Ezt az oldalt automatikusan lefordították, és a fordítás pontossága nem garantált. Kérjük, olvassa el a angol verzió forrásszöveghez.

Palbociclib és binimetinib RAS-mutáns rákban, ComboMATCH kezelési próba

2026. augusztus 20. frissítette: National Cancer Institute (NCI)

A ComboMATCH kezelési próba: Palbociclib és Binimetinib RAS-mutáns rákban

Ez a II. fázisú klinikai vizsgálat a palbociklib és a binimetinib hatékonyságát értékeli a RAS-mutált rákos megbetegedésekben szenvedő betegek kezelésében. A palbociklib és a binimetinib egyaránt a kinázgátlóknak nevezett gyógyszerek csoportjába tartozik. Úgy fejtik ki hatásukat, hogy blokkolják a kóros fehérjék működését, amelyek a rákos sejtek szaporodását jelzik. Ez a kísérlet segíthet a kutatóknak megérteni, hogy a palbociklib és a binimetinib kombinációja segíthet-e javítani a rák növekedése előtti időt olyan alacsony fokú savós petefészekrákban szenvedő betegeknél, akiknél bizonyos változások vannak a tumor DNS-ében. Ez a vizsgálat abban is segíthet a kutatóknak, hogy megértsék, hogy a palbociklib és a binimetinib kombinációja segíthet-e javítani az alacsony fokú savós petefészekrákos betegeknél, akik korábban MEK-gátlót kaptak. A tüdőrák, a vastagbélrák, a melanoma és az alacsony fokú savós petefészekrák kivételével más daganatos betegek esetében ez a vizsgálat segíthet a kutatóknak megérteni, hogy a palbociklib és a binimetinib kombinációja javíthatja-e a túlélés klinikai kimenetelét progresszió nélkül azoknál a betegeknél, akik bizonyos változásokat észlelnek a daganat DNS-ében.

A tanulmány áttekintése

Részletes leírás

ELSŐDLEGES CÉLKITŰZÉSEK:

I. Annak megállapítása, hogy a palbociclib és binimetinib kombinációs terápia javítja-e a progressziómentes túlélést (PFS) az önmagában adott binimetinibhez képest MEK-inhibitor naiv, alacsony fokú savós petefészekrákban (LGSOC) szenvedő betegeknél, akiknél MAP kináz aktiváció (KRAS/NRAS/BRAF mutáció) van. (1. kohorsz) II. Annak megállapítása, hogy a palbociklib és a binimetinib javítja-e a klinikai aktivitást a múltbeli kontrollhoz képest, az objektív válaszaránnyal (ORR) mérve, LGSOC-ban szenvedő nőknél, akiknek a betegsége korábban MEK-inhibitor hatására fejlődött. (2. kohorsz) III. Annak meghatározása, hogy a palbociklib és binimetinib kombinációs terápia javítja-e az objektív válaszarányt a korábbi kontrollhoz képest olyan hasnyálmirigyrákos betegeknél, akiknél bármilyen KRAS/NRAS/HRAS mutáció van. (3. kohorsz) IV. Annak megállapítása, hogy a palbociklib és binimetinib kombinációs terápia javítja-e az objektív válaszarányt a korábbi kontrollhoz képest olyan betegeknél, akiknél bármilyen KRAS/NRAS/HRAS mutációt hordozó daganat van (kivéve az LGSOC-t, a nem-kissejtes tüdőrákot [NSCLC], a vastag- és végbélrákot, a hasnyálmirigyrákot és a melanomát) . (4. kohorsz)

MÁSODLAGOS CÉLKITŰZÉSEK:

I. Annak megállapítása, hogy a palbociklib és binimetinib kombinációs terápia javítja-e az objektív válaszarányt (ORR), a teljes túlélést (OS), a válasz időtartamát (DOR) és a betegség-ellenőrzési arányt (DCR) az önmagában adott binimetinibhez képest MEK-gátlóval korábban nem kezelt LGSOC-ban szenvedő betegeknél . (1. kohorsz) II. Végezzen teljes exóma szekvenálást a kijelölt laboratóriumi eredménnyel való összhang értékeléséhez. (1. kohorsz) III. A palbociklib és a binimetinib klinikai aktivitásának felmérése PFS, OS, DOR és DCR mérésekkel olyan LGSOC-ban szenvedő nőknél, akiknek a betegsége korábban MEK-inhibitor hatására előrehaladt. (2. kohorsz) IV. Végezzen teljes exóma szekvenálást a kijelölt laboratóriumi eredménnyel való összhang értékeléséhez. (2. kohorsz) V. A palbociclib és a binimetinib klinikai aktivitásának felmérése PFS, OS, DOR és DCR mérésekkel RAS mutált hasnyálmirigyrákos betegekben. (3. kohorsz) VI. Végezzen teljes exóma szekvenálást a kijelölt laboratóriumi eredménnyel való összhang értékeléséhez. (3. kohorsz) VII. A palbociklib és a binimetinib klinikai aktivitásának felmérése PFS, OS, DOR és DCR segítségével RAS-mutált rákban szenvedő betegeknél, kivéve az LGSOC-t, az NSCLC-t, a vastag- és végbélrákot (CRC), a hasnyálmirigyrákot és a melanomát. (4. kohorsz) VIII. Végezzen teljes exóma szekvenálást a kijelölt laboratóriumi eredménnyel való összhang értékeléséhez. (4. kohorsz)

FELTÁRÁSI CÉLKITŰZÉSEK:

I. Fedezze fel a timidin-kináz 1 (TK1) aktivitását a palbociclib hatására. (1. kohorsz) II. Értékelje a korrelációt a KRAS mutáció jelenléte és a monoterápia és a kombináció aktivitása között. (1. kohorsz) III. Végezzen ribonukleinsav (RNS) szekvenálást (seq) a válasz és a rezisztencia meghatározó tényezőinek felméréséhez. (1. kohorsz) IV. Fedezze fel a plazma RAS allélterhelésének változásait KRAS-mutált daganatokban keringő tumordezoxiribonukleinsav (ctDNS) segítségével, és korrelálja a változásokat a klinikai aktivitással. (1. kohorsz) V. Fedezze fel a TK1 aktivitását a palbociclib hatására. (Kohorsz 2) VI. Értékelje a KRAS mutáció jelenléte és a kombináció aktivitása közötti összefüggést. (2. kohorsz) VII. Végezzen RNS-seq vizsgálatot a válasz és a rezisztencia meghatározó tényezőinek értékeléséhez. (2. kohorsz) VIII. Fedezze fel a plazma RAS allélterhelésének változásait KRAS-mutált daganatokban ctDNS segítségével, és korrelálja a változásokat a klinikai aktivitással. (2. kohorsz) IX. Fedezze fel a TK1 aktivitását a palbociclib hatására. (3. kohorsz) X. Értékelje a dezoxiribonukleinsavban (DNS), RNS-ben és ctDNS-ben bekövetkezett változásokat, hogy értékelje a kijelölt laboratóriumi eredménnyel való egyezést, és értékelje a válasz meghatározó tényezőit, a belső rezisztencia vagy válasz jeleit és a plazma RAS allélterhelését a kezelési válaszhoz viszonyítva , ill. (3. kohorsz) XI. Fedezze fel a TK1 aktivitását a palbociclib hatására. (4. kohorsz) XII. Értékelje a DNS-ben, az RNS-ben és a ctDNS-ben bekövetkezett változásokat, hogy értékelje a kijelölt laboratóriumi eredménnyel való egyezést, és értékelje a választ meghatározó tényezőket, a belső rezisztencia vagy válasz jeleit, valamint a plazma RAS allélterhelését a kezelési válaszhoz viszonyítva. (4. kohorsz)

VÁZLAT: Azokat a KRAS/NRAS/BRAF mutáns LGSOC-ban szenvedő betegeket, akik nem részesültek MEK- vagy CDK4/6-gátló kezelésben, randomizálják az 1. kombinációs kohorszba vagy az 1. monoterápiás kohorszba. Azok az LGSOC-ban szenvedő betegek, akik korábban MEK-gátló kezelésben részesültek, a 2. kombinációs csoportba kerülnek. KRAS/NRAS/HRAS/nem V600E BRAF mutált hasnyálmirigyrák esetén a 3. kombinációs kohorszba vannak besorolva. Az összes többi KRAS/NRAS/HRAS mutált daganattípusban (kivéve LGSOC, NSCLC, CRC, hasnyálmirigy és melanoma) szenvedő betegeket a kombinációba sorolják be. 4. kohorsz.

1., 2., 3., 4. KOHOORSZ: A betegek per os palbociclib-et (PO) és binimetinib PO-t kapnak a vizsgálat során. A betegek a szűrés során biopszián, mágneses rezonancia képalkotáson (MRI), számítógépes tomográfián (CT), csontvizsgálaton és vérmintavételen eshetnek át a szűrés, a vizsgálat és/vagy a nyomon követés során.

MONTERÁPIA 1. KOHORS: A betegek a vizsgálat során PO binimetinibet kapnak. A betegek a szűrés során biopsziát, valamint MRI-t, CT-t, csontvizsgálatot és vérmintát vehetnek át a szűrés, a vizsgálat és/vagy a nyomon követés során.

Tanulmány típusa

Beavatkozó

Beiratkozás (Becsült)

199

Fázis

  • 2. fázis

Kapcsolatok és helyek

Ez a rész a vizsgálatot végzők elérhetőségeit, valamint a vizsgálat lefolytatásának helyére vonatkozó információkat tartalmazza.

Tanulmányi helyek

    • Alabama
      • Birmingham, Alabama, Egyesült Államok, 35233
        • University of Alabama at Birmingham Cancer Center
      • Mobile, Alabama, Egyesült Államok, 36688
        • University of South Alabama Mitchell Cancer Institute
    • Alaska
      • Anchorage, Alaska, Egyesült Államok, 99508
        • Providence Alaska Medical Center
    • California
      • Encinitas, California, Egyesült Államok, 92024
        • UC San Diego Health System - Encinitas
      • La Jolla, California, Egyesült Államok, 92093
        • UC San Diego Moores Cancer Center
      • Palo Alto, California, Egyesült Államok, 94304
        • VA Palo Alto Health Care System
      • San Diego, California, Egyesült Államok, 92103
        • UC San Diego Medical Center - Hillcrest
    • Colorado
      • Aurora, Colorado, Egyesült Államok, 80045
        • UCHealth University of Colorado Hospital
      • Fort Collins, Colorado, Egyesült Államok, 80524
        • Poudre Valley Hospital
      • Fort Collins, Colorado, Egyesült Államok, 80528
        • Cancer Care and Hematology-Fort Collins
      • Greeley, Colorado, Egyesült Államok, 80631
        • UCHealth Greeley Hospital
      • Loveland, Colorado, Egyesült Államok, 80538
        • Medical Center of the Rockies
    • Florida
      • Aventura, Florida, Egyesült Államok, 33180
        • UM Sylvester Comprehensive Cancer Center at Aventura
      • Coral Gables, Florida, Egyesült Államok, 33146
        • UM Sylvester Comprehensive Cancer Center at Coral Gables
      • Deerfield Beach, Florida, Egyesült Államok, 33442
        • UM Sylvester Comprehensive Cancer Center at Deerfield Beach
      • Gainesville, Florida, Egyesült Államok, 32610
        • UF Health Cancer Institute - Gainesville
      • Miami, Florida, Egyesült Államok, 33136
        • University of Miami Miller School of Medicine-Sylvester Cancer Center
      • Miami, Florida, Egyesült Államok, 33176
        • UM Sylvester Comprehensive Cancer Center at Kendall
      • Plantation, Florida, Egyesült Államok, 33324
        • UM Sylvester Comprehensive Cancer Center at Plantation
    • Idaho
      • Boise, Idaho, Egyesült Államok, 83706
        • Saint Alphonsus Cancer Care Center-Boise
      • Boise, Idaho, Egyesült Államok, 83712
        • Saint Luke's Cancer Institute - Boise
      • Caldwell, Idaho, Egyesült Államok, 83605
        • Saint Alphonsus Cancer Care Center-Caldwell
      • Coeur d'Alene, Idaho, Egyesült Államok, 83814
        • Kootenai Health - Coeur d'Alene
      • Fruitland, Idaho, Egyesült Államok, 83619
        • Saint Luke's Cancer Institute - Fruitland
      • Meridian, Idaho, Egyesült Államok, 83642
        • Saint Luke's Cancer Institute - Meridian
      • Nampa, Idaho, Egyesült Államok, 83687
        • Saint Alphonsus Cancer Care Center-Nampa
      • Nampa, Idaho, Egyesült Államok, 83687
        • Saint Luke's Cancer Institute - Nampa
      • Post Falls, Idaho, Egyesült Államok, 83854
        • Kootenai Clinic Cancer Services - Post Falls
      • Sandpoint, Idaho, Egyesült Államok, 83864
        • Kootenai Clinic Cancer Services - Sandpoint
    • Illinois
      • Barrington, Illinois, Egyesült Államok, 60010
        • Advocate Good Shepherd Hospital
      • Bloomington, Illinois, Egyesült Államok, 61704
        • Illinois CancerCare-Bloomington
      • Canton, Illinois, Egyesült Államok, 61520
        • Illinois CancerCare-Canton
      • Carthage, Illinois, Egyesült Államok, 62321
        • Illinois CancerCare-Carthage
      • Chicago, Illinois, Egyesült Államok, 60611
        • Northwestern University
      • Chicago, Illinois, Egyesült Államok, 60637
        • University of Chicago Comprehensive Cancer Center
      • Chicago, Illinois, Egyesült Államok, 60612
        • John H Stroger Jr Hospital of Cook County
      • Chicago, Illinois, Egyesült Államok, 60657
        • Advocate Illinois Masonic Medical Center
      • Crystal Lake, Illinois, Egyesült Államok, 60014
        • AMG Crystal Lake - Oncology
      • Danville, Illinois, Egyesült Államok, 61832
        • Carle at The Riverfront
      • DeKalb, Illinois, Egyesült Államok, 60115
        • Northwestern Medicine Cancer Center Kishwaukee
      • Decatur, Illinois, Egyesült Államok, 62526
        • Decatur Memorial Hospital
      • Decatur, Illinois, Egyesült Államok, 62526
        • Cancer Care Specialists of Illinois - Decatur
      • Dixon, Illinois, Egyesült Államok, 61021
        • Illinois CancerCare-Dixon
      • Downers Grove, Illinois, Egyesült Államok, 60515
        • Advocate Good Samaritan Hospital
      • Effingham, Illinois, Egyesült Államok, 62401
        • Crossroads Cancer Center
      • Effingham, Illinois, Egyesült Államok, 62401
        • Carle Physician Group-Effingham
      • Elgin, Illinois, Egyesült Államok, 60123
        • Advocate Sherman Hospital
      • Eureka, Illinois, Egyesült Államok, 61530
        • Illinois CancerCare-Eureka
      • Galesburg, Illinois, Egyesült Államok, 61401
        • Illinois CancerCare-Galesburg
      • Geneva, Illinois, Egyesült Államok, 60134
        • Northwestern Medicine Cancer Center Delnor
      • Glenview, Illinois, Egyesült Államok, 60026
        • Northwestern Medicine Glenview Outpatient Center
      • Grayslake, Illinois, Egyesült Államok, 60030
        • Northwestern Medicine Grayslake Outpatient Center
      • Hazel Crest, Illinois, Egyesült Államok, 60429
        • Advocate South Suburban Hospital
      • Kewanee, Illinois, Egyesült Államok, 61443
        • Illinois CancerCare-Kewanee Clinic
      • Lake Forest, Illinois, Egyesült Államok, 60045
        • Northwestern Medicine Lake Forest Hospital
      • Libertyville, Illinois, Egyesült Államok, 60048
        • Condell Memorial Hospital
      • Libertyville, Illinois, Egyesült Államok, 60048
        • AMG Libertyville - Oncology
      • Macomb, Illinois, Egyesült Államok, 61455
        • Illinois CancerCare-Macomb
      • Mattoon, Illinois, Egyesült Államok, 61938
        • Carle Physician Group-Mattoon/Charleston
      • New Lenox, Illinois, Egyesült Államok, 60451
        • UC Comprehensive Cancer Center at Silver Cross
      • O'Fallon, Illinois, Egyesült Államok, 62269
        • Cancer Care Center of O'Fallon
      • Oak Lawn, Illinois, Egyesült Államok, 60453-2699
        • Advocate Christ Medical Center
      • Oak Lawn, Illinois, Egyesült Államok, 60453
        • Advocate Outpatient Center - Oak Lawn
      • Orland Park, Illinois, Egyesült Államok, 60462
        • University of Chicago Medicine-Orland Park
      • Orland Park, Illinois, Egyesült Államok, 60462
        • Northwestern Medicine Orland Park
      • Ottawa, Illinois, Egyesült Államok, 61350
        • Illinois CancerCare-Ottawa Clinic
      • Palos Heights, Illinois, Egyesült Államok, 60463
        • Advocate High Tech Medical Park
      • Park Ridge, Illinois, Egyesült Államok, 60068
        • Advocate Lutheran General Hospital
      • Pekin, Illinois, Egyesült Államok, 61554
        • Illinois CancerCare-Pekin
      • Peoria, Illinois, Egyesült Államok, 61615
        • Illinois CancerCare-Peoria
      • Peru, Illinois, Egyesült Államok, 61354
        • Illinois CancerCare-Peru
      • Princeton, Illinois, Egyesült Államok, 61356
        • Illinois CancerCare-Princeton
      • Rockford, Illinois, Egyesült Államok, 61114
        • Mercyhealth Cancer Institute - Rockford
      • Springfield, Illinois, Egyesült Államok, 62702
        • Southern Illinois University School of Medicine
      • Springfield, Illinois, Egyesült Államok, 62702
        • Springfield Clinic
      • Springfield, Illinois, Egyesült Államok, 62781
        • Springfield Memorial Hospital
      • Urbana, Illinois, Egyesült Államok, 61801
        • Carle Cancer Center
      • Warrenville, Illinois, Egyesült Államok, 60555
        • Northwestern Medicine Cancer Center Warrenville
      • Washington, Illinois, Egyesült Államok, 61571
        • Illinois CancerCare - Washington
    • Iowa
      • Ankeny, Iowa, Egyesült Államok, 50023
        • UI Health Care Mission Cancer and Blood - Ankeny Clinic
      • Cedar Rapids, Iowa, Egyesült Államok, 52403
        • Mercy Hospital
      • Cedar Rapids, Iowa, Egyesült Államok, 52403
        • Oncology Associates at Mercy Medical Center
      • Des Moines, Iowa, Egyesült Államok, 50309
        • UI Health Care Mission Cancer and Blood - Des Moines Clinic
      • Waukee, Iowa, Egyesült Államok, 50263
        • UI Health Care Mission Cancer and Blood - Waukee Clinic
    • Kentucky
      • Lexington, Kentucky, Egyesült Államok, 40536
        • University of Kentucky/Markey Cancer Center
    • Maine
      • Augusta, Maine, Egyesült Államok, 04330
        • Harold Alfond Center for Cancer Care
      • Brewer, Maine, Egyesült Államok, 04412
        • Lafayette Family Cancer Center-EMMC
      • Scarborough, Maine, Egyesült Államok, 04074
        • MaineHealth Maine Medical Center- Scarborough
      • South Portland, Maine, Egyesült Államok, 04106
        • MaineHealth Cancer Care and IV Therapy - South Portland
    • Maryland
      • Baltimore, Maryland, Egyesült Államok, 21201
        • University of Maryland/Greenebaum Cancer Center
      • Bethesda, Maryland, Egyesült Államok, 20892
        • National Institutes of Health Clinical Center
      • Bethesda, Maryland, Egyesült Államok, 20889-5600
        • Walter Reed National Military Medical Center
      • Cumberland, Maryland, Egyesült Államok, 21502
        • UPMC Western Maryland
    • Massachusetts
      • Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02215
        • Dana-Farber Cancer Institute
    • Michigan
      • Ann Arbor, Michigan, Egyesült Államok, 48106
        • Trinity Health Saint Joseph Mercy Hospital Ann Arbor
      • Battle Creek, Michigan, Egyesült Államok, 49017
        • Bronson Battle Creek
      • Brighton, Michigan, Egyesült Államok, 48114
        • Trinity Health IHA Medical Group Hematology Oncology - Brighton
      • Brighton, Michigan, Egyesült Államok, 48114
        • Trinity Health Medical Center - Brighton
      • Canton, Michigan, Egyesült Államok, 48188
        • Trinity Health IHA Medical Group Hematology Oncology - Canton
      • Canton, Michigan, Egyesült Államok, 48188
        • Trinity Health Medical Center - Canton
      • Chelsea, Michigan, Egyesült Államok, 48118
        • Trinity Health IHA Medical Group Hematology Oncology - Chelsea Hospital
      • Chelsea, Michigan, Egyesült Államok, 48118
        • Chelsea Hospital
      • Dearborn, Michigan, Egyesült Államok, 48124
        • Corewell Health Dearborn Hospital
      • Escanaba, Michigan, Egyesült Államok, 49829
        • OSF Saint Francis Hospital and Medical Group
      • Farmington Hills, Michigan, Egyesült Államok, 48336
        • Corewell Health Farmington Hills Hospital
      • Flint, Michigan, Egyesült Államok, 48503
        • Hurley Medical Center
      • Flint, Michigan, Egyesült Államok, 48503
        • Genesee Hematology Oncology PC
      • Flint, Michigan, Egyesült Államok, 48503
        • Genesys Hurley Cancer Institute
      • Flint, Michigan, Egyesült Államok, 48503
        • Cancer Hematology Centers - Flint
      • Grand Rapids, Michigan, Egyesült Államok, 49503
        • Trinity Health Grand Rapids Hospital
      • Grand Rapids, Michigan, Egyesült Államok, 49503
        • Corewell Health Grand Rapids Hospitals - Butterworth Hospital
      • Kalamazoo, Michigan, Egyesült Államok, 49007
        • West Michigan Cancer Center
      • Kalamazoo, Michigan, Egyesült Államok, 49007
        • Bronson Methodist Hospital
      • Kalamazoo, Michigan, Egyesült Államok, 49009
        • Beacon Kalamazoo Cancer Center
      • Lansing, Michigan, Egyesült Államok, 48912
        • University of Michigan Health - Sparrow Lansing
      • Livonia, Michigan, Egyesült Államok, 48154
        • Trinity Health Saint Mary Mercy Livonia Hospital
      • Muskegon, Michigan, Egyesült Államok, 49444
        • Trinity Health Muskegon Hospital
      • Niles, Michigan, Egyesült Államok, 49120
        • Corewell Health Lakeland Hospitals - Niles Hospital
      • Norton Shores, Michigan, Egyesült Államok, 49444
        • Cancer and Hematology Centers of Western Michigan - Norton Shores
      • Pontiac, Michigan, Egyesült Államok, 48341
        • Trinity Health Saint Joseph Mercy Oakland Hospital
      • Pontiac, Michigan, Egyesült Államok, 48341
        • Michigan Healthcare Professionals Pontiac
      • Reed City, Michigan, Egyesült Államok, 49677
        • Corewell Health Reed City Hospital
      • Royal Oak, Michigan, Egyesült Államok, 48073
        • Corewell Health William Beaumont University Hospital
      • Saint Joseph, Michigan, Egyesült Államok, 49085
        • Corewell Health Lakeland Hospitals - Marie Yeager Cancer Center
      • Saint Joseph, Michigan, Egyesült Államok, 49085
        • Corewell Health Lakeland Hospitals - Saint Joseph Hospital
      • Traverse City, Michigan, Egyesült Államok, 49684
        • Munson Medical Center
      • Troy, Michigan, Egyesült Államok, 48085
        • Corewell Health Beaumont Troy Hospital
      • Wyoming, Michigan, Egyesült Államok, 49519
        • University of Michigan Health - West
      • Ypsilanti, Michigan, Egyesült Államok, 48197
        • Trinity Health IHA Medical Group Hematology Oncology Ann Arbor Campus
      • Ypsilanti, Michigan, Egyesült Államok, 48106
        • Huron Gastroenterology PC
    • Minnesota
      • Bemidji, Minnesota, Egyesült Államok, 56601
        • Sanford Joe Lueken Cancer Center
      • Deer River, Minnesota, Egyesült Államok, 56636
        • Essentia Health - Deer River Clinic
      • Duluth, Minnesota, Egyesült Államok, 55805
        • Essentia Health Cancer Center
      • Hibbing, Minnesota, Egyesült Államok, 55746
        • Essentia Health Hibbing Clinic
      • Minneapolis, Minnesota, Egyesült Államok, 55415
        • Hennepin County Medical Center
      • Sandstone, Minnesota, Egyesült Államok, 55072
        • Essentia Health Sandstone
      • Virginia, Minnesota, Egyesült Államok, 55792
        • Essentia Health Virginia Clinic
    • Missouri
      • Cape Girardeau, Missouri, Egyesült Államok, 63703
        • Saint Francis Medical Center
      • City of Saint Peters, Missouri, Egyesült Államok, 63376
        • Siteman Cancer Center at Saint Peters Hospital
      • Creve Coeur, Missouri, Egyesült Államok, 63141
        • Siteman Cancer Center at West County Hospital
      • Farmington, Missouri, Egyesült Államok, 63640
        • Parkland Health Center - Farmington
      • Sainte Genevieve, Missouri, Egyesült Államok, 63670
        • Sainte Genevieve County Memorial Hospital
      • St Louis, Missouri, Egyesült Államok, 63110
        • Washington University School of Medicine
      • St Louis, Missouri, Egyesült Államok, 63129
        • Siteman Cancer Center-South County
      • St Louis, Missouri, Egyesült Államok, 63136
        • Siteman Cancer Center at Christian Hospital
      • St Louis, Missouri, Egyesült Államok, 63131
        • Missouri Baptist Medical Center
      • Sullivan, Missouri, Egyesült Államok, 63080
        • Missouri Baptist Sullivan Hospital
    • Montana
      • Anaconda, Montana, Egyesült Államok, 59711
        • Community Hospital of Anaconda
      • Billings, Montana, Egyesült Államok, 59101
        • Billings Clinic Cancer Center
      • Bozeman, Montana, Egyesült Államok, 59715
        • Bozeman Health Deaconess Hospital
      • Great Falls, Montana, Egyesült Államok, 59405
        • Benefis Sletten Cancer Institute
      • Kalispell, Montana, Egyesült Államok, 59901
        • Logan Health Medical Center
      • Missoula, Montana, Egyesült Államok, 59804
        • Community Medical Center
    • Nevada
      • Las Vegas, Nevada, Egyesült Államok, 89102
        • OptumCare Cancer Care at Charleston
      • Las Vegas, Nevada, Egyesült Államok, 89183
        • OptumCare Cancer Care at Fort Apache
    • New Jersey
      • New Brunswick, New Jersey, Egyesült Államok, 08903
        • Rutgers Cancer Institute of New Jersey
    • New Mexico
      • Albuquerque, New Mexico, Egyesült Államok, 87106
        • University of New Mexico Cancer Center
    • New York
      • Buffalo, New York, Egyesült Államok, 14263
        • Roswell Park Cancer Institute
      • New York, New York, Egyesült Államok, 10029
        • Mount Sinai Hospital
      • Oswego, New York, Egyesült Államok, 13126
        • Upstate Cancer Center at Oswego
      • Syracuse, New York, Egyesült Államok, 13210
        • State University of New York Upstate Medical University
      • Verona, New York, Egyesült Államok, 13478
        • Upstate Cancer Center at Verona
    • North Carolina
      • Durham, North Carolina, Egyesült Államok, 27710
        • Duke University Medical Center
    • North Dakota
      • Bismarck, North Dakota, Egyesült Államok, 58501
        • Sanford Bismarck Medical Center
      • Fargo, North Dakota, Egyesült Államok, 58122
        • Sanford Roger Maris Cancer Center
      • Fargo, North Dakota, Egyesült Államok, 58122
        • Sanford Broadway Medical Center
    • Ohio
      • Centerville, Ohio, Egyesült Államok, 45459
        • Miami Valley Hospital South
      • Cincinnati, Ohio, Egyesült Államok, 45220
        • Good Samaritan Hospital - Cincinnati
      • Columbus, Ohio, Egyesült Államok, 43214
        • Riverside Methodist Hospital
      • Columbus, Ohio, Egyesült Államok, 43210
        • Ohio State University Comprehensive Cancer Center
      • Columbus, Ohio, Egyesült Államok, 43214
        • Columbus Oncology and Hematology Associates Inc
      • Columbus, Ohio, Egyesült Államok, 43228
        • Doctors Hospital
      • Columbus, Ohio, Egyesült Államok, 43215
        • Grant Medical Center
      • Dayton, Ohio, Egyesült Államok, 45409
        • Miami Valley Hospital
      • Dayton, Ohio, Egyesült Államok, 45415
        • Miami Valley Hospital North
      • Dayton, Ohio, Egyesült Államok, 45415
        • Dayton Physician LLC - Englewood
      • Dayton, Ohio, Egyesült Államok, 45409
        • Premier Blood and Cancer Center
      • Delaware, Ohio, Egyesült Államok, 43015
        • Delaware Health Center-Grady Cancer Center
      • Delaware, Ohio, Egyesült Államok, 43015
        • Grady Memorial Hospital
      • Dublin, Ohio, Egyesült Államok, 43016
        • Dublin Methodist Hospital
      • Dublin, Ohio, Egyesült Államok, 43016
        • Columbus Oncology and Hematology Associates
      • Franklin, Ohio, Egyesült Államok, 45005-1066
        • Atrium Medical Center-Middletown Regional Hospital
      • Greenville, Ohio, Egyesült Államok, 45331
        • Miami Valley Cancer Care and Infusion
      • Kettering, Ohio, Egyesült Államok, 45429
        • Kettering Medical Center
      • Mansfield, Ohio, Egyesült Államok, 44903
        • OhioHealth Mansfield Hospital
      • Marion, Ohio, Egyesült Államok, 43302
        • OhioHealth Marion General Hospital
      • Troy, Ohio, Egyesült Államok, 45373
        • Upper Valley Medical Center
    • Oklahoma
      • Oklahoma City, Oklahoma, Egyesült Államok, 73104
        • University of Oklahoma Health Sciences Center
    • Oregon
      • Newberg, Oregon, Egyesült Államok, 97132
        • Providence Newberg Medical Center
      • Ontario, Oregon, Egyesült Államok, 97914
        • Saint Alphonsus Cancer Care Center-Ontario
      • Oregon City, Oregon, Egyesült Államok, 97045
        • Providence Willamette Falls Medical Center
      • Portland, Oregon, Egyesült Államok, 97213
        • Providence Portland Medical Center
      • Portland, Oregon, Egyesült Államok, 97225
        • Providence Saint Vincent Medical Center
    • Pennsylvania
      • Altoona, Pennsylvania, Egyesült Államok, 16601
        • UPMC Altoona
      • Bryn Mawr, Pennsylvania, Egyesült Államok, 19010
        • Bryn Mawr Hospital
      • Erie, Pennsylvania, Egyesült Államok, 16505
        • UPMC Hillman Cancer Center Erie
      • Greensburg, Pennsylvania, Egyesült Államok, 15601
        • UPMC Cancer Centers - Arnold Palmer Pavilion
      • Mechanicsburg, Pennsylvania, Egyesült Államok, 17050
        • UPMC Hillman Cancer Center at Rocco And Nancy Ortenzio Cancer Pavilion
      • Media, Pennsylvania, Egyesült Államok, 19063
        • Riddle Memorial Hospital
      • Monroeville, Pennsylvania, Egyesült Államok, 15146
        • UPMC Hillman Cancer Center - Monroeville
      • Paoli, Pennsylvania, Egyesült Államok, 19301
        • Paoli Memorial Hospital
      • Pittsburgh, Pennsylvania, Egyesült Államok, 15232
        • UPMC Hillman Cancer Center
      • Pittsburgh, Pennsylvania, Egyesült Államok, 15237
        • UPMC-Passavant Hospital
      • Wynnewood, Pennsylvania, Egyesült Államok, 19096
        • Lankenau Medical Center
    • Rhode Island
      • Providence, Rhode Island, Egyesült Államok, 02905
        • Women and Infants Hospital
    • South Carolina
      • Boiling Springs, South Carolina, Egyesült Államok, 29316
        • Prisma Health Cancer Institute - Spartanburg
      • Easley, South Carolina, Egyesült Államok, 29640
        • Prisma Health Cancer Institute - Easley
      • Greenville, South Carolina, Egyesült Államok, 29605
        • Prisma Health Cancer Institute - Faris
      • Greenville, South Carolina, Egyesült Államok, 29615
        • Prisma Health Cancer Institute - Eastside
      • Greenville, South Carolina, Egyesült Államok, 29605
        • Prisma Health Cancer Institute - Butternut
      • Greer, South Carolina, Egyesült Államok, 29650
        • Prisma Health Cancer Institute - Greer
      • Seneca, South Carolina, Egyesült Államok, 29672
        • Prisma Health Cancer Institute - Seneca
    • South Dakota
      • Sioux Falls, South Dakota, Egyesült Államok, 57117-5134
        • Sanford USD Medical Center - Sioux Falls
      • Sioux Falls, South Dakota, Egyesült Államok, 57104
        • Sanford Cancer Center Oncology Clinic
    • Tennessee
      • Nashville, Tennessee, Egyesült Államok, 37232
        • Vanderbilt University/Ingram Cancer Center
    • Texas
      • Abilene, Texas, Egyesült Államok, 79601
        • Hendrick Medical Center
      • Houston, Texas, Egyesült Államok, 77030
        • UT MD Anderson Cancer Center
      • Houston, Texas, Egyesült Államok, 77030
        • Houston Methodist Hospital
      • Houston, Texas, Egyesült Államok, 77070
        • Methodist Willowbrook Hospital
      • Houston, Texas, Egyesült Államok, 77094
        • Houston Methodist West Hospital
      • Nassau Bay, Texas, Egyesült Államok, 77058
        • Houston Methodist Saint John Hospital
      • Sugar Land, Texas, Egyesült Államok, 77479
        • Houston Methodist Sugar Land Hospital
      • The Woodlands, Texas, Egyesült Államok, 77385
        • Houston Methodist The Woodlands Hospital
    • Virginia
      • Charlottesville, Virginia, Egyesült Államok, 22908
        • University of Virginia Cancer Center
      • Fairfax, Virginia, Egyesült Államok, 22031
        • Inova Schar Cancer Institute
      • Falls Church, Virginia, Egyesült Államok, 22042
        • INOVA Fairfax Hospital
      • Richmond, Virginia, Egyesült Államok, 23298
        • VCU Massey Comprehensive Cancer Center
    • Washington
      • Edmonds, Washington, Egyesült Államok, 98026
        • Swedish Cancer Institute-Edmonds
      • Issaquah, Washington, Egyesült Államok, 98029
        • Swedish Cancer Institute-Issaquah
      • Seattle, Washington, Egyesült Államok, 98122
        • Swedish Medical Center-First Hill
    • West Virginia
      • Morgantown, West Virginia, Egyesült Államok, 26506
        • West Virginia University Healthcare
    • Wisconsin
      • Appleton, Wisconsin, Egyesült Államok, 54911
        • ThedaCare Regional Cancer Center
      • Ashland, Wisconsin, Egyesült Államok, 54806
        • Duluth Clinic Ashland
      • Burlington, Wisconsin, Egyesült Államok, 53105
        • Aurora Cancer Care-Southern Lakes VLCC
      • Cudahy, Wisconsin, Egyesült Államok, 53110
        • Aurora Saint Luke's South Shore
      • Eau Claire, Wisconsin, Egyesült Államok, 54701
        • Marshfield Medical Center-EC Cancer Center
      • Germantown, Wisconsin, Egyesült Államok, 53022
        • Aurora Health Care Germantown Health Center
      • Grafton, Wisconsin, Egyesült Államok, 53024
        • Aurora Cancer Care-Grafton
      • Green Bay, Wisconsin, Egyesült Államok, 54311
        • Aurora BayCare Medical Center
      • Green Bay, Wisconsin, Egyesült Államok, 54301
        • Saint Vincent Hospital Cancer Center Green Bay
      • Green Bay, Wisconsin, Egyesült Államok, 54303
        • Saint Vincent Hospital Cancer Center at Saint Mary's
      • Janesville, Wisconsin, Egyesült Államok, 53548
        • Mercyhealth Hospital and Cancer Center - Janesville
      • Kenosha, Wisconsin, Egyesült Államok, 53142
        • Aurora Cancer Care-Kenosha South
      • La Crosse, Wisconsin, Egyesült Államok, 54601
        • Gundersen Lutheran Medical Center
      • Madison, Wisconsin, Egyesült Államok, 53792
        • University of Wisconsin Carbone Cancer Center - University Hospital
      • Madison, Wisconsin, Egyesült Államok, 53718
        • University of Wisconsin Carbone Cancer Center - Eastpark Medical Center
      • Marinette, Wisconsin, Egyesült Államok, 54143
        • Aurora Bay Area Medical Group-Marinette
      • Marshfield, Wisconsin, Egyesült Államok, 54449
        • Marshfield Medical Center-Marshfield
      • Milwaukee, Wisconsin, Egyesült Államok, 53209
        • Aurora Cancer Care-Milwaukee
      • Milwaukee, Wisconsin, Egyesült Államok, 53215
        • Aurora Saint Luke's Medical Center
      • Milwaukee, Wisconsin, Egyesült Államok, 53233
        • Aurora Sinai Medical Center
      • Minocqua, Wisconsin, Egyesült Államok, 54548
        • Marshfield Medical Center - Minocqua
      • Oconto Falls, Wisconsin, Egyesült Államok, 54154
        • Saint Vincent Hospital Cancer Center at Oconto Falls
      • Oshkosh, Wisconsin, Egyesült Államok, 54904
        • Vince Lombardi Cancer Clinic - Oshkosh
      • Racine, Wisconsin, Egyesült Államok, 53406
        • Aurora Cancer Care-Racine
      • Rice Lake, Wisconsin, Egyesült Államok, 54868
        • Marshfield Medical Center-Rice Lake
      • Sheboygan, Wisconsin, Egyesült Államok, 53081
        • Vince Lombardi Cancer Clinic-Sheboygan
      • Stevens Point, Wisconsin, Egyesült Államok, 54482
        • Marshfield Medical Center-River Region at Stevens Point
      • Sturgeon Bay, Wisconsin, Egyesült Államok, 54235-1495
        • Saint Vincent Hospital Cancer Center at Sturgeon Bay
      • Summit, Wisconsin, Egyesült Államok, 53066
        • Aurora Medical Center in Summit
      • Two Rivers, Wisconsin, Egyesült Államok, 54241
        • Vince Lombardi Cancer Clinic-Two Rivers
      • Wauwatosa, Wisconsin, Egyesült Államok, 53226
        • Aurora Cancer Care-Milwaukee West
      • West Allis, Wisconsin, Egyesült Államok, 53227
        • Aurora West Allis Medical Center
      • Weston, Wisconsin, Egyesült Államok, 54476
        • Marshfield Medical Center - Weston
      • San Juan, Puerto Rico, 00927
        • Centro Comprensivo de Cancer de UPR

Részvételi kritériumok

A kutatók olyan embereket keresnek, akik megfelelnek egy bizonyos leírásnak, az úgynevezett jogosultsági kritériumoknak. Néhány példa ezekre a kritériumokra a személy általános egészségi állapota vagy a korábbi kezelések.

Jogosultsági kritériumok

Tanulmányozható életkorok

18 év és régebbi (Felnőtt, Idősebb felnőtt)

Egészséges önkénteseket fogad

Nem

Leírás

Bevételi kritériumok:

  • A ComboMATCH EAY191 REGISZTRÁCIÓS ÁLTALÁNOS FELTÉTELEI:
  • A betegeknek meg kell felelniük a ComboMATCH Regisztrációs Protokollban (EAY191) meghatározott összes alkalmassági feltételnek a regisztráció időpontjában a tanulmányozáshoz. Ez magában foglalja a következő generációs szekvenálási (NGS) adatok benyújtását az egyik MATCH kijelölt laboratóriumtól az összes potenciális betegre vonatkozóan a kezelési vizsgálat kijelölése előtt. Másolja a számot és az allélfrekvenciát a regisztrációs protokoll szerint
  • A betegeknek be kell jelentkezniük az EAY191 ComboMATCH Master regisztrációs próbaverzióra
  • A betegeknek KRAS/NRAS/HRAS vagy BRAF eltéréseket kell mutatniuk a ComboMATCH szűrővizsgálat alapján.
  • Azoknál az alacsony fokú savós petefészekrákban szenvedő betegeknél, akiknél a korábbi MEK-inhibitor alkalmazása már progrediált, nem szükséges KRAS/NRAS/HRAS vagy BRAF elváltozás.
  • A KRAS G12C mutációt hordozó daganatos betegek jogosultak lesznek a G12C gátló kezelés után, vagy beiratkozhatnak, ha nem felelnek meg a G12C gátlóra való jogosultságnak.
  • A betegeknek olyan betegségben kell szenvedniük, amelyből biztonságosan biopszia vehető, és bele kell egyeznie a kezelés előtti biopsziába, vagy a regisztrációt megelőző 12 hónapon belül rendelkezésre kell állnia archivált szövettel.
  • Kérjük, vegye figyelembe, hogy ehhez a kezelési kísérlethez az aktuális kereshető érdeklődési jelző (aMOI)/alkalmazható módosítások listája megtalálható a Cancer Trials Support Unit (CTSU) honlapján: www.ctsu.org (végső URL függőben)
  • EAY191-A3 BEVÉTEL KRITÉRIUMAI:
  • Szövettanilag igazolt rák minden olyan kohorsz esetében, amelynél a gyógyítható kezelési módok nem választhatók
  • Mérhető betegség válaszonkénti értékelési kritériumai szilárd daganatokban (RECIST) 1.1. Minden ComboMATCH vizsgálathoz kötelező kiindulási biopszia. Ezért a betegnek biopsziás lézióval kell rendelkeznie a kiinduláskor. Megjegyzendő, hogy abban az esetben, ha az alapvonal biopsziát a szkennelés megszerzése után végzik el, a biopsziás léziónak a RECIST 1.1 szerint mérhetőnek kell lennie. Minden radiológiai vizsgálatot a randomizálást megelőző 28 napon belül el kell végezni
  • 1. KOHORT: Alacsony fokú savós petefészekrák KRAS, NRAS vagy BRAF aktiváló mutációval
  • 1. KOHORT: Nincs korábbi MEK-gátló vagy CDK4/6-gátló terápia
  • 1. KOHORT: Bármilyen számú előzetes terápia megengedett
  • 1. KOHOROSZ: A vizsgálati terápia első adagját követő 4 héten belül nincs nagyobb műtét (kivéve a vaszkuláris hozzáférés elhelyezését), kisebb műtét 2 héten belül, vagy palliatív sugárterápia 2 héten belül
  • 1. KOHOSZ: A regisztrációt megelőző 28 napon belül nem részesült rákellenes kezelésben. A betegek a vizsgálati kezelés megkezdése előtt 14 nappal rákellenes hormonterápiát kaphattak
  • 2. KOHORT: Alacsony fokú savós petefészekrák
  • 2. KOHORT: A betegség korábbi progressziója MEK-gátlóval (korábbi binimetinib megengedett)
  • 2. KOHOSZ: Ha a beteg korábban binimetinibet kapott, nem lehet szükség a binimetinib adagjának csökkentésére vagy abbahagyására nemkívánatos események miatt
  • 2. KOHORT: Nincs előzetesen kapott CDK4/6 inhibitor
  • 2. KOHORT: A vizsgálati terápia első adagját követő 4 héten belül nincs nagyobb műtét (kivéve a vaszkuláris hozzáférés elhelyezését), kisebb műtét 2 héten belül, vagy palliatív sugárterápia 2 héten belül
  • 2. KOHOSZ: A regisztrációt megelőző 28 napon belül nincs rákellenes terápia. A betegek a vizsgálati kezelés megkezdése előtt 14 nappal rákellenes hormonterápiát kaphattak
  • 3. KOHORT: Hasnyálmirigyrák KRAS/NRAS/HRAS/nem V600E BRAF változtatásokkal megengedett
  • 3. KOHORT: Nincs korábbi MEK-gátló (MEKi) és CDK4/6i-terápia
  • 3. KOHORT: Progresszió legalább egy korábbi terápia után mindaddig, amíg nincs elérhető vagy a betegek számára elfogadható standard terápia, amelyről úgy gondolják, hogy előnyös
  • 3. KOHORT: Bármely korábbi terápia megengedett
  • 3. KOHORT: A vizsgálati terápia első adagját követő 4 héten belül nincs nagyobb műtét (kivéve a vaszkuláris hozzáférés elhelyezését), kisebb műtét 2 héten belül, vagy palliatív sugárterápia 2 héten belül
  • 3. KOHOSZ: A regisztrációt megelőző 28 napon belül nincs rákellenes terápia. A betegek a vizsgálati kezelés megkezdése előtt 14 nappal rákellenes hormonterápiát kaphattak
  • 4. KOHORT: KRAS/NRAS/HRAS aktiváló mutációk
  • 4. KOHOSZ: Nincs korábbi MEKi- és CDK4/6i-terápia, és legalább egy korábbi terápiasor után progresszió alakult ki, mindaddig, amíg nincs elérhető vagy a betegek számára elfogadható standard terápia, amelyről úgy gondolják, hogy előnyös.
  • 4. KOHOSZ: Bármilyen számú előzetes terápia megengedett
  • 4. KOHOSZ: Ebben a kohorszban legfeljebb 6, adott daganattípussal rendelkező beteg vehet részt
  • 4. KOHORT: Bármilyen daganattípus, kivéve: LGSOC/NSCLC/CRC/hasnyálmirigy/melanoma
  • 4. KOHORT: A vizsgálati terápia első adagját követő 4 héten belül nincs nagyobb műtét (kivéve a vaszkuláris hozzáférés elhelyezését), kisebb műtét 2 héten belül, vagy palliatív sugárterápia 2 héten belül
  • 4. KOHOSZ: A regisztrációt megelőző 28 napon belül nincs rákellenes terápia. A betegek a vizsgálati kezelés megkezdése előtt 14 nappal rákellenes hormonterápiát kaphattak
  • Megjegyzés: A ComboMATCH-on belül a KRAS G12C mutációt hordozó daganatos betegek elsőbbséget élveznek a G12C inhibitor alapú alvizsgálatban, ha alkalmasak.
  • Nem terhes és nem szoptat, mert ebben a vizsgálatban olyan vizsgálati szert vesznek részt, amelynek genotoxikus, mutagén és teratogén hatása a fejlődő magzatra és újszülöttre nem ismert. Ezért csak a fogamzóképes nők esetében negatív terhességi tesztet kell végezni =< 7 nappal a regisztráció előtt
  • Életkor >= 18 év
  • Keleti Kooperatív Onkológiai Csoport (ECOG) teljesítményállapota < 2
  • Abszolút neutrofilszám (ANC) >= 1500/mm^3
  • Thrombocytaszám >= 100 000/mm^3
  • Hemoglobin > 9 g/dl
  • Kreatinin = < 1,5-szerese a normál érték felső határának (ULN) vagy számított (számított) kreatinin-clearance >= 30 ml/perc, a Cockcroft-Gault képlet alapján számítva
  • Összes bilirubin =< 1,5-szerese a normál felső határának (ULN). Gilbert-szindrómában szenvedő betegeket akkor lehet bevonni, ha az összbilirubin (bili) < 3 mg/dl (51 mikromol/l)
  • Aszpartát-aminotranszferáz (AST)/alanin-aminotranszferáz (ALT) = a normálérték felső határának 2,5-szerese (ULN)
  • Kreatin-foszfokináz (CPK) = < 2,5 x ULN
  • A betegeknek képesnek kell lenniük a szerek orális készítményeinek lenyelésére
  • Nincs intersticiális tüdőbetegség anamnézisében. Nem szerepelt idiopátiás tüdőfibrózis, szerveződő tüdőgyulladás (pl. bronchiolitis obliterans), gyógyszer okozta tüdőgyulladás vagy idiopátiás tüdőgyulladás, vagy aktív tüdőgyulladásra utaló jel a mellkasi számítógépes tomográfia (CT) szűrése során
  • Nincs olyan aktív bőrbetegség, amely szisztémás kezelést igényelt volna az elmúlt 1 évben
  • Az anamnézisben nincs rhabdomyolysis
  • Nincsenek egyidejű szemészeti rendellenességek, beleértve:

    • Olyan alanyok, akiknek a kórelőzményében zöldhályog szerepel, retina véna elzáródása (RVO), RVO-ra hajlamosító tényezők, beleértve a kontrollálatlan magas vérnyomást, kontrollálatlan cukorbetegséget
    • Az alany, akinek a kórtörténetében retinapatológia szerepel, vagy olyan látható retinapatológiára utaló jelek vannak, amelyek az RVO kockázati tényezőjének tekinthetők, a tonometriával mért intraokuláris nyomás > 21 Hgmm, vagy más jelentős szembetegség, például anatómiai rendellenességek, amelyek növelik az RVO kockázatát
    • Olyan alanyok, akiknek a kórelőzményében szaruhártya-erózió (a szaruhártya epitéliumának instabilitása), szaruhártya-degeneráció, aktív vagy visszatérő keratitis és egyéb súlyos szemfelszíni gyulladásos állapotok fordultak elő
  • Nincs előzetes allogén őssejt- vagy szilárd szervátültetés
  • A központi idegrendszeri (CNS) metasztázisokat helyi terápiával (műtét, sugárkezelés, abláció) kezelték, és a beteg szisztémás szteroidokat nem szed, és az agyi metasztázisoknak legalább 1 hónapig stabilnak kell lenniük.
  • Nincs fennmaradó közös terminológiai kritérium a mellékhatásokhoz (CTCAE) >= 2. fokozatú toxicitás bármely korábbi rákellenes kezelésből, kivéve a 2. fokozatú alopecia vagy 2. fokozatú neuropátia
  • Azok a humán immundeficiencia vírussal (HIV) fertőzött betegek jogosultak részt venni ebben a vizsgálatban
  • Azoknál a betegeknél, akiknél a krónikus hepatitis B vírus (HBV) fertőzésre utaló jelek vannak, a HBV vírusterhelésnek észlelhetetlennek kell lennie a szuppresszív kezelés során, ha indokolt.
  • Azokat a betegeket, akiknek a kórtörténetében hepatitis C vírus (HCV) fertőzés szerepel, kezelni és meg kell gyógyítani. A jelenleg kezelés alatt álló HCV-fertőzésben szenvedő betegek jogosultak, ha nem észlelhető HCV-vírusterhelésük
  • Nincs expozíció P-glikoprotein (P-gp) gátlókkal vagy induktorokkal az első adagot megelőző 14 napon belül és a terápia során
  • A reproduktív potenciállal rendelkező nőknek és férfiaknak meg kell állapodniuk abban, hogy megfelelő fogamzásgátlási módszert alkalmaznak a vizsgálatban való részvételük ideje alatt, valamint a vizsgálati szer utolsó adagját követő 3 hónapig, tekintettel a vizsgálatban alkalmazott terápia teratogén potenciáljára. A megfelelő fogamzásgátlási módszerek közé tartozik az absztinencia, az orális fogamzásgátlók, a beültethető hormonális fogamzásgátlók vagy a kettős barrier módszer (rekeszizom és óvszer). Fogamzóképes nő az a ivarérett nő, aki: 1) nem esett át méheltávolításon vagy kétoldali petefészek-eltávolításon; vagy 2) legalább 12 egymást követő hónapig nem volt természetes posztmenopauzában (azaz az előző 12 egymást követő hónapban bármikor volt menstruációja).

Kizárási kritériumok:

  • ÁLTALÁNOS ComboMATCH EAY191 REGISZTRÁCIÓS KIZÁRÁSI KRITÉRIUMOK:
  • A ComboMATCH szűrővizsgálat alapján a betegek nem rendelkezhetnek BRAF V600E-vel
  • EAY191-A3 KIZÁRÁSI KRITÉRIUMOK:
  • A betegeknél az elmúlt 6 hónapban nem fordult elő bélperforáció vagy bélsipoly
  • Nincsenek olyan betegek, akik nem képesek lenyelni a szájon át szedett gyógyszereket, vagy a gyomor-bélrendszeri felszívódás károsodott gyomoreltávolítás vagy aktív gyulladásos bélbetegség miatt
  • Nincs olyan beteg, akinek a kórelőzményében túlérzékenység szerepelt a vizsgált gyógyszerekkel szemben
  • Azok a betegek, akiknek a bal kamrai ejekciós frakcióját (LVEF) echokardiográfiával (ECHO)/multigated akvizíciós vizsgálattal (MUGA) értékelték, kizárásra kerülnek, ha a legutóbbi vizsgálat 50%-nál kisebb LVEF-értéket mutat.
  • Ebben a vizsgálatban nem engedélyezett a CYP3A4 erős inhibitoraival végzett krónikus egyidejű kezelés. Erős CYP3A4-inhibitorban szenvedő betegeknek a vizsgálatba való regisztráció előtt 14 nappal abba kell hagyniuk a gyógyszer szedését.
  • Az erős CYP3A4 induktorokkal történő krónikus egyidejű kezelés nem megengedett. A betegeknek a vizsgálati kezelés megkezdése előtt 14 nappal abba kell hagyniuk a gyógyszer szedését
  • Az orvosoknak mérlegelniük kell, hogy a következők bármelyike ​​nem teheti-e alkalmatlanná a beteget ehhez a protokollhoz:

    • Egészségügyi állapot (pl. szív-, gasztrointesztinális, tüdő-, pszichiátriai, neurológiai, genetikai stb.), amelyek a vizsgáló véleménye szerint elfogadhatatlanul magas toxicitási kockázatnak tennék ki az alanyt
    • „Jelenleg aktív” második rosszindulatú daganatban szenvedő betegek, kivéve a nem melanómás bőrrákot vagy az in situ méhnyakrákot. A betegek nem tekinthetők „jelenleg aktív” rosszindulatú daganatnak, ha befejezték a terápiát, és több mint 3 éve betegségtől mentesek.

Tanulási terv

Ez a rész a vizsgálati terv részleteit tartalmazza, beleértve a vizsgálat megtervezését és a vizsgálat mérését.

Hogyan készül a tanulmány?

Tervezési részletek

  • Elsődleges cél: Kezelés
  • Kiosztás: Véletlenszerűsített
  • Beavatkozó modell: Párhuzamos hozzárendelés
  • Maszkolás: Nincs (Open Label)

Fegyverek és beavatkozások

Résztvevő csoport / kar
Beavatkozás / kezelés
Kísérleti: 1., 2., 3., 4. kombinációs kohorsz (palbociklib, binimetinib)
A betegek minden ciklus 1-21. napján palbociclib PO QD-t és binimetinib PO BID-et kapnak minden ciklus 1-28. napján. az egész tárgyalás alatt. A ciklusok 28 naponként ismétlődnek a betegség progressziója vagy elfogadhatatlan toxicitás hiányában legfeljebb 3 évig. A betegek a szűrés során biopsziát, valamint MRI-t, CT-t, csontvizsgálatot és vérmintát vehetnek át a szűrés, a vizsgálat és/vagy a nyomon követés során.
Vérminták vétele
Más nevek:
  • Biológiai mintagyűjtés
  • Biominta összegyűjtve
  • Mintagyűjtemény
  • Mintagyűjtés
Végezzen MRI-t
Más nevek:
  • MRI
  • Mágneses rezonancia
  • Mágneses rezonancia képalkotás
  • Orvosi képalkotás, mágneses rezonancia / nukleáris mágneses rezonancia
  • ÚR
  • MR képalkotás
  • MRI vizsgálat
  • NMR képalkotás
  • NMRI
  • Mágneses magrezonancia képalkotás
  • Mágneses rezonancia képalkotás (MRI)
  • sMRI
  • Mágneses rezonancia képalkotás (eljárás)
  • MRI-k
  • Strukturális MRI
Végezzen CT-t
Más nevek:
  • CT
  • MACSKA
  • CAT Scan
  • Számítógépes axiális tomográfia
  • Számítógépes tomográfia
  • CT vizsgálat
  • tomográfia
  • Számítógépes axiális tomográfia (eljárás)
  • Számítógépes tomográfia (CT) vizsgálat
  • Diagnosztikai macska szkennelés
  • Diagnosztikai macska szkennelési szolgáltatás típusa
Adott PO
Más nevek:
  • ARRY-162
  • ARRY-438162
  • MEK162
  • Mektovi
  • ARRY 438162
  • ARRY 162
  • ARRY162
  • ARRY438162
  • MEK 162
  • MEK-162
Adott PO
Más nevek:
  • Ibrance
  • 6-acetil-8-ciklopentil-5-metil-2-((5-(piperazin-1-il)piridin-2-il)amino)-8h-pirido(2,3-d)pirimidin-7-on
  • PD 0332991
  • PD 332991
  • PD 991
  • PD-0332991
  • PD0332991
Végezzen csontvizsgálatot
Más nevek:
  • Csontszcintigráfia
Biopszián átesik
Más nevek:
  • Bx
  • BIOPSY_TYPE
  • Biopszia
Kísérleti: Monoterápia 1. kohorsz (binimetinib)
A betegek naponta kétszer kapnak binimetinibet PO BID, betegség progressziója vagy elfogadhatatlan toxicitás hiányában, legfeljebb 3 évig. A betegség progresszióját tapasztaló betegek dönthetnek úgy, hogy áttérnek a kombinációs kohorszba. A betegek a szűrés során biopsziát, valamint MRI-t, CT-t, csontvizsgálatot és vérmintát vehetnek át a szűrés, a vizsgálat és/vagy a nyomon követés során.
Vérminták vétele
Más nevek:
  • Biológiai mintagyűjtés
  • Biominta összegyűjtve
  • Mintagyűjtemény
  • Mintagyűjtés
Végezzen MRI-t
Más nevek:
  • MRI
  • Mágneses rezonancia
  • Mágneses rezonancia képalkotás
  • Orvosi képalkotás, mágneses rezonancia / nukleáris mágneses rezonancia
  • ÚR
  • MR képalkotás
  • MRI vizsgálat
  • NMR képalkotás
  • NMRI
  • Mágneses magrezonancia képalkotás
  • Mágneses rezonancia képalkotás (MRI)
  • sMRI
  • Mágneses rezonancia képalkotás (eljárás)
  • MRI-k
  • Strukturális MRI
Végezzen CT-t
Más nevek:
  • CT
  • MACSKA
  • CAT Scan
  • Számítógépes axiális tomográfia
  • Számítógépes tomográfia
  • CT vizsgálat
  • tomográfia
  • Számítógépes axiális tomográfia (eljárás)
  • Számítógépes tomográfia (CT) vizsgálat
  • Diagnosztikai macska szkennelés
  • Diagnosztikai macska szkennelési szolgáltatás típusa
Adott PO
Más nevek:
  • ARRY-162
  • ARRY-438162
  • MEK162
  • Mektovi
  • ARRY 438162
  • ARRY 162
  • ARRY162
  • ARRY438162
  • MEK 162
  • MEK-162
Végezzen csontvizsgálatot
Más nevek:
  • Csontszcintigráfia
Biopszián átesik
Más nevek:
  • Bx
  • BIOPSY_TYPE
  • Biopszia

Mit mér a tanulmány?

Elsődleges eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
Progressziómentes túlélés (PFS) (1. kohorsz)
Időkeret: A véletlen besorolás dátumától a betegség progressziójáig vagy bármely okból bekövetkezett halálig eltelt idő, 6, 12, 18, 24 és 30 hónapban
Összehasonlítja a PFS-eloszlást a palbociclib-vel és binimetinibbel kezeltek és a binimetinib önmagában. A PFS-t a két kezelési ág között Kaplan-Meier módszerekkel hasonlítják össze. A kockázati arányt, a medián PFS-t és a becsült PFS-arányt 6, 12, 18, 24 és 30 hónapra a megfelelő 95%-os konfidencia intervallumokkal együtt becsülik meg. Egy log-rank tesztet használunk a PFS-eloszlások összehasonlítására a két kezelési kar között ebben a kohorszban. Kiegészítő jelleggel a Cox-arányos kockázati modelleket is alkalmazni fogják a kezelési ág PFS-re gyakorolt ​​hatásának értékelésére a rétegződési tényezők alapján történő rétegzés során.
A véletlen besorolás dátumától a betegség progressziójáig vagy bármely okból bekövetkezett halálig eltelt idő, 6, 12, 18, 24 és 30 hónapban
Objektív válaszarány (ORR) (2. kohorsz)
Időkeret: Legfeljebb 3 év
A Simon optimális elrendezése, amelyet ebben a populációban a hatékonyság értékelésére használnak a kezelés utáni objektív válaszarány tekintetében, kétlépcsős elrendezést alkalmaznak.
Legfeljebb 3 év
ORR (3. kohorsz)
Időkeret: Legfeljebb 3 év
A Simon minimax terv, amelyet ebben a populációban a kezelés utáni hatásosság értékelésére használt objektív válaszarány alapján, kétlépcsős tervezést alkalmaz.
Legfeljebb 3 év
ORR (4. kohorsz)
Időkeret: Legfeljebb 3 év
A Simon minimax terv, amelyet ebben a szövettani/tumoragnosztikus populációban a hatékonyság értékelésére a kezelés utáni objektív válaszarány alapján használnak, kétlépcsős elrendezést alkalmaz.
Legfeljebb 3 év

Másodlagos eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
Objektív válasz (1. kohorsz)
Időkeret: Legfeljebb 3 év
Az objektív válasz a válaszértékelési kritériumok alapján szilárd daganatokban (RECIST) 1.1 verzió (v) feltétele az ORR segítségével történik, ahol az ORR a választ (részleges válasz [PR] vagy teljes válasz [CR] / RECIST) elérő értékelhető betegek száma. v1.1) a vizsgálati terápiával végzett kezelés során osztva az értékelhető betegek teljes számával. A válaszarányokat a kezelési karok között khi-négyzet teszt (vagy szükség szerint Fisher-féle pontos teszt) segítségével hasonlítják össze. A Clopper-Pearson módszer segítségével pontbecsléseket generálunk az objektív válaszarányokra az egyes karon belül 95%-os konfidencia intervallumokkal együtt.
Legfeljebb 3 év
Teljes túlélés (OS) (minden kohorsz)
Időkeret: A regisztrációtól a bármilyen okból bekövetkezett halálig, legfeljebb 3 évig
Azokat a betegeket, akik az utolsó utánkövetéskor életben vannak, cenzúrázni fogják. Az operációs rendszer eloszlását Kaplan-Meier módszerével becsüljük meg. A medián operációs rendszert és a 95%-os konfidencia intervallumot jelentik.
A regisztrációtól a bármilyen okból bekövetkezett halálig, legfeljebb 3 évig
A válasz időtartama (DoR) (minden kohorsz)
Időkeret: A páciens legkorábbi legjobb objektív állapotától a progresszió legkorábbi időpontjáig, legfeljebb 3 évig értékelve
A DoR minden értékelhető betegre vonatkozik, aki objektív választ ért el, mivel először a beteg legkorábbi legjobb objektív státuszától eltelt időt jegyzik fel, mivel vagy CR vagy PR a legkorábbi progresszió dokumentálásáig, vagy a halál, ha nincs előzetes bizonyíték a betegség progressziójára. A DoR eloszlását Kaplan-Meier módszerével becsüljük meg.
A páciens legkorábbi legjobb objektív állapotától a progresszió legkorábbi időpontjáig, legfeljebb 3 évig értékelve
Betegségkontroll (minden kohorsz)
Időkeret: Legfeljebb 3 év
A betegségkontroll becslése a betegség-ellenőrzési arány (DCR) segítségével történik, amelyet úgy definiálnak, hogy azok a betegek, akiknél CR-t vagy PR-t tapasztalnak RECIST 1.1-enként, vagy legalább 6 hónapig stabil betegséget tartanak fenn a randomizálás után, osztva az értékelhető betegek teljes számával. A DCR-t a kohorszokon belül értékelik, és az 1. kohorsz esetében ezt is összehasonlítják a kezelési karok között chi-négyzet teszt segítségével. A Clopper-Pearson módszer segítségével pontbecsléseket generálunk a betegségkontroll arányára az egyes karon belül, 95%-os konfidencia intervallumokkal együtt.
Legfeljebb 3 év
Nemkívánatos események előfordulása (AE) (minden kohorsz)
Időkeret: Legfeljebb 3 év
Minden olyan jogosult beteg, aki megkezdte a kezelést, értékelhetőnek minősül az AE arány(ok) értékeléséhez. A betegeket a nemkívánatos események szempontjából a National Cancer Institute (Nemkívánatos eseményekre vonatkozó közös toxicitási kritériumok) 5.0-s verziója alapján értékelik. Az egyes AE-típusok maximális fokozatát minden betegnél rögzítik, és a gyakorisági táblázatokat áttekintik a minták meghatározásához. Ezenkívül figyelembe kell venni az AE(k) kapcsolatát a vizsgálati kezeléssel.
Legfeljebb 3 év
PFS (2., 3., 4. kohorsz)
Időkeret: A vizsgálat kezdetétől a betegség progressziója vagy bármilyen okból bekövetkezett halálozás első időpontjáig, legfeljebb 3 évig
A betegség progresszióját a RECIST 1.1 kritériumok alapján határozzák meg. A PFS-t a Kaplan-Meier módszerrel becsüljük meg. A medián PFS és a megfelelő 95%-os konfidencia intervallum jelenteni kell. A betegeket a betegség utolsó felmérésének időpontjában cenzúrázzák, ha az utolsó vizsgálat időpontjában életben voltak, és nem voltak progressziótól mentesek.
A vizsgálat kezdetétől a betegség progressziója vagy bármilyen okból bekövetkezett halálozás első időpontjáig, legfeljebb 3 évig

Egyéb eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
TK1 tevékenység (1. és 2. kohorsz)
Időkeret: Legfeljebb 3 év
Megvizsgálja a TK1 aktivitást a kezelés előtt és után, valamint azt, hogy ez hogyan felel meg és korrelál a palbociklib-kezelést követő klinikai eredményekkel.
Legfeljebb 3 év
KRAS mutációk (1. és 2. kohorsz)
Időkeret: Legfeljebb 3 év
Jellemezni fogja a betegeket a KRAS-mutációk jelenléte alapján, és hogyan felelnek meg ezek a hatékonysági eredményeknek, például a PFS-nek és a kezelésre adott válasznak. Továbbá az 1. kohorsz esetében azt is értékelni fogja, hogy ennek a mutációnak a jelenléte hogyan befolyásolja a monoterápiával kezelt betegek kimenetelét a kombinált terápiával szemben. Ha a számok elegendőek, azt is megvizsgálja, hogy a KRAS mutációnak van-e szerepe hatásmódosítóként ebben a beállításban.
Legfeljebb 3 év
A válasz és az ellenállás meghatározó tényezői (1. és 2. kohorsz)
Időkeret: Legfeljebb 3 év
Teljes exome szekvenálást és ribonukleinsav (RNS) szekvenálást végez az alapvonalon, és opcionális biopsziát a progresszió után, hogy felmérje a válasz és a rezisztencia meghatározó tényezőit. Az 1. kohorsz esetében a kijelölt laboratórium által generált diagnosztikus tumormutációs profil, a kezelés előtti biopsziás mutációs profil és a kezelés előtti keringő tumordezoxiribonukleinsav (ctDNS) mutációs profil egyezése kerül értékelésre.
Legfeljebb 3 év
Változások a plazma RAS allélterhelésében KRAS-mutált daganatokban (1. és 2. kohorsz)
Időkeret: Legfeljebb 3 év
Feltárja a plazma RAS allélterhelésének változásait KRAS-mutált daganatokban ctDNS segítségével, és korrelálja a változásokat a klinikai aktivitással.
Legfeljebb 3 év
TK1 tevékenység (3. és 4. kohorsz)
Időkeret: Legfeljebb 3 év
Megvizsgálja a TK1 aktivitást a kezelés előtt és után, valamint azt, hogy ez hogyan felel meg és korrelál a palbociklib-kezelést követő klinikai eredményekkel.
Legfeljebb 3 év
A válasz meghatározó tényezői (3. és 4. kohorsz)
Időkeret: Legfeljebb 3 év
Értékeli a dezoxiribonukleinsav (DNS), RNS és ctDNS változásait. Felmérik a kijelölt laboratórium által generált diagnosztikus tumormutációs profil, a kezelés előtti biopsziás mutációs profil és a kezelés előtti ctDNS mutációs profil összhangját.
Legfeljebb 3 év
A belső ellenállás vagy válasz jelei (3. és 4. kohorsz)
Időkeret: Legfeljebb 3 év
Értékeli a DNS, RNS és ctDNS változásait. Felmérik a kijelölt laboratórium által generált diagnosztikus tumormutációs profil, a kezelés előtti biopsziás mutációs profil és a kezelés előtti ctDNS mutációs profil összhangját.
Legfeljebb 3 év
A plazma RAS allélterhelése a válaszhoz viszonyítva (3. és 4. kohorsz)
Időkeret: Legfeljebb 3 év
Értékeli a DNS, RNS és ctDNS változásait. Felmérik a kijelölt laboratórium által generált diagnosztikus tumormutációs profil, a kezelés előtti biopsziás mutációs profil és a kezelés előtti ctDNS mutációs profil összhangját.
Legfeljebb 3 év

Együttműködők és nyomozók

Itt találhatja meg a tanulmányban érintett személyeket és szervezeteket.

Nyomozók

  • Kutatásvezető: Geoffrey I Shapiro, Alliance for Clinical Trials in Oncology

Tanulmányi rekorddátumok

Ezek a dátumok nyomon követik a ClinicalTrials.gov webhelyre benyújtott vizsgálati rekordok és összefoglaló eredmények benyújtásának folyamatát. A vizsgálati feljegyzéseket és a jelentett eredményeket a Nemzeti Orvostudományi Könyvtár (NLM) felülvizsgálja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e az adott minőség-ellenőrzési szabványoknak, mielőtt közzéteszik őket a nyilvános weboldalon.

Tanulmány főbb dátumok

Tanulmány kezdete (Tényleges)

2023. december 13.

Elsődleges befejezés (Becsült)

2028. augusztus 26.

A tanulmány befejezése (Becsült)

2028. augusztus 26.

Tanulmányi regisztráció dátumai

Először benyújtva

2022. szeptember 22.

Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2022. szeptember 22.

Első közzététel (Tényleges)

2022. szeptember 26.

Tanulmányi rekordok frissítései

Utolsó frissítés közzétéve (Tényleges)

2026. augusztus 21.

Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2026. augusztus 20.

Utolsó ellenőrzés

2026. augusztus 1.

Több információ

A tanulmányhoz kapcsolódó kifejezések

Terv az egyéni résztvevői adatokhoz (IPD)

Tervezi megosztani az egyéni résztvevői adatokat (IPD)?

IGEN

IPD terv leírása

Az NCI elkötelezett aziránt, hogy az NIH irányelveivel összhangban megosszák az adatokat. A klinikai vizsgálatok adatainak megosztásával kapcsolatos további részletekért nyissa meg az NIH adatmegosztási szabályzatának oldalát.

Gyógyszer- és eszközinformációk, tanulmányi dokumentumok

Egy amerikai FDA által szabályozott gyógyszerkészítményt tanulmányoz

Igen

Egy amerikai FDA által szabályozott eszközterméket tanulmányoz

Nem

az Egyesült Államokban gyártott és onnan exportált termék

Nem

Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .

Iratkozz fel