Ezt az oldalt automatikusan lefordították, és a fordítás pontossága nem garantált. Kérjük, olvassa el a angol verzió forrásszöveghez.

Dózisválasztási tanulmány a különböző dózisú fű MATA MPL és Grass MATA hatékonyságáról és biztonságosságáról a mEECs™ használatával

2021. január 28. frissítette: Allergy Therapeutics

Kettős-vak randomizált párhuzamos csoportos vizsgálat 3 kumulatív adag fű MATA MPL-ről placebóval és füves MATA-val összehasonlítva szezonális allergiás rhinoconjunctivitisben szenvedő, fűpollennek kitett betegeknél a mEECs™-ben a fűpollenszezonon kívül

Egyre több bizonyíték áll rendelkezésre arra vonatkozóan, hogy az allergiás immunterápia hatékonysága a rhinoconjunctivitis tüneteinek szabályozásában összefügg az allergén vagy allergoid halmozott dózisával, amelyet egyetlen adag szubkután (SC) injekció vagy szublingvális adagolás során adnak be. A Grass MATA MPL jelenlegi terápiás adagolási rendje egy négy injekcióból álló kúra, 300, 800, 2000 és 2000 SU (szabványos egység), heti időközönként beadva (halmozott dózis 5100 SU). A Grass MATA MPL 10200 SU és 18200 SU két új kumulatív dózisát fejlesztik ki, hogy összehasonlítsák a jelenlegi adaggal. A vizsgálat célja, hogy feltárja a Grass MATA MPL immunterápia kumulatív allergén dózisának növelésének előnyeit/kockázatait, összehasonlítva ezeket a dózisokat a Grass MATA MPL, Grass MATA (MPL nélkül) és placebó jelenlegi adagjával.

A tanulmány áttekintése

Részletes leírás

Ezt a vizsgálatot a fű pollenszezonján kívül végezzük, és öt időszakból áll.

  • 1. időszak: Szűrőlátogatás
  • 2. időszak: Alkalmassági és kiindulási tünetek felmérése a mobil környezeti expozíciós kamrában (mEEC™)
  • 3. periódus: Hat kezelési vizit, amelyek során a vizsgált gyógyszert injekció formájában adják be
  • 4. periódus: A kezelés utáni hatékonysági értékelések a mEEC™-ben
  • 5. időszak: Biztonsági nyomon követés

Az 1. időszak a szűrési vizit (1. látogatás), és a 2. látogatás előtt 3-28 nappal lesz.

A 2. periódus magában foglalja a véletlenszerűsítés előtti, fűpollen expozíciós viziteket, amelyek négy 3 órás ülésből állnak a mEEC™-ben (2., 3., 4. és 5. vizit), amelyek során a betegeket fű pollennek teszik ki, és rögzítik az orr- és nem nazális tüneteket. elektronikus naplók (elektronikus betegadatgyűjtő tábla: ePDAT™) használatával a mEEC™-be való belépés előtt és a belépés után 30 percenként. A betegek egymást követő napon vesznek részt a mEEC™ viziteken. Ahhoz, hogy a betegek jogosultak legyenek a véletlen besorolásra és a kezelésre (3. periódus) kerüljenek, a következőket kell elérniük az utolsó kezelés előtti mEEC™ (5. látogatás):

  • Minimális minősítő összes tünetpontszám (TSS) legalább 12 a lehetséges 24-ből legalább egy expozíciónál az ePDAT™ használatával
  • Teljes orrtünet pontszám (TNSS) legalább 7 a lehetséges 12-ből az ePDAT™ használatával
  • Az orrfolyás pontszáma legalább 2/3 pont legalább két időpontban.

A 3. időszak magában foglalja a hat kezelési látogatást (6., 7., 8., 9., 10. és 11. vizit). Minden injekció után a betegeket legalább 30 percig megfigyelés alatt tartják a szisztémás allergiás reakciók kezelésére szakképzett személyzettel. Ezt az időtartamot a vizsgáló meghosszabbíthatja az injekció beadásának helyén vagy szisztémás allergiás reakciók esetén. A megfigyelést körülbelül 24 órával később telefonhívás követi.

A 4. periódus négy 3 órás ülésből áll (12., 13., 14. és 15. vizit) a mEEC™-ben, amelyek során a betegeket fű pollennek teszik ki, és rögzítik a kezelés utáni TSS-t az ePDAT™ segítségével, mint a 2. periódusban.

Az 5. periódus az utolsó EGK-látogatás után 2–14 nappal a vizsgálat végi (EOS) biztonsági ellenőrző látogatásból áll (16. látogatás). Körülbelül 3, 6 és 12 hónappal az utolsó injekció beadását követően telefonos nyomon követésre kerül sor a várt és nem várt mellékhatások részletes kivizsgálásával, különös tekintettel az újonnan kialakuló autoimmun rendellenességekre (NOAD) és a neuro-gyulladásra. NI) betegség. Azon alanyok esetében, akik korán visszavonulnak, hasonló nyomon követés történik körülbelül 1, 3, 6 és 12 hónappal az utolsó injekció beadását követően.

Tanulmány típusa

Beavatkozó

Beiratkozás (Tényleges)

265

Fázis

  • 2. fázis

Kapcsolatok és helyek

Ez a rész a vizsgálatot végzők elérhetőségeit, valamint a vizsgálat lefolytatásának helyére vonatkozó információkat tartalmazza.

Tanulmányi helyek

    • New Jersey
      • Neptune, New Jersey, Egyesült Államok, 07753
        • Inflamax Research Inc.

Részvételi kritériumok

A kutatók olyan embereket keresnek, akik megfelelnek egy bizonyos leírásnak, az úgynevezett jogosultsági kritériumoknak. Néhány példa ezekre a kritériumokra a személy általános egészségi állapota vagy a korábbi kezelések.

Jogosultsági kritériumok

Tanulmányozható életkorok

18 év (FELNŐTT)

Egészséges önkénteseket fogad

Nem

Tanulmányozható nemek

Összes

Leírás

Bevételi kritériumok:

  1. 18-50 éves korig
  2. Allergia a fű pollen allergénjére, amelyet a következők határoznak meg:

    1. A fű pollenexpozíciója miatti szezonális allergiás rhinitis és/vagy kötőhártya-gyulladás mérsékelt vagy súlyos tünetei az anamnézisben, amely antihisztaminok, orr-szteroidok és/vagy leukotrién módosítók ismételt alkalmazását igényelte a tünetek enyhítésére, amelyet a betegfelvétel igazol, ha rendelkezésre áll.
    2. Pozitív bőrszúrási teszt a fű pollen allergénjére (búza (leghosszabb átmérő) ≥ 5 mm-rel nagyobb, mint a negatív kontroll a bőrszúrásteszt után) az 1. látogatáskor.
    3. A fű pollenjének specifikus IgE-je specifikus IgE immunoassay-vel vagy azzal egyenértékű teszttel dokumentált, ≥ 2 osztályú fű pollenkeverékre. Az elmúlt hat hónapban általánosított szűrési protokoll alapján végzett tesztek eredményei felhasználhatók, és nem kell megismételni a V1-nél, feltéve, hogy a teszteredmények másolatát hozzáadják a forrásfájlhoz.
  3. Pozitív bőrszúrási teszt hisztaminra (bőr (leghosszabb átmérő) ≥ 3 mm-rel nagyobb, mint a negatív kontroll)
  4. Negatív bőrszúrási teszt a negatív kontrollhoz (a bőrpír ≤ 2 mm-nél elfogadható)
  5. Asztmás betegek esetében: a kényszerkilégzési térfogat (FEV) 1 másodperc alatt (FEV1) az Országos Egészségügyi és Táplálkozási Vizsgálati Felmérések (NHANES) előrejelzett 80%-a, a FEV1/Forced Vital Capacity (FVC) arány ≥ 70%
  6. Szerezze meg a minimális minősítő tünetpontszámot a kezelés előtti utolsó EEC látogatásig, hogy bekerüljön a vizsgálatba. A minimális minősített TSS legalább 12 a lehetséges 24-ből legalább egy felvételi időpontban, a TNSS-pontszám a lehetséges 12-ből legalább 7-es legalább egy felvételi időpontban, és a rinorrhoea-pontszám legalább kettőnél legalább 2 naplókártyák.
  7. A szűrés előtt (1. látogatás) tartsa be az antihisztaminok, szteroidok stb. protokollban meghatározott gyógyszerkimosási idejét. Más gyógyszerek alkalmazása megengedett, ha azok várhatóan nem befolyásolják a betegnek a vizsgálatban való részvételi képességét, és feltéve, hogy a szűrés előtt hat hétig stabil kezelési rendet (azaz ugyanazt az adagolást és beadást) alkalmazták.
  8. Hímek vagy nem vemhes, nem szoptató nőstények, akik:

    1. Menopauza után (a definíció szerint legalább 12 hónapos természetes spontán amenorrhoea vagy legalább 6 héttel a műtéti menopauza, azaz a kétoldali peteeltávolítás után)
    2. Természetes vagy műtétileg steril (hiszterektómia; kétoldali peteeltávolítás; kétoldali petevezeték lekötés műtéttel legalább 6 héttel a vizsgálat megkezdése előtt)
    3. Fogamzóképes korú - negatív vizelet- és szerológiai terhességi teszttel, és használja az alábbi fogamzásgátlási módszerek legalább egyikét:

    én. Stabil hormonális fogamzásgátló ≥ 90 napig az 1. látogatás előtt és legalább 7 napig az utolsó injekció beadása után. Ha < 90 nappal a vizsgálat előtt, további kettős barrier módszert kell alkalmazni, amíg el nem éri a 90 napot.

    ii. Méhen belüli eszköz (IUD) vagy intrauterin rendszer elhelyezése iii. A fogamzásgátlás gátlási módszereinek alkalmazása (pl. óvszer vagy okkluzív sapka) spermicid habbal/géllel/filmmel/krémmel/kúppal iv. A fogamzásgátlás kettős barrier módszereinek alkalmazása (pl. férfi óvszer membránnal, férfi óvszer nyaki sapkával) v. Férfi sterilizálás az egyetlen partner ejakulátumában lévő spermium hiányának megfelelő vazektómia utáni dokumentálásával vi. Valódi absztinencia, ha összhangban van a páciens preferált és megszokott életmódjával; az időszakos absztinencia, mint például a naptár, az ovuláció, a tüneti, az ovuláció utáni módszerek és a megvonás nem elfogadható fogamzásgátlási módszerek.

  9. Normálisan aktív, és az anamnézis, a fizikális vizsgálat és a rutin laboratóriumi vizsgálatok alapján jó egészségnek örvend.
  10. Hajlandó és képes írásos, tájékozott beleegyezést adni.
  11. Képes megérteni és betartani a tanulmányi utasításokat.
  12. Hajlandó és képes részt venni a kötelező tanulmányi látogatásokon.

Kizárási kritériumok:

  1. A fű pollenszezonon kívüli tünetegyüttes egy évelő allergén pozitív bőrtesztje mellett, ha a vizsgáló megítélése szerint a beteg nem tudja elkerülni a sértő allergént.
  2. Egyidejű betegségek, amelyek megnehezíthetik vagy megzavarhatják a vizsgálati gyógyszerek vizsgálatát vagy értékelését vagy a bőrszúrási teszt eredményét, például:

    1. Orrpolipózis
    2. Bármilyen szembetegség (az allergiás kötőhártya-gyulladás kivételével), beleértve a feltételezett fertőző szembetegséget (bakteriális, gombás, vírusos stb.), amely megzavarhatja a vizsgálati gyógyszer értékelését
    3. Rhinitis medicamentosa
    4. Akut vagy jelentős krónikus arcüreggyulladás vagy felső vagy alsó légúti fertőzés dokumentált bizonyítéka a 2. látogatás előtt 30 napon belül, a vizsgáló meghatározása szerint
    5. Asztma, az enyhe asztma kivételével, az asztma elleni gyógyszerek által okozott zavarok csökkentése érdekében. Azok a betegek, akik asztma miatt kortikoszteroidokat szednek napi egyszeri 400 µg budezonid MDI-nél vagy azzal egyenértékű dózisban, a jelenlegi GINA-irányelvben meghatározottak szerint, kizárásra kerülnek.
  3. Sürgősségi látogatás vagy felvétel asztma miatt az 1. látogatást megelőző 12 hónapban vagy életveszélyes asztmás roham a kórtörténetében
  4. Akut vagy szubakut atópiás dermatitis, krónikus dermatitis, urticaria factitia vagy urticaria fizikai/kémiai hatás miatt
  5. Másodlagos elváltozások jelenléte az érintett szervben (pl. tüdőtágulás és bronchiectasis)
  6. Az I-es típusú cukorbetegség jelenlegi diagnózisa. A II-es típusú cukorbetegségben szenvedő betegek csak a vizsgáló döntése alapján vehetnek részt
  7. Autoimmun betegségek (pl. máj-, vese-, tüdő-, pajzsmirigy-, idegrendszeri, reumás betegségek) sarcoidosis vagy NI-betegség (például látóideg-gyulladás, sclerosis multiplex vagy más demyelinizációs betegség, agyvelőgyulladás vagy encephalomyelitis, myelitis/transverzális myelitis, myasthenia gravis Guillain Barré-szindróma, megmagyarázhatatlan átmeneti neurológiai események)
  8. A kórelőzményben szereplő rák (kivéve a bazálissejtes karcinómát) vagy egyidejű betegség (pl. szív- és érrendszeri, tüdő-, anyagcsere-, vese-, máj-, gyomor-bélrendszeri, bőrgyógyászati, nemi, hematológiai, neurológiai vagy pszichiátriai betegségek vagy rendellenességek), amelyek a Vizsgáló véleménye szerint biztonsági kockázatot jelentene vagy veszélyeztetné ennek a füves immunterápiának a hatékonyságának értelmezését
  9. Orális, intramuszkuláris, intravénás kortikoszteroidok vagy erős vagy szuperpotens helyi kortikoszteroidok alkalmazása a szűrést megelőző 30 naptól a 16. látogatásig
  10. Bármilyen szisztémás rendellenesség, amely megzavarhatja a vizsgálati gyógyszerek értékelését
  11. Tetoválások vagy egyéb bőrelváltozások jelenléte a felkaron, amelyek megakadályozzák a helyi bőrreakció pontos értékelését, a vizsgáló belátása szerint
  12. Klinikai kórtörténetben előfordult allergia, túlérzékenység vagy intolerancia a vizsgálati gyógyszer segédanyagaival szemben
  13. A légutak aktív vagy nyugalmi tuberkulózisos fertőzése, kezeletlen helyi vagy szisztémás gombás vagy bakteriális vagy szisztémás vírusfertőzés (pl. bárányhimlő vagy kanyaró) vagy parazita vagy szem herpes simplex
  14. Orrsövényfekély, orrműtét vagy orrsérülés tapasztalata az 1. látogatást követő 90 napon belül
  15. Élelmiszerekre, rovarméregre, testmozgásra, gyógyszerekre vagy idiopátiás anafilaxiára adott anafilaxiás reakciók klinikai története
  16. Immunhiányos klinikai kórtörténet, beleértve azokat is, akik immunszuppresszáns kezelésben részesülnek
  17. Olyan betegségek, amelyek patogenezise zavarja az immunválaszt, és akik olyan gyógyszert kaptak, amely befolyásolhatja a vizsgálat eredményeit
  18. Ismétlődő idiopátiás angioödéma klinikai anamnézisében
  19. Tirozin anyagcserezavarok, különösen tirozinemia és alkaptonuria
  20. β-blokkoló gyógyszerek, beleértve a szemcseppeket is, bármilyen indikációra
  21. Monoamin-oxidáz gátló gyógyszer
  22. Nem kaphat epinefrin terápiát (azaz az epinefrin alkalmazása ellenjavallt)
  23. A kábítószerrel vagy alkohollal való visszaélés klinikai kórtörténete, amely a vizsgáló belátása szerint akadályozná a páciens vizsgálatban való részvételét
  24. Klinikai anamnézis vagy bizonyíték az orr-könnyelvezető rendszer hibás működésére
  25. Bármely klinikailag jelentős kóros laboratóriumi érték (a vizsgáló által meghatározottak szerint) az 1. látogatás során
  26. A vizsgálati helyszín személyzete vagy a vizsgálati helyszín személyzetének közvetlen hozzátartozói vagy más személyek, akik hozzáférhetnének a klinikai vizsgálati protokollhoz, vagy kiszolgáltatottnak vagy intézményesítettnek tekintett személyek
  27. Speciális immunterápián estek át hasonló allergén kivonatokkal. Kivételt lehet tenni, ha a hasonló allergénnel végzett korábbi immunterápia sikeres volt, a tünetek valamikor az immunterápia leállítása után ismét jelentkeztek, és az immunterápia legalább 3 évvel az 1. vizit előtt befejeződött.
  28. Kezelés MPL® tartalmú készítménnyel az 1. látogatást megelőző 6 hónapon belül
  29. Részvétel klinikai kutatási vizsgálatban egy vizsgált gyógyszerrel az 1. látogatást követő 4 héten belül vagy ezzel a vizsgálattal egyidejűleg, beleértve az utolsó injekciót követő 12 hónapig tartó biztonsági követési időszakot.

Tanulási terv

Ez a rész a vizsgálati terv részleteit tartalmazza, beleértve a vizsgálat megtervezését és a vizsgálat mérését.

Hogyan készül a tanulmány?

Tervezési részletek

  • Elsődleges cél: KEZELÉS
  • Kiosztás: VÉLETLENSZERŰSÍTETT
  • Beavatkozó modell: PÁRHUZAMOS
  • Maszkolás: HÁRMAS

Fegyverek és beavatkozások

Résztvevő csoport / kar
Beavatkozás / kezelés
Placebo Comparator: Placebo (0,5 ml)
Hat 0,5 ml-es placebo injekció, amely L-tirozint, Ph. Eur 2%
Placebo Comparator: Placebo (1,0 ml)
Hat 1,0 ml-es placebo injekció, amely L-tirozint, Ph. Eur 2%
Kísérleti: Fű MATA MPL (0,5 ml) 5100SU
Hat 0,5 ml-es injekció egymás után placebóval, placebóval, 300, 800, 2000 és 2000 SU Grass MATA-val 50 µg/0,5 ml MPL® adjuváns adszorbeálva L tirozinhoz (2%) és 0,5% fenolhoz (halmozott dózis 5100 SU).
Kísérleti: Fű MATA MPL (1,0 ml) 10200SU
Hat 1,0 ml-es injekció egymás után placebót, placebót, 600, 1600, 4000 és 4000 SU Grass MATA-t 1,0 ml-enként és 50 µg/1,0 ml MPL® adjuváns L tirozinhoz (2%) és 0,5% fenolhoz adszorbeálva (kumulatív dózis 10200 SU).
Kísérleti: Fű MATA MPL (1,0 ml) 18200SU
Hat 1,0 ml-es injekció egymás után placebót, 600, 1600, 4000, 4000, 4000 és 4000 SU Grass MATA-t 1,0 ml-enként és 50 µg/1,0 ml MPL® adjuváns L tirozinhoz (2%) és 0,5% fenolhoz adszorbeálva (kumulatív dózis 18200 SU).
Aktív összehasonlító: Fű MATA (0,5 ml) 5100SU
Hat 0,5 ml-es injekció egymás után placebo, placebo, 300, 800, 2000 és 2000 SU Grass MATA L tirozinhoz (2%) és 0,5% fenolhoz (halmozott dózis 5100 SU) adszorbeálva.

Mit mér a tanulmány?

Elsődleges eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
Kezelés utáni TSS
Időkeret: 21-28 nappal az utolsó injekció beadása után
Az elsődleges hatékonysági végpont az utolsó három TSS-mérés átlagos átlaga, amelyet mind a négy kezelés utáni látogatás során rögzítettek 12 15. A TSS-t a kezelést követő négy, egymást követő, 12-15. napon végzett mEEC™ ülés során mérik, és az egyéni NSS (orrfolyás, torlódás, tüsszögés és viszketés) és az NNSS (viszkető/kavicsos szemek, könnyező/vizes szemek) összegeként határozzák meg. szemek, vörös/égő szemek és fül/szájpad viszketés).
21-28 nappal az utolsó injekció beadása után

Másodlagos eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
A helyi nemkívánatos események (AE) gyakorisága
Időkeret: A vizsgálati gyógyszer injekció beadásának helyén egy helyi nemkívánatos esemény található, amely az injekció beadása után 24 órán belül jelentkezik.
A vizsgálati gyógyszer injekció beadásának helyén egy helyi nemkívánatos esemény található, amely az injekció beadása után 24 órán belül jelentkezik.
A vizsgálati gyógyszer injekció beadásának helyén egy helyi nemkívánatos esemény található, amely az injekció beadása után 24 órán belül jelentkezik.
A szisztémás nemkívánatos események gyakorisága
Időkeret: 24 órával minden injekció után
A szisztémás AE olyan allergiás jelek és tünetek (például kötőhártya-gyulladás, nátha, köhögés és generalizált csalánkiütés, beleértve az anafilaxiát is), amelyek a vizsgálati gyógyszer injekciójával kapcsolatosak, és az injekció beadása után 24 órán belül jelentkeznek.
24 órával minden injekció után
Egyéb nemkívánatos események gyakorisága
Időkeret: Az injekció beadása után legfeljebb 1 évig
Minden olyan kezelés utáni AE, amely nem tartozik a helyi vagy szisztémás nemkívánatos események közé
Az injekció beadása után legfeljebb 1 évig
A különleges érdeklődésre számot tartó AE gyakorisága (AESI)
Időkeret: Az injekció beadása után legfeljebb 1 évig
Az AESI magában foglalja az új kezdetű autoimmun rendellenességeket és a neuro-gyulladásos eseményeket.
Az injekció beadása után legfeljebb 1 évig
Biztonsági laboratóriumi értékek
Időkeret: Akár 12 hétig
Változás a szérum kémiájában és hematológiájában a kiindulási állapottól a 16. látogatásig
Akár 12 hétig
Specifikus IgE
Időkeret: Akár 12 hétig
A fűspecifikus IgE változása a kiindulási értékről a 16. vizitig
Akár 12 hétig

Együttműködők és nyomozók

Itt találhatja meg a tanulmányban érintett személyeket és szervezeteket.

Nyomozók

  • Tanulmányi igazgató: Tim Higenbottam, DSc MD FRCP, Allergy Therapeutics

Tanulmányi rekorddátumok

Ezek a dátumok nyomon követik a ClinicalTrials.gov webhelyre benyújtott vizsgálati rekordok és összefoglaló eredmények benyújtásának folyamatát. A vizsgálati feljegyzéseket és a jelentett eredményeket a Nemzeti Orvostudományi Könyvtár (NLM) felülvizsgálja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e az adott minőség-ellenőrzési szabványoknak, mielőtt közzéteszik őket a nyilvános weboldalon.

Tanulmány főbb dátumok

Tanulmány kezdete (Tényleges)

2015. november 7.

Elsődleges befejezés (Tényleges)

2016. május 5.

A tanulmány befejezése (Tényleges)

2017. április 28.

Tanulmányi regisztráció dátumai

Először benyújtva

2015. október 20.

Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2015. október 20.

Első közzététel (Becslés)

2015. október 21.

Tanulmányi rekordok frissítései

Utolsó frissítés közzétéve (Tényleges)

2021. január 29.

Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2021. január 28.

Utolsó ellenőrzés

2021. január 1.

Több információ

Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .

Iratkozz fel