- ICH GCP
- USA klinikai vizsgálatok nyilvántartása
- Klinikai vizsgálat NCT04543188
FIH-vizsgálat a PF-07284890-ről a BRAF V600 mutáns szilárd daganatos résztvevőknél agyi érintettséggel és anélkül
2025. október 7. frissítette: Pfizer
A PF-07284890 (ARRY 461) FARMAKOKINETIKÁT, BIZTONSÁGÁT ÉS HATÉKONYSÁGOT KÉT RÉSZES, 1A/B FÁZIS, NYÍLT CÍMKÉZÉS, TÖBBKÖZPONTOS PRÓBA KIÉRTÉKELÉSE A BRAF V600 SWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWBRAFTHOLIDMUTANTMUTANTHOL PF-07284890 (ARRY 461) BIZTONSÁGÁT ÉS HATÉKONYSÁGOT
Az első emberben végzett vizsgálat a PF-07284890 biztonságosságának, tolerálhatóságának, farmakokinetikai és előzetes aktivitásának értékelésére önálló hatóanyagként és binimetinibbel kombinálva a BRAF V600-mutációval módosított, előrehaladott szolid tumoros rosszindulatú daganatos betegeknél agyi érintettséggel vagy anélkül.
A tanulmány áttekintése
Állapot
Megszűnt
Körülmények
Beavatkozás / kezelés
Tanulmány típusa
Beavatkozó
Beiratkozás (Tényleges)
65
Fázis
- 1. fázis
Kapcsolatok és helyek
Ez a rész a vizsgálatot végzők elérhetőségeit, valamint a vizsgálat lefolytatásának helyére vonatkozó információkat tartalmazza.
Tanulmányi helyek
-
-
California
-
Duarte, California, Egyesült Államok, 91010
- City of Hope (City of Hope National Medical Center, City of Hope Medical Center)
-
San Francisco, California, Egyesült Államok, 94143
- UCSF Helen Diller Family Comprehensive Cancer Center
-
-
Florida
-
Orlando, Florida, Egyesült Államok, 32806
- Orlando Health Cancer Institute
-
Tampa, Florida, Egyesült Államok, 33612
- Moffitt Cancer Center
-
Tampa, Florida, Egyesült Államok, 33612
- Richard M Schulze Family Foundation Outpatient Center at McKinley Campus
-
-
Illinois
-
Chicago, Illinois, Egyesült Államok, 60611
- Northwestern Memorial Hospital
-
Chicago, Illinois, Egyesült Államok, 60611
- Northwestern Medical Group
-
-
Iowa
-
Iowa City, Iowa, Egyesült Államok, 52242
- University of Iowa Hospitals and Clinics
-
-
Maryland
-
Baltimore, Maryland, Egyesült Államok, 21231
- Johns Hopkins University / Johns Hopkins Hospital
-
-
Massachusetts
-
Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02215
- Dana-Farber Cancer Institute
-
Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02114
- Massachusetts General Hospital
-
Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02115
- Brigham & Women's Hospital
-
Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02114
- Ophthalmic Consultants of Boston Inc (OCB)
-
Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02115
- Imaging: Brigham and Women's Hospital
-
Brookline, Massachusetts, Egyesült Államok, 02446
- Imaging: Brigham and Women's Radiology, Coolidge Corner Imaging
-
Chestnut Hill, Massachusetts, Egyesült Államok, 02467
- Imaging: Brigham and Women's Ambulatory Care
-
Foxborough, Massachusetts, Egyesült Államok, 02035
- Imaging: Brigham and Women's Mass General Healthcare Center
-
Newton, Massachusetts, Egyesült Államok, 02459
- Dana-Farber Cancer Institute - Chestnut Hill
-
-
Missouri
-
City of Saint Peters, Missouri, Egyesült Államok, 63376
- Siteman Cancer Center - St Peters
-
Creve Coeur, Missouri, Egyesült Államok, 63141
- Siteman Cancer Center - West County
-
Florissant, Missouri, Egyesült Államok, 63031
- Siteman Cancer Center - North County
-
St Louis, Missouri, Egyesült Államok, 63110
- Barnes-Jewish Hospital
-
St Louis, Missouri, Egyesült Államok, 63110
- Washington University School of Medicine
-
St Louis, Missouri, Egyesült Államok, 63129
- Siteman Cancer Center - South County
-
-
New Jersey
-
Hackensack, New Jersey, Egyesült Államok, 07601
- Hackensack University Medical Center
-
Hackensack, New Jersey, Egyesült Államok, 07601
- John Theurer Cancer Center at Hackensack University Medical Center
-
Middletown, New Jersey, Egyesült Államok, 07748
- MSK Monmouth.
-
-
New York
-
Commack, New York, Egyesült Államok, 11725
- MSK Commack
-
Harrison, New York, Egyesült Államok, 10604
- MSKCC-Westchester (500 Westchester Ave.)
-
New York, New York, Egyesült Államok, 10065
- Memorial Sloan Kettering Cancer Center
-
New York, New York, Egyesült Államok, 10021
- Memorial Sloan Kettering Cancer Center - David H. Koch Center for Cancer Care (74th Street).
-
New York, New York, Egyesült Államok, 10022
- Rockefeller Outpatient Pavilion (53rd Street)
-
-
North Carolina
-
Chapel Hill, North Carolina, Egyesült Államok, 27514
- UNC Hospitals, The University of North Carolina at Chapel Hill
-
Durham, North Carolina, Egyesült Államok, 27710
- Duke University Medical Center
-
Durham, North Carolina, Egyesült Államok, 27705
- Duke Eye Center
-
Durham, North Carolina, Egyesült Államok, 27710
- Duke University Medical Center, Investigational Chemotherapy Services
-
-
Tennessee
-
Franklin, Tennessee, Egyesült Államok, 37067
- Tennessee Oncology PLLC
-
Nashville, Tennessee, Egyesült Államok, 37203
- Tennessee Oncology PLLC
-
-
Texas
-
Houston, Texas, Egyesült Államok, 77030
- The University of Texas MD Anderson Cancer Center
-
-
-
-
?eif?
-
Haifa, ?eif?, Izrael, 3109601
- Rambam Health Care Campus
-
-
Central District
-
Petah Tikva, Central District, Izrael, 49100
- Rabin Medical Center
-
Ramat Gan, Central District, Izrael, 5262100
- Sheba medical center
-
-
Jerusalem
-
Jerusalem, Jerusalem, Izrael, 9112001
- Hadassah Medical Center
-
-
TELL ABĪB
-
Tel Aviv, TELL ABĪB, Izrael, 6423906
- Sourasky Medical Center
-
-
-
-
Ontario
-
Toronto, Ontario, Kanada, M5G 2M9
- Princess Margaret Cancer Centre
-
-
Részvételi kritériumok
A kutatók olyan embereket keresnek, akik megfelelnek egy bizonyos leírásnak, az úgynevezett jogosultsági kritériumoknak. Néhány példa ezekre a kritériumokra a személy általános egészségi állapota vagy a korábbi kezelések.
Jogosultsági kritériumok
Tanulmányozható életkorok
16 év és régebbi (Gyermek, Felnőtt, Idősebb felnőtt)
Egészséges önkénteseket fogad
Nem
Leírás
Bevételi kritériumok:
- Életkor ≥16 év a beleegyezés időpontjában
- Előrehaladott/metasztatikus szolid tumor szövettanilag igazolt diagnózisa, beleértve az elsődleges agydaganatot
- Dokumentált bizonyíték a BRAF V600 mutációjára daganatszövetben vagy vérben
- A megfelelő tumorszövet rendelkezésre állásának megerősítése a szponzornak/központi laboratóriumnak történő benyújtáshoz
- Agyi érintettség jelenléte vagy hiánya, hacsak az alábbiakban nem részletezzük
Dózisbővítés (B rész)
- 1., 2., 3., 4. kohorsz: melanoma legalább 1 parenchymás agyi lézióval
- 1,3 kohorsz: tünetmentes az agyban a vizsgálati kezelés megkezdése előtt legalább 14 napig
- 2.,4. kohorsz: tüneti az agyban a vizsgálati kezelés megkezdése előtt 14 napon belül
- 5. kohorsz: minden olyan szilárd daganat, amely nem felel meg az 1-4. kohorsz követelményeinek, a kórtörténetben vagy a jelenlegi leptomeningeális áttétek.
- Választható 6. kohorsz (DDI-alvizsgálat) és 7. (Élelmiszer-hatás): ha az agy érintettsége van, tünetmentesnek kell lennie
- A betegség előrehaladása az előzetes kezelés ellenére, és nem állnak rendelkezésre elfogadható alternatív kezelési lehetőségek, hacsak az alábbiakban nem részletezzük
Dózisbővítés (B rész)
- 1., 2. kohorsz: A vizsgálati kezelést követő 6 hónapon belül nem kapott korábbi BRAF-gátlót metasztatikus környezetben vagy adjuváns kezelésben
- 3., 4. kohorsz: Előzetes BRAF-inhibitor szükséges metasztatikus környezetben vagy adjuváns kezelésben a kezelést követő 6 hónapon belül
- Keleti Kooperatív Onkológiai Csoport (ECOG) teljesítménye 0 vagy 1
Kizárási kritériumok:
- Agyi metasztázis/elsődleges agydaganat, amely azonnali helyi beavatkozást igényel
- Leptomeningealis metasztázisok anamnézisében vagy jelenlegi állapotában
- Bármilyen más aktív rosszindulatú daganat a felvételt megelőző 2 éven belül
- A zsigeri metasztázisok sugárkezelése a vizsgálati kezelést megelőző 14 napon belül. WBRT a vizsgálati kezelést megelőző 28 napon belül.
- Szisztémás rákellenes terápia vagy kismolekuláris terápia(ok) a vizsgálati kezelés megkezdése előtt 2 héten belül; antitest alapú szerek a vizsgálati kezelés megkezdése előtt 4 héten belül.
- Az RVO-ra vagy az RVO jelenlegi kockázati tényezőire vonatkozó történelem vagy jelenlegi bizonyítékok; A retina degeneratív betegségének története
Tanulási terv
Ez a rész a vizsgálati terv részleteit tartalmazza, beleértve a vizsgálat megtervezését és a vizsgálat mérését.
Hogyan készül a tanulmány?
Tervezési részletek
- Elsődleges cél: Kezelés
- Kiosztás: Nem véletlenszerű
- Beavatkozó modell: Szekvenciális hozzárendelés
- Maszkolás: Nincs (Open Label)
Fegyverek és beavatkozások
Résztvevő csoport / kar |
Beavatkozás / kezelés |
|---|---|
|
Kísérleti: PF-07284890 (A rész monoterápia)
A PF-07284890 monoterápiás adagjának emelése
|
A PF-07284890-et szájon át, naponta 21 egymást követő napon keresztül kell beadni (21 napos ciklus)
Más nevek:
|
|
Kísérleti: PF-07284890+binimetinib (A rész kombinált terápia)
A PF-07284890 + binimetinib kombinációs dózisának emelése
|
A PF-07284890-et szájon át, naponta 21 egymást követő napon keresztül kell beadni (21 napos ciklus)
Más nevek:
A binimetinibet a PF-07284890-vel együtt adják be szájon át, naponta kétszer 45 mg-mal
Más nevek:
|
|
Kísérleti: Bővítési fázis (B. rész, 1. kohorsz)
PF-07284890 (ajánlott adagban az A. részből) plusz binimetinib BRAF V600 melanomában szenvedő, tünetmentes agyi érintettségben szenvedő résztvevőknél, akiknél nem alkalmaztak BRAF- vagy MEK-gátlót
|
A PF-07284890-et szájon át, naponta 21 egymást követő napon keresztül kell beadni (21 napos ciklus)
Más nevek:
A binimetinibet a PF-07284890-vel együtt adják be szájon át, naponta kétszer 45 mg-mal
Más nevek:
|
|
Kísérleti: Bővítési fázis (B. rész, 2. kohorsz)
PF-07284890 (ajánlott adagban az A. részből) plusz binimetinib BRAF V600 melanómában szenvedő, tüneti agyi érintettségben szenvedő résztvevőknél, akiknél korábban nem alkalmaztak BRAF- vagy MEK-gátlót
|
A PF-07284890-et szájon át, naponta 21 egymást követő napon keresztül kell beadni (21 napos ciklus)
Más nevek:
A binimetinibet a PF-07284890-vel együtt adják be szájon át, naponta kétszer 45 mg-mal
Más nevek:
|
|
Kísérleti: Bővítési fázis (B. rész, 3. kohorsz)
PF-07284890 (ajánlott adagban az A. részből) plusz binimetinib BRAF V600 melanomában szenvedő, tünetmentes agyi érintettségben szenvedő és BRAF-inhibitort megelőzően használt résztvevőknél
|
A PF-07284890-et szájon át, naponta 21 egymást követő napon keresztül kell beadni (21 napos ciklus)
Más nevek:
A binimetinibet a PF-07284890-vel együtt adják be szájon át, naponta kétszer 45 mg-mal
Más nevek:
|
|
Kísérleti: Bővítési fázis (B. rész, 4. kohorsz)
PF-07284890 (ajánlott adagban az A. részből) plusz binimetinib BRAF V600 melanomában szenvedő, tüneti agyi érintettségben szenvedő és BRAF-inhibitort megelőzően alkalmazott résztvevőknél
|
A PF-07284890-et szájon át, naponta 21 egymást követő napon keresztül kell beadni (21 napos ciklus)
Más nevek:
A binimetinibet a PF-07284890-vel együtt adják be szájon át, naponta kétszer 45 mg-mal
Más nevek:
|
|
Kísérleti: Bővítési szakasz (B rész, 5. kohorsz)
PF-07284890 (ajánlott adagban az A. részből) plusz binimetinib BRAF V600 szolid tumoros résztvevőknél; leptomeningealis metasztázisok anamnézisében vagy jelenlegi állapotában; betegség nélkül az agyban; agyi betegséggel, amely nem felel meg az 1-4. kohorsznak; tünetmentes vagy tünetmentes az agyban; elsődleges agydaganatok
|
A PF-07284890-et szájon át, naponta 21 egymást követő napon keresztül kell beadni (21 napos ciklus)
Más nevek:
A binimetinibet a PF-07284890-vel együtt adják be szájon át, naponta kétszer 45 mg-mal
Más nevek:
|
|
Kísérleti: Kibővítési fázisú gyógyszer-kábítószer-kölcsönhatás alvizsgálat (B rész, választható 6. kohorsz)
PF-07284890 (ajánlott adagban az A. részből) plusz binimetinib és midazolam BRAF V600 szolid tumoros résztvevőknél
|
A PF-07284890-et szájon át, naponta 21 egymást követő napon keresztül kell beadni (21 napos ciklus)
Más nevek:
A binimetinibet a PF-07284890-vel együtt adják be szájon át, naponta kétszer 45 mg-mal
Más nevek:
A midazolámot 7 nappal a vizsgálati gyógyszer kezdete előtt kell beadni, az 1. ciklus 1. napján és az 1. ciklus 15. napján
|
|
Kísérleti: Bővítési fázis (B rész, választható 7. kohorsz)
PF-07284890 (az ajánlott adagban, hogy étellel együtt adják be) plusz binimetinib a BRAF V600 szolid tumorban szenvedő betegeknél
|
A PF-07284890-et szájon át, naponta 21 egymást követő napon keresztül kell beadni (21 napos ciklus)
Más nevek:
A binimetinibet a PF-07284890-vel együtt adják be szájon át, naponta kétszer 45 mg-mal
Más nevek:
|
Mit mér a tanulmány?
Elsődleges eredményintézkedések
Eredménymérő |
Intézkedés leírása |
Időkeret |
|---|---|---|
|
Dóziskorlátozó toxicitásban (DLT-k) szenvedő résztvevők száma: 1a. fázis
Időkeret: 1. ciklus (21 nap)
|
A DLT-t minden olyan nemkívánatos eseményként (AE) vagy abnormális laboratóriumi értékként határozták meg, amely a vizsgálati kezeléssel kapcsolatos, és a betegséggel (a betegség progressziójával) nem összefüggőnek értékelték, és amely a kezelés első 21 napja során fordult elő, és a vizsgálatban meghatározott kritériumok közül legalább egynek megfelelt.
A DLT-k osztályozása a National Cancer Institute- Common Terminology Criteria for Adverse Events (NCI-CTCAE) (v) 5.0 verziója szerint történt.
|
1. ciklus (21 nap)
|
|
Kezeléssel sürgős nemkívánatos eseményekkel (TEAE), súlyos TEAE-kkel, súlyos kezeléssel kapcsolatos TEAE-kkel, 3. vagy 4. fokozatú TEAE-kkel és 5. fokozatú TEAE-kkel rendelkező résztvevők száma az NCI CTCAE v5.0 szerint: 1a. fázis
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától (1. nap) a vizsgálati kezelés utolsó adagját vagy új rákellenes terápia megkezdését követő 30 napig (-1 nap), amelyik előbb bekövetkezett (maximális kezelési expozíció: 542 nap; maximális követési idő: 572 nap)
|
A nemkívánatos esemény (AE) minden olyan nemkívánatos orvosi esemény, amely a résztvevő/klinikai vizsgálatban résztvevőnél időlegesen összefügg a vizsgálati beavatkozás használatával, függetlenül attól, hogy a vizsgálati beavatkozással kapcsolatosnak tekinthető-e.
A TEAE-t minden olyan mellékhatásként határozták meg, amely a kezelési időszak alatt fordul elő.
A kezelési időszakot úgy határozták meg, mint azt az időszakot, amely a vizsgálati kezelés első adagjával kezdődik és a vizsgálati kezelés utolsó adagjával +30 nap, vagy az új rákellenes terápia kezdetekor [-1 nap] ér véget, attól függően, hogy melyik következett be előbb.
Súlyos TEAE volt minden olyan nemkívánatos orvosi esemény, amely bármilyen dózis esetén: feltételezhetően halált okoz; életveszélyes; kórházi kezelés szükséges; tartós/jelentős fogyatékosság/képtelenség, és veleszületett rendellenességet/születési rendellenességet okozhat.
A súlyos kezeléssel összefüggő TEAE-k a vizsgálati kezeléssel voltak összefüggésben, és a rokonságot a vizsgáló ítélte meg.
A TEAE-ket az NCI-CTCAE v 5.0 szerint osztályozták (3. fokozat = súlyos, 4. fokozat = életveszélyes és 5. fokozat = AE-hez kapcsolódó halál).
Az AE-k közé tartozott a SAE és az összes nem SAE.
|
A vizsgálati kezelés első adagjától (1. nap) a vizsgálati kezelés utolsó adagját vagy új rákellenes terápia megkezdését követő 30 napig (-1 nap), amelyik előbb bekövetkezett (maximális kezelési expozíció: 542 nap; maximális követési idő: 572 nap)
|
|
Bármely CTCAE fokozatú hematológiai laboratóriumi eltéréssel rendelkező résztvevők száma: 1a fázis
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától (1. nap) a vizsgálati kezelés utolsó adagját követő 30 napig (maximális kezelési expozíció: 542 nap; maximális követési idő: 572 nap)
|
A következő hematológiai laboratóriumi paramétereket értékelték: megnyúlt aktivált parciális tromboplasztin idő, vérszegénység, emelkedett hemoglobin, emelkedett nemzetközi normalizált arány (INR), leukocitózis, limfocitaszám csökkenés, limfocitaszám növekedés, neutrofilszám csökkenés, vérlemezkeszám és fehérvérsejtszám csökkenés.
A laboratóriumi rendellenességeket az NCI CTCAE v5.0 szerint osztályozták; 1. fokozat = enyhe, 2. fokozat = közepes, 3. fokozat = súlyos, 4. fokozat = életveszélyes következmények és 5. fokozat = halál.
Ebben az eredménymérőben azon résztvevők számát jelentik, akiknél a hematológiai laboratóriumi eltérések bármely CTCAE fokozatú bármely paraméterében voltak.
|
A vizsgálati kezelés első adagjától (1. nap) a vizsgálati kezelés utolsó adagját követő 30 napig (maximális kezelési expozíció: 542 nap; maximális követési idő: 572 nap)
|
|
Bármely CTCAE fokozatú kémiai laboratóriumi rendellenességgel rendelkező résztvevők száma: 1a fázis
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától (1. nap) a vizsgálati kezelés utolsó adagját követő 30 napig (maximális kezelési expozíció: 542 nap; maximális követési idő: 572 nap)
|
A következő kémiai laboratóriumi paramétereket értékelték: emelkedett alanin aminotranszferáz, emelkedett alkalikus foszfatáz, aszpartát aminotranszferáz szint, emelkedett vér bilirubin, kreatin-foszfokináz (CPK), emelkedett kreatinin, hypercalcaemia, hyperkalaemia, hypermagnesemia, hypernatraemia, hypoalbumin, hypoglykaemia, hypokalaemia, hypomagnesemia és hyponatraemia.
A laboratóriumi rendellenességeket az NCI CTCAE v5.0 szerint osztályozták; 1. fokozat = enyhe, 2. fokozat = közepes, 3. fokozat = súlyos, 4. fokozat = életveszélyes következmények és 5. fokozat = halál.
Ebben az eredménymérőben azon résztvevők számát jelentik, akiknél a kémiai laboratóriumi eltérések bármelyik CTCAE fokozatú bármely paraméterében mutatkoztak.
|
A vizsgálati kezelés első adagjától (1. nap) a vizsgálati kezelés utolsó adagját követő 30 napig (maximális kezelési expozíció: 542 nap; maximális követési idő: 572 nap)
|
|
Azon résztvevők száma, akiknél az adagolás megszakadt a TEAE miatt: 1a
Időkeret: A vizsgálati kezelés alatt (a vizsgálati kezelés első adagjától [1. nap] a vizsgálati kezelés utolsó adagjáig [maximális kezelési expozíció: 542 nap])
|
Az adagolás megszakítását úgy határozták meg, mint egy tervezett adagolási napot 0 mg összdózis beadásával.
Az adagolás megszakítása váratlan adagmegszakításokra vonatkozott.
Ebben az eredménymérőben minden gyógyszernél figyelembe vették az adagolás megszakítását.
|
A vizsgálati kezelés alatt (a vizsgálati kezelés első adagjától [1. nap] a vizsgálati kezelés utolsó adagjáig [maximális kezelési expozíció: 542 nap])
|
|
A TEAE miatt csökkentett dózisú résztvevők száma: 1a
Időkeret: A vizsgálati kezelés alatt (a vizsgálati kezelés első adagjától [1. nap] a vizsgálati kezelés utolsó adagjáig [maximális kezelési expozíció: 542 nap])
|
Dóziscsökkentést úgy határoztak meg, mint azt a napot, amikor a tényleges dózis kisebb volt, mint a beiratkozáskor tervezett dózis, és a tényleges dózis nagyobb volt, mint 0 mg (azaz a kihagyott adagokat nem számították csökkentésnek).
Ebben az eredménymérőben bármely gyógyszer dóziscsökkentését mérlegelték.
|
A vizsgálati kezelés alatt (a vizsgálati kezelés első adagjától [1. nap] a vizsgálati kezelés utolsó adagjáig [maximális kezelési expozíció: 542 nap])
|
|
Azon résztvevők száma, akiknél az adagolást TEAE miatt abbahagyták: 1a
Időkeret: A vizsgálati kezelés alatt (a vizsgálati kezelés első adagjától [1. nap] a vizsgálati kezelés utolsó adagjáig [maximális kezelési expozíció: 542 nap])
|
Ebben az eredménymérőben a TEAE miatt bármely gyógyszer adagolásának abbahagyását vették figyelembe.
|
A vizsgálati kezelés alatt (a vizsgálati kezelés első adagjától [1. nap] a vizsgálati kezelés utolsó adagjáig [maximális kezelési expozíció: 542 nap])
|
|
Extrakraniális válaszarány a válaszértékelési kritériumok szerint szilárd daganatokban (RECIST) v1.1: 1b. fázis
Időkeret: Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
Az extracranialis válaszarányt azon résztvevők százalékos arányaként határozták meg, akiknél a legjobb általános válasz (BOR) a megerősített teljes válasz (CR) vagy a megerősített részleges válasz (PR) volt az extracranialis elváltozásokban a RECIST v1.1 szerinti vizsgálói értékelés alapján.
CR: minden cél és nem céllézió eltűnése.
A kóros nyirokcsomók (nem célpont) rövid tengelyének kisebbnek kell lennie, mint (<) 10 milliméter (mm).
PR: a célléziók átmérőinek összegének legalább 30 százalékos (%) csökkenése, referenciaként az alapvonal-összeg átmérőket tekintve.
|
Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
|
Intrakraniális válaszarány az mRECISTv1.1 szerint: 1b. fázis
Időkeret: Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
Az intrakraniális válaszarányt a módosított RECIST (mRECIST) v 1.1. verziójával értékelve az agyi vagy központi idegrendszeri (CNS) érintett résztvevők százalékos arányaként határoztuk meg, akik CR-t vagy PR-t értek el.
CR: minden cél és nem céllézió eltűnése.
Célléziók esetén: A kóros nyirokcsomóknak <10 mm-nek kell lenniük a rövid tengelyen.
Nem célpont elváltozások esetén: Az alapvonalon betegség helyeként azonosított összes nyirokcsomónak nem patológiásnak kell lennie (pl. <10 mm-es rövid tengely).
PR: Legalább 30%-os csökkenés a célléziók átmérőinek összegében, referenciaként az alapvonal-összeg átmérőket tekintve.
|
Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
|
Teljes válaszarány (ORR): 1b. fázis
Időkeret: Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
ORR: azon résztvevők százalékos aránya, akiknél megerősített CR/PR BOR volt a vizsgálói értékelés alapján intracranialis metasztázisban (mRECISTv1.1) és extracranialis léziókban (RECISTv1.1).
RECIST v1.1-CR: minden cél és nem céllézió eltűnése.
Bármely kóros nyirokcsomó (nem célpont) rövid tengelyének 10 mm-nél kisebbre kell csökkennie.
PR: legalább 30%-os csökkenés a célléziók átmérőinek összegében, referencia alapvonal-összeg átmérőként.
mRECIST-CR: minden cél és nem céllézió eltűnése.
Céllézió esetén: A kóros nyirokcsomóknak <10 mm-nek kell lenniük a rövid tengelyen.
Nem célpont lézió esetén: Az alapvonalon a betegség helyeként azonosított összes nyirokcsomónak nem patológiásnak kell lennie (pl. <10 mm-es rövid tengely).
PR: legalább 30%-os csökkenés a célléziók átmérőinek összegében, referencia alapvonal-összeg átmérőként.
|
Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
|
Neuro-onkológiában (RANO) alkalmazott válaszadási arány az elsődleges agydaganatokra: 1b. fázis
Időkeret: Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
A RANO válaszarányt a glioblasztómában résztvevők százalékos arányaként határoztuk meg, akik CR-t vagy PR-t értek el RANO-nként.
A CR-t az összes fokozódó mérhető és nem mérhető betegség teljes eltűnéseként határozták meg, amely több mint (>=) 4 hétig fennáll; nincs új elváltozás; stabil vagy javított, nem fokozódó (T2/ [fluid attenuated inversion recovery] FLAIR) léziók; ki a szteroidokat és a neurológiai állapot stabil vagy javult.
A PR-t úgy határoztuk meg, mint az alapvonalhoz képest >=50%-os csökkenést az összes mérhető, legalább 4 hétig fennmaradt fokozódó lézió merőleges átmérőjének összegében; a nem mérhető betegség progressziója; nincs új elváltozás; stabil vagy javított, nem fokozódó (T2/FLAIR) léziók a kortikoszteroidok azonos vagy alacsonyabb dózisa mellett, mint a kiindulási vizsgálat; a kortikoszteroid dózis a szkennelés értékelésekor nem lehet nagyobb, mint a kiindulási szkennelés idején alkalmazott dózis, és a neurológiai állapot stabil vagy javult.
|
Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
Másodlagos eredményintézkedések
Eredménymérő |
Intézkedés leírása |
Időkeret |
|---|---|---|
|
A PF-07284890 és a binimetinib maximális megfigyelt koncentrációja (Cmax) egyszeri adag esetén: 1a fázis
Időkeret: Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 1. napján (C1D1); A 24 óra csak azokra a karokra vonatkozott, ahol a vizsgálati gyógyszert QD-ként adták be.
|
Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után az 1. ciklus 1. napján (C1D1); A 24 óra csak azokra a karokra vonatkozott, ahol a vizsgálati gyógyszert QD-ként adták be.
|
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib Cmax (Tmax) ideje egyszeri adag esetén: 1a fázis
Időkeret: Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en; A 24 óra csak azokra a karokra vonatkozott, ahol a vizsgálati gyógyszert QD-ként adták be.
|
Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en; A 24 óra csak azokra a karokra vonatkozott, ahol a vizsgálati gyógyszert QD-ként adták be.
|
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib plazmakoncentrációjának időgörbéje alatti terület a nulla időponttól a mennyiségileg mérhető koncentráció utolsó időpontjáig (AUClast) egyszeri adag esetén: 1a fázis
Időkeret: Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en; A 24 óra csak azokra a karokra vonatkozott, ahol a vizsgálati gyógyszert QD-ként adták be.
|
Az AUClast lineáris/log trapéz módszerrel határoztuk meg.
|
Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en; A 24 óra csak azokra a karokra vonatkozott, ahol a vizsgálati gyógyszert QD-ként adták be.
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib terminális eliminációs felezési ideje (t½) egyszeri adag esetén: 1a fázis
Időkeret: Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en; A 24 óra csak azokra a karokra vonatkozott, ahol a vizsgálati gyógyszert QD-ként adták be.
|
A T1/2-t loge(2)/kel-ként számítottuk ki, ahol kel a terminális fázissebesség-állandó, amelyet a log-lineáris koncentráció-idő görbe lineáris regressziójával számítottunk ki.
|
Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en; A 24 óra csak azokra a karokra vonatkozott, ahol a vizsgálati gyógyszert QD-ként adták be.
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib plazmakoncentrációs időgörbéje alatti terület a nulla időtől a végtelenig extrapolált (AUCinf) egyetlen dózishoz: 1a fázis
Időkeret: Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en; A 24 óra csak azokra a karokra vonatkozott, ahol a vizsgálati gyógyszert QD-ként adták be.
|
Az AUCinf-et AUClast + (Clast/kel) értékként számítottuk ki, ahol a Clast a log-lineáris regressziós elemzésből az utolsó számszerűsíthető időpontban várható plazmakoncentráció.
Ezek az eredménymutatók vagy annak tudhatók be, hogy a páciens(ek)nek nincs elegendő mintája (pl. csak a Tmax-ig vagy 1 mintavétel után) az elemzésekhez, vagy a t1/2 nem határozható meg
|
Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en; A 24 óra csak azokra a karokra vonatkozott, ahol a vizsgálati gyógyszert QD-ként adták be.
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib látszólagos orális clearance-e (CL/F) egyszeri adag esetén: 1a fázis
Időkeret: Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en; A 24 óra csak azokra a karokra vonatkozott, ahol a vizsgálati gyógyszert QD-ként adták be.
|
A CL/F-et Dózis/AUCinf-ként számítottuk ki.
|
Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en; A 24 óra csak azokra a karokra vonatkozott, ahol a vizsgálati gyógyszert QD-ként adták be.
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib látszólagos eloszlási térfogata (Vz/F) egyszeri adag esetén: 1a fázis
Időkeret: Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en; A 24 óra csak azokra a karokra vonatkozott, ahol a vizsgálati gyógyszert QD-ként adták be.
|
A Vz/F-et Dózis/(AUCinf*kel) formában számítottuk ki, ahol kel a terminális fázissebesség-állandó, amelyet a log-lineáris koncentráció-idő görbe lineáris regressziójával számítottunk ki.
|
Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en; A 24 óra csak azokra a karokra vonatkozott, ahol a vizsgálati gyógyszert QD-ként adták be.
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib Cmax-értéke többszörös dózis esetén: 1a fázis
Időkeret: Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib Tmax többszörös adag esetén: 1a fázis
Időkeret: Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib adagolási intervalluma feletti plazmakoncentrációs időgörbe alatti terület (AUCtau) többszörös adagolás esetén: 1a fázis
Időkeret: Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib adagolási intervallumában (Cmin) megfigyelt legalacsonyabb koncentráció többszöri adagolás esetén: 1a fázis
Időkeret: Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib CL/F többadagos: 1a. fázisa
Időkeret: Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
A CL/F-et Dózis/AUCinf-ként számítottuk ki.
|
Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib Vz/F többszörös adaghoz: 1a fázis
Időkeret: Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
A Vz/F-et Dózis/(AUCinf*kel) formában számítottuk ki, ahol kel a terminális fázissebesség-állandó, amelyet a log-lineáris koncentráció-idő görbe lineáris regressziójával számítottunk ki.
|
Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
|
PF-07284890 és binimetinib t½ többadagos: 1a fázis
Időkeret: Adagolás előtt (24 órával az adagolás utáni koncentráció), 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
A T1/2-t loge(2)/kel-ként számítottuk ki, ahol kel a terminális fázissebesség-állandó, amelyet a log-lineáris koncentráció-idő görbe lineáris regressziójával számítottunk ki.
A t1/2 meghatározásánál steady-state-t feltételeztünk, és a 24 órás adagolás utáni értékhez a dózis előtti értéket használtuk, amely lehetővé tette volna a 8 óránál nagyobb t1/2 érték jelentését.
|
Adagolás előtt (24 órával az adagolás utáni koncentráció), 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib felhalmozódási aránya (Rac) többszörös dózis esetén: 1a fázis
Időkeret: Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adag beadása után a C1D1 és C1D15
|
A Rac-et úgy határoztuk meg, mint a plazmakoncentráció-idő görbe alatti területet az állandósult állapotú adagolási intervallumon (AUCss,τ), osztva az egyszeri dózisból származó adagolási intervallum alatti plazmakoncentráció-idő görbe alatti területtel (AUCsd,τ).
|
Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adag beadása után a C1D1 és C1D15
|
|
Extrakraniális válaszarány a RECISTv1.1 szerint: 1a. fázis
Időkeret: Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 542 nap)
|
Az extrakraniális válaszarányt azon résztvevők százalékos arányaként határoztuk meg, akiknél a BOR CR vagy a PR-t igazolták extracranialis elváltozásokban a vizsgálói értékelés szerint a RECIST v1.1 szerint.
CR: minden cél és nem céllézió eltűnése.
Bármely kóros nyirokcsomó (nem célpont) rövid tengelyének 10 mm-nél kisebbre kell csökkennie.
PR: a célléziók átmérőinek összegének legalább 30 %-os csökkenése, referenciaként az alapvonal-összeg átmérőket tekintve.
|
Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 542 nap)
|
|
Intrakraniális válaszarány az mRECISTv1.1 szerint: 1a. fázis
Időkeret: Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 542 nap)
|
Az intrakraniális válaszarányt a módosított mRECIST v 1.1. verziójával értékelve az agyi vagy központi idegrendszeri érintettséggel rendelkező résztvevők százalékos arányaként határoztuk meg, akik CR-t vagy PR-t értek el.
CR: minden cél és nem céllézió eltűnése.
Célléziók esetén: A kóros nyirokcsomóknak <10 mm-nek kell lenniük a rövid tengelyen.
Nem célpont elváltozások esetén: Az alapvonalon betegség helyeként azonosított összes nyirokcsomónak nem patológiásnak kell lennie (pl. <10 mm-es rövid tengely).
PR: Legalább 30%-os csökkenés a célléziók átmérőinek összegében, referenciaként az alapvonal-összeg átmérőket tekintve.
|
Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 542 nap)
|
|
ORR a RECISTv1.1-től: 1a. fázis
Időkeret: Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 542 nap)
|
ORR: azon résztvevők százalékos aránya, akiknél megerősített CR/PR BOR volt a vizsgálói értékelés alapján intracranialis metasztázisban (mRECISTv1.1) és extracranialis léziókban (RECISTv1.1).
RECIST v1.1-CR: minden cél és nem céllézió eltűnése.
Bármely kóros nyirokcsomó (nem célpont) rövid tengelyének 10 mm-nél kisebbre kell csökkennie.
PR: legalább 30%-os csökkenés a célléziók átmérőinek összegében, referencia alapvonal-összeg átmérőként.
mRECIST-CR: minden cél és nem céllézió eltűnése.
Céllézió esetén: A kóros nyirokcsomóknak <10 mm-nek kell lenniük a rövid tengelyen.
Nem célpont lézió esetén: Az alapvonalon a betegség helyeként azonosított összes nyirokcsomónak nem patológiásnak kell lennie (pl. <10 mm-es rövid tengely).
PR: legalább 30%-os csökkenés a célléziók átmérőinek összegében, referencia alapvonal-összeg átmérőként.
|
Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 542 nap)
|
|
Agydaganatok általános válaszaránya RANO-nként: 1a. fázis
Időkeret: Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 542 nap)
|
A RANO válaszarányt a glioblasztómában résztvevők százalékos arányaként határoztuk meg, akik CR-t vagy PR-t értek el RANO-nként.
A CR-t az összes fokozódó mérhető és nem mérhető betegség teljes eltűnéseként határozták meg, amely több mint 4 hétig fennállt; nincs új elváltozás; stabil vagy javított, nem fokozódó (T2/FLAIR) léziók; ki a szteroidokat és a neurológiai állapot stabil vagy javult.
A PR-t úgy határoztuk meg, mint az alapvonalhoz képest >=50%-os csökkenést az összes mérhető, legalább 4 hétig fennmaradt fokozódó lézió merőleges átmérőjének összegében; a nem mérhető betegség progressziója; stabil vagy javított, nem fokozódó (T2/FLAIR) léziók a kortikoszteroidok azonos vagy alacsonyabb dózisa mellett, mint a kiindulási vizsgálat; a kortikoszteroid dózis a szkennelés értékelésekor nem lehet nagyobb, mint a kiindulási szkennelés idején alkalmazott dózis, és a neurológiai állapot stabil vagy javult.
|
Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 542 nap)
|
|
TEAE-vel, súlyos TEAE-vel, súlyos kezeléssel kapcsolatos TEAE-vel, 3. vagy 4. fokozatú TEAE-vel és 5. fokozatú TEAE-vel rendelkező résztvevők száma az NCI CTCAE v5.0 szerint: 1b. fázis
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától (1. nap) a vizsgálati kezelés utolsó adagja/új rákellenes terápia megkezdése utáni 30 napig (-1 nap), amelyik előbb bekövetkezett (maximális kezelési expozíció: 400 nap, maximális követési idő: 430 nap)
|
Az AE a résztvevő/klinikai vizsgálatban résztvevő bármely nemkívánatos orvosi eseménye, amely időlegesen összefüggésbe hozható a vizsgálati beavatkozás használatával, függetlenül attól, hogy a vizsgálati beavatkozással kapcsolatosnak tekinthető-e.
A TEAE-t minden olyan mellékhatásként határozták meg, amely a kezelési időszak alatt fordul elő.
A kezelési időszakot úgy határozták meg, mint azt az időszakot, amely a vizsgálati kezelés első adagjával kezdődik és a vizsgálati kezelés utolsó adagjával +30 nap, vagy az új rákellenes terápia kezdetekor [-1 nap] ér véget, attól függően, hogy melyik következett be előbb.
Súlyos TEAE volt minden olyan nemkívánatos orvosi esemény, amely bármilyen dózis esetén: feltételezhetően halált okoz; életveszélyes; kórházi kezelés szükséges; tartós/jelentős fogyatékosság/képtelenség, és veleszületett rendellenességet/születési rendellenességet okozhat.
A súlyos kezeléssel összefüggő TEAE-k a vizsgálati kezeléssel voltak összefüggésben, és a rokonságot a vizsgáló ítélte meg.
A TEAE-ket az NCI-CTCAE v 5.0 szerint osztályozták (3. fokozat = súlyos, 4. fokozat = életveszélyes és 5. fokozat = AE-hez kapcsolódó halál).
Az AE-k közé tartozott a SAE és az összes nem SAE.
|
A vizsgálati kezelés első adagjától (1. nap) a vizsgálati kezelés utolsó adagja/új rákellenes terápia megkezdése utáni 30 napig (-1 nap), amelyik előbb bekövetkezett (maximális kezelési expozíció: 400 nap, maximális követési idő: 430 nap)
|
|
Hematológiai laboratóriumi eltérésekkel rendelkező résztvevők száma: 1b. fázis
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától (1. nap) a vizsgálati kezelés utolsó adagját követő 30 napig (maximális kezelési expozíció: 400 nap, maximális követési idő: 430 nap)
|
A következő hematológiai laboratóriumi paramétereket értékelték: megnyúlt aktivált parciális tromboplasztin idő, vérszegénység, emelkedett hemoglobin, emelkedett INR, leukocitózis, limfocitaszám csökkenés, limfocitaszám növekedés, neutrofilszám csökkenés, vérlemezkeszám és fehérvérsejtszám csökkenés.
A laboratóriumi rendellenességeket az NCI CTCAE v5.0 szerint osztályozták; 1. fokozat = enyhe, 2. fokozat = közepes, 3. fokozat = súlyos, 4. fokozat = életveszélyes következmények és 5. fokozat = halál.
Ebben az eredménymérőben azon résztvevők számát jelentik, akiknél a hematológiai laboratóriumi eltérések bármely CTCAE fokozatú bármely paraméterében voltak.
|
A vizsgálati kezelés első adagjától (1. nap) a vizsgálati kezelés utolsó adagját követő 30 napig (maximális kezelési expozíció: 400 nap, maximális követési idő: 430 nap)
|
|
A kémiai laboratóriumi rendellenességekkel rendelkező résztvevők száma: 1b. fázis
Időkeret: A vizsgálati kezelés első adagjától (1. nap) a vizsgálati kezelés utolsó adagját követő 30 napig (maximális kezelési expozíció: 400 nap, maximális követési idő: 430 nap)
|
A következő kémiai laboratóriumi paramétereket értékelték: emelkedett alanin aminotranszferáz, emelkedett alkalikus foszfatáz, aszpartát aminotranszferáz szint, emelkedett vér bilirubin, emelkedett CPK, emelkedett kreatinin, hypercalcaemia, hyperkalaemia, hypermagnesemia, hypernatraemia, hypoalbuminémia, hypocalcaemia, hypoglykaemia, hypokalaemia, hypomagnesemia és hyponatraemia.
A laboratóriumi rendellenességeket az NCI CTCAE v5.0 szerint osztályozták; 1. fokozat = enyhe, 2. fokozat = közepes, 3. fokozat = súlyos, 4. fokozat = életveszélyes következmények és 5. fokozat = halál.
Ebben az eredménymérőben azon résztvevők számát jelentik, akiknél a kémiai laboratóriumi eltérések bármelyik CTCAE fokozatú bármely paraméterében mutatkoztak.
|
A vizsgálati kezelés első adagjától (1. nap) a vizsgálati kezelés utolsó adagját követő 30 napig (maximális kezelési expozíció: 400 nap, maximális követési idő: 430 nap)
|
|
Azon résztvevők száma, akiknél az adagolás megszakadt a TEAE miatt: 1b
Időkeret: A vizsgálati kezelés során (a vizsgálati kezelés első adagjától [1. nap] a vizsgálati kezelés utolsó adagjáig [maximális kezelési expozíció: 400 nap])
|
Az adagolás megszakítását úgy határozták meg, mint egy tervezett adagolási napot 0 mg összdózis beadásával.
Az adagolás megszakítása váratlan adagmegszakításokra vonatkozott.
Ebben az eredménymérőben minden gyógyszernél figyelembe vették az adagolás megszakítását.
|
A vizsgálati kezelés során (a vizsgálati kezelés első adagjától [1. nap] a vizsgálati kezelés utolsó adagjáig [maximális kezelési expozíció: 400 nap])
|
|
A TEAE miatt csökkentett dózisú résztvevők száma: 1b
Időkeret: A vizsgálati kezelés során (a vizsgálati kezelés első adagjától [1. nap] a vizsgálati kezelés utolsó adagjáig [maximális kezelési expozíció: 400 nap])
|
Dóziscsökkentést úgy határoztak meg, mint azt a napot, amikor a tényleges dózis kisebb volt, mint a beiratkozáskor tervezett dózis, és a tényleges dózis nagyobb volt, mint 0 mg (azaz a kihagyott adagokat nem számították csökkentésnek).
Ebben az eredménymérőben bármely gyógyszer dóziscsökkentését mérlegelték.
|
A vizsgálati kezelés során (a vizsgálati kezelés első adagjától [1. nap] a vizsgálati kezelés utolsó adagjáig [maximális kezelési expozíció: 400 nap])
|
|
Azon résztvevők száma, akiknél az adagolást TEAE miatt megszakították: 1b
Időkeret: A vizsgálati kezelés során (a vizsgálati kezelés első adagjától [1. nap] a vizsgálati kezelés utolsó adagjáig [maximális kezelési expozíció: 400 nap])
|
Ebben az eredménymérőben a TEAE miatt bármely gyógyszer adagolásának abbahagyását vették figyelembe.
|
A vizsgálati kezelés során (a vizsgálati kezelés első adagjától [1. nap] a vizsgálati kezelés utolsó adagjáig [maximális kezelési expozíció: 400 nap])
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib Cmax egyszeri adaghoz: 1b. fázis
Időkeret: Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en
|
Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en
|
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib Tmax egyszeri adag esetén: 1b. fázis
Időkeret: Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en
|
Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en
|
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib AUClast egyetlen dózishoz: 1b fázis
Időkeret: Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en
|
Az AUClast lineáris/log trapéz módszerrel határoztuk meg.
|
Az adagolás előtt, 1, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után a C1D1-en
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib Cmax-a többszörös adaghoz: 1b. fázis
Időkeret: Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib Tmax többszörös adag esetén: 1b. fázis
Időkeret: Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib AUCtau többszörös adaghoz: 1b. fázis
Időkeret: Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib Cmin többszörös adaghoz: 1b. fázis
Időkeret: Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
|
|
A PF-07284890 és a binimetinib CL/F többadagoshoz: 1b. fázis
Időkeret: Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
A CL/F-et Dózis/AUCinf-ként számítottuk ki.
|
Adagolás előtt, 1, 2, 4, 6 és 8 órával az adagolás után a C1D15-ön
|
|
Intrakraniális betegség-ellenőrzési arány (DCR) per mRECIST v1.1: Phase1b
Időkeret: Az első adagtól a CR vagy PR vagy SD-ig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
DCR: azon résztvevők százalékos aránya, akiknek BOR-ja CR, PR/SD, nem CR/Nem PD a vizsgáló értékelése szerint.
CR: minden cél és nem céllézió eltűnése.
Célléziók esetén: A kóros nyirokcsomóknak <10 mm-nek kell lenniük a rövid tengelyen.
Nem célpont elváltozások esetén: A kiinduláskor a betegség helyeként azonosított nyirokcsomóknak nem patológiásnak kell lenniük.
PR: Legalább 30%-os csökkenés a célléziók átmérőinek összegében, referencia alapvonal-összeg átmérőként.
SD: sem elegendő zsugorodás a PR minősítéshez, sem elegendő növekedés a progresszív betegség (PD) minősítéséhez.
PD: célléziók esetén – a célléziók átmérőjének összegének legalább 20%-os növekedése, referenciaként a kezelés megkezdése óta feljegyzett legkisebb átmérőösszeget tekintve.
Ezenkívül az összegnek legalább 5 mm abszolút növekedésnek kell lennie.
PD nem célzott elváltozások esetén – a meglévő nem célléziók egyértelmű progressziója.
Nem CR/Non-PD: a betegség helyeként azonosított 1/ további nem céllézió(k) fennmaradása.
|
Az első adagtól a CR vagy PR vagy SD-ig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
|
Összesített betegség-ellenőrzési arány (DCR) RECIST v1.1 szerint: 1b. fázis
Időkeret: Az első adagtól a CR vagy PR vagy SD-ig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
DCR: azon résztvevők százalékos aránya, akiknek BOR-ja CR, PR vagy SD, nem CR/Nem PD a vizsgáló értékelése szerint.
CR: az összes cél- és nem céllézió eltűnése.
Célléziók esetén: A kóros nyirokcsomóknak <10 mm-nek kell lenniük a rövid tengelyen.
Nem célpont elváltozások esetén: A kiinduláskor a betegség helyeként azonosított nyirokcsomóknak nem patológiásnak kell lenniük.
PR: Legalább 30%-os csökkenés a célléziók átmérőinek összegében, referencia alapvonal-összeg átmérőként.
SD: sem elegendő zsugorodás a PR minősítéshez, sem elegendő növekedés a PD minősítéshez.
PD: célléziók esetén – a célléziók átmérőjének összegének legalább 20%-os növekedése, referenciaként a kezelés megkezdése óta feljegyzett legkisebb átmérőösszeget tekintve.
Ezenkívül az összegnek legalább 5 mm abszolút növekedésnek kell lennie.
PD nem célzott elváltozások esetén – a meglévő nem célléziók egyértelmű progressziója.
Nem CR/Non-PD: a betegség helyeként azonosított 1/ további nem céllézió(k) fennmaradása.
|
Az első adagtól a CR vagy PR vagy SD-ig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
|
Intrakraniális progressziómentes túlélés (PFS) az mRECISTv1.1 által: Phase1b
Időkeret: A vizsgálati kezelés első dózisának időpontjától a PD vagy bármely ok miatti halál vagy haláleset első dokumentálásáig, amelyik előbb bekövetkezett (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
A PFS-t úgy határozták meg, mint az eltelt időt a vizsgálati kezelés első dózisának időpontjától a vizsgálói értékelés szerint a betegség legkorábbi dokumentált progressziójáig, vagy bármilyen okból bekövetkezett halálig, attól függően, hogy melyik következett be előbb.
PD: célléziók esetén – a célléziók átmérőinek összegének legalább 20%-os növekedése, referenciaként a kezelés megkezdése óta rögzített átmérők legkisebb összegét tekintve.
Ezenkívül az összegnek legalább 5 mm-es abszolút növekedésnek kell lennie.
PD nem célzott elváltozások esetén – a meglévő nem célléziók egyértelmű progressziója.
Ha egy résztvevőnél nem volt PFS esemény az elemzés határidejében vagy bármely új rákellenes terápia kezdetekor, a PFS-t az utolsó megfelelő daganatfelmérés időpontjában cenzúrázták.
Az analízist Kaplan-Meier módszerrel végeztük.
|
A vizsgálati kezelés első dózisának időpontjától a PD vagy bármely ok miatti halál vagy haláleset első dokumentálásáig, amelyik előbb bekövetkezett (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
|
Általános progressziómentes túlélés (PFS): Phase1b
Időkeret: A vizsgálati kezelés kezdetétől a PD vagy bármilyen ok vagy cenzúra miatti halál első dokumentálásáig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
A PFS-t úgy határozták meg, mint az eltelt időt a vizsgálati kezelés első dózisának időpontjától a vizsgálói értékelés szerint a betegség legkorábbi dokumentált progressziójáig, vagy bármilyen okból bekövetkezett halálig, attól függően, hogy melyik következett be előbb.
PD: célléziók esetén – a célléziók átmérőjének összegének legalább 20%-os növekedése, referenciaként a legkisebb összeget tekintve a vizsgálat során (ez magában foglalja az alapösszeget is, ha ez a legkisebb a vizsgálat során).
A 20%-os relatív növekedésen kívül az összegnek legalább 5 mm-es abszolút növekedést is kell mutatnia.
Egy vagy több új elváltozás megjelenését is a progresszió jelének tekintették.
PD nem célpont elváltozások esetén – a meglévő nem céllézió egyértelmű progressziója.
Ha egy résztvevőnél nem volt PFS esemény az elemzés határidejében vagy bármely új rákellenes terápia kezdetekor, a PFS-t az utolsó megfelelő daganatfelmérés időpontjában cenzúrázták.
Az általános PFS magában foglalta az agyi metasztázisok és az extracranialis elváltozások értékelését.
Az analízist Kaplan-Meier módszerrel végeztük.
|
A vizsgálati kezelés kezdetétől a PD vagy bármilyen ok vagy cenzúra miatti halál első dokumentálásáig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
|
Teljes túlélés (OS): Phase1b
Időkeret: A vizsgálati kezelés kezdetétől a halálig bármilyen ok vagy cenzúra miatt (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
A teljes túlélést az első vizsgálati kezelés időpontjától a bármilyen okból bekövetkezett halálesetig eltelt időként határozták meg.
Azokat a résztvevőket, akik a vizsgálat végén még életben voltak, vagy elvesztették a nyomon követést, cenzúrázták az utolsó időpontban, amikor ismerték, hogy életben vannak.
Az analízist Kaplan-Meier módszerrel végeztük.
|
A vizsgálati kezelés kezdetétől a halálig bármilyen ok vagy cenzúra miatt (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
|
Az intrakraniális válasz időtartama (DOR) az mRECIST v1.1-től: Phase1b
Időkeret: A CR-től vagy PR-től az első dokumentált PD vagy bármilyen okból bekövetkező halálesetig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
A DOR-t az első radiográfiai válasz (CR vagy PR) dátumától a legkorábbi dokumentált PD vagy bármilyen okból bekövetkezett halálozásig eltelt időként határozták meg.
CR: minden cél és nem céllézió eltűnése.
Célléziók esetén: A kóros nyirokcsomóknak <10 mm-nek kell lenniük a rövid tengelyen.
Nem célpont elváltozások esetén: Az alapvonalon betegség helyeként azonosított összes nyirokcsomónak nem patológiásnak kell lennie (pl. <10 mm-es rövid tengely).
PR: Legalább 30%-os csökkenés a célléziók átmérőinek összegében, referenciaként az alapvonal-összeg átmérőket tekintve.
PD: célléziók esetén – a célléziók átmérőinek összegének legalább 20%-os növekedése, referenciaként a kezelés megkezdése óta rögzített átmérők legkisebb összegét tekintve.
Ezenkívül az összegnek legalább 5 mm-es abszolút növekedésnek kell lennie.
PD nem célpont elváltozások esetén – a meglévő nem célléziók egyértelmű progressziója.
|
A CR-től vagy PR-től az első dokumentált PD vagy bármilyen okból bekövetkező halálesetig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
|
Általános DOR a RECIST v1.1-től: Phase1b
Időkeret: A CR-től vagy PR-től az első dokumentált PD vagy bármilyen okból bekövetkező halálesetig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
DOR: az első radiográfiai válasz (CR/PR) dátumától a legkorábbi dokumentált PD/bármilyen ok miatti halálozásig eltelt idő.CR: az összes cél- és nem céllézió eltűnése.
Bármely kóros nyirokcsomó (nem célpont) rövid tengelyének 10 mm-nél kisebbre kell csökkennie.
PR: a célléziók átmérőinek összegének legalább 30 %-os csökkenése, referenciaként az alapvonal-összeg átmérőket tekintve.
PD: célléziók esetén – a célléziók átmérőjének összegének legalább 20%-os növekedése, referenciaként a kezelés megkezdése óta feljegyzett legkisebb átmérőösszeget tekintve.
PD nem célzott elváltozások esetén – a meglévő nem célléziók egyértelmű progressziója.
|
A CR-től vagy PR-től az első dokumentált PD vagy bármilyen okból bekövetkező halálesetig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
|
Intrakraniális válaszidő (TTR) – mRECIST v1.1: Phase1b
Időkeret: Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
A válaszadásig eltelt idő a kezelés kezdetétől az objektív válasz (PR vagy CR) első dokumentálásáig eltelt idő.
CR: minden cél és nem céllézió eltűnése.
Célléziók esetén: A kóros nyirokcsomóknak <10 mm-nek kell lenniük a rövid tengelyen.
Nem célpont elváltozások esetén: Az alapvonalon betegség helyeként azonosított összes nyirokcsomónak nem patológiásnak kell lennie (pl. <10 mm-es rövid tengely).
PR: Legalább 30%-os csökkenés a célléziók átmérőinek összegében, referenciaként az alapvonal-összeg átmérőket tekintve.
|
Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
|
Általános TTR a RECIST v1.1 szerint: Phase1b
Időkeret: Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
A válaszadásig eltelt idő a kezelés kezdetétől az objektív válasz (PR vagy CR) első dokumentálásáig eltelt idő.
CR: minden cél és nem céllézió eltűnése.
Bármely kóros nyirokcsomó (nem célpont) rövid tengelyének 10 mm-nél kisebbre kell csökkennie.
PR: a célléziók átmérőinek összegének legalább 30 %-os csökkenése, referenciaként az alapvonal-összeg átmérőket tekintve.
Válasz értékelhető sokaság.
|
Az első adagtól a CR vagy PR-ig (maximális kezelési expozíció: 400 nap)
|
Együttműködők és nyomozók
Itt találhatja meg a tanulmányban érintett személyeket és szervezeteket.
Szponzor
Nyomozók
- Tanulmányi igazgató: Pfizer CT.gov Call Center, Pfizer
Publikációk és hasznos linkek
A vizsgálattal kapcsolatos információk beviteléért felelős személy önkéntesen bocsátja rendelkezésre ezeket a kiadványokat. Ezek bármiről szólhatnak, ami a tanulmányhoz kapcsolódik.
Tanulmányi rekorddátumok
Ezek a dátumok nyomon követik a ClinicalTrials.gov webhelyre benyújtott vizsgálati rekordok és összefoglaló eredmények benyújtásának folyamatát. A vizsgálati feljegyzéseket és a jelentett eredményeket a Nemzeti Orvostudományi Könyvtár (NLM) felülvizsgálja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e az adott minőség-ellenőrzési szabványoknak, mielőtt közzéteszik őket a nyilvános weboldalon.
Tanulmány főbb dátumok
Tanulmány kezdete (Tényleges)
2021. január 8.
Elsődleges befejezés (Tényleges)
2024. március 20.
A tanulmány befejezése (Tényleges)
2024. március 20.
Tanulmányi regisztráció dátumai
Először benyújtva
2020. szeptember 2.
Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak
2020. szeptember 2.
Első közzététel (Tényleges)
2020. szeptember 10.
Tanulmányi rekordok frissítései
Utolsó frissítés közzétéve (Becsült)
2025. október 23.
Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak
2025. október 7.
Utolsó ellenőrzés
2025. október 1.
Több információ
A tanulmányhoz kapcsolódó kifejezések
Kulcsszavak
További vonatkozó MeSH feltételek
- Központi idegrendszeri betegségek
- Idegrendszeri betegségek
- Neoplazmák webhelyenként
- Légúti betegségek
- Neoplazmák szövettani típus szerint
- Tüdőbetegségek
- Légúti neoplazmák
- Mellkasi neoplazmák
- Tüdő neoplazmák
- Bőrbetegségek
- Neuroektodermális daganatok
- Neoplazmák, csírasejt és embrionális
- Neoplazmák, idegszövet
- Idegrendszeri neoplazmák
- Karcinóma, bronchogén
- Bronchiális neoplazmák
- Neuroendokrin daganatok
- Nevi és melanómák
- Bőr neoplazmák
- Bőr- és kötőszöveti betegségek
- Neoplazmák
- Karcinóma, nem kissejtes tüdő
- Melanóma
- Agyi neoplazmák
- Agyi betegségek
- A központi idegrendszer daganatai
- Heterociklusos vegyületek
- Heterociklusos vegyületek, 2 gyűrű
- Heterociklusos vegyületek, olvasztott gyűrű
- Benzazepinek
- Benzodiazepinek
- Midazolam
- binimetinib
- PF-07284890
Egyéb vizsgálati azonosító számok
- C4471001
- 2022-003184-23 (EudraCT szám)
Terv az egyéni résztvevői adatokhoz (IPD)
Tervezi megosztani az egyéni résztvevői adatokat (IPD)?
NEM
IPD terv leírása
A Pfizer hozzáférést biztosít az egyéni, azonosítatlan résztvevői adatokhoz és a kapcsolódó tanulmányi dokumentumokhoz (pl.
protokoll, statisztikai elemzési terv (SAP), klinikai vizsgálati jelentés (CSR)) szakképzett kutatók kérésére és bizonyos kritériumok, feltételek és kivételek függvényében.
A Pfizer adatmegosztási kritériumairól és a hozzáférés kérésének folyamatáról további részletek a következő címen találhatók: https://www.pfizer.com/science/clinical_trials/trial_data_and_results/data_requests.
Gyógyszer- és eszközinformációk, tanulmányi dokumentumok
Egy amerikai FDA által szabályozott gyógyszerkészítményt tanulmányoz
Igen
Egy amerikai FDA által szabályozott eszközterméket tanulmányoz
Nem
Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .