- ICH GCP
- USA klinikai vizsgálatok nyilvántartása
- Klinikai vizsgálat NCT05217641
Klinikai vizsgálat a BG505 MD39.3, BG505 MD39.3 gp151 és BG505 MD39.3 gp151 CD4KO HIV Trimer mRNS vakcinák biztonságosságának és immunogenitásának értékelésére egészséges, HIV-vel nem fertőzött felnőtt résztvevőknél
1. fázisú, randomizált, nyílt klinikai vizsgálat a BG505 MD39.3, BG505 MD39.3 gp151 és BG505 MD39.3 gp151 CD4KO HIV Trimer mRNS vakcinák biztonságosságának és immunogenitásának értékelésére egészséges, HIV-fertőzött betegeknél
A tanulmány áttekintése
Állapot
Körülmények
Részletes leírás
A résztvevők BG505 MD39.3 mRNS-t, BG505 MD39.3 gp151 mRNS-t vagy BG505 MD39.3 gp151 CD4KO mRNS-t kapnak 100 mcg vagy 250 mcg dózisban, intramuszkuláris (IM) injekcióval a deltoid izomba. A résztvevők biztonságát és immunválaszát vér- és nyirokcsomó-finomtűs aspirációs gyűjtéssel értékelik a vizsgálat során meghatározott időpontokban.
Dózisemelési tervet hajtanak végre, amelynek során az A. részben szereplő három alacsony dózisú csoport mindegyikéhez őrszem biztonsági csoportokat vesznek fel, és 2 héttel az első oltás után értékelik a biztonságosságot. Ha a biztonsági kritériumok teljesülnek, akkor megkezdődik a B. rész őrs biztonsági csoportjai és az A rész többi résztvevőjének felvétele. A B. részben szereplő őrszemcsoportok biztonságát az első vakcinázás után értékelik a B. rész teljes besorolása előtt. Ezenkívül a standard biztonsági értékelések rutinszerűen megtörténnek a vizsgálat során.
Tanulmány típusa
Beiratkozás (Tényleges)
Fázis
- 1. fázis
Kapcsolatok és helyek
Tanulmányi helyek
-
-
Alabama
-
Birmingham, Alabama, Egyesült Államok, 35222
- Alabama CRS [31788]
-
-
California
-
Los Angeles, California, Egyesült Államok, 90038
- UCLA Vine Street Clinic CRS [31607]
-
-
Massachusetts
-
Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02115
- BIDMC Vcrs [32077]
-
Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02115
- Brigham and Women's Hospital Vaccine CRS [30007]
-
-
New York
-
New York, New York, Egyesült Államok, 10065
- New York Blood Center CRS [31801]
-
New York, New York, Egyesült Államok, 30329
- Columbia P&S CRS [30329]
-
Rochester, New York, Egyesült Államok, 14642
- University of Rochester Vaccines to Prevent HIV Infection CRS [31467]
-
-
Pennsylvania
-
Philadelphia, Pennsylvania, Egyesült Államok, 19104
- Penn Prevention CRS [30310]
-
Pittsburgh, Pennsylvania, Egyesült Államok, 15213
- University of Pittsburgh CRS [1001]
-
-
Washington
-
Seattle, Washington, Egyesült Államok, 98104
- Seattle Vaccine and Prevention CRS [30331]
-
-
Részvételi kritériumok
Jogosultsági kritériumok
Tanulmányozható életkorok
Egészséges önkénteseket fogad
Leírás
Bevételi kritériumok:
- Képes és hajlandó befejezni a tájékozott beleegyezési folyamatot, beleértve a megértés értékelését: az önkéntes bizonyítja, hogy megértette ezt a tanulmányt; az első oltás előtt kitölt egy kérdőívet, szóban bizonyítva, hogy megértette a hibásan megválaszolt kérdőívelemeket.
- 18-55 éves korig, beiratkozás napján.
- beleegyezik abba, hogy betartja a tervezett vizsgálati eljárásokat, és rendelkezésre áll a klinikai nyomon követésre az utolsó klinikai látogatásig.
- beleegyezik abba, hogy a vizsgálatban való részvétele során nem vesz részt egy másik vizsgálatban egy vizsgáló ügynökkel.
- A helyszíni kutató klinikai megítélése szerint jó általános egészségi állapotban.
- Fizikai vizsgálat és laboratóriumi eredmények olyan klinikailag jelentős leletek nélkül, amelyek megzavarnák a biztonságosság vagy a reaktogenitás értékelését a helyszíni vizsgáló klinikai megítélése szerint.
- A HIV-fertőzés kockázatának alacsony kockázata az alacsony kockázati irányelvek alapján, beleegyezik a HIV-fertőzés kockázatának megvitatásához, beleegyezik a kockázatcsökkentési tanácsadásba, és beleegyezik abba, hogy az utolsó tanulmányi látogatás során elkerüli a HIV-expozíció magas kockázatával kapcsolatos magatartást. Alacsony kockázatot jelenthetnek azok a személyek, akik 6 hónapig vagy hosszabb ideig stabilan szedik az expozíció előtti profilaxist (PrEP).
Hemoglobin
- Nagyobb vagy egyenlő, mint 11,0 g/dl azoknál az önkénteseknél, akiknek születésükkor női nemet jelöltek ki
- 13,0 g/dl vagy annál nagyobb azoknál az önkénteseknél, akiknek születéskor férfi nemet jelöltek ki, és olyan transznemű férfiaknál, akik több mint 6 egymást követő hónapig hormonterápiában részesültek
- Több mint 12,0 g/dl vagy egyenlő azoknál a transznemű nőknél, akik több mint 6 egymást követő hónapig hormonterápiában részesültek
- Azon transznemű résztvevők esetében, akik 6 egymást követő hónapnál rövidebb ideig kaptak hormonterápiát, határozzák meg a hemoglobinra való alkalmasságot a születéskor megadott nem alapján.
- Fehérvérsejtszám (WBC) > 3500/mm3
- Vérlemezkék ≥125 000 /mm3
- Alanin aminotranszferáz (ALT) < 2,5-szerese a normál felső határának (ULN) az intézményi normál tartomány alapján
- A szérum kreatinin ≤ 1,1 x ULN az intézményi normál tartomány alapján
- Negatív eredmények HIV-fertőzésre az (US) Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóság (FDA) által jóváhagyott enzim immunoassay (EIA) vagy kemilumineszcens mikrorészecskék immunoassay (CMIA) segítségével.
- Negatív a hepatitis C elleni antitestekre (anti-HCV) vagy negatív a HCV nukleinsav tesztre (NAT), ha anti-HCV antitesteket észlelnek.
- Negatív a Hepatitis B felületi antigénre.
Egy önkéntesnek, aki képes teherbe esni:
- Azoknak az önkénteseknek, akiknek születésükkor női nemet határoztak meg, és reproduktív potenciállal rendelkező önkénteseknek bele kell egyezniük, hogy hatékony fogamzásgátlási eszközöket alkalmaznak a beiratkozás előtt legalább 21 nappal a harmadik oltásuk időpontját követő 3 hónapig.
- Negatív β-HCG (béta humán chorion gonadotropin) terhességi tesztje (vizelet vagy szérum) a szűréskor és a vizsgálati termék beadása előtt a beiratkozás napján.
Kizárási kritériumok:
- Önkéntes, aki szoptat vagy terhes.
- Nem jól kontrollált hipertónia. Ha egy személynél a szűrés során vagy korábban emelkedett vérnyomást vagy magas vérnyomást állapítottak meg, zárja ki a nem megfelelően kontrollált vérnyomást. A jól kontrollált vérnyomás ebben a protokollban a következetesen < 140 Hgmm szisztolés és < 90 Hgmm diasztolés, gyógyszerrel vagy anélkül, csak elszigetelt, rövid ideig tartó magasabb értékek, amelyeknek ≤ 150 Hgmm szisztolés és ≤ 100 Hgmm értéknek kell lenniük. Hgmm diasztolés. Ezeknél az önkénteseknél a vérnyomásnak < 140 Hgmm szisztolés és < 90 Hgmm diasztolés vérnyomásnak kell lennie a felvételkor. Ha egy személynél NEM állapítottak meg emelkedett vérnyomást vagy magas vérnyomást a szűrés során vagy korábban, akkor kizárja a szisztolés vérnyomás ≥ 150 Hgmm a felvételkor vagy a diasztolés vérnyomás ≥ 100 Hgmm a felvételkor.
- 1-es vagy 2-es típusú diabetes mellitus. (Nem kizárt: a 2-es típusú esetek csak diétával kontrolláltak, vagy az anamnézisben izolált terhességi cukorbetegség).
- Korábbi vagy jelenlegi vizsgált HIV-oltásban részesülő (a korábbi placebót nem zárják ki).
- Akut beteg vagy lázas (hőmérséklet ≥ 38,0 °C/100,4 °F) az első oltás napján. Az ennek a kritériumnak megfelelő résztvevők a jelentkezési időszakon belül átütemezhetők. A febrilis, enyhe betegségben szenvedő résztvevők felvétele a nyomozó döntése alapján lehetséges.
- Immunszuppresszív gyógyszerek, amelyeket az első oltás előtt 168 napon belül kaptak (nem kizárt: [1] kortikoszteroid orrspray; [2] inhalációs kortikoszteroidok; [3] helyi kortikoszteroidok enyhe, szövődménymentes bőrbetegség esetén; vagy [4] egyetlen orális/parenterális prednizon kúra vagy ezzel egyenértékű < 60 mg/nap adagban és a terápia időtartama < 11 nap, a beiratkozás előtt legalább 30 nappal befejezve).
- vérkészítmények vagy immunglobulin a felvételt megelőző 16 héten belül; az immunglobulin felvételéhez a felvételt megelőző 16 héten belül a PSRT jóváhagyása szükséges.
Az alábbiak bármelyikének átvétele:
Jelentkezés előtt 4 héten belül:
- Bármilyen engedélyezett élő, legyengített vakcina
- Bármilyen sürgősségi használatra engedélyezett (EUA) vagy engedélyezett mRNS-alapú SARS-CoV-2 vakcina
Jelentkezés előtt 2 héten belül:
- Bármilyen engedélyezett elölt/alegység/inaktivált vakcina
- Bármely EUA vagy engedélyezett adenovírus-vektorral vagy protein SARS-CoV-2 vakcina Bármely SARS-CoV-2 oltási sorozat átvételét lehetőség szerint 4 héttel a beiratkozás előtt kell kitölteni; a HVTN 302 PSRT jóváhagyásával azonban kivételek tehetők.
- Allergia antigén alapú immunterápia indítása az előző éven belül (a stabil immunterápia nem kizáró ok); Az előző évben immunterápiát megkezdő résztvevők bevonásához PSRT jóváhagyás szükséges.
- 7 nap vagy annál rövidebb felezési idejű vizsgálati kutatók átvétele a beiratkozást megelőző 4 héten belül. Ha egy potenciális résztvevő az elmúlt évben 7 napnál hosszabb felezési idejű (vagy ismeretlen felezési idejű) vizsgálati szert kapott, a felvételhez PSRT jóváhagyása szükséges.
- A kórelőzményben szereplő súlyos reakciók (pl. túlérzékenység, anafilaxia) bármely vakcinával vagy a vizsgálati vakcina bármely összetevőjével szemben.
- Szívizomgyulladás és/vagy szívburokgyulladás anamnézisében.
- Örökletes angioödéma, szerzett angioödéma vagy az angioödéma idiopátiás formái.
- Idiopátiás csalánkiütés az elmúlt évben.
- Orvos által diagnosztizált vérzési rendellenesség (pl. faktorhiány, koagulopátia vagy vérlemezke rendellenesség, amely különleges óvintézkedéseket igényel).
- rohamzavar; a gyermekkori lázas rohamok vagy az 5 évnél régebbi alkoholmegvonás miatti másodlagos rohamok nem kizáróak.
- Asplenia vagy funkcionális asplenia.
- Aktív szolgálat és tartalék amerikai katonai személyzet.
- Bármilyen más krónikus vagy klinikailag jelentős állapot, amely a vizsgáló klinikai megítélése szerint veszélyeztetné a vizsgálatban résztvevő biztonságát vagy jogait, ideértve, de nem kizárólagosan: a kábítószer- vagy alkoholfogyasztás klinikailag jelentős formáit, súlyos pszichiátriai rendellenességeket vagy rákot, amelyek a helyszíni vizsgáló klinikai megítélése szerint fennáll a kiújulás lehetősége (a bazális sejtes karcinóma kivételével).
Az asztma kizárt, ha a résztvevő a következők bármelyikével rendelkezik:
- Orális vagy parenterális kortikoszteroidok alkalmazása az elmúlt év során kétszer vagy többször előforduló súlyosbodás miatt; VAGY
- Sürgősségi ellátásra, sürgős ellátásra, kórházi kezelésre vagy intubációra volt szükség akut asztma exacerbációja miatt az elmúlt évben (pl. NEM zárná ki azokat az asztmában szenvedőket, akik megfelelnek minden egyéb kritériumnak, de kizárólag asztmagyógyszer-utántöltés vagy egyidejűleg fennálló állapotok miatt kértek sürgős/sürgős ellátást nem kapcsolódik az asztmához); VAGY
- Rövid hatású mentőinhalátort használ hetente több mint 2 napon keresztül akut asztmás tünetek kezelésére (azaz nem sporttevékenység előtti megelőző kezelésre); VAGY
- Közepes-nagy dózisú inhalációs kortikoszteroidokat használ (több mint 250 mcg flutikazon vagy terápiás ekvivalens naponta), akár egyterápiás, akár kettős terápiás inhalátorban (azaz hosszú hatású béta-agonistával [LABA]); VAGY
- Naponta egynél több gyógyszert használ fenntartó terápiára. A PSRT jóváhagyása szükséges ahhoz, hogy a fenntartó terápiában több mint egy gyógyszerből álló állandó adagot szedő személyt több mint két éven keresztül be lehessen vonni.
- Olyan résztvevő, akinek az anamnézisében immunmediált betegség szerepel, akár aktív, akár távolról. Nem kizáró okok: 1) távoli Bell-bénulás (>2 évvel ezelőtt), amely nem társul más neurológiai tünethez, 2) enyhe pikkelysömör, amely nem igényel folyamatos szisztémás kezelést.
- Immunhiány
Tanulási terv
Hogyan készül a tanulmány?
Tervezési részletek
- Elsődleges cél: Megelőzés
- Kiosztás: Véletlenszerűsített
- Beavatkozó modell: Szekvenciális hozzárendelés
- Maszkolás: Egyetlen
Fegyverek és beavatkozások
Résztvevő csoport / kar |
Beavatkozás / kezelés |
|---|---|
|
Kísérleti: A rész, 1. csoport: Alacsony dózisú BG505 MD39.3 mRNS
18 résztvevő Dózis: 100 mcg BG505 MD39.3 mRNS formulázva a 0., 2. és 6. hónapban beadva
|
IM injekcióval adják be
|
|
Kísérleti: A rész, 2. csoport: Alacsony dózisú BG505 MD39.3 gp151 mRNS
18 résztvevő Dózis: 100 mikrogramm BG505 MD39.3 gp151 mRNS a 0., 2. és 6. hónapban beadva
|
IM injekcióval adják be
|
|
Kísérleti: A rész, 3. csoport: Alacsony dózisú BG505 MD39.3 gp151 CD4KO mRNS
18 résztvevő Dózis: 100 mikrogramm BG505 MD39.3 gp151 CD4KO mRNS a 0., 2. és 6. hónapban beadva
|
IM injekcióval adják be
|
|
Kísérleti: B rész, 1. csoport: BG505 MD39.3 mRNS
18 résztvevő Dózis: 250 mikrogramm BG505 MD39.3 mRNS a 0., 2. és 6. hónapban beadva
|
IM injekcióval adják be
|
|
Kísérleti: B rész, 2. csoport: BG505 MD39.3 gp151 mRNS
18 résztvevő Dózis: 250 mcg BG505 MD39.3 gp151 mRNS a 0., 2. és 6. hónapban beadva
|
IM injekcióval adják be
|
|
Kísérleti: B rész, 3. csoport: BG505 MD39.3 gp151 CD4KO mRNS
18 résztvevő Dózis: 250 mcg BG505 MD39.3 gp151 CD4KO mRNS a 0., 2. és 6. hónapban beadva
|
IM injekcióval adják be
|
Mit mér a tanulmány?
Elsődleges eredményintézkedések
Eredménymérő |
Intézkedés leírása |
Időkeret |
|---|---|---|
|
A helyi kért nemkívánatos eseményeket jelentő résztvevők száma, jelek és tünetek: fájdalom és/vagy érzékenység
Időkeret: Minden vakcinaadag után 7 napig mérve
|
Az AIDS osztályozása (DAIDS) táblázata szerint osztályozva a felnőttek és gyermekek által okozott nemkívánatos események súlyosságának besorolásához, 2.1-es verzió, 2017. július.
Bemutatjuk az egyes tüneteknél megfigyelt maximális fokozatot az időkeret során.
|
Minden vakcinaadag után 7 napig mérve
|
|
Helyi nemkívánatos nemkívánatos eseményekről jelentő résztvevők száma Jelek és tünetek: bőrpír és/vagy induráció
Időkeret: Minden vakcinaadag után 7 napig mérve
|
Az AIDS osztályozása (DAIDS) táblázata szerint osztályozva a felnőttek és gyermekek által okozott nemkívánatos események súlyosságának besorolásához, 2.1-es verzió, 2017. július.
Bemutatjuk az egyes tüneteknél megfigyelt maximális fokozatot az időkeret során.
|
Minden vakcinaadag után 7 napig mérve
|
|
A szisztémás reaktogenitás jeleit és tüneteit jelentő résztvevők száma
Időkeret: Minden vakcinaadag után 7 napig mérve
|
Az AIDS osztályozása (DAIDS) táblázata szerint osztályozva a felnőttek és gyermekek által okozott nemkívánatos események súlyosságának besorolásához, 2.1-es verzió, 2017. július.
Bemutatjuk az egyes tüneteknél megfigyelt maximális fokozatot az időkeret során.
|
Minden vakcinaadag után 7 napig mérve
|
|
Kémiai és hematológiai laboratóriumi mérések – ALT U/L-ben
Időkeret: Szűrés közben mérve, a 8., 64., 176. és 225. napon
|
Minden egyes helyi laboratóriumi méréshez összefoglaló statisztikákat mutattak be kezelési csoportonként és időpontonként a teljes populációra vonatkozóan
|
Szűrés közben mérve, a 8., 64., 176. és 225. napon
|
|
Kémiai és hematológiai laboratóriumi mérések – Kreatinin mg/dl-ben
Időkeret: Szűrés közben mérve, a 8., 64., 176. és 225. napon
|
Minden egyes helyi laboratóriumi méréshez összefoglaló statisztikákat mutattak be kezelési csoportonként és időpontonként a teljes populációra vonatkozóan
|
Szűrés közben mérve, a 8., 64., 176. és 225. napon
|
|
Kémiai és hematológiai laboratóriumi mérések - Hemoglobin g/dl-ben
Időkeret: Szűrés közben mérve, a 8., 64., 176. és 225. napon
|
Minden egyes helyi laboratóriumi méréshez összefoglaló statisztikákat mutattak be kezelési csoportonként és időpontonként a teljes populációra vonatkozóan
|
Szűrés közben mérve, a 8., 64., 176. és 225. napon
|
|
Kémiai és hematológiai laboratóriumi mérések – limfocitaszám, neutrofilek, bazofilek, eozinofilek száma 1000 sejtben/köbmm-ben
Időkeret: Szűrés közben mérve, a 8., 64., 176. és 225. napon
|
Minden egyes helyi laboratóriumi méréshez összefoglaló statisztikákat mutattak be kezelési csoportonként és időpontonként a teljes populációra vonatkozóan
|
Szűrés közben mérve, a 8., 64., 176. és 225. napon
|
|
Kémiai és hematológiai laboratóriumi mérések – Vérlemezkék, WBC 1000 sejtben/köbmm
Időkeret: Szűrés közben mérve, a 8., 64., 176. és 225. napon
|
Minden egyes helyi laboratóriumi méréshez összefoglaló statisztikákat mutattak be kezelési csoportonként és időpontonként a teljes populációra vonatkozóan
|
Szűrés közben mérve, a 8., 64., 176. és 225. napon
|
|
Laboratóriumi fokozatok száma > 1: ALT, kreatinin, hemoglobin, limfocitaszám, neutrofilszám, vérlemezkék, fehérvérsejtek (WBC), bazofilek, eozinofilek
Időkeret: Szűrés közben mérve, a 8., 64., 176. és 225. napon
|
Az alanin-aminotranszferáz (ALT), kreatinin, hemoglobin, limfocitaszám, neutrofilszám, vérlemezkék, fehérvérsejtek (WBC), bazofilek és eozinofilek tekintetében 1-nél nagyobb laboratóriumi besorolású résztvevők számát (százalékát) a kar szerint foglaltuk össze.
|
Szűrés közben mérve, a 8., 64., 176. és 225. napon
|
|
A nemkívánatos eseményeket (AE) jelentő résztvevők száma súlyossági fokozat szerint
Időkeret: 30 nappal minden injekció után
|
Az AIDS osztályozása (DAIDS) táblázat szerint osztályozva a felnőttek és gyermekek által okozott nemkívánatos események súlyosságát, javított 2.1-es verzió, 2017. július (kivételek érvényesek)
|
30 nappal minden injekció után
|
|
A nemkívánatos eseményeket (AE) jelentő résztvevők száma a vizsgálati termékhez való viszony szerint
Időkeret: 30 nappal minden injekció után
|
Az AIDS osztályozása (DAIDS) táblázata szerint osztályozva a felnőttek és gyermekek által okozott nemkívánatos események súlyosságának besorolására, javított 2.1-es verzió, 2017. július (kivételek vonatkoznak).
|
30 nappal minden injekció után
|
|
Súlyos nemkívánatos eseményekről (SAE) jelentő résztvevők száma
Időkeret: 12. hónapig mérve
|
Az AIDS osztályozása (DAIDS) táblázat szerint osztályozva a felnőttek és gyermekek által okozott nemkívánatos események súlyosságát, javított 2.1-es verzió, 2017. július (kivételek érvényesek)
|
12. hónapig mérve
|
|
Az orvosilag látogatott nemkívánatos eseményeket (MAAE) jelentő résztvevők száma
Időkeret: 12. hónapig mérve
|
Az AIDS osztályozása (DAIDS) táblázat szerint osztályozva a felnőttek és gyermekek által okozott nemkívánatos események súlyosságát, javított 2.1-es verzió, 2017. július (kivételek érvényesek)
|
12. hónapig mérve
|
|
A különleges érdeklődésre számot tartó nemkívánatos eseményeket (AESI) jelentő résztvevők száma
Időkeret: 12. hónapig mérve.
|
Egyik résztvevő sem számolt be különösebb érdeklődésre számot tartó nemkívánatos eseményekről.
|
12. hónapig mérve.
|
|
Azon résztvevők száma, akiknél a vizsgálati készítményt mellékhatásokkal vagy reaktogenitással összefüggésben hagyták abba
Időkeret: 12. hónapig mérve
|
Az AIDS osztályozása (DAIDS) táblázat szerint osztályozva a felnőttek és gyermekek által okozott nemkívánatos események súlyosságát, javított 2.1-es verzió, 2017. július (kivételek érvényesek)
|
12. hónapig mérve
|
|
Azon résztvevők száma, akiknél a vizsgálat korai leállítása nem megfelelő betegséggel vagy reaktogenitással kapcsolatos
Időkeret: 12. hónapig mérve.
|
Egyetlen résztvevő sem számolt be a vizsgálat korai befejezéséről, amely nem volt mellékhatáshoz vagy reaktogenitáshoz köthető.
|
12. hónapig mérve.
|
|
A szérum antitest oltáshoz illesztett 2. szintű HIV-1 törzs nagysága
Időkeret: 2 héttel a 3. vakcinázási idő után (M6.5)
|
A HIV-1 elleni semlegesítő antitesteket a TAT-szabályozott luciferáz (LUC) riporter gén expressziójának csökkentésének függvényében mértük a TZM-BL sejtekben.
A TZM-BL sejtekben végzett vizsgálat a semlegesítési titereket mérte az autológ Env-Pseudotyped vírusok panelével, amelyek 2. szintű semlegesítési fenotípust mutatnak: BG505/T332N.
|
2 héttel a 3. vakcinázási idő után (M6.5)
|
|
A szérum antitest válaszaránya egy oltáshoz illesztett 2. szintű HIV-1 törzs.
Időkeret: 2 héttel a 3. vakcinázási idő után (M6.5)
|
A HIV-1 elleni semlegesítő antitesteket a TAT-szabályozott luciferáz (LUC) riporter gén expressziójának csökkentésének függvényében mértük a TZM-BL sejtekben.
A TZM-BL sejtekben végzett vizsgálat a semlegesítési titereket mérte az autológ Env-Pseudotyped vírusok panelével, amelyek 2. szintű semlegesítési fenotípust mutatnak: BG505/T332N.
|
2 héttel a 3. vakcinázási idő után (M6.5)
|
Másodlagos eredményintézkedések
Eredménymérő |
Intézkedés leírása |
Időkeret |
|---|---|---|
|
A szérum antitest oltáshoz illesztett 2. szintű HIV-1 törzs nagysága
Időkeret: 2 héttel a 2. oltás után (M2.5), 6 hónappal a 3. oltás után (M12)
|
A HIV-1 elleni semlegesítő antitesteket a TAT-szabályozott luciferáz (LUC) riporter gén expressziójának csökkentésének függvényében mértük a TZM-BL sejtekben.
A TZM-BL sejtekben végzett vizsgálat a semlegesítési titereket mérte az autológ Env-Pseudotyped vírusok panelével, amelyek 2. szintű semlegesítési fenotípust mutatnak: BG505/T332N.
|
2 héttel a 2. oltás után (M2.5), 6 hónappal a 3. oltás után (M12)
|
|
A szérum antitest válaszaránya egy oltáshoz illesztett 2. szintű HIV-1 törzs.
Időkeret: 2 héttel a 2. oltás után (M2.5), 6 hónappal a 3. oltás után (M12)
|
A HIV-1 elleni semlegesítő antitesteket a TAT-szabályozott luciferáz (LUC) riporter gén expressziójának csökkentésének függvényében mértük a TZM-BL sejtekben.
A TZM-BL sejtekben végzett vizsgálat a semlegesítő titereket olyan autológ és env-Pseudotyped vírusok panelével mérte, amelyek 2. szintű semlegesítő fenotípus: BG505/T332N.
|
2 héttel a 2. oltás után (M2.5), 6 hónappal a 3. oltás után (M12)
|
|
A szérum IgG -kötő antitestek nagysága a BG505 trimmerhez és a specifikus epitópokhoz (trimer alapja, V3, belső epitóp), a kötő antitest multiplex vizsgálat (BAMA) mérésével mérve
Időkeret: 2 héttel a 2. oltás után (M2.5), 2 héttel a 3. oltás után (M6.5), 6 hónappal a 3. oltás után (M12)
|
A szérum HIV-1 specifikus IgG-válaszokat a BG505 MD39.3 trimmer és a BG505 MD39.3 CD4KO trimmer ellen egy standardizált Custom HIV-1 LUMINEX vizsgálattal mértük.
A leolvasás a háttér levágta az átlagos fluoreszcencia -intenzitást (MFI), ahol a háttér a lemezszint szabályozására utalt.
A beiratkozás utáni látogatásokból származó szérummintákat pozitív közvetlen kötési válaszoknak nyilvánították, ha három feltételnek felelnek meg: 1) MFI* ≥antigen -specifikus pozitivitási küszöb (az alapminták 95. százaléka alapján és legalább 100 MFI*), 2) MFI*> 3X (látogatás 2 MFI*) és 3) MFI> 3x (látogatás).
Mfi = átlagos fluoreszcens intenzitás mínusz egy lemezspecifikus háttérmérték, mfi* = MFI üres, ahol a 'üres' egy minta -specifikus háttér -intézkedés.
A magas minta háttérrel (üres> 5000 MFI), a magas alapvonalat (kiindulási> 6500 MFI*) eredmények eredményei ki vannak zárva.
A 22 000 feletti MFI* 22 000 -nél csonka, a vizsgálat lineáris tartományának felső határa.
|
2 héttel a 2. oltás után (M2.5), 2 héttel a 3. oltás után (M6.5), 6 hónappal a 3. oltás után (M12)
|
|
Válaszsebesség -szérum IgG kötő antitestek a BG505 trimerhez és a specifikus epitópokhoz (trimer alapja, V3, belső epitóp), az antitest multiplex vizsgálat (BAMA) kötésével mérve.
Időkeret: 2 héttel a 2. oltás után (M2.5), 2 héttel a 3. oltás után (M6.5), 6 hónappal a 3. oltás után (M12)
|
A szérum HIV-1 specifikus IgG-válaszokat a BG505 MD39.3 trimmer és a BG505 MD39.3 CD4KO trimmer ellen egy standardizált Custom HIV-1 LUMINEX vizsgálattal mértük.
A leolvasás a háttér levágta az átlagos fluoreszcencia -intenzitást (MFI), ahol a háttér a lemezszint szabályozására utalt.
A beiratkozás utáni látogatásokból származó szérummintákat pozitív közvetlen kötési válaszoknak nyilvánították, ha három feltételnek felelnek meg: 1) MFI* ≥antigen -specifikus pozitivitási küszöb (az alapminták 95. százaléka alapján és legalább 100 MFI*), 2) MFI*> 3X (látogatás 2 MFI*) és 3) MFI> 3x (látogatás).
Mfi = átlagos fluoreszcens intenzitás mínusz egy lemezspecifikus háttérmérték, mfi* = MFI üres, ahol a 'üres' egy minta -specifikus háttér -intézkedés.
A magas minta háttérrel (üres> 5000 MFI), a magas alapvonalat (kiindulási> 6500 MFI*) eredmények eredményei ki vannak zárva.
A 22 000 feletti MFI* 22 000 -nél csonka, a vizsgálat lineáris tartományának felső határa.
|
2 héttel a 2. oltás után (M2.5), 2 héttel a 3. oltás után (M6.5), 6 hónappal a 3. oltás után (M12)
|
|
A CD4+ T-sejt válaszok nagysága intracelluláris citokinfestési vizsgálatokkal (ICS) értékelve
Időkeret: 2 héttel a 3. oltás után (M6.5)
|
Az áramlási citometriát használtuk a HIV-1-specifikus CD4+ T-sejt válaszok vizsgálatához egy validált 27 színű COVID V2 festőpanel segítségével.
A válasz nagyságait úgy definiáltuk, mint a citokinek vagy citokin-kombinációk negatív kontroll- vagy háttér-beállított százalékát.
A teljes Env a GP120 és a GP41 peptidmedencék összege.
Az egyoldalú Fisher pontos tesztet arra vizsgáltuk, hogy megvizsgáljuk, hogy a stimulált adatok citokintermelő sejtjeinek száma megegyezik-e a negatív kontroll adatokkal.
Az egyes peptidkészlet p-értékeihez sokféle beállítást végeztünk a Bonferroni-Holm beállítási módszerrel.
Ha a peptidkészlet beállított p-értéke ≤ 0,00001 volt, akkor a peptidkészletre adott választ a T-sejt részhalmazra pozitívnak tekintették.
A nyilvántartások ki vannak zárva, ha a CD4+ T-Cell részhalmazok száma kevesebb, mint tízezer
|
2 héttel a 3. oltás után (M6.5)
|
|
A CD4+ T-sejt válaszok válaszaránya, az intracelluláris citokinfestési vizsgálatokkal (ICS) értékelve
Időkeret: 2 héttel a 3. oltás után (M6.5)
|
Az áramlási citometriát használtuk a HIV-1-specifikus CD4+ T-sejt válaszok vizsgálatához egy validált 27 színű COVID V2 festőpanel segítségével.
A válasz nagyságait úgy definiáltuk, mint a citokinek vagy citokin-kombinációk negatív kontroll- vagy háttér-beállított százalékát.
A teljes Env a GP120 és a GP41 peptidmedencék összege.
Az egyoldalú Fisher pontos tesztet arra vizsgáltuk, hogy megvizsgáljuk, hogy a stimulált adatok citokintermelő sejtjeinek száma megegyezik-e a negatív kontroll adatokkal.
Az egyes peptidkészlet p-értékeihez sokféle beállítást végeztünk a Bonferroni-Holm beállítási módszerrel.
Ha a peptidkészlet beállított p-értéke ≤ 0,00001 volt, akkor a peptidkészletre adott választ a T-sejt részhalmazra pozitívnak tekintették.
A nyilvántartások ki vannak zárva, ha a CD4+ T-Cell részhalmazok száma kevesebb, mint tízezer
|
2 héttel a 3. oltás után (M6.5)
|
Együttműködők és nyomozók
Nyomozók
- Tanulmányi szék: Jesse Clark, MD, University of California, Los Angeles
- Tanulmányi szék: Sharon Riddler, MD, University of Pittsburgh
Publikációk és hasznos linkek
Tanulmányi rekorddátumok
Tanulmány főbb dátumok
Tanulmány kezdete (Tényleges)
Elsődleges befejezés (Tényleges)
A tanulmány befejezése (Becsült)
Tanulmányi regisztráció dátumai
Először benyújtva
Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak
Első közzététel (Tényleges)
Tanulmányi rekordok frissítései
Utolsó frissítés közzétéve (Becsült)
Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak
Utolsó ellenőrzés
Több információ
A tanulmányhoz kapcsolódó kifejezések
Kulcsszavak
- Immunrendszeri betegségek
- Vírusos betegségek
- Fertőzések
- A gyógyszerek élettani hatásai
- Szexuális úton terjedő betegségek, vírusos
- Immunhiányos szindrómák
- Szexuális úton terjedő betegségek
- Immunológiai tényezők
- RNS vírusfertőzések
- Lentivírus fertőzések
- Retroviridae fertőzések
- Fertőző betegségek
- Vérrel terjedő fertőzések
További vonatkozó MeSH feltételek
- Urogenitális betegségek
- Nemi szervek betegségei
- Patológiás folyamatok
- Betegség tulajdonságai
- Kóros állapotok, jelek és tünetek
- Vérrel terjedő fertőzések
- HIV fertőzések
- Fertőzések
- Fertőző betegségek
- Szexuális úton terjedő betegségek
- Immunhiányos szindrómák
- Vírusos betegségek
- Immunrendszeri betegségek
- Retroviridae fertőzések
- Szexuális úton terjedő betegségek, vírusos
- RNS vírusfertőzések
- Lentivírus fertőzések
Egyéb vizsgálati azonosító számok
- HVTN 302
- DAIDS-ES ID: 38791 (Egyéb azonosító: Division of AIDS)
Terv az egyéni résztvevői adatokhoz (IPD)
Tervezi megosztani az egyéni résztvevői adatokat (IPD)?
Gyógyszer- és eszközinformációk, tanulmányi dokumentumok
Egy amerikai FDA által szabályozott gyógyszerkészítményt tanulmányoz
Egy amerikai FDA által szabályozott eszközterméket tanulmányoz
Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .