Ezt az oldalt automatikusan lefordították, és a fordítás pontossága nem garantált. Kérjük, olvassa el a angol verzió forrásszöveghez.

Trilaciclib (G1T28) korábban kezelt, kiterjedt stádiumú SCLC-ben szenvedő, topotekán kemoterápiában részesülő betegeknél

2025. szeptember 5. frissítette: G1 Therapeutics, Inc.

Fázis 1b/2a A G1T28 biztonságossági és farmakokinetikai vizsgálata korábban kezelt, kiterjedt stádiumú kissejtes tüdőrákban (SCLC) szenvedő, topotekán kemoterápiában részesülő betegeknél

Ez a tanulmány a trilaciclib (G1T28), egy ciklinfüggő kináz (CDK) 4/6 gátló potenciális klinikai előnyeit vizsgálta a csontvelő és az immunrendszer megőrzésében, a kemoterápia által kiváltott mieloszuppresszió csökkentése és az anti- a tumor hatékonyságát, ha a topotekánt megelőzően alkalmazták olyan betegeknél, akiket korábban kiterjedt stádiumú SCLC-vel kezeltek.

A vizsgálat 2 részből állt: egy korlátozott, nyílt, dóziskereső részből (1. rész) és egy randomizált kettős vak részből (2. rész). Mindkét rész 3 vizsgálati fázist tartalmazott: szűrési fázist, kezelési fázist és túlélési követési fázist. A kezelési fázis az első adag beadásának napján kezdődött a vizsgálati kezeléssel, és a kezelés utáni vizittel fejeződik be.

A tanulmány áttekintése

Állapot

Befejezve

Körülmények

Részletes leírás

Összességében legfeljebb 130 beteg bevonását tervezték a vizsgálatba. Az 1. részben körülbelül 40 beteg felvételét tervezték, 9-10 csoportot feltételezve. Az 1. rész nyílt volt, és nem volt szükség véletlenszerűsítésre vagy vakításra. A 2A. részben körülbelül 45 beteget kellett bevonni és véletlenszerűen (2:1) besorolni trilaciclib (240 mg/m2) és topotekán (0,75 mg/m2) vagy placebó és topotekán (1,5 mg/m2) csoportba. A 2B. részben körülbelül 45 beteget kellett bevonni, és véletlenszerűen (2:1) besorolni trilaciclib (240 mg/mg2) és topotekán (1,5 mg/m2) vagy placebo és topotekán (1,5 mg/m2) csoportba.

Azokat a betegeket, akik a 2A és 2B részben placebót kaptak, egyetlen placebo-csoportba kellett vonni az elemzéshez, hogy összehasonlítsák a trilaciclib+topotekán 1,5 mg/m2 és a placebo + 1,5 mg/m2 topotekán (kezelési csoportonként megközelítőleg 30).

A mintanagyság számítása az elsődleges végpontok közül legalább 1 tekintetében demonstrálta a trilaciclib + 1,5 mg/m2 topotekán jobb hatását a placebóval + 1,5 mg/m2 topotekánnal szemben. Az általános I. típusú hibaarány egyoldalú 0,10 volt. A legkonzervatívabb Bonferroni eljárást alkalmazva a 2 elsődleges végpontra az egyoldalú egyedi I. típusú hibaarány 0,10/2=0,05 minden eredményváltozóhoz (DSN az 1. ciklusban és SN előfordulása) volt hozzárendelve a mintanagyság számításánál. Feltételezve, hogy a közös szórás 2,5, az SN időtartamában az 1. ciklusban legalább 2 nap különbség van a kezelési csoportok között, karonként 28 minta volt szükséges ahhoz, hogy 90%-os teljesítménnyel rendelkezzen a feltételezett kezelési hatás kimutatásához. Az SN előfordulása esetén, feltételezve, hogy az események aránya 45% volt a placebocsoportban, a 37%-os abszolút csökkenés kimutatásához a trilaciclib csoportban 90%-os teljesítménnyel karonként legalább 29 mintaszámra lenne szükség. Így karonként 30-ra volt szükség a 90%-os teljesítmény biztosításához a DSN feltételezett kezelési hatásának az 1. ciklusban és az SN előfordulásának észleléséhez. Minden számítás a POWER eljárással történt a SAS®-ban, a 9.4-es verzió a SAS®-ban, a 9.4-es vagy újabb verzióban.

Az 1. és 2. részben általánosan összegyűjtött végpontok eredményeit együtt mutatjuk be ebben a jelentésben.

A közzétett eredmények a G1T28-03 vizsgálat, a trilaciclib (G1T28) 1b/2a fázisú biztonságossági és farmakokinetikai (PK) vizsgálatának végeredményét képviselik olyan betegeknél, akik korábban kezeltek kiterjedt stádiumú kissejtes tüdőrákban (SCLC) és topotekán kemoterápiát kaptak. második/harmadik sor (2/3L) beállítás. A mielopzerválás hatékonyságának végső eredményei mindkét részre és az 1. rész expozíciójára vonatkozóan az 1. adatbázis-zárból származnak (adat-lezárás [DCO] az elsődleges befejezési dátumhoz [PCD] 2018. szeptember 28.). A végső tumorellenes hatékonyság (BOR, DOR, PFS) mindkét rész esetében, a végső teljes túlélés az 1. résznél és a 2. rész expozíciós adatai egy második adatbázis-zárból származnak (DCO 2019. május 31.), a végső teljes túlélés pedig a 2. résznél. és a biztonság (mellékhatások) a vizsgálat végén 2021. október 4-én ért véget, ami az adatbázis végleges zárolásához vezetett (DCO 2021. november 1.).

A megadott maximális időkeretek azt az időt tükrözik, amelytől kezdve az első beteget egy végpont szempontjából értékelni lehetett (pl. az első beteg első adagjának időpontja) addig az időpontig, amikor az adott végpontra vonatkozóan bemutatott mindkét rész adatait véglegesnek tekintették.

Tanulmány típusa

Beavatkozó

Beiratkozás (Tényleges)

123

Fázis

  • 2. fázis
  • 1. fázis

Kapcsolatok és helyek

Ez a rész a vizsgálatot végzők elérhetőségeit, valamint a vizsgálat lefolytatásának helyére vonatkozó információkat tartalmazza.

Tanulmányi helyek

      • Brasschaat, Belgium, 2930
        • AZ Klina
      • Banja Luka, Bosznia és Hercegovina, 78000
        • University Clinical Centre Banja Luka
      • Sarajevo, Bosznia és Hercegovina, 71000
        • University Clinical Centre Sarajevo
    • Arkansas
      • Hot Springs, Arkansas, Egyesült Államok, 71913
        • Genesis Cancer Center
      • Rogers, Arkansas, Egyesült Államok, 72758
        • Highlands Oncology Group
    • California
      • Corona, California, Egyesült Államok, 92879
        • Compassionate Cancer Care Medical Group, Inc.
      • Sacramento, California, Egyesült Államok, 95816
        • Sutter Medical Group
      • Whittier, California, Egyesült Államok, 90603
        • The Oncology Institute of Hope and Innovation
    • Colorado
      • Colorado Springs, Colorado, Egyesült Államok, 80909
        • Memorial Hospital - University of Colorado Health
      • Denver, Colorado, Egyesült Államok, 80218
        • Rocky Mountain Cancer Centers
      • Fort Collins, Colorado, Egyesült Államok, 80528
        • University of Colorado Health, Oncology Clinical Research Northern Region
    • Florida
      • Fort Myers, Florida, Egyesült Államok, 33916
        • Florida Cancer Specialists - South
      • Tavares, Florida, Egyesült Államok, 32778
        • Florida Cancer Specialists - North
    • Georgia
      • Athens, Georgia, Egyesült Államok, 30607
        • University Cancer and Blood Center, LLC
      • Atlanta, Georgia, Egyesült Államok, 30322
        • Emory University
      • Atlanta, Georgia, Egyesült Államok, 30341
        • Northside Hospital - Georgia Cancer Specialists
    • Missouri
      • Kansas City, Missouri, Egyesült Államok, 64111
        • Saint Luke's Cancer Institute
    • New Hampshire
      • Lebanon, New Hampshire, Egyesült Államok, 03756
        • Norris Cotton Cancer Center
    • New York
      • East Setauket, New York, Egyesült Államok, 11733
        • North Shore Hematology Oncology Associates PC
    • North Carolina
      • Wilson, North Carolina, Egyesült Államok, 27893
        • Regional Medical Oncology Center
    • Ohio
      • Canton, Ohio, Egyesült Államok, 44718
        • Gabrail Cancer Center
    • Oklahoma
      • Oklahoma City, Oklahoma, Egyesült Államok, 73117
        • Oklahoma University - Peggy and Charles Stephenson Cancer Center
    • Pennsylvania
      • Sayre, Pennsylvania, Egyesült Államok, 18840
        • Guthrie Medical Group, PC
    • South Carolina
      • Anderson, South Carolina, Egyesült Államok, 29621
        • AnMed Health
      • Greenville, South Carolina, Egyesült Államok, 29605
        • Greenville Health System
      • Spartanburg, South Carolina, Egyesült Államok, 29303
        • Gibbs Cancer Center
    • Tennessee
      • Knoxville, Tennessee, Egyesült Államok, 37920
        • Hanna Cancer Associates - University of Tennessee
      • Nashville, Tennessee, Egyesült Államok, 37208
        • Meharry Medical College
      • Nashville, Tennessee, Egyesült Államok, 37232
        • Sarah Cannon Research Institute
    • Texas
      • Dallas, Texas, Egyesült Államok, 75246
        • Texas Oncology- Baylor Charles A. Sammons Cancer Center
      • Houston, Texas, Egyesült Államok, 77090
        • Millennium Oncology
      • Houston, Texas, Egyesült Államok, 77030
        • M.D. Anderson
      • Lubbock, Texas, Egyesült Államok, 79415
        • Southwest Cancer Center
      • Tyler, Texas, Egyesült Államok, 75708
        • The University of Texas Health Science Center at Tyler
      • Tyler, Texas, Egyesült Államok, 75702
        • Texas Oncology
    • Virginia
      • Fairfax, Virginia, Egyesült Államok, 22031
        • Virginia Cancer Specialists
      • Norfolk, Virginia, Egyesült Államok, 23502
        • Virginia Oncology Associates
    • Washington
      • Vancouver, Washington, Egyesült Államok, 98684
        • Northwest Cancer Specialists, P.C.
      • Osijek, Horvátország, 31000
        • Clinical Hospital Centre Osijek
      • Zagreb, Horvátország, 10000
        • University Clinical Hospital Centre " Sestre Milosrdnice"
      • Zagreb, Horvátország, 10000
        • University Hospital Centre Zagreb, Clinic For Pulmonary Diseases Jordanovac
      • Belgrade, Szerbia, 11000
        • Clinic for Pulmology, Clinical Centre of Serbia
      • Belgrade, Szerbia, 11000
        • Clinical Hospital Centre Bezanijska Kosa
      • Belgrade, Szerbia, 11000
        • Oncology and Radiology Institute of Serbia
      • Kamenitz, Szerbia, 21204
        • Institute for Pulmonary Diseases of Vojvodina Clinic for Thoracic Oncology
      • Niš, Szerbia, 18204
        • Clinical Center Nis, Clinic for Lung Diseases
      • Košice, Szlovákia, 04191
        • VOU Department of Radiotherapy and Oncology
      • Poprad, Szlovákia, 05801
        • POKO Poprad, s.r.o.
      • Golnik, Szlovénia
        • University Clinic of Respiratory and Allergic Diseases Golnik
      • Skopje, Észak-Macedónia, 1000
        • University Clinic of Radiotherapy and Oncology Skopje

Részvételi kritériumok

A kutatók olyan embereket keresnek, akik megfelelnek egy bizonyos leírásnak, az úgynevezett jogosultsági kritériumoknak. Néhány példa ezekre a kritériumokra a személy általános egészségi állapota vagy a korábbi kezelések.

Jogosultsági kritériumok

Tanulmányozható életkorok

14 év és régebbi (Felnőtt, Idősebb felnőtt)

Egészséges önkénteseket fogad

Nem

Leírás

Főbb felvételi kritériumok:

  • 18 év feletti férfi vagy női alanyok
  • Az SCLC szövettani vagy citológiailag megerősített diagnózisa, lehetőleg beleértve a neuroendokrin jellemzők jelenlétét immunhisztokémiával
  • Progresszió a korábbi első vagy második vonalbeli kemoterápia alatt vagy után, és alkalmas a topotekán kezelésre
  • Legalább 1 céllézió, amely mérhető a RECIST 1.1-es verziójával
  • Az Eastern Cooperative Oncology Group (ECOG) teljesítménye 0-2
  • Megfelelő szervműködés

Főbb kizárási kritériumok:

  • Agyi metasztázisok jelenléte, amely azonnali sugárkezelést vagy szteroid kezelést igényel.
  • Nem kontrollált ischaemiás szívbetegség vagy kontrollálatlan tüneti pangásos szívelégtelenség
  • Ismert stroke vagy cerebrovascularis baleset a felvételt megelőző 6 hónapon belül
  • Egyéb ellenőrizetlen súlyos krónikus betegség vagy állapot, amely a vizsgáló véleménye szerint befolyásolhatja a protokollnak való megfelelést vagy a nyomon követést
  • Egyidejű sugárterápia bármely helyen vagy sugárterápia a felvételt megelőző 2 héten belül, vagy korábbi sugárkezelés a lézió célterületén
  • Bármilyen szisztémás kemoterápiás kezelés kézhezvétele a beiratkozást megelőző 4 héten belül, vagy nem citotoxikus vizsgálati gyógyszer a beiratkozást megelőző 2 héten belül
  • A SCLC topotekán-kezelésének története

Tanulási terv

Ez a rész a vizsgálati terv részleteit tartalmazza, beleértve a vizsgálat megtervezését és a vizsgálat mérését.

Hogyan készül a tanulmány?

Tervezési részletek

  • Elsődleges cél: Kezelés
  • Kiosztás: Véletlenszerűsített
  • Beavatkozó modell: Párhuzamos hozzárendelés
  • Maszkolás: Kettős

Fegyverek és beavatkozások

Résztvevő csoport / kar
Beavatkozás / kezelés
Kísérleti: Placebo + Topotekán 1,5 mg/m² – 2a és 2b rész

A 2a. és 2b. részben szereplő betegeket 1:2 arányban randomizálták placebóra. A betegek placebót kaptak intravénásan naponta egyszer, minden 21 napos topotekán kemoterápiás ciklus 1-5. napján.

A placebo 1–5. napon történő beadását követően a betegek intravénás topotekánt (1,5 mg/m²) kaptak.

Kísérleti: Trilaciclib (G1T28) 240 mg/m² + topotekán 0,75 mg/m² – 2a. rész

A 2a. részben szereplő betegeket 2:1 arányban randomizálták a trilaciclib csoportba. A betegek trilaciclib-et (240 mg/m²) kaptak intravénásan naponta egyszer, minden 21 napos topotekán kemoterápiás ciklus 1-5. napján.

A trilaciclib 1-5. napon történő beadását követően a betegek intravénás topotekánt (0,75 mg/m²) kaptak.

Más nevek:
  • G1T28
  • CDK 4/6 inhibitor
Kísérleti: Trilaciclib (G1T28) 240 mg/m² + topotekán 1,5 mg/m² – 2b. rész

A 2b. részben szereplő betegeket 2:1 arányban randomizálták a trilaciclib csoportba. A betegek trilaciclib-et (240 mg/m²) kaptak intravénásan naponta egyszer, minden 21 napos topotekán kemoterápiás ciklus 1-5. napján.

A trilaciclib 1-5. napon történő beadását követően a betegek intravénás topotekánt (1,5 mg/m²) kaptak.

Más nevek:
  • G1T28
  • CDK 4/6 inhibitor
Kísérleti: Trilaciclib (G1T28) 200 mg/m² + topotekán 1,5 mg/m² – 1. kohorsz – 1. rész

A betegek trilaciclib-et (200 mg/m²) kaptak intravénásan (IV) naponta egyszer, minden 21 napos topotekán kemoterápiás ciklus 1-5. napján.

A trilaciclib 1-5. napon történő beadását követően a betegek intravénás topotekánt (1,50 mg/m²) kaptak.

Más nevek:
  • G1T28
  • CDK 4/6 inhibitor
Kísérleti: Trilaciclib (G1T28) 200 mg/m² + topotekán 1,25 mg/m² – 2. kohorsz – 1. rész

A betegek trilaciclib-et (200 mg/m²) kaptak intravénásan (IV) naponta egyszer, minden 21 napos topotekán kemoterápiás ciklus 1-5. napján.

A trilaciclib 1-5. napon történő beadását követően a betegek intravénás topotekánt (1,25 mg/m²) kaptak.

Más nevek:
  • G1T28
  • CDK 4/6 inhibitor
Kísérleti: Trilaciclib (G1T28) 200 mg/m² + topotekán 0,75 mg/m² – 3. kohorsz – 1. rész

A betegek trilaciclib-et (200 mg/m²) kaptak intravénásan (IV) naponta egyszer, minden 21 napos topotekán kemoterápiás ciklus 1-5. napján.

A trilaciclib 1-5. napon történő beadását követően a betegek intravénás topotekánt (0,75 mg/m²) kaptak.

Más nevek:
  • G1T28
  • CDK 4/6 inhibitor
Kísérleti: Trilaciclib (G1T28) 240 mg/m² + topotekán 0,75 mg/m² – 4. és 6. kohorsz – 1. rész

A betegek trilaciclib-et (240 mg/m²) kaptak intravénásan (IV) naponta egyszer, minden 21 napos topotekán kemoterápiás ciklus 1-5. napján.

A trilaciclib 1-5. napon történő beadását követően a betegek intravénás topotekánt (0,75 mg/m²) kaptak.

Más nevek:
  • G1T28
  • CDK 4/6 inhibitor
Kísérleti: Trilaciclib (G1T28) 280 mg/m² + topotekán 0,75 mg/m² – 5. kohorsz – 1. rész

A betegek trilaciclib-et (280 mg/m²) kaptak intravénásan (IV) naponta egyszer, minden 21 napos topotekán kemoterápiás ciklus 1-5. napján.

A trilaciclib 1-5. napon történő beadását követően a betegek intravénás topotekánt (0,75 mg/m²) kaptak.

Más nevek:
  • G1T28
  • CDK 4/6 inhibitor
Kísérleti: Trilaciclib (G1T28) 240 mg/m² + topotekán 1,0 mg/m² – 7. kohorsz – 1. rész

A betegek trilaciclib-et (240 mg/m²) kaptak intravénásan (IV) naponta egyszer, minden 21 napos topotekán kemoterápiás ciklus 1-5. napján.

A trilaciclib 1-5. napon történő beadását követően a betegek intravénás topotekánt kaptak (1,0 mg/m²).

Más nevek:
  • G1T28
  • CDK 4/6 inhibitor

Mit mér a tanulmány?

Elsődleges eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
A súlyos (4. fokozatú) neutropenia időtartama az 1. ciklusban
Időkeret: Az 1. ciklusra értékelve (azaz a vizsgálati gyógyszer első adagjának időpontjától (1. rész)/randomizálástól (2. rész) az 1. ciklus végéig, minden ciklus = 21 nap)
A súlyos neutropénia időtartamát (DSN; napok) a ciklus kezdete és a ciklus vége között megfigyelt <0,5 × 10^9/l első ANC-érték dátumától az első ANC-érték dátumáig eltelt napok számaként határozták meg. ≥0,5 × 10^9/L, amely megfelelt a következő kritériumoknak: (1) a <0,5 × 10^9/L ANC-érték után következett be, és (2) ez között nem fordult elő további 0,5 × 10^9/L ANC érték. nap és a ciklus vége. A DSN értéke 0 azoknál a betegeknél, akik nem tapasztaltak SN-t egy ciklusban, beleértve azokat is, akiket randomizáltak, de soha nem kezeltek. A levezetésbe belefoglalták a nem tervezett látogatások adatait és a tényleges értékelési dátumot (a látogatás dátuma helyett).
Az 1. ciklusra értékelve (azaz a vizsgálati gyógyszer első adagjának időpontjától (1. rész)/randomizálástól (2. rész) az 1. ciklus végéig, minden ciklus = 21 nap)
Súlyos (4. fokozatú) neutropenia előfordulása
Időkeret: A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
A súlyos (4. fokozatú) neutropeniában (SN) szenvedő résztvevők száma bináris változó volt. Ha egy betegnél legalább 1 abszolút neutrofilszám <0,5 × 10^9/l volt a kezelési periódus alatt, a beteget igennel jelölték az SN előfordulására; egyébként nem volt.
A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
Értékelje a topotekánnal együtt adott G1T28/Trilaciclib dóziskorlátozó toxicitását (DLT) az 1. részben
Időkeret: Az 1. ciklusra értékelve (azaz a vizsgálati gyógyszer első adagjának időpontjától (1. rész) az 1. ciklus végéig, minden ciklus = 21 nap)

A DLT-t tapasztaló betegek százalékos aránya a vizsgálat 1. részében az egyes kohorszokban, beleértve:

  • Abszolút neutrofilszám (ANC) < 0,5 × 10^9/l, ≥ 7 napig tart
  • ≥ 3. fokozatú neutropeniás fertőzés/lázas neutropenia
  • 4. fokozatú thrombocytopenia vagy ≥ 3. fokozatú thrombocytopenia vérzéssel
  • Nem lehet elkezdeni a következő kemoterápiás ciklust, mert az ANC ≥ 1,5 × 10^9/l és a thrombocytaszám ≥ 100 × 10^9/L nem tért vissza; a 2. ciklus tervezett kezdetétől legfeljebb 1 hét késés megengedett az ANC és a vérlemezkeszám helyreállításához, és ez nem tekinthető DLT-nek
  • ≥ 3. fokozatú, nem hematológiai toxicitás (hányinger, hányás és hasmenés, amely a maximális orvosi kezelés hiányában; több mint 72 órán át tartó fáradtság)
Az 1. ciklusra értékelve (azaz a vizsgálati gyógyszer első adagjának időpontjától (1. rész) az 1. ciklus végéig, minden ciklus = 21 nap)

Másodlagos eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
A trilaciclib (G1T28) farmakokinetikai profilja topotekánnal együtt alkalmazva
Időkeret: A vizsgálat 1. része az 1. ciklusban, 4. nap: adagolás előtti, 0,5, 1, 1,5, 2, 2,5, 3, 4,5, 6,5, 8,5 (opcionális) és 24,5 órával az adagolás után. A vizsgálat 2. része az 1. ciklusban, 4. nap: adagolás előtt, 0,5, 1, 3-4 óra között és 5,5-6,5 óra között az adagolás után.
A trilaciclib (G1T28) maximális koncentrációja (Cmax) topotekánnal együtt adva
A vizsgálat 1. része az 1. ciklusban, 4. nap: adagolás előtti, 0,5, 1, 1,5, 2, 2,5, 3, 4,5, 6,5, 8,5 (opcionális) és 24,5 órával az adagolás után. A vizsgálat 2. része az 1. ciklusban, 4. nap: adagolás előtt, 0,5, 1, 3-4 óra között és 5,5-6,5 óra között az adagolás után.
Progressziómentes túlélés (PFS)
Időkeret: A vizsgálati gyógyszer első adagjának (1. rész)/randomizálásának (2. rész) dátumától a betegség dokumentált progressziójának vagy bármilyen okból bekövetkező halálozás időpontjáig (legfeljebb 1335 napig értékelve).

Medián idő (hónap) és 95%-os CI a vizsgálati gyógyszer első dózisának/randomizálásának dátumától a betegség dokumentált progressziójának vagy bármilyen okból bekövetkező halálozás időpontjáig.

A kutatók a Response Evaluation Criteria in Solid Tumors (RECIST) 1.1-es verziójának iránymutatásait követték a tumorértékeléshez a progresszió meghatározásához. A progresszív betegséget (PD) úgy határozták meg, mint a célléziók átmérőjének összegének legalább 20%-os növekedését, referenciaként a legkisebb összeget figyelembe véve a vizsgálat során (ez magában foglalja az alapösszeget is, ha ez a legkisebb a vizsgálat során). A 20%-os relatív növekedés mellett az összegnek legalább 5 mm-es abszolút növekedést is kell mutatnia. (Megjegyzés: egy vagy több új elváltozás megjelenése is progressziónak minősül).

A vizsgálati gyógyszer első adagjának (1. rész)/randomizálásának (2. rész) dátumától a betegség dokumentált progressziójának vagy bármilyen okból bekövetkező halálozás időpontjáig (legfeljebb 1335 napig értékelve).
Teljes túlélés (OS)
Időkeret: A vizsgálati gyógyszer első adagjának (1. rész)/randomizálásának (2. rész) időpontjától a bármilyen okból bekövetkezett halálozás időpontjáig (legfeljebb 2220 napig értékelve).
Medián idő (hónap) és 95% CI a vizsgálati gyógyszer/randomizálás első adagjának dátumától a halál dátumáig. Azokat a betegeket, akik nem halnak meg a vizsgálat során, cenzúrázni fogják az utolsó ismert időpontban.
A vizsgálati gyógyszer első adagjának (1. rész)/randomizálásának (2. rész) időpontjától a bármilyen okból bekövetkezett halálozás időpontjáig (legfeljebb 2220 napig értékelve).
Mérje fel a topotekánnal együtt adott G1T28/Trilaciclib hematológiai profilját
Időkeret: A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
A Major Adverse Hematologic Events (MAHE) események heti eseményaránya
A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
Tumorválasz a RECIST 1.1-es verziója alapján
Időkeret: A vizsgálati gyógyszer első adagjának (1. rész)/randomizálásának (2. rész) időpontjától a progresszív betegség fellépéséig, a beleegyezés visszavonásáig vagy a későbbi rákellenes terápia megkezdéséig (legfeljebb 1335 napig értékelve).

Azon betegek százalékos aránya, akik a RECIST 1.1-es verziójában meghatározott legjobb általános válasz (BOR) egyes kategóriáiba tartoznak.

Teljes válasz (CR): Az összes céllézió eltűnése. Részleges válasz (PR): A célléziók átmérőjének összegének legalább 30%-os csökkenése.

Progresszív betegség (PD): A célléziók átmérőjének összegének legalább 20%-os növekedése.

Stabil betegség (SD): sem elegendő zsugorodás a PR-re való jogosultsághoz, sem elegendő növekedés a PD-re való jogosultsághoz.

Ha nem történik képalkotás/mérés, a beteg nem értékelhető (NE); és ha a lézióméréseknek csak egy részhalmazát végezzük, általában az esetet is NE-nek tekintjük.

A vizsgálati gyógyszer első adagjának (1. rész)/randomizálásának (2. rész) időpontjától a progresszív betegség fellépéséig, a beleegyezés visszavonásáig vagy a későbbi rákellenes terápia megkezdéséig (legfeljebb 1335 napig értékelve).
VVT transzfúziók előfordulása
Időkeret: A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (1056 napig értékelve).
A vörösvértest-transzfúziót igénylő betegek százalékos aránya az 5. héten vagy azt követően
A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (1056 napig értékelve).
Hematopoietikus növekedési faktorokkal való kezelés szükségessége
Időkeret: A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
A G-CSF-kezelést igénylő betegek százalékos aránya.
A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
A kemoterápiás ciklusok és módosítások összességében
Időkeret: A kezelés időtartama alatt. Az első adagtól számítva 21 napos kezelési ciklusok folytatódnak a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításáig (legfeljebb 1335 napig értékelve).
Átlagos expozíció és ciklusmódosítások a kemoterápiában (topotekán)
A kezelés időtartama alatt. Az első adagtól számítva 21 napos kezelési ciklusok folytatódnak a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításáig (legfeljebb 1335 napig értékelve).
A topotekán farmakokinetikai profilja trilaciclibbal (G1T28) együtt alkalmazva
Időkeret: A vizsgálat 1. része az 1. ciklusban, 4. nap: adagolás előtti, 0,5, 1, 1,5, 2, 2,5, 3, 4,5, 6,5, 8,5 (opcionális) és 24,5 órával az adagolás után. A vizsgálat 2. része az 1. ciklusban, 4. nap: adagolás előtt, 0,5, 1, 3-4 óra között és 5,5-6,5 óra között az adagolás után.
A topotekán maximális koncentrációja (Cmax) trilaciclib-bal (G1T28) együtt adva
A vizsgálat 1. része az 1. ciklusban, 4. nap: adagolás előtti, 0,5, 1, 1,5, 2, 2,5, 3, 4,5, 6,5, 8,5 (opcionális) és 24,5 órával az adagolás után. A vizsgálat 2. része az 1. ciklusban, 4. nap: adagolás előtt, 0,5, 1, 3-4 óra között és 5,5-6,5 óra között az adagolás után.
A válasz időtartama (DOR)
Időkeret: A vizsgálati gyógyszer első adagjának (1. rész)/randomizálásának (2. rész) időpontjától a progresszív betegség fellépéséig, a beleegyezés visszavonásáig vagy a későbbi rákellenes terápia megkezdéséig (legfeljebb 1335 napig értékelve).
A válasz időtartamának medián hónapjai és 95%-os CI-je.
A vizsgálati gyógyszer első adagjának (1. rész)/randomizálásának (2. rész) időpontjától a progresszív betegség fellépéséig, a beleegyezés visszavonásáig vagy a későbbi rákellenes terápia megkezdéséig (legfeljebb 1335 napig értékelve).
Intravénás (IV) antibiotikum-használat előfordulása
Időkeret: A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
A szisztémás/iv. antibiotikumot igénylő betegek százalékos aránya
A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
A vérlemezke transzfúzió előfordulása
Időkeret: A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
A vérlemezke-transzfúziót igénylő betegek százalékos aránya
A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
Lázas neutropenia mellékhatások előfordulása
Időkeret: A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
Azon betegek százalékos aránya, akiknél lázas neutropenia nemkívánatos események jelentkeztek
A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
Fertőzés súlyos nemkívánatos események (SAE) előfordulása
Időkeret: A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
Azon betegek százalékos aránya, akiknél a szabályozó tevékenységek orvosi szótárának (MedDRA) a fertőzések és fertőzések szervrendszeri osztályának (SOC) kódoló SAE-t tapasztaltak
A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
A tüdőfertőzés súlyos nemkívánatos események (SAE) előfordulása
Időkeret: A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
Azon betegek százalékos aránya, akiknél az Orvosi Szabályozási Tevékenységek Szótárának (MedDRA) a fertőzések és fertőzések szervrendszeri osztályának (SOC) kódja szerinti SAE-t tapasztaltak, és egy preferált kifejezésbe (PT) tartoznak, amely a tüdőfertőzés egyéni MedDRA-lekérdezés (CMQ) kategóriába tartozik.
A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
Dóziscsökkentés a kemoterápiában (topotekán)
Időkeret: A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
A kemoterápia (topotekán) dóziscsökkentésének általános eseményaránya
A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
3. és 4. fokozatú hematológiai toxicitások előfordulása
Időkeret: A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
Azon betegek száma, akiknél bármilyen hematológiai laboratóriumi érték megfelel a CTCAE toxicitási fokozatú kritériumainak ≥ 3. fokozatra vonatkozóan, és az érték kezelés előtt áll (a vizsgálati gyógyszer első adagja után következik be). A laboratóriumok a következők: Hemoglobin (HGB), hematokrit, fehérvérsejt (WBC), vérlemezkeszám, ANC, ALC, Monocyte Absolute, Basophil Absolute és Eosinophil Absolute.
A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
A 4. és 3./4. fokú vérlemezkeszám laboratóriumi értékeinek csökkenése (thrombocytopenia)
Időkeret: A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
Azon betegek száma, akiknél bármilyen vérlemezke laboratóriumi érték megfelel a CTCAE toxicitási fokozatú kritériumainak ≥ 3. fokozatra vonatkozóan, és az érték kezelés előtt áll (a vizsgálati gyógyszer első adagja után következik be).
A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
Az eritropoetin-stimuláló szer (ESA) beadásának előfordulása
Időkeret: A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
Azon betegek száma, akik ESA-kezelésben részesültek.
A kezelés időtartama alatt. Az első adag (1. rész)/randomizálás (2. rész) időpontjától a 21 napos kezelési ciklusok a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításig (legfeljebb 1090 napig) folytatódnak.
Kemoterápiás expozíció
Időkeret: A kezelés időtartama alatt. Az első adagtól számítva 21 napos kezelési ciklusok folytatódnak a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításáig (legfeljebb 1335 napig értékelve).
A kemoterápia (topotekán) átlagos időtartama napokban.
A kezelés időtartama alatt. Az első adagtól számítva 21 napos kezelési ciklusok folytatódnak a betegség progressziójáig, elfogadhatatlan toxicitásig, vagy a beteg vagy a vizsgáló általi leállításáig (legfeljebb 1335 napig értékelve).

Együttműködők és nyomozók

Itt találhatja meg a tanulmányban érintett személyeket és szervezeteket.

Nyomozók

  • Tanulmányi igazgató: Clinical Contact, G1 Therapeutics, Inc.

Publikációk és hasznos linkek

A vizsgálattal kapcsolatos információk beviteléért felelős személy önkéntesen bocsátja rendelkezésre ezeket a kiadványokat. Ezek bármiről szólhatnak, ami a tanulmányhoz kapcsolódik.

Általános kiadványok

Tanulmányi rekorddátumok

Ezek a dátumok nyomon követik a ClinicalTrials.gov webhelyre benyújtott vizsgálati rekordok és összefoglaló eredmények benyújtásának folyamatát. A vizsgálati feljegyzéseket és a jelentett eredményeket a Nemzeti Orvostudományi Könyvtár (NLM) felülvizsgálja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e az adott minőség-ellenőrzési szabványoknak, mielőtt közzéteszik őket a nyilvános weboldalon.

Tanulmány főbb dátumok

Tanulmány kezdete (Tényleges)

2015. október 5.

Elsődleges befejezés (Tényleges)

2018. szeptember 28.

A tanulmány befejezése (Tényleges)

2021. október 4.

Tanulmányi regisztráció dátumai

Először benyújtva

2015. július 31.

Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2015. július 31.

Első közzététel (Becsült)

2015. augusztus 3.

Tanulmányi rekordok frissítései

Utolsó frissítés közzétéve (Becsült)

2025. szeptember 25.

Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2025. szeptember 5.

Utolsó ellenőrzés

2025. szeptember 1.

Több információ

A tanulmányhoz kapcsolódó kifejezések

Terv az egyéni résztvevői adatokhoz (IPD)

Tervezi megosztani az egyéni résztvevői adatokat (IPD)?

NEM

Gyógyszer- és eszközinformációk, tanulmányi dokumentumok

Egy amerikai FDA által szabályozott gyógyszerkészítményt tanulmányoz

Igen

Egy amerikai FDA által szabályozott eszközterméket tanulmányoz

Nem

Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .

Iratkozz fel