Ezt az oldalt automatikusan lefordították, és a fordítás pontossága nem garantált. Kérjük, olvassa el a angol verzió forrásszöveghez.

Az ABT-199 értékelésére irányuló vizsgálat kiújult vagy refrakter myeloma multiplexben szenvedő betegeknél

2023. március 16. frissítette: AbbVie

1/2 fázisú vizsgálat az ABT-199 biztonságosságának és farmakokinetikájának értékelésére kiújult vagy refrakter myeloma multiplexben szenvedő betegeknél

Ennek a vizsgálatnak az 1. fázisának elsődleges célja a biztonságossági profil felmérése, a farmakokinetika (PK) jellemzése, valamint az ABT-199 (venetoklax) adagolási rendjének, maximális tolerálható dózisának (MTD) és ajánlott 2. fázisú dózisának (RPTD) meghatározása volt. relapszusban vagy refrakter myeloma multiplexben szenvedő betegeknél. Ez a tanulmány a dexametazonnal kombinált venetoclax biztonságossági profilját és PK-ját is értékelte t(11;14)-pozitív myeloma multiplexben szenvedőknél.

A 2. fázis elsődleges célja a t(11;14)-pozitív myeloma multiplexben szenvedő résztvevők objektív válaszarányának (ORR) és nagyon jó részleges vagy jobb arányának (VGPR+) további értékelése volt.

A tanulmány áttekintése

Állapot

Befejezve

Tanulmány típusa

Beavatkozó

Beiratkozás (Tényleges)

117

Fázis

  • 2. fázis
  • 1. fázis

Kiterjesztett hozzáférés

Elérhető a klinikai vizsgálaton kívül. Lásd a bővített hozzáférési rekordot.

Kapcsolatok és helyek

Ez a rész a vizsgálatot végzők elérhetőségeit, valamint a vizsgálat lefolytatásának helyére vonatkozó információkat tartalmazza.

Tanulmányi helyek

      • Antwerp, Belgium, 2060
        • ZNA Stuivenberg /ID# 170067
      • Leuven, Belgium, 3000
        • Duplicate_University Hospital Leuven /ID# 170715
    • Bruxelles-Capitale
      • Jette, Bruxelles-Capitale, Belgium, 1090
        • UZ Brussel /ID# 170711
    • Arizona
      • Scottsdale, Arizona, Egyesült Államok, 85259-5452
        • Mayo Clinic - Scottsdale /ID# 75808
    • Arkansas
      • Little Rock, Arkansas, Egyesült Államok, 72205
        • University of Arkansas for Medical Sciences /ID# 170002
    • Connecticut
      • New Haven, Connecticut, Egyesült Államok, 06510
        • Yale University /ID# 203704
    • Georgia
      • Atlanta, Georgia, Egyesült Államok, 30322
        • Emory University, Winship Cancer Institute /ID# 74993
    • Illinois
      • Harvey, Illinois, Egyesült Államok, 60426
        • Ingalls Memorial Hosp /ID# 205346
    • Louisiana
      • New Orleans, Louisiana, Egyesült Államok, 70112
        • Tulane Cancer Center Clinic /ID# 204123
    • Massachusetts
      • Boston, Massachusetts, Egyesült Államok, 02111-1552
        • Tufts Medical Center /ID# 203814
    • Michigan
      • Ann Arbor, Michigan, Egyesült Államok, 48109
        • University of Michigan Comprehensive Cancer Center Michigan Medicine /ID# 170007
    • Minnesota
      • Rochester, Minnesota, Egyesült Államok, 55905-0001
        • Mayo Clinic - Rochester /ID# 74994
    • Mississippi
      • Hattiesburg, Mississippi, Egyesült Államok, 39401
        • Hattiesburg Clinic /ID# 201187
    • Missouri
      • Saint Louis, Missouri, Egyesült Államok, 63110
        • Washington University-School of Medicine /ID# 76094
    • Nebraska
      • Omaha, Nebraska, Egyesült Államok, 68198-6840
        • University of Nebraska Medical Center /ID# 169158
    • New Jersey
      • Hackensack, New Jersey, Egyesült Államok, 07601
        • The John Theurer Cancer /ID# 200248
    • North Carolina
      • Durham, North Carolina, Egyesült Államok, 27710-3000
        • Duke Cancer Center /ID# 129356
    • Ohio
      • Cleveland, Ohio, Egyesült Államok, 44106-1716
        • University Hospitals - Seidman Cancer Center /ID# 204502
      • Columbus, Ohio, Egyesült Államok, 43210
        • Ohio State Cancer Center /ID# 200249
    • South Dakota
      • Sioux Falls, South Dakota, Egyesült Államok, 57105
        • Avera Cancer Institute /ID# 204178
    • Texas
      • Dallas, Texas, Egyesült Államok, 75246
        • Baylor University Medical Ctr. /ID# 170056
    • Washington
      • Seattle, Washington, Egyesült Államok, 98104
        • Swedish Cancer Institute - Edmonds /ID# 170006
    • Wisconsin
      • Madison, Wisconsin, Egyesült Államok, 53792-0001
        • Univ of Wisconsin Hosp/Clinics /ID# 200246
      • Milwaukee, Wisconsin, Egyesült Államok, 53226-3522
        • Medical College of Wisconsin /ID# 205229
      • Grenoble, Franciaország, 38043
        • Duplicate_CHU Grenoble - Hopital Michallon /ID# 126658
    • Hauts-de-France
      • Lille, Hauts-de-France, Franciaország, 59037
        • CHRU Lille - Hopital Claude Huriez /ID# 74995
    • Indre-et-Loire
      • Tours CEDEX 9, Indre-et-Loire, Franciaország, 37044
        • CHRU Tours - Hopital Bretonneau /ID# 126639
    • Pays-de-la-Loire
      • Nantes, Pays-de-la-Loire, Franciaország, 44000
        • CHU de Nantes, Hotel Dieu -HME /ID# 75033
      • Oslo, Norvégia, 0450
        • Ulleval, OUS /ID# 170707

Részvételi kritériumok

A kutatók olyan embereket keresnek, akik megfelelnek egy bizonyos leírásnak, az úgynevezett jogosultsági kritériumoknak. Néhány példa ezekre a kritériumokra a személy általános egészségi állapota vagy a korábbi kezelések.

Jogosultsági kritériumok

Tanulmányozható életkorok

18 év és régebbi (Felnőtt, Idősebb felnőtt)

Egészséges önkénteseket fogad

Nem

Leírás

Bevételi kritériumok:

  • Az ECOG (Eastern Cooperative Oncology Group) teljesítménypontszáma 1 vagy 0. A 2. fázisban résztvevők: 2, 1 vagy 0 ECOG teljesítménypontszám.
  • A mielóma multiplex (MM) diagnózisa, amelyet korábban legalább egy korábbi terápiával kezeltek.

    • Az indukciós terápia, majd az őssejt-transzplantáció és a fenntartó terápia egyetlen terápiás vonalnak minősül.
    • A Safety Expansion érdekében a résztvevőket korábban proteaszóma-gátlóval (például bortezomibbal) és immunmoduláló szerrel (például talidomiddal, lenalidomiddal) kell kezelni.
    • A Venetoclax-Dexamethasone kombináció esetében a résztvevőket korábban proteaszóma-gátlóval (például bortezomibbal) és immunmoduláló szerrel (például talidomiddal, lenalidomiddal) kezelték, ÉS a központi laboratóriumi vizsgálat alapján t(11;14)-pozitív myeloma multiplexben kell szenvedniük.
    • A 2. fázisban a résztvevőknek MM-pozitívnak kell lenniük a t(11;14) transzlokációra, amelyet analitikailag validált fluoreszcencia in situ hibridizációs (FISH) vizsgálattal határoztak meg a központi laboratóriumi vizsgálat alapján (helyi t(11;14)-pozitív felvétellel). Csak a FISH eredményeket veszik figyelembe a Therapeutic Area MD belátása szerint). A résztvevőknek bizonyítékkal kell rendelkezniük a betegség progressziójáról a legutóbbi korábbi kezelés utolsó adagja után vagy az azt követő 60 napon belül a Nemzetközi Mielóma Munkacsoport (IMWG) kritériumai alapján, ÉS korábban legalább 2 terápiás vonalon kell részesülniük, beleértve az immunmoduláló gyógyszert (lenalidomid vagy pomalidomid). ), proteaszóma-gátló (bortezomib, karfilzomib vagy ixazomib), daratumumab és glükokortikoidok.

      • Az Egyesült Államokban résztvevők számára: A daratumumab kombinációs kezelési rendnek az egyik korábbi terápiavonalnak kell lennie (ebben a vizsgálatban a daratumumab és a kortikoszteroidok nem tekinthetők kombinációs kezelésnek).
      • Nem egyesült államokbeli résztvevők számára: A daratumumab monoterápia vagy kombinációs terápia elfogadható. A daratumumab monoterápia a 2. fázisban résztvevők teljes számának körülbelül 20 százalékára korlátozódik.
  • Mérhető betegség a szűréskor:

    • A szérum monoklonális fehérje legalább 1,0 g/dl (10 g/l) fehérjeelektroforézissel.
    • Legalább 200 mg monoklonális fehérje a vizeletben 24 órás elektroforézis során.
    • A szérum immunglobulinmentes könnyű lánc legalább 10 mg/dl és abnormális szérum immunglobulin kappa/lambda szabad könnyű lánc arány.
  • Az autológ vagy allogén őssejt-átültetésen átesett résztvevőknek megfelelő perifériás vérképtel kell rendelkezniük, függetlenül a növekedési faktorok támogatásától, és fel kell gyógyulniuk a transzplantációval kapcsolatos toxicitás(ok)ból, és:

    • Az autológ transzplantáció után legalább 100 nappal a vizsgálati gyógyszer első adagja előtt vagy
    • Legalább 6 hónappal az allogén transzplantáció után a vizsgálati gyógyszer első adagja előtt, és nincs aktív graft-versus-host betegség (GVHD), azaz nem igényel kezelést.
  • A szűrési időszak alatt legalább egyszer meg kell felelnie a következő laboratóriumi paramétereknek a referencia tartományon belül:

    • Az abszolút neutrofilszám (ANC) legalább 1000/μL (A résztvevők növekedési faktor támogatást használhatnak az ANC alkalmassági kritériumainak eléréséhez).
    • Az aszpartát-aminotranszferáz (AST) és az alanin-aminotranszferáz (ALT) értéke nem haladja meg a normál tartomány felső határának (ULN) háromszorosát.
    • A számított kreatinin-clearance legalább 30 ml/perc módosított Cockcroft-Gault számítással.
    • A vérlemezkeszám legalább 30 000 mm³ (transzfúziótól függetlenül 2 hétig).
    • Hemoglobin legalább 8,0 g/dl (a résztvevők vérátömlesztést kaphatnak a hemoglobin alkalmassági kritériumainak teljesítése érdekében).
    • Az összbilirubin nem haladja meg a normálérték felső határának 1,5-szeresét (A Gilbert-szindrómás résztvevők bilirubinszintje magasabb lehet, mint 1,5-szerese a normálérték felső határának).

Kizárási kritériumok:

  • Bizonyítékot mutat más klinikailag jelentős, nem kontrollált állapot(ok)ra, beleértve, de nem kizárólagosan:

    • Akut fertőzés a vizsgálati gyógyszer első adagját megelőző 14 napon belül, amely antibiotikus, gombaellenes vagy vírusellenes terápiát igényel.
    • A láz és a neutropenia diagnózisa a vizsgálati gyógyszer első adagját megelőző 1 héten belül.
  • New York Heart Association osztály ≥ 3 kardiovaszkuláris rokkantsági státusza.
  • Jelentős vese-, neurológiai, pszichiátriai, endokrinológiai, anyagcsere-, immunológiai, szív- és érrendszeri vagy májbetegség az elmúlt 6 hónapban, amely a vizsgáló véleménye szerint hátrányosan befolyásolná a vizsgálatban való részvételét.
  • Egyéb, a mielóma multiplexen kívüli aktív rosszindulatú daganatok anamnézisében a vizsgálatba való belépés előtti elmúlt 3 évben, a következő kivételekkel:

    • Megfelelően kezelt méhnyak in situ karcinóma;
    • Bőr bazálsejtes karcinóma vagy lokalizált bőrlaphámrák;
    • Lokalizált prosztatarák Gleason 6-os vagy alacsonyabb fokozatú ÉS stabil prosztata specifikus antigén (PSA) szintje nem kezeli
    • Korábbi rosszindulatú daganatok bezárása és műtéti eltávolítása (vagy más módszerekkel kezelt) gyógyító szándékkal.
  • Ismert humán immunhiány vírus (HIV) fertőzés.
  • Aktív hepatitis B vagy C fertőzés.

Tanulási terv

Ez a rész a vizsgálati terv részleteit tartalmazza, beleértve a vizsgálat megtervezését és a vizsgálat mérését.

Hogyan készül a tanulmány?

Tervezési részletek

  • Elsődleges cél: Kezelés
  • Kiosztás: Nem véletlenszerű
  • Beavatkozó modell: Szekvenciális hozzárendelés
  • Maszkolás: Nincs (Open Label)

Fegyverek és beavatkozások

Résztvevő csoport / kar
Beavatkozás / kezelés
Kísérleti: 1. fázis: Venetoclax 300 mg
A dózis-eszkalációs kohorsz résztvevői napi 300 mg venetoclaxot kaptak minden ciklus 1-21. napján 2 hetes bevezető periódus után, amely alatt a venetoclax dózisát hetente emelték.
Minden adag venetoklaxot körülbelül 240 ml vízzel kellett bevenni. Azokon a napokon, amikor az adagolás előtti farmakokinetikai (PK) mintavételre volt szükség, az adagolást reggel, körülbelül 09:00-kor (± 1 óra) kellett megtenni a klinikán a PK mintavétel megkönnyítése érdekében. A dózisnövelő kohorsz résztvevőinek 30 percen belül venetoklaxot kellett bevenniük a szokásos alacsony zsírtartalmú reggeli körülbelül 240 ml vízzel történő befejezése után a 2. ciklus 1. napján. Az összes többi adagolási napon a résztvevőket arra utasították, hogy az alacsony zsírtartalmú reggeli befejezése után 30 percen belül vegyék be a venetoclaxot szájon át QD. A tablettákat egészben kellett lenyelni, és nem szabad széttörni, rágni vagy összetörni.
Más nevek:
  • ABT-199
  • VENCLEXTA®
Kísérleti: 1. fázis: Venetoclax 600 mg
A dózis-eszkalációs kohorsz résztvevői napi 600 mg venetoclaxot kaptak minden ciklus 1-21. napján egy 2 hetes bevezető periódus után, amely alatt a venetoclax dózisait hetente emelték.
Minden adag venetoklaxot körülbelül 240 ml vízzel kellett bevenni. Azokon a napokon, amikor az adagolás előtti farmakokinetikai (PK) mintavételre volt szükség, az adagolást reggel, körülbelül 09:00-kor (± 1 óra) kellett megtenni a klinikán a PK mintavétel megkönnyítése érdekében. A dózisnövelő kohorsz résztvevőinek 30 percen belül venetoklaxot kellett bevenniük a szokásos alacsony zsírtartalmú reggeli körülbelül 240 ml vízzel történő befejezése után a 2. ciklus 1. napján. Az összes többi adagolási napon a résztvevőket arra utasították, hogy az alacsony zsírtartalmú reggeli befejezése után 30 percen belül vegyék be a venetoclaxot szájon át QD. A tablettákat egészben kellett lenyelni, és nem szabad széttörni, rágni vagy összetörni.
Más nevek:
  • ABT-199
  • VENCLEXTA®
Kísérleti: 1. fázis: Venetoclax 900 mg
A dózis-eszkalációs kohorsz résztvevői napi 900 mg venetoclaxot kaptak minden ciklus 1-21. napján egy 2 hetes bevezető periódus után, amely alatt a venetoclax dózisát hetente emelték.
Minden adag venetoklaxot körülbelül 240 ml vízzel kellett bevenni. Azokon a napokon, amikor az adagolás előtti farmakokinetikai (PK) mintavételre volt szükség, az adagolást reggel, körülbelül 09:00-kor (± 1 óra) kellett megtenni a klinikán a PK mintavétel megkönnyítése érdekében. A dózisnövelő kohorsz résztvevőinek 30 percen belül venetoklaxot kellett bevenniük a szokásos alacsony zsírtartalmú reggeli körülbelül 240 ml vízzel történő befejezése után a 2. ciklus 1. napján. Az összes többi adagolási napon a résztvevőket arra utasították, hogy az alacsony zsírtartalmú reggeli befejezése után 30 percen belül vegyék be a venetoclaxot szájon át QD. A tablettákat egészben kellett lenyelni, és nem szabad széttörni, rágni vagy összetörni.
Más nevek:
  • ABT-199
  • VENCLEXTA®
Kísérleti: 1. fázis: Venetoclax 1200 mg
A dózis-eszkalációs kohorsz résztvevői napi 1200 mg venetoclaxot kaptak minden ciklus 1-21. napján egy 2 hetes bevezető periódus után, amely alatt a venetoclax dózisát hetente emelték.
Minden adag venetoklaxot körülbelül 240 ml vízzel kellett bevenni. Azokon a napokon, amikor az adagolás előtti farmakokinetikai (PK) mintavételre volt szükség, az adagolást reggel, körülbelül 09:00-kor (± 1 óra) kellett megtenni a klinikán a PK mintavétel megkönnyítése érdekében. A dózisnövelő kohorsz résztvevőinek 30 percen belül venetoklaxot kellett bevenniük a szokásos alacsony zsírtartalmú reggeli körülbelül 240 ml vízzel történő befejezése után a 2. ciklus 1. napján. Az összes többi adagolási napon a résztvevőket arra utasították, hogy az alacsony zsírtartalmú reggeli befejezése után 30 percen belül vegyék be a venetoclaxot szájon át QD. A tablettákat egészben kellett lenyelni, és nem szabad széttörni, rágni vagy összetörni.
Más nevek:
  • ABT-199
  • VENCLEXTA®
Kísérleti: 1. fázis biztonsági bővítés: Venetoclax 1200 mg
A biztonsági expanziós csoport résztvevői napi 1200 mg venetoclaxot kaptak minden ciklus 1-21. napján egy 2 hetes bevezető periódus után, amely alatt a venetoclax dózisát hetente emelték.
Minden adag venetoklaxot körülbelül 240 ml vízzel kellett bevenni. Azokon a napokon, amikor az adagolás előtti farmakokinetikai (PK) mintavételre volt szükség, az adagolást reggel, körülbelül 09:00-kor (± 1 óra) kellett megtenni a klinikán a PK mintavétel megkönnyítése érdekében. A dózisnövelő kohorsz résztvevőinek 30 percen belül venetoklaxot kellett bevenniük a szokásos alacsony zsírtartalmú reggeli körülbelül 240 ml vízzel történő befejezése után a 2. ciklus 1. napján. Az összes többi adagolási napon a résztvevőket arra utasították, hogy az alacsony zsírtartalmú reggeli befejezése után 30 percen belül vegyék be a venetoclaxot szájon át QD. A tablettákat egészben kellett lenyelni, és nem szabad széttörni, rágni vagy összetörni.
Más nevek:
  • ABT-199
  • VENCLEXTA®
Kísérleti: 1. fázis kombináció: Venetoclax 800 mg/Dexametazon 20 vagy 40 mg
A t(11;14) transzlokációs myeloma multiplexben szenvedő résztvevők napi 800 mg-os venetoclaxot kaptak (bevezető periódus nélkül) minden ciklus 1-21. napján, egyidejűleg heti 40 mg-os dexametazonnal (20 mg ezeknél). életkor ≥ 75 év).
Minden adag venetoklaxot körülbelül 240 ml vízzel kellett bevenni. Azokon a napokon, amikor az adagolás előtti farmakokinetikai (PK) mintavételre volt szükség, az adagolást reggel, körülbelül 09:00-kor (± 1 óra) kellett megtenni a klinikán a PK mintavétel megkönnyítése érdekében. A dózisnövelő kohorsz résztvevőinek 30 percen belül venetoklaxot kellett bevenniük a szokásos alacsony zsírtartalmú reggeli körülbelül 240 ml vízzel történő befejezése után a 2. ciklus 1. napján. Az összes többi adagolási napon a résztvevőket arra utasították, hogy az alacsony zsírtartalmú reggeli befejezése után 30 percen belül vegyék be a venetoclaxot szájon át QD. A tablettákat egészben kellett lenyelni, és nem szabad széttörni, rágni vagy összetörni.
Más nevek:
  • ABT-199
  • VENCLEXTA®
A tablettákat szájon át adták be a dexametazon előírásának megfelelően.
Kísérleti: 2. fázis: Venetoclax 800 mg/Dexametazon 20 vagy 40 mg
A 2. fázisú csoport tovább vizsgálta a venetoclax és a dexametazon kombinációjának hatékonyságát t(11;14) transzlokációs mielóma multiplexben szenvedő, relapszusban vagy refrakter betegekben. A résztvevők napi 800 mg-os venetoklaxot kaptak (bevezető időszak nélkül) minden ciklus 1-21. napján, egyidejűleg heti 40 mg-os dexametazonnal (20 mg 75 évesnél idősebbek számára).
Minden adag venetoklaxot körülbelül 240 ml vízzel kellett bevenni. Azokon a napokon, amikor az adagolás előtti farmakokinetikai (PK) mintavételre volt szükség, az adagolást reggel, körülbelül 09:00-kor (± 1 óra) kellett megtenni a klinikán a PK mintavétel megkönnyítése érdekében. A dózisnövelő kohorsz résztvevőinek 30 percen belül venetoklaxot kellett bevenniük a szokásos alacsony zsírtartalmú reggeli körülbelül 240 ml vízzel történő befejezése után a 2. ciklus 1. napján. Az összes többi adagolási napon a résztvevőket arra utasították, hogy az alacsony zsírtartalmú reggeli befejezése után 30 percen belül vegyék be a venetoclaxot szájon át QD. A tablettákat egészben kellett lenyelni, és nem szabad széttörni, rágni vagy összetörni.
Más nevek:
  • ABT-199
  • VENCLEXTA®
A tablettákat szájon át adták be a dexametazon előírásának megfelelően.

Mit mér a tanulmány?

Elsődleges eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
Nemkívánatos eseményekkel járó résztvevők száma
Időkeret: A vizsgálati gyógyszer első adagjától a vizsgálati gyógyszer utolsó adagját követő 30 napig (legfeljebb 2482 napig)
A nemkívánatos esemény (AE) minden olyan nemkívánatos orvosi eseményt jelent, amely olyan betegnél vagy klinikai vizsgálatban résztvevőnél fordul elő, aki gyógyszert kapott, és amely nem feltétlenül áll ok-okozati összefüggésben ezzel a kezeléssel. A vizsgáló felméri az egyes események kapcsolatát a vizsgált gyógyszer használatával. Súlyos nemkívánatos esemény (SAE) olyan esemény, amely halált okoz, életveszélyes, kórházi ápolást igényel vagy meghosszabbítja, veleszületett rendellenességet, tartós vagy jelentős rokkantságot/alkalmatlanságot eredményez, vagy olyan fontos egészségügyi esemény, amely orvosi megítélés alapján, veszélybe sodorhatja a résztvevőt, és orvosi vagy sebészeti beavatkozást igényelhet a fent felsorolt ​​következmények bármelyikének megakadályozása érdekében. A kezelés során fellépő nemkívánatos események/kezelés során felmerülő súlyos nemkívánatos események (TEAE/TESAE) alatt minden olyan eseményt értünk, amely a vizsgálati gyógyszer első dózisakor vagy azt követően kezdődött vagy súlyosbodott.
A vizsgálati gyógyszer első adagjától a vizsgálati gyógyszer utolsó adagját követő 30 napig (legfeljebb 2482 napig)
1. fázis: A Venetoclax maximális megfigyelt plazmakoncentrációja (Cmax).
Időkeret: 2. ciklus, 1. nap az adagolás előtt, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után
A Cmax az a legmagasabb koncentráció, amelyet a gyógyszer elér a vérben az adagolási intervallumon belüli beadást követően.
2. ciklus, 1. nap az adagolás előtt, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után
1. fázis: A Venetoclax maximális megfigyelt plazmakoncentrációjához (Tmax) eltelt idő
Időkeret: 2. ciklus, 1. nap az adagolás előtt, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után
A Tmax az az időpont, amikor a maximális plazmakoncentráció (Cmax) megfigyelhető.
2. ciklus, 1. nap az adagolás előtt, 2, 4, 6, 8 és 24 órával az adagolás után
1. fázis: A plazmakoncentráció-idő görbe alatti terület a Venetoclax idő függvényében 0-24 óra (AUC0-24)
Időkeret: 2. ciklus, 1. nap az adagolás előtt, 2., 4., 6., 8. és 24 órával az adagolás után (dózisemelési kohorsz); (1200 mg-os dózis): 2. ciklus, 1. nap az adagolás előtt (biztonsági bővítési kohorsz, 1200 mg-os dózis)
Az AUC annak mértéke, hogy mennyi ideig és mennyi gyógyszer van jelen a szervezetben az adagolás után.
2. ciklus, 1. nap az adagolás előtt, 2., 4., 6., 8. és 24 órával az adagolás után (dózisemelési kohorsz); (1200 mg-os dózis): 2. ciklus, 1. nap az adagolás előtt (biztonsági bővítési kohorsz, 1200 mg-os dózis)
2. fázis: teljes válaszadási arány
Időkeret: A választ a 2. ciklusban, az 1. napon és ezt követően minden ciklus 1. napján értékeltük; becsült medián követési idő 31,7 hónap volt
A teljes válaszadási arány azon résztvevők százalékos aránya, akik dokumentáltan a legjobb általános választ a részleges választ (PR) vagy annál jobbat (PR, nagyon jó részleges válasz [VGPR], teljes válasz [CR] vagy szigorú teljes válasz [sCR]) mutatták be 2016-onként. szabványos Nemzetközi Mielóma Munkacsoport (IMWG) kritériumai.
A választ a 2. ciklusban, az 1. napon és ezt követően minden ciklus 1. napján értékeltük; becsült medián követési idő 31,7 hónap volt
2. fázis: Nagyon jó részleges válaszarány vagy jobb
Időkeret: A választ a 2. ciklusban, az 1. napon és ezt követően minden ciklus 1. napján értékeltük; becsült medián követési idő 31,7 hónap volt
Kiszámították azoknak a résztvevőknek a százalékos arányát, akik dokumentáltan a legjobb általános választ adták a nagyon jó részleges választ (VGPR) vagy jobbat (VGPR, teljes válasz [CR] vagy szigorú teljes válasz [sCR]) a 2016-os standard Nemzetközi Mielóma Munkacsoport (IMWG) kritériumai alapján.
A választ a 2. ciklusban, az 1. napon és ezt követően minden ciklus 1. napján értékeltük; becsült medián követési idő 31,7 hónap volt

Másodlagos eredményintézkedések

Eredménymérő
Intézkedés leírása
Időkeret
1. fázis: teljes válaszadási arány
Időkeret: A választ a 2. ciklusban, az 1. napon és ezt követően minden ciklus 1. napján értékeltük; becsült medián követési idő 8,1 hónap volt
Az általános válaszadási arány azon résztvevők százalékos aránya, akik dokumentáltan a legjobb általános választ a részleges választ (PR) vagy jobbat (PR, nagyon jó részleges válasz [VGPR], teljes válasz [CR] vagy szigorú teljes válasz [sCR]) mutatták be 2011-ben. Nemzetközi Mielóma Munkacsoport (IMWG) kritériumai.
A választ a 2. ciklusban, az 1. napon és ezt követően minden ciklus 1. napján értékeltük; becsült medián követési idő 8,1 hónap volt
Válaszidő (TTR)
Időkeret: A választ a 2. ciklusban, az 1. napon és ezt követően minden ciklus 1. napján értékeltük; A követés becsült medián ideje 8,1 hónap volt az 1. fázisban és 31,7 hónap a 2. fázisban
A TTR a vizsgálati gyógyszer első adagjának beadása napjától az első kedvező, részleges válasz (PR) vagy jobb (PR, nagyon jó részleges válasz [VGPR], teljes válasz [CR]) időpontjáig tartó napok száma, vagy Szigorú teljes válasz [sCR]) a 2011-es Nemzetközi Mielóma Munkacsoport (IMWG) kritériumai (1. fázis) vagy a 2016. évi IMWG kritériumok (2. fázis) szerint. Ha egy résztvevő nem kapott kedvező választ, akkor az utolsó megfelelő értékelés időpontjában cenzúrázni kellett. A TTR-t Kaplan-Meier (K-M)\ módszertannal elemeztük.
A választ a 2. ciklusban, az 1. napon és ezt követően minden ciklus 1. napján értékeltük; A követés becsült medián ideje 8,1 hónap volt az 1. fázisban és 31,7 hónap a 2. fázisban
Idő a fejlődéshez (TTP)
Időkeret: A követés becsült medián időtartama 8,1 hónap volt az 1. fázisban és 31,7 hónap a 2. fázisban
A TTP a vizsgálati gyógyszer első dózisának időpontja és a mielóma multiplex miatti első dokumentált betegség progresszió vagy halálozás közötti napok száma, attól függően, hogy melyik következik be előbb. A TTP elemzése Kaplan-Meier (K-M) módszertan szerint történt.
A követés becsült medián időtartama 8,1 hónap volt az 1. fázisban és 31,7 hónap a 2. fázisban
A válasz időtartama
Időkeret: Értékelés a 2. ciklusban, az 1. napon és az azt követő minden ciklus 1. napján; a követés becsült medián időtartama 8,1 hónap volt az 1. fázisban és 31,7 hónap a 2. fázisban
A DOR a részleges válasz (PR) vagy jobb első válaszának időpontja és a mielóma multiplex miatti első dokumentált betegség progresszió vagy halálozás napjától számított napok száma, attól függően, hogy melyik következik be előbb. A DOR elemzése Kaplan- Meier (K-M) módszertannal történt.
Értékelés a 2. ciklusban, az 1. napon és az azt követő minden ciklus 1. napján; a követés becsült medián időtartama 8,1 hónap volt az 1. fázisban és 31,7 hónap a 2. fázisban
2. fázis: Progressziómentes túlélés (PFS)
Időkeret: A követés becsült medián időtartama 31,7 hónap volt
A PFS a vizsgálati kezelés első dózisának beadása és a betegség első dokumentált progressziója vagy bármilyen okból bekövetkező halálozás napja közötti napok száma, attól függően, hogy melyik következik be előbb. A PFS elemzése Kaplan-Meier módszerrel történt.
A követés becsült medián időtartama 31,7 hónap volt
2. fázis: Teljes túlélés (OS)
Időkeret: A követés becsült medián időtartama 31,7 hónap volt
Az OS a vizsgálati gyógyszer első adagjának beadása és a bármilyen okból bekövetkezett halál időpontja közötti napok száma. Ha egy résztvevőről nem tudták, hogy meghalt, az operációs rendszert az utolsó ismert időpontban cenzúrázták. Az operációs rendszer eloszlását Kaplan-Meier módszerrel becsültük meg.
A követés becsült medián időtartama 31,7 hónap volt
2. fázis: Átlagos változás az alapvonalhoz képest a rövid fájdalomleltárban – Rövid forma (BPI-SF) a legrosszabb fájdalom
Időkeret: Alapvonal; 3. ciklus, 1. nap; 5. ciklus, 1. nap; 7. ciklus, 1. nap; 9. ciklus, 1. nap; 11. ciklus, 1. nap; 13. ciklus, 1. nap; 15. ciklus, 1. nap; 17. ciklus, 1. nap; 19. ciklus, 1. nap; 21. ciklus, 1. nap; 23. ciklus, 1. nap; 25. ciklus, 1. nap; Utolsó látogatás
A BPI-SF egy fájdalom-specifikus mérőszám, amelyet arra fejlesztettek ki, hogy értékelje a betegek által bejelentett fájdalom súlyosságát (vagy intenzitását) (4 elem) és a fájdalom napi működésre gyakorolt ​​hatását (7 elem) rákos fájdalomban szenvedő betegeknél. A fájdalom négy súlyossági eleme a fájdalmat a „legrosszabb az elmúlt 24 órában”, „az elmúlt 24 órában legkevésbé”, „átlagos” és „most” (jelenlegi fájdalom) szerint értékeli. Ezeknél a tételeknél a résztvevőket arra kérik, hogy értékeljék fájdalmukat egy 11 pontos numerikus értékelési skálán, 0 (nincs fájdalom) és 10 (olyan erős fájdalom, amennyire csak el tudja képzelni) horgonyokkal. A legrosszabb fájdalom pontszámai 0 és 10 között mozognak, a magasabb pontszámok pedig súlyos fájdalmat jeleznek. A kiindulási értékhez képest negatív változások javulást jeleznek.
Alapvonal; 3. ciklus, 1. nap; 5. ciklus, 1. nap; 7. ciklus, 1. nap; 9. ciklus, 1. nap; 11. ciklus, 1. nap; 13. ciklus, 1. nap; 15. ciklus, 1. nap; 17. ciklus, 1. nap; 19. ciklus, 1. nap; 21. ciklus, 1. nap; 23. ciklus, 1. nap; 25. ciklus, 1. nap; Utolsó látogatás
2. fázis: Az Európai Rákkutató és Kezelési Szervezet életminőség-kérdőívének (EORTC QLQ-C30) fizikai működési skálájának átlagos változása az alapvonalhoz képest
Időkeret: Alapvonal; 3. ciklus, 1. nap; 5. ciklus, 1. nap; 7. ciklus, 1. nap; 9. ciklus, 1. nap; 11. ciklus, 1. nap; 13. ciklus, 1. nap; 15. ciklus, 1. nap; 17. ciklus, 1. nap; 19. ciklus, 1. nap; 21. ciklus, 1. nap; 23. ciklus, 1. nap; 25. ciklus, 1. nap; Utolsó látogatás
A QLQ-C30 egy 30 tételes alanyi önbeszámoló kérdőív, amely több tételes és egyetlen skálát is tartalmaz, amely öt funkcionális skálát (fizikai, szerep, érzelmi, szociális és kognitív), három tünetskálát (fáradtság, hányinger és hányás) tartalmaz. , és fájdalom), egy globális egészségi állapot/életminőség skála, és hat egyedi elem (dyspnoe, álmatlanság, étvágytalanság, székrekedés, hasmenés és pénzügyi nehézségek). A Fizikai funkcionálás skála esetében a résztvevők öt elemet értékelnek egy négyfokú skálán, az 1-est "egyáltalán nem", a 4-et pedig a "nagyon". A Physical Functioning Scale pontszámai 0 és 100 között vannak, és az EORTC QLQ-C30 pontozási kézikönyv (3. kiadás) 3.0-s verziója szerint számították ki. A magas pontszám a működés magas/egészséges szintjét jelenti. Az alapvonalhoz képest pozitív változások javulást jeleznek.
Alapvonal; 3. ciklus, 1. nap; 5. ciklus, 1. nap; 7. ciklus, 1. nap; 9. ciklus, 1. nap; 11. ciklus, 1. nap; 13. ciklus, 1. nap; 15. ciklus, 1. nap; 17. ciklus, 1. nap; 19. ciklus, 1. nap; 21. ciklus, 1. nap; 23. ciklus, 1. nap; 25. ciklus, 1. nap; Utolsó látogatás
2. fázis: Az Európai Rákkutató és Kezelési Szervezet (EORTC QLQ-C30) Globális egészségi állapot/életminőség skálájának átlagos változása az életminőség-kérdőívben (EORTC QLQ-C30)
Időkeret: Alapvonal; 3. ciklus, 1. nap; 5. ciklus, 1. nap; 7. ciklus, 1. nap; 9. ciklus, 1. nap; 11. ciklus, 1. nap; 13. ciklus, 1. nap; 15. ciklus, 1. nap; 17. ciklus, 1. nap; 19. ciklus, 1. nap; 21. ciklus, 1. nap; 23. ciklus, 1. nap; 25. ciklus, 1. nap; Utolsó látogatás
A QLQ-C30 egy 30 tételes alanyi önbeszámoló kérdőív, amely több tételes és egyetlen skálát is tartalmaz, amely öt funkcionális skálát (fizikai, szerep, érzelmi, szociális és kognitív), három tünetskálát (fáradtság, hányinger és hányás) tartalmaz. , és fájdalom), egy globális egészségi állapot/életminőség skála, és hat egyedi elem (dyspnoe, álmatlanság, étvágytalanság, székrekedés, hasmenés és pénzügyi nehézségek). A globális egészségi állapot/életminőség skála esetében a résztvevők két elemet értékelnek egy hétfokú skálán, az 1-et "nagyon rossz", a 7-et pedig a "kiváló". A globális egészségi állapot/életminőség skála 0-tól 100-ig terjed, és az EORTC QLQ-C30 pontozási kézikönyv (3. kiadás) 3.0-s verziója szerint került kiszámításra. A globális egészségi állapot/QoL magas pontszáma magas életminőséget jelent. Az alapvonalhoz képest pozitív változások javulást jeleznek.
Alapvonal; 3. ciklus, 1. nap; 5. ciklus, 1. nap; 7. ciklus, 1. nap; 9. ciklus, 1. nap; 11. ciklus, 1. nap; 13. ciklus, 1. nap; 15. ciklus, 1. nap; 17. ciklus, 1. nap; 19. ciklus, 1. nap; 21. ciklus, 1. nap; 23. ciklus, 1. nap; 25. ciklus, 1. nap; Utolsó látogatás
2. fázis: Átlagos változás a kiindulási állapothoz képest a betegek által bejelentett eredmények mérési információs rendszerében [PROMIS] rákfáradtság rövid forma [SF] pontszám
Időkeret: Alapvonal; 3. ciklus, 1. nap; 5. ciklus, 1. nap; 7. ciklus, 1. nap; 9. ciklus, 1. nap; 11. ciklus, 1. nap; 13. ciklus, 1. nap; 15. ciklus, 1. nap; 17. ciklus, 1. nap; 19. ciklus, 1. nap; 21. ciklus, 1. nap; 23. ciklus, 1. nap; 25. ciklus, 1. nap; Utolsó látogatás
A PROMIS Cancer Fatigue SF egy hét elemből álló kérdőív, amely felméri a fáradtság hatását és tapasztalatait az elmúlt 7 napban. Minden kérdésre a következő öt válaszlehetőséget alkalmazzák: 1 = egyáltalán nem, 2 = kicsit, 3 = kissé, 4 = eléggé és 5 = nagyon. A nyers összpontszám az egyes kérdésekre adott válaszok összege, és T-pontszámmá alakul át. A T-pontszám a teljes nyers pontszámot átskálázza egy standardizált pontszámra, 50-es átlaggal és 10-es szórással. A [PROMIS] Cancer Fatigue Short Form [SF] 7a T-pontszámai 29,4 és 83,2 között mozognak, a magasabb pontszámok nagyobb fáradtságot jeleznek. A kiindulási értékhez képest negatív változások javulást jeleznek.
Alapvonal; 3. ciklus, 1. nap; 5. ciklus, 1. nap; 7. ciklus, 1. nap; 9. ciklus, 1. nap; 11. ciklus, 1. nap; 13. ciklus, 1. nap; 15. ciklus, 1. nap; 17. ciklus, 1. nap; 19. ciklus, 1. nap; 21. ciklus, 1. nap; 23. ciklus, 1. nap; 25. ciklus, 1. nap; Utolsó látogatás

Együttműködők és nyomozók

Itt találhatja meg a tanulmányban érintett személyeket és szervezeteket.

Szponzor

Együttműködők

Publikációk és hasznos linkek

A vizsgálattal kapcsolatos információk beviteléért felelős személy önkéntesen bocsátja rendelkezésre ezeket a kiadványokat. Ezek bármiről szólhatnak, ami a tanulmányhoz kapcsolódik.

Tanulmányi rekorddátumok

Ezek a dátumok nyomon követik a ClinicalTrials.gov webhelyre benyújtott vizsgálati rekordok és összefoglaló eredmények benyújtásának folyamatát. A vizsgálati feljegyzéseket és a jelentett eredményeket a Nemzeti Orvostudományi Könyvtár (NLM) felülvizsgálja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e az adott minőség-ellenőrzési szabványoknak, mielőtt közzéteszik őket a nyilvános weboldalon.

Tanulmány főbb dátumok

Tanulmány kezdete (Tényleges)

2012. október 10.

Elsődleges befejezés (Tényleges)

2021. november 29.

A tanulmány befejezése (Tényleges)

2021. november 29.

Tanulmányi regisztráció dátumai

Először benyújtva

2012. október 12.

Először nyújtották be, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2013. február 15.

Első közzététel (Becslés)

2013. február 20.

Tanulmányi rekordok frissítései

Utolsó frissítés közzétéve (Tényleges)

2023. április 10.

Az utolsó frissítés elküldve, amely megfelel a minőségbiztosítási kritériumoknak

2023. március 16.

Utolsó ellenőrzés

2023. március 1.

Több információ

A tanulmányhoz kapcsolódó kifejezések

Terv az egyéni résztvevői adatokhoz (IPD)

Tervezi megosztani az egyéni résztvevői adatokat (IPD)?

IGEN

IPD terv leírása

Az AbbVie elkötelezett az általunk szponzorált klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos felelősségteljes adatmegosztás mellett. Ez magában foglalja az anonimizált, egyéni és vizsgálati szintű adatokhoz (elemzési adatkészletekhez), valamint egyéb információkhoz (pl. protokollokhoz és klinikai vizsgálati jelentésekhez) való hozzáférést, mindaddig, amíg a vizsgálatok nem részei egy folyamatban lévő vagy tervezett hatósági benyújtásnak. Ez magában foglalja a nem engedélyezett termékekre és indikációkra vonatkozó klinikai vizsgálati adatokra vonatkozó kéréseket.

IPD megosztási időkeret

Ha többet szeretne megtudni arról, hogy a tanulmányok mikor állnak rendelkezésre megosztásra, keresse fel a https://vivli.org/ourmember/abbvie/

IPD-megosztási hozzáférési feltételek

A klinikai vizsgálati adatokhoz való hozzáférést bármely szakképzett kutató kérheti, aki szigorú független tudományos kutatásban vesz részt, és a hozzáférést a kutatási javaslat és a statisztikai elemzési terv áttekintése és jóváhagyása, valamint az adatmegosztási nyilatkozat végrehajtása után biztosítják. Az adatigénylések az Egyesült Államokban és/vagy EU-ban történt jóváhagyást követően bármikor benyújthatók, és az elsődleges kéziratot közzétételre elfogadják. Az eljárással kapcsolatos további információkért vagy kérés benyújtásához látogasson el a következő linkre: https://www.abbvieclinicaltrials.com/hcp/data-sharing/

Az IPD megosztását támogató információ típusa

  • STUDY_PROTOCOL
  • NEDV
  • CSR

Gyógyszer- és eszközinformációk, tanulmányi dokumentumok

Egy amerikai FDA által szabályozott gyógyszerkészítményt tanulmányoz

Igen

Egy amerikai FDA által szabályozott eszközterméket tanulmányoz

Nem

az Egyesült Államokban gyártott és onnan exportált termék

Nem

Ezt az információt közvetlenül a clinicaltrials.gov webhelyről szereztük be, változtatás nélkül. Ha bármilyen kérése van vizsgálati adatainak módosítására, eltávolítására vagy frissítésére, kérjük, írjon a következő címre: register@clinicaltrials.gov. Amint a változás bevezetésre kerül a clinicaltrials.gov oldalon, ez a webhelyünkön is automatikusan frissül. .

Iratkozz fel