Ezt az oldalt automatikusan lefordították, és a fordítás pontossága nem garantált. Kérjük, olvassa el a angol verzió forrásszöveghez.

Csökkentett intenzitású allogén HCT előrehaladott hematológiai rosszindulatú daganatokban T-sejt kimerült grafttal

2026. május 8. frissítette: Stanford University

1. fázisú vizsgálat előrehaladott hematológiai rosszindulatú daganatos betegeknél, akik csökkent intenzitású allogén HCT-n esnek át T-sejtes kimerült grafttal hagyományos T-sejtek és szabályozó T-sejtek infúziójával

A csökkentett intenzitású kondicionálást (RIC) egyre inkább olyan módszerként alkalmazzák, amely lehetővé teszi a transzplantáció előtti preparatív kondicionálást az idősebb felnőttek vagy azon betegek számára, akik egyébként alkalmatlanok a mieloablatív kondicionálásra. Ebben a vizsgálatban csökkentett intenzitású kondicionálást (RIC) alkalmazunk, amelyet a megfelelő aploidentikus donor perifériás vér őssejt transzplantációja követ.

A tanulmány áttekintése

Részletes leírás

A tanulmány céljai a következők:

Elsődleges célok

- Határozza meg a hagyományos T-sejtek (Tcon) és a szabályozó T-sejtek (Treg) többféle dóziskombinációjának biztonságosságát és megvalósíthatóságát.

Másodlagos célok

  • A GVHD-mentes relapszusmentes túlélés (GRFS) meghatározása a HCT után
  • A teljes túlélés (OS) meghatározása a HCT után
  • Az akut és krónikus GVHD előfordulásának és súlyosságának mérése

Tanulmány típusa

Beavatkozó

Beiratkozás (Tényleges)

66

Fázis

  • 1. fázis

Kapcsolatok és helyek

Ez a rész a vizsgálatot végzők elérhetőségeit, valamint a vizsgálat lefolytatásának helyére vonatkozó információkat tartalmazza.

Tanulmányi helyek

    • California
      • Stanford, California, Egyesült Államok, 94304
        • Stanford University

Részvételi kritériumok

A kutatók olyan embereket keresnek, akik megfelelnek egy bizonyos leírásnak, az úgynevezett jogosultsági kritériumoknak. Néhány példa ezekre a kritériumokra a személy általános egészségi állapota vagy a korábbi kezelések.

Jogosultsági kritériumok

Tanulmányozható életkorok

18 év (Felnőtt, Idősebb felnőtt)

Egészséges önkénteseket fogad

Igen

Leírás

Bevételi kritériumok:

Címzett felvételi kritériumai

  1. Az alábbi, kórszövettanilag igazolt betegségekben szenvedő betegek jogosultak

    • Akut myeloid, limfoid vagy kevert fenotípusú leukémia teljes remisszióban (CR) vagy CR, nem teljes hematológiai felépüléssel (CRi) vagy az első teljes remisszión (CR1) túlmenően minimális reziduális betegség jelenléte nélkül
    • Akut mieloid, leukémia vagy vegyes fenotípusú leukémia, amely:
    • Nem morfológiai CR-ben, ahol a leukémiás blasztok csontvelő-infiltrációja ≤10%, vagy
    • Morfológiai CR-ben a minimális maradék betegség-pozitivitás bizonyítéka multiparaméteres áramlási citometriás analízissel vagy nukleinsav-alapú technikával
    • Primer refrakter akut mieloid, limfoid vagy vegyes fenotípusú leukémia
    • Krónikus mielogén leukémia (akcelerált, blastos vagy második krónikus fázis)
    • Mielodiszplasztikus szindrómák
    • Transzplantációra alkalmas mielofibrózis
    • Mieloproliferatív szindrómák
    • Blasztikus plazmacitoid dendritesejtes neoplazma
    • Non-Hodgkin limfóma gyenge kockázati jellemzőkkel, nem alkalmas autológ HCT-re
  2. Párosítsa a pácienssel a következőképpen:

a. Az A karhoz:

  • Az I. osztályú (HLA-A, -B, -C) szerológiai tipizálás (vagy nagyobb felbontás) és a II. osztályú (HLA-DRB1) molekula által meghatározott 8/8 vagy 7/8 HLA-egyezésű donor elérhetősége (rokon vagy nem rokon). gépelés.
  • Ha a donor 7/8-as HLA-egyezésű, az eltérésnek megengedő allél eltérésnek kell lennie, amelyet független HLA és transzplantációs szakértő értékelt. b. B karhoz:
  • Olyan haploidentikus donor elérhetősége, aki ≥ 4/8, de <7/8 egyezést mutat a HLA-A, -B, -C és -DRB1 (DNS-alapú nagy felbontású módszerekkel tipizálva), legfeljebb egy eltéréssel locus c. Életkor ≥ 18 és ≤75 év a beiratkozáskor. d. Bal kamrai ejekciós frakció (LVEF) ≥ 45% e. A tüdő szén-monoxid diffúziós kapacitása (DLCO) ≥ 50% f. Számított kreatinin-clearance ≥ 50 ml/perc vagy kreatinin < 2,0 mg/dL g. SGPT és SGOT ≤ ULN 5-szöröse, kivéve, ha másodlagosan emelkedett a betegség miatt. Teljes bilirubin ≤ 3 x ULN (a PI döntése alapján Gilbert-szindrómás betegek is beszámíthatók, vagy ha a hemolízist kizárták h. Negatív szérum vagy vizelet béta-HCG teszt fogamzóképes korú nőknél a regisztrációt követő 3 héten belül i. Karnofsky teljesítmény állapota ≥ 70%

A donorok befogadásának kritériumai

  1. Életkor ≥ 18 és ≤ 75 év
  2. Karnofsky teljesítmény státusza ≥ 70%, az intézményi szabványok szerint
  3. Szeronegatív a HIV-1 RNS PCR-re; HIV 1 és HIV 2 ab (antitest); HTLV-1 és HTLV-2 ab; PCR+ vagy sAg (felületi antigén) hepatitis B; vagy PCR vagy sAg negatív hepatitis C-re; negatív a Treponema palladum antitest Syphillis-szűrésére; és nukleinsav-teszttel (NAT) negatív HIV-1-re és hepatitis C-re az aferézis begyűjtését követő 30 napon belül.
  4. Abban az esetben, ha a T palladum antitest tesztje pozitív, a donoroknak:

Ki kell értékelni, és fizikális vizsgálat és anamnézis alapján semmilyen stádiumú szifilisz fertőzésre utaló jelet nem kell mutatni. A szifilisz kezelésére hatékony antibiotikus terápiát kell végezni. Dokumentált negatív nem-treponemális teszttel (például RPR) kell rendelkeznie, vagy pozitív nem treponemális teszt esetén kötelező fertőző betegség szakértővel kell értékelni, hogy felmérje a teszt pozitivitásának alternatív okait, és megerősítse, hogy nincs bizonyíték aktív szifilitikus betegségre e. Párosítsa a pácienssel a következőképpen:

a. A kar:

  • Kapcsolódó vagy nem kapcsolódó, 8/8 vagy 7/8-HLA egyezésnek kell lennie a HLAA, -B, -C és -DRB1 címzettjével. Ha 7/8 HLA-egyezik, akkor megengedő allél HLA eltéréssel kell rendelkeznie, amint azt egy független HLA és transzplantációs szakértő értékelte. b. B kar:
  • Haploidentikus donornak kell lennie, aki ≥ 4/8, de < 7/8 egyezés a HLA-A, -B,

    • C és -DRB1, lókuszonként legfeljebb egy eltéréssel. f. Hajlandónak kell lennie a PBSC adományozására legfeljebb két egymást követő napon g. A fogamzóképes női donoroknak a mobilizációt követő 3 héten belül negatív szérum vagy vizelet béta HCG tesztet kell mutatniuk. Képes leukaferézisre, megfelelő vénás hozzáféréssel rendelkezik, és hajlandó centrális katéter behelyezésére, ha a perifériás vénán keresztül történő leukaferézis nem megfelelő i. Elfogadható a 2. PBPC (vagy csontvelő-betakarítás) adományozása graft elégtelensége esetén j. 18 évesnél idősebb donor vagy törvényes gyám, aki képes aláírni az IRB által jóváhagyott beleegyezési űrlapot. k. Megfelel a normál NMDP-irányelvekben (NMDP-donorok) vagy az intézményi szabványokban (nem NMDP-donorok) meghatározott adományozási feltételeknek.

Kizárási kritériumok:

Címzett kizárási kritériumai

  1. Szeropozitív a következők bármelyikére:

    HIV antitestek; hepatitis B felületi antigén (sAg); hepatitis C antitestek

  2. Előzetes myeloablatív terápia vagy hematopoietikus sejttranszplantáció
  3. A betegek teljes mértékben mieloablatív preparatív kondicionáló kezelésre jelöltek
  4. Autológ transzplantációra jelölt
  5. HIV-pozitív
  6. Aktív, kontrollálatlan bakteriális, vírusos vagy gombás fertőzés, amely jelenleg antimikrobiális kezelésben részesül, és a klinikai tünetek előrehaladnak.
  7. Kontrollálatlan központi idegrendszeri betegségek érintettsége
  8. Terhes vagy szoptató nőstény
  9. Pozitív szérum vagy vizelet béta-HCG teszt fogamzóképes nőknél a regisztrációt követő 3 héten belül
  10. Pszichoszociális körülmények, amelyek kizárják, hogy a beteg átessen transzplantáción vagy felelősségteljesen részt vegyen az utógondozásban
  11. Ismert allergia vagy túlérzékenység a takrolimuszra vagy intolerancia
  12. Hematopoietikus sejttranszplantáció-specifikus komorbiditási index (HCT-CI) ≥ 5
  13. Pozitív anti-donor HLA antitestek a kiválasztott donorban nem egyező allél ellen, amelyet a következők határoznak meg:

    • Bármely titer pozitív keresztegyezése; vagy
    • Az anti-donor HLA antitest jelenléte bármely HLA lókusz ellen
  14. Bármilyen kontrollálatlan autoimmun betegség, amely aktív immunszuppresszív kezelést igényel
  15. Egyidejű rosszindulatú daganatok vagy aktív betegség 1 éven belül, kivéve a nem melanomás bőrrákokat, amelyeket gyógyító úton reszekáltak

Donor kizárási kritériumok

  1. Aktív fertőzés bizonyítéka
  2. Szeropozitív HIV-1 vagy -2, HTLV-1 vagy -2 esetén
  3. Orvosi, fizikai vagy pszichológiai okok, amelyek miatt a donor fokozott kockázatot jelent a növekedési faktorból vagy a leukaferézisből eredő szövődmények kialakulásához
  4. Szoptató nőstény

Tanulási terv

Ez a rész a vizsgálati terv részleteit tartalmazza, beleértve a vizsgálat megtervezését és a vizsgálat mérését.

Hogyan készül a tanulmány?

Tervezési részletek

  • Elsődleges cél: Kezelés
  • Kiosztás: Nem véletlenszerű
  • Beavatkozó modell: Párhuzamos hozzárendelés
  • Maszkolás: Nincs (Open Label)

Fegyverek és beavatkozások

Résztvevő csoport / kar
Beavatkozás / kezelés
Kísérleti: A1 kar: Egyező kapcsolódó/egyező nem rokon donortranszplantáció (zárt)

Az alanyok csökkentett intenzitású preparatív kemoterápiás kondicionálást kapnak egy megfelelő rokon/nem rokon donortranszplantációhoz:

  • Fludarabin (160 mg/m2)
  • Melfalán (50 mg/m2)
  • TBI (4Gy)

Minden beiratkozott alany GVHD profilaxisban részesül egyetlen hatóanyagú tacrolimusszal.

Fludarabin (160 mg/m2)
Más nevek:
  • Beneflur
  • SH T 586
  • fludarabin-monofoszfát
4-6 ng/ml
Más nevek:
  • Prograf
  • Advagraf
  • fujimycin
0,24 mg/kg dózis, a Genzyme gyártója
Más nevek:
  • Mozobil
  • AMD 3100
  • LM-3100
Az egyszer használatos injekciós üvegek 300 mcg vagy 480 mcg filgrasztimot tartalmaznak 1,0 ml vagy 1,6 ml töltési térfogatban
Más nevek:
  • filgrasztim XM02
Tisztított szabályozó T-sejtek (Treg) plusz CD34+ hematopoietikus progenitor sejtek ("CD34+ HSPC"), majd hagyományos T-sejtek (Tcon) SCTT Laboratóriumban gyártva, dózis 1x10^6 sejt/kg - 3x10^6 sejt/kg
Melfalán (50 mg/m2)
Más nevek:
  • Melphalanum
Kísérleti: B kar: Haploidentikus transzplantáció (zárt)

Azok az alanyok, akiknek nincs azonosított rokon vagy nem rokon donoruk, haploidentikus transzplantációt kapnak csökkentett intenzitású preparatív kondicionálással:

-. Fludarabin (160 mg/m2)

  • melfalán (100 mg/m2
  • TBI (4Gy)

A betegek GVHD-profilaxist kapnak a transzplantáció után ciklofoszfamiddal és takrolimuszszal.

Fludarabin (160 mg/m2)
Más nevek:
  • Beneflur
  • SH T 586
  • fludarabin-monofoszfát
A CliniMACS® CD34 reagensrendszer egy olyan orvosi eszköz, amelyet in vitro használnak meghatározott sejtpopulációk kiválasztására és dúsítására, amelyet a Miltenyi Biotec gyárt.
4-6 ng/ml
Más nevek:
  • Prograf
  • Advagraf
  • fujimycin
40 mg/kg
Más nevek:
  • alkilezőszer
0,24 mg/kg dózis, a Genzyme gyártója
Más nevek:
  • Mozobil
  • AMD 3100
  • LM-3100
Az egyszer használatos injekciós üvegek 300 mcg vagy 480 mcg filgrasztimot tartalmaznak 1,0 ml vagy 1,6 ml töltési térfogatban
Más nevek:
  • filgrasztim XM02
Tisztított szabályozó T-sejtek (Treg) plusz CD34+ hematopoietikus progenitor sejtek ("CD34+ HSPC"), majd hagyományos T-sejtek (Tcon) SCTT Laboratóriumban gyártva, dózis 1x10^6 sejt/kg - 3x10^6 sejt/kg
Melfalán (50 mg/m2)
Más nevek:
  • Melphalanum
Kísérleti: C1:7/8 kar össze nem illő kapcsolódó/független donorátültetés (zárt)

Az alanyok csökkentett intenzitású preparatív kemoterápiás kondicionálásban részesülnek egy megfelelő rokon/nem rokon donortranszplantációhoz:

  • Fludarabin (160 mg/m2)
  • Tiotepa (10 mg/kg)
  • TBI (4 Gy) Minden beiratkozott alany takrolimusz és mikofenolát-mofetil (MMF) GVHD-profilaxisban részesül.
Fludarabin (160 mg/m2)
Más nevek:
  • Beneflur
  • SH T 586
  • fludarabin-monofoszfát
4-6 ng/ml
Más nevek:
  • Prograf
  • Advagraf
  • fujimycin
0,24 mg/kg dózis, a Genzyme gyártója
Más nevek:
  • Mozobil
  • AMD 3100
  • LM-3100
Az egyszer használatos injekciós üvegek 300 mcg vagy 480 mcg filgrasztimot tartalmaznak 1,0 ml vagy 1,6 ml töltési térfogatban
Más nevek:
  • filgrasztim XM02
Tisztított szabályozó T-sejtek (Treg) plusz CD34+ hematopoietikus progenitor sejtek ("CD34+ HSPC"), majd hagyományos T-sejtek (Tcon) SCTT Laboratóriumban gyártva, dózis 1x10^6 sejt/kg - 3x10^6 sejt/kg
Tiotepa 10 mg/kg
Más nevek:
  • Tepandina
MMF 1000 mg BID
Más nevek:
  • CellCept
Kísérleti: C2 kar: 7/8 nem illő rokon/nem rokon donortranszplantáció

Az alanyok csökkentett intenzitású preparatív kemoterápiás kondicionálásban részesülnek egy megfelelő rokon/nem rokon donortranszplantációhoz:

  • Fludarabin (160 mg/m2)
  • Tiotepa (5 mg/kg)
  • TBI (2-3 Gy)

Minden beiratkozott alany takrolimusz és ruxolitinib GVHD-profilaxisban részesül.

Fludarabin (160 mg/m2)
Más nevek:
  • Beneflur
  • SH T 586
  • fludarabin-monofoszfát
4-6 ng/ml
Más nevek:
  • Prograf
  • Advagraf
  • fujimycin
0,24 mg/kg dózis, a Genzyme gyártója
Más nevek:
  • Mozobil
  • AMD 3100
  • LM-3100
Az egyszer használatos injekciós üvegek 300 mcg vagy 480 mcg filgrasztimot tartalmaznak 1,0 ml vagy 1,6 ml töltési térfogatban
Más nevek:
  • filgrasztim XM02
Tisztított szabályozó T-sejtek (Treg) plusz CD34+ hematopoietikus progenitor sejtek ("CD34+ HSPC"), majd hagyományos T-sejtek (Tcon) SCTT Laboratóriumban gyártva, dózis 1x10^6 sejt/kg - 3x10^6 sejt/kg
Tiotepa 10 mg/kg
Más nevek:
  • Tepandina
Ruxolitinib 5 mg BID
Más nevek:
  • Jakafi
5 - 8 ng/mL
Más nevek:
  • Rapamune
  • rapamicin
Kísérleti: Arm A2: Teljesen egyező (8/8) rokon/nem rokon donoros transzplantáció (lezárt)

A betegek csökkentett intenzitású előkészítő kemoterápiás kondicionálást kapnak a párosított rokon/nem rokon donoros transzplantációhoz:

  • Fludarabin (160 mg/m2)
  • Tiotepa (10 mg/kg)
  • TBI (4Gy)

Az összes bevont beteg GVHD profilaxist kap egyetlen szerként alkalmazott tacrolimussal.

Fludarabin (160 mg/m2)
Más nevek:
  • Beneflur
  • SH T 586
  • fludarabin-monofoszfát
4-6 ng/ml
Más nevek:
  • Prograf
  • Advagraf
  • fujimycin
0,24 mg/kg dózis, a Genzyme gyártója
Más nevek:
  • Mozobil
  • AMD 3100
  • LM-3100
Az egyszer használatos injekciós üvegek 300 mcg vagy 480 mcg filgrasztimot tartalmaznak 1,0 ml vagy 1,6 ml töltési térfogatban
Más nevek:
  • filgrasztim XM02
Tisztított szabályozó T-sejtek (Treg) plusz CD34+ hematopoietikus progenitor sejtek ("CD34+ HSPC"), majd hagyományos T-sejtek (Tcon) SCTT Laboratóriumban gyártva, dózis 1x10^6 sejt/kg - 3x10^6 sejt/kg
Tiotepa 10 mg/kg
Más nevek:
  • Tepandina
Kísérleti: A3 csoport: Teljesen (8/8) egyező rokon/nem rokon donoros transzplantáció (lezárt)

A páciensek csökkentett intenzitású előkészítő kemoterápiás kondicionálást kapnak a megfelelő rokon/ nem rokon donor transzplantációhoz:

  • Fludarabin (160 mg/m2)
  • Thiotepa (5 mg/kg)
  • TBI (2-3 Gy).

Az összes bevont páciens GVHD-profilaxist kap egyetlen tácrolimus-agenssel.

Fludarabin (160 mg/m2)
Más nevek:
  • Beneflur
  • SH T 586
  • fludarabin-monofoszfát
4-6 ng/ml
Más nevek:
  • Prograf
  • Advagraf
  • fujimycin
0,24 mg/kg dózis, a Genzyme gyártója
Más nevek:
  • Mozobil
  • AMD 3100
  • LM-3100
Az egyszer használatos injekciós üvegek 300 mcg vagy 480 mcg filgrasztimot tartalmaznak 1,0 ml vagy 1,6 ml töltési térfogatban
Más nevek:
  • filgrasztim XM02
Tisztított szabályozó T-sejtek (Treg) plusz CD34+ hematopoietikus progenitor sejtek ("CD34+ HSPC"), majd hagyományos T-sejtek (Tcon) SCTT Laboratóriumban gyártva, dózis 1x10^6 sejt/kg - 3x10^6 sejt/kg
Tiotepa 10 mg/kg
Más nevek:
  • Tepandina
Kísérleti: Arm A4: 8/8 nem egyező rokon/nem rokon donor transzplantáció

A betegek csökkentett intenzitású előkészítő kemoterápiás kondicionálást kapnak a megfelelő rokon/nem rokon donor transzplantációhoz:

  • Fludarabin (160 mg/m2)
  • Thiotepa (7,5 mg/kg)
  • TBI (2-3 Gy)

Minden bevont beteg GVHD-profilaxist kap tacrolimussal

Fludarabin (160 mg/m2)
Más nevek:
  • Beneflur
  • SH T 586
  • fludarabin-monofoszfát
4-6 ng/ml
Más nevek:
  • Prograf
  • Advagraf
  • fujimycin
0,24 mg/kg dózis, a Genzyme gyártója
Más nevek:
  • Mozobil
  • AMD 3100
  • LM-3100
Az egyszer használatos injekciós üvegek 300 mcg vagy 480 mcg filgrasztimot tartalmaznak 1,0 ml vagy 1,6 ml töltési térfogatban
Más nevek:
  • filgrasztim XM02
Tisztított szabályozó T-sejtek (Treg) plusz CD34+ hematopoietikus progenitor sejtek ("CD34+ HSPC"), majd hagyományos T-sejtek (Tcon) SCTT Laboratóriumban gyártva, dózis 1x10^6 sejt/kg - 3x10^6 sejt/kg
Tiotepa 10 mg/kg
Más nevek:
  • Tepandina

Mit mér a tanulmány?

Elsődleges eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
Határozza meg a GVHD-mentes relapszusmentes túlélést (GRFS) a HCT után (Ar-A)
Időkeret: 12 hónap
A klinikai hatást a graft vs host disease (GVHD)-mentes relapszusmentes túlélésként (GRFS), a GVHD-mentesen úgy definiáljuk, hogy nincsenek GVHD-tünetek, a relapszusmentes túlélést pedig a relapszus nélküli 12 hónapos túlélésként határozzuk meg. Az eredményt csak az A karban mérik.
12 hónap
Határozza meg a teljes túlélést (OS) a HCT után (kar-B)
Időkeret: 2 év
A teljes túlélést az élő résztvevők számában mérik. Az utolsó megfigyelés idején élve cenzúrázni fogják.
2 év
A III-IV fokozatú akut GVHD előfordulása
Időkeret: Kiinduláskor, +30., 60., 90., 180., 1. és 2. év
Az akut GVHD-t a Mount Sinai Acute GvHD International Consortium (MAGIC) szabványosítási kritériumai szerint rendezik és osztályozzák.
Kiinduláskor, +30., 60., 90., 180., 1. és 2. év
Az elsődleges graft-elégtelenség előfordulása és időzítése
Időkeret: 2 évvel a 0. naptól (a CD34+ perifériás vér őssejt-infúziójának napja).
Az elsődleges graft elégtelenség a definíció szerint életben marad, a donor CD3 kimérizmusa <5% a transzplantációt követő +30. napon a neutrofilek felépülése nélkül (azaz. anélkül, hogy abszolút neutrofilszám [ANC] ≥ 500/mm3 lett volna 3 egymást követő napon) a +28. napon
2 évvel a 0. naptól (a CD34+ perifériás vér őssejt-infúziójának napja).
Donor CD3 kimérizmus a HCT után + 60 napon
Időkeret: 2 év a 0. naptól (CD34+ perifériás vér őssejt infúzió napja)
A donor CD3 sejtek kimérizmusának százalékában határozták meg a transzplantációt követő +60. napon.
2 év a 0. naptól (CD34+ perifériás vér őssejt infúzió napja)

Másodlagos eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
GVHD-relapszusmentes túlélés
Időkeret: 12 hónap
A klinikai hatást a graft vs host disease (GVHD)-mentes relapszusmentes túlélésként (GRFS), a GVHD-mentesen a 3. és 4. fokozatú GVHD hiányaként határozzák meg, a relapszusmentes túlélést pedig a 12 hónapos túlélésként határozzák meg relapszus nélkül.
12 hónap
Általános túlélés
Időkeret: 12 hónap
A teljes túlélést az élő résztvevők számában mérik. Az utolsó megfigyelés idején élve cenzúrázni fogják.
12 hónap
Másodlagos graft kudarc
Időkeret: a 0. naptól a 100. napig
Másodlagos graft-elégtelenség (amelyet a donor CD3-kimérizmusa <5% a transzplantáció utáni +30. napon) és a neutrofil beültetés, majd ezt követően az ANC < 500/mm3 csökkenése, amely nem reagál a növekedési faktor terápiára, a +100. napon
a 0. naptól a 100. napig
A kezelés során felmerülő nemkívánatos események (TEA)
Időkeret: a 0. naptól a 100. napig
A TEAE-ket a szervrendszer és az előnyben részesített kifejezés szerint osztályozzák, és a CTCAE 5.0-s verziója szerint osztályozzák.
a 0. naptól a 100. napig
Akut GVHD (minden fokozat)
Időkeret: a 0. naptól a 100. napig
Az akut GVHD-t (minden fokozat) jelenteni fogják
a 0. naptól a 100. napig
Szteroid-refrakter akut GVHD
Időkeret: a terápia kezdetétől számított 3-5 napon belül
A szteroidnak ellenálló akut GVHD meghatározása az EBMT-NIH-CIBMTR munkacsoport álláspontja szerint történik.
a terápia kezdetétől számított 3-5 napon belül
Nem relapszusos mortalitás (NRM)
Időkeret: 12 hónap
A nem relapszusos mortalitást azon résztvevők számában mérik, akik relapszus/visszatérő betegség nélkül haltak meg. Azokat az alanyokat, akiknél az utolsó követési időpontban vagy a halálozás időpontjában nincs bizonyíték a visszaesésre/progresszióra, cenzúrázzuk.
12 hónap
Betegségmentes túlélés (DFS)
Időkeret: 12 hónap
A teljes túlélést az életben lévő és remisszióban lévő résztvevők számában mérjük. Az utolsó megfigyelés idején remisszióban élő állapotban cenzúrázni fogják.
12 hónap
Krónikus GVHD (korlátozott vagy kiterjedt)
Időkeret: a 0. naptól a 2. évig
A krónikus GVHD diagnosztizálása a 2014-es nemzetközi NIH krónikus GVHD diagnosztikai és staging konszenzus munkacsoport kritériumai szerint történik (Jagasia 2015). A krónikus GVHD kezdetének első napja szerint pontozott krónikus GVHD-t használjuk a kumulatív előfordulási görbék kiszámításához. Az alanyokat a 0. naptól (a CD34+ perifériás vér őssejt-infúziójának napja) 2 évig követik a cGVHD előfordulásának becslése céljából.
a 0. naptól a 2. évig

Egyéb eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
A neutrofil beültetés ideje
Időkeret: a 0. naptól a 100. napig
A neutrofil beültetést úgy határozzuk meg, hogy az ANC ≥ 500 sejt/µl három egymást követő napon. A három nap közül az első lesz a beültetés napja.
a 0. naptól a 100. napig
A vérlemezke beültetés ideje
Időkeret: a 0. naptól a 100. napig
A vérlemezke-beültetést úgy definiálják, hogy három egymást követő napon 20 000 sejt/µl-nél nagyobb vérlemezkeszámot érünk el vérlemezke-transzfúzió nélkül az előző 7 napban. A három nap közül az első lesz a beültetés napja.
a 0. naptól a 100. napig
Súlyos fertőzések előfordulása (2-es és magasabb fokozatú)
Időkeret: a 0. naptól a 100. napig
A súlyos fertőzések előfordulását a kórházi kezeléshez, halálhoz vezető vagy antibiotikumos kezelést igénylő fertőzések eseteként kell mérni. A fertőzések osztályozása a CTCAE 5.0-s verziója szerint történik
a 0. naptól a 100. napig

Együttműködők és nyomozók

Itt találhatja meg a tanulmányban érintett személyeket és szervezeteket.

Együttműködők

Nyomozók

  • Kutatásvezető: Everett Meyer, MD,PhD, Stanford Universiy

Tanulmányi rekorddátumok

Ezek a dátumok nyomon követik a ClinicalTrials.gov webhelyre benyújtott vizsgálati rekordok és összefoglaló eredmények benyújtásának folyamatát. A vizsgálati feljegyzéseket és a jelentett eredményeket a Nemzeti Orvostudományi Könyvtár (NLM) felülvizsgálja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e az adott minőség-ellenőrzési szabványoknak, mielőtt közzéteszik őket a nyilvános weboldalon.

Tanulmány főbb dátumok

Tanulmány kezdete (Tényleges)

2021. szeptember 7.

Elsődleges befejezés (Becsült)

2028. május 1.

A tanulmány befejezése (Becsült)

2028. május 1.

Tanulmányi regisztráció dátumai

Először benyújtva

2021. október 11.

Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2021. október 12.

Első közzététel (Tényleges)

2021. október 21.

Tanulmányi rekordok frissítései

Utolsó frissítés közzétéve (Tényleges)

2026. május 12.

Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2026. május 8.

Utolsó ellenőrzés

2026. május 1.

Több információ

A tanulmányhoz kapcsolódó kifejezések

Egyéb vizsgálati azonosító számok

  • IRB-60439
  • NCI-2021-12228 (Registry Identifier: National Cancer Institute: Clinical Trials Reporting Program)

Terv az egyéni résztvevői adatokhoz (IPD)

Tervezi megosztani az egyéni résztvevői adatokat (IPD)?

NEM

Gyógyszer- és eszközinformációk, tanulmányi dokumentumok

Egy amerikai FDA által szabályozott gyógyszerkészítményt tanulmányoz

Igen

Egy amerikai FDA által szabályozott eszközterméket tanulmányoz

Igen

Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .

Iratkozz fel