Pulyka, 55139
        • Ondokuz Mayis Universitesi Tip Fakultesi Saglik Uyg. ve Eg.
      • Samsun, Pulyka, 55139
        • Ondokuz Mayis Universitesi Tip Fakultesi Saglik Uygulama ve Egitim Merkezi
      • Sivas, Pulyka, 58140
        • Cumhuriyet Universitesi Tip Fakultesi Hastanesi
      • Bucuresti, Románia, 011172
        • Spitalul Clinic Sf. Maria
      • Bucuresti, Románia, 010976
        • Ianuli Med Consult SRL, Reumatologie
      • Bucuresti, Románia, 011172
        • Spitalul Clinic Sf. Maria, Medicina interna - Reumatologie
      • Bucuresti, Románia, 020475
        • Spitalul Clinic "Dr. I. Cantacuzino"
      • Bucuresti, Románia, 020983
        • Centrul Clinic de Boli Reumatismale "Dr. Ion Stoia"
      • Galati, Románia, 800578
        • Spitalul Clinic Judetean de Urgenta - "Sf.Apostol Andrei" Galati
      • Iasi, Románia, 700661
        • Spitalul Clinic de Recuperare Iași
    • Cluj
      • Cluj Napoca, Cluj, Románia, 400006
        • Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Cluj Napoca Reumatologie
    • Covasna
      • Sfantu Gheorghe, Covasna, Románia, 520052
        • Covamed Serv SRL
    • Maramures
      • Baia Mare, Maramures, Románia, 430031
        • Spitalul Judetean de Urgenta "Dr. Constantin Opris"
      • Baia Mare, Maramures, Románia, 430352
        • S.C. Clinica Somesan S.R.L.
      • A Coruna, Spanyolország, 15006
        • Complexo Hospitalario Universitario A Coruña
      • Barcelona, Spanyolország, 08036
        • Hospital Clinic de Barcelona
      • Madrid, Spanyolország, 28040
        • Hospital Universitario Fundación Jiménez Díaz
      • Malaga, Spanyolország, 29009
        • Hospital Regional Universitario de Málaga
      • Sevilla, Spanyolország, 41010
        • Hospital Infanta Luisa
    • A Coruna
      • Santiago de Compostela, A Coruna, Spanyolország, 15706
        • Complejo Hospitalario Universitario de Santiago de Compostela, Hospital Clinico Universitario
      • Hualien, Tajvan, 97002
        • Hualien Tzu Chi Hospital, Buddhist Tzu Chi Medical Foundation
      • Kaohsiung, Tajvan, 81362
        • Kaohsiung Veterans General Hospital
      • Kaohsiung, Tajvan, 807
        • Kaohsiung Medical University Chung-Ho Memorial Hospital - New
      • Taipei, Tajvan, 11217
        • Taipei Veterans General Hospital
      • Taoyuan County, Tajvan, 33305
        • Chang Gung Medical Foundation - Linkou Branch
    • Taiwan ROC
      • Taichung, Taiwan ROC, Tajvan, 402
        • Chung Shan Medical University Hospital
      • Bangkok, Thaiföld, 10700
        • Siriraj Hospital Mahidol University
      • Bangkok, Thaiföld, 10400
        • Cardiology Unit,Department of Medicine, Faculty of Medicine, Ramathibodi Hospital,Mahidol University
      • Bangkok, Thaiföld, 10400
        • Div. of Allergy Immunology and Rheumatology, Dept. of Medicine,
      • Songkhla, Thaiföld, 90110
        • Songklanagarind Hospital - Prince of Songkhla University
    • Rajthevi
      • Bangkok, Rajthevi, Thaiföld, 10400
        • Phramongkutklao Hospital
      • Parnu, Észtország, 80010
        • Foundation Parnu Hospital
      • Tallinn, Észtország, 13419
        • North Estonia Medical Centre Foundation
      • Tallinn, Észtország, 11312
        • East-Tallinn Central Hospital Ltd

Részvételi kritériumok

A kutatók olyan embereket keresnek, akik megfelelnek egy bizonyos leírásnak, az úgynevezett jogosultsági kritériumoknak. Néhány példa ezekre a kritériumokra a személy általános egészségi állapota vagy a korábbi kezelések.

Jogosultsági kritériumok

Tanulmányozható életkorok

18 év és régebbi (Felnőtt, Idősebb felnőtt)

Egészséges önkénteseket fogad

Nem

Tanulmányozható nemek

Összes

Leírás

Bevételi kritériumok:

  • Közepesen súlyos vagy súlyos rheumatoid arthritisben szenved
  • Metotrexáton, de nem megfelelően kontrollálva
  • Az alanyok nem szenvedhetnek aktív tuberkulózisban vagy nem megfelelően kezelt tuberkulózisfertőzésben
  • Az alanyoknak fogamzásgátlást kell alkalmazniuk

Kizárási kritériumok:

  • Olyan alanyok, akiket korábban adalimumabbal vagy tofacitinibbel kezeltek
  • Bármilyen rosszindulatú daganatban szenvedő alanyok, vagy rosszindulatú daganat a kórelőzményében, kivéve a megfelelően kezelt vagy kimetszett, nem áttétes bőr bazálissejtes vagy laphámrákot vagy in situ méhnyakrákot.
  • Olyan alanyok, akiknél a laboratóriumi vizsgálatok specifikus eltérései vannak
  • Bizonyos típusú fertőzésekben szenvedő személyek

Tanulási terv

Ez a rész a vizsgálati terv részleteit tartalmazza, beleértve a vizsgálat megtervezését és a vizsgálat mérését.

Hogyan készül a tanulmány?

Tervezési részletek

  • Elsődleges cél: Kezelés
  • Kiosztás: Véletlenszerűsített
  • Beavatkozó modell: Párhuzamos hozzárendelés
  • Maszkolás: Négyszeres

Fegyverek és beavatkozások

Résztvevő csoport / kar
Beavatkozás / kezelés
Kísérleti: Tofacitinib 5 mg naponta kétszer metotrexáttal
Tofacitinib 5 mg naponta kétszer, szájon át 12 hónapig Metotrexát (korábbi stabil adag 15-25 mg) hetente, orális 12 hónapig Placebo adalimumab esetében minden második héten, szubkután 12 hónapig
Kísérleti: Tofacitinib 5 mg naponta kétszer monoterápia
Tofacitinib 5 mg naponta kétszer, szájon át 12 hónapig Placebo metotrexáthoz (korábbi stabil dózis) hetente, orálisan 12 hónapig Placebo adalimumabhoz minden második héten, szubkután 12 hónapig
Aktív összehasonlító: Adalimumab metotrexáttal
Placebo tofacitinib esetében naponta kétszer, orálisan 12 hónapig Metotrexát (korábbi stabil adag 15-25 mg) hetente, orális 12 hónapig Adalimumab 40 mg minden második héten, szubkután 12 hónapig

Mit mér a tanulmány?

Elsődleges eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
Azon résztvevők százalékos aránya, akik elérték az American College of Rheumatology Kritérium szerinti 50%-os javulást (ACR50) a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
Az ACR50 nagyobb vagy egyenlő (≥) 50%-os (%) javulást jelent a gyengéd ízületek számában (TJC) vagy a duzzadt ízületek számában (SJC), és 50%-os javulást jelent a következő 5 kritérium közül 3 esetében: 1) orvosi általános értékelés (PGA) ) a betegség aktivitásának vizsgálata, 2) a résztvevő által a betegség aktivitásának felmérése (PtGA), 3) a fájdalom résztvevői értékelése, 4) a funkcionális fogyatékosság résztvevői felmérése egy állapotfelmérő kérdőív segítségével, és 5) a C-reaktív fehérje (CRP) minden vizit alkalmával.
6. hónap

Másodlagos eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
Változás az alapvonalhoz képest az egyszerűsített betegségaktivitási index (SDAI) értékében a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
Az SDAI öt kimeneti paraméter numerikus összege: a TJC és az SJC egyaránt 28 ízületes értékelésen alapul, a PtGA és a PGA egyaránt egy 0-10 centiméteres (cm) vizuális analóg skálán (VAS) értékelve (a magasabb pontszámok nagyobb szeretetre utalnak a betegség aktivitása), és a CRP (mg/dl). Az SDAI összpontszáma 0 és 86 között van. A (≤) 3,3-nál kisebb vagy azzal egyenlő SDAI a betegség remisszióját, a >3,4 és 11 közötti alacsony betegségaktivitást, a >11 és 26 közötti mérsékelt betegségaktivitást, a >26 pedig a magas betegségaktivitást jelzi.
6. hónap
Változás a kiindulási értékhez képest a klinikai betegségek aktivitási indexében (CDAI) a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
A CDAI négy kimeneti paraméter numerikus összege: a TJC és az SJC egyaránt 28 ízületi értékelésen alapul, a PtGA és a PGA egyaránt 0-10 cm-es VAS-on (a magasabb pontszámok a betegség aktivitása miatti nagyobb érzelmeket jelzik). A CDAI összpontszáma 0-tól 76-ig terjed. A CDAI ≤2,8 a betegség remisszióját, a >2,8-10 az alacsony betegségaktivitást, a >10-22 a mérsékelt betegségaktivitást, a >22 pedig a magas betegségaktivitást jelzi.
6. hónap
Változás a kiindulási értékhez képest a betegség aktivitási pontszámában 28-4 (DAS28-4), beleértve a CRP-t a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
A DAS28-4-et (CRP) az SJC-ből és a TJC-ből (mindkettő 28 ízületi értékelés alapján), a PtGA-ból (0-10 cm-es VAS-on mérve; a magasabb pontszámok a betegség aktivitása miatti nagyobb érzékenységet) és a CRP-ből (mg/ L) a következők használatával: DAS28-4(CRP) = 0,56*sqrt(TJC28) + 0,28*sqrt(SJC28) + 0,36*ln(CRP+1) + 0,014* PtGA (milliméter [mm]) + 0,96. A teljes pontszám tartomány: 0-9,4, a magasabb pontszám magasabb betegségaktivitást jelez. A DAS28-4 (CRP) ≤3,2 alacsony betegségaktivitást, >3,2-5,1 közepes vagy magas betegségaktivitást, és kevesebb, mint (<) 2,6 remissziót jelez.
6. hónap
Változás a kiindulási értékhez képest a betegség aktivitási pontszámában 28-4 (DAS28-4), beleértve az eritrocita ülepedési rátát (ESR) a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
A DAS28-4-et (ESR) az SJC-ből és a TJC-ből (mindkettő 28 ízületi értékelés alapján), a PtGA-ból (0-10 cm-es VAS-on mérve; a magasabb pontszámok a betegség aktivitása miatti nagyobb érzékenységet) és az ESR-ből (mm/ óra) a következők használatával: DAS28-4(ESR) = 0,56*sqrt(TJC28) + 0,28*sqrt(SJC28) + 0,70*ln(ESR) + 0,014* PtGA (mm). A teljes pontszám tartomány: 0-9,4, a magasabb pontszám magasabb betegségaktivitást jelez. A DAS28-3 (ESR) ≤3,2 alacsony betegségaktivitást, >3,2-5,1 közepes vagy magas betegségaktivitást, <2,6 pedig remissziót jelez.
6. hónap
Azon résztvevők százalékos aránya, akik elérték a megfigyelt American College of Rheumatology – European League Against Rheumatism (ACR-EULAR) logikai remissziós kritériumait a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
Az ACR-EULAR logikai remissziós kritériumok teljesítéséhez a résztvevőnek teljesítenie kell a következők mindegyikét: TJC ≤1 és SJC ≤1 (mindkettő 28 közös értékelés alapján), CRP ≤1 mg/dL és PtGA ≤1 egy 0-10 cm VAS (a magasabb pontszámok a betegség aktivitása miatti nagyobb vonzalomra utalnak).
6. hónap
Azon résztvevők százalékos aránya, akik a 6. hónapban elérik az SDAI-t ≤3,3
Időkeret: 6. hónap
Az SDAI öt kimeneti paraméter numerikus összege: a TJC és az SJC egyaránt 28 ízületes értékelésen alapul, a PtGA és a PGA egyaránt 0-10 cm-es VAS-on (a magasabb pontszámok a betegség aktivitása miatti nagyobb érzelmeket jelzik) és a CRP (mg /dL). Az SDAI összpontszáma 0 és 86 között van. Az SDAI ≤3,3 a betegség remisszióját jelzi.
6. hónap
Azon résztvevők százalékos aránya, akik a 6. hónapban elérik a CDAI-t ≤2,8
Időkeret: 6. hónap
A CDAI négy kimeneti paraméter numerikus összege: a TJC és az SJC egyaránt 28 ízületi értékelésen alapul, a PtGA és a PGA egyaránt 0-10 cm-es VAS-on (a magasabb pontszámok a betegség aktivitása miatti nagyobb érzelmeket jelzik). A CDAI összpontszáma 0 és 76 között van. A CDAI ≤2,8 a betegség remisszióját jelzi.
6. hónap
Azon résztvevők százalékos aránya, akik a 6. hónapban elérik a DAS28-4-et (ESR) <2,6
Időkeret: 6. hónap
A DAS28-4-et (ESR) az SJC-ből és a TJC-ből (mindkettő 28 ízületi értékelés alapján), a PtGA-ból (0-10 cm-es VAS-on mérve; a magasabb pontszámok a betegség aktivitása miatti nagyobb érzékenységet) és az ESR-ből (mm/ óra) a következők használatával: DAS28-4(ESR) = 0,56*sqrt(TJC28) + 0,28*sqrt(SJC28) + 0,70*ln(ESR) + 0,014* PtGA (mm). A teljes pontszám tartomány: 0-9,4, a magasabb pontszám magasabb betegségaktivitást jelez. A DAS28-4 (ESR) <2,6 a betegség remisszióját jelzi.
6. hónap
Azon résztvevők százalékos aránya, akik a 6. hónapban elérik a DAS28-4-et (CRP) <2,6
Időkeret: 6. hónap
A DAS28-4-et (CRP) az SJC-ből és a TJC-ből (mindkettő 28 ízületi értékelés alapján), a PtGA-ból (0-10 cm-es VAS-on mérve; a magasabb pontszámok a betegség aktivitása miatti nagyobb érzékenységet) és a CRP-ből (mg/ L) a következők használatával: DAS28-4(CRP) = 0,56*sqrt(TJC28) + 0,28*sqrt(SJC28) + 0,36*ln(CRP+1) + 0,014* PtGA (mm) + 0,96. A teljes pontszám tartomány: 0-9,4, a magasabb pontszám magasabb betegségaktivitást jelez. A DAS28-4 (CRP) <2,6 remissziót jelez.
6. hónap
Azon résztvevők százalékos aránya, akik a 6. hónapban elérik az SDAI-t ≤11
Időkeret: 6. hónap
Az SDAI öt kimeneti paraméter numerikus összege: a TJC és az SJC egyaránt 28 ízületes értékelésen alapul, a PtGA és a PGA egyaránt 0-10 cm-es VAS-on (a magasabb pontszámok a betegség aktivitása miatti nagyobb érzelmeket jelzik) és a CRP (mg /dL). Az SDAI összpontszáma 0 és 86 között van. Az SDAI ≤3,3 a betegség remisszióját, a >3,4-11 alacsony betegségaktivitást jelez.
6. hónap
Azon résztvevők százalékos aránya, akik a 6. hónapban elérik a CDAI-t ≤10
Időkeret: 6. hónap
A CDAI négy kimeneti paraméter numerikus összege: a TJC és az SJC egyaránt 28 ízületi értékelésen alapul, a PtGA és a PGA egyaránt 0-10 cm-es VAS-on (a magasabb pontszámok a betegség aktivitása miatti nagyobb érzelmeket jelzik). A CDAI összpontszáma 0 és 76 között van. A CDAI ≤2,8 a betegség remisszióját, a >2,8 és 10 közötti alacsony betegségaktivitást jelez.
6. hónap
A DAS28-4-et (ESR) ≤3,2 elérő résztvevők százalékos aránya a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
A DAS28-4-et (ESR) az SJC-ből és a TJC-ből (mindkettő 28 ízületi értékelés alapján), a PtGA-ból (0-10 cm-es VAS-on mérve; a magasabb pontszámok a betegség aktivitása miatti nagyobb érzékenységet) és az ESR-ből (mm/ óra) a következők használatával: DAS28-4(ESR) = 0,56*sqrt(TJC28) + 0,28*sqrt(SJC28) + 0,70*ln(ESR) + 0,014* PtGA (mm). A teljes pontszám tartomány: 0-9,4, a magasabb pontszám magasabb betegségaktivitást jelez. A DAS28-4 (ESR) ≤3,2 alacsony betegségaktivitást jelez.
6. hónap
A DAS28-4 (CRP) ≤3,2 értékét elérő résztvevők százalékos aránya a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
A DAS28-4-et (CRP) az SJC-ből és a TJC-ből (mindkettő 28 ízületi értékelés alapján), a PtGA-ból (0-10 cm-es VAS-on mérve; a magasabb pontszámok a betegség aktivitása miatti nagyobb érzékenységet) és a CRP-ből (mg/ L) a következők használatával: DAS28-4(CRP) = 0,56*sqrt(TJC28) + 0,28*sqrt(SJC28) + 0,36*ln(CRP+1) + 0,014* PtGA + 0,96. A teljes pontszám tartomány: 0-9,4, a magasabb pontszám magasabb betegségaktivitást jelez. A DAS28-4 (CRP) ≤3,2 alacsony betegségaktivitást jelez.
6. hónap
Az American College of Rheumatology kritériumai szerint 20%-os javulást (ACR20) elért résztvevők százalékos aránya a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
Az ACR20 válasz ≥20%-os javulást jelent a TJC vagy SJC esetében, és 20%-os javulást jelent a következő 5 kritérium közül 3 esetében: 1) a betegség aktivitásának PGA-ja, 2) a betegség aktivitásának PtGA-ja, 3) a résztvevő fájdalomértékelése, 4) a résztvevő értékelése funkcionális fogyatékosság állapotfelmérési kérdőíven keresztül, és 5) CRP minden vizit alkalmával.
6. hónap
Az American College of Rheumatology kritériumai szerint 70%-os javulást (ACR70) elért résztvevők százalékos aránya a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
Az ACR70 válasz ≥70%-os javulást jelent a TJC vagy SJC esetében, és 70%-os javulást jelent a következő 5 kritérium közül 3 esetében: 1) a betegség aktivitásának PGA-ja, 2) a betegség aktivitásának PtGA-ja, 3) a fájdalom résztvevőinek értékelése, 4) a résztvevő értékelése funkcionális fogyatékosság állapotfelmérési kérdőíven keresztül, és 5) CRP minden vizit alkalmával.
6. hónap
Változás a kiindulási állapothoz képest az egészségfelmérő kérdőívben – Fogyatékossági Index (HAQ-DI) a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
A HAQ-DI a résztvevők által készített felmérés a mindennapi élettevékenység 8 kategóriájában: öltözködés és ápolás, felkelés, evés, járás, elérés, fogás, higiénia és egyéb tevékenységek az elmúlt héten. Minden tevékenységkategória 2-3 elemből áll. Minden elemet 4-pontos skálán értékelnek 0-tól 3-ig: 0=nincs nehézség; 1=némi nehézség; 2 = sok nehézség; 3=nem tudja megtenni. Minden olyan tevékenység, amely egy másik személy segítségét vagy segédeszköz használatát igényli, a minimális 2-es pontszámra igazodik, hogy egy korlátozottabb funkcionális állapotot jelezzen. Az összpontszámot a domain pontszámok összegeként számítottuk ki, és elosztottuk a megválaszolt tartományok számával. A lehetséges összpontszám 0-tól 3-ig terjed, ahol 0 = legkisebb nehézség és 3 = extrém nehézség.
6. hónap
Azon résztvevők százalékos aránya, akik legalább 0,22-es HAQ-DI-csökkenést értek el a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
A HAQ-DI a résztvevők által készített felmérés a mindennapi élettevékenység 8 kategóriájában: öltözködés és ápolás, felkelés, evés, járás, elérés, fogás, higiénia és egyéb tevékenységek az elmúlt héten. Minden tevékenységkategória 2-3 elemből áll. Minden elemet 4-pontos skálán értékelnek 0-tól 3-ig: 0=nincs nehézség; 1=némi nehézség; 2 = sok nehézség; 3=nem tudja megtenni. Minden olyan tevékenység, amely egy másik személy segítségét vagy segédeszköz használatát igényli, a minimális 2-es pontszámra igazodik, hogy egy korlátozottabb funkcionális állapotot jelezzen. Az összpontszámot a domain pontszámok összegeként számítottuk ki, és elosztottuk a megválaszolt tartományok számával. A lehetséges összpontszám 0-tól 3-ig terjed, ahol 0 = legkisebb nehézség és 3 = extrém nehézség. A 0,22-es vagy nagyobb csökkenés pozitív válasznak minősül.
6. hónap
Változás a kiindulási értékhez képest a Short-Form-36 (SF-36) egészségfelmérésben, a fizikai összetevők pontszáma a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
Az SF-36 egészségfelmérés egy 36 elemből álló mérőszám, amely 8 területet értékel: fizikai működés, fizikai szerep, testi fájdalom, általános egészségi állapot, vitalitás, szociális működés, szerep érzelmi és mentális egészség. Az egészségügyi tartományok két összefoglaló pontszámba vannak összesítve, amelyek a fizikai komponens összegző (PCS) pontszáma és a mentális összetevő összegző (MCS) pontszámaként ismertek. Az elemzések során normalizált tartomány pontszámokat, PCS és MCS pontszámokat használnak. Az összetevő- és tartománypontszámokat az Egyesült Államok (USA) 1998-as általános populációs normái alapján értékelték. Az eredményül kapott normaalapú pontszámok mind az SF-36 2-es verzió (v2), mind az SF-36 egészségügyi tartomány skála és az összefoglaló mérőszámok átlaga 50, a szórása pedig 10. A magasabb PCS pontszám jobb fizikai egészségi állapotot jelent.
6. hónap
Változás a kiindulási értékhez képest az SF-36 egészségfelmérésben, a mentális komponens pontszáma a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
Az SF-36 egészségfelmérés egy 36 elemből álló mérőszám, amely 8 területet értékel: fizikai működés, fizikai szerep, testi fájdalom, általános egészségi állapot, vitalitás, szociális működés, szerep érzelmi és mentális egészség. Az egészségügyi tartományok két összefoglaló pontszámba vannak összesítve, amelyek PCS-pontszámként és MCS-pontszámként ismertek. Az elemzések során normalizált tartomány pontszámokat, PCS és MCS pontszámokat használnak. Az összetevő- és tartománypontszámokat az Egyesült Államok 1998-as általános populációs normái alapján értékelték. Az eredményül kapott normaalapú pontszámok mind az SF-36 v2, mind az SF-36 egészségügyi tartomány skála és az összefoglaló mérőszámok átlaga 50, a szórása pedig 10. A magasabb MCS pontszám jobb fizikai egészségi állapotot jelent.
6. hónap
Változás az alapértékhez képest az SF-36 állapotfelmérésben, a fizikai működési tartomány pontszáma a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
Az SF-36v2 acute egy 36 tételből álló mérőszám, amely 8 területet értékel: fizikai működés, fizikai szerep, testi fájdalom, általános egészség, vitalitás, szociális működés, szerep érzelmi és mentális egészség. A fizikai működési skála 10 tétele a fizikai tevékenységek szélsőségei közötti korlátok szintjeit és fajtáit jelzi, beleértve az élelmiszerek emelését és szállítását; lépcsőzés; hajlítás, térdelés vagy lehajlás; mérsékelt távolságok gyaloglása; az önellátás korlátai. A fizikai működési elemek egy 3-szintű válaszkontinuum segítségével rögzítik a fizikai korlátok jelenlétét és mértékét. A tartomány pontszámait az Egyesült Államok 1998-as általános populációs normái alapján értékelték. Az eredményül kapott normaalapú pontszámok mind az SF-36 v2, mind az SF-36 egészségügyi tartomány skála és az összefoglaló mérőszámok átlaga 50, a szórása pedig 10. A magasabb fizikai működési tartomány pontszám jobb fizikai működést jelent.
6. hónap
Változás az alapértékhez képest az SF-36 állapotfelmérésben, a szerep fizikai tartomány pontszáma a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
Az SF-36v2 acute egy 36 tételből álló mérőszám, amely 8 területet értékel: fizikai működés, fizikai szerep, testi fájdalom, általános egészség, vitalitás, szociális működés, szerep érzelmi és mentális egészség. A 4 tételből álló fizikai szereposztási skála a fizikai egészséggel kapcsolatos szerepkorlátozások sorát fedi le, beleértve: a) a munka jellegének vagy más szokásos tevékenységeknek a korlátozásait; b) a munkával vagy más szokásos tevékenységgel töltött idő csökkentése; c) a munka vagy más szokásos tevékenység végzésének nehézségei; és d) kevesebbet teljesíteni. A szerep fizikai skála tételeire 5 fokozatú skálán kell válaszolni. A tartomány pontszámait az Egyesült Államok 1998-as általános populációs normái alapján értékelték. Az eredményül kapott normaalapú pontszámok mind az SF-36 v2, mind az SF-36 egészségügyi tartomány skála és az összefoglaló mérőszámok átlaga 50, a szórása pedig 10. A magasabb szerepű fizikai tartomány pontszáma jobb szerepköri fizikai működést jelent.
6. hónap
Változás a kiindulási értékhez képest az SF-36 egészségügyi felmérésben, a testi fájdalom tartomány pontszáma a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
Az SF-36v2 acut egy 36 elemből álló mérőszám, amely 8 területet értékel: fizikai működés, fizikai szerep, testi fájdalom, általános egészség, vitalitás, szociális működés, szerep érzelmi és mentális egészség. A testi fájdalom skála 2 tételből áll, amelyek a testi fájdalom intenzitására és a normál munkatevékenységek zavarásának mértékére vonatkoznak. A tartomány pontszámait az Egyesült Államok 1998-as általános populációs normái alapján értékelték. Az eredményül kapott normaalapú pontszámok mind az SF-36 v2, mind az SF-36 egészségügyi tartomány skála és az összefoglaló mérőszámok átlaga 50, a szórása pedig 10. A magasabb testi fájdalomtartomány pontszám kevesebb testi fájdalmat jelent.
6. hónap
Változás az alapértékhez képest az SF-36 állapotfelmérésben, az általános egészségügyi tartomány pontszáma a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
Az SF-36v2 acut egy 36 elemből álló mérőszám, amely 8 területet értékel: fizikai működés, fizikai szerep, testi fájdalom, általános egészség, vitalitás, szociális működés, szerep érzelmi és mentális egészség. Az általános egészségi skála 5 tételből áll, beleértve az egészségi állapotot, és 4 tételből áll, amelyek a válaszadó véleményét és egészségi elvárásait mutatják be. A tartomány pontszámait az Egyesült Államok 1998-as általános populációs normái alapján értékelték. Az eredményül kapott normaalapú pontszámok mind az SF-36 v2, mind az SF-36 egészségügyi tartomány skála és az összefoglaló mérőszámok átlaga 50, a szórása pedig 10. A magasabb általános egészségi tartomány pontszáma jobb általános egészségfelfogást jelent.
6. hónap
Változás a kiindulási értékhez képest az SF-36 egészségügyi felmérésben, a vitalitás tartomány pontszáma a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
Az SF-36v2 acut egy 36 elemből álló mérőszám, amely 8 területet értékel: fizikai működés, fizikai szerep, testi fájdalom, általános egészség, vitalitás, szociális működés, szerep érzelmi és mentális egészség. A vitalitás 4 tételes mérőszáma a jóllét szubjektív értékeléseinek széles skáláját rögzíti a fáradtságtól és a kimerültségtől a teljes vagy legtöbbször energiával teli érzésig. A tartomány pontszámait az Egyesült Államok 1998-as általános populációs normái alapján értékelték. Az eredményül kapott normaalapú pontszámok mind az SF-36 v2, mind az SF-36 egészségügyi tartomány skála és az összefoglaló mérőszámok átlaga 50, a szórása pedig 10. A magasabb vitalitási tartomány pontszáma jobb vitalitást jelent.
6. hónap
Változás az alapértékhez képest az SF-36 Egészségfelmérésben, Társadalmi működési tartomány pontszáma a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
Az SF-36v2 acut egy 36 elemből álló mérőszám, amely 8 területet értékel: fizikai működés, fizikai szerep, testi fájdalom, általános egészség, vitalitás, szociális működés, szerep érzelmi és mentális egészség. A 2-tételes társadalmi működés skála az egészséggel kapcsolatos hatásokat értékeli a társadalmi tevékenységek mennyiségére és minőségére. A tartomány pontszámait az Egyesült Államok 1998-as általános populációs normái alapján értékelték. Az eredményül kapott normaalapú pontszámok mind az SF-36 v2, mind az SF-36 egészségügyi tartomány skála és az összefoglaló mérőszámok átlaga 50, a szórása pedig 10. A magasabb társadalmi működési tartomány pontszám jobb társadalmi működést jelent.
6. hónap
Változás az alapvonalhoz képest az SF-36 állapotfelmérésben, a szerep érzelmi tartomány pontszáma a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
Az SF-36v2 acut egy 36 elemből álló mérőszám, amely 8 területet értékel: fizikai működés, fizikai szerep, testi fájdalom, általános egészség, vitalitás, szociális működés, szerep érzelmi és mentális egészség. A 3 tételes szerepérzelmi skála a mentális egészséggel összefüggő szerepkorlátokat a) a) munkával vagy más szokásos tevékenységgel töltött idő szempontjából méri fel; b) az elvégzett munka vagy tevékenységek mennyisége; c) gondossággal, amellyel a munkát vagy más tevékenységet végezték. Mind a 3 tételre egy 5 fokú skálán kell válaszolni. A tartomány pontszámait az Egyesült Államok 1998-as általános populációs normái alapján értékelték. Az eredményül kapott normaalapú pontszámok mind az SF-36 v2, mind az SF-36 egészségügyi tartomány skála és az összefoglaló mérőszámok átlaga 50, a szórása pedig 10. A magasabb szerep érzelmi tartomány pontszáma jobb szerepérzelmi működést jelent.
6. hónap
Változás a kiindulási értékhez képest az SF-36 egészségügyi felmérésben, a mentális egészség tartomány pontszáma a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
Az SF-36v2 acut egy 36 elemből álló mérőszám, amely 8 területet értékel: fizikai működés, fizikai szerep, testi fájdalom, általános egészség, vitalitás, szociális működés, szerep érzelmi és mentális egészség. Az 5 tételes mentális egészség skála 1 vagy több elemet tartalmaz a mentális egészség 4 fő dimenziójából: szorongás, depresszió, viselkedési/érzelmi kontroll elvesztése és pszichológiai jólét. Minden kérdésre egy 5 fokú skálán kell válaszolni. A tartomány pontszámait az Egyesült Államok 1998-as általános populációs normái alapján értékelték. Az eredményül kapott normaalapú pontszámok mind az SF-36 v2, mind az SF-36 egészségügyi tartomány skála és az összefoglaló mérőszámok átlaga 50, a szórása pedig 10. A magasabb mentális egészségügyi tartomány pontszám jobb mentális egészségi működést jelent.
6. hónap
Változás a kiindulási állapothoz képest a munka termelékenységi és tevékenységi zavarai (WPAI) kérdőívben a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
A WPAI: Rheumatoid Arthritis egy 6 tételből álló kérdőív, amely kifejezetten a rheumatoid arthritisre vonatkozik, és négyféle pontszámot ad: hiányzás, prezenteszizmus (a munkahelyi károsodás/csökkent munkavégzés hatékonysága), a munka termelékenységének csökkenése és az aktivitás csökkenése. A WPAI-eredményeket 0 és 100 közötti értékvesztési százalékban fejezik ki, a magasabb számok pedig nagyobb károsodást és kisebb termelékenységet jeleznek.
6. hónap
Változás az alapvonalhoz képest az EuroQol európai életminőség-5 dimenziójában (EuroQol EQ-5D) a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
Az EQ-5D egy résztvevő által értékelt kérdőív, amely az egészséggel kapcsolatos életminőséget egyetlen hasznossági pontszám alapján értékeli. Az Health State Profile komponens 5 területen értékeli az aktuális egészségi állapotot: mobilitás, öngondoskodás, szokásos tevékenységek, fájdalom és kényelmetlenség, valamint szorongás és depresszió; 1 jobb egészségi állapotot jelez (nincs probléma); A 3 a legrosszabb egészségi állapotot jelzi ("ágyhoz kötött"). A pontszámok ezen profilja az 5 dimenzióban (pl. 11231, 33212 stb.) egyetlen egészségügyi hasznossági pontszámmá alakul át az EuroQol Group által kifejlesztett képlet segítségével, amely országspecifikus preferenciasúlyokat alkalmaz. A pontszám átalakul, és -0,594 és 1,000 közötti összpontszámot eredményez; a magasabb pontszám jobb egészségi állapotot jelez. A VAS komponens az aktuális egészségi állapotot egy 0-tól (elképzelhető legrosszabb egészségi állapot) 100-ig (elképzelhető legjobb egészségi állapot) terjedő skálán értékelte; magasabb pontszámok jobb egészségi állapotot jeleznek.
6. hónap
Változás a kiindulási értékhez képest a krónikus betegségek terápia-fáradtság funkcionális értékelésében (FACIT-F) skála összpontszáma a 6. hónapban
Időkeret: 6. hónap
A FACIT-F egy 13 elemből álló kérdőív. A résztvevők minden tételt egy 5 fokú skálán értékeltek: 0-tól (egyáltalán nem) 4-ig (nagyon sok). Minél nagyobb a résztvevő válasza (2 negatív kijelentés kivételével), annál nagyobb a résztvevő fáradtsága. A 2 negatívan megfogalmazott kérdés kivételével minden kérdésnél megfordult a kód, és új pontszámot számítottunk ki (4 mínusz a résztvevő válasza). Az összes válasz összege a FACIT-Fatigue pontszámot eredményezte, ami 0-tól (rosszabb pontszám) 52-ig (jobb pontszám) lehetséges.
6. hónap

Együttműködők és nyomozók

Itt találhatja meg a tanulmányban érintett személyeket és szervezeteket.

Szponzor

Publikációk és hasznos linkek

A vizsgálattal kapcsolatos információk beviteléért felelős személy önkéntesen bocsátja rendelkezésre ezeket a kiadványokat. Ezek bármiről szólhatnak, ami a tanulmányhoz kapcsolódik.

Általános kiadványok

Tanulmányi rekorddátumok

Ezek a dátumok nyomon követik a ClinicalTrials.gov webhelyre benyújtott vizsgálati rekordok és összefoglaló eredmények benyújtásának folyamatát. A vizsgálati feljegyzéseket és a jelentett eredményeket a Nemzeti Orvostudományi Könyvtár (NLM) felülvizsgálja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e az adott minőség-ellenőrzési szabványoknak, mielőtt közzéteszik őket a nyilvános weboldalon.

Tanulmány főbb dátumok

Tanulmány kezdete (Tényleges)

2014. augusztus 1.

Elsődleges befejezés (Tényleges)

2016. december 1.

A tanulmány befejezése (Tényleges)

2016. december 1.

Tanulmányi regisztráció dátumai

Először benyújtva

2014. július 8.

Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2014. július 8.

Első közzététel (Becslés)

2014. július 10.

Tanulmányi rekordok frissítései

Utolsó frissítés közzétéve (Tényleges)

2018. június 27.

Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2018. május 29.

Utolsó ellenőrzés

2018. május 1.

Több információ

Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .

Iratkozz fel