Ezt az oldalt automatikusan lefordították, és a fordítás pontossága nem garantált. Kérjük, olvassa el a angol verzió forrásszöveghez.

A HIV-1 CH505 által terjesztett/alapító gp120 GLA-SE-vel adjuváns biztonságának és immunválaszának értékelése egészséges, HIV-nek kitett, nem fertőzött csecsemőknél (HVTN 135)

2026. január 13. frissítette: HIV Vaccine Trials Network

Fázisú klinikai vizsgálat a HIV-1 CH505 által terjesztett/alapító gp120 GLA-SE-vel adjuváns biztonságosságának és immunogenitásának értékelésére egészséges, HIV-nek kitett, nem fertőzött csecsemőknél

Ez a tanulmány értékeli a biztonságosságot és az immunválaszt egészséges HIV-nek kitett és nem fertőzött csecsemőknél a CH505TF gp120 fehérje vakcinára, amely GLA-SE-vel adjuváns.

A tanulmány áttekintése

Részletes leírás

Ez a tanulmány értékeli a biztonságosságot és az immunválaszt egészséges HIV-nek kitett és nem fertőzött csecsemőknél a CH505TF gp120 fehérje vakcinára, amely GLA-SE-vel adjuváns.

Ebben a vizsgálatban 38 anya-csecsemő pár vesz részt. Az anyai HIV-ellenanyag-válasz mennyiségi meghatározásához anyákat is bevonnak a vizsgálatba, de nem kapnak vizsgálati terméket. A csecsemők a 0., 8., 16., 32. és 54. héten megkapják a CH505TF gp120 fehérjét GLA-SE-vel adjuvánssal. Az első adagot az élet első öt napján belül kell beadni.

A tanulmány három részből áll (A, B és C rész), és a biztonság érdekében a beiratkozás szakaszosan történik.

Először az A rész (kezdeti biztonság) jelentkezik be. Az A. részben szereplő 5 csecsemő kis adag fehérjét kap kis adag adjuvánssal, 2 csecsemő pedig placebót.

A csecsemők első oltását követő biztonsági felülvizsgálatot követően az A. részben a B. rész beiratkozik. A B részben (Biztonsági felfutás) 2 csecsemő nagyobb adag fehérjét kap nagyobb adag adjuvánssal, 2 csecsemő pedig placebót.

A B. részben a csecsemők első oltását követő biztonsági felülvizsgálatot követően a C. rész beiratkozik. A C. részben (Immunogenitás) 5 csecsemő kap alacsony dózisú fehérjét magasabb dózisú adjuvánssal, 16 csecsemő kap nagyobb adag fehérjét nagyobb adag adjuvánssal, és 6 csecsemő kap placebót.

24,5 hónap alatt 14 tervezett klinikai látogatás történik. A csecsemők esetében a tanulmányi látogatások magukban foglalhatják a fizikális vizsgálatokat, a kórtörténetet, az oltóanyag-injekciókat, a HIV-tesztet, valamint a vér-, köldökzsinórvér- és székletgyűjtést. Az anyák számára a tanulmányi látogatás magában foglalhatja a kórtörténetet, fizikális vizsgálatokat, kérdőíveket, kockázatcsökkentési tanácsadást, valamint vér-, anyatej- és székletgyűjtést.

Tanulmány típusa

Beavatkozó

Beiratkozás (Tényleges)

38

Fázis

  • 1. fázis

Kapcsolatok és helyek

Ez a rész a vizsgálatot végzők elérhetőségeit, valamint a vizsgálat lefolytatásának helyére vonatkozó információkat tartalmazza.

Tanulmányi helyek

    • Gauteng
      • Johannesburg, Gauteng, Dél-Afrika, 1862
        • Perinatal HIV Research Unit (PHRU), Soweto CRS

Részvételi kritériumok

A kutatók olyan embereket keresnek, akik megfelelnek egy bizonyos leírásnak, az úgynevezett jogosultsági kritériumoknak. Néhány példa ezekre a kritériumokra a személy általános egészségi állapota vagy a korábbi kezelések.

Jogosultsági kritériumok

Tanulmányozható életkorok

1 másodperc (Gyermek)

Egészséges önkénteseket fogad

Igen

Leírás

Csecsemőbefogadási kritériumok:

  • Császármetszéssel született olyan HIV-1-fertőzött nő gyermekeként, aki megfelel az összes alább felsorolt ​​anyai befogadási/kizárási kritériumnak.
  • A születéskor várható terhességi kor legalább 37 hét.
  • Születéskori súlya legalább 2,5 kg.
  • Elindította az antiretrovirális profilaxist, amely megfelel a jelenlegi helyspecifikus ellátási standardnak.
  • Hemoglobin > 14,0 g/dl.
  • Fehérvérsejtszám ≥ 7000 sejt/mm3
  • Vérlemezkék > 100 000 sejt/mm3
  • Alanin aminotranszferáz (ALT) <1,25-szöröse az életkorral korrigált normál felső határnak.
  • A kreatinin < 1,1-szerese a normál életkor felső határának.
  • Negatív HIV-1 nukleinsav teszt a születést követő 72 órán belül vett mintán.
  • Az anya írásos beleegyezése.
  • Az életkor öt nap vagy annál kevesebb.

Csecsemő kizárási kritériumai:

  • Bármilyen klinikailag jelentős veleszületett rendellenesség/születési rendellenesség.
  • Dokumentált vagy feltételezett súlyos egészségügyi betegség, fertőzés, a fizikális vizsgálat klinikailag jelentős lelete vagy azonnali életveszélyes állapot, beleértve a folyamatos kiegészítő oxigén iránti igényt, a vizsgáló klinikus megítélése szerint.
  • Vérkészítmények, immunglobulin vagy immunszuppresszív terápia beérkezése vagy várható igénye. Ez magában foglalja azokat a csecsemőket is, akiknek hepatitis B immunglobulinra (HBIG) van szükségük, de nem kell kizárni azokat a csecsemőket, akik az újszülött időszakában hepatitis B vakcinát kapnak.
  • Minden egyéb vizsgálati termék átvétele.

Anyabefogadási kritériumok:

  • Az anya életkora legalább 18 év, és hajlandó és képes írásos beleegyezését adni saját és csecsemőjének ebben a vizsgálatban való részvételéhez.
  • Az anya a szingli terhesség második vagy harmadik trimeszterében van, amint azt klinikai vizsgálat vagy ultrahangvizsgálat és jelentett menstruációs anamnézis határozza meg.
  • Anya beleegyezik, hogy köldökzsinórvért adjon.
  • Anyának császármetszést terveznek a sowetói Chris Hani Baragwanath Akadémiai Kórházban, és azt tervezi, hogy a szülés után a környéken marad.
  • Az anya a szülés időpontjában általános egészségi állapotát a helyszíni kutató állapítja meg a kórtörténet és a fizikális vizsgálat alapján.
  • Az anya dokumentált CD4-száma >350 sejt/mikroliter a terhesség alatt.
  • Anyának dokumentált SARS-CoV-2 negatív PCR-tesztje van a szülés előtti 2 napon belül és a szülés utáni 5 napon belül
  • Az anya hozzáfér a résztvevő HVTN CRS-hez, és hajlandó követni a vizsgálat tervezett időtartama alatt.
  • A megértés értékelése: Anya bizonyítja, hogy megértette ezt a tanulmányt; a kézbesítés előtt kitölt egy kérdőívet, szóban bizonyítva, hogy megértette a hibásan megválaszolt kérdőívelemeket.
  • Az anya beleegyezik abba, hogy a HVTN 135 PSRT előzetes jóváhagyása nélkül nem vesz részt más kutatásban a vizsgálat idejére.
  • Anya a szűrés alatt vagy azt megelőzően orvosi dokumentációval dokumentált HIV-1-fertőzést igazolt, és a HVTN CRS szerológiai vizsgálattal megerősítette.
  • Anya a szülés előtt legalább tizenhat hétig CART-on volt, és a szoptatás idejére folytatni kívánja a CART kezelést.\
  • Az anya vírusterhelése kevesebb, mint 400 kópia/ml a szülés előtti két hét és a szülés utáni 5 nap között.

Anyakizárási kritériumok:

  • Bármely WHO IV. fokozatú betegség a tanulmányba való beiratkozást megelőző egy éven belül, amelyet az anamnézis és a fizikális vizsgálat, valamint a kórlap áttekintése határoz meg (ha rendelkezésre áll). Ezek közé tartozik a HIV-sorvadásos szindróma, PJP-pneumonia, agyi toxoplazmózis, extrapulmonalis kriptokokkózis, progresszív multifokális leukoencephalopathia, bármilyen disszeminált endémiás mycosis (hisztoplazmózis), nyelőcső, légcső, hörgő vagy tüdő candidiasis, disszeminált szalámikór, nem tipikus salmonella-pulmoncoypicalis. , limfóma, Kaposi-szarkóma.
  • Korábbi részvétel bármely HIV-1 vakcina vagy HIV-ellenes antitest által közvetített prevenciós vizsgálatban.
  • Bármely vizsgálati szer átvétele a terhesség alatt.
  • Vérkészítmények, immunglobulinok vagy immunmoduláló terápia átvétele a placenta születése előtt 45 napon belül.
  • Bármilyen orvosi, pszichiátriai, foglalkozási vagy egyéb állapot, amely a vizsgáló megítélése szerint megzavarná a protokoll betartását, a biztonság vagy a reaktogenitás értékelését, vagy az önkéntes abban a képességében, hogy tájékozott beleegyezését adja, vagy ennek ellenjavallata.
  • Minden olyan állapot, amely az újszülöttnél nagyobb kockázatot jelent a korai szepszis kialakulására, például a szüléskor fennálló aktív anyai fertőzés miatti aggodalomra ad okot, amelyet a helyi helyszíni kutatók határoztak meg (pl. láz).
  • Kimutatható Hepatitis B felületi antigén.

Tanulási terv

Ez a rész a vizsgálati terv részleteit tartalmazza, beleértve a vizsgálat megtervezését és a vizsgálat mérését.

Hogyan készül a tanulmány?

Tervezési részletek

  • Elsődleges cél: Megelőzés
  • Kiosztás: Véletlenszerűsített
  • Beavatkozó modell: Szekvenciális hozzárendelés
  • Maszkolás: Négyszeres

Fegyverek és beavatkozások

Résztvevő csoport / kar
Beavatkozás / kezelés
Kísérleti: A. rész, 1. csoport: CH505TF GP120 + GLA-SE
A résztvevők 20 MCG stabil CH505TF GP120-ot kaptak, amelyet 2,5 mcg GLA-SE-vel kevernek össze, és 0,25 ml intramuszkuláris (IM) injekcióként adták be mindkét combba a 0., 8., 16., 32. és 54. héten.
HIV-1 CH505 átadott/alapító vírus Env gp120 immunogén
Olaj a vízben stabil emulzió (SE), amely a Glucopyranosyl Lipid A (GLA) immunológiai adjuvánst tartalmazza.
Placebo Comparator: A. rész, 2. csoport: Placebo
A résztvevők placebót kaptak, amelyet 0,25 ml IM injekcióval adtak be, mind a combba a 0., 8., 16., 32. és 54. héten.
Nátrium-klorid injekcióhoz, 0,9% USP
Kísérleti: B rész, 3. csoport: CH505TF GP120 + GLA-SE
A résztvevők 20 MCG stabil CH505TF GP120-at kaptak, 5 mcg GLA-SE-vel, amelyet 0,5 ml IM injekcióként adtak be mindkét combba a 0., 8., 16., 32. és 54. héten.
HIV-1 CH505 átadott/alapító vírus Env gp120 immunogén
Olaj a vízben stabil emulzió (SE), amely a Glucopyranosyl Lipid A (GLA) immunológiai adjuvánst tartalmazza.
Placebo Comparator: B. rész, 4. csoport: Placebo
A résztvevők placebót kaptak, amelyet 0,5 ml IM injekcióval adtak be, akár a combba a 0., 8., 16., 32. és 54. héten.
Nátrium-klorid injekcióhoz, 0,9% USP
Kísérleti: C. rész, 5. csoport: CH505TF GP120 + GLA-SE
A résztvevők 20 MCG stabil CH505TF GP120-at kaptak, 5 mcg GLA-SE-vel, amelyet 0,5 ml IM injekcióként adtak be mindkét combba a 0., 8., 16., 32. és 54. héten.
HIV-1 CH505 átadott/alapító vírus Env gp120 immunogén
Olaj a vízben stabil emulzió (SE), amely a Glucopyranosyl Lipid A (GLA) immunológiai adjuvánst tartalmazza.
Placebo Comparator: C. rész, 6. csoport: Placebo
A résztvevők placebót kaptak, amelyet 0,5 ml IM injekcióval adtak be, akár a combba a 0., 8., 16., 32. és 54. héten.
Nátrium-klorid injekcióhoz, 0,9% USP
Kísérleti: C. rész, 7. csoport: CH505TF GP120 + GLA-SE
A résztvevők 5 mcg stabil CH505TF GP120-at kaptak, 5 mcg GLA-SE-vel, amelyet 0,5 ml IM-beadtak a combba, a 0., 8., 16., 32. és 54. héten.
HIV-1 CH505 átadott/alapító vírus Env gp120 immunogén
Olaj a vízben stabil emulzió (SE), amely a Glucopyranosyl Lipid A (GLA) immunológiai adjuvánst tartalmazza.
Placebo Comparator: C. rész, 8. csoport: Placebo
A résztvevők placebót kaptak, amelyet 0,5 ml IM injekcióval adtak be, akár a combba a 0., 8., 16., 32. és 54. héten.
Nátrium-klorid injekcióhoz, 0,9% USP

Mit mér a tanulmány?

Elsődleges eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
A WHO antropometrikus mérési mérése az életkor-z-ponton
Időkeret: Minden egyes vizsgálati látogatáson mérve.

Minden egyes vizsgálati látogatáson megmérjük a csecsemő súlyát. A súly és az életkor felhasználásával az Egészségügyi Világszervezet (WHO) antropometrikus számológép eszközével kiszámítják a WHO WHO súlyát. Az életkor súlya tükrözi a testtömeget a gyermek életkorához viszonyítva egy adott napon. A 0 z-pontszáma a populáció átlagát képviseli, a -2-nél kisebb z-pontszám azt jelzi, hogy a -2-től 2-ig egy csecsemő, aki normál súlyú, és 2 felett van, azt jelzi, hogy a csecsemőnek növekedési problémája lehet, de ezt jobban meg lehet értékelni a súlyhosszúságból.

Ezt az eredményt nem gyűjtötték az anyák számára.

Minden egyes vizsgálati látogatáson mérve.
A résztvevők száma (százaléka) a WHO-val az életkorú Z-pontszám-kategóriák antropometrikus mércéjével
Időkeret: Minden egyes vizsgálati látogatáson mérve.
Minden egyes vizsgálati látogatáson megmérjük a csecsemő súlyát. A súly és az életkor felhasználásával az Egészségügyi Világszervezet (WHO) antropometrikus számológép-szerszám segítségével kiszámították a WHO WHO súlyú Z-pontszámát. Az életkor súlya tükrözi a testtömeget a gyermek életkorához viszonyítva egy adott napon. A -2-nél kevesebb Z-pontszám azt jelzi, hogy a -2–2-es csecsemő egy normál súlyú csecsemőt jelez, és 2 feletti jelzi, hogy a csecsemőnek növekedési problémája lehet, de ezt jobban meg lehet értékelni a hosszúságból.
Minden egyes vizsgálati látogatáson mérve.
WHO antropometrikus mérési mérése a hosszúságra a z-ponton
Időkeret: Minden egyes vizsgálati látogatáson mérve.

Minden egyes vizsgálati látogatáson megmérjük a csecsemő hosszát és súlyát. Ezeket a méréseket felhasználva a WHO súlyú z-pontszámát az Egészségügyi Világszervezet (WHO) antropometrikus számológép eszközével számították ki. A hosszúság súlya tükrözi a testtömeget a hosszúság elérése érdekében. A 0 z -pontszáma a populáció átlagát képviseli, a -2 -nél kisebb z -pontszám azt jelzi, hogy a pazarolt csecsemő, -2 -től 2 -ig egy normál súlyú csecsemőt jelez, és 2 feletti jelzi, hogy a csecsemő túlsúlyos.

Ezt az eredményt nem gyűjtötték az anyák számára.

Minden egyes vizsgálati látogatáson mérve.
A résztvevők száma (százaléka) a WHO antropometrikus mérőszáma a hosszúság-hosszú z-pontszám kategóriákkal
Időkeret: Minden egyes vizsgálati látogatáson mérve.
Minden egyes vizsgálati látogatáson megmérjük a csecsemő hosszát és súlyát. Ezeket a méréseket felhasználva a WHO súlyú z-pontszámát az Egészségügyi Világszervezet (WHO) antropometrikus számológép eszközével számították ki. A hosszúság súlya tükrözi a testtömeget a hosszúság elérése érdekében. A -2 -nél kevesebb Z -pontszám azt jelzi, hogy -2 -től 2 -ig egy csecsemőt jelölnek, amely normál súlyú csecsemőt jelez, és 2 feletti jelzi, hogy a csecsemő túlsúlyos.
Minden egyes vizsgálati látogatáson mérve.
A lokális reaktogenitási jelekről és tünetekről szóló résztvevők száma: fájdalom és/vagy érzékenység
Időkeret: Az egyes vakcinák adagja után 7 napig mérve (0., 8., 16., 32., 54. hét).

Az AIDS Osztály (DAIDS) táblázata szerint osztályozta a felnőtt és a gyermekkori káros események súlyosságának osztályozását, 2.1. Verzió [2017. július]. Az egyes tüneteknél az időkereten belül megfigyelt maximális fokozatot bemutatjuk.

Ezt az eredményt nem gyűjtötték az anyák számára.

Az egyes vakcinák adagja után 7 napig mérve (0., 8., 16., 32., 54. hét).
A lokális reaktogenitási jelekről és tünetekről szóló résztvevők száma: eritéma és/vagy indukció
Időkeret: Az egyes vakcinák adagja után 7 napig mérve (0., 8., 16., 32., 54. hét).

Az AIDS Osztály (DAIDS) táblázata szerint osztályozta a felnőtt és a gyermekkori káros események súlyosságának osztályozását, 2.1. Verzió [2017. július]. Az egyes tüneteknél az időkereten belül megfigyelt maximális fokozatot bemutatjuk.

Ezt az eredményt nem gyűjtötték az anyák számára.

Az egyes vakcinák adagja után 7 napig mérve (0., 8., 16., 32., 54. hét).
A szisztémás reaktogenitási tünetek és tünetek beszámolójának száma száma
Időkeret: Az egyes vakcinák adagja után 7 napig mérve (0., 8., 16., 32., 54. hét).

Az AIDS Osztály (DAIDS) táblázata szerint osztályozta a felnőtt és a gyermekkori káros események súlyosságának osztályozását, 2.1. Verzió [2017. július]. A következő tüneteket szisztémás reaktogenitásnak tekintik, ha a kezdeti dátum a protokollban meghatározott értékelési időszakon belül volt: láz, álmosság/letargia, kiütés, hányás, anorexia, lefoglalás. A tétel max. A szisztémás tünetek a résztvevők számára az egyedi szisztémás reaktogénitás maximuma.

Ezt az eredményt nem gyűjtötték az anyák számára.

Az egyes vakcinák adagja után 7 napig mérve (0., 8., 16., 32., 54. hét).
A helyi laboratóriumi értékekkel rendelkező résztvevők száma (százaléka) az 1. vagy annál magasabb szintű AE osztályú kritériumokként rögzítve, az AIDS osztályának meghatározása szerint.
Időkeret: Alt, kreatinin, hemoglobin, vérlemezkék és WBC szűréskor (0. nap) és a 14., 70., 126., 238., 393., 743. napon; A limfociták és a neutrofilek a 14., 70., 126., 238., 393., 743. napon mértek.

A helyi laboratóriumi értékekkel rendelkező résztvevők száma (százaléka) az 1. fokozatú AE vagy annál magasabb szintű kritériumként rögzített, az AIDS -táblázat megosztása szerint a felnőtt és a gyermekkori káros események súlyosságának osztályozására az alanin -aminotranszferáz (ALT), a kreatinin, a hemoglobin, a limfocyte szám, az egyes postaköltség, a platherets, a fehér vérsejtek (WBC), az összesített, az összes postakocsi, a fehérek, a fehér vérsejtek (WBC) volt. pont.

Ezt az eredményt nem gyűjtötték az anyák számára.

Alt, kreatinin, hemoglobin, vérlemezkék és WBC szűréskor (0. nap) és a 14., 70., 126., 238., 393., 743. napon; A limfociták és a neutrofilek a 14., 70., 126., 238., 393., 743. napon mértek.
Az AES -t beszámoló résztvevők száma a legmagasabb súlyossági fokozatonként résztvevőnként.
Időkeret: Magában foglalja az egyes csecsemők résztvevőinek teljes vizsgálati időszakát (a csecsemő tanulmányozásától kezdve a tanulmányának befejezéséig vagy abbahagyásáig), legfeljebb 25 hónapig.

Az AIDS Osztály (DAIDS) táblázata szerint osztályozta a felnőtt és a gyermekkori káros események súlyosságának osztályozását, javított 2.1 -es verzió, 2017. július (kivételek vonatkozásában).

Ezt az eredményt nem gyűjtötték az anyák számára.

Magában foglalja az egyes csecsemők résztvevőinek teljes vizsgálati időszakát (a csecsemő tanulmányozásától kezdve a tanulmányának befejezéséig vagy abbahagyásáig), legfeljebb 25 hónapig.
A nemkívánatos eseményekről (AES) beszámoló résztvevők száma, a termék tanulmányozásával való kapcsolat alapján
Időkeret: Magában foglalja az egyes csecsemők résztvevőinek teljes vizsgálati időszakát (a csecsemő tanulmányozásától kezdve a tanulmányának befejezéséig vagy abbahagyásáig), legfeljebb 25 hónapig.

Az AIDS Osztály (DAIDS) táblázata szerint osztályozta a felnőtt és a gyermekkori káros események súlyosságának osztályozását, javított 2.1 -es verzió, 2017. július (kivételek vonatkozásában).

Ezt az eredményt nem gyűjtötték az anyák számára.

Magában foglalja az egyes csecsemők résztvevőinek teljes vizsgálati időszakát (a csecsemő tanulmányozásától kezdve a tanulmányának befejezéséig vagy abbahagyásáig), legfeljebb 25 hónapig.
A komoly nemkívánatos eseményekről (SAES) beszámoló résztvevők száma
Időkeret: Magában foglalja az egyes csecsemők résztvevőinek teljes vizsgálati időszakát (a csecsemő tanulmányozásától kezdve a tanulmányának befejezéséig vagy abbahagyásáig), legfeljebb 25 hónapig.

Az AIDS Osztály (DAIDS) táblázata szerint osztályozta a felnőtt és a gyermekkori káros események súlyosságának osztályozását, javított 2.1 -es verzió, 2017. július (kivételek vonatkozásában).

Ezt az eredményt nem gyűjtötték az anyák számára.

Magában foglalja az egyes csecsemők résztvevőinek teljes vizsgálati időszakát (a csecsemő tanulmányozásától kezdve a tanulmányának befejezéséig vagy abbahagyásáig), legfeljebb 25 hónapig.
Az HIV-1 Env gp120, a CD4 kötési hely és a V1V2-specifikus szérum IgG kötő antitestek nagyságrendje, a BAMA által értékelve az 5. oltás után két héttel
Időkeret: A 13. hónapban mérték, 2 héttel az 5. oltás után.
A szerum HIV-1-specifikus IgG válaszokat BioPlex műszeren (BioRad) mérték egy szabványosított, egyedi HIV-1 Luminex teszt segítségével. A leolvasás háttér-kivont átlagos fluoreszcencia intenzitás (MFI) volt, ahol a háttér a tányérszintű kontrollra utalt. Az 1-nél kisebb nettó MFI értéket 1-re állítják, a 22 000-nél nagyobb nettó MFI értéket pedig 22 000-re. A görbe alatti területet (AUC) minden résztvevőre és antigénre kiszámították a trapézszabály segítségével, ahol az x-tengely a log10 hígítás, az y-tengely pedig a nettó MFI, ahol a negatív értékeket 0-ra állítják. Az AUC-t a válasz nagyságának elsődleges mértékeként tekintik.
A 13. hónapban mérték, 2 héttel az 5. oltás után.
Perifériás B-sejtek kvantifikálása és fenotípusos jellemzése, amelyek képesek az HIV-1 Env gp120 és a CD4 kötési hely kötésére, áramlási citometriával értékelve a 3. oltás után két héttel
Időkeret: 4,5 hónaponként mérve (a 3. oltást követő 2 héttel).
A vakcináció által indukált HIV-1 Env-specifikus B-sejteket fluoreszcens jelű rekombináns Env fehérjék segítségével azonosították és jellemeztek egy áramlási citometriás panel keretében, hogy azonosítsák és jellemezzék ezeket a B-sejteket. A teljes B-sejteket dupla kizárás, limfocita szóródási profil, életképes sejtek kizárására szolgáló életképességfesték alapján azonosítják, és negatívak a vonalmarkerekre: CD3, CD56 és CD14; valamint pozitívak a CD19 és CD20 markerekre. A B-sejteket tovább szelektálják IgD-negatívként, majd IgG-pozitívként és IgA-pozitívként.
4,5 hónaponként mérve (a 3. oltást követő 2 héttel).
A perifériás B-sejtek mennyiségi és fenotípusos jellemzése, amelyek képesek kötni a HIV-1 Env gp120-t és a CD4 kötőhelyet, áramlási citometriával értékelve az 5. oltás után két héttel
Időkeret: Mérve a 13. hónapban (az 5. oltást követő 2 héttel).
A védőoltással indukált HIV-1 Env-specifikus B-sejteket fluoreszcens módon jelölt rekombináns Env fehérjékkel azonosították és jellemezték egy áramlási citometriás panel keretében, hogy azonosítsák és jellemezzék ezeket a B-sejteket. Az összes B-sejtet duplet kizárással, limfocita szórási profil alapján, egy életképességi festékkel azonosítják, hogy kizárják a halott sejteket, és negatívak a vonalmarkerekre: CD3, CD56 és CD14; valamint pozitívak a CD19 és CD20 markerekre. A B-sejteket tovább szelektálják IgD-negatív, majd IgG-pozitív és IgA-pozitív sejtekként.
Mérve a 13. hónapban (az 5. oltást követő 2 héttel).

Másodlagos eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
EPI vakcina-specifikus antitestválaszok, a Pediatric Vaccine Multiplex Assay (PVMA) által értékelve, 2 héttel az 5. oltás után (difteria, HepB, pertussis, rubeola és tetanus)
Időkeret: A 13. hónapban, az 5. oltás után 2 héttel mérték.
A PVMA ugyanazt a Luminex műszert és technikákat használja, mint a HVTN szabványos kötőantitest multiplex assay (BAMA) a diftéria, tetanusz, szamárköhögés és rubeola elleni antitestek kimutatására szérummintákban. A módszer megbízható, nagy kapacitású technika, amely minimális mintamennyiséget igényel és több antitestkoncentrációt mér. A Hepatitis B antigént a PVMA panel részeként tesztelték, de nem felelt meg a labor belső minőségellenőrzésének. A labor úgy döntött, hogy ezt az antigént ELISA-val teszteli, és ezeket a számított koncentrációs adatokat jelentette elemzésre a HepB PVMA adatok helyett. HepB standardot használtak minden assay során a minőségellenőrzés érdekében.
A 13. hónapban, az 5. oltás után 2 héttel mérték.
EPI-vakcina-specifikus antitestválaszok, a Pediatric Vaccine Multiplex Assay (PVMA) által értékelve, az 5. oltás (HiB és RSV) után 2 héttel
Időkeret: A 13. hónapban mérték, az 5. oltást követő 2 héttel.
A PVMA ugyanazt a Luminex műszert és technikákat alkalmazza, mint a HVTN szabványos kötőantitest multiplex tesztje (BAMA), hogy a vérsavmintákat Haemophilus influenzae B típusú (HiB) és légzőszervi szinciciális vírus (RSV) elleni antitestek szempontjából értékelje. A teszt megbízható, nagy átviteli sebességű technika, amely minimális mintamennyiséget igényel és több antitestkoncentrációt mér.
A 13. hónapban mérték, az 5. oltást követő 2 héttel.
A védőoltásnak megfelelő vírusizolátumok, valamint a CD4-kötőhely és V1V2 antitestek előfutárainak kimutatására tervezett vírusok elleni szerumsemlegesítés nagysága és szélessége az 5. oltás után 2 héttel.
Időkeret: A 13. hónapban mérték, az 5. oltás után 2 héttel.
Az HIV-1 első és második szintű törzseivel szembeni semlegesítő antitesteket a Tat-szabályozta luciferáz (Luc) riportergén expresszió csökkenéseként mérték TZM-bl sejtekben. Minden szérummintát az első és második szintű vírustörzsekkel szemben teszteltek úgy, hogy a szérumot 1:10-es hígítással kezdték, hogy semlegesítő antitest-titert kapjanak. Az ID50 (ID80) titerek a szérumhígításként vannak definiálva, amely a háttér kivonása után a víruskontroll kutak RLU-hoz viszonyított RLU-kat 50%-kal (vagy 80%-kal) csökkenti.
A 13. hónapban mérték, az 5. oltás után 2 héttel.
A vakcina által kiváltott szérum kötő antitestek válasza az FcR fehérjékhez, BAMA segítségével értékelve, az 5. oltás után 2 héttel
Időkeret: A 13. hónapban, az 5. oltás után 2 héttel mérve.
A szerum HIV-1-specifikus FcR válaszokat (1:50 hígítás) a standardizált egyedi HIV-1 Luminex assay-val mértük egy Luminex FLEXMAP 3D rendszeren. A leolvasott értékek a háttérből kivont átlagos fluoreszcencia intenzitás (MFI) voltak, ahol a háttért a lemezszintű kontrollok határozták meg. A nettó MFI-t a kísérleti mínusz referencia antigén MFI-ként számítottuk ki, és az <1 értékeket 1-re állítottuk. A regisztráció utáni mintákat pozitívnak tekintettük, ha mindhárom kritériumnak megfeleltek: (1) Nettó MFI ≥ antigén-specifikus küszöbérték (a HVTN 115 A rész alapszintjének 95. percentilisa a 0. napon) és ≥ 100 a blank fölött; (2) Nettó MFI > 3-szorosa az alapszint medián nettó MFI-nek; és (3) MFI > 3-szorosa az alapszint medián MFI-nek. A válaszértékelés az 1:50 hígítás alapján történt. Az adatokat kizártuk, ha a vérvétel a megengedett időablakon kívül történt, a résztvevő HIV-pozitív volt, a referencia antigén MFI > 5000, vagy az alapszint nettó MFI > 6500.
A 13. hónapban, az 5. oltás után 2 héttel mérve.
A vakcina által kiváltott szerumbindelő antitestek nagysága az FcR fehérjékhez, a BAMA által értékelve a 5. oltás után 2 héttel
Időkeret: A 13. hónapban mérve, az 5. oltás után 2 héttel.
A szerum HIV-1-specifikus FcR (hígítás 1:50) válaszokat egy Luminex FLEXMAP 3D Instrument System eszközön mérték egy standardizált egyedi HIV-1 Luminex teszt segítségével. A leolvasás a háttérből kivont átlagos fluoreszcencia intenzitás (MFI) volt, ahol a háttér egy lemezszintű kontrollra utalt. Minden mintánál a válasz nagysága a nettó MFI, amelyet a kísérleti antigén MFI mínusz a referencia antigén MFI-ként definiálnak. Az 1-nél kisebb nettó MFI értéket 1-re állítják. Az adatokat kizárják, ha a vérvétel dátuma a megengedett ablakon kívül esett, a résztvevő HIV-fertőzött volt, a referencia antigén MFI-je > 5 000, vagy a kiindulási nettó MFI > 6 500.
A 13. hónapban mérve, az 5. oltás után 2 héttel.
A CH505TF D7gp120.Avi/293F-hez tartozó szérum antitest-függő celluláris citotoxicitás (ADCC) válaszrátája, áramlási citometriás teszt alapján értékelve, az 5. oltás után 2 héttel
Időkeret: A 13. hónapban mérték, az 5. oltás után 2 héttel.
A kvalifikált GranToxiLux antitest-függő sejtközvetített citotoxicitás (ADCC-GTL) tesztet végeztük az ADCC által közvetített antitestválaszok mérésére. Az ADCC-t nettó granzim B aktivitás százalékban fejezzük ki, amely a GTL-re pozitív célsejtek százaléka (a granzim B felvételének mutatója) mínusz azoknak a célsejteknek a százaléka, amelyek GTL-re pozitívak, amikor effektor sejtekkel inkubálják antitestforrás nélkül. Áramlási citometriát alkalmazunk a granzim B pozitív sejtek gyakoriságának kvantifikálására. A válaszokhoz nem alkalmaznak alapvonal-kivonást, és a %GzB aktivitásra fix pozitivitási küszöbértéket alkalmaznak. Pozitív válasznak minősül a ≥ 8% GzB aktivitás.
A 13. hónapban mérték, az 5. oltás után 2 héttel.
A szérum antigénfüggő celluláris citotoxicitás (ADCC) nagysága a CH505TF D7gp120.Avi/293F-hez, áramlási citometriás vizsgálattal értékelve a 5. oltás után 2 héttel
Időkeret: A 13. hónapban mérték, az 5. oltás után 2 héttel.
A kvalifikált GranToxiLux antitest-függő sejtmediált citotoxicitás (ADCC-GTL) tesztet végezték el az ADCC-mediált antitestválaszok mérésére. Az ADCC a nettó granzim B aktivitás százalékaként van számszerűsítve, ami a GTL-re pozitív célsejtek százaléka (a granzim B felvételének mutatója) mínusz azoknak a célsejteknek a százaléka, amelyek GTL-re pozitívak, amikor effektor sejtekkel inkubálják antitestforrás hiányában. Az áramlási citometriát használják a granzim B pozitív sejtek gyakoriságának számszerűsítésére.
A 13. hónapban mérték, az 5. oltás után 2 héttel.
Szerum antitest-függő celluláris citotoxicitás (ADCC) válaszrátája a HIV CH0505s.LucR.T2A.Ecto/293T/17-re, a 5. oltás után 2 héttel luciferáz asszay-val értékelve
Időkeret: A 13. hónapban mérték, az 5. oltás után 2 héttel.
Az ADCC-mediált antitestválaszokat luciferáz ADCC-asszal mérték, HIV CH0505s.LucR.T2A.ecto/293T/17 fertőző molekuláris klón (IMC) által fertőzött célsejteket használva. A lumineszcencia intenzitás a maradék épségben lévő célsejtek számát tükrözi az effektorsejtekkel való inkubáció után, ADCC-mediáló szérumantitestek jelenlétében vagy hiányában. Az alacsonyabb lumineszcencia kevesebb épségben lévő célsejtnek felel meg. Az eredménymérőt a luciferáz aktivitás százalékos specifikus változásaként számították ki, amely a következőképpen van meghatározva: luciferáz aktivitás százalékos specifikus változása = 100 * (cél- és effektor kút RLU-ja - tesztkút RLU-ja)/(cél- és effektor kút RLU-ja). A válaszokra nem alkalmaztak alapvonal-kivonást, és a százalékos elpusztításra vagy a luciferáz aktivitás elvesztésére fix pozitivitási küszöböt alkalmaznak. A pozitív választ ≥15% százalékos specifikus elpusztításként határozzák meg.
A 13. hónapban mérték, az 5. oltás után 2 héttel.
A szérum antigénfüggő sejtes citotoxicitás (ADCC) HIV CH0505s.LucR.T2A.Ecto/293T/17 iránti nagysága, amint azt a luciferáz teszt 2 héttel az 5. oltás után értékelt
Időkeret: A 13. hónapban mérték, az 5. oltás után 2 héttel.
Az ADCC-közvetített antitestválaszokat luciferáz ADCC-asszal mértük HIV CH0505s.LucR.T2A.ecto/293T/17 fertőző molekuláris klón (IMC) által megfertőzött célsejtekkel. A lumineszcencia intenzitás a megmaradt érintetlen célsejtek számát tükrözi az effektorsejtekkel való inkubáció után ADCC-közvetítő szérumantitestek jelenlétében vagy hiányában. Az alacsonyabb lumineszcencia kevesebb érintetlen célsejtnek felel meg. Az eredményváltozót a luciferáz aktivitás százalékos specifikus változásaként számítottuk ki, amelyet a következőképpen definiáltunk: luciferáz aktivitás százalékos specifikus változása = 100 * (cél- és effektor kút RLU-ja - tesztkút RLU-ja)/(cél- és effektor kút RLU-ja).
A 13. hónapban mérték, az 5. oltás után 2 héttel.
A CH505TF D7gp120.Avi/293F-hez szérum antigénfüggő celluláris fagocitózis (ADCP) válaszrátája, folyadékcitometriával értékelve az 5. oltás után 2 héttel
Időkeret: A 13. hónapban mérve, az 5. oltás után 2 héttel.
Az ADCP-asszay egy minősített asszay, amely áramlási citometrián alapuló technológiát alkalmaz az antitestek fagocitózist közvetítő képességének mérésére. A fagocitózis-pontszámot a kísérleti minta és a PBS-kontroll aránya alapján határozzák meg. Az átlagos fagocitózis-pontszám a következőképpen definiálható: (% gyöngypozitív a résztvevő számára × MFI gyöngypozitív a résztvevő számára) / (% gyöngypozitív csak PBS-kontrollhoz × MFI gyöngypozitív csak PBS-kontrollhoz). A magasabb fagocitózis-pontszámértékek nagyobb szintű antitest-közvetítette fagocitikus aktivitást jeleznek a PBS-kontrollhoz képest, míg az 1-hez közelebbi értékek minimális aktivitást jelentenek a háttérszint felett. A pozitivitás-meghatározás két kritériumon alapult: 1) Átlagos ADCP-pontszám ≥ antigén-specifikus határértékek (max(HVTN 115 alapvonali ADCP-pontszám 95. percentilise, 1)) és 2) Átlagos ADCP-pontszám > 3× antigén-specifikus medián HVTN 115 alapvonali átlagos ADCP-pontszám.
A 13. hónapban mérve, az 5. oltás után 2 héttel.
A szérum antitél-függő celluláris fagocitózis (ADCP) nagysága a CH505TF D7gp120.Avi/293F-hez, áramlási citometriával értékelve a 5. oltás után 2 héttel
Időkeret: A 13. hónapban mérték, az 5. oltás után 2 héttel.
Az ADCP-assay egy kvalifikált assay, amely áramlási citometrián alapuló technológiát alkalmaz, és az antitestek fagocitózist közvetítő képességét méri. A fagocitózis-pontszámot a kísérleti minta és a PBS-kontroll aránya alapján határozzák meg. Az átlagos fagocitózis-pontszám a következőképpen definiálható: (% gyöngypozitív a résztvevő számára × MFI gyöngypozitív a résztvevő számára) / (% gyöngypozitív csak PBS-kontroll számára × MFI gyöngypozitív csak PBS-kontroll számára). A magasabb fagocitózis-pontszámértékek az antitestek által közvetített fagocitikus aktivitás nagyobb szintjét jelzik a PBS-kontrollhoz képest, míg az 1-hez közeli értékek minimális aktivitást jeleznek a háttérszint felett.
A 13. hónapban mérték, az 5. oltás után 2 héttel.

Együttműködők és nyomozók

Itt találhatja meg a tanulmányban érintett személyeket és szervezeteket.

Nyomozók

  • Tanulmányi szék: Avy Violari, Perinatal HIV Research Unit, Chris Hani Baragwanath Hospital
  • Tanulmányi szék: Georgia Tomaras, Duke University, HVTN Laboratory

Publikációk és hasznos linkek

A vizsgálattal kapcsolatos információk beviteléért felelős személy önkéntesen bocsátja rendelkezésre ezeket a kiadványokat. Ezek bármiről szólhatnak, ami a tanulmányhoz kapcsolódik.

Tanulmányi rekorddátumok

Ezek a dátumok nyomon követik a ClinicalTrials.gov webhelyre benyújtott vizsgálati rekordok és összefoglaló eredmények benyújtásának folyamatát. A vizsgálati feljegyzéseket és a jelentett eredményeket a Nemzeti Orvostudományi Könyvtár (NLM) felülvizsgálja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e az adott minőség-ellenőrzési szabványoknak, mielőtt közzéteszik őket a nyilvános weboldalon.

Tanulmány főbb dátumok

Tanulmány kezdete (Tényleges)

2020. november 10.

Elsődleges befejezés (Tényleges)

2024. július 24.

A tanulmány befejezése (Tényleges)

2024. július 24.

Tanulmányi regisztráció dátumai

Először benyújtva

2020. október 16.

Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2020. október 22.

Első közzététel (Tényleges)

2020. október 29.

Tanulmányi rekordok frissítései

Utolsó frissítés közzétéve (Tényleges)

2026. január 29.

Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2026. január 13.

Utolsó ellenőrzés

2026. január 1.

Több információ

A tanulmányhoz kapcsolódó kifejezések

Gyógyszer- és eszközinformációk, tanulmányi dokumentumok

Egy amerikai FDA által szabályozott gyógyszerkészítményt tanulmányoz

Igen

Egy amerikai FDA által szabályozott eszközterméket tanulmányoz

Nem

az Egyesült Államokban gyártott és onnan exportált termék

Igen

Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .

Iratkozz fel