Sym023 (Anti-TIM-3) előrehaladott szilárd daganatos rosszindulatú vagy limfómában szenvedő betegeknél
1. fázis, nyílt, többközpontú vizsgálat, amely a Sym023 (Anti-TIM-3) biztonságosságát, tolerálhatóságát és előzetes daganatellenes aktivitását vizsgálja előrehaladott szilárd daganatos rosszindulatú vagy limfómában szenvedő betegeknél
A tanulmány áttekintése
Állapot
Állapot
Körülmények
Körülmények
Beavatkozás / kezelés
Beavatkozás / kezelés
Részletes leírás
Tanulmány típusa
Tanulmány típusa
Beiratkozás (Tényleges)
Beiratkozás
Fázis
Fázis
- 1. fázis
Kapcsolatok és helyek
Tanulmányi helyek
-
-
Michigan
-
Grand Rapids, Michigan, Egyesült Államok, 49503
- South Texas Accelerated Research Therapeutics (START) Midwest
-
-
Texas
-
Houston, Texas, Egyesült Államok, 77030
- The University of Texas MD Anderson Cancer Center
-
San Antonio, Texas, Egyesült Államok, 78240
- NEXT Oncology
-
-
-
-
Ontario
-
Toronto, Ontario, Kanada, M5G 2M9
- Princess Margaret Cancer Centre
-
-
Részvételi kritériumok
Jogosultsági kritériumok
Jogosultsági kritériumok
Tanulmányozható életkorok
Egészséges önkénteseket fogad
Tanulmányozható nemek
Leírás
Bevételi kritériumok:
- Férfi vagy nőbetegek, ≥ 18 évesek a tájékozott beleegyezés megszerzésének időpontjában.
- Dokumentált (szövettani vagy citológiailag igazolt) szolid tumor rosszindulatú daganat, amely lokálisan előrehaladott vagy metasztatikus; dokumentált limfómában szenvedő betegek.
- Rosszindulatú daganat (szilárd daganat vagy limfóma), amely jelenleg nem alkalmas sebészeti beavatkozásra akár orvosi ellenjavallatok, akár a daganat nem reszekálhatósága miatt.
- Refrakter vagy intolerancia a meglévő terápiá(k)ra, amelyekről ismert, hogy klinikai előnyökkel járnak.
- Mérhető vagy nem mérhető betegség a RECIST v1.1 vagy RECIL 2017 szerint.
- Az Eastern Cooperative Oncology Group (ECOG) teljesítménystátusza (PS) 0 vagy 1.
- Nem fogamzóképes korú, vagy aki beleegyezik abba, hogy rendkívül hatékony fogamzásgátlási módszert alkalmazzon a vizsgálat során, amely az első adagot megelőző 2 héten belül kezdődik és a vizsgált gyógyszer utolsó adagja után 6 hónapig tart.
Kizárási kritériumok:
- Olyan nők, akik terhesek vagy szoptatnak, vagy teherbe kívánnak esni a vizsgált gyógyszer utolsó adagja előtt, alatt vagy azt követően 6 hónapon belül. Fogamzóképes korú nők (WOCBP) és termékeny férfiak, akiknek WOCBP-partnere(i) nem használnak, és nem is hajlandóak nagyon hatékony fogamzásgátlási módszert alkalmazni.
- Ismert, kezeletlen központi idegrendszeri (CNS) vagy leptomeningealis metasztázisok vagy gerincvelő-kompresszió, olyan betegek, akiknél a fentiek bármelyike nem kontrollált korábbi műtéttel vagy sugárkezeléssel, vagy olyan betegek, akiknél a központi idegrendszeri érintettségre utaló tünetek kezelésre szorulnak.
- Hematológiai rosszindulatú daganatok, kivéve a limfómákat.
- Aktív trombózis, vagy az anamnézisben szereplő mélyvénás trombózis (DVT) vagy tüdőembólia (PE) az 1. ciklust megelőző 4 héten belül/1. nap (C1/D1), kivéve, ha megfelelően kezelték és stabilnak tekintik.
- Aktív, ellenőrizetlen vérzés vagy ismert vérzéses diatézis.
- Klinikailag jelentős szív- és érrendszeri betegség vagy állapot.
- Jelentős szembetegség vagy állapot, beleértve az anamnézisben szereplő autoimmun vagy gyulladásos rendellenességet.
- Jelentős tüdőbetegség vagy állapot.
- Jelenlegi vagy közelmúltbeli (6 hónapon belül) jelentős gasztrointesztinális (GI) betegség vagy állapot.
- Aktív, ismert vagy gyanított autoimmun betegség, vagy dokumentált autoimmun betegség vagy szindróma anamnézisében, amely szisztémás szteroidokat vagy más immunszuppresszív gyógyszereket igényel.
- Az immunellenőrzési pont inhibitorok korábbi beadásával összefüggő jelentős toxicitások anamnézisében, amelyek szükségessé tették a terápia végleges leállítását.
- Betegek, akiknél a korábbi daganatellenes terápiához kapcsolódó, megoldatlan > 1. fokozatú toxicitás, kivételekkel.
- Bármilyen korábbi sebészeti beavatkozás utáni nem megfelelő felépülés, vagy a C1/D1 előtti 4 héten belül bármilyen nagyobb sebészeti beavatkozáson esett át.
- Humán immunhiány vírus (HIV) ismert kórtörténete vagy ismert aktív hepatitis B vírus (HBV) vagy hepatitis C vírus (HCV) fertőzés.
Tanulási terv
Hogyan készül a tanulmány?
Tervezési részletek
- Elsődleges cél: Kezelés
- Kiosztás: Nem véletlenszerű
- Beavatkozó modell: Egyetlen csoportos hozzárendelés
- Maszkolás: Nincs (Open Label)
Fegyverek száma
Fegyverek és beavatkozások
Résztvevő csoport / karRésztvevő csoport / kar |
Beavatkozás / kezelésBeavatkozás / kezelés |
|---|---|
|
Kísérleti: Sym023 0,03 mg/kg
A Sym023-at 0,03 mg/kg dózisban adtuk be intravénás infúzióban
|
A Sym023 egy rekombináns, teljesen humán antitest, amely megköti a TIM-3-at és aktiválja az immunsejteket.
Más nevek:
|
|
Kísérleti: Sym023 0,1 mg/kg
A Sym023-at 0,1 mg/kg dózisban adtuk be intravénás infúzióban
|
A Sym023 egy rekombináns, teljesen humán antitest, amely megköti a TIM-3-at és aktiválja az immunsejteket.
Más nevek:
|
|
Kísérleti: Sym023 0,3 mg/kg
A Sym023-at 0,3 mg/kg dózisban adták be intravénás infúzióban
|
A Sym023 egy rekombináns, teljesen humán antitest, amely megköti a TIM-3-at és aktiválja az immunsejteket.
Más nevek:
|
|
Kísérleti: Sym023 1,0 mg/kg
A Sym023-at 1,0 mg/kg dózisban adtuk be intravénás infúzióval
|
A Sym023 egy rekombináns, teljesen humán antitest, amely megköti a TIM-3-at és aktiválja az immunsejteket.
Más nevek:
|
|
Kísérleti: Sym023 3,0 mg/kg
A Sym023-at 3,0 mg/kg dózisban adtuk be intravénás infúzióban
|
A Sym023 egy rekombináns, teljesen humán antitest, amely megköti a TIM-3-at és aktiválja az immunsejteket.
Más nevek:
|
|
Kísérleti: Sym023 10,0 mg/kg
A Sym023-at 10,0 mg/kg dózisban adtuk be intravénás infúzióban
|
A Sym023 egy rekombináns, teljesen humán antitest, amely megköti a TIM-3-at és aktiválja az immunsejteket.
Más nevek:
|
|
Kísérleti: Sym023 20,0 mg/kg
A Sym023-at 20,0 mg/kg dózisban adtuk be intravénás infúzióban
|
A Sym023 egy rekombináns, teljesen humán antitest, amely megköti a TIM-3-at és aktiválja az immunsejteket.
Más nevek:
|
Mit mér a tanulmány?
Elsődleges eredményintézkedések
Elsődleges eredményintézkedések
Eredménymérő |
Intézkedés leírása |
Időkeret |
|---|---|---|
|
A kezelés során felmerülő mellékhatások (AE) értékelése, amely megfelel a dóziskorlátozó toxicitás (DLT) kritériumainak.
Időkeret: 28 nap
|
Értékelje a Sym023 biztonságosságát és tolerálhatóságát egy Q2W (2 hetente egyszer) ütemezés szerint a maximális tolerálható dózis (MTD) és/vagy az ajánlott 2. fázisú dózis (RP2D) meghatározásához.
Az 1. ciklus során mért DLT-kritériumoknak megfelelő AE-k előfordulásán alapuló értékelés.
Az MTD-t azon DLT-k alapján kellett meghatározni, amelyek a C1 alatt fordultak elő egynél több betegnél egy 3-6 betegből álló kohorszban, vagy a betegek ≥33,3%-ánál 7-től 12-ig terjedő kibővített betegcsoport esetén.
A 10,0 mg/ttkg dózisú kohorsz egyik betege nem volt értékelhető MTD szempontjából, mivel nem fejezte be a C1-et a gyógyszertoxicitáson kívüli ok miatt (azaz 1 adag után abbahagyták a beteg beleegyezésének visszavonása miatt).
Ezt a beteget azonban bevonták más eredmények értékelésébe.
|
28 nap
|
Másodlagos eredményintézkedések
Másodlagos eredményintézkedések
Eredménymérő |
Intézkedés leírása |
Időkeret |
|---|---|---|
|
A Sym023 immunogenitásának értékelése.
Időkeret: Kiindulási állapot akár 6 hónapos követés, körülbelül 1 év
|
Szérummintavétel a gyógyszerellenes antitest (ADA) képződésének lehetőségének felmérésére.
Bemutatjuk azoknak a betegeknek a számát, akiknek pozitív mintája a jelzett vizitek során.
|
Kiindulási állapot akár 6 hónapos követés, körülbelül 1 év
|
|
Az objektív válasz (OR) vagy a stabil betegség (SD) értékelése a RECIST v1.1 segítségével
Időkeret: 24 hónap
|
VAGY vagy SD A válasz értékelési kritériumai alapján értékelve a Solid Tumors 1.1-es verziójában (RECIST v1.1).
Bemutatjuk a megerősített vagy nem megerősített OR (részleges vagy teljes válasz) betegek számát.
A legjobb általános választ adó betegek SD időtartama = SD az első vizsgálati kezelés napjától a radiológiai betegség progressziójának vagy halálának kezdetéig eltelt idő.
Ha a betegnél nem volt radiológiai betegség progressziója vagy halála, az SD időtartamát az első vizsgálati kezelés napjától az utolsó SD-értékelés időpontjáig tartó időként határozták meg.
|
24 hónap
|
|
Az objektív válasz (OR) vagy a stabil betegség (SD) értékelése az iRECIST által
Időkeret: 24 hónap
|
VAGY vagy SD Az Immunotherapeutics Response Evaluation Criteria in Solid Tumors (iRECIST) alapján értékelve.
Bemutatjuk a megerősített vagy nem megerősített OR (részleges vagy teljes válasz) betegek számát.
A legjobb általános választ adó betegek SD időtartama = SD az első vizsgálati kezelés napjától a radiológiai betegség progressziójának vagy halálának kezdetéig eltelt idő.
Ha a betegnél nem volt radiológiai betegség progressziója vagy halála, az SD időtartamát az első vizsgálati kezelés napjától az utolsó SD-értékelés időpontjáig tartó időként határozták meg.
|
24 hónap
|
|
Az objektív válasz (OR) vagy a stabil betegség (SD) értékelése a RECIL 2017 által.
Időkeret: 24 hónap
|
OR vagy SD, válaszértékelési kritériumok alapján értékelve a limfómákban 2017 (RECIL 2017)
|
24 hónap
|
|
A betegség progressziójának ideje (TTP).
Időkeret: 24 hónap
|
A képalkotó vizsgálatokban a progresszió első bizonyítékaihoz való beiratkozás időpontja alapján, a daganat típusától függően a RECIST v1.1, RECIL 2017 vagy iRECIST által értékelve.
Az alább látható számok a RECIST v1.1-hez kapcsolódó értékeknek felelnek meg.
|
24 hónap
|
|
A koncentráció-idő görbe alatti terület egy adagolási intervallumban (AUC).
Időkeret: Az infúzió kezdete előtt 168 órával az infúzió befejezése után
|
Az első adag utáni AUC-t nem kompartmentális módszerekkel becsülték meg.
A PK analízishez szükséges vérmintákat a következő időpontokban vettük: az infúzió megkezdése előtt, az infúzió végén és az infúzió befejezése után 2, 4, 8, 24, 48 és 168 órával.
A tényleges időpontokat rögzítettük.
|
Az infúzió kezdete előtt 168 órával az infúzió befejezése után
|
|
Maximális koncentráció (Cmax)
Időkeret: Az infúzió kezdete előtt 168 órával az infúzió befejezése után
|
Az első adag utáni eredmény mértékét a megfigyelt adatokból származtattuk.
A PK analízishez szükséges vérmintákat a következő időpontokban vettük: az infúzió megkezdése előtt, az infúzió végén és az infúzió befejezése után 2, 4, 8, 24, 48 és 168 órával.
A tényleges időpontokat rögzítettük.
|
Az infúzió kezdete előtt 168 órával az infúzió befejezése után
|
|
A maximális koncentráció elérésének ideje (Tmax)
Időkeret: Az infúzió kezdete előtt 168 órával az infúzió befejezése után
|
Az első adag utáni eredmény mértékét a megfigyelt adatokból származtattuk.
A PK analízishez szükséges vérmintákat a következő időpontokban vettük: az infúzió megkezdése előtt, az infúzió végén és az infúzió befejezése után 2, 4, 8, 24, 48 és 168 órával.
A tényleges időpontokat rögzítettük.
|
Az infúzió kezdete előtt 168 órával az infúzió befejezése után
|
|
Minimális koncentráció (Ctrough)
Időkeret: Az infúzió kezdete előtt 168 órával az infúzió befejezése után
|
Az első adag utáni eredmény mértékét a megfigyelt adatokból származtattuk.
A PK analízishez szükséges vérmintákat a következő időpontokban vettük: az infúzió megkezdése előtt, az infúzió végén és az infúzió befejezése után 2, 4, 8, 24, 48 és 168 órával.
A tényleges időpontokat rögzítettük.
|
Az infúzió kezdete előtt 168 órával az infúzió befejezése után
|
|
Terminális eliminációs felezési idő (T½)
Időkeret: Az infúzió kezdete előtt 168 órával az infúzió befejezése után
|
Az első adag utáni eredményt nem kompartmentális módszerekkel becsülték meg.
A PK analízishez szükséges vérmintákat a következő időpontokban vettük: az infúzió megkezdése előtt, az infúzió végén és az infúzió befejezése után 2, 4, 8, 24, 48 és 168 órával.
A tényleges időpontokat rögzítettük.
|
Az infúzió kezdete előtt 168 órával az infúzió befejezése után
|
|
Szabadság (CL)
Időkeret: Az infúzió kezdete előtt 168 órával az infúzió befejezése után
|
Az első adag utáni eredményt nem kompartmentális módszerekkel becsülték meg.
A PK analízishez szükséges vérmintákat a következő időpontokban vettük: az infúzió megkezdése előtt, az infúzió végén és az infúzió befejezése után 2, 4, 8, 24, 48 és 168 órával.
A tényleges időpontokat rögzítettük.
|
Az infúzió kezdete előtt 168 órával az infúzió befejezése után
|
Együttműködők és nyomozók
Szponzor
Szponzor
Nyomozók
Nyomozók
- Kutatásvezető: Lillian Siu, MD, FRCPC, Princess Margaret Cancer Centre
Tanulmányi rekorddátumok
Tanulmány főbb dátumok
Tanulmány kezdete (Tényleges)
Tanulmány kezdete
Elsődleges befejezés (Tényleges)
Elsődleges befejezés
A tanulmány befejezése (Tényleges)
A tanulmány befejezése
Tanulmányi regisztráció dátumai
Először benyújtva
Először benyújtva
Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak
Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak
Első közzététel (Tényleges)
Első közzététel
Tanulmányi rekordok frissítései
Utolsó frissítés közzétéve (Tényleges)
Utolsó frissítés közzétéve
Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak
Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak
Utolsó ellenőrzés
Utolsó ellenőrzés
Több információ
A tanulmányhoz kapcsolódó kifejezések
További vonatkozó MeSH feltételek
Egyéb vizsgálati azonosító számok
Egyéb vizsgálati azonosító számok
- Sym023-01
Terv az egyéni résztvevői adatokhoz (IPD)
Tervezi megosztani az egyéni résztvevői adatokat (IPD)?
Gyógyszer- és eszközinformációk, tanulmányi dokumentumok
Egy amerikai FDA által szabályozott gyógyszerkészítményt tanulmányoz
Egy amerikai FDA által szabályozott eszközterméket tanulmányoz
Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .